بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

زني عجيب با نصف بدن كه دو-فرزند دارد+عكس

اين زن كه در دو سالگي بر اثر يك حادثه نيم تنه پائين بدنش را از دست داده بود،حالا داراي دو فرزند سالم و شوهري فداكار است كه با وجود بيماري هايي كه اخيرا دچار شده است همه اميدش براي ادامه زندگي به آنها است.


ايول شوهر ادم بزرگيه-2-02-


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۱:۴۲ توسط:sana موضوع:

كتاب 70سال پيش اول دبستان!!!

عبدالحسين كلهرنيا گلكار فردي است كه كتاب اول ابتدايي خود را حدود 70 سال حفظ و نگهداري كرده است.


كلهرنيا بيش از 30 سال در مدرسه‌هاي استان كرمانشاه به عنوان معلم هنر سعي كرده نظم را در زندگي دانش‌آموزان نهادينه كند و امروز مي‌توان از او به عنوان يكي از دانش‌آموزان منظم هفت دهه گذشته نام برد.
استفاده از كتاب يادشده به سال‌هاي دهه 1320 مربوط مي‌شود و نوع خط به كار برده‌شده در آن به صورت نستعليق و نسخ است. در آن دوران كه دانش‌آموزان با اين كتاب تحصيل مي‌كردند، اواخر جنگ جهاني دوم بود.


كلهرنيا كه دوران خردسالي‌اش را با شعرها و جمله‌هاي كودكانه اين كتاب سپري كرده است، در اين‌باره مي‌گويد: «تأثير مثبت و شادي‌آور بعضي از حكايت‌هاي اين كتاب هنوز پس از چند دهه بر روح و روان من باقي مانده؛ به طوري كه بارها از اين كتاب براي فرزندان و نوه‌هايم قبل از رفتن به مدرسه، خوانده‌ام. برخي از حكايت‌هاي اين كتاب عبارت‌اند از: شب مهتاب، بوسه مادر، عيد نوروز و پيشي پيشي ملوسم.»


او با اشاره به انتقادي كه در همان سنين كودكي به يكي از درس‌هاي اين كتاب داشته است، مي‌گويد: «درس «آذر و شخص كور» هميشه سؤالي آزاردهنده در ذهن من به وجود مي‌آورد كه چرا نويسنده اين كتاب ارزشمند، آن فرد نابينا را مرد كور خطاب مي‌كند؟ چون من هميشه از واژه كور متنفر بودم كه اصلاً چرا انسان به خاطر معلوليت بايد تا آخر عمر احساس ذلت كند و هميشه دوست داشتم كه آدم عليل هرگز ذليل نباشد.


نگهدارنده اين كتاب قصد فروش آن را ندارد؛ مگر اين‌كه در مراكز فرهنگي خاص مورد بازديد عموم قرار گيرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۱:۲۷ توسط:sana موضوع:

توهم..( سرگرمي)

http://www.neave.com/strobe

1-ابتدا به ادرس فوق بريد... سپس روي عبارت " letTs get trippy"كليك كنيدو در ادامه ok startرا كليك كنيد .Khansariha (40)

2 .به مركز صفحه نمايش به مدت 30 ثانيه خيره شويد.


3.
انگاه به دستي كه با آن موس را نگه داشته ايد نگاه كنيد بدون آنكه دست خود را حركت دهيد.Tyuii
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۱:۱۲ توسط:sana موضوع:

دختران 6 نسل ...


Mollie Woodمادر ۱۱۱ ساله اي است كه تاكنون دوبار
جايزه يكي پيرترين مادرهاي دنيا را به وي اعطا كرده اند.اما امسال جشن روز مادر وي رنگ و بوي ديگري داشت،چرا كه تنها هفت هفته پيش ،فرزندِ فرزندِ فرزندِ فرزندِ فرزندش را كه به اصطلاح خودمان نديده اش را ديد.
او بدين طريق توانست ركورد دار طول عمر و ديدن ششمين فرزند دختر نسل خودش را بشكند چرا كه در ۱۰۰ سال پيش تاكنون كسي به اين ركورد دست نيافته بود.اين نسل يكي از حيرت انگيز ترين نسلهاي آمريكايي بوده چرا كه همه آنها عمرهايي نسبتا طولاني داشته تا جايي كه ۴ نسل قبل از اين پيرزن ۱۱۱ ساله،عمري در حدود ۱۶۹ سال داشته اند.شايد ۱۱۱ سال عمري طولاني اما عجيب به نظر نرسد،ولي اين در جاييست كه محققين متوسط عمر زنان آمريكايي را ۵۴ سال و متوسط عمر مردان آمريكايي را ۵۰ سال تخمين زده اند خانواده ويرجينيا هم اكنون نيز همگي در آمريكا ساكن هستند.خانم Woodدر سال ۱۹۰۱ در شارلوتسويل به دنيا آمد.دختر ۸۸ ساله اين پيرزن مي گويد:مادرم ۳ سال است كه زمينگير شده است و نمي تواند از پس كارهايش برآيد.او تابحال قطره اي مشروب ننوشيده و ۱ پك هم به سيگاي نزده!!راز عمر طولاني وي و اجداد ما نيز در همين است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۰:۵۸ توسط:sana موضوع:

انواع ازدواج پيشنهادي!!!

انواع ازدواج هاي پيشنهادي:
* ازدواج مسلم: ازدواج اول كه حق مسلم هر مردي است.

* ازدواح مفرح: مردي كه از يكنواختي زندگي با همسر اولش خسته شده است، براي تفريح زن ديگري بگيرد.

* ازدواج موجه: چرا مردي كه زن اولش بچه دار نمي شود يا بيماري دارد، به بهانه هاي واهي مثل مردانگي و انسانيت و تن دادن به قسمت و صبر در امتحان الهي، به پاي او بماند؟ موجه است كه در اين هنگام هرچه زودتر براي ازدواج بعدي اش اقدام كند.

* ازدواج متمم: مرد ببيند چه صفات زنانه اي را دوست داشته كه زن اولش ندارد. بعد زني بگيرد كه آن صفت ها را داشته باشد.

* ازدواج مثلث: مرد تقوي پيشه كرده و به سه زن قناعت نمايد.

* ازدواج مربع: مرد تمام چهار زني را كه شرع به او اجازه مي دهد بگيرد.

* ازدواج ملون: مرد چهار زن بگيرد: سفيد پوست، سرخ پوست، سياه پوست و زرد پوست.

* ازدواج منظم: مرد هر شش ماه يك بار زن بگيرد.

* ازدواج ميسر: مرد هر زني را كه برايش ميسر است بگيرد.

* ازدواج مشبك: مرد يك شبكه هرمي ازدواج راه بيندازد. به اين معني كه هر زني گرفت، آن زن، چهار زن ديگر را هم به او معرفي كند و او همه آنها را بگيرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۰:۴۲ توسط:sana موضوع:

آخرين محصول جاسوسي ارتش آمريكا

آخرين محصول جاسوسي ارتش آمريكا كه هفته گذشته لو رفت
اين پشه مصنوعي با كنترل از راه دور علاوه بر دوربين مخفي و ضبط صدا ، خود يك آزمايشگاه كامل است كه با گرفتن نمونه سلول فرد و با اناليز DNA ان و تطبيق ان با بانك اطلاعاتي خود ، اطلاعات شخص را مخابره مي كند. در ضمن مي تواند يك Micro RFIDرا به پوست شخص تزريق كند كه رديابي او را ساده كند. بدون اينكه شخص متوجه باشد.
ZabonZabonZabon


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۰:۲۹ توسط:sana موضوع:

كمك به زلزله زدگان استان آذربايجان شرقي

كمك به زلزله زدگان استان آذربايجان شرقي:


بلاياي طبيعي اتفاقاتي هستند كه هيچ انساني تا به حال نتونسته جلو دارشون باشه ، هيچكس از اين بلايا در امان نيست و ممكنه براي شما هم اتفاق بيفته


چند روز گذشته سه زلزله به بزرگي ۶.۲ ريشتر شهرستان‌ هاي اهر ، ورزقان و هريس از توابع تبريز در آذربايجان شرقي رو لرزوند , بر اساس اخبار منتشر شده از خبرگزاري‌ ها اين حوادث متاسفانه حدود ۳۰۰ نفر را كشته و ۲ هزار نفر مصدوم به جاي گذاشتند.


اقداماتي كه مي توانيد انجام بديد به ترتيب سادگي آنها در زير ليست شدند , لطفا تا هر كجا كه مي توانيد به اين ليست عمل كنيد:  • لينك اين وب سايت را از طريق ايميل و شبكه هاي اجتماعي يا پيام كوتاه به اشتراك بزاريد
  • به نزديكترين مركز اهداي خون بريد و خون بديد , براي مشاهده آدرس اين مراكز در شهر خودتون به اين لينك مراجعه كنيد
  • با توجه به اينكه آسيب ديده ها با پاي برهنه از زير آوار بيرون آورده مي شوند و كفشي به پا ندارند فرستادن دمپايي مي تونه كمك بزرگي باشه
  • نوزادان نياز به شير خشك و سرلاك و پوشك و پمادهاي ضد سوختگي دارند
  • براي كاهش بروز عفونت هاي زنانه پد بهداشتي و لباس زير تميز ، براي زنان حادثه بفرستيد
  • اقلامي ديگه اي كه مي تونيد ارسال كنيد شامل چادر ، پتو هست
  • با توجه به شُك ايجاد شده و آسيب هاي رواني حضور دوستان مددكار و روان شناس مي تونه تاثير خوبي داشته باشهنكته:


  • سعي كنيم وسايلي رو كه مي فرستيم تميز و قابل استفاده باشند چون زلزله زدگان همشون خانواده هاي آبرومند هستند


شماره حساب به منظور كمك مالي:


شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانك ملت و ارزي ۷۰۲۰۷۰ اين جمعيت نزد بانك ملي ايران ، هلال احمر آماده دريافت كمك هاي مردمي جهت زلزله زدگان آذربايجان شرقي مي‌ باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۰:۱۶ توسط:sana موضوع:

برداشت فندوق در پارس آباد مغان ( عكس)

هر ساله در اواسط تابستان برداشت فندق در منطقه كشت و صنعت مغان آغاز شده و كارگران زيادي با سختي هاي فراوان در گرماي طاقت فرساي اين منطقه مشغول به چيدن فندق از درختان مي شوند.

Khansariha (84)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۰۰:۰۲ توسط:sana موضوع:

..::رابطه نامشروع و فاجعه در دانشگاه آزاد::..

مردي با تصور داشتن ارتباط نامشروع، همسر دانشجوي خود را با ضربات متعدد چاقو در كلاس درس زخمي و روانه بيمارستان كرد …
دادستان عمومي و انقلاب كرمان با اعلام اين خبر افزود: فردي با هويت «محمد» با ورود به يكي از كلاس‌هاي درس آموزشكده «سما» وابسته به دانشگاه آزاد اسلامي كرمان، همسر دانشجوي خود را با هويت «فاطمه» با ضربات متعدد چاقو، زخمي و در حالي كه قصد فرار داشته، توسط دانشجويان محاصره و بعد از خودزني دستگير مي‌شود.

يدالله موحّد افزود: حسب اعلام پزشكان، فاطمه به علت اصابت چاقو به نخاع از ناحيه دو پا فلج شده و به علت جراحات وارده در كما به سر مي برد. وي يادآور شد: «فاطمه» قبل از رفتن به كما از عقد چهارماهه خود با «محمد» خبرداده و گفته كه دو ماه است به علت اختلافات پيش آمده قصد جدايي از او را داشته است.

دادستان كرمان از ارجاع پرونده به شعبه هفتم بازپرسي خبرداد و گفت: «محمد» به اتهام ايراد جرح عمدي با چاقو و اخلال در نظم دانشگاه از طريق جنجال و هياهو با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده و تحقيقات تكميلي در حال انجام است. موحد خاطر نشان كرد: متهم نيز دانشجو است و ارتباط و زندگي مشترك نيز در دوران دانشجويي آغاز شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۵۸:۴۲ توسط:sana موضوع:

لطفا مراقب باشيد ..... مهم

اين قضيه در مشهد اتفاق افتاده و احتمال داره در شهرهاي بزرگ ديگه هم باشه كه بي خبريم.
آقا به همراه خانومش با اتومبيل پرايد به اين خيابون براي خريد ميرن. آقا براي كاري از ماشين پياده ميشه و به خانومش ميگه تو مانتو فروشي ها چرخي بزنه تا اگه مورد دلخواهش پيدا شد به آقا تك زنگ بزنه تا بياد ببينه اما بعد از تمام شدن كار آقا . خبري ازخانم نميشه آقا نگران ميشه و دنبالش ميگرده . يكي دو ساعت طول ميكشه و بسيار نگران به 110 اطلاع ميده و ميگه خانوم من اينجا گم شده و موبايلشم جواب نميده پليس به اين منطقه ميرن و ميگردن و خيابونا رو هم ميبندن اما به نتيجه نميرسن . بعد دو ساعتي گشتن به يكي از مغازه ها مشكوك ميشن . داخلش ميرن و ميبينن همه چيز عاديه و فروشنده ها هم دو تا خانم هستند. سربازا مشغول گشتن ميشن كه ناگهان يكي از سربازا در اتاق پرو باز ميكنه ميبينه چيزي توش نيست اما وقتي پاشو داخل اتاقك ميزاره احساس غير عادي زير پاش ميكنه و ميبينه روزنه نور كوچيكي از ش پيداست .
دوباره همون فروشگاه رو با دقت بيشتري ميگردن تا ميبينن ه دكمه زير ميز فروشندست . دكمه رو فشارش ميدن ميبينن بله !! كف اتاق پرو به صورت آسانسوري ميره پايين و اينكه كجا ميره؟؟
پايين (زير زمين ) مجهز بودهه به تشكيلات پزشكي و .... دكتر و .. كه بعد از بيهوشي قربانيان (عموما زنان تنهاو ساده لوح) اقدام به خارج كردن كليه اونها ميكردن!!!!! تمام ماجرا در ضميمه تپش روزنامه جام جم امده شايد شماها شنيده باشين اما اگه كسي نشنيده براش تعريف كنيد و هيچ وقت تو اينجور جاها تنها نرين
لطفا اطلاع رساني كنيد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۱:۵۸:۲۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل