بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

هواشناس هوشمند+تصاوير

در آمريكا دانشجويان دانشگاه بركلي در كاليفرنيا دستگاه كوچكي به نام Clarity ساختهاند كه به عنوان سنسوري براي اندازهگيري كيفيت هوا و آلودگيهاي روزانه هوا عمل ميكند.

Clarity داراي يك حلقه كوچك است كه ميتوان آن را به جاسوئيچي يا جاكليدي يا به برخي اشياء متصل كرد؛ اين شي كوچك مجهز به سنسورهاي متعدد است كه ذرات هوا، سطح دي اكسيد نيتروژن و آمونياك در هوا را تجزيه و تحليل ميكند.

اين دستگاه داراي يك نرم افزار اختصاصي بر روي گوشي هوشمند است و كاربر ميتواند اطلاعات مربوط به سطح آلودگي هوا و كيفيت هوا را در زمان واقعي دريافت كند؛ اين دستگاه ميتواند به افرادي كه در مناطق بد آب و هوا زندگي ميكنند، اطلاعات دهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۴۹ توسط:sana موضوع:

سريعترين قطار جهان ركورد روي ريل را شكست+تصاوير

قطار ماگلو شينكانزن، جديدترين قطار ژاپن است كه با سرعتي فوقالعاده سريع حركت ميكند؛ اين قطار ركورد سرعت بر روي ريل را با 500 كيلومتر در ساعت شكست.

قطار جديد ژاپن كم سر و صداتر و سبكتر از قطارهاي قبلي است و حتي بسيار سريعتر از قطارهاي قديمي حركت ميكند. ماگلوشينكانزن قطار شناور مغناطيسي با 100 مسافر مورد آزمايش قرار گرفت؛ اين قطار فوق سريع نسبت به قطار شانگهاي ماگلو كه با سرعت 431 كيلومتر در ساعت، ركورددار قبلي بود، عملكرد بهتري داشت.

در آزمايشات سازمان مركزي راه آهن ژاپن قطار ماگلو شينكانزن، 69 كيلومتر در ساعت سريعتر از قطار قبلي حركت كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۴۱ توسط:sana موضوع:

دستگاهي مخصوص آدمهاي پُركار

«لوكاس نيومن دو آنتونيو» دانشجوي جوان برزيلي دستگاه كوچك لمسي براي افراد پُر كار طراحي كرده است؛ اين دستگاه قادر است كارها و وظايف روزانه را سازماندهي و به كاربر اطلاع دهد.

به گفته طراح، اين دستگاه كوچك قادر به درك مطالب است و هر عمل ارائه شده به شكل حباب نمايش داده ميشود كه راهي بسيار سرگرم كننده براي كار كردن است و كاربر از طريق جيميل و تقويم گوگل، كارهاي روزانه كه بايد انجام شوند را مطلع ميشود.

اين دستگاه داراي سيستم زنگ خبر است، البته اگر سر و صدا مانع كار باشد، كاربر ميتواند صداي آن را قطع كند؛ اين دستگاه ساعت ناهار، قرار ملاقات و هر برنامه ديگر را خبر ميدهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۳۳ توسط:sana موضوع:

دستگاهي براي انتشار هواي تميز

اين دستگاه بخور از طريق اشعه ماوراء بنفش به منظور انتشار هواي تميز ساخته شده است؛ دو سوي اين دستگاه به صورت براق طراحي شده و از پلي كربنات ساخته شده است.

عمر باتري اين دستگاه 18 ساعت است و داراي هيچگونه پرهاي نيست اما مانند يك فن كار ميكند.

اين دستگاه بخور به منظور توليد ذرات ميكروسكوپي تعليق آب داراي يك ترانسفورماتور فيزوالكتريك است و قادر به كشتن ميكروبها و باكتريها است، همچنين داراي سنسور دما و رطوبت است.

اين دستگاه در هر سه دقيقه 99.9 درصد باكتريها را از بين ميبرد و ميتواند هواي پاك و با طراوت ارائه دهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۲۳ توسط:sana موضوع:

7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخ

7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخ
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخ,آنها وحشتناكترين انسان هاي تاريخ بودند، انسان هايي كه بهترين آهنگ برايشان صداي ناله و درد ديگران بود و بهترين رنگ برايشان رنگ سرخ خون مخالفانشان بود.

براي اين آدم هاي سنگدل، قطرات اشك مادران و زناني كه پسران يا همسرانشان را در جنگ با آنها از دست داده بودند، گرانبهاتر از الماس بود. آنها ديوانگاني بودند كه از وحشت و خشونت لذت مي بردند.

امپراتور ترسو
«كين شي هوانگ» اولين امپراتور چين بود كه از سال 221 تا 210 پيش از ميلاد مسيح (ع) بر چين حكومت كرد. او امپراتوري با اختلالات رواني و به شدت ظالم بود. كين شي در يازده سال فرمانروايي اش بيش از 120 هزار خانواده را مجبور كرد تا از خانه هايشان كوچ كنند.

وي دستور داد تا تقريبا همه نوشته ها و كتاب هاي موجود در چين را بسوزانند و صدها نفر از چيني هايي كه مشغول تحصيل بودند را سوزاند يا گردن زد. كين شي براي اينكه بتواند هر چه بيشتر بر مردم تسلط پيدا كند، ماليات ها را خصوصا براي كشاورزها زيادتر كرد.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخدر زمان حكومت وي ميليون ها مرد به خدمت گرفته شدند تا جاده اي به طول بيش از 500 كيلومتر ساخته شود. او امپراتوري بود كه ديوار چين و ديگر سازه هاي معماري را بنا نهاد اما در عوض صدها نفر در اين راه، جان خود را از دست دادند.

كين بسيار علاقه داشت ناميرا شود، براي همين وقتي دانشمندان و كيمياگران دربار نتوانستند راهي براي ناميرا شدن امپراتور پيدا كنند، دستور داد 480 نفر از آنها را زنده به گور كنند.

كين مي ترسيد حتي پس از مرگ هم مورد هجوم دشمنان خود قرار گيرد از اين رو دستور داد تا مقبره اي بزرگ بسازند كه براي ساختنش 700 هزار كارگر مورد نياز بود. گفته مي شود كه او بيش از يك ميليون نفر را در دوران حكومتش كشت. كين شي هوانگ در سپتامبر 210 پيش از ميلاد مسيح (ع) درگذشت.

هرود كبير و ظالم
هرود كبير از سال 37 تا 4 پيش از ميلاد مسيح بر اورشليم حكومت مي كرد. او تشنه خون بود و جنايت هاي باورنكردني را مرتكب شد. او فرمانروايي بود كه قصد كشتن حضرت مسيح (ع) را داشت و از اين رو دستور داد تا همه پسربچه هاي دو ساله يا كوچكتر را در بيت اللحم بكشند.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخگفته مي شود كه 10 تا 150 هزار پسربچه به فرمان او كشته شدند. هرود در زمان حكومتش دستور قتل هزاران نفر از جمله كشيش اعظم خود، مخالفانش، خانواده همسرش، عمو، همسر و سه زن خود را نيز صادر كرد.

مي توان گفت هر كسي كه از نظر هرود تهديدي به شمار مي رفت بدون اينكه گناهكار بودن وي ثابت شود، فورا كشته مي شد. هرود در سال 4 پيش از ميلاد مسيح بيمار شد و جان باخت.

پنجمين امپراتور روم
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخ«نرون» پنجمين امپراتور روم بود كه سال 54 بعد از ميلاد مسيح (ع) به فرمانروايي رسيد و تا سال 68 پس از ميلاد در قدرت باقي ماند. او روم را به ويراني كشاند و دستور داد تا همه شهرهاي روم را بسوزانند.

با دستور او هزاران نفر از جمله عمه، ناخواهري، مادر، همسر و ناپسري اش به قتل رسيدند. در حقيقت مي توان گفت او همه اعضاي خانواده اش را به كام مرگ فرستاد. نرون سرانجام دست به خودكشي زد و به زندگي اش خاتمه داد.

ملكه خونخوار
ملكه «وو» از اكتبر 690 تا فوريه 705 بر چين حكمراني مي كرد. او تنها زن در طول تاريخ چين است كه به فرمانروايي رسيد. ملكه وو با وجود اينكه يك زن بود اما بسيار ظالم و خونخوار بود و هر كسي را كه در برابر دستوراتش مقاومت مي كرد به قتل مي رساند.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخشكنجه، اعدام و مجبور كردن زنداني ها به خودكشي از جمله جنايت هاي رايجي بود كه ملكه فرمان اجراي آن را صادر كرد. او همه مخالفان خود از جمله ملكه پيش از خود يعني «وانگ» را كشت يا دستور تبعيد آنها را صادر كرد.

ملكه وو حتي دستور قتل خواهرزاده و برادرزاده هايش را نيز صادر كرد و دختر تازه متولد شده اش را نيز كشت. او حتي اعضاي خانواده اش از جمله پسرانش را نيز تبعيد كرد و حتي به يكي از آنها دستور خودكشي داد.

اين ملكه جنايتكار در دوران حكمراني اش بر چين، افراد بسياري را مسموم كرد، به دار آويخت يا به قتل رساند و حتي به دستور او بيني، گوش، دست ها و پاهايشان را بريدند. ملكه مرگ در دسامبر 705 در حالي كه 81 سال داشت از دنيا رفت.

فرمانرواي بيزانتين
باسيل دوم بين سال هاي 976 تا 1025 فرمانروايي بخشي از روم باستان را برعهده داشت. از آنجا كه وي فرمانرواي موفق و ظالمي بود همه او را قهرماني ترسناك مي دانستند. او زندگي همه افرادي كه فرمانروايي اش را تهديد مي كردند به نابودي كشاند.

تبعيد، گرفتن ماليات هاي سنگين، شكنجه و اعدام؛ بخشي از اصول فرمانروايي باسيل دوم بود. او جنگ هاي بسياري را آغاز كرد كه از جمله آنها مي توان به نبرد بلغارستان اشاره كرد كه 30 سال طول كشيد. باسيل در اين نبرد برنده شد و تقريبا سه هزار نفر را به كام مرگ فرستاد.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخدر پايان نبرد به فرمان باسيل همه اسيران جنگي به صف شدند، سپس او دستور داد تا همه را نابينا كنند و وقتي به صدمين فرد در هر گروه مي رسيد او را سالم نگه مي داشت تا اين فرد بينا بتواند بقيه را به سمت خانه هدايت كند.

گفته مي شود وقتي فرمانرواي بلغارستان سپاهش را در چنين وضعي ديد سكته كرد و جان باخت. دو سال بعد باسيل در نبرد مقدونيه نيز از چنين روشي استفاده كرد اما اين بار حتي يك نفر را هم بينا باقي نگذاشت. اين فرمانرواي خونخوار در سال 1025 جان باخت.

كاليگولا و قربانيانش
كاليگولا سومين امپراتور روم بود. او فرمانروايي وحشي بود كه در سه ماه اول حكومتش نزديك به 160 هزار حيوان به افتخارش قرباني شدند. وي مدتي پس از به قدرت رسيدن دچار تب شديدي شدكه روي مغز وي تاثير گذاشت و او را ديوانه كرد.

از آن موقع به بعد، كاليگولا تصور مي كرد كه يكي از خدايان روم است. در زمان او بود كه قانون وسيله اي براي شكنجه شد. وي معتقد بود كه زنداني ها بايد مرگ دردناكي داشته باشند.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخيكي از سرگرمي هاي كاليگولا شكنجه و كشتن افراد بود. وي مخالفانش را به آرامي و با درد فراوان مي كشت. بعضي از زنداني ها را جلوي شيرهاي درنده مي انداخت. در متون قديمي آورده اند كه او يكي از گلادياتورهايش را دو روز تمام به فلك بست.

كاليگولا حتي گاهي اوقات دستور مي داد تا بعضي از زنداني هايش را زير پاي فيل ها بيندازند. وي آنچنان فرمانرواي ظالمي بود كه بسياري از ترس اينكه مبادا به دست او بيفتند، دست به خودكشي مي زدند.سال 41 پس از ميلاد مسيح، كاليگولا به دست مردي كه يك روز او را در دادگاه مسخره كرده بود، كشته شد.

پادشاه جان بي كفايت
از ماه آوريل 1199 تا اكتبر 1216، پادشاهي به نام «جان» بر انگليس حكومت مي كرد. اين پادشاه، انگليس را به شدت فقير كرد و در زمان او بود كه افسانه رابين هود شكل گرفت.

پادشاه جان فرمانروايي جاه طلب، خشن، ظالم، از خودراضي و بي عاطفه بود. او به دوستان، پدر، برادران، همسر و حتي كشور خود خيانت كرد. وي خانواده اطرافيان خود را تبعيد مي كرد تا كمتر كسي مزاحم پادشاهي ناشايست وي باشد.
7 فرمانرواي خونخوار در طول تاريخپادشاه جان مثل همه پادشاهان خونخوار ديگر، مخالفانش از جمله خواهرزاده اش آرتور را به زندان انداخت و دستور مرگ آنها را صادر كرد. اگر يكي از سربازان پادشاه از او سرپيچي مي كردند، او را به زندان مي انداخت و آنقدر به سرباز بيچاره گرسنگي مي داد تا بميرد.

اين پادشاه درآمد كليساها را غارت مي كرد و به همه كشيش ها دستور داد تا انگليس را ترك كنند. پادشاه جان در زمان حكومتش دستور حمله به فرانسه را صادر كرد و در اين جنگ بود كه هزاران نفر جان خود را از دست دادند. اين پادشاه بي كفايت در اكتبر 1216 به دليل خوردن بيش از حد هلو و نوشيدني الكل دار از دنيا رفت.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۱۵ توسط:sana موضوع:

گرانترين قهوه جهان از مدفوع گربه/عكس

كاپي لواك (Kopi Luwak) نام نوعي قهوه است كه از دانه هاي قهوه دفع شده از يك پستاندار به نام گربه Civet از خانواده «راسويان» بدست مي آيد.

توني وايلد نويسنده انگليسي و تاجر سابق قهوه كه قهوه كاپي لواك را وارد اين كشور كرد، فراخواني را عليه اين قهوه و توقف توليد آن در مراكز پرورش گربه Civet به راه انداخته، زيرا معتقد است كه اين امر تاثير زيانباري براي اين گربه ها دارد. روزنامه انگليسي اونينگ استاندارد امروز (پنجشنبه) نوشت: اين قهوه گرانترين نوع قهوه درجهان است كه قيمت يك فنجان آن به 60 پوند (97 دلار) مي رسد و در فروشگاهها و رستورانهاي "هارودز" فروخته مي شود.


وي گفت: افزايش تقاضا براي قهوه كاپي لواك و قيمت هاي سرسام آور آن بدان معناست كه گربه هاي Civet به طور غيرقانوني در جنگل ها شكار شده و در قفس هاي تنگ نگهداري مي شوند و با مقادير زيادي دانه هاي قهوه براي توليد قهوه كاپي لواك تغذيه مي شوند و فروشگاه هارودز اكنون اين قهوه را در كنار ساير انواع قهوه با قيمت هاي 140 تا 6800 پوند براي هر قوطي به فروش مي رساند.
روزنامه اونينگ استاندارد به نقل از سخنگوي فروشگاه هارودز - كه سه سال پيش قطر آن را از محمد الفايد بازرگان مصري با قيمت 1.5 ميليارد پوند (2.2 ميليارد دولار) خريداري كرد- نوشت: ما براي توقف فروش قهوه كاپي لواك برنامه ريزي نمي كنيم و با همه كساني كه قرارداد داريم براي تضمين رعايت بالاترين معيارهاي اخلاقي در زمينه توليد و تجارت كار و همكاري مي كنيم.

قهوه كوپي لواك از دانه هاي قهوه دفع شده از گربه Civet بدست مي آيد. بدين صورت كه ميوه هاي قهوه توسط اين حيوان خورده مي شوند و پس از اينكه بخش گوشتي ميوه در دستگاه گوارشي آن هضم شد، دانه هاي قهوه كه براي حيوان قابل هضم نيستند دفع مي شوند. دانه هاي موجود در مدفوع پس از جمع آوري، شستشو و بو دادن به بازار عرضه مي شودمحبوبيت جهاني كاپي لواك به سال ۲۰۰۷ بازمي گردد؛ زماني كه در سكانسي از فيلم The Bucket List ٬ به فرايند تهيه اين قهوه اشاره اي مستقيم مي شود. در آن سال قيمت هر پوند (450 گرم) از كاپي لواك در بازارهاي جهاني به ۲۳۰ دلار رسيد. در سال هاي بعد اين قيمت به ۶۰۰ دلار هم رسيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۳:۰۶ توسط:sana موضوع:

فنجان قهوه خوري در فضا/عكس

در دانشكده مهندسي و علوم رايانه Maseeh در دانشگاه ايالتي پورتلند محققان موفق به توليد نوعي فنجان قهوه اسپرسو شده اند كه توسط آن فضانوردان مي توانند مانند فنجانهاي زميني در فضا، قهوه بنوشند.

رفتار مايعات در فضا نسبت به زمين متفاوت است و چون هيچ نيروي گرانشي براي غلبه بر كشش سطحي آنها وجود ندارد، اشكال كروي كوچكي را شكل ميدهند و مانند ژله به فنجانهايشان ميچسبند. بنابراين نوشيدن يك فنجان قهوه و يا حتي آب در فضا به معضلي ويژه تبديل ميشود.

در حال حاضر، فضانوردان به كيسههاي پلاستيكي كه قهوه را در آن بدون فشار هوا ريخته شده و بطريهاي فشار براي نوشيدن مايعات در فضا متكياند.
فنجان جديد، نخستين فنجاني نيست كه توسط دانشگاه پورتلند ارائه شده اما گامي جديد در فرآيند توليد ظروف نوشيدني كاربردي در گرانش صفر به شمار ميآيد. اين فنجان كه حق امتياز آن به ثبت رسيده، محصول چاپ سهبعدي است كه مانند يك پارچ عجيب به نظر ميرسد و داراي لبه درازي است.فنجان ابداعي، كانال باريكي را شكل ميدهد كه از مولفه موئينگي براي خارجكردن مايع از فنجان و جاريكردن آن در لبه درازش استفاده ميكند. صعود يا نزول مايع در داخل لوله موئين را «موئينگي» ميگويند و هرگاه نيروي پيوستگي بين مولكولهاي مايع بيشتر از نيروي چسبندگي سطحي بين مايع و شيشه باشد، مايع در لوله پايين ميرود.
فنجان جديد، در واقع سيستم كنترل مايعاتي ارائه ميدهد كه به هيچ نوع پمپاژ يا نيروي گريز از مركزي نياز ندارد و شكل اين فنجان ميتواند مايعات را به مكانهاي مطلوب حركت دهد.
دانشمندان دانشگاه پورتلند در تلاش براي توليد مدلهاي رايانهاي جديد و ابزارهاي تحليلي جهت بررسي اين موضوع هستند كه مايعات در گرانش صفر چگونه عمل ميكنند.
فنجانهاي اسپرسوي گرانش صفر به عنوان بخشي از آزمايش مايع موئينگي ناسا به كار خواهند رفت و دانشمندان دانشگاه پورتلند اعلام كردهاند شش مورد از اين فنجانها، ماه فوريه آينده در ماموريت بازتجهيز فضاپيماي دراگون و توسط شركت اسپيسايكس به ايستگاه بينالمللي فضايي ارسال خواهند شد.
اين فنجانها در ايستگاه بينالمللي نه تنها براي نوشيدن قهوه بلكه براي بررسي اين موضوع به كار خواهند رفت كه اين سامانهها در مورد نوشيدنيهاي پيچيده مانند كاكائو و آبميوهها چگونه عمل ميكنند.
اين فنجان ابداعي در ماه نوامبر 2014 در نشست ديناميك سيالات انجمن فيزيك امريكا رونمايي شد .
در كيسه هاي پلاستيكي نيز اساس كار قهوه ساز بر مبناي ديناميك سيالات است و قهوه توليد شده توسط آن در يك كيسه مهر و موم شده در اختيار فضانوردان قرار مي گيرد و فضانوردان با استفاده از ني قهوه مي نوشند.

در قهوه ساز هاي معمولي، آب درون يك تيوب پلاستيكي قرار مي گيرد ولي در اين دستگاه جديد از يك مخزن فلزي مقاوم در برابر فشار استفاده شده است. وزن اين قهوه ساز در حدود 20 كيلوگرم است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۵۸ توسط:sana موضوع:

لوازم آرايش ماه تولد شما

فروردين :پنكيك ...................عيب جو و ايرادگير

ارديبهشت :سايه چشم...................زود رنجو متفكر

خرداد : رژ لب ...........................هوس انگيز و جذاب

تير : ريمل ..............................مهربان و خونگرم

مرداد: كرم پودر .......................ارام و خوش سخن

شهريور: خط لب....................اغواگر و بي حيا

مهر : كانسيلر....................شاد و سر زنده

آبان:مدادچشم.................مغرور و محافظه كار

آذر: رژگونه .....................شوخ طبع و دلنشين

دي :خط چشم.......................مدير و منظم

بهمن: فيكساتور.......................جدي و خشن

اسفند: عطر .........................ساده و بي ريا

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۴۹ توسط:sana موضوع:

آنا نعمتي در اينستاگرام، صفحه اي كاملا آرام، زنانه و بي هياهو دارد

آنا نعمتي در اينستاگرام، صفحه اي كاملا آرام، زنانه و بي هياهو دارد، شايد غير از تك و توك عكس هاي انگشت شمار، حتي تصاويرش قابليت بازنشر در سايت هاي سينمايي را هم ندارد و اصطلاحا «تيترخور» نيست

مرور اجمالي
آدرس: annanemati
دنبال كننده ها: 223k
دنبال رونده: 939
تصاوير ارسالي: 401
كسب لايك: 5k ميانگين پست هاي اخير
كامنت هاي دريافتي: ميانگين پست هاي اخير؛ 90
نتايج جستجوي «اسم + اينستاگرام» در گوگل: حدود 200,000 صفحه
كامنت تصادفي: اين چيه پوشيدي مگه مي خواي بري حنابندون

تحليل شهرت
قبل از هر چيز «شفاف سازي» كنم كه اينستالوژي امروز درباره آنا نعمتي يا همان آناهيتا نعمتي است - فرقي ندارد، جفتشان يكي است - ولي ايشان با آناهيتا همتي (كه معمولا نقش هاي طنز بازي مي كنند) اشتباه نشود، يك بار هم در راديو همين تشابه اسمي سوژه شده بود، گفتم شما يك وقت اشتباه نگيريد!

تحليل عكس ها
آنا نعمتي در اينستاگرام، صفحه اي كاملا آرام، زنانه و بي هياهو دارد، شايد غير از تك و توك عكس هاي انگشت شمار، حتي تصاويرش قابليت بازنشر در سايت هاي سينمايي را هم ندارد و اصطلاحا «تيترخور» نيست. مثل خيلي از هنرمندان، اينستاگرام او هم پر است از عكس هايي با نماي «كلوز آپ» و بسته از صورتش، البته با اين ويژگي كه «عينك آفتابي» در خيلي از تصاوير بر صورتش ديده مي شود كه علاقه او را به اين تيپ نشان مي دهد. لوكيشن ماشين هم كه گويا براي خيلي از هنرمندان علاقمند به عكاسي و اينستاگرام مناسب عكاس هاي سلفي است، آلبوم اينستاگرامي نعمتي هم كم از اين دست عكس ها ندارد.

آنا نعمتي به موضوعات اجتماعي هم گاهي ورود پيدا مي كند، محكوميت اسيدپاشي، فجايع غزه، تسليت هنري مثلا براي فوت مرحوم ارجمند يا حتي معرفي يك كتاب از اين دست موضوعات است.

آنچه هم از گذشته و خاطرات دور زندگي شخصي اش براي اين صفحه پسنديده، تنها يك عكس از دوران كودكي اش است و بقيه عكس ها مربوط به زندگي فعلي اش مي شود. همچنين از خاطرات و گذشته هنري او هم يك عكس نيست و ترجيح مي دهد درباره عكس و متن منتشر كند.

فيلم عصر يخبندان، اين روزها حسابي در صفحه او خودنمايي مي كند و تا چندي پيش هم انارهاي نارس و سفري كه به روسيه براي حضور اين فيلم در جشنواره بين المللي فستيوال مسكو داشت، صفحه اش را پر از عكس هاي رنگ وارنگ كرده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۴۱ توسط:sana موضوع:

چطور با ايدهگرفتن از لباسهاي بهرام رادان و ميترا حجار در آتش بس 2 خوشلباس شويد!

اگر تا به حال مثل اسپند روي آتش بالا و پايين ميپريديم كه حواستان به لباس هايي كه انتخاب ميكنيد باشد چون تاثيرشان بيش از چيزي است كه فكر ميكنيد براي همين بود ديگر! براي اينكه نگاهي به عكسهاي علي نيك رفتار از طراحي لباس آزيتا ميلاني بيندازيد و متوجه شويد لباسها در اوج شيك بودن چه پيامهايي به شما منتقل ميكنند؛خوشحالتان ميكنند يا ناراحت؟ سرما زير پوستتان ميآورند يا احساس امنيت به شما ميدهند؟ براي اين مطلب سراغ يكي از خوشلباس ترين فيلمها رفتهايم و برايتان كلي نكته تازه داريم، بخوانيد و زيباتر شويد!
1. قطعا يكي از زيباترين ستهاي آتش بس 2 همين ستي است كه ميترا حجار به تن دارد؛ يك تركيب گرم كمنظير براي روزهاي خنك . دو رنگ پرانرژي پرتقالي و زرشكي اگر به تنهايي در كنار هم به كار ميرفتند شايد توي ذوق ميزدند اما خلاقيت آزيتا ميلاني نشاندن اين رنگها در بستر سبز زمردي و سبز سدري است. اين تركيب همهچيز را براي بهنمايش گذاشتن شخصيت مقتدر و پرقدرت اما در صورت لزوم پذيراي نصيحت ديگران نشان داد.

2. رادان كه اخيرا مدل نوين چرم هم شده يكي از معدود چهرههايي است كه ميتوان نقشههاي زيادي براي استايلش كشيد و مطمئن بود كه در 90 درصد ماجرا همچنان شيك خواهد بود. يكي از بازيهاي زيباي انجام شده با تيپ او، انتخاب اين ست است كه در حين اسپرت و مردانه بودن يك الگوي مناسب براي جوانترها ارائه ميدهد. پارسال كه آستينهاي سه دكمه روي بورس بودند و اگر امسال هم همينطور باشد، ديگر ميدانيد بايد با آنها چه كار كنيد!

3. نقطه عطف تمركز اين عكس روي دو رنگ متمركز شده كه اولياش پرتقالي شال ميترا حجار است و دومي زرد نئوني پتوي نوزاد. با حذف اين دو رنگ از تصوير به نظر ميرسد انرژي تصوير هم حذف ميشود.

من ناراحتم

كساني كه فيلم را ديده باشند ميدانند كه اين صحنه متعلق به وقتي است كه سايه ميخواهد قهر كند و برود، بنابراين خيلي عجيب نيست اگر رنگهاي به كار رفته در اين تصوير گرم و شاد نباشند.


طوسي خنثي به خوبي كنار بنفش تيره نشسته و فضاي تصوير را سرد و بيحال كرده است. اگر به لباس رايان هم دقت كنيد متوجه سردي رنگ آبي علي رغم پر رنگ و اصطلاحا جاندار بودن آن ميشويد، يك جوري كه انگار ميخواهد بگويد من هنوز انرژي دارم ولي ناراحتم!

گرم مثل نارنجي

1. به فرم يقه كت نگاه كنيد و بعد هم نگاهي به بلندي آن بيندازيد، هر دوي اين راهكارها ميتوانند قدتان را بلند و كشيده نشان دهند؛ برشهاي عمودي روي كار هم اين پروسه را كامل ميكند!

2. شايد استفاده از عينكدوديهايي با شيشه مشكي براي تابستان و بهار خوب باشد اما پيشنهاد ما اين است كه در هواي سرد سراغ شيشههاي قهوهاي برويد. اين رنگ گرم است و بالطبع چهره شما را هم گرمتر نشان ميدهد.

3. اين بار هم يكي ديگر از تناژهاي نارنجي به تصوير گرما بخشيده است. نكته مهم اينجاست اگر رنگ ابروهايتان تيره است، ميتوانيد با خيال راحت سراغ اين تركيب برويد در غير اين صورت بهتر است تناژهاي تيرهتري را انتخاب كنيد.

قانونمند يا بيتعهد

1. به تركيب رنگ زير سارافوني و روسري دقت كنيد چون ميتواند يكي از تركيب رنگهاي زيباي اين فصل باشد. يك جور تركيب رنگ گرم و سرد كه نتيجهاي متعادل ايجاد ميكند و ظاهري هنري به شما ميبخشد. فقط يك نكته را فراموش نكنيد؛ زماني كه سارافونتان طرحدار است بهتر است سراغ شال يا روسري ساده برويد مگر اينكه شما هم مثل شخصيت پرستار از جلبتوجه و زياد حرف زدن خوشتان بيايد!
2. يكي از پيشنهادهاي خوب امسال استفاده از سارافونهاست. تا وقتي هوا هنوز خيلي سرد نشده و جايي براي ژاكتها نيست، ميتوانيد از زير سارافون و سارافون استفاده كنيد. قانون تركيبي ساده و طرحدار اينجا هم صدق ميكند؛ وقتي سارافونتان شلوغ است، زيرسارافوني ساده به تن كنيد.

3. موقع انتخاب فريم بايد به فرم كلي صورتتان دقت كنيد . عينكهاي زاويهدار معمولا نماينده شخصيتهاي مقيد و قانونمند هستند و بيزاويهها نماينده شخصيتهاي انعطافپذير و خلاقتر. حالا اگر هنوز فيلم را نديدهايد حدس بزنيد اين آدم چه شخصيتي دارد!

پرحرف و شلوغ كار

ظاهر شما حرف ميزند و چيزهايي در مورد شخصيتتان ميگويد كه شايد فكرش را هم نكنيد! حالا خوب به اين ست نگاه كنيد. حتي اگر فيلم را هم نديده باشيد باتوجه به شلوغ بودن طرحهاي روي دامن، چتر و كيف ميتوانيد به روحيه نهچندان كمحرف و نسبتا شلوغكار شخصيت پي ببريد؛ روحيهاي كه خبر از برونگرايي كاراكتر گوهر خير انديش در آتشبس 2 ميدهد.

بنفش تيره را معمولا رنگ ناراحتي ميدانند اما وقتي در كنار زرشكي و سبز قرار بگيرد اوضاع فرق ميكند. انتخاب لباس مناسب و رساندن پيام به ذهن بينندهها كاري است شبيه درست چيدن مهرههاي شطرنج؛ همانقدر با دقت و حسابشده براي رسيدن به برد نهايي!

نه گرم و نه سرد

صرفنظر از نوشتههاي روي بلوز رايان و ماجراي كلكلهاي خانوادگي، اين عكس ميتواند يك گزينه خوب براي خانوادههايي باشد كه دوست دارند لباسهايشان را به صورت خانوادگي ست كنند.

فقط به يك نكته اساسي توجه داشته باشيد؛ فضاي اين عكس به خاطر رنگ سبز نه خيلي گرم است و نه خيلي سرد. اگر خانواده خيلي خوشحالي هستيد، ميتوانيد سبز را در كنار رنگهاي گرمي مثل پرتقالي، آجري يا حتي قرمز بنشانيد. اگر مستقيما سراغ خاكي براي نشستن در كنار سبز برويد- يعني كاري كه طراح لباس براي بهرام رادان انجام داده- ممكن است كمي تاثير رنگها را به كام خودتان تلخ كنيد.

رويا بافي تا آسمان

1. بلندپروازي و رويابافي شخصيت حجار با يك نگاه ساده به لباسهايش مشخص ميشود! آبي آسماني پر از رويا و آرامش است اما وقتي كنار قرمز قرار ميگيرد خبر از بلند بودن قد آرزوها ميدهد؛ خبر از يك عالمه تلاش و انرژي براي رسيدن به تكتكشان! حالا از كجا بفهميم اين شخصيت روياپرداز، شلوغكار هم هست؟ اين همه طرح درهم و برهم روي لباس فكرهاي شلوغ پلوغ او را در كسري از ثانيه برملا ميكند!
2. درست برخلاف شخصيت همسرش يك روحيه ساده دارد كه هاشورهاي منطق رويش سايه انداختهاست . استفاده از رنگهاي خنثي در اين ست تاحدودي نشان ميدهد اين مرد جوان بهرغم كلكلهايش قابليت شكل گرفتن توسط همسر را هم دارد؛ البته اگر از انتخاب اسم بچه صرف نظر كنيم!

3. هيچ عيبي ندارد اگر اصول خوشپوشي را در مورد بچهها هم رعايت كنيم؛مثلا اين ست براي يك بچه با موها و پوست روشن انتخاب خوبي است و ميتواند راهنماي پدر و مادرهاي جوان شود.

براي 20 تا 35 سال

1. پليور سرمهاي و پيراهن آبي هر دو انتخابهاي خوبي براي پوست و چشمهاي روشن بهرام رادان هستند. در كنار اين ست كالج جير نسبت به مدلهاي چرمي يا براق گرمتر و مناسبتر به نظر ميرسد.
2. اگر قرار به انتخاب بين تركيب سرمهاي و قرمز يا مشكي و قرمز باشد ما اولي را ترجيح ميدهيم بهخصوص كه با لباس پدر هم هماهنگ ميشود اما تركيب دوم شايد با مجموعه رنگهاي حاضر در صحنه مطابقت بيشتري داشته باشد. در هر حال پيشنهاد ميكنيم اگر سنتان بين 20 تا 35 سال است سرمهاي و قرمز را انتخاب كنيد.

3. بافت سدري رنگ و چرم روي سرشانهها به رنگ قهوهاي روشن هماهنگي خوبي با تيپ كلي رايان ايجاد كردهاند؛ بهخصوص كه موهايش هم طلايي است و به رنگ خوشههاي گندم!

شاد و پر انرژي

نگاهتان را از عناوين رنگارنگ كتابها كه محو هستند ميگذرانيد و ميرسيد به يكي از شادترين ستهاي فيلم؛ تركيبي زيبا از زردي كه جيغ نيست، سبزي كه تيره است و حاشيه روشن دارد و آبي با تناژهاي متفاوت! براي آراستگي در مقابل مهمانهايي كه اين آخر هفته به منزلتان ميآيند از اين مجموعه الگوبرداريد و شخصيت پرنشاط و انرژيتان را نشان دهيد. زرد يك جورهايي مخرج مشترك آبي و سبز است؛ يعني كنار هردويشان به خوبي مينشيند. استفاده از مخرجمشتركها را فراموش نكنيد!
فيروزه سنگ سنتي ما ايرانيهاست، يك جورهايي الماني است از فرهنگ ايراني كه حتي به صورت جزئيات هم خودش را در ظاهر امروزي زنان نشان ميدهد. نكته جالبتر اينجاست كه زيورآلات انتخابي در اين فيلم در حين ريشهدار بودن در فرهنگ سنتي، طرحهايي مدرن دارند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۲:۳۱ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم