بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خط عبوري جديد براي موبايل به دست ها در چين+عكس

ابتكار جديد در شهر «چونگ كينگ» چين براي كساني كه هميشه سرشان توي گوشي تلفن همراه*شان است. معابر اين شهر براي عابران پياده، خط كشي و به دوقسمت تقسيم شده است. قسمت اول براي كساني كه به تلفن همراهشان خيره شده اند و قسمت دوم براي كساني كه بدون توجه به تلفن همراهشان در حال عبور هستند. به نقل از مجله مهر: حتما برايتان پيش آمده است كه افرادي را در كوچه و خيابان ببينيد كه خيره به تلفن همراهشان راه مي روند. گاهي هم ممكن است با كسي برخورد كنند و موجب دردسر براي خود و ديگران شوند.
چيني ها براي حل اين مشكل، با خط كشي پياده روهايشان، مردم عادي را از اين قشر جدا كردند. با اين كار كساني كه قصد دارند خيره به تلفن همراهشان راه بروند براي اينكه موجب تصادف و يا برخورد نشوند، در خط عبوري جداگانه اي حركت مي كنند. خطي كه مثل خط كندرو خيابان است.
شايد در نگاه اول اين كار احمقانه به نظر برسد. اما اين راه به عنوان يكي از راه*هاي جالب و جديد در خصوص مصرف كنندگان تكنولوژي در محيط هاي شهري مطرح شده است. حالا ممكن است اين ابتكار علاوه بر شهر چونگ كينگ در شهرهاي ديگر نيز مورد استفاده قرار بگيرد.
به گزارش «واشنگتن پست» با انجام اين كار، شايد عده اي فكر كنند كه اين خطوط عبوري مانند خطوط خيابان براي ماشين*هايي است كه با سرعت كمتري رانندگي مي كنند، اما اين كار مي تواند به معناي انگشت*نما كردن و يا به حاشيه راندن عده اي خاص شود. شايد هم موجب به روز رساني يك رفتار اجتماعي از طريق راه حلي خلاقانه و طنز براي استفاده مردم از تكنولوژي در جوامع شهري شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۲۹ توسط:sana موضوع:

قارچ*هاي شگفت*انگيز در ژاپن +تصاوير

قارچ*هاي «ماي سنا - لوكس كوئلي» را كه در تصاوير زير مشاهده مي*كنيد از جمله قارچ*هاي شگفت*انگيزي است كه بر روي درختي در ژاپن رشد كرده*اند.

قارچ*ها از آن دسته گياهاني هستند كه در خاك و آب رشد كرده و بقاياي گياهي و جانوري را تجزيه مي*كنند.

قارچ*ها مانند باكتري*ها در تجزيه مواد و گردش عناصر در طبيعت دخالت داشته و حائز اهميت هستند.

همانطور كه مي*دانيد محل رويش قارچ*ها در زمين*هاي زراعتي، چمن*ها و مراتع، پارك*ها و باغات، اماكن باتلاقي و بيشه و جنگل است.

قارچ*ها دسته*اي جداگانه از يوكاريوت*ها را تشكيل مي*دهند و نه گياه هستند و نه جانور؛ اين دسته همگي دگر پرورده (هتروتروف يا دگر خوار) بوده و براي رشد و تكثير به تركيبات آلي براي دريافت انرژي و كربن نياز دارند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۲۰ توسط:sana موضوع:

مهريه دختران در عهد قاجار

در جامعه عهد قاجار، فاصله چنداني بين كودكي و ازدواج دختران وجود نداشت. دختران اغلب از هفت تا سيزده سالگي ازدواج مي*كردند.

عواملي چون دستيابي به استقلال اقتصادي، رشد سريع دختران در آن روز و پايين بودن ميانگين عمر به دليل شيوع بيماري در افزايش اين ازدواج*هاي زودرس موثر بود. دختران و پسران هيچ*گونه اختياري در برگزيدن همسر آينده خود نداشتند. رايج*ترين شكل ازدواج عقد دائم بود.
از ديگر شيوه*هاي رايج ازدواج، ازدواج موقت يا صيغه*كردن دختران و زنان براساس قرارداد و توافق بود. فقر مالي نيز سبب مي*شد تا خانواده*ها به ازدواج موقت دختران خويش رضايت دهند.

صيغه*كردن زنان در عرف جامعه كاملاً قابل قبول بود و زن*هاي صيغه*اي پس از به پايان رسيدن دوره قرارداد به آساني به عقد دائمي اشخاص ديگر در مي*آمدند.

شكل ديگر ازدواج شامل دختران يا زناني مي*شد كه از طريق جنگها و يا دزديده شدن و يا تجارت برده، اسير و فروخته مي*شدند.

نظام چند زني در شهرها، معمولا مختص به اشراف بوده است؛ ولي در ايالات نيز رواج داشت. در بين ايلات بلوچ حتي مردان كم بضاعت نيز گاه تا 8 زن مي*گرفتند و اين نيز به اين دليل بود كه زن در ايلات نه تنها هزينه*اي براي شوهر نداشت؛ بلكه نيروي توليدي كارآمدتري نسبت به شوهر به حساب مي*آمد.

اما مهريه اي كه در دوره قاجر رسم بوده چيست؟

از اواسط عهد قجر خانواده هاي ايراني ترجيح دادند به جاي شيربهاي نقد، مهر دخترشان را بالا ببرند. اين كه يكي از اهميت شيربها كم و مهريه در ايران خيلي مهم شد را بايد در تاريخ دوره قاجار پيدا كرد.
دوره*اي كه مردم از دو جهت در حال تغيير بودند؛ يكي آشنايي بيشتر با اصل دين به دليل گسترش سواد و زياد شدن تعداد روحانيون مطلع و دوم آشنايي ايرانيان با فرهنگ*هاي غيرايراني و ارتباط با مردمان عثماني، عراق عرب و حتي غرب.

فكر مي*كنيد مهريه يك عروس خانم از طبقه معمولي و متوسط شهري حدود 100 سال پيش چه قدر بوده؟ چشم*ها را ببنديد و خودتان را در يك خانه با نرده*هاي چوبي تصور كنيد؛ خانه*اي كه ديوارهاي حياطش هم كاهگلي است و داخل خانه پر از مهمان است. امروز بله*بران دارند.

حرف*ها تمام شده و سر همه چيز به توافق رسيده*اند. حالا وقت نوشتن قرارداد مهريه است. خانواده عروس فرستاده*اند تا حاج آقا محمدعلي آقاي اصفهاني بيايد كه هم عروس و داماد را به هم محرم كند و هم چون تنها سواددار محله است، متن قرارداد را بنويسد؛

آقا محمدعلي مي*نويسد: «بسمه تعالي/ با ياد خدا و صلوات بر پيغمبر خاتم (صلي**الله) و خاندان گرامي او و با تاييدات ولي*عصر (عجل*الله تعالي فرجه) اين كاغذ قراردادي است كه ميان طرفين جناب كربلايي رضاقلي گيوه*دوز، پدر عروس محترم مكرمه از يك طرف و جناب حاج رضا بزازباشي، پدر داماد آقا جعفرعلي بزازباشي منعقد شده.

مهريه قبول شده از اين قرار است كه: « يك جلد كلام*الله مجيد، آينه يك جام، لاله يك زوج، لباس سه دست، يك عقيق پنج تن، يك شمايل مرتضي علي(عليه*السلام) و 100 تومان پول بر ذمه مي*باشد. خدا مبارك فرمايد ان*شاءالله؛ شوال 1329 قمري»

البته اين مهريه يك عروس از طبقه متوسط جامعه در عهد قجر است كه هم خانواده خودش و هم خانواده آقاداماد دستشان به دهنشان مي*رسيده وگرنه مهريه يك عروس خانم كه مثلا پدر كارگر يا باربر داشت، خيلي كم تر از اين چيزي مي*شد كه در اين قراردادها مي*نوشتند. حالا اين كه چه طور روزگار چرخيده و فرهنگ و تعاريف چرا اين*قدر عوض شده كه اين روزها گاهي مهريه دختر يك كارمند ساده از مهريه يك دختر كارخانه*دار بيشتر مي*شود، از آن چيزهايي است كه جامعه*شناسان بايد جوابشان را پيدا كنند.

امامهريه دختران طبقه ثروتمند چه قدر بوده است ؟

سه پارچه آبادي در يزد، يك كمربند طلا كه با سكه*هاي اشرفي تزئين شده بود، يك نيم*تاج مرصع و غرق در جواهر و ده دست لباس فرنگي (اين آخري خيلي مورد توجه عروس*خانم قرار گرفته بوده). در ضمن آقاي داماد قبول كرده بود كه 6هزار تومان هم شيربها بدهد.

از اواسط عهد قجر خانواده هاي ايراني ترجيح دادند به جاي شيربهاي نقد، مهر دخترشان را بالا ببرند. اين كه يكي از اهميت شيربها كم و مهريه در ايران خيلي مهم شد را بايد در تاريخ دوره قاجار پيدا كرد.

طلاق

در دوره قاجار در صورتي كه زن در مورد خاصي چون عدم دريافت نفقه از مرد، انحرافات اخلاقي و يا ناتواني جنسي مرد، مي*توانست درخواست طلاق نمايدو در صورت طلاق وظيفه نگهداري كودكان از سوي مردان و مشكل پرداخت مهريه نيز مردان معمولي جامعه را نيز از فكر طلاق زنانشان منصرف مي*كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۲:۰۷ توسط:sana موضوع:

واقعا باور ميكنيد كه اينها همه غذا هستند؟! (تصاوير)

اين كنسرو ها از پر طرفدارترين غذاهايي هستند كه در برخي كشور هاي خارجي توليد ميشوند. تنها شنيدن نام اين محصولات غذايي كافيست تا حالمان خراب شود و اشتهاي خود را از دست بدهيم.اين غذاها در برخي كشورهاي خارجي به شدت پر طرفدار هستند. البته نا گفته نماند كه در فهرست غذاهاي چندش آور دنيا، كله پاچه كه غذاي محبوب ما ايراني هاست در مقام چهارم قرار دارد.

1 – تخم مورچه در آب شور2 – جيرجيرك سرخ شده با تخم

3 – كنسرو گوركن
4 – موش كور جير جيركي با سس تند كاري5 – كركديل با سس كاري6 – كنسرو عقرب سياه در آب نمك7 – مار زنگوله دار دودي8 – حشرات غول پيكر با سس تند9 – كنسرو پستاندارهايي كه ناقص بدنيا آمده اند10- عقرب سرخ شده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۵۸ توسط:sana موضوع:

شخصيت شناسي از روي رنگ اسم!!!

اسم شما چه رنگي است؟ چي؟ مگر اسم*ها هم رنگ دارند؟


پس چي كه دارند! تازه اگر شما بدانيد اسم*تان چه رنگي است شايد خيلي از مشكلات*تان در زندگي حل شود. چي؟ باور نمي*كنيد؟ پس اين مطلب را تا انتها بخوانيد و متوجه شويد كه اسم*تان رنگ دارد و شناسايي اين رنگ خيلي در موفقيت شما موثر است.
روان*شناسان مي*گويند؛ همه ما به نحوي تحت*تاثير رنگ*ها هستيم و به عبارت ديگر (خود) واقعي*مان را با اين رنگ*ها نشان مي*دهيم. براي اسم هر فرد رنگ مخصوصي وجود دارد. كه مي*تواند بر زندگي او تاثير بگذارد. جالب است نه؟! اين*كه شما بدانيد براي اسم*تان رنگ مخصوصي وجود دارد و مي*توانيد راز شخصيتي خود را از لابه*لاي آن دريابيد! بايد بسيار جالب و هيجان*انگيز باشد.
پس به موارد زير به ترتيب ذكر شده كاملا توجه كنيد:
صورتي
قدرت جسمي بالايي داريد به خاطر اراده بالايي كه داريد، مي*توانيد روياهاي*تان را به راحتي به واقعيت تبديل كنيد. با مسئوليت*ها به راحتي كنار مي*آييد و مي*توانيد ديگران را در حل مشكلات*شان راهنمايي كنيد. از نظر عاطفي، فردي قوي و عميق هستيد. صميميت بيش از اندازه با ديگران سخت است. نارنجي شوخ*طبعي و بذله*گويي به*خصوصي را كه به ارث برده*ايد، باعث شده محبوب ديگران باشيد. ديگران از بودن با شما لذت برده و انرژي مثبت مي*گيرند. سعي مي*كنيد هميشه ليوان را از نيمه پر آن ببينيد و با بذله*گويي خاص خود، محيط را براي انجام كاري مثبت فراهم سازيد. آماده كمك به ديگران هستيد. رنگين*كمان زندگي*تان را دوست داريد تا زندگي را براي ديگران نيز زيباتر كنيد.
آبي
به احتمال قوي ديگران شما را شخصي بدون تعارف و غير تشريفاتي مي*دانند و شايد هم به همين دليل براي*شان جالب هستيد. آزادي براي*تان ارزش زيادي دارد و هرگز نمي*توانيد در محيطي كار كنيد كه به شما تحكم شود يا زير نظر قرار داريد. اعتقاد زيادي به حقيقت داريد و براي همين زندگي با تمام مشكلات و سختي*هايش براي شما ارزشي فوق*العاده دارد. بنفش عاشق كندوكاو و جست*وجو در عمق هر پديده هستيد و شايد هم به همين دليل عشق به علوم ماوراءالطبيعه در شما به حد كافي رشد كرده است. اين باعث شده به رشته*هايي چون فلسفه روي آوريد هيچ*اتفاقي را به راحتي قبول نمي*كنيد. مگر آن*كه خودتان آن*را شخصا تجربه كرده باشيد. براي حل مشكلات نيز راه حل را درون خود مي*جوييد. عاشق تنهايي هستيد و هماهنگ*شدن با ديگران كمي براي*تان مشكل است.
قرمز
بسيار جاه*طلب بوده و گاهي براي رسيدن به اهداف خود ممكن است از ديگران هم مايه بگذاريد. قرمز رنگ حيات و جسارت است. هميشه تلاش داريد كه آشكارا به فعاليت بپردازيد و مورد توجه قرار بگيريد. بسيار خونگرم هستيد و به سادگي عصبي مي*شويد. ممكن است در اوج شادي نيز ناگهان و با كوچك*ترين بهانه*اي اخم*هاي*تان درهم رفته و به لاك خود فرو برويد. بايد سعي كنيد كه از انرژي فوق*العاده*تان در جهت مثبت استفاده كنيد. زرد بسيار تيزهوش هستيد. شخصيتي بسيار خوش*بين و فعال داريد. هرگز در ابراز آنچه مي*خواهيد بر زبان بياوريد، كم نمي*آوريد. به دليل زنده*دلي ابتكار و مستعد بودن*تان در برقراري ارتباطي خوب با ديگران هميشه دوروبرتان پر از دوستان مختلف خواهد بود. با وجودي كه روحيه بسيار شادي داريد هرگز احساس رضايت نخواهيد كرد، مگر اين*كه شادي*هاي*تان را با ديگران تقسيم كنيد. تنها ايرادي كه ممكن است داشته باشيد قدرت تخيل و تجسم بيش از اندازه*تان است كه گاهي شما را در خود غرق مي*كند! اگر نتوانيد انرژي و توان*تان را در مسير درستي هدايت كنيد درآخر خواهيد ديد، بيشتر كارهايي كه با هدفي مشخص شروع كرده*ايد ناتمام مانده*اند.
طلايي
در هر چيزي فقط حد بالاي آن مي*تواند رضايت خاطر شما را برآورده كند. از طرف ديگر رفتار و كلام*تان چنان زيبايي دارد كه به*ندرت ممكن است كسي با شما آشنا شود ولي شيفته*تان نشود. دانش و آگاهي شما نسبت به زندگي غيرقابل توصيف است. به هرچيزي با خوش*بيني زياد نگاه مي*كنيد. مي*توانيد معلم خوبي باشيد و تمام تجربيات*تان را به ديگران نيز انتقال دهيد. شرايط منفي را مي*توانيد به بهترين موقعيت*ها تبديل كنيد. نيلي زندگي شما بيشتر به زندگي عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه*اي كه به پاكي و زيبايي*هاي دنيا داريد مي*توانيد توان و شادي فوق*العاده*اي به افراد افسرده ببخشيد. علاوه*بر روحيه و شخصيت نوع*دوست و انسان*پروري كه داريد از يك حس*ششم بسيار قوي برخورداريد كه از اين طريق نيز مي*توانيد به راحتي از مشكلات مردم با خبر شويد. سبز براي شما خيلي مهم است كه برنامه روزانه داشته باشيد. نظم و انضباط براي*تان اهميت زيادي دارد. به*ندرت ممكن است زندگي*تان آشفته و بي*هدف باشد. ديگران اغلب براي گرفتن راهنمايي*هاي جدي نزد شما مي*آيند. براي حل مشكلات ديگران به*شدت حرص مي*خوريد. تكامل شخصيتي براي*تان بسيار حائز اهميت است و براي وسعت*بخشيدن به دانش خود، هرگز از آموختن دست برنمي*داريد. ترجيح مي*دهيد به*جاي از شاخه*اي به شاخه ديگر پريدن، روي هدف ثابتي به فعاليت بپردازيد.
رنگ*هاي هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از:
قرمز: ۱ ش ج س الف
نارنجي:* ***۲ ت ث ك ب
زرد: ۳ ي ل ص ض
سبز: *۴ و م د ژ
آبي: ۵ چ ن ط ظ
نيلي: ۶ ح خ ف
بنفش: ۷ ع پ غ
صورتي: ۸ ز ق ه
طلايي: ۹ ر ذ گ
براي اين*كه با چگونگي موضوع آشنا شويد يك مثال مي*آوريم. به اين شكل كه اسم و فاميل خود را روي برگه كاغذي مي*نويسيد و براساس حروف و اعداد ذكر شده براي هركدام، به رنگ مربوطه دست پيدا مي*كنيد.
مثال: از اسم خودم مثال مي*آورم. مثلا من «سياووش ابدي» هستم. حالا ببينيم سياوش ابدي، چه رنگي است. س۱ ي۳ الف۱ و۴ ش۱ الف۱ ب۲ د۴ ي۳
سپس اعداد را با هم جمع مي*كنيم: ۲۰=۱+۳+۱+۴+۱+۱+۲+۴+۳
باز هم ۲ عدد را با هم جمع مي*كنيم: ۲=۰+۲
عدد ۲ مربوط به رنگ نارنجي است.
شما هم با اين روش رنگ اسم خودتان را پيدا كنيد و حالا با خواندن مشخصات آن رنگ خودتان را بهتر بشناسيد. راستي، شما مي*توانيد اين كار را با اسم كساني كه براي*تان مهم هستند هم انجام دهيد و به نتايج هيجان*انگيزي(!) دست پيدا كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۵۰ توسط:sana موضوع:

گروه ماه بانو
گروه ماه بانو

اهنگ جان عشق(حتما دانلود كنيد با كليپ)

گروه ماه بانو
سرپرست و آهنگساز : مجيد درخشاني
كارگردان : ناصر پويش
خوانندگان : حوروش خليلي / سحر محمدي
نوازندگان:
حنانه سعيدي - قانون
نازنين غني زاده - كمانچه
سمانه باروتي - قيچك آلتو
شيوا احمدي سپهر - عود
سارا رضا زاده - تار
هستي فرحي - تار
سحر كمالوند - رباب
زهرا رنجپور - دف
صداي فوق العاده اي داره

اهنگ دوم شون هم به نام"ما را بس" هست
ما را بس
سرپرست و آهنگساز: استاد مجيد درخشاني
آواز: حوروش خليلي - سحر محمدي

نوازندگان:
قانون: حنانه سعيدي
كمانچه: نازنين غنيزاده
عود: شيوا احمديسپهر
تار: سارا رضازاده
تار: هستي فرحي
رباب: سحر كمالوند
قيچك: سمانه باروتي
دف: زهرا رنجپور

نوازندگان ميهمان:
ني: شاهو عندليبي
قيچك باس: مهدي بصيرت


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۳۹ توسط:sana موضوع:

زيباترين دختران دنيا در اين كشورها هستند! +عكس

جذاب و زيباترين دخترها در اين كشورها هستند ، در اين رده بندي كه توسط سايت بسيار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ۱۰ تا از كشور هايي كه زيبا ترين دختر ها را دارند رو براتون از ۱۰ به ۱ رده بندي ميكنيم.
۱۰-امريكابا وجود اينكه امريكا يكي از چاق ترين كشورهاي دنيا محسوب ميشود ولي نبايد از اين نكته گذشت كه امريكا همراه فرانسه بزرگترين توليد كننده لوازم آرايشي دنيا محسوب ميشود و بهترين كشور براي انجام اعمال زيبايي در دنيا است. دختران لس انجلس و ميامي در دنيا معروف هستند با وجود اينكه زيبايي بسياري از امريكايي ها مصنوعي است.

۹-آنگولا
زيباترين دختران افريقا متعلق به انگولا هستند.يكي از برندگان مسابقه ميس يونيورس هم از اين كشور بود مسابقاتي كه هر ساله زيباترين زنان دنيا را انتخاب ميكند.شارام دنيز كه يكي از زيباترين زنان دنيا است از اين كشور است.به همين دليل است كه انگولا را ملكه زيبايي افريقا مينامند.
۸-لبنان
كمتر كسي است كه قبول نداشته باشد كه لبناني ها(و البته ايراني ها)زيباترين دختران خاورميانه و دنياي عرب هستند.با وجود جنگ هاي متعدد و نبود خوراك مناسب مانند كشورهاي اروپايي در اين كشور زنان اين كشور زيبايي خود را حفظ كرده اند.يك سفر به لبنان تمام ترديد هاي شمارو درباره ي دختران اين كشور برطرف ميكنه.
۷-اوكراين
تا حالا فكر كرديد چرا مردان از كشورهاي مختلف اروپايي براي پيداكردن همسر اينده خود به اوكراين سفر ميكنند؟دليل اصلي ان زناني است كه زيبايي بدنشان مهم ترين چيز در زندگيشان است.زنان اوكرايني از جذاب ترين زنان كل اروپا هستند.قدم زدن چند دقيقه اي در كيف دليل اين جذابيت را به شما نشان خواهد داد.
۶-كلمبيا
شايد همه انها شبيه سوفيا ورگارا نباشندولي دست كمي از او هم ندارند. دختران كلمبيايي به بدني منحني و كشيده معروف هستند كه هر كسي را جذب خود ميكند.هنگام عبور از خيابان هاي بوگوتا خود را كنترل كنيد.
۵-ونزوئلا
دختران ونزوئلا نيازي به تعريف يا توضيح كسي ندارند.بيشترين برنده هاي هرساله مسابقات ميس يونيورس از اين كشور هستند.بزرگترين صنعت ونزوئلا بعد از توليد نفت عمل هاي جراحي زيبايي است.هر كشوري به يك چيز افتخار ميكند و ونزوئلايي ها به زيبايي زنانشان! زيبايي در اين كشور تبديل به يك سمبل شده است.طبق نظرسنجي هاي منتشرشده دختران و زنان اين كشور بيشترين زمان خود را صرف زيبايي ميكنند.
عبور از خيابان هاي كاراكاس ان هم در بعد از ظهرهاي هميشه گرم اين كشور به بيماران قلبي توصيه نميشود!
۴-سوئد
بعد از اسلوواك ها سوئدي ها زيباترين بلوندهاي دنيا محسوب ميشوند. زنان سوئدي تمام معيار هاي يك زن زيبا را دارا هستند ولي بدون هيچ گونه عمل زيبايي و كاملا خداداي! وقتي با يك زن سوئدي هم كلام شويد متوجه خواهيد شد علاوه بر زيبايي زنان استكهلم باسوادترين زنان اروپا هستند.

۳-اسلواكي
اكثر مردان فكر ميكنند زنان قد بلند چشم ابي بلوند سوئدي هستند در اشتباه هستند. اسلوواك ها در اين بحث بي رقيب اند.اكثر زنان اين كشور حتي نياز به لوازم ارايشي هم ندارند.
۲-روسيه
بعد از برزيل روس ها بيشترين تعداد دختران زيبا در متر مربع را دارند.تراكم زيبارويان روس غيرقابل شمارش است. تقريبا تمام دختران اين كشور براي خود مدل هستند.ايرينا شايك مدل افسانه اي از اين كشور است. مهم ترين منظره پاريس ايفل و بهترين منظره موسكو زيبايي دختران اين كشور است.
۱-برزيل
تا حالا با خودتون فكر كرديد چرا از هر ۲سوپرمدل دنيا يكي برزيلي است؟ چون زيبايي در ژن دختران برزيلي است.برزيلي ها بهترين ميكس ژنتيكي دنيا را دارند كه باعث شده نه تنها صورت بلكه زيباترين بدن هاي دنيا را داشته باشند.به هر فشن شويي كه ميخواي برو امكان نداره كه توي اون شو يه دختر برزيلي پيدا نكني!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۲۶ توسط:sana موضوع:

پياده*روي متفاوت در چين+عكس

به دليل شلوغي در منطقه لوجيوزوئي در شهر شانگهاي چين، مقامات اين شهر تصميم گرفتند تا از پياده*رويي متفاوت و دايره اي شكل بر فراز اين ميدان استفاده كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۱:۱۴ توسط:sana موضوع:

بختك در خواب حقيقت دارد؟!

«توي خواب عميقي بودم تا اينكه احساس كردم يك چيزي روي سينه*ام سنگيني مي*كنه. به همين دليل خواستم كه بيدار شم اما نمي*تونستم؛ ضربان قلبم تند شده بود و نفسم هم تنگ. تقلاي زيادي مي*كردم اما اصلا نمي*تونستم هيچ تكاني بخورم. جالب اينجاست كه همسرم صبح آن روز به من گفت سعي مي*كردم با تقلاي زياد دمپايي پاي تخت را بردارم و به طرف كسي پرتاب كنم. ظاهرا بعد از اينكه حس حركتي*ام برگشته بود سعي داشتم اون چيز سنگيني كه روي قفسه سينه*ام بود را از خودم دور كنم. او كه اين صحنه را ديده*بود من را تكان داده بود و بيدارم كرده بود وقتي از خواب بيدار شدم به شدت ترسيده بودم و در عين حال احساس تشنگي بسيار زيادي مي*كردم.» شايد براي شما هم تجربه*هايي از اين دست پيش آمده باشد؛ مشكلي كه اصطلاح علمي*اش«فلج خواب» است و ايراني*ها آن را «بختك» مي*نامند. تقريبا به تعداد فرهنگ*هايي كه در جهان وجود دارد، اسامي مختلفي براي اين مشكل ايجاد شده و طي قرن*ها، انواع اجنه، اهريمن*ها و نفرين*ها مقصر دانسته شده*اند.

چطوربختك به جانتـان مي*افـتد؟
پزشكان مي*گويند اغلب آنچه به عنوان بختك در ميان عموم مردم رايج است، پديده*اي موسوم به «فلج خواب» است
علائم بختك چيست؟
بختك يا فلج خواب چند علامت مشخص دارد كه مهم*ترين آن ناتواني در حركت دادن بدن و صحبت كردن است به طوري كه فرد به دليل ترس و دلهره مي*خواهد فرياد بزند اما انگار بي*فايده است. از ديگر علائم اين مشكل احساس خفگي است به گونه*اي كه فرد تصور مي*كند به زمان مرگ نزديك شده و انگار موجودي روي قفسه سينه او قرار گرفته است. در اين وضعيت ممكن است توهمات شنيداري،* ديداري يا حتي لمسي اما رؤيا مانند نيز اتفاق بيفتد؛ چيزهايي مثل احساس حضور فردي در اتاق، احساس فشردگي در قفسه سينه، ديدن منبع نور، شنيدن صداي افراد، ديدن شبح،* تجربه خروج از بدن و... طبيعي است كه بارزترين علامت در اين حالت احساس وحشت و اضطراب است.

آيا پاي شياطين در ميان است؟
در مورد پديده فلج خواب باورها و تفسيرهاي مختلفي در فرهنگ*ها و جوامع مختلف وجود دارد. همانطور كه گفته شد ايراني*ها اين پديده را به نام «بختك» مي*شناسند. بعضي*ها هم از آن تعبير به جن*زدگي مي*كنند و تمام اتفاقاتي كه براي فرد مي*افتد به گردن ديوهاي بدسرشت و اجنه مي*اندازند. ايرلندي*ها هم بر اين باورند كه فلج خواب بر اثر دروغي كه روز قبل گفته شده بروز مي*كند. اما آنچه بارز است اين است كه طي قرن*ها باور عمومي بر اين است كه اين مشكل با انواع اجنه و نفرين*ها مرتبط است.

چطور مي*شود پيشگيري كرد؟
فلج خواب يك اختلال خواب بي*خطر است بنابراين مي*توان با رعايت برخي موارد آن را از بين برد يا تكرارش را به حداقل رساند. نخوابيدن به پشت، كاهش استرس، به اندازه كافي خوابيدن،* انجام ورزش*هاي منظم، زياد غذا نخوردن و ننوشيدن كافئين همگي از عواملي است كه مي*تواند از چنين وضعيتي پيشگيري كند. براي به دست آوردن سريع هوشياري بهتر است فرد سعي كند انگشتان دست و پا همچنين چشمانش را به شدت تكان دهد و به دنبال آن سرش را حركت دهد. در مواردي كه فلج خواب به مدت 6 ماه، دست*كم هفته*اي يك بار در فرد رخ *دهد بايد از دارودرماني استفاده كرد.

چرا ايجاد مي*شود؟
تحقيقات انجام شده نشان مي*دهد، فلج خواب يك اختلال ژنتيك است و تمام افرادي كه اين موضوع را تجربه مي*كنند در سلول*هايشان ماده*اي به نام «HLA-DR2» دارند. از ديگر عواملي كه مي*توان براي فلج خواب در نظر گرفت اضطراب و استرس،* اختلال ترس و همچنين اختلال در نظم خواب است. به گونه*اي كه در برخي موارد افراد اظهار مي*كنند زماني كه روز خسته**كننده يا پراسترسي را گذرانده*اند، بيشتر از هميشه اين حالت سراغ*شان آمده است. از ديگر موارد ايجاد كننده اين حالت مي*توان به تغييرات در سبك زندگي يا مصرف قرص*هاي خواب*آور و آنتي*هيستامين*ها اشاره كرد. گفته مي*شود افرادي كه به صورت طاق باز يا به اصطلاح به پشت مي*خوابند، بيشتر به فلج خواب دچار مي*شوند.

آيا خطرناك است؟
تحقيقاتي كه به*تازگي انجام شده حاكي از آن است كه بين 25 تا 30درصد از جمعيت كلي جهان، در طول عمر خود دست*كم يك بار فلج خواب را تجربه كرده*اند كه در اين ميان 95درصد از آنها تجربه حوادث وحشتناك را در خواب داشته*اند. مجموع اين عوامل نشان مي*دهد اين پديده شيوع بالايي دارد. نكته مهم ديگر آن است كه با توجه به نقش ژنتيك در بروز اين مشكل اگر يكي از اعضاي خانواده دچار اين مشكل باشد، احتمال اينكه ديگر اعضاي خانواده هم به آن مبتلا شوند، وجود دارد. از نگاه جنسيتي به طور معمول احتمال بروز فلج خواب در زنان دو تا چهار برابر بيشتر از مردان است. اگرچه بسياري از افرادي كه با اين مشكل مواجهند، از اتفاقاتي كه مي*افتد آگاه نبوده و دچار وحشت مي*شوند، ولي اين فرايند اصلا خطرناك نيست و در عرض چند لحظه پايان مي*يابد و هيچ گونه عارضه* جسمي را در پي نخواهد داشت.

دماغ بختك را چنگ بزنيد!
عوام روايت ديگري از بختك داشتند. آنها بر اين باور بودند كه بختك كنيز اسكندر بود! هنگامي كه كلاغ به مشك محتوي آب حيات كه اسكندر با خود از ظلمات آورده بود منقار زد و آب حيات بر زمين ريخت، اين كنيز بي*درنگ مشتي از آن آب را برداشته و نوشيد و اسكندر كه خشمگين شده بود به ضرب شمشير بيني او را كند و بختك از گل بيني ديگري براي خود ساخت! بختك اگر كسي را ببيند كه طاقباز خوابيده به سينه او مي*جهد. اگر در آن حال فرد بيدار شود، به بيني او چنگ بيندازد، بختك از بيم آنكه بيني*اش كنده شود گنجي از گنجه* اسكندر را كه مي*شناسد رشوه خواهد داد تا دست از بيني*اش بردارد!

بختك چيست؟
ايـــن پديــــده بــــا نــــام «Sleep Paralysis» شناخته مي*شود. هنگام به خواب رفتن يا هنگام بيدار شدن صبحگاهي و در مرحله «REM» خواب(يعني مرحله*اي كه در آن رويا مي*بينيم)، بدن به طور طبيعي براي چند ثانيه يا گاهي تا چند دقيقه دچار فلج موقت مي*شود. در اين حالت فرد به هيچ عنوان قادر به حركت نيست ولي در عين حال حس*مي*كند نسبت به تمام وقايع اطراف خود آگاه است. بختك زماني رخ مي*دهد كه مغز از وضعيت «REM» بيرون مي*آيد اما فلج موقت بدن همچنان باقي مي*ماند. در واقع طي خواب و زماني كه فرد در حال رؤيا ديدن است، مغز انتقال سيگنال*هاي عصبي به سوي عضلات اسكلتي بدن را متوقف مي*كند و علت آن هم اين است كه فرد رؤياهايش را به مرحله عمل نرساند مثلا اگر خواب دويدن مي*بيند، *از تختخواب بلند نشود و شروع به دويدن نكند. وقتي فرد مي*خواهد از خواب بيدار شود مغز دوباره كنترل عضلات را به دست مي*گيرد و آنها را از حالت فلج خارج مي*كند. در فلج خواب ناهنجاري*هاي مغزي ايجاد مي*شود كه در نتيجه آنها مكانيسم*هاي عصبي در زماني نامناسب فعال شده*اند. در اصل اين افراد به جاي آنكه خواب خود را با امواج آهسته مغزي شروع كنند، مستقيم وارد مرحله عميق مي*شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۰:۵۹ توسط:sana موضوع:

تلفن هوشمندي براي ترك اعتياد به تكنولوژي +عكس


اين روزها بسياري از جوانان به تلفن همراه معتاد شده اند و هر لحظه در حال كار كردن با اين وسيله هستند. بسياري هستند كه از اين اعتياد ناراحت هستند ولي راهي براي رهايي از آن نمي دانند. براي افرادي كه دوست دارند اعتياد تلفن همراه را از بين ببرند و به نوعي خودشان را تركي بدهند گوشي “Nophone” را پيشنهاد مي كنيم. اين تلفن همراه به تازگي معرفي شده است و تنها حس يك تلفن هوشمند رابه شما مي دهد.اين تلفن همراه از پلاستيك ساخته شده است اما همه موارد و اجزايي كه در يك گوشي هوشمند وجود دارد در آن نيز ديده مي شود. اين گوشي هيچكار خاصي براي شما انجام نمي دهد و شما تنها مي توانيد آن را در جيبتان قرار دهيد و احساس همراه داشتن تلفن همراه كنيد.
اين گوشي 12 دلار قيمت دارد و سازندگان آن پيش بيني كرده اند كه در اولين فروش اين تلفن همراه قلابي مي تواند 30 هزار دلار فروش داشته باشد. اين مقدار يعني هزينه كل طراحي و توليد انبوه آن جبران خواهد شد. طراح هلندي اين تلفن همراه مي گويد ابتدا براي شوخي آن را ساختيم اما نمونه هاي اوليه آن با استقبال گسترده اي در سراسر دنيا روبرو شد و به همين خاطر تصميم گرفتيم تا آن را به توليد انبوه برسانيم. اين گوشي قلابي يك صفحه 5.5 اينچي با قابليت نصب آينه دارد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۰:۴۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل