بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خانواده*اي كه گرگ، حيوان خانگي*شان است + عكس

خانواده اي در روستاي زاچاروي در كشور بلاروس، بمدت 5 سال است كه يك جفت گرگ را به عنوان حيوان خانگي محبوب خود بزرگ كرده اند و طبق گفته خود، هم اكنون به خوبي توانسته اند رفتار و عادت هاي اين حيوان وحشي را متوجه شده و با او كنار بيايند.

عكس گرگ
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۳:۰۱ توسط:sana موضوع:

دختري كه گوشت حيوانات مرده را مي*خورد+عكس


يك دختر 21 ساله بريتانيايي عادت غذايي بسيار غير معمولي دارد. گفتني است، اين دختر كه متخصص تاكسي درمي حيوانات مرده است قبل از انجام اين كار گوشت اين حيوانات را خود به عنوان خوراكي مصرف مي كند. اين دختر هدف از انجام اين كار را جلوگيري از ايجاد ضايعات گوشتي و دور ريختن آنها حين انجام كار تاكسي درمي معرفي كرده است. از جمله حيواناتي كه او آنها را تاكسي درمي مي كند مي توان مواردي مانند خرگوش، سنجاب، گوزن، پرندگاني مانند قرقاول و كبوتر را نام برد. بسياري از افراد اين شيوه خوردن غذا در او را غيرعادي دانسته*اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۵۳ توسط:sana موضوع:

خوش قلب ترين آرايشگر +عكس

"مارك باستوس" يك آرايشگر خوش قلب فيليپيني است كه در نيويورك زندگي مي كند. او اين روزها با توجه به كارهاي خيري كه انجام مي دهد به عنوان يك آرايشگر خوش قلب و مهربان شناخته مي شود و افراد بسياري او را تحسين كرده اند.

انجام دادن كار نيكو به زمان و مكان محدود نمي شود. گاهي اوقات با پرداخت مبلغي به عنوان كمك به خيريه ها مي توان در شادي افراد نيازمند شريك بود، زماني هم هست شما با توجه به حرفه خود دست به كاري ارزشمند مي زنيد كه ارزش فراواني دارد.

"مارك باستوس" يك آرايشگر خوش قلب فيليپيني است كه در نيويورك زندگي مي كند. او اين روزها با توجه به كارهاي خيري كه انجام مي دهد به عنوان يك آرايشگر خوش قلب و مهربان شناخته مي شود و افراد بسياري او را تحسين كرده اند.اين آرايشگر هر يكشنبه كه تنها روز تعطيلي كاري اش است، به محله هاي فقيرنشين نيويورك مي رود و افراد بي خانماني كه نياز به اصلاح دارند پيدا مي كند سپس از او درخواست مي كند كه موهايش را كوتاه و ريشش را مرتب كند."مارك" اينكار را براي 7 نفر انجام مي دهد و سپس به خانه مي رود. او كه از سال 2012 اينكار خود را آغاز كرده است حالا در محله هاي فقيرنشين كاملا شناخته شده است و دوستداران زيادي پيدا كرده است.

اين آرايشگر 30 ساله مي گويد: " سال 2012 براي ديدن خانواده ام به فيليپين رفتم و در آنجا به درخواست مادرم سر بچه هاي فقير را اصلاح كردم و اين كار حس خوبي به من داد و تصميم گرفتم تا هر آخرهفته در نيويورك اين كار را انجام دهم. "
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۴۶ توسط:sana موضوع:

تنها اختلاف خانه پر عشق احسان و سولماز پر طرفدار ماه عسل +تصاوير جديد

احسان با لبخند مي*گويد: «تنها اختلاف ما در زندگي مشتركمان اين است كه من مي*خواهم فرزندمان دختر باشد و سولماز پسر دوست دارد.»

دو اسطوره*اي كه عشق*شان در قاب برنامه ماه عسل جاويدان شد. عشقي كه در گذر سال*هاي سخت آزموده شده و به اثبات رسيده. مهمان اين زوج دوست*داشتني شديم. ما به منزلشان رفتيم و گفتگويي متفاوت اتفاق افتاد.

***

-آشنايي با كفش*فروشي

سولماز از سرآغاز اين عاشقانه مي*گويد: «نوزده ساله بودم و در رشته معماري در دانشگاه آزاد مشغول به تحصيل و البته چون ديگر دختران جوان، عاشق خريد لباس. روزي متوجه شدم كه چند نفر از هم كلاسي*هايم كفش*هاي كتاني زيبايي را به پا كردند. نشاني محلي را كه از آن خريد كرده بودند جويا شدم و به آن مغازه در پاساژ سپيد واقع در تهرانپارس رفتم تا كفش بخرم. از قضا فروشنده مغازه احسان بود.

پسري كه مي*شد از نگاهش نجابت را خواند. تنها يك ماه پس از اين ديدار، احسان با حضور مادرش به من پيشنهاد ازدواج داد و تنها دور روز بعد هم، او و خانواده*اش براي خواستگاري به خانه ما آمدند. البته اين ازدواج از طرف دو خانواده كه سنتي و مذهبي بودند به راحتي پذيرفته نشد به خصوص برادر من خيلي در اين زمينه سخت*گير بود و به شدت با اين ازدواج مخالفت مي*كرد. حدود يك ماه تحقيقات دقيق و مفصلي در رابطه با احسان انجام داد و بعد از يك ماه گفت اين پسر كوچك*ترين مشكلي ندارد. به اين ترتيب خانواده من با ترديد به اين ازدواج رضايت دادند.

ترديدي كه در حدود سه ماه نامزدي ما باعث شد كه رفت و آمد*هاي ما به شدت محدود شود. پدرم كه من آخرين فرزند او بودم و من را خيلي دوست داشت، يك روز با احسان به كارگاهش رفت تا بيشتر با او آشنا شود و در اين ديدار من را به احسان سپرد و از او قول گرفت كه از اين امانت به خوبي مراقبت كند تا پس از اين خيالش آسوده باشد. پيماني كه همسرم تا امروز به آن پايبند است.»

سرانجام احسان كه عاشقانه امام رضا(ع) را دوست دارد و براي به دست آوردن دختر مورد علاقه*اش به او توسل جسته، با موافقت خانواده همسرش، تاريخ هشت هشت سال هشتاد و هشت (كه مصادف با ميلاد امام هشتم است) را براي جاري شدن خطبه عقد مشخص مي**كند و در اين روز با سولماز پيمان مي*بندد كه تا پايان عمر در كنار او باشد. و باز هم اين جمله معروف سولماز كه مدام تكرار مي*كند «دوسم داره.»

از او مي*پرسيم كه آيا تو هم احسان را دوست داشتي؟ با صداقت هميشگي*اش مي*گويد: «راستش رو بگم، اوايل دوستش نداشتم، فقط او و رفتارش را مي*پسنديدم. چون از همه جهت ايده*آل بود؛ پسر دست و دل باز و با معرفتي بود كه به من اعتماد داشت. از نگاهش مي*فهميدم مرا دوست دارد. بنابراين او را انتخاب كردم. بعد از عقد هم دوستش نداشتم، چون ديگر عاشقش شده بودم.»

از احسان مي*پرسم: «چه چيزي باعث شد كه اين اندازه سولماز را دوست داشته باشي؟» او با قاطعيت مي*گويد: «به نظرم دوست داشتن دليل نمي*خواهد. تنها بايد دل*ها به هم گره بخورد كه در مورد من و سولماز اين اتفاق افتاده و واقعا او را دوست داشتم. خيلي تلاش كردم تا خانواده*اش را راضي كنم، به خصوص كه اوايل خود سولماز هم مردد بود و بالاخره با او صحبت كردم و به او تعهد دادم كه عشق من پايدار است و من تصميمي نمي*گيرم، مگر اينكه درباره آن فكر كرده باشم و پس از آن، به تصميم خود پايبند خواهم ماند. پس از اين گفت*وگو سولماز به من اعتماد كرد.

پدر او هم بعد از اينكه از من قول گرفت تا از امانتي كه به من سپرده به خوبي مواظبت كنم، ديگر كمتر نگران بود و براي انجام مراسم به ما سخت نگرفتند. امروز كه به گذشته نگاه مي**كنم، مي*بينم خداوند زندگي ما را مثل يك بازي شطرنج، مرحله به مرحله كنار هم چيد و پيش برد.»-يك ماه قبل از تصادف اتمام حجت كرده بودم

سولماز براي*مان تعريف مي**كند كه «حدود يك ماه پيش از تصادف، شبي براي احسان پيام فرستادم و از او پرسيدم چقدر مرا دوست داري و اگر اتفاقي براي من بيفتد باز هم حاضري كنار من باشي؟» احسان از من درباره منظور حرف*هايم پرسيد. من به او گفتم اگر مشكل بزرگي براي من پيش بيايد، مثلا چهره من بهم بريزد يا زمين*گير شوم، آيا باز هم حاضري مراقب من باشي و كنارم بماني؟

احسان كه نگران شده بود، در پاسخ به من گفت: «به همان امام رضايي كه تو را از او خواستم، تا ابد در كنارت خواهم ماند.» من آن روز حتي به ذهنم نمي*رسيد كه چنين اتفاقي برايم بيفتد و فقط مي*خواستم از عشق همسرم نسبت به خودم مطمئن شوم، اما امروز مي*بينم كه او واقعا وفادار است.» زندگي براي اين دو دلداده به شيريني سپري مي*شود.

احسان دركسب و كار خود موفق است و سولماز كه در رشته معماري تحصيل مي*كند، در عرصه ورزشي و در رشته شنا، موفقيت*هايي به دست مي*آورد و از همه مهم*تر در زندگي خانوادگي هم عاشقانه*اي را تجربه مي*كند كه همه اطرافيان اگر چه آن را مي*ستايند، اما در دوام آن ترديد مي*كنند! جهيزيه خود را با ذوق و شوق تهيه مي*كند و براي برگزاري مراسم عروسي آماده مي*شود.

اما تقدير، قصه ديگري را براي او و همسر مهربانش رقم زده. سولماز كه براي برگزاري چهلمين روز درگذشت مادربزرگش راهي تبريز است، در مسير دچار سانحه مي*شود. در اين حادثه او پدر، مادر و دخترعمويش را از دست مي**دهد و خودش هم راهي بيمارستان مي*شود. آن هم با هوشياري سه درصد. شرايط سولماز آنقدر حاد است كه پزشكان اميد زيادي به بهبود او ندارند.

اما احسان، همسرش را از خدا مي*خواهد. از آنجا كه شرايط جسمي سولماز مناسب نيست و بيمارستان اجازه انتقال او به تهران را نمي**دهد. پدر و مادر احسان منزلي را در قزوين اجاره مي*كنند تا در اين شرايط سخت، در كنار تنها پسرشان و همسرش باشند. احسان تمام مدت در بيمارستان است.

يا در كنار تخت محبوبش و مشغول صحبت كردن با او و يا در نمازخانه و در حال دعا به درگاه معبودش. او از خدا مي**خواهد كه همسرش را به او برگرداند و بار ديگر به امام هشتم (ع) متوسل مي*شود و نذر مي*كند كه اگر سولماز به زندگي برگردد، خادم حرم امام رضا(ع) شود.

نذري كه هنوز شرايط برآورده كردنش مهيا نشده و او از اين بابت ناراحت است. احسان هر صبح به ديدار سولماز مي*آيد و با وجود اينكه به او گفته*اند همسرش نمي*تواند غذا بخورد، هر روز براي او ناهاري را كه مادرش پخته و ميكس كرده، همراه مي*آورد و ساعت*ها با سولماز صحبت مي*كند.

سرانجام عشق معجزه مي*كند و سولماز با وجود ناباوري پزشكان، به هوش مي*آيد. او در اولين واكنش درباره احسان مي*پرسد و چون او را بالاي تخت خود حاضر مي*بيند، احساس آرامش مي*كند و دوباره به خواب فرو مي*رود.

-۲ سال سكوت

بعد از ترخيص سولماز از بيمارستان، احسان كه لحظه*اي براي همراهي با او مردد نشده، با كمك خانواده خود و سولماز در خانه پدري همسرش از او مراقبت مي*كند. براي امكان تنفس بهتر لوله*اي به گلوي سولماز متصل مي*شود. لوله*اي كه امكان تكلم را از او گرفته و او به كمك اشاراتي كه تنها احسان متوجه آن مي*شود با اطرافيان ارتباط برقرار مي*كند.

بعد از دو سال، پزشك تصميم مي*گيرد از اين پس سولماز، بدون كمك گرفتن از اين لوله تنفس كند. از بيمارش مي*خواهد براي صحبت كردن تلاش كند. اما او كه شنيده، براي افرادي در شرايط او ديگر امكان تكلم وجود ندارد، براي اين كار كوشش نمي*كند.

پزشك بار ديگر از سولماز مي**خواهد سعي خود را بكند و به او مي*گويد كلمه*اي كه تمام اين دو سال در قلبت بود و با تمام وجود مي**خواستي بگويي اما نمي*توانستي، بگو… سولماز از خدا كمك مي*خواهد و با تمام توان خود «احسان» را صدا مي*كند. احسان كه در آشپزخانه است و ابدا انتظار شنيدن صداي سولماز را ندارد، در خانه به دنبال صدا مي*گردد. از طرفي سولماز كه دو سال تمام براي صدا كردن همسرش انتظار كشيده، دوباره او را صدا مي*كند.

اين بار احسان متوجه او مي*شود و با چهره*اي كه از اشك پوشيده شده، خود را به او مي**رساند تا چهار شب سولماز قرص*هاي آرام* بخشش را نمي**خورد و تا صبح بيدار مي*ماند و به اندازه دو سال سكوت، با تنها عشق زندگيش از درد* دل*هايش مي*گويد.

-سولماز را به خانه*اش مي*برد

بعد از اين اتفاق، سولماز كه عاشقانه همسرش را دوست دارد و دلش نمي*خواهد او حتي ذره*اي رنج بكشد، از خانواده*اش مي*خواهد به منزل پدري احسان بروند و از او بخواهند كه به دنبال سرنوشتش بدون سولماز برود. درخواستي كه احسان را پريشان مي**كند. او به خانه همسرش مي*آيد و به برادر سولماز مي*گويد كه مي**خواهد همسرش را به خانه خودش ببرد. با وجود مخالفت سولماز، احسان خانه*اي را تهيه مي*كند. جهيزيه سولماز را در آن مي*چيند و جشن عروسي را با حضور جمعي از اقوام و دوستان برگزار مي*كند.

او براي ساعاتي كه در منزل حضور ندارد، پرستاري استخدام مي*كند و براي بهبود سولماز و شيريني روز افزون زندگيش مي*كوشد. سولماز مي*گويد: «من هم با وجود شرايط مشكلم هر روز فكر مي*كنم كه چه*طور زندگي*ام قشنگ*تر بشود. من با وجود *اينكه شب*ها قرص آرام*بخش مي*خورم، هر روز صبح براي راهي كردن همسرم به محل كارش، بيدار مي*شوم و با او صحبت مي*كنم. مطمئن مي*شوم كه ناهار خود را همراه مي*برد

. او را به خدا مي*سپارم و بعد از خروج او از خانه مي*خوابم و به نظارت خانه*ام اهميت مي**دهم. روزانه ساعت*ها تلفني با همسرم صحبت مي*كنم و براي شام خوردن با او منتظر مي*مانم و در هر شرايطي پيش از آمدن او به خانه قرص خوابم را نمي*خورم. بدون اطلاع او هيچ كاري نمي**كنم و بدون او با هيچ*كس بيرون نمي*روم.

او هم متقابلا با من درباره تمام كارهايش، حتي درباره فعاليت*هاي كاري*اش صحبت مي*كند. با من مهربان است. او حتي در توليدي*اش برايم كفش*هاي زيبا و مخصوصي تهيه كرده كه با وجود شرايط من، برايم قابل استفاده است.»

-زندگي*مان را تحسين مي*كنند

از سولماز كه عاشقانه همسرش را دوست دارد مي*پرسيم: «اگر به پنج سال پيش و قبل از تصادف برگردد، تو بين بهره*مندي از سلامتي و زندگي عادي با احسان و عشقش كدام را انتخاب مي*كني؟»

سولماز به احسان نگاه مي**كند و مي*گويد: «بارها به او گفته*ام حاضرم تا پايان عمر اين شرايط را تحمل كنم، اما او را از دست ندهم. حاضر نيستم لحظه*اي روي پاهايم بايستم، اما همسرم از من دور باشد. من بدون او، حتي سلامتي را نمي**خواهم دلم مي*خواهد سلامتي*ام را به دست آورم تا در كار احسان زندگي بهتر و شيرين*تري را داشته باشم.»

او اضافه مي*كند «اوايل كه اين اتفاق برايم افتاده بود از خدا گله مي*كردم كه چرا من؟ مگر من چه گناهي كردم كه مستوجب اين عقوبت هستم؟ اما بعد ديدم كه خدا دري را بسته و هزار در ديگر را به رويم باز كرده است. همه، ما را دوست دارند و تمام آشنايان، زندگي مشتركمان را تحسين مي*كنند و همين براي من كفايت مي*كند. من و همسرم دركار هم آرامشي داريم كه خيلي از افراد كه از سلامتي كامل هم بهره*مند هستند آن را تجربه نمي*كنند. شايد اگر اين اتفاق براي من نيفتاده بود، من اين همه خوشبختي را احساس نمي*كردم. الان من يك درصد هم به اين مشكلم فكر نمي*كنم

. تنها به زيباتر شدن زندگي*ام فكر مي*كنم. اهل شوخي هستم و مدام مي*خندم. بيرون مي*روم و حتي با همسرم به مسافرت*هاي كوتاه مي*رويم و هيچ*چيز در زندگي**ام كم ندارم، حتي احساس مي*كنم زندگي*مان از گذشته هم زيباتر شده.»احسان مي*گويد: «من مطمئن هستم كه خدا هرگز بد بنده*اش را نمي*خواهد و اگر چه شرايط مشكلي داريم اما شايد اگر اينگونه نبود، زندگي ما اين اندازه قشنگ نبود. زندگي كه اگر چه بعضي بعد از برنامه*ماه عسل برايش اشك ريختند، اما براي ما سرشار از شادي است.

من آن را دوست دارم و از آن لذت مي*برم و اصلا براي همين به برنامه ماه عسل رفتيم تا به مردم بگوييم با شرايط مشكل هم مي*توان زندگي كرد و خوشبخت بود. فقط بايد كمي ديدمان را تغيير دهيم و مقاوم*تر باشيم.»

سولماز مي*گويد: «اگر اين اتفاق براي احسان مي*افتاد من نمي*توانستم چون او رفتار كنم. من نمي*توانستم عشق زندگي*ام را اين گونه ببينم، نمي*توانستم ببينم عزيز*ترين آدم زندگي*ام كه روزي سلامت و سرزنده بوده، امروز نمي*تواند چون گذشته باشد. همسرم واقعا صبور است و با خدا رفاقت مي*كند. من هر بار احساس خستگي مي**كنم به او و آرامشش فكر مي*كنم و دوباره اميدوارم مي*شوم.»

-گاهي دعوا مي*كنيم

از اين زوج صميمي مي*پرسم كه آيا با هم دعوا هم مي*كنيد؟ احسان مي*گويد: «حقيقت اين است كه گاهي هم با هم دعوا مي*كنيم كه مقصر تمام اين مشاجرات هم من هستم. كه گاه گرفتار مشكلات كاري*ام مي*شوم. اما، دلخوري*هاي ما از هم زود گذر است»

. اما سولماز مي*گويد: «نه، من و عشقم به احسان دليل اصلي تمام مشاجراتمان است. من از صبح كه همسرم از خانه بيرون مي*رود به ساعت روبرويم نگاه مي*كنم و براي بازگشت او انتظار مي*كشم و اگر حتي پنج دقيقه تاخير داشته باشد به شدت عصبي مي*شوم. او تنها كسي است كه مرا درك مي*كند و شرايط من را مي*فهمد.

حتي گاهي وقتي در خانه به خواب مي*رود آنقدر او را صدا مي*كنم تا به من نگاه كند و با من حرف بزند و همين علاقه من به اوست كه باعث دلتنگي*هاي من و مشاجرات گاه*گاه*مان مي*شود.»

-شايعات بعد از ماه عسل

از احسان درباره بازار داغ شايعات بعد از برنامه ماه عسل مي*پرسم. او برايم خاطره جالبي تعريف مي*كند و مي*گويد: «بعد از برنامه، آقايي به من گفت كه شما چه قدر شبيه احساني هستيد كه در برنامه ماه عسل شركت كرده بود و من هم واكنشي نشان ندادم تا بيشتر درباره نظرات مردم بدانم. اين آقا در ادامه به من گفت كه اين برنامه يك شوي تلويزيوني بود و اين مساله ممكن نيست. حتما اين آقا، همسر ديگري دارد… به او گفتم كه من خود احسان هستم و زندگي مان به همان اندازه كه گفتيم شيرين است. او باور نمي*كرد و نهايتا مجبور شدم تنديس برنامه را كه در محل كارم گذاشته*ام به او نشان دهم تا صداقت مرا بپذيرد.»

سولماز درباره شايعه*اي كه درباره بهره*مندي احسان از ارثيه پدري*اش به وجود آمده مي*گويد: «تمام سهم از ارثيه و ديه والدينم را با موافقت همسرم، براي شادي روح پدرم و مادرم هزينه كردم و به ذره*اي از آن دست نزدم.» در صورتي كه پس از برنامه ماه عسل، شايعه درست كرده بودند كه ارث پدري*ام را احسان برداشته! احسان اضافه مي*كند «بعد از اتفاقي كه براي سولماز افتاد من با مشكل مالي در حدود صد ميليون تومان روبرو شدم. خسارتي كه با كل دارايي كه پدرم در تمام عمر جمع كرده بود، برابري مي*كرد.

اما به پشتوانه امام هشتم و به دلگرمي سولماز، تلاشم را از سر گرفتم و امروز با لطف خدا و به بركت نفس همسرم و تلاش هر دويمان دوباره روي پاي خودم ايستادم.» او تاكيد مي*كند «در زند گي*ام هر چه دارم از دعاي سولماز دارم. او امانت خدا پيش من است و خدا هم هرگز امانتش را به دست هر كسي نمي*سپارد و من مصمم هستم كه از عهده شكر اين موهبتي كه خدا نصيبم كرده برايم و از اين امانت به خوبي نگهداري كنم.»

-احسان دختر دوست دارد و سولماز پسر

از اين زوج دوست*داشتني مي*خواهم درباره برنامه*هايي كه براي آينده دارند صحبت كنند. احسان مي*گويد كه دوست دارد بتواند نذرش را ادا كند و سولماز مي*گويد قصد دارد تحصيلاتش را ادامه دهد و همسرش به او قول داده كه در اين مسير با او همراهي كند. سولماز همچنين مي*گويد: «به تازگي با يك دكتر خوب آشنا شدم كه البته اين هم از لطف خداست. با كمك او سعي مي*كنم كه دوباره بتوانم راه بروم. وقتي خوب شدم با همسرم به زيارت امام* رضا(ع) خواهيم رفت و بعد از بازگشتمان دوست داريم كه صاحب فرزند شويم. چون هر دوي ما و به خصوص احسان عاشق بچه هستيم و دلم مي*خواهد همسرم به *آرزويش برسد.»

احسان با لبخند مي*گويد: «تنها اختلاف ما در زندگي مشتركمان اين است كه من مي*خواهم فرزندمان دختر باشد و سولماز پسر دوست دارد.»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۳۸ توسط:sana موضوع:

ماه تولد شما⇦خصوصيات شما

فروردين
- سمبل: قوچ
- عنصر: آتش
- سياره: مريخ
- عضو آسيب پذير: سر
- روز اقبال: سه شنبه
- سنگ خوش يمن: الماس
- رنگ: قرمز
فرورديني ها در پي عشق آتشين و پر شورترين عشق ممكن اند. او خود به خود جنس مخالف را جذب مي كند. لذتهاي جسماني براي او بسيار اهميت دارد و گاه احساس مالكيت شديدي نسبت به معشوق خود را دارد.

2- ارديبهشت
- سمبل: گاو نر
- عنصر: خاك
- سياره: ناهيد
- عضو آسيب پذير: گردن
- روز اقبال: جمعه
- اعداد شانس: 4 و 6
- سنگ خوش يمن: زمرد سبز
- رنگ: آبي روشن
- گل: خشخاش
- حيوان: گاو
جذاب است و عشقش تا حدي نفساني.ب راي او عشق اهميت زيادي دارد و اگر عاشق شود، عاشقي فداكار خواهد بود. معمولاً صبر ميكند. ابتدا طرف مقابل تعهد خود را ثابت كند و سپس خود را در اين تعهد شريك ميكند.

3- خرداد
- سمبل: دو قلوها
- عنصر: هوا
- سياره: عطارد
- عضو آسيب پذير: دست و شانه
- روز اقبال: چهارشنبه
- اعداد شانس: 5 و 9
- سنگ خوش يمن: عقيق
- رنگ: زرد
- گل: زنبق
- حيوان: پروانه
چه راحت ميتوان عاشق او شد. جذابيت و شيريني كلام او به خوبي بر اين مدعاست. او عاشق شادي و خوش بودن است و اگر نتوانيد او را شاد كنيد، جذابيت خود را از دست مي دهيد.

4- تير
- سمبل: خرچنگ
- عنصر: آب
- سياره: ماه
- عضو آسيب پذير: سينه و شكم
- روز اقبال: دوشنبه
- اعداد شانس: 3 و 7
- سنگ خوش يمن: مرواريد
- رنگ: نقره اي
- حيوان: حيوانات صدفدار
او مانند سياره خود - ماه - در حال تغيير است. اگر به او اطمينان كامل نداشته باشي، هرگز رابطه عاشقانه با او نخواهيد داشت. او از عشق ورزيدن لذت مي برد و در عوض مي خواهد آن را دريافت كند.

5- مرداد
- سمبل: شير
- عنصر: آتش
- سياره: خورشيد
- عضو آسيب پذير: قلب و پشت بدن
- روز اقبال: يكشنبه
- اعداد شانس: 8 و 9
- سنگ خوش يمن: ياقوت
- رنگ: زرد
- گل: آفتابگردان
- حيوان: گربه سانان
عاشق عاشق شدن است و معشوق خود را غرق هداياي خود مي كند. تلاش مي كند تا رابطه عاشقانه بي نقصي را خلق كند.

6- شهريور
- سمبل: باكره
- عنصر: خاك
- سياره: عطارد
- عضو آسيب پذير: سيستم عصبي
- روز اقبال: چهارشنبه
- اعداد شانس: 3 و 5
- سنگ خوش يمن: ياقوت كبود
- رنگ: سبز
- گل: بنفشه
- حيوان: سگ كوچك - گربه
مي تواند چنان تودار باشد كه به نظر برسد كه از برخورد با ديگران منع شده ولي آنگاه كه به عشق واقعي خود دست پيدا كند، ديگر اين ويژگي او را نخواهيد ديد. براي چنين انسان فداكار و مهربان، تحمل سختي بسيار با ارزش است. او به آساني در عشق گول نمي خورد چون مي داند در پي چيست.

7- مهر
- سمبل: ترازو
- عنصر: هوا
- سياره: ونوس
- عضو آسيب پذير: كمر و كليه ها
- روز اقبال: جمعه
- اعداد شانس: 6 و 9
- سنگ خوش يمن: الماس
- رنگ: آبي و بنفش
- گل: سرخ
- حيوان: خزندگان
او مي تواند دوست خوب و ميزباني عالي باشد. او در سياست دومي ندارد.

8- آبان
- سمبل: عقرب
- عنصر: آب
- سياره: پلوتون
- روز اقبال: سه شنبه
- اعداد شانس: 2 و 4
- سنگ خوش يمن: ياقوت زرد
- رنگ: قرمز
- حيوان: حشرات
مرموز است ولي ميتواند عاشق باشد. از حمايت ديگران لذت مي برد. او مي تواند حسود و تودار باشد. با كسي كه حس كند قابل اطمينان است، كنار مي آيد.

9- آذر
- سمبل: كمان دار
- عنصر: آتش
- سياره: ژوپيتر
- عضو آسيب پذير: كبد
- روز اقبال: پنج شنبه
- اعداد شانس: 5 و 7
- سنگ خوش يمن: فيروزه
- رنگ: ارغواني
- گل: نرگس
- حيوان: اسب
اگر شخص مورد علاقه اش را پيدا كند، وفادار است. مشكل اينجاست كه خواسته اش را بيان نمي كند و صبر ميكند تا خودتان حدس بزنيد.

10- دي
- سمبل: بز
- عنصر سمبل: بز
- عنصر: خاك
- سياره: زحل
- عضو آسيب پذير: زانو - استخوان
- روز اقبال: شنبه
- اعداد شانس: 8 و 9
- سنگ خوش يمن: عقيق رنگارنگ
- رنگ: سياه و قهوه اي
عجله اي در عشق ندارد. نه به سرعت عاشق مي شود، نه به سادگي راز دل خود را مي گويد. او همواره در حركت است ولي نمي داند چرا. فقط مي داند بايد موفق شود. اگر فكر ميكنيد مي توانيد او را از رسيدن به هدفش باز داريد و به سمت خود جذب كنيد، سخت در اشتباهيد.

11- بهمن
- سمبل: آب گير
- عنصر: هوا
- سياره: زهره
- عضو آسيب پذير: مچ و ساق پاها
- روز اقبال: چهارشنبه
- اعداد شانس: 1 و 7
- سنگ خوش يمن: ياقوت ارغواني
- رنگ: آبي
- حيوان: پرندگان درشت اندام
اگر عاشق متولد بهمن باشيد، با تمام وجود عاشق شما خواهد شد. تنها نكته اي كه بايد از آن دوري جوييد، اين است كه بر سر راه پيشرفت او قرار نگيريد. او عاشقي صادق است. دير عصباني مي شود. آزار دهنده نيست. برنامه هاي خودش را دارد. هرگز تغيير نخواهد كرد. اگر نتوانيد خود را با ايده هاي گوناگون مذهبي، فرهنگي
و اجتماعي او هماهنگ كنيد، هرگز شانسي براي دستيابي به عشق پايدار او نخواهيد داشت.

12- اسفند
- سمبل: دو ماهي كه خلاف جهت هم شنا مي كنند.
- عنصر: آب
- سياره: نپتون
- عضو آسيب پذير: پاها
- روز اقبال: جمعه
- اعداد شانس: 2 و 6
- سنگ خوش يمن: ياقوت كبود
- رنگ: سبز روشن
- گل: نسرين
- حيوان: ماهي
اگر عاشق شماست، واقعاً خوشبختيد. او به پاي معشوق، فداكاريهاي بسيار مي كند. براي حفظ اين رابطه از هيچ كاري رويگردان نيست. مادامي كه به او وفادار باشيد، از آن شما خواهد بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۲۴ توسط:sana موضوع:

سنگ ماه تولد شما واثرات ان♥

سنگها مي توانند شما را جادو كنند و بر فعاليت هايتان تاثير بگذارند. اگر در درستي اين قضييه ترديد داريد در موقعيتي كه نياز به شجاعت داريد يك تكه سنگ «حديد» با خود حمل كنيد تا اثر آن را به چشم ببينيد. يا مي توانيد براي اينكه عشق بين خود و همسرتان را افزايش دهيد گردن بندي از لاجورد به گردن بياويزيد، چون لاجورد عشق و دوستي را زياد مي كند. . هر يك از سنگهاي موجود در طبيعت خاصيتي ويژه و منحصر به فرد دارد. انرژي از امواج كيهاني عبور مي كند و به واسطه سنگهايي كه بر گردن آويخته ايد يا به نحوي با بدن شما در تماس قرار گرفته اند به شما منتقل مي شود.علاوه بر اين دانشمندان بر اين باورند كه هر سنگ با متولد ماه خاصي ارتباط بيشتر و بهتري برقرار مي كند و مي تواند براي درمان بيماريها يا متعادل كردن قواي روحي و دماغي او مثمر ثمر باشد. به خاطر داشته باشيد كه براي متولدين هرماه، علاوه بر سنگ مخصوص خود او، ممكن است چندين سنگ ديگر هم مفيد باشد. شما سنگ ها را چقدر مي شناسيد و درباره آنها چه اطلاعاتي داريد؟چه سنگي براي شما مفيد است؟پس ادامه متن را حتما بخوانيد: فروردين : الماس
الماس، يكي از گرانبهاترين و زيباترين سنگهاي موجود در طبيعت با متولدين فروردين ارتباط بيشتري برقرار مي كند. اين سنگ اعتماد به نفس را افزايش مي دهد و احساس شكست ناپذيري را در انسان تقويت مي كند.الماس يكي از قديمي ترين سنگهاي موجود در طبيعت است كه خاصيت تصفيه كنندگي دارد و مخصوصا روي كاركرد كليه ها و مثانه اثر مثبتي مي گذارد. علاوه بر آن كارايي و قدرت سنگهاي ديگر را هم افزايش مي دهد. فراموش نكنيد متولد هر ماهي هستيد و از هر سنگي استفاده مي كنيد افزودن الماس به گردن بند خود را از ياد نبريد.
ارديبهشت :زمرد سنگ متولدين ماه مياني بهار، زمرد است. زمرد از زمان خيلي دور به عنوان سنگ درماني به كار مي رفته است. يكي از مهم ترين ويژگي هاي آن اين است كه روح و جسم را با هم متعادل مي كند. اين سنگ روي تيروئيد و تصلب شرائين اثر مي گذارد و در مورد بيماراني كه پاركينسون دارند يا مبتلا به صرع هستند روند درمان را بهبود مي بخشد. زمرد فشار خون و بيماري قلبي را نيز كنترل مي كند. در زمان هاي گذشته براي درمان بچه هاي كوچك هنگامي كه به تب مبتلا مي شدند مورد استفاده قرار مي گرفته است. اين سنگ ادراكات شهودي را افزايش مي دهد و در ايجاد نبوغ تاثير دارد. يوگي ها و كساني كه مديتيشن مي كنند اعتقاد دارند وقتي زمرد همراه دارند زودتر به تمركز مي رسند.
خرداد : مرواريد سنگ اختصاصي متولدين خرداد ماه مرواريد است. به مرواريد، داروي جادويي نيز مي گويند. اين سنگ روي اعصاب و كليه عضلات اثر مثبت مي گذارد و بيماريهاي ناشي از كمبود كلسيم را برطرف مي كند. مرواريد نيروي حيات را افزايش مي دهد و ضد اضطراب عمل مي كند. علاوه بر آن همراه داشتن مرواريد باعث ميشود قوه ابتكار شما بهتر عمل كند و خلاقيتتان افزايش يابد.
تير : گارنت سنگ متولدين نخستين ماه تابستان «گارنت» است كه به رنگ تيره و شبيه ياقوت قرمز در طبيعت ديده مي شود. گارنت سنگ حامي مسافريني است كه با كشتي سفر مي كنند. اين سنگ براي استحكام ديواره هاي سرخرگ، تقويت چشم و درمان سرطان در مراحل اوليه آن كارايي دارد. اثرات اين سنگ ميان زنان بيشتر نمايان مي شود. گارنت بيماريهاي زنانگي را بهبود مي بخشد و بر درمان اختلالات قاعدگي اثر مثبت مي گذارد.
مرداد : پريدوت و اونيكس پريدوت و اونيكس سنگهاي متولدين مرداد ماه هستند. اونيكس سنگي شبيه عقيق است كه به رنگ سياه يافت مي شود. اين سنگ براي درمان اعتياد مورد مصرف دارد. به نظر مي رسد از آن جا كه اونيكس اعتماد به نفس و دلگرمي را افزايش مي دهد از گرايش افراد به سوي اعتياد مي كاهد. اونيكس روي سياهرگها و مفاصل بخصوص در افرادي كه كه دچار نقرس هستند اثر مثبتي مي گذارد و از لحاظ رواني موجب ازدياد هماهنگي روحي انسان مي شود.
شهريور : ياقوت كبود ياقوت كبود سنگ مخصوص متولدين شهريور ماه است. اين سنگ داراي خاصيت شفابخشي است و روي سلول هاي پوست، مو و ناخن خيلي تاثير مي گذارد. ياقوت كبود از ريزش مو جلوگيري مي كند و سيستم عصبي را بهبود مي بخشد. اين سنگ درد را كاهش مي دهد و براي بيماريهاي مزمني مثل روماتيسم و نقرس اثر مثبت دارد. علاوه بر آن براي درمان سرگيجه و جلوگيري از خونريزي زخم ها به كار مي رود.
مهر: مونستون و اوپال متولدين مهر ماه مي توانند از سنگهاي مونستون و اوپال استفاده كنند. مونستون چندين رنگ دارد . سفيد مايل به آبي، مايل به سبز و مايل به صورتي آن در طبيعت يافت مي شود. سنگي است كه روي اختلالات هورموني خيلي تاثير مثبتي دارد بخصوص شير مادران را افزايش مي دهد. اين سنگ روي تيروئيد هم اثر مثبت دارد و باعث مي شود موانع احساسي شخص از بين برود. اوپال از خانواده عقيق است و سنگي است كه در كشور استراليا به دست مي آيد. اين سنگ روي التهابات روده و معده موثر است و بر جريان خون نيز اثر مي گذارد. از اين سنگ به طلسم خوشبختي نيز ياد شده است. در گذشته مرسوم بوده كه از اشخاص مبتلا به افسردگي ، در خواست مي كردند به اوپال سياه نگاه كنند چون اعتقاد داشتند اين كار افسردگي آنها را از بين مي برده است.
آبان: سيترين و ياقوت قرمز سيترين و ياقوت قرمز سنگ هاي متولدين اين ماه هستند. ياقوت قرمز براي بيماريهاي ويروسي و اپيدمي ، همچنين درمان تب مفيد است. اين سنگ بيحسي و رخوت را از بين مي برد و از زايمان زودرس جلوگيري مي كند. ياقوت قرمز ايمني بدن را افزايش مي دهد و از لحاظ رواني هم باعث رهايي از وابستگي هاي رواني مي شود. از زمان قديم متداول بوده كه به زوجهاي جوان توصيه مي شده اين سنگ را براي وفاي بيشتر نسبت به شريك زندگي به گردن بياويزند.
آذر : سنگ فيروزه رسيديم به متولدين آذرماه و سنگ فيروزه. از سنگ فيروزه به عنوان سنگ حامي ياد شده است. معروف است كه در اروپا خلبانان و مهمانداران هواپيما براي ايمني در سفر از فيروزه استفاده مي كنند. چون اين سنگ از سقوط جلوگيري مي كند. فيروزه بر روي عملكرد نادرست كبد اثر مي گذارد و قدرت و سوي چشم را افزايش مي دهد. فيروزه ضد افسردگي است، نشاط آور مي آورد و التهبات پوستي را فرو مي نشاند.
دي:نكته عجيبي است! متولدين دي ماه سنگ مخصوص به خود ندارند اما در عوض همه سنگها با تمام خواصشان براي آنها مفيد هستند. پس آزاد هستيد با توجه به علاقه و تمايلتان هر سنگي را كه مي خواهيد انتخاب كنيد.بهمن: آماتيست آماتيست، سنگ كريستالي بنفشي كه به اضطراب پايان مي دهد سنگ متولدين بهمن ماه است. اين سنگ ضد اضطراب و كابوس است و براي كساني كه بدخواب هستند يا مدام كابوس مي بينند توصيه شده است. تجربه نشان داده است كه افراد مضطرب وقتي آماتيست همراه خود دارند به آرامش مي رسند.
اسفند: مرجان متولدين آخرين ماه سال با مرجان پيوند برقرار مي كنند. مرجان از گياه دريايي به دست مي آيد و از رنگ قرمز پررنگ تا گل بهي و صورتي يافت مي شود. چون منشاء آن كلسيم است روي بيماري استخوانها بخصوص راشيتيسم تاثير مثبت مي گذارد. مرجان براي استحكام دندانها مفيد است و انعطاف پذيري را هم تقويت مي كند. متولدين اسفندي كه به راحتي نمي توانند خود را با محيط وفق دهند با همراه داشتن مرجان مي توانند بر اين ضعف فائق آيند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۱۵ توسط:sana موضوع:

راهنماي خريد و معرفي چند عطر و اودكلن تابستاني

وقتي پاي عطرهاي تابستاني به ميان مي*آيد ذهن* ناخودآگاه متوجه رايحه*هايي مي*شود كه احساس خنكي را تداعي مي*كنند. اما اين احساس دلچسب خنكي در گرو انتخاب درست است؛ بخصوص وقتي صحبت از عطرهاي فرّار تابستاني در ميان باشد.

ماندگاري عطرهاي تابستاني را نمي*شود با عطرهاي گرم و شيرين پاييز و زمستان مقايسه كرد اما دست كم مي*شود در ميان عطرهاي تابستاني سراغ آنهايي را گرفت كه ماندگاري قابل قبول*تري دارند. اين گزارش نگاهي است به فوت و فن انتخاب رايحه*هاي تابستاني و ترفندهايي براي ماندگارتر شدن آنها.

رايحه*هاي تابستاني* با شما نمي*مانند

عطرهاي شيرين ماندگارترند و سردي هوا هم به ماندگاري*شان كمك مي*كند؛ اين درست برخلاف اتفاقي است كه در روزهاي گرم تابستان در انتظار عطرهاي خنك است. گرماي هوا به پخش بيشتر رايحه كمك مي*كند و همين باعث مي*شود اثر عطر در روزهاي گرم خيلي زود كم*رنگ شود.

از طرف ديگر تعريق زياد در روزهاي تابستاني هم باعث مي*شود تا شما نياز بيشتري به استفاده از عطر و ادكلن پيدا كنيد چون رايحه دلنشين انتخابي شما به خاطر همين تعريق خيلي زود اثرش را از دست مي*دهد. بنابراين، در روزهاي گرم تابستان نمي*توانيد انتظار داشته باشيد رايحه دلنشين دلخواه*تان تمام روز با شما بماند البته اين رايحه در همان زمان كوتاه هم به قدر كافي پخش مي*شود و دقيقا به همين دليل است كه شما در فصل تابستان بيشتر از هر فصل ديگري رايحه* عطر اطرافيان*تان را حس مي*كنيد. براي ماندگار شدن عطرهاي خنك تابستاني شما يك راه ساده در پيش داريد و آن هم چيزي نيست جز تكرار دفعات استفاده از ادكلن!

اول كرم مرطوب كننده، بعد ادكلن

يك راه ساده براي آنكه عطر تابستاني كه انتخاب مي*كنيد ماندگاري بيشتري داشته باشد، اين است كه غلظت روغن آن بالا باشد. معمولا عطرهايي با غلظت روغن بين 12 تا 30 درصد ماندگاري بيشتر و قابل قبولي دارند. غير از درصد روغن پوست خود شما هم مي*تواند تضمين*كننده ماندگاري عطر باشد.

معمولا پوست*هاي خشك ظرفيت مناسبي براي نگهداشتن مولكول*هاي عطر ندارند بنابراين اگر پوست خشكي داريد، بهتر است حتما قبل از استفاده از عطر پوست*تان را چرب و مرطوب كنيد. به طور كلي چربي روي پوست تاثير زيادي در ماندگاري عطر روي بدن دارد، پس بهتر است هميشه به*خصوص در روزهاي گرم تابستاني اول از كرم*هاي چرب و مرطوب كننده*ها استفاده كنيد و بعد سراغ ادكلن برويد.

چند ترفند ساده براي ماندگارتر شدن

اينكه عطر را به كدام قسمت پوست*تان اسپري كنيد، خودش يكي از فاكتورهاي مهم در ماندگاري آن است. براي اينكه عطرهاي سرد و تلخ تابستاني ماندگاري بيشتري روي پوست*تان داشته باشند بايد آن را روي نقاطي از پوست كه نبض دارند مثل مچ دست، كنار گردن، پشت گوش، پشت آرنج، زير گلو و حتي پشت زانو و روي مچ پا اسپري كنيد (به اين ترتيب اجازه مي*دهيد رايحه عطر از پايين به بالا جريان داشته باشد) ضربان نبض در اين نقاط باعث حرارت بيشتر و در نتيجه پخش بيشتر و بهتر رايحه عطر مي*شود.

در حقيقت در اين نقاط فاصله رگ*ها از سطح پوست به كمترين حد ممكن مي*رسد و در همين نقاط رگ*هاي خوني حرارت بيشتري از خودشان نشان مي*دهند و به صورت يك پمپ كوچك عمل مي*كنند كه همين باعث مي*شود رايحه عطر بهتر پخش شود. موها را هم دست كم نگيريد اسپري كردن عطر روي موها باعث مي*شود تا رايحه عطر تمام روز همراه شما باشد!

سرد و خنك فقط همين!

اول اينكه در روزهاي گرم تابستان دور تمام عطرهاي گرم را خط بكشيد حتي به قيمت ماندگاري*شان. عطر و ادكلن*هايي با رايحه سرد و خنك تنها انتخاب شما در روزهاي گرم تابستانند. عطر خنك هم عطري است كه در شما احساس خنكي دلچسبي ايجاد كند. انتخاب اين عطر هم اصلا سخت نيست كافي است عطر يا ادكلني را انتخاب كنيد كه باز كردن در آن و بوييدنش همان باشد و احساس برخورد نسيم ملايم و دلنشين بهاري با پوست شما هم همان!


بخوانيد و بخريد!

براي اينكه بتوانيد يك عطر تابستاني مناسب انتخاب كنيد قبل از اينكه رايحه عطر هوش از سرتان ببرد بايد به پايه*هاي تشكيل*دهنده آن فكر كنيد. رايحه*هايي بر پايه نعناي هندي، چوب درخت سدر و صندل سفيد، شكوفه ليمو، آويشن، چوب خيس شده و برگ ماندارين از آن رايحه*هاي دلچسبي هستند كه بوييدن*شان مساوي است با احساس دلچسب خنكي.

حق با شماست تشخيص اين رايحه*ها تنها با بوييدن امكان*پذير نيست يا دست*كم نياز به مهارت و تجربه لازم دارد اما شما مي*توانيد قبل از اينكه تصميم به خريد عطر بگيريد، مطالعاتي مقدماتي داشته باشيد و با آگاهي قبلي راهي خريد شويد يا حتي از فروشنده*ها بخواهيد راهنمايي*تان كنند.

* ادكلن جديد Deseo از ادكلن*هاي زنانه**اي است كه به خاطر رايحه خنك و تلخش در همين تابستان مي*توانيد امتحانش كنيد.
*بوي خنك و تند ادكلن مردانهEmblem از تازه*ترين طراحي*هايMont Blance را هم نبايد دست*كم بگيريد.
*رايحه خنك و ترش ادكلن زنانه Voyage Hermes از آن رايحه*هايي است كه فقط و فقط در تابستان بايد سراغش برويد و خيال*تان از بابت احساس خنكاي هوا راحت باشد.
*به اين فهرست مي*توانيد ادكلن Glamorous Magnolia را هم اضافه كنيد؛ ادكلني از خانواده گوچي با رايحه*اي خنك و ملايم براي تابستان.
*بوي خنك و تلخ ادكلن Essentialلاكوست جان مي*دهد براي روزهاي گرم تابستان. اين ادكلن مردانه با رايحه جنگلي و چوب*هاي معطرش همان عطري است كه اين روزها به كارتان مي*آيد.

به خنكاي تابستان

به گزارش جام جم سرا، در فصل گرم تابستان بهتر است به جاي عطرهايي با رايحه شيرين به عطرهايي كه رايحه*اي خنك، ترش، تلخ و سرد، جنگلي و وحشي دارند، فكر كنيد. استفاده از اين رايحه*ها به*خصوص رايحه*هاي خنك و ترش در فصل تابستان با كاهش حس گرماي محيط نه*تنها در شما بلكه در اطرافيان*تان هم حس سرماي خوشايندي ايجاد مي*كنند.

يادتان باشد عطر*هاي ترش معمولا عطرهايي هستند كه طعم مركبات را به ذهن شما تداعي مي*كنند. اين عطرها ناخودآگاه القاكننده حس طراوات، خنكي و شادماني*اند و اين دقيقا همان چيزي است كه شما براي روزهاي گرم تابستان به آن نياز داريد. مهم*تر از آن اينكه عطرهاي سرد و ترش ناخودآگاه آرامش روحي و رفع خستگي را هم براي شما به دنبال دارند.

*ادكلن زنانه BLV Eau de te بولگاري با رايحه خنك و تندش انتخاب مناسبي براي شماست.
*ادكلن L Eau Par Wild Ph كنزوو ادكلن مردانه لايت بلوي بولگاري با رايحه خنك و ترشي كه دارد هم در همين گروه قرار مي*گيرد.

معجون جادويي در گرم*ترين فصل سال

عطر مناسب براي روزهاي تابستاني عطري است كه به شما احساس خنكي همراه با حس تازگي القا كند. معمولا عطرهايي كه اساس آنها بر پايه گروه مركبات معطر طراحي شده همين حس خنكي را در شما ايجاد مي*كنند. تركيبات اين گروه در برگيرنده برگ*هاي مركبات است. در اين گروه بويايي، رايحه*هاي خنك و شاداب مركبات با گياهان معطري مثل نعناع، زيره، رزماري، ترخون، آويشن و بسياري گياهان معطر ديگر تركيب شده و نتيجه هم اين مي*شود كه رايحه* نهايي حسي شاداب و خنك را در شما زنده مي*كند.

البته اين نكته را هم به ياد داشته باشيد كه اين گروه از عطرها با وجود خنكي دلچسب*شان ماندگاري چنداني ندارند با اين حال معجوني جادويي در گرم*ترين روزهاي تابستان هستند و روح و جسم را با رايحه خنك و دلنشين*شان نوازش مي*دهند.

*ادكلن*هايي مثل چاي سبز (اليزابت آردن)، كول واتر فروزن (ديويدوف) و رويال واتر(گريد) از عطرهاي خنكي هستند كه در اين گروه قرار مي*گيرند.

ميوه**اي*هاي خنك!

اگر طرفدار عطرهايي با رايحه ميوه*اي هستيد يادتان باشد درتابستان فقط مجازيد به عطرهايي فكر كنيد كه طعم ميوه*هاي تابستاني به*خصوص ميوه*هايي چون خيار، كيوي و هندوانه را در ذهن*تان زنده مي*كنند.

*ادكلن زنانه into the Ocean از سري عطرهاي كول*واتر ديويدوف و همين*طور آزارا توين در اين گروه قرار مي*گيرند.(باشگاه خبرنگاران)

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۲:۰۶ توسط:sana موضوع:

واقعيت وحشتناك در مورد همبرگر! +عكس

در يك طرح آزمايشي باورنكردني اجزاي واقعي همبرگرها به مردم جهان نشان داده شده است.

كارشناسان در يك تحقيق بسيار منحصر به فرد حقيقت واقعي بخش*هايي از بدن حيوانات مختلف را كه از آنها در ساخت سوسيس، كالباس و انواع ناگت*ها استفاده مي*شود نشان داده*اند تا به مردم جهان در خصوص مصرف اين نوع فست فودها هشدار بدهند.

گفتني است كارشناسان از جمله موادي كه در ساخت انواع همبرگرها و سوسيس كالباس*هاي مشهور دنيا استفاده مي*شود. مواردي مانند پنجه*ي مرغ، روده گوسفند و قلم گوسفند را نام مي*برند.

كارشناسان براي اثر گذاري اين پژوهش تصاويري گرافيكي از شكل واقعي فست فودها با بخش*هاي مختلف بدن انسان*ها را توليد كرده اند تا سطح آگاهي مردم جهان را بالا ببرند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۱:۵۶ توسط:sana موضوع:

پركارترين پيرمرد دنيا +عكس

سالمندان پس از سن 60 يا 70 سالگي ديگر كار كردن را كنار مي گذارند و چند سالي را به استراحت مي گذرانند زيرا در اين سن و سال ديگر توان كار و شوق و اشتياق آن به مانند جواني وجود ندارد.
“هرمن گلدمن” پيرمرد 101 ساله آلماني است كه برخلاف ديگر سالمندان همچنان پركار و تلاش است. او كه آخر اين هفته وارد 101 سالگي مي شود از سال 1941 در يك كارگاه تعمير لوستر كار مي كند و قصد بازنشستگي هم ندارد.
اين مرد كه حالا 73 ساله است هر روز صبح به كارگاه مي آيد مي گويد:”كار به من دليلي براي زندگي مي دهد و هر روز صبح به اميد يك روز كاري خوب از خواب بيدار مي شوم.” اين مرد در هر هفته 4 روز به كارگاه مي آيد و تمام وقت كار مي كند. اين مرد پيش از اين در ارتش حضور داشته اما از سال 1941 تا به امروز درون مغازه كار مي كند و حتي در دوره اي مديريت آن را به عهده داشته است ولي هم اكنون ترجيح مي دهد درون كارگاه به تعمير بپردازد تا مغزش بيشتر كار كند. اين مرد حالا به عنوان يك پيرمرد پرتلاش شناخته مي شود و همكارانش از او به عنوان برترين الگوي كاري ياد مي كنند و او را كسي مي دانند كه عاشق شغلش است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۱:۴۶ توسط:sana موضوع:

چوب شانس و تجمع هزاران مرد برهنه در ژاپنهر ساله در معبدي به نام سدايجي در جنوب ژاپن هزاران نفر برهنه دور هم گرد مي آيند تا شانس خود را براي به دست آوردن چوبي چهار سانتي امتحان كنند.
اين چوب ملقب به چوب شانس در دستان كشيش كليساي ژاپني هاست. هر ساله هزاران نفر در حالي كه فقط يك لنگ به تن دارند دور هم جمع ميشوند و كشيش كليسا نيز چوبي را به سمت آنها پرتاب ميكند و مردان نيز تمامي سعي خود را براي بدست آوردن آن ميكنند و معتقدند كه هر كسي اين چوب را بدست آورد سالي پر از خوشي و سلامتي خواهد داشت. البته اخيرا با اين اعتقاد و تفكر مبارزاتي شروع شده است كه نشان از اين دارد كه سعي ميشود با اين اعتقادات خرافاتي مقابله كنند. شما ميتوانيد در ادامه عكسي از اين مراسم را ببينيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۳۱:۴۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم