بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

جراحي از راه دور با عينك گوگلتيمي از دانشگاه آلاباما نخستين عمل جراحي جهان را با استفاده از تركيبي از فناوري مجازي واقعيت افزوده به نام VIPAAR و عينك گوگل انجام دادند.
عينك گوگل نوعي رايانه پوشيدني و مجهز به يك نمايشگر نوري است كه بر روي سر قرار دارد.

تركيب اين دو تكنولوژي مي*تواند گامي مهم به سوي توسعه پزشكي از راه دور عملي و كارآمد باشد.

سيستم VIPAAR يا «حضور تعامل مجازي در واقعيت افزوده» فناوري است كه ويدئوكنفرانس تعاملي، دو طرفه و زمان واقعي را ارائه مي*دهد.

برنا پونس، جراح ارتوپد دانشگاه آلاباما جراحي را در بيماستان Highlands در بيرمنگهام انجام داد و دستيار وي به نام فاني دانتولوري نيز از دفترش در آتلانتا اين جراحي را تماشا مي*كرد و با پونس تعامل داشت.

پونس در طول عمل جراحي عينك گوگل را به چشم داشت و دوربين تعبيه*شده تصاوير ميدان جراحي را به دانتولوري مخابره مي*كرد.

سامانه مزبور به دانتولوري امكان تماشا و نظارت دقيق بر آنچه پونس در اتاق جراحي مي*ديد و همچنين امكان ارائه مشاوره به ميدان جراحي مجازي را مي*داد.

پونس دست*هاي دانتولوري را به عنوان دستي روح*مانند در نمايشگري كه بر روي سرش نصب بود، مي*ديد.

با استفاده از VIPAAR جراح از راه دور قادر خواهد بود دست*هايش را در ميدان جراحي وارد كرده و همكارانش را ياري كند.

اين دو جراح توانستند عمل را در شيوه كاملا تعاملي به بحث بگذارند، زيرا دانتولوري عملكرد پونس را نظاره و دست*هايش را وارد حوزه ديد پونس مي*كرد، گويي آن*ها كنار يكديگر ايستاده بودند.

به گفته پزشكان دانشگاه آلاباما، اين فناوري با ارائه امكان جراحي بيمار به يك جراح كهنه*كار از راه دور، تخصص ارزشمندي را به جراحان كمتر باتجربه ارائه دهد.

VIPAAR وجودش را مديون يك جراح اعصاب دانشگاه آلاباما به نام بارتون گوتري است كه حدود 10 سال پيش از پزشكي از راه دور حاضر در آن زمان ناراضي بود.

در آن دوران، تله*پزشكي بيشتر تماس تلفني بين دو پزشك بود و جراح در يك بيماستان كوچك مي*توانست طي فرايند دشوار عمل يك يا دو بار با جراحي ديگر تماس تلفني داشته باشد و از وي راهنمايي بخواهد.

به گفته پونس، VIPAAR به پزشكان راه دور امكان تشريح، راهنمايي يا حتي شيوه استفاده از ابزار را مي*دهد. اين سامانه همچنين امكان آموزش به دانشجويان جراحي را مي*دهد.

فناوري مزبور از ويديو بر روي ابزار تلفن همراه براي برقراري ارتباط در زمان واقعي و امكان حل يا تصحيح، استفاده از ابزار يا ورود دستان را مي*دهد.

دانشمندان معتقدند اين سامانه كاركردهايي بالقوه* و فراتر از پزشكي و جراحي را ارائه مي*دهد و مي*توان از آن براي نصب سيستم حرارتي خانگي و حفظ و مديريت فرايند توليد صنعتي بهره برد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۵:۱۱ توسط:sana موضوع:

چرا ملانصرالدين ازدواج نكرد؟

روزي دوستي از ملانصرالدين پرسيد : ملا ، آيا تا بحال به فكر ازدواج افتادي ؟
ملا در جوابش گفت : بله ، زماني كه جوان بودم به فكر ازدواج افتادم...
دوستش دوباره پرسيد : خب ، چي شد ؟
ملا جواب داد : بر خرم سوار شده و به هند سفر كردم ، در آنجا با دختري آشنا شدم كه بسيار زيبا بود ولي من او را نخواستم ، چون از مغز خالي بود !!!
به شيراز رفتم : دختري ديدم بسيار تيزهوش و دانا ، ولي من او را هم نخواستم ، چون زيبا نبود...
ولي آخر به بغداد رفتم و با دختري آشنا شدم كه هم بسيار زيبا و همينكه ، خيلي دانا و خردمند و تيزهوش بود . ولي با او هم ازدواج نكردم ...!
دوستش كنجاوانه پرسيد : ديگه چرا ؟
ملا گفت : براي اينكه او خودش هم به دنبال چيزي ميگشت ، كه من ميگشتم !!!
هيچ كس كامل نيست!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۵:۰۴ توسط:sana موضوع:

كدام بازيگر زن هاليوودي عاشق آشپزي كردن است؟! + عكس"جوليا رابرتز" يكي از محبوب ترين بازيگرهاي دنياي هاليوود است. اين ستاره 48 ساله محبوب در مصاحبه اش با يك مجله معتبر اعلام كرد، روزانه سه وعده غذا براي اعضاي خانواده 4 نفره مي پزد....
"جوليا رابرتز" يكي از محبوب ترين بازيگرهاي دنياي هاليوود است. اين ستاره 48 ساله محبوب در مصاحبه اش با يك مجله معتبر اعلام كرد، روزانه سه وعده غذا براي اعضاي خانواده 4 نفره مي پزد ، براي بچه هايش خياطي مي كند، به كارهاي خانه مي رسد و مثل همه زنان دنيا خانه داري مي كند.

اين بازيگر هاليوودي به خاطر فرار از شبكه هاي اجتماعي شهرت دارد و معتقد است كار كردن با اينترنت باعث اعتياد مي شود اگرچه لذت بخش است. او مي گويد عليرغم موفقيت در سينما همواره نقش خود را به عنوان يك همسر و يك مادر خانه دار حفظ كرده است و معتقد است خانواده مهمترين ركن خوشبختي است.
او افزوده است كه همسرش هميشه در كنارش حضور دارد و در بيشتر كارها به او كمك مي كند و هيچ چيز براي او مهمتر از خانواده اش نيست و هميشه طوري برنامه ريزي مي كند كه به كارهاي خانه و وظايف خانه داري اش برسد. او كه صاحب دو فرزند است از بي حاشيه ترين ستاره هاي هاليوودي به شمار مي رود مي گويد: لذت بخش ترين كار دنيا براي او غذا پختن براي فرزندان و شوهرش است.

عكس بازيگر زن هاليوودي جوليا رابرتزبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۵۷ توسط:sana موضوع:

بهانه عجيب تام كروز براي فرار از ماليات!تام كروز براي فرار از ماليات در دادگاه اعلام كرد كه سختي شغلش به اندازه جنگيدن در افغانستان است.....
تام كروز براي فرار از ماليات در دادگاه اعلام كرد كه سختي شغلش به اندازه جنگيدن در افغانستان است.

تام كروز كه هيچگاه در مورد بيان عقايد خود خجالتي نداشته است در اظهارات اخير خود گفت: سختي هايي كه شغل من دارد با سختي هاي جنگيدن در افغانستان تفاوتي نمي كند.

كروز اين گفته پس از آنكه دادگاه مالياتي به وي اخطار داد عنوان كرد. همچنين وقتي وكيل به او گفت كه اتهام رها كردن دخترش سوري را پس از طلاق دارد وي گفت كه به دليل شرايط سخت كاري به دخترش گفته كه به حدي مشغول است كه گويي در افغانستان مي*جنگد.

اين در حاليست كه ثروت تام كروز پس از طلاق از همسرش كتي هولمز برابر با درآمدي 76 ميليون دلار برآورد شد. وي در سال 2012 نيز به عنوان پر درآمدترين بازيگر هاليوود مطرح شد.

گفته مي شود در آمد تام كروز سالانه 270 هزار دلار است در حالي كه اين رقم در مورد سربازان امريكايي كه در افغانستان، عراق و ديگر كشورها مي جنگند بسيار پايين تر است و آنها نيز مانند ديگر شهروندان امريكايي برابر با درآمود خود ماليات مي دهند.

كروز درحالي اين جمله را گفته كه براي يك ورقه استشهاد در برابر شكايت يك مجله مبلغ 50 ميليون دلار پرداخته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۵۰ توسط:sana موضوع:

هديه باورنكردني مجري مشهور اشك دختر جوان را در آورد! + عكسمجري مشهور شبكه هاي تلويزيوني امريكا "الن دگنرسي" كه بعد از "اپرا وينفري" در مكان دوم قرار دارد با هديه باورنكردني و سخاوتمندانه اش به يك دختر پيشخدمت اشك او را در آورد....
مجري مشهور شبكه هاي تلويزيوني امريكا "الن دگنرسي" كه بعد از "اپرا وينفري" در مكان دوم قرار دارد با هديه باورنكردني و سخاوتمندانه اش به يك دختر پيشخدمت اشك او را در آورد.
اين پيش خدمت 22 ساله چندي پيش و در زمان تعطيلي دولت امريكا به دليل بحران اقتصادي با دو سرباز امريكايي در رستوران مواجه ميشود و متوجه ميشود كه آنها پول كافي براي تهيه غذا ندارند. او با سخاوتمندي تمام آنها را به يك ناهار مفصل دعوت كرده و پول آن را شخصا پرداخت مي كند و طي يك نامه به آنها ميگويد: شايد دولت پولي براي حمايت از شما در اين زمان نداشته باشد.

شما حافظ امنيت ملي كشورم هستيد. من حامي شما هستم و به عنوان يك زن از شما تشكر مي كنم. اين داستان در يك برنامه تلويزيوني مطرح مي شود و خانم مجري از زن جوان به عنوان ميهمان برنامه دعوت كرده و طي يك مراسم غافلگير كننده مبلغ 10هزار دلار پول نقد به همراه يك خودرو آخرين مدل به عنوان پاداش كار سخاوتمندانه اش به او هديه داد.
اين مسئله براي دختر جوان كه صاحب يك فرزند است به قدري غافلگير كننده بود كه به گريه افتاد. او در ادامه افزود: من خودم يك مادر تنها هستم و ميدانم در اين شرايط اقتصادي زندگي چقدر مشكل است. آن روز وقتي متوجه شدم آن دو مرد جوان پول كافي براي تهيه غذا ندارند تصميم گرفتم آنها را اينگونه به ناهار دعوت كنم. من براي گرفتن پاداش اين كار را نكردم، اما مطمئن بودم خداوند روزي اين كار نيك را به من بازمي گرداند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۴۲ توسط:sana موضوع:

دختر زشت مدرسه اي كه دختر شايسته ۲۰۱۳ شد! +عكس

“هانا هين” ۲۳ ساله دختر شايسته ۲۰۱۳ يكي از شهرهاي انگليس است كه به زودي در رقابتهاي جهاني حضور خواهد يافت. او علاوه بر حضور در رقابتهاي جهاني به زودي مدرك خود در رشته داروسازي را نيز دريافت خواهد كرد. او ميگويد اين مسئله ثابت ميكند كه دختران شايسته تنها به دنبال جذابيتهاي شهواني نيستند.

در كشور انگلستان بسياري از مردم رقابتهاي انتخاب دختر شايسته را مورد سرزنش قرار ميدهند و آن را ابزاري براي جلوه گري دختران جوان معرفي ميكنند. اما اين دانشجوي رشته داروسازي ميگويد بسياري از ستاره هاي حاضر در اين رقابتها تحصيل كرده هستند و با استفاده از شهرت خود به نفع بنيادهاي خيريه كمك مالي جمع آوري ميكنند. او اضافه ميكند اكثر مردم نسبت به اين دختران نگرشي منفي دارند و آنها را خودخواه و خودسر مي پندارند در حاليكه واقعيت چيز ديگري است.
دختر شايسته انگليسي ميگويد وقتي به مردم ميگويم كه مدرك داروسازي ام را به زودي ميگيرم همه تصور ميكنند اين يك شوخي خنده دار است. وي اضافه ميكند شركت در اين رقابتها به من اعتماد به نفسي ميدهد كه روزي در مدرسه آن را از دست دادم.
به گفته وي در دوران مدرسه او دختري با صورت پر از جوش و عينكي بوده است كه به گفته اكثر بچه ها زشت ترين دختر مدرسه لقب گرفته بود. همين مسئله باعث شد او هميشه تنها بوده و تنها به درس خواندن مشغول باشد. اما انتخاب وي به عنوان دختر شايسته ۲۰۱۳ شهرش به او اعتماد به نفس داده است . او علاوه بر رشته داروسازي داراي مدرك كارشناسي بيوشيمي از يك دانشگاه معتبر انگليسي نيز ميباشد.
دختر شايسته ۲۰۱۳

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۳۵ توسط:sana موضوع:

۱۳ سال زندگي در قبرستان + عكس

انسان هاي بي خانمان براي گذران زندگي به محيط هاي عجيب سر مي زنند. از زندگي در فاضلاب تا گذران زندگي در دخمه يا حتي وسط خيابان از جمله راه هاي است كه برخي انسان هاي بي خانمان از آن براي گذران عمر استفاده مي كنند.
“فابيو برالدو” مردي است كه بعد از نابود شدن شغلش چندين سال است بي خانمان و بي سرپناه شده است اما برخلاف ديگر بي خانمان ها راهي متفاوت را براي زندگي كردن پيدا كرده است و به جاي فاضلاب در قبرستان زندگي مي كند.

اين مرد كه قصد داشته است از بدترين شرايط بهترين استفاده را كند حالا ۱۳ سال است نزد رفيق مرده خود در قبر زندگي مي كند. محل خواب و زندگي او يكي از شش قبري است كه در نزديكي قبر رفيقش خالي مانده است و به خانه “فابيو” تبديل شده است. او مي گويد ابتدا فضاي قبرستان بسيار ترسناك بود اما بعد از مدتي به آن عادت كردم و در تمام طول اين سال ها حتي يك روح هم نديده ام. او مي گويد زندگي در اين فضا را به ماندن در خيابان و گدايي كردن ترجيح مي دهد.اين مرد ۴۷ ساله اعتقاد دارد بالاخره روزي زندگي گذشته اش را به دست مي آورد و مي تواند بار ديگر به ميان انسان هاي عادي برگردد. او در تمام اين سال هاي با خوراكي هاي خيريه يا پيدا شده در قبرستان زندگي را گذرانده است ولي قصد دارد روزي زنده از اين فضا دور شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۲۷ توسط:sana موضوع:

حضور حميد استيلي در شبكه فارسي وان + عكس

حميد استيلي در برنامه چندشنبه*ها با سينا روبه*روي مجري متلك*اداز فارسي*وان قرار گرفت. او اولين ايراني اين سوي آبي بود كه در اين برنامه جديد حاضر مي*شد. البته مجري در آخر مصاحبه اعتراف كرد كه از استيلي نتوانسته چيزي دربياورد.
استيلي معمولا بسيار محافظه*كارانه صحبت مي*كند. البته نكته اين*جاست كه طبق بخشنامه*هاي سال*هاي اخير حضور ايرانيان در شبكه*هاي ماهواره*اي خارج از كشور ممنوع است و معمولا با افراد برخورد صورت مي*گيرد.
استيلي در اين برنامه درباره هنر بازيگري پژمان جمشيدي تعريف كرد و خاطره*اي نقل كرد از روزي كه براي بازي در يك فيلم سينمايي قرار بوده مقابل فاطمه معتمدآريا بازي كند كه به اعتراف خودش خجالت كشيده توي چشمش نگاه كند و بازي*اش خراب شده. با توجه به اينكه اين شبكه چندان اسم و رسم خوبي در بين خانواده*هاي ايراني ندارد، حضور مدير آكادمي پرسپوليس در اين برنامه كمي عجيب به نظر مي رسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۲۱ توسط:sana موضوع:

7 ستاره هاليوود كه وقتي چاق ترند زيباتر هستند!ستاره ها با اضافه وزن خود با كاهش وزن افراطي مخالفت مي كنند. اميدوار هستيم آنها با داشتن ظاهرسالم و مثبت از نظر رواني الگوي خوبي براي دختران جوان باشند.....
ستاره ها با اضافه وزن خود با كاهش وزن افراطي مخالفت مي كنند. اميدوار هستيم آنها با داشتن ظاهرسالم و مثبت از نظر رواني الگوي خوبي براي دختران جوان باشند.

ميلا كونيس - Mila Kunis
اين بازيگر بي سر وصدا براي نقشش در فيلم قوي سياه رژيم سخت به همراه ورزش منظم داشت. او بعد از كاهش مقدار زيادي از وزنش چه حسي داشت؟ اين بازيگر در مصاحبه اي با مجله Glamour گفت: صاف، صاف، صاف، احساس صاف بودن. بدنم هيچ شكلي و هيچ فرمي نداشت، هيچي، هيچي نداشت. او اضافه كرد خدايا مثل اينكه اكنون 25 پوند سنگين تر از آن موقع هستم.

كيت بوسورث - Kate Bosworth
اين ستاره كوچك لاغر اندام در سال 2008 با كاهش وزن وحشتناك 12 پوندي اش حتي لاغرتر هم بود. او براي مجله Vogue توضيح داد كه كاهش وزنش به خاطر استرس ناشي از سر و كار داشتن با يك بيماري خانوادگي بود. از آن زمان به بعد گويا او ظاهري سالم تر دارد!

هيلاري داف - Hilary Duff
خواننده و بازيگر پيشين ديسني در سال 2005 ظاهر فوق العاده لاغري داشت. او حالا سالم تر ديده مي شود! هيلاري در سال 2012 اولين بچه اش به نام لوكا كروز كومري را به دنيا آورد.

رنه زلوه گر - Renee Zellweger
اين بازيگر براي بازي در فيلم خاطرات بريجت جونز وزن اضافه كرد، اما بعد از آن بيشتر پوندهاي اضافي را از دست داد. رنه زلوه گر قبل از اينكه لاغر شود ظاهري سالم تر و نيز شادتر داشت.

كريستين كاوالاري - Kristin Cavallari
ستاره تلويزيوني Real Orange County اين سال ها به طرز چشمگيري لاغر شده است. ظاهرا شوهر فوتباليستش قبول دارد كه كريستين با مقدار كمي اضافه وزن جذاب تر است. كريستين به مجله Disfunksion گفت: من خوشبختم كه شوهري دارم كه ترجيح مي دهد من را كمي چاق ببيند. اين را وقتي خيلي لاغر مي شوم بهم مي گويد.

كريستال رن - Crystal Renn
مدل درشت اندام سابق سال هاست كه رژيم گرفته او از سايز 36 آمريكايي به سايز 00 آمريكايي رسيده است. او براي هماهنگ شدن با صنعت مد در سال 2012 چربي هاي بدنش را آب كرد. او اعتراف كرده كه قبلا به غذا خوردن اعتياد داشته، اما به مردم اطمينان مي دهد كه با ظاهر جديدش احساس خيلي خوبي دارد.

نيكول ريچي - Nicole Richie
او سال 2006 به طرز نگران كننده اي لاغر بود، نيكول قطعا خودش به اين موضوع واقف بوده؛ او به Vanity Fair گفت: من مي دانم كه اكنون بيش از اندازه لاغر هستم، پس نمي خواهم هر دختري جواني كه به من نگاه مي كند بگويد مي خواهم اين شكلي باشم. نيكول بعد از آن زمان كمي چاق تر شده است. مادر شدن ظاهرش را بهتر كرده است!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۱۵ توسط:sana موضوع:

تنبيه عجيب خانم معلم و مرگ پسر 10 ساله!! + عكسدر پي تنبيه معلم كلاس پنجم ابتدايي دانش آموز 10 ساله پس از سقوط از طبقه سي ام مدرسه ابتدايي در استان چنگدو واقع در شهر سيچوآن در جنوب غربي چين و....
در پي تنبيه معلم كلاس پنجم ابتدايي دانش آموز 10 ساله پس از سقوط از طبقه سي ام مدرسه ابتدايي در استان چنگدو واقع در شهر سيچوآن در جنوب غربي چين و پس از اصابت بر روي خودروي پارك شده جان خود را از دست داد.
يك معلم ابتدايي در چين براي تنبيه دانش آموزان خود به دليل صحبت كردن در كلاس درس آنها را وادار به نوشتن 1000 بار عذر خواهي از معلم خود به عنوان تنبيه و جريمه كرده بود و پسر دانش آموز پس از پيروي نكردن از اين دستور معلم او را واداشت تا خود را از پنجره به بيرون پرتاپ كند و پسرك اين بار در خواست معلم را اجابت كرد و پدر مادر و خود را سوگوار نمود.
نظم و انضباط دقيق يك سنجش ضروري در سيستم آموزش و پرورش در فرهنگ چين است و بر اساس سنت خواستار احترام به اقتدار است و تحت فشار قرار دادن كودكان به اطاعت از دستور العمل ها ست.

والدين كودك 10 ساله و به همراه همسايگان آنان با نصب بنر در خارج از مدرسه خواستار اخراج اين معلم زن چيني شدند.
پس از تنبيه و مرگ تنها فرزندي چين ژان جو تنها فرزند اين زوج است كه در سوگ فرزند خود هستند و شكايت از مسئولين مدرسه خواستار محاكمه اين معلم چيني شده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۳۴:۰۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل