بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

چه چيزهايي به بهبودي زندگي جنسي شما كمك مي كند ؟

چه چيزهايي به بهبودي زندگي جنسي شما كمك مي كند ؟
هر ايده اي كه هر فرد براي رابطه جنسي اش براي زندگي بر مي گزيند مي تواند بسياري از مسائل و مشكلاتي را كه بر سر راه زندگي زناشويي قرار دارد را از بين ببرد.بايد توجه داشته باشيم كه نكاتي كه در اين جا ذكر مي شود نمي تواند براي همه زوج ها مفيد باشد.

برخي از تصورات جنسي عاشقانه خود را برا ي همسرتان بنويسيد
در زماني كه هر دو زوج تمايل به برقراري رابطه زناشويي دارند ميتوانند براي يكديگر از تصورات جنسي عاشقانه صحبت كنند. اين به چند دليل ميتواند مثبت واقع شود: اين شجاعتي است كه دو نفر در يك رابطه عاشقانه به خرج مي دهند و احساسات خود را براي يكديگر بيان مي كنند بسيار حائز اهميت است. همچنين نحوه بيان احساسات خلاقيت زوج ها را در يك رابطه بيان مي كند .علاوه بر اين ، اين امر نشان دهنده آن است كه دونفر از لحاظ احساسي تا چه حد به يكديگر نزديك هستند.

داستانهاي عاشقانه جنسي براي يكديگر بخوانيد
داستان هاي عاشقانه جنسي را باصداي بلند براي يكديگر بخوانيد . سعي كنيد داستان هايي رابخوانيد كه باعث ناراحتي و آزرده خاطر شدن هيچ يك از طرفين نشود . شما بايد داستان هايي را انتخاب كنيد و عبارتي را در آن استفاده كنيد كه باعث خجالت و شرم هيچ يك از دو طرف نشود.
اين مي تواند افق ديد شما در روابط جنسي را افزايش دهد و باعث ارتقا و رشد سطح رابطه جنسي شود.

خاطره هاي جنسي خود را مرور كنيد
ايجاد چهار قسمت از بخش هاي جذاب و خاطره هاي جنسي كه با يكديگر داريد و بيان اين كه شما در رابطه جنسي چه حسي دوست داريد درباره بدن خود بشنويد.
بيان احساسات جنسي در يك رابطه جنسي بسيار مفيد و تاثير گذار است. بيان خاطره هاي جنسي باعث مي شود كه تصورات ذهني كه هر يك از زوجين درباره يكديگر داند تقويت شود.
سه مورد از مواردي را كه شما در حين رابطه جنسي بسيار دوست داريد با يكديگر در ميان بگذاريد اين امر در رابطه زناشويي بسيار تاثير گذار است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۲۸ توسط:sana موضوع:

نجات بيماران با كليه*هاي چاپ سه بعدي!

نجات بيماران با كليه*هاي چاپ سه بعدي!
دانشمندان با توسعه روش*هاي توليد كليه انساني در محيط آزمايشگاه مي توانند كليه*هاي قابل پيوند با عملكرد نمونه واقعي توليد كنند.
بسياري از بيماران در صف طولاني انتظار پيوند اعضا قرار دارند و برخي از بيماران بدليل كمبود عضو اهدايي، جان خود را از دست مي*دهند.محققان بدنبال توسعه روش*هايي براي توليد اندام مصنوعي قابل پيوند با عملكرد نمونه واقعي هستند و استفاده از فناوري چاپ سه بعدي در آينده كاربردهاي فراواني خواهد داشت.

پس از توليد گوش و كبد با كمك چاپگرهاي سه بعدي، محققان دانشگاه علوم و تكنولوژي هواژونگ چين نمونه هاي مينياتوري كليه را با استفاده از سلول هاي انساني و عملكردي مشابه كليه واقعي توليد كرده اند.
اين فناوري شامل توليد كليه و ساير نسخه هاي مينياتوري اندام با كمك سلول هاي انساني و چاپگر سه بعدي است؛ توليد نسخه بزرگتر كليه چاپ سه بعدي مي تواند جايگزين مناسبي براي بيماران دچار نارسايي كليوي باشد.

كليه*,پيوند كليه*,توليد كليه با چاپگر سه بعدي

نسخه هاي مينياتوري كليه چاپ سه بعدي توسط محققان چيني

با اين حال برخي محققان از جمله دكتر «ليندا گريفيت» از محققان مهندسي بيولوژيكي موسسه فناوري ماساچوست (mit) نسبت به دستاورد محققان چيني ترديدهايي را مطرح مي كند.
به گفته «گريفيت»، محدوديت هاي فيزيكي زيادي براي چاپ سلول با وضوح مشابه اندام واقعي وجود دارد و اين مسئله نيازمند توسعه روش كاملا جديدي است كه محققان چيني هنوز توضيح دقيقي در اين خصوص ارائه نكرده اند.

هزينه انجام تحقيقات و آزمايشات باليني اندام چاپ سه بعدي در حال حاضر بسيار بالا است و با توجه به زمان طولاني تحقيق، توليد، آزمايش و زمان عرضه به بازار، سرمايه گذران تمايل چنداني به حمايت از تحقيقات شركت هاي بيوتكنولوژي فعال در اين بخش ندارند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۱۹ توسط:sana موضوع:

چگونه اضطراب كودكان را كم كنيم؟

بسياري از كودكان امروزي دچار اضطراب و آسيمگي هستند و مسلما براي والدين آنها بسيار دردآور است ببينند فرزندشان از موضوعي ناراحت يا نگران است.

اگر فرزند شما هم اين مشكل را دارد، مي توانيد با راهكارهايي كه در ادامه توضيح داده ايم، به آنها كمك كنيد.

ابتدا بايد به استرس هاي اخير او توجه كنيد. ببينيد ناراحتي و نگراني كودك در نتيجه چه چيزي بوده است. به طور مثال، رفتن به مدرسه جديد، متولد شدن خواهر يا برادر كوچك تر يا نداشتن رابطه نزديك با اطرافيان. اگر عادت داريد بالاي سر كودك مي ايستيد و با او صحبت مي كنيد، بهتر است زانو بزنيد تا هم قد يكديگر شويد و سپس در مورد مشكلاتش از او سوال بپرسيد.

شايد فرزند شما مثلا مشكل لوزه دارد و بايد عمل شود و اين جراحي باعث هراس او شده است و خشم خود را سر مسايل ديگر خالي مي كند. يا غمگين و هراسان مي شود و در خود فرو مي رود.

هنگام كمك به كودكان براي نداشتن استرس، نبايد او را مجبور كنيد كه هنگام صحبت با شما نبايد نگران چيزي باشد. اين نوع مكالمه مي تواند احوال او را بدتر از پيش كند. بهتر است از روش «شنيدن فعال» استفاده كنيد: هنگامي كه كودك با شما صحبت مي كند مستقيما به او نگاه كنيد، حرف هاي او را درك و سپس به روش خودتان، حرف هايش را براي او تكرار كنيد. به طور مثال، «من تصور مي كنم قرار ملاقات فردا با دكتر باعث شده تا عصبي بشوي.»

حتما در نظر داشته باشيد كه شما بايد مشكل فرزند خود را درك كنيد و هرگز نبايد او را تحقير كنيد. در ضمن، باعث افزايش احساس ترس او هم نشويد. به طور مثال، اگر فرزند شما براي ايفاي نقش خود در تئاتر مدرسه دچار اضطراب شده است، شما نبايد با گفتن اينكه همه والدين بچه ها هم در سالن حضور دارند و او را تماشا مي كنند، به ترسش دامن بزنيد. يا مثلا هنگامي كه عصبي و بي حوصله است از او نخواهيد تا ديالوگ نقش خود را براي شما از حفظ بخواند. اين كارها اين احساس را به كودك منتقل مي كنند كه شما متوجه شده ايد او ترسيده است و اين مساله براي كودك چندان خوشايند نيست.

والدين نبايد از موقعيت هايي كه موجب هراس و اضطراب كودكان مي شود، دوري كنند. به طور مثال، برخي از كودكان از عروسك هاي بزرگي كه جلوي فروشگاه ها يا رستوران ها مي ايستند و تبليغ مي كنند، مي ترسند. مادر و پدر اين كودك نبايد او را فورا از محل دور كنند، بلكه بايد دست فرزند خود را بگيرند و با هم نزديك آدمي شوند كه لباس مثلا خرس يا خرگوش پوشيده است. وقتي كودك در كنار شما باشد و مطمئن شود از او محافظت مي كنيد با اضطراب كمتري به عروسك نزديك مي شود و شايد پس از چند دقيقه همه نگراني او از بين برود.

يكي ديگر از روش هاي مقابله با اضطراب كودكان، حرف زدن در مورد نگراني ها است. به طور مثال، اگر فرزند شما نخستين روز مدرسه اش است و اضطراب و ترس زيادي دارد، با او در مورد محيط مدرسه صحبت كنيد. در مورد اتفاق هايي كه ممكن است براي او پيش بيايد حرف بزنيد و روش كنار آمدن را نيز به او آموزش دهيد. همچنين، به او بگوييد در مدرسه دوستان جديد بسياري پيدا خواهد كرد و لحظه هاي شادي خواهد داشت.

بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه هدف شما كم كردن اضطراب و نگراني در فرزندتان است و نبايد ترس هاي او را از پايه و اساس سركوب كنيد.

اگر اضطراب كودك شما زياد است، بهتر است با روانشناس يا پزشك كودكان مشورت كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۱۲ توسط:sana موضوع:

داستان سريال مرهمت از چه قراره ؟
سريال جديد مرهمت merhamet يكي از سريالهاي موفق كشور تركيه در ژانر درام است كه در سال ۲۰۱۳ توليد شده است.
از بايگران شاخص اين سريال مي توان به اوزگو نمل (بازيگر نقش گلي در سريال عمارت سراب) و بورچين ترزي اوغلو (بازيگر نقش آزاد در سريال ايزل) اشاره كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۷:۰۵ توسط:sana موضوع:

خواننده زن مشهور ايران: براي رفتن به لس آنجلس حتي وسوسه نشدم

سيمين غانم بي*ترديد يكي از خوش صدا و نجيب*ترين خوانندگان زن ايراني به شمار مي*رود او كه به واسطه قطعات «گل گلدون من»، «سيب» ، «مرد من» و «قلك چشات» به شهرت رسيد. تصميم گرفت همواره بدون اعتنا به حواشي كه در عالم موسيقي وجود دارد تنها به ارائه كار خوب فكر كند. با او به بهانه برگزاري كنسرتش در شهريورماه به گفت*وگو پرداخته*ايم. سيمين و تولد در يك خانواده سنتي
۲۲ فروردين ۱۳۲۲ در يك خانواده سنتي در تنكابن به دنيا آمده ام. خانواده*ام از بافت سنتي برخوردار بود به همين خاطر اجازه فعاليت در عرصه موسيقي به شكل حرفه*ايي به من داده نمي*شد و فعاليت*هاي من در اين عرصه به خواندن در مهماني و جشن*هاي خانوادگي محدود مي شد هر چند كه در دوران مدرسه چندين بار به خاطر داشتن صداي خوب مورد تقدير قرار گرفتم و اول شدم . اما خب اين جوايز براي حضور حرفه*ايي در عرصه موسيقي به من كمكي نمي*كرد. خانواده*ام مدام اين استرس را داشتند كه جو نا مناسب هنر كه در آن مقطع در برخي از محافل جود دارد روي من تاثير بگذارد و من هم چون دوست نداشتم كه آنها را برنجانم هيچ*گاه در اين مورد پا فشاري نمي كردم تا اينكه در نهايت يك راه چاره به ذهنم رسيد.
براي ورود به دنيايي موسيقي ازدواج كردم
با خودم گفتم بهترين راهكار براي من يك ازدواج مناسب است ازدواج با فردي كه درك درستي نسبت به هنر داشته باشد وبه من هم اعتماد كند و اجازه دهد ضمن رعايت همه موازين اجازه فعاليت موسيقايي به من دهد افراد زيادي به خواستگاري من آمدند اما هيچ كدام از آنها نمي توانستند نظر من را تامين كنند تا اينكه با همسرم آشنا شدم در همان روزهاي اول ازدواجم به اين موضوع پي بردم كه او همان فردي است كه انتظارش را مي كشيدم زماني كه ازدواج كردم بيست و پنج سال داشتم و از آن به بعد فعاليت موسيقي ام را به شكل جدي پيگيري كردم اما به همسرم اطمينان دادم كه همه موازين را رعايت مي كنم و كاري نمي كنم كه مايع سرشكستگي او شوم و از دوران جواني ام تا به امروز به اين عهدم وفادار بودم.
خانواده*ام مهتر از موسيقي است
به نظرم اين موضوع به خصوصيات فردي هر كسي بر مي گردد و نمي توان به آن شكل عام داد اما من با وجود علاقه ايي كه به موسيقي داشتم اما همواره آن براي من در درجه دوم اهميت قرار داشت و آن چيزي كه برايم پررنگ تر بود خانواده ام بود و خب شايد اين تصميم من مورد انتقاد بسياري هم واقع شد برخي به من مي گفتند فردي كه تا اين حد از صداي خوبي برخوردار است نبايد خودش را در قاب خانه محدود كند اما خب موضوع چيزي نبود كه بخواهم به سادگي از ان چشم پوشي كنم و هميشه براي من در الويت قرار داشته و خواهد داشت.
نقش پررنگ همسرم در موفقيت من
به دور از هر گونه شعار زدگي بايد بگويم يك هنرمند زماني موفق مي*شود كه ارتباط خوبي با خانواده*اش داشته باشد و خوب شايد بر اساس همين موضوع سعي كردم در انتخابم براي همسر آينده*ام دقت كنم و خوشبختانه در اين راه بهترين انتخاب را داشته*ام.همسرم در موفقيت من تاثير زيادي را داشته است روح بزرگ و منش او باعث شده است كه من در زندگي ام خوشبختي را با همه وجودم لمس كنم و قدم در راه موفقيت بگذارم من هم به خاطر همه لطف هايي كه در طول اين سالها به من داشته قطعه « بگو اي مرد من اي از تبار هر چه عاشق» را به ايشان تقديم كردم و البته اين آهنگ مي*تواند هديه خوبي باشد كه خانم هاي ايراني به همسران*شان براي تشكر از محبت*هايشان هديه دهند.
سخت پسند شده*ام
براي يك خواننده همواره نوع ملودي از اهميت زيادي برخوردار است چرا كه باعث مي شود كار او آن طور كه بايد به چشم بياييد.بعد از انقلاب وقتي فعاليت هنري*ام را از سر گرفتم ترجيح دادم كه آهنگسازي كارهايم را خودم بر عهده بگيرم بيش از اين با بزرگاني مانند فريدون شهبازيان ،بابك بيات كاركردم اما خب بعدها پيشنهاد زيادي داشتم اما هيچ*يك ازاين پيشنهادها نتوانست من را متقاعد كند كه بخواهم آهنگسازي كارهايم را به آن*ها واگذار كنم؛ شايد بخشي از اين موضوع به اين خاطر باشد كه در طول اين سال*ها بسيار سخت پسند شده *م و هر اثري نمي*تواند توجه من را به خود جلب كند به همين خاطر ملودي كارها را خودم مي*سازم و تنظيم آن را به همكارانم مي*سپارم.
جوان*ها از كنسرتم بيشتر استقبال مي*كنند
براي يك خواننده زيباترين لحظه زماني است كه روي استيج قرار مي*گيرد براي من هم اين لحظه هميشه جزو زيباترين لحظه*هاي زندگي*ام بوده است. هيچ وقت يادم نمي رود وقتي بعد از بيست سال وقتي براي اولين بار روي استيج قرار گرفتم و قرار شد براي خانم*ها برنامه*ايي را اجرا كنم با خودم گفتم حتما افرادي كه به سالن اجرا مي*كنند همنسلان خودم هستم چون در شرايطي كه همه جورموسيقي آن هم به وفور در جامعه به گوش مي*رسد طبيعي است جوان*ها جذب آن سبك موسيقي ها شوند اما در كمال ناباوري وقتي وارد سالن شدم ديدم نيمي از سالن متشكل از جوان*ها است همان*جا بود كه بغض كردم و اين موضوع را توفيقي از جانب خدا دانستم و خب حالا با گذشت سال*ها همچنان استقبال جوان*ها از كنسرتم چشمگير است سعي مي*كنم در اجراهايم در كنار كارهاي قديمي كارهاي جديد را هم اجرا مي*كنم .
خيلي*ها با گل گلدون عاشق شدند
براي خيلي*ها اسم سيمين غانم مترادف شده است با گل گلدون، بايد اعتراف كنم خيلي خوشحالم بعد از گذشت سال*ها گل گلدون هنوز در ميان مردم شنيده مي*شود وديگر به نوعي نوستالوژي بدل شده است و يك آهنگ خاطره*انگيز و اشك به چشم خيلي*ها آورد. خيلي*ها با اين آهنگ عاشق شده*اند در سفرهاي*شان آن را گوش داده*اند و يا به عنوان لالايي براي بچه*هايشان آن را مي*خوانند خب اين موضوع براي يك هنرمند بسيار ارزشمند است.
زماني كه نمي*خواندم باغباني مي*كردم
عده*اي از دوستان از من مي*پرسند زماني كه از حرفه خوانندگي دور بودي چكار مي*كردي و من در جواب آن*ها مي گويم:در طول سال*هاي كه از موسيقي دور بودم سعي كردم كه خودم را با هنرهاي مختلف ديگر سر گرم كنم به همين خاطر در وقت*هاي بيكاري به سراغ طراحي دكوراسيون مي*رفتم و گاهي هم عروسك سازي انجام مي*دادم . من شيفته طبيعت هستم و براي من هيچ چيزي لذت بخش*تر از آن نيست كه وقتم را با باغباني بگذرانم به خاطر علاقه*ام به طبيعت زمين كوچكي را در لواسان خريدم و به ناچار براي فرار از آلودگي تهران به آن*جا پناه مي*برم.
شهرت دغدغه*ام نيست
اين كه مي گويم هيچ گاه شهرت دغدغه من نبوده است قصد شعار گفتن ندارم. شايد اين موضوع با روح يك خواننده در تضاد باشد اما من علاقه چنداني به شهرت و ديده شدن ندارم به همين خاطر در طول سال*هايي كه فعاليت موسيقي انجام مي*دادم چندان ناراحت نبودم چون اين موضوع براي من شكل حياتي نداشت و در خلوتم براي دل خودم مي*خواندم من از بودن در كنار مردم همواره لذت مي*برم اما هيچوقت دوست نداشتم مشهور شوم و به دنبال آن نبودم شك نكنيد اگر به دنبال اين موضوع بودم سال*ها قبل با پيشنهادهاي آن*چناني كه داشتم، راهي خارج از كشور مي*شدم. اما من قلب را در كشورم جا گذاشته بودم و نمي*خواستم كه از جايي كه متعلق به ان هستم دل بكنم . شايد براي*تان جالب باشد كه بدانيد هيچ وقت براي لس آنجلس رفتن حتي وسوسه هم نشدم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۵۷ توسط:sana موضوع:

×-×-× مرسي از مخترع فتوشاپ + فيس بوك + خوشتيپ هاي ايران ×-×-×

مرسي واقعا ، مرسي كه همه اينقد اين نرم افزارو دوس دارن و همه از دم حرفه اي هستن


و مرسي از كساني كه آتليه هارو خيلي دوس دارن و بيشتر از اون اين فيس بوك رو خيلي خيلي خيلي دوس دارنو كلا مرسي از كساني كه وقتي از زندگي نااميد ميشم با نگاه كردن فقط به عكساشون نظرم عوض ميشه كلا و سرزنده ميشم

************************************************** *******************
************************************************** *******************
ووووااااااااااااي كه بعضي از اين كاورهاي خواننده ها هم نيز بسي مايه سرخوشي ماست

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۴۷ توسط:sana موضوع:

خواهش ميكنم بخونيد :((((اين مطلب رو بخونيد عكس ها رو ببينيد و انتشار بديد! :((((لطفا از مك دونالد و كي اف سي غذا نخريد!

بدانيد چه مي خوريد و اين غذا از كجا تهيه مي شود!

غذايي به نام
Foie Gras

به معني جگر چرب

غذاي تجملي و گران قيمتي است كه منشاء آن فرانسه است.

براي تهيه اين غذا مرغابي و غازها را مجبور مي كنند مقدار زيادي چربي بخورند تا بيش از اندازه چاق شوند و به بيماري جگر چرب مبتلا شوند.

اجازه بدهيد تا ببينيم اين غذاي لذيذ به چه قيمتي تهيه مي شود :
پرندگان مجبور مي شوند مقدار زيادي روغن و غذاي چرب بخورند حتي اگر ميلي به خوردن آن نداشته باشند .يك لوله فلزي از گلوي حيوان به داخل معده وارد مي كنند و به حيوان غذا مي خورانند تا حدي كه جگر آنها بزرگ و بزرگتر شودسپس آنها را درون قفس هاي بسيار كوچك قرار مي دهند و آنها را مجبور مي كنند كه در يك حالت ثابت و بدون حركت بايستند تا انرژي مصرف نكنند.


خوب نگاه كنيد. مي توانيد غم را در چشمهاي او ببينيد؟


پاهاي آنها در اثر ايستادن هاي ثابت و طولاني مدت ورم مي كند. و نمي توانند بخوابند. و البته نيازي هم به خواب نيست چون دوباره مجبور هستند غذا بخورند.


آنها سعي مي كنند از جان خود دفاع كنند، اما اين تلاش هم بي فايده است.

آنها زندگي غم انگيزي دارند.


آنها را مجبور به خوردن مي كنند تا جايي كه بميرند و يا بدن آنها نتواند اين مقدار غذا را تحمل كنند همانطور كه مي بينيد غذا از دهان حيوان بيرون زده...


آنهايي زنده مي مانند بيمار مي شوند. و از مخرج آنها هنگام دفع مدفوع خون جاري مي شود.

آنها نه تنها از ناحيه دهان و گلو دچار جراحت مي شوند، بلكه تمام مدت زندگي غم انگيز خود از دل درد و ورم و درد پا عذاب مي كشند.

نه خوابي دارند و نه حركت و جنب و جوشي ، كه مطابق غريزه خود و مطابق آزادي و زندگي كه خداوند به آنها داده بتوانند آسمان را ببينند ، روي زمين راه بروند و در آب شنا كنند.


در عكس زير مي توانيد جگر چرب را در مقايسه با جگر معمولي حيوان ببينيد

به اين شكنجه و جنايات كه روزانه به حيوانات تحميل مي شود پايان دهيد. از خريد اين غذاها خودداري كنيد. اگر شما تقاضا نكنيد، عرضه اتفاق نمي افتد.از خودمان شروع كنيم.قبل از خوردن هر چيز تفكر كنيم كه چه مي خوريم و به چه قيمتي. به سلامتي خود و جان حيوانات اهميت دهيم. غذايي كه زجر دادن و شكنجه شدن حيوانات تهيه شود جز سم و سرطان چيزي عايدمان نخواهد كرد.ببخشيد اگه باعث ناراحتي شدم!

اميدوارم كه انسان ها ديگه هيچ حيوني رو هيچ جاي دنيا

به هر دليلي آزار ندن!
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۴۱ توسط:sana موضوع:

ترسناك ترين كوير ايران! مكان زندگي جن ها!!تاكنون نام ريگ*جن به گوشتان خورده است؟! همان* كوير ترسناكي كه مردم محلي معتقدند محل زندگي ارواح و اجنه است و هر انساني از آنجا عبور كند گرفتار ارواح مي*شود و قطعا جان سالم به در نمي*برد...
تاكنون نام ريگ*جن به گوشتان خورده است؟! همان* كوير ترسناكي كه مردم محلي معتقدند محل زندگي ارواح و اجنه است و هر انساني از آنجا عبور كند گرفتار ارواح مي*شود و قطعا جان سالم به در نمي*برد.
شايد اين باور بومي*ها هم نشات گرفته از اتفاقاتي باشد كه پيش از آن به وقوع پيوسته، مثلا سواراني كه بي*گدار به منطقه رفته*اند و ديگر هيچ اثري از آنها پيدا نشده است. ريگ*جن گستره*اي از شنزارهاي روان است، تا چشم كار مي*كند نمك است و ماسه و در بعضي مناطق باتلاق؛ باتلاق*هايي كه اگر شناختي از محل آنها نداشته باشيد قطعا گرفتار شده و به جرگه همان آدم*هايي مي*پيونديد كه گرفتار روح و جن شده*اند(!)
فرو رفتن در گل و لجن در ريگ جن شايد يكي از خطرناك*ترين اتفاقاتي باشد كه ممكن است گريبانگير مسافران، البته مسافران ناوارد شود و آنها را به كام مرگ بكشاند. سال*هاي متمادي هيچ*كس جرات آنكه به ريگ جن سفر و راز اين كوير اسرارآميز را كشف كند، نداشت يا اگر حتي جراتش را هم داشت به دليل ناآشنايي با منطقه در راه مي*ماند.

شكست طلسم!
سون*هدين در سال 1900 ريگ*جن را كشف كرد و بعد از آن هم آلفونز گابريل در سال 1930 از نزديكي آن گذر كرد. اما عبور از آن همچنان براي كويرنوردان به صورت يك رويا باقي ماند تا اينكه بالاخره در سال 1997 طلسم ريگ*جن توسط علي پارسا، كويرشناس مقيم آمريكا شكسته شد.
وي به همراه ميرانزاده، رئيس پارك ملي كوير وقت با هواپيما بر فراز ريگ*جن رفتند تا ثابت كنند كه هيچ*چيز شگفتي در ريگ*جن وجود ندارد.
علي پارسا در خاطرات خود درباره آشنايي اوليه*اش با ريگ*جن مي*نويسد: در يكي از سفرهايي كه زمان دانش*آموزي به كوير مركزي داشتم در نقشه*اي به ريگ*جن برخوردم. نامش اسرارآميز به نظر مي*آمد. تصميم گرفتم به آنجا بروم و اين سفر همزمان شد با انقلاب اسلامي ايران. سال*ها بعد در 1996 اين رويا با سفر به پارك ملي كوير دوباره به سراغم آمد.
من، دوستانم و ميرانزاده، رئيس پارك ملي كوير تصميم گرفتيم كه از فراز ريگ*جن با هواپيما عبور كنيم تا به خودمان ثابت كنيم در مسير* چيز عجيبي نيست؛ فقط نمك، ماسه و تپه است.

نخستين امر شگفتي كه در ريگ*جن با آن مواجه شديم گودالي تازه به وجود آمده بود. داخل گودال يك فضاي آبي ديده مي*شد كه آب شور بود. اطراف آن نمك كريستال شده به رنگ سفيد ديده مي*شد و اطراف آن به رنگ قهوه*اي بود كه مشخص بود در اثر فشار، خاك آن پخش شده است. اما علي پارسا براي نخستين*بار در نوامبر 1997 با ماشين وارد ريگ*جن شد و بعد از آن بسياري از كويرنوردان از برخي بخش*هاي ريگ*جن گذشتند. البته با تجهيزات كامل نه گرفتار روح شده و نه جن زده شدند.

موقعيت جغرافيايي
گسترش ريگ*جن از شمال شرق به جنوب غرب است. اين منطقه در شمال شرق به كوه گوگرد و منطقه معلمان، از جنوب به انارك، از شرق به ناحيه جندق و از سمت غرب به پارك ملي كوير منتهي مي*شود.
بهترين مسير دستيابي به ريگ*جن بخش شمال شرق پارك ملي كويراست، يعني جاده سنگفرش ملك آباد كه البته داخل مرز پارك است كه زير نظر سازمان حفاظت محيط*زيست اداره مي*شود و گرفتن مجوز بسيار سخت است، به*خاطر همين بهترين مسير براي ورود به ريگ*جن است كه دقيقا در نقطه مقابل يعني در بخش شرقي پارك قرار دارد.
از تهران تا جندق حدود 170 كيلومتر راه است. البته قبل از حركت چند نكته بسيار جدي و مهم را مدنظر قرار دهيد. مهم*ترين مساله اينكه اگر تا به حال كوير نوردي نكرده ايد و به اصطلاح حرفه*اي نيستيد، براي نخستين تجربه به هيچ*عنوان ريگ*جن را برنگزنيد كه در اين صورت رفتنتان با خودتان است و برگشتنتان با تقدير. حتي اگر هم حرفه*اي هستيد حتما گروهي به اين منطقه سفر كنيد. بهترين وسيله براي سفر به كوير جيپ**هاي سبك وزن است، نقشه را فراموش نكنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۳۴ توسط:sana موضوع:

جنيفر لوپز در نقش گوگوش آمريكايي*ها! + تصاويراگرچه جنيفر لوپز خواننده 43 ساله هاليوودي خبر درستي از حضور دوباره اش در برنامه پر بيننده امريكن آيدل نداده بود اما معشوق 24 ساله اش كاسپر اسمارت تاييد كرد كه او مجددا روي صندلي قضاوت اين برنامه خواهد نشست.

اگرچه جنيفر لوپز خواننده 43 ساله هاليوودي خبر درستي از حضور دوباره اش در برنامه پر بيننده امريكن آيدل نداده بود اما معشوق 24 ساله اش كاسپر اسمارت تاييد كرد كه او مجددا روي صندلي قضاوت اين برنامه خواهد نشست.

او در مصاحبه اخيرش با يكي از نشريات لوس آنجلس تاييد كرد كه جنيفر لوپز در فصل جديد برنامه استعداديابي خوانندگي امريكا حضور خواهد داشت و براي حضور در اين برنامه قراردادي 15 ميليون دلاري امضا كرده است.


به گفته يك منبع نزديك به اين خواننده حضور در اين برنامه با توجه به دستمزد بالايش براي جنيفر كاري معقولانه است و او ميتواند در كنار آن به ديگر پروژه هاي تلويزيوني اش نيز رسيدگي كند و اوقات بيشتري در كنار خانواده باشد.

گفته ميشود اين ستاره در سالهاي 2010 و 2011 نيز در اين برنامه حضور داشت كه به ترتيب 12 و 20 ميليون دلار بخاطر حضورش از تهيه كنندگان اين برنامه دستمزد گرفت.بنابرگزارشات حضور " كيث اربن" خواننده معروف ترانه هاي محلي و همسر "نيكول كيدمن" در اين دوره از رقابتها قطعي شده است اما هنوز مشخص نيست كرسي سوم قضاوت اين برنامه در اختيار چه كسي قرار خواهد گرفت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۲۸ توسط:sana موضوع:

كسي حق ديدن نوزاد كيم كارداشيان را ندارد+عكس

كيم كارداشيان بعد از حدود دو ماه از تولد دخترش نورث وست در حالي در لس آنجلس ديده شد كه بهمراه كايني وست و پرستار مخصوص دخترش در حالي كه صورت نوزاد را بخاطر پاپاراتزيها پوشانده بودند براي ويزيت دخترش به دكتر وي در لس آنجلس مراجعه كردند.

شايعات زيادي از بدو تولد دختر كيم كارداشيان و كايني وست اطراف اين زوج مشهور و پر حاشيه وجود داشته از جمله پيشنهاد سه ميليون دلاري برخي مجلات سلبريتي به اين خانواده براي خريدن اولين عكس دخترشان.
به گفته اطرافيان اين زوج كيم تمايل به فروش عكسهاي نورث وست و صرف درآمد حاصله در امور خيريه را داشته اما كايني وست همچنان در برابر اين پيشنهادات مخالفت ميكند.
ازديگر نكات كيم و نوزاد تازه متولد شده اش اين است كه كيم به هيچ فرد سيگاري از اعضاي خانواده اش اجازه نزديك شدن به نورث وست را نميدهد حتي مادر خودش و كايني.


اين افراد بعد از استحمام و زدن مسواك اجازه نزديك شدن به دختر كيم را دارند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۱۶:۱۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل