بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

اتفاق عجيب در ميان عمل جراحي +عكس

عمل جراحي يكي از حساس ترين و خطرناك ترين كارهايي است كه پزشكان و حتي بيماران آن را تجربه مي كنند. يك اشتباه ساده مي تواند جان انساني را گرفته و خانواده اي را عزادار كند همچنين اين اشتباه به راحتي مي تواند پزشك را براي هميشه بيكار كند و نظام پزشكي يك كشور را زير سوال ببرد.
در ادامه اين مطلب به سراغ عمل هاي جراحي حساسي مي رويم كه اتفاقات عجيب و غريبي در حين آن رخ داده است:

ويلون نوازي

نائومي اليشوف، يك ويلون نواز حرفه اي است كه براي جراحان مغزش يك كنسرت اختصاصي برگزار كرد. او دو دهه بود كه با يك تومور خطرناك در سرش زندگي مي كرد تا اينكه تصميم گرفت آن را از بدنش خارج كند.
وي در ۹ سپتامبر امسال در حالي كه عمل جراحي روي مغزش انجام مي شد شروع به نواختن ويولن كرد تا نهايت جراحي به پايان رسيد.

آتش سوزي حين جراحي

در سال ۲۰۰۵، «ريتا تالبرت» به بيمارستان مراجعه كرد تا عمل ساده تيروئيد انجام دهد اما يك هفته بعد در شرايطي بسيار وخيم و تحت نظرهاي ويژه از بيهوشي خارج شد.
او به هوش آمد و متوجه شد كه درد عجيبي بدنش را گرفته است و از ديدن صورت سوخته خود در آينه به شدت ترسيد. اكثر صورت او در اثر آتش سوزي كه به خاطر يك وسيله برقي در اتاق عمل رخ داده بود سوخته بود. هنوز پس از سال ها درمان و عمل هاي جراحي متفاوت روي صورت وي همچنان مشكلات مختلفي در خوردن و آشاميدن دارد.

ارسال تصاوير جراحي در شبكه اجتماعي

براي اولين بار در سال ۲۰۱۲، بيمارستان هرمان تمام عمل جراحي مغز را لحظه به لحظه بر روي صفحه شبكه اجتماعي اش به اشتراك گذاشت.
تمامي تصاوير اين جراحي هر لحظه چندين بار به اشتراك گذاشته مي شد و يك پرستار تمام مدت به جاي كمك به تيم پزشكي در حال نظر گذاشتن و لايك كردن پست هاي مختلف بود. پس از پايان عمل نيز پزشكان به سوال هاي مردم در شبكه اجتماعي پاسخ دادند.

رها كردن بيمار به خاطر صرف ناهار

در سال ۲۰۱۱ يك پيرمرد ۷۲ ساله سوئدي به خاطر عمل جراحي زير بيهوشي رفت. در تمام مدت پزشك بيهوشي و سرپرستار موظف بودند كه بالاي سر بيمار بمانند ولي راس ساعت ۱۲ ظهر براي صرف ناهار بيمار را رها كردند و هر دو به رستوران رفتند. در اين ميان هيچ پزشك ديگري نبود تا از بيمار مراقبت كند. پس از چند دقيقه وضعيت بيمار قرمز شد و فشار وي افت زيادي داشت. پزشك متخصص پس از نيم ساعت از ناهار برگشت و متوجه شد پرستار ديگري دستگاه اكسيژن را خاموش كرده است و ۸ دقيقه است كه به بيمار اكسيژن نميرسد. آن ها نتوانستند جلوي مشكلات پيش امده براي بيمار را بگيرند و وي جانش را از دست داد.

امضا كردن روي شكم بيمار

دكتر الن زاركين، بعد از انجام يك عمل جراحي موفق روي معده و شكم بيمارش بسيار به خود افتخار مي كرد به حدي كه تصميم گرفت نام و امضاي خود را روي شكم بيمار حكاكي كند. بيمار كه از اين اتفاق بسيار خشمگين شده بود از بيمارستان و دكتر شكايت كرد و تواست غرامت ۵.۵ ميليون دلاري دريافت كند. اين دكتر در ميان رسانه ها به «دكتر زورو» معروف شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۱:۵۸ توسط:sana موضوع:

معماي سقوط هواپيماها در جنوب شرق آسيا/ مثلث برموداي جديدي در كار است؟

معماي سقوط هواپيماها در جنوب شرق آسيا/ مثلث برموداي جديدي در كار است؟سقوط هواپيماي مسافربري QZ8501 متعلق به خطوط هوايي AIRASIA مالزي دومين حادثه سقوط هواپيما بدون اعلام هشدار در سال 2014 به شمار مي آيد.اكنون اين پرسش مطرح مي شود كه...سقوط هواپيماي مسافربري QZ8501 متعلق به خطوط هوايي AIRASIA مالزي دومين حادثه سقوط هواپيما بدون اعلام هشدار در سال 2014 به شمار مي آيد.اكنون اين پرسش مطرح مي شود كه چه عامل مرموزي در پس اين اتفاقات است؟
در حالي كه بسياري از مردم دنيا خود را براي آغاز سال 2015 آماده مي كردند سقوط بي دليل هواپيماي مسافربري خطوط هوايي مالزي شوك بزرگي به جهان وارد كرد.
ايرباس A320-200 كه از اندونزي راهي سنگاپور شده بود بر فراز درياي جاوا از مدار ناپديد شد. بلافاصله تيم هاي جستجو و امداد و نجات وارد عمل شده تا نشاني از هواپيماي ناپديد شده پيدا كنند. هواپيما 162 سرنشين داشت.

اين اتفاق، حادثه ناپديد شدن ديگر هواپيماي مسافربري خطوط هوايي مالزي يعني پرواز 370 را در ذهن تداعي مي كند. در آن حادثه نيز كه در ماه مارس روي داد هواپيما از مدار ناپديد شد.


درحالي كه اين دو حادثه به فاصله نه چندان زيادي از هم روي داده است اما كارشناسان بر اين باورند كه وقوع چنين اتفاقاتي آن هم بدون اعلام هرگونه هشداري تقريبا نادر و عجيب به شمار مي آيد، به ويژه آنكه اين اتفاقات در يك سال روي داده اند.
ورنون گروس، بازرس سابق برد ملي ايمني حمل و نقل و دانشمند پيشين سازمان فدرال هوانوردي آمريكا مي گويد: اين نكته كاملا عجيب و پيچيده است كه اگر هواپيما در وضعيت اضطراري قرار داشته، خلبان هيچ گونه اعلام هشداري نداده است.

وي ادامه مي دهد: البته توجه داشته باشيد كه اگر نيروهاي طبيعي آنچنان قدرتمند بوده باشند كه به جدا شدن بالهاي هواپيما منجر شود، آنگاه خلبان ها كمترين زماني براي برقراري ارتباط با ايستگاههاي زميني نخواهند داشت. با اين حال وقوع دو حادثه مشابه از اين دست آن هم در يك سال و تقريبا در مجاورت يكديگر اتفاقي بسيار نادر است.

به طور كلي براي مشخص شدن مكان يك هواپيما، كنترل كننده هاي ترافيكي از دو نوع رادار استفاده مي كنند. رادار اصلي كه شامل سيگنالهاي الكترومغناطيسي است كه نشان مي دهند هواپيما به طور فيزيكي در كدام نقطه از آسمان است. رادار دوم به وسيله ارسال سيگنالهايي به فرستنده هواپيما عمل مي كند كه در ادامه سيگنالهاي برگشتي مكان دقيق هواپيما و ميزان سرعت آن را نشان مي دهند.

هنوز مشخص نيست كه هواپيمايي كه به تازگي ناپديد شده و البته سقوط آن در دريا تأييد شده است از رادار اول حذف شده يا رادار دوم. درصورتيكه سطحي از نيروهاي طبيعي موجب تخريب آني هواپيما شده يا قطع كامل برق آن شده باشد، فرستنده غيرفعال شده و هواپيما در رادار دوم ناپديد شده است با اين حال هنوز توسط رادار نخست قابل مشاهده است. اما اگر هواپيما با سرعت بسيار زيادي سقوط كرده باشد، از هر دو رادار ناپديد مي شود.

به هر حال اتفاقاتي كه در خصوص سقوط و ناپديد شدن اين دو هواپيما روي داده ذهن بسياري از كارشناسان صنعت هوانوردي را به خود مشغول كرده است. آنها از خود مي پرسند آيا چيزي شبيه مثلث برمودا در آبهاي جنوب شرق آسيا شكل گرفته كه موجب بروز چنين اتفاقات عجيبي مي شود؟ بدون شك گذشت زمان بسياري از نكات مبهم را روشن خواهد كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۱:۴۷ توسط:sana موضوع:

تركيدن لب دختر اهوازي كه در لب هايش پروتز قرار داده بود + عكس

تركيدن لب دختر اهوازي كه در لب هايش پروتز قرار داده بود!!! + عكس
يك دختر اهوازي چندي قبل بعد از پروتز لب بالايي خود، به قصد پروتز لب پايين نزد يكي از پزشك هاي پوست و زيبايي معروف شهر اهواز رفت كه در نهايت با تركيدن لبش سلامت...
يك دختر اهوازي چندي قبل بعد از پروتز لب بالايي خود، به قصد پروتز لب پايين نزد يكي از پزشك هاي پوست و زيبايي معروف شهر اهواز رفت كه در نهايت با تركيدن لبش سلامت صورت و زيبايي خود را از دست داد.
برخي از سايتهاي اينترنتي با انتشار تصوير زير مدعي شدهاند: مطب پزشك خاطي پلمپ شده است. پزشكان به اين دختر گفته اند با ۱۰ عمل جراحي شايد تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از لب او برگردد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۱:۳۵ توسط:sana موضوع:

پرنده اي كه دو جنسه است + عكس

پرنده اي كه دو جنسه است!! + عكس
اين كاردينال شمالي نيمهسفيد-نيمهسرخ نصفش نر و نصف ديگر ماده است. دليل اين پديده هم جدا نشدن كامل ژنهاي جنسيتي پس از انعقاد نطفه است كه به آن ژيناندرومورفي ميگويند...اين كاردينال شمالي نيمهسفيد-نيمهسرخ نصفش نر و نصف ديگر ماده است. دليل اين پديده هم جدا نشدن كامل ژنهاي جنسيتي پس از انعقاد نطفه است كه به آن ژيناندرومورفي ميگويند.
پرنده زيبايي كه در تصوير زير ميبينيد، نه دچار يخزدگي شده، نه عارضه پوستي پيدا كرده و نه نيمهزال متولد شده است.
اين پرنده منحصربهفرد نيمهسرخ-نيمهسپيد كه از گونه كاردينال شمالي (با نام علمي Cardinalis cardinalis ) است، از عارضه ژيناندرومورفي رنج مي‏‎برد كه طي آن، ژنهاي جنسيتي پس از انعقاد نطفه كاملا از هم جدا نميشوند و به همين دليل اين پرنده نصفش نر و نصف ديگر ماده است.
جنس نر كاردينال شمالي عموما به رنگ سرخ و جنس ماده آن به رنگ سفيد است، اما كاردينالي كه در تصوير ميبينيد به خاطر اين مشكل ژنتيكي نصفش سرخرنگ شده و نصف ديگرش سفيدرنگ.
پژوهشگران دانشگاه وسترينايلينويز در پژوهشي، رفتار اين پرنده را بهمدت يك سال بررسي كردند و متوجه شدند هرچند اين پرنده نتوانست جفت مناسب خود را پيدا كند و همچنين نتوانست آواز خاص خود را مشابه ديگر همنوعانش اجرا كند، اما ديگر كاردينالها هم او را بهخاطر اين ظاهر عجيبوغريب هدف قرار ندادند!
شايان ذكر است اين پرنده الهام‏بخش طراحي پرنده سرخ‏‎رنگ بازي مشهور انگري‎بردز است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۱:۲۲ توسط:sana موضوع:

پسر بچه اي كه باكتري ها پوست بدنش را خوردند + عكس

پسر بچه اي كه باكتري ها پوست بدنش را خوردند!! + عكس
چندي پيش در منطقه "اسكس" انگلستان كودكي به سرعت به بيمارستان برده شد تا به وضعيت وخيم پوست او رسيدگي شود. اين وضعيت به حدي بود كه تقريبا 99 درصد از پوست بدن وي كنده شده بود...
چندي پيش در منطقه "اسكس" انگلستان كودكي به سرعت به بيمارستان برده شد تا به وضعيت وخيم پوست او رسيدگي شود. اين وضعيت به حدي بود كه تقريبا 99 درصد از پوست بدن وي كنده شده بود و در حال از بين رفتن بود.
"بن توماس" كودك 5 ساله اي است كه دچار بيماري بسيار نادري به نام SSSS شده است. اين بيماري باعث مي شود تا لايه بيرون پوست به طور بسيار دردناكي توسط باكتري هاي خاص خورده شده و از بين برود.
بيماري اين كودك ابتدا توسط پزشكان به اشتباه يك آلرژي ساده تشخيص داده شد و براي وي آنتي بيوتيك تجويز شد ولي پس از يك هفته بيماري پيشرفت كرد و پوست وي بسيار بدتر شد اينبار پزشكان باز هم بيماري وي را حساسيت به دارو عنوان كردن و باعث شدن تا سرعت بيماري بسيار بيشتر شود تا سرانجام به نتيجه درست رسيدند.

تشخيص نهايي به قدري دير گرفته شد كه ديگر كاري از دست كسي برآمده نبود به همين دليل او را بستري كردند تا پوستش كاملا خورده شود و سپس تحت نظارت پزشكان به سلامت كامل برسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۱:۱۰ توسط:sana موضوع:

گران ترين سگك كمربند دنيا با قيمت 550 هزار دلار + عكس

گران ترين سگك كمربند دنيا با قيمت 550 هزار دلار!! + عكس
كمربند يكي از وسايل مورد نياز در لباس مردان است و معمولا در لباس همه ديده مي شود. سگك، معمولا از چرم كمربند ارزان تر است اما اين بار به سراغ متفاوت ترين سگك كمربند دنيا رفته ايم...
كمربند يكي از وسايل مورد نياز در لباس مردان است و معمولا در لباس همه ديده مي شود. سگك، معمولا از چرم كمربند ارزان تر است اما اين بار به سراغ متفاوت ترين سگك كمربند دنيا رفته ايم كه قيمتي بيشتر از يك خانه مجلل دارد.
سگك مدل "R822 شكارچي" قيمت باورنكردني 550 هزار دلار را دارد كه براي يك كمربند بسيار عجيب است. طراح سوئيسي اين كمربند اعتقاد دارد طرح بي نظيرش مي تواند تمام لوازم لوكس و عجيب دنيا را شكار كند به همين خاطر نام آن را شكارچي گذاشته است.
اين سگك 145 گرم وزن دارد و از از جنس طلا سفيد 18 عيار به همراه تيتانيوم ساخته شده است همچنين بر روي آن 387 عدد الماس تراش خورده كار شده است و تمام قطعات سازنده آن را اگر جدا كنيد به مانند يك ساعت جزئيات دارد چرا كه از 167 قسمت متفاوت درست مي شود.
اين كمربند همچنين تكنولوژي آن را دارد كه خودش تميزشود، ضد سرقت باشد، هنگام شل شدن هشدار دهد و يكي از نرم ترين باز و بسته شدن كمربند را براي كسي كه آن را پوشيده است به همراه خواهد داشت

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۰:۵۹ توسط:sana موضوع:

پيرمردي كه چند لحظه قبل از سوزاندن جسدش زنده شد + عكس

پيرمردي كه چند لحظه قبل از سوزاندن جسدش زنده شد!! + عكسيك پيرمرد هفتاد ساله در شمال هند، لحظاتي قبل از سوزاندن جسدش در مراسم ختم، بار ديگر به زندگي بازگشت...
يك پيرمرد هفتاد ساله در شمال هند، لحظاتي قبل از سوزاندن جسدش در مراسم ختم، بار ديگر به زندگي بازگشت.
ماجراي پيرمرد هفتاد ساله هندي نه تنها خويشاوندان و دوستانش را شوكه كرد، بلكه داستان زنده شدن وي فقط لحظاتي قبل از سوزاندن جسدش به گوش هركسي كه رسيد، شوك آور بود.
"ديباك سينگ" از هيچ بيماري صعب العلاجي رنج نمي برد، بلكه در سلامت كامل بود و هر روز براي شخم زدن زمين به مزرعه خود در ايالت راجستان در شمال هند مي رفت. اما يك روز در مقابل منزلش ناگهان از هوش رفت، خانواده اش پزشك را فراخواندند و پس از معاينه مشخص شد كه قلب وي از كار افتاده است و پزشك مرگ او را اعلام كرد.

خانواده اين پيرمرد هندي نيز تداركات لازم براي برگزاري مراسم تدفين بر طبق تعاليم هندويي را آغاز كردند و پس از اين كه او را روي تختي خواباندند، روي او يك تكه پارچه انداخته و تعدادي چوب نيز در زير جسد وي قرار دادند تا جسد او را آتش بزنند، اما آنچه كه رخ داد بيش از مرگ پيرمرد، خانواده را شوكه كرد.

لحظاتي قبل از سوزاندن جسد اين مرد هندي، پدربزرگ شروع به حركت كرد؛ زيرا صداي گريه و زاري اعضاي خانواده، او را بيدار كرده بود و بدين ترتيب همگي متوجه شدند كه وي همچنان زنده است و برخلاف تشخيص پزشك فقط براي مدتي از هوش رفته بوده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۰:۴۶ توسط:sana موضوع:

زني كه به خوردن سس قرمز اعتياد دارد + عكس

زني كه به خوردن سس قرمز اعتياد دارد!! + عكس
تا به حال به ميزان خوردن سس دقت كرده ايد؟ شايد در طول سال شما بيش از 2 يا سه ليتر سس قرمز مصرف نمي كنيد اما اگر به اين خوراكي و طعم دهنده معتاد شويد ديگر ترك كردن آن بسيار سخت و طاقت فرسا خواهد بود...
تا به حال به ميزان خوردن سس دقت كرده ايد؟ شايد در طول سال شما بيش از 2 يا سه ليتر سس قرمز مصرف نمي كنيد اما اگر به اين خوراكي و طعم دهنده معتاد شويد ديگر ترك كردن آن بسيار سخت و طاقت فرسا خواهد بود.
"سامانتا آرچر" خانمي است كه به سس كچاپ معتاد شده است و سالانه 36 ليتر زا اين سس مصرف مي كند. اين ميزان به اندازه مصرف دو شيشه در طول يك هفته است و هيچ غذايي نيست كه وي با سس قرمز نخورد.
اين خانم 30 ساله در لندن زندگي مي كند و در مورد اعتيادش مي گويد:" اين اعتياد بسيار خوشمزه است و به جاي لاغر شدن من را پر انرژي و چاق مي كند. به خاطر اين حالت تمام دوستان و آشناياين براي مهماني هاي خود حتما سس كچاپ را آماده مي كنند. "

او از سن 5 سالگي شروع به خوردن سس قرمز كرده است و تا به امروز اين عادت ادامه دارد. البته وي با انجام ورزش هاي مختلف سعي دارد وزن خود را كنترل كند چرا كه خوردن بيش از اندازه سس گوجه مي تواند باعث چاقي مفرط و مرگ شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۰:۳۵ توسط:sana موضوع:

اعتياد عجيب زن 25 ساله باردار + عكس

اعتياد عجيب زن 25 ساله باردار!! + عكس


مادر ۵ كودك كه ۲۵ سال سن دارد و ساكن انگلستان است به خوردن دستمال كاغذ اعتياد شديدي پيدا كرده است.

نزديك به يك سال است كه اين مادر پس از هوس عجيب و غريب در...

مادر ۵ كودك كه ۲۵ سال سن دارد و ساكن انگلستان است به خوردن دستمال كاغذ اعتياد شديدي پيدا كرده است. نزديك به يك سال است كه اين مادر پس از هوس عجيب و غريب در دوران بارداري در آخرين بارداري خود به خوردن دستمال كاغذي اعتياد شديد پيدا كرده است.
گفتني است، بيماري اين مادر به نام پيكا يك حالتي است كه در آن مردم به خوردن اشياء نامناسب، مانند اسفنجها، فرش و ديگر اشياء خانگي كه هيچ ارزش غذايي ندارند، ميپردازند.

بررسيها نشان ميدهند، پزشكان هشدار ميدهند پيكا ميتواند به مادر باردار و يا حتي شيرده و نوزاد آسيب برساند زيرا مانع از جدب مواد غذايي مغذي براي بدن ميشود.
اين زن در هر روز يك بسته كامل دستمال كاغذي را ميخورد و اشتهاي خود را به خوردن مواد غذايي سالم از دست داده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۰:۲۴ توسط:sana موضوع:

ازدواج از نوع سريع السير!! شرط عجيبي در ازدواج

ازدواج از نوع سريع السير!! شرط عجيبي در ازدواجيك قرارداد عجيب در مراكش به دامادها اجازه ميدهد پس از گذشت يك ماه از نوعي ازدواج،

موسوم به «ازدواج سريعالسير» چنانچه از همسر خود راضي نبودند او را به خانوادهاش پس بدهند...

يك قرارداد عجيب در مراكش به دامادها اجازه ميدهد پس از گذشت يك ماه از نوعي ازدواج، موسوم به «ازدواج سريعالسير» چنانچه از همسر خود راضي نبودند او را به خانوادهاش پس بدهند.

فعالان حقوق زنان در اين كشور به شدت از اين قانون انتقاد دارند و علاوه بر اين مراكش شاهد افزايش ازدواج دختربچههاست. طي 10 سال گذشته ميزان ازدواج دختربچهها در مراكش نزديك به دو برابر شده است. طبق تحقيقي كه وزارت دادگستري اين كشور انجام داده، 35 هزار و 152 دختربچه كه بيش از 9 سال داشتهاند در سال 2013 به پاي سفره عقد نشانده شدهاند. اين در حاليست كه در سال 2004 تعداد ازدواجهاي اجباري دختربچهها 18 هزار و 341 مورد بوده است.

ازدواج اجباري دختربچهها در مراكش در حالي انجام ميشود كه طبق قانون اساسي اين كشور، زنان به هنگام ازدواج بايستي به سن قانوني رسيده باشند و تنها در مواردي معدود استثنا جائز است. فعالان حقوق زنان در مراكش معترضاند كه وزارت دادگستري هيچ اقدامي در برابر اين قانونشكني انجام نميدهد.

آنها همچنين ازدواجهاي موسوم به «سريعالسير» را به شدت مورد انتقاد قرار ميدهند. در اين نوع از ازدواجها والدين قراردادي را امضا ميكنند كه به موجب آن داماد اجازه دارد تا يك ماه پس از ازدواج در صورتي كه از عروس راضي نبود، او را به خانه پدرياش بازگرداند.

به گزارش دويچهوله، طبق قانوني كه در سال 2011 در مراكش به تصويب رسيده، مردان و زنان به طور مساوي از آزادي و حقوق انساني برخوردارند اما در عمل وضعيت زنان در اين كشور بدتر شده است. از هر چهار زن مراكشي، تنها يك نفر شاغل است و از هر دو زن نيز، يكي در خانه مورد بدرفتاري قرار ميگيرد. مراكش در رتبهبندي مربوط به حقوق زنان از ميان 142 كشور در رده 133 جاي دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۱:۵۰:۱۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم