بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

جنجال نماز خواندن فوتبالسيت سرشناس آلماني (عكس)مسلمان شدن بلوم، جنجالي در آلمان به راه انداخته است .

بلوم 24 ساله، فوتبالسيت مشهور آلماني، علت گرويدن خود به اسلام را چنين بيان كرد: اسلام به من اميد و قدرتي فوق العاده داده است.بلوم افزود: در چند ماه گذشته بسيار سردرگم بودم و سؤالات زيادي درباره زندگي مرفهي كه دارم به ذهنم خطور كرد و شب ها به اين سؤالات فكر مي كردم بدون اينكهبه جواب قانع كننده اي برسم؛ سپس با بسياري از دوستانم درباره دين گفتگو كردم، و كتاب هاي ديني خواندم و در سايت هاي اينترنتي نيز به بحث و تحقيق پرداختم؛ و سرانجام به به اين باور ثابت (دين اسلام) كه هم اكنون معتقد به آن هستم ، رسيدم.بلوم اعلام كرد كه از زمان گرويدن به اسلام 5 نوبت نماز مي خواند و غذاي حلال مصرف مي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۵۸ توسط:sana موضوع:

اين مرد عجيب ترين اعتياد دنيا را دارد (عكس)


جواني اهل شيكاگو به گچ گرفتن اندام هاي بدنش اعتياد شديدي پيدا كرده است و بدون آنكه استخواني از بدنش شكسته باشد دوست دارد آن را گچ بگيرد.اين اعتياد براي مدت 21 سال است كه همراه اوست و راهي براي خلاصي از آن پيدا نكرده است.“كوين” جوان 27 ساله اي است كه عجيب ترين اعتياد دنيا را دارد و از آن بسيار لذت مي برد در حالي كه شايد اكثر انسان هاي زمين اگر يه روز جاي او باشند ديوانه مي شوند چرا كه انجام بسياري از كارهاي زندگي سخت مي شود.

اين مرد از ابتداي اعتيادش تا به حال بيش از 50 هزاردلار خرج خريد آتل هاي گچي يا گچ گرفتن بدنش به روش سنتي كرده است. در حالي كه وي مي داند اين كار بسيار احمقانه و عجيب است اما بازهم اسرار دارد آن را انجام دهد.اين جوان مي گويد:” من كاملا سالم هستم و بدنم حتي يك خراش هم ندارد اما وقتي در يك آتل قرار ميگيرم يا عضوي از بدنم در گچ باشد احساس راحتي بيشتري مي كنم و حس خوبي در رگ هاي من جاري مي شود. “وي در ادامه افزود:” در سن 6 يا 7 سالگي بودم كه اين اعتياد شروع شد و آن زمان به دنبال اين بودم تا دستمال هاي دستشويي را بدزدم و سپس خيسشان كرده و روي بدنم بگذارم تا احساس بهتري داشته باشم.اين روزها به دنبال راهي براي از بين بردن اين اعتياد هستم اما هنوز نتوانسته اينكار را انجام دهم.”

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۴۸ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين كاربر يوتيوب كيست؟ +عكس

يك جوان ۲۵ ساله روزانه به مدت ۴ ساعت از خودش در يك حالت ثابت و بي سروصدا فيلمبرداري مي كند و در يوتيوب قرار مي دهد.
«بنجامين بنت» احتمالا عجيبترين كاربر يوتيوب باشد. او در شش ماه گذشته خيلي ساكت و آرام و با لبخند جلوي دوربين مينشيند و به لنز خيره ميشود. بنجامين تاكنون ۱۲۰ ساعت فيلم به همين شكل از خودش در يوتيوب بدون هيچ توضيحي منتشر كرده است.

فيلم هاي بنجامين بدون هيچ صدا و صوتي ساخته شده اند و براي بسياري از كاربران اين سوال پيش آمده كه هدف اين پسر از ساخت و انتشار اين فيلم ها چيست ؟ با اينكه برخي فكر ميكنند اين حركت بنجامين نوعي هنرنمايي است اما عده اي هم اعتقاد دارند كه وي يك بيمار رواني است و دليل مشخصي براي اين كار وجود ندارد.

چند روز پيش در يك مصاحبه اين سوال از بنجامين پرسيده شد و بنجامين جواب عجيب و غريبي به آن داد و گفت: « من نميدانم چرا اين كار را انجام ميدهم. اما به نظرم چنين فيلمي در اينترنت وجود نداشت و لازم بود كه اين كار انجام شود و هيچ كس نبود كه اين كار را انجام دهد.»

بنجامين درباره واكنش مخاطبان فيلمهايش هم حرفهاي جالبي زد؛ او گفت كه صندوق پيام هايش پر از سوالات كاربراني كه از وي دليل كارش را پرسيده اند اما او اين سوال را اصلا مناسب نميداند و معتقد است ميتوان كارش را نوعي هنر اجرايي و يا به اصطلاح «performance art» دانست كه وي علاقه زيادي به انجام آن دارد. بنجامين اعتقاد دارد كساني كه فيلمش را ميبينند حتما اين موضوع را درك مي كنند و اگر فكر ميكنند كه آن را نميفهمند، همين نفهميدن آنها درك درستشان از اين موضوع است.»

يكي از سوالات متداول كاربران از بنجامين است كه آيا وي در اين زمان به آب، غذا، توالت نياز پيدا ميكند؟ اما بنجامين دوست ندارد كه رازهايش را فاش كند. همچنين مي گويد كه لبخند جزء اصلي اين فيلم است و دوست دارد با همين لبخند به جهانيان شناسانده شود.

بنجامين زمان ضبط فيلمهايش به هيچ كدام از اتفاقاتي كه در اطرافش ميافتد واكنش نشان نمي دهد و هيچ چيزي نمي تواند پرش و يا تكاني به بدن او بدهد. ساخت اين فيلم براي بنجامين انقدر مهم شده كه حاضر است مانند يك كار تمام وقت در هفته انجام دهد به طوري كه شايد تصميم بگيرد هفته اي ۴۰ ساعت ساكت و آرام رو به لنز دوربين بنشيند.

بنجامين اغلب به پيامهايي كه برايش مي فرستند بي اعتناست اما مي گويد بيشتر كاربران به حركتش واكنش مثبت نشان دادند و به اين فيلم ها علاقمندند و و اكثر ايميل هاي دريافتي اش حاوي پيامهاي مثبت و حمايتي بوده است.

حالا بايد ديد آقاي عجيب تا چه زماني به اين كارش ادامه خواهد داد؟ آيا برنامه تازه اي براي ويدئوهايش دارد يا قرار است فقط ساكت و آرام در گوشه اي از اتاق به دوربين زل بزند؟
مجله مهر

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۴۱ توسط:sana موضوع:

:131:بخونيد

اين همه ايراني اگر يه شب به جاي اينكه به فكر فردا باشن بفكر اوني كه رفته باشن بفكر اينكه تنها شدن باشن
فقط 1 شب شده بگن خداهم هست؟
يه شب گريه كردن تا امام(عج)بياد؟
اره اقا شما مومن هر شب شده كارت گريه براي اومدن امام زمان(عج)هر شب دستت رو به خداست دعا ميكني دست شما درد نكنه دم شما گرم
فرداش همچي يادت ميره؟فردايي كه خدا باز همه چيرو بهت ارزوني كرد؟يادش هستي؟
تا تو مشكل ميفتي ميگي خدا؟چرا دستمو نگرفتي؟
تا اون موقعي كه خدا وضعيت رو رو به روال كرده بود يادش ميكردي؟
نه نميكردي حالا هم تا دستت رو به خدا بلند نشده اصلا گلايه نكن كه عشقت رفته دوستت رفته فلان كس تركت كرده به جاي اينكه التماس اونو كني التماس خدا رو ميكردي دنيا رو بهت ميبخشيد
وسلام
دوش ديــــدم كــــه مـلايـــك در ميـخــــانـــه زدنــد
گـــــل آدم بســــرشتنـــد و بــه پيمـــانــه زدنـــد
ســاكنـــان حـــــرم ستـــر و عفـــاف ملكـــوت
بــا مـــن راه نشيـــن بــاده مـستانــه زدنــد
آسمــــان بـار امـــانت نتـوانســت كــشيد
قــرعــــه كـــار به نام مـــن ديوانــه زدنــد
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون نــديدند حقيقت ره افسانه زدنــد
شكـــر ايزد كــه ميان من و او صلح افتاد
صـــوفيان رقص كـــنان ساغر شكرانه زدند
آتش آن نيسـت كــه از شعله او خندد شمع
آتش آن است كـــــه در خــــرمن پـــــروانه زدند
كـــــس چـــو حــافظ نگشــاد از رخ انديشه نقاب
تـا ســــر زلـــف سخـــن را بــــه قلـــم شـــانه زدند
حافظ

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۳۲ توسط:sana موضوع:

دوستي 11 ساله انسان و شير+تصاوير

شير حيواني است كه در حالت عادي ايجاد وحشت ميكند، چه برسد زماني كه احساس خطر كند و در آن زمان است كه آماده حمله ميشود اما فريكي وون زولمس «Frikkie Von Solms» به مدت 11 سال با شيري به نام زاين «Zion» دوست است و ميشود گفت بهترين دوستان يكديگر هستند.

«فريكي» نگهبان شيرها در آفريقاي جنوبي است، وي با «زاين» از زماني كه متولد شد، رابطهاي عميق و عاطفي برقرار كرده است؛ زماني كه اين بچه شير به دنيا آمد، او را از مادرش جدا كردند زيرا شير نر (پدر بچه شير) قصد كشتن مادر «زاين» را داشت؛ به همين دليل نگهبان شيرها از زمان تولد از بچه شير مراقبت ميكرده است.

اين انسان و شير، دوستاني خوب هستند و هر روز با هم به پيادهروي ميروند و بازي ميكنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۲۱ توسط:sana موضوع:

كشف يك تخت تاشو در مصر باستانشناسان را شگفت زده كرد

با گذشت چند روز از كشف مقبره الهه مرگ در منطقه «لكسور» شهر باستاني تبس مصر كه شگفتي باستانشناسان را در پي داشت، باستان شناسان در كشفي عجيب موفق به كشف يك تخت تاشو چند هزار ساله در اين منطقه تاريخي شدند.
بر اساس بررسي هاي اوليه محققان از اين تخت با حدود دو متر طول در هزاران سال قبل براي موميايي كردن اجساد استفاده مي شده كه در آن تمام اعضاي اصلي بدن مردگان به غير از قلب را از بدن خارج كرده و پس از قرار دادن در يك خمره به همراه موميايي دفن ميكرده اند.
منطقه تاريخي لكسور كه پايتخت سابق تمدن مصر باستان در آن قرار دارد، يكي از محوطه هاي تاريخي ارزشمند جهان بوده كه سالها قبل در فهرست ميراث جهاني سازمان يونسكو نيزبه ثبت رسيده و طي سالها كاوش هزاران اثر تاريخي در آن كشف شده اند.

باستانشناسان همچنين در مقبره كشف شده كه پروژه كاوش در آن براي كشف ديگر آثار تاريخي احتمالي همچنان ادامه دارد، موفق به كشف صدها اثر تاريخي ديگر از جمله زيورآلات و سلاح شده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۶:۱۱ توسط:sana موضوع:

ربات ۶ پا براي عمليات نجات+تصاوير

آخرين كار محققان دانشگاه Carnegie Mellon يك ربات 6 پا به نام Snake Monster است كه شبيه به يك عنكبوت با ساختاري مدولار طراحي شده است؛ اين ربات با مواد زائد و به منظور تسهيل عمليات نجات ساخته شده است.

اين ربات بسيار چالاك و انعطاف پذير است و در زمينهاي ناهموار قادر به حركت است، ضمن اينكه قادر به مقاومت در برابر فشار است و داراي ويژگيهاي تثبيت كننده براي جلوگيري از افتادن است، از سويي به راحتي برنامهريزي ميشود و چند نوع تنظيمات دارد.

كاربر ميتواند براي انطباق در تمام شرايط با اضافه يا حذف كردن ماژولها، ساختار آن را تغيير دهد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۵:۵۹ توسط:sana موضوع:

اين ماده شفاف از فولاد مقاومتر است+تصاوير

گرافن مادهاي تخت و تكلايه متشكل از اتمهاي كربن است كه در يك شبكه دوبعدي به هم متصل شدهاند؛ اين ماده داراي ضخامت يك اتم با ويژگيهاي منحصربه فرد است و به دليل ضخامت كم، اين ماده را به عنوان باريكترين ماده جهان نيز ميشناسند.

با اين حال در ماه گذشته دو نشريه بسيار متفاوت، خواص ديدني و جذاب گرافن را ذكر كردند و مقالهاي در مورد گرافن توسط دانشمندان و مهندسان دانشگاه رايس و دانشگاه ماساچوست نوشته و منتشر شد.

گرافن از شيشه شفافتر است و در مقابل ضربه، گرما و رطوبت فوقالعاده مقاوم است و يكي از ويژگيهاي آن، انعطاف پذيري گرافن است؛ مقاومت گرافن واقعاً شگفتانگيز است به طوري كه گرافني با ضخامت يك كيسه پلاستيكي ميتواند در برابر 2 تن مقاومت داشته باشد؛ درجه حرارت آن 3900 درجه سانتي گراد است يعني بيش از دو برابر شيشه (ميانگين 1400 درجه سانتي گراد) يا فولاد كه (به طور متوسط 1500 درجه سانتي گراد بسته به آلياژ) است؛ بنابراين اين ماده به راحتي ميتواند مواد مذاب را تحمل كند.

استفاده از گرافن در WIFI سرعت ارتباط را 100 برابر سريعتر ميكند؛ در تحقيقات فضايي به دليل قدرت و مقاوم بودن آن در خلأ و حرارت شديد قابل استفاده است؛ به گفته «ميچيوكاكو» فيزيكدان، از گرافن ميتوان در تجهيزات شاتل فضايي استفاده كرد.

اين فناوري نوآورانه قرن 21 است كه كاربردهاي بيشماري دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۵:۴۹ توسط:sana موضوع:

اين ربات گسلهاي آتشفشاني را كشف ميكند+تصاوير

اين بار آژانس فضايي آمريكا رباتهايي براي كشف گسلهاي آتشفشاني طراحي كرده است؛ اين اختراع توسط تيم آزمايشگاهي «پيشرانش جت ناسا» صورت گرفته است.

رباتهاي آتشفشاني بر روي دو چرخ نصب شدهاند و قادرند در قلب آتشفشان نفوذ كنند؛ اين سنسور براي مأموريت و نقشه برداري سه بعدي از داخل آتشفشان و مشخصات آن براي درك بهتر مكانيسم فوران ساخته شدهاند.

نمونه اوليه اين وسيله در حال حاضر ساخته و بر روي آتشفشان Kilauea در هاوايي آزمايش شده است. اين ربات به طول 30 سانتيمتر و 17 سانتيمتر ارتفاع است و تا عمق 25 متر ميتواند فرود آيد، ضمن اينكه مجهز به سنسور با چشم انداز سه بعدي است و يك كابل به سطح آن متصل شده است.

نسخه دوم اين ربات، سبكتر و جمع و جورتر است و به زودي در اوايل ماه مارس آزمايش خواهد شد؛ نسخه دوم مجهز به يك موتور قويتر و دوربين دوار است و به منظور رسيدن به پايينترين شكاف آتشفشان ساخته شده است.

اين رباتهاي آتشفشاني ميتوانند براي اكتشافات فرازميني در مريخ يا ماه استفاده شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۵:۳۹ توسط:sana موضوع:

شارژر گازي تلفن همراه+تصاوير

در حالي كه باتريهاي بيشماري براي شارژ دستگاههاي تلفن همراه ارائه شده است، اين بار يك مدل جديد شارژر توليد شده است كه گوشي همراه با گاز شارژ ميشود؛ اين وسيله توسط EZelleron آلمان طراحي شده است.

اين جعبه كوچك بدون نياز به برق در يك سلول سوختي، گاز را به برق تبديل ميكند؛ فقط كافي است گوشيهوشمند يا تبلت توسط USB به دستگاه متصل شود تا شارژ شود؛ اين دستگاه سبك و قابل حمل است و وزن آن 140 گرم است و زماني كه پر است، 200 گرم وزن دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۵:۲۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل