بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

رونمايي سامسونگ از ساعت مچي هوشمند در ماه آيندهلي يونگ – هي"( Lee Young-hee) مدير مركز دستگاه*هاي الكترونيكي قابل*حمل سامسونگ سرانجام به روزنامه Korean Times توضيح داد كه ماه آينده از ساعت مچي هوشمند خود در برلين رونمايي مي*كند.

به نقل از سلولار – نيوز، پس از انتشار شايعات طي چند هفته گذشته، شركت سامسونگ سرانجام تاييد كرد كه ماه آينده ساعت مچي هوشمند خود را در نمايشگاه بين*المللي تجهيزات الكترونيكي German IFA عرضه مي*كند.

اگرچه از مدت*ها قبل پيش*بيني شده بود كه اين محصول در نمايشگاه IFA آلمان عرضه شود، "لي يونگ – هي"( Lee Young-hee) مدير مركز دستگاه*هاي الكترونيكي قابل*حمل سامسونگ سرانجام به روزنامه Korean Times توضيح داد كه ماه آينده از اين ساعت مچي هوشمند در برلين رونمايي مي*كند.

اين ساعت مچي هوشمند با نام Galaxy Gear شناخته مي*شود و براي آن نمايشگر غيرانعطاف*پذير در نظر گرفته شده و در اصل مدل مفهومي از يك محصول محسوب مي*شود.

لي در اين خصوص گفت: «دستگاه جديد بيشتر قابليت*هايي كه گوشي*هاي هوشمند كنوني شامل مي*شوند را در اختيار كاربران مي*گذارد. اين محصول يك گام جديد در دنياي ارتباطات هوشمند محسوب مي*شود. ما اطمينان داريم كه Gear اتفاقات قابل ملاحظه*اي در صنعت دستگاه*هاي موبايلي به وجود مي*آورد.»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۴۸ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين پديده هاي جهان

عجيب ترين پديده هاي جهان
كره خاكي كه ما روي آن زندگي مي كنيم سراسر از شگفتي است: جنگل ها، بيابان ها، يخ ها و درياها. اين ها همه مناظري هستند كه هركدام به تنهايي سرشار از زيبايي هاي خيره كننده اي هستند اما در اين كره پر از شگفتي مكان هايي وجود دارند كه با ديدنشان فكر مي كنيم از جهاني ديگر وارد زندگي ما شده اند و متعلق به زمين نيستند.

صخره هاي موجي شكل در آمريكا:صخره هاي موجي شكل با رنگ هاي متنوع و قوس و خميدگي هاي منحصربفرد كه دانشمندان عمر آن ها را بالغ بر ۱۹۰ ميليون سال تخمين زده اند.اين صخره هاي منحصربفرد بخشي از بيابان صخره اي قرمز رنگي هستند كه از دره هاي تنگ تشكيل شده است. صخره ها از جنس ماسه سنگ هستند و در ايالت متحده آمريكا در نزديكي مرز آريزونا و يوتا واقع شده اند و دليل تشكيل شان هم باران هاي مكرر و وزش بادهاست.


گودال عميق آبي در Belize:اين گودال در مركز آمريكاي لاتين واقع شده و عمقش ۱۲۴ متر است. گودال بليز در اواخر عصر يخبندان و در زماني كه سطح دريا بسيار پايين بوده با تجمع مرجان ها در طول زماني بسيار طولاني بوجود آمده است.اكوسيستم اين حفره مورد توجه بسياري از دانشمندان و محققان قرار گرفته و البته گروه بسيار زيادي از ماجراجويان هم به اين منطقه راهي شده اند كه به همين دليل اين حفره آبي بزرگ به عنوان يكي از مقاصد برتر زير آبي جهان شناخته مي شود.
مجسمه سنگي فيل در ايالت نوادا آمريكا:


اين كوه سنگي كه تداعي گر پيكر يك فيل عظيم الجثه با خرطوم بلند است در پارك دره آتش در ايالت نوادا واقع شده و بر اثر گذر زمان تغيير شكل داده است.

دره مرگ در ايالت كاليفرنيا آمريكا:سطح اين دره بسيار هموار است و البته سنگ هايي نيز در آن وجود دارند كه گاهي وزن آنها به ۳۰۰ كيلوگرم هم مي رسد. نكته شگفت انگيز اين است كه اين سنگ ها ثابت نيستند و با وجود وزن زيادشان به دليل نامشخصي هميشه در كف دره در حركتند!
منطقه Waiotapu در نيوزلند:اين منطقه ميزبان يكي از عجيب ترين نقاط روي زمين است. جايي كه استخرهاي آبگرم در رنگ هاي مختلف وجود دارند. اين استخرهاي طبيعي كه معروف به استخر شامپاين هستند قدمتشان به ۹۰۰ سال مي رسد.درجه حرارت اين استخرها تا ۷۴ درجه سانتي گراد هم مي رسد و بخار آب جوش و حباب هاي سوزان و گاز دي اكسيد كربن از سطح آنها خارج مي شود. اين استخرهاي رنگانگ به علت وجود موادي مانند طلا، نقره، مس و آرسنيك به اين رنگ ها در آمده اند.


سنگ هاي تخم مرغي نيوزلند:اين سنگ ها كه در اندازه هاي بسيار بزرگ قرار دارند در دوره هاي پيشين در كف دريا بوده اند كه البته به علت تغييرات شرايط زمين به شكل مرموزي خود را تا لبه كناري ساحل رسانده اند.برج هاي Tufa در درياچه Mono:اين منظره شگفت انگيز در كاليفرنيا مشاهده مي شود و بر اثر واكنش هاي شيميايي در درياچه مونو شكل مي گيرند. جنس برج هاي توفا از سنگ آهك است.
استخر سنگ زرد در پارك ملي آمريكا:اين پارك يكي از مراكز شگفت انگيز دنياست كه موارد خاص در آن زياد ديده مي شود. يكي از اين موارد استخرهاي آبي هستند كه در رنگ هاي مختلف قرار دارند و دليل اصلي آن نيز وجود جلبك ها و باكتري هاي متفاوت در آن است.
كاشاكاتووتنت در نيومكزيكو:Kasha-katuwe tent جاييست كه در آن صخره هاي قلمي فرسايش يافته اي وجود دارند كه از گدازه هاي آتشفشاني طي ۶ تا ۷ ميليون سال تشكيل شده اند. درحاليكه صخره هاي تشكيل شده از نظر شكل مشابهند به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند و تا ۳۰ متر هم مي رسند.
بيابان سفيد مصر:


اينجا اقامتگاه صخره هاي گچي بزرگيست كه به دليل وزيدن طوفان هاي شني مكرر در اين منطقه بوجود آمده اند. اين بيابان بي حاصل با شكل هاي صخره اي عجيبش بيشتر شبيه منطقه اي روي كره ماه است تا بيابان.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۳۹ توسط:sana موضوع:

تاريخچه ساز آكوردئون

تاريخچه ساز آكوردئون

تاريخچه ساز آكوردئون
آكوردئون سازي است كه بر اصول زير ساخته شده است:
هوا با فشار از ميان لوله هاي فلزي مي گذرد و صدا توليد مي كند.
چه كسي آكوردئون را ساخت؟
آكوردئون طي سال هاي متمادي كامل شد. لوله هاي فلزي كه بخشي از اين ساز هستند، نخست در چين باستان در سازي به نام چنگ مورد استفاده واقع مي شد. در قرن شانزدهم انديشه استفاده از قاب چوبي در سازي به نام بلون قوت گرفت و اين آغاز ساختن آكوردئون شد.
باز و بسته شدن اين گونه بلون سبب مي شود كه جريان هوا، لوله ها را مرتعش كند. در نتيجه، بر كليدهاي لوله ها فشار وارد مي شود و ارتعاش هواي درون لوله ها، آواهاي آكوردئون را توليد مي كند.

صفحه كليدهاي آكوردئون كه درست مانند كليدهاي پيانو است، در قرن دوازدهم اختراع شد. نخستين سازي كه پيشرو آكوردئون محسوب مي شود، در سال ۱۸۲۹ ميلادي، توسط مردي استراليايي به نام دامين ساخته شد.
آكوردئون پيانويي تا پيش از سال ۱۹۱۰ براي مردم اروپا ناشناخته بود. پس از آن مردم امريكا با آن آشنا شدند و سپس به روش هاي گوناگوني تكميل گرديد و در سال ۱۹۳۷، در يك اركستر سنفونيك از آن استفاده شد.

آكوردئون پيانويي در يك طرف ۱۲۰ كليد بم و در طرف ديگر ۴۱ كليد زير دارد.
آكوردئون يكي از چندين اختراع اروپايي ها در اوايل قرن نونزدهم است. در حقيقت سازي با نام آكوردئون (accordion) اولين بار در سال ۱۸۲۹ توسط شخصي به نام Cyrill Demian در وين ارائه شد، جالب است بدانيم اين ساز در ابتدا “eoline” ناميده مي شد و بعدها در دست نويس هاي افراد به زبان هاي مختلف “accordion” جايگزين آن شد.
ساز Demian شباهت اندكي به آكاردئون هاي امروزي داشت: تنها يك كيبورد در سمت چپ آن قرار داشت و سمت راست به هدايت و كنترل bellow ها اختصاص داشت. خصوصيت برجسته اين ساز اين بود كه با يك كليد مي توانست يك آكورد كامل را اجرا كند، به علاوه عمل فشردن و بيرون كشيدن bellow ها آكورد ديگري را توليد مي كرد و بدين ترتيب امكان نواختن دو آكورد مختلف با يك كليد، فراهم مي شد.
در آن زمان مدت ها بود كه در وين از ” ساز دهني ” استفاده مي شد كه عملكردي مشابه با آكوردئون داشت. آكاردئون با دست چپ نواخته مي شد و به عنوان يك ساز به اندازه كافي كوچك و سبك بود كه مسافران آن را همراه خود به مكان هاي مختلف حمل كرده و در مواقع لازم به منظور همراهي با آواز مورد استفاده قرار دهند.

در سال ۱۸۲۹ شخصي با نام Sir Charles Wheatstone سازي با نام ” concertina” را ارائه كرد، كه نوعي آكاردئون كوچك بود، متعاقبا در سال ۱۸۳۱ نيز Sir Charles Wheatstone سازي با نام ” flutina” را عرضه كرد. در آن دوران شهر هاي لندن و وين روابط موسيقيايي نزديكي با يكديگر داشتند و اغلب نوازندگان با فاصله زماني كوتاهي در اين دو شهر به اجراهاي يكسان مي پرداختند.

flutina و concertina ساختار داخلي تقريبا مشابهي را دارا بودند، اما در flutina كليدها با دست راست كنترل مي شدند در حاليكه در concertina اين عمل با دست چپ انجام مي گرفت. آنچه كه امروز آكاردئون ناميده مي شود، در حقيقت نتيجه تركيب اين دو ساز است.
با گذشت زمان ابداعات بسياري بر روي اين ساز به اجرا در آمد، از آن جمله مي توان به توسعه سيستم كي بورد و مكانيسم سوئيچ كردن بر اصوات مختلف در هنگام اجرا اشاره كرد.

آكوردئون امروزه در جنوب برزيل – در Rio Grande do Sul – بيش از ديگر نواحي توسط گروههاي نوازندگان محلي مورد استفاده قرار مي گيرد. از نوازندگان اصلي اين خطه مي توان به افرادي چون : Luciano Maia, Arthur De Faria, Leonel Gomez, Edilberto Bérgamo و Renato Borgetti اشاره كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۳۰ توسط:sana موضوع:

10 پارك ملي هيجان انگيز

10 پارك ملي هيجان انگيز

پارك هاي ملي همچون پارك هاي دست ساز بشر نيستند. اين پارك ها كاملا بكر هستند و هيچ اثري از نگهبان، رودخانه هاي تميز يا مجسمه هاي تزئيني نيست. اما برخي از پارك هاي ملي دنيا موارد هيجان انگيزي دارند و سالانه گردشگران هيجان دوست بسياري را به سمت خود مي كشانند. از جمله مي توان به تماشاي گاز و بخار كوه هاي آتشفشان، آبشارهاي كف مانند، صخره نوردي هاي بسيار دشوار و ... اشاره كرد. ما در اين مطلب 10 پارك ملي ايالت متحده آمريكا را انتخاب كرده ايم.
1. گنبد نصفه*نيمه – پارك ملي يوسمتي – كاليفرنيا
Half Dome, Yosemite National Park, California
گنبد نصفه*نيمه در واقع صخره گرد و گنبدي شكلي است كه حدود 1.5 كيلومتر ارتفاع دارد و كوهنوردهاي هيجان دوست و نترس به صعود و رسيدن به قله آن علاقه بسياري دارند. براي رسيدن به نوك قله مسيري به اندازه 17 كيلومتر كه حدود 12 ساعت زمان مي برد را بايد طي كنيد. در انتهاي اين مسير تعيين شده، بايد به جاي وسايل صخره نوردي با كمك كابل هاي فلزي از تخته سنگ هاي عمودي كه حدود 122 متر ارتفاع دارد، عبور كنيد. منظره اي كه از اين بالا شاهد آن هستيد، مي تواند دليلي براي غلبه بر ترس اين صخره نوردي بسيار ترسناك باشد. از آن بالا مي توانيد دره بسيار سرسبز يوسمتي و آبشارهاي زيبا را تماشا كنيد.
2. راه باريكه نانكوويپ – پارك ملي گراند كانيون - آريزونا
Nankoweap Trail, Grand Canyon National Park, Arizona
سرگيجه در اثر ارتفاع و گرماي زياد و سوزاننده از جمله خطرات راه باريكه نانكوويپ در دره بزرگ پارك ملي آريزونا هستند. از بالاي اين كوره راه مي توانيد منظره فوق العاده زيبايي از دره را تماشا كنيد و عظمت خداوند را شكر بگوييد. اين راه باريكه فقط به اندازه يك پا عرض دارد، ليز و شني است و از سه تا 46 متر شيب دارد. اگر ترس از ارتفاع داريد هرگز اين كوره راه را امتحان نكنيد.

3. باغ*راه بلو ريج – كالروليناي شمالي و ويرجينيا
Blue Ridge Parkway, North Carolina And Virginia
پارك وي يا باغ*راه به شاهراهى* گفته مي شود كه* اطراف* و وسط* آن* درختكارى شده* است*. پارك وي بلو ريج، مسير ماشين رو است و گردشگران زيادي از اين مسير عبور مي كنند و از مناظر زيباي اطراف آن لذت مي برند. عبور از اين پل به گردشگران امكان بازديد از كوه هاي آپالاچ، كوهنوردي، تماشاي پرندگان و تماشاي برگريزان در فصل پاييز را مي دهد. البته اگر با ماشين بخواهيد اين مسير را طي كنيد، مارپيج جاده بسيار هيجان انگيز است.

4. سرزمين فرشته ها - پارك ملي زيون – يوتا
Angels Landing, Zion National Park, Utah
در سرزمين فرشته ها مي توانيد در بالاي صخره هايي كه حدود 305 متر ارتفاع دارند، بايستيد و عكس بگيريد. تنها وسيله اي كه آن بالا شما را از سقوط حفظ مي كند دستگيره زنجير باريكي است كه وجود دارد. براي رسيدن به بالاي اين صخره بايد حدود 4 ساعت كوهنوردي كنيد.

5. كوه اولد رَگ – پارك ملي شنن*دوا – ويرجينيا
Old Rag Mountain, Shenandoah National Park, Virginia
كوه اولد رَگ در پارك ملي شنن*دوا يكي از محبوب ترين و البته خطرناك ترين كوه هاي ايالت متحده است. 14.5 كيلومتر راه پيمايي در دل كوه كه حدود 7 يا 8 ساعت طول مي كشد و بايد از دل صخره ها و تخته سنگ هاي بزرگ عبور كنيد از جمله هيجان انگيزترين تفريحات اين پارك ملي است. كوهنوردها بايد از ميان سنگ هاي بزرگي كه فقط به اندازه يك انسان لاغر راه عبور دارند، رد شوند تا به قله Old Rag برسند و نماي 360 درجه زيبايي از پارك 200 هزار آكري شنن*دوا را ببينند.

6. آبشارهاي آبرامز – پارك ملي كوه هاي اسموكي - ايالت تنسي
Abrams Falls, Great Smoky Mountains National Park, Tennessee
برخلاف همه مواردي كه در بالا معرفي كرديم، آبشارهاي آبرامز براي افرادي كه از ارتفاع ترس دارند هم مناسب است. اين آبشارها حدود 6 متر ارتفاع دارند و براي رسيدن به بالاي آنها فقط بايد 8 كيلومتر در دل كوه بالا برويد. سرعت بسيار بالاي آب و زيبايي اين آبشارها آنها را به مقصد گردشگري زيبا در آمريكا تبديل كرده اند. آنها كه دل به آب زدن در اين آبشار را دارند مي توانند اين كار را انجام دهند. اما بايد بدانيد سالانه افراد متعددي يا جان خود را از دست مي دهند يا دچار جراحات جدي مي شوند.

7. راه باريكه ناپائو – پارك ملي كوه هاي آتشفشان هاوايي – هاوايي
Napau Trail, Hawaii Volcanoes National Park, Hawaii
فوران آتشفشان در هر زماني ممكن است، دهنه كوه باز مي شود و گدازه هاي داغ فوران مي كنند. اين از جمله خطرات پارك ملي كوه هاي آتشفشان هاوايي است. مسير 22.5 كيلومتري اين كوه براي رسيدن به نزديكي دهانه آتشفشان از جمله هيجان انگيزترين كارهايي است كه مي توانيد انجام دهيد. در آن بالا، بخار و مهي كه از دهانه كوه خارج مي شود و جنگل هاي سرسبز اطراف، زيبايي وصف ناپذيري دارند كه سالانه افراد بسياري را به سمت خود مي كشاند. اين آتشفشان فعالي است و هر لحظه احتمال اينكه به طور ناگهاني گدازه هاي سوزان از دهانه كوه بيرون بريزند وجود دارد.

8. سون مايل هول– پارك ملي يلواستون - وايومينگ
Seven Mile Hole Trail, Yellowstone National Park, Wyoming
سون مايل هول در پارك ملي يلواستون در ايالت وايومينگ آمريكا قرار دارد و اطراف جنگل كاج هاي بلند كه محل زندگي خرس هاي گريزلي هستند را احاطه كرده است. سخت ترين بخش گردش در اين پارك عبور از مسير 2.5 كيلومتري با شيب 430 متري است. البته در طول مسير بايد مراقب جهش آب داغ از چشمه هاي جوشان باشيد زيرا ممكن است دچار سوختگي بشويد.

9. مسير بك*كانتري – پارك ملي دنالي – آلاسكا
Backcountry Trails, Denali National Park, Alaska
يكي از بهترين و شادترين تفريحات در پارك هاي ملي آمريكا، قدم زدن در مسير بك*كانتري در پارك ملي دنالي است. اين پارك كه حدود 6 ميليون آكر مساحت دارد، كمتر از 49 كيلومتر راه دارد كه بتوان در آن پياده روي كرد. كوهنوردها مي توانند در اين پارك به نوك قله كوه مك*كينلي صعود كنند، راه پيماها مي توانند در ميان يخرود و يخچال هاي طبيعي گردش كنند و دوچرخه سوارها هم مي توانند در حاشيه رودخانه از مناظر لذت ببرند.

10. آبشارهاي بلند يوسمتي - پارك ملي يوسمتي – كاليفرنيا
Upper Yosemite Falls, Yosemite National Park, California
آبشارهاي بلند يوسمتي نماد هيجان واقعي هستند: كوره راه هاي ترسناك، مارپيچ، آب هاي خروشان و ارتفاع مشخصات اين آبشارهاي بلند در پارك ملي يوسمتي هستند. براي رسيدن به بالاي آبشار بايد حدود 11 كيلومتر كوهنوردي كنيد. اين بلندترين آبشار ايالت متحده آمريكا است. در طول زمستان، كوهپيمايي در اين مسير بسيار دشوار است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۲۲ توسط:sana موضوع:

قصر ابن وردان

قصر ابن وردان

قصر ابن وردان
قصر ابن وردان (به انگليسي: Qasr ibn Wardan) يك مجموعه نظامي متعلق به قرن ششم ميلادي است كه در صحراي سوريه، و در فاصله ي ۶۰ كيلومتري شمال شهر حمراء در سوريه قرار دارد.

اين مجموعه*ي نظامي، شامل ساختمان كاخ، كليسا و سربازخانه است كه در اواسط قرن ششم توسط ژوستينين يكم امپراطوري بيزانس اروپايي (شروع: ۵۲۷ ميلادي- پايان ۵۶۵ ميلادي)، به عنوان قسمتي از خط دفاعي (همراه با رصافه و حلب) در برابر امپراطوري ساساني پارس ساخته شد.
قصر ابن وردان ساختار ويژه*ي اين مجموعه، مشابه معماري قسطنطنيه است و در جاي ديگري در سوريه مشاهده نمي*شود.معماري ويژه ي اين مجموعه احتمالاً براي تحت تاثير قراردادن قبايل باديه و براي افزايش نظارت و بازرسي بر آنان انتخاب شده است.
گمان مي*رود ستون*ها و سرستون هاي مرمرين اين مجموعه از شهر آفاميا در سوريه آورده شده باشند.امروزه از ساختمان سربازخانه، بقايايي به جا نمانده است. احتمال دارد ساختمان اصلي كاخ، مركز استقرار حاكم محلي نيز بوده باشد.
سالم ترين قسمت حفظ شده*ي اين مجموعه، نماي جنوبي است كه داراي نوارهاي زرد و مشكي از سنگ بازالت است. در شمال مجموعه، بقاياي اسطبل و در جنوب آن و مجموعه حمام كوچك در قسمت شرقي كاخ با حياط مركزي است.

مقام و كاركرد هر اتاق با سنگ حكاكي شده مشخص شده است.ساختمان كليسا، ساختماني مربع با صحني در مركز و دو راهروي كناري در غرب كاخ قرار داردو از نظر معماري مشابه ساختمان كاخ ولي كوچكتر است.
سقف اصلي كليسا به صورت گنبدي شكل بوده كه امروزه فقط بقاياي آن به صورت پايه هاي گنبد وجود دارد.اين گنبد نمونه اي از معماري بيزانس در ساخت سقف هاي گنبدي با تكنيك هاي ابتدايي است.

سه ضلع از اين كليسا ( بقاياي شمالي و جنوبي) مجهز به اتاق هايي مخصوص بانوان در طبقه ي بالا بوده است. و ضلع چهارم با معماري نيم دايره اي و سقف نيم گنبدي تكميل شده است.
تصاويري از قصر ابن وردان قصر ابن وردان قصر ابن وردان قصر ابن وردان قصر ابن وردان

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۱۲ توسط:sana موضوع:

سواحل زيباي مرجاني مالديو

سواحل زيباي مرجاني مالديو

جزيره ي مالديو:
سواحل زيباي مرجاني با آب زلال و درختان سرسبز، از مالديو بهشتي ساخته كه سفر به آن آرزوي هر توريستي*ست. علاوه بر آن، به خاطر سهوت سفر و عدم نياز به ويزا براي اتباع ايراني، اين مجموعه جزاير در ميان مسافران ايراني هم طرفداران زيادي دارد

مالــــديو در يك نگاه:
نام كشور: مالديو
پايتخت: ماله
تعداد جزاير: 1190
تعداد جزاير مسكوني: 200
تعداد استراحتگاه ها: 91
برق: 230V 50 Hz
فاصله هوايي از ايران: 7 ساعت
زبان رسمي: زبان ديوهي
واحد پول: روفيا
دين: مسلمان سني
آب و هوا: قاره*اي
زمان محلي: 30 :01 ساعت عقب تر از ايران
درباره مالديو:
مالديو كشوري است جزيره*اي در اقيانوس هند كه پايتخت آن ماله است،مجمع الجزاير مالديو را 1200 جزيره بر روي اقيانوس هند تشكيل مي دهند كه به شكل يك پرنده در حال پرواز ديده مي شوند ولي تنها ۲۰۲ جزيره از آنها مسكوني هستند كه ارتفاع سطح هيچ كدام از 5/3 متر تجاوز نمي كند. اقليم آن گرم ومرطوب است وفاقد منابع زير زميني است و ماهيگيري و توريسم عمده ترين فعاليت اقتصادي آن است. دماي هوا در كل سال 31- 30 – 29(سانتيگراد) مي باشد و فقط فصل بارندگي دارد.

در كل مي توان گفت كه مالديو سرزمين جزيره*هاست؛ جزيره*هايي كوچك كه با فاصله*هاي كمي از هم اين كشور را مي*سازند. برخي از جزاير مالديو ويژه گردشگري اختصاص يافته اند. در ۸۸ جزيره اين كشور هتل هايي براي اقامت گردشگران ساخته شده كه بيشتر كارمندان آن از مهاجران كشورهاي همسايه هستند شايد بتوان اين كشور را آرام*ترين جاي كره*ي زمين ناميد. با وجود شور و هيجاني كه در ساحل بعضي از اين جزيره*ها برپاست، باز هم آرامش آبي اقيانوس بر تمام اين*ها چيره مي*شود بين جزاير را معمولا" با قايق هاي پرسرعت مي پيمايند كه خود نيز يكي از جاذبه هاي مالديو مي باشد. در اين مسير مي توانيد شناي ماهي هاي پرنده و دلفين ها را ازنزديك ببينيد. .

از نكات جالب اين كشور تفكيك جزاير به سه بخش اقامتي، اداري و گردشگري است تا صنعت گردشگري و سيستم كاري در اين كشور با روال زندگي ديني و خانوادگي ساكنان آن تداخلي نداشته باشد و شايد به همين جهت نيز مردم مالديو ازجمله آرام ترين مردمان كره زمين محسوب مي شوند

هنر :
معابد سنگي ، حصيربافي ، مجسمه هاي چوبي بي نظير ، خطاطي و ساخت قايق از چوب نارگيل نشان دهنده زمينه هاي فرهنگي غني اين كشور و نوع تفكر هنري مردم آن مي باشد.

ورزش:
فوتبال ، كريكت ، باي بالا (بازي محلي ) و واليبال ساحلي عمده ورزشهاي محبوب در مالديو مي باشند.

تاريخ :
اگر به دنبال ديدنيهاي مالديو ميگردين پارك سلطان – موزه ملي – مسجد جمعه ي بزرگ – قصر رنگارنگ مولياژ و بازار محلي در پايتخت قابل ديدن است . .
اقتصاد مالديو:
اقتصاد مالديو بر پايه كشاورزي، ماهيگيري و بيشتر از همه به گردشگري استوار است كه برخي از جزاير مالديو تنها براي گردشگري اختصاص يافته اند. در اين جزاير هتل هايي براي اقامت گردشگران ساخته شده كه معمولا" هر هتل بر روي جزيره اي قرار گرفته و به نوبه خود يك شهر كوچك محسوب ميگردد بطوريكه تمام امكانات رفاهي در آن يافت ميگردد. در مالديو، نارگيل، ذرت، ارزن، سيب*زميني شيرين و ميوه*جات به عمل مي*آيد. در اين كشور صنعت كشتي*سازي رونق دارد و مردم آن به صنايع*دستي علاقه*مندند. از مالديو، ماهي، گوشت، صنايع*دستي و نارگيل صادر مي*شود

آب و هواي مالديو و بهترين فصل سفر:
اب و هواي مالديو گرمسيري است و در طول سال يا گرم و خشك است يا گرم و مرطوب بهار، تابستان و حتي اوايل پاييز، گرم است و خشك؛ اما زمستان*ها با وجود گرما، رطوبت هوا بالاست، باران*هاي زيادي مي*بارد و باد و طوفان هم در جريان است. از آن*جا كه ناآرامي دريا، حركت قايق*ها و كشتي*ها بين جزيره*ها را محدود مي*كند، توريست*ها خيلي علاقه*اي به سفر در اين فصل ندارند. اما بهترين زمان براي سفر به جزيره*هاي مالديو، هواي آفتابي تابستان* و يا شور و هيجان قبل از كريسمس در پاييز است كه آنجا را به محيطي مناسب براي استراحت و آرامش اعصاب و روان مبدل ساخته است

راه رسيدن به مالديو و ترانسفرها:
ورود و خروج به مالديو از طريق زميني عملا غيرممكن است زيرا اين كشور مرز زميني با هيچ كشوري ندارد و تنها از طريق دريا و هوا مي توان به خاك مالديو پا نهاد.هواپيما معمول*ترين راه رسيدن به مالديو است. مسافران در فرودگاه بين*المللي ماله كه در جزيره*ي هول*هوله و نزديكي ماله، پايتخت مالديو، قرار گرفته از هواپيما پياده شده و از آن*جا با اتوبوس*هاي فرودگاه به اسكله*ي مسافربري هدايت مي*شوند. زمان حركت از اين اسكله به طرف جزيره*هاي ديگر با توجه به مقصد شما متفاوت است. مسير جزيره*ي فرودگاه تا هر كدام از جزيره*ها را با قايق يا هواپيماهاي دريايي طي مي*كنند.
هواپيماهاي دريايي را تاكسي هوايي نيز مي*نامد، اما تعدادشان به اندازه*ي قايق*ها نيست و ممكن است براي اين*كه سوار آن*ها شويد مجبور باشيد خيلي منتظر بمانيد. اگر دوست داشته باشيد با قايق*هاي اختصاصي به جزيره*ي مقصدتان برويد، بهتر است از قبل با هتل هماهنگ كنيد. هزينه*ي اجاره*ي قايق اختصاصي نسبتاً گران است و هيچ بعيد نيست در روزهاي پرطرفدار توريست*ها، از بليت هواپيما بيشتر خرج بردارد. بهتر است نسبت به زمان و مدت پرواز خود آگاهي داشته باشيد، چون اگر بعد از تاريك*شدن هوا به هول*هوله برسيد، هيچ قايقي شما را به جزاير ديگر نمي*برد و مجبوريد شب را در هتل هول*هوله اقامت كنيد مالديو داراي چند بندر و دو فرودگاه اصلي است كه اين دو فرودگاه در دو شهر اصلي اين كشور قرار گرفته اند، ازجمله موارد جالب درباره اين بنادر و فرودگاه ها بررسي مسافران با اشعه ايكس است كه به علت ممنوعيت خروج اجسام خاص از اين كشور انجام مي شود..
تقسيم بندي جزاير مالديو:
جزاير نيمه*ي شمالي مالديو پرطرفدارتر از نيمه*ي جنوبي هستند، جمعيت بيشتري دارند و امكانات خوبي براي توريست*ها فراهم كرده*اند. يكي از مشهورترين جزاير شمالي، جزيره*ي گافاروفالو است. گافاروفالو نزديك پايتخت است و يكي از بهترين جاهاي اقيانوس هند براي غواصي محسوب مي*شود. تورهاي غواصي كه در اين جزيره برگزار مي*شوند، تجهيزات و راهنماهاي خوبي در اختيار مسافران مي*گذارند. در كنار غواصي، كارهاي ديگري نيز در سواحل گافاروفالو انجام مي*شود، مثل عكاسي زير آب كه يك عكاس همراه شما به زير آب مي*آيد و وقتي مشغول لذت*بردن از دنياي زير اقيانوس هستيد، تصويرتان را ثبت مي*كند؛ به هر حال يك عكس يادگاري كنار ماهي*هاي كوچك رنگارنگ يا مرجان*ها، چيزي نيست كه توي آلبوم همه پيدا شود.

آري، تودو و رادهو از ديگر جزاير نيمه*ي شمالي هستند. در آري معمولاً توريست از جاهاي ديگر بيشتر پيدا مي*شود، چون هتل*هاي خوبي دارد و يك بازار محلي در اين جزيره برقرار است كه صنايع دستي زيبايي مي*فروشد: صندل*هاي حصيري يا انگشتري با صدف آبي كه قيمت*هاي مناسبي هم دارند. در تودو معبدي باستاني و بودايي وجود دارد كه متعلق به قبل از مهاجرت دريانوردان عرب به مالديو و مسلمان شدن مردم اين ناحيه بوده و مجسمه*ي بودا و سكه*ي طلايي كه در اين معبد وجود دارد سال*ها قبل از ميلاد ساخته شده. در شمال مالديو، شايد بد نباشد سري هم به جزيره*ي باريك و بلند ها*اليف بزنيد. در اين جزيره ماهي*گيري شغل اصلي مردم است و بهترين رستوران*هاي غذاي دريايي مالديو هم پيدا مي*شود. رستوران*ها ممكن است خيلي شيك و چند ستاره نباشند يا حتي كل رستوران دكه*اي كوچك در نزديكي دريا باشد كه همان*جا ميگوهاي تازه را در روغن سرخ مي*كند و همراه با كنجد و سس*هاي مخصوص مالديوي مي*فروشد، ولي اگر به دنبال مزه*ي غذا هستيد، شك نكنيد كه يكي از بهترين ميگوهاي دنيا را خورده*ايد.
بيشتر توريست*ها در مالديو از تنوع غذاهاي دريايي گيج مي*شوند؛ صدها مدل ماهي، ميگو، صدف و خرچنگ كه با صدها روش مختلف پخته مي*شوند. ماهي*هاي كبابي البته طرفدارهاي بيشتري دارد. ماهي*هاي كبابي را همراه با نان تنوري سرو مي*كنند كه قبل از گذاشتن داخل تنور به آن سير چرخ*شده ماليده*اند.

اگر شلوغي جزاير شمالي را دوست نداريد و ترجيح مي*دهيد در ساحلي خلوت دراز بكشيد و نوشيدني نارگيل تازه بخوريد، جزاير جنوبي شما را خوشحال خواهد كرد. واوو يكي از اين جزيره*هاست كه كم*جمعيت*ترين جزيره*ي مالديو شناخته مي*شود. اسكله*ي منظمي دارد و يكي از گران*ترين اقامت*گاه*هاي مالديو هم در آن است. جزيره*ي ادو نيز در نيمه*ي جنوبي مالديو، از نظر اقتصادي بعد از ماله شهرت خوبي در منطقه دارد و به همين خاطر هتل*ها و رستوران*هاي گران*قيمت و لوكسي در آن هست كه با چشم*اندازي زيبا كنار دريا ساخته شده*اند.
غذا در مالديو:
در بيشتر هتل*هاي مالديو، رستوران هم پيدا مي*شود. در اين رستوران*ها معمولاً غذاهاي اروپايي و آسيايي پرطرفدار سرو مي**شود و اغلب، صبحانه هم دارند. بعضي رستوران*ها بوفه*ي شام را هم با هزينه*ي اتاق حساب مي*كنند، اما بابت آب و اين*جور چيزهااضافه، جداگانه پول مي*گيرند در ماله، دو نوع رستوران هست: يكي رستوران*هاي كوچكي كه مورد علاقه*ي توريست*ها هستند كه معمولاً ورستوران هاي محلي كه اغلب غذاهاي خوشمزه و گران سرو ميكنند . غذاها را با قيمت*هاي ارزان سرو مكنند
محوريت غذا در مالديو روي ماهي (بخصوص ماهي تن) مي باشد و متاثر از ذائقه غذايي سريلانكا و هند جنوبي قرار دارد . خوراكها عمدتا گرم ، تند و با ادويجات مختلف بخصوص نارگيل بوده و نوع سنتي آن شامل برنج ، ماهي پاك كرده ، ليمو ترش ، چيلي و پياز است. .
در مالديو چه بخوريم؟
يكي از لذتبخش ترين تجربه هاي سفر به مالديو استفاده از غذاهاي متنوع اين منطقه است، به نحوي كه بسياري از جمعيت گردشگر در اين كشور سراغ غذاهاي بومي مي روند و همين موضوع نيز موجب ايجاد رستوران هاي متعدد در سطح جزاير شده است. از مشهورترين غذاهاي مالديوي مي توان به موارد زير اشاره كرد:

- ماس هوني: مشهورترين صبحانه مالديو غذاي ماس هوني است كه مواد اصلي آن را ماهي دودي، پياز و نارگيل تشكيل مي دهد. اين مواد به كمك ادويه هاي خاصي پخته شده و به عنوان يكي از محبوب ترين غذاها در ميان گردشگران شناخته مي شود.

- فيهونوماس: اين غذا از ماهي هاي دريايي كباب شده تشكيل مي شود كه البته پيش از كباب شدن در سس ويژه اي كه ماده اصلي آن فلفل قرمز است، خوابانده مي شود.

- بامبوكي لو هيتي: اين مورد بيشتر به يك ميان وعده شباهت دارد زيرا در حقيقت مي توان آن را يك نوع نان به حساب آورد، اين نان ويژه با ادويه كاري و ميوه هاي تازه فرآوري شده و در ماهيتابه هاي مخصوصي سرخ مي شود. محبوبيت اين غذا به حدي است كه تقريبا در تمامي رستوران هاي مالديو مي توان به آن دسترسي داشت.

- باجيا: يك نوع شيريني محلي مالديو است كه با ماهي پخته و نارگيل تهيه مي شود و بين بوميان و گردشگران از محبوبيت بالايي برخوردار است.

- گولا: ديگر شيريني مشهور اين كشور گولا نام دارد كه در واقع بيشتر به كوفته هاي ماهي شباهت دارد.

- كيميا: اين غذا به صورت رولت هاي ماهي سرو مي شود كه البته اين رولت ها بايد تا حد امكان سرخ شده و برشته باشند.

- كولي بوركيبا: اين مورد شايد براي ما ايرانيان بسيار عجيب باشد ولي در كشور مالديو به عنوان يكي از مشهورترين غذا ها شناخته مي شود، كولي بوركيبا يك نوع كيك است كه ماده اصلي آن را ماهي و ادويه تند تشكيل مي دهد.

- ماسروشي: ماس هوني در نان هاي ويژه اي به نام روشي پيچيده شده و در فر قرار مي گيرند تا اين غذاي محبوب تهيه گردد.
گردشگري در مالديو:
سواحل و ورزشهاي مختلف آبي – كشف جزاير ناشناخته با قايقها ي آبي يا تاكسي هوايي ها – آشنايي با دنياي زير آب از طريق غواصي و زير دريايي- تفريحات آبي مهيج و ماجراجويانه - ماهيگيري در شب و روز – ريلكس كردن در آبهاي گرم درماني و ماساژ هاي حرفه اي –قدم زدن در جزيره اي آرام و مدرن و رفتن به جزيره رقص و.... تمامي اينها در جزيره مرجاني و زيباي مالديو براي يك استراحت بي دغدغه و آرامش بخش مهياست

خريد در مالديو:
مي توانيد صنايع چوبي و ليف هاي بافته شده از پوست نارگيل و شيريني محلي با نام باندي كه با نارگيل پخته مي شود و ماهي دودي و ساعت هاي زيبا را از فروشگاههاي واقع در هتل ها و يا در ماله (پايتخت مالديو) خريد نماييد. خريد در مالديو يك تجربه ي شگفت انگيز است. بيشتر فروشگاه هاي اين شهر به فروش خوارو بار و اجناس اوليه ي مورد نياز گردشگران مي پردازند اما در همين مغازه ها مي توان صنايع دستي و كالاهاي دست ساز و زيباي زيادي را خريداري كرد.

The local market
اين فروشگاه در ساحل شمالي ماله پشت بازار ماهي فروشان واقع شده است. در اين مركز خريد , فروشندگان در هر بخش به فروش اجناس ويژه ي خود مي پردازند. به عنوان مثال در اين مركز خريد وسائلي كه با مرجان هاي دريايي ساخته شده و در بخش هاي ديگر انواع سبزي، ميوه ها، نارگيل فروخته مي شود.

The Chaandanee Magu
بزرگترين مركز تجاري ماله است. معروف بودن اين مركز به اين خاطر است كه تمامي مراجعه كنندگان به آن مي توانند كالاي مورد نياز خود را پيدا كنند و با دستاني پر از اين مركز فروش خارج شوند. بسياري از گردشگران براي خريد سوغاتي به اين مركز مراجعه مي كنند. بيشتر كالاهاي فروشي در اين مركز از كشور سنگاپور وارد شده است و به همين دليل به آن جا بازار سنگاپور نيز مي گويند. يكي از اجناس محبوب اين مجموعه تجاري صنايع دستي چوبي است كه با ظرافت خاصي ساخته شده است و به مينياتور چوبي معروف است.

بازار بزرگ ماهي
به گفته ي ساكنان محلي مالديو اين بزرگترين بازار فروش ماهي درجهان است. تازه ترين ماهي ها با تنوع گونه ي باور نكردني در اين مجموعه
عرضه مي شود. گردشگران از اولين ساعات صبح تا پايان شب براي خريد بهترين ماهي ها به اين مكان مراجعه مي نمايند.

توصيه ها :
- حتما دستبند و پماد محافظ براي حفاظت در مقابل پشه ها ببريد .
- براي ديدن مالديو غير از زماني كه در هتل هستين 2روز زمان كاملا كافيست
- كليه تجهيزات دريايي را از هتل با قيمت مناسب ميتوان اجاره كرد .

تذكر مهم:
خروج اجناسي كه با لاكِ لاك پشت، مرواريد و صدف درست شده است از كشور مالديو ممنوع مي باشد. لذا گردشگران بايسيتي توجه داشته باشند كه از خريد اين گونه كالاها خودداري نمايند تا از بروز هر گونه مشكلي جلوگيري نمايند. وارد كردن الكل – گوشت خوك به مالديو و خارج كردن شن ساحل صدف و گوش ماهي از آن ممنوع مي باشد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۳:۰۴ توسط:sana موضوع:

وحشتناك ترين جاذبه هاي ديدني دنيا

وحشتناك ترين جاذبه هاي ديدني دنيا

وحشتناك ترين جاذبه هاي ديدني دنيا
شايد تعجب آور باشد اما يكي از راه هاي تست كردن ميزان اعصاب، ديدن صحنه هاي وحشتناك و ترس آور است، بدين ترتيب كه هر چه تحمل ما در برابر ديدن اين صحنه ها بيشتر باشد، اعصاب بهتري هم داريم.
بعضي از مكان هاي به ظاهر ديدني در جهان وجود دارند كه مي توانند بهترين گزينه براي تست اعصاب باشند. از خانه هاي ارواح گرفته تا اتوبوس وحشت، همگي ترسناك و هراس انگيز اند.
در اين گزارش تعدادي از اين اماكن را به شما معرفي مي كنيم و شما هم مي توانيد با ديدن اين عكس ها ميزان اعصابتان را چك كنيد!

1. شكار گرگ
اگر دوست داريد تعقيب و گريزي هيجان انگيز با موجودات افسانه اي در جنگل هاي تاريك را تجربه كنيد، پول هايتان را جمع كنيد و تا به نزديكي هاي بيرمنگام انگلستان برويد و در جايي به نام شكار گرگ به آرزويتان برسيد.
2. مركز خريد سرپوشيده زومبي
اين مركز خريد هم كه در ردينگ انگلستان واقع شده ارزش يك بار ديدن را دارد، البته اگر از تاريكي نمي ترسيد، چون خبري از برق در اين مركز خريد به ظاهر متروك نيست و در اينجا مجبوريد با همراهانتان ار وسط يك ميدان بازي ماموت به مغازه ها و فروشگاه ها برسيد.
3. سياه چال لندن

اين مكان به معناي واقعي سياه چاله است و اگرچه كمي سنتي تر نسبت به جاهاي ديگر به نظر مي رسد، اما اصلا دليلي براي نترسيدن ندارد. خيلي ها اصلا از جلوي درش هم رد نمي شود. خيلي هاي ديگر هم از تمام 90 دقيقه زمانشان براي حضور در اين سياه چال استفاده نمي كنند.

4. تور اتوبوس ارواح
از آن اتوبوس هايي است كه فقط ماجراجوها در آن احساس راحتي مي كنند، چه صندلي براي نشستن باشد و چه نباشد! ديدن مناظر مخوف از اعدام و ارواح و مناظري از اين دست در انگلستان دل شير مي خواهد.
5. متل بيتس

موسيقي و تكنولوژي هاي جديد به مخوف تر و وحشتاك تر شدن اين متل كمك كرده اند. نوع نورپردازي و وسايلي كه در اين متل در فيلادلفياي آمريكا استفاده شده هم دليل ديگري براي ترسناك شدن آن است.

6. اسب سوار بي سر
شش خانه رها شده و خالي از سكنه باعث مي شود پا كه به آنجا مي گذاري حس متروك و ترسناك بودن فضا به شما دست دهد. شعبده بازي هاي ترسناك هم در اين منطقه متروك در نيويورك ديده مي شود.
7. طبقه سيزدهم خانه خالي از سكنه

اين خانه خالي از سكنه تنها تصويري از يورش و جنون نيست، بلكه تمام ويژگي ها و جزئيات ترسناك و هراس انگيز يك خانه ارواح را هم داراست و تنها براي كساني مناسب است كه از هيجان و ماجراجويي لذت مي برند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۲:۵۲ توسط:sana موضوع:

ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها

ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها

ماچو پيچو (به اسپانيايي Machu Picchu) به معني قلهٔ قديمي، يك محوطه باستاني به جا مانده از آثار دورهٔ اينكاها مي*باشد كه در ارتفاع ۲٬۴۳۰ متري از سطح دريا در دامنهٔ كوه در بالاي درهٔ اوروباما در كشور پرو و در ۷۰ كيلومتري شمال كوسكو قرار گرفته*است. اغلب اوقات از آن به*عنوان «شهر گمشدهٔ اينكاها» ياد مي*شود. ماچو پيچو احتمالأ شناخته شده*ترين نماد امپراتوري اينكاها مي*باشد.

اين شهر در حدود سال ۱۴۵۰ ميلادي ساخته*شده و صدها سال پيش در زمان فتح اينكاها توسط اسپانيايي*ها متروك شده*است. براي قرن*ها فراموش شده*بود و به جز عده*اي از مردم محلي كسي از آن نامي به خاطر نداشته است. اين اثر در سال ۱۹۱۱ ميلادي توسط هيرام بينگهام، تاريخ*شناس آمريكايي به جهانيان معرفي*شد. پس از آن، ماچو پيچو به يكي از مناطق جذب توريست تبديل شد و در سال ۱۹۸۱ ميلادي در فهرست آثار كشور پرو و در سال ۱۹۸۳ ميلادي در فهرست ميراث جهاني يونسكو به ثبت رسيد. اين اثر هم اكنون به عنوان يكي از عجايب هفتگانه جديد شناخته مي*شود.

ماچو پيچو با ديوارهاي سنگي جلا داده*شده مطابق با معماري كلاسيك اينكاها ساخته شده*است. اولين بناي اين مجموعه اين*تي*هوآتانا (به اسپانياييIntihuatan )معبد خورشيد كه اطاقي با ۳ پنجره و در منطقه*اي از ماچو پيچو كه باستانشناسان آن را منطقهٔ مقدس مي*نامند، مي*باشد. در سال ۲۰۰۳ ميلادي تعداد توريست*هاي اين شهر باستاني ۴۰۰٬۰۰۰ نفر بوده*است. در سپتامبر ۲۰۰۷ ميلادي، پرو و دانشگاه ييل به توافقي مبني بر استرداد صنايع دستي برداشته*شده از ماچو پيچو در اوايل قرن بيستم ميلادي توسط هيرام بينگهام دست يافتند.
ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها


ماچو پيچو، شهر گمشدهٔ اينكاها

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۲:۴۵ توسط:sana موضوع:

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن + تصاوير

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن + تصاوير

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن + تصاوير
كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن (Kyoto Imperial Palace)، مجموع كاخ سلطنتي ژاپن است، هر چند كه امپراتور ژاپن در كشور اقامت نمي كرد، بعدها امپراتور در كاخ سلطنتي توكيو از سال 1869 اقامت گزيد و سپس در سال 1877 دستور به مرمت و حفاظت از كاخ سلطنتي كيوتو را صادر كرد.


امروز ه اين مكان براي بازديد عموم آزاد است و آژانس خانواده سلطنتي ميزبان تورهاي عمومي ساختمان چند بار در روز مي باشند. اين قصر در گيون كيوتو ، يك محوطه مستطيل شكل 1.3 كيلومتري شمال به جنوب و 0.7 كيلومتري شرق به غرب است كه همچنين شامل باغ هاي كاخ سلطنتي نيز مي باشد، واقع شده است.

كاخ سلطنتي رسما از اواخر قرن دوازدهم در همين مكان واقع شده است. اين قصر، مانند بسياري از قديمي ترين و مهم ترين ساختمان ها در ژاپن، توسط آتش ويران شد و چند بار در طول دوره از تاريخ خود بازسازي و مرمت شده است، گفته مي شود كه اين قصر تاكنون هشت بار ويران و مجددا بازسازي شده است. در اين بنا معماري هاي گوناگوني از قرن دوازدهم و دوره هاي پس آن به چشم مي خورد.
عكس هايي از كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن

كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن


كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن


كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن


كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن


كاخ سلطنتي كيوتو ژاپن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۲:۳۸ توسط:sana موضوع:

آشنايي با بازي محلي كلاه پرك

آشنايي با بازي محلي كلاه پرك

لِپَر بازي
چند نفر (در حدود 5 نفر) هر كدام كف كفشي يا كف گيوه اي را در دست مي گيرند,و درجايي كه ابتداي بازي است و با خطي مشخص شده است مي ايستند.چند عدد باطري يا چيزي كه گرد باشد را روي خط قرار ميدهند و با كف كفش به آن مي زنند هرچند متر كه باطري حركت مي كرد از نقطه شروع با پا به صورت گام به گام مي شمرند, هركس كه بيشتر قوه را حركت داده بود برنده ميشد و هركس كه كمتر قوه را حركت داده بود ميبايست نفر برتر را از آخر نقطه بازي كول كرده تا نقطه شروع بازي بياورد و دوباره بازي از نو شروع ميشد.


كلاه پرك
اين بازي شبيه بازي كمربند بازي است فقط به جاي حفاظت از كمربند ,شال يا كلاهي برسر ميگذاشتند و از آن حفاظت مي كردند.


بالا بلندي
در اين بازي كه شبيه بازي گرگم به هواست كودكان با دويدن به دنبال يكديگر سعي ميكردند يكديگر را گرفته و بازي را ببرند اگر فردي كه به دنبالش مي دويدند سريع بر روي بك بلندي خودش را مي رساند به او كاري نداشتند و دنبال نفر بعدي گروه مي كردند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۲۲:۳۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل