بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

تبليغات خلاقانه در متروهاي جهان + عكس

سفرهاي روزانه شهري چيزي است كه همه ما آن را تجربه كرده*ايم. نشستن يا ايستادن در يك ايستگاه متروي شلوغ و زل زدن به يك گوشه براي اجتناب از چشم در چشم شدن با افرادي كه هر روز با آن*ها مواجهيم. آن*هايي كه گوشي*ها يا كاغذهايشان را فراموش كرده*اند به بالا نگاه كرده و سعي مي*كنند تا تبليغات تكراري*اي كه فضاي مقعر بين پنجره و سقف را زينت داده است به خاطر بسپارند. ترند پوسترهاي بولتي كه حامل پيغام*هاي تحصيل براي بزرگ*سالان و مطالعات پزشكي آزمايشي است مفهوم تازه اي در جهان تبليغات ترانزيتي نيست. ولي چه مي*شد اگر چيزي جديد و غير منتظره مسير يكنواخت و خسته كننده محل كار شما تا منزلتان را به هم وصل مي*كرد؟ در اين مطلب ۴ رويكرد آوانگاردي را كه تبليغ كنندگان براي درگير كردن مصرف كننده فرو رفته در سفرهاي شهري استفاده مي*كنند مرور مي*كنيم. ۱.وقت انتظار خود را هدر ندهيد!
آديداس شانگهاي-چين گاهي جا دادن خود در سكوهاي مترو مانند جنگ مرگ و زندگي به نظر مي*رسد! و با اين حال هنجارهاي اجتماعي ما را از مشت و لگد زدن باز مي*دارد. در سيستم متروي شانگهاي كمپاني البسه ورزشي آديداس اين تابو را از بين برده است. آديداس براي تبليغ گروه محصولات پوشاك و زندگي سالم خود ستون*هاي سازه اي در ايستگاه متروي ژوجياهوي را به كيسه بوكس تبديل كرده است. بر طبق محاسبات اين شركت كه ۱۸۲۴ دقيقه در هر سال در روي سكوهاي انتظار به هدر مي*رود هر مسافر احتمالاً مي*تواند با استفاده از اين*ها به عنوان فرونشاننده استرس باشگاه بدن*سازي رفتن را رها كند. راستي آديداس هيچ مسووليتي را در قبال ضربات خشن بيشتر در درون قطارها به عهده نمي*گيرد! ۲. «براي روز مبادا»
ماءالشعير ستاره( در بسته بندي زمزم) ايران-تهران يك ليوان پلاستيكي يا يك قوطي ماءالشعير آويخته از دستگيره هاي متروي تهران…اگر به تهران و متروي آن سري زده باشيد حتماً دستگيره هاي در حال تاب خوردن و رقص در مترو توجهتان را به خود جلب كرده است.(به خصوص از آنجا كه نوشيدن الكل در ايران غيرقانوني است). البته افسوس كه اين برند از قوانين تبعيت مي*كند و غير الكلي است! هرچند كه اين برند خاص شايد براي شما ناشناخته بماند ولي اين استفاده غير قابل پيش بيني از دستگيره حتماً شما را تحت تأثير قرار خواهد داد. ۳.استفاده درست از «فضا»
Prometheus پاريس-فرانسه تصور كنيد كه به صورت ايده آلي در حال نگاه كردن به همان شيشه مترويي هستيد كه براي سال*هاي گذشته نيز به آن نگاه مي*كرديد و به دنبال راهنمايي مي*گرديد كه زمان فرار شما به سطح زمين را مشخص كند.
سپس يك توقف پيش بيني نشده تصويري محو و آبي را به وجود بياورد و از دنياي ماورايي به دنياي زميني انتقال يابد. در متروي پاريس همين اتفاق افتاده است. سازندگان فيلم تخيلي Prometheus از اين فرصت استفاده كردند تا در يك سكوي مترو كه در ۷۲ سال گذشته بلا استفاده بوده است خود را تبليغ كند. با اضافه كردن يك منظره چند بعدي به اين فضاي خالي سازندگان فيلم اطمينان دارند كه سرها را به سمت مجسمه غول آسايي كه در اين ايستگاه منتظر آن*هاست كج خواهند كرد. ۴. ديييييينگ… عزيزم مي توني توي راه خونه روي چند تا شير كليك كني؟
HomePlus(Tesco) سئول-كره جنوبي يك فروشگاه زنجيره اي در كره جنوبي كار بي نظيري را انجام داده است. Home Plus نه تنها شناخته شدگي برند خود را بيشتر كرده بلكه تجربه خريد را براي مشتري با يك پوستر كاربردي متمايز فراتر برده است.
اكنون در متروهاي سئول و شهرهاي اطراف مسافران مي*توانند مايحتاج خود را با يك كليك روي دكمه تهيه كنند. ماكت*هاي دو بعدي با اندازه واقعي از راهروهاي فروشگاه*ها در جلوي سكوها قرار گرفته و به مشتري اجازه مي*دهد تا كليك كرده و اقلام مورد نياز خود را بخرد تا زماني كه به منزل مي*رسد آن*ها آماده شده و درب منزل به دستش برسد.
سفرهاي شهري و مصرف گرايي در دوران اوج خود قرار دارند!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۸:۲۲ توسط:sana موضوع:

تصاوير كچل كردن علي ضيا !

تصاوير علي ضيا با سر كچل در برنامه ويتامين ۳
امروز صبح پنج شنبه ۱۷ بهمن ۹۲ در برنامه ويتامين ۳ كه با اجراي علي ضيا برگزار شد
ميهماني فداكار را مقابل دوربين هاي زنده تلويزيوني قرار داد. محمدعلي محمديان معلم ۴۵ سالهمريواني به همراه ماهان رحيمي دانش آموز كلاس دوم دبستان شيخ شلتوت شهرستان مريوان از استان كردستان كه مبتلا به بيماري نامشخص مي باشد ميهمان علي ضياء بودند.
علي ضياء در اين برنامه زنده تلويزيوني ناگهان از معلم مريواني خواست تا موهاي سرش را از ته بتراشد و اين عمل زيبا و انسان دوستانه را در مقابل دوربين برنامه زنده ويتامين ۳ انجام داد.
تراشيدن موي سر علي ضيا در برنامه ويتامين ۳
تراشيدن موي سر علي ضيا در برنامه ويتامين ۳
عكس كچل علي ضيا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۸:۱۴ توسط:sana موضوع:

چگونه روي يخ*ها راه برويم كه زمين نخوريم؟

با بارش برف و باران و سرد شدن هوا سطح زمين در ساعات سرد شبانه روز به صورت يخي بوده و راه رفتن ممكن است خطرناك باشد.
به نقل از شبكه خبر ؛ رعايت چند نكته كليدي در حفظ تعادل هنگام راه رفتن روي زمين لغزنده ضروري است :
۱-مطمئن شويد كه كفش مناسبي به پا كرديد، هر چند كه پوشيدن كفش مناسب بدون حفظ كردن كنترل و واكنش مناسب به شما كمك چنداني در سرپا ايستادن نمي كند. ۲- نگاه كنيد كجا قدم مي گذاريد، اگر راهي هست كه از يخ ها دوري كنيد همان مسير را انتخاب كنيد.
۳- بيشتر با كف پا راه برويد، بيشتر از حركات معمولي كه هنگام راه رفتن با پاشنه پا داريد، از اين قسمت پايتان استفاده كنيد، اين روش به شما كمك مي كند تعادلتان را بيشتر حفظ كنيد هر چند كه مقداري از سرعت شما را مي گيرد.
۴- زانوها را همواره كمي خم نگه داريد.
۵- توجه نشان دادن زياد به زماني كه راه رفتن از شما مي گيرد، هنگامي كه در حال كلنجار رفتن با يخ ها هستيد معقول و امن نيست.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۸:۰۶ توسط:sana موضوع:

وحشتناك ترين موجودات پنهان شده در يك “ليوان آب” + عكس

ميكرو ارگانيسم ها و باكتري هاي زيادي درون آبها زندگي مي كنند كه بعضي از آنها بي ضرر و برخي اگر از بين نروند باعث به خطر انداختن سلامت مي شوند.
۱- كريپتو سپوريديوم: در آب درياچه ها و رودخانه ها باكتري هاي زياد وجود دارند كه اگر از روش هاي پيشرفته فيتراسيون انجام نشود انگل و برخي از باكتري ها هنوز در آب باقي مي مانند.
۲- سيانو: سيانو يك باكتري چند سلولي است كه در آب هاي آشاميدني رشد مي كند و در استراليا و اروپا و برخي از مناطق آسيا اين باكتري درون برخي از آبهاي لوله كشي زندگي مي كند و تاكنون باعث مرگ و ميرهاي زيادي شده است.
۳- روتيفرز: يك ميكرو ارگانيسم نسبتا شايع است كه تقريبا در همه جاي جهان يافت مي شود و شايع ترين آلاينده آب هاي آشاميدني به شمار مي آيد و فيتراسيون هاي قوي تنها قادر به از بين بردن آن هستند.
۴- كوپپودز: يك انگل از سخت پوستان است كه بر اثر آلوده كردن آب هاي آشاميدني توسط مردم، كارخانه ها و ورود آلاينده ها به آب ها به وجود مي آيد و از طريق سيستم تصفيه به قطعات ريز تبديل مي شود.
۵- اشرشيالكي
۶-باكتري لژيونلا: اين باكتري كه بر روي موبايل ها نيز وجود دارد هر ساله باعث مرگ و مير زيادي از مردم مي شود و در آب هاي آلوده و آب هاي آشاميدني شهري به وفور يافت مي شود و استفراغ، اسهال و دردهاي عضلاني از شايعترين دردهاي معروف اين آب هستند.
۷- چتوميوم: اين باكتري كه از طريق هوا در مكان هاي مرطوب وارد آب هاي آشاميدني مي شود بيشتر در آب هاي آشاميدني در مناطق ساحلي وجود دارد و طعم و مزه آب را به نمكي تغيير مي دهد.
۸ باكتري سالمونلا: سالمونلا تقريبا در تمام آب هاي آشاميدني وجود دارد و باعث شيوع بيماري هاي زياد مي شود و اين باكتري در كشورهاي در حال توسعه بسيار وجود دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۵۷ توسط:sana موضوع:

با سوپرمن هندي آشنا شويد +عكس

قهرمان كلمه اي بزرگ براي يك انسان است و معمولا كمتر كسي مي تواند اين لقب را بگيرد. كسي كه به او قهرمان مي گويند بايد دست به كارهاي خاص زده و هميشه به دنبال راهي براي كمك به انسان ها باشد. در داستان هاي تخيلي خارجي افرادي مانند سوپرمن و بتمن هستند كه قهرمان حساب مي شوند. “ناريانان كريشنان” يك مرد ۳۴ ساله هندي است كه اين روزها به عنوان يك قهرمان شناخته مي شود و سال هاست كه در حال انجام كارهاي خير براي بي خانمان هاي هندوستان است. بسياري از بي خانمان ها او را به عنوان قهرمان خود مي دانند.
اين مرد از ۱۲ سال پيش كار خيرخواهانه خود را آغاز كرده است و تا به حال به ۱.۵ ميليون نفر از بي خانمان هاي هند غذا و كمك رسانده است. به گفته كريشنان بسياري از بي خانمان ها پيرمردهايي بودند كه تنها رها شده اند يا افرادي هستند كه هيچكس به آن ها كمك نمي كند. در سال ۲۰۰۲ و قبل از آنكه اين حركت آغاز شود اين مرد يك سرآشپز حرفه اي در يكي از بهترين رستوران هاي هند بود و همه رستوران هاي كشور به دنبال به خدمت گرفتنش بودند. او براي آينده خود تصميم گرفت تا به يك رستوران در سوييس برود. او قبل از سفرش به اين كشور اروپايي براي خداحافظي به روستا مي رود تا خانواده خود را ببيند ولي در آنجا به صحنه اي روبرو مي شود كه مسير زندگي اش را براي هميشه تغيير داد. او مي گويد پيرمردي را ديدم كه دست به خوردن كثيف ترين چيزهاي دنيا زده است تا زنده بماند و اين حال مرا عوض كرد. او در سال ۲۰۰۳ شركت خيرخواهي خود را افتتاح كرده است و از آن پس تا به حال اكثر بي خانمان هاي هند را پوشش داده است. او خود دست به كار شده و حتي در سخت ترين روزها نيز به كارش ادامه مي دهد. بسياري او را سوپرمن هندوستان مي دانند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۴۸ توسط:sana موضوع:

عمل بيني به سبك برج ايفل! +عكس

چيني ها به غير از آنكه از روي هر وسيله اي يك نمونه مشابه مي سازند گاهي اوقات دست به كارهاي عجيب و غريب هم مي زنند. چيني ها هميشه به دنبال راهي براي زيبا شدن هستند و دست از هيچ اقدام عجيبي هم بر نمي دارند. به تازگي جراحي هاي زيبايي خاصي در چين به راه افتاده است كه پزشكان طي آن قصد دارند بيني مراجعين را به شكل برج ايفل كنند! در اين عمل هاي جراحي پزشكان بيني را فرمي مانند فرم خميدگي برج ايفل مي كنند تا بيني ها خوش تراش تر باشند.
“ونگ ژومينگ” مغز متفكر پشت اين عمل جراحي است و در مورد اين ايده خود مي گويد: همه انسان ها زيبايي برچ ايفل را دوست دارند و سالانه انسان هاي بسياري براي بازديد از آن به اين كشور سفر مي كنند. ما تصميم گرفتيم زيبايي اين برج را به انسان ها برسانيم. اين روزها پوسترهاي مختلفي از اين عمل جراحي در سطح چين پراكنده شده است و افراد بسياري براي انجام اين عمل اعلام آمادگي كرده اند. به گفته دكتر متخصص بيني برج ايفلي هر عمل جراحي تفريبا ۱۰ هزار دلار هزينه دارد .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۴۰ توسط:sana موضوع:

تقويم رسمي 1393 را دانلود كنيدشوراي تقويم موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران تقويم رسمي كشور را براي سال 1393 هجري شمسي منتشر كرد. شوراي فرهنگ عمومي نيز مناسبت‎‏هاي سال 1393 را تصويب كرد.
بر اساس تقويم رسمي جمهوري اسلامي، زمان دقيق تحويل سال 1393 هجري شمسي ساعت 07: 27: 20 روز پنجشنبه 29 اسفند 1392 هجري شمسي مقارن با 18 جمادي الاول 1435 هجري قمري و 20 مارس 2014 ميلادي است.

شايان ذكر است كه شايعاتي در مورد زمان تحويل سال 1393 در شبكه‎هاي اجتماعي منتشر شده بود (مانند ساعت 20: 20: 20 ) كه نادرست و بي‏اساس است.

براي دانلود تقويم سال 1393 هجري شمسي مي‏توانيد روي عكس بالا كليك كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۳۲ توسط:sana موضوع:

مردي كه با خون لاك*پشت ۱۴ ماه زنده ماند/عكس

ماهيگيري كه پس از ۱۴ ماه سرگرداني در اقيانوس آرام زنده پيدا شده از رازهاي نجات خودش حرف زده است. او مي*گويد بعد از مدتها سرگرداني اكنون تنها تصويري كه در ذهنش باقي*مانده درياست.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: ۱۴ ماه بود كه كسي از خوزه السالوادور آلبانيگا خبر نداشت. تا اينكه به صورت اتفاقي در ميان اقيانوس آرام پيدا شد. اين ماهيگير كه حسابي از زنده ماندنش خوشحال است گفته است كه با شكار مرغ دريايي و لاك*پشت گرسنگي خود را برطرف مي*كرده است. زماني كه او مدتها در زير آفتاب باقي مي*ماند و خبري از باران نبود براي نجات از تشنگي خون لاك*پشت و گاهي ادرار خود را مي*خورد.
خوزه شاهد مرگ همكار ۱۵ ساله خود در كنارش بوده است اما مي*گويد تنها دعا بوده كه او را نجات داده است. او در حالي كه پس از نجات از كشتي پياده مي*شد لبخند مي*زد و باور نمي*كرد زنده است. در گفت و گو با رسانه*ها وقتي درباره اتفاق*هاي اين ماجرا از اين مرد ماهيگير سؤال شد او پاسخ داد: واقعاً چيز زيادي يادم نمي*آيد. تنها چيزي كه بعد از ۱۴ ماه سرگرداني در ذهنم باقي*مانده تصوير آب و درياست.
او در دسامبر سال ۲۰۱۲ مكزيك را براي ماهيگيري ترك كرد اما با گم شدنش در اقيانوس آرام ديگر كسي از او خبر نداشت. همراه ۱۵ ساله اين مرد ۴ هفته پس از گم*شدن نتوانست طاقت بياورد و در مقابل چشمان او جانش را از دست دارد. خوزه گفته است هر چند اين اتفاق باعث ترس و تنهايي شد اما فكر كردن به خانواده*اش و دعا كردن هر روز باعث شد او زنده بماند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۲۴ توسط:sana موضوع:

كشف شهري با قدمت ۴۵۰۰ ساله+عكس

اهرام جيزه نام مجموعه اهرام تاريخي ساخته شده در دوران مصر باستان است كه در حاشيه شمالي شهر قاهره كنوني واقع شده است.
هرم بزرگ جيزه يكي از اهرام در مجموعه اهرام جيزه و تنها بازمانده عجايب هفت*گانه جهان محسوب مي*شود. قدمت اهرام جيزه به سلسله چهارم مصر مي*رسد كه نام*هاي آنها عبارتند از: هرم خوفو، هرم خفره و هرم منكور كه خوفو بزرگ*ترين آنهاست و يكي از عجايب هفت گانه است. باستان*شناسان با حفاري در نزديكي اهرام مصر يك شهر باستاني كه توسط ملوانان يا نظاميان طراحي و اداره مي*شده را كشف كرده*اند؛ اين شهر قدمت ۴۵۰۰ ساله دارد. يكي از مديران به نام «مارك لئنر» مي*گويد: به نظر مي*رسد ساخت و ساز اين شهر به تاريخ سلطنت ميكرينوس يكي از حاكمان قديم مصر در سال ۲۴۹۰-۲۴۷۳ قبل از ميلاد حضرت مسيح(ع) برسد. بسياري از يافته*ها نشان مي*دهد جيزه يك بندر پر رونق بوده است. باستان شناسان بقايايي از يك سري ساختمان*ها با سنگ*هاي گرانيت را توانستند بيرون بياورند. برخي از ساختمان*ها به نام گالري به ارتفاع ۷ متر و طول ۳۴.۵ متر و ظرفيت آن براي ۴۰ نفر بوده است. محققان معتقدند اين محل متعلق به نظاميان بوده است. آنها در اين حفاري يك عصاي شكسته از جنس كرگدن نيز پيدا كرده*اند. «مارك لنهر» مدير پژوهش گفت: محققان محل سكونت كارگراني كه در آنجا كار مي*كردند را نتوانستند پيدا كنند و احتمال مي*دهند آنها به اتفاق در يكي از همين ساختمان*ها زندگي مي*كرده*اند. محققان در سال ۲۰۰۴ اشياعي مانند طناب، چكش، قطعات چوب، استخوان گاو و پارچه در سمت شمالي هرم پيدا كرده بودند. اين كشف به شناسايي بهتر اهرام جيزه كه يكي از عجايب هفت*گانه جهان باستان است كمك مي*كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۱۵ توسط:sana موضوع:

كسب و كار پر رونق يك دختر يازده ساله + تصاوير

كسب و كار پر رونق يك دختر يازده ساله+تصاوير
يك دانش آموز يازده ساله اكنون در شهر خود چهره اي مشهور است. كافي است به ايده ساده و دستان تواناي خود باور داشته باشي تا مفيد، متفاوت و موثر باشي… و اين درست كاري است كه چلو استرلينگ (Chloe Stirling ) يازده ساله انجام داده است. او با ابزارها و امكانات محدود و ايده اي ساده ….
يك دانش آموز يازده ساله اكنون در شهر خود چهره اي مشهور است.
كافي است به ايده ساده و دستان تواناي خود باور داشته باشي تا مفيد، متفاوت و موثر باشي… و اين درست كاري است كه چلو استرلينگ (Chloe Stirling ) يازده ساله انجام داده است. او با ابزارها و امكانات محدود و ايده اي ساده، كيكي ساده اما جذاب تهيه كرد و در مدتي محدود مشترياني پر و پا قرص يافت. او اولين بار براي يك جشن با عمه اش كيكي پخت كه بقيه از آن تعريف كردند، در نتيجه تصميم گرفت اين كار را ادامه دهد و حالا دارد صاحب يك برند مشهور در زمينه كيك-پزي مي شود!
بزرگترين سفارش او ۲۲۰ كيك براي مراسمي خيريه بوده است. هنگامي كه يك پسر در مدرسه، مبتلا به سرطان تشخيص داده شد، استرلينگ كيك هايي با طرحي مطابق با تيم ورزشي مورد علاقه او بخت كه براي جمع آوري پول براي درمان او به افراد نيكوكار اهدا شد.
پس از شهرت، مقامات ايالتي ايلينوي از او خواسته اند كه مكان و امكانات لازم براي كارش را تهيه كند و تاكنون چندين شيريني پزي داري مجوز به او پيشنها شراكت داده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۹:۵۷:۰۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل