بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پروژه عكاسي اشك، سفري به شهر اشك*ها

«رز لين فيشر» عكاسي است كه به عكس*هاي ميكروسكوپي علاقه بسيار زيادي دارد، او در سال ۲۰۱۰ با استفاده از ميكروسكوپ الكتروني عكس**هاي بسيار جالبي از قسمت*هاي مختلف بدن زنبورهاي عسل گرفت، عكس*هايي كه بعضي از آنها به تابلوهاي آبستره شبيه*تر هستند!حقيقت اين است كه چشم ما قسمت محدودي از ديدني*هاي دنيا را مي*بيند، ما فقط طيف مرئي نورها را مي*بينيم و با چشم غيرمسلح نمي*توانيم از زيبايي*هاي دنياهاي ميكروسكوپي يا دنياهاي دور بهره ببريم.

در پروژه جديد خانم فيشر، سفري كرده است به دنياي اشك*ها!

پنج سال پيش، در دوره*اي سخت و دشوار، او تصميم گرفت كه اشك*ها خود و تعدادي از آدم*ها ديگر را جمع كند روي يك لام بگستراند و خشك كند و از اشك*ها عكس بگيرد.

او مي*خواست ببينيد كه اشك*هايي كه در شرايط مختلف ريخته مي*شوند از نظر ظاهري و ديداري چه تفاوتي با هم دارند.

آيا اشكي كه هنگان خوشحالي مي*ريزيم با اشكي كه در زمان غم مي*ريزيم يا اشكي كه هنگان خرد كردن پياز ريخته مي*شود، تفاوتي دارد؟!

همه ما به صورت پيوسته مقدار اندكي اشك از غدد اشكي خود ترشح مي*كنيم، كه در ۲۴ ساعت به ۰٫۷۵ تا ۱٫۱ گرم مي*رسد، اين مقدار اشك براي محافظت از قرنيه و جلوگيري از خشك شدن آن ضروري است. نوع ديگر اشك را در هنگام اوج احساسات -چه غم و چه شادي- مي*ريزيم و نوع سوم اشك هم در هنگام برخورد چشم با مواد تحريك*كننده ريخته مي*شود.

اشك فقط آب و نمك نيست، بلكه چربي*هاي مخصوص، پادتن*ها و آنزيم*هايي هم دارد. جالب است بدانيد كه اشكي كه هنگام بروز احساسات ريخته مي*شود، حاوي مقاديري از يك ميانجي عصبي به نام لوسين انكفالين هم هست كه يك ضد درد طبيعي است و در هنگام رخ دادن تنش ترشح مي*شود.

همين جا بايد خاطرنشان كنم كه شكل ظاهري اشك خشك شده، تنها به تركيب شيميايي اشك بستگي ندارد، چيزي كه ما در زير ميكروسكوپ مي*بينيم، در واقع كريستال*هاي نمك هستند. شكل اشك خشك شده بستگي به مواد شيميايي، غلظت، شرايط محيط مثل دما و سرعت تبخير و حتي تنظيمات ميكروسكوپ هم دارد.

جالب است كه منظره اشك، شبيه تصوير هوايي از يك شهر است.

حالا با هم نگاهي به «شهرهاي» اشك مي*اندازيم:

اشك هنگام برش پياز!اشك هنگام غم:ترشح اشك معمولي يا پايه:اشك شادي:و اشك*هاي ديگر:براي خودم كه خيلي جالب بود، براي شما چطور؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۱:۰۹ توسط:sana موضوع:

اين مطلب جالب را از دست ندهيد: آموزش زبان چيني به ساده ترين راه ممكن! + عكس

ا زبان مهمترين اختراع بشر بهتر آشنا شويد. يادگيري اعداد چيني خيلي سخت نيست فقط كافيه اعداد يك تا ده و صد و هزار و … به تنهايي ياد بگيريد…

از يك تا ده به ترتيب :

yi- er – san – si – wu – lio – qi – ba – jio – shi

روش خوندن اين اعداد هم كمي متفاوت هست .

شير – جيو – با – چي – ليو – ئو – سي – سن – آر – ئي

جالبه بدونيد چيني ها براي نشان دادن اعداد نيازي به دو دست ندارند و با يك دست مي توانند اعداد يك تا ده را نشان بدهند.اگر دقت كنين حركات دست به كاراكتر اعداد شبيه هستند. عدد ده رو هم مي شه به شكل ديگه اي نشون داد.

تركيب چيني هم كار دشواري نيست. مثلا عدد يازده مي شه shi yi به معني 10 و 1 . عدد دوازده مي شه shi er تا 19. عدد بيست هم مي شه er shi به معني دو ده و اگر بخوايم بگيم 21 بايد بگيم er shi yi . به همين ترتيب تا 99 كه مي شه jio shi jio .

صد و هزار هم به ترتيب مي شن bai = بَي و qian= چي ِن. كه مثل تركيب هاي بالا اضافه مي شه.

حالا اگر بخوايم بگيم 1389 مي گيم : yi qian san bai ba shi jio . ولي اگر بخوايم بگيم 1390 مي گيم: yi qian san bai jio و نيازي نيست ده يا همون shi به آخرش اضافه كنيم مگر اين كه حرفي بخوايم اضافه كنيم مثل سال كه مي شه : yi qian san bai jio shi nian. يعني سال يك هزار و سيصد و نود.جالبه بدونيد كره اي ها هم عدد 4 رو نحس مي دونن درست به همين دليل اما با اين تفاوت كه اونا به چهار مي گن “sama”.

چيني ها به عدد 8 و 9 خيلي علاقه دارن و اون رو به نوعي مقدس مي دونن ولي يه چيز جالب توجه ديگه اينه كه در چين هيچ وقت از عدد 250 استفاده نكنيد. چون اين كلمه نوعي بي احترامي به شخص مقابل و به معني احمق هست!!!

عدد 13 هم كه در خيلي از كشورها نحس به شمار مي ره در اينجا هم به همين شكل هست و بسياري از ساختمان ها فاقد طبقه سيزدهم هستند…

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۱:۰۲ توسط:sana موضوع:

راه*هاي شناسايي زعفران خالص از تقلبيافزايش وزن زعفران با استفاده از آغشته كردن اين گياه به چربي، عسل و… حرفه*اي*ترين روش تقلب در فروش زعفران است و رنگ كردن قسمت*هاي سفيد اين گياه با رنگ طبيعي زعفران محترمانه*ترين شيوه در تقلب طلاي سرخ است كه براي مصرف كنندگان به راحتي قابل تشخيص نيست اما اطلاعات پي آمده ممكن است شما را هنگام خريد اين محصول ياري كند.

تقلب در زعفران منحصر به مخلوط كردن يك گياه شبيه زعفران با اين محصول نيست بلكه زعفران تقلبي حتي شامل سنگين كردن وزن آن با استفاده از چربي، عسل، نمك و شكر هم مي*شود چراكه اين گياه ارزش بالايي دارد و هر گرم آن بيش از ۵۰۰۰ تومان در بازار فروخته مي*شود لذا سودجويان را به سمت خودش مي*كشاند تا با هر چيز كه مي*توانند در زعفران غش كنند.

به نقل از ايسنا – يكي از راه*هاي تقلب در زعفران اين است كه كلاله*هاي آن را با نوعي چربي، شكر، نمك يا عسل آغشته مي*كنند و وزن آن را افزايش مي*دهند.

در اين روش متقلبان به گونه*اي حرفه*اي و البته تخصصي تقلب مي*كنند كه به سادگي نمي*توان خالص بودن و نبودن زعفران را تشخيص داد چراكه آن*ها ماه*ها تلاش مي*كنند با آغشته كردن اين گياه به مواد ديگر بتوانند سود بيشتري به جيب بزنند.

متقلبان حرفه*اي با مهارت بالا اين مواد را به صورت محلول روي كلاله*هاي زعفران مي*پاشند و هنگامي كه خشك مي*شود وزن زعفران افزايش مي*يابد كه به راحتي قابل تشخيص نيست.

روش*هاي شناسايي زعفران عسلي يا روغني!

گرچه خالص بودن يا نبودن زعفران در آزمايشگاه*ها به راحتي قابل شناسايي است اما تشخيص آن براي مصرف كنندگان به راحتي ممكن نيست با اين حال، اگر كلاله*هاي زعفران بسيار براق باشد بايد به آن شك كرد يا در صورت مشاهده اين ظاهر غير طبيعي آن را بين انگشتان دست يا روي كاغذ له كرد تا ديد ماده خاصي از آن روي كاغذ نقش مي*بندد و كاغذ و انگشتان دست چرب مي*شود كه در اين صورت مشخص مي*شود زعفران به چربي خاصي آغشته شده تا وزنش بيشتر شود.

رنگ مصنوعي، تقلبي خطرناك در زعفران

يكي ديگر از راه*هاي تقلب در زعفران استفاده از رنگ مصنوعي است؛ اگر رنگ*هاي مصنوعي در زعفران به كار رفته باشد در آزمايشگاه قابل تشخيص است چرا كه پايين بودن قدرت رنگ دهي آن نشان دهنده اين تقلب خواهد بود.

اين رنگ*هاي مصنوعي براي سلامتي انسان بسيار خطرناك است و در واقع گل رنگ*هايي كه از مكه به عنوان زعفران و غالبا به شكل پودر به كشور وارد مي*شود از همين رنگ*هاي خطرناك مصنوعي است.

تقلبي كه متقلبان مي*توانند روي آن قسم بخورند!

يكي ديگر از روش*هاي تقلب در زعفران استفاده از رنگ طبيعي اين گياه براي رنگ كردن ديگر قسمت*هاي سفيد زعفران و مخلوط كردن آن با اين محصول است، اين روش محترمانه*ترين روش تقلب است كه متاسفانه بسيار رايج شده است.

متقلبان و عرضه كنندگان مي*توانند روي خالص بودن زعفران خود نيز قسم بخورند چرا كه از هيچ چيز به غير از زعفران در آن استفاده نكرده*اند اما روش شناسايي در اين نوع تقلب براي مصرف كنندگان بسيار سخت است.

ظاهر زعفران بايد چگونه باشد؟

شكل ظاهري زعفران يكي از روش*هاي شناسايي خالص بودن آن است ظاهر اين محصول شبيه ميخك است؛ به گونه*اي كه پايين گياه ميله*اي و انتهاي آن دندانه دار، پهن و قيچي شكل است. همچنين رنگ زعفران بايد قرمز تند باشد نه روشن و شكل كلاله*هاي آن نيز نبايد براق باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۵۶ توسط:sana موضوع:

ساخت مجسمه با مداد رنگي توسط هنرمند آفريقايي + عكس

“جنيفر مستر” هنرمند آفريقاي جنوبي كه در حال حاضر در ماساچوست مستقر است با مداد رنگي مجسمه هاي مجلل و واقعي با رنگ هاي عجيب، موجوداتي تخيلي كه از طبيعت، جوجه تيغي، موجودات دريايي و جهان ديگر الهام گرفته، ساخته است. اين مجسمه ها به نظر خطرناك اما زيبا هستند و براي ساختن آن ها از صدها مداد استفاده شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۴۸ توسط:sana موضوع:

حيوان خانگي عجيب يك زن! + عكسيك گوزن شمالي ترجيح مي*دهد به جاي دويدن در برف*ها در جلوي تلويزيون بنشيند و سريال مورد علاقه خود را ببيند....


يك گوزن شمالي ترجيح مي*دهد به جاي دويدن در برف*ها در جلوي تلويزيون بنشيند و سريال مورد علاقه خود را ببيند.
اين گوزن شش ساله يتيم توسط انسان*ها بزرگ شده و بسياري از تمايلات آن*ها (حتي تنبلي) را از آن خود كرده است. معلوم نيست كه چرا او به يك سريال پليسي علاقه*مند است ولي اگر اين سريال در حال پخش باشد به سختي ميتوان او را از آنجا بيرون برد!
به گفته صاحبش او شخصيتي كنجكاو دارد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۴۲ توسط:sana موضوع:

آتش گرفتن آبي كه از شير آب آشپزخانه خارج ميشد!! + عكسيك خانواده اهل «ديكسي» در ايالت «لوئيزانا»ي آمريكا وقتي متوجه شدند آبي كه از شير آب آشپزخانه شان خارج مي شود, قابليت اشتعال دارد, حسابي شوكه شدند...
يك خانواده اهل «ديكسي» در ايالت «لوئيزانا»ي آمريكا وقتي متوجه شدند آبي كه از شير آب آشپزخانه شان خارج مي شود, قابليت اشتعال دارد, حسابي شوكه شدند.رسانه*هاي محلي اين ايالت گزارش دادند كه اين خانواده حدود يك سال با آب لوله*كشي خود مشكلات مختلفي داشتند اما هيچكدام از اين مشكلات تا قبل از كشف جديد دختر خانواده تا اين حد براي آنها مشكل*ساز نشده بود.
«خانواده پاركرز»، دو واحد مسكوني در ملك شخصي خود دارند كه براي هر دو واحد يك چاه آب مشترك وجود دارد. «سارا» دختر خانواده به واحد دوم يعني محل زندگي برادرش رفته و پس از امتحان آب لوله*كشي منزل وي متوجه شد كه اين آب به حدي قابليت اشتعال دارد كه شعله آتش به سرعت پرده توري آشپزخانه را مشتعل مي*كند.
علاوه بر اين «ميگان پاركر»، 17 ساله از اعضاي اين خانواده در هنگام شستن ظرف*ها دچار ضعف شديد شده بود كه پزشكان علت آن را متوجه نشدند اما بعد معلوم شد كه عامل آن استنشاق گاز متان بوده است.


اين خانواده متوجه شدند به داخل چاه آب منزل آنها، گاز متان نفوذ كرده كه به نظر آنها عامل آن، حفاري*هاي نفتي يك كمپاني در نزديكي منزل آنها است. اين خانواده فعلا استفاده از آب چاه خصوصي خود را متوقف كرده و به استفاده از آب لوله*كشي شهري روي بياورند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۳۵ توسط:sana موضوع:

دو خواهر زشت دوقلو پس از جراحي زيبايي بسيار زيبا شدند!! + عكس هاي قبل و بعدتصاويري شگفت انگيز از تغيير خواهران دوقلو پس از عمل زيبايي در كره جنوبي كه با پزشك خود در يك برنامه تلويزيوني شركت كرده اند.تصاويري شگفت انگيز از تغيير خواهران دوقلو پس از عمل زيبايي در كره جنوبي كه با پزشك خود در يك برنامه تلويزيوني شركت كرده اند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۲۶ توسط:sana موضوع:

نفرت انگيزترين ستارگان سال ۲۰۱۳

نفرت انگيزترين ستارگان سال ۲۰۱۳
«جاستين بيبر» و «مايلي سايروس»* از ستارگان نوجوان هستند كه به ترتيب ۳۶ و ۳۵ درصد آراء منفورترين ها را بدست آوردند.
سال ۲۰۱۳ به پايان خود نزديك مي شود و «ترين هاي» سال معرفي مي شوند.
پايگاه ASK.com در نظرسنجي سالانه منفورترين ستارگان عرصه سرگرمي را معرفي كرده است . بر اين اساس «جاستين بيبر» و «مايلي سايروس» به ترتيب منفورترين چهره ي مرد و زن در ميان ستارگان عرصه سرگرمي هستند.
«بيبر» و «سايروس»* از ستارگان نوجوان هستند كه به ترتيب ۳۶ و ۳۵ درصد آراء منفورترين ها را بدست آوردند.
فهرست منفورترين ستارگان عرصه سرگرمي
«جاستين بيبر»
«مايلي سايروس»
«راسل برند»
«هلن فلاناگان»
«كيم كارداشيان»
«ليدي گاگا»
«پيرس مورگان»
«كيتي هاپكينز»*
«هري استايلز»
«لوييس سوآرز»*

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۱۹ توسط:sana موضوع:

مردي كه غارهاي شگفت انگيز خلق مي كند + عكس

در ابتداي تاريخ غار محلي براي زندگي انسان ها بود و سپس انسان ها زندگي روي زمين را آغاز كردند و غار به محل خلوت ها تبديل شد. انسان ها در طول تاريخ ارتبلط خود را باغار حفظ كردند و توانستند به جايگاهي برسند كه غار را در سلطه خود دارند و شايد از آن درآمدزايي عم بكنند
“راو پائولته” مردي است كه يكي از عجيب ترين سرگرمي ها را در دنيا براي خودش انتخاب كرده است و روزانه مشغول غار كندن است. اين مرد به عنوان فردي شناخته مي شود كه غارهاي شگفت انگيز را خلق مي كند.
تنها وسيله اي كه “پائولته” از آن استفاده مي كند تيشه است و اين هنر اوست كه غارهاي شگفت انگيز را به وجود مي آورد. اين مرد كه پيش از يك پستچي، كشاورز و افسر نيروي دريايي آمريكا بوده است اين روزها تنها مشغول كندن غار در نيو مكزيكو است. اين مرد ۶۷ ساله براي اولين بار در سال ۱۹۸۵ و بر اثر اتفاقي ساده به اين كار علاقمند شد. او سپس يك غار كوچك تراشيد اما همين غار كوچك به قدري زيبا برد كه ميليون ها توريست را به خود جذب كرد. همين باعث شد تا او كار خود را جدي بگيرد.
اين مرد هم اكنون مشغول به كندن يك غار عظيم است كه مي تواند ميليون ها نفر را به خود جذب كند. اين غار چشم اندازي ۱۰ ساله براي پايان يافتن دارد و حالا تنها سه سال از آن گذشته است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۱۳ توسط:sana موضوع:

ساخت تابلوهاي زيبا با خمير بازي + عكس

خميربازي يكي از سرگرمي هاي بسيار جالب و البته محبوب ميان كودكان است. اين وسيله بازي روزانه بچه هاي زيادي را در سراسر دنيا مشغول مي كند اما عده اي هنرمند نيز هستند كه علاقه خود به خميربازي را با ساخت تابلوهاي زيبا نشان مي دهند.
“لسي كنودسان” كه مادر سه پسر كوچك است از روي علاقه اي كه به خمير بازي داشت دست به كاري بسيار جالب زد و يك تابلوي نقاشي با استفاده از اين وسيله سرگرمي جالب ايجاد كرد. در اين تابلوي نقاشي تنها از خميرهاي گلوله شده استفاده شده است.
اين خانم با استفاده از ۱۰ هزار گلوله خميري تابلويي را بازسازي كرده است و تمام اين تابلو را زماني ساخت كه در حال بازي در كنار فرزندانش بوده است. او براي تابلوي خود از بازي كودكانش نيز كمك مي گيرد و وظايفي را به آن ها محول مي كند.
اين خانم براي كار هنري خود از ۱۰ كيلوگرم خمير استفاده كرده است و اسم تابلويش را ” Dozayixv” گذاشته است كه تركيبي از كلمات خميربازي و موزاييك در زبان انگليسي است. تابلوهاي اين خانم دراندازه هاي ۳*۴ يا ۸*۴ هستند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۰:۰۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل