بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

۱۰ شهر گمشده و تاريخي جهان

با مشاهده ويرانه‌ها، بناها، سازه‌ها و آثاري برجاي مانده از وجود سكونتگاه‌هاي تاريخ و كهن در مناطق و شهرهاي مختلف جهان و جستجو و مطالعه قدمت و عظمت آن‌ها، بيش از پيش اين سوال براي ذهن‌هاي كنجكاو مطرح خواهد شد كه چرا و چگونه چنين تمدن‌هاي باشكوهي، قدرت و اعتبار خود را از دست دادند.

شهرها و مكان‌هايي كه هنوز هم نمي‌توان به عظمت آن‌ها پي برد و حتي بزرگترين و پيشرفته‌ترين شهرهاي امروزي را با آن‌ها مقايسه كرد. شهرهاي در دل قله‌هاي سربه فلك كشيده، خانه‌هايي بيرون از زده از ميان كوه‌ها، مخفي‌گاه‌ها و شهرهايي زيرزميني كه تنها مي‌توان آن‌ها را در تصاوير تخيلي موجود در برخي فيلم‌ها مشاهده كرد. شهرهايي اينچنين كه بودند اما امروز ديگر نشاني از آن‌ها نمانده است.
آنچه در ادامه خواهيم خواند، معرفي و تشريح قدمت، تاريخ و عظمت 10 شهر گمشده در تاريخ جهان است كه جز خرابه‌ها و ويرانه‌هايي چند، از آن‌ها چيزي باقي نمانده. هرچند اين ويرانه‌ها نيز فريادي به بلنداي تاريخ دارند.

پترا، اردن:
شهر باستاني «پترا» كه بازمانده‌اي از تمدن تاريخي «الانباط‌»ها است در قرن ششم پيش از ميلاد از شهرت و شكوه بالاي برخوردار بوده است. اين شهر كه رنگي سرخ داشته و برروي پرتگاه‌ها قرار گرفته در نزد ملل غربي به واسطه جنگ‌هاي صليبي چند صد ساله‌اي كه در آن نيز رخ داده بود از شهرت بسيار زيادي بخوردار است. باستان‌شناسان معتقدند، هنوز هم مي‌توان نشانه‌هايي از تاريخ‌ پنهان جهان را در آن يافت.چيچن ايتزا، مكزيك:
شهر «چيچن ايتزا» بخشي از تمدن شكوهمند ماياها است كه به مدت چهارصد سال يعني سال‌هاي 600 تا هزار ميلادي رونق و شكوت خاصي داشته است. اين شهر سلطنتي كه يكي از بزرگترين ميادين ورزشي تمدن‌هاي باستان قاره آمريكا در آن قرار دارد در مجاورت مخزن يا گودالي عظيم و زيرزميني قرار دارد. گودالي كه محل سقوط صدها تن از انسان‌هاي قرباني شده در پيشگاه خدايان بوده است.شهر زيرزميني درنيكويو، تركيه:
شهر «درنيكويو» كه قدمت آن را به واسطه‌اي متعلق به «فرگي‌ها» مي‌دانند، تقريبا از قرن هشتم پيش از ميلاد تا قرن دهم ميلادي سكونتگاهي پرجمعيت بوده است. اين شهر زيرزميني بيش از 10 طبقه داشته و محلي براي سكونت بيش از 50 هزار انسان، همراه با چهارپايانشان بوده است. طبق اسناد و نقل‌هاي رسيده از دوره‌هاي پيشين اين شهر به احتمال فراوان براي پنهان كردن مسيحياني ايجاد شده بود كه در ابتداي فراگير شدن اين دين از دست جلادان رومي مي‌گريختند.ماچو پيچو، پرو:
اگرچه نمي‌توان اقتصادي شكوفا يا شهري تميز و بهداشتي را در گذشته اين شهر جست و يا در هنگام سفر به آن تجربه كرد اما نتايج تحقيقات نشان داده است كه آسان بودن زبان محلي مردم و سهولت در هماهنگ شدن با فرهنگ بومي منطقه، شهر «ماچو پيچو» را به مكاني جذاب براي اكثر گردشگران تبديل كرده است.

آنكور، كامبوج:
شهر تاريخي «آنكور»، پايتخت امپراتوري «خمر» در كشور كامبوج قرار داشته و از قرن نهم تا پانزدهم ميلادي محل سكونت حاكمان گوناگون اين امپراتوري بوده است. بيش از هزار معبد همچون «معبد آنكوروات» اين پايتخت چند صد ساله خمرها را به يكي از پرجمعيت‌ترين سكونتگاه‌هاي دوران خود در اين سرزمين تبديل كرده بود. با اين وجود، اين شهر با تمام ويژگي‌هاي خود به دست مهاجماني كه امروز «تايلند» را تشكيل داده‌اند، ويران شد.كارتاژ، تونس:
اين شهر كه شهرت آن به پيش از روي كار آمدن امپراتوري روم مي‌رسد توسط «فينيقي‌ها» بنا شده و از سال 650 تا 146 پيش از ميلاد از شكوهي وصف ناشدني برخوردار بوده است. «هانيبال» امپراتور سفاك روم بعدها اين شهر را مقر حكومتي خود قرار داد. اما اين شهر در آخرين نبرد كارتاژها به آتش كشيده و با خاك يكسان شد.پامپي، ايتاليا:
شهر «پامپي» كه در زمان امپراتوري روم وجود داشت، مركزي فرهنگي بوده و به عنوان يكي از اصلي‌ترين مقصدهاي تفريحي نجبا و ثروتمندان روم به شمار مي‌رفته است. اين شهر در قرن هفتم يا ششم پيش از ميلاد و تأسيس شد و در سال 79 ميلادي زير گدازه‌هاي بيرون زده از آتشفشان كوه «وسويوس» مدفون گشت. امروز مي‌توان تمام آثار برجاي مانده از اين شهر را همچون مجسمه‌هاي موميايي شده طبيعي مشاهده كرد.ممفيس، مصر:
شهر باستاني «ممفيس» كه در كرانه دلتاي نيل قرار گرفته است در هزاره سوم پيش از ميلاد بنا نهاده شده و تا قرن هفتم ميلادي حيات در آن جاري بوده است. اين شهر از جمله سكونتگاه‌هاي معروف مصر باستان به شمار مي‌رود كه براي صدها سال مركز تجارت، بازرگاني، مذهب و سلطنت اين امپراتوري قلمداد مي‌شده است. اين شهر در سال‌هاي پاياني شكوه خود، مورد حمله و تاخت و تازهاي بيگانگان قرار گرفت و سرانجام به دست اسكندر مقدوني ويران شد.تئوتيهواكان، مكزيك:
اگرچه برخي از باستان‌شناسان سنگ بناي شكل گيري اين شهر را توسط اقوام «توتوناك» دانسته اند اما هنوز هم صاحبان و بنيان‌گذاران واقعي «تئتيهواكان» براي محققان ناشناخته مانده‌اند. اين شهر كه تنها نشانه‌ها و آثار به دست آمده از ساكنان آن اهرامي بزرگ است از 100 سال پيش از ميلاد تا سال 250 ميلادي وجود داشته است. باستان‌شناسان بر اين باورند كه چندين امپراتوري عظيم در قاره آمريكا همچون «ماياها» و «زاپوتك‌ها» با الهام از اين شهر قلمرو و خود را تشكيل و گسترش دادند.شهر مسجد باقرات، بنگلادش:
اين شهر كه در گذشته به «خليفت آباد» معروف بوده در قرن پانزدهم ميلادي توسط يك ژنرال ترك بنا شده است. از ويژگي‌ها و آثار معتبر اين شهر مي‌توان به وجود بيش از 50 بناي اسلامي اشاره كرد كه از معروف‌ترين آن‌ها «مسجد شصت ستون» است. اين مسجد كه از بناهاي قديمي اين شهر نيز به شمار مي‌رود، معماري خيره كننده‌اي داشته و 60 ستون همراه با 80 گنبد آن را تزيين كرده اند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۳:۳۱ توسط:sana موضوع:

قهرمانان يونان باستان

بسم الله الرحمن الرحيمدر يونان باستان قهرمانان بسياري بودند كه داستان ها و افسانه هاي بسياري درباره ي آنان گفته شده كه به معرفي معروف ترين آنان ميپردازيم:

1. هركولس ( Hercules - Herakles - Heracles )

2. آشيل ( Achilles )
3. تيسيوس ( Theseus )
4. اوديسيوس ( Odysseus )

5. پرسيوس ( Perseus )
6. جيسون ( Jason )
7. بلروفون ( Bellerophon )
8. اورفيوس ( Orpheus )
9. كادموس ( Cadmus )
10 . آتالانتا ( Atalanta )

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۳:۱۷ توسط:sana موضوع:

راه عجيب محرم شدن مدير مرد با منشي زن

در راه حلي عجيب براي محرم شدن زنان منشي با مديران نامحرم كه توسط مفتي وهابي صادر شده است سوالاتي به ذهن خواننده خطور مي كند كه پاسخ به آنها ماهيت واقعي اين دسته از مفتي هاي وهابي را آشكار مي كند. آيا بدون اطلاع از ابتدائي ترين مسائل فقهي و غير فقهي و بدون هرگونه سند فتوايي داد؟ اين دسته از افراد با ارائه همچين فتاوا به دنبال چه هستند؟

به گزارش ايران ناز شيخ علي الربيعي طي فتوايي اعلام كرد: بر تمام منشي هاي زن واجب است، سه بار به مديرشان شير بدهند تا در حكم مادرشان باشند و بتوانند كنار آن ها كار كنند. اين مفتي وهابي يا آن قدر جاهل است كه نمي داند اين فتوا مساوي با فعل حرام است و يا قصدش مبارزه با احكام، بي ارزش كردن و كوچك جلوه دادن احكام حقيقي اسلام است.
مضحك بودن اين حكم از اين جهات است: اولا: مديري كه به منشي نامحرم است، چگونه مي تواند قبل از محرم شدن، منشي را لمس كند و شير بخورد؟! ثانيا: اگر منشي، شير نداشت تكليف چيست؟ ثالثا: شير داشتن مستلزم داشتن نوزاد است، حال اگر منشي نوزاد داشت و شوهرش هم زنده بود، آيا زن شوهردار مي تواند به مديرش آن هم به اين طريق محرم شود؟! اين حكم نه تنها هيچ دليل مستندي ندارد و تنها برداشت ها و علايق شخصي مفتي وهابي را مي رساند، بلكه از هر جهتي كه بررسي مي شود جز تمسخر و خنده مخاطب نتيجه اي نخواهد داشت. سؤال كه بايد از اين مفتي هاي وهابي پرسيد اين است كه اگر همسر خود آنها به عنوان منشي مشغول به كار شود، آيا حاضرند همين حكم را براي همسرانشان بدهند؟
وهابيت يك مكتب نوساخته است كه خود را منتسب به اسلام مي داند كه توسط اتاق فكرهاي بريتانيا براي تغيير ماهيت اهل سنت شكل گرفته است همچنان كه براي انحراف تشيع فرقه بهائيت را به وجود آوردند كه البته در ميان جوامع شيعي با وجود نسخه كامل هدايت بشري و مرجعيت بيدار اين انحراف رخ نداد.
ظاهرا وهابيت هدفي جز اين ندارد كه با فتواهاي مضحك، احكام واقعي اسلام را به سخره بگيرد و كوچك جلوه دهد تا به اين طريق احكام اسلامي را ناكارآمد نشان دهد؛ اقدامي كه از آن، جز پشتيبانان غربي وهابيت كسي سود نمي برد.
پ. ن :چقدر اينا اسكل و ......انجمن تفريحي قاطيانجمن تفريحي قاطيانجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۳:۰۴ توسط:sana موضوع:

ايزدان نخستين يونان

بسم الله الرحمن الرحيم

جمع آوري در انجمن قاطيايزدان نخستين يونان
(به يوناني : Protogenoi) (پروتوس به معني اولين و گنوس به معني زاده)، در اساطير يوناني، اجزاي اصلي تشكيل دهنده جهان و اولين مخلوقاتي كه در جهان ظهور كرده و به وجود آمدند. اين ايزدان اوليه، گروهي از خدايان بودند كه تمامي ايزدان و ايزدبانوهاي ديگر را پديد آوردند. آن‌ها شامل زمين، هوا، آسمان، دريا، آب گوارا، دنياي زيرين، تاريكي، شب، روز و روشنايي بودند، اما مهمترين آن‌ها اورانوس (پدر آسمان‌ها) و گايا (مادر زمين) بودند، كه بعدها تيتان ها را بوجود آوردند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۲:۵۰ توسط:sana موضوع:

افسانه آشيل

اگر فيلم زيباي اشيل رو نديديد حتما افسانه ي آن را بخوانيد

در يكي از قصر هاي يونان فرزندي متولد شد زيبا رو و چالاك چشمان مشكي و ابروان پيوندي در صورت سفيدش زيباي او را چند برابر ميكرد.مادرش تتيس نام او را اشيل گذاشت .آشيل تنها فرزند او تنها فرزند پسر ان خاندان بود.پدر آشيل چند وقت پيش در جنگي تيري به قلبش اثابت ميكند و كشته ميشود مادرش هراس داشت كه پسر سرنوشت پدر را داشته باشد به همين خاطر آشيل را پيش داناي شهر ميبرد. تتيس به او ميگويد : اين تنها فرزند من است يادگاري از پدرش ميخواهم هميشگي شود تا تنهاي را در آغوش نكشم
داناي شهر به چشمان كودك نگاهي ميكند و ميگويد:اين فرزند در آينده شير مردي خواهد شدپس براي جاودانگيش او را در آب استيكس كه در كوه هاي شمال يونان قرار دارد شست و شو دهيد.
تتيس آشيل را به آب استيكس برد و از مچ پايش او را گرفت و در آب فرو بردبي انكه بدان مرگ در سرنوشت آشيل نوشته شده است.
سال ها گذشت آشيل بزرگ شد او فرماده كل ارتش يونان بود .او افتخاري براي تتيس و زنده نگه دانده نام پدر شده بود.در هيچ جنگي زخمي نميشد و شكست نميخوردتا كه جنگ تروا فرا رسيد.ارتش يونان در حال شكست خوردن بودن آشيل خود به ميان رفت شمشيرش را كشيداسبش را تازاند دل تتيس لرزيد .يكي از افراد دشمن كه پسر يكي از نديمه هاي تتيس بود ماجراي آشيل را به او گفته بود و او تنها كسي بود كه نقطه ضعف اشيل را ميدانست. تير را زهر الود كرد مچ پاي اشيل را هدف گرفت تير را كشيد .تتيس قلبش شكست اشك نا خدا آگاه در چشمانش حلقه زد.آشيل پيش پدرش رفت . تتيس در به آغوش تنهاي .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۲:۳۶ توسط:sana موضوع:

تو امروز را به من بدهكاري ....

امـــروز نــه چـايـــم دارچيــن داشـت​
نـه قهـــوه ام شكــر
نــه اينكــه نــخواهـم
حـــوصله اش را نــداشتــم
يعنـــي مــي دانـــي
امـــروز نــبـودم
نــه
امـــروز اصــلا نـبـــودم
مــن كـه خيلــي وقـــت اسـت
نـيـسـتـم
امـــروز آفتــاب بـــود بهــــار بــــود
راحـــت بگويــمــت
امـــروز تــــو بايـــد مــي بـــودي
همـــه ي روزهـا بـه كنــار
تــو امــروز را عجيــب بـه مــــــن
وبه چشمهاي منتظرم
بـدهـكـاري. . . !​

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۲:۲۴ توسط:sana موضوع:

الهه هاي يونان باستان

بسم االله الرحمن الرحيم
جمع آوري شده در انجمن قاطي


اساطير يوناني بدنه اساطير و آموزه‌هايي است كه به يونان باستان مرتبط مي‌باشد، درباره خدايان و قهرمانان آنان،طبيعت جهان و ريشه‌هاي آن و اهميت مكتب و آيين آن‌ها سخن مي‌گويد. اين اسطوره‌شناسي بخشي از مذهب يونان باستان مي‌باشد. محققان به منظور مشخص كردن تاثيرات ديني و سياسي آن بر يونان باستان و تمدن آن و درك خود اسطوره‌سازي، اسطوره‌ها را بررسي مي‌كنند

"اساطير اصيل" يا "اسطوره هاي آفرينش"، تلاش دارند تا به بيان ساده، آغاز جهان را توصيف كنند.قابل‌قبول‌ترين نسخه ارائه شده، در تئوگونيا توسط هزيود ارائه شده است. او با يك خائوس آغاز مي‌كند كه نشان از نيستي است. بعد از اين فضاي تهي، گايا(زمين) و برخي موجودات الهي اصلي ظاهر شدند: اروس
(عشق)، پرتگاه(تارتاروس)، و اريوس. گايا بدون كمك هيچ جنس مذكري،اورانوس(آسمان) را به دنيا آورد و بعدها همين اورانوس همسر گايا شد و او را بارور ساخت. در پي اين پيوند، اولينتايتان ها زاده شد—شش مذكر: كئوس، كريوس، كرونوس ، هيپريون، پايتوس ، و اكئاتوس ؛ و شش مؤنث: امنموسيني، فوبه،رئا، تئا، تميس، و تتيس. بعد از تولد كرونوس، گايا و اورانوس تصميم گرفتند كه ديگر تايتاني را به دنيا نياورند. اورانوس، تك چشم ها(سيكلوپ‌ها) و صددست ها (هكاتونكايرها)، را به درون تارتاروس پرتاب كرد تا تايتان‌ها را دنبال كنند. اين كار موجب خشمگين شد گايا شد. گايا، كرونوس (جوان‌ترين و وحشتناك‌ترين فرزند گايا) را متقاعد كرده بود كه پدرش را عقيم كند. او اين كار را انجام داد، و به حاكم تايتان‌ها تبديل شد، با خواهرش، رئا ازدواج كرد، و ساير تايتان‌ها دربار او را تشكيل دادند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۲:۱۰ توسط:sana موضوع:

يه زماني در ايران....


يه روز يه تركه...اسمش ستار خان بود، شايد هم باقر خان.. ؛
خيلي شجاع بود، خيلي نترس.. ؛
يكه و تنها از پس ارتش حكومت مركزي براومد،
جونش رو گذاشت كف دستش و سرباز راه مشروطيت و آزادي شد،
فداكاري كرد،
براي ايران،
براي من و تو،
براي اينكه ما يه روزي تو اين مملكت آزاد زندگي كنيم.يه روز يه رشتيه...اسمش ميرزا كوچك خان بود،
ميرزا كوچك خان جنگلي؛
براي مهار كردن گاو وحشي قدرت مطلقه تلاش كرد،
براي اينكه كسي تو اين مملكت ادعاي خدايي نكنه؛
اونقدر جنگيد تا جونش رو فداي سرزمينش كرد.
يه روز يه لره...


اسمش كريم خان زند بود،
موسس سلسله زنديه؛
ساده زيست،
نيك سيرت و عدالت پرور بود و تا ممكن مي شد از شدت عمل احتراز مي كرد.


يه روز يه قزوينه...
به نام علامه دهخدا ؛
از لحاظ اخلاقي بسيار منحصر بفرد بوده و ديوان پارسي بسيار خوبي براي ما بر جا نهاد.

يه روز ما همه با هم بوديم...، و دنيا مال ما بود .


ترك و رشتي و لر و اصفهاني و...
تا اينكه يه عده رمز دوستي ما رو كشف كردند و قفل دوستي ما رو شكستند... ؛
حالا ديگه ما براي هم جوك مي سازيم،
به همديگه مي خنديم!!!
و اينجوري شاديم !!!!
اين از فرهنگ آريايي به دور است.
آخه اين نسل جديد نسل قابل اطمينان و متفاوتي هستند.
پس با همديگه بخنديم نه به همديگه !


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۱:۵۷ توسط:sana موضوع:

حقايق عجيب و شگفت انگيز درباره بدن تان

شما 50% موز هستيد!

چقدر شما به خوراكي كه پس از ورزش مي خوريد شباهت داريد؟ به گزارش پرشين وي اگر شما پس از ورزش موز ميل مي كنيد ، بسيار به آن شباهت داريد. ظاهرا ما 50 درصد DNA را با موز به صورت مشترك داريم. عجيب است و حتي يك نكته عجيب ديگر نيز وجود دارد، موزها در حقيقت در دسته توت ها طبقه بندي شده اند!

زخمي شده ايد؟ به انگشتانتان نگاه كنيد
اگر انگشت حلقه و انگشت اشاره شما خيلي نزديك به هم هستند، مراقب باشيد. بر طبق تحقيقي كه در مجله Rheumatology چاپ شده است ، هر چه انگشتان حلقه و اشاره به هم نزديك تر باشد بيشتر احتمال آن وجود دارد كه از آرتروز شديد زانو رنج ببريد.

بدن ما به طور طبيعي قند دوست دارد
اگر از اينكه خيلي به شيريني جات علاقه داريد ناراحت هستيد، خوشنود خواهيد شد اگر بشنويد محققان بر اين باورند كه ما به طور طبيعي به غذاي شيرين گرايش داريم. دانشمنداني كه يافته هاي خود را در مجله Clinical Nutrition and Metabolic Care چاپ كرده اند بيان دارند كه ما همانند سيستم سخت افزاري به قند علاقه داريم!
عرق بو ندارد
اگر به دليل فعاليت و يا ورزش زياد مرتب مجبور به شستن لباس هستيد، نبايد عرق را براي بوي بد لباس ها سرزنش كنيد. عرق به خودي خود بو ندارد. اين بو زماني توليد مي شود كه باكتري روي پوست با عرق آميخته مي شود.
در ورزش استعدادي نداريد؟ انگشت حلقه شما چه اندازه است؟
چطور است كه برخي از مردم در انواع ورزش ها عالي عمل مي كنند ولي براي عده اي ديگر سخت است؟ بر طبق مطالعه اي كه در مجله بريتانيايي Sports Medicine چاپ شده طول انگشتان افراد، كليد دريافتن به توانايي ورزشي آنهاست.
بر طبق اين تحقيق زناني كه انگشت حلقه آنها بلندتر از انگشت اشاره شان است در وزش خوب هستند، به خصوص ورزش هايي كه در آن دويدن وجود دارد.

بيشتر زنان انگشتان حلقه شان كوتاه تر از انگشت اشاره شان است، به گزارش پرشين وي گرچه اگر شما در معرض سطح بالايي از تستوسترون در رحم باشيد، انگشت اشاره شما ممكن است بلندتر از انگشت اشاره تان باشد.
احساس كوتاهي قد داريد؟
مشخص شده كه ما در شب ها كمي كوتاه تر از روزها هستيم. ظاهرا در شب حدود يك درصد كوچكتر از وقتي هستيم كه از خواب بيدار مي شويم.
علمي كه در وراي احساس ناراحتي وجود دارد
ما گاهي اوقات احساس ناراحتي مي كنيم، ولي محققان دريافتند كه ما هنگامي كه در واقع خونسرد هستيم، دچار افسردگي مي شويم. در نقشه گرما، اين بدين معني است كه هرگاه احساس دماي پايين تري داريم، بدن ما ناراحت تر و افتاده حال تر است.

بچه ها بيشتر استخوان دارند يا بزرگسالان؟
ممكن است در جواب به اين سوال بگوييد بزرگسالان. ولي اشتباه مي كنيد. بزرگسالان 206 استخوان دارند در حالي كه كودكان 300 استخوان دربدن دارند!
مغز شما گرسنه است

آيا مي دانستيد كه مغز 10.8 كالري در هر ساعت مصرف مي كند؟ با وجود آنكه مغز يك انسان معمولي تنها 1.4 كيلوگرم وزن دارد كه حدود دو درصد از كل وزن بدن است. با وجود اين حقيقت عجيب مي توان به راستي اصطلاح "غذاي مغز" را بيشتر جدي گرفت!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۱:۴۵ توسط:sana موضوع:

۱۱ ارديبهشت روز جهاني كار و كارگر

سلام دوستان
روز جهاني كار و كارگر رو به تمام گارگران زحمت كش تبريك ميگم

به همين مناسبت تاريخچه روز جهاني كار و كارگر رو براتون اماده كردم كه قطعا توجه شمارو جلب ميكنه

انجمن تفريحي قاطي

اول ماه مي در تقويم ميلادي مصادف با روز جهاني كار و كارگر است

۱۱ ارديبهشت روزجهاني كار و كارگراولين روز از ماه "مي" هر سال در تقويم ميلادي كه در تقويم هجري شمسي معمولاً با روزهاي ۱۱ يا ۱۲ ارديبهشت ماه مصادف مي شود ، روز جهاني كار و كارگر نام دارد.
كارگران بازوان حركت هر جامعه‌اي به سوي رشد، تعالي و شكوفايي هستند بي شك همه پيشرفت‌هاي حاصل در مسير زندگي نشات گرفته از رشد و پويايي فكر و گسترش انديشه‌ورزي است و در هر جامعه‌اي كه از فرصت انديشه و بازوي هنرمند كارگران بهتر استفاده شود توسعه و پيشرفت، رونقي دو چندان خواهد يافت.نگاهي به تاريخچه پرماجراي روز جهاني كارگر
مناسبت اول مي به عنوان روز كارگر به اين لحاظ بوده است كه در چهارم ماه مي سال ۱۸۸۶، و در چهارمين روز اعتصاب و تجمع كارگران آمريكايي در شهر شيكاگو، پليس به روي آنان آتش گشود كه شماري كشته، عده‌اي مجروح و بعداً چهارتن نيز اعدام شدند. كارگران اعتصابي خواستار تعديل شرايط كار و كاهش ساعات روزانه كار از ده ساعت به ۸ ساعت بودند.قرار بود كه اول ماه مه ۱۸۸۶ در آمريكا (ايالات متحده)، كاهش ساعات كار به هشت ساعت در روز، به اجرا درآيد كه چنين نشد و در نتيجه، كارگران در گوشه و كنار اين كشور دست به تظاهرات زدند و در يك‌هزار و دويست كارخانه و كارگاه، اعتصاب صورت گرفت. شمار كارگران معترض شهر شيكاگو بيش از ساير شهرها و حدود ۹۰ هزار تن بود. در چهارمين روز تظاهرات شيكاگو، كارگران اعتصابي و هوادارانشان در «ميدان بيده = Haymarket» جمع شده و از اينجا به حركت درآمده بودند.سخنرانان آنان بر يك گاري بزرگ سوار بودند و شعار مي‌دادند. پس از طي مسافتي، پليس اطراف اين گاري (چهارچرخه) را گرفت و خواست كه تظاهركنندگان متفرق شوند كه ناگهان انفجاري صورت گرفت، يك مامور پليس كشته شد و چند كارگر و پليس نيز مجروح شدند. اين حادثه سبب شد كه پليس دست به تيراندازي به سوي جمعيت بزند و كشتار صورت گيرد. آمار كشته‌شدگان اعلام نشده‌است ولي اسامي انبوه مجروحان در دست است. پليس با اعمال خشونت موفق شد جمعيت را پراكنده سازد.در پي اين حادثه، هشت تن به عنوان مسبّب دستگير شدند كه پنج نفر از آنان كارگر مهاجر آلماني و يكي هم آلماني تبعه آمريكا بود. دادگاه يكي از اين دستگيرشدگان را به ۱۵ سال حبس محكوم كرد و بقيه محكوم به اعدام شدند كه فرماندار ايالت مجازات دو تن از آنان را به حبس ابد تخفيف داد. يكي از محكومان به اعدام، پيش از اجراي حكم خودكشي كرد و چهار نفر ديگر به دار آويخته شدند.
با رسيدن اخبار مربوط به اين تظاهرات، كشتار و اعدام به ساير كشورها، در گوشه و كنار جهان مراسم يادبود برگزار و هر سال هم تكرار شد كه به تدريج اول ماه مي، روز جهاني كارگر عنوان گرفت. چون اعدام‌شدگان شيكاگو عمدتاً آلماني بودند، در سال ۱۹۳۳ حزب نازي آلمان روز اول ماه مي را روز ملي و تعطيل عمومي اعلام كرد.سازمان بين المللي كار
اين سازمان به عنوان يك نهاد خود مختار و وابسته به مجمع عمومي سازمان ملل متحد در سال ۱۹۱۹ براساس معاهده ورساي برپا شد. موافقت نامه مربوط به برقراري رابطه بين اين سازمان و سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۶ به تصويب رسيد و آن را به صورت نخستين كارگزاري تخصصي وابسته به سازمان ملل متحد درآورد.الف) هدف ها و فعاليت ها

سازمان بين المللي كار در جهت پيشبرد عدالت براي افراد شاغل به كار، در تمام نقاط جهان فعاليت مي كند و عمده فعاليت هاي آن عبارتند از:
۱) تنظيم سياست ها و بين المللي كردن برنامه ها به منظور بهكرد شرايط كار و زندگي.
۲) برقراري معيارهاي كار به عنوان رهنمودهايي براي مسئولان ملي در به اجرا در آوردن اين سياست ها.
۳) اجراي يك برنامه وسيع همكاري هاي فني، براي كمك به دولت ها و عملي كردن اين سياست ها به شيوه اي كار ساز و اقدام به كار آموزي.
۴) آموزش و پژوهش به منظور كمك به پيشبرد اين تلاش ها.


سازمان بين المللي كار، از آن جهت در ميان سازمان هاي جهاني منحصر به فرد است، كه در امر تنظيم سياست هاي آن، نمايندگان كارگران و كارفرمايان از حق اظهار نظر برابر با نمايندگان دولت ها برخوردارند. كنفرانس بين المللي كار با حضور چهار عضو از هر كشور ( دو نماينده از سوي دولت، يك نماينده از طرف كارگران و نماينده اي از سوي كارفرمايان) تشكيل شده است. يكي از مهم ترين اهداف سازمان عبارت است از تصويب كنوانسيون ها وتوصيه هايي كه متضمن برقراري معيارهايي در ارتباط با مسائل كارگري در زمينه هايي مانند آزادي عضويت در تشكل ها، دستمزدها، ساعات و شرايط كار، جبران خسارت هاي وارده به كارگران، بيمه هاي اجتماعي ، مرخصي با استفاده از حقوق، ايمني صنعتي، خدمات اشتغال و بازرسي مسائل مرتبط مي باشند.


سازمان بين المللي كار در سال ۱۹۱۹ براساس معاهده ورساي برپاشداجراي مقررات كنوانسيون هاي سازمان بين المللي كار براي كشورهايي كه آن ها را امضا كرده اند الزامي است؛ در حالي كه توصيه هاي سازمان مذكور تنها در حكم رهنمودهايي براي سياست گذاري ، قانون گذاري و شيوه عمل هاي ملي است. از زمان تاسيس اين سازمان تاكنون، بيش از ۳۵۰ كنوانسيون و توصيه نامه به تصويب رسيده است.

سازمان براي اجراي مفاد عهد نامه ها توسط كشورهايي كه آن ها را مورد تصويب قرار داده اند نظارت به عمل مي آورد و براي تحقيق در خصوص شكايت هاي مربوط به نقض حقوق اتحاديه كارگري نيز رويه عمل ويژه اي دارد. كارشناسان سازمان بين المللي كار از طريق برنامه كمك هاي فني سازمان در زمينه هايي از قبيل كارآموزي حرفه اي، فنون مديريت، برنامه ريزي نيروي انساني، ايمني و بهداشت محيط كار، سياست هاي اشتغال، نظام هاي امنيت اجتماعي، تعاوني ها و صنايع دستيِ كوچك مقياس، به كشورهاي عضو ياري مي رسانند. سازمان بين المللي كار از طريق موسسه بين المللي مطالعات كار در ژنو و مركز بين المللي كار آموزي فني و حرفه اي پيشرفته در تورين ايتاليا، فرصت هايي براي آموزش در اختيار مي گذارد.

ب) مديريت
فعاليت هاي سازمان بين المللي كار كه كليه اعضا در آن نمايندگي دارند در فواصل بين اجلاس، سالانه، از طريق يك هيات حاكم مركب از نمايندگان ۲۸ كشور عضو، ۱۴ عضو كارگر و مابقي كارفرما، هدايت مي شود.Read more: ۱۱ ارديبهشت روز جهاني كار و كارگر - سايت تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۳۱:۳۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا