بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

معبد سرخ پترا

معبــــــــــــد ســـــــرخ پتــــــرا ( دومين بناء يكپارچه از سنگ ) «آورده اند كه ان زمان كه حضرت موسي از صحراي بي اب و علف "اراباح " در جنوب غربياردن مي گذشت از گرماي سوزان خورشيد و روزهاي متوالي پياده راه پيمودن ازپاي در امده و تشنگي بر او غلبه كرد.موسي به هر سوي از بيابان سوزان چشم مي انداخت تا شايد نشاني از اب بيابد و سايه باني براي استراحت بجويد كه... ناگه از دور تخته سنگ عظيم گنبدي شكلي را ديد كه به رنگ سفيد بود و در زير تابش انوار افتاب به سان الماس مي درخشيد . موسي (ع) به ان سو رفت و چون به پاي صخره سفيد رسيد با عصايي كه به دست داشت بر پيكر سنگ كوفت . در ان لحظه سنگ شكاف پيدا كرد و ابزلال از دل ان به بيرون جريان يافت . موسي از ان اب گوارا نوشيد و چونچندي در سايه تخته سنگ ارميد و جاني دوباره يافت و در پي ماموريت الهيخويش روان شد


اما ان
اب از جريان باز نايستاد و همچنان جوشيد و جاري شد تا چشمه اميد ديگران باشد و دليلي براي به وجود امدن تمدني شگفت انگيز موسوم به " تمدن پترا "در همان صحرا كه بعدها به" وادي موسي " شهرت يافت و چشمه اش با سادگي بسيار و جذابيتي روحاني زيارتگاه معتقدان و زائران شد. با گذشتن از كنار اين چشمه و پيشروي در وادي موسي است كه ميتوان قدم بهخطه اي نهاد كه از ديدني ترين جاهاي خاور ميانه و يكي از شگفت انگيز تريناثار به جاي مانده از تمدنهاي باستاني است ; تمدني به نام "پترا "- جاده اي كه به منطقه پترا ختم مي شود از ميان يك بيابان خشك و بي اب وعلفمي گذرد .

اين بيابان در روزگار باستان پوششي از درختان بلوط داشته و سر
تا سر ان جنگل بلوط بوده استراه دسترسي به پترا يك دره سنگي عميق است ; دره اي تنگ و باريك به طولتقريبي 3000متر و عمق 100 متر كه پهناي ان در بيشتر نقاط از 3 متر تجاوز نمي كند ! دره اي بس كم نور و هراس انگيز با پيچهاي ناگهاني و تند.با گذشتن از پيچ و خمهاي اين گذر گاه سر به فلك كشيده كه خود از عجايب طبيعت است به نا گاه نمايي از يك كوهستان خاموش در برابر ديدگان ظاهر ميشود . از شيب كوهستان كه سرازير شويم خود را محوطه اي شبيه به كره ماه ميبينيم .

برهوت ... با شكوه... با گستره اي پهناور و پر از برامدگيها و
برجستگيها و ماسه و سنگهاي زرد و كمرنگ .همچنان كه پيش مي رويم سنگهاي زرد و سفيد به تدريج جاي خود را به ماسه سنگهاي سرخ رنگ مي دهند . رنگ اصلي بيشتر سنگهاي اين منطقه به رنگ سرخ است. سرانجام به فرو رفتگي عظيمي مي رسيم كه پيرامون ان را كوههاي سنگي و صخرههاي بزرگ احاطه كرده اند . به هر سو كه بنگريم منظره اي از سنگهاي شيارخورده و حفره هاي كوچك و بزرگ در دل صخره ها مي بينيم . اما شگفت اور تراز همه قصر ها و معبد هاي با شكوهي است كه معماران باستاني بر سطح صخره هاو در دل كوهها پديد اورده اند. اينجا پترا است ; نامي از كلمه يوناني " پترس" به معني " سنگ " بر گرفته شده است. روزي پترا محل سكونت و مركز تمدن مردمي بود كه براي خود در ميان صخر ه هايكوهستان يك " غار شهر " عجيب و شكو همند ساخته و نوعي " غار نشيني شهري" پيشه كرده بودند .

خانه هاي اين شهر مجلل سنگي را معمارها و سنگتراشهاي دوره باستان در دل
سنگهاي زيبا صورتي رنگ به قدري استادانه و هنرمندانه دراورده بودند كهحتي امروزه پس از سپري شدن بيش از 2000سال از ساخته شدن انها همچنان چشماندازي با شكوه و خيره كننده دارند ( البته تاريخ ساخت اين بناء بدرستي معلوم نيست اما محققان تاريخ ساخت انرا بين 2 تا 3 هزار سال ميدانند ). بي شك منظره اي گيرا تر از پترا نيست. هر يك از اطاق ها و سر ستونها در تركيب رنگهاي قرمز و سياه و سفيد وزرد يك اثر هنر كامل است. پترا با مساحت 45 كيلو متر مربع بيش از 500 اثر بزرگ تاريخي در خود داردكه با دست هنرمند بشر و توسط معمارهاي باستاني كه حجار هم بوده و ابزارهاي
بسيار ساده و ابتدايي داشتند ساخته شده است .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۹:۰۱ توسط:sana موضوع:

پايتخت اسرار آميز هخامنشيان به يكباره ناپديد شد

40سال تحقيق بدون نتيجه و شگفتي باستان شناسان _ ساكنان پايتخت اسرار آميز هخامنشيان به يكباره ناپديد شدند_150 تا 200 سال پس از ساخت شهر دهانه غلامان ، ساكنان اين شهر با يك برنامه‌ريزي دقيق تمامي اموال خود را جمع‌آوري كرده و از اين شهر به مكان نامعلومي مهاجرت كردند ليلا ميركمالي : علت مهاجرت برنامه‌ريزي شده ساكنان شهر «دهانه غلامان » يكي از مهم‌ترين پايتخت‌هاي ايالتي هخامنشيان در جنوب كشور، پس از گذشت دو هزار و پانصد سال در هاله‌اي از ابهام باقي مانده و باستان‌شناسان پس از 40 سال پژوهش در اين منطقه هنوز پاسخي بر اين مهاجرت اسرارآميز پيدا نكرده‌اند.
يكي از عجايب باستان‌شناسي در دوره هخامنشيان است. ساكنان اين شهر در اين منطقه در اوج عظمت زندگي مي‌كردند و هنر و تبحر آنان از نوع معماري منحصر به فردشان در دهانه غلامان كاملا مشهود است. با اين وجود ساكنان اين شهر تنها در برهه تاريخي بسيار كوتاهي در اين شهر زندگي كرده‌اند. 150 تا 200 سال پس از ساخت شهر دهانه غلامان، ساكنان اين شهر با يك برنامه‌ريزي دقيق و از پيش تعيين شده در يك فرصت مناسب و بدون هيچ شتابي تمامي اموال خود را جمع‌آوري كرده و از اين شهر به مكان نامعلومي كه باستان‌شناسان حدس مي‌زنند «پاكستان» باشد، مهاجرت كرده‌اند. دهانه غلامان در سال 1960 توسط باستان‌شناسان ايتاليايي شناسايي شد.

عمليات حفاري در اين محوطه بين سال‌هاي 1962 تا 1965 آغاز شد. اما از آنجايي كه ساكنان شهر دهانه غلامان هيچ اثري از خود باقي نگذاشته بودند باستان‌شناسان در جريان حفاري‌ها نتوانستند هيچ اثري را از منطقه به دست آورده و تنها به بررسي شواهد معماري بسنده كردند. دكتر «منصور سجادي»، باستان‌شناس و سرپرست تيم كاوش در «دهانه غلامان» و «شهر سوخته» درباره پژوهش‌هاي انجام شده توسط باستان شناسان ايراني در اين منطقه گفت: «يكي از نكات بسيار مهم در دهانه غلامان نبود هيچ اثري از برج و بارو، دژ و ديواري دفاعي در شهر دهانه غلامان است. همچنين از اين محوطه هيچگونه اموال منقول و غير منقول و حتي لايه‌هاي باستاني به دست نيامده است. اين شواهد نشان مي‌دهد كه ساكنان دهانه غلامان شهر را سريع، اما با آرامش و نظم تخليه كرده‌اند و در متروك شدن آن عواملي چون جنگ و يا آتش‌سوزي و يا بيماري‌هاي مسري خطرناك وجود نداشته است. آنان به يك باره در يك برهه تاريخي با يكديگر كاملا همداستان شده‌اند كه شهر را ترك كنند و هيچ اثري از خود به جاي نگذارند.» . باستان‌شناسان حدس‌ها و فرضيات زيادي براساس شواهد و مطالعات خود مطرح كرده‌اند اما هنوز هيچ كس به درستي علت اين مهاجرت اسرار‌آميز را نمي‌داند.

سجادي سه عامل را به عنوان دلايل اين مهاجرت مطرح كرده است. به اعتقاد وي سه عامل عمده در تخليه شهر دخالت داشته است. اين مهاجرت به دنبال يك تصميم سياسي بزرگ، طوفان عظيم شن و يا خشك شدن ناگهاني بستر رودخانه باشد كه به شهر آب مي‌رسانده است.
اين باستان‌شناس گفت: «عامل اول كه برخي باستان‌شناسان آن را عامل اصلي مي‌دانند با پژوهش ما كاملا رد مي‌شود. چرا كه اين منطقه در زمان هخامنشيان در اوج قدرت بوده و از زمان بناي شهر نيز بيش از 150 يا 200 سال نمي‌گذشته است و اين كه يك تصميم سياسي از بالا براي تخليه اين شهر گرفته شده باشد عجيب به نظر مي‌رسد.

چرا كه دهانه غلامان خود يك مركز سياسي و پايتخت ايالتي در دوره هخامنشيان بوده است.» . «سجادي» همچنين به بررسي دو عامل ديگر از سوي محققان پيشنهاد شده پرداخت و گفت: «عامل دوم، يعني وقوع طوفان شن ناگهاني نيز در تخليه اين شهر موثر نبوده چرا كه از اين شهر هيچ شي‌اي به دست نيامده و از طرفي وقوع طوفان شن امري طبيعي در منطقه بوده است. با اين وجود شواهد نشان مي‌دهد مردم شهر زمان كافي در اختيار داشته‌اند تا اموال و اثاثيه خود را به جاي ديگري منتقل كنند. طبعا طوفان شن در مقياسي كه بتواند مردم را به ترك خان و مان خود مجبور كند، خسارات مالي و جاني بسياري ايجاد مي‌كند و شواهدي را براي آيندگان بر جاي خواهد گذاشت.» . به گفته سجادي، سومين عامل يعني خشك شدن ناگهاني بستر رودخانه بهترين فرضيه به نظر مي‌رسد. احتمال دارد به دلايل مختلفي يكي از سرشاخه‌هاي رود هيرمند كه آب مردم اين شهر را تامين مي‌كرده خشك شده باشد و مردم دهانه غلامان مجبور به ترك شهر شده باشند. «سجادي» در پايان همه اين فرضيه‌ها را تنها احتمالاتي بسيار ضعيف خواند و تاكيد كرد كه آرزوي باستان‌شناسان اين است كه بدانند مردم دهانه غلامان به چه دليل اين شهر را اينچنين دقيق و برنامه‌ريزي شده ترك كرده‌اند. شهر «دهانه غلامان» در 44 كيلومتري شهرستان زابل قرار گرفته است. اين شهر ابعادي به وسعت يك و نيم كيلومتر در 800 متر مربع دارد كه احتمالا در زمان هخامنشي بيش از اين اندازه مساحت داشته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۸:۴۸ توسط:sana موضوع:

اسطوره هاي آسراراميز

در ساحل رود نسبتا كم عرض " موزنا " كه از " كورديلرابلانكا " در غرب " پــــرو " سر چشمه ميگيرد و به داخل امازون مي ريزد, دهكده به خواب رفته اي بنام " چن وين دوهوانتار " وجود دارد كه اين اسم را از يك تمدن بسيار بزرگ گرفته است . به نظر ميرسد كه فرهنگ انها در ان منطقه حاكم بوده است . پرفسور " جوليو تلو " يكي از باستان شناسان اهل پـــرو كه متخصص نژاد سرخپوستان ميباشد رد پاي تمدن " چن وين " را تا مسافات دور اطراف انجا پيدا كرده است . قديمي ترين اثار فرهنگي و تمدن انها به 4000 سال قبل ميلاد بر ميگردد و بعضي از بناهاي انها نيز در سال 715 ميلادي ساخته شده اند . تاريخ دقيق انها هر چه كه باشد اين امر مسلم شده است كه تمدن انها در 1500 سال قبل از ميلاد به اوج شكوفايي خود رسيده و از ساحل اقيانوس ارام تا سرچشمه هاي رودخانه امازون را زير سلطه خود داشته اند . معروفترين حيوان اسطوره " چن وين " ... " جگوار " بوده است . البته مارها و كاندورها ( كاندور نوعي لاشخور در امريكاي لاتين است كه طول فاصله بين بالهاي انها گاهي به 3 متر ميرسد ) نيز مانند تصاوير موجودات نيمه انسان و نيمه حيوان كه در فرهنگ ساير تمدنهاي امريكاي باستان مشاهده شده از اهميت خاصي برخوردار بوده اند. جگــوار و پيــوما ( شير كوهي ) به عنوان سمبل الوهيت و خدايي همان نقش شير در ميتولژي ( فرهنگ ) دنياي قديم را داشته اند . و كاندور نيز همان نقش عقاب ما را بازي ميكرده است .

اما در مورد نقش مارها يك شكل بسيار حيرت انگيز وجود دارد . شكل اين مار وقتي بصورت كشيده و باز بوده شكل سفينه فضايي باريك و دراز را بخود ميگرفته و زماني كه چمبره و حلقه ميزده است بصورت سمبلي از كهكشان در مي امده است .! و موجود سمبليك ديگري كه هر بيننده را بياد ارابه فضايي مي اندازد مرغ اتش يا مرغ تندر ميباشد .

و انرا گاهي بصورت عقاب
, شاهين , كاندور و يا جانور خزنده بالدار بكار ميبرده اند و همان پرنده اي است كه در نوك ستونهاي يادبود بنام " تاتم پل " مشاهده مي كنيم و شبيه به مار پردار " ازتك ها ", هيولاي بالدار هندوها , اژدهاي پرنده چيني ها , شاهين اسطوره مردم زيمباوه و ققنوس مصريان باستان كه عقيده داشته اند هر 500 سال يكبار از ميان خاكستر اشيانه اش را دوباره ميسازد و بر فراز شهر " هليوپوليس " مصر ظاهر ميشود, ميباشد. اگر گزافه گويي نكرده و موضوعات را پيچيده و عجيب جلوه ندهيم اين معماي شگفت انگيز باقي مي ماند كه چطور تمام ملل و اقوام باستاني با فواصلي بعيد جملگي از يك پرنده اتشين و يا تندر سمبل سازي كرده اند.؟!! پرفسور " هانسون گرانسفيت " در اين مورد چنين ميگويد : خيلي چيزها باستاني ديروز, نامفهوم و مبهم جلوه ميكرد, امروز واضع است و فردا صحت انها مورد تائيد قرار خواهد گرفت .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۸:۳۵ توسط:sana موضوع:

تئــــوتي هو آكان قطعه اي از منظومه شمسي

در مورد پايتخت شگفت انگيز ازتكــها يعني" تئــــوتي هو آكان "افسانه اي وجود دارد كه از تاسيس ان چنين سخن ميگويد : « در ان زمان كه هنوز شب بود و خورشيد هنوز نمي درخشيد ,در ان زمان " اربــاب " در مكانـي كه تئـــوتي هو اكان ناميده ميشود به مشورت مي نشستند . شوراي ارباب چهار عضو داشت : الهه اسمان پر ستاره ,استاد اعظم يعني " كوئتسال كوتل" و الهه باران. در اساطير امده است كه شوراي چهار نفري در مورد تولد انسان به مشورت پرداخت . سپس اعضاي شورا سر و صورت و بدن خود را سفيد كردند و لباسهاي پردار گرانبها پوشيدند . همزمان دستياران انها " اجاق ارباب " را بر افروختند و اتشي مهيب و سوزان فراهم اوردند. سرانجام دو تن از " ارباب " در پوششي از دود و اتش به اسمان پرواز كردند . اما " ارباب " قبل از پرواز به اسمان نقشه هايي براي تاسيس يك شهر عظيم فراهم اوردند.!! » در اينجا لازم به ذكر است كه در افسانه هاي چين باستان نيز " ارباب " سوار بر اژدهاي اتش افكن از اسمان فرود امدند .

از خوانندگان وبلاگ خواهش دارم اين افسانه را يكبار ديگر مطالعه كنند , چون اسرار اين نقشه هاي افسانه اي تازه امروز به تدريج كشف ميشوند . همانگونه كه مشاهده كرديد , در اين روايت امده كه " ارباب " در اين مكان كه نام ان " تئوتي هو اكان " است براي مشورت جمع شدند, البته هنوز در اينجا شهري ساخته نشده بود . هر چند در اينجا از يك كلمه مفرد يعني " ارباب " استفاده شده اما اين " ارباب " چهار عضو داشته است . انها در مورد تولد انسان با هم مشورت كردند . از نظر راوي انها لباس مخصوص پوشيدند ( پردار ) و خود را سفيد كردند.! اين چهار نفر دستياراني داشتند كه اجاق ارباب را روشن كردند و در اخر در پوششي از دود و اتش به اسمان پرواز كردند . ( احتمالا ان اجاق يك شي يا سفينه پرنده بوده است كه براي بلند شدند از خود دود و اتش مهيبي توليد ميكرده است ) اما " ارباب " قبل از پرواز نقشه هاي تعيه كرده و خواسته كه شهر " تئوتي هو اكان " را از روي ان بسازند .! ( در مطالب اينده به اميد خدا افسانه كامل اين تمدن اسراراميز را براي شما بيان مي كنم ..


چون ارباب به انها گفته بود كه اين شهر را بسازند و او مجددا به زمين خواهد امد. يكي از دستياران ارباب در كنار انها ميماند تا علاوه بر نظارت بر چگونگي ساخت شهر با انها اميزش كند و نسلي نو بسازند .
( در افسانه از دستيار ارباب به عنوان الهه سفيد كه مردي سفيد پوست بوده نام ميبرند ) به ادامه مطلب باز ميگرديم چون قصد ما از مطلب امروز چگونگي ساخت شهر شگفت انگيز " تئوتي هو اكان " ميباشد . پس نقشه شهر توسط ارباب تعيه شده است . هيچ كس نميداند كه معماران مسئول ساختمان شهر " تئوتي هواكان " چه كساني بودند . تنها امر مسلم و غير قابل ترديد اين است كه " تئوتي هواكان " قديمي ترين تمدن فلات مكزيك ميباشد و اغاز ساختمان اين شهر به حدود 1000 سال قبل از ميلاد بر مي گردد . در ان زمان هنوز شهر روم باستان ساخته نشده بود . انطور كه از شواهد پيداست شهر روم باستان تازه 250 سال بعد از اين تاريخ تاسيس گرديد . در ان زمان در سرزمين دور دست مصر, سلسله بيست و يكم زمام امور را در دست داشتند و در يونان تازه جهان خدايان كلاسيك " هلني " خلق گرديده بود . از نظر تاريخي اين دوره مصادف است با زماني كه حضرت داوود (ع) بر جالوت ظالم چيره گرديد .


شهر " تئوتي هواكان " هم مانند ساير شهرهاي بزرگ باستاني يك روزه ساخته نشد . باستان شناسان 5 مرحله مختلف ساختماني را كشف كرده اند . در اوج شگوفايي اين شهر
, يعني حدود سال 600 بعد ميلاد جمعيت ان بالغ بر دويست هزار نفر بوده است . تاريخ شهر سازي قرن اخير به ما نشان ميدهد كه رشد شهرهاي بزرگ تا چه حد خود رو و نا منظم و سازمان نيافته است . اما در " تئوتي هواكان " همه چيز با زمان ما فرق ميكرد . در اينجا از همان ابتداي كار يعني از لحظه نخستين مرحله شهر سازي , يك نقشه كاملا تكميل و اماده وجود داشت و حكمرانان بعدي به هنگام توسعه شهر با سر سختي تمام بر اجراي ان نقشه پافشاري كردند.! يكهزار سال زماني بس طولاني است .

يعني معماران و مهندسان " تئوتي هواكان " بيش از 1000 سال از روي يك نقشه واحد برنامه شهر سازي خود را پيش ميبردند .! كاري كه شهرسازان و مهندسان امروزي حتي در خواب هم نمي بينند كه برنامه ها و نقشه هاي جاري انان پس از گذشت چنين زمان طولاني به قوت خود باقي مانده و مرحله به مرحله اجرا گردد . در دوران ما اجراي يك برنامه شهرسازي 100 ساله هم تقريبا غير ممكن است. خانم " لورت سژورنه " باستان شناس فرانسوي كه چند سالي رياست تيم حفاري در " تئوتي هواكان " را به عهده داشت معتقد است كه منشاء و سرچشمه اين تمدن درخشان
, رازي است كه ما هرگز قادر به كشف ان نخواهيم شد . او اين سئوال را مطرح مي كند كه در 10 قرن پيش از ميلاد ان هوش سرشاري كه قادر به تدوين اين طرح بينظير بود, از كجا و چگونه پديد امد.؟!! از انجا كه هيچكس ان طراحان و معماران نابغه را نميشناسد بنابر اين از نام شهر مصنوع انان يعني " تئوتي هواكان " براي ناميدن ان افراد ناشناس نيز استفاده ميشود .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۸:۲۱ توسط:sana موضوع:

ساكسي هوامان

قعله " ساكسي هوامان " در ارتفاع سه هزار متري بر فراز شهر " كوزكو " در كشور پرو قرار دارد . اين بناي حيرت انگيز متعلق به قوم " اينكا " ميباشد . من نميدانم ملاك انتخاب عجايب باستان شناسي چه چيز ميباشد يا چه كساني عجايب هفتگانه جهان را داوري كرده اند , اما دوستداران و علاقه مندان به اينگونه مباحث اگر واقعبينانه به اين بناي باستاني بنگرند حتما قبول مي كنند كه اين بنا براحتي ميتواند يكي از كانديداي عجايب باستان شناسي باشد .

در اينكه " اينكا " ها اين قعله را ساخته اند هيچ شكي وجود ندارد چون استفاده از بلوكهاي مكعبي شكل كه گوشه هاي انها صاف گرديد مختص اين قوم و يكي از ويژگي هاي شيوه ساختماني اين قوم اسرار اميز در سراسر منطقه تحت نفوذ انهاست .

بالاتر از قعله يك دايره عظيم سنگي ديده ميشود
, ميگويند اين دايره سنگي در زمانهاي قديم به عنوان تقويم مورد استفاده قرار ميگرفت . البته تفسير ديگري هم وجود دارد.. اين دايره سنگي ممكن است پي يك برج بزرگ بوده باشد .

س از عبور از شكافها و حفره هاي سنگي, به سكوها و پلانفرمهايي مي رسيم و دفعتا" با تخته سنگها و صخره هايي عظيمي مواجه ميشويم كه با مهارت و استادي كم نظيري بريده شده و تراش خورده اند . اما در اينجا نظم و نظامي ديده نميشود . نه ديوار ممتد و مشخصي بچشم ميخورد و نه از بنايي كه در ان تخته سنگها بطور مرتب بر روي هم چيده شده باشند .

( اگر به يك ديوار امروزي بنگريم اجرها با نظم خاصي بر روي هم چيده شده اند اما در ساكسي هوامان چنين چيزي مشاهده نميشود .. سنگهاي غول پيكر كه با دقت بسيار بالا تراش خورده اما نامنظم چيده شده و بالا رفته است )ديوارهاي لخت سنگي روبروي هم ايستاده اند و رو به سوي يكديگر شكم داده اند . پايه ها و ديوارهايي كه با شيب و زاويه بسيار استادانه ساخته شده اند, ناگهان به صخره هاي طبيعي برخورده و به پايان ميرسد . اين صخره هاي تراش خورده قطعات كوچكي از يك موزائيك بزرگ اما ناشناس و غير قابل توضيح ميباشد . تمام بلوكهاي سنگي تراش خورده اند . هيچكس نميتواند ادعا كند كه ايجاد اين اضلاع مستقيم , اين گوشه هاي راست و اين سطوح صيقل خورده كار باد و باران است و ميل طبيعت باعث گرديده تا اين سكوهاي عظيم سنگي با نظم خاص در دشت و صحرا مستقر شوند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۸:۰۷ توسط:sana موضوع:

تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي

اكتشافات جغرافيايي ( تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي )
"كاپيتان جيمز كوك" بي گمان يكي از بزرگترين كاشفان اقيانوس آرام است . او بود كه معماي قاره جنوب را براي هميشه حل كرد و با درنورديدن آبهاي جنوبگان و نقشه برداري از كرانهاي استراليا و نيوز لند قاره جديدي را به افتخار انگلستان كشف و فتح نمود . كوك به طور قطع ثابت كرد كه بر خلاف پندار همگان ، قاره جديد تا قطب جنوب گسترش نيافته و پهناب وسيعي آن را از جنوبگان جدا ساخته است .

افزون بر ان وي جزاير " سو سايتي " و " سندويچ " را كشف نمود و تقريبا تمام زواياي تاريك اقيانوس آرام را روشن ساخت . كوك چهل ساله بود كه به سفر اكتشافي آبهاي جنوب رهسپار شد . وي كه پسر يك كشاورز اسكاتلندي بود ، در شهر " مارتن " واقع در يوركشر به دنيا آمد و در شهر " ويتبي " بزرگ شد و در همان جا زير نظر دريانوردي به نام جان واكر به كارآموزي پرداخت و در سال 1755 در فن دريانوردي به حد كمال رسيد . كوك در جنگهاي هفت ساله انگستان و فرانسه در نيروي دريايي انگليس به خدمت مشغول شد و زير نظر كاپيتان هيوپليسر به آموزش نقشه برداري پرداخت و در تصرف بندرگاه لوئيزبرگ و كبك شركت نمود و با شكيبايي تمام از رودخانه سنت لارنس نقشه برداري كرد .

كوك به دستور هيو پليسر كه به فرمانداري نيوفندلند رسيده بود ، فرماندهي كشتي كوچكي را بر عهده گرفت و در زمستان سالهاي 1767 و 1768 به تنهايي به دريانوردي پرداخت و كشتيهاي تحت فرماندهي خود را به سلامت به پايگاهاي نخستين بازگردانيد . در سال 1768 جورج سوم پادشاه انگلستان ، طرح اكتافي جديدي را كه بوسيله انجمن سلطنتي جغرافيدانان تهيه شده بود ، تصويب كرد . هدف از طرح مزبور عزيمت به جزيره تاهيتي و بررسي عبور سياره زهره از برابر خورشيد در سوم ژوئن 1769 بود . جزيره تاهيتي از اين نظر انخاب شده بود كه مشاهده عبور زهره از مقابل خورشيد در آنجا بهتر انجام مي شد . نظر انجمن سلطنتي جغرافيدانان بر آن بود كه الكساندر دالريمپل ، يكي از سرسخت ترين طرفداران فرضيه وجودي قاره جنوب سپرستي گروه اعزامي را بر عهده بگيرد . معلومات دريائي دالريمپل كه فقط به آبهاي متعلق به كمپاني هند شرقي محدود بود ، نظرات وزارت دريانوردي انگلستان را تامين نمي كرد و سرپرستي وي را جايز نمي دانست .

در اين جا " هيو پليسر " پا در ميان گذاشت و " كوك " را به سمت سرپرستي معرفي نمود . پيشنهاد پليسر پذيرفته شد و كوك را با درجه ستواني نيروي دريايي به فرماندهي كشتي اكتشافي برگزيدند و ناو 368 تني " ايندور " ( كوشش ) را به ميل خودش در اختيار او قرار دادند . كشتي مزبور كه فقط چهار سال از عمرش مي گذشت ، به اندازه كافي بزرگ بود و آبخور ژرفي داشت و براي سفر از هر نظر مناسب بود . پيش بينيهاي لازم براي يك سفر 18 ماهه انجام شد و هيئت اكتشافي كه جمعا 94 نفر بودند و از 71 افسر و ملوان و 23 كارشناس و غيره تشكيل مي شد ، تحت آموزشهاي لازم قرار گرفتند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۷:۵۴ توسط:sana موضوع:

تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي

اكتشافات جغرافيايي ( تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي )
"كاپيتان جيمز كوك" بي گمان يكي از بزرگترين كاشفان اقيانوس آرام است . او بود كه معماي قاره جنوب را براي هميشه حل كرد و با درنورديدن آبهاي جنوبگان و نقشه برداري از كرانهاي استراليا و نيوز لند قاره جديدي را به افتخار انگلستان كشف و فتح نمود . كوك به طور قطع ثابت كرد كه بر خلاف پندار همگان ، قاره جديد تا قطب جنوب گسترش نيافته و پهناب وسيعي آن را از جنوبگان جدا ساخته است .

افزون بر ان وي جزاير " سو سايتي " و " سندويچ " را كشف نمود و تقريبا تمام زواياي تاريك اقيانوس آرام را روشن ساخت . كوك چهل ساله بود كه به سفر اكتشافي آبهاي جنوب رهسپار شد . وي كه پسر يك كشاورز اسكاتلندي بود ، در شهر " مارتن " واقع در يوركشر به دنيا آمد و در شهر " ويتبي " بزرگ شد و در همان جا زير نظر دريانوردي به نام جان واكر به كارآموزي پرداخت و در سال 1755 در فن دريانوردي به حد كمال رسيد . كوك در جنگهاي هفت ساله انگستان و فرانسه در نيروي دريايي انگليس به خدمت مشغول شد و زير نظر كاپيتان هيوپليسر به آموزش نقشه برداري پرداخت و در تصرف بندرگاه لوئيزبرگ و كبك شركت نمود و با شكيبايي تمام از رودخانه سنت لارنس نقشه برداري كرد .

كوك به دستور هيو پليسر كه به فرمانداري نيوفندلند رسيده بود ، فرماندهي كشتي كوچكي را بر عهده گرفت و در زمستان سالهاي 1767 و 1768 به تنهايي به دريانوردي پرداخت و كشتيهاي تحت فرماندهي خود را به سلامت به پايگاهاي نخستين بازگردانيد . در سال 1768 جورج سوم پادشاه انگلستان ، طرح اكتافي جديدي را كه بوسيله انجمن سلطنتي جغرافيدانان تهيه شده بود ، تصويب كرد . هدف از طرح مزبور عزيمت به جزيره تاهيتي و بررسي عبور سياره زهره از برابر خورشيد در سوم ژوئن 1769 بود . جزيره تاهيتي از اين نظر انخاب شده بود كه مشاهده عبور زهره از مقابل خورشيد در آنجا بهتر انجام مي شد . نظر انجمن سلطنتي جغرافيدانان بر آن بود كه الكساندر دالريمپل ، يكي از سرسخت ترين طرفداران فرضيه وجودي قاره جنوب سپرستي گروه اعزامي را بر عهده بگيرد . معلومات دريائي دالريمپل كه فقط به آبهاي متعلق به كمپاني هند شرقي محدود بود ، نظرات وزارت دريانوردي انگلستان را تامين نمي كرد و سرپرستي وي را جايز نمي دانست .

در اين جا " هيو پليسر " پا در ميان گذاشت و " كوك " را به سمت سرپرستي معرفي نمود . پيشنهاد پليسر پذيرفته شد و كوك را با درجه ستواني نيروي دريايي به فرماندهي كشتي اكتشافي برگزيدند و ناو 368 تني " ايندور " ( كوشش ) را به ميل خودش در اختيار او قرار دادند . كشتي مزبور كه فقط چهار سال از عمرش مي گذشت ، به اندازه كافي بزرگ بود و آبخور ژرفي داشت و براي سفر از هر نظر مناسب بود . پيش بينيهاي لازم براي يك سفر 18 ماهه انجام شد و هيئت اكتشافي كه جمعا 94 نفر بودند و از 71 افسر و ملوان و 23 كارشناس و غيره تشكيل مي شد ، تحت آموزشهاي لازم قرار گرفتند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۷:۴۱ توسط:sana موضوع:

تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي

اكتشافات جغرافيايي ( تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي )
"كاپيتان جيمز كوك" بي گمان يكي از بزرگترين كاشفان اقيانوس آرام است . او بود كه معماي قاره جنوب را براي هميشه حل كرد و با درنورديدن آبهاي جنوبگان و نقشه برداري از كرانهاي استراليا و نيوز لند قاره جديدي را به افتخار انگلستان كشف و فتح نمود . كوك به طور قطع ثابت كرد كه بر خلاف پندار همگان ، قاره جديد تا قطب جنوب گسترش نيافته و پهناب وسيعي آن را از جنوبگان جدا ساخته است .

افزون بر ان وي جزاير " سو سايتي " و " سندويچ " را كشف نمود و تقريبا تمام زواياي تاريك اقيانوس آرام را روشن ساخت . كوك چهل ساله بود كه به سفر اكتشافي آبهاي جنوب رهسپار شد . وي كه پسر يك كشاورز اسكاتلندي بود ، در شهر " مارتن " واقع در يوركشر به دنيا آمد و در شهر " ويتبي " بزرگ شد و در همان جا زير نظر دريانوردي به نام جان واكر به كارآموزي پرداخت و در سال 1755 در فن دريانوردي به حد كمال رسيد . كوك در جنگهاي هفت ساله انگستان و فرانسه در نيروي دريايي انگليس به خدمت مشغول شد و زير نظر كاپيتان هيوپليسر به آموزش نقشه برداري پرداخت و در تصرف بندرگاه لوئيزبرگ و كبك شركت نمود و با شكيبايي تمام از رودخانه سنت لارنس نقشه برداري كرد .

كوك به دستور هيو پليسر كه به فرمانداري نيوفندلند رسيده بود ، فرماندهي كشتي كوچكي را بر عهده گرفت و در زمستان سالهاي 1767 و 1768 به تنهايي به دريانوردي پرداخت و كشتيهاي تحت فرماندهي خود را به سلامت به پايگاهاي نخستين بازگردانيد . در سال 1768 جورج سوم پادشاه انگلستان ، طرح اكتافي جديدي را كه بوسيله انجمن سلطنتي جغرافيدانان تهيه شده بود ، تصويب كرد . هدف از طرح مزبور عزيمت به جزيره تاهيتي و بررسي عبور سياره زهره از برابر خورشيد در سوم ژوئن 1769 بود . جزيره تاهيتي از اين نظر انخاب شده بود كه مشاهده عبور زهره از مقابل خورشيد در آنجا بهتر انجام مي شد . نظر انجمن سلطنتي جغرافيدانان بر آن بود كه الكساندر دالريمپل ، يكي از سرسخت ترين طرفداران فرضيه وجودي قاره جنوب سپرستي گروه اعزامي را بر عهده بگيرد . معلومات دريائي دالريمپل كه فقط به آبهاي متعلق به كمپاني هند شرقي محدود بود ، نظرات وزارت دريانوردي انگلستان را تامين نمي كرد و سرپرستي وي را جايز نمي دانست .

در اين جا " هيو پليسر " پا در ميان گذاشت و " كوك " را به سمت سرپرستي معرفي نمود . پيشنهاد پليسر پذيرفته شد و كوك را با درجه ستواني نيروي دريايي به فرماندهي كشتي اكتشافي برگزيدند و ناو 368 تني " ايندور " ( كوشش ) را به ميل خودش در اختيار او قرار دادند . كشتي مزبور كه فقط چهار سال از عمرش مي گذشت ، به اندازه كافي بزرگ بود و آبخور ژرفي داشت و براي سفر از هر نظر مناسب بود . پيش بينيهاي لازم براي يك سفر 18 ماهه انجام شد و هيئت اكتشافي كه جمعا 94 نفر بودند و از 71 افسر و ملوان و 23 كارشناس و غيره تشكيل مي شد ، تحت آموزشهاي لازم قرار گرفتند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۷:۲۸ توسط:sana موضوع:

تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي

اكتشافات جغرافيايي ( تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي )
"كاپيتان جيمز كوك" بي گمان يكي از بزرگترين كاشفان اقيانوس آرام است . او بود كه معماي قاره جنوب را براي هميشه حل كرد و با درنورديدن آبهاي جنوبگان و نقشه برداري از كرانهاي استراليا و نيوز لند قاره جديدي را به افتخار انگلستان كشف و فتح نمود . كوك به طور قطع ثابت كرد كه بر خلاف پندار همگان ، قاره جديد تا قطب جنوب گسترش نيافته و پهناب وسيعي آن را از جنوبگان جدا ساخته است .

افزون بر ان وي جزاير " سو سايتي " و " سندويچ " را كشف نمود و تقريبا تمام زواياي تاريك اقيانوس آرام را روشن ساخت . كوك چهل ساله بود كه به سفر اكتشافي آبهاي جنوب رهسپار شد . وي كه پسر يك كشاورز اسكاتلندي بود ، در شهر " مارتن " واقع در يوركشر به دنيا آمد و در شهر " ويتبي " بزرگ شد و در همان جا زير نظر دريانوردي به نام جان واكر به كارآموزي پرداخت و در سال 1755 در فن دريانوردي به حد كمال رسيد . كوك در جنگهاي هفت ساله انگستان و فرانسه در نيروي دريايي انگليس به خدمت مشغول شد و زير نظر كاپيتان هيوپليسر به آموزش نقشه برداري پرداخت و در تصرف بندرگاه لوئيزبرگ و كبك شركت نمود و با شكيبايي تمام از رودخانه سنت لارنس نقشه برداري كرد .

كوك به دستور هيو پليسر كه به فرمانداري نيوفندلند رسيده بود ، فرماندهي كشتي كوچكي را بر عهده گرفت و در زمستان سالهاي 1767 و 1768 به تنهايي به دريانوردي پرداخت و كشتيهاي تحت فرماندهي خود را به سلامت به پايگاهاي نخستين بازگردانيد . در سال 1768 جورج سوم پادشاه انگلستان ، طرح اكتافي جديدي را كه بوسيله انجمن سلطنتي جغرافيدانان تهيه شده بود ، تصويب كرد . هدف از طرح مزبور عزيمت به جزيره تاهيتي و بررسي عبور سياره زهره از برابر خورشيد در سوم ژوئن 1769 بود . جزيره تاهيتي از اين نظر انخاب شده بود كه مشاهده عبور زهره از مقابل خورشيد در آنجا بهتر انجام مي شد . نظر انجمن سلطنتي جغرافيدانان بر آن بود كه الكساندر دالريمپل ، يكي از سرسخت ترين طرفداران فرضيه وجودي قاره جنوب سپرستي گروه اعزامي را بر عهده بگيرد . معلومات دريائي دالريمپل كه فقط به آبهاي متعلق به كمپاني هند شرقي محدود بود ، نظرات وزارت دريانوردي انگلستان را تامين نمي كرد و سرپرستي وي را جايز نمي دانست .

در اين جا " هيو پليسر " پا در ميان گذاشت و " كوك " را به سمت سرپرستي معرفي نمود . پيشنهاد پليسر پذيرفته شد و كوك را با درجه ستواني نيروي دريايي به فرماندهي كشتي اكتشافي برگزيدند و ناو 368 تني " ايندور " ( كوشش ) را به ميل خودش در اختيار او قرار دادند . كشتي مزبور كه فقط چهار سال از عمرش مي گذشت ، به اندازه كافي بزرگ بود و آبخور ژرفي داشت و براي سفر از هر نظر مناسب بود . پيش بينيهاي لازم براي يك سفر 18 ماهه انجام شد و هيئت اكتشافي كه جمعا 94 نفر بودند و از 71 افسر و ملوان و 23 كارشناس و غيره تشكيل مي شد ، تحت آموزشهاي لازم قرار گرفتند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۷:۱۴ توسط:sana موضوع:

تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي

اكتشافات جغرافيايي ( تلاش براي پيدا كردن ناكجا ابادهاي كره خاكي )
"كاپيتان جيمز كوك" بي گمان يكي از بزرگترين كاشفان اقيانوس آرام است . او بود كه معماي قاره جنوب را براي هميشه حل كرد و با درنورديدن آبهاي جنوبگان و نقشه برداري از كرانهاي استراليا و نيوز لند قاره جديدي را به افتخار انگلستان كشف و فتح نمود . كوك به طور قطع ثابت كرد كه بر خلاف پندار همگان ، قاره جديد تا قطب جنوب گسترش نيافته و پهناب وسيعي آن را از جنوبگان جدا ساخته است .

افزون بر ان وي جزاير " سو سايتي " و " سندويچ " را كشف نمود و تقريبا تمام زواياي تاريك اقيانوس آرام را روشن ساخت . كوك چهل ساله بود كه به سفر اكتشافي آبهاي جنوب رهسپار شد . وي كه پسر يك كشاورز اسكاتلندي بود ، در شهر " مارتن " واقع در يوركشر به دنيا آمد و در شهر " ويتبي " بزرگ شد و در همان جا زير نظر دريانوردي به نام جان واكر به كارآموزي پرداخت و در سال 1755 در فن دريانوردي به حد كمال رسيد . كوك در جنگهاي هفت ساله انگستان و فرانسه در نيروي دريايي انگليس به خدمت مشغول شد و زير نظر كاپيتان هيوپليسر به آموزش نقشه برداري پرداخت و در تصرف بندرگاه لوئيزبرگ و كبك شركت نمود و با شكيبايي تمام از رودخانه سنت لارنس نقشه برداري كرد .

كوك به دستور هيو پليسر كه به فرمانداري نيوفندلند رسيده بود ، فرماندهي كشتي كوچكي را بر عهده گرفت و در زمستان سالهاي 1767 و 1768 به تنهايي به دريانوردي پرداخت و كشتيهاي تحت فرماندهي خود را به سلامت به پايگاهاي نخستين بازگردانيد . در سال 1768 جورج سوم پادشاه انگلستان ، طرح اكتافي جديدي را كه بوسيله انجمن سلطنتي جغرافيدانان تهيه شده بود ، تصويب كرد . هدف از طرح مزبور عزيمت به جزيره تاهيتي و بررسي عبور سياره زهره از برابر خورشيد در سوم ژوئن 1769 بود . جزيره تاهيتي از اين نظر انخاب شده بود كه مشاهده عبور زهره از مقابل خورشيد در آنجا بهتر انجام مي شد . نظر انجمن سلطنتي جغرافيدانان بر آن بود كه الكساندر دالريمپل ، يكي از سرسخت ترين طرفداران فرضيه وجودي قاره جنوب سپرستي گروه اعزامي را بر عهده بگيرد . معلومات دريائي دالريمپل كه فقط به آبهاي متعلق به كمپاني هند شرقي محدود بود ، نظرات وزارت دريانوردي انگلستان را تامين نمي كرد و سرپرستي وي را جايز نمي دانست .

در اين جا " هيو پليسر " پا در ميان گذاشت و " كوك " را به سمت سرپرستي معرفي نمود . پيشنهاد پليسر پذيرفته شد و كوك را با درجه ستواني نيروي دريايي به فرماندهي كشتي اكتشافي برگزيدند و ناو 368 تني " ايندور " ( كوشش ) را به ميل خودش در اختيار او قرار دادند . كشتي مزبور كه فقط چهار سال از عمرش مي گذشت ، به اندازه كافي بزرگ بود و آبخور ژرفي داشت و براي سفر از هر نظر مناسب بود . پيش بينيهاي لازم براي يك سفر 18 ماهه انجام شد و هيئت اكتشافي كه جمعا 94 نفر بودند و از 71 افسر و ملوان و 23 كارشناس و غيره تشكيل مي شد ، تحت آموزشهاي لازم قرار گرفتند .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۲۷:۰۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا