بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

از زندگي رويايي در دنياي هاليوود تا فرشته زندان شدن! + عكس"آنتونيا برنر" نام زني است كه در بورلي هيلز لوس آنجلس در ميان زرق و برق دنياي هاليوود متولد و بزرگ شد اما در دوران ميانسالي تصميم بزرگي گرفت....
"آنتونيا برنر" نام زني است كه در بورلي هيلز لوس آنجلس در ميان زرق و برق دنياي هاليوود متولد و بزرگ شد اما در دوران ميانسالي تصميم بزرگي گرفت كه تمام زندگي وي را براي هميشه دستخوش تغيير كرد. او دنياي هاليوود را براي هميشه ترك كرد تا به عنوان يك راهبه و فرشته زندان كنار زنداني ها در مكزيك زندگي كند.
وي اتاقي را به عنوان يك كليساي كوچك در اين زندان ساخت و در سن 86 سالگي در همان اتاق در گذشت. او در سال 1965 و در سفري كه براي تهيه و تدارك دارو و تجهيزات پزشكي به شهر " تيجوآنا" مكزيك داشت از زندان اين شهر بازديد كرد و 12 سال بعد از اولين ملاقات با زندانيان اين زندان بزرگ تصميم گرفت باقي عمرش را در آنجا به عنوان يك راهبه به زندانيان كمك كند.
او در سن 50 سالگي و بعد از دو ازدواج ناموفق و 6 فرزند براي هميشه دنياي هاليوود را ترك كرد و راهي زندان شد. اين بانوي مذهبي و مهربان در ميان زندانيان با نام " فرشته زندان" شناخته مي شد و تقريبا نيمي از عمرش را به راهنمايي و ارشاد آنان پرداخت.
وي معتقد بود كه اين انسانها كه يكبار طعم تلخ اشتباه را چشيده و در حصار زندگي ميكنند بيش از هركس مستعد دريافتهاي پيامهاي الهي هستند. او با حرفهاي آرامش بخش خود تحمل روزهاي زندان را براي بسياري از زنان و مردان محبوس در بزرگترين زندان شهر مكزيكو آسان مي كرد.
بعد از مرگ وي زندانيان به قدري تحت تاثير قرار گرفتند كه تا سه روز پياپي هيچ كس از سلولش خارج نشد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۴۱ توسط:sana موضوع:

اين دختر فقط مي خواهد شبيه به عروسك باربي شود! +عكس

امكان دارد اكثر دختراهاي غربي مجذوب عروسك باربي باشند اما يك دختر ۲۰ ساله تمام عمرش عمرش را همانند يك عروسك زنده ژاپني مي گذراند.
اين دختر جوان “كتي لارنس” نام دارد و اهل كمبرول لندن است ، او لباس هاي مخصوص عروسكها در رنگ هاي روشن و به سبك عروسك مي پوشد و سعي مي كند تا همانند عروسك به نظر برسد.
او كه دانشجوي هنر است ساعت ها صرف مطالعه فرهنگ ژاپن و بازي هاي ويدئويي مي كند و ظاهر خود را از آنها الهام گرفته است.
“كتي” مي گويد: من عاشق چشمان درشت شخصيت هاي انيميشني هستم و سال هاست كه از ۲ دست مژه مصنوعي و لنزهاي گرد استفاده مي كنم تا چشمانم را همانند عروسكها كنم. اما براي من مهم است كه شخصيت خودم را هم داشته باشم و به همين علت نگين هايي نيز بر صورتم كاشته ام.
چهره واقعي و بدون آرايش عروسكهاي باربي ، اين دختر جوان ۵ دست لباس به ارزش حدود ۸۰ پوند دارد و بيشتر پولي كه از كار نيمه وقت به عنوان مدلينگ به دست مي آورد را صرف خريداري لوازم آرايش و لباس عروسك مي كند، او مي گويد به طور تقريبي ماهيانه ۲۰۰ پوند صرف خريد ابزار آرايشي لازم مي كند.
اعتراض دختران و زنان عليه عروسكهاي باربي ، اعتياد او به آرايش از ۱۱ سالگي شروع شد و از آنجا كه به يك مدرسه خصوصي با قوانين سختگيرانه مي رفت در مدرسه اجازه آرايش نداشت و پس از ترك آن مدرسه تا كنون به همين رويه زندگي مي كند. كتيهزاران نوع وسايل آرايشي دارد و به صورت همزمان بر روي صورتش از دو نوع كرم پودر استفاده مي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۳۴ توسط:sana موضوع:

گران ترين ساعت رولكس جهان

در حراجي كريستي كه اخيرا برگزار شد ساعت رولكس نايابي به قيمت ۱٫۱۶ ميليون دلار به فروش رفت. اين رولكس چهار ميليارد تومان، گرانترين رولكسي بوده كه تاكنون به فروش رفته است.(دلار ۳۰۰۰ تومان)

اين ساعت كورنوگراف ناياب، متعلق به سال ۱۹۴۲ است كه از جنس استيل اعلا بوده (با شماره مرجع ۴۱۱۳) و۱۷ قطعه جواهر در ساخت آن بكار رفته است. تنها ۱۲ مدل از آن در دنيا ساخته شده كه اينك ۸ تاي آن باقي مانده است. اين ساعت براي قهرمانان اتومبيلراني در دهه ۱۹۴۰ ساخته شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۲۷ توسط:sana موضوع:

عمل جراحي زيبايي براي كيم كارداشيان ممنوع شد! +عكس

كيم كارداشيان ستاره معروف ۳۲ ساله هاليوودي در حالي شكار عكاسان شد كه هنگام رانندگي درحال صحبت با موبايل بود. او درحالي قانون شكني ميكرد كه با مرسدس بنز معروفش قصد داشت به ديدن معشوقش ” كانيه وست ” رپر سياهپوستي كه پدر فرزندش است برود.

يك منبع موثق نزديك به اين زوج ميگويد : كانيه وست هرگونه عمل جراحي زيبايي را براي كيم كارداشيان ممنوع كرده است . رسانه ها عقيده دارند علت اين كار ترس كانيه وست از عوارض اين عملهاست. او مادرش را زير تيغ جراحان زيبايي از دست داده است و قصد ندارد شخص ديگري از عزيزانش در اين راه از دست بروند.

طبق خبرها كيم كارداشيان بعد از تولد دخترش قصد داشت طي عمل ليپوساكشن به كاهش وزن برسد و حتي وقت اين عمل هم تعيين شد اما زمانيكه كانيه وست متوجه داستان شد او را مجبور كرد جراحي را كنسل كرده و به صورت كاملا جدي هشدار داد كه او اجازه عملهاي جراحي زيبايي ديگري ندارد.
اين منبع نزديك مي افزايد يكي از شروط كانيه وست براي ادامه اين رابطه عاشقانه ممنوعيت هرگونه عمل جراحي زيبايي براي كيم كارداشيان است.مادر كانيه وست در سن ۵۸ سالگي در سال ۲۰۰۷ در اثر عوارض ناشي از اعمال جراحي زيبايي ليپوساكشن و كاهش سايز سينه درگذشت كه واقعه ي تلخي بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۲۰ توسط:sana موضوع:

جنجالي شدن چهره زيباترين زن پليس در اينترنت +عكس

انتشار تصوير يك پليس زن فلسطيني در اينترنت به يكي از پربحث ترين موضوعات كاربران شبكه هاي اجتماعي در كشورهاي عربي تبديل شده است كه همه او را زيباترين مي شناسند.جوانان كشورهاي عربي، به ويژه عربستان از پرتعدادترين اعضاي شبكه هاي اجتماعي هستند و از جميعت ۱۱ ميليوني عربستان بيش از ۵ ميليون نفر در تويتر عضو هستند.

اغلب آنها به شكل جدي در بحث هاي سياسي – اجتماعي شركت ميكنند و نسبت به كاربران ساير كشورها، كمتر از اين گونه فضاها براي سرگرمي استفاده مي كنند.انتشار تصوير پليس زن فلسطيني نيز با اظهار نظرهاي متفاوتي مواجه شده و برخي او را نمونه صلح طلبي، برخي ها آن را نشانه فريبكاري و سو استفاده مقامات و برخي نيز آن را از مصاديق “جنگ نرم!” توصيف كرده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۱۲ توسط:sana موضوع:

چگونه پليس به ترانه*نويسي مازيار فلاحي كمك كرد؟مازيار فلاحي: در ترافيك خيابان وليعصر ترانه «مجنون ليلي» را نوشتم كه يك افسر راهنمايي و رانندگي به سمت ماشين آمد و گفت:«نگاه كن پشت سرت چه ترافيكي درست كردي!» و من عذر خواهي كردم و گفتم در حال نوشتن يك ترانه بودم....
مازيار فلاحي خواننده پاپ كشورمان چهارشنبه 24 مهر مهمان ويژه برنامه تلويزيوني «ويتامين3»با اجراي سيد علي ضيا و تهيه كنندگي علي زاهدي بود.


فلاحي در ابتدا در پاسخ به اين پرسش كه او علاوه بر خوانندگي در ورزش بوكس نيز فعال است و شباهت اين دو حرفه چيست گفت:«من علاوه بر ورزش بوكس،عضو شوراي عالي ورزش «سورنا »هم هستم،اين ورزش را به دليل جذابيت هاي ايراني كه دارد دوست دارم.»


او در پاسخ به اين پرسش كه تا قبل از انتشار نخستين آلبومش مردم او را مي شناختند و اولين كنسرتش با استقبال زيادي روبرو شد و خودش اين موفقيت را پيش بيني مي كرده است يا خير گفت:«به نظرم ما اول از جانب مردم انتخاب مي شويم و بعد مي توانيم اسم مان را خواننده يا آهنگساز بگذاريم.»


فلاحي درباره چگونگي شكل گيري ترانه «مجنون ليلي»گفت:«وقتي آقاي قاسم جعفري كارگردان فيلم«مجنون ليلي»با من تماس گرفتند و گفتند براي تيتراژ اين فيلم نياز به يك ترانه عاشقانه داريم و در آن زمان من در خيابان وليعصر به سمت ميدان ونك در حال رانندگي بودم و كلمات و واژه هاي اين ترانه به ذهنم آمد و با آقاي جعفري تماس گرفتم و چيزهايي كه به ذهنم رسيده بود و روي كاغذ نوشته بودم را گفتم و استقبال كردند.»


او ادامه داد:«در ترافيك خيابان وليعصر شروع كردم ترانه «مجنون ليلي» را نوشتم كه ناگهان يك افسرراهنمايي و رانندگي به سمت ماشين من آمد و گفت:«نگاه كن پشت سرت چه ترافيكي درست كردي!» و من عذر خواهي كردم و گفتم در حال نوشتن يك ترانه بودم. وقتي مامور راهنمايي و رانندگي ديد ترانه مي نويسم راهي باز كرد كه ماشين ها از سمت ديگري بروند تا من كارم را انجام بدهم و اين خاطره جالبي از نگارش اين ترانه است.»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۲:۰۶ توسط:sana موضوع:

بلندترين خانه درختي دنيا + عكس

بلندترين خانه درختي دنيا در كراسويل، تنسي واقع شده و انگار زندگي بدوي خانواده رابينسون سوئيسي در آن جريان دارد اما شايد دليل استواري اش اين باشد كه خدا آن را ساخته است. در سال ۱۹۶۰ شركت ديزني فيلمي درباره خانه درختي ساخت كه يك آسياب آبي هم در كنارش داشت. اما خانه ي رابينسون ها كمي ابتدايي تر از اين خانه بود كه سازنده ي آن هوراس بورگز يازده سال وقت صرف ساختن آن كرده است. هوراس كه خودش در اين خانه ي چوبي ده طبقه زندگي مي كند مي گويد كه ساختن آن را از ۱۹۹۳ شروع كرده درست بعد از اينكه الهامي از طرف خدا داشته كه به او گفته است اگر شروع به ساختن خانه كند به هيچ عنوان با كمبود مصالح روبرو نخواهد بود.
اين خانه ي درختي عظيم ۱۰۰۰۰ فوت مربع مساحت دارد و براي هوراس تنها ۱۲۰۰۰ دلار هزينه برداشته است و آن هم به دليل آن است كه او از مصالح بازيافت شده براي ساخت خانه استفاده كرده است.
داخل خانه مي توان پلكان مارپيچي، يك محراب، صندلي دعا، حلقه ي بسكتبال و تعداد بيشماري اتاق ديد همينطور چندين و چند بالكون و راهرو.
اين عكس ها توسط تام ويتون عكاس ۶۳ ساله گرفته شده اند كه آنها را روز ۱۵ مارچ امسال انداخته است.
وي مي گويد: «اين خانه ي درختي بسيار خارق العاده است. نمي توانيد زيبايي حقيقي آن را تا وقتي كه مقابلش نايستاده ايد، درك كنيد. به من گفته اند براي ساخت آن تنها از شش درخت استفاده شده و اينكه هوراس ۲۵۸ هزار ميخ براي ساختن خانه اش مصرف كرده است. اين خانه مي تواند قصر روياي هر كودكي باشد حتي من هم دوست دارم وارد خانه بشوم و آن را كشف كنم.»برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۱:۵۹ توسط:sana موضوع:

دكور عجيب در كنسرت سه بعدي فرزاد فرزين! + عكسمخاطبان فرزاد فرزين وقتي به كنسرت*هاي اين خواننده مي*روند، هميشه منتظر يك اتفاق غافل*گير كننده هستند. اتفاقي كه اين بار فرزاد فرزين وعده آن را داده بود، «3D MAPING» يا برگزاري يك كنسرت سه*بعدي بود.
مخاطبان فرزاد فرزين وقتي به كنسرت*هاي اين خواننده مي*روند، هميشه منتظر يك اتفاق غافل*گير كننده هستند. اتفاقي كه اين بار فرزاد فرزين وعده آن را داده بود، «3D MAPING» يا برگزاري يك كنسرت سه*بعدي بود.

سالن ميلاد نمايشگاه بين*المللي شامگاه 19 مهرماه، ميزبان خيل عظيمي از مخاطبان موسيقي پاپ بود كه آمده بودند، اين بار شاهد اجراي قطعاتي از فرزاد فرزين و گروه «شوك» باشند.

پس از تاخيري يك ساعته مخاطبان با صحنه*اي مواجه شدند كه به منظور اجراي سه بعدي مكعب*هاي زيادي بر روي آن تعبيه شده بود تا با نور پردازي حين اجراي قطعات، جلوه*هاي بصري براي آنها ايجاد شود. اين همان چيزي بود كه از آن به عنوان «3D MAPING » در تبليغات كنسرت ياد شد.

چنين طراحي صحنه*اي باعث شده بود كه نوازندگان فضاي كمي براي اجرا داشته باشند و مخاطبان نتوانند آنها را ببينند.

قطعه «بيا بيا» نواخته شد و سايه فرزاد فرزين برروي صحنه سه*بعدي نقش بست. سپس با تشويق*هاي پياپي مخاطبان او بر روي صحنه حاضر شد و قطعه*اي از آلبوم «شليك» را خواند.

او پس از اجراي اولين قطعه گفت: در اين مدت كه مشغول برگزاري كنسرت در شهرستان*ها بودم، دلم براي تهراني*ها تنگ شد و اين بار سعي كرديم كه در اين كنسرت اتفاقات جديدي بيفتد چرا كه فكر مي*كنم، مخاطبان فرزاد فرزين لايق بهترين*ها هستند.

فرزين قطعاتي را در فضاي هاوس و ترانس از آلبوم*هاي «شانس» و «شليك» براي مخاطبانش اجرا كرد و در اين ميان قطعه*اي كه براي تيتراژ برنامه «ماه عسل» اجرا شد، مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

آرين قيطاسي، آبوانواز جوان اركسترسمفونيك تهران نيز در اين كنسرت حضور داشت و با «آبوا» و ساكسيفون هنرنمايي كرد.

ويلن*نوازي*هاي كسري خديور نيز مورد تشويق*هاي فراواني قرار گرفت.

فرزين از انتشار آلبوم جديد خود نيز خبر داد و گفت: آلبوم جديدم تا پايان ماه صفر در بازار منتشر خواهد شد و فكر مي*كنم اين آلبوم بهترين مجموعه*اي خواهد بود كه مخاطبان فرزاد فرزين تاكنون از او شنيده*اند. فرزين پيش از اين در مصاحبه هايش اعلام كرده بود كه اين آلبوم «شوخي» نام دارد.

سپس اين خواننده سالن را ترك كرد تا نوازندگان مخاطبان را ميزبان قطعات بدون كلام* كنند كه همگي از قطعات معروف غير ايراني بود.

او دوباره به صحنه بازگشت و قطعاتي مثل «بچه» و «باتو» را با همراهي مخاطبانش خواند.

محمدعلي شاكر (كيبورد)، احمد امين*پور(پركاشن)، كسري خديور(ويلن)، آرين كشيشي (گيتار باس)، آرمن كشيشي گيتار اسپانيش)، آرين قيطاسي (ساكسيفون)، اميرميلاد نيكزاد (پيانو) و زايا (درامز) در اين اجرا هنرنمايي كردند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۱:۵۲ توسط:sana موضوع:

زهرا اشراقي:هايده و مهستي اعجوبه موسيقي ايران هستند+عكس

قانون نوشت: زهرا اشراقي بي شك پس از سيد حسن خميني، شناخته شده ترين نوه آيت الله خميني بنيان گذار جمهوري اسلامي است. او همسر محمدرضا خاتمي، دبيركل حزب مشاركت و برادر رئيس جمهور پيشين ايران محمد خاتمي است. زهرا اشراقي در چند انتخابات مسئوليت ستاد جوانان اصلاحات را بر عهده داشت؛ او در عرصه عمومي و شبكه هاي اجتماعي حضوري فعال دارد و به بيان ديدگاه هاي جسورانه اش شهرت دارد.

پس از دوم خرداد ۷۶ و روي كار آمدن دولت اصلاح طلب محمد خاتمي، در ايران موجي از اميدواري پديدار شد، اين روزها هم شنيده مي شود كه فضاي اميد در ايران به وجود آمده، چه شباهتها و تفاوتهايي بين خرداد ۱۶ سال پيش و خردادماه گذشته كه روحاني روي كار آمد مي بينيد؟
تفاوت چنداني نمي بينم. انتخابات قبلي كه آقاي روحاني پيروز شدند در راستاي همان انتخابات دوم خرداد بود. تاكيدي بر اينكه مردم ايران همچنان خواستار اصلاحات هستند و اگرچه وقفه اي هشت ساله در اين ميان افتاد و متاسفانه به هرحال حكومتي روي كار آمد كه مخالف اصلاحات بود، اما مردم نشان دادند كه بازهم خواستار اصلاحات هستند.
همه اينها با وجود آن بود كه بالاخره قبل از انتخابات فضاي رقابت سرد بود و نيروهاي اصلي را بهرحال رد صلاحيت مي كردند، با اين حال، اين انتخابات نشان داد كه مردم نااميد نيستند. من تفاوتي ميان اين انتخابات و انتخابات ۷۶ نمي بينم. فكر مي كنم مردم خواستار اصلاحات و آرامش در كشور هستند.
اين احتمال وجود دارد كه همانند فرجام دولت اصلاح طلب آقاي خاتمي، پايان اين دولت هم منجر به قدرت گرفتن افرادي مثل احمدي نژاد شود؟
من نااميد نيستم. خرداد ۷۶ يك احساس اوليه بود بدونه پشتوانه تجربه. هم اصلاح طلبان چندان تجربه نداشتند و خام بودند و هم ضد اصلاح طلبان. فكر مي كنم تا حدودي هم ضد اصلاح طلبان شايد اكنون عاقل تر شده باشند كه آن روش هاي خشن كه به كار مي بردند ديگر پاسخگو نيست.
فكر مي كنم هر دو طرف مقداري تعديل شده باشند، هر چند هنوز شك دارم كه گروههاي ضد اصلاح طلبان تعديل شده باشند، اما رهبران آنها فكر كنم تعديل شده باشند. بعيد مي دانم كه فضاي خشن آن دوران را دوباره بخواهند حاكم كنند. فضاي اكنون با فضاي دوران آقاي خاتمي تغيير كرده، بحران اقتصادي شديد، وضعيت سياسيت خارجي و تحريم ها كه همگي ميراث دوران احمدي نژاد هستند، فكر مي كنم فضا بيشتر به سمت رفع اين معضلات باشد. خود حاكميت هم مي داند كه نبايد فشارها بر مردم بيشتر باشد. براي همين فكر نمي كنم آن دوران تكرار شود.
گفتيد كه فكر مي كنيد هم اصولگرايان و هم اصلاح طلبان تعديل شده باشند. اصلاح طلبان در چه زمينه اي معتدل شده اند؟
فكر مي كنم در حوزه گفتمان. در آن زمان فضاي حاكم هنوز دست آنها نبود، شناخت خوبي نداشتند. گرچه مجلس و دولت را در دست داشتند اما برخي از آنها گفتماني تندرو داشتند و حاكميت مي ترسيد و اين شائبه را داشت كه مبادا برخي از آنها برانداز هستند.
همسر شما آقاي محمد رضا خاتمي، يكي از چهره هاي شاخص جريان اصلاح طلبي ايران است و خود شما چهره اي بسيار شناخته شده هستيد. تا كنون شده اختلاف نظر بر سر مسائل سياسي و يا اجتماعي داشته باشيد؟
اختلاف نظر جزني است. به هر صورت هر دو اصلاح طلب هستيم و خواستار اصلاحات و آرامش در كشور هستيم نه ايشان تابع محض نظريات من هستند و نه من تابع محض نظر ايشان هستم. شايد ايشان اعتقادي تر از من باشد در برخي از مسائل و من به آن شدت نباشم.
مثلا چه موضوعاتي؟
خيلي اختلاف چنداني در اين زمينه ها نداريم. اما بالاخره بر سر مسائلي با هم مشورت مي كنيم. در خصوص مصاحبه ها و.. نظر من را جويا مي شود كه خب كل كل هايي هم پيش مي آيد. اما آنچنان حاد نيست كه با مثالي بتونم روشن كنم موضوع را…
خانم اشراقي شما در بين خانم هاي فعال سياسي و شناخته شده ايراني ، معروف هستيد به خوش پوش بودن، لباس هاي رنگي و شلوار جين و.. با اينكه شما از خانواده اي مذهبي و نوه بنيانگذار انقلاب ايران هستيد. تاكنون اين موضوع پيش آمده است كه مثلا خانواده به شما تذكر بدهند و گير بدهند؟
خانواده من مثل خودم هستند، هم خواهرهايم، هم مادر و مادربزرگم. مثلا خانم امام بسيار خانم شيك پوشي بودند، خيلي شيك پوش تر از ما نوه هايشان بودند. منظم و مقيد بودند كه لباس هايي كه در خانه مي پوشند ست باشد از نظر رنگ آميزي و غيره. مادربزرگ من خانمي فرهيخته، باسواد، شاعر و فوق العاده زيبا و شيك پوش بودند. حالا اين نظر لطف شماست كه به من مي گوييد شيك پوش و اگر لباس من با برخي از خانواده هاي مذهبي فرق مي كند به تربيت خانوادگي بر مي گردد.
فكر مي كنم لباس هر فردي نشان از طرز تفكر فرد دارد. هميشه هم مخالف طرز لباس پوشيدن خانم هاي فعال در حكومت بوده ام وبه هيچ وجه موافق آن نيستم. اگر مي خواهند اسلام را معرفي كنند مي توانند با لباس و حجاب بهتري اين كار را انجام دهند.
مثلا پدر بزرگ من – آيت الله خميني – همواره مي گفت رنگ سياه مكروه است و نبايد پوشيد. براي همين مي گويم اثر تربيتي بوده است. اتفاقا مي خواستم در فيس بوك اعلام كنم و خطاب به خانم ها بگويم بيائيد كم كم از رنگ شاد استفاده كنيم. احتمالا چنين كاري هم بكنم تا يك انقلاب رنگ را شروع كنيم. از لحاظ روان شناسي رنگ مي تواند اثر مثبت يا منفي بگذارد، شايد الان كه آقاي روحاني هستند فرصت خوبي باشد. خود ايشان و وزير خارجه هم شيك پوش هستند.
سخنگوي وزير خارجه چه؟
من مخالف نوع پوشش ايشان هستم به نظرم بايد پوششان را تغيير بدهند. فكر مي كنم بايد از رنگ روشن استفاده كنند. به خصوص سخنگوي وزارت خارجه كسي است كه در دنيا مطرح مي شود. نوع لباس بسيار مهم است، مثلا شما بدانيد آقاي خاتمي كه راي بالايي آورد، فقط به خاطر طرز فكر نيست، لباس و ظاهر هم هست. متاسفانه افرادي كه در درون حاكميت هستند به اين شكل در اين مورد دقت نمي كنند، شايد مردها اندكي تغيير كرده باشند ولي متاسفانه خانم ها تغيير نكرده اند. اگر آرام آرام بتوانيم يك انقلاب رنگ انجام دهيم خيلي خوب مي شود.
شما در فيس بوك و شبكه هاي اجتماعي خيلي فعال هستيد و حتما تصاوير برخوردهاي پليس گشت ارشاد را با خانم ها ديده ايد؟
من مخالف هرگونه گشت ارشاد هستم چون معتقدم اينگونه اقدامات دردي را دوا نمي كند. تا وقتي اين قانون هست بايد به اين قانون اعتراض كرد و نه به صورت موردي و مصاديق. كل قانون گشت ارشاد بايد از ميان برداشته شود. البته وضعيت در ايران خيلي فرق كرده و خيلي بهتر شده. اميدوارم چون خود آقاي روحاني هم مخالف اين نوع برخوردها هستند كم كم اين موضوع گشت ارشاد را هم جمع كنند. من چند روز پيش در اينستگرام چند تا از عكس هاي بدون چادرم را منتشر كردم. چند نفر كه خيلي مذهبي هستند گفتند عكس شما بدون چادر است و حجاب شما خوب نيست. من هم در پاسخشان نوشتم كه من همين هستم، شما نگاه نكنيد!
اساسا چنين تصور و امكاني وجود دارد كه روزي در جمهوري اسلامي حجاب آزاد شود؟
امروز داشتم با يكي از دوستان فعال سياسي ام صحبت مي كردم، گفت كه قرار است دو سال ديگرحكمش را اعلام كنند، داشتم به او مي گفتم هيچ كس در جمهوري اسلامي از فرداي خود خبر ندارد. واقعا چه كسي فكرش را مي كرد رئيس جمهور ايران با رئيس جمهور آمريكا تلفني حرف بزند. سه ماه پيش اگر كسي اين را مي گفت ما مي خنديديم و مي گفتيم نشدني است.
در ايران بسياري از چيزها از جمله حجاب قانون محكمي وجود ندارد. من نمي توانم اين موضوع را رد كنم. هر چيزي در جمهوري اسلامي ممكن است رخ بدهد. حتي زماني مي گفتند “مصلحت نظام” را كه تشكيل دادند بر همين اساس بود. مثلا يك زماني حج را تعطيل كردند، مصلحت نظام اين بود كه امر واجبي مثل حج را تعطيل كنند.
قبول دارم سخت گيري هايي هست مثلا اين چيزي كه نتانياهو گفت، اما واقعا شيك پوش ترين و منظم ترين دختر و پسرهاي دنيا در همين تهران هستند. من همين چند وقت پيش از سفر خارج برگشتم واقعا دخترهاي ما با اينكه محدوديت دارند ولي شيك پوشي آنها حتي كمتر در اروپا ديده مي شود. بله سخت گيري هايي وجود داشت. اما الان كمتر شده پسر من دانشگاه مي رود با تي شرت هاي رنگي، قرمز، زرد، شلوار جين هم كه خوب هميشه بوده. وضعيت خيلي فرق كرده و اميدوارم بهتر هم بشود.
اشاره كرديد به سفر خارجي، چقدر به سفر و سفر خارجي مي رويد؟
من علاقه زيادي به سفر دارم، در اين سفرها مي توان آداب و رسوم كشورهاي مختلف را ديد. اين سفر اخيرم اما براي ديدن دخترم بود. به عنوان تفريح و گردشگري هرگز به خارج از كشور نرفتم معمولا با رضا (همسر) چون پزشك است براي سمينارها و يا براي ديدار دخترم به خارج از كشور مي روم.
در ميان كشورهاي منطقه كجاها رفتيد؟
سالها پيش لبنان رفتم. دبي هم رفته ام، سوريه سالها پيش رفتم، الان كه وضعيت خيلي خراب است. تركيه را هم به خاطر سمينار پزشكي رفتم.
زبان خارجي هم بلديد؟
تا حدودي انگليسي. همين اندازه كه گليم خودم را از آب بيرون بكشم.
شما در خانه ماهواره هم داريد؟
بله دارم.
به چه شبكه هايي علاقه داريد؟
بي بي سي فارسي، الجزيره و العربيه رو زياد مي بينيم البته عربي من خوب نيست. رضا بيشتر بيننده اين شبكه هاي خبري عربي است. موزيك و فيلم هم مي بينم.
سريال مورد علاقه شما چيه؟
معمولا ان بي سي رو مي بينم كه آخرين فيلم هاي هاليوود رو پخش مي كنه. سريال حريم سلطان را هم مي بينم. البته اگر پارازيت ها بگذارند. موزيك هم زياد گوش مي دهم.
موزيك؟ خواننده مورد علاقه شما كيه؟
بستگي به حال و هوا دارد. مثلا سنتي و شجريان مورد علاقه همه هست. همايون خيلي خوب ميخونه يا احسان خواجه اميري.
به صداي خواننده هاي زن گوش نمي ديد؟
چرا، ولي نميشه گفت كه گوگوش رو دوست دارم. سر و صدا ميشه. ولي خب آره صداي هايده را دوست دارم به نظرم هايده اعجوبه موسيقي ايران بوده . مثلا “علي اي هماي رحمت” هايده بسيار زيبا است. هايده و مهستي از زيبايي هاي موسيقي ما هستند. موسيقي پاپ را مي پسندم، امابرخي از آهنگهاي جديد را نه. بچه هاي من هم مثل خودم هستند و سليقه نزديكي داريم. بالاخره زندگي بدون موسيقي معني ندارد. به نظرم زندگي اساسا بدون هنر و موسيقي بي روح است.
شما اينهمه شبكه هاي تلويزيوني نگاه مي كنيد، وقت هم مي كنيد در خانه آشپزي كنيد؟
آشپزي ام خيلي خوب است. البته هر زمان وقت كنم و فرصتش پيش بيايد كه آشپزي كنم. بيشتر هم طرفدار رژيم غذايي سالم هستم. من خودم از خوردن فست فود پرهيز مي كنم و به پسرم علي هم گفته ام كه از فست فود دوري كنه. يه مدت توي تابستون فقط گياهخوار شدم ولي ديدم خيلي سخته و رهايش كردم. اما خوب بيشتر طرفدار سالم خوري هستم تا رستوران رفتن.
اهل كافه گردي هم هستيد؟
ترجيح ميدم دو سه تا كافه اي كه آشنا هستند بروم تا اينكه همه جا بگردم. يك مشكل كه ما داريم اين است كه به خاطر نوع حجابمان كه چادر است، فكر مي كنم مقداري سخت باشه، خودم فكر ميكنم شايد كساني كه در كافه نشسته اند نگاه غريبي به حضور فردي داشته باشند با اين نوع حجاب. ولي دوست و رفيق خيلي زياد دارم چون خيلي رفيق باز هستم. اغلب هم جوان هستند. ترجيح ميدهم بيشتر با جوان ها باشم، هم روحيه ام به آنها مي خورد هم اينكه همواره چيزهاي جديد از آنها ياد مي گيري و هم اينكه روحيه بهتري داري.
شما همسر آقاي روحاني رو هم ميشناسيد؟ با ايشان در ارتباط هستيد؟
من ايشان را خيلي سال پيش ديدم، همسفر مكه بوديم. با دختر ايشان ارتباط بيشتري داشتم. ولي خب سالهاست كه ايشان را نديده ام.
خانم ايشون در اون زمانها فعال بودند؟
نه هميشه خانه دار بودند.
شما نسبت به جاري خود همسر آقاي خاتمي خيلي در عرصه عمومي فعال تر هستيد با اينكه ايشان همسر رئيس جمهور بودند.
خوب روحيات فرق مي كند همسر آقاي خاتمي كمتر سياسي است و روحيه متفاوتي دارد. هر كس زندگي متفاوتي دارد. ايشون زندگي خانوادگي خيلي قوي دارند.
ولي شما متفاوت و در عرصه اجتماعي بسيار فعال هستيد.
من در زمان آقاي خاتمي تلاش كردم تابو شكني كنم، فكر مي كنم تا حدودي هم موفق شدم. ولي متاسفانه بزرگترين مانع و مخالفينم در خصوص پوشش، خود خانم ها بودند. فكر مي كنم كه مي شود مسلمان خوبي بود، حجاب را رعايت كرد ولي حجاب زيبايي هم داشت. حجاب بايد جاذبه داشته باشد نه اينكه برخي ها با نوع حجاب نازيبايي كه دارند دافعه مي آفرينند. خيلي دوست داشتم در اين زمينه ها خط شكن باشم اما زياد موفق نبودم. ولي دولت آقاي روحاني فرصت دوباره اي است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۱:۴۴ توسط:sana موضوع:

جديدترين رده* بندي كيفي خودروها


براساس جديدترين آمارهاي رسمي ميانگين نمره منفي خودروهاي توليدي در شهريور ماه امسال ۹٫۲ درصد كاهش يافته است.

براساس آمار شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، نيسان تيانا با ۲٫۶ نمره منفي با كيفيت*ترين خودروي سواري توليدي در شهريور ماه بوده است.
نيومزدا ۳ نيز با ۱۲ نمره منفي در رتبه دوم و مگان با ۱۹٫۸ نمره منفي در رتبه سوم رده*بندي خودروهاي توليدي در شهريور ماه قرار دارند.
رتبه چهارم و پنجم نيز به ترتيب با ۲۰٫۴ و ۲۱٫۲ نمره منفي در اختيار پارس تندر و تندر ۹۰ توليدي پارس خودرو است.
ليفان X60 با ۵۲٫۲ نمره منفي در رتبه ششم و پژو پارس با ۵۹٫۲ نمره منفي در رتبه هفتم قرار دارند.
سمند و پژو ۴۰۵ توليدي ايران خودرو نيز با ۵۹٫۵ نمره منفي در رتبه هشتم رده*بندي قرار دارند.
رتبه نهم با ۶۰ نمره منفي در اختيار پژو ۴۰۵ توليدي ايران خودرو خراسان و رتبه دهم با ۶۵٫۴ نمره منفي در اختيار تيبا است.
ام*وي*ام ۵۳۰ و ام*وي*ام X33 نيز به ترتيب با ۷۱٫۳ و ۷۳٫۸ نمره منفي در رتبه*هاي يازدهم و دوازدهم رده*بندي قرار دارند.
رتبه سيزدهم و چهاردهم نيز با ۸۰٫۷ نمره منفي و ۸۱٫۷ نمره منفي به ترتيب در اختيار سايپا ۱۳۱ توليدي سايپا و سايپا ۱۳۱ توليدي پارس خودرو است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۱:۳۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل