بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

آدمايي هستن كه .....

آدمايي هستن كه


هروقت ازشون بپرسي چطوري؟ مي گن خوبم …


وقتي مي بينن يه گنجشك داره رو زمين دنبال غذا مي گرده،
راهشون رو كج مي كنن از يه طرف ديگه مي رن كه اون حيوونكي نپره …
اگه يخ ام بزنن، دستتو ول نمي كنن بزارن تو جيبشون …
آدمايي كه از بغل كردن بيشتر آرامش مي گيرن تا از چيز ديگه
همونايين كه براتون حاضرن هر كاري بكنن

اينا فرشتن …
تو رو خدا اگه باهاشون مي ريد تو رابطه، اذيتشون نكنين…
تنهاشون نزارين، داغون مي شن !
همين‌ها هستند كه دنيا را جاي بهتري مي كنند


مثل آن راننده تاكسي‌اي كه حتي اگر در ماشينش را محكم ببندي بلند مي گويد: روز خوبي داشته باشي.

آدم‌هايي كه توي اتوبوس وقتي تصادفي چشم در چشمشان مي شوي،
دستپاچه رو بر نمي‌گردانند، لبخند مي زنند و هنوز نگاهت مي كنند.
آدم‌هايي كه حواسشان به بچه هاي خسته ي توي مترو هست، بهشان جا مي دهند، گاهي بغلشان مي كنند.
دوست هايي كه بدون مناسبت كادو مي خرند،… مثلا مي گويند
اين شال پشت ويترين انگار مال تو بود. يا گاهي دفتر يادداشتي، نشان كتابي، پيكسلي …


آدم‌هايي كه از سر چهار راه، نرگس نوبرانه مي خرند و با گل مي روند خانه.

آدم‌هاي پيامك‌هاي آخر شب، كه يادشان نمي رود گاهي قبل از خواب، به دوستانشان يادآوري كنند كه چه عزيزند،
آدم‌هاي پيامك‌هاي پُر مهر بي بهانه، حتي اگر با آن ها بدخلقي و بي حوصلگي كرده باشي.

آدم‌هايي كه هر چند وقت يك بار ايميل پرمحبتي مي زنند كه مثلا تو را مي خوانم و بعد از هر يادداشت غمگين،
خط‌هايي مي نويسند كه يعني هستند كساني كه غم هيچ كس را تاب نمي آوردند.

آدم‌هايي كه اگر توي كلاس تازه وارد باشي، زود صندلي كنارشان را با لبخند تعارف مي كنند كه غريبگي نكني.

آدم‌هايي كه خنده را از دنيا دريغ نمي كنند، توي پياده رو بستني چوبي ليس مي زنند و روي جدول لي لي مي كنند.

همين‌ها هستند كه دنيا را جاي بهتري مي كنند براي زندگي كردن

مثل دوستي كه هميشه موقع دست دادن خداحافظي، آن لحظه‌ي قبل از رها كردن دست،
با نوك انگشت‌هاش به دست‌هايت يك فشار كوچك مي دهد… چيزي شبيه يك بوسه


وقتي از كنارشون رد ميشي بوي عطرشون تو هوا مونده

وقتي بارون مياد دستاشون رو به آسمونه

وقتي بهشون زنگ ميزني حتي وقتي كه تازه خوابيدن
با خوشرويي جواب ميدنو ميگن خوب شد زنگ زدي بايد بلند ميشدم

وقتي يه بچه ميبينن سرشار از شورو شوق ميشن و باهاش شروع به بازي كردن ميشن

آره همين ها هستند كه هم دنيا رو زيبا ميكنن هم زندگي رو لذت بخش تر

وقتي پرنده اي زنده است مورچه ها را مي خورد


وقتي مي ميرد مورچه ها او را مي خورند
يك درخت ميليون ها چوب كبريت را مي سازد
اما وقتي زمانش برسد فقط يك چوب كبريت براي سوزاندن ميليو نها درخت كافي است

زمانه و شرايط در هر موقعي مي تواند تغيير كند
در زندگي هيچ كس را تحقير و آزار نكنيد

شايد امروز قدرتمند باشيد اما يادتان باشد
زمان از شما قدرتمندتر است

پس خوب باشيم و خوبي كنيم كه دنيا جز خوبي را بر نمي تابد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۲۹ توسط:sana موضوع:

اندكي فكردر زبان انگليسي :

friEND ( دوست )

boy friEND ( دوست پسر )

girl friEND ( دوست دختر )

best friEND ( بهترين دوست )

همگي به END ختم ميشن يعني همشون پايان دارن

اما كلمه ي famILY ( خانواده ) به سه حرف ILY ختم ميشه كه مخفف I Love You هست

و خود family به معني :

FAMILY = Father And Mother I Love You


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۱۶ توسط:sana موضوع:

آهاي پسر سرزمين من

آهـاي دختر سرزميــن مــن .... آخ ببخشيد...
باز جنسيتت را فراموش كردم آهـاي پسر سرزمين مـن

معلوم هســـت كجايـي ؟؟


خيلي وقت است كه تو را گم كرده ايم


ديروز داشتـي مردانه در ميــدان ميجنگيـدي


امروز داري توي آرايشگاه ها ابرو برميـداري مو رنگ ميكنـي ..


دَماغت را سربالا ميكنـي

..
آهــــاي پـــسر ســرزميــن مــن
.
دُختران سر زمين من احتياج به مردي دارند كه محكم باشـد .
آنقدر قوي باشـد كه تمام دُنيا در برابرش كم بياورد

آهاي پسر سرزميــن مــن كمــي آهـــسته بــُرو


به كـــجا چــنيــن شتـــابان ؟!

..
انجمن تفريحي قاطي
..
مَردانِ سرزمينِ من ! مَردانگي پيشكِشتان !
.
زَن نَما نشويد ...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۰۴ توسط:sana موضوع:

اين شماره من ...09 اگه ممكنه با من تماس بگيريد، مطمئن باشيد، پشيمان نمي‌شويد!

انجمن تفريحي قاطي


سرنوشت عشق‌هاي خياباني تا باندهاي سرقت
چهره مردانه و زيبايي دارد و صد البته صداي خوب و دلنشين؛ ديگر چه مي‌توان به او گفت؟ چراكه تمام معيارهاي آن مرد رويايي سوار بر اسب‌سفيد را دارد. نزديكتر كه مي‌شود با آن صداي مردانه‌اش مي‌گويد:«خانم زيبا! من مزاحم نيستم، مدتهاست كه شما را تحت نظر دارم و من از ظاهر شما خيلي خوشم آمده اين شماره من ...09 اگه ممكنه با من تماس بگيريد، مطمئن باشيد، پشيمان نمي‌شويد!عده زيادي از جوانان و نوجوانان براي همرنگي با دوستان يا آنچه كه مي‌توان آن را فاصله گرفتن از سنت‌ها ناميد، به درخواست‌هاي دوستي خياباني، پاسخ مثبت مي‌دهند و اتفاقات ساده‌ و سريع پس از برقراري اولين تماس مي‌افتد و تا به خودت بيايي متوجه مي‌شوي كه نصف‌شهر را با اين دوست‌خياباني طي كردي و از گوشه و كنار شهر با اين آدم خاطره داري و به او سخت وابسته شدي! دلتان برايش مي‌لرزيد. درست در چند ثانيه، هزار و يك دليل براي عاشق شدنش پيدا مي‌كنيد. اما اين دلايل نمي‌توانند خوشبختي‌تان را تضمين كنند. عشق در اين شرايط، بيشتر به يك جرقه مي‌ماند، جرقه‌اي كه نبايد به آن اعتماد كنيد و تمام آينده‌تان را بر پايه آن بسازيد و باور كنيد كه در اين ميان هستند افرادي كه براي وابستگي شما نقشه داشته باشند!؟ باورش سخت است اما واقعيت دارد چرا كه هستند دختراني كه بدين شيوه جذب گروه‌هاي مجرمانه شده و تا به خود آمدند متوجه شدند كه يا مورد آزار قرار گرفته‌اند يا براي خودشان سارقي شدند.با اين‌كه تنوع و تعدد آسيب‌هاي اجتماعي و بروز آسيب‌ها در جوامع در حال توسعه اجتناب‌ناپذير است اما روابط خياباني نيز مي‌تواند در كنار تمامي آسيب و عوارضش،‌ منشايي براي وقوع جرايم باشد.مجيد ابهري، متخصص علوم رفتاري و آسيب‌شناس مسائل اجتماعي در اين مورد معتقد است كه درصد زيادي از دوستي‌هاي خياباني، هوس‌آلود و بي‌هدف است چراكه برقراري ارتباط عاطفي بين انسان‌ها، نياز به زمان، شناخت و هماهنگي در زمينه‌هاي فرهنگي و اخلاقي دارد.

دوست خياباني براي «خيابان» است
او با بيان اينكه امروزه به خاطر الگوهاي غلط تربيتي ناشي از فرهنگ ماهواره‌اي و ضعف تربيت خانوادگي فاصله گرفتن از ارزش‌هاي اخلاقي، كمرنگ‌شدن باورهاي ديني، دورشدن از غيرت و شهامت اجتماعي، برخي از جوانان در خيابان‌ها به دنبال يافتن دوست هستند. مي‌گويد: دختران و پسران ما بايد توجه داشته باشند كه دوستي كه در خيابان پيدا شود، مناسب خيابان است و ارزش وابستگي عاطفي را ندارد.وي با بيان اينكه انتخاب‌ها در اين گونه دوستي‌ها بر اساس معيارهاي ظاهري و مادي همچون زيبايي ظاهري، آرايش و پيرايش، مدل اتومبيل و ... است، مي‌گويد: برخي از دختران و زنان بر پيشنهادهاي دوستي در خيابان توجهي نكرده و با نظر تمسخر به آن نگاه مي‌كنند، گروه ديگر از دختران ساده‌انديشانه تصور مي‌كنند كه احتمال دارد اين دوستي‌ها به ازدواج ختم شود، در حالي كه زن يا شوهري كه در خيابان پيدا شود، در خيابان نيز از دست مي‌رود. بنابراين پايان تلخ و غم‌انگيز اين‌گونه دوستي‌ها را مي‌توان در صفحات حوادث و اخبار جنايت‌ها و آزارهاي جنسي و تجاوزها ديد.ابهري با بيان اينكه اكثريت پسران و مردان از دوستي خياباني هدفي جز مسايل جنسي و... ندارند، باز تعدادي از دختران فريب زبان چرب و نرم و دروغ هاي آنها را مي خورند و به دام اينگونه افراد سقوط مي‌كنند، مي‌گويد:اعتياد، بي‌آبرويي، قتل‌هاي فجيع، افسردگي، فرار از خانه، آزار والدين و مهم‌تر از هم از دست دادن هويت و اصالت و شخصيت از اوليه‌ترين و اصلي‌ترين نتايج دوستي‌هاي خياباني است.او بدين‌جاي سخن كه مي‌رسد به پديده «دور دور» اشاره مي‌كند و مي‌گويد: برخي اشخاص برقراري ارتباط با جنس مخالف و سوءاستفاده جنسي و مالي از آنها را به شغل و حرفه خود بدل كردند و در ميان رانندگان دور دور زدن افرادي هستند كه زنان و دختران جوان و شيك‌پوش را سوار كرده و سر صحبت را با آنها باز مي‌كنند و حتي نام و شغل خود را نيز دروغ گفته و با چهره‌اي عاطفي، طرف مقابل را فريب مي‌دهند.وي با بيان اينكه روابط ناكام عاطفي، تجاوزجنسي، قتل‌هاي ناموسي، سرقت‌هاي جزئي از نتايج روابط خياباني است، در مورد علل اين ناكامي‌ها مي‌گويد: برخي از دختران فريب گفتار شيرين اين افراد را خورده و باور مي‌كنند كه اين فرد قصد ازدواج با آنها را دارد، در حالي كه براي ازدواج مقدمات و شرايطي لازم است و صد البته اين اتفاق مهم در خيابان واقع نمي‌شود و روابط خياباني تنها براي سوءاستفاده جنسي است.اين آسيب‌شناس فريب‌ خوردن را تنها متوجه زنان نمي‌داند و مي‌گويد: پاره‌اي از اوقات زنان در قالب دختران شيك‌پوش براي جوانان پولدار كه داراي وضع ظاهري و اتومبيل شيك و گرانقيمتي هستند، دام مي‌گذارند و پس از سوارشدن به خودروي آنان، اقدام به برقراري رابطه عاطفي مي‌كنند كه در صورت شكست، اقدام به فرياد و آبروريزي مي‌كنند و بارها و بارها از اين نمونه دختران در اخبار رسانه‌ها نكاتي بيان شده اما باز برخي دختران و پسران با تصور اين كه مورد آنها، با موضوعات قبلي تفاوت دارد، فريب عاشقان خياباني را مي‌خورند و به سرنوشت تلخ دچار مي‌شوند.


انجمن تفريحي قاطي
وي با بيان اينكه سرنوشت برخي افراد كه در دام دوستي‌هاي خياباني گرفتار مي‌شوند، پيچيده‌تر و تاريك‌تر از فريب‌خوردگان ديگر است، گفت: ديده شده برخي از باندهاي سرقت مخصوصا باندهاي خفت‌گيري، زورگيري و توليد و فروش موادمخدر به دنبال شكار دختران ساده‌لوحي هستند كه به عاشقان خياباني پاسخ مثبت مي‌دهند و طبق يك برنامه حساب‌شده پس از چند جلسه به علت روابط نامشروع جنسي يا به دليل استعمال موادمخدر يا دلايلي كه براي آن دختران قابل قبول است، اين زنان نگون‌بخت را مجبور به اطاعت كرده و ديگر اين افراد توان مقاومت و جداشدن را ندارند، چرا كه در مقابل درخواست جدايي، تهديد به آبروريزي و پخش فيلم و عكس آنها يا افشاي واقعيت‌هايي در مورد آنها نزد والدينشان مي‌كنند و باعث رسوب‌كردن اين گونه زنان در باندهاي فساد مي‌شوند.ابهري در مورد چرايي گرايش باندها به استفاده از زنان، مي‌گويد: از آنجايي كه حضور زنان و دختران در باندهاي سرقت و توزيع موادمخدر كمتر جلب توجه كرده و كمتر مورد شك قرار مي‌گيرند. اين‌گونه باندهاي بزهكار از زنان به عنوان پوشش استفاده كرده و آنها را سپر بلاي خود مي‌كنند.

پوششي به نام زن
اميرمحمود حريرچي، آسيب‌شناس مسائل‌اجتماعي و متخصص سلامت عموميبه مانند ابهري سخناني را به زبان مي‌آورد كه برخي جوانان به دليل تحت تاثير قرار گرفتن گروه‌هاي دوستي به سمت ارتباطات خياباني گرايش پيدا مي‌كنند كه مي‌توان عنوان داشت به دليل روحيه هيجان‌جويي و جسارت‌جويي جوانان كه اقتضاي سن آنان نيز است، به اين رفتار ضداجتماعي گرايش پيدا مي‌كنند.وي با بيان اينكه افراد براي لذت‌جويي در خيابان‌ها، نسبت به برقراري ارتباط با يكديگر اقدام مي‌كنند، گفت: آشنايي در خيابان را مي‌توان همكاري‌اي مشترك براي لذت‌جويي دانست و نمي‌توان لفظ دوستي را براي اين‌گونه ارتباطات به كار برد، چرا كه براي انتخاب دوست، ارزش و فاكتورهايي قائل هستيم كه در شكل ارتباطات خياباني، اين فاكتورها جايي ندارند.حريرچي در مورد گرايش باندهاي مجرمانه براي استفاده از زنان مي‌گويد: زنان پوشش خوبي براي جرايم هستند، چرا كه جامعه سنتي ايران هنوز نتوانسته‌ است فرض خلافكار و بزهكاربودن زنان را نيز قبول كند و در حال حاضر وجود زنان در باندهاي قاچاق و موادمخدر شك كمتري را برمي‌انگيزد؛ به گونه‌اي كه به عنوان مثال در جرم زورگيري اگر در يك شب قصد استفاده از خودروهاي عبوري را داشته باشيد، حضور يك زن در اتومبيل قوت قلبي است. هر چند ممكن است اين فرد نيز يكي از اعضاي باند باشد.وي به قدرت تاثيرگذاري زنان اشاره مي‌كند و مي‌گويد: بايد قبول كنيم كه زنان در برانگيختن احساسات گستاخ هستند و مي‌توانند افراد جديدي را جذب كنند و مي‌توان از اين قدرت زنان نيز در جذب افراد جديد به ويژه پسران كمك گرفت.اين آسيب‌شناس مسائل اجتماعي در ادامه سخنان خود عنوان كرد كه زنان‌ها به دليل حساسيت جامعه، در مواقع و مشكلات به جاي فريادزدن، سكوت مي‌كنند گفت: زن‌هايي كه درگير اقدامات مجرمانه باندي مي‌شوند، به راحتي با عناوين مختلف همچون آبروريزي مي‌توان آنان را به سكوت دعوت كرد.حريرچي با اشاره به اينكه اين آسيب‌اجتماعي نشات گرفته از شهرنشيني است، مي‌گويد: افراد بزهكار معتقدند كه «جامعه‌اي كه به من رحم نكرد؛ من چرا به آن رحم كنم» و بر همين اساس به اعمال مجرمانه خود دست مي‌زنند كه بايد اين خاصيت زندگي در كلانشهرها را نيز مديريت كرد.با اينكه دو آسيب‌شناس بالا در مورد جنبه و علل گرايش اين زنان به روابط خياباني و سرانجام آن سخن به ميان آوردند، اماسرهنگ فريدون خالقي‌فرد، معاون مبارزه با سرقت پليس‌آگاهي ناجا نيز در اين مورد به حجم پرونده‌هاي تشكيل شده اشاره مي‌كند و مي‌گويد: مجرمان براي طبيعي جلوه‌دادن اعمال خود از زنان استفاده مي‌كنند و عمدتا دختران فراري جذب اين گونه باندهاي مجرمانه مي‌شوند.

وي با بيان اينكه حضور زنان در باندهاي مجرمانه تاثيرگذاري زيادي دارد، به تشريح جزئيات پرونده‌اي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: در يكي از پرونده‌هاي سرقت، شاهد آن بوديم كه مردي با دختراني كه عمدتا از دختران رها شده بودند، طرح دوستي ريخته و به قصد خريد موتورسيكلت و خودرو، به نمايشگاه‌هايي مراجعه مي‌كردند.

وي در تشريح جزئيات اين پرونده مي‌گويد: بررسي‌ها نشان داد كه سارق، دختر را به عنوان همسرش معرفي كرد و به بهانه دورزدن با موتورسيكلت براي نهايي‌كردن خريدش، كليد موتورسيكلت را گرفته و براي اطمينان فروشنده، از دختر همراهش مي‌خواهد كه در مغازه منتظر او باشد. اما اين سارق ضمن ربودن موتورسيكلت، از محل متواري مي‌شود و آن زن نيز در مغازه باقي مانده و بايد پاسخگوي مالباخته باشد.

البته بايد مدنظر داشته باشيد كه در مواقعي زنان با راه‌اندازي باندهاي سرقت اقدام به ربودن اموال مردان مي‌كنند بگونه‌اي كه چندي پيشسرهنگ عبدالرضا خيرخواهان، فرمانده انتظامي كرج از دستگيري سه دختر شيكپوش طايفه فيوج خبر داد كه با استفاده از خودروهاي مدل بالا به مغازه‌ها مراجعه كرده و پس از ورود به مغازه، به قصد خريد، دو تن از اين زنان صاحب مغازه يا فروشنده را سرگرم كرده و نفر سوم با روش «كش‌روي» اقدام به سرقت از داخل مغازه مي‌كرد.

خانواده و نوع روابطي حاكم بين اعضا نقش تعيين‌كننده‌اي در پيشگيري اين‌گونه جرايم دارد، چرا كه معمولا خانم‌هاي بزه‌ديده در زمينه جرائم مرتبط با روابط خياباني عمدتا از خانواده‌هايي هستند كه روابط عاطفي و محبت‌آميز اندكي بين آنها حاكم است و دختران با انگيزه‌هاي مختلف رواني كه نشات گرفته از خلاهاي عاطفي خانوادگي است، اقدام به برقراري روابط خياباني مي‌كنند اما در اين ميان نبايد ميزان آگاهي و درك جوانان را نيز ناديده گرفت و خود فرد نيز بايد نسبت به اين جريان‌ها حساس بوده و در صورت بروز مشكلات موضوع را به پليس اطلاع دهد تا علاوه بر احقاق حقوق خويش نسبت به سلب فرصت از مجرمان اقدام كند.

انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۵۲ توسط:sana موضوع:

بيچاره...!

انجمن تفريحي قاطي

اوه اوه اوه....انجمن تفريحي قاطيانجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۳۴ توسط:sana موضوع:

از نفر قبليت چي ميخواي؟؟

انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۲۲ توسط:sana موضوع:

چرا چراغ‌ راهنمايي داراي اين سه رنگ قرمز ، سبز و زرد است؟

انجمن تفريحي قاطي


به گزارش تكناز به نقل از پايگاه اينترنتي بولدرايد، وقتي در سال 1917 ميلادي نخستين علائم راهنمايي و رانندگي در شهر «سالت ليك» آمريكا نصب شد، رانندگان آنها را تنها يك شوخي قلمداد كرده و به راحتي آن را ناديده مي‌گرفتند. در آن زمان نيروهاي پليس براي اينكه مطمئن شوند رانندگان متوجه عملكرد و وجود چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي شده‌اند، بسيج شده بودند.

اين روزها چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي به يك موضوع بسيار عادي در زندگي ما تبديل شده‌اند و وجود آنها با همين ساختار و رنگ‌هاي كنوني به قدري براي همه مسلم و پذيرفته شده است كه به ندرت به چيزي خارج از كاركرد آنها فكر مي‌كنيم و تنها كاري را انجام مي‌دهيم كه آنها به ما ديكته مي‌كنند.

البته تاريخچه استفاده از چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي به سال 1860 ميلادي در شهر لندن بازمي‌گردد كه از آنها براي راهنمايي درشكه‌سواران استفاده مي‌شد. از آنجا كه مخترع چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي شانس اين را نداشت كه از برق استفاده كند از همان لامپ‌هاي گازي شهري استفاده مي‌كرد كه تنها پس از تاريك شدن هوا، روشن مي‌شدند.

اما در يك حادثه نشتي گاز از يكي از اين چراغ‌ها سبب بروز انفجار شد و به دنبال مجروح شدن تعدادي از مردم در اين حادثه استفاده از چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي تا زمان عمومي شدن كاربرد انرژي برق، متوقف شد.

چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي كه بسياري از ما با آنها آشنايي كامل داريم هنوز بر مبناي همان الگوي قديمي سه‌تايي هستند. با اين حال در برخي شهرهاي بزرگ به منظور هدايت اتوبوس‌ها و وسايط نقليه مخصوص، استفاده از چند نوع چراغ راهنمايي و رانندگي با علائم خاص مرسوم شده است.

با اين وجود سوال اصلي اين است كه چرا چراغ‌هاي راهنمايي و رانندگي از الگوي استاندارد رنگ‌هاي قرمز در بالا، زرد يا كهربايي در وسط و سبز در پايين استفاده مي‌كنند؟

پاسخ اين سوال برمي‌گردد به نخستين روزهاي سفر با قطار كه كارگران خط آهن به راهي نياز داشتند كه قطارها را از بروز خطراتي كه در پيش رو داشتند، آگاه كنند.

در ابتدا آنها از رنگ «قرمز» به معني «ايست» استفاده كردند زيرا اين رنگ كنايه از «خون» است. رنگ سبز در اصل سمبل احتياط بود و نور سفيد يا بي‌رنگ به معناي موقعيت ايمن بود. اما مشكل اصلي با اين تركيب رنگي اين بود كه لوكوموتيوران‌ها، نور ستارگان و ماه را با نور سفيد چراغ اشتباه گرفته و تصور مي‌كردند كل مسير ايمن است. در نتيجه اين مسئله سبب بروز سوانح ريلي جدي مي‌شد.

براي رفع اين مشكل در نهايت تصميم بر آن شد كه رنگ زرد جايگزين رنگ سفيد شود و ترتيب‌بندي رنگ‌هاي چراغ‌ راهنما تغيير كرد. يعني رنگ زرد نمايانگر موقعيت خطر و رنگ سبز نمايانگر حركت و ايمن بودن مسير شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۰۹ توسط:sana موضوع:

ازدواج همزمان با 50مرد

انجمن تفريحي قاطيبر اساس گزارش پليس هند، يك زن ?? ساله طي چند سال گذشته با فريب چندين مرد اموال آنان را سرقت و اقدام به فرار كرده بود.

پليس هند اعلام كرد: بعضي گزارش‌ها حاكي از آن دارد كه اين متهم 33 ساله نزديك به ?? بار اقدام به ازدواج كرده است.

پليس شهر «چناي»اعلام كرد: در حال حاضر 7 شكايت رسمي عليه اين زن به ثبت رسيده و اين احتمال وجود دارد با دستگيري متهم بر تعداد قربانيان افزوده شود.

متهم پس از فريب دادن قربانيانش اقدام به ازدواج با آنان مي‌كرد و پس از مدتي به بهانه‌هاي مختلف جواهراتش را مي‌فروخت و با پول آن فرار مي‌كرد.

به نقل از روزنامه ديلي‌ميل، پليس پس از دستگيري متهم، بازجويي از او را آغاز كرد و اين احتمال وجود دارد كه متهم جرائم ديگري نيز مرتكب شده باشد.هنوز پليس در طي گرفت اعتراف است

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۱:۵۷ توسط:sana موضوع:

دستگيري مردي كه در خانه تازه عروس ها دوربين مخفي ميگذاشت

دستگيري مردي كه در خانه تازه عروس ها دوربين مخفي ميگذاشت


انجمن تفريحي قاطي


به گزارش خراسان، رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: زن و شوهر جواني كه به تازگي ازدواج كرده بودند به پليس فتا مراجعه كردند و از ايجاد مزاحمت هاي تلفني و اختلاف افكني هاي خانوادگي توسط فرد ناشناسي خبر دادند. آن ها اظهار داشتند: جواني به صورت تلفني ما را تهديد مي كند كه بايد از يكديگر طلاق بگيريم و سپس در ميان تهديدهاي خود عنوان مي كند كه از ما فيلم خصوصي دارد!

سرهنگ سيدمحسن عرفاني افزود: با توجه به اهميت موضوع گروهي از كارآگاهان و كارشناسان زبده پليس فتا مأمور رسيدگي به اين پرونده شدند و در اولين مرحله از اقدامات پليسي خود به سرنخ هايي دست يافتند كه نشان مي داد فرد مزاحم از محلي نزديك به منزل شاكيان تماس گرفته است.

بنابراين كارآگاهان با استفاده از شگردهاي پليسي تحقيقات خود را در اين باره ادامه دادند تا اين كه مشخص شد فرد مذكور جوان ?? ساله متأهلي است كه در كنار واحد آپارتماني شاكيان زندگي مي كند.

اين مقام ارشد انتظامي تصريح كرد: با مطرح شدن ماجراي فيلم هاي خصوصي خانوادگي، كارآگاهان منزل شاكيان را بازرسي كردند كه مشخص شد يك دستگاه دوربين مخفي به شكل بسيار ماهرانه اي در منزل آن ها كار گذاشته شده است و متهم از اين طريق موفق شده از لحظات خصوصي زندگي زوج جوان فيلم تهيه كند.

سرهنگ عرفاني اضافه كرد: با برملا شدن اين موضوع، كارآگاهان با كسب دستورات قضايي، متهم اين پرونده را دستگير و به پليس فتا هدايت كردند و در بازرسي از منزل وي نيز سيستم رايانه اي كه حاوي فيلم هاي ديگري از صحنه هاي خصوصي افراد است، كشف و ضبط شد.

وي با اشاره به اعترافات متهم جوان خاطرنشان كرد: اين فرد در اعترافات خود عنوان كرده است كه در يك فرصت مناسب وارد منزل شاكيان شده و دوربين فيلمبرداري را در جاي مناسبي كه قابل ديد نباشد نصب كرده است.

سرهنگ عرفاني ضمن توصيه به شهروندان كه مواظب رفت و آمدهاي خانوادگي با افرادي كه اطلاعات دقيقي درباره آن ها ندارند، باشند گفت: تحقيقات درباره جرايم احتمالي ديگر اين متهم همچنان ادامه دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۱:۴۳ توسط:sana موضوع:

هنر مشبك چيست؟

هنر مشبك چيست؟


انجمن تفريحي قاطيتاريخچه هنر مشبك

هنر مشبك قدمتي ديرينه دارد. از زماني كه انسانهاي اوليه از غارنشيني به صحرا نشيني روي آوردند و از سنگ براي خود چهار ديواري ساختند، براي روشنايي داخل كلبه پنجره اي از پوست حيوان، چوب، برگ يا سنگي كه سوراخ سوراخ شده بود، تعبيه كردند. بدين ترتيب ضمن جلوگيري از ورود سرما تا حدي روشنايي كلبه را تامين كردند. كم كم اين سوراخ ها به اشكال هنري تبديل شد. امروزه آثار مشبك را بر درها،‌منابر،‌امام زاده ها، مساجد، ظروف فلزي و سفال، كه هنرمند به مهارت خاصي آن را مشبك كرده، فلز (آلومينيوم، مس، طلا، نقره)، چوب‌(انواع تخته سه لايي)، استخوان حيوانات (عاج، استخوان شتر،‌استخوان اسب)، چرم، سنگ پلاستيك، يونوليت، فرميكا، نئوپان و... مي توان مشاهده كرد.

انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۱:۳۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم