بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

كاشت سبزه نوروز -

سبزه به عنوان يكي از سين هاي سفره هفت سين از اهميت بسزايي برخوردار است. براي آنكه سبزه امسال شما با سال هاي پيش متفاوت باشد، هنگام فرا رسيدن زمان انتقال جوانه ها به ظرف مورد نظر اين بار از قالب هاي مدل دار كيك استفاده كنيد...
اين قالب ها در جنس هاي شيشه اي و يا آلومينيومي در فروشگاه هاي مربوط به لوازم قنادي و شيريني پزي يافت مي شوند. به اين ترتيب كه همانند ظروف گرد و يا بيضي معمول، جوانه ها را در داخل قالب طوري پخش كنيد كه در همه نقاط آن جوانه وجود داشته باشد سپس مطابق هميشه آنها را در جاي گرم و در معرض نور خورشيد قرار داده و هر روز آب دهيد. با اين روش سبزه شما با همان فرم و مدل ظرف انتخابي رشد كرده و سبزه اي به همان شكل حاصل مي شود.


پس از آنكه سبزه كاملاً رشد كرد و هنگام قرار دادن در كنار بقيه سين هاي هفت سين فرارسيد، مي توانيد آن را به راحتي از داخل قالب خارج كرده و به ظرف تخت مورد نظر منتقل كرده و به مجموعه سين هاي ديگر اضافه كنيد. از آنجا كه معمولاً دور سبزه ها روباني پهن پيچيده مي شود، روباني را مطابق با رنگ ديگر لوازم سفره انتخاب كرده و به دور سبزه بپيچيد ولي ممكن است در اينجا فرم نامنظم قالب مانع از انجام اين كار به صورت معمول شود در نتيجه از سوزن ته گرد براي اين منظور استفاده كنيد.

نكته: در صورتي كه پس از سبز كردن سبزه به روش معمول تصميم گرفتيد آن را به شكل خاصي درآورده و يا حداقل فضاي داخلي آن را به اندازه قراردادن ظرف ماهي و يا شمع سفره خالي كنيد اين كار به راحتي با چاقو امكان پذير است. شما مي توانيد با حركات عمودي چاقوي تيز به راحتي دايره اي در وسط سبزه ايجاد كرده و شمعي در داخل آن جاي دهيد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۳:۱۰ توسط:sana موضوع:

تاريخچه هفت سين از گذشته تا به امروز

خوان نوروزي (سفره هفت سين) بايد سفيد باشد چرا كه نشانه پاكي و سفيد بختي و روشنايي است و نيز نشانه جهان بي پايان است كه بارگاه يزدان در آن است. به گزارش ايسنا، در سفره و يا همان خوان نوروزي مواد و چيدني*هايي گذاشته مي*شود كه هركدام نشانه و نمادي از سلامتي، *رزق و روزي، زايش، *بركت و ... است...
سبزه
شايد زيباترين ويژگي سفره هفت سين را مي*توان به وجود سبزه آن دانست، به اين دليل كه سبزه با رنگ و طراوت خود دلها را شادمان مي سازد و با نگريستن به آن طلوع سال جديد را زيباتر مي*كند.
در ايران باستان رسم بر اين بود كه بيست و پنج روز قبل از نوروز در كاخ پادشاهان دوازده ستون از خشت خام برپا مي*ساختند و بر هركدام يك نوع غله مي*كاشتند و معتقد بودند اگر سبزه*ها خوب برويد سال پر بركتي است.
در ايران باستان دانه*هاي گندم، جو، برنج، لوبيا، عدس، ارزن، باقلا، نخود و كنجد را بر اين ستون*هاي خشتي مي*كاشتند و روز ششم فروردين آنها را برمي چيدند و به نشان بركت و باروري در تالارها پخش مي*كردند و معمولا سه قاب از سبزه به نماد انديشه نيك، گفتار نيك و كردار نيك بر خوان مي*گذاشتند و اغلب كنار آنها گندم، جو و ارزن كه نقش مهمي در خوراك مردم داشتند سبز مي كردند تا سبب فراواني اين دانه*ها در سال جديد گردد.
امروزه نيز آن چيزي كه وجودش بر سر سفره هفت سين ضرورت دارد، سبزه است. مردم يزد از نيمه اسفند به سبز كردن سبزه در كاسه و بشقاب و حتي بر روي كوزه*هاي سفالي مي*پردازند. زرتشتيان رويش سبزه را در نوروز نشان تازه شدن زندگي و فصل رويش دانه*ها كه خود بركت زندگي محسوب مي*شود، مي*دانند.در گذشته زرتشتيان يزد بيشتر "تره تيزك" را كه در گويش خود بدان "ششه" مي*گويند بر روي كوزه*هاي سفالي سبز مي*كردند.
دانه*هايي كه امروزه كشت مي*شود بيشتر گندم و عدس است ولي ماش و تره تيزك را نيز سبز مي*كنند. معمولا تره تيزك را يك شبانه روز خيس مي*كنند سپس آن را در كيسه*هاي پارچه*اي نازك مي ريزند و در جايي گرم قرار مي*دهند تا جوانه بزند، جوانه زدن دانه*ها را در گويش زرتشتيان يزد روز آمدن مي*گويند، بعد از آن كه دانه*هاي روز آمده را در بشقاب*هاي پهن بي لبه كه معمولا سه عدد و مخصوص كاشتن سبزه هستند، ريختند، روي جوانه*ها را پرده*اي از ماسه نرم مي*ريزند و آب مي*دهند تا سبز شود.

آتشدان (مجمر)
بر سر سفره هفت سين زرتشتيان وجود آتشدان، نماد اردي بهشت امشاسپند، اهميت خاصي دارد. آتش اين مجمر از آتش مقدس مايه مي*گيرد معمولا در كنار آتشدان دانه*هاي اسفند كندر اشتره و نيز چوب*هاي خوشبو چون عود و صندل وجود دارد.
روشنايي تجلي اهورا مزدا است و نماد درستي و نيك انديشي و راستي بنابراين بايد بر سر سفره هفت سين باشد. در ايران باستان در دو سوي آتشدان شمعدان*هاي گران*بها يا چراغ مي*نهادند و آنها را مي*افروختند و اين نشاني از دنياي پرفروغ بي پايان بود كه اهريمن بدانجا راه ندارد.

كتاب مقدس
يكي ديگر از چيدني*هاي خوان نوروزي وجود كتاب مقدس به عنوان نماد اهورا مزدا است. در دوران ساسانيان كتاب اوستا را برخوان مي گذاشتند و قبل از فرا رسيدن سال قسمتي از آن را كه معمولا "فروردين يشت" است، مي خواندند و از فرورهاي شاهان، پاكان، *پارسايان، دلاوران و شهسواران كه در "فروردين يشت" نام آنها آمده، ياد مي*كردند.
امروز بر سر سفره نوروزي ما مسلمانان قرآن و بر سر خوان نوروزي كليميان تورات گذاشته مي*شود و هر كس قسمتي از كتاب ديني خود را مي*خواند تا سال نو را با آيه*هاي مبارك الهي شروع كرده باشد.

كوزه آب
در گذشته كوزه آب كه توسط دختران نابالغ از چشمه*ها پر مي*شد با زينتي از گردنبندها بر سر خوان نوروزي نهاده مي*شد. امروزه كوزه سفالي را پر از آب مي*كنند و به جاي جواهرات با سبزه و روبان تزيين مي*كنند و همراه با تاس مسين پر از آب و برگ*هاي آويشن در حالي كه يك عدد انار سرخ هم در آن نهاده*اند، بر سفره مي گذارند.

نان
نان كه نمادي از بركت است، چه در گذشته و چه در حال بر سر سفره نوروزي مي*گذاشتند و اكنون نيز يا نان سنگك بزرگي مي پزند و براي بركت سفره بر آن مي*گذارند يا اينكه نان را به صورت كماج شيرين درآورده بر خوان نوروزي مي*نهند. در زمان ساسانيان گرده نان*هايي به اندازه يك كف دست يا اندكي كوچكتر مي پختند كه به آنها "درون" مي*گفتند و گاهي بر آن نوعي نيايش مي*خواندند و بدين ترتيب نان*هاي نوروزي را بركت مي*بخشيدند.
امروزه زرتشتيان علاوه بر نان معمولي نان*هاي ديگري مانند كماج، نان شير و چند نوع شيريني خانگي كه بيشتر جنبه تشريفاتي دارد، مي*گذارند.
بر سر سفره هفت سين يزدي*ها شيريني*هاي معروف يزدي هم به چشم مي*خورد كه معمولا در ديس*هاي بزرگ به طرز زيبايي چيده مي*شود و در اعياد و جشن*ها و به ويژه عيد نوروز مصرف فراوان دارد.

تخم مرغ
تخم مرغ بن مايه خوان نوروزي است و به صورت رنگ كرده مي*بايست بر سر سفره هفت سين جلوه نمايي كند، زيرا كه تخم و تخمه نمادي است از نطفه و نژاد و در روز جشن تولد آدميان كه تخمه و نطفه پديدار مي*گردد تخم مرغ تمثيلي است از نطفه باروري كه به زودي بايد جان بگيرد و زندگي يابد و زايش كيهاني انجام پذيرد. پوست آن هم نمادي است از آسمان و طاق كيهان.

آيينه
به اعتقاد زرتشتي*ها چون آخرين ماه سال زمان تولد آدم ابوالبشر است، بنابراين بايد نمادي از آن در خوان نوروزي باشد تا شكل پذيري آسان شود. از اين رو آيينه*اي در بالاي خوان نهاده مي*شود و در اطراف آن شمع يا چراغي مي*گذارند. اغلب تعداد شمع*ها با تعداد فرزندان خانواده ارتباط دارد و نيز آيينه*اي ديگر در زير تخم مرغ گذاشته مي*شود تا انعكاس وجود آدمي در آيينه ديده شود و نيز آيينه زير تخم مرغ هم نمايانگر تحويل سال است.
وقتي كه گاو آسماني، كره زمين را از شاخي به شاخ ديگر مي*افكند در آن زمان تخم مرغ بر روي آيينه خواهد جنبيد، در جلوي آيينه هم مشتي گندم به نشانه روزي فراخ مي*پاشند.

سمنو
سمنو كه از جوانه*هاي تازه رسيده گندم تهيه مي*شود، نماد فراواني خوراك و غذاهاي خوب و پر نيرو است و نيز نمادي براي زايش گياهي و بارور شدن گياهان توسط فرورهاست.

سنجد
سنجد كه عطر برگ و شكوفه*هاي آن محرك عشق و مهر است و از مقدمات اصلي زايندگي به شمار مي*آيد، بايد بر سر خوان نوروزي نمايان باشد. وجود سنجد در سفره نوروزي انگيزه زايش كيهاني است گاه زرتشتيان دانه*هاي سنجد را با آويشن در هم مي*آميزند و همراه با نقل و سكه بر سر سفره نوروزي مي*گذارند.

سير
نماد ميكروب زدايي و پاكيزگي محيط زيست و سلامت بدن و نيز زدودن چشم زخم است كه بايد حتما بر سر سفره نهاده شود.به اعتقاد زرتشتيان بوي سير ديوان را مي*گريزاند. زرتشتيان سير را با تكه*هاي نان كه در آن تريد كرده*اند، در مراسم پرسه با سداب به كار مي*برند و بر سر سفره نيايش مي*گذارند.
پوست سير را هرگز در جايي نمي*گذارند زيرا معتقدند از سحر هم بدتر است، به همين جهت براي كندن پوست آن ابتدا سير را در آب مي*خيسانند و بعد پوستش را مي*كنند، هم چنين معتقدند اگر پوست سير را با پياز گلپر و اسفند در خانه بسوزانند، به خصوص در صبح روز پنجشنبه، بويش، خانه را پاك مي*كند.

سركه
همانند سير نمايانگر پاكي محيط، زدودن آلودگي و باطل كردن سحر و جادو است.

سماق
سماق نماد عشق مهر و پيوند دلها است كه بر سر سفره هفت سين نهاده مي*شود.

سپند(اسفند)
اسفند نيز نشانه*اي است از دفع چشم زخم كه در زمان*هاي كهن مقدس بوده، است و در مراسم نيايشي به كار مي رفته است. امروزه نيز ار آن براي دفع چشم زخم و به نيت درود فرستادن براي عزيزان از دست رفته و همچنين ضد عفوني كردن محيط استفاده مي*شود.
زرتشتيان اسفند را در خوانچه مخصوصي مي*نهند چراكه نشانه همه امشاسپندان و مقدسان است. اسفند همراه با كندر و ديگر خوشبوهاي مخصوص آتش هميشه در خانه زرتشتيان وجود دارد و روزي 2 تا 3 بار آن*ها را برآتش مي ريزند به خصوص در مراسم سوگواري و شادي اسفند دود كردن امري رايج است.

سكه
پول زرد و سفيد در خوان نوروزي نمادي است از شهريور امشاسپند كه موكل است بر فلزات و بودن آن بر سر خوان كه موجب بركت و سرشاري كيسه است.
بر سر خوان نوروزي زرتشتيان و گاه غير زرتشتيان چيدني*هاي ديگر هم نهاده مي*شود؛ شيريني و نقل كه نماد شيرين كامي است؛* گلابدان پر از گلاب و همچنين سبزي خوردن، *پنير و كاهو كه طراوت و نيز زيبايي سفره را دو چندان مي*كند.در برخي از سفره*ها آرد هم وجود دارد كه آن هم نمادي است از بركت نوروزي اما دو چيز مهم ديگر بر سر سفره هفت سين نمادين است، يكي انار و ديگري تنگ ماهي.

انار
انار از مقدس ترين درختان است كه تقدسش را همچنان تا به امروز حفظ كرده است. درخت انار به سبب رنگ سبز تند برگ*هايش و نيز به جهت رنگ و شكل غنچه و گل مانندش، همانند آتشدان است و هميشه مقدس بوده است. پردانگي انار نماينده بركت و باروري و رزق فراوان است و نمادي است از باروري ناهيد.
زرتشتيان معمولا در تاس مس پر از آب يك عدد انار هم مي*گذارند با اين باور كه اين ميوه پردانه در سال جديد بركت و رزق فراوان براي خانواده به همراه داشته باشد، به ويژه انارهاي خوش آب و رنگ و آبدار شهر كويري يزد كه اكثرا براي استفاده در سفره*هاي هفت سين در پوششي از كاه در گودال*هاي زميني نگه داري مي شود تا در سال نو به زيبايي سفره هفت سين بيفزايد.

ماهي
يكي ديگر از زينت دهندگان سفره هفت سين، ماهي است، اسفند ماه در برج حوت است و حوت يعني ماهي. در هنگام نوروز برج حوت به برج حمل تحويل مي*گردد و از اين رو نمادي از آخرين ماه سال در خوان نوروزي گذاشته مي*شود. علاوه بر آن ماهي يكي از نمادهاي آناهيتا فرشته آب و باروري است كه وظيفه اصلي نوروز را كه باروري است بر عهده دارد. خوردن سبزي پلو با ماهي نيز در شب عيد از اين روست و ظرف پر از آب با چند ماهي قرمز نماديست از روزي حلال.

گل بيدمشك
گل بيدمشك نمادي است از اسپندارمذامشاسپند و گل نيز ويژه اسفند ماه است به خصوص گل بيد*مشك كه از عطر خاصي نيز برخوردار است و در معطر ساختن فضاي خانه نقش بسزايي دارد.

نارنج
نمادي است از گوي زمين و هنگاميكه در ظرف آبي نهاده شده باشد، نمادي است از گوي زمين در كيهان و گردش آن بر روي آب نمودار گذاشتن برج*هاي دوازده گانه و تحويل سال است.
علاوه بر اين*ها بر سر سفره زرتشتيان كاسه*اي پر از پالوده خانگي و نيز كاسه*اي از خشكبار ترش مزه مانند برگه شفتالو، *برگه زردآلو، *آلبالو و آلوچه را كه قبلا در آب خيسانده*اند، نيز مي*گذارند و نيز مقداري پسته، *فندق، بادام زميني و تخمه را كه قبلا خندان كرده و بو داده*اند، داخل كيسه*اي به نام دولك مي*ريزند و به عنوان آجيل نوروزي بر سر سفره مي*نهند.
علاوه بر آن بر سر سفره هفت سين گلهاي زيبا و خوشبويي چون گل نرگس،* گل سنبل و گل شب بو كه نويد بخش بهار هستند، ديده مي*شود.
زمانيكه سفره چيده شد همه اهل خانه حمام رفته و لباس نو پوشيده، گرد سفره هفت سين مي*نشينند و چند دقيقه مانده به تحويل سال همگي با هم خواندن سرودهايي، خداوند را سپاس و نيايش مي*كنند.
سال كه تحويل شد جملگي با شادي وصف ناپذيري سال جديد را تبريك گفته، روبوسي مي*كنند؛ بانوي خانه آينه و گلاب پاش را از سر سفره برداشته و گلاب را در دست هر كدام مي ريزد و همزمان آيينه را رو به روي چهره آنها مي*گيرد تا روي خود را ببيند. اين كار از سالخورده ترين فرد خانواده شروع مي شود.
آن گاه همگي به وسيله نقل خوشمزه يزدي(معمولا نقل بيدمشكي،* نقل بادام و يا نقل پسته) كه در قنادي*هاي يزد تهيه مي*شود و نيز ساير شيريني*ها پذيرايي شده، دهانشان را شيرين مي كنند. سپس پدر خانواده به همه اعضاي خانواده عيدي مي*دهد و بعد از آن مقداري از غذاهاي درون سفره با شادي صرف مي*شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۳:۰۳ توسط:sana موضوع:

فكر كن با نفر قبلي بري مهموني

فكر كن با نفر قبلي بري مهموني..

1 -واي دارم از خوشحالي بال در مي يارم .

2 -يه طوري مي پيچونمش

3 -من؟ خدا نكنه با اين جايي برم
4 -طرف ادم ضايعه اي
5 -من خوابم مهموني نمي يام.

6 -اه اه با اين سروضع بابا من آبرو دارم.

7 -بريم من پايه ام
8 -اگه مثل خودم خوشتيپ باشه آره

9 -مــــــــــــــــنــــــم بــــــيـــــــــــــــــ ـــــــــــــام؟

--------------------------------------------------------------------------------
10 -صبر كن ببينم وقت دارم

11 -با اين عمرا ...

12 -با بعدي ميرم ...

13 -با قبلي اش ميرم

14 -معلومه ... چرا كه نه ... حاضر شو بريم!

15 -كسه ديگه نمياد ما مي خوايم بريم؟
16 -تو مهموني جور كن خودم مخلصتم
17 -اخ قلبم ايستاد منتظرشم

--------------------------------------------------------------------------------
18 -دوست ندارم باهاش جايي برم
19 -كاش ميزبان مهموني رو كنسل كنه (مي شه؟)

20 -مهموني را بي خيال بريم دريا كنار

21 -آخ جون

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۵۳ توسط:sana موضوع:

طالع بيني از نوع كله پاچه اي + طنز باحال

وقتي ميري كله پزي دوست داري چي بخوري؟

آب گوشت ساده: آدم خسيسي هستي… خب يه هزار تومن بيشتر بده با مغزشو بخور!

آب گوشت با مغز: معلومه كه آدم با سليقه اي هستي… جون منم آب گوشت با مغز رو خيلي دوست دارم.

چشم: آدمي هستي منطقي، با ان خيلي زياد… الكي گفتم بابا خب چشم دوست داري اينكه تفسير نداره!

مغز: مغز خالي؟ بابا بي خيال… مطمئني؟ خيلي چربه ها… واسه سلامتي خودت مي گم. چي؟ به من ربطي نداره؟ اصلاً حالا كه اينجوريه تفسير نمي كنم.


پاچه: اينكه ديگه نيازي به گفتن من نداره… آدم پاچه خواري هستي!

زبون: آدم سحرخيزي هستي… چون زبون هميشه زود تموم ميشه!

بناگوش: خوب بناگوش رو همه دوست دارن… انتظار تفسير هم داري؟

گوشت صورت: آدم بلانسبت خنگي هستي… آخه عزيز من گوشت صورت همون بناگوشه!

سنگك خالي: يا دانشجوي خوابگاهي هستي، يا سرباز! چون انگاري درست حسابي گيرت نمياد…!

همه موارد فوق: آدم خيلي پولداري هستي… كوفتت شه!

هيچكدام: آدم خيلي علاف و بيكاري هستي كه مي ري طباخي فقط در و ديوار رو نگاه مي كني!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۴۷ توسط:sana موضوع:

+++دلت را بتكان++++


دلـت را بتـكان ...غصه هايت كه ريخت، تو هم همه را فراموش كن

دلت را بتكان

اشتباهايت وقتي افتاد روي زمينبگذار همانجا بماند

فقط از لا به لاي اشتباه هايت، يك تجربه را بيرون بكش

قاب كن و بزن به ديوار دلت ...دلت را محكم تر اگر بتكاني

تمام كينه هايت هم مي ريزد

و تمام آن غم هاي بزرگ

و همه حسرت ها و آرزوهايت ...باز هم محكم تر از قبل بتكان

تا اين بار همه آن عشق هاي بچه گربه اي هم بيفتد!حالا آرام تر، آرام تر بتكان

تا خاطره هايت نيفتد

تلخ يا شيرين، چه تفاوت مي كند؟

خاطره، خاطره است

بايد باشد، بايد بماند ...كافي ست؟

نه، هنوز دلت خاك دارد

يك تكان ديگر بس است

تكاندي؟

دلت را ببين

چقدر تميز شد... دلت سبك شد؟حالا اين دل جاي "او"ست

دعوتش كن

اين دل مال "او"ست...

همه چيز ريخت از دلت، همه چيز افتاد و حالاو حالا تو ماندي و يك دل

يك دل و يك قاب تجربه

يك قاب تجربه و مشتي خاطره

مشتي خاطره و يك "او"...خـانه تـكاني دلـت مبـارك


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۴۲ توسط:sana موضوع:

تصادف زنجيره*اي در اتوبان آزادگان/۲۰ مصدوم در تصادف آزادراه قم-تهران

اورژانس تهران اعلام كرد:

تصادف زنجيره*اي در اتوبان آزادگان/۲۰ مصدوم در تصادف آزادراه قم-تهران

خبرگزاري فارس: مدير روابط عمومي اورژانس تهران اعلام كرد: ساعتي پيش در اتوبان آزادگان ابتداي تهرانسر چندين خودرو به دليل لغزندگي خيابان و ريزش برف با يكديگر تصادف كردند.
حسن عباسي در گفت*وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: طبق اطلاعات رسيده به اورژانس تهران حدود 8 خودرو در اين اتوبان با يكديگر تصادف كرده و تاكنون گزارش شده كه 5 نفر بر اثر اين حادثه مصدوم شده*اند.
وي همچنين در مورد حوادث ديگر شهر تهران نيز گفت: در خيابان خاوران در حوالي ساعت 11:20 كپسول گاز در يك واحد مسكوني منفجر شد و در پي اين حادثه 3 مصدوم دچار سوختگي شديد شده و به بيمارستان شهيد مطهري منتقل شدند.
مدير روابط عمومي اورژانس تهران همچنين ادامه داد: در خيابان ميني*سي*تي در ابتداي اتوبان ارتش سوهانك در ساعت 11 امروز شاهد تصادف دو دستگاه اتومبيل بوده*ايم كه در اين حادثه 5 نفر مصدوم شدند و به بيمارستان شهداي تجريش منتقل شدند.
عباسي تصريح كرد: همچنين به دليل بارش برف و لغزندگي جاده در آزادراه تهران - قم تير برق449 ،يك دستگاه اتوبوس واژگون شد و 20 نفر مصدوم شدند.
وي با اشاره به اعزام سريع نيروهاي اورژانس به محل حادثه گفت:در اين حادثه كه در ساعت 6:55 صبح امروز اتفاق افتاد سريعاً با اعزام نيروهاي اورژانس 18 نفر از مصدومين به بيمارستان*هاي 7 تير و رباط كريم و دو نفر ديگر نيز به صورت سرپايي درمان شدند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۳۶ توسط:sana موضوع:

غو پرواز*هاي مهرآباد از 4:30صبح

فارس گزارش مي*دهد
لغو پرواز*هاي مهرآباد از 4:30صبح/ اعلام مسير*هاي لغو *شده و تأخيري

خبرگزاري فارس: به دليل بارش سنگين برف، از ساعت 4:30 صبح امروز تمامي پرواز*ها از مبدأ تهران لغو شده يا با تأخير انجام مي*شود؛ اين تأخير در پرواز*هاي رفت، موجب بروز تأخير يا لغو شدن پرواز*هاي برگشت نيز خواهد شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، تمامي پروازها از مبدأ تهران، صبح امروز تا اين لحظه به دليل بارش سنگين برف و كاهش ديد خلبان، لغو شده است.
طبق اعلام اطلاعات*پرواز فرودگاه مهرآباد، از ساعت 4:30 *صبح امروز هيچ پروازي از فرودگاه مهرآباد برنخاسته است.
بنابراين گزارش، پروازهاي تهران ـ بندرعباس شركت هواپيمايي آسمان، پرواز تهران ـ زاهدان و تهران ـ ايلام شركت هواپيمايي آسمان، پرواز تهران ـ قشم شركت هواپيمايي ماهان و پرواز تهران ـ خارك شركت هواپيمايي ماهان برخي از پروازهايي است كه امروز لغو شده است.
همچنين پرواز شماره 262 و 464 امروز ايران*اير در مسير تهران-مشهد، پرواز شماره 292 ايران*اير در مسير تهران-يزد، پرواز شماره 243 شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير تهران-رشت، پرواز شماره 409 هما در مسير تهران-بوشهر، پرواز شماره 314 شركت هواپيمايي مذكور در مسير تهران- اصفهان، پرواز شماره 304 ايران*اير در مسير تهران - جزيره سيري و پرواز شماره 435 هما در مسير تهران - اهواز، برخي از پرواز*هايي هستند كه امروز لغو شدند.
بنابراين گزارش پروازهايي كه تا ساعت 11:15 دقيقه امروز احتمال دارد با تأخير انجام شده و يا پس از آن لغو شود، شامل موارد زير است:
پرواز تهران ـ مشهد ايران*ايرتور
پرواز تهران ـ كيش شركت هواپيمايي كيش*اير
پرواز تهران ـ عسلويه شركت هواپيمايي ماهان
پرواز تهران ـ كيش شركت هواپيمايي معراج
پرواز تهران ـ عسلويه شركت هواپيمايي آسمان
پرواز تهران ـ كيش شركت هواپيمايي زاگرس
پرواز تهران ـ شيراز شركت هواپيمايي ماهان
پرواز تهران ـ اصفهان ـ بهرگان شركت هواپيمايي نفت
پرواز تهران ـ گرگان شركت هواپيمايي ايران*اير
پرواز تهران ـ بندرعباس شركت هواپيمايي ماهان
پرواز تهران ـ عسلويه شركت هواپيمايي ايران*ايرتور
پرواز تهران ـ كرمان شركت هواپيمايي ماهان
پرواز تهران ـ مشهد شركت هواپيمايي آتا
پرواز تهران ـ ماهشهر شركت هواپيمايي ايران*ايرتور
پرواز تهران ـ رامسر شركت هواپيمايي آسمان
پرواز تهران ـ كيش شركت هواپيمايي آسمان
پرواز تهران ـ مشهد شركت هواپيمايي ماهان
پرواز تهران ـ خوي شركت هواپيمايي آسمان
طبق اعلام اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد، همه پروازها فعلاً تا ساعت 11:15 دقيقه لغو شده و يا با تأخير انجام مي*شود؛ پروازهاي برگشت مسيرهاي مذكور نيز همگي با تأخير انجام خواهد شد.
مسافران جهت اطلاع از پرواز امروز خود از مبدأ تهران، مي*توانند با شماره تلفن 199 اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد تماس برقرار كنند.
انتهاي پيام/

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۳۰ توسط:sana موضوع:

هر لباسي چه معنايي دارد؟

باس*موفقيت بپوشيد
تا به حال شنيده*ايد كه مي*گويند مي*توان شخصيت يك مرد را از روي كفش*هايش شناخت؟ البته بايد گفت به اين سادگي*ها هم نيست. نمي*توان تنها به وسيله يك مسئله از فرد شناخت به دست آورد و مثلا گفت او در زندگي شخص موفقي است يا نه. دكتر بامگارتنر توصيه مي*كند كه اگر مي*خواهيد در ديگران تصويري مثبت از خود بسازيد به جزئيات توجه زيادي كنيد. اينكه مثلا نوع پيراهن*تان با كت و كمربند هماهنگي داشته باشد. از طرف ديگر اگر خيلي اهل ريسك نيستيد و به دنبال راهي مطمئن براي تاثيرگذاري روي ديگران هستيد به سراغ تيپ*هاي كلاسيك برويد، زيرا اين تيپ*ها آزمون خود را در طول تاريخ پس داده*اند و هميشه كساني كه چنين لباس*هايي به تن مي*كردند تصوير متعادلي در ذهن مخاطبانشان مي*نشاندند. اما چرا تيپ كلاسيك مطمئن*ترين است؟ چون هر كسي در هر سن و جنسي، لاغر يا چاق مي*تواند از آن استفاده كند و در عين حال تصويري از يك آدم نرمال را در ذهن ديگران مي*سازد.
چگونه از لباس*ها به عنوان يك سلاح استفاده مي*كنيم؟
بيشتر مردم جهان نوع پوشش را نشان*دهنده وضعيت اقتصادي و اجتماعي يك جامعه مي*دانند و واضح است اين روزها اگر بخواهيد طبقه يك نفر را مشخص كنيد بيشتر از همه به لباس*هايش توجه مي*كنيد حتي مي*توان گفت آنچه فرد مي*پوشد مي*تواند ميزان جاه*طلبي، احساسات و حتي عادت*هاي او را به خوبي نشان دهد از طرف ديگر خريدكرد*ن و رفتارهاي مصرف*گرايانه بيشتر اوقات نشانه*اي از انگيزه*هاي دروني است و احساسات، تجارب و فرهنگ فرد را نشان مي*دهد.
چه لباسي را نبايد بپوشيد
اگر بخواهيم حقيقت را بگوييم هيچ لباسي نيست كه بتوان گفت با پوشيدن آن فرد ظاهري ناموفق پيدا مي*كند، يعني نمي*توان با قطعيت گفت فلان لباس اصلا خوب نيست. اين امر كاملا نسبي است و به فرد بستگي دارد. بدترين لباس، لباسي است كه شخصيت شما را زير خود پنهان كند؛ لباسي است كه بدون توجه به اندام، موقعيت و سن شما انتخاب شده* باشد.
لباس*ها به شما مي*گويند چه كنيد
اخيرا پژوهشي در دانشگاه نورث*وسترن انجام شده كه بيشتر روي مفهوم و ادراكي است كه از نوع پوشش به دست مي*آيد. پژوهشگران اين تحقيق گزارش خود را براساس تاثيرات لباس*ها بر خود فرد پوشنده تنظيم كرده*اند و اينكه لباس*هاي هر فرد چه تاثيرات رواني*اي روي خودش دارد. به عبارتي اين پژوهشگران مي*خواهند بگويند لباس*ها به شما مي*گويند چه كنيد و علاوه بر اينها احساساتي را هم درون*تان شكل مي*دهند. در اين تحقيق تعدادي روپوش سفيد استاندارد به داوطلبان دادند؛ به گروهي گفتند كه اين روپوش پزشكي است و به گروهي ديگر گفتند روپوش نقاشان ساختمان است. آن دسته از داوطلبان كه فكر مي*كردند روپوش پزشكي به تن دارند در رفتار و كردارشان دقت عمل بيشتري نشان مي*دادند و سعي مي*كردند رفتارشان حساب*شده*تر باشد.در حالي كه افراد گروه ديگر اينگونه نبودند.


اگر هيچ*وقت لباس دور نمي*اندازيد
هيچگاه هيچ يك از لباس*هايتان را دور نمي*اندازيد و تكه*تكه لباس*هاي قديمي خود را با وسواس حفظ مي*كنيد. جزو افرادي هستيد كه به گذشته خود چنگ مي*اندازيد و سعي در حفظ آن داريد و نسبت به وسايل*تان وابستگي عاطفي داريد و به عبارتي چنين وسايلي برايتان ارزش احساسي دارند. اگر مي*خواهيد كمدتان شلوغ و پرآشوب نباشد بايد يك قانون طلايي را به خاطر بسپاريد:2 تا از هر 3 وسيله و لباسي را كه ديگر نياز نداريد دور بيندازيد. حالا اين وسيله يا لباس مي*تواند كوچك باشد يا بزرگ، سالم يا پاره و آسيب*ديده باشد.
با لباستان به خودتان پيام دهيد
به طور علمي اثبات شده* لباسي كه بر تن مي*كنيد فهم خاصي را درونتان شكل مي*دهد به همين دليل پژوهشگران مي*گويند نبايد آنگونه كه احساس مي*كنيد لباس بپوشيد بلكه بهتر است آن جور كه دوست داريد احساس كنيد لباس بپوشيد، مثلا اگر دوست داريد احساس قدرت كنيد، ببينيد كدام لباس*ها به شما احساس قدرت مي*دهند يا اگر مي*خواهيد خود را بي*نياز از همه چيز ببينيد، لباس*هايي را انتخاب كنيد كه همين احساس را در شما به وجود مي*آورند. درست است كه لباس*ها پيام*هايتان را به ديگران مي*دهند ولي بيشتر از همه لباس*تن*تان به خود شما پيام مي*دهند.


اگر لباس*هاي نامناسب با سن*تان مي*پوشيد
لباس*هايي مي*پوشيد كه براي سن*تان مناسب نيست، مثلا خيلي جوان*تر از سن*تان مي*پوشيد يا خيلي پيرتر. اگر لباس*هاي جوان*ترها را مي*پوشيد احتمالا از درون خودتان را جوان*تر از آنچه واقعا هستيد مي*دانيد و با طرز لباس* پوشيدن*تان مي*خواهيد اين سن را به ديگران القا كنيد و به همه نشان دهيد كه شما جوان*تر از تصور آنها هستيد و اگر لباس*هايي مناسب مسن*ترها را مي*پوشيد يعني احساس بزرگ*تري مي*كنيد. بايد پوشش*تان را براساس هدف*هايتان تعيين كنيد(مثل اينكه قصد ملاقات با يك فرد مهم را داريد يا مي*خواهيد به سفر خارج از كشور برويد يا...) درست است كه سن مهم است ولي تفكرات شما اهميت بيشتري دارد.
اگر مارك*باز هستيد
هميشه لگوي طراح*هاي مختلف روي لباس*تان ديده*مي*شود و برايتان مهم است كه ديگران متوجه مارك*دار بودن لباس*تان بشوند. همه جا مي*خواهيد نشان دهيد كه وضعيت مالي خوبي داريد و مي*توانيد لباس*هاي مارك*دار و گرانقيمت بخريد و به اين طريق احترام ديگران را جذب كنيد. سعي كنيد لباس*هايي بپوشيد كه هيچ*گونه لگو و ماركي روي آنها خودنمايي نمي*كند تا به همه نشان دهيد كه برايتان مهم است ديگران به خود شما احترام بگذارند و نه به مارك و برند لباس*تان.
اگر هميشه لباس*كار مي*پوشيد
هميشه لباس*هايي را مي*پوشيد كه درمحل كار بر تن داريد، در واقع لباس محل كار با لباس مهماني*هايتان هيچ فرقي ندارد. بيشتر شخصيت*تان را با توجه به شغلي كه داريد مي*شناسيد و تمام داشته*ها و موفقيت*هايتان را با توجه به موفقيت*هاي شغلي و كاري* خود تعريف مي*كنيد، شما همان شغل*تان هستيد. استعدادهاي ديگري جز استعدادهاي شغلي*تان نيز داريد و تمام شخصيت شما در شغل*تان خلاصه نمي*شود مثلا اينكه مي*توانيد هنرمند خوبي هم باشيد يا اينكه مهماني*هاي خوبي مي*دهيد يا سليقه خوبي داريد يا....
اگر هميشه دنبال رنگ*هاي خاكستري و مشكي هستيد
تنها دوست داريد لباس*هايي با رنگ خنثي (خاكستري، مشكي، سفيد و...) بپوشيد و چندان به جزئيات توجه نمي*كنيد و كم پيش مي*آيد روي لباس*ها، از وسايل جانبي چون كمربند، گل*سينه و... استفاده كنيد جزو كساني هستيد كه به شدت به عادت*هايتان چسبيده*ايد و به لحاظ روانشناسي چندان اهل تنوع نيستيد و برايتان سخت است كه در خود تغييري به وجود بياوريد، در واقع چيزي كه شما را به وحشت مي*اندازد جلب*توجه است. كمي تغيير در زندگي مي*تواند بيشتر از آن كه فكرش را بكنيد زندگي*تان را بهتر كند؛ مي*توانيد از چيزهاي خيلي كوچك شروع كنيد كه كمي در روند زندگي تغيير ايجاد كند مثلا طي يك راه متفاوت تا سركار يا يك گل سينه يا وسيله كوچك براي ايجاد تنوع در لباس يا... كمي هيجان براي ذهنتان مهيا مي كند.
اگر لباس*هايتان هميشه مورد تذكر ديگران است
معمولا اطرافيان به شما گوشزد مي*كنند كه لباس*هايتان چندان مناسب نيست مثلا اينكه خيلي تنگ است يا مناسب شخصيت*تان نيست يا... معمولا مناسبت*هاي مختلف خيلي برايتان فرقي ندارد مثلا همان لباسي را كه براي يك مهماني خانگي مي*پوشيد براي خريد هم استفاده مي*كنيد يا لباس* مهماني*هاي دوستانه*تان چندان فرقي با لباس*هاي روزهاي ديگرتان ندارد. هر مكان و زماني لباس مخصوص به خود را دارد و اينكه در اين مناسبت*ها لباسي متناسب بپوشيد نشان*دهنده شخصيت*تان است، سعي كنيد لباس*ها را براساس تمام عواملي كه در آن محيط وجود دارد انتخاب كنيد.
اگر عاشق لباس*هاي گشاد هستيد
اگر هميشه ترجيح مي*دهيد لباس*هايي بپوشيد كه برايتان خيلي گشاد است. اندام و هيكل*تان را متفاوت از چيزي مي*بينيد كه ديگران مي*بينند حتي ممكن است روزگاري چاق بوده*ايد و هنوز هم همان تصور را از اندام و هيكل*تان داريد. بايد بفهميد كه چه لباسي بيشتر از همه به شما مي*آيد، فراموش كنيد كه قبلا چه سايز لباسي مي*پوشيديد، مهم اندام امروز شماست كه چه لباسي به آن برازنده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۲۲ توسط:sana موضوع:

ست كردن شلوار جين

ه گزارش چه خبر آنلاين، يكي از لباس*هايي كه بين بيشتر افراد مشترك است و حتي در مدل*ها و رنگ*هاي مختلف در هر كمد و كشوي لباسي پيدا مي*شود شلوار جين است. زن و مرد و كوچك و بزرگ هم ندارد. جنس محكم و تنوع زيادي كه امروزه شلوارهاي جين دارند باعث شده طرفداران زيادي داشته باشند و جزو يكي از پرفروش*ترين لباس*هايي به حساب روند كه در فروشگاه*هاي لباس ارائه مي*شود. با اين حال نكات زيادي در انتخاب شلوار جين و همچنين ست كردن آن براي مكان*ها و سنين مختلف وجود دارد. اگر ميخواهيد با اين نكات آشنا شويد و از بين گزينه*هاي متنوع موجود در فروشگاه*ها خريد بهتر و مناسبتري داشته باشيد خواندن اين نكات را به شما توصيه مي كنيم.
ساده اما سخت!
شايد يكي از دلايلي كه باعث مي*شود شلوار جين طرفداران زيادي داشته باشد اين است كه امروزه هم مي*توان آن را براي مهماني*هاي دوستانه در نظر گرفت و هم گزينه راحت و خوبي است براي اين كه هنگام رفتن به محل كار، دانشگاه يا خريد آن را بپوشيد. يكي ديگر از دلايلي كه ما را براي خريد اين لباس تشويق ميكند اين است كه آن را ميتوان با طيف زيادي از تي*شرت*ها، پيراهن*ها، كفش*ها و كيف*ها ست كرد. اما اين قضيه درست همانطور كه به عنوان يك مزيت حساب ميشود، گاهي كار را سخت ميكند زيرا اين تصور كه شلوار جين با بيشتر لباسها تركيب خوبي ميسازد، ممكن است ما را به اشتباه بيندازد و نتيجه چيزي نباشد جز ظاهري ناهماهنگ، ناموزون و ناشكيل.
قابل توجه خانم*ها!
دخترانه و غيررسمي: شلوار جين همراه با يك تاپ يا تي*شرت ساده با رنگ*هاي شاد يا طرحهاي گرافيكي روي آن براي دختراني كه در سنين نوجواني يا سالهاي ابتدايي دوره جواني هستند ميتواند انتخاب خوبي باشد. همچنين اين افراد ميتوانند از شلوارك*هاي جين نيز براي يك مهماني دوستانه و صميمي استفاده كنند. براي انتخاب كفش نيز ميتوان روي يك صندل يا كفش بدون پاشنه كه رنگ آن با تي*شرت يا تاپ انتخاب*شده هارموني داشته باشد حساب كرد. با اين كه استفاده از رنگهاي مختلف در پوششي كه براي اينگونه مراسم در نظر ميگيريد ظاهر زيبايي به شما خواهد داد اما بهتر است لباسهايي كه به كار ميبريد نهايتا در سه رنگ باشد و اجازه ندهيد رنگهاي مختلف به شما ظاهر شلخته* و نازيبايي بدهد.
شيك و مجلسي: بهتر است براي مهماني*هاي رسمي از شلوارهاي پارچه*اي استفاده كنيد اما اگر اصرار داريد شلوار جين بپوشيد ميتوانيد آن را با يك تاپ رسمي و غيراسپرت كه روي آن گلدوزي شده يا پولك و نگين كار شده باشد ست كنيد. نكته اي كه بايد به آن دقت داشته باشيد اين است كه برخلاف مهماني دوستانه، در اينجا بهتر است لباسهايي با رنگهاي شاد را كنار گذاشته و از لباسي با رنگهاي تيره يا خنثي استفاده كنيد. براي انتخاب يك ظاهر كلاسيك*تر ميتوانيد از بلوز آستين كوتاه يا سه*ربع و يك كمربند نيز استفاده كنيد.
انتخاب زينت*آلات و به ويژه يك گردن*بند بلند نيز ميتواند لباس شما را از حالت غيررسمي درآورده و به آن جلوه خاصي ببخشد. براي تكميل اين تركيب هم ميتوانيد بنا به سليقه و البته بلندي يا كوتاهي قدتان از كفش پاشنه بلند يا كفش تخت غيراسپرت استفاده كنيد. براي فصلهاي سرد سال نيز ميتوانيد روي چكمه*هاي ساق بلند حساب كنيد اما بايد حواستان باشد كه تناسب لباس و كفشي كه ميپوشيد از اهميت زيادي برخوردار است به طوري كه پوشيدن يك تاپ تابستاني با چكمه يا برعكس پوشيدن يك لباس يا حتي جليقه گرم با يك صندل تركيب نامناسبي خواهد ساخت.
آقايان بخوانند
پسرانه و اسپرت: استحكامي كه شلوار جين دارد باعث ميشود براي پسراني كه زمان زيادي را بيرون از خانه هستند و بيشتر روز را در محيطهاي درسي يا كاري سپري ميكنند انتخاب مناسبي باشد. براي انتخاب بلوز نيز طيف وسيعي از انتخابها روبه*روي شما قرار دارد و ميتوانيد تي*شرتهاي ساده يا طرحدار ترجيحا آستين كوتاه بپوشيد يا اين كه شلوارتان را با پيراهن*هاي اسپرت آستين كوتاه يا بلند ساده يا طرحدار ست كنيد. اگر پيراهن آستين بلندتان كلاسيك و رسمي است ميتوانيد با تا زدن آستين، آن را از حالت رسمي درآوريد.
تناسب شلوار و كفشتان نيز از اهميت بسيار زيادي برخوردار است و بهتر است پوشيدن كفشهاي چرمي مردانه با اين لباسها را به كلي از سرتان بيرون كنيد و به فكر يك كفش ورزشي باشيد. اگر به خاطر قيمت بالاي برندهاي معروف نخواستيد يكي از كفشهاي ورزشي آنها را انتخاب كنيد، ميتوانيد به سراغ انواع آل استار با قيمتهاي مناسب موجود در بازار برويد. كوله پشتي يا كيفي كه آن را كج بيندازيد هم براي اين تيپ مناسب است.
مردانه و رسمي: مسلما بهتر است براي كنفرانسها، قرارهاي اداري مهم و غيردوستانه كت و شلوار بپوشيد ولي اگر به هر دليلي نخواستيد اين كار را بكنيد و به پوشيدن شلوار جين اصرار داشتيد مي*توانيد آن را با كت و بلوزهاي رسمي ست كنيد. نكته* ديگري هم كه خوب است در نظر داشته باشيد اين است كه براي مراسم رسمي*، شلوارهاي جين با رنگ*هاي تيره مناسب*تر از رنگ*هاي روشن يا سنگ*شورشده است. در پاييز و زمستان يك كت مخمل كبريتي به ويژه با رنگهاي مشكي، قهوه*اي، سدري يا شتري با شلوار جين تركيب خوبي ميسازد و در تابستان پيراهن*هاي مردانه كلاسيك و ساده با رنگ*هايي كه شاد و پررنگ نباشند يا پيراهن*هاي راه*راه يا چهارخانه ريز مناسب به نظر مي*رسد. پوشيدن كفش براق يا نوك*تيز را فراموش كنيد و استفاده از كيف با بند بلند يا كوله*پشتي هم ممنوع!
كدام شلوار براي كدام هيكل؟
نكات ظريفي نيز وجود دارد كه ممكن است تا كنون نسبت به آن غافل بوده باشيد و دانستنش برايتان مفيد واقع شود. يكي از اين نكات اين است كه هنگام خريد شلوار جين بهتر است به فرم بدنتان توجه داشته باشيد درغير اينصورت هرچقدر هم كه شلوارتان زيبا، طبق مد روز يا محصول يك شركت معروف باشد باز هم در خوش*تيپ شدن شما تاثيري نخواهد داشت.
اولين نكته* اين است كه براي كساني كه شكم بزرگي دارند، پوشيدن شلوارهاي پاچه گشاد توصيه مي*شود و بهتر است اين افراد از پوشيدن شلوارهاي تنگ اجتناب كنند. نكته ديگر اين كه پوشيدن شلوار جين با كفش پاشنه بلند باعث ميشود لاغرتر نشان داده شويد. همچنين پوشيدن شلوارهاي پاچه گشاد به كساني كه پاهاي لاغري دارند توصيه ميشود. اگر شما هم پاهاي لاغري داريد ولي بنا به اقتضاي مد روز يا سليقه دلتان نميخواهد شلوار پاچه گشاد بپوشيد، بهتر است شلوار راسته را انتخاب كرده و ترجيحا شلوار تنگ را فراموش كنيد. كساني هم كه لاغر بوده و مي*خواهند پايين تنه خود را بزرگتر جلوه دهند بهتر است شلوارهايي بپوشند كه جيب پشتي آن لبه*دار بوده يا روي آن تزيينات وجود داشته باشد. آنهايي كه پاهاي كوتاهي دارند نيز خوب است شلوار پاچه تنگ بپوشند تا قدشان مقداري بلندتر به نظر برسد. اين را هم بدانيد كه شلوارهايي كه پايينشان بند داشته و جمع ميشوند قد را كوتاهتر از آنچه هست نشان ميدهند.
كدام رنگ را انتخاب كنيم؟
با اين كه امروزه شلوارهاي جين در رنگ*هاي مختلف در بازار موجود است اما به طور كلي توصيه ميشود اگر ميخواهيد شلواري را انتخاب كنيد كه مدت زمان زيادي آن را داشته باشيد و براي مناسبتهاي مختلف بتوانيد از آن استفاده كنيد بهتر است نوع ساده و كلاسيك آن را بخريد تا زود از مد نيفتد و در مراسم بيشتري كاربرد داشته باشد. شلوارهاي جين آبي يا دودي در طيف*هاي متنوع و از كمرنگ گرفته تا پررنگ شلوارهايي هستند كه بدون اين كه دغدغه از رده خارج شدن آنها را داشته باشيد ميتوانيد مدت زمان زيادي از آنها استفاده كنيد. اين را هم در نظر داشته باشيد كه شلوارهاي جين روشن* و گلدوزي*شده و طرح*دار براي نوجوانان و جوانان مناسب است و براي افرادي با سنين بالاتر و همچنين براي مراسم رسمي*تر بهتر است از جين*هاي تيره* و ساده* استفاده شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۱۶ توسط:sana موضوع:

چگونه لباس ست كنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1- رنگ جوراب بايد همرنگ و يا تيره تر از شلوار باشد.
2- رنگ كمربند با رنگ كفش بايد يكسان باشد.
3- كـت و شلـوار خــاكستـري و سرمه اي با كفش مشكي، و كـت و شـلـوار قـهـوه اي و زيتوني با كفش قهوه اي ست است.
نكات ست كردن لباس براي زنان...
زنان قد بلند
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
1- از كمر بند پهن استفاده كنيد.
2- از دامن خيلي كوتاه و خيلي بلند پرهيز كنيد.
3- بهتر اسـت پـيـراهن خـود را داخـل شـلـوار و دامـن تــو بگزاريد تا خط عمودي كمرتان نمايانتر گردد.
4- لباس نقش دار و طرح خطوط افقي بپوشيد.
5- دامن بلند و يا دمپا گشاد بپوشيد.
6- لباسهاي سر تا پا يكرنگ نپوشيد.
7- از گردنبند و گوشواره كوچك استفاده نكنيد.
8- كيف دستي كوچك حمل نكنيد.
9- شلوار راسته بپوشيد.
10- تاپ نپوشيد.
11- كـفش پاشنه بلند نپوشيد و از كفـش انـدكـي لـژ دار استفاده كنيد.
زنان قد كوتاه و ريز نقش
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
1- لباس با طرح راه راه افقي نپوشيد.
2- از لباس هـاي رنگارنـگ، ملزومات بــزرگ و شلوار دمـپا گشاد و يا پاچه هاي تا شده استفاده كنيد.
3- دامن كوتاه با نقش و نگار بزرگ نپوشيد.
4- لبـاس هـاي يـكرنـگ و شـلوار راســته و لباس تــنـگ و ملزومات كوچك استفاده كنيد.
5- خطوط عمودي و لباسهاي يقه هفت بدن را كشيده تر ميكنند.
6- كفش كمي نوك تيز بپوشيد.
7- كفش پاشنه بلند بپوشيد.
8- از كمر بند باريك استفاده كنيد.
زنان چاق
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
1- لباسهاي يكدست يكرنگ بپوشيد.
2- از كت و ژاكت بلند با دكمه هاي باز استفاده كنيد.
3- از روسري شالي استفاده كنيد.
4- گردنبند دراز شما را لاغر تر ميكند.
5- كفش پاشنه بلند بپوشيد.
6- لـبـاس يقه هفت و قلبي شكل، گـردن را كشـيـده تـر ميكند.
7- ژاكت بلند بدون اپل بپوشيد.
8- لباسهاي تيره رنگ بپوشيد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۲:۰۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم