بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

معماري چيست به زبان ساده

حقيقت آن است كه تعريف معماري كار ساده اي نيست. اگر بخواهم از تعابير پيچيده، آكادميك و گاهي بيهوده اين حوزه بگذرم بايد بگويم:

شايد بتوان گفت "معماري پلي است بين هنرها و علوم انساني با علوم و فنون مهندسي" و معمار خوب كسي است كه بتواند بهترين راه حل رو براي مشكلات پيدا كند. بهترين راه ارزان ترين، زيباترين و اجرايي ترين راه حل هست. براي اين كار معمار بايد در يك پروژه بشه هنرمند، در يكي جامعه شناس، در يكي شاعر خيال پرداز و در يكي مهندس با دقت جزيياتي آن چناني!

هر چند معمارها مديران ساختمان هستند اما متمايزترين مهارتشان ترسيم خوب و تميز است، در اين كار بايد هندسه و زيبايي هاي اشكال و احجام رو "بفهمند" و تصور خوبي از احجام سه بعدي داشته باشند.

معماري از جنس ديگر مهندسي ها نيست، از جنس هنرها هم نيست هر چند به هر دو شباهت بسيار دارد. معمار بايد نگاهي دقيق، ساده و راحت داشته باشد. البته استحضار داريد كه اينها كه ميگوم همه در شرايط ايده آل است و گرنه هر كسي كه از دانشكده برود بيرون مي تواند سه چهار سال بعد عضو سازمان نظام مهندسي بشود و به كار حرفه اي بپردازد يا به سرعت جذب يك شركت مهندسي طراحي يا اجرايي بشود يا اينكه به دنبال كارهاي دولتي برود يا خودش شركتي تاسيس كند، مثل همه.

معمار مي تواند و بايد بلندپرواز و روياپرداز باشد.

ايران ما سرشار است از نمونه هاي عالي معماري تا دوره قاجار. اما حرفه معماري به عنوان تخصص جداگانه هنوز توسط جامعه ما شناخته شده نيست و تقريبن همه مردم فرق بين معماري و ساير رشته هاي مهندسي و از جمله مهندسي سازه رو نمي دانند. راستش خود مهندسا هم گاهي اوقات نمي دونن!

نقش يك معمار در پروژه هاي كوچك به شرطي مشهوده كه قرار باشه همه جزييات ساختمان طراحي و واقعن اجرا بشه و در پروژه هاي بزرگ بدون معمار اصلن نمي شه طراحي رو انجام داد چون مباحثش اونقدر پيچيده و زياد هست كه كسي جز معمار جرات نداره بهش نزديك بشه.

ما معمارها در بسياري از پروژه ها به مشاوران مختلفي مراجعه مي كنيم و از اونها كمك ميگيريم. مثلن خودم وقتي دارم در يك محوطه باستاني طراحي مي كنم يك باستان شناس رو دعوت به كار مي كنم، وقتي كه مي خوام در طبيعت طراحي كنم از يك كارشناس حيات وحش كمك مي گيرم، وقتي بخوام روي طراحي يك ساختمان با انرژي هاي پاك كار كنم يك مهندس تاسيسات. به همين ترتيب تقريبا در مورد هر پروژه اي كه بيش از يك طبقه باشه حتما با يك مهندس عمران (سازه) مشورت مي كنم و در مورد پروژه هاي بزرگتر از سه طبقه نقشه هاي سازه رو ميدم كه ترسيم هم خودش بكنه. چون قضيه حساس تر و سخت تر ميشه. در واقع معمار مسوول نهايي طراحي ساختمان هست و بسته به اهميتي كه خودش براي محصول دفترش قائل باشه به كار خودش بها ميده و در اين راه از مشاوران متعددي بايد استفاده كنه.

الان دارم روي يك پروژه كار ميكنم كه توش تعداي نقشه بردار، زمين شناس، مهندس سازه، مهندس تاسيسات، كارشناس محيط زيست، برنامه ريز منطقه اي و جغرافيايي و گرافيست فعال هستند!

معمارها قابليت هاي بسيار دارند و براي هر چيزي راه حلي در جيب دارند. از تخمين هزينه هاي يك پروژه بزرگ ملي گرفته تا هزينه هاي ساخت يك سرويس بهداشتي داخل يك پارك محلي. معمارها ميتونن به شما در همه گونه عمليات ساختماني كمك كنند و حتا ممكنه شما رو از اجراي پروژه منصرف كنند يا ابعاد كار رو عوض كنند. خلاصه اينكه معمارها مسايل ساختماني رو فقط يك ساختمان نمي بينند بلكه به اثر فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي تصميم شما هم كار دارند.

تاكيد ميكنم كه اينها موارد ايده آلي است و ممكن است هميشه صادق نباشد اما معمار خوشبخت به اعتقاد من چنين كسي است كه در يك كلام با معماري حال ميكند! همه چيز رو هم براي خودش نمي خواهد و پذيرفته باشد كه همه چيز را همگان دانند :)

اگر خلاق نيستيد، اگر به بوها و رنگها و بافتها و ... حساس نيستيد، اگر اسباب بازيهايتان را برايتان ميخريدند و خودتان مشاركتي در ساختن آنها نداشتيد، اگر احساس ميكنيد دست و پا چلفتي هستيد! اگر احساس مي كنيد حوصله و دقت كافي براي شب بيداري هاي فراوان نداريد به رشته معماري فكر نكنيد.

اگر ميخواهيد زندگي را كمي بهتر ببينيد، اگر خودتان رو خلاق و صاحب فكر ميدانيد، اگر هندسه رو دوست داريد، اگر ذهنتان در چارچوبهاي عرفي و اجتماعي فريز نشده است، و اگر براي رسيدن به اهداف آدم پيله اي هستيد، مي توانيد به رشته معماري به عنوان حرفه و مرام خود فكر كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۴۵ توسط:sana موضوع:

شخصيت شناسي به وسيله انگشتر

شخصيت شناسي به وسيله انگشتر

انگشتر خود را در كدام انگشت به دست مي كنيد؟

* انگشت شست

* انگشت اشاره

* انگشت وسط

* انگشت انگشتري

* انگشت كوچك

* انگشتر به دست نمي كنم .جواب تست

انگشت شست : شما مجذوب كالاهاي مدرن و روز هستيد از مورد توجه قرار گرفتن لذت مي بريد شما تفريح را دوست داريد و از زندگي لذت مي بريد و همشه آماده هستيد تا با چيزهاي جديد رو به رو شويد.انگشت اشاره : شما داراي اعتماد به نفس و مسئوليت پذير هستيد. رهبري و هدايت ر ا دوست داريد و مي توانيد در ظاهر بسيار جدي و خشن باشيد اما در باطن ملايم و حساس هستيد.انگشت وسط: بيشتر افرادي كه در اين گروه قرار دارند از رشد و بالندگي سر باز مي زنند و بيشتر خودمحور هستند با و جود اين همشه بي ريا هستند به خصوص نسبت به خانواده و دوستان شان.انگشت انگشتري : شما فردي حساس و رومانتيك هستيد عميقًا اميد داريد تا عشقي بيابيد كه گرما بخش دل و ابدي باشد.انگشت كوچك : شما فردي مهربان و متواضع هستيد به جزئيات توجه مي كنيد و دوست نداريد در كارهاي تان كوچكترين اشتباهي از شما سر بزند شما بيش از حد خود را به كار مشغول مي كنيد.در چند انگشت : آن عده از افراد كه در دو انگشت يا بيشتر انگشتر دارند اعتماد به نفس ندارند و هميشه مراقب هستند تا عشق واقعي شان را بيابند عاشق تجملات هستند اما آن را جايگزين ناقابلي براي دوستان و عاشق خود مي دانند.انگشتر به دست نمي كنيد : شما خواستار زندگي ساده و بدون تجملات هستيد فردي بي ريا، قابل اطمينان، آرام، باهوش و سختكوش هستيد و هميشه دوستدار آموختن چيزهاي تازه ايد. به دليل احساس خجالتي كه داريد از جمع دوري كرده و تا جايي كه بتوانيد از مشاجره پرهيز مي كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۳۴ توسط:sana موضوع:

تخته گوشت چوبي ، بهتر از پلاستيكي

يكي ديگر از نكات ريز خانه داري كه شايد براي خانمهاي خانه ايجاد سوال كرده باشد تخته ي گوشت است. شايد اين تصور از تبليغاتي كه براي تخته گوشت هاي پلاستيكي مي شود ناشي شده. در اين تبليغات سعي در اين است كه به مصرف كنندگان بقبولانند پلاستيك بهتر است چون نفوذناپذير است.اما تحقيقات نشان مي دهد كه تخت چوبي هيچ ضرري ندارد. اين تخته ها بهداشتي تر هستند و در واقع براي كارد هم تخته چوبي بهتر است. شايع است كه تخته چوبي متخلخل است و موجودات ريز مضر مانند سالمونلا، اي كولاي و ليستريا در آن خانه مي كنند و پاك كردن آن ها از سطح تخته چوبي مشكل است و هر ماده غذايي ديگري كه روي آن قرار بگيرد به آساني آلوده مي شود. از طرفي مي گويند پلاستيك نفوذناپذير است و خيلي آسان تر و بهتر تميز مي شود.با وجود اين همه شايعات هيچ كس حتي مسوولان بهداشتي اين گفته ها را تا سال ۱۹۹۳ آزمايش نكرده بودند. در آن زمان ميكروبيولوژيست هاي مؤسسه تحقيقات غذايي دانشگاه ويسكانسين تخته گوشت چوبي و پلاستيكي را به انواع باكتري هاي ايجادكننده مسمويت هاي غذايي آلوده كردند. چه اتفاقي مي افتد؟ بدون شست وشو يا لمس تخته ها، باكتري هايي كه روي تخته چوبي بودند ظرف سه دقيقه از بين رفتند. اما باكتري هايي كه روي تخته پلاستيكي بودند نه تنها زنده ماندند بلكه در طول يك شب چند برابر شدند.به اين ترتيب به نظر مي رسد چوب خاصيت ميكروب كشي طبيعي دارد كه پلاستيك فاقد آن است. با اين حال اگر در خانه تخته پلاستيكي داريد لازم نيست آن را دور بيندازيد و با عجله براي خريد تخته چوبي از خانه بيرون برويد. تا زماني كه تخته پلاستيكي خود را با مواد ضدباكتري بشوييد خطري شما را تهديد نمي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۲۶ توسط:sana موضوع:

وسايل چوبي تان را دريابيد

وسايل چوبي برخلاف شما گرما را حتي در زمستان هم دوست ندارند. شوفاژ را هم خيلي تحمل نمي كنند و از تهويه به خاطر تغييراتي كه در دما ايجاد و هوا را خشك مي كند، خوششان نمي آيد،

_ تزيينات عاج روي چوب را مي توان با كمك چوب پنبه كه روي سر يك چوب كبريت پيچيده شده و كمي به آب و شوينده ضعيف آغشته شده است، تميز كرد. بعد از اين مرحله با كمي پنبه كه در آب فرو برده ايد، آن را دوباره تميز و در پايان با پارچه اي كتاني سطح عاج را خشك كنيد.

_ قسمتي از روكش چوب هاي روكش دار جدا شده است؟
خودتان را ناراحت نكنيد، از چسب تيوبي استفاده كنيد و آن را دوباره بچسبانيد و 24 ساعت يك جسم سنگين روي آن قرار دهيد تا از چسبيدن آن مطمئن شويد.

_ اگر به طور مرتب وسايل چوبي را تميز نكنيد، حشرات موذي از فرصت استفاده مي كنند و در بهار و اوايل تابستان تخم ريزي مي كنند كه اگر تعداد آن ها زياد باشد بايد از مواد مؤثرتري براي سم پاشي استفاده كنيد. وسايل چوبي برخلاف شما گرما را حتي در زمستان هم دوست ندارند. شوفاژ را هم خيلي تحمل نمي كنند و از تهويه به خاطر تغييراتي كه در دما ايجاد و هوا را خشك مي كند، خوششان نمي آيد، پس به دادشان برسيد و با تميز كردن آن ها به طول عمرشان بيفزاييد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۱۸ توسط:sana موضوع:

راه هاي تشخيص چرم طبيعي از مصنوعي

اين روزها اگر بخواهيد كت،كيف يا كفشي با چرم طبيعي بخريد بايد هزينه زيادي را متحمل شويد. وقتي يك كت يا كيف يا باراني با قيمت بالايي مي خريد بايد از آن مراقبت بيشتري كنيد تا هم عمرش و هم زيبايي آن را حفظ كنيد اما نگهداري چرم تكنيك هاي خاصي دارد؛ تكنيك هايي كه هركدام مي توانند سال ها به عمر البسه چرم بيفزايند، به همين دليل به سراغ يك كارشناس چرم رفتيم تا رازهاي نگهداري چرم را از او بپرسيم .

● كهنه ترها، مرغوب ترهستند
چرم مثل فرش دستباف است يعني هرچه بيشتر كار مي كند مرغوب تر و زيباتر مي شود. هيچ وقت يك كت چرم ۱۰ساله قابل مقايسه با يك كت چرم نو نيست، چون انعطاف پذيري به دست مي آورد كه اين خاصيت را كت نو ندارد. افرادي هستند كه اعتقاد دارند، چرم هرچه كهنه تر باشد زيباتر است و حتي در بعضي از جاهاي دنيا تكنيك هايي را به كار مي برند كه چرم نو، كهنه به نظر برسد. جالب است بدانيد، وقتي ۲ نفر در يك زمان يك محصول يكسان را مي خرند، اين محصولات بعد از چند سال كاملا متفاوت به نظر خواهند رسيد و ديگر به هم شبيه نخواهند بود و هركدام به نوعي زيبا به نظر مي رسند. اگر چرم طبيعي به درستي مراقبت شود بين ۱۰ تا ۱۵ سال دوام خواهد داشت.

● دشمنان چرم را بشناسيد
چرم بايد از برخورد با هرشيء تيز محافظت شود چون در صورتي كه روي آن خراشي بيفتد، ديگر قابل بازگشت نخواهد بود.لكه ناشي از خودكار هيچ گاه از روي چرم پاك نخواهد شد و روي آن اثر ماندگار دارد، بنابراين بايد حواس تان باشد كه هيچ گاه نوك خودكار را به البسه چرم خود نزديك نكنيد.عطر، اسپري و ادكلن را نبايد مستقيم روي البسه چرمي ،جيرو نبوك زد.به هيچ وجه نبايد البسه چرم را در ماشين لباسشويي شست، چون پودر لباسشويي و آب مي توانند كاملا چرم را خراب كنند.سعي نكنيد لكه هاي خيلي عميق يا لكه هايي كه به سختي پاك مي شوند را خودتان برطرف كنيد، در اين مواقع بهتر است از شخصي متخصص يا فروشگاهي كه چرم را از آن خريداري كرده ايد راهنمايي بخواهيد و خودتان براي پاك كردن لكه يا رنگ روي چرم از هيچ نوع حلالي استفاده نكنيد.

● رابطه چوب لباسي و چرم
چرم طبيعي حتما بايد از چوب لباسي آويزان شود به خصوص اگر قصد داريد مدتي از آن استفاده نكنيد، چون اگر چرم را از جاي تيزي آويزان كنيد ممكن است چرم شكل اصلي خود را از دست بدهد و اين تغيير شكل ديگر قابل برگشت نيست. براي نگهداري چرم هم بهتر است دماي محيط بين ۲۵ تا ۳۰ درجه باشد.

● چگونه چرم طبيعي را از چرم مصنوعي تشخيص دهيد؟
۱. اولين توصيه اين است كه سعي كنيد چرم را از فروشگاه هاي معتبر خريداري كنيد چون اين روزها چرم هاي وارداتي و بي كيفيت خيلي زياد شده اند حتي به بعضي از آنها اسانس چرم زد ه اند و كاملا بوي چرم را مي دهند بنابراين نمي توان از روي بو، چرم طبيعي را تشخيص داد.(حتي ممكن است چرم هاي فوق از پوست حيوانات حرام يا حيوانات حلال، با ذبح غيراسلامي باشند)
۲. وقتي به قسمت هاي مختلف چرم طبيعي دست بزنيد چرم يكدست نيست يعني بعضي جاها نازك است و بعضي جاها ضخيم است. چون قسمت هاي مختلف پوست دام ضخامت هاي متفاوتي دارند. در حالي كه چرم مصنوعي چون با دستگاه درست مي شود كاملا حالت يكدست دارد.
۳. وقتي چرم طبيعي را زير نور بگيريد به طور يكدست نور را منعكس نمي كند و بعضي جاهاي چرم مات و بعضي جاها براق به نظر مي رسد.

● باران را با كف شامپو بچه بشوييد
باران هاي آلوده اي كه اين روزها در تهران كم نيستند مي توانند حسابي به لباس هاي چرم شما آسيب برسانند، اگر به طور ناگهاني در باران شديدي گرفتار شديد، بايد خيلي زود با يك اسفنج آغشته به كف شامپو بچه، باران آلوده را از روي چرم پاك كرده و بعد خشك كنيد. البته بايد حواس تان باشد كه پشت چرم نبايد به هيچ وجه خيس شود چون انعطاف پذيري خود را از دست مي دهد، به طور كلي بهتر است در روزهاي باراني از پوشيدن چرم خودداري كنيد تا مبادا درون آن خيس شود.

● چگونه چرم را بشوييد
همان طور كه گفتيم به هيچ وجه نبايد چرم را در ماشين لباسشويي شست بلكه البسه چرم خود را به يك خشكشويي معتبر بسپاريد. (يعني مطمئن باشيد يك متخصص شست وشوي چرم در آنجا وجود داشته باشد)، در خانه نمي توان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمي و لطافت خود را از دست مي دهد و ديگر همچون گذشته انعطاف پذيري نخواهد داشت و خشك مي شود. اگر هم آستر كت چر م تان كثيف شد بهترين كار اين است كه آستر را عوض كنيد چون چرم فقط روشويي مي شود. گردو غبار دشمن چرم است و شما بايد هر چند وقت يك بار روي آن را تميز كنيد. براي اين كار كافي است كه يك قاشق مرباخوري شامپو بچه را با آب ولرم(cc ۲۵۰ ) و ۳تا۴ قطره سركه مخلوط كنيد و آرام روي چرم بكشيد و سپس با آب معمولي شامپوها را پاك كنيد و بعد با يك پارچه خشك كنيد.در نهايت مي توانيد با واكس هاي معمولي روي چرم را ماساژ دهيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۰:۱۰ توسط:sana موضوع:

آيا ميدانيد؟؟؟؟!!!

آيا ميدانيد: سمورهاي دريايي هنگام خوابيدن دستهاي هم را مي گيرند تا همديگر را گم نكنند!

آيا ميدانيد: بطور متوسط از هر ۵ نفر بالاي ١٠٠ سال، ۴ نفر زن هستند ١ نفر مرد .

آيا ميدانيد: پنير پفك اغلب پنير تلخ( پنير فاسد) و گنديده تاريخ مصرف گذشته مي باشد.

آيا ميدانيد: بهترين غذا آبگوشت با گوشت گوسفند است .

آيا ميدانيد : هر گربه داراي ۳۲ ماهيچه در هر گوش است .

آيا ميدانيد : هاوايي در اصل جزاير “ساندويچ” ناميده مي شد .

آيا ميدانيد: بهترين روغن, روغن حيواني است. روغن كنجد و زيتون هم بهترين روغن گياهيست .

آيا ميدانيد: بهترين نان ، نانهاي سبوس دار است مثل نان سنگك .

آيا ميدانيد : گربه ها معمولا ۶۶٪ از عمر خود را صرف خواب ميكنند .

آيا ميدانيد : توپ گلف به طور متوسط داراي ۳۳۶ فرورفتگي است .

آيا ميدانيد : “آب گرم” سريعتر از “آب سرد” يخ ميزند .

آيا ميدانيد : آمازون نيمي از اكسيژن جهان را توليد ميكند .

آيا ميدانيد : وزن زمين ۶٫۵۸۸٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تن است .


آيا ميدانيد : ضربان قلب مرغ مگس خوار بيش از ۱۰۰۰ بار در دقيقه است .

آيا ميدانيد : فقط سنگ نمك و پودر آن ، نمك سالم و قابل استفاده هستند .

آيا ميدانيد : افرادي كه در شيفت شب كار مي كنند، بيشتر وزن اضافه ميكنند .

آيا ميدانيد: چشم انسان مي تواند تا ۵۰۰ سايه خاكستري تمايز قائل شود .

آيا ميدانيد: يكي از دلايل نابينايي در بزرگسالان در ايالات متحده “ديابت” است .

آيا ميدانيد : زرافه مي تواند گوش خود را با ۲۱ زبان اينچي خود پاك كند .

آيا ميدانيد: چشم انسان مي تواند از ۳۶،۰۰۰ بيت از اطلاعات در هر ساعت را پردازش كند.

آيا ميدانيد: تخم چشم يك انسان در حدود ۲۸ گرم وزن دارد .

آيا ميدانيد : پرچم المپيك در سال ۱۹۱۳ طراحي شده بود .

آيا ميدانيد: احتمال كور رنگي در مردان ۱۰ برابر بيشتر نسبت به زنان است .

آيا ميدانيد: چشم انسان شامل بيش از ۲ ميليون بخش هاي كاري است .

آيا ميدانيد: چشم انسان ها پيچيده ترين اندام بعد از مغز است .

آيا ميدانيد: تحت شرايط مناسب، چشم انسان مي تواند نور يك شمع در فاصله ۱۴ مايل را ببينيد .

آيا ميدانيد: موشهاي صحرايي سالانه يك سوم منابع و ذخاير غذايي جهان را نابود مي سازند ؟

آيا ميدانيد : بسياري از گاوها هنگام پخش موسيقي ، شير بيشتري ميدهند .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۸:۳۲ توسط:sana موضوع:

اس ام اس هاي طنز و جالب !!


شما هم قبل از خاموش كردن لامپ

واميستين مسير برگشت به جاي خوابتون و جاي گوشيتون رو از حفظ ميكنين

يا فقط من اينجوريم !؟

.

.

.

دقت كردين درست وقتي كه عجله داري يا هوا سرده يا جيش داري

كليدت تو غير قابل دسترس ترين سوراخ كيف و جيبت مدفون شده !؟

.

.

.

شايد دل من عروسكي از چوب است ، مثل قصه ي پينوكيو محبوب است

اما چه دماغي داره اين بيچاره ، از بس كه نوشته ” حال من هم خوب است ” !

.

.

.

در پاك بودن فوتبال* ما همين بس كه:

يكي به يكي ميگه كيسه كش ! اونم به اون يكي ميگه لنگي !

كه هردو مظهر پاكي و نظافت هستن !

.

.

.

يه كشف جديد:

شما ميتوانيد با زدن راهنما سرعت ماشين كناريتون را تا چندين برابر افزايش دهيد!

.

.

.

همه را صدا زدم جز خدا

هيچ كس جوابم را نداد جز خدا . . .

.

.

.


ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﻔﮕﯽ ﻣﯿﮑﺮﺩﻡ

ﻓﮏ ﮐﺮﺩﻡ ﺑﻐﺾ ﺩﺍﺭم ﺗﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺎﻣﺎﻧﻢ ﮔﻔﺖ :

ﻟﺒﺎﺳﺘﻮ ﭼﺮﺍ ﺑﺮ ﻋﮑﺲ پوﺷﯿﺪﯼ ؟

.

.

.

خدا كنه تا بيشتر از ۹ ساله ديگه زنده بمونيم و بريم تو سال ۱۴۰۰

بعد هي بگيم : شماها يادتون نمياد ما صده سيصديا


خيلي فاز ميده ؛ حس آثار باستاني بودن به آدم دست ميده !

.

.

.

يه بار رفتم خونه يه بنده خدايي ويندوز عوض كنم،

دختره بهم گفت اگه ميشه ماي كامپيوتر رو هم نصب كنيد

گفتم اونجوري هزينتون بيشتر ميشه ها: ))

گفت :چاره اي نيس!

هيچي ديگه ، پول تك تك آيكونا رو جداگونه ازش گرفتم!

.

.

.


مرغ عشقه داريم!صداي ترمز دستي ميده


.

.

.

ﺑـــﻪ ﺑﻌﻀــﯽﻫـــﺎ اوﻧﻘﺪﺭ ﺑﻬــــــــﺎ ﻣﯿـــﺪﯼ ﮐـﻪ

ﯾـﻪ ﺭﻭﺯ ﺧــﻮﺩت هم ﺩﯾﮕـﻪ ﻧﻤﯿﺘـــــﻮﻧـﯽ ﺑﺨــــﺮﯾـــﺶ !

.

.

.

بدترين شكستمو وقتي خوردم كه…

با عشق و اميد گره هندزفريمو باز كردم ولي…

ديدم گوشيم شارژ نداره…

هنوز كمر راست نكردم!!!

.

.

.

يه آدمايي رو توي زندگيمون راه داديم كه مادراشونم به زور تو خونه راشون مي دادن !

.

.

.


ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﯾﮏ ﮔﻮﺷﯽ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﺨﺮﻡ … ﺯﯾﺎﺩ ﺑﺮﺍﻡ ﭘﻮﻝ ﻭ ﻣﺎﺭﮐﺶ ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺲ

ﻓﻘﻂ ﺭﺍﺣﺖ ﺍﺯ ﺟﯿﺐ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﯿﺎﺩ ﺑﺴﻪ

ﮐﺴﯽ ﮔﻮﺷﯽ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻣﺸﺨﺼﺎﺕ ﻣﯿﺸﻨﺎﺳﻪ؟

.

.

.

امروز سر جلسه امتحان …

از ۵ تا سوال استاد، زير ۲ تاش كامنت گذاشتم و ۳ تاي ديگه را هم فقط لايك كردم .

.

.

.


يه رفيق دارم وقتي تو سانتافه*اش به دخترا تيكه ميندازه ۸۰% با لبخند جوابشو ميدن..

يه بار اومد تو پرايد من و تيكه انداخت به چند تا دختر خانم …

و تازه اونجا بود كه فهميد كچله ))

.

.

.

بعد عمري يه خبرنگار اونم خانوم , داشت باهام مصاحبه ميكرد تو محلمون

منم بادي به غبغب انداخته بودم و خيلي شيك داشتم جوابشو ميدادم

يهو يكي از اون طرف خيابون داد زد با اين مصاحبه نكنيد بابا

اين اسگل محلمونه !

نيگا كردم ديدم داداشمه

.

.

.

دوستان عزيز بهم مشاوره ميديد لطفا؟

به نظرتون بعد از اين كه فوق ليسانسم رو گرفتم

فلافلي بزنم يا آب هويجي !?!?

.

.

.

ﯾﻪ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻣﺮﺩﻭﻧﮕﯽ ﺑﻪ ﺟﯿﺐ ﻧﺒﻮﺩ ؛ ﺑﻪ ﻣﺮﺍﻡ ﻭ ﻣﻌﺮﻓﺖ ﺑﻮﺩ !

.

.

.


يادش بخير يه زماني تلويزيون تبليغ سس و رب رو ميكرد و بعد ميگفتن :

هزاااااااااااار سكه تمام بهار آزادي دو هزااااااااار نيم سكه…

الان دستمال توالت هم نميتونن جايزه بدن !

.

.

.

يكي ديگه از دستاوردهاي نسل ما اين بوده كه

ترمز دستي پيكان رو از كنار در راننده به بين صندلي راننده و شاگرد انتقال دادن !

.

.

.

يكي از فانتزيام هميشه اين بود تو سيستم عامل ويندوز

يك مشكلي پيدا كنم بفرستم براشون


بعد بيل گيبس زنگ بزنه بگه مهندس لطفا بيا امريكا تو مجموعه من

دخترمم ميدم بهت كنيزت باشه تا آخرررر عمرش خونه ماشين پول همه چي ميدم بهت

بعد يك دقيقه سكوت بگم دلم ميخواد

اما من متعلق به اين مردم!

.

.

.

بعضي از آدما ” خـــــــــــــــــــوب نمي بينن “

اما بدتر از اون اينه كه :

” بعضي ديگه ، خوبــــــــــــــــــــــ ـي رو نمي بينن ” !

.

.

.

يادتونه؟؟

بچه ك بوديم وقتي پاكنمون كثيف ميشد ميكشيديمش به

ديوار يا قالي تا تميز بشه؟

اينو چي؟؟

وقتي معلم واسه درس پرسيدن اسم بالايي يا پايينيمونو ميخـوند

يجورايي حس معجزه بهمون دست ميداد

.

.

.

اين خارجي ها با ابداع كلمه lol به جاي loud out laugh مثلا خواستن بگن

ما خيلي مبتكريم

اما قهرمانان ايران زمين با ابداع

خخخخخخ به جاي ( خيلي خوبه خدايي خيلي خنديديم خير ببيني!! )

نقشه دشمنان رو نقش بر آب كردند !

.

.

.

داشتم تو اتوبان ميرفتم ديدم يه بچه اي رو موتور خوابش برده بود

و داشت مي افتاد باباش هم اصلا حواسش نبود.

رفتم كنارش هر چقدر بوق ميزدم نمي فهميد.

آخرش رفتم جلوش و سرعتمو كم كردم تا ايستاد بهش گفتم :

پس چرا حواست به بچه ات نيس ؟؟؟

يدفعه دو دستي زد تو سرشو گفت :

اصغر پس ننت كوووووووو؟؟!!!!

.

.

.

ﻓﺮﺩﺍ ﻋﺮﻭﺳﯽ ﻓﺎﻣﯿﻠﻤﻮﻧﻪ ﺯﻧﮓ ﺯﺩﻩ ﻣﯿﮕﻪ ﻣﯿﺎﯼ؟؟؟

ﻣﯿﮕﻢ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ ﻣﯿﺎﻡ !!!.

ﻣﯿﮕﻪ ﺳﻌﯽ ﮐﻦ ﺑﯿﺎﯼ ﻣﺎ ﺭﻭ ﺷﻠﻮﻍ ﮐﺎﺭﯾﺎ ﻭ ﺩﻟﻘﮏ ﺑﺎﺯﯾﺎ ﻭ ﺩﯾﻮﻭﻧﻪ ﺑﺎﺯﯾﺎﺕ ﺣﺴﺎﺏ ﮐﺮﺩﯾﻢ !

ﻫﻤﯿﻦ ﺩﯾﮕﻪ …ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﻓﺎﻣﯿﻞ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺍﯾﻨﻪ …

.

.

.

دختر : مامان خواستگاري كه ميخواد بياد ازم ۲۳ سال بزرگتره

مادر : چي ميگي؟ ميخواي با يكي همسن بابات ازدواج كني ؟

دختر : بهم گفته ميخواد زنشو طلاق بده

مادر : مگه زنم داره ؟

دختر : آره سه تا هم بچه داره

مادر : واي خداي من ، آخ قلبم !

دختر : ولي خيلي پولداره ، چند تا برج ساخته كه يكي از اونا برج ميلاده !

مادر : بگو ببينم خيلي دوستش داري ؟!

.

.

.

اسممون و گذاشتن :مليكا

خاله و دخترخاله ها بهم مي گن : mel mel

دايي تا بهم ميرسه ميگه: مَلَكا ذكر تو گويم كه تو پاكيو خدايي…

پسردايي كوچيكه ام بلد نبود بگه مليگا ميگفت: پيتيلا

بهنوش ميگه: پيتيكا

عطيه ميگه:ملي

استاد زبانمون آقاي چمني مي گفت :ميــلــيــكا

بعضي از فاميل هاي بابام ميگن: مَـــليكا

بعضي از دوستان عنايت دارن ميگن : مِـــليك

دخترخاله كوشولوم ميگفت: ميخا

حالا شده: ميكا

بعد عمه ام امشب اس داده: چطوري پوليكا؟؟؟؟؟!!!! *!!

))))))

اينجور اسم با مسما و انعطاف پذيري دارم من


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۸:۲۵ توسط:sana موضوع:

ميزان تحصيلات بازيگران سينما

پوريا پورسرخ : متولد۵۶ در تهران (دكتراي فيزيولوژي گياهي)

لاله اسكندري : متولد ۵۱ در تهران (ليسانس گرافيك)

مهناز افشار: متولد ۵۶ در تهران (ديپلم تجربي)

پژمان بازغي: متولد ۵۳ در تهران (ليسانس صنايع)

عسل بديعي: متولد ۵۶ در تهران (ليسانس تغذيه)

زيبا بروفه: متولد ۵۴ در تهران ( ليسانس حقوق قضايي)

ماهايا پتروسيان: متولد ۴۸ در تهران ( ليسانس تئاتر)

پارسا پيروزفر: متولد ۵۱ در تهران ( ليسانس نقاشي)

هانيه توسلي: متولد ۵۸ در همدان (دانشجوي رشته نمايش نامه نويسي)

هديه تهراني: متولد ۵۱ در تهران (ديپلم)

بهناز جعفري: متولد ۵۳ در تهران (ليسانس ادبيات نمايشي)

رامبد جوان: متولد ۵۰ در تهران (ديپلم)

چكامه چمن ماه: متولد ۵۹ در تهران (ديپلم مجسمه سازي)

ترانه عليدوستي: متولد ۶۳ در تهران(ديپلم)

مهتاب كرامتي: متولد ۵۰ در تهران( ليسانس ميكروبيولوژي)

نيكي كريمي: متولد ۵۰ در تهران( ديپلم تجربي)

ماني كسراييان: متولد ۵۵ در شيراز( ليسانس بازيگري)

باران كوثري: متولد ۶۴ در تهران(ديپلم موسيقي)

كامبيز كاشفي: متولد ۵۶ در تهران( ديپلم)

ميترا حجار: متولد ۵۵ در تهران(ديپلم)

امين حيايي: متولد ۴۹ در تهران(تحصيل در رشته كامپيوتر را رها كرد)


شهاب حسيني: متولد ۵۲ در تهران (تحصيل در رشته روانشناسي را رها كرد)

شهرام حقيقت دوست: متولد ۵۱(كارشناس رشته تئاتر)

رضا داوود نژاد:متولد ۵۹ در تهران ( تحصيل در رشته حقوق را رها كرد)

سام درخشاني: متولد ۵۹ در تهران(تحصيل در رشته نمايش را رها كرد)

بهرام رادان: متولد ۵۸ در تهران( ليسانس مديريت بازرگاني)

حبيب رضايي: متولد ۴۸ در مشهد( ليسانس مديريت بيمارستان)

مريلا زارعي: متولد ۵۳ در تهران(ليسانس مهندسي صنايع غذايي)

فقيهه سلطاني: متولد ۵۳ در تهران(ليسانس ادبيات نمايشي)

رامبد شكرآبي: متولد ۵۱ در تهران( ديپلم رياضي)

رضا شفيعي جم: متولد ۵۰ در تهران( ليسانس نقاشي)

غزل صارمي: متولد ۵۷ در تهران(ديپلم)

ميلاد صدر عاملي: متولد ۶۱ (دانشجوي رشته مهندسي نساجي)

امير حسين صديق: متولد ۵۱ در نيشابور( ديپلم بازيگري)

لادن طباطبايي: متولد ۴۹ در تهران(ليسانس بازيگري)

شبنم طلوعي: متولد ۵۰ در تهران( ديپلم)

پرستو صالحي: متولد ۵۶ در تهران( ليسانس)

رزيتا غفاري: متولد ۵۱ در تهران(ليسانس كارگرداني سينما)

شقايق فراهاني: متولد ۵۱ در تهران( ليسانس نقاشي)

گلشيفته فراهاني: متولد ۶۲ در تهران(دانشجوي رشته موسيقي)

نگار فروزنده: متولد ۵۷ در تهران(ديپلم)

حديث فولادوند: متولد ۵۶ در تهران(فوق ديپلم)

علي قربان زاده: متولد ۵۷ در تهران(ديپلم)

شبنم قلي خاني: متولد ۵۶ در تهران(فوق ليسانس رشته تئاتر)
محمد رضا گلزار: متولد ۵۴ در تهران(ليسانس مكانيك سيالات)

پوپك گلدره: متولد ۵۰ در تهران(ليسانس روانشناسي)

سروش گودرزي: متولد ۵۳ در تهران( ليسانس كامپوتر)

لادن مستوفي: متولد ۵۱ در شهسوار(ليسانس كارگرداني)

مرجان محتشم: متولد ۴۸ در تهران( رها كرده دبيرستان)

يكتا ناصر:متولد ۵۷ در تهران(ليسانس مهندسي محيط زيست)

بهاره رهنما: متولد ۵۲ در تهران(ليسانس ادبيات فارسي و حقوق قضايي.دانشجوي فوق ليسانس در رشته نمايش)

ليلا حاتمي: متولد ۵۱ در تهران ( تحصيل در مهندسي برق و ادبيات مدرن فرانسه را در سوييس نيمه كاره رها كرد)

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۸:۱۸ توسط:sana موضوع:

سوتي كلامي !!!

چند روز پيش با چندتا از دوستام دور هم جمع بوديم در حال صحبت بوديم كه يكي از

دوستام لابه لاي حرفاش يه سوتي اتم ! داد كه تا ۱ ساعت و ۳۴ دقيقه ! از خنده

توي در و ديوار پخش و پلا بوديم !! يكي ديگه از بچه ها سريعا سوتي رو يادداشت كرد

كه بعدا كاشف به عمل اومد كلا همه سوتي ها رو مينوشته واسه اين و اون

همون موقع اس ام اس ميكرده ، نامرد !!!

به فكر افتادم كه نوشته هاشو ازش بگيرم توي يه پست براتون بذارم بخونين !

در ضمن ، چندتاش سوتي هاي خودمه ! ولي نميگم كدومه آخه حيثيتم ميره !

سوتي هاي خود را به ما بسپاريد !- توكل به هر چي كه خدا بخواد !(توكل به خدا)

- شناسنامت رو بيار تمديد اعتبار بزن !

- بابام داره ميره كربلا - واجب يا عمره !!؟!!

- ۳ تا قند آوردم ، ۲تا براي تو ۲تا براي خودم !

- هر اونس طلا ۱۲۱۰ اونسه !

- رفتيم فرودگاه سوار قطار شديم رفتيم مشهد !

- كنترل نامحدود ! (كنترل نا محسوس)

- خدا دعا كن كه من ياد بگيرم !

- سوال : راستي از فاميلتون چه خبر ؟ جواب : زنش حامله دار شده !

- عكسش رو توي روزنامه نوشته بود !(چاپ كرده بود)

- سوال : شماره كفشت چنده ؟ جواب : لارجم !

- اين ۲تا سي دي رو بگير از روش ۲تا پرينت بگير ! (كپي)

- گلها رو جلوي نور مستقيم كولر نذاريم !

- سوال : كارت چيه ؟ جواب : تو كار صاردات وادرات هستم !

- سوال : اسم پدر حضرت يوسف چي بود ؟ جواب : كنعان !

- دسته عكسه جمعي=عكسه دست جمعي

- از دروازه بان گرفتنش معلومه چه توپيه ! (از توپ گرفتنش معلومه چه دروازه بانيه)

- فادگادر! ( گادفادر )

- قيست البي ! ( ايست قلبي )

- مفت يابل اباد ! ( مبل يافت اباد )

- كارت سوختمند هوش ! ( كارت هوشمند سوخت )

- چوليس راه پالوس ! ( پليس راه چالوس )

- مده و مكينه ! (مكه و مدينه)

- حرف به گوشش نده ! ( گوش به حرفش نده )


- رفتم تو خونه ، اصلا فكرشو نميكرم ، سگ به اون كوچيكي يهو گفت “پارس”!


- علي جون يه زحمت بكش اون پنجره رو كم كن !

- راستي بچه ات چند سالشه ؟ ” شش و نيم سالشه “ !

- در حين بازي حكم ” خب…. حكم….. تك خشته” !

- از استخر اومديم بيرون از سرما داشتيم ميترسيديم ! (ميلرزيديم ! )

- توي ماشين در حال رانندگي : ”خيلي تشنمه ، بزن كنار يكم آبسردكن بخوريم “ !

- رضا جون ضبط رو روشن كن ببينيم راديو چي ميگه !

- مجتبي : خوب ، چشمتون روشن ، قدم نو رسيده مبارك ، خدا واستون نگهش داره

محسن : خيلي ممنون ، خدا رفتگان شما رو هم نگه داره !!!

- آقا مجتبي ما وضعمون خوبه ميتونيم تو رادياتور ماشين روغن بريزيم !!!؟؟

- من خيلي شعر بلدم ، اگه راست ميگي بيا با هم مشاجره كنيم ! ( مشاعره ! )

- امروز رفتم مخابرات كار داشتم – چه كاري ؟

پول تلفن زياد اومده بود رفتم پريز بگيرم ! (پرينت !)

- مادربزرگ : اون گوشيها چيه تو گوشت !؟ راديو گوش ميدي ؟

آره !

من يدونه توي دكور پيدا كردم گذاشتم تو گوشم هرچي گوش كردم صدا نيومد !!!

- اطلاعات عمومي ماشين ! : چراغ قوري چيست !؟

چراغي نارنجي رنگ ، كه وضعيت روغن موتور را در ماشين هاي پرايد نشان ميدهد !!!

- علي جون ميشه اس ام اس ها رو مارك تو آل (mark to all ) كرد !؟؟!؟ (send to all)

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۸:۱۰ توسط:sana موضوع:

سخناني بسيار زيبا از اُشو


سخنان اشو به مريدانش در بيش از ششصد كتاب منتشر و به بيش از سي زبان ترجمه شده است. اشو در ۱۹ ژانويه ۱۹۹۰ كالبد خاكي اش را ترك گفت اما مركز او در هندوستان همچنان بزرگترين مركز رشد روحي در دنياست.
در زير جملات زيبايي از اشو را مي خوانيد:


* مسئله رفتن به بهشت نيست . آموختن هنر در بهشت بودن است در هرجا كه باشي .


* براي دست يافتن به چيزهاي پرارزش، بايد كه عشق پيشه كني .


* هيچ كس لايق نيست اما هستي از روي فراواني خود مي بخشد .


* تو بايد ناخودآگاهي ات را به خودآگاهي متحول سازي . وقتي ذره اي ناخودآگاهي در تو باقي نمانده باشد و سرشار از نور و روشني باشي يك عارف مي شوي ، يك عارف واقعي .


* هميشه خودآگاهي را برگزين و از ناخودآگاهي دوري كن . هرچه كه تو را ناخودآگاه مي سازد نادرست و هرچه كه به تو كمك مي كند خودآگاه شوي درست است .


* خداوند يعني نهايت خودآگاهي .


* فقط يك چيز وجود دارد كه بايد از آن ترسيد و آن خود ترس است .


* خداوند هيچ گاه در زندگي كسي مداخله نمي كند زيرا او آفريده خود را دوست مي دارد . خدا همه را آزاد گذاشته تا حتي با او مخالفت ورزند.


* ديوارهايي را كه دور خود كشيده اي خراب كن تا آزاد شوي . تا همه آسمان و ستارگان از آن تو شود و بتواني جرعه اي از جام عشق ، حقيقت و خداوندي سركشي .


* هيچ گاه به پشت سر خود نگاه نكن . هيچ چيز باارزشي در پشت سر وجود ندارد.


* پهناورترين ، خطرناك ترين و ناامن ترين مكان ، دنياي درون توست . به همين دليل كمتر كساني جرأت مي كنند وارد آنجا شوند .


* مراقبه يعني فراگيري فراموش كردن تمام چيزهايي كه فراگرفته اي . يعني رها شدن از شرطي شدن ها و خواب واره ها .


* لحظه اي كه خدا را بشناسي خدا مي شوي . زيرا شناخت خدا همچون دانش نيست كه بتواني از يادش ببري . شناخت خدا به اين معناست كه خدا تنفس و تپش قلب تو شده است .


* در دنيا زندگي كن اما نگذار كه دنيا وارد تو شود . در دنيا باش اما از دنيا نباش .


* با تمام وجود در اين لحظه زندگي كن تا اين لحظه دروازه ورود خداوند شود . اگر دست از گذشته و آينده برداري فقط خدا باقي مي ماند .


* تو هر لحظه بر سر دوراهي قرار داري : راه غمگيني و راه شادماني . انتخاب راه به تو بستگي دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۳۸:۰۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل