بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

نظر كيتي پري در مورد ازدواج چيست؟


اظهارات عجيب كيتي پري مشهور در خصوص ازدواج كيتي پري ” يكي از خوانندگان معروف هاليوودي است كه از محبوبيت زيادي برخوردار است. اين خواننده ۲۹ ساله در مصاحبه با يك مجله فعال در زمينه موسيقي از برنامه ۵ ساله اش براي رسيدن به اهدافش صحبت كرده است.

” كيتي پري ” كه شكست هاي عشقي متعددي را تجربه كرده است در مصاحبه اش گفته است قصد ازدواج ندارد اما به مادر شدن علاقه زيادي دارد.


او مي گويد در برنامه ۵ ساله اش براي بچه دار شدن هم وقتي در نظر گرفته است اما قرار نيست اين بچه طي يك ازدواج يا رابطه به دنيا بيايد. بلكه او اين بچه را به فرزندي قبول خواهد كرد.

” كيتي پري ” با بيان اين اظهارات عنوان كرد ديگر اجازه نميدهد كه مردي وارد زندگي اش شود و او را بازيچه قرار دهد اما او مثل بسياري از ستارگان يك بچه بي سرپرست را به فرزندي قبول خواهد كرد و آن زمان تمام تمركزش را روي حس مادري اش مي گذارد. او مي افزايد براي بچه دار شدن از نياز به ازدواج نيست.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۳:۱۸ توسط:sana موضوع:

زندگي جالب مادر و پسري بدون دست +عكس

براي همه انسان ها تقريبا زندگي كردن با دو دست امكان پذير است و شايد تصور اينكه لحظه اي دست هاي خود را نداشته باشيم بسيار سخت باشد اما اين امر براي خانواده خانم “بانون” عادي شده است و آن ها به اين حالت عادت كرده اند. “ليندا بانون” خانمي است كه از بدو تولد به علت بيماري خاصي به نام “Holt-Oram“، بدون بازو و دست به دنيا آمده است اما نگذاشته تا اين مشكل به زندگي او صدمه اي بزند و همه كارهاي خود را با پا انجام مي دهد.
اين خانم 35 ساله تمام كارهاي روزمره مانند پخت غذا، خوردن، تميز كردن و حتي شستن لباس هاي كثيف را با پا انجام مي دهد و به گفته خودش زندگي با دست را نمي تواند تصور كند زيرا براي او همه چيز پاهايش شده است. اين خانم حالا با اين شرايط ازدواج كرده است و صاحب فرزندي 9 ساله است كه از همين بيماري رنج مي برد. اين پسر 9 ساله نيز به مانند مادرش نگذاشته تا حالت خاصش مانع پيشرفتش باشد. او حالا در كلاس تكواندو شركت مي كند و تمام مشق هاي خود را با پا مي نويسد. خانم بانون حالا يك معلم سطح ابتدايي است و شاگردانش نيز با اين شرايط خاص او كنار آمده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۳:۱۱ توسط:sana موضوع:

يك اشتباه در قرآن

تعدادي از دانشمندان جمع شـدند تا با تحقـيق در متن قـرآن ، خطا واشتباهي در آن بيابند و به
اين ترتيب قرآن را رد كنند !!! لـذا بـسيار در متن قـرآن و كـلمات آن دقت كردند تا اينكه به
اين آيه رسيدند كه در مورد داستان حضرت سليمان است كه وقتي مورچه اي لشكر حضرت
سليمان را مي بيند به ساير مورچه ها مي گويد: پناه بگيريد تا لشكر سليمان شما را خرد نكند
( لايحطمنكم ) . در حالي كه ايـن كـلمه در زبان عـربي فقط در مورد خرد شدن شيشه به كار
مي رود اما مورچه ها آن را درباره ي خود بكار برده اند!!! پس اين اشكالي است كه ميتوان
به متن قرآن گـرفت !!! بعد از آن يك دانشـمند استرالـيايي در تحقيقات علمي خود كشف كرد
كه بيش از 75 درصد از غشاي خارجي بـدن مورچه ها را شيـشه تشكـيل مي دهد. و با كشف
اين معجزه ي قرآن بلافاصله به اسلام ايمان آورد و مسلمان شدنش را اعلام نمود .
لا اله الا اله الملك الحق المبين

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۳:۰۴ توسط:sana موضوع:

عشق از زبون بچه هاي 4تا8 ساله...

گروه متخصص و محققي در يك تحقيق سوالي را از گروهي كودك خردسال پرسيده بودند كه پاسخهايي كه بچه ها دادند عميق ترو متفكرانه تر از تصورات بود.
سوال اين بود.

معني عشق چيست؟

* وقتي كسي شما رو دوست داره ، اسم شما رو متفاوت از بقيه مي گه . وقتي اون شما رو صدا مي كنه احساس مي كني كه اسمت از جاي مطمئني به زبون آورده شده. بيلي - 4 ساله
* مادر بزرگ من از وقتي آرتروز گرفته نمي تونه خم بشه و ناخن هاش رو لاك بزنه پدر بزرگم هميشه اين كار رو براش مي كنه حتي حالا كه دستهاش ارتروز گرفتن ، اين عشقه. زبكا - 8 ساله
* عشق موقعيه كه دختره عطر مي زنه و پسره هم ادكلون، و دو تايي مي رن بيرون تا همديگر رو بو كنن. كارل -5 ساله
* عشق وقتيه كه شما براي غذا خوردن مي رين بيرون و بيشتر سيب زميني سرخ شده خودتون رو مي دهيد به دوستتون بدون اينكه از اون انتظار داشته باشيد كه كمي از غذاي خودشو بده به شما. كريستي - 6 ساله
* عشق يعني وقتي كه مامان من براي بابام قهوه درست مي كنه و قبل از اينكه بدش به بابا امتحانش مي كنه تا مطمئن بشه كه طعمش خوبه. دني - 7 ساله
* عشق اون چيزيه كه لبخند رو وقتي كه خسته اي به لبت مياره . تري - 4 ساله
* عشق وقتيه كه شما همش همديگه رو مي بوسيد بعد وقتي از بوسيدن خسته شديد هنوز دوست داريد با هم باشيد پس بيشتر با هم حرف مي زنيد. مامان و باباي من دقيقا اينجورين. اميلي - 8 ساله
* عشق همون باز كردن كادوهاي كريسمسه به شرطي كه يه لحظه دست نگه داري و فقط با دقت گوش كني. بابي - 7 ساله
* عشق اون موقعس كه تو به پسره مي گي كه از تي شرتش خوشت اومده ، بعد اون هر روز مي پوشتش. نوئل - 7 ساله
* عشق مثل يه پيرزن كوچولو و يه پيرمرد كوچولو مي مونه كه هنوز با هم دوست هستن حتي بعد از اينكه همديگر رو خيلي خوب مي شناسن. تامي - 6 ساله
* موقع تكنوازي پيانو ، من تنهايي روي سن بودم و خيلي هم ترسيده بودم . به تمام مردمي كه منو نگاه مي كردن نگاه كردم و بابام رو ديدم كه وول مي خوره و لبخند مي زد اون تنها كسي بود كه اين كار رو مي كرد. من ديگه نترسيدم. كيندي 8 - ساله
* مامانم منو بيشتر از هر كس ديگه اي دوست داره چون هيچ كس ديگه اي شبها منو نمي بوسه تا خوابم ببره. كلر - 6 ساله
* عشق اون موقعي هست كه مامان بهترين تيكه مرغ رو ميده به بابا. الين - 5 ساله
*عشق زمانيه كه مامان، بابا رو خندان مي بينه و بهش ميگه كه هنوز هم از رابرت ردفورد خوش تيپ تره. كريس - 7 ساله

و بالاخره آخريش ؛ تو رقابتي كه هدفش پيدا كردن مسئول ترين بچه بوده ،
پسر بچه 4 ساله اي برنده مي شه.
* مي دونم كه خواهر بزرگترم منو خيلي دوست داره بخاطر اينكه تمام لباسهاي قديمي خودشو مي ده به من و خودش مجبور مي شه بره بيرون تا لباسهاي جديد بگيره. لورن - 4 ساله

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۵۶ توسط:sana موضوع:

رسم هاي شگفت*آور ازدواج در دنيا!

مراسم ازدواج هميشه در هر كشوري با تفاوت**هايي نسبت به ديگر كشور*ها برگزار مي*شود و فرهنگ**ها و ملت**ها و سنت**هاي ديرين در اين*گونه مراسم بسيار تأثيرگذار هستند. در اينجا به ۹ رسم عجيب ازدواج در كشور*هاي گوناگون اشاره مي*كنيم.
ازدواج در كره جنوبيدر شب عروسي جوراب**هاي داماد را از پايش درمي*آورند و شروع مي*كنند به كتك زدن او. اين سنت به نشانه قوي*تر كردن داماد براي شروع زندگي است.
در كره عقيده و باور*هاي مردمي اين است كه اگر داماد شب عروسي لبخند بزند بچه*شان دختر خواهد بود و در شب عروسي اعضاي خانواده عروس و داماد بر سرشان آجيل، بخصوص آلو خشك مي*ريزند كه اگر عروس آجيل**ها را به چنگ بياورد فرزندانشان زياد خواهد شد.ضمناً پرتاب كردن خرماي خشك قرمز در مراسم عروسي به معني آرزوي خوشبختي براي عروس و داماد است. براساس سنت**ها پرتاب شاه*بلوط نماد احترام و خرماي قرمز نمادي از تلاش است.
ازدواج در ژاپن


مراسم عروسي ژاپني به نام «سان سان كودو» است كه از نظر معناي واژه اي، (سه. سه نه بار) معني مي*دهد. طبق سنت ژاپني**ها از ۳ فنجان به نام sakazuki استفاده مي*شود كه با يكديگر متفاوت هستند و عروس و داماد بايد از آن بنوشند.
عدد ۳ در آئين بودا بسيار مقدس است و به معني «شادي سه*گانه» است و ژاپني**ها معتقدند در طول زندگي مشكلات زيادي ظاهر خواهد شد، اما عروس و داماد بايد با وحدت و با روح نشاط و گذشت بر آنها غلبه كنند.
ازدواج در اسكاتلنديك سنت قديمي در اسكاتلند وجود دارد كه مي*گويد عروس بايد پايش در شب عروسي شسته شود. اقوام عروس گرد او جمع مي*شوند و پاهايش را مي*شويند.به گزارش ديلي خبر آنها حلقه يك زن ازدواج كرده را در يك وان پر از آب قرار مي*دهند و معتقدند نخستين كسي كه اين حلقه را بيابد عروس آينده خواهد بود.


در عروسي**ها به روش قديمي اسكاتلندي*ها، داماد سبدي بزرگ از سنگ بر پشتش مي*گذارد و آن را حمل مي*كند و تا زماني به اين كار ادامه مي*دهد تا عروس با لطف و مهرباني او را از اين كار بازمي*دارد. براساس يك سنت حاضران در مراسم عروسي به سر و روي هم رنگ مي*پاشند و چهره**ها را رنگين مي*كنند.
آنها يك سنجاق سينه را كه به جواهرات مزين شده است به سينه عروس مي*چسبانند و پس از پايان مراسم صاحب سنجاق آن را در پتوي نوزاد خود مي*گذارد تا براي كودك شانس بياورد.
ازدواج در آلماندوستان عروس و داماد شبي كه مراسم ازدواج برگزار مي*شود، عروس را مي*دزدند تا داماد او را پيدا كند. داماد براي يافتن عروسش به هر كس كه كمكش كند نوشيدني مي*دهد.
در شمال آلمان، شخصي كه براي دعوت به جشن و ارائه كارت عروسي به هر خانه*اي سر مي*زند، اعضاي خانواده او را به درون خانه مي*كشانند و با انواع غذا و نوشيدني از او پذيرايي مي*كنند. در آلمان طبق يك سنت قديمي، شب پيش از عروسي، دوستان عروس به خانه او مي*روند و با شكستن ظروف در جلوي در خانه مراسم جالبي برگزار مي*كنند.


باور بر اين است كه با انجام اين كار عروس در زندگي زناشويي به خوشبختي خواهد رسيد. پس از اين مراسم، حاضران در خانه عروس پذيرايي مي*شوند. در مراسم عروسي در آلمان مهمانان نان و نمك در جيب خود مي*ريزند تا به اين نحو آرزوي خوشبختي براي عروس و داماد كنند.
عروسي در هلند


در عروسي**هاي سنتي هلند مهمانان نوعي نوشيدني معروف به اشك عروسي مي*نوشند و در روز عروسي كيسه*اي پر از شيريني و آجيل به مهمانان هديه داده مي*شود كه به عنوان پنج نماد عشق، شادي، وفاداري، دارايي و نيرومندي است. عروس و داماد در روز عروسي*شان سوسن سفيد به همراه دارند و اين گل نمادي از عشق است كه شكوفه*هايش در فصل بهار روز عروسي را به ياد مي*آورند.
عروسي در قزاقستان


عروس و داماد در قزاقستان نيز به شكل جالبي ازدواج مي*كنند. داماد به گوش عروس گوشواره مي*اندازد و هنگامي*كه عروس به خانه داماد مي*رسد مراسمي به نام Betashar به معني(تمام شده) برگزار مي**كنند كه در اين مراسم چهره عروس به خانواده داماد نشان داده مي*شود و رقص و آوازي را با آهنگ**هاي سنتي به راه مي*اندازند.
عروسي در تايوان


در تايوان داماد به عروس ۱۲ هديه مي*دهد. اين هديه*ها، شامل كفش، طلا و جواهرات، شكلات و نبات است، سپس عروس به داماد ۱۲ هديه مي*دهد و برايش تحفه**هايي چون ماهي قرمز در تنگ يا قاشق**هايي از عاج فيل و مزين شده براي خوردن برنج مي*فرستد. اين اشيا نماد خوشبختي و آرزوي شيريني براي آينده عروس و داماد است.

گريه**هاي عروس**هاي چينيشهر Tuija در مركز چين با جمعيت بيش از ۸ ميليون تن مراسم ازدواج عجيبي دارند. گريه كردن در مراسم ازدواج از سنت***هاي اين مراسم محسوب مي*شود. يك ماه قبل از مراسم عروس بايد حدود يك ساعت گريه كند. ۱۰ روز پس از مراسم ازدواج عروس ديگر تنها گريه نمي*كند بلكه مادرش او را در گريه همراهي مي**كند، سپس خواهران، خاله و عمه، مادربزرگ به او مي*پيوندند و همگي گريه مي*كنند.

اين مراسم با نام «آهنگ گريه در ازدواج» شناخته شده است و با برگزاري اين سنت، آينده*اي شاد را براي زن و شوهر آرزو مي**كنند.در يكي از استان**هاي چين، عروس پس از مراسم روي مردم آب مي*پاشد تا ارواح شيطاني را بترساند.
ازدواج در كامبوجدر مراسم ازدواج در كامبوج يك دستبند كه بر آن گره*اي قرار دارد به عنوان نماد آرزو*هاي خوب بزرگان براي عروس و داماد و خوشبختي براي آنها است.در مالزي نيز سيني***هاي غذا را با مقداري پول به خانه عروس حمل مي*كنند و در مهماني نيز تخم*مرغ**هايي را تزئين مي*كنند و اعتقاد بر آن است كه تخم*مرغ نمادي از باروري است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۴۹ توسط:sana موضوع:

بدترين و متعفن ترين شغل دنيا +تصاوير

اگر از كارتان ناراضي هستيد و يا فكر ميكنيد كار سختي داريد. نام اين فرد ديوي است كه كارش غواصي در فاضلاب هاي هند است. او بصورت دستي گرفتگي راه هاي فاضلاب را بر طرف ميكند.
براي اين كار مثل يك غواص بايد به دورن فاضلاب شيرجه زده و محل هاي گرفته شده را باز نمايد. او براي اين كارش روزانه 10 هزار تومان مزد دريافت ميكند. تنها وسايل كاري او زير شلواري خودش است و هيچ تجهيزي براي اين كار ندارد. جالب است بدانيد طبق آمار 70 درصد از غواصان فاضلاب در هند در حين كار جان خود را از دست ميدهند.

http://sobhanehonline.com/files/fa/n.../40956_501.jpg

http://sobhanehonline.com/files/fa/n.../40957_361.jpg

http://sobhanehonline.com/files/fa/n.../40959_922.jpg

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۴۲ توسط:sana موضوع:

كيفي از الماس با 1000 سال گارانتي +عكس

ساخت وسايل جواهرنشان يكي از نشانه هاي افزايش لوكس گرايي است و به تازگي هنرمنداني كه مي خواهند پول زيادي بدست آورند به سراغ درست كردن اين وسايل جواهر نشان خواهند رفت.
“كريستوفر شليس” يك طراح و هنرمند انگليسي است كه يك كيف كوچك زنانه طراحي كرده است و قيمت 180 هزار دلاري را روي آن گذاشته است. اين كيف كه به سختي مي توان يك تلفن همراه را درون آن گذاشت نزديك نيم كيلوگرم وزن دارد و تمام آن از طلا و الماس پوشيده شده است. اين كيف با 345 الماس پوشيده شده است و روي يك كيف از طلاي 18 عيار سوار شده اند. اين الماس ها كه با دقت خاصي تراشيده شده اند پس از 100 ساعت كار روي كيف قرار گرفته اند. قيمت كل اين كيف 180 هزار دلار شده است. اين هنرمند براي آنكه كيفيت كار خود را ثابت كند گارانتي 1000 ساله را براي اينچنين كيفي در نظر گرفته است. خريدار مي تواند هر موقع كه يك الماسي از روي كيف جدا شد آن را پس دهد و بدون هيچ هزينه اي دوباره الماس ها جايگزين مي شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۳۴ توسط:sana موضوع:

دانستنيهاي عجيب اما واقعي !!!

آيا مي*دانيد زنبور از بوي عرق بدش مي*آيد و به كسي كه بدنش بو دهد يا عطرزده باشد حمله مي*كند؟

آيا مي*دانيد شيريني تنها مزه*اي است كه جنين در رحم مادر هم مي*فهمد؟

آيا مي*دانيد زنبور عسل 5 چشم دارد كه 2 تا اصلي در بغل سر و 3 تا بر روي سر قرار دارد؟

آيا مي*دانيد 20 درصد آب شيرين جهان ميان آمريكا و كانادا قرار دارد؟

آيا مي*دانيد بهترين شكارچي در خشكي خرس قطبي است؟

آيا مي*دانيد خرس قطبي هنگامي كه روي دو پا مي*ايستد حدود 3 متر است؟

آيا مي*دانيد در بين انواع خرس، خرس پاندا بزرگ*ترين جمجمه را دارد؟

آيا مي*دانيد خرس با تمام سنگيني خود مي*تواند با سرعت 50 كيلومتر در ساعت بدود؟

آيا مي*دانيد حس بويايي خرس تقريباً 100 برابر قوي*تر از انسان است؟

آيا مي*دانيد كوه*هاي آلپ در سال حدود يك سانتيمتر بلند مي*شوند؟

آيا مي*دانيد بيماري قند اولين عامل كوري در مردم جهان است؟

آيا مي*دانيد گرده گل هرگز فاسد نمي*شود؟

آيا مي*دانيد دانشمندان دريافته*اند كه مورچه همچون انسان صبح*ها خميازه مي*كشد؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۲۷ توسط:sana موضوع:

بستني هايي كه رنگ عوض مي كنند! +عكس

در فصل تابستان بهترين خوراكي در تمام دنيا بستني است. بستني كوچك و بزرگ نمي شناسند و در اين آفتاب سوزان همه عاشق آن هستند. خوردن بستني مي تواند دماي بدن را كاهش دهد و مانع از گرما زدگي شود اما انتخاب بهترين بستني خود يك چالش بزرگ است.
زماني كه مي خواهيد بستني بخريد در ميان چندين طعم سردرگم مي شويد و به نظرتان شايد ديگر طعمي نمانده باشد كه براي بستني كشف نشده باشد ولي اين نكته اشتباه است هنوز هم دانشمندان به دنبال كشف بستني هاي جديد هستند.

“مانوئل لينارس” يك فيزيكدان اسپانيايي است كه به تازگي رشته خود را به تخصص آشپزي تغيير داده است و با تركيب كردن فيزيك و آشپزي توانسته است بستني هاي جالبي را طراحي كند كه در حين آب شدن تغيير رنگ مي دهد.

اين دانشمند 37 ساله نام بستني خود را “xamaleon” ناميده. اين بستني ابتدا بنفش است ولي پس از آب شدن كم كم به صورتي تبديل مي شود. طبق بررسي ها اين بستني از كمي توت فرنگي، بادام، موز، پسته، شكلات و وانيل تشكيل شده است ولي هيچ نكته ديگري به بيرون درز نكرده است. اين بستني در منطقه بارسلون و كاتالانيا محبوب شده است و به زودي به تمام دنيا معرفي خواهد شد. با همه طعم هايي كه تا به حال تست كرده ايم اما خوردن اين بستني كمي هيجان تازه به همراه دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۱۹ توسط:sana موضوع:

نحــوه ي فيلـــم عـروســـي ديــدن زوجين در خــارج و ايـــران

خارج:

آخي... يادت مياد اون شب چقدر خوش گذشت؟

هيچوقت يادم نميره...

دوستت دارم!ايران:

ببين خواهرت چقدر داره ضايع ميرقصه!

لباس زن داداشت چقدر زشته!

مامانت رو نيگا ... چقدر اخم كرده!

اين دخترخاله ي ايكبيريتو ببين ... با ننش نشسته داره غيبت ميكنه!

از خودت و خانوادت متنفرم!!!!

كصافط خاموشش كن اصن!!!!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۲۲:۱۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا