بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خواننده ايراني در صدر پر فروش هاي امريكا


حافظ ناظري:ميخواهم با موسيقي انقلابي عاشقانه بهپا كنم

حافظ ناظري فرزند شهرام ناظري استاد موسيقي ايراني كه دو آلبومش «ناگفته» و «بعد يازدهم» در صدر پرفروشهاي آمريكا قرار دارد از اينكه صدايش در جهان شنيده ميشود ابراز خوشحالي ميكند و ميگويد اين موفقيت براي ايران است نه فقط براي او.

به نقل از اديشن اينترنشنال، حافظ ناظري كه در سن نوزده سالگي براي تحصيل در رشته موسيقي به نيويورك رفت، ميدانست كه ميخواهد كارهاي بزرگ انجام دهد. حالا يك دهه بعد، اين آهنگساز كلاسيك ايراني با آلبومي پرفروش كه شامل همكاري با 38 موسيقيدان برنده جايزه گرمي ميشود در صدر قرار گرفته است.

ناظري ميگويد: من ايران را به اميد ساخت موسيقي اي ترك كردم كه بتواند با تمام جهان ارتباط برقرار كند و بُعد ديگري از فرهنگ و تاريخ كشورم را نشان دهد. من به اين اميد به نيويورك آمدم كه بتوانم دو فرهنگ را با هم توامان كنم و محصولي جديد توليد كنم كه ديگر نه شرقي است و نه غربي.

به نظر ميرسد او در راه به تحقق رساندن اين هدف خود موفق بوده است. آلبوم اول ناظري كه «ناگفته: پروژه سمفوني مولانا» نام دارد، دوبار به رتبه اول بيلبورد موسيقي كلاسيك ايالات متحده دست يافت كه اولين باري است كه يك ايراني موفق به انجام اين كار ميشود. ناظري گفت: وقتي كه شماره يك باشي معنياش اين است كه دنيا حالا دارد به صدايت گوش ميكند. اين افتخاري فوقالعاده براي من است، اما احساس ميكنم كه اين به تنهايي درباره من نيست. اين موفقيت براي ايران است، نه براي من.

حافظ ناظري (پسر شهرام ناظري) ميگويد هنگام بزرگشدن در ايران، بسيار خوششانس بود كه در خانوادهاي كه ريشههاي قوي موسيقايي داشت به دنيا آمد. او گفت: من اين فرصت را داشتم كه در خانهاي بزرگ شوم كه به نحوي مركز تمام موسيقيدانان، شاعران و فيلسوفان بزرگ بود و سازهاي موسيقي اسباببازيهاي من بودند.

شهرام ناظري، پدر حافظ كه همراه پسرش در آلبوم او نيز همكاري دارد، يكي از معروفترين و دوستداشتنيترين موسيقيدانان كلاسيك ايران است و به گفته خود ناظري يكي از بزرگترين معلمان اوست. او ميگويد: لحن صداي پدرم و مدل خواندن او بسيار خاص است. او 40 سال پيش و با استفاده از اشعار مولانا در موسيقي كلاسيك ايراني براي اولين بار، بسياري از قواعد خوانندگي ايراني را شكست و سبك خود را به وجود آورد.

اين گزارش مي افزايد: آثار مولانا شاعر و فيلسوف قرن سيزدهم، تا كنون به بسياري از زبانهاي زنده دنيا ترجمه شده است و از بسياري از مرزهاي نژادي و جغرافيايي فراتر رفته است. بسياري از اشعار او روي عشق و مخصوصا عشق الهي تمركز ميكنند و براي ناظري، مانند پدرش، اين عشق در بيان موسيقي خانه خود را پيدا ميكند.

او ميگويد: به نظر من موسيقي صداي جهان است. موسيقي اين قدرت را دارد كه وارد قلب انسان شود. اگر واقعا موسيقي را بشنويد، مهم نيست كه چه باشد، با شما ارتباط برقرار ميكند و بدون توجه به اينكه چه پيشزمينهاي داشتهايد و يا متعلق به چه دين و آييني هستيد، آن را دوست خواهيد داشت. من ميخواهم انقلابي با موسيقي به پا كنم، انقلابي با عشق نه هرج و مرج و خونريزي. قدرت بزرگ ديگري نيز در دنيا وجود دارد كه قدرت عشق و موسيقي است و من دوست دارم اين قدرت، صداي ما در عصر امروزي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۲۲ توسط:sana موضوع:

روياي اين خوانندۀ معروف، برگزاري كنسرت در ايران


مردم بعضي وقتها ميگويند: «سامي تو همهجا برنامه داشته اي اما هنوز ايران را ملاقات نكردهاي.»


روزنامه شرق گفتوگويي با «سامي يوسف» انجام داده كه بخشهايي از آن را با هم ميخوانيم:


پيشتر در يكي از گفتوگوهايتان به اين موضوع اشاره كرديد كه پروفسور «سيدحسين نصر»، يكي از اساتيد تاثيرگذار بر افكار شما بوده، بهطوريكه از كتابها و انديشههاي اين متفكر برجسته اثر پذيرفتهايد. به نظر ميرسد در توليد يكي از آهنگهاي آلبوم جديدتان «مركز» هم از نظارت و پشتيباني روحي و معنوي ايشان بهره بردهايد. اگر ممكن است راجعبه اين موضوع كمي بيشتر به خوانندگان روزنامه «شرق» توضيح دهيد؟ آيا هرگز با پروفسور نصر ملاقات داشتهايد؟ اصلا چطور شد به افكار ايشان گرايش پيدا كرديد؟... .


بله، من بارها دكترنصر را ملاقات كردهام و ايشان را بهعنوان يكي از معلمان و اساتيد خود ميدانم. ايشان يكي از بزرگترين روشنفكران توانمند عصر ما در زمينه دانش هستند و منبع استعداد وافري در زمينه مسايل فكري محسوب ميشوند. شايد بتوان گفت يكي از ويژگيهاي شاخص و برجسته ايشان اين است كه از معدود (اگر نگوييم تنها) روشنفكران بزرگي هستند كه از احترام جهان دانش شرق و غرب برخوردارند. رويكردها و نقطهنظرهاي انديشمندانه و روشنفكرانه دكترنصر بهمدت بيش از 50سال است كه پايدار و مانا تداوم داشته است. چه تعداد از ما ميتوانيم به چنين درجهاي برسيم؟


شما راجعبه آلبوم مركز در سايت رسمي خود نيز توضيحاتي دادهايد و جالب است عكسهايتان را در حالي كه همراه با ابزار و آلات موسيقي ايراني مثل تار، تنبك، دف و كمانچه هستيد، منتشر كردهايد. آيا ميتوانيم اينگونه نتيجهگيري كنيم كه اين آلبوم نزديكترين اجراي شما به رگ و ريشه ايرانيتان است؟...


بله، فكر كنم منصفانه است اگر چنين فكري كنيم. خيلي خوشبخت و خوشاقبال هستم كه قادر به نواختن تمامي آن ابزاروآلاتي كه در سايت رسمي من مشاهده كردهايد هستم. اين آلبوم از نظر احساسي بسيار طريقتي و عرفاني است و منبع الهام اصلي من فلسفه معنوي بوده است. سرزمين پارس يا ايران، به طرز ناباورانهاي سرشار از اين زمينه و گرايش فكري است، بنابراين طبيعتا تاثيرات پارسي فراواني در اين آلبوم نهفته است.


...


چقدر با موسيقيدانها و خوانندههاي فارسيزبان آشنايي داريد؟ مثلا آيا از كارها و اجراهاي اساتيد نخبه ايراني نظير محمدرضا شجريان و فرزندش همايون، شهرام ناظري و فرزندش حافظ، كيهان كلهر، حسين عليزاده، عليرضا قرباني و... مطلع هستيد؟ اگر ميشود نظرتان را درباره موسيقيدانها و خوانندههاي ايراني كه شما بيشتر ميشناسيد يا كارهاي آنها را بيشتر دوست داريد، براي ما بگوييد... .


برخي از اسمهايي را كه نام برديد ميشناسم (بهويژه اساتيد ناظري و شجريان) و با كارهاي بسياري از آنها آشنايي دارم. من عاشق هميشگي كارهاي استاد پرويز مشكاتيان هستم. او گوهري ناب و كمياب در دنياي موسيقي است (اميد كه او و تمام كساني كه ما را ترك كردهاند، قرين آرامش باشند).


...


در آلبوم «مركز»، يك آهنگ بسيار خاص و جذاب براي فارسيزبانها وجود دارد با نام «جانجانان» كه نشان ميدهد شما كاملا بر زبان فارسي تسلط داريد. اگر ميشود بيشتر راجعبه اين آهنگ برايمان بگوييد. شاعر اين آهنگ چه كسي است؟ و چه شد تصميم گرفتيد اين آهنگ را به فارسي اجرا كنيد؟


من همواره از خوانندگي به زبان فارسي لذت ميبرم و واقعا ميخواستم يك كار نزديك به سبك موسيقي «دراويش» با آهنگي كه بر دف و سهتار متمركز باشد انجام دهم. نتيجه آن شد «جان جانان» كه متن شعر آن توسط استادبابك رادمنش نوشته شده است. خروجي آن بسيار زيباتر از آنچه اول انتظار داشتيم، شد. اين اجرا بر اساس غزل است و من اميدوارم مردم ايران و همهجاي جهان از آن لذت ببرند، انشاءالله.
شما متولد شهر تهران هستيد و سهسال اول زندگيتان را در اين شهر گذراندهايد. آيا به اين شهر احساس تعلق ميكنيد؟ نظر و احساستان به شهر محل تولدتان چگونه است؟


هميشه به اين موضوع توجه داشتهام. من عاشق ايران هستم و آرزومندم كه كشور زادگاهم را بهزودي ببينم. اين واقعا دور از عقل به نظر ميرسد كه در كشورهاي بسيار دوري مانند گويان (Guyana) كه پارسال در استاديوم ملي آن برنامه داشتيم، موسيقي اجرا كردهام اما در كشور خودم، جمهوري اسلامي ايران، هنوز اجرا نداشتهام. مردم بعضي وقتها ميگويند: «سامي تو همهجا برنامه داشتي اما هنوز ايران را ملاقات نكردهاي.» جواب سادهاي كه در برابر اين حقيقت ميتوانم بدهم اين است: براي ملاقات ايران و اجرا ما بايد ابتدا يك دعوتنامه معنادار از يك موسسه حرفهاي داشته باشيم. اين براي من يك روياست در ايران اجرا داشته باشم و خيلي هم بيشتر خوشحال ميشوم اگر بتوانم از مزار پدربزرگ و مادربزرگم و نياكانم (بهويژه در شهر تبريز) و همچنين مقابر متبركه و مقدس ايران زيارت كنم. آرزو ميكنم اين رويا روزي تحقق پيدا كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۱۲ توسط:sana موضوع:

خواننده اي زيرزميني و اينهمه طرفدار؟!


بر اساس برخي آمار تعداد ايرانياني كه در فيسبوك عضويت دارند نرديك به 15 ميليون نفر است، يعني از هر 15 ايراني يك نفر صفحه او را به نشانه هواداري يا دوست داشتن پسنديده است...

احسان محمدي در ادامه يادداشت خود در عصر ايران مينويسد: هفته گذشته حضور اميرتتلو در تمرينات پرسپوليس چنان به كام عده اي خوش و البته عجيب آمده كه عكس را با درشت ترين تيتر ممكن روي صفحه نخست روزنامه ورزشي نشاندند و در سايت هاي اينترنتي هزاران بار ديده شد.


بعضي از بازيكنان پرسپوليس با فيگورهايي به سبك رپرها براي عكس يادگاري گرفتن با او همديگر را هل دادند و شايعات متعددي در خصوص برخورد سرمربي باشگاه با او دهان به دهان گشت.


امير حسين مقصودلو با نام مستعارامير تتلو در خانواده اي آذري اهل روستاي مقصودلواز توابع شهرستان هريس، استان آذربايجان شرقي متولد شده است كه از او به عنوان خواننده زيرزميني ياد مي شود.


چندي پيش شايعه دستگيري دو روزه اش سر زبان ها افتاد و پس از آن در صفحه فيس بوكش كه هر لحظه آن را به روز مي كند از «متحول» شدن خود سخن گفت.


تتلو - كه تقريباً تمام بدنش را خالكوبي كرده است - در 30 سالگي با اعتماد به نفس شماره 8 پرسپوليس را به تن كرد و با شلوار و كفش هاي شگفت انگيز سرتمرين اين تيم حاضر شد درحالي كه شب قبل به يك ميليون و 200 هزار نفري كه صفحه او را در فيس بوك لايك كرده بودند قول داده بود با تمرين زياد جاي علي كريمي را در اين تيم پر كند!


يك بار ديگر به عدد نگاه كنيد! بيش از يك ميليون و 200 هزار نفر صفحه او را در فيسبوك لايك كرده اند.


بر اساس برخي آمار تعداد ايرانياني كه در فيسبوك عضويت دارند قريب به 15 ميليون نفر است، يعني از هر 15 ايراني يك نفر صفحه او را به نشانه هواداري يا دوست داشتن «لايك» كرده است!


او پس از حضور در اين تمرين در صفحه شخصي اش نوشت:« امروز رفتم سَرِ تمرينِ پرسپوليس !! از بچگي عاشقِ اين تيمَم ! بابام خدا بيامرز منو ميذاشت رو قلمِ دوشِش مي برد استاديوم بازيِ پرسپوليس! يكي از بزرگترين آرزوهام بازي تو اين تيمِ ، فقط و فقط هم با شماره جادووووگر!»


ممكن است من و شما او را با آن شمايل غريب و لباس ها نپسنديم اما براي نسل جديد موجود مورد توجهي است كه رفتارش را دنبال مي كنند و از چنان درجه اي از شهرت و محبوبيت برخوردار است كه حضورش در تمرين پرسپوليس به يكي از مهم ترين خبرهاي اين باشگاه تبديل شده است.


منتقدان گله مي كنند نبايد به او اجازه حضور در تمرين را مي دادند و اين پيراهن بر تن كساني بوده كه ارزش و احترام و شخصيت داشتند و بازيكنان كم مايه اين روزهاي پرسپوليس چرا تا اين اندازه ذوق زده شده اند؟


از سوي ديگر كساني هم اين حركت را طبيعي مي دانند و مي گويند وقتي رضا عنايتي هم خواننده مي شود چرا نبايد انتظار داشت با اين كيفيت پايين بازي بازيكنان فوتبال خواننده ها هم هوس فوتباليست شدن به سرشان نزند؟


طبعاً كساني با ديدن اين عكس ها مثل هميشه با خيال راحت گفته اند تقصير خاتمي و روحاني است و آنها باعث به وجود آمدن اين وضعيت شده اند وگرنه قبلاً و بعداً اين خبرها نبود! اما امير تتلو چهار سال بعد از پيروزي انقلاب در همين كشور به دنيا آمده است و محصول عملكرد مديران آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد و نهادهايي است كه سالهاست اصرار دارند بودجه بگيرند و كسي از خروجي آنها سوالي نپرسد.


همان مديراني كه اگر عضو فيس بوك شوند شايد تعداد هواداران شان به 200 نفر نرسد و براي انجام سخنراني در يك فضاي عمومي به ضرب و زور شنونده جور مي كنند اما همين تتلو با آن شلوار شگفت انگيز هر چيزي كه بنويسد و هرعكسي از آن بدن خالكوبي شده و جملات و توهمات و تخيلاتش بنويسد هر شب بيش از يك ميليون نفر آن را مي بينند و مي خوانند.


اينكه او را هنرمند، متوهم، بيمار يا روياپرداز لقب بدهيد انتخاب شماست، اما ايمان بياوريم كه درست يا غلط ، نسل جديد ديگر مانند ما فكر نمي كند، نان و ماست خودش را مي خورد و راه خودش را مي رود و به نظر هر روز از نگاه رسمي دورتر و دورتر مي شود ... شكاف بين نسل ها حالا جايش را به گسل داده است!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۱:۰۴ توسط:sana موضوع:

مرد معتاد جذاب و خوش عكس يك شبه مشهور شد +عكس

ماجرا از آنجا شروع مي شود كه يك زن توريست در جريان ديدار از شهري در برزيل از اين مرد درخواست مي كند تا عكسي از او بگيرد و اين خانم بعد از گرفتن و قرار دادن اين عكس در صفحه شخصي اش،عكس رافائل نونس بيش از ۵۰ هزار بار به اشتراك گذاشته شد و سبب شد تا اين مرد ۳۰ ساله با وجود لباسهاي كهنه اي كه بر تن داشت،به سبب صورت زيبا و چشمان آبي خيره كننده اش دل هزاران نفر را در سرتاسر دنيا تسخير كند.گفته شده وي قبلا يك مدل بوده كه به دليل مصرف مواد مخدر به اين حال و روز درآمده است. رافائل در مصاحبه با يك تلويزيون محلي در حالي كه گريه مي كرد گفت:”اين مواد مخدر بود كه من را به سوي زوال و نابودي سوق داد. من با آدماي زيادي مواجه ميشم كه وقتي ميبينن موقعيت اجتماعيت مناسب نيست، تورو حتي جزء آدم به حساب نميارن. خانواده رافائل پس از معاينه شدن او در كلينيك سائوپائولو(شنبه گذشته)هنوز به بهبودي و بازگشت او به زندگي اميدوارند. ماجراي اين مرد تا كنون در چندين شبكه تلويزيوني و سايت هاي خبري مهم منتشر شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۵۶ توسط:sana موضوع:

اسم هاي ايراني روي كودكان آفريقايي

مردم در كشور آفريقايي تونس برخي نامهاي ايراني را بر روي فرزندانشان ميگذارند.
از جمله نامهايي كه در كشور تونس بر روي بچهها گذاشته ميشود، نامهاي فارسي ايراني مثل شيراز، شيرين، نيلوفر، فردوس و رستم است.

نامگذاري فرزندان در تونس با نامهاي ايراني گوياي علاقهمندي مردم اين كشور به فرهنگ ايران و ادبيات فارسي است. ايران و تونس روابط ديرپايي دارند كه از دوران پيش از اسلام آغاز شده و در سالهاي پس از اسلام گسترش يافته و ادامه پيدا كرده است.

صادق رمضاني گلافزاني - رايزن فرهنگي ايران در تونس - درباره علت اين نامگذاريها به ايسنا ميگويد: پيامبر (ص) درباره سلمان فارسي ميفرمايند «سلمان منّا اهل البيت» كه در كتابهاي اهل سنت هم هست. همچنين ميفرمايند، اگر علم در ثريا باشد ايرانيان به آن دست خواهند يافت. اين حديث هم كه در كتابهاي اهل سنت آمده، بسيار مورد توجه ملتهاي مسلمان از جمله مردم تونس قرار گرفته است و چون سلمان فارسي از بلاد فارس بود، لذا برخي نامهاي ايراني را بر روي فرزندانشان ميگذارند، مثلا شيراز را به عنوان نام دختران انتخاب ميكنند؛ با توجه به احترامي كه براي پيامبر (ص) قائلاند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۴۶ توسط:sana موضوع:

قايق هشت طبقه لوكس و نوآورانه +تصاويرقايق هشت طبقه لوكس و نوآورانه +تصاوير

اين قايق يا بهتر است بگوييم يك كشتي كوچك به دور از مدلهاي كلاسيك و قديمي ساخته شده است؛ طول آن 131 متر و ارتفاع آن 60 متر است.

Star «استار» يك قايق لوكس و نوآورانه است كه ساختار آن استاندارد نيست و شبيه به يك مثلث با بدنهاي به شكل منحني و شيبدار به منظور دريانوردي طراحي شده است.

«استار» داراي 8 ژنراتور است و داخل آن 3500 مترمربع است؛ اين قايق بيش از 8 طبقه دارد كه از طريق 4 آسانسور، طبقات در دسترس هستند.

طبقه بالاي آن يك پلت فرم براي لذت بردن از ديد پانورامايي دارد و مجهز به بالگرد است كه ميتواند 36 نفر را در 18 كابين جاي دهد.

اين قايق توسط استوديو طراحي ايتاليايي «لوبانوو» با همكاري شركت معماران دريايي BMT طراحي شده است و در حال حاضر در حال مطالعه و آزمون است؛ قيمتي كه براي اين قايق در نظر گرفته شده است حدود 500 ميليون دلار است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۳۵ توسط:sana موضوع:

اين خانوم جراحي كرد تا زيبا شود اما....

اين خانم جراحي زيبايي كرد تا زيبا شود اما … +عكس
ايران ناز، معمولا انسان ها براي زيباتر شدن و يا رفع مشكلي كه در زيبايي خود مي بينند عمل هاي زيبايي را انجام مي دهند ولي اين بار زني را مشاهده ميكنيد كه واقعا مشخص نيست تصميم او براي انجام عمل جراحي و بزرگ كردن لب هاي خود چه چيزي بوده است!!برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۲۵ توسط:sana موضوع:

گل هاي طبيعي را با مايكروويو خشك كنيد

خشك كردن گل ها داخل مايكروفر، روشي جديد و سريع براي ساخت كارهاي هنري و داشتن كلكسيون گلهاي خشك است.

با كمك مايكروفر ديگر نيازي به يك تا دو هفته زمان براي پرس و خشك كردن گل ها به صورت طبيعي نيست. فقط كافيست هنگام كار دقت لازم را داشته باشيد.وسايل مورد نياز :

دستمال كاغذي

كاغذ خشك كن

گلها و برگهاي مورد علاقه

ظرف سنگين و پهن مايكروفر1 – سه يا چهار لايه دستمال كاغذي را روي سيني مشبك مايكروفر بگذاريد.

در صورت نبود اين سيني از صفحه صاف مايكروفر استفاده كنيد. روي دستمالها كاغذ خشككن بگذاريد. در صورت بزرگ و آبدار بودن گلها، از دستمالهاي بيشتري استفاده نماييد.

2 – با دقت گلها را روي كاغذ خشككن قرار دهيد. توجه كنيد گلها با هم تماس پيدا نكنند.

3 – روي گلها را با يك لايه ديگر از كاغذ خشك كن بپوشانيد و روي آن چندين لايه دستمال كاغذي قرار دهيد. در اين جا نيز اگر فكر ميكنيد گلها بزرگ يا پرآب هستند، از تعداد بيشتري دستمال كاغذي استفاده نماييد.

4 – گلها و كاغذها را داخل مايكروفر قرار دهيد. ظرف يا يك در را روي گلها بگذاريد تا صاف شوند.

5 – مايكروفر را 4-3 دقيقه روي درجه حرارت متوسط بگذاريد. در صورت تيره بودن گلها از حرارت كمتر استفاده كنيد.

هر يك دقيقه گلها را چك كنيد. برگها و گلهايي كه حركت كردهاند را در جاي خود قرار دهيد. ميزان رطوبت آنها را نيز بررسي كنيد. گلها بايد خشك شده باشند. ممكن است دستمال كاغذي هنوز كمي مرطوب باشد. سه يا چهار دقيقه زمان براي خشك شدن كافيست. با اين حال اين زمان به نوع گلها نيز بستگي دارد. گلهاي بزرگتر و پرآبتر به دقايق بيشتري براي خشك شدن نياز دارند.

6 – گلها را مدت زياد داخل مايكروفر روشن قرار ندهيد. بعد از خشك شدن بگذاريد گلها چند دقيقه داخل دستگاه خاموش باقي بمانند.نكته :

• در صورتي كه گلها با سرعت زياد خشك شوند، شكننده خواهند بود.

• مايكروفر پس از استفاده مكرر و پشت سر هم هر بار داغتر خواهد شد. در صورتي كه ميخواهيد چند دسته گل را خشك كنيد، از درجه كمتر شروع كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۱۵ توسط:sana موضوع:

نكات جالب درباره ي كودكان

نكته هاي جالبي درباره كودكان كه احتمالا نمي دانيد

1- نوزاد تا 4 ماهگي نميتواند طعم نمك را تشخيص دهد. شايد دليل آن رشد كليه باشد كه حدود 4 ماهگي شروع به توليد سديم ميكند.

2- در اروپا قرون وسطي، زالو معمولا براي درمان بيماريهاي نوزادان مورد استفاده قرار ميگرفت.

3- در چين در هر 30 دقيقه، يك كودك مبتلا به نقايض هنگام تولد به دنيا ميآيد. نقايض هنگام تولد در اين كشور نسبت به سال 2001، 40% افزايش يافته است.

4- نوزادان بيشتر تمايل دارند تا سرشان را به سمت راست ببرند تا چپ.

5- گوش داخلي، تنها عضوي است كه قبل از تولد به طور كامل رشد ميكند. اندازه آن نيز در اواسط بارداري مادر، كامل ميشود.

6- كودك حدود 10000 جوانه چشايي دارد (بيشتر از بزرگسالان) كه تنها در زبان نيستند، بلكه كنار، پشت و بالاي آن نيز هستند. در نهايت اين جوانههاي اضافي ناپديد ميشوند.

7- بزرگسالان 206 استخوان دارند. زماني كه كودكي متولد ميشود، 300 استخوان دارد اما استخوانهاي او تغيير ميكند و با رشد او كم ميشود.

8- طول روده نوزادان حدود 11 فيت (3.35 متر) است. اين مقدار زماني كه كودك رشد ميكند، دو برابر ميشود.

9- نوزادان هر 20 دقيقه يك بار ادرار ميكنند و اين ميزان در 6 ماهگي به 1 ساعت يك بار ميرسد.

10- نوزادان تنها پستانداراني هستند كه به والدين خود لبخند ميزنند.

11- در هر 3 ثانيه، يك كودك متولد ميشود.

12- نوزادان نارس مشهور افرادي چون آلبرت انيشتين، چارلز داروين، ايساك نيوتن، ناپلوئن بناپارت، مارك تواين، پابلو پيكاسو و … بودند.

13- هر ساله، بيش از 4 ميليون كودك در آمريكا متولد ميشود.

14- نوزاد ميتواند تفاوت عطر بدن و صداي مادر را از همان ابتدا تشخيص دهد اما براي تشخيص چهره او، چند هفتهاي طول ميكشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۱۰:۰۷ توسط:sana موضوع:

راهكارهايي براي تميز كردن طلا و جواهرات
در صورتي كه جواهراتي داريد و از آن ها هر روز استفاده ميكنيد، به مرور كثيف مي شوند. براي اينكه با وجود اينكه آن قطعه جواهر بر روي انگشت و يا دور گردن شما زيبا به نظر ميرسد، اما دارد به صورت پنهاني روغنهاي پوست شما، سموم هوا، گردو خاك از چيزهايي كه شما به آنها دست ميزنيد، و باقيمانده صابونها و محلولهاي دستشويي را به خود جذب ميكند. به مرور زمان، اين چيزها شروع به تغيير دادن ظاهر جواهر طلايي شما ميكنند.زماني كه ظاهر طلاي شما مات و رنگپريده ميشود، ممكن است ترغيب شويد كه آن را به يك جواهرساز بدهيد تا به صورت حرفهاي تميز كند. ولي در صورتي كه طلا خط خوردگي ندارد و يا بيش از حد كثيف نيست، نيازي به اين كار نداريد. شما حتي نيازي نداريد كه براي خريد تميزكننده تجاري جواهرات، پولي خرج كنيد، براي اينكه تمام چيزهايي كه براي تميز كردن ساده طلا به آنها نياز داريد، به احتمال زياد همين الآن در اطراف خانه شما موجود هستند. چندين روش براي تميز كردن طلا با محصولات خانگي وجود دارد، ولي روش ارائهشده در اين مقاله، سادگي و ملايمت را در كنار مؤثر بودن با خود دارد.مراحل تميز كردن طلا و جواهرات

كار خود را با انداختن چند قطره مايع ظرفشويي ملايم در يك كاسه از آب گرم شروع كنيد. براي اين كه مايع ظرفشويي به صورت كامل با آب تركيب شود، و در پايين آب به صورت يك توده چسبناك باقي نماند، بهتر است اول مايع ظرفشويي را داخل ظرف ريخته و آب را بر روي آن بريزيد. براي محكمكاري، حتي ميتوانيد كمي آن را به هم بزنيد.جواهرات خود را براي حداقل 15 دقيقه در ظرف آب و مايع ظرفشويي قرار دهيد. فايده اين مرحله، نرم كردن آلودگيهاي سفت شده سطح طلا، مخصوصاً در درزهاي آن است. با اين حال، اگر شما جواهراتي را كه سنگهاي تزييني دارند خيس ميكنيد، اين احتمال وجود دارد كه سنگها آنها از جاي خود جدا شوند، بنابراين بهتر است كه جواهرات را به مدت طولاني در آب قرار ندهيد.

پس از خيس خوردن، طلا را با يك برس نرم برس بكشيد. براي اين كار هم ميتوانيد از يك مسواك تميز، برس ابرو، يا برسي كه به طور خاص براي تميز كردن جواهرات ساخته شده است استفاده كنيد. در طي اين مرحله، مطمئن شويد كه تمام سطح طلا را برس ميكشيد، ولي توجه ويژهاي به درزهاي محل قرارگيري سنگ، حكاكيها، و جزئياتي كه بر روي فلز تراشيده شدهاند داشته باشيد.زماني كه جواهر طلايي شما تميز به نظر رسيد، آن را در زير آب گرم شير بشوييد. باقيمانده صابون ميتواند باعث مات و كثيف به نظر رسيدن طلا شود، پس حتماً بايد مطمئن شويد كه طلاي خود را كاملاً با آب شستوشو داده و تميز ميكنيد. ولي براي خاطرجمع بودن، بهتر است طلا را در داخل يك صافي تميز كنيد تا در طي اين مرحله مهم، به صورت تصادفي در داخل لوله سينك نيفتد و گم نشود.

جواهرات را به آرامي با كشيدن يك تكه پارچه نرم بر روي آن خشككنيد. اين كار باعث جلوگيري از ايجاد لكههاي آب بر روي سطح طلا شده و همه باقيماندههاي سرسخت صابون را از روي آن پاك ميكند. علاوه بر اين، باعث ميشود كه جواهر تازه تميز شده شما، سريعاً براي استفاده آماده شود.

زماني كه جواهر طلاي شما تميز شد، براي مراقبت بيشتر ميتوانيد زماني كه دوش ميگيريد، شنا ميكنيد، يا كارهاي خانه را انجام ميدهيد، آنها را درآوريد. باقيماندههاي صابون و يا كلر ميتوانند باعث مات شدن و از بين رفتن رنگ طلا شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۰۹:۵۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم