بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

ليدي گاگا به لباس خواب در خيابان قدم زد! +عكس

ليدي گاگا با لباس خوابش مردم را شوكه كرد هر روز براي ” ليدي گاگا ” فرصت تازه اي است تا با ظاهر عجيبش همه را شوكه كند. ” ليدي گاگا ” خواننده سرشناس ۲۸ ساله كه به ظاهر عجيب و غريبش شهرت دارد درحالي از آپارتمانش در نيويورك پا به خيابان گذاشت كه فقط يك لباس صدفي – صورتي بلند شبيه لباس خواب به تن داشت. او به تازگي موهايش را به سبك زنان دهه ۹۰ ميلادي فر كرده و به صورت آشفته اي روي شانه هايش مي ريزد.

آرايش غليظ نه چندان مرتب اين ستاره هاليوودي به همراه مدل موهايش و لباسش باعث شد تا رسانه هاي هنري هاليوود او را به كسي كه در حال رفتن به رختخواب است تشبيه كنند. ” ليدي گاگا ” مدتي است به عنوان مدل براي كمپين تبليغاتي برند مطرح ورساچه فعاليت ميكند و براي مدتي به خود استراحت داده و از فعاليت هاي هنري دور شده است. او به خبرنگاران گفته است قصد دارد به ديدن خانواده اش برود و در رستوران پدرش در نيويورك غذا بخورد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۵۱ توسط:sana موضوع:

عكس زن ۲۹ ساله با قد ۶۹ سانتي!

زن ۶۹ سانتي متري به عنوان كوتاه ترين زن زنده اسم خود را در كتاب ركوردهاي گينس ثبت كرد.بريجيت جوردن ۲۲ ساله، تنها ۶۹ سانتي متر قد دارد و به همراه برادر ۲۰ ساله خود به عنوان كوتاه ترين خواهر و برادر دنيا نيز شناخته ميشوند. برادر بريجيت ۹۶ سانتي متر قد دارد و بسكتبال و كاراته را به عنوان سر گرمي هاي خود اعلام كرده است.

خانم جوردنكه علاقه زيادي به موسيقي دارد پس از شكستن ركورد گفت:واقعا احساس خوشايندي دارم.به نظرم كوچيك بودن اصلا بد نيست و من كوچيك بودن را بيشتر دوست دارم.برادرش نيز اضافه كرد:با اين حرف ها مي توانيم به مردم نشان دهيم كمي متفاوت بودن مي تواند جذاب باشد و هر كس در هر شرايطي نبايد اعتماد به نفسش را از دست بدهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۴۲ توسط:sana موضوع:

ياس خواننده معروف رپ مجاز شد +عكس

ياس خواننده معروف رپ مجاز شد اين شايد آغازي باشد بر فعاليت هاي رسمي اين خواننده رپ كه در آينده بتوئاند به صورت مستقل فعاليت هاي رسمي اش را ادامه دهد.«هت تريك» با ترانه*هايي از مريم اسدي، مريم دلشاد، عرفان سليمي، داوود كريمي، محمد وحيدپور،
تكستي از ياس و ملودي*هاي وحيد حاجي*تبار، اشكان خشايي، اميد حاجيلي و امير عباس حسن*زاده توليد شده و به زودي راهي بازار موسيقي كشور خواهد شد همچنين، تنظيم*هاي اين آلبوم بر عهده پيام قرباني، بابك سعيدي، بهروز لطفي*پور و حميدرضا شجاعي بوده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۳۴ توسط:sana موضوع:

لازم است گاهي...
لازم است گاهي از خانه بيرون بيايي و خوب فكر كني ببيني باز هم مي*خواهي به آن
خانه برگردي يا نه؟

لازم است گاهي از مسجد و كليسا بيرون بيايي و ببيني پشت سر اعتقادت چه ميبيني؟
ترس يا حقيقت؟

لازم است گاهي از ساختمان اداره بيرون بيايي، فكر كني كه چه*قدر شبيه آرزوهاي
نوجوانيت است؟

لازم است گاهي درختي، گلي را آب بدهي، حيواني را نوازش كني، غذا بدهي، ببيني
هنوز از طبيعت چيزي در وجودت هست يا نه؟

لازم است گاهي پاي كامپيوترت نباشي، گوگل و ايميل و فلان را بي*خيال شوي، با
خانواده ات دور هم بنشينيد، يا گوش به درد دل رفيقت بدهي و ببيني زندگي فقط
همين آهن*پاره*ي برقي است يا نه؟

لازم است گاهي بخشي از حقوقت را بدهي به يك انسان محتاج تا ببيني در تقسيم عشق
در نهايت تو برنده اي يا بازنده

لازم است گاهي عيسي باشي، ايوب باشي، انسان باشي ببيني مي*شود يا نه؟

و بالاخره لازمست گاهي از خود بيرون آمده و از فاصله اي دورتر به خودت بنگري و
از خود بپرسي كه سالها سپري شد تا آن شوم كه اكنون هستم، آيا ارزشش را داشت؟؟؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۲۵ توسط:sana موضوع:

نماز، شبيه حالتهاي مختلف انسان در قيامت است


نماز، شبيه حالتهاي مختلف انسان در قيامت است

از رسول خدا صلي الله عليه واله پرسيدند: چرا پيش از نماز اذان و اقامه مستحب است، ولي در مورد عبادات ديگر چنين نيست؟
حضرت فرمود: به خاطر اين كه نماز، شبيه حالتهاي مختلف انسان در قيامت است. اذان به «نفخه ي اوّل» شباهت دارد كه با نفخه ي اوّل (و دميدن اسرافيل در صور) همه ي مردم مي ميرند و از همين جاست كه نشستن و سجده كردن بعد از اذان، مستحب است، (سجده اشاره به مرگ و بازگشت انسان به خاك و زمين است) و اقامه ي نماز، شبيه «نفخه ي دوّم» است (كه با دميدن اسرافيل در صور، در مرتبه ي دوّم، مردگان زنده مي شوند) كه خداي متعال فرمود: «وَاستَمِع يَومَ يُنادِ المُنادِ مِن مَّكانٍ قَرِيبٍ»1 و گوش فراده و منتظر روزي باش كه منادي از مكاني نزديك ندا مي دهد.
و قيام در نماز مانند برخاستن مردم از قبرهاست چنانكه فرمود: «يَومَ يَقُومُ النّاسُ لِرَبِّ العالَمين»2 روزي كه مردم در پيشگاه پروردگار جهانيان مي ايستند.
و بلند كردن دستها هنگام گفتن تكبيرة الاحرام، شبيه دست دراز كردن براي گرفتن نامه ي اعمال در قيامت است، كه خداي بزرگ فرمود: «إِقرأ كِتابَكَ كَفي بِنَفسِكَ اليَومَ عَلَيكَ حَسيباً»3 (و به او مي گويي) كتابت را بخوان، كافي است كه امروز، خود حسابگر خويش باشي.
و ركوع نماز، به خضوع خلايق در پيشگاه خالق شباهت دارد؛ چنانكه فرمود: «وَ عَنَتِ الوُجُوهُ لِلحَيِّ القَيُّومِ»4 و (در آن روز) همه ي چهره ها در برابر خداوند حيّ قيّوم، خاضع مي شود.
و سجودِ نماز، شبيه سجود بندگان براي خداي جهان (در قيامت) است كه فرمود: «يَومَ يُكشَفُ عَن ساقٍ وَ يُدعَونَ اِلَي السُّجُودِ» 5 (به خاطر بياوريد) روزي را كه ساق پاها (از وحشت) برهنه مي گردد و دعوت به سجود مي شوند.
و تشهّدِ نماز شباهت دارد به زانو زدن خلايق در پيشگاه خداي متعال در روز قيامت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۱۸ توسط:sana موضوع:

كفن و دفن اينترنتي در تهران

خدمات مجالس ترحيم، اين روزها به سايت هاي اينترنتي هم راه پيداكرده است. تجارتي كه البته گردش مالي خوبي هم براي صاحبانش داشته و البته مشتريان خاص خودش را دارد.

به نقل از مجله مهر: «كنترات خدمات اموات». كارشان همين است. درست از لحظه مرگ آدم ها قادر به ارائه خدماتشان هستند تا يك سال بعد و حتي احتمالا سال هاي بعد. ميان اين همه كار و تجارت، بعضي ها هم نان شان را از تنور قبرها بيرون مي آورند. گروهي كه از اولين لحظه پس از مرگ يك آدم، دور و بر بازماندگان مي چرخند و برحسب نوع تقاضاي آنها، خدمات شان را ارائه مي كنند. گستره كاري شان هم وسيع است. از اعزام پزشك معتمد براي صدور گواهي فوت و روانشناس براي همدردي و تسلاي خاطر بازماندگان گرفته تا پوشش كامل مراسم ترحيم و حتي اعزام «گريه كن» براي امواتي كه بازماندگان كمي دارند. كمي جستجو در اينترنت كافي ست تا به سايت هايي برسيم كه كارشان «انجام كليه خدمات مربوط به اموات» است. سراغ چند مورد از اين سايت ها و شركت ها رفتيم تا از خدمات و امكاناتشان سر در بياوريم. مديراني كه البته دوست ندارند نامي از آنها و سايت و شركت شان برده شود. قصه از كجا شروع شد؟

« ۱۰ سال پيش وقتي در مراسم دفن يكي از دوستانم بوده، ايده اين كار به ذهنم رسيد. آن زمان خيلي به مشكل خورديم و گرفتاري پيش آمد. ۴ سال پيش هم پرسشنامه اي در اين خصوص طراحي كردم و در يكي از پارك*هاي تهران توزيع كردم و جواب هاي خوبي گرفتم و تصميم به راه اندازي اين سايت گرفتم.» اين را مدير يكي از سايت هاي ارائه دهنده خدمات مجالس ترحيم مي گويد. آقاي «پ» هم طبق معمول همه ايده هاي جديد، كارش را با يك «جرقه» شروع كرده. اين كه چنين ايده اي به عنوان يك منبع درآمدي به سر آدم بزند نياز به محيط مشابهي با اين كار دارد كه ذهن آدم را فعال كند.
از حمل و نقل عزاداران تا مراسم دف و ني سوگواري را مي شود در سايت هاي خدمات ترحيم پيدا كرد آقاي « ت» مدير يكي ديگر از سايت هاي ارائه دهنده خدمات مجالس ترحيم اما داستان شغل جديدش را اين*طور نقل مي كند: « در اقوام و خانواده خودمان چند نفر مداح بودند و براي مراسم هاي مختلف ترحيم مداحي مي كردند. من خواستم اين كار ساماندهي كنيم و انجام خدمات ترحيم را به صورت يك موسسه درآوردم. حالا هم كلا ۱۰ نفر هستيم كه هركدام در بخش هاي مختلف مشغول اين سايت وظيفه اي داريم» يك بسته پيشنهادي پروپيمان

كار آنها درست از همان زماني كه خبر فوت اعلام مي*شود شروع خواهد شد. بلافاصله دست به كار مي شوند و مي*توان از آن زمان با آنها تماس گرفت تا پيگير ماجرا باشند. گستردگي خدمات هم متنوع و متفاوت است. از اعزام مشاور* براي بازماندگان و تسلي خاطر دادن به آنها گرفته تا اعزام پزشك براي صدور گواهي فوت و انجام امور اداري، مالي و ترخيص از بيمارستان و هماهنگي آمبولانس. تهيه قبر و خريد سنگ قبر و حكاكي و حتي نصب آن* را هم مي*توانيد به آنها بسپاريد. براي برنامه*هاي سر مزار هم، منوهاي متنوع و متفاوتي پيش رويتان وجود دارد كه انتخاب شما را آسان خواهد كرد. چيدمان ميز و صندلي، كرايه اتوبوس و وسايل حمل نقل مهمانان، نصب اكو و پروژكتور،مداحي سر مزار، تاج گل، حلوا و خرما و پذيرايي از ميهمانان از جمله اين خدمات است كه در برخي سايت*ها شيوه ارائه*شان هم توضيح داده شده*است.
لابلاي بعضي سايت هاي خدمات ترحيم مي شود آگهي واحدهاي مرتبط با اين خدمات را هم ديد حتي ساخت كليپ مراسم ترحيم

عكاسي و فيلمبرداري و حتي ساخت كليپ از مراسم تدفين و ختم هم از اقدامات جديد و هماهنگ با فناوري هاي روز است كه پاي آن چند وقتي است كه به مراسم* ترحيم باز شده*است: « ما به آنها توصيه نمي*كنيم. خودشان اين درخواست را از ما دارند. براي مثال خانواده*اي كه پدرش را از دست داده است از مراسم تدفين و ختم پدرش عكاسي و فيلمبرداري مي*كند تا براي ديگر اقوام*شان در خارج از كشور اين فيلم را بفرستد. يا خيلي*ها مي*خواهند اين فيلم را در مراسم چهلم و سالگرد براي مهمانان شان پخش كنند.»
مشاوره براي خريد قبر،اعزام پزشك، روانشناس و آمبولانس جسد هم در بسته خدماتي اين سايت ها وجود دارد مراسم ختم هم كه در ادامه ماجراست و اين شركت*ها براي مشتريان، خدماتي همچون رزرو مسجد، تالار، هماهنگي با مداح، اجراي مراسم ترحيم با همراهي دف و ني، چاپ اعلاميه و ارسال ميهماندار آقا و خانم را انجام مي*دهند. متنوع ترين قيمت ها هم مربوط به مداح است:« مداح از ۵ هزار تومان داريم تا ۲ ميليون تومان. حتي خيلي از مداحان مشهور با ما همكاري مي*كنند ولي خب من اجازه ندارم اسم*شان را بگويم» چند مي*گيري گريه كني؟

البته با وجود اين همه تنوع در ارائه خدمات مربوط به مجالس ترحيم، گاهي وقت ها مديران اين سايت*ها با درخواست*هاي عجيب و غريبي هم روبرو مي شوند. آقاي «ت» درباره يكي از اين درخواست هاي عجيب و غريب مي گويد:« چند وقت پيش با ما تماس گرفتند و گفتند يك قاضي در شمال شهر تهران فوت شده، اما هيچ كس و كاري ندارد. ما از شما حدود ۳۰۰ نفر آدم مي*خواهيم كه در نقش اقوام بازي كنند و مجلس اين بنده خدا را پر كنند و مجلس عزايش آبرومند برگزار شود. چون اين قاضي هيچكس را ندارد. عين ماجراي آن فيلم معروف فيلم چند مي*گيري گريه مي*كني كه چند سال پيش پخش شد.» مراسم بالاشهري*ها و پايين شهري*ها

به گفته يكي از مديران سايت*ها بيشتر قشر مرفه و يا به اصطلاع «بالاشهري*ها» به آنها تماس مي*گيرند و از آنها درخواست كمك و برگزاري مراسم را دارند و البته سليقه ها*شان هم متفاوت است: «مثلا براي مراسم* سوم و يا هفتم درخواست مداح و يا خواندن روضه ندارند. بيشتر از ما درخواست گروه*هاي هنري مانند ني و دف و پخش موسيقي*هاي غمگين دارند و نورپردازي*هاي مطابق با آن را درخواست مي*كنند و شكل و شمايل مراسم*شان متفاوت است. اما بقيه، مدت زمان مداحي و روضه خواني بيشتري مي*خواهند و مجلس*شان بيشتر حالت عزاداري سنتي دارد. البته قشر دوم كمتر سراغ ما مي*آيند و اگر هم بيايند بيشتر از ما درخواست مداح مي*كنند و بقيه خدمات را خودشان انجام مي*دهند.» يك ختم ۱۰ ميليون توماني

مديران اين سايت*ها مي*گويند كارشان هنوز بين عامه مردم جا نيفتاده. آنها مي گويند مردم آشنايي زيادي با اين نوع خدمات ندارند و ترجيح مي*دهند خودشان كارها را انجام دهند. آقاي «پ» در اين باره مي گويد: « ما تمامي كارهايي كه اقوام نزديك در مراسم*هاي ترحيم انجام مي*دهند را بدون منت براي خانواده صاحب عزا انجام مي*دهيم. آن هم با بهترين كيفيت. بعضي از كساني كه با ما آشنا مي*شوند حسرت مي*خورند كه قبلا چرا مراسم*شان را دست ما نسپردند. چون به دليل شرايط روحي نامناسب، منجر به اختلاقات خانوادگي هم شده*اند.» آقاي «پ» هم كه مدير يك سايت انجام خدمات ترحيم است، صرفه جويي در هزينه ها را مهم ترين امتياز كارش براي صاحبان عزا مي داند:«ما تمام فوت و فن هاي مربوط به مراسم را يادگرفته ايم و تجربه مان خيلي خوب به ما كمك مي كند كه بتوانيم بهترين خدمت با مناسب ترين قيمت را ارائه كنيم.» در عوض، آقاي «ت» مدير يك سايت ديگر در اين باره معتقد است قيمت هايشان گران تر است و با همين توجيه، كارشان تضميني است:«به هر حال خرجشان ۲۰ درصد اضافه مي*شود ولي عوض آن خيالشان از بابت برگزاري مراسم آسوده*است.» طبق جمع بندي او، اگر تمامي مراسم را از ابتدا دست آنها بسپرند، در صورت گرفتن تالار تا پايان مراسم روز سوم، صاحبان عزا بايد حداقل ۱۰ ميليون تومان بايد پول خرج كنند. خدمات مربوط به مراسم مردگان، تنها بخشي از تجارت هاي عجيب و نوظهوري است كه اينترنت، بازار آنها را داغ تر كرده است. تجارت هايي كه البته مخاطبان و مشتريان خودشان را پيدا مي كنند. حتي از بين مردگان و خانواده آنها.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۱۰ توسط:sana موضوع:

عكس پرچم ايران در كليپ جام جهاني شكيرا

جام جهاني فوتبالي به عنوان يكي از مهمترين رويدادهاي غير سياسي در دنيا كه بيشترين مخاطبان را از آن خود مي كند در راه است.

جام جهاني فوتبالي به عنوان يكي از مهمترين رويدادهاي غير سياسي در دنيا كه بيشترين مخاطبان را از آن خود مي كند در راه است. يكي از سنت هاي ديرين اين رخداد ورزشي آهنگي است كه به مناسبت برگزاري اين مسابقات خوانده ميشود و معمولا يك خواننده محبوب و مشهور به مناسبت آغاز مسابقات و با توجه به موقعيت مكاني و سنن مربوط به ميزبان هر دوره ترانه و آهنگ تنظيم ميشود. در جام جهاني ۲۰۱۰ افريقاي جنوبي شكيرا خواننده دو رگه كلمبيايي – لبناني خواننده ترانه جام جهاني بود. امسال اين ترانه را جنيفر لوپز ، به همراه يك خواننده معروف برزيلي و پيت بول مي خوانند.شكيرا ، امسال ترانه غير رسمي جام جهاني برزيل را با عنوان ;la la la منتشر كرده است. او در اين ترانه سعي به رقابت با ترانه اصلي جام جهاني دارد . در اين ويديو كليپ پرچم ايران به عنوان يكي از ۳۲ تيم حاضر در جام جهاني دو بار به نمايش درمي*آيد .برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۹:۰۱ توسط:sana موضوع:

آرمين ۲afm هم به دنبال مجوز است!

خواننده معروف زيرزميني از صحت و سقم شايعاتي كه در مورد او وجود دارد و علاقه*اش به مجوز گرفتن مي*گويد


امضاي تعهدنامه يا تغيير سبك؛ براي مجوز گرفتن هر كاري مي*كنم
چند روز پيش كه براي اولين بار با او تماس گرفته بوديم، مدتي را زمان خواست تا فكرهايش را بكند. بعد از يكي دو روز تماس گرفت و پرسيد: «من اگر مصاحبه كنم، واقعاً شما مي*توانيد چاپش كنيد؟» بعد از آن مكالمه باز هم وقت خواست. با چند نفري مشورت كرد و بالاخره جواب نهايي را داد. به دفترمان آمد، گرم و صميمي حرف زد. البته نگران بود. ابتداي مصاحبه با هر سر و صدايي كه بيرون از فضاي دفتر به گوش مي*رسيد، نگران*تر مي*شد. اما هر چه گذشت، آرام*تر شد. از ميانه مصاحبه ديگر آنقدر ريلكس شد كه يك سيب سرخ پوست كند و خورد.آرمان زارعي متولد ۶۵ است. تمام زندگي*اش را به پاي موسيقي گذاشته ولي كسي او را به نام واقعي*اش نمي*شناسد. ۲AFM حالا ديگر يكي از ستاره*هاي سرشناس موسيقي زيرزميني ايران است. چهره*اي كه حالا ديگر مي*خواهد از زيرزمين بيرون بيايد و به صورت رسمي و با مجوز كارهايش را منتشر كند. اين اولين گفت*وگوي مطبوعاني آرمين است.

 • * آرمين زارعي، بچه شرق تهران؛ وبلاگ*ها درباره تو اينطوري نوشته*اند. تكذيب كه نمي*كني؟

(مي*خندد) برخي از اطلاعات* درست است اما فقط يك*سري. متولد قلب تهران هستم*.

 • * چند سال است كه به صورت جدي خوانندگي مي*كني؟

به*طور جدي بر*مي*گردد به ۱۰ سال پيش؛ دوره*اي كه در دبيرستان درس مي*خواندم*.

 • * چه شد كه اصلاً گفتي دور هم جمع شويم و بخوانيم*؟

آن زمان با ۴ تا از دوستان دبيرستانم در استوديو خانگي كار مي*كرديم، البته همه چيزش خانگي بود!

 • * در چه حدي تجهيزات داشتيد؟

معمولي بود، شايد هم به نوعي زير*خط فقر*، در خانه كار مي*كرديم و دور هم جمع مي*شديم و مي*نوشتيم و مي*خوانديم*؛ چه روزهايي بود!

 • * يعني با اين امكانات زير خط فقر، آهنگسازي هم مي*كرديد؟

نه*زياد. آن*روزها ما فقط كارهاي خارجي را برمي*داشتيم و روي آن ترانه*هاي ايراني مي*نوشتيم و مي*خوانديم. روي همان بيت*ها و آهنگ*هايي كه مي*شنيدم را مي*خوانديم*، نه چيزي بيشتر و نه كمتر، حرفه*اي كار نمي*كرديم*.

 • * با «رضايا» در همان دوره* آشنا شدي؟

بعد از دوره خانگي خواندن، گفتيم برويم استوديو و كار ضبط كنيم. پيش از آن من و رضا يكديگر را در خزر*شهر ديده بوديم. بعد هم به صورت كاملاً اتفاقي همديگر را* در يك* استوديو ديديم*. همه*چيز برايمان جنبه سرگرمي داشت*. در آن سال*ها* فكر خيلي چيز*ها را نمي*كرديم*. اينكه بخواهيم تيم شويم و بخوانيم يا اصلاً شبيه چه كسي بخوانيم. فقط خيلي شر *و *شور بوديم و هيجان و خوانندگي را دوست داشتيم.* رضايا آهنگ «ناز*گل» را برايم گذاشت و گفت بيا روي اين آهنگ بخوان*، آهنگ را شنيدم و دوست داشتم و گفتم مي*خوانم*.

 • * همه رپ*خوان**ها همين را مي*گويند :«همديگر را اتفاقي در خزرشهر ديديم و شروع به كار با هم كرديم». چرا اينقدر رپ*خوان*ها، همديگر را در خزرشهر مي*بينند؟!

نه، آن روزها فقط يك استوديو بود كه همه رپ*خوان*ها آنجا مي*رفتند و كار مي*ساختند*. اصلاً مگر چند رپ*خوان داشتيم*؟ به اندازه انگشت*هاي دست نمي*شدند*. استوديويي در محله يوسف*آباد تهران بود كه بيشتر كساني كه مي*خواستند كاري ضبط كنند، به آنجا مي*رفتند. ما هم همديگر را آنجا ديديم*.

 • * آن آهنگ باعث شد نام تو سرزبان*ها بيفتد.

دقيقاً هر دو نفر ما از زماني نام*مان سر زبان*ها افتاد كه با هم كار كرديم*. همكاري ما ادامه داشت تا* به جايي رسيديم كه كارمان به حاشيه كشيده شد؛ رضا گفت كه مي*خواهم بروم، بيا برويم از ايران*، من گفتم نمي*روم*، دوست نداشتم از ايران بروم؛ همين شد كه از هم جدا شديم.

 • * آن روزها هنوز به* ۲AFM شهرت پيدا نكرده بودي؟

ببينيد ۲AFM مخفف چهار اسم از دوستان دبيرستاني من بود كه سال*ها پيش با هم كار مي*كرديم.

 • * پس از جدايي از آن جمع ۴*نفره دبيرستاني چرا نامت را تغيير ندادي؟ *از دوره دبيرستان كلي گذشته و ديگر هيچ*كدام از آن۴*** نفر كنارت نيستند*.

اسمم را عوض كنم چه بگذارم؟

 • * آرمين زارعي*.

زارعي را دوست نداشتم؛ هنري نبود. بعد از آهنگ «نازگل» كه با رضايا خوانديم همه من را با اين نام مي*شناختند؛ تغيير نام برايم سخت بود.

 • * اصلا اين چه فضايي* است كه همه رپ*خوان*ها يك پسوند عجيب*و*غريب دارند؟ سروش هيچكس، شاهين فلاكت، تو هم كه آرمين ۲AFM .

درباره بقيه خودشان بايد نظر بدهند. اما درباره خودم مي*گويم. شايد ۷ نفر به نام آرمين وارد كار خوانندگي رپ شوند. من دوست دارم زماني كه مي*گويند آرمين و منظورشان من هستم* همه بدانند حرف چه كسي است. به همين خاطر ترجيح دادم آرمين۲AFM بمانم.

 • * آن سال*هايي كه تو رپ*خواني را شروع كردي، كسي* براي رپ فارسي آينده*اي نمي*ديد. چه شد كه سراغ خوانندگي پاپ نرفتي؟

همه*چيز در يك دوره اتفاق افتاد. من به شدت رپ خارجي گوش مي*دادم و طرفدار اين سبك بودم*.

 • * «امينم» گوش مي*دادي؟

دقيقاً. آن*موقع ما يك قشر خاصي بوديم كه اين كار را دوست داشتيم. به ما مي*گفتند اين چه سبكي است وسط* آهنگ دكلمه مي*كنيد*؟ اين چه*جور خواندن است؟ اصلاً كار ما را موسيقي حساب نمي*كردند، اما اين روزها همه*جا شما رپ مي*شنويد، حتي مي*توانم بگويم ركورد پاپي*ها را هم زده*ا*يم*.

 • * ياس و تتلو و سروش هم در همان دوره تو كار مي*كردند؟

ما تقريباً با هم شروع كرديم. من و «حسين تُهي» از دبيرستان تا دانشگاه هم*كلاس بوديم*. حسين هم شلوار بَگي مي*پوشيد و رپ گوش مي*داد، شبيه من بود؛ اخلاقياتش را مي*گويم. بالاخره سر يك چيز با هم تفاهم داشتيم و آن هم موسيقي بود.

 • * چه مدرسه*اي بوده مدرسه شما! آنجا همه رپ*خوان بوديد؟ تو كه بودي، حسين تهي هم بوده، آن ۳ تا دوست دبيرستاني تو هم بوده*اند. دوستانت به نام A و F و M.

مدرسه جالبي بود، همه هم بچه زرنگ بودند، به خصوص حسين تهي* كه يكي از شاگردان ممتاز كلاس بود و روي دستش كسي پيدا نمي*شد.

 • * با «حسين تهي» دانشگاه هم رفتيد؟ چه شد كه دانشگاه را رها كرديد*؟

آن روزها چهره ما زياد شناخته*شده نبود، اما تا دل*تان بخواهد، صداي ما لو رفته بود. آنقدر هم بزرگ نشده بوديم كه بخواهيم سياست*مدارانه برخورد كنيم *و بدانيم چه راهي و رفتاري *درست است و چه چيزي غلط. به همين*خاطر زماني كه فهميدند رپ*خوان هستيم، محترمانه از ما خواستند كه از دانشگاه برويم.

 • * چه شد كه اينقدر فضاي كارهايت عاشقانه شد؟ حتي«امينم» هم كه خواننده محبوب توست، ترانه*هايش عاشقانه نيست. رپ، بيشتر ريشه*هاي اجتماعي دارد.

به*هر*حال سبك او اين است*.

 • * تو چرا در كنار ترانه*هاي عاشقانه، سراغ كارهاي اجتماعي نمي*روي؟ الان چند سال است كه فقط عاشقانه مي*خواني و از خيانت مي*گويي*؟

من از سال ۸۸، فقط ۱۰ آهنگ بيرون داده*ام. كار*هايي كه رپ*خوان*هاي ديگر بيرون دادند را بشماريد ببينيد چندتا بوده.

 • * اما باز هم اجتماعي نخواندي؟

اگر من كار اجتماعي بيرون بدهم و مردم نپسندند چه؟

 • * ياس هم اجتماعي مي*خواند و هم عاشقانه. طرفدارانش هم دوستش دارند و هر *بار كه كار جديدي رو مي*كند، طرفداران بيشتري سمتش مي*آيند.

قبول دارم، اما سبك او اين است. من هم سبك خودم را در ترانه و آهنگ دارم*. آهنگ*هايم بيشتر R&B هستند و فضاي عاشقانه دارند. دوست ندارم شبيه كسي ديگري كار كنم.

 • * تا حالا برخوردي از طرف سازمان*هاي امنيتي با شما شده است؟

نه*خير، هيچ*وقت برخوردي از سازماني با من نشده است*.

 • * يعني اصلاً اهل مهماني*هاي مجلل نيستي؟

من اصلاً مهماني نمي*روم كه بخواهد برخوردي با من شود. يك جمع محدودي از دوستانم اطرافم هستند كه با همان*ها رفت*و*آمد دارم.

 • * كنسرت*هاي زير*زميني كه مي*گذاريد، مشكل*ساز نمي*شود*؟

من خودم ديگر تهِ زيرزمين هستم، اما چرا از اين كنسرت*هايي كه شما مي*گوييد خبر ندارم؟ كدام كنسرت؟ مگر شوخي است كه كنسرت بگذاري و هيچ*كس هم هيچ*چيز نگويد؟ آن هم در حالي كه اگر بخواهي براي دختر كوچكت تولد بگيري، همسايه*هاي سر و ته كوچه با*خبر مي*شوند! بالاخره كسي هست كه زنگ بزند و از صداي آهنگ «تولدت مبارك» شكايت كند.

 • * يعني مي*خواهي بگويي تا حالا در هيچ جمعي اجرا نكرده*اي؟

من شايد در محيط محدود دوستانم خوانده باشم، اما كنسرت براي ۲۰ نفر اجرا نكرده*ام. اصلاً نه نياز مالي به اين قضيه دارم نه نياز به شهرت.

 • * در*آمدت از كجاست؟ آهنگسازي مي*كني؟ براي ديگران ترانه مي*گويي؟

كاري جدا از هنر براي خودم دارم*. نه آهنگسازي*، نه ترانه*سرايي و نه هيچ چيز ديگر كه به رپ و خوانندگي مربوط باشد. براي خودم در فضاي ديگري پول در مي*آورم.

 • * پس پشتت به جايي گرم است كه فكر پول در*آوردن نيستي؟

شما چرا فكر مي*كنيد من خوب پول در مي*آورم؟ خانواده*ام حامي من هستند. همين و بس. خانواده*ام گفتند دنبال هر چيزي كه دوست داري برو و فقط موفق باش*.

 • * كسي شبيه تو، خرج*هاي بيشتري دارد از اين كه بخواهد با حمايت خانواده زندگي كند.

چرا فكر مي*كنيد من با شما فرق دارم و از مريخ آمده*ام؟

 • * تو بهترين ساعت را مي*بندي*، بهترين برند لباس را مي*پوشي، بهترين ماشين را سوار* مي*شوي. طرفداران تو اين را* از تو مي*خواهند. به*هر*حال سبك زندگي*ات حتي با ما روزنامه*نگارها فرق دارد، چه برسد به اينكه* يك پسر معمولي خانواده باشي.

قبول دارم، اما باور كنيد اين مسائل را مي*شود خيلي راحت حل كرد. من ۳ ساعت است دارم با شما مصاحبه مي*كنم و مي*گويم دلم مي*خواهد مجوز بگيرم، چه كسي از پول بدش مي*آيد؟ اما نمي*شود من كه تا كنون ۱۰ كار در شبكه*هاي آن*ور آبي داشته*ام، بيايم و به راحتي فكر مجوز به سرم بزند. بايد راه را طي كرد، اما از مسيرش*. بگذاريد همه*چيز را برايتان شفاف كنم؛ من اگر مي*خواستم به خاطر پول مجوز بگيرم، مي*رفتم بازيگر مي*شدم* و زماني كه فيلمنامه مجوز گرفته و همه*چيز جلو رفته بود، مي*رفتم و بازي مي*كردم، نه اينكه به خودم زحمت* بدهم*.

 • * شبيه كساني هستي كه مي*گويند سربازي نمي*روم تا اينكه بالاخره معافم كنند.

نه*، من به هيچ*وجه دوست ندارم بي*قيد*و*بند زندگي*ام جلو برود.

 • * آن فروشگاه پوشاك كه در مجتمع تجاري نارون به نام تو كار مي*كند، براي تو است؟

بابا شما كه همه*چيز را مي*دانيد! بله، آن كاري هم كه گفتم از آن پول در مي*آورم، همين پوشاك است.

 • * پس وضع*تان بد نيست؟

صادقانه مي*گويم فرد ديگري سرمايه*گذاري كرده و من به او كمك مي*كنم.

 • * يكي از همكاران رپ*خوان تو به خاطر مجوز براي مدتي هيچ آهنگي نخواند و بعد توانست مجوز بگيرد. تو نمي*خواهي مجوز بگيري؟

دقيقاً مي*دانم منظورتان كيست. اما اولاً او رپ*خوان نبود، بعد هم پس از اينكه مجوز گرفت، كليپ*اش در شبكه*هاي ماهواره*اي پخش شد و بعد هم مجوز*ش دچار مشكل شد. بيشتر كساني كه در حال حاضر هم كار با مجوز راهي بازار مي*كنند، كليپ*شان از آن*ور آب پخش مي*شود. مگر غير از اين است*؟ اگر من هم مجوز بگيرم و بعد به راحتي كليپ پخش كنم، درست نيست.

 • * كليپ خواننده*هاي مجاز اول در اينترنت پخش و بعد، از فضاي مجازي دانلود مي*شود و از سوي شبكه*هاي ماهواره*اي پخش مي*شود. اين مسئله چه ارتباطي با خواننده بخت*برگشته دارد؟

چطور مي*شود كه يك كليپ با كيفيت بالا*ي صدا و تصوير را از اينترنت دانلود كنند تا از شبكه*هاي ماهواره*اي پخش شود. اصلاً كجاي اينترنت اين ويدئوهاي باكيفيت آپلود مي*شود؟ بگويند ما هم بتوانيم دانلود كنيم.

 • * در يكي از كليپ*هايت بود كه موهايت را از ته زدي و در كل قيافه*ات را عوض كردي. بعضي از طرفدارانت از آنجا بود كه به تو علاقه*مند شدند.

آن روزها را خوب به ياد دارم. من ۲ سال كار نكرده بودم و مي*ترسيدم*. ۲ سال در انزوا بودم*، ۲ سال تنهايي. بعد از ۲ سال آمدم*، گفتم خدايا كارم مي*گيرد يا نمي*گيرد. خواستم همه*چيز عوض شده باشد. اندام*، مو و حتي لباس*هايم را عوض كردم.

 • * همان ۲ سال بود كه از ايران رفتي؟

من هيچ*وقت از ايران نرفتم*.

 • * البته آن *روزها كليپ*هايت با آرم شركت آونگ منتشر مي*شد. شركت آونگ كه در ايران فعاليت نمي*كند.

من با آن شركت كار مي*كردم، اما همه كليپ*هايم حتي در ايران فيلمبرداري شده و هيچ*وقت به خاطر كليپ هم ايران را ترك نكردم. قبلاً كار از طريق اين شركت پخش مي*شد، اما الان واقعاً بيشتر كارهاي من از طريق اينترنت پخش مي*شود.

 • * چه شد كه آن ۲ سال چيزي نخواندي؟ بعد از اتفاقات سال ۸۸ مي*ترسيدي؟

بي*تجربه بودم، مي*ترسيدم، مي*گفتم زنداني مي*شوم*، رفتار*هاي بدي با من خواهد شد. اما «امير تتلو» با من حرف زد، گفت در ايران هيچ*وقت با تو رفتاري غير*قانوني نمي*كنند. كلي كمك*ام كرد و نظرم را نسبت به حال*و*هواي آن روزها تغيير داد. بعد شجاعت پيدا كردم و آهنگ جديدم را منتشر كردم.* ديدم اصلاً خبري از* آن رفتارهايي كه فكر مي*كردم، نيست. فكر مي*كردم الان كار از من پخش شود، مي*روم كلانتري و كتك مي*خورم، اما باور كنيد اين شايعه*ها درست نيست. هيچ*وقت بيرون از چار*چوب قانون با ما برخورد نكردند.*

 • * اين روزها گويا شبكه*هاي ماهواره*ايِ پخش موسيقي هم با شما خواننده*هاي زير*زميني داخل ايران مشكل دارند؟

بچه*هايي كه در ايران كار مي*كنند، نمي*توانند پول در *بياورند، كنسرت ندارند. آلبوم*شان هم* فروخته نمي*شود و فقط دانلود دارد*. تجهيزات ندارند و همه*چيز در حد معمولي و حتي محدود است. اما همين بچه*ها مي*آيند و بهتر از كساني كار مي*كنند كه سال*ها است آن*ور آب هستند و كلي تجربه دارند. خواننده*هاي لس*آنجلسي تا دل*تان بخواهد از كنسرت*ها پول در مي*آورند*. اين خواننده*ها چشم ديدن بچه*هاي داخل ايران را ندارند. نمي*توانند ببينند كه بچه*هاي زيرزميني داخل ايران با امكانات محدود*تر از آنها پيشي گرفته*اند. خب اين منطقي نيست كه شبكه*هايي كه از اين افراد پولي به جيب مي*زنند طرفداري آنها را بكنند؟

 • * كسي از اين خواننده*هاي لس*آنجلسي زيرآب شما* را در اين شبكه*ها زده كه كليپ*ات كمتر پخش مي*شود؟ جوري حرف مي*زني كه انگار اين اتفاقات براي خودت افتاده است.

نه، اصلاً كسي زيرآب من را نزده. منظورم اين است كه اين شبكه*ها فقط از كساني طرفداري مي*كنند كه برايشان سود*دهي داشته باشد*. من در ايران ماندم، در دل مردم. از همه*چيز خبر دارم*، مشكلات*شان را مي*دانم و اين مي*شود كه مردم ترانه*هايم را بيشتر درك مي*كنند.

 • * زندگي*ات اين روزها چطور مي*گذرد؟

شايد باور نكنيد، اما فقط خانه*، باشگاه و موزيك.

 • * تنها زندگي مي*كني يا با خانواده*؟

با خانواده*، مدتي دوست داشتم تنها زندگي كنم. مدتي هم امتحان كردم. اما من آدمي نيستم كه بدون خانواده زندگي كنم. زماني كه تنها زندگي مي*كني، راه*هاي خطا برايت بيشتر باز مي*شود. من دوست داشتم كنار خانواده*ام باشم و حمايت*شان را ببينم. دوست دارم اگر اشتباه كردم*، خانواده*ام* جلويم را بگيرند. دوست دارم هميشه پشتم به خانواده*ام گرم باشد*.

 • * از اعضاي خانواده*ات هم براي ترانه*هايت الهام مي*گيري؟

من از همه كساني كه مي*بينم، براي ترانه*هايم سوژه مي*گيرم. حتي زماني كه تنها در ماشين دارم رانندگي مي*كنم و مثلاً موسيقي آرام تك*نوازي پيانو گوش مي*دهم.

 • * همه ترانه*هايت براي خودت است*؟

ترانه*ها، ملودي و آهنگسازي براي خودم است. فقط تنظيم آهنگ*ها را يكي از دوستانم انجام مي*دهد.

 • * چرا تا حالا براي خواننده ديگري آهنگ نساخته*اي؟

بيشتر كارهاي خودم را جلو مي*برم. ترانه نمي*فروشم، براي انتشار آهنگ دوصدائه با كسي هم پول نمي*گيرم، اسپانسر هم ندارم. چند *سال پيش پدرم گفت در خوانندگي راهت را برو* و فقط روي پاي خودت بايست. چه باور كنيد چه نه، من تا حالا روي پاي خودم بوده*ام.

 • * مشكلي نداري كه غيرمجاز كار مي*كني؟

به هر حال موسيقي زير*زميني همه*اش دردسر است.

 • * تا حالا فكر نكرده*اي كه بخواهي مجاز كار كني؟

من چيزي كه خوانده*ام، مجاز بوده است.* نه به كسي توهين كرده*ام، نه كار خلاف شرعي انجام داده*ام. هميشه خط*قرمزها را رعايت كرده*ام، چون مي*خواهم در ايران زندگي كنم.

 • * البته بعضي از خط*قرمزها را هم رعايت نكرده*اي؟

مثلاً كدام؟

 • * با يك خواننده دختر ترانه خوانده*اي.

تصميم گرفته*ام ديگر اين كار را هم نكنم.

 • * قبول داري كه در بعضي از ترانه*هايت كلمه*هاي مشكل*دار استفاده كرده*اي؟

مشكل*دار كه نه. اما اگر بخواهم كار مجاز بكنم، بايد آنها را عوض كنم. اصلاً اين را هم بگويم كه در دو سه تا كار آخرم اين كلمه*ها كمتر شده*اند.

 • * انگار واقعا به دنبال گرفتن مجوز هستي؟

چرا نباشم؟ من پسر ايران هستم و دوست دارم با مجوز در ايران كار كنم. دوست دارم مجاز باشم و به راحتي براي مردم كار كنم.

 • * مي*داني تمام كليپ*هايي كه در چند سال گذشته ساخته*اي، مشكل داشته و به خاطر آنها شايد به تو مجوز ندهند؟

آره.

 • * مي*داني كه حضور دختر در كليپ*هايت غير*مجاز بوده؟

بله مي*دانم. اما ديگر تصميم گرفته*ام كه از اين كارها نكنم.

 • * نمي*ترسي كه مردم به عنوان يك خواننده مجاز اين*قدر دوستت نداشته باشند؟

اين احتمال وجود دارد. بعضي از خواننده*هاي زيرزميني بوده*اند كه پس از گرفتن مجوز ديگر محبوبيت سابق را نداشته*اند. بدون رو*دربايستي بگويم كساني كه اين روزها دارند با مجوز خوب پول در مي*آورند و كنسرت مي*گذارند، زماني به اوج معروفيت خود رسيدند كه در زير*زمين كار كردند*. من به اين هم فكر كرده*ام كه چطور مي*توانم بعد از گرفتن مجوز كار كنم.

 • * حاضري كاري كه «امير تتلو» كرد را بكني و «تعهدنامه» بنويسي؟

بله. اگر لازم باشد، نامه هم مي*نويسم و عذرخواهي مي*كنم. خطاب به مردم نامه مي*نويسم و از آنها معذرت مي*خواهم.

 • * مدلموهاي جديدت هم كه شبيه بچه*مثبت*هاست. انگار واقعاً بايد منتظر يك آرمين جديد باشيم.

نه اين براي كليپ جديدم است.

 • * در اين يكي *كليپ كه دختري نيست.

نه خيال*تان ر*احت باشد. مي*خواهم مجوز بگيرم. شايد باور نكنيد چند *وقت پيش برندي خواست از عكس من استفاده كند تا در تهران ۴۰ تا بيلبورد تبليغاتي بزنند. به آنها اجازه اين كار را ندادند. شما ببينيد عكس من اجازه منتشر* شدن ندارد*، اجازه درس خواندن نداشتم. ديگر از اين روش كار خسته شده*ام. دلم مي*خواهد كنسرت بگذارم و هوادارانم را ببينم و برايشان بخوانم.

 • * شايد به تو ايراد بگيرند كه رپ*خوان هستي و براي همين به تو مجوز ندهند. حاضري براي مجوز سبك خواندنت را هم عوض كني؟

بله. سبك خواندن با كمي اصلاح از فضاي رپ خارج مي*شود. امتحان كرده*ام و خيالم راحت است.

 • * تا حالا پيش آمده كه جيبت خالي شود؟

چرا نشود؟ من هم مانند همه، بارها شده جيب*ام خالي بوده. هيچ*وقت يادم نمي*رود يك روز از رسالت تا يوسف*آباد پياده رفتم تا به استوديو برسم. نمي*خواستم پول تاكسي بدهم* كه نكند پول استوديو كم بيايد. اما همان روزها مي*گفتند آرمين پولدار است. مي*گفتند پدرش مايه*دار است كه توانسته خواننده شود. من ۱۰ سال است كه خرج مي*كنم و مي*خوانم و ۴ سال* است كه دارم جواب مي*گيرم. من بارها پيشنهاد داشتم كه با قيمت بالا با خواننده*اي ناشناس فيت بزنم، اما قبول نكردم. با خودم گفتم شايد بعدها اين آهنگ كارنامه*ام را خراب كند.

 • * يعني خودت ماشين نداري؟

نه*، من از رانندگي مي*ترسم*. تصادف شديدي داشتم كه از آن روز به بعد ديگر به هيچ*وجه دوست ندارم رانندگي كنم.

 • * در آن تصادف خودت پشت فرمان بودي*؟

نه، جالب است كه روي صندلي*هاي عقب هم نشسته بودم*. دوست صميمي*ام در همين تصادف نخاع*اش آسيب ديده و من كلاً از رانندگي ترسيده*ام.

 • * البته در سايت*هاي هواداري نوشته بودند كه راننده برادرت بود! صورتش هم به تو شباهت زيادي داشت.

نه آيدين دوست صميمي من است. مثل برادرم مي*ماند. من از رانندگي خاطرات خوبي ندارم. يك بار هم در لواسان چپ كردم، چند جاي بدنم شكست و مجبور شدند در بدنم پلاتين بگذارند.

 • * اين زخم روي پيشاني هم براي تصادف*ات است؟

بله. كلا آنقدر خاطرات بد از رانندگي دارم كه خودم ديگر رانندگي نمي*كنم.

 • * نسبت به رپ*خوان*هاي ديگر، كمتر خبرسازي مي*كني. دليل خاصي دارد؟

دقيقاً. همين است كه مي*گويم، دليل خاصي هم ندارد. هر چقدر كم*حاشيه*تر باشم و كمتر به چشم بيايم، برايم بهتر است.

 • * كلاً در اينترنت چراغ خاموش هستي. تمام اطلاعاتي كه از تو در سايت*هاي هواداري هم وجود دارد، اين است كه ماشينت تويوتا كمري است و رنگ سبز لجني را هم دوست داري.

زندگي آرام را دوست دارم. من تصادف كردم و تا اتاق عمل رفتم، اما به هيچكس نگفتم. نمي*دانم از كجا درز پيدا كرد كه من تصادف كرده*ام. به هر*حال خودم در شبكه*هاي اجتماعي آنقدر فعال نيستم*. البته اين را هم بگويم كه نه كمري دارم و نه رنگ سبز لجني را دوست دارم.

 • * اهل فوتبال هستي*؟

هر چند اميرحسين فشنگچي و چند فوتباليست ديگر از دوستانم هستند، اما اهل فوتبال نيستم*. من نه پرسپوليسي هستم و نه استقلالي*. فوتبال را هم در حد بازي*هاي استقلال – پرسپوليس يا رئال – بارسا مي*بينم و خودم طرفدار بارسا هستم.

 • * اما يك بار در استاديوم ديده شدي؟

يك بار به دعوت فشنگچي سر بازي پرسپوليس – سپاهان آمدم. در آن بازي مأموران گفتند چرا آمده*اي؟ گفتم از طرف اميرحسين فشنگچي دعوت شده*ام. اما محترمانه به من گفتند كه بهتر است بازي را از تلويزيون نگاه كني و روي سكوها نروي.

 • * يعني به خانه برگشتي؟

نه. همانجا در استاديوم اتاقي بود كه من را به آنجا بردند و بازي را از مانيتور ديدم.

 • * با سينما ميانه*ات چطور است*؟

بد نيست*.

 • * چرا كليشه*اي جواب مي*دهي؟

براي اينكه من تا*كنون با نشريه*هاي رسمي مصاحبه نداشته*ام. نمي*دانم چه بايد بگويم*، شايد هنرش را هم ندارم*. زياد اهل حرف*زدن هم نيستم.

 • * كار خواننده*هاي مجاز پاپ را دوست داري؟

بعضي از خواننده هاي پاپ دوستانم هستند كه كارهايشان را گوش مي*دهم.

 • * مثلاً چه كساني؟

مرتضي پاشايي. يك* بار هم به كنسرتش رفتم كه لطف كرد و من را معرفي كرد و مردم شرمنده*ام كردند.

 • * چه خواننده*هاي ديگري را دوست داري؟

اگر حرف نمي*زنم، بدون رو*دربايستي به خاطر اين است كه من در كل آدم محتاطي هستم.

 • * مصاحبه تمام شد. ظاهراً اول مصاحبه خيلي نگران بودي.

واقعيتش را بخواهيد آره. نگران بودم. (مي*خندد)
منبع:
هفته*نامه تماشاگران امروز
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۸:۵۱ توسط:sana موضوع:

استرس امتحانات اين دختر را ميكشد+عكس

فصل امتحانات رسيده است و بسياري از دانش آموزان مشغول به خواندن درس هايي هستند كه در طول سال آموخته اند و حالا بايد آن ها را وارد كاغذ كنند تا بتوانند به مدارج بالاتري از علم برسند و گامي ديگر در پيشرفت بر دارند. در كنار امتحانات مهمترين مشكلي كه دانش آموزان به آن دچار مي شوند، استرس است. اين مشكل مي تواند بسياري از دانش آموزان را بيمار كند يا حتي آن ها را راهي بيمارستان كند. اين موضوع براي “جنيفر لويد” بسيار كشنده تر هم خواهد بود.
“لويد” نوجوان ۱۷ ساله اي است كه از كودكي دچار بيماري “آديسون” بوده است. اين بيماري باعث مي شود تا اندام ها اصلي بدن در هنگام استرس از كار افند. اين مشكل مي تواند باعث غش، ضعف و حتي مرگ اين دانش آموز را به همراه داشته باشد. اين بيماري باعث شده است تا اين دانش اموز ديگر نتواند بدون داروهاي سنگين وارد جلسه امتحان شود. او بايد چندين داروي متفاوت را مصرف كند تا هنگام امتحان دچار تشنج نشود. پزشكان بيماري او را مادر زادي و بسيار نادر مي دانند كه تا به حال درمان قطعي براي آن يافت نشده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۸:۲۲ توسط:sana موضوع:

آسانسوري زيبا در اتريش + عكس

اين بالابر زيبا در دل پارك طبيعي “هو تورن” در اتريش قرار داشته و ۴۳۱ متر طول دارد و عليرغم آنكه در ابتدا براي باربري اجزاي سنگين نيروگاه برق به بالاي كوه استفاده مي شده اما اكنون به يكي از جاذبه هاي گردشگري اين منطقه تبديل شده است.
آسانسور در اتريش
گردشگري اتريش

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۰۸:۱۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم