بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

عكس : پردرآمدترين خوانندگان ايراني را بشناسيد

معيارها تغيير كرده اند. حالا ديگر شاخص استار بودن در موسيقي فروش بالاي آلبوم يا هيت بودن آهنگ ها نيست.ديگر بيشتر از هر چيزي فروش بليت هاي كنسرت شاخص و ميزان محبوب بودن خواننده هاست. ديگر هنرمندان با تعداد سانس هايي كه در تهران و شهرستان ها به روي صحنه مي روند و قيمت بليت هايشان براي هم كركري مي خوانند. به همين ميزان مهمترين و پولدارترين تجارت در زمينه موسيقي هم كنسرت ها شده اند.
تهيه كننده ها و هنرمندان ديگربيشتر ترجيح مي دهند سرمايه شان را در برگزاري كنسرت بخوابانند تا آلبوم هاي موسيقي كه آيا بفروشد يا نه و پس از چند ماه به سودآوري برسد. جداي از اجراي شهرستان ها كه نمي تواند معيار خوبي در فعاليت و موفقيت هنرمندان موسيقي باشد، كنسرت هاي تهران المان بسيار مهمي در اين مقايسه به حساب مي آيد. كدام خواننده ها اقبال بيشتري در كنسرت هايشان دارند؟ چرا؟


۱) مازيار فلاحي
ك آلبوم، ۲۰ سانس كنسرت در تهران و تعداد زيادي هم كنسرت در شهرستان ها. اين تقريبا يك ركورد در موسيقي پاپ محسوب مي شود. البته ممكن است خواننده هاي ديگري مانند احسان خواجه اميري يا رضا صادقي هم توانايي زدن اين ركورد را داشته باشند اما حداقلش اين است كه تا به حال كسي جرات انجام اين كار را نداشته. اصلا خيلي ها فلاحي را به خاطر اجراي زنده اش دوست دارند. او از آن دسته خواننده هايي است كه روي صحنه بسيار مسلط است و موسيقي تصويري دارد. اجراي زنده او به مراتب از اجراي استوديويي او بهتر است.
۲) احسان خواجه اميرياحسان خواجه اميري با آنكه به نظر خيلي از منتقدان اجراي زنده چندان خوبي ندارد اما در عوض طرفداران زيادي دارد، آنقدر كه بليت هاي كنسرت او در كمتر از چند روز به پايان مي رسد و هميشه عطش زيادي براي كنسرت او در بين هوادارانش وجود دارد. خواجه اميري اجراي ارگاني زياد اجرا مي كند، براي همين خيلي از فرصت هاي اجراي زنده در تهران را هم از دست مي دهد. معدود خواننده اي مانند او پيدا مي شود كه آنقدر آهنگ هيت داشته باشد كه بتواند در تمام كنسرت مخاطبش را همراه خودش بكشد.
۳) رضا صادقيسال گذشته تنها كمي مانده بود تا به ركورد مازيار فلاحي در اجراي زنده برسد اما اختلاف هاي او با تهيه كننده اش باعث شد كه نتواند به صورت منظم كارش را ادامه دهد. در تعداد طرفدار شايد رضا صادقي را بشود جزو سه تاي اول قرار داد. بعد از او چند خواننده ديگر هم سعي كردند از سبك او براي شهرت و محبوبيت استفاده كنند اما به توفيق چنداني نرسيدند. رضا صادقي هم در اجراي زنده به خوبي اجراي استديويي نيست. معمولا خيلي از آهنگ ها را متفاوت از آن چيزي كه در استوديو ضبط شده اند اجرا مي كند.
۴) بنيامين بهادريبنيامين بهادري بدون شك بهترين شومن موسيقي در كنسرت هاي پاپ است. او براي تمام حركاتش روي صحنه برنامه دارد. براي هر كدام از آهنگ هايش حركات متفاوتي را طراحي مي كند. او حتي در مورد مدل لباسي كه مي پوشد و نوع رنگي كه قرار است در صحنه اجرايش كار شود برنامه ريزي مي كند. اين باعث مي شود تا خيلي از كساني كه حتي موسيقي او را هم دوست ندارندف بخواهند تا اجراي زنده او را تجربه كنند. برعكس خيلي از خواننده هاي ديگر، بنيامين خيلي كم روي صحنه صحبت مي كند و بيشتر سعي مي كند موسيقي اش براي تماشاگران هيجان انگيز باشد.
۵) محسن يگانهاگر سال گذشته مشكلات ممنوع الفعاليت شدن براي يگانه پيش نمي آمد، او هم اين شانس را داشت تا ركورد تعداد كنسرت در تهران را بزند. برگزاري كنسرت براي يگانه تقريبا صددرصد تضميني است. ويژگي مهم محسن يگانه تك آهنگ هاي معروف اوست. چه تك آهنگ هايي كه در زمان زيرزميني بودنش خوانده و چه آهنگ هاي دو آلبوم رسمي اش كه از پرفروش ترين آلبوم هاي بازار بودند. يگانه هم در يك سال گذشته بيشتر وقتش را به خاطر درگيري با مدير برنامه ها و تهيه كننده از دست داد. به علاوه روي صحنه خيلي مسلط است و ارتباط خوبي را با مخاطبان كنسرتش برقرار مي كند.

*****
Khansariha (63) من خودم مازيار فلاحي رو دوس دارم با محسن يگانهKhansariha (63)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۶:۴۱ توسط:sana موضوع:

سورپرايزي دلهره آور براي شما+عكس

به آن مي گويند تاب سواري در انتهاي جهان و به معناي واقعي كلمه ميتواند پايان زندگي شما هم باشد. اين جاذبه هيجان انگيز در كوه هاي اكوادور به شما اجازه مي دهد تا هيجان بيش از اندازه اي را در لبه ي يك پرتگاه و بدون هيچگونه امكانات ايمني تجربه كنيد.
با پياده روي از بالويستا به سمت تيغه ي بانوس در اكوادور به يك خانهدرختي به نام LaCasa del Árbol مي رسيد كه مركز كنترل لرزه نگاري است. در كنار اين خانه درختي يك درهعميق و باريك قرار دارد كه يك سورپرايز هيجان انگيز و منحصر بفرد براي شما دارد. شما مي توانيد بر روي دره تاب بخوريد و آدرنالين خون خود را به شدت افزايش دهيد

البته اين كار هر كسي نيست و به دليل انتشار تصاوير ترسناك از اين تابدر اينترنت افراد زيادي قادر به سوار شدن بر اين تاب نيستند. بسياري از آنها اقرار كرده اند كه ترسو هستند و ممكن است با شكستن شاخه درخت و يا پاره شدن طناب به درون دره سقوط كنند.


منبع:jamnews.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۶:۲۷ توسط:sana موضوع:

بازي شگفت انگيز مغز را ببينيد– در صورتي كه حركت نقطه متحرك را تعقيب كنيد تنهايك رنگ را مي بينيد، صورتي. ٢- حالا لحظاتي به علامت + كه در وسط قراردارد خيره شويد. نقطه متحرك را پس از لحظاتي به رنگ سبز خواهيد ديد.
٣- حالا زمان بيشتري را بر روي علامت + تمركز كنيد، پس از لحظاتي نقاط صورتي آهسته آهسته ناپديد خواهند شد.
عجيب اينجاست كه هيچ نقطه سبزي در اين عكس در كار نيست و در واقع نقاط صورتي نيز  ناپديد نمي شوند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۶:۱۴ توسط:sana موضوع:

ﺳﻼﻡ ﺑﻪ....

ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺭﯾﺎ ﮐﺎﺭﺍﯼ ﺣﺴﯿـــﻨﯽ
ﺑﻪ ﺗﺒﻞ ﺯﻧﺎﯼ ﭼﺸـــﻤــــــﮏ ﺯﻥ
ﺑﻪ ﻓﺸﻦ ﻫﺎﯼ ﺯﻧﺠﯿﺮ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﻋﺰﺍﺩﺍﺭﺍﯼ ﻏـــــﺬﺍ ﺑﮕﯿﺮ
ﺑﻪ ﺍﻭﻧﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻏﻤﻪ ﻣﯿﺰﻧﻦ ﺧﻮﻧﺸﻮﻥ ﺯﻣﯿﻦ ﻣﯿﺮﯾﺰﻩ ﻭﻟﯽ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺧــﻮﻥ ﻧﺪﺍﺩﻥ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﭘﺴﺮ ﻫﺎﯼ ﺷـــﻤـــــﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ
ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮﺍﯾﯽ ﮐﻪ ﯾﻪ ﺟﻮﺭ ﺁﺭﺍﯾــﺶ ﻣﯿﮑﻨﻦ ﮐﻪ
ﻣﺪﺍﺡ ﺍﻫﻞ ﺑﯿﺖ ﺍﺯ ﻫﻮﺵ ﻣﯿﺮﻩ
ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮﺍﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺗـــﻌــﺪﺍﺩ ﺷـﻤﺎﺭﻩ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ
ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺍﻓـــﺘـــﺨـــﺎﺭ ﻣﯿﮑﻨﻦ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﻣﺪﺍﺡ ﻫﺎﯼ ﺷﮑﻢ ﭘُﺮﻩ ﻋﺮﻕ ﺧﻮﺭ
ﺑﻪ ﻫﯿﺂﺕ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻭﺍﺳﻪ ﮐﻞ ﮐﻞ 50 ﺗﺎ ﺁﻫــﻦ ﭘــــﺎﺭﻩ ﺭﻭ ﻣﯿﻨﺪﺍﺯﻥ ﺭﻭ ﺩﻭﺵ ﻣﺮﻡ
ﺳﻼﻣﯽ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﺑﻪ ﻋـــﻠـﺎﻣـــﺖ ﮐِــــﺶ ﻫـﺎﯼ
ﭘــﻮﭺ ﻣــﻐـــﺰ ﻭ ﺧـــﻮﺩ ﻧـــــــــﻤﺎ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺧﻨــــﺪﻩ ﻫﺎﯼ ﮔﺮﯾﻪ ﻧــﻤﺎ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺭﯾــﺎ ﮐـــﺎﺭﺍﯼ ﺣﺴﯿـــﻨﯽ
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﺭﺩ ﻭ ﺩﻝ ﻫﺎﯼ ﺑﯽ ﭘﺎﯾﺎﻥ
تبصره: ولي بعضي ها هم هستن نسبت به اعتقادشون دلشون پاكه خدا ازشون قبول كنه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۶:۰۱ توسط:sana موضوع:

تمامي ركورد‌هاي ايران در گينس

كشور «ايران» در چشم اغلب ناظران، بيشتر به كشور نفت و خاويار و شعر شناخته مي‌شود، اما بر اساس كتاب ركوردهاي جهاني گينس، ايران صاحب ركورد در ۳۶ زمينه ديگر هم است.
ركورد‌هاي ايران در گينس از اين قرار است:
۱- بيشترين توليد پسته
۲- بيشترين توليد خاويار
۳- بيشترين توليد خانواده توت
۴- بيشترين توليد زعفران (۸۰% كل توليد جهاني)
۵- بيشترين توليد زرشك
۶- بيشترين توليدميوه آلويي (از قبيل شفت وگيلاس وغيره)
۷- بالا‌ترين دماي ثبت شده روي سطح زمين (۷۰. ۷ درجه سانتيگرد در كوير لوت)
۸- بيشترين تلفات انساني در سرما و كولاك برفي (۴۰۰۰ نفر در كولاك سال ۱۳۵۰ كشته شدند، ميزان بارش برف ۸ متر در ۵ روز)
۹- بزرگ‌ترين واردكننده گندم
۱۰- بيشترين فرار مغز‌ها
۱۱- بيشترين نسبت زن به مرد در مدارس و دانشگاه‌ها (۱/۲۳ زن در مقابل هر مرد)
۱۲- بالا‌ترين ميزان تشعشات زميني، با شدت سالانه ۲۶۰ ميلي سيورت در رامسر (مقايسه= يك عكس راديوگرام سينه ۰/۰۵ ميلي سيورت، ميدانهاي اطراف چرنوبيل ۲۵ ميلي سيورت)
۱۳- بيشترين تعداد زمين لرزه‌هاي بزرگ (بالاي ۵/۵ ريشتر)
۱۴- دقيق‌ترين تقويم دنيا (تقويم جلالي)
۱۵- بيشترين مصرف ترياك و هرويين (امريكا بيشترين مصرف كوكايين را دارد)
۱۶- بيشترين تعداد تغيير پايتخت در طول تاريخ (تهران سي و دومين پايتخت ايران است)
۱۷- كهن‌ترين كشور دنيا (تاسيس شده در ۳۲۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح)
۱۸- ميزبان بزرگ‌ترين جميعت مهاجر جهان (اكثرا عراقي و افغاني)
۱۹- بزرگ‌ترين توليد كننده فيروزه
۲۰- بزرگ‌ترين منابع روي در جهان
۲۱- بزرگ‌ترين توليد كننده و صادر كننده فرش‌هاي دست بافت (۷۵% كل توليد جهاني)
۲۲- بيشترين شتاب پيشرفت توليد علم و تكنولوژي در جهان (۳۴۰۰۰۰% رشد در طول ۳۷ سال ۱۳۴۹-۱۳۸۷، شتاب رشدي يازده برابر متوسط جهان در سال ۱۳۸۸، رشد سالانه كنوني ۲۵/۷%)
۲۳- بزرگ‌ترين سيستم بانكي اسلامي (كل سرمايه ۲۳۶ ميليارد دلار)
۲۴- بالا‌ترين ميزان وابستگي به انرژي (بيشترين اتلاف انرژي در جهان)
۲۵- بزرگ‌ترين منابع انرژي هيدروكربن (گاز و نفت با هم، با ارزش ۱۴۰۰۰ ميليارد دلار بر حسب قيمت جهاني ۷۵ دلار هر بشكه نفت)
۲۶- بالا‌ترين تناسب ذخاير به توليد براي نفت در جهان (با ميزان توليد كنوني ايران معادل ۸۹ سال ذخاير نفتي دارد)
۲۷- بيشترين آمار بيماران مبتلا به سرطان در جهان
۲۸- بزرگ‌ترين فوران چاه نفت در تاريخ (نشت چاه نفتي قم در سال ۱۳۳۵ سه ماه ادمه داشت با فوران روزي ۱۲۵۰۰۰ بشكه نفت، ارتفاع فوران ۵۲ م‌تر، مقايسه با نشت نفتي خليج مكسيكو با خروج سه ماه ۵۳۰۰۰ بشكه در روز)
۲۹- بالا‌ترين آلودگي ديوكسيد گوگرد در هواي شهري
۳۰- قديمي‌ترين منبع مصنوعي يا ساختگي آبي جهان با قدمت ۲۷۰۰ سال (قنات گناد آباد هنوز هم آب ۴۰۰۰۰ نفر را فراهم مي‌كند)
۳۱- بزرگ‌ترين مجموعه جواهرات در جهان (جوهرات شاهي ايران در موزه بانك مركزي ايران بزرگ‌ترين گنجينه جوهرات جهانست)
۳۲- كهن‌ترين امپراتوري جهان (هخامنشيان اولين ابرقدرت تاريخ بودند و در اوج قدرت بر ۴۴% كل جميعت جهان حكومت مي‌كردند كه اين بالا‌ترين درصد جميعت تحت يك دولت در تاريخ هم هست)
۳۳- بيشترين تعداد تلفات در جنگ شيميايي (۱۰۰۰۰۰ كشته و ۱۰۰۰۰۰ زخمي در جنگ با صدام، ايران همچنين دومين رتبه تلفات تاريخ را بر اثر سلاح‌هاي كشتار دست جمعي بعد از ژاپن دارد)
۳۴- بيشترين تعداد شيعه‌ها در جهان (۹۰% جميعت ايران)
۳۵- بالا‌ترين رشد مصرف گاز طبيعي
۳۶- بيشترين رشد تعداد خودروهاي گازسوز


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۵:۴۶ توسط:sana موضوع:

ازدواج پيرمرد ۱۱۲ساله با دختر ۱۷ساله

دات نت: داماد ۱۱۲ ساله همچنين ميگويد مدتي صبر كرده است تا عروس بزرگتر شود و پس از آن از وي تقاضاي ازدواج نموده است.

يك مرد سوماليايي كه ادعا ميكند ۱۱۲ سال سن دارد براي بار ششم ازدواج كرده است. ازدواج اين پيرمرد ۱۱۲ ساله اما اين بار اندكي متفاوت است، چرا كه وي با دختري تنها ۱۷ ساله ازدواج نموده است.
اين در حالي است كه صدها نفر از مردم در مراسم عروسي داماد و عروس حضور به هم رساندند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۵:۳۲ توسط:sana موضوع:

دختر نوزاد نابغه!

اين دختر كوچولو كه تنها شش ماه دارد به راحتي صحبت مي كند، هنگام گرسنگي از مادرش تقاضاي شير كرده و حتي مي تواند آهنگ بنوازد و او نابغه است. ايزابلا اونيشيك، نوزاد انگليسي تباري است كه از بدو تولد با نوزادان ديگر تفاوت داشت.
به گزارش تك ناز : مادر او مي گويد: ايزابلا وقتي به دنيا آمد با نوزادان ديگر در بيمارستان فرق داشت و نگاهش عاقلانه و معنا دار بود، به همين نسبت وقتي چند روز از تولدش گذشت با صدايي نامفهوم اما معنا دار مي گفت “ما” و در واقع به من و همسرم مي فهماند كه شير مي خواهد، و الان كه او شش ماهه است با صدايي رسا مي گويد: مادر ،من شير مي خواهم.
وقتي اولين بار سخني از او شنيديم باورمان نمي شد كه دختر ۳ ماهه ما بتواند به اين شيوايي سخن بگويد اما الان كه سه ماه از آن زمان گذشته ، مي تواند خوذش به دستشويي برود، به آساني راه رفته و از همه عجيب تر اينكه آهنگ مورد علاقه من كه موتسارت آن را نواخته، به راحتي با پيانو بنوازد.
پدرش كه ۴۵ سال سن دارد مي گويد: من هميشه در روياهايم دخترم را جزو نوابغ به حساب مي آوردم اما باورم نمي شد كه روزي اين روبا به واقعيت بپيوندد.من و همسرم در زمان بارداري وي، هيچ اقدام خاصي نكرديم تا در اثر آن فرزندمان با هوش شود، تنها تغذيه سالم در آن دوران به همسرم كمك مي كرد. اما نكته جالب اين است كه او در طي دوران بارداري اش گاهي نيز به آهنگ هاي گوش مي كرد و آن آهنگي را كه از همه بيشتر دوست داشت، الان دخترم برايش مي نوازد!!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۵:۱۸ توسط:sana موضوع:

زن و شوهر عجيبي كه مثل ارواح زندگي مي كنند

شني و چارلز مك كي زن و شوهر عجيبي هستند كه دوست دارند به شكل ارواح زندگي كنند. آنها توانسته اند هر ساله هزاران نفر را براي بازديد از خانه و لوازم عجيبشان به تگزاس بكشانند.
براي اين زوج هر روز هالووين است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۵:۰۵ توسط:sana موضوع:

عشـق و عاشقـي به روايـت هنـرمنـدانشق و رمانتيك بازي در سنين مختلف و تفكرهاي آدم ها تعاريف متفاوتي دارد. شايد به زعم خيلي از عوام، هنرمندان و بازيگران رمانتيك ترين آدم ها بعد از شاعران باشند. با تعدادي از هنرمندان سينما و تلويزيون درباره عاشق و رمانتيك بودن شان، اينكه چگونه عشق شان را ابراز مي كنند و آيا تا به حال عاشق شده اند گپي زده ايم ...

زهرا داودنژاد: بعد از ازدواج عاشق شدمعشق و علاقه نشانه خاصي ندارد و با خيلي از آدم هايي كه دوست شان داريم زندگي مي كنيم علاقه و عشق داريم وگرنه نمي توانستيم در كنارشان زندگي كنيم. عاشقي توام با صبوري، عادل بودن، قوي بودن، روشن بين بودن و مهرباني است. در زندگي با اين فاكتورها عاشقي كرده ام. جزو معدود خانم هايي هستم كه به ابراز عشق به صورت صريح و كلامي اعتقاد دارم و كلا در زندگي به اجرا و عمل تا ادعا معتقدم! ازدواجم با عشق توام نبود و بعد از ازدواج عاشق همسرم شدم!

خلاصه عاشقي داستان هاي پيچيده اي دارد. با يكي از دوستانم در زمان جواني به اين نتيجه رسيده بوديم كه ۳ تا تيپ بيشتر در دنيا وجود ندارد. اولي عاشق واقعي، دومي نقد سازنده و سومي دوست معمولي!فتانه ملك محمدي:
براي دوست داشتن هديه مي دهمعشق براي من در كار، يك عامل پيشرفت است و از منظر روان شناس ها عشق و دوست داشتن تفاوت هاي زيادي دارد. عشق به كار، عشق به مادر و... به معني دوست داشتن است. عشق برخي عوامل دارد كه بين ۲ نفر اتفاق مي افتد.

براي ابراز دوست داشتن با رفتارم آن را ثابت مي كنم. هديه دادن، مناسبتي است تا نشان و معيار دوست داشتن و هديه گرفتن بيشتر براي بچه ها جذابيت دارد. من الان بخواهم از كار خوب يكي از شاگردانم تشكر كنم به او هديه مي دهم.
بهاره رهنما:
مي خواهم عشق را كنترل كنمدر زندگي ام و نوع تربيتي كه در خانواده وجود داشت، تبديل به آدم عاشق و رمانتيكي شده ام. عشقي كه به تمام بخش هاي زندگي ام قابل تسري است و حالا بعد از گذر از ۳۰ سالگي ام مي خواهم آن را بيشتر كنترل كنم. زيرا به زندگي لطمه مي زند. اگر از لحاظ ذاتي و ژنتيكي آدم پراحساسي باشيد نمي توانيد در برخي از جاها، آن را كنترل كنيد. تمام فضاي نوشته هايم حس عاشقي در آن قابل درك است.

عشقي كه با كلام و حرفي باشد، عشق واقعي نيست. آنقدر عاشقم كه درخت ها و پرندگان را هر روز زيبا مي بينم و ذوق مي كنم و با خودم مي گويم خدايا شكرت كه يك روز ديگر زنده بودم و اين زيبايي ها را دوباره ديدم. عشق به فرزند و شوهر و زندگي وجوه هاي مختلف يك زندگي عاشقانه است. شايد در زندگي آدمي هيچ رابطه عشقي به وجود نيامده باشد اما ذاتش عاشق است. عشق را بايد فرياد زد و از ابرازش نترسيد. عشق هر روز و با هر اجراي تئاتر يا نوشتن، برايم تكرار مي شود و بزرگ ترين عشق زندگي ام با مادر شدنم توام بود.
آرش نوذري: عاشق پيشه امآدم عاشق پيشه و رمانتيكي هستم. اگر آدم عاشق نباشد آدم نيست! خلقت بر مبناي عشق انجام شده است. عشق مجازي سايه اي از عشق حقيقي است و ابتدايي ترين نوع عشق است. عشق به فرزند، همسر، كار و... عشق هايي است كه همه ما با آنها درگير هستيم. همه جوره عشقم را ابراز مي كنم. معمولا عشق هاي دروني به تدريج تبديل به عشق هاي برون گرايانه مي شوند. براي همه آدم ها حداقل در طول زندگي اين موقعيت پيش مي آيد كه حداقل يك بار عاشق واقعي بشوند
خشايار راد:عشق هاي زودگذرهنرمندان آدم هاي بااحساسي و مهرباني هستند. شرايط اين روزهاي جامعه فرصت رمانتيك بودن را از آدم ها گرفته است. من متعلق به نسلي هستم كه عشق را با تمام وجود و علاقه قلبي شان ابراز مي كردند. عشق هاي امروزي نسل جوان بيشتر كلامي و زودگذر است. نسل ما با عملش به طرف مقابلش مي فهماند كه چقدر دوستش دارد. نسل ما در عشقش و تعهد به طرف مقابلش ثبات داشت و هر روز عاشق نمي شد. دوام عشق هاي اين روزها به مويي بند است.
مهدي اميني خواه:عاشق باش، موفق باشعشق وديه اي الهي است كه خداوند به آدم ها اهدا كرده است. عشق در وجود آدمي وجوهات مختلفي دارد و مي تواند به كار و خانواده و همسرش باشد. رمانتيك و احساسي بودن براي انسان ها يك موهبت است و بايد قدر آن را بدانيم. اگر انسان، فاقد اين حس ها باشد انگار روح ندارد و تبديل به يك ماشين بي روح مي شود.

ابزار عشق به شرايط و شخص مقابل بستگي دارد. برخي از مواقع، ابراز عشق، دروني جواب مي دهد و به تدريج تبديل به عشقي ماندگار مي شود. عشق را در تمام لحظه هاي زندگي ام حين تحصيل، بازي كردن، ورزش كردن و... تجربه كرده ام. عاشق بودن در زندگي عامل موفقيت است و بايد از آن درست استفاده كنيم.
سعيد شيخ زاده: كي عاشق نشده؟سوال سختي مطرح شده است. همه هنرمندان بايد در حس و حال عاشقي باشند تا بتوانند در زندگي و كارشان موفق باشند. هيچ آدم غيرعاشقي هنرمند نمي شود. ابراز علاقه و عشق به ويژگي هاي شخصيتي آدم ها ربط دارد. برخي دروني به عشق مي پردازند و آن را ابراز مي كنند. آدم برون گرايي هستم و عشقم را علني و رو مطرح مي كنم. اينكه عشق واقعي را تجربه كردم بماند. ولي مگر كسي هست كه عشق را تجربه نكرده باشد!
مريم سلطاني: به عشق احترام مي گذارميك آدم عاشق و رمانتيك، واقعي هستم و به عشق احترام مي گذارم. زندگي بدون عشق هيچ معنا و رنگ و بويي ندارد. وجه تمايز بين انسان و ساير موجودات احساسات و عشق ورزيدن است. عشقم را در مقاطع مختلف به صورت دروني يا بسته به شرايط بيروني مطرح مي كنم. عشق اتفاقي حتمي در زندگي همه ما آدم هاست و از آن گريزي نيست و عاملي براي ر شد و ارتقاي ماست. در اين دوره و زمانه، خبري از عشق واقعي وجود ندارد و عشق هاي واقعي مربوط به سال هاي قبل تر بود كه من هم آن را تجربه كرده ام!
هرمز شجاعي مهر: آتش عشقم داغ تر مي شوداساس خلقت خدا بر عشق استوار است و خداوند براساس عشق، زن و مرد را آفريد تا در مسير زندگي يكديگر را پيدا كنند، عاشق همديگر بشوند و عاشقانه زندگي كنند. طبيعي است چنين زندگي زيباست و بايد همه لحظه هاي زندگي مان توام با عشق باشد.

همواره عشقم را به طرف مقابل اجرايي و عملي نشان مي دهم. عشق و محبت يك طرف و ابرازش طرف ديگر ماجرا قرار دارد. به كار بردن واژه هايي نظير دوستت دارم، عاشقت هستم و قربانت بروم در ابراز عشق معجزه مي كند و از شما يك فرشته مي سازد. بايد لحظات موردعلاقه طرف مقابلمان را برايش به بهترين شكل ممكن آماده كنيم. ممكن است خانمي علاقه داشته باشد شوهرش با شستن ظرف، علاقه اش را اثبات كند چه اشكالي دارد كه شوهر اين كار را انجام بدهد. عشق واقعي را بعد از ازدواج پيدا كردم و هنوز آن را با خودم دارم و هر روز آتشش داغ تر مي شود.
يكتا ناصر:رمانتيك هستمآدم رمانتيك و عاشقي هستم و اين مساله به من انرژي و انگيزه مي دهد. زماني كه فردي را دوست داريم حتما هر كاري كه براي خشنودي او از دستش برمي آيد، انجام خواهد داد و اهل سياست بازي در عشق نيستم. براي كساني كه دوست شان مي دارم در وهله اول سعي مي كنم به چيزهايي كه علاقه دارند برايشان مهيا كنم و حاضرم براي ابراز عشقم از چيزهايي كه دوست دارم به راحتي بگذرم. البته معتقدم تا جايي پيش رفت كه شخصيت و اعتقادت مان زير سوال نرود. عشق واقعي براي هر كسي مفهومي دارد و آن را تجربه كرده ام.
سپيده خداوردي: عشق و انگيزهكلا آدم عاشقي هستم و عشق را براي زندگي لازم مي دانم. براي ابراز عشق يا هر كار ديگري، تلاش خاصي انجام نمي دهم و دلي كار مي كنم و ابراز عشق به صداقت طرف مقابل ربط دارد و اگر يك قدم بردارد، من هم ۲ قدم برمي دارم. عشق واقعي را تجربه كرده ام و عشق واقعي به آدم انگيزه و طراوت مي دهد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۴:۵۱ توسط:sana موضوع:

عكس ترسناك از پشه خون آشام

دانشمندان موفق به كشف خون مكيده‌ شده توسط حشره‌اي شدند كه 46 ميليون سال پيش از بين رفته است.

اين محققان از تكنيك جديد براي تعيين ماهيت آخرين غذاي اين حشره استفاده كردند تا ثابت كنند چنين حشراتي تمامي اوقات از خون تغذيه كرده‌اند و حتي دايناسورها هم طعمه آن بوده‌اند.

پشه كشف‌شده مدت زماني كوتاه پس از تغذيه در ائوسن مياني تلف شده و خونش از آن زمان تاكنون در سنگ رست به دام افتاده است.اين موجود زماني مرده كه شكل‌گيري سلسله جبال مونتانا و محل دفن آن، تازه به اتمام رسيده بود.حشره باستاني مزبور به خوبي حفاظت شده زيرا در سنگ رست گرفتار شده است.رست نوعي سنگ است كه در آن بدن بسيار كندتر تجزيه مي‌شود و ماده گلي نرم احاطه‌كننده آن بدن موجود را بدون تحريف فشرده كرده است.اين سنگ ريز همچنين جزئيات بيشتري را حفظ كرده و فرايند فسيل‌شدن به مسطح‌كردن فسيل و فشاردادن آن مانند يك كتاب براي محافظت از يك گل خشك‌شده، شباهت دارد.
دكتر ديل گرينوالت، محقق موزه تاريخ ملي اسميتسونيان و رهبر ارشد اين مطالعه از فناوري طيف‌سنجي جرمي غيرنابودكننده براي توليد تصوير شيميايي دقيق از محتواهاي معده اين پشه استفاده كرده است.

گرچه اين استراتژي تغذيه‌كردن مستقل از تنوع حيوانات تكامل يافته، مدرك فسيلي از اين نوع رفتار بي‌نهايت نادر است.كشف جديد سابقه فسيلي تغذيه از خون در اين خانواده از حشرات را به 46 ميليون سال پيش باز‌مي‌گرداند.پس از يافتن درصدهاي بالايي از آهن در شكم فسيل‌شده اين حشره، محققان اين گونه را تحليل كردند و منبعي به نام haem را كشف كردند. اين ماده نوعي پروتئين در خون و مسئول انتقال اكسيژن است.

گرچه مولكول‌هاي شكستني و بزرگي از جمله دي ان اي به طور كلي از فسيل‌شدن جان سالم به در نمي‌برند، اين حشره نشان مي‌دهد تعداد خاصي از مولكول‌هاي ارگانيك پيچيده مانند haem مي‌توانند حفظ و نگهداري شوند.دو فسيل‌ جديد كشف‌شده از اين پشه كه يكي ماده و ديگري نر بود، به اندازه‌اي دقيق هستند كه دانشمندان را قادر به تعيين گونه آن‌ها ساختند.گونه ماده اين حشره Culiseta lemniscata و گونه نر آن Culiseta kishenehn نام دارد.فسيل‌هاي اين دو موجود شامل اجزاي ظريفي از قبيل شريان‌هاي بال، ارگان‌هاي جنسيتي، پولك‌ها و ساختارهاي مومانند موجود بر روي بال‌ها هستند.

جزئيات اين مطالعه در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۴:۳۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا