بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

دليل پرپشت بودن موهاي هندي ها

هندي*ها از آن قوم*هايي هستند كه هميشه گيسوان بلند و پرپشت و درخشان* آنها زبانزد خاص و عام بوده است. كافي است فقط يكبار در زندگي خود فيلم هندي ديده*باشيد تا براي هميشه يادتان بماند كه هندي*ها چه موهاي خارق*العاده*اي دارند تا جايي كه مي*توانند نظر هر بيننده*اي را به خود جلب كنند اما واقعا چه رازي پشت اين موهاي زيبا و درخشنده وجود دارد، چرا همه آنها بدون استثنا موهايي پرپشت دارند؟
براي جواب دادن به اين سؤال اولين چيزي كه به ذهن*مان رسيد، اين بود كه سراغ طب سنتي هندي*ها برويم تا ببينيم در اين طب براي سلامت موها چه توصيه*هايي شده است.
پيش از حمام موها را شانه كنيد نه بعد از آن!
هندي*ها به شانه* كردن موها اهميت زيادي مي*دهند، سرخط همه توصيه*هاي آنها سفارش به شانه كردن موهاست، آنها مي*گويند وقتي موها به طور مرتب شانه شوند، احتمال شكننده شدن آنها كاهش مي*يابد. اما شانه كردن هم از نظر آنها اصول خاص خود را دارد؛ اول از همه مي*گويند كه موهاي خيس را نبايد شانه كرد، زيرا وقتي مو خيس است بيش از هر زماني ضعيف و شكننده مي*شود و به همين دليل نبايد به هيچ*وجه موهاي خيس را شانه كرد. البته حواستان باشد بهتر است موها به*طورطبيعي خشك شوند تا آسيب كمتري ببينند. از سشوار و خشك*كننده*ها تنها زماني استفاده كنيد كه مجبوريد در زماني كوتاه موها را خشك كنيد يا بخواهيد آنها را براي مراسمي خاص حالت دهيد. البته بايد گفت بهتر است موها را قبل از شستن، شانه كرده و گره*هاي آن را باز كنيد.
قديمي*ترين روغن*هاي هندي*ها
طب سنتي هندي اعتقاد فراواني به قدرت روغن نارگيل در احياي مو دارد و در واقع اين روغن، يكي از رايج*ترين مواد طب آيورودا يا همان طب هندي است و چون مغذي است و خاصيت مرطوب*كنندگي فراوان دارد، از آن اغلب به عنوان يك درمان براي كمك به رشد مو استفاده مي*كنند. براي مصرف روغن نارگيل بايد آن را با روغن كرچك و عطر مخلوط كرده و به طور مرتب در ماساژ پوست سر به كار برد. قابل ذكر است كه ماساژ دادن موها توسط روغن نارگيل مي*تواند شما را از شر شوره سر، موخوره و ريزش مو نيز نجات دهد. بيشتر محصولات تجاري مخصوص رشد موي آيورودا حاوي روغن نارگيل هستند. علاوه بر اين هندي*ها چند قرن است كه از روغن نارگيل به عنوان ماده*اي براي جلوگيري از پيري و رهايي از استرس استفاده مي*كنند. همچنين عطر نارگيل حس تازه*اي را در شما متولد مي*كند.
اهميتي كه هندي*ها به روغن مي*دهند
يكي از تكنيك*هايي كه هند*ي*ها به آن اهميت زيادي مي*دهند، روغن زدن به موهاست، آنها مي*گويند بايد حداقل هفته*اي ۲بار موها را روغن زد، البته بهترين حالت اين است كه قبل از شست*وشو اين كار را انجام دهيم. روغن به راستي مي*تواند روي موهاي شما معجزه كند زيرا همچون لايه*اي روي هر كدام از تارهاي مو مي*نشيند و درخشندگي خاصي به موها مي*دهد. ماساژ با روغن نيز مي*تواند جريان خون پوست سر را تسهيل كند و در نتيجه رشد موها را افزايش دهد. البته در كنار استفاده از روغن حواستان باشد كه نبايد از كانديشنر*هاي آسيب*زننده و شامپوهاي قوي استفاده كنيد چون آنها به موها آسيب مي*رسانند و آنها را خشك مي*كنند. البته اگر موها شوره داشته *باشند بايد با يك شامپوي ضدشوره خوب آنها را از بين برد. در كل بايد سعي كنيد موها را هميشه تميز نگه داريد و آنها را در معرض بادهاي خيلي قوي، گرد و خاك و آلودگي*هاي ديگر قرار ندهيد.
هندي*ها موها را روغن داغ مي*كنند
ماساژ با روغن داغ مي*تواند تا حد زيادي رطوبت موها و پوست سر را تامين كند. براي اين كار از روغن*هاي باكيفيت استفاده كنيد، روغن*هايي مانند روغن نارگيل، بادام يا زيتون مي*تواند بسيار مناسب باشد. اما تكنيك روغن داغ چگونه است؟ شما بايد مقداري روغن را در يك ظرف ايمن در ماكروويو گرم كنيد، گرماي آن نبايد در حدي باشد كه دستتان را بسوزاند. بعد اين روغن گرم را روي پوست كف سر ماساژ دهيد تا رطوبت لازم به اين قسمت برسد.
شيرين*بياني كه رشد موها را تسهيل مي*كند
به گفته دكتر ورت، يكي از متخصصان طب سنتي هند، شيرين بيان از گياهان دارويي است كه در طب آيورودا استفاده مي*شود و براي درمان ريزش مو اثر فوق*العاده*اي دارد. دكتر ورت مي*گويند: ريشه شيرين*بيان براي تحريك رشد مو مناسب است، هرچند تا به حال شواهد علمي زيادي براي تاييد اين ادعا وجود ندارد. هندي*ها ريشه شيرين*بيان را با روغن كرچك مخلوط مي*كنند و به عنوان يك دارو براي رشد مو و درمان ريزش مو روي پوست سر ماساژ مي*دهند. روش ديگر اين است كه مي*توانيد شيرين*بيان را با شير مخلوط كنيد و پوست سر را به همان شيوه* قبلي ماساژ دهيد. اگر هم استفاده طبيعي از آن برايتان سخت است، مي*توانيد از محصولات مراقبتي مو كه حاوي ريشه شيرين بيان هستند، استفاده كنيد.
از نظر هندي*ها چرا موها مي*ريزد
متخصصان طب سنتي هندي مي*گويند ميزان ريزش موها با مزاج بدن و از طرف ديگر با ساختار ذهني بسيار مرتبط است و با توجه به اين موارد مي*توان ريزش موها را كنترل كرد. از جهت ديگر در طب هندي (آيورديك) موها را به عنوان محصول جانبي شكل گرفتن استخوان*ها به حساب مي*آورند، يعني مي*گويند همان بافت*هايي كه استخوان*ها را شكل مي*دهند، مسئول رشد موها نيز هستند. اما روش آنها براي درمان ريزش موها تركيبي از گياهان دارويي، رژيم غذايي خاص، تكنيك*هاي مديتيشن، يوگا، عطردرماني، ماساژ با روغن و… است. آنها مي*گويند براي درمان ريزش موها بايد روزانه يك*سوم فنجان آب آلوورا بنوشيد يا اينكه يك قاشق غذاخوري ژل آلوورا به همراه كمي زيره ۲ تا ۳ ماه هر روز بخوريد.
هندي*ها چه مي*خورند كه موهايشان نمي*ريزد؟
هر صبح يك مشت كنجد سفيد بخوريد چون اين دانه* حاوي مقدار كافي منيزيم و كلسيم براي رشد مناسب موهاست.
حتما هر روز ماست مصرف كنند.
تا جايي كه مي*توانيد در رژيم غذايي خود سبزيجات با برگ سبز، سالاد، شير، انواع غلات، ميوه*ها وجوانه*ها را بگنجانيد به طور كلي مصرف پروتئين كافي، مخمر، جوانه گندم، دوغ، غلات سبوس*دار، آجيل، لوبيا، سويا و… نيز مي*تواند بسيار كمك*كننده باشد.
مطمئن شويد كه بدنتان به طور متوسط ويتامين دريافت مي*كند.
مصرف غذاهاي حاوي گوگرد، روي، ويتامين ب كمپلكس، ويتامين C و اسيدهاي چرب ضروري را فراموش نكنيد.
گياهاني كه مانع ريزش موها مي*شوند
در مكتب هند اعتقاد دارند كه برخي از گياهان به بهبود گردش خون كمك كرده، پوست سر را ضدعفوني و فرايند رشد موها را تسهيل مي*كنند، برخي از اين گياهان و طريقه مصرف آنها عبارت است از:
مي*توانيد موهايتان را با سركه سيب و چاي مريم*گلي بشوييد، زيرا اين مواد رشد مو را تحريك مي*كنند.
عصاره شيرين*بيان نيز در جلوگيري از ريزش مو كمك*كننده است.
گياه دم*اسب بهترين منبع سيليس است و به همين دليل كمك مي*كند تا هم موها تقويت شوند و هم درخشندگي خاصي پيدا كنند.
اگر مي*توانيد پوست سر را با اسانس گزنه، رزماري و گياه دم*اسب به*طور منظم ماساژ دهيد، چنين ماساژ منظمي مي*تواند باعث تحريك رشد موها شود.
ماساژ كف سر با روغن*هاي حاوي ويتامين E
با ماساژ پوست سر مي*توانيد جريان گردش خون را بهبود دهيد و در نتيجه سلامت موها و پوست سر را تامين كنيد. روزانه ۵ تا ۱۰ دقيقه خيلي ملايم پوست سر را ماساژ دهيد، اين كار براي درمان ريزش موها خيلي مفيد است، البته توصيه مي*كنيم براي اين ماساژ از روغن نارگيل يا بادام استفاده كنيد چون اين روغن*ها حاوي ويتامين E هستند و اين ويتامين مي*تواند از ريزش موها جلوگيري كند. از طرف ديگر روغن ويتامين E (روغن درون كپسول*هاي ويتامين E) نيز مي*تواند به موهاي ضعيف قدرت خاصي ببخشد و علاوه بر اينها مانع خشكي يا پوسته پوسته شدن پوست سر شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۱۱ توسط:sana موضوع:

چرا مغولان به ايران تاختند؟

چرا مغولان به ايران تاختند؟
هجوم مغولان به عنوان يكي از مهمترين حادثه هاي تاريخ ايران ، تمامي اركان و بنيانهاي سياسي ، اجتماعي ، اقتصادي و فرهنگي ان روزگاران ايران را تحت تاثير خويش قرارداد و نقطه عطفي شد كه اهميت خود را تا به سده هاي اتي حفظ نمود. به عبارتي اين حادثه ، نوسان و دگرگوني بسياري را در مسير تاريخ سبب گرديد و درهر زمينه از تاريخ نقش موثر و قابل تامل ايفا نمود.

قدرت گيري مغولان به سركردگي چنگيز
وقتي تموچين، سركرده يك تيره از اين طوايف با پيروزي بر اقوام مجاور، اندك اندك تمامي اقوام مغول را تحت فرمان درآورد، از جانب سركردگان قبايل قوم ، خان بزرگ خوانده شد.
از طرفي چنگيز خان، كه در مدت زماني كوتاه هيبت و خشونتش مايه وحشت تمامي نواحي مجاور شد، به عنوان خان محيط يا خان اعظم، فرمانرواي همه اين طوايف شد.

به طوري كه چندي بعد نيز قبايل اويرات و قنقرات را به اطاعت درآورد و بدين گونه خان اعظم ساير قبايل اطراف را به جنگ يا به صلح زير فرمان خويش گرفت و با برقرار ساختن قانون عدالت - ياساي چنگيزي - اتحاد مستحكمي را بين آنها برقرار ساخت.

از آن پس، چنگيز خان فرمانرواي بلا منازع تمام سرزمينهاي مشرق مغولستان بود كه البته او كسي نبود كه به اين ميزان بسنده كند و پيش از الزام اطاعت مغولهاي غربي، دست از جنگجويي با سركردگان طوايف بردارد.

به زودي تموچين خان بزرگ، سرزمين ختاي را تسخير كرد و التون خان پادشاه آنجا را كشت؛ در چين شمالي به تاخت و تاز پرداخت و پكن را تسخير كرد؛ طوايف اويغور را به اظهار اطاعت وا داشت؛ كوچلك خان، سر كرده قبايل نايمان را كه بر اراضي اقوام قراختاي تسلط يافته بود، از آنجا بيرون راند و بدين گونه با خوارزمشاه كه حدود شرقي قلمرو خود را به اين نواحي رسانده بود، همسايه شد و مرز مشترك پيدا كرد.

روابط تجاري ناكام تجاري
چنگيز خان، ايجاد رابطه با سلطان خوارزم را وسيله ‏اي براي برقراري تجارت بين دو دولت مي دانست. به طوري كه نخستين سفير سلطان خوارزم در جلوي دروازه پكن به حضور خان رسيد و بر ضرورت توسعه مناسبات تجاري بين مغول و قلمرو سلطان تأكيد كرد و آن را لازمه توسعه مناسبات دوستانه و صلح آميز اعلام نمود.

در جريان سفر هيئت بازرگاني مغولان كه از ميان مسلمانان انتخاب شده بودند، قتل عام همگي اين تجار و سوء تدبيرهاي بعدي سلطان خوارزمشاه ، جنگ بين دو كشور را اجتناب ناپذير ساخت.

حمله مغول به ايران,حمله چنگيز خان مغول به ايران, علل حمله مغول به ايران

حمله ي مغولان به ايران
خان مغول از سوء رفتار و بي رسمي سلطان خوارزمشاه به خشم آمده در 614 ق / 1217 م، ايران را مورد تهاجم قرار داد.مغولان به هر ديار كه وارد مي‏شدند به كشتار نفوس، غارت اموال و ويراني كامل شهر و آباديها مي‏پرداختند.

زمينه*ها و علل حمله مغول به ايران
1-همجواري مغولان و خوارزمشاهيان با نابود شدن قراختائيان توسط سلطان محمد خوارزمشاه.
2-قتل عام كاروان تجاري مغول در شهر اترار توسط غايرخان حاكم آنجا به دستور سلطان محمد.
3-توجه شديد مغولان به امر تجارت و نفوذ در غرب و مانع تراشي خوارزمشاهيان.
4-دشمني ديرينه بين خلافت عباسي و سلطان محمد كه باعث شد خليفه چنگيزخان را عليه سلطان تحريك كند.

چگونگي حمله مغول به ايران
چنگيزخان پس از تثبيت قدرت خود براي شروع باب تجارت و دوستي با ايران عده*اي بازرگان به ايران فرستاد ولي هنگامي كه سفيران چنگيز وارد شهر اترار شدند تا پيام او را تسليم كنند، غايرخان حاكم آنجا در مالشان طمع كرده به بهانه جاسوسي آن*ها را زنداني كرد و از سلطان محمد درخواست قتل آن*ها را كرد.

سلطان بدون تفكر دستور مصادره اموال و قتل آنان را صادر كرد. چون خبر به چنگيز رسيد درخواست تسليم حاكم را كرد ولي سلطان قاصد او را نيز كشت. لذا چنگيزخان همراه امرا و پسرانش عازم جنگ شد. او اترار را تصرف و اموال مردم غارت و غايرخان كشت. سپس شهرهاي ماوراءالنهر مثل بخارا، سمرقند، ترمذ، جند، خجند، فناكت و ... يكي پس از ديگري با قتل و غارت گشود و جوانان را به سپاه و اهل حرفه و صنعت را به مغولستان فرستاد.

بيشتر شهرها، آبادي*ها، مزارع، اماكن، راه*ها، بازارها تخريب و در نتيجه تجارت، كشاورزي و صنعت نابود شد، اموال و دارايي*هاي ايران غارت شد، بر اثر كشته شدن مردان بسياري مناطق خالي از سكنه شده، علماي بسياري كشته شدند.

پس در تعقيب سلطان محمد عازم خراسان شدند و مرو، طوس، خبوشان، بلخ، هرات و نيشابور را تصرف كردند. سلطان محمد از طريق مازندران به جزيره آبسكون گريخت. مغولان مناطق ديگر ايران را تصرف و عازم فتح خوارزم و تعقيب سلطان جلال الدين شده ولي جلال الدين از آب سند گذشت و به هند رفت لذا چنگيزخان به غزنين برگشت و قتل و غارت و ويراني بسيار كرد و سپس به مغولستان رفت. جلال الدين دو سال بعد از هند برگشت تا آن*ها را شكست دهد اما خليفه او را همراهي نكرد و در 628 در ميافارقين كشته شد.

پيامدهاي حمله مغول به ايران
بر اثر حمله مغول زيان*هاي مادي و معنوي بسياري به ايران وارد شد و به قول جويني:
«آمدند و كندند و سوختند و كشتند و بردند و رفتند».
بيشتر شهرها، آبادي*ها، مزارع، اماكن، راه*ها، بازارها تخريب و در نتيجه تجارت، كشاورزي و صنعت نابود شد، اموال و دارايي*هاي ايران غارت شد، بر اثر كشته شدن مردان بسياري مناطق خالي از سكنه شده، علماي بسياري كشته شدند، جوانان به سپاه برده شدند و اهل حرفه و صنعت به مغولستان انتقال يافتند و قلمرو سياسي ايران مدت*ها تحت حاكميت بيگانگان قرار گرفت.
منبع:tebyan.net

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۴:۳۲ توسط:sana موضوع:

بهترين اتوبــوس جهان در سـال ۲۰۱۳ +عكس

در كنار انتخاب برترين كشنده و كاميون سال كه از سال ۱۹۷۷ اجرا ميشود، انتخاب برترين اتوبوس اروپا نيز از سال ۱۹۹۰ در اين قاره به انجام رسيده كه با توجه به برتري توليدات شركتهاي سازنده اين قاره نسبت به ديگر مناطق دنيا و از طرفي حضور اين محصولات در سراسر جهان، ميتوان اين انتخاب را درست همانند رده كاميون ها و كشنده ها، به سراسر جهان تعميم داد.

پس همراه مي شويم با برترين اتوبوس دنيا در سال ۲۰۱۳٫
سيتارو و مدلهاي مختلف
مرسدس بنز در گروه دايملر AG قرار دارد. اين گروه كه اعضايي از سراسر دنيا در آن حضور دارند، محصولات مسافربري خاص و صدالبته معتبري چون فوسو، سترا، توماس بيلت باس و مرسدس بنز دارد. سترا را بايد يك فوقلوكسساز به حساب آورد و مرسدس بنز را يك كمپاني همهكاره در اين گروه دانست.
اين شركت محصولات متنوعي براي جابهجايي مسافران داشته كه از ون، ميدي باس و اتوبوسهاي شهري گرفته و به نمونههاي بينشهري ختم ميشود؛ اتوبوسهايي كه درست مثل ديگر توليدات اين شركت معتبر، براي خود جايگاه ويژهاي در دنيا دارند. براي اثبات اين حرف، همين نكته كافي است كه بدانيم همانطور كه كشندهها و كاميونهاي بنز تا امروز بيشترين تعداد انتخاب به عنوان برترين محصول ساخته شده در دنيا را دارند، اتوبوسهاي اين شركت نيز با ۵ بار انتخاب، برترين عنواندار در اين ليست بوده كه در تعقيب خود نامهاي بسيار معتبري چون MAN و نئوپلان را ميبينند.


اما يكي از اين محصولات كه تا الان ۲ بار برترين اتوبوس دنيا انتخاب شده، نامش سيتارو است. اين خودرو كه نمونه درونشهري از محصولات بنز است، با كد O530 شناخته ميشود كه در سال ۱۹۹۷ جانشين مدل O405 شد. اين اتوبوس در ۵ مدل عرضه ميشود كه از ۲ تا ۴ محور داشته، كوچكترين نمونه مدل دومحوره ۱۰٫۵متري است و بزرگترين سيتارو نيز به صورت ۴محوره ۲۰متري است كه يكي از بزرگترين اتوبوسهاي شهري دنيا محسوب ميشود كه صدالبته استفاده از چنين مدلي در بسياري از شهرهاي دنيا ممكن نيست!
سيتارو همچنين در ۲ نوع سلول سوختي هيدروژني و هيبريدي نيز عرضه ميشود.
سيتارو برترين اتوبوس سال ۲۰۱۳
مهمترين هدف در ساخت و توسعه نسل جديد سيتارو كه با موتور و پيشرانه يورو۶ عرضه شده و توانست تا نظر مساعد هيات ژوري (كارشناسان و نويسندگان) را جلب كند، استفاده از تكنولوژيهايي براي كاهش مصرف سوخت، كمكردن استهلاك و در حالت كلي صرفهجويي و بهرهوري اقتصادي است كه امروزه به يكي از مهمترين اهداف كمپانيها در رده خودروهاي كار و تجاري تبديل شده است.


البته همانطور كه آكتروس نسل جديد اولين كاميون توليدي دنيا با پيشرانه هاي يورو ۶ بود و توانست به خاطر همين امتياز بزرگ، عنوان برترين كاميون سال ۲۰۱۲ را از آن خود كند، سيتارو نيز اولين اتوبوس استاندارد و توليدي دنيا با موتورهاي يورو ۶ بوده كه در مقابل رقباي قدري كه اكثرا از سيستمهاي هيبريدي استفاده كرده بودند، توانست به موفقيت برسد. اين اتوبوس براي كاهش آلايندگي از تمامي تكنولوژيهاي موجود به بهترين شكل بهره برده است. براي مثال، يك سيستم كاملا پيشرفته كنترل آلودگي در اين اتوبوس به كار رفته كه در همكاري با سامانه SCR كه در پيشرانههاي يورو ۶ حضور دائمي دارد، همراه با استفاده از مايع ادبلو، سامانه EGR، مبدل كاتاليتيكي اكسيدكننده ذرات كوچك آلودگي به منظور تجزيه بهتر و شكستهشدن ساختار سخت آنها، در يك مسير بسته با فيلترهاي مورد نياز موجب ميشوند تا اين پيشرانه در كنار نيروي بالاي توليدي از آلايندگي كمي نيز برخوردار باشد.
از آنجايي كه هميشه توسعه و بهروزكردن محصولي كه براي خود اسم و رسمي دارد، هم سخت است و هم خطرناك، از اين نظر كه محصول جديد بايد هم جانشين شايستهاي براي نسل قبلي باشد و هم بتواند بر رقباي جديد توان غلبه داشته و از طرفي نظر طرفداران تعصبي را برآورده كند، به همين منظور براي توسعه نسل جديد سيتارو، با در نظر گرفتن عنصر اصلي و مثبت نسل قبل، اتوبوسي تدارك ديده شده است كه در كنار صرفه اقتصادي، از نظر ايمني، كارايي، بازده فني و راحتي در رده بالايي قرارداشته باشد.


قواي محركه و فاكتور اصلي موفقيت
يكي از پيشرانه هايي كه براي اين مدل در نظر گرفته شده است، از نوع ۶ سيلندر خطي توربو ديزل بوده كه با كد OM936 و ۷٫۷ ليتر حجم در كنار پيشرانه OM470 با ۱۰٫۷ ليتر حجم موتور، هر دو پيشرانه استاندارد يورو ۶ را به راحتي پاس ميكنند. اين دو پيشرانه با خروجيهاي مختلفي در دسترس بوده كه موتور اولي داراي دو خروجي ۲۹۹ و ۳۵۴ اسب بخاري است و موتور پيشرانه دوم نيز دو خروجي ۳۶۰ و ۳۹۴ اسبي دارد.
فيلتر و صافي ذرات خروجي از راه اگزوز بسيار كارا بوده و در سال حدود ۲٫۶ تن گاز CO2 وارد جو ميكنند ضمن اينكه هر ۲ سال يا طي مسافت ۱۲۰ هزاركيلومتر نياز به تعويض دارند.


يكي از مهمترين فاكتورهايي كه به گفته كارشناسان و مهندسان مرسدس بنز باعث موفقيت اين اتوبوس شده، زيبايي بصري آن است كه نهتنها زيبا بوده، بلكه جذاب نيز به نظر ميرسد.
در اين راستا مهندسان طراح اين خودرو، با طويلكردن عقب آن نسبت به نسل قبلي به ميزان ۳۰ سانتيمتر بر اين اثر بيشتر افزودهاند.
اين تغييرات باعث شدهاند تا نماي عقب ظاهري ديناميك و پويا داشته باشد كه در همراهي با پانل و شيشه عقب، تاثير آن بيشتر شده و يك نماي بسيار كلاسيك و زيبا را پديد آورد. در اين قسمت كه مهندسان طراح، مانور زيادي روي آن كردهاند، از چراغهاي دوباره طراحي شده عقب با استفاده از نوارهاي LED با طول عمر بالا به نحو ماهرانهاي استفاده شده است.
فاكتور دوم
يكي ديگر از عوامل اصلي اين انتخاب از سوي كارشناسان، راحتي و آرامش حاكم بر فضاي سرنشينان است. در زماني كه اين اتوبوس زيبا براي سواركردن مسافران توقف ميكند، در ورودي و خروجي آن، نوارهاي روشن LED به مسافران خوشامد گفته و با كف كوتاهي كه دارد، سوار و پيادهشدن مسافران حتي افراد كهنسال و كساني كه داراي معلوليتهاي بدني هستند، به راحتي ممكن است.


نماي داخلي و دكور فضاي سرنشينان با كيفيت بسيار خوب و طراحي و ارگونومي بالايي همراه بوده و باعث ميشود تا سرنشينان چه در مدلهاي ساده و چه مدلهاي آكاردئوني و مفصلدار از راحتي و آرامش بينايي خوبي برخوردار باشند. فضاي داخل با طراحي و نورپردازي نوارهاي LED ادامهدار بوده و روي نورپردازي داخل به شكل ماهرانهاي كار شده است؛ به نحوي كه درجه نور در همه قسمتهاي اين اتوبوس برابر بوده و آرامش ذهني خاصي براي مسافران پديد ميآورد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۴:۲۶ توسط:sana موضوع:

در اجلاس بين المللي سفيران صلح صورت گرفت؛

در اجلاس بين المللي سفيران صلح صورت گرفت؛
اعطاي نشان صلح به آيت الله هاشمي رفسنجاني
در روزگاري كه زياده*خواهي*هاي يك عده و تروريسم و جهالت فكري و فقر فرهنگي عده*اي ديگر، صلح، صفا و صميميت جوامع بشري را نشانه گرفته اند و با تهديد و تحقير، بذر خشم و كينه و جنگ را در دل*هاي بشريت مي*كارند و با دروغ و ريا آبياري مي*كنند، هر قدم و قلمي كه در راه تلطيف قلوب همنوعان بشري از هر دين، مذهب، جغرافيا، قوم و قبيله، برداشته شود، شايسته تقدير و تكرار است.
آيت الله هاشمي رفسنجاني از موسسه بين المللي سفيران صلح نشان ويژه اين اجلاس را دريافت كرد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، در اين مراسم كه شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد، نشان ويژه صلح به آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس تشخيص مصلحت نظام تعلق گرفت.
در اين مراسم هاشم هاشم*زاده هريسي به نمايندگي از آيت الله هاشمي رفسنجاني پيام ايشان را قرائت كرد.

متن پيام آيت الله هاشمي به اجـلاس بين*المللي صلـح به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
و ان جنحوا للسلم فاجنح لها و توكل علي الله(سوره مباركه انفال، آيه شريفه 61)
در روزگاري كه زياده*خواهي*هاي يك عده و تروريسم و جهالت فكري و فقر فرهنگي عده*اي ديگر، صلح، صفا و صميميت جوامع بشري را نشانه گرفته اند و با تهديد و تحقير، بذر خشم و كينه و جنگ را در دل*هاي بشريت مي*كارند و با دروغ و ريا آبياري مي*كنند، هر قدم و قلمي كه در راه تلطيف قلوب همنوعان بشري از هر دين، مذهب، جغرافيا، قوم و قبيله، برداشته شود، شايسته تقدير و تكرار است.

شايد نياز فطري انسان به امنيت و آرامش زندگي و پسنديدگي صلح در تفكرات همه ملل و نحل باشد كه به قدمت تاريخ جنگ*هاي بشريت، اقدامات صلح*جويانه نيز حتي در افسانه*ها، اسطوره*ها، تاريخ*هاي شفاهي و دنياي معاصر، از برگ*هاي زرّين عملكرد فردي و اجتماعي انسان هاست و اين مقوله وقتي با اديان، مخصوصاً دين اسلام و به ويژه مكتب متعالي اهل بيت(ع) تلفيق مي*شود، اهميت و قداستي خاص چون صلح حديبيه و صلح امام حسن(ع) مي*يابد.

اين فرهنگ غني در دنياي معاصر كه صدف*هاي انديشه تصميم*سازان جهاني معمولاً خالي از خيرخواهي و بعضاً سرشار از كينه و عداوت است، وقتي ذهن و زباني را در جهت تحكيم صلح جهاني مي*يابند، چون مرواريد عزيز مي*شوند و شگفتا كه جنگجويان نيز در گرماگرم نبردها، خود را صلح*جو و صلح طلب مي*خوانند.

از دوگانگي*هاي اين ادعا در حرف و عمل سردمداران دنياي معاصر و غم و مصيبت آن نمي*گويم تا كام ميهمان اجلاس بين*المللي صلح را تلخ نمايد و شيريني اقدام دست*اندركاران اين مراسم در مؤسسه بين*المللي سفيران صلح را مي*ستاييم كه اگرچه صداي شادماني آن در غرش توپ و تفنگ جنگ*هاي بي*دليل اقصي نقاط جهان و به ويژه خاورميانه كمتر گوش*ها را مي*نوازد، اما سوسوي يك ستاره در سياه*ترين شب*ها آن قدر چشم نواز است كه خيلي*ها را به تماشا مي*نشاند.

انشاءالله هر يك از ميهمان خارجي و داخلي، سفيران اين مراسم انساني در جاي جاي جهان و ايران مي*شوند و به قدر وسع خويش غبار كدورت و نزاع از آيينه*هاي رفتار فردي و اجتماعي پاك مي*نمايند تا صلح و صفا بهتر و بيشتر بدرخشد كه كمترين دستاورد برگزاري آن عمل به اين امر به معروف صريح قرآني در آيه اول سوريه انفال است كه مي*فرمايد: «و اصلحوا ذات بينكم»، حتي در بُعد جهاني و در مقابل محاربان هم سفيران صلح بايد اين آيه*ي قرآن را چراغ راه خويش كنند كه «و ان جنحوا للسلم فاجنح لها»
اكبر هاشمي رفسنجاني

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۴:۱۹ توسط:sana موضوع:

افزايش نرخ مكالمات ثابت و سيار منتفي شد

فزايش نرخ مكالمات ثابت و سيار منتفي شد
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از منتفي شدن نرخ افزايش مكالمات تلفن*هاي همراه و سيار خبر داد.
به گزارش فارس، محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به منتفي شدن بحث افزايش قيمت مكالمات تلفن*هاي سيار و ثابت گفت: بر اساس مصوبه*اي كه ما پيش از اين داشتيم قيمت مكالمات تلفن*هاي ثابت و سيار افزايش پيدا مي*كرد كه ما با بخشنامه*اي اين افزايش را منتفي كرديم.
وي افزود: فكر كرديم كه شايد درست نباشد كه در ابتداي دولت چنين فشاري به مردم وارد شود./فارس

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۴:۰۹ توسط:sana موضوع:

چه بلايي بر سر مردم ايران آورده*ايم؟

چه بلايي بر سر مردم ايران آورده*ايم؟
خبر دردناك و حيرت*آور است؛ در روزهاي اخير، سفير استراليا در ايران، پرده از واقعيت دردناكي درباره ايرانيان برداشت. برخي مقامات و برخي مسئولان! كمي به خود بياييد. آمار ايرانيان فراري از كشور خود، آماري نيست كه بشود آن را پنهان كرد؛ نه مانند تورم است كه بتوان آن را با نقطه*اي و... *دستكاري نمود و نه ديگر رقابت*هاي انتخاباتي در ميان است، بلكه پاي جان ايرانياني در ميان است كه به اميدي از كشور خود فرار مي*كنند تا شايد آينده*اي *براي خود بجويند.
خبر دردناك و حيرت*آور است! ايرانيان بيشتر از افغانستاني*ها سوار بر قايق*هاي مرگ، مي*خواهند خود را به استراليا برسانند تا در آنجا سكني گزينند؛ اما همه آنان به مقصد نمي*رسند. برخي در اقيانوس جان مي*دهند و برخي هم گرفتار اردوگاه*هايي مي*شوند و ساليان سال *با درد و زجر در آنجا زندگي مي*كنند.

به گزارش «تابناك»، در روزهاي اخير، سفير استراليا در ايران، از واقعيت دردناكي درباره ايرانيان پرده برداشت. «پال فُلي»، سفير استراليا در تهران، خبر داد كه از آغاز ماه ژانويه سال* جاري تاكنون، ۶۵۰۰ تن از ايران با قايق و بدون رواديد، راهي آب*هاي استراليا شده و خواستار ورود به خاك آن كشور بوده*اند. وي افزود: *ايرانيان بيش از همه كشور*ها حتي افغان*ها مهاجرت غيرقانوني به استراليا داشته*اند.

سفير استراليا در تهران در ادامه هم*نين خبر داد: «از نوزده ژوئيه تاكنون، ۱۹۹۰ تن بدون رواديد با قايق به استراليا سفر كرده*اند كه بيش از ۱۰۰۰ نفر* آن*ها ايراني هستند. وي افزود: هم*اينك *در اردوگاه*هاي مهاجرتي استراليا، ۳۳۵۰ *ايراني حضور دارند.

البته سفير استراليا **روشن نكرده *كه مدارك تحصيلي ايرانياني كه *قاچاقي از ايران به *استراليا مي*روند، چيست، زيرا در اين صورت درمي*يافتيم*، بيشتر ايرانياني كه با قايق*هاي قاچاق*بر*ها به استراليا برده مي*شوند، چه بسا *از تحصيل*كردگان ايراني باشند*!

به راستي چه بلايي بر سر مردم اين كشور آورده*ايم؟ چرا بخشي از اين مردم از اين كشور گريزان شده*اند و در صدر فهرست قاچاق انسان به استراليا قرار گرفته*اند؟ چرا بايد مردم ايران بيش از كشورهايي كه امنيت و ثبات جاني هم در آنجا نيست، خواهان فرار از كشور باشند؟ چرا ايرانياني كه مي دانند عزم سفر به استراليا رفتن به دام قاچاق برها و بازي و با جان و مالشان است اين مسير خطرناك را همچنان دنبال مي كنند؟

برخي مقامات و برخي مسئولان! كمي به خود بياييد. آمار ايرانيان فراري از كشور خود، آماري نيست كه *بشود آن را پنهان كرد؛ نه مانند تورم است كه با نقطه*اي و... بتوان آن را دستكاري نمود و نه ديگر رقابت*هاي انتخاباتي در ميان است، بلكه پاي جان ايرانياني در ميان است كه به اميدي از كشور خود فرار مي*كنند تا شايد آينده*اي *براي خود بجويند. براي يك بار هم كه شده به واقعيت هاي موجود پشت نكنيم،انكارشان نكنيم، بي تفاوت نباشيم.

اين افرادي كه جان خود را در اين مسير از دست مي دهند هموطتان ما هستند. همان هايي كه گاهي اوقات به آنان افتخار مي كنيم! همان هايي كه در غم ها و رنج هاي تاريخي اين ملت صبورانه ايستاده اند و زندگي كرده اند.

اينك چرا زندگي را از آنان دريغ مي كنيم؟ چرا دسترسي اين مردم به مسئولان براي طرح مشكلات شان محدود شده است؟ چرا رانت خواران گرداگرد مسئولان را فرا گرفته اند و به اسم دور زدن تحريم سودهاي كلان به جيب زده اند، اما يك شهروند عادي براي زندگي كردن از اين كشور فرار مي كند؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۴:۰۳ توسط:sana موضوع:

«بيوه*ها» در ايران «جوان» شده*اند!

كاهش سن زنان سرپرست خانوار در كشور
«بيوه*ها» در ايران «جوان» شده*اند!
روزنامه قانون نوشت:
پايين آمدن سن زنان سرپرست خانوار، آسيب اجتماعي نوظهور در جامعه ايران به شمار مي*رود كه گم شدن آن در ميان ساير آسيب*ها، توجه به آن را نيز كم كرده است.

طي سال*هاي اخير سن طلاق در ايران روند كاهشي داشته و متعاقب آن، زنان سرپرست خانوار نيز «جوان» شده اند و آسيب*هاي اجتماعي زاييده از آن ، مشكلات جدي همراه خواهد داشت.

نوروزي مدير كل امور حمايت*هاي اجتماعي كميته امداد امام خميني در اين باره كاهش سن زنان سرپرست خانوار را تاييد كرده كه ازدواج*هاي احساساتي ، عدم آشنايي زوجين ، تفاوت*هاي فرهنگي ، ازدواج*هاي تحميلي، نازايي، اعتياد و ... از عوامل آن است

.هم اكنون حدود 10 درصد از مددجويان تحت حمايت كميته امداد امام خميني را زنان سرپرست خانوار تشكيل مي*دهند و طبق آماري كه معاون حمايت و سلامت كميته امداد بر اساس سرشماري سال 90 داده ، جهش قابل ملاحظه*اي در بخش زنان سرپرست خانوار مشاهده مي*شود، به طوري كه اين زنان با "يك ميليون و 30 هزار نفر" جمعيت، دومين فراواني اين كميته پس از سالمندان به حساب مي*آيند و هر كدام سرپرستي يك تا چند نفر را بر عهده دارند.

فوت همسر، طلاق، اعتياد، زندان، بيكاري، وبسياري موارد ديگر از زمينه*هاي تبديل شدن زنان به «زن سرپرست خانوار» است كه از همراهي همسرانشان در زندگي محروم اند.
افزايش طلاق، عامل اصلي كاهش سن زنان سرپرست خانوار
دولت*هاي گذشته در ايران، وعده*هاي زيادي در خصوص زنان سرپرست خانوار و رسيدگي به وضعيت آنها داده اند.پرداخت حق اولاد و عائله*مندي به تمام زنان شاغل سرپرست خانوار توسط دولت، اعطاي وام 10 ميليوني به زنان سرپرست خانوار، كاهش ساعت كار اين زنان، تامين امنيت شغلي و ديگر وعده*هاي ناتمام، طرح*هايي هستند كه دولت*ها در سخن مطرح كردند اما در عمل از پس انجام آن بر نيامده و دست آخر نيز لايحه حمايت از زنان سرپرست خانوار كه در دولت دهم مطرح شده بود، به نتيجه نرسيد. امان ا... قرايي مقدم*، جامعه*شناس در گفت و گو با «قانون» كاهش سن زنان سرپرست خانوار را حاصل از افزايش طلاق در سنين پايين مي*داند.

وي مي*گويد كه در حال حاضر بيشتر طلاق*ها در سنين 18 تا 25 سال رخ مي*دهد و در پي آن، ميزان زنان كم سن و سالي كه بي سر و سامان شده يا به سرپرست خانوار تبديل مي*شوند ، بيش از گذشته است. وي مي*افزايد: «از هر 5 ازدواج يك مورد به طلاق منجر مي*شود. چه انتظاري مي*توان داشت؟»

بيوه*هاي كم سن و سال، آسيب*پذيرترند
قرايي مقدم كاهش سن زنان سرپرست خانوار را موجب افزايش آسيب*ها پيرامون اين زنان دانست و با تاكيد بر اينكه اين زنان جوان هستند، هنوز ريشه آرزو در آن*ها نخشكيده و در برابر مشكلات نيز آسيب*پذير*تر و شكننده*تر هستند، هشدار داد كه آن*ها در معرض خطرات بي شماري از جمله فحشا، اعتياد، و قاچاق مواد مخدر قرار دارند كه ممكن است به راحتي سر در راه آن بگذارند. اين جامعه شناس معتقد است كه كمك به اين زنان بسيار ضعيف است و با 150 الي 200 هزار تومان ماهانه نمي توان اين زنان را حمايت كرد.

وي اشتغالزايي براي اين زنان را «حمايت واقعي» مي*نامد و تاكيد مي*كند كه راهكار تنها همين است و هر چه بخواهيم براي اين زنان انجام دهيم، اشتغالزايي و تامين امنيت شغلي در اولويت است. قرايي مقدم از «فقر» به عنوان مهم*ترين مشكل اين زنان نام برده و مي*گويد كه تامين هزينه زندگي، تنگناي بسياري براي اين افراد ايجاد مي*كند كه ممكن است از آن*ها به خاطر فراهم كردن حداقل*ها براي افرادي كه تحت سرپرست خود دارند، شخصيتي بسازد كه در واقع آن نيستند.

طلاق، آسيب آسيب ساز
مجيد ابهري، آسيب شناس اجتماعي نيز در گفت و گو با «قانون» معتقد است كه با افزايش آمار طلاق، منحني سني بيوه*ها نيزتفاوت چشمگيري با دهه قبل پيدا كرده و به 18 تا 25 سال كاهش يافته است. او طلاق را آسيبي آسيب ساز مي*نامد كه وقوع بيوه گي از عوارض مستقيم آن است و مي*گويد متاسفانه در دهه گذشته به خاطر سياست زدگي نهاد*هاي متولي، پوشش*هاي حمايتي مناسبي از زنان بيوه به عمل نيامده و بيمه زنان سرپرست خانوار، در حد حرف و شعار باقي مانده.

ابهري مي*گويد كه در حال حاضر تعداد بي شماري زن سرپرست خانوار در كشور وجود دارند كه سالانه چيزي در حدود 60 هزار نفر نيز به آن اضافه مي*شوند. كمبود درآمد در صورت اشتغال، و پايين بودن سطح تحصيلات و مهارت از دلايلي است كه ابهري مي*گويد باعث شده درصد زيادي از بيوه*هاي جوان به كارهاي خدماتي مثل پرستاري در منزل از كودكان و سالمندان يا نظافت منازل روي بياورند. اين در شرايطي است كه درصد زيادي از بيكاران فارغ*التحصيلان دانشگاهي اند و در اين شرايط، مطمئنا اشتغال اين زنان دغدغه دولت نبوده است.

50 درصد طرح*ها اجرا مي*شد، وضعيت اين زنان بهتر از حالا بود
ابهري در پاسخ به «قانون» در خصوص عملكرد دولت*هاي نهم و دهم در خصوص اشتغالزايي براي زنان سپرست خانوار مي*گويد كه پيشنهاد ما به دولت آقاي احمدي نژاد، توسعه اشتغال خانگي و حمايت*هاي مالي و مهارتي از اينگونه زنان بود، چرا كه سازمان آموزش*هاي فني و حرفه اي داراي امكانات مناسب است و در صورت درخواست مي*تواند متصدي آموزش*هاي لازم باشد. اما مسئله اين جا بود كه پس از آموزش*هاي مهارتي، اين بانوان نياز به سرمايه داشتند كه متاسفانه حمايت*هاي مالي در دولت*هاي گذشته در حد تعارف باقي ماند و فراتر از آن نرفت.

وي در خصوص آسيب*هاي ناشي از وضعيت نامناسب زنان سرپرست خانوار كه اين روزها شاهد كاهش سن آن*ها نيز هستيم، مي*گويد كه برخي از اين بانوان تحصيلات و مهارت لازم براي اشتغال ندارند، برخي دارند و كاري براي آن*ها نيست، اشتغالزايي هم كه وجود ندارد و عملا حمايتي هم در كار نيست، پس براي تامين مخارج ضروري كه از پس آن بر نمي آيند بايد كاري صورت دهند. برخي از اين*ها به اجبار تن به ازدواج*هاي نامناسب مي*دهند يعني يك بيوه 20 ساله حاضر است فقط براي زندگي مناسب تر با يك مرد متاهل 60 ساله ازدواج كند. برخي ممكن است آلوده فساد شوند يا قدم در راه*هاي پر خطر ديگر بگذارند.

اين آسيب شناس در پاسخ به «قانون» در خصوص طرح*هاي بر زمين مانده دولت گذشته در خصوص اين زنان مي*گويد : «طرح*هاي متنوع و خوبي در دولت قبلي مطرح شد كه اگر 50 درصد آن اجرا مي*شد اكنون وضعيت اين زنان بسيار بهتر از چيزي بود كه حالا هست. وعده*هايي نظير پرداخت وام اشتغال به آن*ها، پوشش بيمه براي زنان خانه*دار، سرپرست خانوار و صاحبان مشاغل خانگي، و طرح*هاي انساني و پيشرفته ديگر كه در ميان هياهوي سياست بازي راكد ماند و گم شد.»

اميد به آينده
حمايت از زنان سرپرست خانوار حالا به دست دولت يازدهم سپرده شده و بايد ديد اين دولت تازه نفس، در راه ناهموار و طولاني كه پيش رو دارد، آيا اين زنان را كه روز به روز بيشتر و كم سن و سال تر مي*شوند، از ياد خواهد برد يا نه. برخي معتقدند كه دولت يازدهم با توجه به برنامه*هاي آقاي رئيس*جمهور، موفق پيش خواهد رفت و برخي نيز آرزوي آن را دارند،

با اين حال كارشناسان حوزه زنان، سر و سامان دادن به وضعيت زنان سرپرست خانوار را نيازمند آمار و اطلاعات صحيح و اصولي مي*دانند و از وام*هاي اشتغال خانگي، زمينه ايجاد اشتغال خانگي براي زنان، آموزش*هاي فني به زنان بيوه، ايجاد بانك اطلاعات شناسايي زنان بيوه در كشور، به عنوان اهرم*هاي حمايتي دولت براي اين زنان نام مي*برند. اهرمي كه دولت سابق، از پس فشردن آن برنيامد./قانون

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۳:۵۶ توسط:sana موضوع:

متن كامل پيام صلح علي دايي

متن كامل پيام صلح علي دايي
علي دايي كه شب گذشته نشان صلح جهاني را دريافت كرد، متن كامل پيام خود را در اختيار فارس قرار داد.
شب گذشته در تالار وحدت مراسمي براي اهداي جايزه صلح جهاني به علي دايي اسطوره فوتبال كشورمان از سوي موسسه صلح جهاني برگزار شد و علاوه بر وي چند چهره شناخته شده ورزشي كشورمان به همراه تني چند از اشخاص سياسي و هنري نيز چنين جايزه*اي را دريافت كردند.

متن كامل پيام دايي كه يكي از دريافت كنندگان جايزه صلح جهاني بود را در زير مي*خوانيم:
خانم*ها و آقايان
به عنوان پيام*آورصلح افتخار من است كه در جمع دوستاني باشم كه سهم قابل توجهي به هر روشي در تبديل روياي صلح به واقعيت دارند.
روزي بود كه واژه «صلح» به عنوان واژه مخالف «جنگ» تعبير شد اما امروزه تنوع وسيعي از نيازهاي بشر را پوشش مي*دهد و در نهايت به صلح روح و ذهن او منجر مي*شود. به همين دليل است كه هر تلاشي براي حذف ناهنجاري*هايي چون اعتياد، ايدز، مواد مخدر و تروريسم كه صلح جامعه جهاني را تهديد مي*كند مقدس و در خط تثبيت صلح شمرده مي*شود.
شخصا در انتظار اين همايش در روزي هستم كه صلح تنها يك آرزو نباشد، روزي كه خدا وعده داده است.
از همه شما سپاسگزارم»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۳:۴۹ توسط:sana موضوع:

هفت*تير كشي خونين زن جوان در نيمه شب


هفت*تير كشي خونين زن جوان در نيمه شب
پرونده زن هفت تيركش كه پدر و پسري را با شليك هاي شبانه از پا درآورده بود، پس از محاكمه زن جوان براي رفع نقص به دادسرا بازگردانده شد.
حوادث- به گزارش مهر، ساعت 23 و 30 دقيقه شنبه 23 مهر سال 90 اهالي محله اي در اسلامشهر با شنيدن صداي شليك چند گلوله سراسيمه از خانه ها بيرون آمده و فرد نقابداري را ديدند كه سراسيمه از خانه اي بيرون دويد و در تاريكي هوا گريخت.

با اعلام موضوع به پليس، تيمي از ماموران، خود را به محل تيراندازي در ساختمان سه طبقه رساندند. آنها پس از ورود با جسد حبيب – صاحبخانه 58 ساله – روبه رو شدند كه با شليك گلوله از پا درآمده بود. حسين، پسر 22 ساله اش نيز مجروح شده بود كه بلافاصله به بيمارستان انتقال يافت.

پس از حضور تيم جنايي و بازپرس ويژه قتل اسلامشهر در محل جنايت، تجسس براي افشاي راز تيراندازي مرگبار آغاز شد. نخستين بررسي ها نشان داد هدف اصلي عامل جنايت، يكي از پسران حبيب بوده كه ضارب به دنبال ناكامي در قتل مرد جوان و هنگام فرار پدر و برادر او را هدف هشت گلوله قرار داده بود. در حالي كه تحقيقات جنايي ادامه داشت، از بيمارستان خبر رسيد، حسين نيز بر اثر شدت خونريزي جان باخته است.

با انتقال اجساد به پزشكي قانوني تجسس هاي گسترده براي افشاي راز جنايت ادامه يافت. ماموران در نخستين فرضيه، احتمالي قتل با انگيزه انتقام جويي را مطرح كردند. بررسي هاي اين شاخه نشان داد پسر مرد صاحبخانه كه از توطئه مرگبار جان سالم به در برده با يكي از بستگان همسرش اختلاف داشته است.

با كشف اين سرنخ ماموران نخستين مظنون جنايت را دستگير كردند. اما مرد جوان منكر هر گونه اطلاع از ماجرا شد و گفت مدتي است با همسرش اختلاف دارد به همين خاطر جدا از هم زندگي مي كنند.
وي همچنين گفت: همسرم اختلاف شديد با خانواده قربانيان داشت و چند بار نيز آنها را تهديد كرده بود. حالاهم احتمال مي دهم او دست به جنايت زده باشد.

به دنبال اين اعتراف ها دستگيري زن 39 ساله در دستور كار پليس قرار گرفت اما خيلي زود مشخص شد متهم به قتل به محل نامعلومي گريخته است. سرانجام كارآگاهان با رديابي هاي ويژه تخصصي مخفيگاه وي را شناسايي و او را روز پنجشنبه 28 مهر در يك قرار صوري در شهرك راه آهن تهران – غرب تهران – دستگير كردند.

اعظم در نخستين بازجويي ها منكر قتل شد اما در ادامه پس از مشاهده دلايل و مستندات علمي - تخصصي پليس چاره اي جز اعتراف نديد و گفت: از مدتي قبل با يكي از پسران حبيب اختلاف داشتم به همين خاطر تصميم به قتلش گرفتم. شب حادثه نيز با در دست داشتن اسلحه براي كشتن او به خانه شان رفتم.

البته براي اينكه شناسايي نشوم نقاب زده و لباس مردانه پوشيده بودم. اما هر چه در زدم جوابم را نداد چرا كه مي دانست براي كشتنش آمده ام. با بلند شدن صداي فريادم ساكنان ساختمان متوجه ماجرا شدند كه تصميم به فرار گرفتم. اما همان موقع پدر و برادر مرد مورد نظرم در مسيرم قرار گرفتند كه مجبور به شليك شدم.

در ادامه تحقيقات همسر اعظم نيز در اين رابطه دستگير شد. پس از بررسي هاي جنائي در دادسرا و بازسازي صحنه قتل از سوي زن هفت تيركش بازپرس پرونده براي ناهيد به اتهام مباشرت در دو فقره قتل عمد قرار مجرميت صادر كرد. همسرش نيز به اتهام معاونت در قتل مجرم شناخته شد.

با تائيد قرار مجرميت از سوي دادستان اسلامشهر پرونده با صدور كيفرخواست براي محاكمه به شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد.
در حالي كه قرار بود ا جلسه دادگاه برگزار شود مشخص شد متهم رديف دوم كه با قرار وثيقه آزاد بود در حوزه قضائي فشافويه به قتل رسيده و قاتل او متواري است.اين درحالي بود كه براي او قرار منع تعقيب صادر نشده بود. از سوي ديگر يكي از اولياي دم اقدامات قانوني براي انحصار وراثت را انجام نداده بود.

قضات دادگاه پس از بررسي پرونده، جلسه دادگاه را تجديد كردند تا براي متهم رديف دوم پرونده قرار منع تعقيب صادر شود و اولياي دم گواهي انحصار وراثت را به دادگاه ارائه كنند.
هفته گذشته به اين پرونده در شعبه 74 دادگاه كيفري استان تهران رسيدگي شد كه اعظم در دفاع از خود گفت: من با اصرار همسرم قصد داشتم يكي از برادران او به نام عليرضا را به قتل برسانم.

وقتي در اين كار موفق نشدم در حين فرار به سوي برادر و پدر شوهرم شليك كردم. بعد از اين جنايت عليرضا همسرم را كشت و به نقطه اي نامعلوم گريخت.
بعد از دفاعيات زن جوان در بخش غير علني دادگاه پرونده براي رفع نواقص به دادسراي اسلامشهر بازگردانده شد./مهر

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۳:۴۰ توسط:sana موضوع:

مرده*اي كه پس 42 دقيقه زنده شد!

مرده*اي كه پس 42 دقيقه زنده شد!
پزشكان استراليايي زني را كه از نظر استانداردهاي علم پزشكي 42 دقيقه از مرگش گذشته بوده به زندگي بازگرداندند.
حوادث - به گزارش فاكس نيوز، اين زن كه دچار حمله قلبي شديد شده بود پس از رساندن به بيمارستان فوت كرد اما پزشكان با كمك اتصال وي به يك دستگاه پيشرفته، شريان*هاي حياتي*اش را باز كرده و ضربان قلب وي را به حالت عادي بازگرداندند.

اين بيمار در گفت*وگويي تلفني پس از بازگشت به زندگي گفت: با وجودي كه اين هفته نزديك به يك ساعت مرده بودم، اكنون حالم خوب است.
اين زن سابقه ناراحتي قلبي نداشته است./ايسنا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۳:۳۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم