بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

چتر نامرئي +عكس

چتر Air Umbrella بدون سايبان بوده و با لايهاي از هواي ثابت كه از لوله چتر به بيرون ميوزد، قطرات باران را دور ميكند.

ايسنا نوشت: اين چتر كه اكنون براي جذب سرمايه در سايت Kickstarter قرار گرفته، از يك باتري ليتيومي براي تامين نيروي فن خود استفاده ميكند. اين فن چرخهاي از هوا را از سر لوله چتر مذكور براي راندن قطرات باران و توليد يك لايه محافظ به بيرون ميفرستد.

به گفته ژه سونگ پارك و وو ژونگ كيوون، Air Umbrella در سطح كنوني ميتواند براي دو نفر كافي باشد اما در صورت سنگين نبودن بارش باران، افراد بيشتري ميتوانند از اين پناهگاه بهره ببرند.

اين چتر در سه مدل طراحي شده است و در دسامبر 2015 به بازار خواهد آمد. مدل اول كه براي زنان طراحي شده، از طول 30 سانتيمتر و وزن 500 گرم برخوردار است و طول عمر باتري آن 15 دقيقه است.

نمونه دوم 50 سانتيمتر طول داشته و با وزن 800 گرم داراي طول عمر باتري 30 دقيقهاي است. چتر سون نيز توسعهپذير بوده و بين 50 تا 80 سانتيمتر متغير است. وزن اين نمونه هم 800 گرم و طول عمر باتري آن 30 دقيقه است. با اين مدت زمانهاي ارائه شده، شايد استفاده از آنها در شرايط باران شديد عقلاني نباشد، اما ميتوان براي طي كردن مسير تاكسي تا خانه بدون خيس شدن از آنها بهره برد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۲۸ توسط:sana موضوع:

ماشين عروسي خاص در ورزقان +عكس

دو برادر به نامهاي منصور و نادر قاسمپور 27 و 28 ساله با دو خواهر 17 و 19 ساله در روستاي «فرخران» ورزقان با تزئين كمپرسي اسكانيا قدم به آغاز زندگاني تازه گذاشتند.

اين دو برادر در ورزقان گفتند: ما دو برادر از دوران كودكي با هم درس ميخوانديم و با هم كار ميكرديم و به همديگر علاقه وافري داريم، به همين خاطر تصميم گرفتيم هيچ وقت از همديگر جدا نشويم سال گذشته در يك تصميم اقدام به ازدواج با دو خواهر كرديم.

منصور و نادر معتقد ميگويند بعد از پيدا كردن همسر مورد نظر خود، هر دو در يك روز عقد كرديم و امروز هم با اين وسيله ميخواهيم جشن عروسي در يك محل برپا كنيم.

وي هدف از برگزاري اين مراسم با كمپرسي اسكانيا را ترويج رسم و رسوم ساده در بين مردم و روستائيان كه با خرج و مخارج سنگين عروسي برگزار ميكنند عنوان كرد و افزود: ما دو برادر با اين كمپرسي چندين سال است كه با هم كار ميكنيم و خرج و مخارج زندگانيمان را تامين ميكنيم و امروز هم تصميم گرفتيم با تزئين ساده اين كمپرسي قدم به زندگي ساده خود بگذاريم.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۱۹ توسط:sana موضوع:

پسري ۶ ساله اي كه دنبال همسر مي گردد +عكس


موضوع ازدواج را شايد از زبان بسياري از كودكان در سن و سال اول دبستان شنيده باشيد اما همه آن ها از روي كنجكاوي اين سوال را مي پرسند برخلاف اين كودكي كه به تازگي در فضاي نت مشهور شده است. به تازگي ويديو جالبي از يك كودك ۶ ساله فضاي اينترنت را پر كرده است كه به دنبال همسر مي گردد. اين كودك ۶ ساله در حال صحبت با پدر و مادرش است و از اينكه هنوز ۶ سال دارد بسيار عصباني است و وسايلش را پرتاب مي كند. او مي گويد كه اي كاش ۸۰ سال سن داشت و مي توانست ازدواج كند اما حالا بايد ميليون ها هفته صبر كند تا بتواند زن بگيرد. البته پدرش در ميان صحبت ها به او ياد آور مي شود كه حداقل بايد ۶۲۶ هفته صبر كند تا ۱۸ ساله شود. البته نظراتي كه زير اين ويديوها گذاشته شده است نشان مي دهد كه پدر او به دنبال برگزاري يك مراسم صوري براي آرام كردن اين كودك است!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۰:۰۸ توسط:sana موضوع:

داستان طراحي معروفترين لوگوي ايران

چهاردهم اكتبر (22 مهرماه) روز جهاني استاندارد است. نشان استاندارد ايران كه معروفترين اثر «مرتضي مميز» است، سالهاست كه آشناترين علامت براي ايرانيهايي است كه با ديدن آن براي خريد و مصرف يك كالا اطمينان حاصل ميكنند.

نشانهاي كه مرتضي مميز، طراح و گرافيست، در سال 1364 براي موسسهي استاندارد ايران طراحي كرد، بهدليل طراحي خاص و استفاده از آن روي بستهبندي محصولاتي كه اصول استاندارد را رعايت كردهاند، به سرعت در حافظهي جمعي ايرانيها به يك نشانهي آشنا و معروف تبديل شد و حتي اين نشانه را معروفترين لوگوي طراحيشده براي يك سازمان ميدانند.

مميز براي طراحي اين نشانه از حروف اختصاري نام لاتين «موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران (Institute of Standard and Industrial Research of Iran) كه واژه ISIRI را تشكيل ميدهد، استفاده كرد.

مميز خود درباره طراحي اين نشانه گفته است: «در طراحي نشانهي استاندارد از قلمي استفاده كردم كه بهخوبي حروف اختصاري ISIRI را به كلمه "ايران" تبديل كند. دوست داشتم كادر فلشمانندي اطراف نوشته را ببندد. كادري كه دو زاويهي آن كاملا تيز و دو زاويهي ديگر، منحني و نرم باشد، تا در نهايت خلاصگي فلش حداكثر و حداقل را كه هدف داوري موسسه در محصولات است، نشان دهد؛ اما اين حد سادگي براي سفارشدهنده كافي نبود و با اضافه كردن خطوط بيشتر، حالت فلش را نمايانتر كردم.»

مرتضي مميز (1315-1384) در طول سالها فعاليت هنري خود در زمينهي گرافيك و طراحي لوگو، نشانههاي بسياري را براي سازمانهاي مختلف از جمله آتشنشاني، سازمان چاي ايران، موزه رضا عباسي و شهرداري تهران طراحي كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۵۹ توسط:sana موضوع:

قهوه مسافرتي به شكل حبه قند +عكس

شركت جيوآ در آمريكا اين بار قهوهاي به منظور استفاده آسان در سفر آن را به شكل حبههاي مكعبي توليد كرده است.

فارس نوشت: اين حبهها از قهوه كلمبيايي توليد شده است؛ اين شركت قهوهها را در كيسههاي كوچك پلاستيكي بسته بندي كرده و با طعمهاي مختلف مانند هات چاكلت، وانيل فرانسوي، فندق، قهوه تلخ و بدون افزودنيهاي مصنوعي و مواد نگهدارنده به فروش ميرساند.

كاربر ميتواند به راحتي يك مكعب را در ليوان خود بياندازد و در ليوان را بگذارد تا در چند دقيقه قهوه دم بكشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۴۹ توسط:sana موضوع:

تبليغ ايراني زوج آلماني درباره ايران+عكس

خانواده رُشكه كه به شهرهاي مختلف ايران سفر كرده بودند، در نمايشگاه كتاب فرانكفورت مجموعه گزارشها و تصاويري را كه از سفرهاي خود به ايران داشتند، در كتابي به نام «ايران» عرضه كردند.
در كنار ناشران ايراني در نمايشگاه بينالمللي كتاب فرانكفورت، غرفه آندرا رُشكه از ديدنيهاي بخش ايران بود، پيش از اين خانواده رُشكه در ايران از شهرهاي تهران، اصفهان، شيراز، مشهد، ماسوله، همدان و ... ديدن كرده بودند.

اين زوج آلماني مجموع گزارشها و تصاويري كه از سفرهاي خود به ايران داشتند را در كتابي به نام ايران گردآوري و منتشر كردند.

به همين منظور در روز چهارم نمايشگاه بينالمللي كتاب فرانكفورت، كتاب و فيلم مربوط به سفر خود به ايران را در معرض ديد عموم قرار دادند، اين در حالي است كه اين زوج آلماني هم اكنون مشغول برنامهريزي براي سفر سال آينده خود به ايران هستند.

در ادامه تصاويري از تبليغ اين زوج آلماني از فرهنگ و آداب و رسوم ايران در نمايشگاه فرانكفورت ميآيد:
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۴۱ توسط:sana موضوع:

اسباب بازي كه دروغگو را رسوا ميكند +عكس


ژاپني ها علاقه خاصي به اسباب بازي هاي فوق پيشرفته دارند. از ربات هاي قدرتمند تا وسايل بازي كنترل از راه دور همگي از جمله اسباب بازي هاي جالبي هستند كه در ژاپن پيدا مي شود. به تازگي دستگاهي جديد تبديل به يك بازيچه شده است و نام آن ” Kokoro Scanner” به معناي اسكن كننده ضربان قلب است. اين دستگاه مي تواند با توجه به ضربان قلب راست يا دروغ بودن حرفي كه يك نفر مي زند را تشخيص دهد.
اين دستگاه توسط يك شركت توليد كننده اسباب بازي ساخته شده است و اين روزها افراد زيادي يكي از آن ها را در خانه نگهداري مي كنند. اين دستگاه روي سر و پيشاني قرار مي گيرد و با هر جمله رنگ آن تغيير مي كند. اساس كار اين دروغ سنج استفاده از ضربان قلب انسان است. زماني كه در حال پاسخ دادن به يك سوال هستيد ضربان قلب شما سنجيده شده و با توجه به آن رنگ سبز به معناي حرف راست و قرمز به معناي دروغ روشن مي شود.
با توجه به اينكه اين دستگاه يك اسباب بازي ساده است شايد گاهي اوقات اشتباه كند و اين يعني به راحتي يك زندگي مي تواند به هم خورده يا دوستي از بين برود ولي با اين حال ژاپني ها علاقه خاصي به آن پيدا كرده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۲۹ توسط:sana موضوع:

گرانترين همبرگر دنيا +عكس

به تازگي يك رستوران در لندن گران ترين همبرگر دنيا را معرفي كرده است و تا چندي ديگر وارد كتاب ركوردهاي گينس خواهد شد. اين رستوران در منطقه چلسي واقع شده است و با اين كار تبليغي جهاني براي خود كرده است.
“همبرگر استثنايي” نامي است كه به اين غذا داده شده و قيمت آن ۱۱۰۰ پوند اعلام شده است. اين قيمت به طور تقريبي برابر با ۵ ميليون ۵۰۰ هزار تومان است اما دليل گراني اين همبرگر در تمام موادي است كه درون آن استفاده شده است.
يك همبرگر با ۲۸۰ گرم گوشت تازه و گران قيمت به همراه بهترين و تازه ترين سبزيجات در كنار ناني خاص كه با مرغوب ترين كنجدها پوشيده شده است به همراه يك لايه طلاي خوراكي موادي هستند كه اين ساندويچ را تشكيل مي دهند. بر طبق گفته سرآشپز براي درست كردن اين ساندويچ به سه هفته كار نياز است همچنين ميزان كالري اين غذا به طور باورنكردني بالاست و به نزديك ۲۶۱۸ مي رسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۲۲ توسط:sana موضوع:

سنگين ترين پياز و ركوردشكني در دنيا

فروردين سال گذشته بود كه يك مرد 62 ساله انگليسي با برداشت پياز 8 كيلوگرمي توانست ركورد دنيا را جابجا كند اما اين ركورد تنها يك سال دوام داشت چرا كه به تازگي يك پياز بزرگتر كشت شده است.
توني گلور كشاورزي است كه با برداشت پياز 8.5 كيلوگرمي قصد دارد ركورد دنيا را جابجا كند. به گفته اين كشاورز چنين پياز بزرگي كه مدت هاست در حال پرورش آن است مي تواند يك شهر را به گريه اندازد.
اين كشاورز 49 ساله در مورد نحوه پرورش پيازش مي گويد: تمام مدت اين پياز در شرايط رطوبتي مناسب بوده و تمامي مواد مغزي به ريشه ان رسيده است. همچنين اين پياز در روزهاي كه شرايط آب و هوايي خوب نبود به داخل گلخانه مي رفت تا مشكلي براي آن به وجود نيايد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۱۲ توسط:sana موضوع:

شيشه خوري يك جوان ايراني +عكس

جواني سر ميز غذا با يك يك ليوان آب پرتقال و يك نمكدان و فلفل. اما غذاي اصلي چيست؟ شيشه.

تا به حال داستاني از خوردن شيشه توسط انسان شنيدهايد؟ بله، شيشه ولي نه آن شيشه مخدر صنعتي، شيشه به معناي يك لامپ كم مصرف بزرگ كه جلوي دوربين آن را ميشكند و با اشتهاي تمام مشغول جويدن آن مي شود.

تسنيم نوشت: در ابتدا خود را معرفي ميكند و ميگويد جهت شركت در مسابقهاي به نام اعجوبههاي ايراني اين اقدام را انجام ميدهد اما واقعا حيرتآور است كه چگونه انساني دست به چنين اعمالي ميزند.

تا نيمه لامپ را كه ميخورد هنوز در حيرتيم. آيا برنده شدن در يك مسابقه باعث ميشود كه انسان دست به چنين كاري بزند؟ هميشه تصور ميكرديم آدمهاي عجيب حتما قيافههاي عجيب و غريبي دارند تا وقتيكه جوان معمولياي را ديدم كه به راحتي شيشه ميخورد.

جالب اينجاست كه اين ويدئو كليپ و مشابههاي آن بازديدهاي بسيار بالايي داشتند و كلي نظرات مختلف از تعريف و تمجيد گرفته تا نفرين و بد و بيراه را با خود همراه كرده بودند.

واقعا موضوع چيست؟ چرا يك نفر بايد اينطور كار خطرناكي كند؟ اصلا اين مسابقه چيست و آيا ماهيت آن خطرناك است؟ با يك بازديد از ويدئوهايي كه براي مسابقه "اعجوبههاي ايراني" ارسال شده است ميتوان فهميد كه اين مسابقه چقدر مورد توجه قرار گرفته است و باعث شده كه جوانان دست به انجام چه كارهاي مخاطره آميزي بزنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۰:۵۹:۰۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا