بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

شيطونه راجع به نفر قبليت چي ميگه..........!!!

1-يكي بزنمش فيگورش يادش بره
2-عقدش كنم
3-لهش كنم4-بوسش كنم
5-يه كاري كنم از دانشگاه پرتش كنن بيرون
6- يه كاري كنم بيان ببرنش سربازي

7-عاشقش كنم
8-از عشقش دورش كنم
9-كامپيوترشو بسوزونم

10-بندازمش تو دره
11-مامانم گفته حرف شيطونه رو گوش نكنم
12-خودم با شيطونه يه نقشه باحال واسش ميكشيم
13-من بچه خوبيمشيطونه هرچي ميخواد بگه
14-قبليمو دوست دارم كاريم به حرف شيطونه ندارم
15-بندازمش جلو سگ بخورتش
16- همچين بزنمش يادش بره كي اومده كي ميخواد بره
17- مجبورش كنم اينجوري برام برقصه
18-با سر برو تو ديوار از دستش راحت بشي

19-بگيرم يه ماچي ازش كنم
20-وصلش كنم به سيم برق جزاغاله بشه
21-بزارمش سر كار بخندم
22-يه كاري كنم عاشقم بشه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۳۳ توسط:sana موضوع:

طرز تهيه لواشك و ترشك

طرز تهيه لواشك و قره قروت
لواشك
لواشك را از ميوه هاي مختلف مي توانيد درست كنيد و همينطور هم مي توانيد چند ميوه را با هم مخلوط كرده و درست كنيد. به اين ترتيب كه ميوه را بعد از اينكه شستيد مي گذاريد درون قابلمه ايي مي جوشانيد به نوع ميوه ايي كه استفاده مي كنيد مقدار اضافه كردن نمك فرق مي كند. مثلاً لواشك آلو يا زرد آلو با لواشك انار مقدار نمكش فرق مي كند ولي در هر صورت به ذائقه خودتان ارتباط دارد كه چقدر نمك اضافه كنيد. ميوه ها را كاملاً پخته و مي گذاريد كه له شوند بعد از درون صافي كه كمي سوراخهايش درشت باشد رد مي كنيد زيرا بايد گوشت ميوه كه له شده است از صافي رد شود. البته در مورد ميوه هايي مثل انار كه دانه هاي ريزتري دارد بايد صافي طوري باشد كه دانه ها از آن رد نشود. بعد درون ظر مورد نظر سيلفون پهن مي كنيد و از مايع لواشك به قطر 5/1 – 1سانتي متر درون ظرف روي سيليفون مي ريزيد ظرف را كمي تكان تكان مي دهيد كه مايع درون ظرف كاملاً يكسان پخش شود. بعد سيليفون ديگري را روي آن كشيده و مي گذاريد در آفتاب تا كاملاً خشك شود.
آيا تا بحال از خود پرسيده ايد لواشك كه از تنقلات مورد علاقه بسياري از نوجوانان بويژه دختر خانمهاست چقدر ارزش غذايي دارد؟
بد نيست بدانيد لواشك در جاهاي ديگر دنيا هم طرفداران دارد.
لواشك چيست؟
لواشك در واقع نوعي عصاره گرفته شده از ميوه هاست كه متخصصان تغذيه به آن اكستراكت مي گويند و با خشك كردن بدست مي آيد.
خشك كردن از ساده*ترين و متداول*ترين روشهاي نگهداري مواد غذايي است كه عمري به اندازه تمدن بشر دارد و امروزه در كشورهاي مختلف به شكلهاي گوناگون از روشهاي سنتي تا الگوهاي صنعتي انجام مي شود.
امروزه با توجه به توسعه صنايع غذايي روشهاي تهيه لواشك هم تحول يافته و نمونه هاي نوين اين محصول با نظارت بهداشتي كافي توليد مي شود.
بنابر اين اگر دوستداران لواشك از محصولات بسته بندي شده كه با پروانه هاي بهداشتي توليد مي شوند استفاده كنند/ ديگر لازم نيست نگران آلودگي آن باشند.
اما آيا بهداشتي بودن لواشك و نداشتن آلودگي ميكروبي به معناي اين است كه مصرف آن خوب است ؟ آيا مي توان مصرف لواشك را به افراد مختلف توصيه كرد؟
به نظر مي رسد براي يافتن پاسخ اين پرسش لازم است غير از جوانب بهداشتي ارزشهاي غذايي لواشك را بهتر بشناسيم.
آيا لواشك مغذي است؟
گرچه اين محصول خشك شده* از ميوه هاي متنوع توليد مي شود و با طعمهاي مختلف از بازار مصرف خوبي در ايران برخوردار است اما حقيقتا تاكنون كارهاي علمي و پژوهشي چنداني براي ارزيابي ارزش غذايي آن صورت نگرفته است.
دكتر حسيني متخصص تغذيه و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران در پاسخ به اين سوال كه مواد مغذي لواشك چيست و ارزش تغذيه اي آن تا چه حد است گفت : غير از نمك كه براي جلوگيري از فاسد شدن انواع لواشك هاي صنعتي به مقدار زياد به آنها اضافه مي شود و از معايب اين ماده غذايي محسوب مي شود ريزمغذي هاي مفيد و برخي ويتامينها در لواشك به ميزان خوبي وجود دارد و چون ماده اوليه لواشك انواع ميوه هاست بنابر اين مصرف آن تا حدي فوايد ميوه را دارد و به مصرف پفك يا چيپس ترجيح دارد.
اين متخصص تغذيه نداشتن كالري بالا را مزيت ديگر لواشك به عنوان يك خوراكي بين غذاها دانست و گفت مصرف شيريني ها و چيپس و مواد مشابه همگي به علت كالري بالا چاقي در پي دارند كه خوشبختانه اين مشكل با لواشك بروز نمي كند.
آيا لواشكهاي صنعتي استاندارد است ؟
در زمينه كيفيت لواشك تاكنون پژوهشهاي معدودي انجام شده كه يكي از جامع ترين آنها اولين طرح تحقيقاتي صنعت لواشك كشور با هدف بررسي كيفيت لواشكهاي تهيه شده از سيب است. در اين تحقيق راههاي بهينه*سازي و بهبود ارزشهاي غذايي اين نوع لواشك با توجه به تاثير مستقيم شرايط خشك كردن و تغليظ مطالعه شد و با استفاده از دستگاههاي هموژنايزر و هواگير تمام ويژگيهاي مختلف فيزيكي ، شيميايي ، تغذيه*اي و ميكروب شناختي نمونه هاي مختلف استاندارد شدند.
اما درباره ديگرانواع لواشك تاكنون مطالعه اي در كشورمان صورت نگرفته و در پژوهش جامع روي لواشك سيب هم استاندارد مواد مغذي آن بررسي نشده است.
لواشكها با هم چه فرقي دارند ؟
دكترحسيني معتقد است چون لواشك نوعي عصاره تغليظ شده ميوه هاست خواص آن را بايدبا توجه به ميوه اوليه شناخت.
در اين زمينه جالب است بدانيم لواشك آلو براي درمان يبوست مفيد است و لواشك سيب اثر عكس دارد.
لواشك زغال اخته هم با توجه به مواد ضد ميكروبي خود مي تواند در پيشگيري از عفونتهاي ادراري در خانمها مفيد واقع شود.
خلاصه آن كه گرچه لواشك را اغلب افراد وقتي هوس مي كنند با ميل و اشتها مي خورند ولي بايد قبل از ميل كردن آن به بهداشتي بودن و خواص غذايي آن هم توجه داشته باشند
قره قروت
▪ اين فرآورده محصول جانبي در توليد ماست چكيده است. براي تهيه قره قورت معمولاً آب ماست را (بخشي از ماست را كه هنگام تغليظ از آن جدا مي شود) به وسيله ي حرارت تغليظ نموده و بسته بندي مي كنند. اين محصول بسيار ترش مزه بوده و به عنوان چاشني همراه غذاهاي مختلف مصرف مي شود.
روش خانگي
ابتدا دوغ را جوشانده تا آن قدر غليظ شود كه به رنگ قهوه اي برسد. البته مي توان آب ماست را با حرارت ملايم جوشاند تا سياه شود و سپس آن را روي پلاستيك پهن كرد تا سفت شود.
روش تهيه قره قروت از دوغ
دوغ ترش شده را در مشك مي‏ريزند تا تمام چربي آن كه كره مي‏باشد جدا گردد. بعد باقيمانده دوغ را مي‏جوشانند تا غليظ شود، سپس آن را روي پارچه صاف مي‏كنند تا آب آن گرفته شود و باقيمانده را كه روي پارچه مانده است، به صورت گلوله يا بيضي يا استوانه در آورده، مي‏گذارند تا خشك گردد و نام آن را كشك مي‏گذارند.
آب چكيده از پارچه را با كمي شير مخلوط كرده و بعد مي‏جوشانند تا جسمي سرخ رنگ و ترش مزه كه قراقروت نام دارد به دست آيد. نام اين محصول قراقروت، قره قروت و ترف سياه است.
قره* قوروت يكي از فرآورده*هاي فرعي شير است كه به روش سنتي از كشك به دست مي*آيد. در 100 گرم قره* قوروت 240 كالري انرژي نهفته است كه مي*تواند جزئي از انرژي مفيد مورد نياز روزانه ما را تامين كند. قره قوروت داراي تركيباتي نظير پروتئين، كربوهيدرات و درصدي چربي است. پروتئين موجود در اين فرآورده نقش ساختاري و استحكامي در تمامي بخش*هاي بدن بويژه عضلات داشته و مهم*ترين عامل ايجادكننده رشد بدن است.
قند آن نيز از نوع لاكتوز بوده و از بهترين قندهاي شناخته شده طبيعي است كه انرژي آن از قند معمولي كمتر است.
اين قند طي فرآيند توليد محصول شكسته شده و به قند ساده*تر تبديل شده، بنابراين براي كساني كه به لاكتوز شير حساسيت دارند مضر نيست. از مهم*ترين خواص اين محصول درصد اندك چربي آن است كه آن را به محصول رژيمي براي افراد با اضافه وزن و چربي بالا تبديل كرده است. ويتامين d در اين محصول علاوه بر جذب كلسيم و ايجاد تعادل كلسيم و فسفر در بدن از سرطان روده بزرگ جلوگيري مي*كند. وجود كلسيم آن نيز در تنظيم رشد و تقسيم سلول*هاي پوششي لوله گوارش، كاهش پوكي و نرمي استخوان، خصوصا در خانم*هاي يائسه و افزايش استحكام دندان*ها و استخوان*ها در كودكان و نوجوانان در حال رشد موثر است و به تعادل ضربان قلب كمك مي*كند و املاح و مواد مغذي ديگر آن نيز در فعال*سازي آنزيم*ها و ويتامين*ها و نيز مقاومت بدن در برابر بيماري*هاي عفوني نقش موثري دارند. قره *قوروت به علت داشتن اسيدهاي آلي، ضدعفوني*كننده دستگاه هاضمه است چرا كه از رشد، نمو و تكثير باكتري*هاي مضر جلوگيري مي*كند. اگر قره* قوروت كشك را نگيرند، ميزان اسيد لاكتيك و كلسيم كشك بيشتر و مزه آن ترش*تر خواهد بود و از مواد معدني بالاتر خصوصا كلسيم بيشتري غني خواهد بود. در 100 گرم كشك خشك نيز 375 كالري و در يك قاشق غذاخوري آن 60 كالري انرژي نهفته است. كشك به علت آن كه از غني*ترين منابع پروتئيني است محيط مناسبي براي رشد و ازدياد ميكروارگانيسم*هاي مختلف است. بنابراين بايد آن را در يخچال نگهداري كرد.
توصيه*
1- نظر به اين كه امروزه به منظور ايجاد طعم و اثر ويژه، جلوگيري از نشو و نموي برخي ميكروب*ها و همچنين افزايش مدت ماندگاري فرآورده*هايي نظير كشك و قره* قوروت از درصد بالاي نمك استفاده مي*كنند، اين عامل منجر به مضر شدن اين گونه محصولات براي افراد با فشار خون بالا و بيماران قلبي عروقي شده و عاملي جهت ايجاد التهابات بدني و تحريكات عصبي خواهد شد. لذا مصرف اين*گونه محصولات را به چنين افرادي توصيه نمي*كنيم.
2- هم*اكنون برخي از قره* قوروت*ها به صورت سنتي و در شرايط غيربهداشتي تهيه و بسته*بندي مي*شوند و استفاده از فرآورده*هاي غيرپاستوريزه و آلوده منجر به بروز بيماري*هاي گوارشي و مسمويت*هاي حاد خواهد شد.
3- هنگام خريد چنين محصولاتي حتما به تاريخ توليد، انقضا و خصوصا پروانه بهداشت آن توجه كنيد.
4- زياده*روي در مصرف اين فرآورده را به دليل آن كه ترش و اسيدي بوده و منجر به ضعف عمومي بدن مي*شود توصيه نمي*كنيم

………..

طرز تهيه ترشك
تا حالا شده از جلوي مغازه هايي كه ترشي جات دارن رد بشيد و هوس خوردن آلوچه و آلوجنگلي و ترشك آناناس و خلاصه همه چيزايي كه تو مغازه هست بياد سراغتون؟
خوب حالا با اين روش ميتونيد تو خونه براي خودتون از همه اون ترشك ها درست كنيد وازش لذت ببريد.
براي اين كه با 5 كيلو ميوه ترشك درست كنيد به مواد زير نياز داريد:
آب 3 ليتر
نمك 100 گرم(ميتونيد بسته به سليقه اين مقدار رو كمتر يا بيشتر كنيد)
جوهر ليمو 700 گرم
شيره نبات 1 ليتر
رنگ خوراكي
ميوه مورد نظر 5 كيلو
آب رو بذاريد روي چراغ تا جوش بياد.
در مرحله دوم نمك و جوهر ليمو رو بريزيد توش تا حل بشه.
بعد شيره نبات رو بريزيد توش و هم بزنيد تا كملا حل بشه.
بعد از اون رنگ خوراكي رو بهش اضافه كنيد و ميوه هاتون رو بريزيد توش.
بذاريد ميوه ها 2 تا 3 دقيقه با موادتون بجوشه و بعد از روي اجاق برش داريد و بذاريد خنك بشه و بريزيدش توي ظرف مورد نظرتون.
حالا هروقت ميوه ها به طعمي كه ميخواستيد رسيد ميتونيد ازش ميل كنيد.
نوش جونتون.

منتشرشده در خانه داري | برچسب*شده آموزش درست كردن ترشك ترشك زردآلو ترشك زردالو تهيه ترشك ميوه تهيه قره قروت خواص قره قوروت روش تهيه قره قروت از دوغ ساخت ترشك طرز تهيه ترشك طرز تهيه ترشك ميوه طرز تهيه لواشك و قره قروت طرز تهيه ترشك طرز تهيه ترشك انار طرز تهيه ترشك زرد آلو طرز تهيه ترشك زردآلو طرز تهيه ترشك زردالو طرز تهيه ترشك ميوه طرز تهيه ترشك هاي ميوه طرز تهيه ترشك و لواشك طرز تهيه ذغال اخته طرز تهيه قره قروت طرز تهيه لواشك ذغال اخته طرز تهيه لواشك زغال اخته طرز تهيه لواشك و ترشك طرز تهيه و پخت فوندو ترشك طرز تهيه كدو ترشك طرز تهيه ي ترشك طرز تهيه ي لواشك طرز ساخت ترشك طرزتهيه لواشك طرزتهيه ترشك طرزتهيه ترشك زردآلو طريقه خشك كردن زغال اخته فوايد قره قوروت قره قروت | پاسخ دهيد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۲۷ توسط:sana موضوع:

طراح لوگوهاي گوگل

Dennis Hwang طراح و گرافيست ۲۳ ساله اهل كره است كه هم اكنون در آمريكا زندگي مي كند، وي به مدت دو سال، طراح زيباترين لوگوهاي گوگل، براي مناسبت هاي مختلف، از جمله نوروز بوده استDennis Hwang the 23 years Graphics and Designer who is Korean and live in USA now.And It is about 2 years that he is Designing the best Logos for Google And one the new logo is for Persian new year
لگوهاي گوگل به مناسبت المپيك و مسابقات ورزشي

روز مادر

روز پدر

روز زن

روز كتاب

روز سنت پاتريك

روز سنت جورج

روز تولد داوينچي

تولد ميكل آنژ

تولد انيشتن

تولد ري چارلز

روز دراگون

تولد آلفرد هيچكاك

روز جهاني زمين

جشن هالوين

روز ولنتاين

روز جهاني آب

روز جهاني معلم

125مين سالگرد تولد والتر گروپيوس

روز ابداع ليزر

اولين روز بهار

نوروز باستاني ايران

روز تولد گراهام بل مخترع تلفن

سال نوي چين

50 مين سالگرد لگو (اسباب بازي)

روز مارتين لوتر كينگ

25 مين سالگرد TCP/IP (شبكه كامپيوتري مبتني بر آدرس IP)

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۱۹ توسط:sana موضوع:

ماجراي پخش زنان بي*حجاب به رسانه*هاي خارجي كشيد!! + تصاوير

در اين زمينه، روزنامه «گاردين»، واكنش ها به پخش تصوير يك خواننده زن خارجي در تلويزيون ايران را مورد توجه قرار داده و مي نويسد «تندروها»ي ايران، رسانه دولتي را به واسطه برخي گاف هاي غيراسلامي، از جمله پخش تصويري از «شكيرا»، خواننده كلمبيايي تبار، مورد انتقادات شديد قرار داده اند.

اين روزنامه همچنين به واكنش هاي كاربران شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي نيز اشاره مي كند كه پخش اين تصاوير را از تلويزيون ايران، جالب و غيرمنتظره دانسته و با شگفتي نسبت به آن واكنش نشان داده بودند. دردسرهاي پخش تلويزيوني بازي واليبال ايران و ايتاليا، ديگر موضوعي است كه در اين مطلب مورد اشاره قرار گرفته است.

خبرگزاري فرانسه نيز در مطلبي كم و بيش مشابه به بررسي اين موضوع پرداخته و مي نويسد «پخش مسابقات ورزشي، معمايي اخلاقي را در ايران به وجود آورده است». در اين مطلب آمده پيروزي هاي تيم واليبال ايران، معمايي را براي رسانه دولتي به وجود آورده كه تلاش دارد پوشش مسابقات را كه با حضور زنان داراي پوشش هاي اندك همراه است، با اصول اخلاقي جمهوري اسلامي مطابقت دهد. اين خبرگزاري در ادامه با اشاره به پخش تصاوير برخي زنان در نخستين مسابقه ايران و ايتاليا در ليگ جهاني و همچنين پخش تصوير شكيرا، مي نويسد اين دو مسئله باعث شد محافظه كاران ايران انتقادات شديدي را از رسانه دولتي مطرح نمايند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۱۳ توسط:sana موضوع:

ﻭﺳﻂ ﮐﻌﺒﻪ ﺩﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧﻪ ﺑﻨﺎ ﺧﻮﺍﻫـﻢ ﮐﺮﺩ

ﺩﺧﺘﺮﯼ ﺯﯾﺒﺎ ﺑﻮﺩ ﺍﺳﯿﺮ ﭘﺪﺭﯼ ﻋﯿﺎﺵ، ﮐﻪ ﺩﺭﺁﻣﺪﺵ ﻓﺮﻭﺵ ﺷﺒﺎﻧﻪ
ﺩﺧﺘﺮﺵ ﺑﻮﺩ!
ﺩﺧﺘﺮﮎ ﺭﻭﺯﯼ ﮔﺮﯾﺰﺍﻥ ﺍﺯ ﻣﻨﺰﻝ ﭘﺪﺭﯼ ﻧﺰﺩ ﺣﺎﮐﻢ ﭘﻨﺎﻩ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﻗﺼﻪ
ﺧﻮﺩ ﺑﺎﺯﮔﻮ ﮐﺮﺩ . ﺣﺎﮐﻢ ﺩﺧﺘﺮ ﺭﺍ ﻧﺰﺩ ﺯﺍﻫﺪ ﺷﻬﺮ ﺍﻣﺎﻧﺖ ﺳﭙﺮﺩ ﮐﻪﺩﺭ
ﺍﻣﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﻣﺎ ﺟﻨﺎﺏ ﺯﺍﻫﺪ ﻫﻢ ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺐ ﺍﻭﻝ ﺩﺧﺘﺮ ﺭﺍ ......... .
ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺐ ﺩﺧﺘﺮ ﻧﯿﻤﻪ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺑﻪ ﺟﻨﮕﻞ ﮔﺮﯾﺨﺖ ﻭ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﺴﺮ
ﻣﺴﺖ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﮐﻠﺒﻪ ﺧﻮﺩ ﯾﺎﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻭﺿﻊ،
ﺍﯾﻦ ﺯﻣﺎﻥ، ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻣﺎ، ﺍﯾﻨﺠﺎ ﭼﻪ ﻣﯿﮑﻨﯽ !!!؟
ﺩﺧﺘﺮ ﺍﺯ ﺗﺮﺱ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ ﺑﯿﺸﻪ ﻭ ﺟﺎﻧﺶ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﺁﺭﯼ ﭘﺪﺭﻡ ﺁﻥ
ﺑﻮﺩ ﻭ ﺯﺍﻫﺪ ﺍﺯ ﺧﯿﺮ ﺣﺎﮐﻢ ﭼﻨﺎﻥ، ﺑﯿﭙﻨﺎﻩ ﻣﺎﻧﺪﻡ.
ﭘﺴﺮﻫﺎ ﺑﺎ ﮐﻤﯽ ﻓﮑﺮ ﻭ ﻣﮑﺲ ﻭ ﺩﯾﺪﻥ ﺩﺧﺘﺮ ﻧﯿﻤﻪ ﺑﺮﻫﻨﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ
ﮔﻔﺘﻦ ﺗﻮ ﺑﺮﻭ ﺩﺭ ﻣﻨﺰﻝ ﻣﺎ ﺑﺨﻮﺍﺏ ﻣﺎ ﻧﯿﺰ ﻣﯿﺂﯾﯿﻢ.
ﺩﺧﺘﺮ ﺗﺮﺳﺎﻥ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﺴﺮ ﻣﺴﺖ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ﭼﮕﻮﻧﻪ
ﺑﮕﺬﺭﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﮐﻠﺒﻪ ﺧﻮﺍﺑﺶ ﺑﺮﺩ . ﺻﺒﺢ ﮐﻪ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﺷﺪ ﺩﯾﺪ ﺑﺮ ﺯﯾﺮ ﻭ
ﺑﺮﺵ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﻮﺳﺘﯿﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻔﻆ ﺳﺮﻣﺎ ﻫﺴﺖ ﻭ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﺴﺮ ﺑﯿﺮﻭﻥ
ﮐﻠﺒﻪ ﺍﺯ ﺳﺮﻣﺎ ﻣﺮﺩﻧﺪ!
ﺑﺎﺯ ﮔﺸﺖ ﻭ ﺑﺮ ﺩﺭ ﺩﺭﻭﺍﺯﻩ ﺷﻬﺮ ﺩﺍﺩ ﺯﺩ ﮐﻪ:
ﺍﺯ ﻗﻀﺎ ﺭﻭﺯﯼ ﺍﮔﺮ ﺣﺎﮐﻢ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺷﺪﻡ،
ﺧﻮﻥ ﺻﺪ ﺷﯿﺦ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﺴﺖ ﻓﺪﺍ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ،
ﻭﺳﻂ ﮐﻌﺒﻪ ﺩﻭ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧﻪ ﺑﻨﺎ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩ،
ﺗﺎ ﻧﮕﻮﯾﻨﺪ ﻣﺴﺘﺎﻥ ﺯ ﺧﺪﺍ ﺑﯿﺨﺒﺮﻧﺪ!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۰۷ توسط:sana موضوع:

بيوگرافي محسن چاوشي

بيوگرافي محسن چاوشي :

نام : محسن

نام خانوادگي : چاوشي حسينيهشتم مرداد ماه 1358، بهار زندگي زمستاني ترين مرد موسيقي اين مرز و بوم آغاز شد.
محسن چاوشي متولد خرمشهر است ، فرزند پنجم خانواده و داراي دو خواهر و سه برادر.
از روزهاي كودكي جز خاطرات تلخ جنگ و سختي ها چيزي به ياد ندارد كه باعث شده هيچ گاه آن روزها و خرمشهر را از ياد نبرد.
از 4 سالگي به همراه خانواده به مشهد مهاجرت كردند و تا 14 سالگي در اين شهر زندگي كرد و سپس به تهران عزيمت نمودند.
محسن چاوشي آهنگساز ٰ خواننده و ترانه سرا - فعاليت حرفه اي خود را در زمينه موسيقي در سال 82 با آلبوم نفرين آغاز كرد و تا به امروز يكي از پيشگامان موسيقي داخلي بشمار مي رود . وي در حال حاضر ساكن شهر تهران است و با نيم نگاهي به آن روزهاي تلخ گذشته فعاليت حرفه اي خود در موسيقي را براي آينده بهتر انجام مي دهد .

محسن چاوشي تا كنون بيش از ۷۲ ترانه شنيده شده*است كه شامل ۷ آلبوم و نيز چندين تك ترانه*است
وبسايت رسمي محسن چاوشي :

http://www.mohsenchavoshi.net

صفحـه رسمي فيسبوك هواداران محسن چاوشي :


http://www.facebook.com/mchavoshifans

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۱:۰۰ توسط:sana موضوع:

سومين خودروي برند ملي+عكس

مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو از عرضه خودروي دنا در نيمه دوم سال جاري خبر داد.

جواد نجم*الدين اظهار كرد: دنا سومين خودروي برند ملي و لوكس*ترين محصول ايران خودرو است.
وي با بيان اينكه اين خودرو توسط مهندسان داخلي و برپايه پلت*فرم ملي طراحي شده است، خاطرنشان كرد: استاندارد آلايندگي دنا يورو ۴ بوده و قابليت ارتقاء به يورو ۵ را هم دارد.مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو ادامه داد: گيربكس خودروي دنا داخلي بوده و ابتدا به صورت دستي توليد خواهد شد اما توليد نوع اتوماتيك آن نيز در دستور كار قرار دارد.
نجم*الدين تصريح كرد: اين خودرو داراي استانداردهاي ايمني تصادف از پهلو و جلو و كمربندهاي ايمني سه نقطه*اي جلو و عقب با پيش كشنده و محدودكننده نيرو است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۰:۵۵ توسط:sana موضوع:

پر هزينه ترين متروي جهان +عكس

تخمين ها حاكي از اين است كه ساخت اين مترو در نيويورك ۱۷ ميليون دلار هزينه خواهد داشت.اين تصاوير از محل حفر تونل هاي عظيم در زير زمين براي متروي نيويورك گرفته شده است. تخمين ها حاكي از اين است كه ساخت اين مترو در نيويورك ۱۷ ميليون دلار هزينه خواهد داشت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۰:۴۸ توسط:sana موضوع:

داستان زندگي دختري با بدن نصفه! +عكس

يك دختر چيني با نام ”كويان هونجيان” كه در سال ۲۰۰۰ وقتي كه تنها ۳ سال سن داشت در يك تصادف وحشتناك پزشكان مجبور شدند براي نجات دادنش هر ۲ پاهاي او را به طور كامل قطع كنند. والدين فقير اين دختر در ناحيه اي به نام ژوانگژا در چين زندگي مي كنند و نمي توانستند هزينه يك پروتز مدرن را بپردازند.
فقر و ناچاري باعث شد، نيمي از يك توپ بسكتبال و ۲ دسته چوبي، پروتز اين دختر شود. اين نيمه توپ بسكتبال او را قادر ساخت تا ۵ سال مسير خانه و مدرسه را با تندرستي طي كند. او با دوستانش بازي مي كرد،به مدرسه مي رفت و كارهاي روزانه*اش را انجام مي داد.زندگي عجيب و سخت اين دختر بسيار زود از او وي چهره مشهور ساخت و بعد از مدتي عكس* هايش از روستاي دور افتاده محل زندگي*اش به رسانه*هاي جهان رسيد و باعث تعجب و درس گرفتن آدم*هاي سالمي شد كه هر روز بخت بد خودشان را نفرين مي*كردند.
اما اين دختر به جاي نفرين كردن بخت و اقبالش و نااميد شدنش از زندگي به ورزش روي آورد و اميدوار بود كه يكي از ورزشكاران تيم ورزشي چين در پاراالمپيك ۲۰۱۲ شود. به همين علت و با وجود همه دشواري ها، او سخت تمرين مي كرد.
بعد از ۵ سال و با انتشار عكس* هاي اين دختر با نيمه يك توپ بسكتبال، مقام*هاي دولت چين به فكر مي افتادند تا پروتز مدرن او را فراهم كنند. اين دختر بعد از مدتي به مركز تحقيقات توانبخشي پكن رفت و بعد از چندين ماه بستري شدن و تمرين توانست به پاهاي مصنوعي ويژه خود عادت كند.
وي براي هميشه عصاي عجيب خود را كنار گذاشت. حالا ”كويان” پروتزهاي واقعي دارد، اما خودش مي گويد هنوز هم دوست دارد از توپ بسكتبال و دسته*هاي چوبي به جاي پروتز مدرنش استفاده كند، چون با آن پروتز راحت تر مي توانست به داخل استخر برود يا از آن بيرون بيايد.
او از همان زمان يك رؤياي مهم داشت: شركت در مسابقات پارالمپيك. او كه رشته ورزشي مورد علاقه*اش شنا بود هر روز براي ديدن تمرين*هاي شنا به استخري در نزديكي محل زندگي*اش مي*رفت. پس از مدتي او با يك مربي شناي ويژه معلولان به نام “ژانگ هونجو” آشنا شد.
به نظر اين مربي نداشتن هر دو پا، هيچ اميدي را براي موفق شدن اين دختر در رشته شنا باقي نمي*گذاشت چون او نمي*توانست تعادل خود را در داخل آب حفظ كند. اما كويان باز هم به جاي نا*اميد شدن براي موفقيت در رشته شنا تمرين*هاي سختش را شروع كرد و ۲ هزار متر شنا در روز را در برنامه*اش قرار داد.
اين مربي در مرحله اول با وجود اصرارهاي كويان قبول نمي*كرد كه به اين دختر آموزش شنا دهد. او مي گفت: “كيان هونجيان داراي پا نيست پس مانند يك كشتي است كه سكان ندارد.” به منظور حل اين مشكل، ژانگ يك برنامه آموزشي ويژه براي او به كمك تعادل شانه نوشت و خيلي زود فهميد با ورزشكاري متفاوت سر و كار دارد كه با اراده آهنين*اش مي*تواند هر مشكلي را از سر راه بردارد.
مربي*هاي چيني خيلي رك و صريح به او گفتند كه رسيدن به رؤياي شركت در مسابقات المپيك براي او سخت*تر از هر آدمي خواهد بود. تمرين*هاي سخت هر روز و هر روز براي او تكرار مي*شدند اما كسي نمي*توانست خستگي را در چهره اين دختر ببيند.
كيان همواره تمرينات را با جديت انجام مي داد و بعد از يك دوره كوتاه، ژانگ متوجه شد كه هونگيان در شنا با استعداد است. ژانگ گفت: “هونجيان شناگر بسيار خوبي است و من مي توانم بگويم كه او قطعا يك شناگر اميدوار كننده است. بزرگترين آرزوي ما اين است كه به او آموزش نگرش مثبت به زندگي دهيم.
او اكنون ۱۶ سال دارد و هر روز مشغول انجام آخرين مراحل تمرين* هاي سخت خود زير نظر مربيانش در مركز كانمينگ در استان يونان است تا بتواند پس از سال*ها سختي طعم خوش رسيدن به رؤياي خود و برنده شدن را بچشد؛ هر چند همه كساني كه عكس*هاي او را از سه سالگي تاكنون مرور مي*كنند همين حالا او را يك برنده واقعي در رقابت زندگي مي*دانند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۰:۴۲ توسط:sana موضوع:

اولين ملكه زيبايي ايران در جهان +عكس


اين خانم اولين ملكه زيبايي ايران بوده، در سال ۱۸۹۶ توسط مجله ايلوستراسيون فرانسه كه براي نخستين بار مسابقه زيباترين ملكه دنيا را برگزار مي كرد، رعنا به عنوان نخست ملكه زيبايي جهان انتخاب شد.

او خواننده اپرا و مشهورترين مانكن عصر خويش بود. رعنا در سال ۱۳۲۶ در تربت حيدريه خراسان به خاك سپرده شد تك و تنها بدون آنكه كسي در كنارش باشد.
تنها نقاشي كه از او كشيده است .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۰۰:۳۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم