بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

علي دايي از اين دختر حساب مي برد! +عكس

علي دايي به عنوان مربي اي شناخته مي شود كه نه نقد پذير است نه با كسي مشورت مي كند اما در زندگي شخصي خود انعطاف بيشتري دارد و بسيار خوش اخلاق است.

اوج خوش خلقي دايي را مي توان در برابر دختر سه ساله اش نورا به تماشا نشست. علي دايي كه تا يك سال پس از تولد دخترش اجازه نمي داد كسي عكس دخترش را در رسانه ها منتشر كند اكنون ابايي از منتشر شدن عكس نورا در رسانه هاي مختلف ندارد.
علي دايي در زير جديدترين عكسي كه از دخترش در صفحات اجتماعي منتشر شده نوشته: « نورا گل هميشه بهار من است. در برابر هر كس فرمانده باشم در برابر او فقط يك فرمانبرم و بس. فرشته كوچولويم را با هيچ چيز عوض نمي كنم.»
نورا داي دختر علي دايي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۶:۲۵ توسط:sana موضوع:

عينك آفتابي چه رنگي بخريم؟ قهوه اي يا دودي؟شايد خيلي از ما عينك آفتابي را صرفاً براي زيبايي ظاهر بر روي چشم قرار ميدهيم اما بايد بدانيد كه تاثير عينك آفتابي بر سلامت چشم و پوست غير قابل انكار است و حتي اگر براي زيبايي از عينك آفتابي استفاده ميكنيد بهتر است قبل از خريد عينك جديد به نكات زير در مورد ويژگي هاي يك عينك آفتابي خوب دقت كنيد.
اورجيناليتي: سخت مي شود شناسنامه دارشان را پيدا كرد اما اكثر عينك سازي هاي معتبر گارانتي هاي خاص خودشان را همراه با عينك ارائه مي كنند و از يك هفته تا يك سال بنا به مشكلي كه براي آن پيش بيايد، اصلاح يا تعويض عينك را تضمين مي كنند.
عدسي: همه شان بايد يووي ۴۰۰ باشند تا بالاي ۹۸ درصد نورهاي مزاحم مرئي را دفع كنند.

زيبايي: هر چند كه به لحاظ راحتي و طراحي به پاي طبقه بالاترشان نمي رسند اما دررنگ و فرم به قدري متفاوت هستند كه سليقه تان تامين شود. مايه دار هستيد

اگر از آن دسته آدم هايي هستيد كه صبح به صبح خاويار صبحانه تان را مادرجان مي گذارد در دهان مباركتان و غروب به غروب با لامبورگيني مي رويد دور دور و خلاصه پور خودتان يا احتمالا پدرتان از پارو بالا مي رود، عجيب نيست كه بخواهيد براي يك عينك آفتابي به ظاهر ناقابل، چند ميليون توماني هزينه كنيد. به شما پيشاپيش تبريك مي گوييم چرا كه مي توانيد هيجان انگيزترين انتخاب را داشته باشيد. همه برندهاي معروف قبل از هر كسي به شما و ايده آل هايتان فكر كرده اند و عينك هايي توليد كرده اند كه حاضر شويد ۹-۸ ميليوني به تومان بپردازيد. اورجيناليتي: بايد مطمئن باشيد كه اصل اصل جنس در دستتان است. چطور؟ شناسنامه و كد عينك را از فروشنده بخواهيد تا سرتان كلاه نرود. اگر از مجاري قانوني وارد شده باشد و تقلبي يا چيني نباشد صحتش از روي شناسنامه قابل پيگيري است.

عدسي: لنز يا همان عدسي ۴۰۰uv، جذب ۱۰۰ درصدي امواج نورهاي مرئي و مزاحم، پلاريزه بودن و ضد خش و نشكن بودن و رعايت تمام نكات فني براي سلامتي چشم، كف كف آپشن هاي پيش روي شما در اين عينك هاست.

ارگونومي: اما بعد از لنز، رعايت ارگونومي و راحتي عينك در فريم مهمترين نكته است. داشتن فريم هاي قابل انعطاف و سبك و ثابت ماندن روي بيني و صورت براي مدت هاي طولاني، اذيت نشدن بيني به وسيله پل فريم، دوام و استحكام جنس به كار رفته و هماهنگي كامل دسته ها با گوش و وارد نشدن فشار به گوش ها را بايد در اين مرحله بسنجيد.

زيبايي:
فرم عدسي ها، فريم ها و رنگشان در اين طبقه همه به طور محسوسي با ساير عينك ها فرق مي كند و اصالتشان را وقتي به صورت مي زنيد، به رخ مي كشند اما اگر سخت پسند هستيد يا طرفدار مد شركت هاي پيشنهاد مناسب شما را دارند.

ارزش افزوده طور: رقابت البته در همين جا تمام نمي شود. مثلا ممكن است شما دلتان بخواهد سواروسكي يك سنگ جواهر هم گوشه بالاي سمت راست فريم عينكتان بگذارد تا آن را با نگين انگشترتان ست كنيد. هيچ نگران نباشيد، اين اتفاق حتما مي افتد، فقط بايد ۳-۲ ميليون توماني بيشتر از همان مدل بدون سنگ دست به جيب شويد.

اگر برندباز هستيد؟

دانشجو هستيد با كار پاره وقت. اگر بخواهيد يك عينك اصل بخريد، بايد از الان تا خود پاييز صبر كنيد تا پس اندازتان به ۷۰۰ هزار تومان برسد. خدا خير بدهد كشور دوست و ناهمسايه چين كه اين بار هم دانشجويان ايراني را تنها نگذاشته است و كاري كرده كه شما هم با ۱۵۰-۱۰۰ هزار تومان ناقابل عينك دار شويد. اورجيناليتي: خودتان كه مي دانيد اصل نيست، بقيه هم كه از شما شناسنامه نمي خواهند اما واقعيت اين است كه تشخيص اصل نبودنشان براي خود عينك سازان باتجربه هم كار خيلي سختي است پس اصلا نگران مردم نباشيد. عدسي: خود فروشنده ها مي گويند كيفيت متوسط اكثرا ۱۵۰ يووي تا ۲۰۰ يووي را پوشش مي دهند. پلاريزه بودن يك آپشن اضافي است كه چند ۱۰ هزار توماني قيمت را بالا و پايين مي كند. زيبايي: در طرح و رنگ به قدر كافي متنوعند.

اگر تنوع طلب هستيد

احتمال زياد دختر خانم هستيد با مدل به مدل مانتوهاي تابستانه گل گلي و رنگارنگ و كسي دو روز پشت سر هم مدل قيافه و شال و روسري تان را يك جور نديده است. حالا چطور شش ماه يك عينك به چشم بزنيد؟ اصلا امكان ندارد. عينك با لنز سبز را نمي شود با مانتو بنفش و شال چروك زرد ست كرد. پس بي خيال سلامتي و برند بودن شويد و با ۱۰۰ هزار تومان برويد به دل بازار و با چهار، پنج عينك با رنگ و طرح متفاوت برگرديد. خصوصا اگر بيشتر مدت روز را در فضاي بسته به سر مي بريد يا مي توانيد براي جلوگيري از نور مرئي آفتاب يك نقاب با كلاه و سايه بان هم روي سرتان بگذاريد تا هم سلامتي چشمتان آنقدرها به خطر نيفتد، هم به تنوع طلبي تان پاسخ درست داده باشيد. اورجيناليتي: بي خيال! همين كه با اين پول كم، روي دسته عينك يك برند معروف خودنمايي مي كند برايتان كافي باشد. عدسي: واقعيتش اين است كه به دليل دودي بودن و فيلتر نداشتن براي چشم مفيد كه نيستند هيچ، مضر هم هستند. مردمك عدسي را باز مي كنند و باعث ورود اشعه هاي فرابنفش مي شوند. فقط به ظاهر، نور اذيت تان نمي كند. زيبايي: اكثرا طرح هاي پاپ تر با پترن هاي متفاوت و رنگي دارند. به سليقه كاربرانشان نزديك است.

اين همه تنوع صرفا براي سليقه هاي مختلف است؟

اگر مي خواهيد لب مطلب را برايتان بگوييم، بدانيد و آگاه باشيد كه عينك هاي «دودي» رنگ به خاطر كلاسيك بودنشان هميشه پرطرفدار هستند اما اگر مُدرو هستيد و مي خواهيد از موج اين روزهاي بازار پيروي كنيد، خبر داشته باشيد كه «سبز لجني» محبوب آقا پسرهاست و «قهوه اي روشن» انتخاب دختر خانم ها. اما از نظر چشم پزشكان انتخاب اولتان بايد خاكستري باشد و بعد قهوه اي تيره. عدسي هاي آبي به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شوند. هر چند كه تنوع رنگ ها به قدري زياد شده است كه همه سليقه را مبناي انتخابشان قرار مي دهند اما اگر شغل ويژه اي داريد يا در مكان هاي خاصي رفت و آمد مي كنيد بايد به رنگ عينك فراتر از زيبايي نگاه كنيد. رانندگي، دوچرخه سواري، اسكي، شكار، گلف بازي كردن و … هر كدام رنگ ويژه اي مي طلبند.

خاكستري: اين عينك ها شدت نور را در تمامي رنگ ها به طور يكسان كم مي كنند و كمترين اختلال را در ديد رنگي ما ايجاد مي كنند.

چه كاري؟

رانندگي، كارهاي روزمره

زرد و طلايي: بخش آبي طيف را جذب مي كنند، پس هنگام استفاده از آنها اشياء را با وضوح بيشتري خواهيد ديد. از آنجايي كه اين عينك باعث ايجاد تغيير در رنگ اشياء مي شود، استفاده از آنها در مواردي كه به تشخيص رنگ صحيح احتياج داريد، مناسب نيست.

چه كاري؟


اسكي، براي رانندگي در شب، هواي ابري و مه آلود و ورزش هايي مثل بدمينتون و بكستبال

قهوه اي و كهربايي: نورهاي مرئي نزديك به آبي و بنفش باعث آب مرواريد مي شوند. اين لنزها هم آبي را جذب مي كنند، در نتيجه تاثير دو برابر در سلامتي چشم دارد. وضوح و تمايز تصوير را هم بهتر مي كند.

چه كاري؟

دويدن، دوچرخه سواري و رانندگي، صيادان، خلبانان، قايقرانان

سبز: اين رنگ، بخشي از نور آبي را فيلتر كرده و درخشندگي سطوح را كاهش مي دهد چون رنگ سبز بهترين تفكيك كنندگي تصاوير و بيشترين دقت را در ميان لنزهاي رنگي دارد، بيشترين تيزبيني به طور گسترده مورد استفاده قرار مي گيرد.

قرمز و ارغواني: تمام طيف هاي آبي و سبز را جذب مي كنند.

چه كاري؟

اين عينك ها بيشتر براي شكار، اسكي روي آب و فعاليت هايي مناسب هستند كه در محيط هاي آبي يا سبز انجام مي شود.

آبي: بيشترين نور آبي را از خود عبور مي دهند چون نور آبي براي كارهاي روزمره يا طولاني مدت توصيه نمي شود.

چه كاري؟

گلف و تنيس يا نشانه گيري به سوي هدف هاي سبزرنگ

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۶:۱۷ توسط:sana موضوع:

دي جي حسين فسنقري كيست؟ +مصاحبه خواندني

روزنامه اعتماد نوشت؛

دي*جي حسين فسنقري؛ كسي كه در تصاويري كه در اينترنت دست به دست مي*شود، با لبخندي بر لب سعي دارد تا مجلسي را كه نقش دي*جي آن را دارد به بهترين شكل ممكن گرم كند. شبيه دي*جي*هايي كه تا به*حال ديده*ايم نيست، كت و شلوار براق به تن ندارد و موهايش روغن زده و مرتب نيست، تي*شرت ساده*يي به تن دارد و با حركات عجيبش سعي مي*كند شور مجلس را بيشتر كند. نظرات مردم در رابطه با كليپ*هاي حسين فسنقري بسيار متفاوت است، عده*يي از اينكه توانسته*اند چند دقيقه*يي شاد شوند از ايشان تشكر مي*كنند و لقب استاد به او داده*اند و كليپ*هايش را دست به دست مي*كنند و مشتاقانه منتظر رسيدن كليپ*هاي جديدند و برخي هم با اين سخن يك روزنامه هم*عقيده*اند كه: «پديده فسنقري همان رويه تاريك جانور ترسناك ذهن جمعي ما است.» و برخي هم به طرفداران ايشان انتقاد دارند كه چرا اينقدر اين پديده را پر رنگ كرده*اند. اما به هر حال واقعيت اين است كه بر خلاف صفحات پر محتوايي كه در فيس*بوك وجود دارد، صفحه هواداران حسين فسنقري توانسته در عرض دو هفته، نظر بيش از ۱۰۰ هزار نفر را به خود جلب كند و ويديو*هايش بالغ بر۶۰ هزار بازديد داشته است كه شايد بتوان گفت اين هم به نوعي هشداري است كه از كنارش عبور مي*كنيم. همين مساله بهانه*يي شد تا به سراغ او برويم و ببينيم اين دي جي سبزواري كيست و چه مي*كند و نظرش در مورد اين موج ايجاد شده چيست؟ ساده صحبت مي*كند،
ترجيع بند جملاتش «مردم» است. مي*گويد: «من عاشق كشورم هستم، عاشق مردمم هستم و ارادتمند تمام مردمي كه در اين مدت به من لطف داشتند.» گپي مختصر و تلفني با حسين فسنقري داشتيم، تا كمي بيشتر با اين كپسول شادي آشنا شويم.


ساده و صميمي با لهجه شيرين سبزواري*اش به سوالات*مان پاسخ داد.

متولد چه سالي هستيد؟
سال ۶۱ در سبزوار به دنيا آمدم، در حال حاضر هم ساكن سبزوارم. چند سالي است كه ازدواج كرده*ام و مهم*ترين علاقه*مندي*ام هم موسيقي است.
موسيقي را از چه سني شروع كرديد؟
۱۳سال است كه كار موسيقي مي*كنم، خيلي علاقه دارم به ساز و موسيقي، اگر به من يك ضرب هم بدهند مي*توانم با همان ساز يك مجلس را گرم كنم، از كودكي به موسيقي علاقه داشتم. كلا از شادي و خوشحالي لذت مي*برم.
در چه رشته*يي تحصيل كرده*ايد؟
من ليسانس عمران از دانشگاه سبزوار دارم.
گفتيد متاهليد، در مراسم ازدواج خودتان از دي جي*ها راضي بوديد؟
دوستانم به من لطف داشتند و مراسم را به شكل بسيار خوبي برگزار كردند، البته من خودم هم تا حدودي كنارشان بودم تا شادي بيشتري در مراسم باشد چون من فكر مي*كنم موسيقي آدم*ها را به وجد مي*آورد. اينكه كسي يك ميكروفن دستش بگيرد و پشت كيبورد بايستد و آهنگي بزند به تنهايي جوابگو نيست. من دوست دارم مردم به وجد بيايند و شاد باشند و نيرو بگيرند.
نخستين بار كي خبر*دار شديد كه كليپ*تان را روي اينترنت منتشر كرده*اند؟
تقريبا يك هفته پيش بود. من خودم صفحه شخصي ندارم در فيس*بوك، اين كليپ را هوادارانم كه به من محبت داشتند روي اينترنت گذاشتند، آنقدر به من محبت دارند كه شرمنده مي*شوم از اين برخورد و محبت مردم. من كلا اهل اينترنت نيستم. دوستان به من خبر دادند كه تصوير يكي از مجالس روي اينترنت است.
جالب*ترين نكته*يي كه در اين صفحات فيس*بوكي ديديد چي بود؟
من خودم صفحه شخصي ندارم اين صفحات را هوادارانم زحمت كشيدند و ايجاد كردند. بهترين نكته اين بود كه مردم از شادي و خنده حرف مي*زدند، مي*گفتند از ديدن اين كليپ شاد شديم و خنديديم. اينكه مردم روحيه خوب پيدا كردند و خوشحال شدند براي من بهترين چيز بود.
فكر مي*كنيد چرا در اين زمان كم اينقدر محبوب شديد؟
مردم ما به شادي علاقه دارند، دوست دارند بخندند، شاد باشند، من خودم معتقدم كه خوب است هميشه لب آدم*ها پر از خنده باشد، شادي همه*چيز را تضمين مي*كند، شما وقتي شاد هستيد همه*چيز كمك*تان مي*كند كه يك زندگي بهتر و قشنگ*تري داشته باشيد.
به جز اجراي موسيقي در مجالس، شغل ديگري هم داريد؟
در كنار اين كارهاي ديگر هم انجام مي*دهم، پروژه*هاي مرتبط با رشته تحصيلي*ام هم اگر باشد با دوستان همكاري دارم. كار نقشه*برداري و كارهاي ساختماني در حوزه عمران انجام مي*دهم اما چون به كار موسيقي علاقه دارم، پيگير اين حوزه هم هستم. دي جي حسين
انتشار اين كليپ*ها در اينترنت چقدر باعث شده كه كارتان رونق بگيرد؟
من قبل از اين داستان هم مجلس*هاي زيادي دعوت مي*شدم. چون در شهرمان شناخته شده هستم، حدود ۱۳ سال است كه كار موسيقي مي*كنم، حتي براي اجراي برنامه در شهرهاي ديگر مثل شيراز و اصفهان هم دعوت مي*شدم. حالا هم مردم تماس مي*گيرند و مي*گويند كه كليپ جديد بگذارم در اينترنت، من مي*گويم من اصلا اهل اينترنت نيستم، فيس*بوك ندارم كه بخواهم كليپ جديد بفرستم.
صفحه هواداران فيس*بوكي شما در عرض دو هفته حدود ۱۰۰ هزار لايك داشته، نظر شما در اين رابطه چيست؟ حرفي نداريد به اين مردم بزنيد؟
اين از محبت مردم است. من گاهي از ديدن اين*همه محبت اشك در چشمم جمع مي*شود. در يك جمله كوتاه به مردم فقط مي*گويم همه تون رو دوست دارم و عاشق همه تون هستم.
چقدر خودتان را سانسور مي*كنيد؟
تا حدي كه مردم بپسندند و خوشحال باشند و تا جايي كه مردم از من توقع دارند سعي مي*كنم شادشان كنم. سعي مي*كنم تا جايي كه امكان داردخودم باشم و در خدمت مردم، براي شاد شدن مردم.
چه آرزويي داريد؟
آرزوي من آرزوي مردم است، دوست دارم هموطنانم هميشه شاد باشند و بخندند.
در حوزه موسيقي دوست داريد كار مستقلي انجام دهيد به عنوان خواننده؟
اگر در آينده فرصتش پيش بيايد چرا كه نه؟ البته تا به حال به*طور جدي به اين مساله فكر نكرده*ام اما اگر فرصتي پيش بيايد قطعا استفاده مي*كنم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۶:۰۹ توسط:sana موضوع:

جنيفر لوپز عطر جديدش را به بازار معرفي كرد +عكس

جنيفر لوپز ” به زودي هشتمين آلبوم استوديويي خود را روانه بازار خواهد كرد. اين خواننده ۴۴ ساله هاليوودي در مراسم رونمايي از آلبوم جديدش نشان داد كه هنوز هم حرفهاي زيادي براي گفتن دارد.
آلبوم جديد او ” اولين عشق ” نام دارد و ” جنيفر لوپز” در مراسم رونمايي از پوستر اين آلبوم به اجراي تكه هايي از برخي ترانه هاي آن پرداخت. “جنيفر لوپز ” اخيرا يك رايحه جديد از سري عطرهاي معروفش را نيز روانه بازار كرد. اين ستاره هاليوودي علاوه بر فعاليت در زمينه فيلم و موسيقي در هاليوود ، داراي كارخانه هاي توليد عطر و گوشي تلفن همراه با برند “J-LO ” نيز مي باشد، او به عنوان يك تاجر و سرمايه گذار در زمينه هاي صنعتي نيز فعاليت دارد و ميتوان گفت ” جنيفر لوپز ” در كنار زندگي هنري اش يك بانوي كارآفرين و موفق در عرصه تجارت نيز مي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۵۸ توسط:sana موضوع:

تيپ عجيب و جديد دختران در ژاپن +عكس

تيپ هاي نو ظهور و فشن هاي مدرن در ژاپن شايد به نوعي غير عادي و عجيب به نظر برسد. هر چه هست جوانان ژاپني از اين مد عجيب پيروي ميكنند و با تيپ هاو آرايش هاي عجيبشان به خيابان ها مي آيند. آزادي كامل براي حضور در مكان هاي عمومي دارند و اگرچه اين لباس ها و قيافه هاي جديد با فرهنگ غني و ديرينه اين كشور در تضاد است اما هر روز به تعداد اين جوانان افزوده ميشود. آنها علاقمند هستند كه ظاهر و لباس خود را شبيه شخصيت هاي كارتوني و به صورت كاملا فانتزي تغيير دهند.

تيپ عجيب و جديد دختران در ژاپن

تيپ عجيب و جديد دختران در ژاپن


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۵۱ توسط:sana موضوع:

توليد گوسفند شش پا در انگليس + عكس

«سيمون بنت» يك كشاورز انگليسي است كه به تازگي توانسته است بره هاي شش پا را با استفاده از كارهاي خاص توليد كند. او حالا قصد دارد تعداد بيشماري از اين بره ها را توليد كند تا به هدفش در تغيير نسل گوسفندها برسد.
هميشه در خبرها ديده مي شود كه يك گوسفند شش پا در گوشه اي از دنيا به دنيا مي آيد و مي تواند شگفتي ساز باشد اما اگر كسي بتواند بره هاي شش پا را در مزرعه خودش توليد كند از آن هم شگفت انگيزتر مي شود. «سيمون بنت» يك كشاورز انگليسي است كه به تازگي توانسته است بره هاي شش پا را با استفاده از كارهاي خاص توليد كند. او حالا قصد دارد تعداد بيشماري از اين بره ها را توليد كند تا به هدفش در تغيير نسل گوسفندها برسد.
اين كشاورز بره هاي خود را به دانشمندان داده است تا روي آنها آزمايشات خود را انجام دهند و بتوانند به ريشه اين كار برسند زيرا از نظر سيمون اين كار بيشتر به شانس و اقبال بستگي دارد و كمتر مي توان يك گوسفند شش پا توليد كرد. اين بره ها كاملا سالم هستند و مشكل خاصي ندارند.
دانشمنداني كه اين گوسفندها را بارزسي كرده اند بر اين باروند كه آنها مي توانند يكي از بهترين گزينه هاي تغذيه گوشت در آينده باشند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۴۴ توسط:sana موضوع:

ايده براي خريد كادوي روز مادر

خريد كادو روز مادر

خريد كادو روز مادر-شايد شما هم از خودتان بپرسيد كه به جز گل، شمع، ظرف، لباس و …. چه گزينه هاي ديگري وجود دارند كه هم بتوانند مادر را خوشحال كنند و هم به او نشان بدهند كه اين هديه از سر رفع تكليف يا آسان طلبي تهيه نشده بلكه راجع به آن فكر شده است. بد نيست امسال كليشه ها را بشكنيم و چيزي را بخريم كه به او ثابت كند كه دوستش داريم و براي خريدن هديه نوآوري و انرژي به خرج داده ايم. برترين ها براي شما چند پيشنهاد دارد:
۱. گياهان قابل كاشت

چرا براي خريدن گل هايي هزينه كنيم كه بعد از چند روز پژمرده مي شوند و ناچار بايد دور انداخته شوند؟ مي توانيم بوته هاي گلي را بخريم كه تا سال ها سرسبز مي مانند و گل مي دهند، يا بوته هاي گوجه فرنگي كه همه تابستان ميوه مي دهند و ديدن ميوه هاي قرمز آنها لبخند را بر لب مادر مي نشاند. حتي اگر مادر باغبان خوبي نيست، مي توانيم مراقبت از اين بوته ها را هم به عنوان قسمتي از هديه خود در نظر بگيريم، به هرحال وقت گرانبها ترين هديه اي است كه مي توانيم به ديگران بدهيم.

۲. غذاهاي خانگي خوشمزه

درست است كه آشپزي مادر حرف ندارد، اما حتي او هم از غذاهاي خانگي آماده لذت خوهد برد. مي توانيد بهترين غذاهاي قابل فريز را تهيه كنيد و آنها را در ظرف هاي كوچك فريز كنيد. با اين كار هر بار موقع صرف غذاها به ياد شما خواهد افتاد.

۳. تاج

مادر شما مسلماً يك پرنسس است پس چرا با او مثل پرنسس ها رفتار نكنيد؟ هرخانمي بايد لااقل يك تاج موي زيبا در كمد لباس هايش داشته باشد.

۴. آلبوم عكس ديجيتال

يك آلبوم عكس ديجيتال يا چيزي مثل آي پاد مي تواند هديه اي دوست داشتني و تازه براي مادر شما باشد. عكس هاي موردعلاقه او را اسكن و در دستگاه ذخيره كنيد. اگر امكانات دستگاه اجازه مي دهد آهنگ هاي موردعلاقه او را هم ذخيره كنيد.

۵. گردنبند دردار

براي مادرتان گردنبندي بخريد و عكس مادرش را داخل آن بگذاريد. به هرحال او هم فرزند مادرش است، حتي در روز مادر.

۶. پيشبندهاي آشپزخانه با طرح هاي خلاقانه

اگر مادر شما هم آشپزي را دوست دارد و زمان زيادي را در آشپزخانه مي گذراند، احتمالاً لكه هاي غذا پيشبندش را پوشانده اند . مي توانيد پارچه سفيدي بخريد و نوشته هاي دلخواه خود را روي آن بنويسيد، بعد با آن براي مادرتان يك پيشبند نو بدوزيد!

۷. كتاب آشپزي

شايد كتاب آشپزي در نگاه اول ايده چنان خلاقانه اي به نظر نرسد، اما طريقه نشان دادن آن مي تواند باشد. اگر مادرتان آشپزي را دوست ندارد، بگوييد اين كتاب را براي پدر خريده ام تا آشپزي را ياد بگيرد . اگر مادرتان آشپزي را دوست دارد، بگوييد اين كتاب را براي پدر خريده ام تا بتواند يك شام رومانتيك تهيه كند. به هرحال بد نيست گاهي پدر از مبل و روزنامه و تلويزيون دل بكند و سري به آشپزخانه بزند!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۳۷ توسط:sana موضوع:

۲۰ نكته براي بهره وري بيشتر از سرويس پست الكترونيك

- از سرويس Gmail استفاده كنيد
براي روشن شدن قدرت گوگل، اولين نكته را با اين عنوان آغاز كرديم كه از سرويس پست الكترونيكي اين شركت با نام Gmail استفاده كنيد. گوگل يك شركت اينترنتي است و همگي از قدرت اين شركت آگاهيم. پس بايد با اطمينان خاطر بگوييم كه سرويس هاي ارائه شده از سوي گوگل، در نوع خود بهترين اند. استفاده از Gmail مزايايي زيادي دارد كه به چند مورد اشاره مي كنيم. سرعت Gmail بسيار خوب عمل مي كند و از رقيبانش (Hotmail و Yahoo) بهتر است. از تبليغات مزاحم اصلا خبري نيست. مي توان اين سرويس را با ديگر سرويس هاي ارائه شده از سوي گوگل و ديگر شركت ها ادغام كرد. براحتي مي توانيد آن را شخصي سازي كنيد. امنيت بسيار بالايي دارد و … .

۲- Gmail را به عنوان Mail hub خود انتخاب كنبد
يكي از مزيت هاي استفاده از Gmail اين است كه شما مي توانيد از چندين آدرس پست الكترونيكي مختلف، درون اكانت Gmail خود استفاده كنيد! شايد كمي عجيب باشد ولي حقيقت دارد. براي مثال، شما مي توانيد به پست الكترونيكي ياهو خود متصل شويد و در داخل خود محيط Gmail از ياهو و يا ديگر Email هاي خود استفاده كنيد. بدين معنا كه كاربر قادر است تا بدون ترك كردن Gmail، به دريافت و ارسال ايميل ديگر اكانت هاي خود بپردازد.
براي فعال سازي اين ابزار، ابتدا اكانت هاي ديگر خود را (Yahoo، Hotmail …) را آدرس Gmail خود Forward نماييد. سپس به قسمت Settings در سرويس Gmail برويد و بر روي گزينه Accounts and Import كليك نماييد. در مرحله بعد بر روي گزينه Send email from another address كليلك كنيد و مراحل و دستورالعمل ها را طي كنيد تا بتوانيد اين ابزار مفيد را فعال كنيد.

۳- نحوه استفاده از Shortcut ها را در محيط پست الكترونيكي خود بياموزيد
كليدهاي ميانبر يا همان Shortcut ها، كارايي و بازده تعامل با اين سرويس ها را بالاتر مي برند و با استفاده از اين كليدها، زمان بسيار كمتري براي فرستادن يك پست الكترونيكي صرف مي كنيد. در زير، ليست ميانبرهاي محيط Gmail آورده شده است كه با دانستن آنها، مي توانيد به كار خود سرعت بيشتري دهيد.
4- تايپ كردن ده انگشتي را بياموزيد
امروزه نوشتن توسط هر دو دست بسيار مهم است. سرعت زياد تايپ ده انگشتي باعث مي شود تا بازده شما بسيار بالاتر رود. اين تكنيك و مهارت در همه جا به كار مي آيد و باعث مي شود حرفه اي تر عمل كنيد. پس اگر هنوز اين تكنينك را نياموخته ايد، در موتورهاي جست و جو به دنبال روشي براي يادگيري آن برويد.

۵- در طول روز براي چك كردن پست هاي الكترونيكي خود، زمان هاي مشخصي را تعيين كنيد
هيچ گاه در طول روز، Email client خود را به طور مداوم باز نگذاريد (مگر اينكه نياز داشته باشيد). در غير اين صورت وقت و هزينه شما بسيار تلف مي شود. ايميل ها ارزش خود را از دست مي دهند و شما را شخصي فقط براي منتظر گذاشتن بار مي آورند. بهترين راه اين است كه در طول روز زمان هايي را مشخص كنيد و فقط در آن زمان ها به ايميل هاي خود سر بزنيد و آن ها را چك كنيد.

۶- به هنگام باز كردن Email client خود، كارهايي كه بايد انجام دهيد را دسته بندي كنيد
اكثر افرادي كه از پست الكترونيك استفاده زيادي مي كنند و روزانه تعداد زيادي پست براي آن ها فرستاده مي شود، به دليل نداشتن برنامه خاصي براي جوابدهي به آن ها، به همه كارهاي خود نمي رسند و يا كارها را نيمه كار انجام مي دهند. به طور مثال ايميل هاي مهمي را كه بايد بخوانند، نمي خوانند و جواب پست هايي كه بايد بدهند را فراموش مي كنند و فقط Inbox خود را شلوغ مي كنند. براي رفع اين مشكل كارهاي خود را دسته بندي كنيد.
بدين منظور بهتر است ابتدا پست هاي مهم را بخوانيد، آن هايي كه نياز نداريد را حذف كنيد، پاسخ پست هايي كه بايد بدهيد را بفرستيد، پست هايي كه بايد ارسال كنيد را ارسال كنيد و در آخر Email client خود را ببنديد.

۷- اگر بايد جواب پستي را بدهيد، سريعا اقدام كنيد
جواب پست ها را پس از خواندن آن ها بدهيد. در غير اين صورت به احتمال زياد در آينده فراموش خواهيد كرد. هيچ گاه با خود نگوييد كه “پس از خواندن تمام پست هاي، باز خواهم گشت و جواب را ارسال مي كنم”. زيرا به دو دليل ضرر مي كنيد. اول اينكه احتمال فراموشي آن بسيار زياد است و دوم اينكه پست خوانده شده را بايد يك بار ديگر بخوانيد تا پاسخ آن را بدهيد و اين كار، وقت شما را از بين مي برد.

۸- از قابليت Canned Responses سرويس Gmail استفاده نماييد
تا به حال پيش آمده كه نياز است به چندبن ايميل، جواب هاي يكساني را ارسال كرد. نوشتن پاسخ مشابه براي هر كدام از آن ها بسيار وقت گير و خسته كننده مي باشد. Gmail قابليت خوبي را ارائه ساخته است كه با استفاده از آن مي توان جواب ايميل هاي مشابه را يكباره ارسال كرد و در وقت و هزينه، بسيار صرفه جويي كرد. براي فعال سازي اين ابزار، به قسمت Setting و سپس Labs برويد و از ليست باز شده، ابزار مورد نظر را فعال سازي كنيد.

۹- نحوه استفاده از ابزار Filters را در Gmail بياموزيد
فليترها يكي از برترين ابزارهاي Mail Client ها مي باشد. با استفاده از فيلترها مي توان ايميل هايي كه از آدرس مشخصي ارسال مي شوند را به طور خودكار حذف كرد، پاسخ داد، برچسب مشخصي به آن زد، با آدرس ديگري انتقال داد و خيلي امكانات ديگر. با اين كار مي توان ايميل هاي دريافتي را به راحتي دسته بندي كرد. خواندن آن ها ساده تر مي شود و زمان كمتري را مي گيرند. براي ايجاد فيلتر جديد مي توانيد با استفاده از پيوند Create a filter در محيط Gmail استفاده نماييد.

۱۰- جعبه دريافت خود را هميشه خالي نگه داريد
شلوغ بودن Inbox بسيار آزاد دهنده مي باشد و ده ها ايميلي كه ناخوانده مانده اند نيز مي تواند باعث نگراني و ضرر شود. به طور مثال اگر منتظر ايميل مهمي باشيد، ممكن است كه اين ايميل از ديد شما پنهان بماند و در هر بار چك كردن، زمان زيادي را بايد براي جست و جو بين ديگر ايميل ها صرف كنيد. پس سعي كنيد تا Inbox خود را خالي نگه داريد و در آخر هر روز كاري، آن را چك كنيد.
۱۱- ايميل هاي غير ضروري را حذف كنيد
ايميل هاي غير ضروري موجب شلوغي بيش از اندازه جعبه دريافت مي شوند. توصيه مي كنيم كه در ابتدا ايميل هاي غير ضروري را با نگاهي مختصر به عنوان و نام فرستنده، حدف كنيد. در مرحله بعد با بررسي بهتر و بيشتر، ايميل هايي را كه ضرورتي براي ماندن در جعبه ايميل ندارند را پاك كنيد و از آرشيو نمودن اين پست هاي بي مورد خودداري نماييد.

۱۲- از ايميل هاي مرتبط به هم آرشيو تهيه كنيد
اگر مي دانيد از يك فرستده (يك دوست يك سايت يا …) به طور مداوم يا مرتبط، ايميل هايي دريافت مي كنيد، بهتر است كه در محيط ايميل خود، يك پوشه جديد ايجاد و اين ايميل ها را به آن پوشه منتقل كنيد. به طور مثال پوشه اي با نام Fun ايجاد و تمام ايميل هاي در اين مورد را به آن منتقل مي كنيم. با اين كار هم آرشيو هاي منظمي داريم و هم Inbox شلوغي نخواهيم داشت.

۱۳- ابتدا ايميل هاي مهم
اگر شما شخصي هستيد كه ايميل هاي مهمي دريافت مي كنيد و بايد هميشه به آنها با دقت پاسخ دهيد، هنگام بازكردن Inbox، ابتدا به مهمترين ها پاسخ دهيد. در غير اين صورت به احتمال زياد پس از صرف زماني براي خواندن ديگر ايميل ها، بازده كمتري داريد و ممكن است با دقت كامل به ايميل هاي مهم پاسخ ندهيد.

۱۴- ايميل ها را مختصرتر بنويسيد
مختصر نوشتن در حالي كه اصل مطلب به خواننده رسانده شود يك هنر است كه فقط با تمرين بدست مي آيد. قبل از هربار فرستادن ايميل به مقصد مورد نظر، يكبار آن را بخوانيد و تا جايي كه ممكن است كلمات و جمله هاي اضافي را حدف نماييد و يا مختصر تر بنويسيد (مگر اينكه مجبور باشيد). زيرا مطمئن باشيد كه خواننده، ايميل هاي زيادي براي خواندن دارد و اگر نوشته مختصر نباشد، ايشان وقت كافي براي خواندن صرف نمي كند.

۱۵- عنوان را با دقت زياد انتخاب كنيد
مهمترين بخش هر پست الكترونيكي، عنوان آن است كه خواننده را با نگاه اول جذب مي كند. زمان كافي براي انتخاب عنوان خود صرف كنيد و از كلمات بي ربط به هيچ عنوان استفاده نكنيد. همچنين به ياد داشته باشيد كه عنوان بايد مختصر باشد.

۱۶- نحوه جست و جو در پست هايتان را بياموزيد
شايد نياز باشد كه در بين پست هاي دريافتي خود، مطلبي را جست و جو كنيد. پس بهتر است نحوه جست و جو در بين پست ها را بياموزيد تا سريعتر يه نتيجه برسيد. در اينجا است كه باز گوگل قدرت نمايي مي كند و با جست و جوي قدرتمند خود در بين Lable ها و پست ها، بهترين نتيجه را در Gmail نشان مي دهد.

۱۷- هميشه تمام محتواي نامه را بفرستيد
حتما مي دانيد كه هنگام پاسخ (Reply) به يك نامه، نوشته قبلي هم ارسال مي شود تا خواننده در صورت فراموش، به ياد بياورد. شما هم هيچ گاه آن ها را پاك نكنيد و اگر به صورت مجزا قصد پاسخ داريد، مختصري از پست قبلي را براي شخص مورد نظر ارسال كنيد و انتظار نداشته باشيد كه او ايميل هاي قبلي را كامل به ياد داشته باشد.

۱۸- ايمبل هاي گروهي را از شخصي جدا كنيد
اگر در يك اداره كار مي كنيد حتما ايميل هاي گروهي زيادي دريافت مي كنيد كه اكثرا اهميت زيادي ندارند. براي راحتي كار توصيه مي كنيم كه اين دسته از پست ها را با ايميل هاي انفرادي جدا كنيد و در پوشه اي جداگانه قرار دهيد. در Gmail اين كار را با Lable ها مي توانيد انجام دهيد.
۱۹- از يك امضاي خوب استفاده كنيد
امضا نشانگر شخصيت شما است و امضاي ديجيتال نماينده شما در دنياي ديجيتال است. با اين كار به ايميل هاي خود يك اعتبار ويژه اي مي بخشيد. به ياد داشته باشيد كه در امضاي خود از اطلاعات مرتبط استفاده كنيد و ازقرار دادن عكس خودداري نماييد.

۲۰- هر ايميل را قبل از فرستادن دوباره مرور كنيد
با اين كار هيچ وقت ضرر نمي كنيد. نوشته را از نظر قواعد نگارشي، غلط املايي، اطلاعات نادرست يا ناكامل و … بررسي كنيد. به ياد داشته باشيد كه با زدن دكمه ارسال راه برگشتي نيست و اگر از اول بخواهيد نامه را ارسال كنيد، فقط وقت خود را تلف كرده ايد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۲۸ توسط:sana موضوع:

كنسرت جديد بنيامين به ياد همسرشبنيامين بهادري كه چند هفته اي است با آلبوم جديدش (بنيامين 92) و بعد از حدود پنج سال يك بار ديگر وارد بازار رسمي موسيقي پاپ شده به زودي كنسرت خود را در تهران برگزار خواهد كرد.
، بنيامين كه به دليل فوت ناگهاني همسرش مجبور شد از ابتدي زمستان اجراهاي خود در شهرهاي مختلف كشور را لغو نمايد، 7 و 8 ارديبهشت به سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران خواهد آمد تا بعد از مدت ها با اجراي منتخبي از آهنگ هاي آلبوم جديد و همچنين دو آلبوم قبلي خود با مخاطبينش ديدار نمايد.
پيش بيني مي شود بنيامين براي اين كنسرت سوپرايزهاي زيادي را در نظر گرفته تا هم بعد از مدت ها به شكل جديدي به ديدار هوادرانش برود و هم ياد و خاطره همسر مرحومه اش را روي استيج زنده كند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۱۹ توسط:sana موضوع:

هتلي مختص عاشقان خودرو + عكس

اين هتل با طراحي متفاوت مورد علاقه دوستداران خودرو است.

هتل V8 در «اشتوتگارت» با ۱۵ اتاق و سوئيت بزرگ با تزئيني خاص واقع شده است.
ساختار جلوي تخت، صندلي*ها و دكوراسيون، هتل، اتاق*ها و ديوارها با موتورسيكلت و قسمت*هاي مختلف ماشين تزئين شده است.
به نظر معماران اين گونه طراحي موجب خوشايند مشتريان و ميهمانان هتل است.
اين هتل در مجموع ۳۸ اتاق دارد كه ۱۰ تا از آنها دوباره طراحي و بازسازي شده است، همچنين ميهمانان مي*توانند از موزه*اي كه در يك قسمت ديگر هتل واقع شده بازديد كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۵:۱۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم