بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

رفتارهاي عجيبي كه انسانها در داخل آسانسورها انجام مي دهند!

انجمن تفريحي قاطي

اگرچه ميانگين حضور انسان در آسانسورها طي روز كمتر از دو دقيقه است، پژوهش‌هاي جديد نشان داده كه چيزهاي عجيبي مي‌تواند در اين مدت كوتاه اتفاق بيفتد.
در حالي كه بيشتر مردم از رفتار استاندارد كه ايستادن روبه‌روي در آسانسور و صحبت نكردن با ديگران پيروي مي‌كنند، پژوهش جديد يك سايت آنلاين كاريابي در آمريكايي موسوم به CareerBuilder به شرح برخي از رفتارهاي عجيب و سؤال‌برانگيز مشاهده شده افراد در زمان بالا و پايين رفتن آسانسور پرداخته است.
از جمله اين رفتارهاي عجيب مي‌توان به شوخي‌هاي خارج از عرف،‌ تعويض پوشك بچه، تميز كردن دندانها، ناخن گرفتن، مشت‌زني، جابجايي تمام وسايل با آسانسور، با سر فشار دادن به دكمه آسانسور به خاطر دستان پر و .... اشاره كرد.
اما در حالت كلي اين پژوهش نشان داده كه كاركنان آسانسورها بيشتر آن دسته از افرادي را كه در زمان سوار شدن با تلفن خود صحبت مي‌كنند، آزاردهنده توصيف كرده‌اند. از ديگر رفتارهاي آزاردهنده به گفته اين كاركنان، مي‌توان به مواردي كه در اين پژوهش آمده اشاره كرد:
نگه نداشتن در هنگامي كه ديگران در حال ورود به داخل آسانسور هستند.
عدم رعايت فضاي شخصي افراد با وجود فضاي خالي زياد
ورود به زور به درون آسانسور پر
بيرون نرفتن از آسانسور براي خروج ديگر مسافران
باز نگه داشتن آسانسور براي زمان طولاني در انتظار رسيدن فرد ديگر
عدم رعايت صف انتظار براي استفاده از آسانسور
استفاده از آسانسور براي رفتن به يك تا دو طبقه بالاتر بجاي استفاده از پله‌ها
انتخاب دكمه اشتباه و توقف آسانسور در طبقات بيشتر
نگاه به جهات ديگر بجاي ايستادن به سمت در
از ديگر يافته‌هاي كليدي اين پژوهش، اعتراف 16 درصد از كاركنان حاضر در آسانسور، به بستن مغرضانه در هنگام نزديك شدن يك انسان و 16 درصد ديگر به ترس از گير كردن در آسانسور به دليل يك نقص بوده است. اين پژوهش بر مبناي بررسي‌‌هاي سه هزار و 892 كارمند تمام وقت آمريكايي انجام شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۴۴ توسط:sana موضوع:

پنج شغل سخت در دنيا

انجمن تفريحي قاطي

براساس نتايج يك تحقيق پنج شغل بعنوان بدترين شغل در دنيا معرفي شدند كه در ميان انها فعاليت در اورژانس هاي درماني به علت فشارهاي شديد و حقوق پايين بدترين شغل محسوب مي‌شود.
براساس اين گزارش شغل ملوانان و دريانوردان در رتبه دوم شغل هاي بد قرار دارد كه علت ان هم دوري ملوانان از خانواده هايشان در اكثر مواقع، فعاليت در ميان اب هاي خطرناك و احتمال مواجهه ملوانان با دزدان دريايي است.
رانندگي تاكسي به علت مواجهه با جرائم و فشارهاي ناشي از ترافيك و فعاليت در گاوداري‌ها به علت سحرخيزي بسيار زود و فعاليت بيش از حد در طول روز و هفته و همچنين حرفه چوب بري به علت دشواري، فعاليت در مكان‌هاي خطرناك و حقوق پايين ديگر مشاغل بد در دنيا محسوب مي‌شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۳۱ توسط:sana موضوع:

بچه هاي كدام فصل بهتر از بقيه هستند؟!

انجمن تفريحي قاطي

خيلي از ما هستيم كه طالع‌بيني‌ها و پيش‌بيني‌ها در مورد زندگي آدم‌ها را قبول نداريم. اين كه ماه يا سال تولد بتواند تاثيري كاملا تعيين كننده روي زندگي ما داشته باشد، قطعا درست به نظر نمي‌رسد، اما نمي‌شود هم منكر تاثير ماه‌هاي ابتداي زندگي روي باقي زندگي شد. محققان زيادي از كشورهاي مختلف در طول سال‌ها با بررسي ماه‌هاي تولد و معيارهاي زندگي (از سلامت و بيماري‌ها بگير تا موفقيت‌هاي تحصيلي و شغلي) توانسته‌اند نمودارهاي جالبي از ارتباط فصل و ماه تولد با شخصيت افراد بدهند. اين ارتباط بيشتر ناشي از گذران دوران بارداري مادر و ماه‌هاي اول تولد در فصلي خاص، يا ارتباط آن با قوانين موجود است. اين دو صفحه به شما نشان مي‌دهد كه كودك‌تان ممكن است در آينده چه در پيش داشته باشد. يادتان باشد همه اين موارد فقط بالا و پايين رفتن جزئي در احتمالات هستند و به اين معنا نيستند كه شما حتما با چنين چيزهايي مواجه خواهيد شد!
بهاري باش!
متولدان بهار، از طرفي دوران بارداري سختي را پشت سر گذاشته‌اند. تابستان و تشديد ويار و تهوع، پاييز و آفتاب كم و بالاخره زمستان و محدوديت در تحرك، مانع دريافت بعضي از مواد لازم در جنين مي‌شود. با وجود اين بعد از تولد، اين نوزادان بيشتر از ديگران مي‌توانند از نور خورشيد و گرماي هوا استفاده كنند. به جز اين، متولدان بهار به خاطر قرار گرفتن در ابتداي سال، چند نكته مثبت و منفي قانوني و سني هم دارند.
بيشترين متولدان، مربوط به بهار هستند. احتمالا دليل آن را بايد در پاييز جست‌وجو كرد كه بيشترين آمار شروع بارداري را دارد! متولدان بهار بزرگ‌ترين متولدان سال هستند. برخلاف نيمه دومي‌ها هر جا كه قرار باشد سن‌شان را بگويند، لازم نيست توضيح بدهند كه هنوز به آن سن نرسيده‌اند و كوچك‌تر از آني هستند كه به نظر مي‌آيد. به اين ترتيب به راحتي مي‌توانند سن‌شان را با عدد سال توضيح بدهند.
پسران متولد بهار، فرصت بيشتري براي اعزام به سربازي دارند! فرصتي كه متولدان اسفند بدجوري از آن محروم مي‌مانند! متولدان بهار بيشتر خودكشي مي‌كنند. محققان مي‌گويند چون متولدان اين فصل در ابتداي تولد بر اساس نور زياد و هواي عالي سيستم رواني خود را وفق داده‌اند، در آينده احتمال بيشتري دارد كه دچار افسردگي و در نتيجه خودكشي شوند.
مادران نوزادان متولد بهار تا مدتي مشكلي براي پوشاندن لباس گرم به كودك ندارند. مي‌توانيد با خيال راحت لباس سبك تن نوزادتان كنيد و از گرماي تابستان و بهار لذت ببريد. تا رسيدن پاييز و زمستان هم كودك‌تان آن قدر بزرگ شده كه بشود برايش لباس گرم خريد.
6 ماهگي تا يك سالگي كودكان متولد بهار، در پاييز و زمستان مي‌گذرد، بنابراين آن‌ها تنوعغذايي كمتري را در ابتداي سن غذاي تكميلي نسبت به متولدان پاييز دارند. اين موضوع مي‌تواند ذائقه اين كودكان را از ابتدا محدود كند و در آينده نيز بدغذاتر از بقيه باشند.
گرم مثل تابستان
تابستاني‌ها هم آمار بالايي در ميان متولدان دارند. خوبي‌شان اين است كه مادر در اواخر بارداري از هواي خوب و نور كافي بهره مي‌برد و پس از تولد هم نور زيادي را دريافت مي‌كند. از طرفي تابستان فصل آلودگي‌هاي ميكروبي و گوارشي است كه خطر ابتلا به اين بيماري‌ها را بدجوري زياد مي‌كند. تابستاني‌ها آخرين شانس براي نيمه اولي شدن هستند. متولدان تابستان بيشتر با احتمال افسردگي فصلي در پاييز و زمستان مواجهند. آن‌ها به خاطر قرار گرفتن در معرض نور و آفتاب زياد در ابتداي تولد و تشكيل سيستم عصبي بر اساس آن به گرما عادت كرده‌اند و احتمالا در آينده مشكل بيشتري با فصل‌هاي سرد خواهند داشت.
متولدان تابستان احتمال بيشتري دارد كه به قد بلندتر و تن سالم‌تري برسند. دريافت نور و گرماي كافي در 3 ماهه اول تولد، موجب مي‌شود استخوان‌بندي بهتري در اين كودكان شكل بگيرد. ضمن اين كه مادرشان هم 3 ماه آخر بارداري را در بهار گذرانده و به نور و هواي خوب دسترسي داشته است.
متولدان تابستان در معرض اختلالات گوارشي هستند. هم در 3 ماهه اول كه گرما مي‌تواند موجب آلودگي‌هاي گوارشي شود و هم در يك سالگي كه كودك تازه به سن غذا خوردن رسيده، احتمال ابتلا به بيماري‌هاي شايع تابستان مثل اسهال خيلي زياد است و ابتلا به اين بيماري‌ها در كودكي مي‌تواند سيستم گوارشي را ضعيف كند.
متولدان تابستان از همه بيشتر عمر مي‌كنند! يك تحقيق گسترده در آمريكا نشان مي‌دهد متولدان تابستان به طور متوسط 160 روز بيشتر از متولدان زمستان عمر مي‌كنند. تابستاني‌ها آخرين شانس نيمه اولي شدن هستند، بنابراين در مدرسه از همه كوچك‌تر هستند. به همين دليل اغلب در سال‌هاي ابتداي دبستان دچار افت تحصيلي مي‌شوند و توانايي كمتري در دوست‌يابي خواهند داشت. اين مشكل در دوره راهنمايي و دبيرستان حل خواهد شد.
براي متولدان تابستان بايد لباس‌هاي نوزادي خنك بخريد، چون تا رسيدن به سرما هنوز وقت داريد. براي پاييزشان هم سرهمي‌هاي گرم (موهر يا حوله‌اي) راحت‌تر از ژاكت و لباس‌هاي جدا جدا هستند.
پاييز هزار رنگ
متولدان پاييز، دوران بارداري گرمي را پشت سر گذاشته‌اند كه مادر در آن حداقل ويار (به دليل سرماي زمستان) و حداكثر آفتاب و تحرك را مي‌توانسته داشته باشد. از طرفي آن‌ها اولين نيمه دومي‌ها هستند و ماه‌هاي ابتداي تولدشان همراه با نور كم و تنوع غذايي كم مادر است. از نظر طول عمر، متولدان پاييز بعد از تابستاني‌ها بيشترين طول عمر را دارند. كودكاني كه در پاييز به دنيا مي‌آيند، در 4 ماه اول زندگي وزن‌گيري كمتري نسبت به متولدان فصل‌هاي ديگر دارند. احتمالا كم‌نوري و تنوع غذايي كم براي دوران شيردهي مادر، دلايل اين موضوع هستند. پاييزي‌ها معمولا در بزرگسالي آدم‌هاي شادتري هستند و كمتر دچار افسردگي مي‌شوند. احتمالا دليل آن هماهنگ شدن نوزاد با شرايط سخت در 6 ماهه اول تولد است.
متولدان پاييز اولين دوره نيمه دومي‌ها هستند و در نتيجه در دبستان از تمام هم‌كلاسي‌هاي‌شان بزرگ‌ترند. اين موضوع از طرفي موجب تقويت اعتماد به نفس آن‌ها مي‌شود، به طوري كه در دبستان، معمولا سرگروه‌ها و بچه‌هاي سرآمد از نظر فعاليت‌هاي گروهي، متولدان پاييز هستند. از طرف ديگر ممكن است بزرگ‌تر بودن اين بچه‌ها موجب افت درسي آن‌ها به دليل بي‌انگيزگي ناشي از اختلاف سني با ديگران شود.
بچه‌هاي سرماي زمستان
آخرين متولدان سال، كوچك‌ترين‌هاي‌شان هستند. وقتي حرف سن و سال باشد، تا آخر عمر مجبورند توضيح بدهند كه با تحويل سال، آن‌ها يك سال بزرگ نمي‌شوند و بايد تا آخر سال صبر كنند. هميشه كادوي تولد لباس زمستاني مي‌گيرند و احتمالا حسابي گرمايي مي‌شوند.كودكاني كه در زمستان متولد شده‌اند، اواخر دوران بارداري مادر را در فصل‌هاي سرد سال تجربه كرده‌اند كه در آن مادر از نور كافي خورشيد محروم بوده است و به همين دليل احتمال ابتلاي آن‌ها به آسم، اوتيسم و حتي ام‌اس بيشتر از بقيه است.
كودكان متولد زمستان در برابر اسكيزوفرني و آلرژي حساسيت بيشتري دارند. يك تحقيق گسترده در آمريكا نشان مي‌دهد متولدان زمستان، استعدادهاي تحصيلي كمتري از خودشان نشان مي‌دهند و در آينده درآمد كمتري هم خواهند داشت.
مادران كم‌سن و سال بچه‌هاي‌شان را بيشتر در زمستان به دنيا مي‌آورند، برعكس مادران مسن‌تر بچه‌هاي‌شان در تابستان به دنيا مي‌آيند.براي نوزادان متولد زمستان لازم نيست كاپشن بگيريد. يك ساك حمل گرم يا كرير كه روي آن پتو بيندازيد، كافي است. به هر حال نوزاد در ماه‌هاي اول تولد خيلي هم بيرون برده نمي‌شود. به جايش مي‌توانيد براي ماه‌هاي بعدي لباس‌هاي عيد خوبي بخريد.
پسرتان اگر در زمستان به دنيا آمده باشد، كمترين مهلت را براي اعزام به سربازي دارد، چون بايد با همه متولدان همان سال به سربازي برود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۱۹ توسط:sana موضوع:

10 نكته مهم و ساده كه اگر رعايت كنيد در زمان زلزله هيچ مشكلي برايتان پيش نمي‌آيد!

انجمن تفريحي قاطي

متن زير توسط اداره كل تاسيسات برقي مديريت انرژي ترجمه و جهت بهره برداري به شرح ذيل ارائه مي‌گردد
انتظار مي‌رود كه اين متن بتواند اطلاعات مفيدي را در اختيار خوانندگان محترم قرار دهد

نام من doug copp و رئيس گروه نجات و مدير تيم آمريكائي نجات بين المللي(ARTI) American Rescue Team International هستم. اين تيم از مجربترين گروه هاي نجات مي‌باشد . نوشته هاي متن زير مي‌تواند جان افراد زيادي را در هنگام وقوع زلزله از مرگ نجات دهد. من به درون 875 ساختمان فرو ريخته ناشي از زلزله خزيدم و با گروه هااي نجات 60 كشور كار كرده و در تعداد زيادي ازكشورهاي جهان گروههاي نجات را سازماندهي نمودم و عضو گروه نجات خيلي از اين كشورها هستم . همچنين به مدت دو سال به عنوان كارشناس سازمان ملل در زمينه تخفيف فاجعه (UNX051-UNIENET) بودم و از سال 1985 به بعد در صحنه بلاياي طبيعي عمده جهان بجز مواردي كه فاجعه آني بوده، شركت داشتم.

در سال 1996 ما يك فيلم مستند ساختيم كه صحت متدولوژي ارائه شده توسط بنده را تاييد مي‌كرد. دولت مركزي تركيه و مقامات محلي و دانشگاه شهر استانبول در تهيه و فيلم برداري از اين آزمايش علمي‌و عملي با تيم ARTI همكاري داشتند. ما يك مدرسه و يك خانه را با 20 مانكن در داخل آن فرو ريختيم ، 10 مانكن را بصورت (Duck And Cover) (خميده و پنهان شده )و 10 مانكن ديگر را به روش بقاي خودم تحت نام ((Triangle Of Life )مثلث حيات) استفاده كرديم. پس از فرو ريختن ناشي از زلزله مصنوعي، ما به درون آوارها خزيديم و وارد ساختمانها شديم تا نتايج آزمايش را فيلمبرداري و مستند كنيم در اين فيلم كه فنون زنده ماندن خود را تحت نظارت مستقيم و شرايط علمي‌مرتبط با ريزش آوار تمرين نموديم به روشني نشان مي‌دادآنهائي را كه از روش (Duck And Cover) ( خميده و پنهان شده ) استفاده كردند، شانس زنده ماندن آنها صفر درصد و براي آنهائي كه از روش ما )مثلث حيات) استفاده كردند، 100 درصد بود.اين فيلم در تركيه و كشورهاي اروپائي توسط ميليونها تماشاچي ديده شد و در ايالات متحده و كانادا و آمريكاي لاتين هم از طريق تلويزيون به نمايش گذاشته شد.

اولين ساختماني كه بداخل آن خزيدم، مدرسه اي در شهر مكزيكوسيتي و درجريان زلزله سال 1985 بود همه بچه ها در زير ميزهايشان بودند و همگي تا ضخامت استخوانهايشان در هم كوبيده شده بودند . آنها مي‌توانستند زنده بمانند اگر در كنار ميزهايشان و در راهروي بين ميزها دراز مي‌كشيدند. كاري كه انجام داده بودند غير معقول و غير ضروري بود و در تعجب بودم كه چرا آنها در راهروها نبودند. من آن موقع نمي‌دانستم كه به آنها گفته شده بود كه خود را زير چيزي پنهان سازند.

بسادگي مي‌توان دريافت‌، هنگاميكه ساختمانها تخريب مي‌شوند وزن سقف كه بر روي اشياء و مبلمان فرود مي‌آيد ، آنها را درهم مي‌كوبد و فضاي خالي اي را در كنار آنها ايجاد مي‌نمايد اين فضا همان چيزي است كه من به آن مثلث حيات((Triangle Of Life مي‌گويم هر اندازه اشياء بزرگتر و محكم تر باشند كمتر فشرده مي‌شوند و هر اندازه كمتر فشرده شوندفضاي خالي كه احتمال زنده ماندن افرادي را كه به آن پناه مي‌برند بيشتر مي‌شود يك بار ديگر مي‌توانيد ساختمان فرو ريخته را در تلويزيون نگاه كنيد مثلث هايي را كه شكل گرفته اند را شمارش كنيدآنها در اكثر نقاط وجود دارند و از معمول ترين اشكالي هستندكه در داخل آوارها به راحتي مي‌توانيد مشاهده نماييد

من و كاركنان سازمان آتش نشاني شهر (Trujilloتروجيلو) (با جمعيتي 750،000 نفري) را براي چگونه زنده ماندن و محافظت و نجات خانواده‌هايشان در هنگام وقوع زلزله آموزش دادم. رئيس آتش نشاني شهر (Trujillo) تروجيلو كه خود استاد دانشگاه اين شهر هم مي‌باشد همواره مرا همراهي مي‌كرد و خود گواه حوادث اتفاق افتاده بود.مطلب ذيل گفته او مي‌باشد.

"نام من روبرتو روزالس است هنگاميكه 11 ساله بودم در اثر بروز زلزله سال 1972كه بيش از 70،000 نفرتلفات داشته است، در داخل ساختمان فروريخته بدام افتادم وآنچه باعث نجاتم گرديد مثلث حياتي بود كه در كنار موتورسيكلت برادرم بوجود آمده بود. كليه دوستانم كه در زير ميز يا تخت رفته بودند در زير آنها له شده و جانشان را از دست داده بودند. من مثال زنده‌اي از ((Triangle Of Life ( مثلث حيات ) هستم و دوستانم مثالي از (Duck And Cover) ( خميده و پنهان شده ) كه همگي جانشان را از دست دادند."
نكات و توصيه هاب مهم آقاي doug copp1- در هنگام بروز زلزله و فرو ريختن ساختمان هر كسي كه از روش (Duck And Cover) ( خميده و پنهان شده ) استفاده كند بدون استثناء و همواره محكوم به مرگ است. افرادي كه زير اشيائي نظير ميزها و اتومبيلها مي‌روند در همانجا له مي‌شوند. 2- سگها و گربه ها و بچه ها همگي آنها اغلب بصورت طبيعي در وضعيت جنيني كه در رحم قرار دارند ، خم مي‌شوند و شما هم بايد همين طور عمل كنيد. اين غريزه طبيعي ايمني و اصل بقاء است. شما مي‌توانيد با همين شيوه در فضاي خالي كوچكتري زنده بمانيد. پس در زمان بروز زلزله سريع خود را كنار اشياء بزرگ ، مانند كاناپه بزرگ و يا اجسام محكمي‌كه در مقابل ضربه كمتر فشرده مي‌شوند و فضاي خالي در مجاور خود باقي مي‌گذارند ، قرار دهيد. 3- ساختمان هاي چوبي از ايمن ترين نوع ساختمانها محسوب مي‌شوند كه مي‌توانيد در هنگام وقوع زلزله در داخل آنها باشيد ، دليل آن ساده است چونكه چوب قابل انعطاف بوده و با نيروي زلزله به راحتي حركت مي‌كند . اگر ساختمان چوبي فرو ريزد فضاهاي خالي بزرگي ايجاد مي‌شود . همچنين ساختمانهاي چوبي داراي وزن متمركز شده و خرد كنندگي كمتري هستند. ساختمانهاي آجري مي‌توانند در حد قطعات آجر مت*** شوند و آجرها منجر به بروز صدمات زيادي مي‌شوند البته اجساد له شده ناشي از فرو ريختن آنها از صدمات حاصل از فرو ريختن قطعات بتني بزرگ كمتر مي‌باشد. 4- اگر زلزله درهنگام شب و زماني كه شما در رختخواب خود هستيد اتفاق بيفتد كافي است از روي تخت به پايين بغلتيد ، يك فضاي ايمن و مناسب در اطراف تخت وجود دارد . هتلها مي‌توانند نرخ زنده ماندن ساكنان خود را در هنگام وقوع زلزله، با نصب تابلوي راهنما در پشت درب اتاقها و اطلاع رساني به ساكنان مبني بر اينكه " در هنگام وقوع زلزله روي زمين كنار تختخواب دراز بكشيد" افزايش دهند. 5- اگر شما هنگام وقوع زلزله در حال تماشاي تلويزيون هستيد و فرار از در يا پنجره برايتان بسادگي امكانپذير نيست ، در وضعيت جنيني در كنار كاناپه يا صندلي بزرگ خم شويد. 6- هر كسي كه در زمان وقوع زلزله در زير درب قرار گيرد محكوم به مرگ است. چونكه اگر در هنگامي‌كه زير درب قرار دارد ، چهار چوب اطراف درب به سمت جلو وعقب بيافتد ، زير مصالحساختماني بالاي چهار چوب درب له خواهد شد و اگر ستونها به طرفين بيفتند در اين حالت توسط آنها به دو نيم خواهد شد لذا در هر دو صورت جان خود را از دست خواهد داد.7- هرگز در هنگام وقوع زلزله بر روي پله ها نرويد چونكه پله ها داراي گشتاور فركانسي متفاوتي هستند و لذا مجزا از تنه اصلي ساختمان نوسان مي‌كنند. به عبارتي پله ها و بقيهساختمان با همديگر برخورد مي‌كنند تا اينكه شكست سازه اي در پله رخ دهد و كساني كه روي پله هستند قبل از اينكه پله خراب شود توسط گامهاي پله گرفتار شده و بصورت وحشتناكي قطع عضو خواهند شد . در هنگام زلزله حتي اگر ساختمان فرونريزد باز هم از پله ها دور بمانيد چونكه پله ها از مناطقي هستند كه احتمال تخريب بيشتري دارند حتي اگر پله ها توسط زلزله فرو نريزد ممكن است در اثر وزن ازدحام زياد افرادي كه فرياد كشان از روي آن در حال فرار هستند فرو بريزد. پله ها بايد پس از وقوع زلزله هر چند كه ساختمان آسيب نديده باشد از نظر ايمني مورد آزمايش قرار گيرند.
8- به ديوارهاي محيطي ساختمان نزديك شويد و يا در صورت امكان به بيرون از آنها برويد. هرچه داخل تر و دور تر از ديوارهاي محيطي ساختمان باشيد احتمال اينكه راه گريز شما مسدود شود بيشتر خواهد بود.9- كساني كه در هنگام وقوع زلزله در خيابانها داخل خودروي خويش مي‌مانند وقتي كه خيابان طبقه فوقاني روي آنها خراب مي‌شود( در اتوبانهاي دو طبقه ) ، جان خود را از دست مي‌دهند. اين دقيقآ همان چيزي است كه در آزادراه نيميتز (Nimitz Freeway) رخ داد و قربانيان زلزله سانفرانسيسكو همگي در داخل خودروي خود به هنگام زلزله باقي ماندند و همگي كشته شدند. آنها مي‌توانستند زنده بمانند اگر از خودرو خارج شده و در كنارآن نشسته و يا دراز كشيده بودند.كليه خودرو هاي له شده بجز خودروهائي كه ستونهاي پل مستقيمآ روي آنها سقوط كرده بود، داراي فضاي خالي‌اي به ارتفاع 90 سانتي متر در اطراف خود بودند. 10- از خزيدن در داخل خرابه‌هاي دفاتر روزنامه ها و يا اداراتي كه كاغذهاي انباشته زيادي در آنها وجود داشته است، دريافتم كه كاغذ داراي خاصيت ارتجاعي بوده و چندان فشرده نمي‌شوند لذا فضاهاي خالي زيادي در اطراف بسته هاي كاغذ بوجود مي‌آيد كه مي‌تواند در زمان زلزله مورد استفاده قرار گيرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۰۲ توسط:sana موضوع:

اعضاي بدن افراد معروف كجاست؟

«جوس ريزال » قهرمان ملي فيليپين ، در كشور خود به دست استعمارگران اسپانيايي كشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومي دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جاي ديگر منتقل گردييد.

موي «جورج واشنگتن»

انجمن تفريحي قاطي

زماني كه جورج واشنگتن ، رئيس جمهور آمريكا مرد، عمه او قبل از دفن در خواست كرد چند تار از موهاي او را به عنوان يادگاري نگه دارد. در سال ۱۸۵۰ اين چند تار مو به همراه موبند طلاي آن ، به موزه تاريخ اجتماعي آمريكا اهدا شد.مغز«پل بروكا»

انجمن تفريحي قاطي

اين انسان شناس و فيزيكدان فرانسوي براي كشف ناحيه فوقاني مغز كه مربوط به گفتار و تكلم است ، معروف مي باشد. به همين دليل اين ناحيه از مغز به اسم او نامگذاري شده است. او در طول دوران حياتش موسسه هاي انسان شناسي فراواني را در فرانسه و كشورهاي همسايه تاسيس كرد. مغز او هم اكنون در موزه بشر پاريس در معرض ديد عموم قرار دارد.

ستون فقرات «جوس ريزال»

انجمن تفريحي قاطي

«جوس ريزال » قهرمان ملي فيليپين ، در كشور خود به دست استعمارگران اسپانيايي كشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومي دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جاي ديگر منتقل گردييد. در اين حمل و نقل قسمتي از ستون فقراتش براي يادگاري و نمايش عموم كنار گذاشته شد. گفته مي شود اين استخوان تنها استخواني است كه توسط گلوله اي كه او را كشته ، ضربه ديده است.

انگشت «گاليله»

انجمن تفريحي قاطي

گاليه كه پدر علم مدرن بشر و نجوم خوانده مي شود، به دليل آنكه اعتقاد داشت زمين به دور خورشيد مي چرخد ، مدت ها در خانه اش زنداني بود و سرانجام در تنهايي در گذشت. يك قرن بعد زماني كه حقانيت گاليه ثابت شد،جسد او را به يك آرامگاه منتقل كردند.«فرانچسكو گوري» در اين حمل و نقل اشگشت او را از دستش جدا كرد تا در موزه اي در ايتاليا به نمايش گذاشته شود.

مغز«آلبرت انيشتين»

انجمن تفريحي قاطي

عملكرد مغز آلبرت انيشتين براي بسياري از محققان تبديل به سوال شده بود به همين خاطر بعد از مرگ انيشتين در سال ۱۹۵۵، مغز او را بيرون آوردند تا توسط محققان مورد مطالعه قرار بگيرد . اين كار بدون اجازه خانواده او انجام شد.در طول تحقيقات ۴۰ ساله دانشمندان هنوز به نتيجه اي در اين مورد نرسيده اند، ضمن آنكه از مغز انيشتين به دليل جدا كردن تكه هاي مختلف براي ارسال به مراكز تحقيقاتي چيز زيادي باقي نمانده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۸:۴۷ توسط:sana موضوع:

وحشتناك ترين درياچه دنيا

معمولا در كنار هر درياچه و محلي كه آب وجود داشته باشد حيات وحش پرندگان مختلف نيز وجود دارد و گونه هاي مختلف از پرندگان موجودات در كنار درياچه جمع مي شوند.برخي از درياچه هاي تنها به خاطر موجوداتشان معروف هستند زيرا محيطي زيبا را به وجود مي آورند اما درياچه اي هم در دنيا وجود دارد كه جوش بيشتر ترسناك است تا آنكه زيبا و خانوادگي باشد. درياچه "ناترون" در شمال تانزانيا درياچه اي است كه بسياري از آن ترس دارند زيرا در اطراف اين درياچه به راحتي مي توان پرنده هاي را پيدا كرد كه بر اثر مواد درون آب درياچه به مجسمه تبديل شده اند. اين درياچه به عنوان يكي از مخوف ترين نقاط تانزانيا شناخته مي شود.
اين درياچه از خاكسترهاي آتش فشاني پر شده است و مواد تشكيل دهنده آن همان موادي است كه مصري ها براي موميايي كردن از آن استفاده مي كردند. اين درياچه داراي قليايي بالايي است كه pH آن به 9 تا 10.5 ميرسد.
آب اين درياچه گاهي اوقات تا 60 درجه سانتي گراد بالا مي رود و زندگي كردن در آن براي هر موجودي مي توان سخت و كشنده باشد همچنين قليايي بودن آن باعث مي شود تا هر موجودي خيلي سريع تبديل به مجسمه شود.
در اطراف درياچه به راحتي مي توان موجودات يا پرندگاني را مشاهده كرد كه خشك شده و تبديل به مجسمه شده اند. آب اين درياچه با اين ميزان قليايي بيشتر شبيه به آمونياك مي ماند.
آب درياچه ناترون خيلي سريع بدن پرندگان را سوزانده و آن ها را موميايي مي كند.
به تازگي عكاسي به نام "نيك برنت" از اين منطقه ديدن كرده است و عكس هاي جالبي از آن گرفته است.
او در خاطرات خود گفته است آب اين درياچه به قدري وحشتناك است كه فيلم دوربين را نيز به راحتي و در چند ثانيه نابود ميكند


انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي


انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۸:۳۴ توسط:sana موضوع:

بيماري نادر اين دو دختر زيبا

بيماري هاي نادر براي هر انساني بسيار دردآور است. از بيماري هايي كه مغز را از بين مي برند تا بيماري هايي كه به نوعي باعث مرگ يك كودك مي شود همه بسيار سخت هستند.

“دارسي” و “اوي چپ من” دوقلوي هاي دو ساله اي هستند كه دچار بيماري خاصي به نام “سندروم درويت” شده اند. اين سندرم به گونه اي است كه مانع از هيجان زدگي اين دوخواهر مي شود چرا كه آن ها با اين كار مرگ خود را نزديك مي كنند.
انجمن تفريحي قاطي اين بيماري با مشكلات خواب و اينگونه اختلالات شروع مي شود و البته پس از مدتي به مرگ ناگهاني ختم مي شود. البته شرايطي مانند شادي بيش از حد و حتي گرماي زياد مي تواند خطر مرگ را تا ۹۰ درصد افزايش دهد از اين رو اين بچه ها بايد هميشه تحت نظارت باشند.
اين دوخواهر در سن ۹ ماهگي براي اولين بار در سفري به اسپانيا از ذوق زدگي به كما رفته بودند و از آن زمان بود كه والدين آن ها متوجه اين بيماري شدند و البته ديگر هر گونه از اين موارد هيجان انگيز را تنها به حد كم در اختيار فرزندانشان قرار مي دهند.
اين بيماري سال هاست كه توسط محققان بررسي مي شود ولي هنوز درمان قطعي براي آن ها پيدا نشده است. اين خانواده بايد همچنان منتظر تلاش دانشمندان باشند و البته ۲۴ ساعته فرزندانشان را زير نظر داشته باشند.
انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۸:۲۱ توسط:sana موضوع:

It's just a hat...

انجمن تفريحي قاطي

هيتلر و چارلي تقريباً هم سن بودند، هيتلر فقط چهار روز از چارلي كوچكتر بود.
چارلي گفته: اين سرنوشت ما دوتا بود كه يكي دنيا را بخنده بندازه و ديگري به گريه، و اگر سرنوشت ميخواست، كاملاً برعكس مي شد .

تفاوت، تنها يك كلاه بود...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۸:۰۹ توسط:sana موضوع:

خداحافظيه ارتان از انجمــــــــــــــــــــن ........

سلام به دوستاي عزيزم
خب دوستان من به خاطر درسا و يكم دلايل شخصي ديگه نميتونم بيام نت البته ميتونم ولي كم!!!
روزاي خوبي داشتم اينجا از علي جان هم تشكر ميكنم به خاطر انجمن خوبش!!!!
روزاي خوبي داشته باشين همگـــــــــي!
خدانگهدار
راستي علي اقا منو كاربر خودموني كنن مرسي!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۱۳ توسط:sana موضوع:

لو رفتن عكس دختران

لو رفتن عكس دختران در آرايشگاه
انجمن تفريحي قاطي
متاسفانه بر طبق گزارش پليس خراسان رضوي تصاويري از زنان و دختران ساكن اين استان در آرايشگاه در فضاي مجازي منتشر شده است. رئيس پليس فتاي خراسان رضوي روز گذشته ضمن بيان اين مطلب افزود: چند روز قبل خانم جواني با در دست داشتن مرجوعه قضايي به پليس فتا مراجعه كرد و ضمن تسليم شكايت خود گفت: فرد يا افرادي عكس هاي بدون حجاب مرا در يكي از شبكه هاي اجتماعي منتشر كرده اند و بدين وسيله موجب هتك حرمت من و خانواده ام شده اند.
سرهنگ سيدمحسن عرفاني اضافه كرد: در پي دريافت اين شكايت، تلاش گسترده كارآگاهان براي رسيدگي به اين پرونده و دستگيري عامل يا عاملان انتشار عكس ها در دستور كار قرار گرفت.
وي تصريح كرد: بررسي ها نشان مي داد در زير عكس هاي منتشر شده، مطالبي با عنوان تبليغ براي آرايشگاه زنانه درج شده است كه همين سرنخ كافي بود تا كارآگاهان به رديابي متهم در آرايشگاه هاي زنانه بپردازند.
اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان كرد: پس از استعلام از مراجع ذي صلاح و انجام يكسري تحقيقات تخصصي در فضاي مجازي، ساعاتي بعد عامل انتشار عكس ها شناسايي و در يك عمليات اطلاعاتي با هماهنگي مقام قضايي دستگير شد.
سرهنگ عرفاني ادامه داد: متهم كه زن ۳۳ ساله و متصدي يك آرايشگاه زنانه بود، ابتدا منكر ارتكاب هرگونه جرمي شد و عنوان مي كرد كه از وجود عكس هاي مذكور در شبكه هاي اجتماعي اطلاعي ندارد اما وقتي با دلايل و مدارك مستند مواجه شد اعتراف كرد: در سايت آرايشگاه متن تبليغي را با عنوان «به صورت رايگان مدل بي همتا شويد» قرار دادم و بدين ترتيب زنان و دختران زيبا را به عنوان «مدل» به آرايشگاه مي كشاندم سپس از آنان (مدل ها) در حالي كه حجاب نداشتند به بهانه اين كه تصوير زيباي شما را براي آلبوم عكس آرايشگاه نياز دارم عكس مي گرفتم.
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي افزود: متهم اين پرونده در ادامه اعترافات خود با بيان اين كه عكس هاي مشتريان را بدون اجازه آن ها در فضاي مجازي منتشر كرده است گفت:اين كار را براي جذب مشتري بيشتر مي كردم و در زير عكس هاي منتشر شده متن هايي را با عنوان رضايت خاطر مشتري از كارم قرار مي دادم و عكس ها را در شبكه هاي اجتماعي منتشر مي كردم.
سرهنگ سيدمحسن عرفاني با اشاره به اين كه متهم مذكور با تشكيل پرونده در اختيار مقامات قضايي قرار گرفته است خاطرنشان كرد: متاسفانه برخي آرايشگاه هاي زنانه از اين شيوه ناپسند براي سودجويي استفاده مي كنند و موجب هتك حيثيت زنان و دختران ايراني در فضاي مجازي مي شوند كه پس از آن نيز مزاحمت ها و مشكلات زيادي براي شهروندان به وجود مي آيد.
وي با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرايم رايانه اي اضافه كرد: هر كس به وسيله سيستم هاي رايانه اي يا مخابراتي، صوت، تصوير و يا فيلم خصوصي و خانوادگي يا اسرار فردي را بدون رضايت وي منتشر كند و يا در دسترس ديگران قرار دهد به نحوي كه در عرف اجتماعي موجب هتك حيثيت وي شود به نود و يك روز تا دو سال زندان يا پرداخت جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال و يا به هر دو مجازات قانوني محكوم مي شود.
وي گفت: اين مجازات در صورتي است كه جرايم ارتكابي توسط متهم يا متهمان در حد مفسد في الارض نباشد كه در آن صورت مجرمان مذكور به اتهام افساد في الارض محاكمه و به مجازات هاي سنگين مانند اعدام محكوم خواهند شد.
اين مقام انتظامي در پايان به شهروندان توصيه كرد: فريب تبليغات برخي آرايشگران متخلف به بهانه رايگان بودن خدمات آرايشگاهي را نخورند زيرا ممكن است عكس هاي شخصي آنان توسط برخي افراد سودجو در فضاي مجازي منتشر و موجب هتك حرمت شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۰۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا