بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

مردي كه خانهاش را با ميليونها صدف در دو سال تزيين كرد+عكس

استفاده از مواد خاص براي تزئين كردن ديوارهاي خانه يكي از سرگرمي هاي افرادي است كه دوست دارند بيشتر ديده شوند. تا به حال چندين نفر در نقاط مختلف دنيا دست به چنين گاري زده اند و خانه خود را با اقسام وسايل تزئين كرده اند.
“ژاو يانگشن” يك صاحبخانه چيني است كه در نزديكي دريا خانه اي ويلايي دارد اما حالا خانه او كمي متفاوت با ديگر ساختمان هاي اطراف دريا در چين يا شايد دنيا باشد چرا كه او كل خانه را با صدف تزئين كرده است. اين مرد دو سال به صورت كامل در خانه ماند و با استفاده از صدف هايي كه از ساحل جمع مي كرد كل ديوارهاي خانه را تزئين كرده است. در تمام ديوارها شما مي توانيد صدف هاي مختلف را مشاهده كنيد كه نمايي جذاب به خانه داده اند.
اين مرد 58 ساله در مورد خانه خود مي گويد: من از ظاهر خانه خسته شده بودم و قصد رنگ كردن آن را داشتم تا اينكه متوجه گنجينه بي نظيري شدم كه در نزديكي من بود. صدف ها دنياي بزرگي دارند و بهترين گزينه براي تزئين خانه بودند. در اين خانه از صدف هاي 3 ميلي متري تا صدف 4 كيلوگرمي استفاده شده است.تزيين خانه با صدف


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۷:۲۰ توسط:sana موضوع:

داستانهاي خواندني «اتاق عقد»

يك عاقد با ثبت خاطراتش در صفحه مجازي دست به ابتكار جالبي زد.
اين عاقد هر روز در دفترخانهاش شاهد آغاز و ويراني بسياري از زندگيهاست كه هر كدام در نوع خودش ميتواند خواندني و باورنكردني باشد.

هر روز بسياري از دختران و پسران جوان با شوقي وصفناپذير دست در دست هم راهي دفترخانه ميشوند تا قشنگترين روز زندگيشان را به ثبت برسانند و به خانه بخت بروند اما در اين ميان ماجراهايي پيش ميآيد كه گاهي با خاطرات تلخ همراه است.

هر كدام از اين عروس و دامادها، سرنوشتهاي عجيبي را با خود به همراه دارند كه همه اين لحظات علاوه بر ثبت در دفترخانه و شناسنامهها در خاطرات عاقد نيز به يادگار باقي ميماند؛ خاطراتي كه گاه با خنده و شادي و گاه با گريه و ناراحتي همراه است.

زيرلفظي عابربانكي عروس

روز عقد بود. عاقد براي سومين بار از عروس درخواست وكالت كرد و خانم قندسابي در جواب پاسخ داد: عروس زير لفظي ميخواهد، داماد شوكه شده بود اشاره كرد كه چرا هماهنگي صورت نگرفته است. مادر داماد با عجله از كيفش حلقهها را درآورد ولي آن زير لفظي نبود ظاهراً براي اين موضوع پيشبيني نشده بود. داماد كه در آن لحظه در تيررس همه نگاهها بود كيف پولش را از جيب درآورد و براندازش كرد اما باز هم پولي در آن نبود. فضا بسيار سنگين و ساكت بود تا اينكه آقا داماد با حالت تأسف سري تكان داد و گفت: انگار بايد كارت بكشم!

و ناگهان جمعيت كه به او چشم دوخته بودند خنديدند و عروس خانم «بله» را گفت.

35 سال حسرت

مرد 50 ساله در حالي كه موهاي سر و سبيلش را پركلاغي رنگ زده بود خوشحال و خرسند با عروس راهي دفترخانه شد. عروس زن 48 سالهاي بود كه پس از 34 سال زندگي مشترك با مردي كه ثمره آن يك پسر 20 ساله بود پس از يك سال از مرگ همسرش وارد دفترخانه شد تا پيمان ببندد و باقي عمرش را با شوهر جديدش سپري كند؛ شوهري كه درست 34 سال منتظر مانده بود تا به دختر مورد علاقه سالهاي جوانياش برسد؛ دختري كه 34 سال قبل به خاطر مخالفت خانواده به اين مرد نرسيده بود و حالا پس از اين سالها انتظار دست سرنوشت، آنها را كنار هم قرار داد تا دست در دست هم باقي عمرشان را بگذرانند.

عروس بدقدم

عروس و داماد با لباسهاي گرانقيمت و همراهان شاد پا به دفتر ازدواج گذاشتند.

در همان لحظه مادربزرگ داماد به زمين افتاد و بر اثر سكته مغزي جان باخت. مراسم به هم خورد و خندهها به گريه مبدل شد اما بعد از گذشت دو سال از اين حادثه داماد بار ديگر دست در دست عروسش بيتوجه به سخنان اطرافيان درخصوص بدقدمي عروس با وي راهي دفترخانه شد تا ازدواجشان را به ثبت برسانند.

تهديد پدر به قتل داماد

عروس و داماد لبخندزنان روي صندلي نشسته بودند تا خطبه عقد خوانده شود. داماد در ستون مهريه نوشته بود 1375 سكه تمام بهار آزادي طرح قديم و 1375 قطعه الماس. در آن لحظه عاقد با تعجب از داماد ميپرسد كه قضيه الماس جدي است يا فانتزي؟ و الماس بايد چند قيراط با چه شفافيت و وضوح و تراش و شكل و رنگ باشد اما داماد در كمال ناباوري پرسيد: قيراط چيست؟

بعد از دقايقي داماد اين مهريه را حذف كرد و با توجه به مخالفت پدر و داماد قرار شد تعداد سكهها نيز بلند اعلام نشود ولي از آنجايي كه پدر عروس كمشنوا بود به ناچار تعداد سكهها اعلام شد و اينگونه اين موضوع لو رفت. خيلي زود دعوا و همهمه همهجا را فرا گرفت و چند ساعت بعد خانواده داماد راضي شدند تا به سالن عقد بيايند اما بعد از عقد باز هم اين ماجرا سر درازي داشت. پدر داماد به برادر عروس گفت: تا فردا تعداد سكهها را به زير 100 ميرسانيد وگرنه پسرم را با گلوله ميكشم و شما كه به تشييع جنازهاش آمديد متوجه حقيقت حرفهايم ميشويد...

طلاق يك هفتهاي نوعروس

بار اول دختر و پسر براي گرفتن برگه آزمايش راهي دفترخانه شدند اما دو روز بعد براي تكميل پرونده نيامدند و در پاسخ گفتند اين ازدواج سر نميگيرد.

چند روز بعد بار ديگر آنها راهي دفترخانه شدند تا پرونده را تكميل كنند اما فرداي آن روز پدر عروس آمد و شناسنامه دخترش را برد و گفت پشيمان است. چند روز ديگر نيز عروس و داماد راهي دفترخانه شدند تا وعده عقد بگذارند اما هنوز مدتي نگذشته بود كه برنامه عقد را كنسل كردند تا اينكه سرانجام در يكي از روزها همه در دفتر حاضر شدند و مراسم عقد به خير و خوشي انجام شد اما اين هم پايان ماجرا نبود تا اينكه هفته بعد از عقد، تازه عروس با بيقراري راهي دفترخانه شد تا دادخواست طلاق بدهد!

حلقه دردسرساز

خطبه عقد زوج جوان جاري شده بود اما آنها همچنان در اتاق عقد مانده بودند و گروه ديگري منتظر بودند تا نوبتشان شود اما ... عاقد كه از اين انتظار متعجب شده بود وارد سالن شد و منظره عجيبي ديد. جايگاهي كه به ارتفاع 30 سانت با تكههاي به هم پيوسته براي استقرار عروس و داماد فراهم شده بود به طرز عجيبي از سوي عدهاي از خانوادههاي عروس و داماد تكه تكه و جدا شده بود.

آنها در نگاههاي حيرتزده عاقد گفتند حلقه عروس از دست داماد افتاده و گم شده است. عروس گريهكنان به همسرش ميگفت بايد حلقه را پيدا كند تا اينكه پس از 10 دقيقه صداي صلوات به گوش رسيد و عروس و داماد با چهرهاي خندان و دست در دست هم از سالن خارج شدند و يك اتاق به هم ريخته پيش روي مرد عاقد ماند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۷:۱۰ توسط:sana موضوع:

كلاهي براي از بين رفتن طاسي + تصاوير

كلاهي به بازار عرضه شده است كه طاسي را به طور كامل از بين ميبرد و باعث رشد مجدد موها ميشود.

يك شركت آمريكايي به نام «ترادوم» توسط «تميم حميد» يكي از مهندسين سابق ناسا كلاهي به بازار عرضه كرده است كه طاسي را از بين ميبرد و فرد طاس پس از 6 ماه به طور كامل مو خواهد داشت؛ سازندگان اين كلاه رشد مو، از سال 2008 در حال توسعه آن بودهاند.

اين كلاه براي افرادي كه ريزش موي شديد دارند يا مقداري از موي خود را از دست دادهاند و افراد طاس ساخته شده است؛ در واقع اين كلاه توسط فناوري ليزر باعث تحريك و توليد ميتوكندري در فوليكولهاي مو ميشود و پروتئين در مو توليد ميكند.اين كلاه ريزش را محدود ميكند و باعث رشد مجدد مو ميشود؛ ضمن اينكه بيش از 80 ليزر دارد و تقريباً تمام سر را پوشش ميدهد؛ موقعي كه روي سر گذاشته ميشود حدود يك درجه سانتيگراد توليد گرما ميكند كه هيچ مانعي ندارد. كاربر ميتواند در حين تماشاي تلويزيون، كار كردن با كامپيوتر، كتاب خواندن يا آشپزي كردن، چند دقيقه كلاه را روي سر بگذارد.

بايد دو بار در هفته و هر جلسه به مدت 20 دقيقه از كلاه استفاده شود؛ اولين نتيجه پس از 18 هفته ظاهر خواهد شد و بعد از گذشت 50 هفته، موي سر تا حد زيادي رشد كرده است.
اين كلاه هيچ گونه عوارضي ندارد و به قيمت 695 دلار فروخته ميشود.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۵۹ توسط:sana موضوع:

بزرگترين عمامه جهان (عكس)

هندي ها رسم و رسومات خاصي دارند كه از گذشته تا به حال آن را رعايت مي كنند. يكي از اين رسم و رسوماتي كه هيچگاه تغيير نكرده است، پوشيدن لباس سنتي و رسمي هندي است. اين لباس پيرهن هاي بلندي است كه به همراه يك عمامه و كلاه پوشيده مي شود."آوتار سينگ مايوني" يك شهروند هندي است كه در شهر "پانجاب" زندگي مي كند. او با افتخار بزرگترين كلاه پارچه اي يا عمامه دنيا را در اختيار دارد. اين عمامه از 645 متر پارچه درست شده است و نزديك به 45 كيلوگرم وزن دارد.او 16 سال زمان براي جمع كردن اين كلاه زمان گذاشته است چرا كه در اين مدت بايد به مرور وزن كلاه را اضافه مي كرد. حالا اين كلاه به وزن 45 كيلوگرم رسيده است و همانطور كه مشخص است گردن آوتار بسيار قوي و محكم شده است كه توانايي نگه داشتن كلاه را دارد.اين پير مرد 60 ساله در مورد اين كلاه رنگارنگ و عجيب مي گويد: از كودكي در آرزوي داشتن آن بودم و دوست داشتم هميشه بزرگترين كلاه را به سر كنم و حالا با افتخار ركورددار گينس هم شده ام. براي پوشيدن اين كلاه نزديك به 6 ساعت زمان نياز دارم به همين خاطر كمتر آن را از روي سرم بر خواهم داشت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۵۰ توسط:sana موضوع:

ديوار مرگهاي هندي+عكس

حتما شما هم در برخي شهربازي هاي ايران، محلي به نام “ديوار مرگ” را ديده ايد و يا حداقل اسم آن را شنيده ايد كه در واقع اين نمايش با الهام از يك الگوي هندي در ايران راه اندازي شد.
ايده ايجاد اين ديوار توسط گروهي از جوانان هند ايجاد شده بود كه با آگاهي از علم فيزيك و نيروي گريز از مركز آن را پايه گذاري كردند و بعدها با صدور آن به ديگر كشورها، به رونق آن بيش از پيش افزودند.
متاسفانه پس از مدتي اين سرگرمي در جهان منسوخ شده و اكنون تنها در كشور هند و در برخي كشورهاي آسيايي از جمله ايران فعاليت ديوار مرگ ادامه دارد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۳۵ توسط:sana موضوع:

نقاشيهاي شگفتانگيز با دستگاه تايپ +عكس

در حالي كه بسياري از هنرمندان نرم افزارهاي گرافيكي را براي خلق عكس هاي بي نظير انتخاب مي كنند، “آلوارو فرانكا” راهي عجيب را براي كشيدن نقاشي هايي با جزئيات بالا برگزيده است.
“فرانكا” هنرمندي است كه پرتره هاي قشنگي را تنها با استفاده از دستگاه تايپ نقاشي مي كند. او ابتدا يك تصوير را در رايانه به حالت سياه و سفيد مي برد و سپس با استفاده از دستگاه تايپ آن نقاشي را مي كشد. در هركدام از اين نقاشي ها جزئيات به طور دقيقي رعايت شده است و هر تصوير شامل حروف و اعداد هستند. تكنيك او هنگام نقاشي استفاده به جا از هر كليد است براي مثال حرف M براي نقاط پررنگ تر استفاده مي شود و حرف i نشان دهنده نقطه كمرنگ است.

كشيدن نقاشي با ماشين تايپ

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۲۵ توسط:sana موضوع:

پرورش كدوهايي به شكل فرانكشتاين براي مراسم هالووين+عكس


چند سالي مي شوند كه كشاورزان نقاط مختلف دنيا به دنبال كاشت سبزي هايي با اشكال متفاوت هستند. آن ها مدل هاي مختلف را تست مي كنند و گاهي به شهرت مي رسند براي مثال ژاپني ها هندوانه مربع شكل توليد مي كنند و فروش خوبي دارد.
“توني ديگرا” يك كشاورز آمريكايي است كه براي جشن ترس امسال محصول جديد را رونمايي كرده است. اين مرد توانسته كدو تنبلي پرورش دهد كه به شكل سر شخصيت فرانكشتاين است و هر كدام آن ها 75 دلار قيمت دارد.

اين مرد براي پرورش اين كدوها يك دستگاه 100 هزار دلاري خريداري كرده است اما اعتقاد دارد كه اين هزينه به راحتي قابل جبران است. درست كردن چنين كدوهايي نياز به يك انگيزه بالا و البته شرايط خاص آب و هوايي دارد.

او محصولاتش را در فروشگاه هاي مختلف شهر براي فروش قرار داده است و تا به اينجا استقبال خوبي هم از اين محصولات عجيب شده است. به نظر شما خريد يك محصول عجيب يا فانتزي مي تواند مقرون به صرفه باشد؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۱۴ توسط:sana موضوع:

اقدامي جالب در حمايت از بيماران سرطاني +عكس

بيماران سرطاني از آن دسته افرادي هستند كه هميشه نيازمند كمك هستند و بايد ان ها را نه تنها از نظر مالي بلكه از نظر روحي رواني نيز حمايت كرد. انجام يك كار خيريه براي بيماران سرطاني مي تواند روحيه آن ها را دوچندان كند. “توماس كانتلي” يك بيمار سرطاني بود كه در سال 2009 متوجه يك غده سرطاني خوش خيم در قسمت شكم خود شد. اين بيماري با انجام برخي درمان هاي اوليه بهبود يافت ولي باعث شد تا توماس انگيزه خاصي براي كمك به اين بيماران پيدا كند.
اين مرد حالا سفري را آغاز كرده است كه طي آن بايد عرض آمريكا را به همراه يك توپ غول پيكر عبور كند. اين سفر از 11 شهر مختلف عبور خواهد كرد و يك سالي به طول خواهند انجاميد. توماس اعتقاد دارد با اينكار مي تواند توجه مردم را به اين بيماري جلب كند و البته مقداري كمك مالي نيز از اين طريق جمع آوري خواهد كرد. او مي گويد برخي از مردم اين بيماران را فراموش كرده اند در حالي كه آن ها در سختي زندگي مي كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۶:۰۶ توسط:sana موضوع:

چگونه دروغ ودروغگو را بشناسيم؟براي تشخيص دروغ و دروغگو هم راه هايي وجود دارد. با ما همراه شويد.
درست است كه در كودكي همه ما، ترس از دراز شدن دماغ وادارمان مي كرد دروغ هايمان را لو بدهيم و دماغمان را حفظ كنيم، اما حالا ديگر مي دانيم دماغ هيچ دروغگويي شبيه پينوكيو دراز نمي شود و راه هاي ديگري براي كشف دروغ وجود دارد، راه هايي كه بعضي كاملا به شناخت ما از افراد مقابلمان ربط دارد و بعضي هاي ديگر، مثل همين راهنمايي كه مي خوانيد، علمي و كارشناسي شده، توسط متخصصان علم روان شناسي و زبان بدن، كشف شده است...

دروغگو لبخند مي زند

شايد فكر كنيد لبخند، تنها راه انتقال حس هاي درست است، اما اصلا اين طور نيست و گاهي دروغگوها لبخند مي زنند تا حواس شما را از اصل قصه پرت كنند و حرف خودشان را به كرسي بنشانند، اما متخصصان دروغ سنجي معتقدند حتي دروغگوهاي لبخندزن هم نمي توانند براي مدت طولاني به صورت تان نگاه كنند و معمولا سر را بيش از اندازه تكان مي دهند و حواستان را به اطراف پرت مي كنند. قرمزي گونه ها، گشادي پره هاي بيني، تنفس سريع و پلك زدن مداوم، علايمي است كه مي تواند يك دروغگوي حرفه اي را لو بدهد و نشان دهد طرف مقابل بيش از اندازه مغزش را درگير كرده است.

چطور حرف مي زند؟
اين يك راه حل ساده براي تشخيص دروغگويي افراد نزديك است. تن صداي افراد دروغگو، معمولا عوض مي شود و حتي ممكن است بعضي از واژه ها را بكشد يا روي آنها تاكيد كند. به لب ها هم نگاه كنيد. معمولا دروغگوها بعد از پايان هرجمله، لب ها را به هم فشرده مي كنند يا به سمت پايين مي كشند.

لبخند دروغي افسانه نيست
اين را همه ما در فيلم هاي سينمايي و سريال هاي تلويزيوني ديده ايم؛ اينكه آدم بد داستان، يك جايي يك لبخند بدجنسانه مي زند و دستش رو مي شود. شكل عاميانه روايت اين راه حل همين است؛ به لبخندها توجه كنيد و با توجه به شناخت از طرف مقابل تشخيص دهيد اين لبخند چقدر با واقعيت سازگار است يا نيست.

صداقت يكپارچه است
دروغگوها معمولا پشت تلفن يا در متن يك ايميل راحت تر دروغ مي گويند چون كنترل بدن براي گفتن حقيقتي كه وجود ندارد سخت است. اگر يك نفر داستاني براي شما تعريف مي كند و به آن مشكوكيد، به حركت هاي دست و بدنش دقت كنيد. اگر صداقت در زبان نباشد، بدن هم همراهي نمي كند. دست ها بي ربط به داستان تكان مي خورند، حركت هاي شانه مصنوعي است و پاها معمولا دچار نشانگان بيقراري مي شوند. به همين دليل است كه خيلي از دروغگوها دست هايشان را به هم گره مي زنند و پايين تر از سطح ديد قرار مي دهند يا اصلا آنها را پشت سرشان مخفي مي كنند.

واژه ها مهم اند
دروغگوها از واژه هايي مثل اما، به جز، در غير اين صورت و... استفاده نمي كنند چون يك چراي ساده و ناگهاني شما ممكن است حسابي آنها را به دردسر بيندازد. من، خودم و... هم در جملات دروغي كمتر استفاده مي شود چون از نظر روان شناسي آنها در ناخودآگاه خود، مي خواهند شريف باشند و اين حرف ها را به خودشان نسبت ندهند.

سوال هاي ساده جواب ساده دارند
وقتي سوال سختي مي پرسيد، خيلي طبيعي است طرف مقابلتان براي جواب دادن به دوردست ها خيره شود، مكث كند و بعد حرف بزند، اما وقتي سوال هاي ساده شما تمام اين عكس العمل ها را نشان مي دهد، حق داريد شك كنيد و بين تمام آن من و من كردن هاي طرف مقابل به اين فكر كنيد از چه فرار مي كند.

از واژگان كليدي استفاده كنيد

اولين نكته اي كه براي مصاحبه به روزنامه نگارها ياد مي دهند، پرسيدن سوال هايي است كه با «چ» شروع مي شود؛ چرا، چطور، چگونه و...اين يعني از طرف مقابلت جزييات را بپرس تا به اصل جواب برسي. دروغگوها، معمولا داستاني كلي تعريف مي كنند، پس حوصله كنيد و جزييات را دانه به دانه با پرسيدن اين سوال ها بپرسيد. دروغ ها هيچ وقت جزييات ندارند.
منبع : salamat.ir

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۵۸ توسط:sana موضوع:

جشـن مـرگ در پيـش اسـت...

جشن مرگ در پيش است...
و جلاداني خونخوار،كـه بـهـ بهـآنه ي ديــن چـآقـو بدست منتظــر سوت آغــآز كشتـآر هســـتند
از كـي و چطــور دو واژه ي عيـــد و قــربــان كـنـــآر هم آرآم گـرفتـه انـد
ﻧﻤﯿدﺍﻧم! ﺍﻣﺎ ﻣﯿدﺍﻧم ﮐﻪ ﺍﮔر بخواهيـم ميشــود حـرمـت از دسـت رفــته ي عيــد را بـه آن باز گردانيم...
بجــآي ريخـتن خـون ...درختـــي بكــآريم...جـآني ببخشيــم...نــهـ جــآن بگيــــريـم...
پيشــآپيش اين روز را بـهـ تمـآم انســآن هــآ تسليـــت مي گم


http://www.axgig.com/images/68090067802691588369.jpg
http://www.axgig.com/images/69897082464252225509.jpg
http://www.axgig.com/images/12703730819407133152.jpg
http://www.axgig.com/images/88492700138475393117.jpg
http://www.axgig.com/images/35548896368224306658.jpg

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۵:۴۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل