بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

انواع ترفندهاي كلاهبرداري درسايت*هاي همسريابي


رييس پليس فتاي استان گلستان درمورد كلاهبرداري از طريق عضويت در سايت*هاي همسريابي و دوست*يابي به شهروندان هشدار داد و گفت: اينترنت و فضاي مجازي راهي مطمئن براي همسريابي نيست. به نقل از ايسنا، سرهنگ حبيب*الله رجبلي در تشريح اين خبر گفت: اتكا به اينترنت و فضاي مجازي ممكن است در نگاه اول راهي آسان براي همسريابي تلقي مي*شود ولي واقعيت آن است كه فضاي نامطمئن مجازي مي*تواند فرصتي را براي سوء استفاده*كنندگان نيز فراهم تا با دام*افكني اقدام به كلاهبرداري و فريب و آسيب به متقاضيان اين خدمات را كنند.
وي همچنين تصريح كرد: اين طيف از كلاهبرداران از طريق درست كردن پروفايل (ID) در سايت*هاي همسريابي، دوستيابي و جعل هويت و جنسيت و جلوه دادن خود به عنوان يك فردي از خانواده مرفه و تحصيل كرده و شاغل در يكي از شركت*هاي معتبر اروپايي كه قصد ازدواج در ايران و نقل مكان به يك كشور خارجي را دارند، اقدام به فريب دختران و پسران مي*كنند. وي گفت: كلاهبرداران در ادامه پس از ايجاد ارتباط عاطفي تدريجي و مبادله شماره تماس تلفني و پست الكترونيكي با ترفندهاي مختلف از جمله تصادف، در دسترس نبودن هزينه درمان و مواردي از اين قبيل، بزه*ديدگان را فريب داده و از آنان درخواست پول به عنوان قرض داشته و پس از خاتمه پروسه كلاهبرداري اقدام به خاموش كردن تلفن همراه كه تنها راه ارتباطي بزه ديده است، مي*كنند. وي گفت: در اين موارد نيز بزه*ديده به جهت حفظ آبرو در اين گونه ارتباطات از شكايت عليه مجرم صرف نظر مي*كند. رجبلي در ادامه بااشاره به بهره*گيري از رسانه*ها جهت افزايش آگاهي شهروندان جهت پيشگيري از اين*گونه جرايم گفت: كلاهبرداران در فضاي مجازي به راحتي با تكيه بر اصل گمنامي و بهره*گيري از مهندسي اجتماعي اقدام به فريب كاربران ساده لوح و متمايل به دوستي و كمك به ديگران مي*كنند. بنابراين توصيه مي*شود شهروندان از عضويت در اين*گونه سايت*ها خودداري كنند، به ياد داشته باشند دوستي*هاي اينترنتي، رابطه و گفتگوهاي فضاي مجازي هرگز نمي*توانند مانند گفتگو با يك شخص واقعي باشد. اگر واقعا نياز به صحبت كردن دارند سعي كنند با دوستان واقعي خود يا افراد خانواده*تان صحبت كند و در اين سايتها اعضا مي*توانند با جلب اعتماد سايرين اقدام به سوءاستفاده از تصاوير و اطلاعات خصوصي و اخاذي از آنها كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۵۶ توسط:sana موضوع:

همبرگرخوري ايراني*ها به روايت روزنامه آمريكايي / عكس

ايران براي دهه هاي متوالي جزئي از صحنه بروز فست فودها بود. اين روند تا انقلاب اسلامي در سال ۱۹۷۹ ادامه داشت يعني دوره اي كه هر نشانه اي از فرهنگ آمريكا برچيده شد.
گسترش رستوران هاي شيك فست فود و همبرگر در تهران، موضوع گزارش روزنامه واشنگتن پست است كه در جديدترين شماره خود به آن پرداخته است. آمريكا در كنار آلمان به عنوان دو خواستگار همبرگر شناخته مي شوند.
متن اين گزارش به اين شرح است:
شهر تهران به طور فزاينده اي شاهد گسترش رستوران هاي مخصوص فروش همبرگر است كه موسيقي “راك اند رول” نيز از آنها پخش مي شود. همبرگر ديگر تنها ويژه آمريكايي ها نيست بلكه اين ساندويچ محبوب، به ميزان گسترده اي در ميان جوانان ايران نيز طرفدار دارد.
موسيقي راك از رستوران فست فود “گاراژ گريل” در يكي از مناطق گران قيمت تهران شنيده مي شود. در جايي كه عكس هاي بازيگراني مانند پل نيومن و جيمز دين بر روي ديوارهاي آن ديده مي شود. اين رستوران يكي از مكان هاي مورد علاقه جوانان پايتخت ايران است افرادي كه براي لذت بردن از همبرگر اشتهاآور به اين مكان مي آيند.
عكس روزنامه واشنگتن پست از يكي از رستوران هاي فست فود تهران در منطقه اي نزديك، رستوران “دكان برگر” وجود دارد كه پذيراي مشترياني است با خودروهاي شيك اروپايي به رستوران مي آيند و ساندويچ برگر با سس كچاپ مشهور “هاينز” را دريافت مي كنند. ايران براي دهه هاي متوالي جزئي از صحنه بروز فست فودها بود. اين روند تا انقلاب اسلامي در سال ۱۹۷۹ ادامه داشت يعني دوره اي كه هر نشانه اي از فرهنگ آمريكا برچيده شد. اكثر اين رستوران ها در مركز شهر تهران يعني محل زندگي و فعاليت مردمي با درآمد متوسط وجود دارند. رستوران هايي كه خوراكي هاي آمريكايي به مشتريان ايراني مي دهند. امروزه رستوران هاي شيك همبرگر به صورتي ناگهاني در همه مناطق شهر تهران به وجود آمده اند و نشان مي دهد نسل جوان ايران به همبرگر آمريكايي تعلق خاطر دارد.
هيچ كس در ايران به همبرگر به عنوان يك غذاي آمريكايي يا حتي خارجي نگاه نمي كند اين ساندويچ يكي از غذاهاي مورد علاقه ميليون ها نفر در سراسر جهان است. پس از افتتاح رستوران هاي زنجيره اي فست فود به سبك رستوران هاي غربي ناظران مي گويند كه رشد علاقه مندي به همبرگر در صحنه غذايي ايرانيان تعجب برانگيز نيست به ويژه كه ايراني ها خود از عشاق گوشت هاي كبابي هستند. همبرگر يك ساندويچ بسيار ساده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۴۸ توسط:sana موضوع:

چرا مردم تصور مي كردند كه تلفن كاملا شكست خواهد خورد؟

سرمايه*گذاري بنام بن هاراويتز مطلبي طولاني در مورد اين نوشته كه چرا مردم بايد نسبت به شركت*هاي تكنولوژي خوش*بين باشند. او در مورد وقتي صحبت مي كند كه اساسي*ترين محصولات در زندگي امروز ما وقتي براي اولين بار معرفي شدند چطور مورد تمسخر مردم قرار گرفتند. او همچنين در اين مورد صحبت مي كند كه چطور شركت*هاي بزرگ دارند خلاقيت را نابود مي كنند. نظريه او اين است كه يك فرد مي تواند به يك ايدۀ احمقانه باور داشته باشد و با شروع بكار آن را تبديل به واقعيت كند. اما در شركت*هاي بزرگ تنها يك فرد نياز است تا يك ايدۀ خلاقانه نابود شود. او مي گويد كه بسياري از شركت*هاي بزرگ افراد باهوشي را دارند كه ايده*هاي خلاقانه ارائه مي دهند، اما وقتي كه اين ايده*ها از زنجيرۀ مديريتي بالا مي روند، احتمال اينكه توسط يك شكاك از بين روند وجود دارد. براي روشن كردن حرف خود، او بخشي از يك گزارش كميتۀ داخلي اتحاديۀ غربي را ارائه داده است. الكساندر گراهام*بل مي خواست حق ثبت و تكنولوژيِ تلفن خود را به اتحاديه غربي بفروشد كه در آن زمان بزرگترين شركت تلگراف بود. قيمت پيشنهادي بل: ۱۰۰,۰۰۰$ اما اتحاديۀ غربي فكر كرد كه اين اختراع مضحك و خنده*دار است. “تلفن ادعا دارد كه مي تواند صداي حرف زدن را از طريق كابل*هاي تلگراف منتقل كند. ما متوجه شديم كه صداي خيلي ضعيف و نامشخص است و وقتي كه كابل*هاي طولاني بين فرستنده و دريافت*كننده استفاده شود حتي ضعيف*تر هم مي شود. از نظر فني، ما فكر نمي كنيم كه اين وسيله حتي بتواند يك صداي مشخص را به فاصله چندين مايل جابجا كند. ميسر هابارد و بل قصد دارند يكي از اين “دستگاه*هاي تلفن” در هر شهر نصب كنند. اين ايده در همان نگاه اول هم به شدت احمقانه است. بعلاوه، چرا هيچكس بخواهد از اين دستگاه ناآزموده و غير كاربردي استفاده كند وقتي كه مي تواند شخصي را به دفتر تلگراف بفرستد و يك پيام نوشته شده واضح را به هر شهر بزرگي در ايالات متحده بفرستد. تاكنون تمام پيشرفت*هاي قابل توجه در هنر تلگراف توسط مهندسان ما ميسر شده است، و ما هيچ دليلي نمي بينيم كه چرا بايد يك گروه بيروني، با ايده*هاي ديوانه*وار و غير كاربردي را در كانون توجه قرار دهيم، وقتي كه آنها كمترين ايده*اي از مشكلات كار ندارند. پيش*بيني*هاي رويايي آقاي هابارد درست است كه قشنگ به نظر مي رسند، بر اساس تخيل بي حد و مرز و نبود يك درك از واقعيت*هاي فني و اقتصادي ما هستند و يك نشانه مشخص از ناديده گرفتن محدوديت*هاي دستگاه او هستند، كه به سختي چيزي بيشتر از يك اسباب*بازي بحساب مي آيد… با توسط به اين حقايق، ما احساس مي كنيم كه تقاضاي آقاي هابارد براي ۱۰۰,۰۰۰ بابت فروش حق اختراع اين دستگاه كاملا غير منطقي است، چرا كه اين دستگاه ذاتا براي ما هيچ كاربردي ندارد. ما خريدن آن را توصيه نمي كنيم.” نكته اخلاقي اين داستان چيست؟ ساده است كه ايده*هاي جديد را ناديده بگيريد، اما در طولاني مدت، شانس زيادي وجود دارد كه ايده*هاي احمقانه تبديل به استانداردهاي زندگي شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۴۱ توسط:sana موضوع:

از سير تا پياز ثبت دامنه وب سايت
بايد و نبايدهاي انتخاب عنوان دامنه

اين روزها حتي مادربزرگ ها و پدربزرگ ها هم بارها نام دامنه هاي مختلف اينترنتي را به كار مي برند. دامنه، مجموعه اي از كاراكترهاست كه مي توان با وارد كردن آن در نوار آدرس مرورگر، به سايت مورد نظر دست يافت. نام دامنه نشاني اينترنتي وبسايت شماست. براي راه اندازي سايت تان به يك دامنه نياز داريد. البته سايت هايي هستند كه دامنه هايي به صورت رايگان ارائه مي كنند و ما در ادامه به آن خواهيم پرداخت، اما اگر در راه اندازي سايت تان جدي هستيد، بهتر است يك يا چند دامنه براي سايت خود بخريد. ابتدا بايد دامنه مناسبي برگزينيد. بهتر است براي انتخاب يك دامنه اين موارد را در نظر بگيريد.

كوتاه بودن دامنه

با اين كه شما مي توانيد تا 67 كاراكتر را در نام دامنه خود جاي دهيد، اما هر چه نام دامنه كوتاه تر باشد، به خاطر سپردن آن ساده تر است و به اين ترتيب مخاطبان بيشتري خواهيد داشت. برخي مطالعات نشان داده كاربران معمولا نمي توانند نام دامنه اي را كه بيش از 12 كاراكتر دارد، براحتي به خاطر بسپارند.

معنا دار بودن

هر چه نام دامنه معنادارتر باشد، امكان به خاطر سپردن آن نيز بيشتر خواهد شد. بهتر است دامنه انتخابي شما دربردارنده موضوع فعاليت سايت و حوزه اي باشد كه در آن فعاليت مي كنيد. خلاصه اين كه بهتر است حداقل يكي از كلمات كليدي را كه در مرحله برنامه ريزي براي سايت طرح كرديد در دامنه جاي دهيد. براي نمونه اگر مي خواهيد براي رستوران خود سايتي تهيه كنيد، بد نيست واژه food را در آن بگنجانيد. معمولا توصيه مي شود از گنجاندن واژه هاي فينگيليش در نام دامنه خودداري شود، با اين حال شايد در برخي موارد چنين كاري چندان هم بد نباشد؛ مثلا براي يك سايت گل فروشي مي توان از واژه gol نيز در نام دامنه استفاده كرد. برخي افراد متخصص كه قصد راه اندازي وبسايتي شخصي دارند، بهتر است نام و نام خانوادگي خود را براي عنوان دامنه برگزينند.

حرف به جاي عدد يا كاراكتر

با اين كه در نام دامنه خود مي توانيد از عدد يا كاراكترهايي نظير ( ـ ) نيز استفاده كنيد، اما بهتر است تا حد امكان از حروف براي آن بهره بگيريد و از اعداد و كاراكترهاي ديگر پرهيز كنيد، زيرا به اين صورت دامنه تان شكل ظاهري بهتري مي يابد.

بهتر است چند گزينه را كه به نظرتان بهتر است به عنوان دامنه، انتخاب و به صورت اولويت فهرست كنيد.

آيا دامنه انتخابي شما آزاد است

پس از اين كه چند نام مختلف براي دامنه مورد نظر خود انتخاب كرديد، بايد ببينيد دامنه انتخابي شما آزاد است يا خير. براي اين كار وبسايت هاي زيادي وجود دارد. مي توانيد به وبسايت www.who.is برويد و نام مورد نظر را در باكس جستجوي آن تايپ كنيد و دكمه Enter را بزنيد.

پس از چند ثانيه مي بينيد فهرستي از دامنه ها براي شما ظاهر مي شود. براي نمونه فرض كنيد رستوراني با نام گلناز داريد و مي خواهيد دامنه اي براي خود ثبت كنيد. ابتدا واژه Golnaz را وارد مي كنيم. اين سايت فهرستي از پسوندهاي مختلف موجود را نشان مي دهد و در برابر آنها يكي از عبارت هاي Unavailable (ناموجود) يا Available (موجود) را قرار مي دهد. دامنه هاي ناموجود، دامنه هايي است كه قبلا از سوي عده اي ديگر ثبت شده و فعلا امكان ثبت آنها وجود ندارد. همان طور كه مشاهده خواهيد كرد پسوند com. اين كلمه قبلا ثبت شده است، اما برخي پسوندهاي اينترنتي Golnaz آزاد است.

نااميد نمي شويم و سراغ گزينه هاي ديگر مي رويم. چون رشته فعاليت مان در زمينه رستورانداري و غذاست، واژه golnazfood را وارد مي كنيم. خلاصه اين كه با اندكي صبر و حوصله و بررسي گزينه هاي موجود مي توان نام دامنه مناسبي برگزيد. فراموش نكنيد هر بار بهتر است نكات اصلي همچون كوتاه بودن و معنادار بودن نام انتخابي را رعايت كنيد.

دات كام يا دات آي آر

با اين كه پسوند com. آشناترين و رايج ترين پسوند اينترنتي در دنياست، اما پسوندهاي ديگري نيز در اين ميان وجود دارد. براي نمونه پسوند org. براي نام سازمان هاي دولتي يا مردم نهاد (NGO) مناسب است اما هر كشوري پسوندي منحصر به فرد دارد كه نشانگر همان كشور است. اين دامنه براي ايران به شكلir. است.

ثبت دامنه با پسوند ir. چند مزيت عمده دارد.

نخست آن كه هزينه ثبت اين نوع دامنه كمتر از دامنه هاي بين المللي است.

دوم، امكان تاثير تحريم هاي بين المللي بر دامنه شما تقريبا از بين مي رود. (چند سال پيش بود كه مشكلاتي براي سايت هاي ايراني داراي پسوند​com​.ايجاد شد.)

سوم آن كه امكان كلاهبرداري و دزديده شدن دامنه تقريبا از ميان مي رود؛ زيرا عامل اصلي اجرايي اين دامنه، يك نهاد رسمي در ايران است.

مزيت چهارم اين است كه بسياري از واژه هايي كه با پسوند com. ثبت شده اند با پسوند ir. آزاد بوده و مي توانيد براحتي آن را به نام خود ثبت كنيد.

در نهايت اين كه دامنه ir. نوعي هويت ايراني به سايت شما مي دهد. بنابراين اگر مخاطبان شما در داخل مرزهاي ايران حضور دارند، پسوند ir. مي تواند گزينه اي بسيار مناسب براي سايت شما باشد.

ثبت دامنه ملي

براي ثبت دامنه ir. ابتدا بايد به سايت nic.ir مراجعه و فرم اطلاعات شخصي را پر كنيد. پس از مدتي اطلاعات شما تائيد مي شود و به شما يك شناسه ويژه تعلق مي گيرد. سپس مي توانيد دامنه مورد نظرتان را در آن ثبت يا از عاملان مجاز ثبت دامنه براي اين منظور استفاده كنيد.

همچنين مي توانيد دامنه خود را به زبان فارسي ثبت كنيد. البته در سايتnic.ir راهنماي كاملي براي ثبت دامنه به زبان فارسي وجود دارد.

دامنه خود را در جايي مطمئن ثبت كنيد

كافي است عبارت «ثبت دامنه» را در گوگل جستجو كنيد تا با انبوهي از سايت هاي فروش دامنه روبه رو شويد. اما عجله نكنيد! برخي سايت هايي كه به فروش دامنه اقدام مي كنند، خدمات چندان مناسبي ندارند و به همين دليل ممكن است در آينده با مشكلاتي مواجه شويد. براي همين بهتر است در اين زمينه محتاط باشيد. با كمي جستجو مي توانيد سايت هاي معتبر و با سابقه اي را در اين زمينه بيابيد. براي نمونه مي توانيد به نشاني

www.webhosting.info / webhosts / tophots / Country / IR

برويد. اين سايت به يكي از معروف ترين شركت هاي بين المللي ثبت دامنه تعلق دارد و در نشاني بالا مي توانيد فهرست شركت هاي ايراني را كه ميزبان بيشترين تعداد دامنه هستند، به ترتيب مشاهده كنيد. مي توانيد به نشاني تك تك آنها برويد و شرايط و قيمت هاي آنها را بررسي كنيد. البته اين آمار چندان هم كامل نيست، اما شايد تنها مرجع معتبر براي مشاهده شركت هاي پرمشتري در كشورهاي مختلف از جمله ايران باشد.

سعي كنيد از شركت هايي دامنه بخريد كه به شما كنترل پنل اختصاصي دامنه هم ارائه مي كنند. در اين صورت مي توانيد در آينده مديريت بيشتري بر دامنه خود داشته باشيد. در پايان اين كه فراموش نكنيد قوانين مربوط به ثبت دامنه وبسايتي را كه در نهايت انتخاب مي كنيد، بدقت مطالعه كنيد.

دامنه رايگان

شايد شما هم اين ضرب المثل قديمي را شنيده باشيد كه «هر چه قدر پول بدهي، همان​قدر آش مي خوري!». ثبت دامنه هم از اين قاعده مستثنا نيست! بي شك دامنه هايي كه خريده مي شود، از نظر اعتبار و آزادي كاربر بسيار بالاتر از دامنه هاي رايگان است. با اين حال شايد به هزينه كردن تمايلي نداشته باشيد و بخواهيد از همان ابتدا همه چيز را به صورت رايگان پيش ببريد.

شركت هاي زيادي در دنيا دامنه هاي رايگان به كاربران خود ارائه مي كنند. براي نمونه مي توانيد دامنه خود را در سايتي نظير codotvu.com ثبت كنيد. در اين صورت دامنه تان مثلا به صورت www.golnazfood.co.vu خواهد بود.

پس از ثبت دامنه در يك سايت ارائه كننده دامنه رايگان، كنترل پنلي به شما داده خواهد شد كه با استفاده از آن مي توانيد با تنظيم DNS، ميزبان (host) خود را به آن متصل كنيد. (در شماره بعدي به طور مفصل در​باره ميزباني سايت صحبت خواهيم كرد.)

البته با جستجوي عبارت فارسي «دامنه رايگان» نيز با انبوهي از سايت هاي فارسي كه به شما دامنه رايگان مي دهند مواجه خواهيد شد.

چند نكته تكميلي

هر دامنه بالقوه توانايي تبديل شدن به يك برند را دارد. اگر برنامه اي جامع و بلندمدت براي سايت خود داريد، بد نيست پسوندهاي مختلفي را براي دامنه خود ثبت كنيد. براي نمونه علاوه بر com. و ir. همان دامنه را با پسوندهاي org. و net. را نيز ثبت كنيد. به اين ترتيب در صورت شهرت شما در آينده، كسي به فكر سوء استفاده از نام شما نخواهد بود.

بسياري از شركت هاي معتبر ثبت دامنه، بنا به تقاضاي مشتري فاكتور مكتوب خريد دامنه را نيز به وي ارائه مي كنند. بد نيست براي دامنه هايي كه مي خريد، فاكتور هم دريافت كنيد تا در صورت بروز مشكل احتمالي در آينده بتوانيد از آن استفاده كنيد.

همان طو ركه اشاره شد بهتر است از شركت هايي دامنه بخريد كه كنترل پنل دامنه را در اختيار شما مي گذارند. پس از خريد دامنه بهتر است وارد كنترل پنل شده، دامنه تان را قفل كنيد. در اين صورت ديگر كسي نمي تواند بدون اجازه شما دامنه تان را جابه جا كرده، از آن سوء استفاده كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۳۲ توسط:sana موضوع:

ويروس*هاي عروسكي ، تصاوير

اين اسباب بازي*هاي پشمالوي كوچك ابتدا براي آموزش به كودكان در مدارس ساخته شد.

هركدام از اين هيولاهاي پشمالو و رنگي نشان*دهنده بيماري و ميكروب يا ويروسي است.

آن*ها براي اولين بار درسال 2002 به بازار عرضه شدند و بيشترين خريد آن*ها توسط عموم مردم بود.

اوايل قرار بود توسط پزشكان و معلمان براي آموزش استفاده شود؛ بعد تركيبي آموزشي بين والدين و فرزندان و معلمين و پزشكان بوجود آمد.

قيمت هر هيولاي پشمالو 8 يورو است.HIVآنفولانزاي خوكيپني سيلينويروس پاپيلوماسيفليسباكتري خوارآنولانزاي مرغيليسترياسوزاكمالاريابيماري هاريسلول هاي قرمز خونسلول هاي عصبيسلول هاي چربيآنفولانزاتب خال

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۲۲ توسط:sana موضوع:

شبكه اجتماعي، جان يك اعدامي را نجات داد/عكس

ماجراي نجات اينترنتي صفر، ماجراي جالبي است. حكايتي كه نشان داد مي شود از ظرفيت شبكه هاي اجتماعي براي اهداف خير و خداپسندانه هم استفاده كرد.

مجله مهر: «دوستتون دارم و قول مي دم كارهاي شما بي جواب نمي مونه.» اين اولين جمله هايي است كه «صفر» بعد از آزادي روي كاغذ نوشت. او شايد الان خوشحال ترين آدم دنيا باشد. «صفر» ۱۸ ساله، از شش سال پيش به دليل يك قتل، تا يك قدمي چوبه دار هم رفته بود. او حتي بعد از رضايت خانواده مقتول به دريافت ديه و گذشت از اعدام، اميدي هم به تامين ديه ۱۹۰ ميليون توماني براي آزادي نداشت. اما كاربران يك شبكه اجتماعي در حركتي جالب با جمع كردن هزينه ديه او، آزادي را به صفر هديه دادند.
هر نفر ۱۰ هزار تومان
«من در آزادي «صفر»، سهيم مي شوم؛ و دوست ندارم كودكان اعدام شوند.» اين، نام صفحه اي بود كه يك جمعيت خيريه دانشجويي براي «آزادي صفر» ساختند. بروبچه هاي «جمعيت دانشجويي امام علي(ع) » اين متن را هم براي دعوت از كاربران شبكه هاي اجتماعي و مشاركت آنها در طرح آزادي صفر نوشتند:«دست در دست هم مي گذاريم تا چشمان مادري به ديدار فرزندش روشن شود.صفر نوجواني ۱۶ ساله ساكن يك محله معضلخيز و محروم بود كه نادانسته خانواده ديگري را داغدار كرد.اگر ۱۳ هزار نفر به اين ايونت بپيوندند و هركدام فقط ۱۰هزار تومان كمك كنند، هزينه آزادي «صفر» تامين مي شود.لطفا هر كدام مان هرچه قدر كه مي توانيم براي آزادي او كمك كنيم، حتي فقط ۱۰۰۰ تومان مي تواند براي آزادي يك انسان كمكي باشد.همچنين لطفا همين اكنون از دوستان مان نيز براي پيوستن به اين ايونت دعوت كنيم تا افراد بيشتري براي كمك بيايند.»
آن طور كه بروبچه هاي جمعيت نوشته بودند، بخشي از مبلغ هم قبلا جمع آوري شده بود:«خوشبختانه با تلاش هاي صورت گرفته توسط گروه هاي رابط، خانواده مقتول رضايت داده است كه حاضر است در قبال دريافت ۱۹۰ ميليون تومان ديه او را ببخشد و از قصاص او بگذرد.بخشي از اين مبلغ تاكنون توسط خيرين تامين شده و هنوز ۱۳۰ ميليون تومان ديگر بايد تهيه شود تا صفر بتواند سفري دوباره به اين دنيا داشته باشد. سفري كه اين بار ديگر مي خواهد به گونه اي ديگر بسازدش.اين مبلغ را بايد در دي ماه ۱۳۹۲ تامين كنيم.اين آخرين فرصت آزادي براي اوست.»
مسئولان جمعيت، شماره حسابي هم اعلام كرده بودند تا حتي پرداخت ها هم انلاين باشد و نيازي به مراجعه حضوري نداشته باشد.
در مدت زمان كوتاهي، نه تنها همه ۱۳۰ ميليون تومان پول مورد نياز جمع مي شود، بلكه حدود ۵۰ ميليون تومان اضافي هم در حساب اعلام شده باقي مي ماند تا مسئولان جمعيت شگفت زده شوند و البته صفر هم آزاد.
يك ماجراي باورنكردني
ماجراي صفر، از ان ماجراهاي عجيب است. روايت بروبچه هاي جمعيت امام علي(ع) از زندگي صفر اين طور شروع مي شد:«صفر نوجواني ۱۶ ساله ساكن يك محله معضل خيز و محروم بود كه نادانسته خانواده ديگري را داغدار كرد.داستان تلخ زندگي «صفر» از محله اي محروم شروع مي شود و از خانه اي كه فقر و تنگدستي را قرين خود دارد.صفر نوجواني از محله اي است كه خشونت آنجا عادي شده است. گذاشتن چاقو در جيب براي بازي كودكان عادي است. يكي از آن محله هايي كه در آن نداشتن سلاح سرد جاي تعجب برانگيز است.پدر صفر يك كارگر زحمت كش است كه ضايعات جمع آوري مي كند.صفر از سن ۱۲ سالگي نان آور خانه هم بود.يكي از روزها در حدود ۶ سال پيش، در يك نزاع خياباني در محله و از سر كودكي و بي خبري اش به راهي مي رود كه بي بازگشت است.او هم زندگي خود و خانواده اش را به تباهي مي كشد و هم خانواده نوجوان ديگري را داغدار مي كند.اكنون ۶ سال از آن اتفاق گذشته است و صفر در اين مدت چند بار تا پاي چوبه اعدام رفته است تا قصاص شود ولي خوشبختانه اين اتفاق هنوز نيفتاده تا فرصتي باشد براي بخشش يك انسان و بازگشت كودكي او به زندگي، كودكي اي كه از دست رفته است.در همه اين سالها جز رنج براي خانواده فقير او و نبود فرزند خانواده مقتول چيزي باقي نمانده است. هر دو خانواده اشك ريخته اند. اكنون «صفر» پشيمان از كرده خويش است و خواهرش چشم انتظار بازگشت او به خانه تا شايد ديده مادر روشن شود.»
حالا اما بعد از ۶ سال كه تلخي ان روز، هرروز براي صفر و خانواده خودش و خانواده مقتول بيشتر مي شدف يك شبكه اجتماعي حلقه واسطه اي شد براي آزادي يك زنداني و محكوم كه تازه نوجواني را پشت سرگذاشته و از اين به بعد مي خواهد زندگي جديدي آغاز كند. بچه هاي جمعيت البته الان هم صفر را تنها رها نكرده اند. انها در همان صفحه اجتماعي كه براي صفر ايجاد كرده بودند، اعلام كردند كه قرار است با همكاري ها و هماهنگي هاي به عمل امده، بروبچه هاي جمعيت او را كمك مي كنند تا بازگشت مناسبي به جامعه داشته باشد:«بعد از خروج بايد مو به مو مطابق برنامه مددكاري جمعيت امام علي قدم بردارد و به محض اين كه شرايط فراهم شد، مشغول كار شودجمعيت امام علي براي خروج صفر از زندان برنامه هايي جهت بازپروري روحي و بازگشت مناسب به جامعه خواهد داشت.»
نتيجه اي كه خود صفر هم موقع ملاقات اخر، به بروبچه هاي جمعيت قولش را داده بود:««بيرون كه بيام مي خواهم به داد خانواده ام برسم و كمك حالشان باشم و جبران بدبختي اي كه اين سالها برايشان ايجاد كردم، بكنم.براي هميشه هم شرمنده بزرگواري خانواده اي هستم كه منو عفو كردند.»
اين، دستنوشته اي است كه بچه هاي جمعيت امام علي(ع) مي گويند «صفر» بعد از شنيدن خبر آزادي اش برايشان نوشته
حالا همه منتظرند نتيجه ماجراي صفر را خيلي زود ببيند. ماجرايي كه نشان داد چه طور مي شود از ظرفيت شبكه هاي اجتماعي براي انجام كارهاي خير و خداپسندانه بهره برد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۱۵ توسط:sana موضوع:

پرسش هاي عجيب گوگل، اپل و آمازون از متقاضيان استخدام

بسياري از كساني كه تجربه بيكاري و جستجوي كار را دارند، قطعا تجربه ي مصاحبه هاي استخدامي را هم همراه خود دارند.
به نقل از بانكي، مصاحبه استخدامي مرحله نهايي ماراتن بزرگ جستجوي كار است كه حكم گل طلايي را دارد.
آماده شدن براي پاسخ به پرسش هاي استخدامي يكي از مهمترين كارهايي است كه هر فرد متقاضي بايد آن را انجام دهد. فكر كردن به اينكه چه مي پرسند و چه مي خواهند و شبيه سازي فضاي مصاحبه از اقدامات در اين زمينه است. اما گاهي هم پيش مي آيد كه برخي شركت هاي بزرگ و اسم و رسم دار پرسش هايي از متقاضيان كار مي پرسند كه تعجب همگان را بر مي انگيزد. گزارش پيش رو برخي سوال هاي عجيب كارفرمايان گوگل، اپل، آمازون و برخي ديگر از شركت هاي بزرگ را براي شما آورده است تا باور كنيد مصاحبه شما چندان هم سخت نيست!
۱. آمازون: جف بزوس در حالي كه در دفتر شما راه مي رود، مي گويد كه يك ميلون دلار مي خواهد در اختيارتان بگذارد تا بهترين ايده كارآفريني خود را ارائه دهيد. آن ايده چيست؟! ۲. مستر كارت: جمله: “Peter Pepper Picked a Pickled Pepper” را بگوييد و همزمان يك لباسشويي هم بفروشيد! ۳. دل: كدام ترانه ها دقيق ترين توصيف را از تعهد كاري دارند؟! ۴. شركت نرم افزاري Jiffy: تابحال از محل كارتان خودكار دزديده ايد؟! ۵. گوگل: چه تعداد گاو ماده در كانادا وجود دارد؟! ۶. شركت كاغذ و خمير كاغذ كيمبرلي كلارك: اگر گوشي تان را روي سايلنت قرار دهيد، اما علي رغم اين موضوع گوشي تان با صداي بلند شروع به زنگ زدن كند، چه حرفي براي گفتن داريد؟! ۷. شركت ليوينگ سوشال: ترانه مورد علاقه تان چيست؟! آن را براي ما اجرا كنيد.
۸. گالوپ: در مورد زماني كه در خودرو تنها هستيد، چه فكر مي كنيد؟! ۹. بين اند كمپاني: حدس بزنيد كه چند پنجره در شهر نيويورك وجود دارد؟! ۱۰. : فكر مي كنيد كدام حيوان هستيد و چرا؟!اپل

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۹:۰۵ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين اتاق خواب جهان را ببينيد

معمار باذوق اين ساختمان هاي كاغذي، هنرمندي بنام "كريستينا ليهان" اهل امريكاست. او از طريق تركيبي از مهارت هاي حرفه اي و با الگوبرداري از بناهاي واقعي به روشي استادانه اين بناها را بوجود آورده است. سوژه هاي استفاده شده در اين كار هنري بناهايي از قبيل برج ايفل، تاج محل و همينطور بعضي اماكن شهرهاي آمريكا است. جنس اصلي استفاده شده در اين آثار هنري فقط نوعي كاغذ آبرنگ بوده است.

Entrepreneurship managementهتل كپسولي 9h يكي از جديدترين انواع هتلهاي محبوب كپسولي در ژاپن است كه در آن از سيستمي هوشمند براي تنظيم نور و شيب تشك خواب استفاده شده است تا مهمانان در هر كپسول خوابي آرام و طبيعي را تجربه كنند.

به گزارش خبرگزاري مهر، «كيشو كروكاوا» نام طراح و معمار ژاپني است كه اولين نمونه معماري كپسولي را در برج كپسولي «ناكاگين» در سال 1972 ارائه كرد، برجي كه ميكروآپارتمانها و دفاتر كاري در آن ساخته شده است. اولين هتل كپسولي ژاپن در شهر اوساكا در سال 1979 افتتاح شد و امروزه اين نوع معماري در ميان ژاپني ها شهرت بسيار زيادي پيدا كرده است.

هتل 9h يكي از جديدترين هتل*هاي كپسولي در اين كشور است كه نسبت به ديگر انواع اين هتل*ها بسيار تجملي به شمار مي رود. اين هتل كه در كيوتو واقع شده داراي 125 كپسول مدرن در 9 طبقه است كه در آن واحدهاي خانم*ها و آقايان از هم جدا شده اند.

اين هتل داراي كمدهاي قفلدار، حمام، و اتاق خواب بوده و مهمانان هتل بسته*اي شامل بطري آب، خميردندان، شامپو، صابون، نرم كننده مو، دمپايي و لباس خواب را در هنگام ورود دريافت خواهند كرد.

هر كپسول داراي سيستم زمانبندي پاناسونيكي است كه مي*تواند نور كپسول و انحناي تشك و بالشي كه براي اطمينان از قرار گرفتن بدن مهمان در وضعيت طبيعي در هنگام خواب در كپسول، از مواد ويژه اي ساخته شده اند را كنترل كند.

هزينه اقامت در اين هتل شبي 65 دلار بوده و متناسب با تسهيلات دريافتي افزايش نيز خواهد داشت. هتل ديگر در شهر «ساپورو» واقع شده و تنها ويژه آقايان است كه كپسولهاي آن با داشتن پرده، تلويزيون، راديو، سيستم تهويه هوا، و ميزي كوچك فضايي كلاسيك را به وجود آورده است.

بر اساس گزارش پاپ ساينس، با اين همه اقامت در چنين هتل*هايي براي افرادي كه به فوبياي فضاهاي تنگ و كوچك مبتلا هستند، توصيه نمي*شود:
هتل كپسولي 9h در ژاپناتاق*هاي اين هتل به شكل كپسول*هايي هستند كه تنها براي خوابيدن طراحي شده*اندمهمان پس از دريافت شماره كپسول مي*تواند با قرار دادن وسايلش در كمدي مجزا از طريق شماره به استراحتگاه كوچك خود برود


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۸:۵۸ توسط:sana موضوع:

سنگ هاي عحيبي كه رشد مي كنند+ عكس

در يكي از روستاهاي روماني سنگي وجود دارد كه سال ها انسان ها و دانشمندان را جذب خود كرده است. اين سنگ ها به عنوان عجيب ترين و البته باورنكردني ترين چيزهايي است كه روي زمين ديده مي شود و مردم از گذشته به ان ها "ترووانت" مي گفتند.

سنگ ها از سخت ترين و محكم ترين چيزهايي هستند كه روي زمين ديده مي شوند همچنين سنگ ها هميشه به عنوان مواردي شناخته مي شوند كه دلسنگي و بي روحي را نشان مي دهند و هيچ جاني در آن ها وجود ندارد ولي هميشه هم اين گونه نيست.در يكي از روستاهاي رومانيا سنگي وجود دارد كه سال ها انسان ها و دانشمندان را جذب خود كرده است. اين سنگ ها به عنوان عجيب ترين و البته باورنكردني ترين چيزهايي است كه روي زمين ديده مي شود و مردم از گذشته به ان ها "ترووانت" مي گفتند.نام اين سنگ ها به معني"شن هاي سيماني" است ولي به هر حال سنگ هاي بي جاني هستند كه با بارش باران رشد مي كنند. البته اين سنگ ها داراي شگفتي هاي ديگري نيز هستند زيرا مي توانند بدون آن كه كسي كمكشان كند جا به جا شوند.
به گفته دانشمندان 6 ميليون سال پيش اين سنگ ها بر اثر زمين لرزه هاي بسيار شديد وارد سطح زمين شده اند و پيش از آن در لايه هاي زيرين زندگي مي كردند. برخي از اين سنگ ها از شش تا ده متر طول دارند و با بارش باران بزرگتر شده و حتي پوست اندازي مي كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۸:۵۱ توسط:sana موضوع:

درآمد رستوران گردان برج ميلاد چقدر است؟

قيمت يك شام يا ناهار در رستوران گردان برج ميلاد در حال حاضر 98 هزار تومان است كه شامل بوفه و رستوران با 15 تا 20 مدل غذاهاي مختلف است.

پس از تاكيد شهردار و شوراي شهر سوم تهران در سال گذشته نسبت به مردمي كردن قيمت*ها در رستوران گردان برج ميلاد قيمت ورود و صرف غذاي اين رستوران تعديل شده و به 98 هزار تومان رسيده است.

بر اساس اين گزارش از ابتداي امسال تا پايان آبان ماه سال جاري حدود 35 هزار نفر مهمان رستوران گردان برج ميلاد بوده*اند كه شامل مهمانان داخلي و گردشگران خارجي مي*شود و به اين ترتيب با محاسبه اين تعداد ميهمان در رستوران گردان با قيمت حضور در آن ، اين رستوران در اين مدت حدود 3.5 ميليارد تومان درآمد داشته است.

رستوران گردان از ابتداي دوره فعاليت خود تا بهمن ماه سال گذشته تحت اختيار يك پيمانكار بود كه در فاصله بهمن ماه تا پايان سال از مسئوليت اين شركت خارج شده و با برگزاري يك مناقصه جديد در حال حاضر تحت اختيار شركتي ديگر قرار دارد.

رستوران گردان برج ميلاد قرار بود در ابتدا مبلغ ورودي 50 هزار تومان را داشته باشد تا امكان ورود تعداد بيشتري از شهروندان در اين رستوران فراهم شود اما با توجه به افزايش نرخ تورم و گراني*هايي موجود در جامعه، اين رستوران مجبور به گردان كردن غذاهاي خود شد و در حال حاضر مبلغ ورودي اين رستوران از 76 هزار تومان اوليه به 98 هزار تومان افزايش پيدا كرده است.

بر اين اساس تغيير در شرايط و قيمت ورودي رستوران گردان برج ميلاد بر اساس تصميم هيات مديره اين مجموعه صورت مي*گيرد و متناسب با تغييرات قيمتي در سطح جامعه شرايط قيمتي اين رستوران نيز مثل همه رستوران*هاي سطح شهر تهران تغيير مي*كند.

گفتني است در حال حاضر 15 تا 20 مدل غذا در بوفه و رستوران، رستوران گردان سرو مي*شود و آشپزخانه ايراني اين مجموعه به صورت جداگانه در پايين برج قرار گرفته و غذاها به صورت آماده به بالاي برج منتقل مي*شود.

ايسنا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۴۸:۴۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم