بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

تنبيه دختر ۶ساله آمريكايي به دليل ۱۲ شماره!+عكس

مادر ۲۵ ساله آمريكايي به دليل اينكه دختر ۶ سالهاش نتوانست تا ۱۲ بشمارد با بي رحمي و به طرز فجيعانهاي، او را تنبيه كرد. «بريتاني راك» مادر ۲۵ ساله آمريكايي داراي ۲ پسر و يك دختر است؛ وي به علت اينكه دختر ۶ سالهاش نتوانست تا عدد ۱۲ بشمارد، عصباني شد و موهاي وي را آنقدر با خشونت و بيرحمي و به طرز فجيعانه كشيد كه موجب زخم شدن سر وي شد در حدي كه كودك به بيمارستان منتقل شد. بريتاني به پليس گفت: هميشه وقتي عصباني ميشدم موهاي دخترم را ميكشيدم. افسر پليس پنسيلوانيا در آمريكا گفت: قرباني از زخمي كه در سر او به وجود آمده است، رنج ميبرد زيرا شدت كشيدن مو به حدي بوده كه باعث پارگي و خونريزي در سر كودك شده است اما در حال حاضر در بيمارستان بستري و تحت درمان است. «مايك پريولو» افسر پليس مسئول اين پرونده به خبرگزاري WPXI گفت: دختر بچه به من گفت «من ده انگشت دارم و نميتوانم تا ۱۲ بشمارم، براي همين مادرم عصباني شد و موهاي مرا كشيد». بعد از بازداشت شدن «بريتاني»، اين دختر بچه و دو برادر او تحت سرپرستي يك خانواده قرار گرفتند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۷:۱۲ توسط:sana موضوع:

۲۶ سال سفر بدون توقف به دور دنيا +عكس

زماني كه «گانر هوتروف» سفر ۱۸ ماهه خود را به سمت آفريقا آغاز كرد هرگز با خودش فكر نمي كرد كه اين سفر ۲۶ سال به طول انجامد و او بدون توقف تمام دنيا را پشت سر بگذارد. اين مرد در سال ۱۹۸۸ با ۳۰ سال سابقه از شغل خود بازنشسته شد و به همراه همسرش تصميم گرفت يك سفر طولاني به سمت آفريقا داشته باشد اما پس از طي كردن ۱۰۰ هزار كيلومتر آن ها تصميم گرفتند سفر خود را ادامه داده و هيچگاه توقف نكنند.
اين زوج در تمام اين سال ها از يك مدل خودروي مسافرتي بنز استفاده مي كنند كه پس از ۲۶ سال هنوز بي مشكل در حال حركت است. اين زوج در طول ۲۶ سال بيش از ۸۹۴ هزاركيلومتر مسافرت كرده اند و اين يعني يك سفر رفت و برگشت به كره ماه. آن ها در طول اين سفر هميشه در خودروي خود خوابيده اند و پول براي هتل نپرداخته اند. آن ها همچنين غذاي خود را درست كرده اند و تا حد امكان از خرج هاي اضافي پرهيز كرده اند.
اين سفر البته خاطرات تلخي هم براي «گانر» به همراه داشته است. او در سال ۲۰۱۰ همسر خود را از دست داد اما باز هم سفر را ادامه داده است چرا كه اين عمل يكي از وصيت هاي همسرش بوده است. اين مرد حالا در ۷۷ سالگي قصد دارد از اين سفر دور و دراز بازنشسته شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۷:۰۳ توسط:sana موضوع:

بزرگترين قايق جهان با هشت طبقه+عكس

اين قايق يا بهتر است بگوييم يك كشتي كوچك به دور از مدلهاي كلاسيك و قديمي ساخته شده است؛ طول آن ۱۳۱ متر و ارتفاع آن ۶۰ متر است.

Star «استار» يك قايق لوكس و نوآورانه است كه ساختار آن استاندارد نيست و شبيه به يك مثلث با بدنهاي به شكل منحني و شيبدار به منظور دريانوردي طراحي شده است.
«استار» داراي ۸ ژنراتور است و داخل آن ۳۵۰۰ مترمربع است؛ اين قايق بيش از ۸ طبقه دارد كه از طريق ۴ آسانسور، طبقات در دسترس هستند.
طبقه بالاي آن يك پلت فرم براي لذت بردن از ديد پانورامايي دارد و مجهز به بالگرد است كه ميتواند ۳۶ نفر را در ۱۸ كابين جاي دهد.
اين قايق توسط استوديو طراحي ايتاليايي «لوبانوو» با همكاري شركت معماران دريايي BMT طراحي شده است و در حال حاضر در حال مطالعه و آزمون است؛ قيمتي كه براي اين قايق در نظر گرفته شده است حدود ۵۰۰ ميليون دلار است.

بزرگترين قايق جهان با هشت طبقه
عكس بزرگترين قايق جهان

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۵۳ توسط:sana موضوع:

حيواني كه پشت سرش را بهتر از جلو مي بيند!

، زاويه ديد اسبها روي هم تقريبا 360 درجه است و با وجود اينكه اين حيوان احاطه خوبي بر محيط پيرامون خود دارد و تقريبا ميتواند كل فضاي اطراف خود را ببيند اما در كمال تعجب در ديدن نقطه مقابل چشمان خود با دشواري روبرو است. در واقع نقاط كور اسبها درست در فضاي بين دو چشم، پايين بيني و پشت سر قرار دارد. داشتن اين دامنه ديد بسيار وسيع، اسبها را از حمله شكارچيان و حيوانات مهاجم مصون ميدارد.

به گزارش ايسنا به نقل از ريپلي، در دامنه ديد اسبها همچنين ناحيهاي وجود دارد كه هر يك از چشمان آنها قادر است يك شيء را به طور مجزا مشاهده كند. دامنه اين منطقه ديد به 55 تا 80 درجه ميرسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۴۴ توسط:sana موضوع:

زنايرانيكه با سوسك ثروتمند شد+عكس

شكوه السادات هاشمي يكي از كساني است كه نامش ميان زنان موفق ايران ثبت شده و شما همين جاي مطلب بايد بپرسيد : «چرا؟» كه پاسخش مي شود اين : او تلاش كرد مشكل بزرگش را حل كند و از آنجايي كه اين مشكل براي تمام زنان جهان وجود دارد، تبديل به يكي از ثروتمندترين زنان ايران شد. حالا بايد بپرسيد:« چطوري؟!» و ... سوسسسسسسسسسسسسسسسسسك!

به همين راحتي!

بيشتر زنان از سوسك مي ترسند در حد مرگ. شكوه السادات هاشمي از همين نقطه ضعف استفاده كرد و به ثروت رسيد. داستانش را بخوانيد و ياد بگيريد تا با دقت روي اطرافتان و البته اطرافيان، حتي در دشوارترين شرايط اقتصادي هم مي توانيد به موفقيت برسيد.

آشنايي با بازار كار

۳۱،۴۱سالم بود كه يك آگهي ديدم و جذب آن شدم. آموزشگاه اقتصاد ايران در ميدان فردوسي، به مناسبت تاسيس اش اعلام كرده بود كه دفترداري، حسابداري، منشي گري و تايپ فارسي و لاتين را رايگان درس مي دهد. اين اطلاعيه بهانه اي شد كه من به آنجا بروم و اين دوره ها را ببينم. البته در يادگيري آن دوره ها زياد موفق نبودم ولي با اين حال گواهينامه اش را گرفتم. اين دوراني بود كه پدر كم كم داشت موقعيتش ضعيف مي شد و شرايط سختي براي خانواده به وجود مي آمد. نزديك خانه ما يك نمايندگي ايران ناسيونال وجود داشت كه در سال ۶۴ تاسيس شده بود. آقايي به نام محمدرضا كلانتري، آن موقع قطعات پيكان را توليد مي كرد.

من با درخواست از وي و كمكش، در جايي مشغول به كار شدم. سال ۹۴ بود. يادم هست روز اول مهر بغض كرده بودم وقتي مي ديدم بچه ها به مدرسه مي روند و من بايد سركار بروم. رفتن من به سركار، مقارن با روز اول مهر شده بود. نزديك به ۲ ماه در تعميرگاه شماره ۸۱ ايران ناسيونال، در خيابان هفده شهريور شمالي فعلي كار كردم. از آنجا كه بيرون آمدم فقط يك روز بيكار بودم. زنگ زدم به جايي و گفتم آيا شما «كاردكس من» مي خواهيد؟ كاردكس من كسي بود كه موجودي هاي لوازم يدكي را در برگه هايي وارد و خروجي ها را خارج مي كرد. ۳،۴ سال هم در جاي جديد كار كردم و همزمان با آن درس هم مي خواندم. كلاس هفتم بودم كه ۵،۶ تا تجديد آوردم و شوكه شدم. مگر مي شد من تجديد آورده باشم؟ تجديدهايم به اين دليل بود كه مادرم مي گفت بايد همه كارها را انجام بدهم و بعد كتاب يا درس بخوانم. خانواده ما هم خانواده شلوغي شده بود. ۲زن پدرم با هم زندگي مي كردند و مدام با هم درگيري داشتند. بعدتر پدرم صلاح ديد كه آنها را از هم جدا كند.

نگهداري از ۶ بچه

روزها كار مي كردم و شب ها درس مي خواندم. در كلاس دهم همان بلاي كلاس هفتم سرم آمد و بعد دوباره به خودم آمدم و تا ديپلم همه درس ها ، به خصوص درس هاي رياضي نمره هايم بالا بود. در سال ۵۴ در همان محيط كار با آقايي آشنا شدم و ازدواج كردم. ماجراي ازدواج ما هم طولاني است. وي قبل از آن ازدواج كرده و دو بچه داشت. به سفارش پدرم، قرار بود من آن بچه ها را قبول نكنم اما در يك مقطع ديدم لازم است و قبول كردم. ۲ بچه شوهرم داشت و ۴ بچه هم خودم به دنيا آوردم. در همين شرايط هم هر سال در دانشگاه شركت مي كردم و قبول هم مي شدم اما خانواده موافقت نمي كردند. زندگي ادامه داشت تا سال ۷۳ كه مقطع ديگري از زندگي ام شروع شد.


حمله سوسك ها به ساختمان

من اصولا زن بي نظمي نبودم كه زندگي ام را كثيف اداره كنم، اما ساختمان ما يك ساختمان قديمي در حوالي نارمك بود كه سوسك زيادي داشت چون اين ساختمان همجوار با يك حمام عمومي و رودخانه بود. مانده بوديم چه كار كنيم كه اين سوسك ها از بين بروند. اعضاي خانواده با هم فكر مي كرديم و با همسايه ها بررسي مي كرديم، اما نمي شد. كتاب ها را بررسي و از سوسك كش هاي مختلف استفاده مي كرديم اما مشكل حل نمي شد.كشف فرمول سوسك كش

به نظرم عوامل زيادي در موفقيت آدم ها تاثير مي گذارد. اين نيست كه بگوييم، اگر يك نفر خلاق و مبتكر باشد، حتما موفق مي شود. خلاقيت هم مسئله خيلي مهمي است اما تنها عامل نيست و عوامل مهمي در اين مسئله دخيل هستند. يكي از آنها عوامل رواني و انساني آن است كه آدم ها خالص باشند. وقتي آدم ها روح خود را درگير دروغ، سخن چيني، خيانت، بدجنسي، بدذاتي، غيبت و ... نكنند و درون شان خالص باشد، خداوند به آنها پاداش هايي مي دهد و آنها را به راه هاي خوبي راهنمايي مي كند. اول دنبال ماده اي بودم كه سوسك هاي خانه خودمان از بين برود. از هرچه كه استفاده مي كرديم، سوسك ها از بين نمي رفتند. ساكنان ساختمان ما از لحاظ مالي قوي نبودند با اين حال حاضر شديم كل ساختمان را يكي، دو بار سم پاشي كنيم. ساختمان يكي، دو روز بوي گند سم مي داد ولي بعد از اين يكي، دو روز، باز سر وكله سوسك ها پيدا مي شد. در ذهنم بود كه بايد كاري انجام دهم و به صورت اتفاقي و با آزمون و خطا به تركيبي رسيدم كه سوسك ها را نابود مي كرد. نه، بهتر است بگويم تركيب من سوسك ها را امحا مي كرد.

من هم مثل اديسون

خيلي از كارهايي كه بشر انجام داده از سر اتفاق است. بشر به صورت اتفاقي آتش را كشف كرد، اديسون از سر اتفاق لامپ را ساخت. من هم از سر نياز به فرمول خمير سوسك رسيدم. شكل رسيدن به فرمول هم جالب بود. وقتي قورمه سبزي درست مي كنيد، يك نفر در آن آبغوره مي ريزد، يكي آبليمو، ديگري اسفناج هم استفاده مي كند و هركس مطابق با ذائقه و سليقه اش قورمه سبزي را درست مي كند. يك نفر هم هست كه مي گويد چطور مي شود از همه اينها استفاده كنم. او تن نمي دهد به اينكه كاري را كه همه انجام داده اند، انجام بدهد. اگر كسي به مزه معمول و متداول قورمه سبزي تن ندهد، به قورمه سبزي خيلي خوشمزه تري مي رسد.

ثبت اختراع

يكي، دو سال طول كشيد تا توانستم تاييديه بگيرم؛ گواهي نوآوري از سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي و گواهي غير سمي بودن فرمول. در آن گواهي نوشته شده بود: «اين خمير بدون استفاده از سموم ساخته شده و براي انسان هم هيچ مسموميتي ندارد.» من موفق شده بودم اين خمير را ثبت اختراع كنم. از همان اول اسمش را امحا ثبت كرده بودم چون يك بار استفاده از اين خمير باعث مي شود كه سوسك محو شود و حتي جنازه اش هم توي محيط نيفتد. اين از مزيت هاي آن است چون از جنازه سوسك پروتئين مضري آزاد مي شود. سوسك ها وقتي خمير ما را مي خورند يك حالت تشنگي به آنها دست مي دهد و مي روند توي راه آب ها و از بين مي روند. اسم امحا يك اسم با مسما و خوب بود. وقتي رفتم لوگو را طراحي كنم، به آقايي كه آن را طراحي مي كرد، گفتم: اين لوگو را خيلي خوب طراحي كن، چون اين اسم يك روزي اسم خيلي مهمي در ايران مي شود.

ماجراي عرضه و تقاضا

وقتي آن ماده را درست كردم و ديدم سوسك هاي خانه ام از بين رفت، نگفتم اين خمير مال خودم باشد. مدام اين خمير را مي ساختم و به در و همسايه مي دادم. به شاگردان كلاس صبحگاهي و معلم هاي مدرسه اي كه كار مي كردم هم دادم. هر كس مي گفت خانه ام سوسك دارد، مي گفتم من يك ماده درست كردم كه سوسك ها را از بين مي برد. يك شب در خانه مان صحبت شد، همسرم گفت مي توانيد با بچه هاي تيم كوهنوردي جمع شويد و اين را در قوطي بريزيد و بفروشيد اما من همين طور درست مي كردم و به متقاضيان مي دادم تا اينكه تقاضا آنقدر زياد شد كه من به اين نتيجه رسيدم كه بايد سفارش بگيرم و توليد كنم.

وام براي توسعه

آن موقع سازمان پژوهش ها به كساني كه اين گواهينامه را مي گرفتند وام مي داد. صندوق توسعه تكنولوژي به مخترعين، مبتكرين و مكتشفين وام مي داد و من هم اين وام را گرفتم. البته وامي كه براي من ۲۱ ميليون تصويب شده بود، شد ۴ميليون. يك وام ديگر گرفتم با عنوان « طرح اعطاي كمك هاي فني و تكنولوژي» از وزارت صنايع كه هميشه دعاي شان مي كنم. بدون بهره و بدون هيچ اذيت و آزاري اين وام را به من دادند و من با قسط اول اين وام توانستم در فيروزكوه سوله بخرم و كارم را گسترش بدهم.

خدا مرا دوست دارد

با وجود آنكه به من توصيه شده بود كه شركت نزنم، شركت زدم و با همسرم شريك شدم اما بعدا مشكلاتي به وجود آمد. نزديك بود دوباره صفر شوم اما خدايي كه جايزه را به من داده بود، دوباره به من كمك كرد. دوباره از پستوي دفترم شروع كردم و البته اين دفعه پول داشتم. رفتم يك همزن خمير نانوايي خريدم و آنجا شروع به كار كردم. لطف خدا به من اين بود كه آن موقع كه اسم را ثبت مي كردم، اين اسم را به نام شركت نكرده بودم.

وقتي كه به وزارت بهداشت مي رفتم كه مجوز بگيرم، نوشت: «حسب ارائه مدارك و محصول توسط شكوه السادات هاشمي، چون از سموم استفاده نشد، مشمول اخذ مجوزهاي بهداشتي نيست.» در بحبوحه مشكلات ما، وزارت بهداشت گفته بود كه بايد پروانه ساخت بگيريد و معلوم شده بود كه اين سوسك كش چقدر كارايي دارد. ما توانسته بوديم سوسك هاي همه جا را ريشه كن كنيم. ديده بودند كم كم داريم سوسك زندان ها، اداره ها، اداره هاي دولتي، بهزيستي ها كه نمي توانستند معلولان را تكان بدهند و همين طور زندان ها را ريشه كن مي كنيم، بنابراين گفتند بايد مجوز بگيريد و مجوز را به كسي مي دادند كه اسم فرمول به نام او بود، يعني شكوه السادات. در آذر سال ۸۱ يك شركت تازه به نام «توره شيمي پارس» تاسيس كردم و دوباره بلند شدم. الان حدود ۵۰ پرسنل دارم. اول در ناحيه صنعتي حاجي آباد بودم و بعد در شهرك صنعتي ايوانكي يك كارخانه را خريدم و الان آنجا كار مي كنم. كارخانه خوبي است. همه چيز را هم مكانيزه كردم.

فرآيند توليد خانگي

در خانه يك لگن داشتم كه جنس آن از روي بود و توي آن لباس ۸ نفر را مي شستم و با همه اين كارها و مسئوليت ها كه داشتم در همين لگن خمير امحا درست مي كردم و توي تيوپ هاي آكواريوم مي ريختم و با دم باريك ته آن را مي بستم و توي پلاستيك هايي كه از پله هاي نوروز خان مي خريدم، مي ريختم. بروشور هايي هم درست مي كرديم و كنار اين خمير ها مي گذاشتيم. البته آن موقع ديگر در خانواده هم به من كمك مي شد و آنها هم در پيشرفت كار تاثير داشتند. من نمي خواهم بي انصاف باشم و بگويم همه كارها را خودم مي كردم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۳۳ توسط:sana موضوع:

دختر قدبلند به دليل قدش از مدرسه اخراج شد!

اخراج دختري از مدرسه به دليل قد بلندش!
اين دختر نوجوان با 2 متر و 6 سانتيمتر قد از يكسري مشكلات فيزيكي رنج ميبرد. اليساني در يك خانواده فقير در شهر كوچكي واقع در ايالت پارا برزيل بزرگ شده است. از ميان 7 خواهر و برادر، وي تنها فرزند خانواده است كه از سن 11 سالگي شروع به رشد بي اندازه كرده است.
قد بلند اين دختر مشكلاتي براي وي ايجاد كرده است. براي مثال دو سال قبل مجبور شد مدرسه ابتدايي را به دليل اينكه در اتوبوس مدرسه جا نميشد ترك كند. وي علاوه بر مشكلات فيزيكي از ميگرن دائمي نيز رنج ميبرد. در خانه هميشه بايد مواظب سر خود باشد كه به در و ديوار برخورد نكند. همچنين مشكلاتي نيز در خوابيدن دارد چرا كه تخت اين نوجوان نسبت به قد وي بسيار كوچك است.
اين دختر در اين خصوص گفت: متاسفانه والدين من پول كافي براي درمان من ندارند. به همين دليل ميخواهم خودم با كار كردن زندگي جديدي را شروع كنم. به گفته كارشناسان، اين دختر از بيماري ژيگانتيسم (غول آسايي) رنج ميبرد. اين بيماري در اثر توليد بيش از حد هورمون رشد (سوماتوتروپين) پيش از رسيدن به سن بلوغ ايجاد ميشود.
اليساني هر سال 15 سانتيمتر رشد ميكند و آرزو دارد كه بازيكن واليبال يا بسكتبال شود. براساس گزارش كورييره دلا سرا، در برزيل با 190 ميليون نفر جمعيت، اليساني تنها مورد بلند قد نيست. به طوريكه سه سال قبل يك پسر 25 ساله به نام خوزه كريستوائو دا سيلوا با 2 متر 24 سانتيمتر قد و پيش از آن هم يك پسر 24 ساله به نام «خوليسون فرندازس دا سيلوا» با 2 متر و 29 سانتيمتر قد شناسايي شده بودند.
عليرغم اينكه نام خانوادگي هر سه مورد قدبلند برزيلي «سيلوا» است اما هيچ رابطه خويشاوندي ميان آنها وجود ندارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۲۰ توسط:sana موضوع:

بستني با طعم كوروش كبير! +عكس

كارخانه بستني سازي «Connoisseur Gourmet» در سيدني، دست به توليد سري جالب و مبتكرانه بستني هايي با نام «مجموعه فرمانروايان» زد.

اين مجموعه بستني، با الهام از 4 شخصيت ماندگار تاريخي شكل گرفته است كه هر يك از آن ها به نحوي با منشا اختراع بستني مرتبط بودند. اين بستني ها با طعم هايي ويژه هر يك از اين 4 شخصيت، و طراحي جالب بسته بندي شان، تاريخچه ابداع بستني را بار ديگر يادآور مي شوند.

اما جالب است بدانيد يكي از اين شخصيت هاي منتخب، كوروش كبير است و بستني آن با طعم: پسته، دارچين، عسل و خرما در استراليا عرضه مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۱۰ توسط:sana موضوع:

كــــــــاش همــون بچــهـ ميمونــديــمـــ....!ﯾﺎﺩﻣﻪ ﺑﭽﮕﯽ ﻫﺎﻡ ﻭﻗﺘﯽ ﻣﯽ ﺭﻓﺘﻢ ﺑﻬﺸﺖ ﺯﻫﺮﺍ ﺳﻌﯽ ميكردم ﭘﺎﻡ ﺭﻭ ﻗﺒﺮﺍ ﻧﺮﻩ ؛ ﺗﺎ ﺭﻭ ﯾﮑﯿﺸﻮﻥ ﻣﯽ ﺭﻓﺖ ﺟﯿﮕﺮﻡ ﺁﺗﯿﺶ ﻣﯽ ﮔﺮﻓﺖ ؛ ﭼﺸﺎﻣﻮ ﻣﯽ ﺑﺴﺘﻢ و ﺗﻮي ﺩﻟﻢ ﺑﺮﺍﺵ ﺻﻠﻮﺍﺕ ﻣﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻡ …

فايل پيوست 3024
ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺖ ، ﻣﻦ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮ … ﻣﺮﺩﻩ ﻫﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ، ﻗﺪﯾﻤﯽ ﻫﺎ ﭘﻮﺳﯿﺪﻩ ﺗﺮ و ﺟﺪﯾﺪﯼ ﻫﺎ ﺑﺎ ﺳﻨﮓ ﺷﮑﯿﻞ ﺗﺮ !


ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﻢ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺭﻭﯼ ﭼﻨﺪﺗﺎ ﻗﺒﺮ ﭘﺎﻡ ﺭﻓﺖ يا ﺑﺮﺍﯼ ﭼﻨﺪﺗﺎشون ﯾﺎﺩﻡ ﺭﻓﺖ ﺻﻠﻮﺍﺕ ﺑﻔﺮﺳﺘﻢ ﺍﻣﺎ ﺭﺍﺳﺘﺶ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﯾﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﻓﻬﻤﯿﺪﻡ : ﻣﺎ ﮐﻪ ﺩﻟﻤﻮﻥ نميومد ﺣﺘﯽ ﺭﻭﯼ ﻣﺮﺩﻩ ﻫﺎ ﭘﺎ ﺑﺬﺍﺭﯾﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﭼﻘﺪﺭ ﺭﺍﺣﺖ ﺭﻭﯼ ﺯﻧﺪﻩ ﻫﺎ ﻭ ﺍﺣﺴﺎﺳﺸﻮﻥ ﭘﺎ ميزﺍﺭﯾﻢ …ﮐﺎﺵ ﻫﻤﻮﻥ ﺑﭽﻪ ﻣﯽ ﻣﻮﻧﺪﯾم !

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۶:۰۰ توسط:sana موضوع:

مطالب به بعضيــآ باس گف

⇙♜به بعضــيا بآس گفــت: رو ما فــــــاز نگيــــــــر....ما خودمــــون بازنشـسته اداره بـــرقيــــم♜⇗������

باس به ي ســـــــريام گفــــــت :
عوض نميشي…؟؟؟ خيالي نيست…
تعويض كه ميشي


ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺑﻌﻀﯽ ﻫﺎ ﮔﻔﺖ :
ﺩﺭﺳﺘﻪ كه ﻭﻗﺘﯽ شاخ ﺑﺎﺯﯼ ﺩﺭﺁﻭﺭﺩﯼ ، ﺷﺎﺧﺖ ﺭﻭ ﻧﺸﮑﻮﻧﺪﯾﻢ !
ﻭﻟﯽ ﻫﻮﻝ ﺑﺮﺕ ﻧﺪﺍﺭﻩ !
ﻧﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﻢ ! نه !
ﻃﺮﻓﺪﺍﺭ ﺣﻘﻮﻕ ﺣﯿﻮﺍﻧﺎﺕ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﻋﺰﯾﺰﻡ !!!


بعضي ها به صورت خيلي شيك و مجلسي «گاو» تشريف دارند ولي ما مثل مردم هندوستان براشون احترام قائليم!


اين جمله رو هيچ وقت فراموش نكنين :
براي دوستت دارم هاي بعضي ها مرسي هم زياده …..


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۵:۴۹ توسط:sana موضوع:

پــِــســَــرآنــ ســَــرزَميــنــِــ مـــَــنـــ!!!ــــ


آهـــــــــايپِســــــَر سرزمين منــــــــــــمعلوم هستــ كُجايي؟؟؟؟؟؟؟؟

خيلي وقت است تو را گم كرده ايم

ديروز داشتي مــــــــــَردانـــــــــ ـــــــــه در ميدان جنگ ميجنگيدي و امروز داري توي آرايشگاه "مــــــــــو رنگ ميكني"......"ابــــــــــــرو بر ميداري"....."دماغت رو سر بالا ميكني"

آهــــــــــــــــاي پســـــــــر سرزمين منبگمانم

دختران سرزمين من نياز به مــــــَـــــردي دارند كه

مُحكَـــــــــــــــــــم باشدقَـــــــــــــــــوي باشــد

در سختي ها و دشواري ها همواره همراه و هميارشان باشد

آنقدر قوي باشد كه تمـــــــــــــــــــــــ ـــ ــــــــــــــام دنيا در برابرش كمــــــــ بياورد

البته بگمانم.آهـــــــــاي پســــــــر سرزمين منــــــــــــ

كمي اهسته بــــــرو

كارت شده اوباش گري يا غرطي بازي

كارت شده نا امن كردن كوچه هاي خلوتزمين به مـــــــــرد بودنت نياز داره

مـــــــــــــــــرد باش

مردونــــــــــــــــــــ ــه حرف بزن

مردونــــــــــــــــه بخند

مردونـــــــــــــه عشق بورز

مردونـــــــــه گريه كن

مردونـــه ببخش

تفاوت مرد بودن را با نر بودن بفهم

مــــــــــــــــــــــــ ــــــَــــــــــــــرد باش

نه فقط باجسمت

بانگاهت

با احساست

با آغوشت

مردباش و هيچوقت نامـــــــــــــــــردي نكن

مخصوصا براي كسي كه به مردونگيت تكيه كرده و باورت كرده

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۵:۴۰ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا