بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

عروسي در جالب ترين مكانهاي دنيا + عكس

عروسي در جالب ترين مكان هاي دنيا + عكس


عروسي در مكان هايي كه اصلا فكرش را هم نمي كنيد برخي تجربه كرده اند تا هميشه اين پيوند مقدس را در خاطراتشان ثبت كنند.در اين ميان كساني هستند كه مكان هايي را براي برگزاري عروسي انتخاب مي كنند كه نه تنها در ذهن دوستان و آشناهايشان مي ماند بلكه شهرت جهاني نيز پيدا مي كند.

نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايت

برگزاري مراسم عروسي در معدن طلا همراه با تور شهر ارواح در نوادا-آمريكا- يك هزار و 182 پوند براي زوج هايي كه مي خواهند متفاوت باشند،هزينه دارد.در اين شهر،ساختمان هاي قديمي،انبار قديمي،ماشين ،اتوبوس و لوله هاي زنگ زده پشت صحنه عكس هاي عروسي زوج ها خواهد بود.

نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايتزوج هاي جوان در نياگارا-كانادا- مي توانند با الهام از فيلم هاي ترسناك و پوشيدن لباس هاي هالووين جشن خود را برگزار كنند.نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايتازدواج در غاركف شيشه اي در كرواسي در حدود 3 هزار و980 پوند هزينه دارد.نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايتازدواج در دنياي والت ديزني-فلوريدا- سوار بر بالوني كه تا 121 متر بالا رفته با چشم اندازي فوق العاده ،985 پوند هزينه دارد.نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايت
ازدواج در زمين فوتبال باشگاه بارسلونا-اسپانيا- احتمالا آرزوي هر فوتبال دوستي است.

نام: 1583925skevgafx4a.png نمايش: 8 اندازه: 3.5 كيلو بايتزوج ها با پرداخت 600 پوند براي ازدواج در ترن هوايي نيويورك ،ازدواجي هيجان انگيز را تجربه خواهند كرد .

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۶:۵۱ توسط:sana موضوع:

آنچه بايد درباره ي عطر بدانيم...

كسي نيست كه از بوي خوش لذت نبرد و آن را براي خودش نخواهد. اين روزها هر مركز خريد و ايستگاه مترويي يك غرفه ي فروش عطر دارد و اكثر عطرهاي روز را با قيمت هاي متفاوت به فروش مي رسانند. اصل يا تقلبي بودنشان هم مشخص نيست، اما برخي معتقدند كه براي هديه گزينه ي مناسبي است. در فرهنگ ما هم گفته مي شود عطر جدايي مي آورد. اما كلا درباره ي اين پديده كه از دوران باستان با زندگي انسان ها عجين شده است، چه مي دانيم؟ در اين مقاله زير و بم، انواع مختلف و نحوه ي استفاده ي صحيح از عطر را بيان نموده ايم.

تاريخچه

از طريق حفاري هاي باستان شناسي و متون باستاني كشف شده است كه عطر در برخي تمدن هاي اوليه ي بشري وجود داشته است. عطاري مدرن در اواخر قرن ۱۹ ام ميلادي و با تركيب تجاري عناصر معطر مانند وانيل با كومارين (ماده اي معطر با بوي وانيل) آغاز شد.

پيدايش عطر ابتدا از كشور مصر شروع شد،. عطر در زندگي مصريان نقش مهمي بازي مي كرد. تا آغاز عصر طلايي مصريان، عطر فقط در مراسم مذهبي براي خدايان يا فراعنه استفاده مي شد. به تدريج صمغ ها، خوشبو كننده ها و روغن هاي معطر از انحصار روحانيون خارج شد و مردم موظف شدند حداقل هفته اي يك بار از آن استفاده كنند. آب و هواي مناسب مصر، آنان را قادر ساخت از هند ادويه ها و مواد بودار زيادي مانند، زنجبيل، فلفل و چوب صندل وارد كنند. آنان هنوز نيز در توليد روغن اسانس عطر كه بخش مهمي از محصولات ياسمن دنيا را تشكيل مي دهد، جايگاه برجسته اي دارند.
حكاكي روي سنگ – مراسم ساخت عطر گل نيلوفر در مصر

حكاكي روي سنگ – مراسم ساخت عطر گل نيلوفر در مصر

يونانيان و روميان عطر را از مصريان گرفتند. نزد كرتيان نيز محبوب ترين گل ها سوسن و رز بود. آنان كه در ساختن روغن هاي گياهي مثل روغن زيتون و روغن بادام سررشته زيادي داشتند، روغن هاي برگرفته از گل هاي سوسن، رز، رازيانه و ريشه زنبق زرد را به اين صنعت افزودند. يونانيان اولين عطر مايع را ساختند، گرچه با عطرهاي امروزي تفاوت داشت. اين عطر ها، پودر هاي خوشبويي بودند كه بدون الكل با روغن مخلوط مي شدند. از آن جايي كه يونانيان در مصرف عطر افراط مي كردند، سولون در قرن ششم استفاده از عطر را در قانون ممنوع كرد تا در هزينه هاي وارداتي صرفه جويي شود، اما اين ممنوعيت، ديري نپاييد. تئوفراستوس آتني درباره بوهاي مختلف، روغن ها و منشأ گياهي آن ها و حتي اثر بوهاي مختلف بر خلق و خوي و تفكر بحث كرده است.
نقاشي رومي – ساخت عطر توسط فرشتگان

نقاشي رومي – ساخت عطر توسط فرشتگان

ايرانيان گذشته صنعت كنوني عطر را به هم پيوند دادند. پروسه استخراج روغن از گل ها به وسيله تقطير، توسط ابن سينا كشف شد. او ابتدا با گل رز شروع كرد. تا پيش از كشف او، عطرهاي مايع، مخلوطي از روغن و گياهان له شده يا گلبرگ هايي بودند كه بوي تندي داشتند. گلاب، لطيف تر بود و به زودي محبوب گشت.

ابزار تقطير

ونيز و فلورانس در دوره رنسانس مراكز عطر سازي بودند. كاترين دِ مديچي بعد از ازدواج با هانري دوم، پادشاه فرانسه، عطر سازش را از ايتاليا با خود برد. در اين دوران فرانسه به امپراتوري عطر تبديل شد و درباريان فرانسه كه عليرغم لباس هاي با شكوه و كلاه گيس هاي پودر زده به نظافت خود اهميت نمي دادند، به مصرف كنند گان اصلي عطر تبديل شدند.

كاترين دِ مديچي – ملكه ي فرانسه

در دوران انقلاب فرانسه اين صنعت افول كرد. در اين دوران، عطر جديدي به نام “گيوتين” در بازار عرضه مي شد كه منشأ آن ناشناخته است اما انقلابيون و “سن كلود ها” (مردم عادي) از آن استفاده مي كردند. با به قدرت رسيدن ناپلئون، صنعت عطر سازي دوباره شكوفا شد. شهر گراسه فرانسه بزرگترين مركز توليدكننده مواد اوليه عطر از نظر تجارت ياسمن، رز و پرتقال است كه از سال ۱۷۲۴ به اين كار اشتغال دارد.

غلظت

فرق اين محصولات تنها در ميزان غلظت عصاره روغني سازنده بوهاي مختلف است. بديهي است هر قدر غلظت عصاره روغني در يك بو بيشتر باشد، ماندگاري اش بيشتر خواهد بود.

غليظ ترين عصاره، عطر يا redolence نام دارد با غلظتي بين ۴۰-۱۵% خالص ترين و ماندگارترين بوها و در عين حال گرانترين نوع عطر است.
و بعد از آن به ترتيب، Eau de Perfume با غلظتي در حدود ۱۵-۷% رايج ترين نوع عطر است كه ماندگاري مناسبي دارد و به گراني عطر هم نيست.
ادو تويلت Eau de Toilette در حدود ۶-۱% غلظت و بوي ملايمي دارد كه ماندگاري زيادي هم ندارد و براي تمديد بوي آن بايد چندين بار در طول روز از آن استفاده شود.
آخر از همه ادوكلن Eau de perfume و در واقع همان ادو توالت Eau de Toilette است، بويي ملايم دارد و ماندگاري اش نيز همان اندازه است.

در After Shave هاي مخصوص آقايان كمترين مقدار عصاره روغني بكار مي رود به همين دليل دوام بويش از بقيه كم تر است.

چرا همه عطرها الكل دارند؟

زيرا الكل باعث مي شود بو روي پوستتان نمانده و از پوست شما متصاعد شود. بدون وجود الكل در عطر، شما تنها كسي خواهيد بود كه متوجه مي شويد عطر زده ايد.

انواع عطر

مجبوريم از همان معيار چشايي براي شناسايي نوع بوي عطر استفاده كنيم: “شيرين”، “تلخ”، “ترش”. چند رده ‌بندي‌ ديگر مانند انواع رايحه‌ ي گل ‌ها يا ميوه‌ ها يا حتي بوي چوب درختان و شكلات و توتون نيز وجود دارد. ولي اين سه نوع رايحه به اضافه ‌ي “سرد” و “گرم” ساده ‌ترين معيارهاي ما براي شناسايي عطر ها هستند. علاوه بر صفات “تند” و “ملايم” شايد بشود صفت‌ هاي “سنگين” يا “سبك” را هم به كار برد. برخي از عطر ها تركيبي از اين سه رايحه به اضافه ‌ي سردي و گرمي هستند مثلاً عطرهاي گرم و شيرين يا سرد و تلخ يا تند و شيرين با تندي و ملايمت‌ هاي مختلف.

عطرهاي گرم و شيرين و تلخ : مناسب براي فصول سرد يا مناطق سردسير

عطرهاي سرد و تلخ يا ترش : مناسب براي فصول گرم يا مناطق گرمسير و مجالس دوستانه

عطرهاي تند از هر نوع : براي ميهماني‌ ها و مجالس

نوع و فصل استفاده هم البته اول بستگي به ذائقه ‌ي بويايي شما دارد.


خانواده ‌هاي بويايي

به عنوان نقطه شروع براي تشريح يك رايحه از طبقه ‌بندي خانواده ‌هاي مختلف بويايي استفاده مي ‌شود، اما آن به تنهايي قادر به بيان خصوصيات خاص آن عطر نمي ‌باشد. طبقه‌ بندي سنتي از حدود ۱۹۰۰ ميلادي به وجود آمد. كه شامل هفت خانواده گل تنها، دسته گلها، شرقي، چوب، چرم، كاج و سرخسي (معطر) مي ‌شد، اما امروزه از طبقه ‌بندي مدرني استفاده مي ‌شود كه از سال ۱۹۴۵ ميلادي در پي پيشرفتهاي وسيع در تكنولوژي عطر سازي و همچنين تغييرات در سبك و مذاق مردم به وجود آمد:

گل ها: رايحه‌ هايي كه شامل بوي يك يا چند گل مختلف باشد.
سبز: اين رايحه احساسي نظير بوي چمن بعد از كوتاه كردن آنها، برگهاي سبز كه له شوند و يا خيار ايجاد مي ‌كنند.

آبي، اقيانوسي يا اُزوني: جديد ترين طبقه در خانواده عطر ها كه از سال ۱۹۹۱ ميلادي با توليد عطر Dune توسط Christian Dior وجود آمد. يك بوي بسيار تميز و مدرن كه منجر به توليد عطرهاي دو جنسيتي جديد (كه به طور مشترك توسط خانم‌ ها و آقايان استفاده مي‌ شوند) شده‌ است.

مركبات: يك خانواده قديمي در گروههاي بويايي كه حتي تا اين اواخر در ادوكلن‌ هاي خنك و تازه استفاده مي‌ شد. پيشرفتهاي جديد عملا ساخت مواد جديدي با رايحه‌ هاي مشابه در اين گروه را ممكن ساخته‌ است.

ميوه‌ اي: شامل عطري از ميوه ‌ها، به غير از مركبات مانند هلو،cassis (انگور فرنگي سياه، گونه ‌اي قره قات)، انبه، ميوه گل ساعتي، و غيره مي ‌باشد.

خوراكي: بويي با كيفيتي مانند “خوراكي” و يا “دسر”. اين بو شامل نت ‌هايي مانند وانيل، لوبياي تونكا (Tonka bean) و كومارين، و تركيبات مصنوعي طراحي شده با بويي شبيه به طعم غذا مي ‌باشد.

نت ‌هاي رايحه

مشابه با نت ‌هاي موسيقي، عطر ها نيز به داشتن سه گروه از نت‌ هاي گوناگون توصيف مي‌ شود كه يك رايحه هماهنگ به جود مي ‌آورند. اين نت ‌ها به مرور زمان آشكار مي ‌شوند، اولين بويي كه از عطر به مشام مي‌ رسد مربوط به نت بالايي مي‌ باشد. به دنبال آن نت مياني احساس مي ‌شود و در آخرين مرحله نت پايه خود را بتدريج آشكار مي ‌نمايد. اين نت ها با دقت و با توجه كامل به فرايند تبخير عطر به وجود مي ‌آيند.

نت بالايي: بويي است كه به محض استفاده از يك عطر به مشام مي‌ رسد. نت‌ هاي بالايي شامل مولكول هاي كوچك و سبكي هستند كه به سرعت تبخير مي ‌شوند. آنها در شكل گيري احساس اوليه يك فرد نسبت به آن عطر نقش مهمي ايفا كرده و در نتيجه در فروش آن عطر بسيار حياتي مي ‌باشند.

نت مياني: بويي است كه درست زماني كه نت بالايي در حال محو شدن مي ‌باشد خود را نشان مي‌ دهد. تركيبات نت مياني قلب يا بدنه اصلي يك عطر را تشكيل مي‌ دهند و به عنوان يك پوشش براي عدم احساس بوي نامطبوع اوليه نت پايه عمل مي ‌كنند. اين بوي ناخوشايند ابتدايي در نت ‌هاي پايه با گذشت زمان مطبوع و دل ‌انگيز مي ‌شوند.

نت پايه: هنگام محو شدن بوي نت مياني، نت پايه شروع به آشكار شدن مي كند. نت‌ هاي پايه و مياني يك عطر با يكديگر اساس عطر را تشكيل مي ‌دهند. نت ‌هاي پايه عمق و استحكام هر عطر را به وجود مي ‌آورند. تركيبات اين گروه از بو ها غني و عميق بوده و معمولا تا ۳۰ دقيقه بعد از استفاده به مشام نمي ‌رسند.

مواد معطر بر اساس فراريت و ضريب تبخير آنها (نُت‌هاي عطر) بوسيله فردي بنام پوشر يين ۱ تا ۱۰۰ طبقه‌بندي شده‌اند.
نت ضريب تبخير
نت هاي بالايي ۱ تا ۱۴ (بيشترين فراريت)
نت هاي مياني ۱۵ تا ۶۰
نت هاي پايه ۶۱ تا ۱۰۰ (كمترين فراريت)نقاط نبض

نقاط نبضي در محل هايي از بدن وجود دارد كه رگ ها به سطح پوست نزديك تر است. اين نقاط از خود گرما متصاعد مي نمايند كه موجب پخش شدن رايحه از روي پوست مي شود. عطرتان را در اين نقاط مانند، داخل مچ، زير گلو، پشت لاله ي گوش، روي سينه، پشت زانو ها و داخل آرنج بزنيد. با زدن عطر در اين نقاط در روز، عطر با گرماي بدن واكنش مي دهد و رايحه متصاعد مي نمايد.
عطر زدن كار راحتي است، تنها اسپري يا تر كنيد و اگر عطر تان جامد است، روي پوست بماليد. از ماليدن مچ ها روي هم خودداري نماييد، تا از شكستن رايحه جلوگيري كنيد.

برخي خانم ها عطر را در هوا اسپري كرده و از داخل آن نمايند. با اين كه اين روش موثر است، اما باعث هدر رفتن مقدار قابل توجهي از عطر مي شود، پس اگر عطر تان انجام اين كار خودداري نماييد.

هميشه پيش از پوشيدن لباس و زيورآلات عطر بزنيد. برخي عطر ها روي پارچه،يا شال تان) عطر بزنيد، حتما ابتدا عطر را روي قسمت هاي مخفي لباس بزنيد.عطر زدن به مو


آغشته كردن مو به عطر، راه عالي اي براي بر جا گذاشتن رايحه ي ملايم از خودتان است. مراقب باشيد تا عطر را به موي تازه شسته شده بزنيد، در غير اين صورت روغن هاي طبيعي (و هر ماده ي مصنوعي مو) روي بوي عطر تاثير مي گذارند. از آنجايي كه عطر حاوي الكل است و مي تواند ساقه ي موها را خشك كند، عطر را از فاصله ي دور به مو هاي تان بزنيد. يك يا دو بار اسپري از فاصله ي ۲۰ سانتي متري كافي است.


طولاني نمودن اثر عطر


چند حقه براي افزايش عمر رايحه روي بدن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر پوست خشك باشد، بو سريع تر از بين مي رود. استفاده از مرطوب كننده هاي بي بو روش بسيار عالي اي براي آماده نمودن پوست جهت انعكاس رايحه ي عطر است.

هم چنين مي توانيد با استفاده از وازلين روي نقاط مورد نظر و سپس اسپري عطر روي آنها، ماندگاري رايحه را افزايش دهيد. در اين حالت، قطره هاي عطر به جاي فرو رفتن در محفظه هاي پوست، به وازلين مي چسبد؛ كه باعث كاهش و يا از بين بردن نياز به زدن دوباره ي عطر در طول روز شود.
محصولات لايه اي از يك برند نيز يك راه موثر ديگر جهت افزايش تاثير گذاري عطر است. مي توانيد از ژل بدن معطر، لوسيون بدن و عطري كه همه داراي يك رايحه هستند، استفاده نماييد. تركيب محصولات به رايحه كمك مي كند تا در طول روز به بهترين نحو خود روي پوست باقي بماند.
نگهداري عطر

تركيبات عطر ها در صورت عدم نگهداري مناسب به علل زير مي ‌توانند كيفيت شان را از دست داده يا كاملا از بين بروند:


گرما
نور
اكسيژن
مواد آلي خارجي


نگهداري مناسب عطر ها به معني دور نگه داشتن آنها از گرما و نور شديد مي ‌باشد. يك بطري باز شده در صورتي كه درست نگهداري شود تا چندين سال مي ‌تواند كيفيت بوي خود را ثابت نگه دارد. اما وجود اكسيژن در فضاي بالاي بطري و همچنين عوامل محيطي در بلند مدت بوي عطر را تغيير خواهند داد.

بهترين شرايط نگهداري عطر ها اين ست كه در هنگام عدم مصرف در محفظه ‌هاي تاريك آلومينيومي و يا بسته بندي اصلي خود نگهداري شده و در دمايي بين ۳ تا ۷ درجه سانتي گراد نگهداري شوند. موزه (Osmothèque) كه يك مركز و موزه نگهداري عطر مي ‌باشد، عطرهاي خود را در محفظه‌ هاي آلومينيومي كه فضاي خالي آنها با گاز آرگون پر شده است، و در دماي ۱۲ درجه سانتيگراد نگهداري مي ‌كند. اگرچه خارج كردن اكسيژن از فضاي بالايي بطري‌ ها سخت مي ‌باشد اما استفاده از پاشنده ‌هاي اسپري نسبت به بطري ‌هاي در باز يا غلطكي كمتر عطر را در معرض اكسيژن قرار مي ‌دهد. بعلاوه اسپري ‌ها عطرهاي داخل بطري را از قاطي شدن و برخورد با گرد و خاك، خرده ريزه ‌ها و پوست كه مي‌ توانند كيفيت عطر را كاهش دهند دور نگه مي ‌دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۶:۳۹ توسط:sana موضوع:

وسيله ي جالبي براي كتاب خوانها

اين ابزار نشانه گذاري براي دوستداران كتاب در جنس هاي مختلف(پلاستيكي، فلزي، چوبي و مقوايي)، رنگ و اشكال متفاوت طراحي شده‌اند؛ شايد برخي از اين نشانه‌ها اغراق‌آميز باشند اما معمولاً كتاب دوستان بيشتر از اين وسايل استفاده مي‌كنند؛ اين نشانه‌ها مي‌تواند راه خوبي براي جلب برخي افراد به خواندن كتاب باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۶:۲۵ توسط:sana موضوع:

به ايراني بودنم افتخار مي كنم ❤

در بناهاي بزرگ جهان مانند ديوار چين دست نوشته هايي يافت شده كه اين عبارت در آن حكاكي شده ."اگر برده اي در هنگام كار آسيب ديد او را گردن بزنيد!"

يا بر روي اهرام مصر نوشته شده؛ ٰ "كارگراني را كه هنگام كار ،توان كار كردن را نداشتند از بدن آنان مثل مصالح در ساخت مصالح بهره ببريد.!!"

ولي در تخت جمشيد(پارسه) و در كتيبه هاي كشف شده نوشته شده:
"اگر كارگري در هنگام كار در اين بنا آسيب ديد موظف هستيم وسايل امرار معاش اورا تا پايان زندگانيش بي هيچ چشمداشتي فراهم و پرداخت كنيم ..."

هويت ما اين است ، ...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۶:۱۵ توسط:sana موضوع:

سرگرمي كودكان با تكنولوژيي جديد!!


«موف» يك دستبند متصل هوشمند است كه براي سرگرمي كودكان به طوري خاص طراحي و ساخته شده است. به غير از دستبندهايي كه براي پيدا كردن و ارتباط برقرار كردن با كودكان ساخته شده‌اند، اين دستبند كودك را سرگرم مي‌كند و كودك به غير از بازي با آن مي‌تواند از تخيلات خود استفاده كند.

موف از طريق بلوتوث به گوشي هوشمند يا تبلت متصل مي‌شود، داراي شتاب سنج و سنسور ژيروسكوپ است و با هر حركت مچ دست كودك، صدايي خاص بر روي دستگاه‌هاي هوشمند متصل توليد مي‌شود؛ در واقع كودك مي‌تواند با ژست نواختن گيتار، درام، تقليد از جنگجوهاي سامورايي و با استفاده از تخيل، خود را سرگرم كند. براي اين كار كودك يكي از 13 فعاليت‌هاي پيشنهادي دستبند را انتخاب مي‌كند و سي جلوه صوتي توليد مي‌كند.اين دستبند داراي برنامه‌اي خاص است و در حال حاضر با برنامه iOS سازگار است، داراي باتري است كه 30 ساعت مورد استفاده قرار مي‌گيرد و با قيمت 65 يورو به بازار عرضه شده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۶:۰۴ توسط:sana موضوع:

فقط كافيه بخنديد!!


فرادي كه نگرش سالم‌تري به زندگي دارند در شرايط استرس‌زا آسان‌تر مي‌توانند مشكلات و اضطراب‌ها را تحمل كنند.

خنده فقط آرامش بخش نيست، يك خنده كامل و از ته دل باعث مي‌شود ماهيچه‌هاي شكم و شش‌ها آرامش پيدا كنند؛ خنديدن مانند پياده‌روي است و به همان اندازه براي سلامت مفيد است و در واقع خنده يك نوشداروي طبيعي است.

«دكتر پچ» كه يك پزشك است مدت 40 از شغل خود دست كشيده است و لباس دلقك‌ها را پوشيده است تا بتواند بيماران را از طريق خنداندن آنها درمان كند؛ وي براي درمان بيماران اعم از بزرگسال و كودك نزد آنان مي‌رود و آنها را مي‌خنداند.

دكتر پچ مي‌گويد خنده مفهوم زندگي را بهتر مي‌كند و يك وسيله قدرتمند و رايگان است كه اثربخشي زيادي در همه چيز و در درمان بيماري دارد و بايد روح و جسم را با خنده جلا داد؛ وي معتقد است با خنده مي‌توان هر دردي را درمان كرد.

در بسياري از مطالعات، اثرات مثبت خنده بر روي بدن انسان مشاهده شده است و علاوه بر تأييد تمام مزاياي رواني، يك شفا دهنده است؛ la guélotologie (علم شفا بخشي با خنداندن) مزاياي فيزيولوژيكي بسيار جالب دارد و دلايل زيادي براي خنديدن وجود دارد كه بايد خنديد.

كاهش احساس درد

برخي محققان نشان داده‌اند پس از 10 دقيقه خنده شديد، احساس درد كاهش پيدا مي‌كند، چون وقتي ما مي‌خنديم برخي هورمون‌هاي درون‌زا (آندورفين) كه نوعي ماده شيميايي آرام بخش و مسكن طبيعي بدن است در حقيقت مانند مورفين عمل مي‌كند و توليد آن در زمان فعاليت بدني، هيجان، احساس درد و خوردن غذاهاي فلفلي به وجود مي‌آيد؛ اين ماده به خون مي‌رود و در نتيجه باعث كاهش درد مي‌شود.


تقويت سيستم ايمني بدن

آزمايش‌هاي متعدد به اثبات رسيده است كه خنده باعث تغييرات عصبي قابل توجهي از قبيل افزايش سلول‌هاي كشنده طبيعي است، اين سلول‌ها با كشتن تمام سلول‌هايي كه توسط يك عفونت، ويروسي شده‌اند از بدن دفاع مي‌كنند؛ يك خنده از ته دل مقدار ايمونوگلوبولين A را افزايش مي‌دهد.

بهبود عملكرد شناختي

به نظر مي‌رسد خنديدن باعث افزايش عملكرد فكري و توانايي ما براي حفظ اطلاعات است.


پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي عروقي

دوز روزانه يك خنده خوب اثرات قابل توجهي مانند ورزش بر روي سيستم عروقي دارد، خنده گردش خون را فعال مي‌كند و خطر مشكلات قلبي و عروقي به ويژه حمله قلبي را كاهش مي‌دهد.

افزايش ظرفيت ريه

خنده باعث مي‌شود ارگان‌هاي شكمي حركت كنند، به كشش ريه كمك مي‌كند، پاك كننده غشاهاي مخاطي است؛ هنگامي كه ما مي‌خنديم هوا با سرعت بيش از 100 كيلومتر در ساعت خارج مي‌شود و اين گردش هوا يك اكسيژن خوب به سلول‌هاي سراسر بدن مي‌فرستد.

از بين رفتن استرس و خستگي

خنده توليد اندورفين مي‌كند، مسكني كه سطح استرس را كاهش مي‌دهد.

خواب راحت شبانه

خنده روابط بين انسان‌ها را بهبود مي‌بخشد و اثرات مفيد در رابطه افراد دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۵:۵۳ توسط:sana موضوع:

با پلك زدن هم ميتوان پيانو زد !!


يك تيم دانشمندان از دانشگاه تسوكوبا در ژاپن با همكاري شركت «فاو» كه در ساخت دستگاه‌هاي مجازي متخصص است يك عينك مجازي ساخته‌اند؛ اين دستگاه نوعي بازي با چشم است و قادر به رديابي چشم‌هاست، به زبان انگليسي آشناست و حركت چشم را مي‌خواند. هدف اصلي اين سيستم، فعال كردن افراد معلول به نواختن پيانو است، مخصوصاً افرادي كه نمي‌توانند از دست‌هاي خود استفاده كنند.

كاربر براي دسترسي به يك رابط مجازي بايد عينك را به چشم بزند، بر روي صفحه نمايش نت‌ها نمايش داده مي‌شوند و از طريق مشاهده در آن دردسترس كاربر است، در مسيري كه چشم حركت مي‌كند و بر روي هر نقطه كه نت وجود دارد كاربر نگاه مي‌كند و پلك مي‌زند يك سيگنال MIDI از طريق كامپيوتري به شكل دگمه كه سمت راست عينك وجود دارد فرستاده مي‌شود.Yuja Kojima سرپرست و رئيس شركت «فاو» گفت: اين فناوري مي‌تواند فرصت‌هاي جديد براي هر انساني كمك كند. سازندگان اين عينك تصميم دارند عينك را در سراسر جهان و مدارس مخصوص معلولين پخش كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۵:۴۲ توسط:sana موضوع:

تنها هتل 8 ستاره جهان !!!

هتل كاخ امارات(Emirates Palace ) يگانه هتل هشت ستاره در جهان است كه همچون معجزه اي در دل كوير است.
به گزارش صبحانه، اين معماري عربي با استفاده از 40 تن طلا بنا شده است كه به اين ترتيب، بارديگر زندگي لوكس پادشاهان عرب را به رخ مي كشد.

هنگام ورود به اين هتل، شما مي توانيد تجمل و ويژه بودن فضاي آن را حس كنيد. هر اتاق همچون يك كاخ است. در لابي هتل، يك دستگاه خودپرداز براي فروش طلا وجود دارد كه در جهان يگانه است.

اين هتل، لوكس ترين و گران ترين هتل در جهان است كه با استفاده از 3 ميليارد دلار ساخته شده است. هزينه اقامت يك شب در اين هتل به 13 هزار دلار مي رسد.

نماي كاخ امارات، از دور مانند يك مسجد است. اين هتل داراي 8 دستگاه خودروي BMW 760 و دو دستگاه خودروي رولز رويس است كه براي جا به جايي مسافران به فرودگاه در نظر گرفته شده است.

اين هتل 394 اتاق دارد، قيمت آن به 600 تا 13 هزار دلار مي رسد كه 20 نوع خدمات اضافه ارايه مي دهد.

هر اتاق داراي 7 خدمتكار است كه 24 ساعت در حال ارايه خدمات هستند. تعداد كارمندان تا اندازه زيادي بيش از مهمانان است.

اين هتل همچنين داراي يك ساحل خصوصي است.

هر مهمان هنگام ورود به هتل يك لپ تاپ به ارزش 2500 دلار تحويل مي گيرد كه مي تواند از آن به عنوان كنترل روشنايي و يا تماشاي تلويزيون و غيره استفاده كند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۵:۳۰ توسط:sana موضوع:

دل آدم… چه گرم مي شود گاهي ساده…


دل آدم… چه گرم مي شود گاهي ساده… به يك دلخوشي كوچك…

به يك احوالپرسي ساده…

به يك دلداري كوتاه …

به يك “تكان سر”… يعني تو را مي فهمم …

به يك گوش دادن خالي… بدون داوري!

به يك همراهي شدن كوچك …

به حتي يك همراهي كردن ممتد آرام …

به يك پرسش :”روزگارت چگونه است ؟”

به يك دعوت كوچك به صرف يك فنجان قهوه !

به يك وقت گذاشتن براي تو…

به شنيدن يك “من كنارت هستم “…

به يك هديه ي بي مناسبت …

به يك” دوستت دارم “بي دليل …

به يك غافلگيري … به يك خوشحال كردن كوچك …

به يك نگاه …

به يك شاخه گل…

دل آدم گاهي چه شاد است …

به يك فهميده شدن درست !

به لبخند!

به يك سلام !

به يك تعريف… به يك تاييد به يك تبريك …!!!

و ما چه بي رحمانه اين دلخوشي هاي كوچك و ساده را از هم هم دريغ ميكنيم و تمام محبت و دوست داشتن مان را گذاشته ايم كنار تا به يك باره همه آنها را پس از مرگ نثار هم كنيم …

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۵:۱۹ توسط:sana موضوع:

كف‌بيني به روش علمي

رابطه انگشتان دست با رفتار تهاجمي و خطر ابتلا به بيماري‌ها
آينده افراد نه در كف دست كه روي انگشتانشان نوشته شده است و مي‌توان از نسبت طول انگشتان براي پيش‌بيني رفتار تهاجمي و خطر ابتلا به بيماري‌ها استفاده كرد.


به گفته پژوهشگران مي‌توان با نگاهي سريع به دست‌ها (و اگر بخواهيم دقيق‌تر بگوييم، نسبت طول انگشت حلقه و انگشت اشاره) اطلاعات زيادي را در مورد شخصيت و خطر ابتلاي فرد به برخي بيماري‌ها فهميد. البته، اين نسبت طول دو انگشت نيست كه اين مسائل را كنترل مي‌كند؛ و درواقع، اين مسائل هستند كه اين مقدار را تعيين مي‌كنند.

به گفته پيتر هارد، عصب‌شناس در دانشگاه آلبرتا، در پسرها «طي رشد جنيني، افزايش شديد تستسترون در ميانه سه‌ماهه دوم بارداري اتفاق مي‌افتد» كه به نظر مي‌رسد بر رفتار و سطح سلامتي جنين در آينده اثر مي‌گذارد. يكي از نتايج اين جريان شديد تستسترون كه به وضوح هم قابل مشاهده است، اين است كه انگشت حلقه به ميزان چشمگيري از انگشت اشاره بلندتر است.

تحقيقات دانشمندان هنوز به جايي نرسيده كه بتوانند با اندازه‌گيري طول انگشت، بروز بيماري خاصي را تشخيص دهند، ولي آنها شواهدي گردآوري كرده‌اند كه نشان مي‌دهد اين عدم تعادل هورموني دوران جنيني تا چه اندازه بر زندگي فرد اثر مي‌گذارد، از افزايش يا كاهش خطر ابتلا به برخي بيماري‌هاي خاص گرفته تا پيش‌بيني اين‌كه آستانه عصبانيت فرد چقدر بالا يا پايين است.

پژوهشگران به بررسي اين امر كه چه چيزي جرقه اين تغييرات هورموني را مي‌زند، ادامه مي‌دهند و جستجوي ارتباط آن را با سطح استرس، رژيم غذايي و قرار داشتن در معرض مواد شيميايي خارجي آغاز كرده‌اند.


چگونه مي‌توانيم نسبت انگشت خود را تحليل كنيم:
Fq<1 : پرخاشگري لفظي بيشتر
هرچه نسبت انگشت كوچك‌تر باشد، زبانتان تند و تيزتر خواهد بود. هم در مردان و هم در زنان، نسبت انگشت كوچك‌تر به معناي پرخاشگري بيشتر است.


Fq<1 : مهارت‌هاي ورزشي بيشتر
هرچه جريان تستسترون جنيني شديدتر باشد، نشان‌دهنده سطح موفقيت بالاتر در ورزش و همچنين جنگندگي ذهني بيشتر در ورزش است. در يك تحقيق، مشخص شد كه دانشجويان ورزشكار (زن و مرد) از نسبت انگشت كوچك‌تري در مقايسه با ديگر دانشجويان برخوردارند.


Fq<1 : حس جهت‌يابي بهتر
در زنان، نسبت انگشت مردانه‌تر متناظر با جهت‌يابي بهتر است و اين نتيجه‌گيري تأييدي است بر پژوهشي پيشين كه دريافته بود مردان حس شناخت فضايي بهتري نسبت به زنان دارند.


Fq<1 : افزايش رفتار تهاجمي جسمي
مردان با نسبت انگشت كوچك‌تر معمولاً بيشتر به دنبال دعوا مي‌گردند. زنان با شكل دست مشابه هم احتمال بيشتري دارد كه در صورت تحريك شدن، واكنش تهاجمي نشان دهند.


Fq<1 : خطرپذيري بيشتر
مرداني كه در دوران جنيني تستسترون بيشتري دريافت مي‌كنند و در نتيجه انگشت حلقه بلندتري دارند، خطرپذيرتر هستند. يك مثال: موفق‌ترين معامله گران اقتصادي، انگشت بلندتري دارند. به نظر مي‌رسد كه اين الگوهاي رفتاري فقط براي مردان صادق باشد.


Fq>1 : زانوهاي سالم‌تر
در مقايسه با كساني كه انگشتانشان طول برابري دارند يا انگشت اشاره بلندتري دارند، انگشت اشاره‌اي كه كوتاه‌تر از انگشت حلقه باشد مي‌تواند به‌خصوص در زنان نشانه خطر آرتروز استخواني زانو باشد.


Fq>1 : خطر بيشتر ابتلا به سرطان دهان
در تحقيقي كه فقط ميان مردان انجام شده بود، نسبت انگشت بالا (كساني كه دو انگشتشان طول برابري دارند يا حتي طول انگشت اشاره در آن‌ها بيشتر از انگشت حلقه باشد) در مردان مبتلا به سرطان دهان مشاهده شده است.


Fq>1 : خطر كمتر ابتلا به سرطان پروستات
در مردان با انگشت اشاره بلند و انگشت حلقه كوتاه، خطر سرطان پروستات 33 درصد كمتر است. اگر سن كمتري داريد، خطر حتي از اين هم كمتر است: 87 درصد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۵:۰۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم