بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

ساخت بزرگ ترين هتل دنيا در مكه


بزرگ ترين هتل دنيا با امكاناتي بي نظير و باورنكردني در مكه ساخته خواهد شد. اين هتل بسيار لوكس كه در حدود دو كيلومتري بيت الله الحرام ساخته خواهد شد مشتمل بر 12 برج 44 طبقه با ده هزار اتاق خواهد بود و مبلغي حدود 3.5 ميليارد دلار براي ساخت آن هزينه خواهد شد. اين هتل داري امكانات مختلف شهري ازجمله بيمارستان و محل فرود هليكوپتر خواهد بود. عربستان سعودي در سال هاي اخير تلاش كرده است كه شهر مكه مكرمه را از يك مكان زيارتي به يك مكان عمدتا توريستي تبديل نمايد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۲:۱۸ توسط:sana موضوع:

سلفي گرفتن فيل تايلندي از خودشتعجب نكنيد! سلفي گرفتن حتي به حيوانات هم رسيده است. «كريستين لبلانك» ۲۲ساله، هم از كساني است كه با فيل سلفي انداخته؛ اما فرق او با بقيه در اين است كه اين سلفي توسط خود فيل انداخته شده و به همين دليل از سلفي به «الفي» تغيير نام داده است! اين سلفي كه در يكي از جزاير تايلند گرفته شده، ۵۰ سنت براي كريستين خرج برداشته است. او براي نزديك شدن به اين حيوان يك دسته ۵۰ سنتي موز ميخرد و به اين طريق با او دوست ميشود. كريستين درباره اين فيل ميگويد: «اين فيل خيلي بازيگوش و در عين حال باهوش بود و گرفتن سلفي كاري كاملا آگاهانه توسط او بود.» اين عكس حدود دو ماه پيش گرفته شده؛ اما در روزهاي اخير در رسانههاي خبري جهان بازتاب داشته است. كريستين نه تنها معتقد است كه اين فيل به صورت خودآگاه اين عكسبرداري را انجام داده، بلكه ميگويد: «من مطمئنم كه اين حيوان هيچ چيز را به اندازه سلفي دوست ندارد!» البته اين اولين الفي در جهان نيست؛ چراكه سال گذشته هم فيلي در باغ وحشي در انگلستان با تلفن همراه يكي از بازديدكنندگان از خود سلفي انداخت. » كريستين براي تكميل سلفيهاي عجيب و غريبش به فيليپين رفت و در زير آب با يك كوسه، به عنوان بزرگترين ماهي جهان نيز سلفي انداخت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۲:۰۹ توسط:sana موضوع:

عروسي هاي يك نفره

در يكي از شهر هاي ژاپن روشي جالب براي بالا بردن اعتماد به نفس دختران استفاده مي كنند.
يك آژانس مسافرتي در كيوتو، يكي از زيباترين شهرهاي ژاپن، سازماندهي مراسم عروسي براي زنان مجرد را آغاز كرده است. تور دو روزهي “عروسي يكنفري” شامل انتخاب لباس شب ويژه، دسته گل و آرايش مو، ليموزين، اقامت در هتل و يك آلبوم عكس يادگاري براي شماست.

توموئه ساوانو، يكي از اولين كساني كه اين “ازدواج يكنفري” را امتحان كرده است، ميگويد:” اين امكانات حس اعتماد به نفس مرا افزايش داد… تاثير آن برابر با يك تجربهي فوقالعاده مثل بازديد از يك دژ ميراث جهاني بود”.
از ماه مه كه اين خدمات ارائه شده است حدود ۳۰ زن از سراسر ژاپن “عروس يكنفري” شدهاند. به گفته آژانس گردشگري سركا، تقريباً نيمي از آنان زنان سابقاً مزدوجي بودهاند كه يا مراسم عروسي نداشتهاند يا از تجربهي آن راضي نبودهاند.
يوكيكو اينوئه، رئيس شركت به كيودو ميگويد او اين امكانات را “براي تشويق زنان به داشتن احساسات مثبت در مورد خود” ايجاد كرده است اما اذغان ميكند كه ” برخي گفتهاند كه استفاده از آن ميتواند آنها را تنها، بدبخت و غمگين كند.”
تايمز ژاپن به تازگي در گزارشي نوشته است: ” در سراسر كشور، ژاپني هاي زيادي به دليل سالخوردگي، شهرنشيني، گذشتن از سن ازدواج و افزايش ميزان طلاق تنها زندگي ميكنند.”
تايمز ژاپن از موسسه ملي جمعيت و تحقيقات امنيت اجتماعي ژاپن نقل كرده كه انتظار ميرود جمعيت كشور تا سال ۲۰۶۰ بين ۲۶ تا ۳۸٪ كاهش يابد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۲:۰۰ توسط:sana موضوع:

مراسم عروسي عجيب در تابوت

در حالي كه بيشتر زوج هاي جوان بر اين باورند كه روز عروسي آنها آغاز زندگي جديد دو نفره است، 10 زوج تايلندي باور ديگري از زندگي دارند و با به تصوير كشيدن عبارت قديمي “در كنار هم تا مرگ”، مراسم خود را به گونه ديگري برگزار كردند. مراسم عجيب اين عروسي به وسيله راهباني كه معقتدند عروسي در تابوت زوج را از بد شانسي مي رهاند، اجرا شد. به عقيده آنان بازگرداندن دوباره فرد به زندگي براي او عشق واقعي و رفاه به ارمغان آورده و اذيت و آزار را از آنان دور نگاه مي كند.
10 زوج تايلندي روز شنبه در اين جشن غيرمعمولي در معبدي در حومه شهر بانكوك شركت كردند. آنها پيش از استقرار در مكان خود، در تابوت تزئين شده با گل مي خوابيدند و راهبه ها دسته هاي گل روي سينه آنها مي انداختند. سپس راهبان پارچه هاي سفيدي بر سينه هاي آنان اندازند كه نماد زمان مرگشان است و پس از آن نيز ذكرهايي را كه مخصوص تشييع جنازه است، خواندند و مراسم با دعا پايان پذيرفت و زندگي جديد آنها متبرك شد. ” فرا كرو ” رئيس معبد به روزنامه بانكوك پست گفت: برداشتن ملحفه هاي سفيد اشاره به زندگي جديد بدون بدشانسي است و مي تواند يادآوري براي زوجها جهت زندگي با واقعيتها باشد و اينكه براساس فلسفه بودا، هيچ چيزي براي هميشه دوام ندارد. اين معبد، مراسم مذكور را براي اولين بار سال گذشته در تعطيلات سالروز بودا برگزار كرد تا به زوجها فرصتي دهد كه مراسم ازدواج خود را در جريان مراسم مذهبي برگزار كنند. رئيس معبد تاكيد كرده بود قصد ندارد مراسم سال گذشته را تكرار كند، اما برخي از زوجها براي متبرك شدن جشن ازدواجشان با وي تماس گرفتند و بدين وسيله اين اقدام تكرار شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۴۹ توسط:sana موضوع:

دختري كه قصد دارد در مريخ زايمان كند

دختري كه قصد دارد در يك اقدام جالب مريخ را براي مقصد زايمان خود انتخاب كند.

ممكن است تصور اين موضوع كه خانم Maggie Lieu اهل كاونتري قرار است اولين نفري باشد كه در مريخ زايمان نمايد برايتان بيشتر به داستانهاي علمي –تخيلي شبيه باشد اما چيزي است كه واقعيت دارد و وي از هم اكنون در فكر مستعمره نمودن انجاست.

خانم Maggie Lieu از جمله 600 نفري است كه قرار است در سال 2024 به مريخ سفر نمايند.شايد اين گفته كه قرار است او مقدمات زايمان خود را در مريخ فراهم بيشتر به داستانهاي تخيلي شبيه باشد.اما اين گفته صحت دارد و خانم تصميم دارد اولين فردي باشد كه در مريخ زايمان مي نمايد.
خانم Maggie Lieu احتمالا جزو اولين نفراتي خواهد بود كه بليط يكطرفه 140 ميليون مايلي به مريخ را دريافت نمايد.ماه اينده مشخص خواهد شد كه او جزو مسافران پروژه Mars One خواهد بود يا خير. خانم مگي در مريخ با مشكلات عديده اي همچون 62 درجه سانتيگراد زير صفر،تابشهاي شديد كيهاني و خطرات ناشي از خفگي،گرسنگي و كم شدن اب بدن مواجه خواهد بود
خانم مي افزايد براي ايجاد مستعمره در مريخ بايد فرزند هم داشته باشيم و اين اتفاقي است كه خواهد افتاد.وي مي افزايد تا كنون تحقيقاتي در اين خصوص انجام نشده است كه ايا زايمان در شرايط گرانش ضعيف مريخ قابل انجام است يا خير. من فكر مي كنم چيز جالبي خواهد بود به خاطر اينكه اولين نوزاد مريخي بدنيا خواهد امد.از طرف ديگر فكر نمي كنم موقعيت هاي زندگي و روابط مادر و كودك در مريخ با زمين تفاوت زيادي داشته باشد. وي كه در رشته نجوم تحصيل مي نمايد مي گويد هر چه كه اين جا روي زمين مورد نياز ماست بايد در مريخ بوجود ايد.ما بايد غذاهاي مورد نياز خود را خودمان در انجا پرورش دهيم و همچنين اكسيژن مورد نياز را تامين نماييم. وي مي گويد به علت عدم وجود ميدان مغناطيسي در مريخ سطح تابشهاي خورشيدي بالاست به همين خاطر بايد در زيرزمين زندگي نماييم.زندگي در 4 متر زير خاك ما را از اشعه هاي خورشيدي محافظت مي نمايد وي مي گويد يكي ديگر از مشكلات انجا موضوع ارتباط است.انجام هر چيزي بين 3 تا 22 دقيقه زمان مي برد.بنا بر اين ما بايد خودمان را با اين مشكلات وفق دهيم. خانم مگي از هم اكنون دارد خود را براي رفتن اماده مي نمايد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۴۰ توسط:sana موضوع:

آشنايي با حيواني عجيب به نام پانگولين

پانگولين كه نام ديگرش مورچهخوار پولكدار است جانوري است كه بر روي پوست خود فلسهايي از جنس كراتين دارند و تنها پستانداراني هستند كه چنين نوع از پوشش بدن را دارا هستند.پولكپوستها در مناطق گرمسيري آفريقا و آسيا زندگي ميكنند و نام پانگولين از زبان مالاي گرفته شده و به معني «جمعشونده رو به بالا» است. اين جانوران شبزي هستند و از حس بويايي قوي خود براي يافتن حشرات در شب استفاده ميكنند.
پانگولين كه نام ديگرش مورچهخوار پولكدار است جانوري است كه بر روي پوست خود فلسهايي از جنس كراتين دارند و تنها پستانداراني هستند كه چنين نوع از پوشش بدن را دارا هستند.پولكپوستها در مناطق گرمسيري آفريقا و آسيا زندگي ميكنند و نام پانگولين از زبان مالاي گرفته شده و به معني «جمعشونده رو به بالا» است. اين جانوران شبزي هستند و از حس بويايي قوي خود براي يافتن حشرات در شب استفاده ميكنند.
پولكپوستها به هنگام احساس خطر خود را مانند جوجهتيغي جمع ميكنند و تنها كفتار و گربهسانان بزرگ قادر به نفوذ به پوشش فلسي آنها هستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۲۹ توسط:sana موضوع:

مزرعه ي عمودي

ايده ي مزرعه ي عمودي يك ايده ي جالب و خلاقانه مي باشد كه مي تواند تحولي در صنعت كشاورزي داشته باشد.
يك شركت امريكايي به دنبال افتتاح فاز نخست بزرگترين مزرعه عمودي خانگي جهان در نيوجرسي است. اين مزرعه از فناوريهاي لبه تيغ براي پرورشدادن محصولات كشاورزي استفاده ميكند و داراي مساحتي معادل 6140 متر مربع خواهد بود.

مزرعه جديد توسط شركت AeroFarms و در نيوجرسي افتتاح خواهد شد. اين مزرعه در مكاني كه پيشتر كارخانه فولاد بوده ساخته شده و انتظار ميرود تمامي سال محصولاتي با سلامتي و كيفيت بالا ارائه دهد. اين مزرعه از رويكرد aeroponics براي پرورشدادن محصولات استفاده ميكند. در اين روش، از محيطي پارچهاي براي بذرپاشي، جوانهزدن و رشددادن محصولات كشاورزي و همچنين نور الاياي براي عمل فتوسنتز آنها استفاده ميشود.

طول موجهاي خاص نور براي به حداكثررساندن كارآيي فتوسنتز و همچنين به حداقلرساندن مصرف انرژي به كار ميروند. در رويكرد aeroponics از بخار جهت ارائه آب و مواد مغذي به ريشههاي محصولات كشاورزي استفاده ميشود؛ اين موضوع موجب چرخههاي رشد سريعتر در مقايسه با رويكردهاي ديگر ميشود. مزرعه عمودي مزبور محيطي كنترلشده و ايمن ارائه ميدهد كه در آن محصولات بدون نياز به نور خورشيد يا خاك رشد ميكنند. اين نوع كشاورزي همچنين موجب حذف نياز به حشرهكشها، كاهش خطر آلودگي در نتيجه عدم استفاده از خاك، توليد محصولات تميز در زمان برداشت و اتلاف حداقلي به خاطر استفاده از نوعي سيستم آبياري چرخه بسته (سيستمي كه به طور مكرر آب را بازيافت و جاري ميكند) ميشود. علاوه بر اين، تودههاي عمودي ماژولار به كاررفته در اين مزرعه براي رشددادن محصولات كشاورزي، اين روش را مقياسپذير كرده است.

شركت AeroFarms اعلام كرده رويكرد جديد در هر متر مربع، 75 برابر حاصلخيزتر از مزارع كشاورزي سنتي است و از 95 درصد آب كمتري استفاده ميكند. قرار است فاز نخست اين مزرعه اواخر سال جاري ميلادي افتتاح شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۲۰ توسط:sana موضوع:

خيابان شيب دار

اهالي يك خيابان در نيوزيلند نيازي به باشگاه رفتن و رژيم هاي غذايي سخت براي خوش هيكل ماندن ندارند چرا كه خود خيابان به خوش اندام ماندن آنها كمك مي كند.

ساكنان اين خيابان همه خوش اندام و خوش استيل هستند زندگي در خيابان هاي شيب دار هميشه دشوار است. اما اهالي يك خيابان با شيب بالا در نيوزيلند از اين موضوع بسيار راضي هستند چون معتقدند رفت و آمد در اين خيابان به زيبايي اندامشان كمك زيادي كرده است!
ساكنان خيابان «بالدوين» در شهر «داندين» نيوزيلند ادعا مي كنند كه اين خيابان تندترين شيب را ميان خيابان هاي جهان دارد و شما براي زندگي در اين خيابان به عضلات و ماهيچه هاي قوي و استقامت بالاي بدني نياز داريد.
شيب اين خيابان به قدري زياد است كه بعضي از قسمت هاي آن به جاي آسفالت بتن شده است چون در روزهاي گرم تابستان و دماهاي بالا آسفالت آن ذوب شده و به سمت پايين حركت مي كند. شيب اين خيابان ۳۵۰ متري در تندترين قسمت حدود ۳۶ درصد است. يعني شما با طي كردن هر ۲ متر و ۸۶ سانتي متر، يك متر در راستاي عمودي بالاتر مي رويد. كه اين عمل ورزش و تمرين سنگيني براي اهالي به حساب مي آيد.شايد برايتان قابل درك نباشد ولي مردمي كه در حوالي اين خيابان زندگي مي كنند اغلب داراي بهترين وضعيت تناسب اندام هستند. «كوين هانفين» يكي از ساكنين اين خيابان مي گويد در چند سالي كه در اين خيابان زندگي مي كند وضعيت تناسب اندام و قدرت بدني اش نسبت به سابق بسيار بهتر شده است. او در حال حاضر آماده است هر روز مسافت بيشتري را در اين خيابان طي كند. يكي ديگر از ساكنين اين محله آقاي «ديو كرناهان» ۶۳ ساله است. او يك روز تصميم گرفت وزن خود را كاهش بدهد و خوشبختانه لازم نبود براي اين كار در يك باشگاه گران قيمت ثبت نام كند. فقط لازم بود به سادگي روزانه اين خيابان را چندين مرتبه بالا و پايين برود. كرناهان روزانه ۳۰ دور بالديون را طي مي كند و بهترين ركوردش نيز ۱۵۰ دور در يك روز است.
اما راه رفتن در اين خيابان براي عده كمي از اهال خيلي دلپذير نيست. «سو مارشال» يكي ديگر از ساكنان اين محل مي گويد تنها فقط يكبار از اين شيب تند بالا آمده در حالي كه همسرش حتي همان يكبار را نيز نيامده است. آن ها هميشه اين مسير را با ماشين طي مي كنند و معتقدند رانندگي در اين خيابان هم چالش هاي خودش را دارد و حتي ممكن است به ماشين صدمه بزند. در بالديوين سالانه جشنواره اي نيز براي جمع آوري پول براي خيريه ها برگزار مي شود كه يكي از برنامه هاي ثابت اين جشنواره مسابقه دو ميان ورزشكاران براي طي كردن اين مسير دشوار است. بهترين ركورد نيز تا كنون ۱ دقيقه و ۵۶ ثانيه بوده است.
با اين حساب خيابان بالدوين با همه ساكنانش خيابان محبوبي به حساب مي آيد و شايد براي تناسب اندام هم كه شده ساكنان دلشان نيايد از اين خيابان به محل ديگري اثاث كشي كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۰۹ توسط:sana موضوع:

جهان موازي !!!

سلام شايد اين مطلب براتون غير قابل باور يا سنگين باشه اما وقتي چند بار بخونيد مي تونيد درك خوبي ازش داشته باشيد در ضمن اگر سوالي هم داشتيد من پاسخ ميدمدنياي موازي مانند شعبهاي از دنياي ما عمل ميكند و اين دو دنيا ارتباط تنگاتنگي با يكديگر دارند. امكان دارد جنگها در هر يك از اين دنياها نتايج متفاوتي در برداشته باشد يا حيواناتي كه در دنياي ما منقرض شدهاند، در دنياي ديگر رشد و تغيير كرده و به حيات خود ادامه ميدهند. حتي اين امكان نيز وجود دارد كه در دنياي ديگر، نسل انسانها به طور كامل منقرض شده باشند.

اين ايده از سمتي نامعقول به نظر ميآيد و از سمتي ديگر كاملا قابل درك. اما چرا بايد فيزيكدان جوان و كمتجربهاي با مطرح كردن اين ايده آيندهي طولاني پيشروي خود را به خطر بياندازد؟

با نظريهي جهان چندگانه، اورت در نظر داشت تا پاسخي براي يك سوال قديمي در فيزيك بيابد. چرا مادهي كوانتومي بسيار غيرقابل پيشبيني و نامنظم رفتار ميكند. سطح كوانتوم، كوچكترين سطحي است كه علم بشريت تاكنون توانسته آن را كشف كند. تحقيقات فيزيك كوانتوم همزمان با معرفي اين مفهوم توسط مكس پلانك، آغاز شدند. تحقيقات پلانك در زمينهي تابش، نتايجي را حاصل داد كه با قوانين فيزيك كلاسيك همخواني نداشتند. اين كشفيات نشان ميدادند قوانين ديگري در طبيعت حاكم هستند كه در سطوحي كوچكتري از سطحهاي شناخته شده عمل ميكنند.

اصل عدم قطعيت هايزنبرگ


دانشمندان در دنياي كوچك و در عين حال عظيم كوانتوم، اتفاقات و رفتارهاي بسيار عجيبي مشاهده كردهاند. براي مثال، اجزاي موجود در اين سطح به صورت اجباري اشكال مختلفي به خود ميگيرند كه از آن جمله ميتوان به فوتونها اشاره كرد كه هر دو رفتار موج و ذره را از خود به نمايش ميگذارند. براي درك حد عجيب بودن اين اتفاق ميتوان از اين مثال استفاده كرد. فرض كنيد دوست خود را ميبينيد و در حالي كه با او حرف ميزنيد در يك چشم به هم زدن او فرم گازي به خود ميگيرد و در هوا پخش ميشود!

اين پديده را اصل عدم قطعيت هايزنبرگ مينامند. فيزيكدان نامي، ورنر هايزنبرگ، معتقد بود كه ما با مشاهدهي ذرات كوانتومي بر رفتار اين ذرات تاثير ميگذاريم. بنابراين ما هيچگاه نميتوانيم از اشياي كوانتومي و مشخصات آن مانند سرعت و جايگاهش، با اطمينان صحبت كنيم.

فوتون نه ذره است و نه موج بلكه هم موج است و هم ذره
اين ايده توسط موسسهي تفسير فيزيك كوانتوم كپنهاگ نيز تاييد شده است. نيلز بور به نمايندگي از اين موسسه بيان ميكند: اينگونه نيست كه اجزاي كوانتومي گاه در حالتي باشند و پس از چند لحظه حالت ديگري را تجربه كنند بلكه اين ذرات تمامي حالتهاي ممكن را در آن واحد داراست. يعني فوتون نه ذره است و نه موج بلكه هم موج است و هم ذره! مجموع تمامي حالتها براي يك ذرهي كوانتوم را تابع موج مينامند و موقعيتي كه ماده در آن تمامي حالتهاي ممكن را داراست، برهمنهي كوانتومي نام دارد.

بور بيان ميكند كه ما هنگام مشاهدهي يك ذرهي كوانتومي رفتار آن را تحت تاثير قرار ميدهيم. مشاهدهي يك ذره باعث ميشود حالت برهمنهي كوانتومي از بين برود و ذره مجبور به انتخاب يكي از حالتهاي تابع موج خود شود. اين نظريه ميتواند نتايج متفاوت بررسي يك ماده را توجيه كند چرا كه در هر يك از بررسيها ممكن است ماده حالت متفاوتي را براي خود برگزيند.

تفسير بور چه در زمان خود و چه در عصر حاضر مورد قبول و احترام دانشمندان است. اما اخيرا نظريهي دنياهاي چندگانهي اورت توجهات دانشمندان را به سمت خود جلب كرده است.

نظريهي دنياهاي چندگانه

هيو اورت جوان با اكثر مواردي كه بور مطرح كرده بود مشكلي نداشت و آنها را قبول ميكرد. او با بور در زمينهي برهمنهي كوانتومي و تابع موج موافق بود اما در يك مورد حياتي نظريهي وي را قبول نداشت.

بنابر نظر اورت، مشاهدهي اجزاي كوانتومي باعث تغيير حالت اين اجزا نميشود، اما اين مشاهده ميتواند شكافي در جهان ما ايجاد كند. جهان ما نسخههاي مختلفي به اندازهي حالتهاي موجود براي اين ذرات كوانتومي دارد. براي مثال فرض كنيد شي مورد بررسي دو حالت ممكن موج و ذره را ميتواند داشته باشد. پس بررسي نيز دو نتيجهي احتمالي دارد، شي مورد نظر يا يك ذره خواهد بود يا يك موج.

هنگامي كه يك دانشمند شيئي را مورد مشاهده قرار ميدهد، شكافي در دو جهان مجزا ايجاد ميشود. بنابراين دانشمندي در يك جهان اين شي را موج ميبيند و دانشمندي در جهاني ديگر همان شي را در حالت ذره. بنابراين با اين نظريه ميتوان حالتهاي مختلف ماده را نيز توجيه كرد.

اگر كاري را انجام دهيم كه يكي از نتايج احتمالي آن مرگ باشد، نسخهي ديگري از ما در جهاني موازي خواهد مرد
نظريهي دنياهاي چندگانه با اينكه عجيب به نظر ميرسد اما مفاهيمي وراي سطح كوانتوم دارد. اگر اين نظريه درست باشد و عملي چند نتيجهي ممكن و متفاوت داشته باشد، اگر آن عمل را انجام دهيم در واقع دنياها را جدا كرده و شكافي در آنها ايجاد ميكنيم. حتي اگر آن عمل را انجام ندهيم نيز اين اتفاق ميافتد چرا كه يكي از حالتهاي ممكن اتفاق نيفتادن آن عمل است. يعني اگر كاري را انجام دهيم كه يكي از نتايج احتمالي آن مرگ باشد، نسخهي ديگري از ما در جهاني موازي خواهد مرد! اينجا است كه بسياري اين نظريه را ناراحت كننده و عذابآور ميدانند.

همچنين اين نظريه خطي بودن زمان را زيرسوال ميبرد تاريخچهاي از جنگ ويتنام را در نظر بگيريد. در صورت صحيح بودن اين نظريه، هر عملي از اول جنگ چندين نتيجه خواهد داشت و هر نتيجهاي چندين و چند نتيجهي متفاوت ديگر. اين پيچيدگي باعث ايجاد تاريخچهاي پيچيده و عجيب در تاريخ بشريت ميشود.

اما يك فرد اطلاعي از نسخهي ديگر خود در جهانهاي موازي حتي پس از مرگ نيز نخواهد داشت، پس چگونه ميتوان اين نظريه را ثابت كرد؟ شواهدي براي وجود امكان درستي اين نظريه در حالت تئوري در حدود سالهاي ۱۹۹۰ ميلادي توسط آزمايشي بدست آمدند. به اين نوع آزمايشها، آزمايش ذهن گفته ميشود، كه به صورت تخيلي براي اثبات درستي و يا نادرستي يك نظريه، انجام ميگيرند. آزمايش مورد استفاده براي بررسي صحت اين نظريه، خودكشي كوانتومي نام داشت.

اين آزمايش بار ديگر توجهات را به سمت نظريهي اورت جلب كرد، نظريهاي كه براي ساليان دراز غلط انگاشته ميشد. چون نظريهي جهانهاي چندگانه در حالت نظري ممكن است، فيزيكدانان و رياضيدانها سعي دارند به عمق و مفهوم اين نظريه پي ببرند. اما مفهوم دنياهاي چندگانه تنها نظريهاي نيست كه سعي در توجيه جهان دارد و صد البته تنها نظريهاي نيست كه وجود جهانهاي موازي را مطرح ميكند.

دنياهاي موازي: جدا يا به هم چسبيده؟

نظريهي دنياهاي چندگانه و مفاهيم مطرح شده توسط بور تنها نظريهاي نيستند كه سعي در توضيح جهان ما دارند. در واقع حتي فيزيك كوانتوم نيز تنها زمينهاي از علم فيزيك نيست كه در اين مورد بحث ميكند. نظريههايي كه از تحقيقات فيزيك زيراتمي بدست آمدهاند نيز تا به حال رد نشدهاند. اين اتفاقات باعث شدهاند تا دنياي فيزيك نيز مانند علم روانشناسي تقسيم شود. هر يك از اين بخشها شرايط و چهارچوبهاي خاص خود را دارند همانگونه كه كارل جانگ، آلبرت اليس و سيگموند فرويد در علم روانشناسي چهارچوبهاي خاصي را جدا كردهاند.

از زمان شروع علم فيزيك، فيزيكدانها با استفاده از مهندسي معكوس سعي در درك اتفاقات داشتهاند. آنها پديدهاي را مشاهده كرده و سعي ميكنند در هر مرحله ريز و ريزتر به آن نگاه كنند و آن را مورد بررسي قرار دهند. با اين كار فيزيكدانها سعي دارند به كوچكترين جز يك پديده برسند. جزئي كه اميدوارند پاسخ تمامي سوالات خود را در آن بيابند.

پس از مطرح كردن نظريهي معروف نسبيت، آلبرت اينيشتين سعي داشت تا به يك سطح نهايي برسد كه بتوان پاسخ تمامي سوالات فيزيكي را در آن پيدا كرد. اين نظريهي فانتوم، نظريهي همهچيز نام دارد. فيزيكدانان فعال در زمينهي كوانتوم معتقدند آنها در آستانهي ارائهي نظريهي نهايي هستند اما ساير زمينههاي علم فيزيك اعتقاد دارند كوانتوم آخرين سطح ذره نيست و در نتيجه نميتواند نظريهي همهچيز را ارائه دهد.

اين فيزيكدانها توجه خود را معطوف به سطحي پايينتر از سطح كوانتوم به نام نظريهي ريسمان كردهاند و معتقدند پاسخ همهي سوالات را ميتوانند در اين سطح بيابند. آنچه كه به نظر شگفتيآور ميآيد اين مورد است كه فيزيكدانان زمينه نظريهي ريسمان در بررسيهاي نظري خود، به مانند اورت، معتقد هستند كه جهانهاي موازي واقعيت دارند.

جهان ما بر پايهي ۱۱ بعد مختلف قرار گرفته است
نظريهي ريسمان توسط فيزيكدان آمريكايي-ژاپني به نام ميشيو كاكو مطرح شده است. نظريهي او بيان ميكند كه پايهي تمامي مواد و حتي نيروها در سطحي زير سطح كوانتوم قرار دارند. اين پايهها در واقع ريسمانهايي هستند كه كواركزها را تشكيل ميدهند كه ذرات كوانتومي هستند. سطح اين ذرات بزرگ و بزرگتر شده و به سطح الكترونها، اتمها، سلولها و مولوكولها و اجزاي بزرگتر ميرسند. چه مادهاي از يك ريسمان ساخته خواهد شد و چه خواصي خواهد داشت؟ اين موارد همگي به لرزش ريسمانها بستگي خواهد داشت. اين روشي است كه جهان ما براساس آن ساخته شده و اين سازه بر پايهي ۱۱ بعد مختلف قرار گرفته است.

مانند نظريهي چندين جهان، نظريهي ريسمان نيز بيان ميكند كه جهانهاي موازي در واقعيت وجود دارند. بنابر اين نظريه، جهان ما مانند حبابي است كه در بين چندين جهان موازي قرار گرفته است. برخلاف نظريهي جهانهاي چندگانه، نظريهي ريسمان معتقد است كه اين جهانها ميتوانند با يكديگر ارتباط برقرار كنند. اين نظريه معتقد است كه نيروي جاذبه ميتواند بين جهانها جريان داشته باشد. زماني كه اين جهانها با يكديگر ارتباط برقرار كنند انفجاري مانند بيگبنگ ميتواند دوباره به وقوع بپيوندد.

در حالي كه فيزيكدانها ابزاري براي مشاهدهي ذرات كوانتومي كشف كردهاند اما تا به حال ذرات زيركوانتومي ريسماني مشاهده نشدهاند كه باعث ميشود نظريهي ريسماني در حد يك نظريه باقي بماند. اين عامل باعث ميشود بسياري آن را قبول نداشته باشند.

اما آيا جهانهاي موازي وجود دارند؟ بنابر نظريهي جهانهاي چندگانه چون ما هيچ راهي براي ارتباط با جهانهاي ديگر نداريم، نميتوانيم وجود آنها را نيز اثبات كنيم. نظريهي ريسماني نيز يكبار آزمايش شده كه نتايج منفي بودهاند اما دكتر كاكو همچنان معتقد است كه ابعاد موازي وجود دارند.

اينيشتين جهان ما به قدر كافي عمر نكرد تا بتواند نظريهي همهچيز را بسط دهد و به نتيجه برساند اما اگر نظريهي جهانهاي چندگانه صحيح باشد، اينيشتين در جهان ديگري زنده است و امكان دارد به نظريهي همهچيز نيز تا به حال دست پيدا كرده باشد!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۱:۰۰ توسط:sana موضوع:

معرفي ربات هاي تلگرام(Telegram bot)

در اين پست روبات هاي تلگرام رو معرفي ميكنيم كه هر كدوم يك كاري رو انجام ميدهند. مثلا روبات كليپي (Clippy) براي شما استيكر ميسازد…

1- Clippy@

Clippy رو ديگه همه ميشناسيم. عكس ميدي استيكر ميگيري (:

كليپي يك روباتي هست كه به صورت اتوماتيك و در كمترين زمان ممكن عكس هاي شما رو به استيكر تبديل ميكنه.

عكس هايي كه به اين روبات ميفرستيد بايد با پس زمينه يك دست باشند. مثلا بايد پس زمينه كاملا مشكي يا سفيد و يا هر رنگ ديگه اي باشه. در غير اين صورت استيكر شما زياد جالب نميشه!

براي پيدا كردن كليپي فقط كافيه يوزر(Clippy) رو در تلگرام سرچ كنيد و يا يوزر اونو به اين صورت (clippy@) در صفحه چت يكي از دوستاتون بنويسيد و روش كليك كنيد.

توجه: استيكر هايي كه كليپي براي شما ميسازه رو نميتونيد ذخيره كنيد و فقط ميتونيد فوروارد كنيد.

در سايت ما بيشتر از ۳۰۰ استيكر هست كه ميتونيد تهيه كنيد.

2- @yagobot

روباته ديگه اي هست كه قابليت هاي زير رو داره.

– وقتي لينك يه عكس يا يه عكس متحرك رو بهش ميديد،اون خودش عكس رو دان ميكنه و براي شما ميفرسته كه ميتونيد فوروارد كنيد.

– از كد هاي زير هم ميتونيد استفاده كنيد.

!img

!imdb

!gif (term)

!echo

!weather (tehran)

!google

داخل هر چي كه دوست داشتيد بنويسيد.

همچنين ميتونيد اين روبات رو توي گروه هاتون هم اد كنيد.

3- Jaconda@

Jaconda هم يك روبات هست كه عكس،عكس متحرك، فيلم، و… به صورت رندم براي شما ارسال ميكنه.

براي اين كار اول بايد روبات Jaconda رو اد كنيد بعد كد هاي زير رو براش بفرستيد.

/gif GIFs
/img tea
/g cinema
/video cats

همچنين ميتونيد اين روبات رو توي گروه هاتون هم اد كنيد.

4- @toucan

toucan اولين روبات متفكر ايرانى در تلگرام هستش.

با استفاده از اين روبات ميتونيد: نرخ ارز- نرخ سكه-وضعيت آب و هوا و… رو دريافت كنيد.

براي دريافت دريافت دستورات: help رو براش بفرستين.

بعدش اين پيامو ميده كه دستورات لازم توش نوشته شده.

دريافت نرخ سكه و طلا: sekke
دريافت نرخ ارز: arz
دريافت دستورات فوتبال: football
دريافت دستورات آب و هوا: weather
دريافت اوقات شرعي: owghat
دريافت نمونه دستورات متفرقه: other
اعتبار: credits
تماس با ما:
براي استفاده از توكان در گروه ها، آن را در گروه عضو كرده و پيام خود را با يك ! شروع كنيد.

5- @KraBot

KraBot اسم يه روبات ايراني ديگه با كلي امكانات جديد و جذاب هست.

براي دريافت دريافت دستورات: help! رو براش بفرستين.

برخي از امكانات اين روبات:

!qr تبديل متن شما به كد باركد خوان كيو آر
!۹gag تصوير تصادفي از سايت ۹گگ ✔️
!calc ماشين حساب ✔️
!dogify نوشتن متن دلخواه شما بر روي عكس سگ ✔️
!echo تكرار حرفهاي شما توسط ربات ✔️
!expand ترجمه لينك هاي كوتاه شده به نسخه اصلي ✔️
!pili كوتاه كننده لينك ✔️
!giphy دريافت تصاوير متحرك ✔️
!gif دريافت تصاوير متحرك ✔️
!google استفاده از موتور جستجوگر گوگل و ارسال نتايج به شما ✔️
!hackernews Show top 5 hacker news (ycombinator.com) ✔️
!say hello to {name} از طريق ربات به دوستان خودتون تو گروه سلام بدين ✔️
!id پيدا كردن شماره نام كاربري در تلگرام ✔️
!imdb {movie} نمايش نام فيلم و مشخصات آن در پيغام ✔️
!img جستجوي عكس از طريق سايت گوگل ✔️
!time نمايش ساعت محلي شهر مورد نظر ✔️
!translate ترجمه متن
!wiki جستجو از سايت ويكي پديا و ارسال نتيجه به شما ✔️


6- @farsijoke

farsijoke روباتي ايراني هست كه براي شما جك و داستان به صورت رندم ارسال ميكنه.

7- @hibourse

هاي بورس يك ربات ايراني ديگه كه اطلاعاتي مثل قيمت دلار،شاخص بورس ،پيشخوان روزنامه هاي كثيرالانتشار و … به شما ميده.براي شروع دستور !راهنما رو براش بفرستيد.

8- @cafechii

كافه چي يك روبات ايراني ديگه هست كه به شما يك كافه پيشنهاد ميده.(كافيه شما غذا يا نوشيدني دلخواهتون رو از ليست انتخاب كنيد تا به شما يه كافه پيشنهاد بده.)

يه قابليت ديگه كه كافه چي داره اينه كه بهش لوكيشن ميدي و اون نزديك ترين كافه رو بهتون پيشنهاد ميده.

مثال: !كافه ويونا

9- @charsoogh

چهار سوق هم يك روبات ايراني ديگه هست كه با جك ها و لطيفه هاش سرگرمتون ميكنه.ارسال فال روزانه،طالع بيني،لطيفه و جك،سخنان بزرگان و… از قابليت هاي اين روبات هست.

براي شروع دستور .help رو براش بفرستيد.

تمام دستورات چهارسوق با نقطه (dot) آغاز مي شود.

10- @Linuxbase

نام يك روبات ديگه با كلي امكانات هست.

يكي از امكانات اين روبات تبديل متن شما به عكس هست. مثلا شما براش يه نوشته فينگليش يا انگليش ارسال ميكنيد و روبات اون متن رو براتون به عكس تبديل ميكنه.

دستور اين كار !tex equation هستش كه به جاي equation كلمه مورد نظرتون رو وارد ميكنيد.

11- @ImageBot

براي اين ربات يك كلمه كليدي بفرستيد تا براتون يه عكس متناسب ارسال كنه!

12- @TriviaBot

دانش خودتون رو تست كنيد و در گروه ها با ساير دوستانتون رقابت كنيد!

13- @PollBot

براي راي گيري در گروه از اين ربات استفاده كنيد!

14- @RateStickerBot

استيكرهاي جديد پيدا كنيد و بهشون راي بديد!

15- @AlertBot

يك زمان مشخص تعيين كنيد تا اين ربات به شما يادآوري كنه!

16- @HotOrBot

رباتي جالب براي دوست يابي متناسب با شخصيت شما

17- @GithubBot

آپديت هاي GitHub رو دنبال كنيد!

18- @StoreBot

ربات هاي جديد پيدا كنيد و به آنها راي بديد! ( آموزش كامل اين ربات )

19- @BotFather

رباتي براي ساخت ربات و مديريت آن!!!! ( آموزش كامل اين ربات )

20- @HangBot

رباتي سرگرم كننده با بازي حدس كلمه! ( آموزش كامل اين ربات )

21- @emadbot

يك روبات ايراني سرگرم كننده با كلي امكانات.

22- @speechbot

يك روبات براي تبديل متن به وويس(صدا). متن رو با دستور(/speech Hello) بهش بديد و اون متن شما رو به صدا تبديل ميكنه.توجه داشته باشيد كه زبان فارسي رو پشتيباني نميكنه.

23- @strangerbot

يه روبات بامزه كه ميتونيد هر وقت حوصلتون سر رفت باهاش چت كنيد.

24- @getmusicbot

روباتي براي سرچ كردن موزيك،اسم موزيك مورد نظر رو به روبات ميديد و اون از سايت SoundCloud براي شما سرچ ميكنه و اگه خواستيد موزيك مورد نظر رو براي شما ميفرسته كه ميتونيد دانلودش كنيد.

25- @translate_bot

يك روبات براي ترجمه متون از هر زباني به هر زباني + پشتيباني از زبان فارسي.

دستور /translate_to fa رو بهش بفرستيد،بعد يه كلمه يا يه جمله انگليسي بهش بديد.

26- @movie_bot

يك روبات كه فيلم هايي بر اساس ژانر، سال انتشار و … به شما معرفي ميكنه.

27- @ratestickerbot

اين روبات به صورت رندوم به شما استيكر نشون ميده كه شما ميتونيد به اين استيكر ها امتياز بديد. همچنين ميتونيد استيكر هارو فوروارد كنيد براي هر كسي كه ميخوايد.


28- @lurakbot

يك روبات ايراني كه ليست كامل قيمت پروازهاي داخلي و پرواز هاي هواپيمايي رو بطور رايگان در اختيار كاربر قرار ميده.

براي مثال دستور لورك پرواز تهران به مشهد رو بهش بديد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۱۲:۵۰:۴۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل