بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

چاپگر 3 بعدي ساخته دست ايرانيان

ين رويا در دنياي امروز چندان هم رويا نيست و با فناوري*هايي مانند چاپگرهاي سه بعدي كم*كم شكل واقعيت به خود گرفته است. هر چند كه هنوز طراحي و ساخت چاپگرهاي سه بعدي در دنيا در گام*هاي نخستين است اما يك طراح جوان ايراني موفق شده است يك نمونه از آن را طراحي كند.

حميد عليخاني 33 ساله، 12 سال است كه انيميشن مي*سازد و در طول اين سالها بارها و بارها به اين انديشيده است كه كاش از شخصيت*ها و فضاهاي انيميشني خود يك نمونه واقعي نيز داشته باشد و بتواند طرح*هاي سه بعدي خود را از محيط رايانه به فضاي واقعي بياورد.

او توانسته است اين روياي خود را تحقق ببخشد و يك چاپگر سه بعدي طراحي كند كه نه تنها تمامي شخصيت هاي انيميشن*هاي او بلكه هر طرح ديگر سه بعدي را نيز در دنياي واقعي مي*سازد.

عليخاني كه براي ساخت اين چاپگر مطالعات زيادي انجام داده است در گفت*وگوي خود با خبرنگار علمي ايسنا درباره آن توضيح داد: در دنيا چند روش براي ساخت چاپگرهاي سه بعدي پيشنهاد شده است كه هزينه*هاي بالايي دارد. اما من به دنبال ساخت چاپگري بودم كه در عين كارايي بالا و سادگي، هزينه پاييني داشته باشد.

ويژگي*هاي چاپگر سه بعدي

به گفته عليخاني اين دستگاه طرح*ها را از نرم افزارهاي سه بعدي دريافت مي*كند و آنها را با اندازه*هاي دقيق و با دقت 34 ميكرون با پلاستيكي از جنس ABS مي*سازد.

پرينتر سه بعدي

وي درباره ديگر ويژگي*هاي اين چاپگر گفت: اطلاعات رايانه از طريق SD Memory به اين چاپگر منتقل مي*شود. اين دستگاه در تمام طول مدت چاپ نيازي به ارتباط با رايانه ندارد و تمامي پردازش*ها را به صورت مستقل انجام مي*دهد.

ماده مصرفي در اين چاپگر پلاستيكي به قطر سه ميليمتر است كه ابتدا درمخزن دستگاه ذوب مي*شود و سپس به صورت لايه*يي براي ساخت ماكت به كار گرفته مي*شود.

به گفته اين طراح جوان، چاپگر ساخته شده مي*تواند دماي ذوب پلاستيك را تنظيم و كنترل كند و با لايه*گذاري آن، ماكت مورد نظر را بسازد. دقت 34 ميكروني اين دستگاه براي پلاستيكي كه از آن براي ساخت استفاده مي*كند كمي زياد است؛ به اين معني كه اين دستگاه توان چاپ با كيفيت بالا را دارد اما پلاستيك ABS گاهي پاسخگوي ساخت ماكت با چنين كيفيتي نيست.

البته به دليل اينكه ماكت به صورت لايه به لايه ساخته مي*شود ممكن است سرعت ساخت كمي طولاني به نظر برسد. به طور متوسط اين دستگها براي هر ماكت 10×10 دو هزار لايه را بر روي يكديگر قرار مي*دهد.

كاربردهاي چاپگرهاي سه بعدي

عليخاني درباره كاربردهاي چاپگرهاي سه بعدي نيز توضيح داد: اين دستگاه براي ساخت قطعاتي كه تنها به يك عدد از آنها نياز است و ساخت قالب براي آنها مقرون به صرفه نيست، بسيار كارآيي دارد.

چاپگر سه بعدي مي*تواند در رشته*هاي مختلف از جمله رباتيك – براي ساخت نمونه قطعات با اندازه*ها و شكل*هاي مختلف، ساخت ماكت براي طراحي هاي معماري، ساخت سازه هاي مولكولي و تجهيزات آزمايشگاهي در شيمي، ساخت كاراكترها و فضاهاي انيميشن و مجسمه*سازي كاربرد داشته باشد.

عليخاني در اين باره گفت: اين دستگاه براي كارهايي كه در آنها Ctrl+z وجود ندارد بسيار كاراست.

منظور او از چنين كارهايي، فعاليت*هايي مانند مجسمه*سازي است كه اولين اشتباه در ساخت شايد آخرين اشتباه باشد.

وضعيت بازار چاپگرهاي سه بعدي در دنيا

چاپگرهاي سه بعدي در چشم به هم زدني جاي خود را در ميان ساير فناوري*ها باز خواهند كرد و مانند پرينترهاي معمولي در خانه ها نيز استفاده خواهند شد.

اكنون كه بازار اين محصول در دنيا چندان رقابتي نيست فرصت خوبي است كه نمونه ساخته شده توسط پژوهشگر ايراني بتواند جاي مناسب خود را در بازار جهاني پيدا كند.

البته يك شركت چيني چاپگرهاي سه بعدي شبيه به اين چاپگر ايراني را توليد مي*كند كه اندازه آن كوچكتر است و قيمت بالايي نيز دارد؛ هر چند كه در اين بازار رقابتي اين شركت چيني نيز به گفته عليخاني تنها هزينه تكنولوژي خود را دريافت مي*كند و نه قطعات دستگاه را.

عليخاني از ابتدا قصد داشت كه چاپگري با توانايي بالا و با قيمتي مناسب بسازد و در گام بعدي مي*خواهد پس از تجاري سازي آنها، خدمات پس از فروش خوبي نيز براي چاپگر تعريف كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۴۵ توسط:sana موضوع:

عامل هايي كه زندگي مشترك را به بن بست ميكشاند▪ هر يك از نكات زير مي تواند زندگي زناشويي را به بن بست بكشاند:

۱) تعهد بيش از اندازه
تعهد بيش از اندازه و خستگي جسمي و روحي؛ اين مشكل در زوج هاي جواني كه در مدرسه يا دانشگاه تحصيل مي كنند يا تازه در جايي استخدام شده اند بيشتر به چشم مي خورد. حتي الامكان سعي كنيد اوايل ازدواج به دانشگاه برويد، كار تمام وقت داشته باشيد، صاحب فرزندي شويد، خانه بسازيد يا كار و كاسبي جديدي راه بيندازيد. اين كارها مشكلات و سختي هاي زيادي به همراه دارد و بسياري از زوج هاي جواني كه با اين مشكلات روبه رو مي شوند، پس از آن كه ازدواجشان با شكست مواجه مي شود با تعجب از خود مي پرسند:«چرا چنين اتفاقي افتاد؟» مسئوليت و مشغله ي زياد باعث مي شود كه زن و شوهر فرصت كمي براي همديگر داشته باشند و بنابراين فاصله ي آنها روز به روز افزايش مي يابد و زماني مي رسد كه براي هم مثل دو غريبه هستند، پس سعي كنيد در اوايل ازدواج ، براي خود، كار و دردسر نتراشيد و وقت بيشتري را با هم بگذرانيد تا همديگر را بيشتر بشناسيد.۲ ) صورت حساب هاي بالا
صورت حساب هاي بالا و بحث بر سر نحوه ي خرج كردن پول؛ اجناس مصرفي خود را با پول نقد خريداري كنيد، در غير اين صورت آنها را به صورت قسطي نخريد. تمام پولتان را براي خريد خانه يا اتومبيل كه استطاعت خريد آن را داريد خرج نكنيد. هميشه مقداري از پولتان را براي روز مبادا پس انداز كنيد و با آن به سفرهاي كوتاه برويد و اگر صاحب فرزندي هستيد، آن را براي مواقع ضروري كنار بگذاريد. سعي كنيد درآمدتان را عاقلانه و درست خرج كنيد.۳) خودپسندي
در جهان دو گروه از مردم وجود دارند، افراد بخشنده و افراد گيرنده. ازدواج دو نفر بخشنده مي تواند يك مسئله ي رضايت بخش و خوشايند براي هر دو طرف باشد، بين دو نفر بخشنده و گيرنده هميشه اصطكاك وجود دارد، اما دو نفر گيرنده در عرض شش هفته زندگي مشترك، به جان هم مي افتند و دمار از زندگي هم درمي آورند. خودپسندي و خودخواهي، ازدواج را به ورطه نابودي مي كشاند.۴) دخالت والدين
اگر زن يا شوهر به طور كامل از والدينشان جدا نشوند، احتمال بروز مشكل در زندگي زناشويي آنها وجود خواهد داشت. بعضي از والدين دوست ندارند فرزندشان پس از ازدواج از آنها دور شود و ترجيح مي دهند كه در كنارشان زندگي كند. آنها به اين مسئله توجه ندارند كه در اين صورت ممكن است باعث به وجود آوردن مشكل در زندگي مشترك فرزندشان شوند.۵) توقعات زياد و بي جا
بسياري از زوجين انتظار دارند كه پس از ازدواج وارد يك سرزمين پر از شادي و خوشبختي شوند. آنها هميشه روياي قصر پريان را در سر مي پرورانند، غافل از اين كه گاهي اوقات در زندگي زناشويي مشكلاتي پيش مي آيد كه عرصه زندگي آنها را تنگ مي كند.۶) بحث و جدل
سخن ما با كساني است كه فضاي خانه را با بحث و دعواهاي خود مسموم مي كنند و باعث رنجش و نگراني طرف مقابل خود مي شوند و او را از ادامه ي زندگي مشترك دلسرد مي كنند. بدبيني و حسادت ، يكي از علل ايجاد جر و بحث زوجين است و خودبيني عامل ديگري است كه باعث آزار رساندن به طرف مقابل مي شود.۷) اعتياد
اعتياد نه تنها باعث از هم پاشيدن زندگي مشترك مي شود بلكه فرد را نيز از بين مي برد. هميشه از مواد مخدر و مشروبات الكلي دوري كنيد.۸) خيانت و بي وفايي نسبت به همسر
ازدواج ، پيمان و تعهد بين دو نفر است و آنها را متعهد مي سازد كه تا آخر عمر به هم وفادار بمانند و در غم و شادي هاي زندگي، شريك يكديگر باشند. متأسفانه بعضي از همسران به اين تعهد پايدار نمي مانند و پس از مدتي از جاده درستي منحرف مي شوند و به همسرشان خيانت مي كنند و با اين كار كتاب زندگي مشتركشان را براي هميشه مي بندند.۹) شكست در كار و تجارت
اين مسئله به خصوص در مردان بسيار به چشم مي خورد. اضطراب و نگراني كه به دنبال اين شكست ايجاد مي شود، باعث آشفته كردن كانون خانواده مي شود.۱۰) موفقيت در تجارت و كسب و كار
شايد خطر موفق شدن در تجارت يا به اصطلاح يك شبه پولدارشدن بيشتر از شكست در تجارت باشد. گاهي اوقات، ثروت يكباره اي كه به طرف خانواده ها سرازير مي شود باعث دور شدن آنها از يكديگر و منجر به مرگ زندگي مشترك مي شود.۱۱) ازدواج در سنين پايين
آمار طلاق در بين دختراني كه در سنين ۱۷- ۱۴ سالگي ازدواج مي كنند دو برابر بيشتر از دختراني است كه در سنين ۱۹-۱۸ سالگي ازدواج مي كنند و نيز كساني كه در سنين ۱۹- ۱۸ سالگي ازدواج مي كنند، ۷۵ برابر بيشتر از كساني كه در سنين ۲۰ سالگي پيمان زناشويي مي بندند به دادگاه هاي طلاق قدم مي گذارند. اين آمار نشان مي دهد كه فشار ناشي از اضطراب و هيجان هاي دوران نوجواني با مشكلات زندگي مشترك در هم مي آميزد و خيلي زود زن و شوهر را به پاي ميز طلاق مي كشاند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۳۸ توسط:sana موضوع:

█ █ تلنگـــر █ █ ســـــــري2

سلام هم وطن
ميخواستم درس بخونم
بزرگ بشم و مهندس شم
خاكمو اباد كنم
زن بگيرم
مادر پدرمو ببرم كربلا
دخترمو بزرگ كنم .ببرم پارك.توراه مدرسه باهم حرف بزنيم
خيلي كارا دوست داشتم انجام بدم
ولي خوب قسمت نشد
بايد ميرفتم تا از پدرم مادرم خاكم ناموسم دخترم دفاع كنم
رفتم كه دروغ نباشه
احترام كم نباشه
همديگرو درك كنيم
ريا از بين بره
ديگه توهين نباشه محتاج كسي نباشيم
الان اوضاع چطوره؟

اوضاع الان خيلي خوبه
پسر دايم 27 سالش بود 6 سال بود نامزد بود يكي رو ميخواست
بهش كار ندادن باباي دختره داد به يه نفر ديگه پسر دايم خودشو كشت
پدر بزرگم سالي 2بار مكه ميره ولي يه بار نيومد دست نوه اش رو بگيره.
داداشي اوضاع خيلي عاليهدختره با نامزدش تا دم دانشگاه ميره داخل دانشگاه با n نفر
ديگه هم هست

داداش اوضاع حرف نداره
چند نفري3000ميليارد تومن اختلاس كردند ككشونم نگزيد

داداش اوضاع از اين بهتر نميشه
پسراي سرزمينت ابروهاشونو بر ميدارند درست عين دخترا

داداش اوضاع خيلي قشنگه
مردم همديگرو فحش مادر ميدن
داداش اين مرد با اين سنش بخاطر اينكه جلو
زن و بچش شرمنده نباشه شبا هم كار ميكنه

داداش گل نخريدن ازش هيچ بدجور دلشو شكستن

ميگن فقط شبكه بي بي سي نبود كه عكس بگيره
اين جوري به يتيما كمك ميكنن
مثل امام علي مخفيانه نميرن كمك كنن

داداش شما رشادت كردين ولي جومونگ شد سنبل رشادت
داداش قوي ترين مرد جهانن رو يه نوجوونه 17 ساله كشت

داداش يه مادر چندتا بچه رو نگه ميداره
اما چند تا بچه يه مادرو نگه نميدارن

داداش دختره سن كم داره كار ميكنه
اما شماكه به خاطر اسايش اينا از خودتون گذشتين

داداش سالي چندتا از اين حادثه ها دازيم

يه مرد زن و بچشو تو اسيد سوزووند
چشماي جفتشون از كاسه دراومده

داداش تو مصرف مواد مخدر اول شديم

داداش اذربايجان خيلي سرده

داداش اين نوزاد تو جوب كشور پيدا شده ميبيني اوضاع چه خوبه؟


داداش اين بچه تو سرما خوابش برد ميبيني شهر چه ساكته


داداش اوضاع خيلي بهتر از ايناس
به قول اون خواننده/همه چي ارومه من چقدر خوشبختم/
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۳۱ توسط:sana موضوع:

بخوانيم،بدانيم و به كار بگيريم...

سه چيز در زندگي انسان را خراب مي كنند
Alcohl
الكل

Pride
غرور

Anger
عصبانيت

— — — — — — — — — —
Three things that humans make
سه چيز انسانها را مي سازند

Hard Work
كار سخت

Sincerity
صميميت

Commitment
تعهد

— — — — — — — — — —
Three things in life that are most valuable
سه چيز در زندگي بسيار ارزشمند هستند

Love
عشق

Self-Confidence
اعتماد به نفس

Friends
دوستان

— — — — — — — — — —
Three things in life that may never be lost
سه چيز در زندگي كه هرگز نبايد از بين بروند

Peace
آرامش

Hope
اميد

Honesty
صداقت

— — — — — — — — — —
And how beautiful these three important things
in life perspective Dr.Ali Shariati stated
و چه زيبا اين سه چيز مهم در زندگي از ديدگاه دكتر علي شريعتي بيان شده

Do not rely on three things never
به سه چيز هرگز تكيه نكن

Pride
غرور

Lie
دروغ

Love
عشق

Gallop is human with pride
انسان با غرور مي تازد

Be lost with telling lies
با دروغ مي بازد

And dies with love
و با عشق مي ميرد

— — — — — — — — — —
Happiness in our lives has three primary
خوشبختي زندگي ما بر سه اصل است

Experience Yesterday
تجربه از ديروز

Use Today
استفاده از امروز

Hope Tomorrow
اميد به فردا

— — — — — — — — — —
Ruin our lives is the three principle
تباهي زندگي ما نيز بر سه اصل است

Regret Yesterday
حسرت ديروز

Waste Today
اتلاف امروز

Fear of Tomorrow
ترس از فردا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۲۴ توسط:sana موضوع:

دختر چيست!


دختر:موجودي است كه:
وقتي تعجب ميكند ميگويد واااااااااا!
وقتي خوشحال است ميگويد بميري الهييييييي!

وقتي غمگين است آه ميكشد
وقتي ميترسد جيييييييغ بنفش ميكشد
وقتي بدش مي آيد ميگويد ايشششش .

وقتي خوشش مي آيد ميگويد ووييييي.
همه عناصر ذكور گيتي در عشق او واله و سرگردانند .
از سوسك اصولا نميترسد بلكه چندشش ميشود!
واقعا موجودي ناشناختست...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۱۶ توسط:sana موضوع:

ماريا كري

نام:MARIA CAREY
تاريخ تولد: 27 مارچ 1970.
محل تولد: نيويورك آمريكا.
شغل: خواننده،بازيگر، ترانه سرا.
قد: 175 سانتي متر.
وزن: 54 كيلو گرم.
نام پدر:ALFRED ROY---شغل: مهندس هوانوردي----اصليت: ونزوئليايي
نام مادر:PATRICIA HICKEY---شغل: خواننده اپرا---اصليت: ايرلندي
* در سال 1973 از يكديگر جدا شدند.
خواهر:ALISON
برادر:MORGAN
آلبومي كه سبب شهرتش گرديد:MARIA CAREY(1990)
تحصيلات: ديپلم متوسطه از دبيرستان هاربوفيلدز در سال 1987.
شوهر:TOMMY MOTTOLAشغل: مدير اجرايي سوني ميوزيك.ازدواج در سال:1993تاريخ طلاق: 1998.
روابط ديگر:
1-LUIS MIGUEL---شغل:خواننده.
2-DEREK JETER---شغل:ورزشكار.
شمار آلبومهاي بفروش رفته وي در سراسر جهان: 230 ميليون.
* ركورد پرفروش ترين آثار خواننده زن تاريخ به ماريا كري تعلق دارد.
*پر هزينه ترين موزيك ويدئوي خواننده زن تاريخ متعلق به ماريا كري ميباشد. موزيك ويدئوي HEART BREAKER وي 3 ميليون دلار هزينه در بر داشته است.
فيلمهايي كه در آنها ايفاي نقش كرده:
BACHERLOR(1999)-GLITTER(2001)-WISE GIRLS(2002)-DEATH OF A DYNASTY(2003)
-STATE PROPERTY(2005)-THE SWEET SCIENCE(comming soon)
جوايز دريافتي:
1- جايزه هنرمند دهه در سال 1999 از سويBILLBOARD AWARD
2- جايزه هنرمند هزاره از سويWORLD MUSIC AWARDS
3- دو بار جايزه ويژه از سويGRAMMY AWARDS
4- دوازده جايزه متفاوت ديگر از سويWORLD MUSIC AWARDS
5-ماريا كري 100 ها جايزه معتبر ديگر را نيز از آن خودساخته است .
آلبومها:
1-MARIAH CAREY(1990)
2-EMOTIONS(1991)
3-MTV UNPLUGGED EP(1992)
4-MUSICBOX(1993)
5-MERRY CHRISTMAS(1994)
6-DAYDREAM(1995)
7-BUTTERFLY(1997)
8-(S(1998
9-RAINBOW(1999)
10-(GLITTER(2001
11-GREATEST HITS(2001)
12-CHARMBRACELET(2002)
13-THE REMIXEX(2003)
14-THE EMANCIPSTION OF MIMI(2005)
بيوگرافي:
مـاريا هـنـگامـي كه 3 ساله بود پدر و مادرش از يكديگرجـدا شدند كه ماريا و مورگان برادرش در كنار مادرشان باقي مـانـدنـد. مـاريا خـوانـدن را از سن 3 سالگي آغازكرد. تصوير كودكي وي را در روبرو مشاهده ميكنيد.وي نـخـــستين بار در سن 6 سالگي در حضور جمع به اجـراي خوانندگي پرداخت. ماريا در دوران دبستان شعرنيـز ميسرود. وي پس از پـايـان دوره متـوسطه به سراغ حـرفه موسيـقـي رفـت. در ابـتـدا به عـــنوان هم صدا باخواننده اي بنام BREND STARR مي خـوانـد. در ســال1988 هنگاميكه دريك ميهماني با TOMMY MOTTOLA ديدار كرد نوار صداي ضبط شده خود را به وي ارائه كرد.تامي موتولا پس از شنيدن صداي ماريا كري بشدت تحت تاثير قرار گرفت و بسراغ ماريا كري آمد و با وي قرار دادي به امضا رساند. اينچنين بود كه ماريا كري نخستين آلبوم خود را به نام MARIAH CAREY در سن 20 سالگي عرضه كرد.
مطالب ديگر:
* مـاريا كـري در راستـاي كـمـكـــهاي بشر دوستانه خـويش تاكنون ميليون هـا دلار بـه سـازمانهاي بين المللي اهدا كرده است.
* ماريا كري اغلب اوقات در كلاسهاي درس مدرسه غيبت ميكرده است.

q=tbn:ANd9GcT6PpbSwwcoTPAnqJ_thv4v8VKF4gOueMIEYCSU hz_cOlxiTjdW

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۰۹ توسط:sana موضوع:

جدول نام روزهاي هر ماه در گاهشماري ايراني

مانـَك
اوستايي
پهلوي
پارسي
هستي بخش بزرگ دانا
اهورامزدا
اورمزد
هرمَزد
1
انديشه نيك
وهومنه
وهومن
بهمن
2
بهترين راستي و پاكي
اشاوهيشتا
ارتاوهيشتا
ارديبهشت
3
شهرياري نيرومند
كشتريا وريا - خشترا وئيريه
شهريور
شهريور
4
فروتني و مهرپاك
سپنتا آرمئيتي
سپندارمت
سپندارمذ
5
تندرستي و رسايي
هئوروتات
خردات
خورداد - خرداد
6
بي مرگي ، جاوداني
آمرتات
امرتات
امرداد
7
آفريدگار
دزوه - دثوش
دزو ، دذوپت آتور
دي ، دي بآذر
8
آتش ، فروغ
اتر- آثرآت
اتور
آذر
9
آبها ، هنگام آب
اپم
آبان
آبان
10
آفتاب ، خورشيد
هورخشئيت
خورشيت
خور - خير - خورشيد
11
ماه
ماونگه
ماه - ماذ
ماه
12
ستاره تير يا تيشتر ، ستاره باران
تيشتريه
تير- تيشتر
تير
13
جهان ، زندگي هستي - گيتي
گئوش
گوش
گوش
14
آفريدگار
دزوه - دثوش
دذو ، دذوپت ميتر
دي ، دي بمهر
15
دوستي ، پيمان
ميثر
ميتر
مهر
16
فرمانبرداري
سرئوش
سروش
سروش*
17
دادگري
رشنو
رشن
رشن
18
فروهر ، نيروي پيشرفت
فره وشي
فرورتين
فروردين
19
پيروزي
ورثرغن
واهرام
ورهرام
20
رامش ، شادماني
رامن
رام - رامشن
رام
21
باد - هوا
واته
وات
باد
22
آفريدگار
دزوه - دثوش
دذو ، دذوپت دپن
دي ، دي بدين
23
بينش دروني - وجدان
دئنا
دين
دين
24
خوشبختي ، دارائي و خواسته
اشي - ونگوهي
ارت
ارد
25
راستي
ارشتاد
اشتات
اشتاد
26
آسمان
آسمن
آسيمان
آسمان
27
زمين
زام
زماميات - زامدات
زامياد - زمي - زمامياد
28
گفتار پاك
منتره سپنت
امهراسپنت
مانتره سپند - ماراسپند - مهرسپند
29
فروغ و روشنايي بي پايان
انغره - رئوچه
انيران
انارم - انيران
30      
روز زيادي
31

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۷:۰۲ توسط:sana موضوع:

نام كامل و واقعي افراد معروف و سرشناس

آيا تا به حال به اين فكر كرده ايد كه نام واقعي يا نام كامل افراد سرشناس

چيست !؟ در اين قسمت نام چند تن از افراد مشهور ايران و جهان را

كه اكثرا ما آنها را با نام خلاصه و يا لقبشان ميشناسيم آماده كرديم

كمال الملك —–> محمد غفاري
مارك تواين —–> ساموئل لنگهورن كلمنس
ميرزاده عشقي —–> سيد محمدرضا كردستاني
سيمين بهبهاني —–> سيمين خليلي
امير كبير —–> تقي فراهاني
ذبيح الله منصوري —–> ذبيح الله حكيم الهي دشتي
م. اميد —–> مهدي اخوان ثالث
شهريار —–> محمدحسين بهجت تبريزي
حافظ —–> شمس الدين محمد شيرازي
چارلي چاپلين —–> سِر چارلز اسپنسر چاپلين
پروين اعتصامي —–> رخشنده اعتصامي
صائب تبريزي —–> ميرزا محمد علي
سلمان فارسي —–> روزبه
ستارخان —–> ستار قره*داغي
ميرداماد —–> مير برهان*الدين محمدباقر استرآبادي
باقرخان —–> باقر تبريزي
نسيم شمال —–> سيد اشرف*الدين گيلاني
جبار باغچه بان —–> ميرزا جبار عسگرزاده
بديع الزمان فروزانفر —–> محمدحسين بشرويه‏اي
چه گوارا —–> ارنستو رافائل گوارا دلاسرنا
سعدي —–> مُصلِح الدين مُشرف بن عَبدُالله
عزيز نسين —–> مَحمَت نُصرَت
آتا تورك —–> مصطفي كمال پاشا
ولتر —–> فرانسوا ماري آروئ
بودا —–> سيدارتا گوتما
بيل كلينتون —–> ويليام جفرسون بلايت سوم
سيمون بوليوار —–> سيمون لوسي ارنستين ماري
پله —–> ادسون آرانتس دوناسيمنتو
نيما يوشيج —–> علي اسفندياري
افلاطون —–> آريستو كلس
گلاب آدينه —–> گلاب مستعان
شيرين بينا —–> شيرين صدق گويا
مادر ترزا —–> آگنس گوك بژازين
بزرگ علوي —–> مجتبي علوي
نادره —–> حميده خير آبادي
تيتو —–> جوزپ بروز
ثريا قاسمي —–> مولود ملاقاسم
جان وين —–> ماريون موريسون
ايرج راد —–> اكبر حسني راد
سيروس گرجستاني —–> علي اكبر محمدزاده گرجستاني
استالين —–> يوسف ويساريونوويچ ژوگاشويلي
سولات سار —–> پل پوت
فروزان —–> پروين خير بخش
گوهر مراد —–> غلامحسين ساعدي
ر . اعتمادي —–> رجبعلي اعتمادي
م .. الف . به آذين —–> محمود اعتمادزاد
ملكه اليزابت —–> اليزابت الكساندرا مري ويندسور
ايرج —–> حسين خواجه اميري
پرويز ياحقي —–> پرويز صديقي پارسي
ابوعمار —–> ياسر عرفات
ماكسيم گوركي —–> آلكسي ماكسيموويچ پِشكوف
ملك الشعرا —–> محمدتقي بهار
آريل شارون —–> آريل ساموئل مشرايبر
عبدالكريم سروش —–> حسين حاج فرج الله دبّاغ
كيتارو —–> ماسانورى تاكاهاشى
تروتسكي —–> لو داويدوويچ برونشتاين

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۶:۵۳ توسط:sana موضوع:

آيا ميدانيد اينترنتي

آيا ميدانيد: ايران در سال ۱۳۷۲ به شبكه اينترنت پيوست .

آيا ميدانيد: در اينترنت ۵ ميليون ترابايت، اطلاعات وجود دارد .

آيا ميدانيد: حدود ۲۶۰ ميليون سايت در كل اينترنت وجود دارد .

آيا ميدانيد: حدود ۱۵۲ ميليون وبلاگ در كل اينترنت وجود دارد .

آيا ميدانيد: ۱.۹۷ ميليارد نفر تعداد كل كاربران اينترنت است.

آيا ميدانيد: توييتر ۱۷۵ ميليون كاربر دارد.

آيا ميدانيد: فيسبوك بيش از ۶۰۰ ميليون كاربر فعال دارد.

آيا ميدانيد: هر دقيقه، از شش ميليون صفحه فيسبوك بازديد ميشود

آيا ميدانيد: هر ماه، كاربران اينترنت ۱۲٫۲ ميليارد ويدئو تماشا ميكنند.

آيا ميدانيد: هر روز ۵۰ ميليون توييت انحام ميشود.آيا ميدانيد: ۲۶٫۶ درصد از جمعيت دنيا به اينترنت دسترسي دارند.

آيا ميدانيد: هر روز ، ميانگين ۲۴۷ ميليارد ايميل فرستاده ميشود

آيا ميدانيد: سرعت اينترنت ايران در بين ۱۶۸ كشور رتبه ۱۶۷ دارد !

آيا ميدانيد: تعداد كاربران اينترنت پرسرعت ايران ۷۰۰۰۰۰ نفر است .

آيا ميدانيد:۸۱ درصد ايميل هاي ارسالي ، اسپم (هرز نامه) است .

آيا ميدانيد: نوجوانها در آمريكا، هر هفته ۳۱ ساعت آنلاين هستند.

آيا ميدانيد: يك كاربر در كره جنوبي ميتواند در مدت ۱۰ ثانيه يك فيلم ۱ ساعته دانلود بكند !


آيا ميدانيد: ۴۷ درصد از كاربران اينترنت از مرورگر اينترنت اكسپرورر استفاده ميكنند

آيا ميدانيد: ۳۱ درصد از كاربران اينترنت از مرورگر فاير فاكس استفاده ميكنند

آيا ميدانيد: ۵۹ درصد آمريكايها به طور همزمان در هنگام ديدن تلويزيون از اينترنت هم استفاده ميكنند .

آيا ميدانيد: هر ثانيه بيش از ۲۸ هزار نفر كاربر اينترنت، مشغول مشاهده محتواي نامناسب ويدئويي هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۶:۴۵ توسط:sana موضوع:

مدل مانتو فانتزي 92

نمونه هايي زيبا از مدل مانتو هاي فانتري و شيك سال 92 را تماشا كنيد .
مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

مدل مانتو فانتزي 92

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۸:۴۶:۳۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم