بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

غافلگير شدن باستان شناسان در جزيره استر

يكي از زيباترين اماكن باستان شناسي جزيزه ايستر و مجسمه هاي ان است . تا چندي پيش صدها فرضيه در مورد اين جزيره و مجسمه هاي ان نوشته و مورد بررسي قرار گرفته بود . اما يك اتفاق ساده تمام كشفيات در مورد اين اماكن باستاني را بار دگر دگرگون كرد . اين مجسمه ها نه تنها نيم تنه نيستند بلكه مجسمه اي غول اسايي هستند كه تمام قد تراشيده شده اند... البته اقبال محققان گذشته اينگونه رقم خورده بود زيرا انها در چندين حفاري اطراف اين پيكره ها تنها نيمه تنه انها را كه بصورت نيمه كاره رها شده بود را كشف كرده بودند و براي همين تصور ميكردند تمام مجسمه ها بصورت نيمه تنه هستند .

اين خبر جالب است! با خواندن آن از خودتان مي‌پرسيد: چرا كسي تا حالا به اين فكر نيفتاده است؟ اين حفاري باستان شناسي چرا خيلي سال قبل انجام نشده است؟ و...
بيش از 800 تنديس "سر انسان" در جزيره ايستر وجود دارد. كسي فكر نمي‌كرد كه اين سر‌هاي بزرگ داراي بدن بوده و يا ادامه‌اي در زير خاك داشته باشند .ولي در حال حاضر، گويا راز اين سرهاي عظيم از زير خاك بيرون كشيده شده است. راز‌هايي كه رسانه‌هاي جهاني را تحت شعاع خود قرار داده است. نكته اينكه، اين جزيره يكي از مهم‌ترين راه‌هاي آبي بسيار دور در جهان است.
"جزيره ايستر" واقع درجنوب اقيانوس آرام با وسعت 64 مايل، مربع شكل است. شواهد باستان شناسي نشان مي‌دهد، اين جزيره توسط يك دريانورد هلندي به نام جاكوب روقون Jakob Roggeveenدر سال 1722 كشف شد و در آن زمان نژاد‌هاي مختلفي چون سرخ پوست با موهاي سرخ و تيره پوست در آن زندگي مي‌كردند .در حال حاضر، "جزيره ايستر" يكي از جوان‌ترين سرزمين‌هاي مسكوني روي زمين است و بيشتر تاريخ‌اش مربوط به ساكنان سرزمين‌هاي جدا شده در خشكي است. اين جزيره تقريبا نيمه راه ميان شيلي و تاهيتي قرار دارد. عمدتا از سنگ‌هاي آتشفشاني ساخته شده است.آيا اينها ساخته دست بشر هستند؟ ساختار‌هاي مرجاني كوچك در امتداد خط ساحلي وجود دارد كه همين صخره‌هاي مرجاني با برش‌هاي زيبايي جزيره را از دريا جدا ساخته اند. بخشي از خط ساحلي اين جزيره از گدازه و غارهاي آتشفشاني تشكيل شده است. ساكنان "جزيره ايستر" منزوي ترين جزيره جهان است. قبايل ساكن با نام راپوني با تحمل رنج‌هاي بيشمار چون؛ قحطي، گرسنگي، شيوع بيماريهاي مسري، جنگ داخلي، يورش براي برده‌، استعمار، كاهش جمعيت و... هم اكنون به شهرت جهاني رسيده‌اند.آنها نام سرزمين خود، اين مكان جذاب و مرموز را "ناف جهان" گذاره‌اند .دانشمندان بر اين باورند كه راز‌هاي بيشماري در دل اين جزيره خفته‌ است. سوال‌هاي بي پاسخي كه چرا حدود 4000 هزار سال پيش، ساكنين جزيره ناپديد شده‌اند؟ و اينكه چه بر سر ساكنين جزيره‌اي كه تنديس‌هاي عظيم سنگي براي خود ساخته‌اند، آمده است؟ پنهان در زير ساختار مرجاني و گدازه‌هاي آتشفشاني حال، بعد از گذشت سال‌ها، يك زن و شوهر باستان شناس به نام روتليگ و يك گروه ديگر كه ترجيح مي‌دهند، ناشناس باقي بمانند، شروع به تحقيق و حفاري در اين جزيره مي‌كنند تا براي پرسش‌هاي بي پاسخ، پاسخي بيابند .
تحقيق و حفاري آنها منجر به كشف، بدن‌هاي اين سرهاي عظيم، تعداد بيشماري كتيبه و نوشته‌هاي باستاني، اسكلت اجساد كهن و... مي‌شود .اين كشف بزرگ، هفته‌ي پيش با عنوان "مجسمه هاي جزيره ايستر داراي بدن هستند"، بر روي اينترنت قرار گرفت و همه را متعجب ساخت. چرا كه اين تنديس‌ها تنها به عنوان سر‌هاي بزرگ شناخته شده و معروف بودند.برخي بر اين باورند كه ايجاد يك سونامي باعث به پايان رسيدن تمدن اين جزيره شده است. گردشگران اين جزيره هرگز فكر نمي‌كردند كه زير پايشان، گنج پنهان وجود دارد.به نظر نمي‌رسد، اين تنديس‌ها به خاك سپرده شده باشند. بلكه فرسايش و عوامل جغرافيايي باعث دفن آنها و ناپديد شدن ساكنين آنجا شده است.اين خبر مي‌تواند، باور، واقعيت افسانه‌ها را در ذهن و وجود آدمي زنده كند. هنوز جزييات دقيق و بيشتري از اين حفاري ارائه نشده است ..

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۹:۵۷ توسط:sana موضوع:

بزرگراهي از اسكاتلند به تركيه

شبكه اي از تونل هاي دوران نوسنگي كشف شد
جام جم آنلاين : محققان در نهايت شگفتي موفق به كشف شبكه اي از تونل هاي زيرزميني از عصر حجر شده اند كه از اسكاتلند تا تركيه در هم بافته شده است . به گزارش مهر، كاوشگران در اعماق صدها بقاياي به جا مانده از خانه هاي دوران نوسنگي موفق به كشف تونل هايي درهم پيچيده شده اند. دوام اين تونل ها براي ۱۲ هزار سال نشان مي دهد شبكه اصلي تونل ها از وسعت غير قابل توصيفي برخوردار بوده است. «هاينريش كوش» باستان شناس آلماني مي گويد بقاياي اين تونل ها در زير بقاياي به جا مانده از صدها خانه نوسنگي در سرتاسر اروپا كشف شده است .

وي در كتاب «اسرار دروازه هاي زيرزميني به سوي جهاني ديرين» مي گويد اين واقعيت كه بسياري از اين تونل ها پس از گذشت ۱۲ هزار سال هنوز پابرجا باقي مانده اند نشان مي دهد شبكه اصلي آنها بايد بسيار عظيم بوده باشد. به گفته وي، تنها در باواريا در آلمان در حدود ۷۰۰ متر از اين تونل زيرزميني كشف شده و در «استيريا» در اطريش نيز ۳۵۰ متر يافته شده است. در سرتاسر اروپا هزاران متر از اين تونل هاي مخفي كشف شده اند، تونل هايي كه از شمال اسكاتلند تا مناطق مديترانه اي كشيده شده اند .

وسعت بيشتر اين تونل ها بيشتر از ۷۰ سانتيمتر نيست، به اين شكل تنها يك انسان به تنهايي و بدون هيچ ابزار و وسيله اضافي مي تواند درون آن بخزد. اين تونل ها در برخي از مناطق وسيعتر شده و در آنها جايي براي نشستن، مخازن انبار و يا اتاقهايي تعبيه شده است. تمامي اين تونل ها به يكديگر متصل نيستند اما در كنار يكديگر شبكه زيرزميني بسيار بزرگي را به وجود آورده اند . برخي از متخصصان بر اين باورند اين تونلها محلي براي فرار انسان ها از چنگال شكارچيان بوده اند، اما برخي ديگر اين تونل ها را به بزرگراه هاي امروزي تشبيه كرده اند تا انسان هاي دوران نوسنگي بتوانند در نهايت امنيت و ايمن از نوسانات آب و هوايي به نقاط مختلف سفر كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۹:۴۴ توسط:sana موضوع:

ايرانيان، قديمي ترين كشاورزان جهان بودند.!ايسنا: محققان دانشگاه توبينگن آلمان در حفاري‌هاي خود در حاشيه رشته كوه زاگرس در ايران موفق به كشف آثار و بقاياي جوامع كشاورزي مربوط به عصر حجر شدند.
اين يافته‌هاي باستان شناسي كاملترين تصويري است كه از دوره‌هاي اوليه كشاورزي انسان‌ها يافت شده و نشان مي‌دهد كه مردمان ساكن فلات قاره ايران در كشف و توسعه كشاورزي نقش مهمي داشته‌اند. اين يافته‌ها نشان مي‌دهند كه مردمان ساكن اين مناطق از دوازده هزار سال پيش جو، عدس و لوبيا پرورش مي‌داده‌اند.
اين يافته‌هاي باستان شناسي كاملترين تصويري است كه از دوره‌هاي اوليه كشاورزي انسان‌ها يافت شده و نشان مي‌دهد كه مردمان ساكن فلات قاره ايران در كشف و توسعه كشاورزي نقش مهمي داشته‌اند.
تاكنون فرضيه رايج دربين مورخان اين بود كه كشاورزي در بخش‌هاي غربي منطقه‌اي كه «هلال حاصلخيز» نام گرفته است يعني بخش‌هايي از غرب تركيه، سوريه، عراق، اردن و فلسطين آغاز شده است چون تمام شواهد مربوط به دوره‌هاي اوليه كشاورزي در آن نقاط كشف شده بود؛ اما اكنون ثابت مي‌شود كه ايران يعني بخش شرقي اين هلال حاصلخيز نيز در همان زمان محل اولين تجارب كشاورزي انسان‌ها بوده است.
در دهه 1950 ميلادي باستان شناسان موفق به كشف شواهدي از كشاورزي اوليه در سرزمين‌هاي اشغال فلسطين شدند و مدعي شدند كه كشاورزي نخستين بار در منطقه اي بين اردن و سرزمين هاي اشغالي شكل گرفته است.


پژوهش‌هاي باستان شناسي اخير از سال ۲۰۰۹ و به رياست نيكلاس كنراد از دانشگاه «توبينگن» آلمان در دامنه‌هاي رشته كوه زاگرس و در جوار مرز با عراق آغاز شد. در ماه‌هاي اخير به توصيه همكاران ايراني اين پژوهشگر، آنها حفاري در چند تپه كم ارتفاع را شروع كرده و به سرعت مجموعه‌اي از اشيا بسيار قديمي از جمله باقي‌مانده ظرف‌هاي سفالي و نقاشي‌هايي از حيوانات و پيكر انسان را پيدا كردند.
بخش ديگري از يافته‌هاي باستان شناسان ابزارهاي سنگي را شامل مي‌شود كه برخي از آنها مخصوص خرد كردن دانه‌هاي غلات و حبوبات بوده است. علاوه بر اين مقداري هم دانه‌هاي غلات و حبوبات كشف شده كه به گفته باستان شناسان نيم سوز شده‌اند ولي با وجود اين محتويات اين دانه‌ها به خوبي حفظ شده است.
نيكلاس كنراد با وجودي كه در رشته زيست شناسي دانش چنداني ندارد ولي مي‌گويد كه تشخيص اين دانه‌هاي غلات و حبوبات كار دشواري نيست و مي‌گويد كه آنها شبيه دانه‌هاي عدس و يا جو هستند كه امروز همه ما با آنها سر و كار داريم.
مطالعات صورت گرفته در اين منطقه حاكي از وجود نشانه هايي از ساختمان هاي مسطح يا بازسازي شده، ابزار مختلف و سازه هاي سنگي هستند كه حضور گروه اجتماعي بزرگي را نشان مي دهد. اين گروه تحت شرايط اقتصادي نسبتا پايدار در اين منطقه ساكن بوده اند.
همچنين هزاران نمونه جو و گندم وحشي، عدس و نخود در اين منطقه شناسايي شده اند كه به عنوان نشانه هايي از كشاورزي اوليه در جهان محسوب مي شود.
بر اساس سطوح ايزوتوپ هاي راديواكتيو يا اتم هاي عناصر يكسان با وزن مولكولي متفاوت، حضور انسان در اين منطقه از رشته كوه زاگرس بين 9 هزار و 800 تا 12 هزار سال قبل تخمين زده مي شود.
در اوايل اين دوره مردم اقدام به جمع آوري گونه هاي وحشي گياهان مانند جو و گندم وحشي مي كردند، اما در پايان اين دوره كشت محصولات زراعي مانند شكل اوليه اي از گندم هاي امروزي شكل گرفت.
نكته مهم در نتايج اين آزمايش‌ها اين است كه اين جوامع كشاورزي مشغول كشت نمونه‌هاي وحشي اين نوع گياهان بوده‌اند كه بعدا حبوبات و غلات امروزي از آنها ريشه گرفته‌اند.
به عبارت ديگر دوازده هزار سال پيش انسان همان گياهان وحشي را كه در طبيعت وجود داشته كشت مي‌كرده است.
كارشناسان كشاورزي باستان از نتايج اين پژوهش‌ها استقبال كرده‌اند.
گزارش كامل اين تحقيقات در شماره اخير مجله «ساينس» منتشر شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۹:۳۱ توسط:sana موضوع:

عجايب كوه پرديس

يك پژوهشگر و باستان شناس ايراني كه 30 سال درباره عجايب كوه جم يا پرديس در استان بوشهر تحقيق كرده معتقد است اين كوه نزديكترين نقطه زمين به خورشيد، نقطه آغازين رشته كوههاي زاگرس، اولين خانه دنيا و محل قرارگيري كشتي نوح است!

بديعي تا به حال 70 دوره آموزشي را در رشته هاي مختلف گذرانده است از پيانو، گيتار و نقاشي گرفته تا باستان شناسي و برنامه نويسي براي كامپيوتر. چون سال 52 جزو صد نفر اولي بود كه براي برنامه نويسي كامپيوترهاي ايران كه به اندازه يك اتاق عظمت داشتند، استخدام شد.
يك پژوهشگر و باستان شناس ايراني كه 30 سال درباره عجايب كوه جم يا پرديس در استان بوشهر تحقيق كرده معتقد است اين كوه نزديكترين نقطه زمين به خورشيد، نقطه آغازين رشته كوههاي زاگرس، اولين خانه دنيا و محل قرارگيري كشتي نوح است!به گزارش مهر، سالها پيش كه كاوش در محوطه هاي تاريخي به دست باستان شناسان خارجي در ايران انجام مي شد، "گيرشمن"، باستان شناس معروف مشهور فرانسوي درباره ايران گفته بود تا آن زمان تنها پنج درصد خاك ايران كاوش شده است اما همين اطلاعات اندك به دست آمده از حجم كمي از خاك ايران نشان دهنده اصالت و كيفيت عالي تكنولوژي در ايران قديم بوده است و به طور قطع كشفيات تازه بر قدمت آن مي افزايد. در اين ميان يك پژوهشگر رشته تاريخ براي تهيه تز آكادميك در مورد آغاز تمدن بشري در مقطع دكترا و اينكه در ميان هم دانشگاهي هاي خود در لندن ثابت كند ايران جزو كشورهاي جهان اولي است نه جهان سومي، به بررسي مستندات موجود در كوه پوز پدري استان بوشهر پرداخت چون تصور مي كرد كه شايعات در اين منطقه نبايد بدون مبنا باشد. بديعه دشتي، پژوهشگر و كارشناس ميراث فرهنگي است كه چند سال پيش براي اثبات اينكه اين منطقه اولين خشكي روي زمين است كارهاي تحقيقاتي خود را با استفاده اسناد و مدارك موجود، شروع كرد.در اين راه از كتابخانه هاي معتبر دانشگاههاي دنيا استفاده كرد اما استاد راهنما براي تاريخي كه مورد نظر او بود وجود نداشت بنابراين بايد به تنهايي تحقيق مي كرد. در اين بين كتاب اوستا به عنوان يكي از منابع كهن و قابل استناد در تحقيقاتش كمك خوبي بود. بديعي تا به حال 70 دوره آموزشي را در رشته هاي مختلف گذرانده است از پيانو، گيتار و نقاشي گرفته تا باستان شناسي و برنامه نويسي براي كامپيوتر. چون سال 52 جزو صد نفر اولي بود كه براي برنامه نويسي كامپيوترهاي ايران كه به اندازه يك اتاق عظمت داشتند، استخدام شد. پدري، جم و پرديس نام كوهي شگفت انگيز در بوشهر است بديعه دشتي اصالتا جنوبي است و نام فاميلش هم برگرفته از نام دشتستان است او كه سالها درباره كوه جم در سي كيلومتري شمال شرق سيراف و سواحل شمالي خليج فارس تحقيق كرده به خبرنگار مهر مي گويد: محلي ها و ساكنان قديمي دشتستان بزرگ به كوه جم، پوز يا پدري مي گويند چون قله اين كوه شبيه پوز است اما در كتاب اوستا از اين منطقه به "ور جم كرد" نام برده مي شود به همين دليل نام جم نيز بر آن گذاشته شده است. اما يك پژوهشگر با استفاده از نام "پدري" كه نام رسمي كوه و به معني پارادايس يا بهشت اوستاست، واژه پرديس را براي آن انتخاب كرد به همين دليل اكنون از واژه پرديس در كل كشور براي اماكن، مناطق حتي نام دختران نيز استفاده مي شود. دشتي كار بررسي تاريخ ايران را از سال 1980 تا كنون آغااز كرده و به اين نتيجه رسيده كه آغار تمدن بشريت و پيدايش زمين در منطقه اي به نام كوه پوز پدري يا جم در استان بوشهر است. وي معتقد است كه اولين بار نام منطقه بكر"جم" بر روي نقشه باستان شناسي سازمان ميراث فرهنگي به عنوان قديمي ترين منطقه پارينه سنگي ايران با شماره 26 ثبت شده است. نسل اول انسان هيچ وقت ميمون نبوده است دشتي معتقد است اينكه برخي مي گويند نسل اول انسان شبيه به ميمون بوده كاملا اشتباه است و اين نظريه هيچ گاه به اثبات نرسيده است چون آثار موجود در كوه جم حاكي از وجود فسيل انسان در هزاران سال پيش است. وي ادامه داد: در كتاب اوستا آمده است كه نژاد آريا يعني ايراني در جنوب ايران امروز متولد شده و هرگز از جاي مجهولي به جاي مجهول ديگري كوچ نكرده است. برخي از افراد به دلايل گوناگون مقاله ها و مطالبي مي نويسند و مي گويند ميمون ها از جايي ديگر به ايران آمده و همان جا زندگي كرده اند و تغيير شكل داده اند و متاسفانه نشريات هم آن را چاپ مي كنند. اما همه اين چرنديات با ارائه كردن مدرك و فسيل انسان نشان دهنده مردود بودن اين نظريه است. وي گزارش برخي از روزنامه هاي داخلي را درباره مهاجرت ميمون ها به ايران را آرشيو كرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۹:۱۶ توسط:sana موضوع:

يادم باشه ...

يادم باشد كه
او كه زير سايه ديگري راه مي‌رود، خودش سايه‌اي ندارد.
يادم باشد كه
هر روز بايد تمرين كرد دل كندن از زندگي را.
يادم باشد كه
زخم نيست آنچه درد مي‌آورد، عفونت است.
يادم باشد كه
در حركت هميشه افق‌هاي تازه هست.
يادم باشد كه
دست به كاري نزنم كه نتوانم آن را براي ديگران تعريف كنم.
يادم باشد كه
آنها كه دوستشان مي‌دارم مي‌توانند دوستم نداشته باشند.
يادم باشد كه
فرار؛ راه به دخمه‌اي مي‌برد براي پنهان شدن نه آزادي.
يادم باشد كه
باورهايم شايد دروغ باشند.
يادم باشد كه
لبخندم را توى آيينه جا نگذارم.
يادم باشد كه
آرزوهاي انجام نيافته دست زندگي را گرفته‌اند و او را راه مي‌برند.
يادم باشد كه
لزومي ندارد همان قدر كه تو براي من عزيزي، من هم برايت عزيز باشم.
يادم باشد كه
محبتي كه به ديگري مي‌كنم ارضاي نياز به نمايش گذاشتن مهر خودم نباشد.
يادم باشد كه
اندك است تنهايي من در مقايسه با تنهايي خورشيد.
يادم باشد كه
دلخوشي‌ها هيچكدام ماندگار نيستند.
يادم باشد كه
تا وقتي اوضاع بدتر نشده! يعني همه چيز رو به راه است.
يادم باشد كه
هوشياري يعني زيستن با لحظه‌ها.
يادم باشد كه
آرامش جايي فراتر از ما نيست.
يادم باشد كه
من تنها نيستم ما يك جمعيتيم كه تنهائيم.
يادم باشد كه
براي پاسخ دادن به احمق، بايد احمق بود!
يادم باشد كه
در خسته‌ترين ثانيه‌هاي عمر هم هنوز رمقي براي انجام برخي كارهاي كوچك هست!
يادم باشد كه
لازم است گاهي با خودم رو راست‌تر از اين باشم كه هستم.
يادم باشد كه
سهم هيچكس را هيچ كجا نگذاشته‌اند، هر كسي سهم خودش را مي‌آفريند.
يادم باشد كه
آن هنگام كه از دست دادن عادت مي‌شود، بدست آوردن هم ديگر آرزو نيست.
يادم باشد كه
پيشترها چيزهايي برايم مهم بودند كه حالا ديگر مهم نيستند.
يادم باشد كه
آنچه امروز برايم مهم است، فردا نخواهد بود.
يادم باشد كه
نيازمند كمك‌اند آنها كه منتظر كمكشان نشسته‌ايم.
يادم باشد كه
هرگر به تمامي نااميد نمي‌شوي اگر تمام اميدت را به چيزي نبسته باشي.
يادم باشد كه
غير قابل تحمل وجود ندارد.
يادم باشد كه
گاهي مجبور است براي راحت كردن خيال ديگران خودش را خوشحال نشان بدهد.
يادم باشد كه
خوبي آنچه كه ندارم اين است كه نگران از دست دادن‌اش نخواهم بود.
يادم باشد كه
وظيفه من اين است؛ حمل باري كه خودم هستم تا آخر راه.
يادم باشد كه
در هر يقيني مي‌توان شك كرد و اين تكاپوي خرد است.
يادم باشد كه
هميشه چند قدم آخر است كه سخت‌ترين قسمت راه است.
يادم باشد كه
اميد، خوشبختانه از دست دادني نيست.
يادم باشد كه
به جستجوى راه باشم نه همراه.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۹:۰۲ توسط:sana موضوع:

پيري يا جوون؟(مثلاً نظرسنجيه)

سلام
سلام
خوبين؟خوشين؟سلامتين؟خوش ميگذره؟
هر كي قدم رنجه كرد و تشريفشو اورد تو اين تاپيك،بدون كامنت بره ايشالا نتش هنگ كنه
خوببببب خيلي زر ميزنم...ميدونمانجمن تفريحي قاطي
سنّتون رو برعكس بنويسيد ببينيم پيرمون كيه؟
مثلا:
17>>>71
هعي جووني كجايي كه يادت بخير(الكي مثلا من پيرمانجمن تفريحي قاطي)

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۷:۵۷ توسط:sana موضوع:

اولين روز

به نام كسي كه عشق را آفريد
انجمن تفريحي قاطيسلام
خوبيد چه خبر
گفتم يه تاپيك كم داريم
من هم پيش دستي كردم و تاپيكو زدم
يه خاطره از اولين روزي كه پات به مدرسه بازشد رو بنويس

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۷:۴۴ توسط:sana موضوع:

بهانه هاي ساده براي يك لبخند ...

گاهي آنقدر در روز مرگي غرق مي شويم كه فراموش مي كنيم

ساده ترين داشته هاي ما شايد آرزوي فرد ديگري باشد

ما از امر ونهي پدر كلافه هستيم

وديگري در آرزوي شنيدن صداي پدر

شما از باب ميل نبودن غذا به جان مادرمان غر مي زنيم

وديگري در حسرت صدا كردن نامش وشنيدن جوابش

از گرما مي ناليم از سرما فرار ميكنيم

در جمع ازشلوغي كلافه مي شويم


ودر خلوت از تنهايي بغض مي كنيم

تمام هفته منتظر رسيدن روز تعطيل هستيم

وآخر هفته هم بي حوصلگي مان را گردن غروب جمعه مي اندازيم


شايد بهتر باشد گاهي فكر كنيم همه زندگي مان معجزه است

همين كه ميخوابيم ، بيدار مي شويم نفس ميكشيم

همين كه خورشيد طلوع ميكند مهتاب ميتابد

باران بي منت مي بارد

تمام اينها

بهانه ي ساده اي است براي يك لبخند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۷:۳۹ توسط:sana موضوع:

زندگي معجزه حيات است ...

دريافتم زندگي معجزه حيات است

زندگي با كلمه‌هاي من ساخته مي‌شود

و هر كلمه‌اي رد پاي معجزه است

پس مي‌توانم زيبايي را با كلماتم بيافرينم

هرگاه كسي خشم داشت بدانم

به نوازش و كلام مهرآميزي نيازمنداست

هرگاه كسي نوميد بود به كلماتي كه

سپاس او را ابراز كنند محتاج است

هرگاه كسي حسد مي‌ورزيد

نياز دارد
ديده شود

اگر كسي شاكي و گله مند بود

نياز دارد شنيده شود

اگر كسي تلخ بود نياز دارد

مهرباني دريافت كند

و اگر كسي ستم مي‌كند نياز داشته

دوست داشته شود

اگر كسي بخل ورزد بايد كه بخشيده شود

و همه‌ ي اين سايه‌ها در روح و روان

ما نياز دارند كه عشق بر آن‌ها چون

باران ببارد، ببارد و ببارد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۷:۲۶ توسط:sana موضوع:

وحشت خونه

سلام دوستاي گل و گلاب انجمن
عاقا با اجازه تون من يه گروه درست كردم به اسم وحشت خونه
هر كي فك ميكنه نترسه و جنبه ش بالاس خوشحال ميشم عضو بشه
تو اين گروه مطالب ترسناك و عكساي وحشتناك گذاشته ميشه
لطفا افراد زير 2 سال و افرادي كه ناراحتي قلبي،عروقي،عرقي، رواني و يا هر درد و مرض ديگه اي كه دارن عضو نشن
همين ديگه
اينم لينكش:
http://forum.ghati.ir/groups/%D9%88%...%86%D9%87.html

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۱۷:۱۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم