بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

چرا بيشتر مورچه ها چپ دست هستند؟!


بررسي هاي دانشمندان دانشگاه بريستول نشان ميدهد، مورچهها تمايل دارند حين جستجوي محيطهاي جديد به سمت چپ متمايل باشند...

بررسيهاي دانشمندان دانشگاه بريستول نشان ميدهد، مورچهها تمايل دارند حين جستجوي محيطهاي جديد به سمت چپ متمايل باشند.
بر اساس نتايج بدست آمده، اين حشرات هنگام جستوجوي لانههاي جديد، بيشتر به سمت چپ تمايل دارند تا به سمت راست؛ در اين تحقيق، مورچههاي Temnothorax albipennis يا مورچههاي صخرهاي در درون مارپيچهايي قرار داده شدند تا رفتار حركتي آنها ثبت شود.

در بررسي انجامشده، كلونيهاي مورچهها در داخل ظرف آزمايشگاهي مربعيشكل بزرگي در ابعاد 23*23 سانتيمتر قرار داده شدند كه نقش لانه را براي آنها ايفا ميكرد.

ورودي لانه كلوني محل شروع حركت مورچهها، مقابل ورودي لانهاي ناشناخته بود و اين لانه ناشناخته تاريكتر از لانه شروع بود؛ اين موضوع آن را براي مورچهها جذابتر ميكرد، زيرا آنها در دنياي وحش، در صخرههاي تاريك زندگي ميكنند.

دانشمندان تفحص لانه ناشناخته را در آزمايشگاه و از طريق نابودكردن لانه اوليه شبيهسازي كردند؛ پس از اين كه مورچهها لانه جديد را جستجو كردند و از آن خارج شدند، از ظرف خارج شده و به ظرف جديدي منتقل شدند.

پس از پايان هر جستجوي مورچه براي لانه ناشناخته، ديواري جديد در مقابل وي قرار ميگرفت تا مانع از انباشت فرمون مورچه - پيغامرسانهاي شيميايي- شود كه ميتوانستند بر انتخاب مسير مورچه اثر بگذارند. در اين آزمايش مورچهها عمدتا هنگام جستجوي لانه جديد، به سمت چپ تمايل داشتند.

دليل تمايل اين مورچهها به سمت چپ هنوز مشخص نيست و به گفته «ادموند هان»، زيستشناس دانشگاه بريستول، مورچهها احتمالا از چشم چپشان براي شناسايي شكارچيان و از چشم راستشان براي راهبري استفاده ميكنند؛ همچنين دنياي آنها مارپيچمانند است و متمايل شدنشان به يك سمت شيوهاي مناسب براي جستجو در مارپيچها و خارجشدن از آنهاست.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۱:۲۳ توسط:sana موضوع:

مدل موي پيرمردي؛ مخصوص كودكان بي ادب!!! + عكس


معمولا براي تنبيه كودكاني كه كارهاي ناپسند انجام مي دهند، گرفتن يكي از محبوب ترين وسايلشان است. همچنين در دوران كودكي شايد داشتن يك موي زيبا هم براي آن ها مهم باشد كه ...

معمولا براي تنبيه كودكاني كه كارهاي ناپسند انجام مي دهند، گرفتن يكي از محبوب ترين وسايلشان است. همچنين در دوران كودكي شايد داشتن يك موي زيبا هم براي آن ها مهم باشد كه در نبودش احساس بدي مي كنند.
يك آرايشگر آمريكايي راه خوبي را براي تنبيه كودكان بي ادب پيدا كرده است. وي موي سر آن ها به مانند پيرمردها كوتاه مي كند. موي پيرمردي يعني اطراف سر به مقدار كمي مو دارد اما بالاي آن كاملا طاس و صاف است."راستي فرد" كه اهل آتلانتا است مي گويد:" بسياري از كودكاني كه كارهاي ناپسند انجام مي دهند بايد به اين روش تنبيه گردند تا شايد كمي بيشتر منظم شده و رفتار درستي با ديگران داشته باشند. تا به الان والدين بچه ها از اين روش بسيار راضي بوده اند. "
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۱:۱۱ توسط:sana موضوع:

فروش چيپسي كه لوگوي نايكي دارد!!! + عكس


تا به حال به اين نكته دقت كرده ايد كه گاهي اوقات چيپس ها شكل هاي عجيبي به خود مي گيرند و انسان را ياد چيزهاي خاصي مي اندازند؟ اين اتفاق براي افراد بسياري افتاده است و لذت...

تا به حال به اين نكته دقت كرده ايد كه گاهي اوقات چيپس ها شكل هاي عجيبي به خود مي گيرند و انسان را ياد چيزهاي خاصي مي اندازند؟ اين اتفاق براي افراد بسياري افتاده است و لذت آن تنها چند ثانيه طول مي كشد ولي عده اي از اين مورد استفاده هاي اقتصادي مي كنند.

چندي پيش يك جوان 22 ساله چيپس خاصي را براي فروش در سايت آنلاين قرار داد كه يك سوراخ در آن وجود داشت و ذهن ها را به سمت نماد شركت "نايكي" مي برد. اين جوان قصد دارد اين چيپس را به بالاترين قيمت بفروشد.او مي گويد:" يك روز بعد از كار در حال خوردن چيپس بودم كه با اين مورد خاص روبرو شدم. سريعا عكس آن را در سايت مزايده آنلاين گذاشتم تا شايد بتوانم آن را به يك كلكسيون دار وسايل عجيب بفروشم."

البته اين چيپس خاصي كم طرفدار هم نبوده است و قيمت آن تا به الان تقريبا به 7 پوند رسيده است. اين نشان مي دهد كه افرادي در دنيا هستند كه دوست داشته باشند براي كم ارزش ترين چيزها هم پول پرداخت كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۵۸ توسط:sana موضوع:

عكسي كه بطور اتفاقي جان يك كودك را نجات داد! + عكس


"تايلور تردول" براي هميشه بايد جان و چشمانش را مديون عمه و مادرش باشد كه چند عكس ساده را از او گرفتند. اين عكس ها در نهايت باعث تشخيص يك نوع پنهان سرطان شد كه مي توانست...
"تايلور تردول" براي هميشه بايد جان و چشمانش را مديون عمه و مادرش باشد كه چند عكس ساده را از او گرفتند. اين عكس ها در نهايت باعث تشخيص يك نوع پنهان سرطان شد كه مي توانست جان او ار به خطر اندازد.

قضيه از انجايي شروع شد كه مادر اين كودك چند عكس بامزه از وي گرفت ولي عمه "تايلور" با ديدن عكس ها متوجه سايه كوچكي در چشمان وي شد و از مادرش خواست تا او را سريعا به يك متخصص نشان دهند.پس از معاينات معلوم شد اين كودك دچار بيماري بسيار نادري است كه به عنوان سرطان چشم هم شناخته مي شود. اين نوع سرطان توورهايي را درون چشم ايجاد مي كند و خلي سريع باعث نابينايي فرد مي شود.

در چشم راست اين كودك 3 ساله يك تومور و در چشم چپش 4 تومور وجود داشت و ممكن بود خيلي زود باعث نابينايي وي شود. پزشكمان توانستند با انجام عمل هاي مختلف جان اين كودك را نجات داده و خطر مرگ را به صفر برسانند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۴۵ توسط:sana موضوع:

بلايي كه زن 29ساله سر متجاوزش آورد!! + عكس


مادر 29 ساله اي كه مورد تجاوز قرار گرفته بود در برنامه زنده تلويزيوني حضور پيدا كرد. او در اين برنامه رو به مجريان گفت: او به طرز وحشيانه اي به سمتم يورش برد و من تلاش كردم تا با دندان قسمتي از بدن متجاوز را جدا كنم...

مادر 29 ساله اي كه مورد تجاوز قرار گرفته بود در برنامه زنده تلويزيوني حضور پيدا كرد. او در اين برنامه رو به مجريان گفت: او به طرز وحشيانه اي به سمتم يورش برد و من تلاش كردم تا با دندان قسمتي از بدن متجاوز را جدا كنم و به اين ترتيب ميتوانستم اثبات كنم اين رابطه به هيچ عنوان مورد رضايت من نبوده است و تجاوز محسوب مي شود.

وي افزود: من تلاش كردم تا موجب درد بسياري براي او شوم و تا آنجايي كه ممكن است اين مرد شيطاني را از خود دور كرده و بتوانم فرار كنم. "آدل" ميگويد او در حال رفتن به خانه اش از يك مطب دكتر بود كه اين مرد غريبه كه در گذشته نيز به او تجاوز كرده بود به سمتش دويد و او را به طرف ديوار پرت كرد.طبق گفته " آدل" اين حمله بي شرمانه نزديك غروب و در ساعت 5 عصر رخ داد. او در ادامه بيان كرد ،زماني كه مرد متجاوز خيلي به او نزديك شد ، با دندان هايش قسمتي از بدن آن مرد را جدا كرد و سپس ناخن هايش را در چشم ها و پوست او كشيد و تلاش كرد تا DNA بيشتري در زير ناخن هايش براي اثبات اين تجاوز و هويت متجاوز جمع آوري كند. او سپس با سرعت هرچه تمام ازآنجا فرار كرد. "آدل" در حالي كه قسمتي از گوشت بدن او را در دهانش نگه داشته بود تا خانه اش دويد و اولين كاري كه قبل از گفتن اين حمله وحشتناك به همسرش ، انجام داد به سرعت با پليس تماس گرفت.

او خطاب به بينندگان تلويزيون گفت: 10 سال پيش بعد از اولين تجاوز من آشفته بودم چرا كه دختري ساده ، بي تجربه و جوان بودم و نتوانستم به پليس اثبات كنم كه اين مرد به من تجاوز كرده است چرا كه مدارك كافي براي اثبان آن وجود نداشت.

اين مرد متجاوز به نام " فرنيندا مانيلا" 28 ساله از روي DNA كه خانم " آدل" فراهم كرده بود هويت سازي شد و سرانجام توسط پليس دستگير شد. " مانيلا" هفته گذشته در دادگاه براي چند فقره تجاوز جنسي محكوم شد. به دليل مشكلات رواني اين متهم ، او طبق دستور قاضي به يك بيمارستان رواني حفاظت شده فرستاده شد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۳۵ توسط:sana موضوع:

انتشار اولين عكس ها از دومين فرزند پيكه و شكيرا + تصاوير


"ميلان"، اولين فرزند "پيكه" و "شكيرا" در روز 22 ژانويه سال 2013 به دنيا آمده بود و حالا اين خواننده 38 ساله و فوتباليست 28 ساله تولد دومين فرزندشان را جشن گرفته اند.


"شكيرا"(Sha******a) خواننده سرشناس كلمبيايي و همسر "جرارد پيكه"(Gerard Piqué) كه در روز 29 ژانويه دومين فرزندشان را به دنيا آورد، اولين تصوير از "ساشا"(Sasha)، پسر كوچكش را بازتاب داد.

اسم "ساشا" ريشه يوناني- روسي به معني حفاظت كننده از بشريت است و به يك جنگجو اطلاق ميشود.

در اين تصوير، پاي "ساشا" را مي بينيم كه در كنار آن نوشته شده:« پاهايم مثل پدرم است؛ انگار يك عمر فوتبال بازي كرده ام.» او اين پيغام را از زبان "ساشا"، برادر كوچولوي "ميلان پيكه" نوشته است.


"ميلان"(Milan)، اولين فرزند "پيكه" و "شكيرا" در روز 22 ژانويه سال 2013 به دنيا آمده بود و حالا اين خواننده 38 ساله و فوتباليست 28 ساله تولد دومين فرزندشان را جشن گرفته اند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۲۶ توسط:sana موضوع:

زن 28 ساله اي كه بخاطر درد شكمش را پاره كرد و بچه اش را بيرون آورد! + عكس


مسئولان بيمارستان مركزي باميان اظهار داشته اند كه اين زن ۲۸ ساله اي كه شهلا نام دارد پس از پارهكردن شكم و بيرون كشيدن نوزادش در حالتي خونآلود به بيمارستان آورده شدهاست....

مسئولان بيمارستان مركزي باميان اظهار داشته اند كه اين زن ۲۸ ساله اي كه شهلا نام دارد پس از پارهكردن شكم و بيرون كشيدن نوزادش در حالتي خونآلود به بيمارستان آورده شدهاست. آنها همچنين گفتهاند كه اين خانم براي به دنيا آوردن كودكش شكم خود را به طول ۱۲سانتيمتر پاره كردهاست.

خانم شهلا در ولسوالي يكاولنگ ولايت باميان زندگي ميكند و ۴ فرزند ديگر نيز دارد. مسؤولان بهداشتي در باميان ميگويند كه توام با آثار جراحي، آثار سوختگي نيز در بطن اين خانم ديده شدهاست.

گفته ميشود وي چندي پيش به بيمارستان مراجعه كرده تا كودكش را از شكمش بيرون بكشند، اما به دليل اينكه كودك ۷ ماهه او از بين نرود پزشكان از انجام اين عمل خودداري كردهاند اما خانم شهلا پس از دريافت پاسخ رد از طرف بيمارستان و بازگشت به خانه، به خاطر درد شكم، خودش به اين عمل اقدام كرده و كودكش را از شكم بيرون كشيده است. كودك وي را در تصوير مشاهده ميكنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۱۷ توسط:sana موضوع:

ارزانترين ساندويچي ايران +عكس

سفر يك روزه به استان اصفهان و البته شهر آران، حداقل يك ثمره مي تواند داشته باشد و آن، آشنايي با پيرمردي است كه به گفته يكي از دوستان، مي تواند ركورددار ارزان فروشي انواع سانويچ و مخصوصا ساندويچ مغز در ايران باشد.بعيد مي دانم در جاي ديگري از كشور، انواع ساندويچ و مخصوصا ساندويچ مغز به اين قيمت سراغ داشته باشيم. البته با كيفيت مناسب.پيرمرد ارزان فروش قصه ما، يك آراني است. كافي است نگاهي به انواع قيمت ها بيندازيد. مخصوصا آنجا كه دو عدد تخم مرغ با روغن و نان و ديگر مخلفات، كلا مي شود ۸۰۰ تومان. آيا اين پيرمرد واقعا يك ركورددار است؟

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۳۰:۰۷ توسط:sana موضوع:

بهترين كادوي علي دايي در جشن تولدش


آقاي گل فوتبال جهان بوسه دخترش را بهترين كادوي جشن تولد 45 سالگي اش مي داند.

علي دايي تولد 45 سالگي اش را جشن گرفت. شهريار فوتبال ايران در چهاردهم بهمن 1348 دراردبيل متولد شد.

دايي كه مهمان ويژه فينال جام ملت هاي آسيا در استراليا بود، در پاسخ به اين سوال كه بهترين كادويي كه فكر مي كنيد در تولد 45 سالگي بگيريد چه چيزي است گفت: «يك هفته است نورا را نديده ام. صبح روز تولدم كه به ايران برسم، بوسه نورا مي تواند بهترين كادوي من باشد. دلم براي او خيلي تنگ شده است.»برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۵۷ توسط:sana موضوع:

شخصيت مشكي پوش ها را بهتر بشناسيد

رنگها پيامهاي مختلفي دارند و انتخاب هميشگي يك رنگ از لايههاي پنهاني شخصيت ما خبر ميدهد. در صورتيكه خودتان يا يكي از اطرافيان نسبت به انتخاب رنگ مشكي تمايل نشان ميدهد و بيشتر مواقع او را مشكيپوش ميبينيد ، همين جا فرصت خوبي است تا بعضي از ابعاد شخصيتي او را بهتر بشناسيد.

1. قدرت طلب
اگر به پوشيدن لباسهاي اجتماعي علاقهمند هستيد، پرستيژ اجتماعي و قدرت براي شما مهم است. فردي مستقل هستيد كه بيشتر مواقع تصميم آخر را خودتان ميگيريد و دلتان ميخواهد روي پاي خودتان بايستيد، زندگي را به تنهايي اداره كنيد و از پس موقعيتهاي دشوار زندگي بر آييد. با اين وجود گاهي اوقات محافظهكار ميشويد و به دليل حفظ شرايط و از دست ندادن قدرت، آهسته و آرام پيش ميرويد. رنگ مشكي گاهي اوقات عاملي محدودكننده است و شما را از ريسك و خطر كردن باز ميدارد كه اين موضوع گاهي اوقات دردسرهايي براي مشكي دوستان ايجاد ميكند.


2. جدي و تهديدآميز
يك مشكيپوش بيشتر مواقع خيلي جدي است و از داشتن اين شخصيت لذت ميبرد. با اين وجود گاهي اوقات مشكي بيش از حد براي مشكيپوشان خوشايند نيست. درصورتيكه اگر كمي رنگ متفاوت هم به محيط زندگي و لباسهايشان راه دهند خشونتشان كاهش مييابد و شادي بيشتري را تجربه ميكنند. شايد ميل به سرگروهي و قدرتطلبي مشكيپوشان سبب شود گاهي اوقات دوستان و همكاران مشكيپوشان با ديدن اين افراد احساس خطر كنند و رفتارهاي ديكتاتورانه يك مشكيپوش برايشان آزاردهنده باشد.

3. بياحساس و پيچيده
افرادي كه به رنگ مشكي زياد علاقه دارند، به احساسات و عواطف توجه نميكنند و ممكن است از نظر شخصيتي پيچيده به نظر برسند. درنتيجه ممكن است ديگران هنگام نشست و برخاست با آنها احساس خوبي نداشته باشند. دوستداران مشكي نميتوانند به سادگي اعتماد طرف مقابل را جلب كنند، از اين رو ممكن است دوستان صميمي زيادي نداشته باشند. از سوي ديگر انتظار نداشته باشيد كه سياهپوشان افرادي رمانتيك باشند. اين افراد كمتر رمانتيك هستند و بيشتر اوقات با بخش جدي زندگيشان همزيستي دارند.

مانيفست زندگي مشكيپوشان دوري و دوستي است و در هر شرايطي فاصلهشان را از ديگران حفظ ميكنند. عواطف و احساسات شخص مشكيپوش به او اجازه نميدهد به ديگران زياد نزديك شود و يك ديوار حائل بين او و سايرين وجود دارد. رفتارهاي غير دوستانه در ميان طرفداران رنگ مشكي ديده ميشود و كمتر نسبت به برقراري ارتباط صميمي دو طرفه تمايل دارند.

4. نوجوانان علاقه مند به مشكي
بعضي از نوجوانان ناگهان به رنگ مشكي علاقهمند ميشوند و در همه بخشهاي زندگيشان ردپايي از مشكي را ميبينيد. ماهيت دوران نوجواني اين است كه فرد ميخواهد هويت خود را پيدا كند و شايد رنگهايي را برگزيند كه ديگران آنها را طرد ميكنند يا برايشان مقبول نيست. در واقع ممكن است نوجوان در پاسخ به مخالفت اطرافيان به سمت اين رنگ جذب شود و انتخاب رنگي كه مورد قبول والدين نيست، برايش جذاب باشد.

به هر حال روانشناسان به والدين توصيه ميكنند كه اگر متوجه شدند فرزندشان بهطور افراطي به مشكي علاقه دارد، نگران نشوند و او را از رنگ مورد علاقهاش منع نكنند. شايد اين افراد مايل باشند عليه سنتها و فرهنگ رايج خانواده رفتار كنند و شنا برخلاف جهت آب را ترجيح دهند. مشاهده اين رفتار از يك نوجوان يا جوان مشكيپوش بعيد نيست و انتظار ميرود مشكيپوش چنين رفتاري را از خودش بروز دهد.

افرادي كه مشكي دوست دارند با داشتن رنگ مورد علاقهشان در قالب پوشاك، دكوراسيون، اتومبيل و. . . به آرامش ميرسند. بعضي وقتها با انتخاب رنگ مشكي از دنياي واقعي فاصله ميگيرند و در افكار انتزاعي فروميروند.

5. به دنبال بهترينها
آرمانگرايي ويژگي ديگر آدمهاي علاقهمند به رنگ مشكي است. وقتي ميبينيد افرادي در هر شرايطي اول از همه به مشكي فكر ميكند، بايد بدانيد كه اين افراد ميتواند خودشان را از وضعيت و شرايط ناگوار خارج كرده و حتي از شرايط بد و منفي، به نفع خودشان استفاده كنند. با اين وجود ممكن است برحسب شرايط لذت و خوشيهاي زيادي در زندگيشان نداشته باشند و هر روز احساس كنند زندگيشان خالي از احساسات خوشايند است. استقلالطلبي ويژگي ديگر اين افراد است.

اگر قرار است با رئيسي كار كنيد كه هر روز لباس مشكي ميپوشد، بهتر است بدانيد راضي كردن او كار سادهاي نيست. افراد مشكيپوش در كارشان چارچوبهاي مشخصي دارند و كمتر به مشورت و تبادل نظر با ديگران معتقد هستند. از ايستادن مقابل ديگران نميترسند و براي به كرسي نشاندن نظرات و عقايدشان تلاش ميكنند. از جمله ويژگي ديگرشان اين است كه به جزئيات زياد اهميت ميدهند و دلشان ميخواهد هر كاري را به بهترين نحو ممكن به پايان برسانند.


6. منفي باف
اين احتمال وجود دارد كه علاقه به رنگ مشكي از يك منفينگري دروني خبر دهد. افرادي كه هميشه سراغ رنگ مشكي ميروند، احتمالا نيمه خالي ليوان در زندگيشان پررنگتر است و نسبت به داشتن افكار منفي گرايش دارند. شايد هم به دليل گذراندن يك دوره سخت در زندگي- مانند غم از دست دادن عزيزان، بيماري و سوگواري- دچار اين انتخاب شده باشند تا به كمك رنگ مشكي احساسات درونيشان را ترميم كنند و اين رنگ مرهمي بر زخمهاي آشكار و پنهاني آنها باشد.

- روانشناسي رنگها ميگويد كه بعضي از افراد با انتخاب مشكي از احساسات خودشان مراقبت ميكنند. در واقع مشكي حائلي بين دنياي بيروني و دروني فرد است و به او كمك ميكند به آرامش دروني برسد، احساسات و عواطفش را كمتر با ديگران در ميان بگذارد و كمبود اعتماد به نفس يا ساير بخشهاي آسيبپذير روحي را پشت مشكي پنهان كند.

- هنگام مصاحبههاي شغلي در مورد پوشيدن لباس مشكي محتاط باشيد چون ممكن است نشان دهد فردي تهديدآميز هستيد و اهداف خوبي در سر نداريد. البته در مهمانيهاي شب پوشيدن لباس مشكي شيكتر است و از قدرت شما حكايت ميكند. اين رنگ با برخي از احساسات منفي مانند حس گناه، ترس يا مرگ هم در ارتباط است. مشكي در كنار رنگهاي ديگري مانند سورمهاي و بنفش تيره براي مهمانيهاي رسمي مناسب به نظر ميرسد. به خانمها توصيه ميشود همراه با لباس شب مشكي، از زيورآلات براق استفاده كنند تا ظاهري شيك و آراستهتر داشته باشند.
منبع:مجله زندگي ايده آل

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۲۹:۴۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم