بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

10 نمونه از عجايب جهان كه تا كنون نديده ايد

10 نمونه از عجايب جهان كه تا كنون نديده ايد

1. پاموكل (تركيه)به زبان تركي اين نام يعني: قلعه پنبه اي و به آساني مي توان فهميد كه چرا چنين نامي به آن اطلاق شده است. همچنين اين شگفتي طبيعي قسمتي از سايت شهر هايراپوليس (Hierapolis) در سوريه است و در طي قرنها اين دو به دليل نزديكي يكي شده اند. در واقع برخي از مقبره هاي قديمي در قبرستان شهر بخشي از منظره را تشكيل ميدهد. اين سايت داراي سنگهاي تراورتن و چشمه هاي آب گرم است. سنگهاي تراورتن ظاهري متحدالمركز دارند و با رنگ سفيد حريرگونه جلوه اي روحاني خلق كرده اند. چشمه هاي آب گرم در دهانه ها داراي رسوبات كربنات كلسيم هستند كه موجب تشكيل سازه هاي خارق العاده با ظاهري ارگانيك شده اند.
2. برج يخي كوه اربس (قطب جنوب)كوه اربس يكي از فعالترين آتشفشانهاي زمين است. اين كوه تقريبا 4 كيلومتر بالاتر از سطح زمين است و بخاطر درياچه گدازه هاي مذاب واقع در دهانه آتشفشاني در قله، ميان مجموعه هاي آتشفشاني مشهور است. بخار داغ آتشفشاني كه از تركها و شكافهاي صخره هاي آتشفشاني بيرون مي آيد سيستم پيچيده اي از غارهاي يخي در اطراف كوه خلق كرده است.
3. آبفشان فلاي (نوادا، ايالات متحده)

منظره اين آبفشان طوري به نظر مي رسد كه گويي از يك سياره ديگر يا يك فيلم علمي تخيلي به زمين آورده شده است. آبفشان فلاي يكي از پديده هاي نادر است كه در يك زمين شخصي واقع شده است. در سال 1916 مالكين زمين در جستجوي آب براي حاصلخيز كردن اين زمين بياباني بودند. آنها آب را يافتند و آن چشمه تا دهه ها جوشان بود. با اين وجود مته اي كه داخل ستون حفاري بود به ذخيره اي از آب برخورد كه منجر به تشكيل چنين آبفشاني شد.
4. صخره هاي كاشا كاتووه تنت (نيومكزيكو، ايالات متحده)


كاشا كاتووه تنت در نيومكزيكو، جايي است كه در آن صخره هاي قلمي فرسايش يافته اي وجود دارند كه از گدازه هاي آتشفشاني طي شش ميليون سال تشكيل شده اند. درحاليكه صخره هاي تشكيل شده از نظر شكل مشابهند اما به لحاظ ارتفاع متفاوت هستند. اختلاف ارتفاع بين چند فوت تا 90 فوت وجود دارد.
5. دره ماه (آرژانتين)


دره ماه، دره اي دورافتاده در آرژانتين است. اين دره با جرمهاي زمين شناسي ميخكوب شده كه از فرسايش باد شكل گرفته و سنگهاي ايستاده و تخته سنگهايي را موجب شده كه مدورند و شبيه گلوله هاي مرمري هستند. زمين دره كه روزي حاصلخيز بوده اكنون خشك است و داراي تعداد زيادي فسيل گياه و جانور است كه زيست شناسان علاقمند به دوره هاي تاريخي را به خود جلب كرده است.
6. دانكسيا لندفرم (چين)


اين پديده بي نظير زمين شناسي كه معروف به دانكسيا لندفرم است از برخي مناطق در چين قابل رويت است، مانند ژانگي در استان جانسو. دانكسيا كه يعني "ابر سرخ" بخشي از زمين است كه از سنگهاي ماسه اي قرمز رنگ تشكيل شده كه در طي زمان به كوهها و صخره هايي عجيب تبديل شده اند.
7. چشمه سحرآميز در پارك ملي چاپادا ديامانتينا (برزيل)


چشمه سحرآميز، واقع در پارك ملي چاپادا ديامانتينا، در 400 كيلومتري سالوادر، پايتخت ايالت باهيا قرار د ارد. اين چشمه عمق 120فوتي دارد و آب آن آنقدر شفاف است كه صخره ها و تنه هاي درختان قديمي در كف آن قابل رويت است. هنگاميكه خورشيد در سمت راست است نور از يك شكاف وارد ميشود و انعكاسي آبي رنگ ايجاد مي كند. دسترسي به اين درياچه به دليل حفاظت محيطي و اكوسيستم نادر و خاصش بسيار محدود است.
8. جنگل سنگي (چين)


جنگل سنگي نمونه زيبايي از توپوگرافي انباشت سنگ آهك است. صخره هاي آن از سنگ آهك درست شده و توسط آبي كه به سطح رخنه كرده شكل داده شده است. اين آب همه چيز را در اطراف از ميان برده به جز ستونها. اين جنگل از دوران سلطنت مينگ بعنوان اولين شگفتي طبيعي جهان شناخته شد.
9. وولينگيان، هونان (چين)


منطقه هونان مملو از مناظر چشمگير است و وولينگيان باشكوه يكي از بزرگترين جاذبه هاي آن است. اين جاذبه طبيعي از بيش از 3000 لايه انباشتي سنگ آهك تشكيل شده است. در اين مكان آبشارهاي زيبا و بزرگترين غار آهكي آسيا قرار دارد.
10. سالرد اويوني (بوليوي)


سالرد، يك بيابان نمكي انبوه در ميانه آلتيپلانو، يكي از مناظر تجسمي بوليوي است. اين مكان؛ بيابان هموار و وسيعي است كه نور خورشيد را چنان منكس مي كند كه با آسمان اثر تقارني ايجاد ميكند. در بيابان چندين درياچه با رنگهاي غير معمول وجود دارد كه علت آن وجود رسوبات معدني است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۰:۱۷ توسط:sana موضوع:

جاده مرگ، خطرناك ترين جاده جهان

جاده مرگ، خطرناك ترين جاده جهان


بنابر گزارش انجمن بين المللي سفرهاي امن جاده اي، عنوان خطرناك ترين جاده دنيا به جاده يونگاس در بوليوي آمريكاي جنوبي تعلق مي گيرد. اگر جاده هاي ديگر خطرناك به نظر مي رسيدند، پا گذاردن در اين جاده نوعي خودكشي محسوب مي شود. اين جاده دهه 1930 توسط زندانيان جنگ پاراگوئه ساخته شد. يونگاس با اسم مستعار "جاده مرگ" تنها مسيري است كه از اعماق جنگل آمازون و رشته كوه هاي بلند آَندز و دره هاي عميق آن مي گذرد تا دو شهر لاپاز و كورويكو را به هم متصل كند. رانندگي در طول مسير جاده يونگاس همانند رانندگي بر روي ترن هوايي است. در بعضي از نقاط ارتفاع جاده به 3600 متر از سطح دريا مي رسد حال آنكه دره اي با عمق 2800 متر به فاصله چند سانتي متر از كنار جاده قرار دارد و كوچكترين خطا باعث سقوط به آن دره عميق مرگبار مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۸:۳۹ توسط:sana موضوع:

10 ركورد طبيعي زمين

10 ركورد طبيعي زمين

جهان اطراف ما هميشه پر از رمز و راز بوده و بشر نيز همواره به دنبال كشف اين رمز و رموز طبيعت بوده است. در اين ميان 10 ركورد بارز طبيعت توجه زمين شناسان را بخود جلب كرده كه آنرا براي شما دوستان بيان مي كنم.

1. كوير لوت ؛ گرمترين نقطه ي زمين

در مورد گرمترين نقطه جهان بحث هاي بسياري وجود دارد. برخي صحراي العزيزيه ليبي كه بالاترين دماي ثبت شده در آن 58 درجه سانتيگراد است و برخي دره مرگ (Death valley) در كاليفرنيا با 56 درجه سانتيگراد را گرمترين نقطه جهان مي دانند. اما ماهواره ي سازمان ناسا در كوير لوت دماي 71 درجه سناتيگراد را نيز ثبت كرده است و كارشناسان معتقدند كه اين دما بالاترين دماي ثبت شده در جهان است.

2. قله چيمبورازو در اكوادور ؛ مرتفع ترين نقطه از مركز زمين
همه مي دانند كه قلعه اورست با ارتفاع 8848 متر مرتفع ترين قله و بلندترين نقطه جهان از سطح درياست اما آنچه خيلي ها نمي دانند اين است كه قله چيمبورازو با ارتفاع 6320 متر بلندترين نقطه جهان از مركز زمين است. قله چيمبورازو در نزديكي خط استوا حدود 2 كيلومتر نسبت به قله اورست، از مركز زمين دورتر است.

3. جزيره تريستان ؛ دور افتاده ترين جزيره مسكوني

جزيره تريستان در جنوب اقيانوس اطلس دورترين نقطه مسكوني در جهان و به قدري كوچك است كه فاقد فرودگاه مي باشد. اين جزيره 272 نفر جمعيت دارد كه تنها از 8 نام خانوادگي استفاده مي كنند. اين جزيره در دهه 1800 ميلادي به مستعمرات انگستان افزوده شده. ساكنين اين جزيره داراي كد پستي بريتانيا هستند و اگر از طريق اينترنت كالايي را خريداري كنند مدت ها طول مي كشد تا به دست آنها برسد. در صورتي كه قصد سفر به آنجا را داشته باشيد بايد بدانيد كه نزديكترين خشكي با آن 2000 مايل معادل 3218 كيلومتر فاصله دارد.

4. آبشار هاي آنجل ؛ بلندترين آبشار جهان
آبشار آنجل در ونزوئلا با ارتفاع 984 متر بلندترين آبشار جهان محسوب مي شود.

5. اويمايكن ؛ سرد ترين نقطه مسكوني روي زمين
اويمياكن روستايي است در سيبري واقع در روسيه با 800 نفر جمعيت. پايين ترين دماي ثبت شده در اين منطقه 71 درجه سانتيگراد زير صفر است و به همين دليل سردترين نقطه مسكوني جهان محسوب مي شود.

6. دره هاي بياباني ؛ خشك ترين نقطه جهان

حدود 2 ميليون سال است كه در دره هاي بياباني (dry valleys) واقع در آنتارتيكا بارندگي صورت نگرفته است و فاقد يخ، آب يا برف هستند.

7. عميق ترين نقطه اقيانوس ها

گودترين نقطه جهان چاله مارياناس (گودال ماريان) در اقيانوس آرام است. عميق ترين نقطه اين چاله حدود 11 هزار متر عمق دارد. اگر قله اورست را به درون اين گودال بيندازيم قله آن بيش از دو كيلومتر در اعماق اين اقيانوس فرو خواهد رفت. فشار آب در ته اين گودال 1000 برابر فشار در سطح درياست. در سال 1960 نيروي دريايي آمريكا زير دريايي را با دو سرنشين به كف اين گودال فرستاد. و آنها ماهي، خرچنگ و ديگر موجودات دريايي را در اعماق اين گودال مشاهده كردند.

8. مرطوب ترين ترين نقطه جهان

شهر Llore در كلمبيا بيشترين بارندگي سالانه در جهان را به خود اختصاص داده.

9. كوه تر (thor) در كانادا مرتفع ترين پرتگاه عمودي جهان

اين كوه كه در پارك ملي جزيره بافن در كانادا واقع است داراي پرتگاه عمودي به ارتفاع 1250 متر و زاويه 150 درجه است.

10. پست ترين نقطه جهان

بحر الميت با ارتفاع 422 متر پايين تر از سطح دريا، پست ترين ساحل جهان را دارد. اين درياچه در مرز اردن و فلسطين اشغالي واقع است. جاده دور اين درياچه نيز كم ارتفاع ترين جاده جهان محسوب مي شود. به دليل شوري بيش از حد آب (10 برابر بيشتر از درياي مديترانه) اين درياچه، هيچ موجود زنده اي در آن زندگي نمي كند، به همين دليل هم نام اين درياچه بحر الميت يا درياي مرده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۸:۲۹ توسط:sana موضوع:

بزرگترين سوراخ دنيا

بزرگترين سوراخ دنيا


گودال يا سوراخ بزرگ دين در نزديكي شهر كلارنس در باهاماس در كشور نيوزلند واقع شده است. اين سوراخ بزرگترين سوراخي است كهدر دنيا وجود دارد. عمق اين گودال بزرگ به 200 متر ميرسد كه آن هم توسط آب كاملا پر شده است. قطر ورودي اين گودال عظيم بين 25 تا 35 متر است كه پس ازورود به 100 متر هم افزايش مي يابد.

با توجه به عمق بالاي اين گودال و قرار گرفتن آن در آب هاي كم عمق و روشن ،تفاوت عمده اي بين رنگ اين بخش از دريا با بخش هاي ديگر وجود دارد.كشور نيوزلند از اين گودال به خوبي استفاده تجاري ميكند. اين كشور مسابقات جهاني شيرجه آزاد را در اين جا برگزار كرد زيرا اين مكان يكي از بهترين مكان ها براي غواصان و شيرجه زدن تا اعماق بالا مي باشد. در ادامه تصاويري از اين گودال عظيم را مشاهده ميكنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۸:۱۱ توسط:sana موضوع:

مردها احمق ترند يا زنها ؟؟؟؟؟؟

مجله همشهري دانستنيها - محمدرضا رجبي شكيب، پزشك و روزنامه نگار: يك اسم پرطمطراق برايش انتخاب كرده اند، «تئوري حماقت مردانه» و تلاش مي كنند انتقام تاريخي شان را از كروموزم ايگرگ بگيرند. غافل از اينكه اقتدار مردان بيدي نيست كه با اين بادها به لرزه بيفتد...
از شوخي كه بگذريم، همان طور كه در تازه هاي شماره قبل هم خوانديد گروهي از پژوهشگران، كه محض اطلاع تان هيچ خانمي هم بين آنها نبوده، مقاله اي در شماره ژانويه 2015 مجله BMJ منتشر كرده اند كه مي گويد:

1- مردان بيشتر از زنان گرفتار آسيب هاي ورزشي و تصادف و حوادث مرگبار مي شوند.

2- زمينه هاي فرهنگي و اقتصادي و اجتماعي در ايجاد اين مساله انكارناپذير است؛ اينكه مردان در مشاغل پرخطر بيشتر به كار گرفته مي شوند.

3- يك علت ديگر هم براي اين آسيب پذيري (يا خطرپذيري، يا اصلا بگو يك جور بلاهت) مردان هست و آن، ويژگي هاي مغزي آنهاست. اسم اين را محققان گذاشته اند The Male Idiotic Theory كه مخفف اش مي شود MIT. (فراموش نكنيد اين اسم يكي از معتبرترين دانشگاه هاي دنياست. انستيتو فناوري ماساچوست هم مخفف اش مي شود همين. بله)

چكيده اين نظريه اين است كه مردان بيشتر در معرض خطرند، چون احمق اند و احمق ها كارهاي احمقانه بيشتري مي كنند.

شايد نمونه هاي بسياري از اين حماقت ها را خود ما هم اطراف مان ديده باشيم. تا به حال چند راننده خانم با سرعت 160 كيلومرت را در بزرگراه هاي تهران متوقف كرده اند و چند راننده آقا را. يا در مقياس جهاني، تا به حال چند زمامدار زن: (آقاي عزيزي كه اين يادداشت را مي خوانيد، مي دانم در فكر شما چه مي گذرد. من هم با شما موافقم. مي گويم اينها در ذهن ملت هست. نگفتم كه درست است يا غلط برادر من.)

اما اگر تا به حال، اين فقط يك باور فمينيستي- پوپوليستي مي نمود، محققان عزيز جامه علم به آن پوشانده اند. آنها مدعاي شان را با بررسي برندگان جايزه موسوم به «جايزه داروين» در 20 سال اخير مطرح كرده اند. اين جايزه به كساني داده مي شود كه با انجام كاري احمقانه باعث مرگ يا عقيم شدن خود مي شوند. اما چرا اسم اش را گذاشته اند جايزه داروين؟ چون اين افراد با حذف ژن خود از ذخيره ژنتيكي بشر، بقاي درازمدت نوع انسان را تضمين مي كنند!

گزارشي كه بر مبناي اين تحقيق بامزه منتشر شده، نشان داده است در 20 سال گذشته از 318 برنده جايزه داروين، 282 برنده مرد و فقط 36 برنده زن بوده اند. يعني نزديك به 89 درصد جوايز داروين به مردان رسيده است.

مي خواهيد برندگان جايزه داروين را بشناسيد؟ اينها نمونه هاي خوبي هستند:

1- مردي كه براي رفتن به خانه سوار بر سبد چرخدار سوپرماركت شد و سعي كرد با بستن چرخ به پشت يك قطار به خانه برگردد. البته او به خانه نرسيد.

2- مرد تروريستي كه يك پاكت حاوي مواد منفجره را بدون تمبر كافي براي قرباني فرستاد، اما نامه برگشت خورد و حواسش نبود و خودش نامه را باز كرد.

3- دزدي كه سعي كرد مهار فولادي آسانسور را وقتي خودش در آسانسور بود بدزدد. او موفق نشد چون آسانسور به زمين سقوط كرد.

4- دو مرد مست كه در روتردام تصميم گرفتند بين دو ريل راه آهن دراز بكشند با اين فكر كه قطار بدون آسيب زدن به آنها از روي شان رد مي شود. يكي بين دو ريل خوابيد و ديگري كنار يكي از ريل ها در فاصله اي نزديك. اما كف قطار پايين تر و عرض آن بيشتر از آن چيزي بود كه فكرش را كرده بودند.

آقاي عزيز نويسنده اين مقاله، بحث علمي كرده اند و ضمن اينكه اعتراف كرده اند پژوهش آنها محدوديت هايي دارد از جمله اينكه ممكن است در انتخاب نامزدها و برندگان جايزه داروين نوعي سوگيري وجود داشته باشد، بر نقش عواملي مثل الكل هم تاكيد كرده اند كه شيوع مصرف آن در سطح دنيا، به وضوح در بين آقايان بيشتر از خانم هاست. محققان گفته اند الكل باعث مي شود مردان خود را «ضدضربه» ببينند و چوب اش را هم معمولا مي خورند.

با وجود همه اين محدوديت ها محققان مي گويند آنچه شگفت انگيز است، اين است كه مردان حاضرند به عنوان گذر از يك مرحله از زندگي به مرحله بعدي، براي كسب احترام اجتماعي يا فقط براي لاف زدن، خود را در معرض چنين خطرات غيرضروري اي قرار دهند.

به گفته محققان، شواهد متواتر (anecdotal) در تاييد اين نظريه وجود داشت، اما هيچ تحليل سيستماتيكي در زمينه تفاوت دو جنس در خطر كردن احمقانه انجام نشده بود تا اينكه آنها براي اين بررسي سيستماتيك پيش قدم شدند. ايده اصلي متعلق به «بن لندرم»، نوجوان 15 ساله اهل نيوكسل بوده؛ به اين پژوهشگر جوان، پدرش دنيس كه متخصص آمار است و دو پژوهشگر ديگر كمك كردند. به اين ترتيب، بن لندرم يكي از جوان ترين افرادي است كه تحقيق اش در BMJ منتشر شده است.

براي اينكه بيشتر به اين مطالعه ايمان بياوريد، اين نكته را هم در نظر بگيريد كه كميته داوران جايزه داروين خيلي دقيق هستند و بين حادثه و خطرپذيري احمقانه تفاوت قائل مي شوند. براي مثال، اگر كسي با اطمينان از اينكه اسلحه اي خالي است به سوي سر خود شليك كند، اما اشتباه كرده باشد و خود را بكشد، اين يك حادثه تلقي مي شود، اما اگر كسي به سر خودش شليك كند تا نشان دهد كه اسلحه اي پر است، اين فرد شايسته دريافت جايزه داروين است.

يعني برندگان اين جايزه واقعا كساني بوده اند كه خطر را ارزيابي نكرده بودند يا ارزيابي آنها از واقعيت بسيار مخدوش بوده است. اين را مي گويم كه خيال تان را راحت كنم بين «خطركردن احمقانه» با مثلا خطر ورزش هاي پربرخورد يا چتربازي تفاوت كيفي وجود دارد. خطركردن احمقانه يعني خطرپذيري نامعقول و بي معني. خطري كه تن دادن به آن فايده اي ندارد يا فايده اش آن قدر ناچيز است كه مي توان از آن صرف نظر كرد.

هرچند كه نشريه پزشكي بريتانيا يا همان BMJ، معمولا هر سال در شماره ويژه كريسمس يا همان نوروز خودمان (!) گزارش هايي اين چنين در قالب مقالات علمي، اما با نگاهي طنزآلود تهيه شده اند را منتشر مي كند،ولي من هرچه بيشتر فكر مي كنم، مي بينم كه اين نظريه خيلي هم بي ربط نيست. بالاخره ثابت شده تفاوت هايي حتي در آناتومي مغز زن ها و مردها وجود دارد. چه كسي مي تواند بگويد اين تفاوت ها همه اش به نفع آقايان است؟!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۸:۰۲ توسط:sana موضوع:

خواندني هاي كوتاه و جالب

سفرهاي بين شهري با سرعت مافوق صوت!
الون ماسك صاحب شركت اسپيس ايكس كه به سرمايه‌گذاري هاي كلان در زمينه ماجراجويي‌هاي علمي شهرت دارد اخيرا از طرحي خبر داده كه طي آن مسيري تونل مانند براي حركت كپسول‌هايي فوق مدرن حامل مسافران راه اندازي مي‌شود.
كپسول‌هايي كه در اين مسيرها به كار گرفته مي‌شوند با سرعت سرسام آور 1287 كيلومتر بر ساعت حركت مي كنند و اين يعني بالاترين سرعتي كه تاكنون براي جابجايي افراد بر روي زمين و در قالب سيستم حمل و نقل زميني ارايه شده است.
بر اساس طرح جاه طلبانه‌اي كه از سوي الون ماسك مطرح شده مسير حركتي اين سيستم نوين در حد فاصل سان فرانسيسكو تا لس آنجلس در غرب آمريكا راه اندازي مي‌شود.
مسافران درون كپسول‌هاي آلومينيومي مخصوصي نشسته و درحالي كه خيالشان از ايمني سيستم حركتي كاملا آسوده است تنها به مقصدي فكر مي‌كنند كه تا رسيدن به آن دقايقي بيشتر فاصله ندارند، هر چند مسافت زميني كه در اين مدت طي مي كنند شايد صدها كيلومتر باشد!
قرار است نسخه ويژه حمل مسافرين با هزينه 6 ميليارد دلار و نمونه مخصوص حمل خودروها با صرف بودجه 7.5 ميليارد دلار طراحي و ساخته شود.
اوج خلاقيت به كار رفته در اين نوآوري به شيوه حركت كپسول‌ها بر روي مسير طراحي شده مربوط مي شود جايي كه فاصله بسيار اندكي ميان زير كپسول و مسير وجود دارد. درحقيقت كپسول ها با استفاده از سيستم پيش رانش بر روي لايه اي از هوا سر مي خورند. بدين ترتيب حركت آنها با سرعتي فراتر از سرعت صوت خواهد بود.
اما چرا مسير بين سانفرانسيسكو و لس آنجلس براي راه اندازي فاز اول اين طرح انتخاب شده است؟ اين مسير يكي از پرترددترين مسيرهاي بين شهري در آمريكاست كه با استفاده از خودرو حدود 5 ساعت و نيم به طول مي‌انجامد اما با اين فناوري جديد مسافران حتي وقت تماشاي يك فيلم را هم نخواهند داشت چون سفرشان تنها 30 دقيقه به طول مي‌انجامد. فاصله اين دو شهر 613 كيلومتر است.
آسمان خراش هاي تاشو


خانه‌هاي پيش ساخته و تاشو مفهومي هستند كه چند سالي مي‌شود دانشمدان در حال كار بر روي آن هستند. اين خانه‌ها به گونه‌اي هستند كه مي‌توان در هر نقطه‌اي آن ها را گذاشت و در زمان بي‌استفادگي جمعشان كرد.

تا به حال محققان توانسته‌اند نمونه‌هاي ساده‌اي از خانه‌هاي كوچك و خانوادگي را بسازند اما به نظر مي‌رسد برخي طراحان پا را فراتر گذاشته و طرح‌هاي بسيار خاص از آسمان‌خراش‌هاي تاشو ارائه كرده‌اند.

"پيك كانلي" طراحي است كه به تازگي يكي از نمونه‌هاي اسمان‌خراش را رونمايي كرده است. "استخوان" نام اين طرح است كه نشان مي‌دهد حتي يك آسمان‌خراش نيز مي‌تواند در عرض يك سال ساخته شود و پس از آن هر بار كه نياز داشتيد مي‌توانيد تكانش دهيد.

در اين آسمان‌خراش همه نكات خانه‌سازي رعايت شده است براي مثال ديوارهاي آن با آخرين فناوري‌هاي صرفه‌جويي در هزينه خواهند بود. اين ديوارها در زمان باز و بست كردن به طرز عجيبي تا شده و روي هم قرار مي‌گيرند.

مفصل‌هاي اين ساختمان در گوشه‌هاي آن قرار دارد كه كمك مي‌كند به راحتي باز و بسته شود. اين در حالي است كه تا به حال ايده‌اي براي اين نوع برج‌ها ارائه نشده است. اين آسمان‌خراش‌ها همچنين با كمترين ميزان آلايندگي براي محيط زيست ساخته شده‌اند.

پردرآمدترين گربه دنيا

تا به حال به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه آيا يك حيوان خانگي هم مي‌تواند درآمدزايي كند يا خير؟ اگر اين سوال براي شما وجود داشته است بايد بگوييم كه واقعا يك حيوان خانگي هم مي‌تواند درآمد داشته باشد.

دو سال پيش فيلم جالبي از يك گربه اخمو در اينترنت پخش شد كه نزديك به 15.5 ميليون نفر آن را مشاهده كردند. پس از آن اين گربه اخمو بسيار معروف شد و كتاب‌هاي زندگي او به 15 زبان مختلف منتشر شد.

اين گربه تا به حال در تبليغات محصولات و وسايل مختلفي حضور داشته است و صاحب آن حتي از فيلم‌هاي مختلف او نيز درآمدزايي كرده است. اين گربه حالا به درآمد باورنكردني 64 ميليون پوند رسيده است كه عددي معادل 320 ميليارد تومان است.

صاحب اين گربه اخمو يك دختر 28 ساله است كه پيش از اين گارسون يك رستوران بود ولي حالا گربه‌اش درآمدي بيشتر از ستارگان بزرگ هاليوود دارد. او ديگر كار نمي‌كند و كارهاي گربه‌اش را مديريت مي‌كند.
اين گربه اخمو كه به نام "گرومپي" شناخته مي‌شود احتمالا تا چند ماه آينده يك نوع كاپوچينو خاص خود را نيز به نام "گرومپيچينو" وارد بازار خواهد كرد و احتمال فروش بالاي آن وجود دارد.

عجيب‌ترين كاربر اينستاگرام

شبكه اجتماعي اينستاگرام چند وقتي مي شود كه طرفداران بسياري پيدا كرده است. تعداد صفحات اين شبكه به سرعت در حال رشد است و مي‌توان صفحات گوناگون و عجيب بسياري در ميان آنها پيدا كرد كه امروز سراغ عجيب‌ترين آن رفته‌ايم.
عجيب‌ترين صفحه اينستاگرام را مي‌توان مربوط به يك اسكلت دانست. اين اسكلت كه در صفحه اي به نام @omgliterallydead فعاليت مي‌كند حالا به 150 هزار دنبال‌كننده رسيده است و در آن تنها مي‌توانيد عكس‌هاي اين اسكلت را در حالت‌هاي مختلف مشاهده نماييد.
او در تمام اين تصاوير در حال انجام كارهاي گوناگون است و تمام چالش‌هاي مختلفي كه در طول سال در اينستاگرام رواج داشته است را انجام داده است. اين صفحه ابتدا يك شوخي ساده ميان چند كارمند يك شركت بود كه كم‌كم تبديل به صفحه‌اي محبوب شد.
اين اسكلت هر روز تعداد دنبال كنندگانش را بيشتر مي‌كند و ممكن است تا چند ماه ديگر اين تعداد از مرز نيم ميليون نفر گذر كند. البته اين اسكلت سختي‌هايي هم دارد مخصوصا آنكه بدنش شكننده است و تا به حال حين عكاسي برخي از قسمت‌هاي بدنش شكسته است.
پيشرفته ترين گداي دنيا


متكديان سعي مي‌كنند با گدايي زندگي خود را بگذرانند. اين افراد معمولا در خيابان راه مي‌روند و به راه‌هاي مختلف درخواست پول مي‌كنند اما برخي نيز گدايي تبديل به شغلشان شده است.
"دايمن پريستون بوث" مردي است كه به عنوان پيشرفته‌ترين و شايد باهوش‌ترين گداي دنيا شناخته شود. وي هميشه در مراسم‌هاي رسمي كه افراد پولدار هستند حاضر مي‌شود و از آن ها درخواست پول مي‌كند. وي همچنين يك كارتخوان سيار دارد كه بتواند به ميزان لازم پول بگيرد.
اين گداي 37 ساله هميشه خودش را به مراسم‌هاي مهم در لندن مي رساند تا با فشار رسانه‌ها و به كمك دوربين مطبوعاتي از افراد مشهور پول بگيرد. ولي دقيقا زماني گدايي مي‌كند كه دوربين‌ها سمت يك هنرپيشه يا فرد خاص هستند و فرد مشهور نمي‌تواند مقابل رسانه ها پولي به او ندهد.
دوستان وي اعتقاد دارند او سالانه چندين‌بار به سفرهاي خارج از كشور مي رود و درآمد بسيار بالايي دارد. وي به خودش سختي مي‌دهد و در خيابان مي خوابد تا بتواند بيشتر مردم را تحريك به پول دادن بكند.

در سراسر لندن مغازه‌هاي مشهور يا رستوران‌ها و هتل‌هاي بزرگ وي را مي شناسند و چندين بار هم پليس اورا دستگير كرده است اما نتوانسته‌اند جرم دقيقي براي وي بدست بياورند و او همچنان آزاد است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۷:۴۷ توسط:sana موضوع:

عجيب‌ترين روش‌هاي خاكسپاري در دنيا

عجيب‌ترين روش‌هاي خاكسپاري در دنيا


خاكسپاري و دفن كردن مردگان در هر دين و مذهب يا هر سنتي وجود دارد اما تفاوت هاي بسياري ميان آن ها وجود دارد. از آنجايي كه سنت ها از ديرباز ميان قوم هاي مختلف وجود داشته اند و با توحه به متفاوت بودن طرز تفكر آن ها مي توانند بسيار عجيب و خاص باشند. در ادامه به برخي از عجيب ترين راه هاي احترام به مردگان در دنيا اشاره خواهيم كرد:


** سوتييكي از روش هاي عجيب در سنت هاي هند است كه در آن خودسوزي به همراه مردگان هدف اصلي است. در سنت هاي هند معمولا مردگان را مي سوزانند و سپس خاكستر مرده را به دست باد مي سپارند. " سوتي" روشي است كه در گذشته انجام مي شده و به همراه مرده يك فرد زنده نيز سوزانده ميشد براي مثال اگر مردي جانش را از دست داده بود همسر او نيز به همراه مرده سوزانده ميشد. اين روش اين روزها ممنوع شده است اما هنوز نشانه هاي از آن ديده مي شود.** تابوت هاي آويزان

اين روش يكي از عجيبترين روش هاي دفن مردگان است كه از گذشته هاي دور در چين وجود داشته است. در برخي از نقاط چين ميتوان تابوت هايي را مشاهده كرده كه به ديواره هاي صخره كوبيده شده و ميان زمين و آسمان باقي مانده اند. اين تابوت ها با افتخار به نمايش گذاشته شده اند و معمولا هر خانواده اي يك ديوار مخصوص در كوهستان دارد. اين تابوت ها به خاطر قديمي بودن گاهي نيز سقوط كرده و در برخورد با زمين متلاشي مي شوند.

** خاكسپاري آسماني

يكي از عجيب ترين روش هاي دفن كردن و احترام به مردگان در تبت انجام مي شود. در اين روش عجيب تبتي ها ابتدا با مرده خود خداحافظي كرده و سپس افرادي جسد او را تكه تكه مي كند سپس جنازه تكه تكه شده به بيابان يا دشت هايي كه پرندگان زيادي در آن زندگي مي كنند برده شده و غذاي لاشخورها مي شود. اين روش بيماري هاي مختلفي در دشت ها و جنگل ها به وجود آورده است اما هنوز هم با جديت دنبال مي شود.

** خاكسپاري در باتلاق

قبل از انكه طاعون تمامي اروپا را فرا بگيرد مردم اين قاره روشي عجيب براي دفن مردگان خود داشتند. آن ها جنازه ها را درون باتلاق انداخته و همانجا رها مي كردند. اين جنازه ها به مرور به درون باتلاق رفته و ناپديد مي شدند اما با گسترش طاعون و خطرهايي كه اين روش مي توانست داشته باشد ديگر به پايان رسيد و آن ها دريافتند كه بهتر است جنازه هاي خود را درون زمين قرار دهند.

** خاكسپاري درختي

در گذشته استراليا قاره اي عقب افتاده بوده است و با توجه به نبود دانش در مورد نحوه خاكسپاري درست آن ها جسدهاي خود را از درختان آويزان مي كردند. در اين روش هر جنازه اي روي درخت قرار مي گرفت يا از آن آويزان ميشد و سپس پرندگان بدن هاي آن ها را مي خوردند تا به استخوان برسد. استخوان ها نيز پس از مدتي به روي زمين افتده و از ياد مي رفتند.

** خاكسپاري وايكنگ ها

همانطور كه همه مي دانيم وايكنيگ ها قومي بودند كه در درياها بزرگ شده و به نوعي سلطه‌گر اين قسمت بودند به همين علت پس از مرگ نيز به آب ها مي‌رفتند. هر يك از وايكينگ ها كه كشته ميشد درون قايق‌هاي مخصوص گذاشته شده و به روي آب فرستاده مي‌شد اين قايق‌ها معمولا پس از مدتي مورد حمله درنده‌هاي دريا قرار مي‌گرفت و جنازه نيز نابود مي‌شد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۷:۳۵ توسط:sana موضوع:

10 اسلحه مرگبار دوران مدرن

10 اسلحه مرگبار دوران مدرن

علي‌رغم محكوم كردن خشونت، جنگ و استفاده از سلاح‌‌هاي كشتار جمعي، بسياري از قدرت‌هاي جهاني به بهانه‌ي تقويت قدرت دفاعي خود، سالانه ميليون‌ها دلار صرف ساخت تسليحات مي‌كنند.

با به زبان آوردن عبارت جنگ‌افزار، تصوير انواع اسلحه‌ها و تجهيزات سخت‌افزاري در ذهن بسياري متبادر مي‌شود، در حالي كه در دوران مدرن، علاوه بر موارد مرسوم، انواع ويروس‌ها، سلاح‌هاي ميكروبي و شيميايي نيز به‌عنوان تسليحات مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در ادامه به بررسي ۱۰ جنگ‌افزار مرگبار در دوران مدرن خواهيم پرداخت.

بمب‌ اتمي
با وجود گذشت سال‌هاي از پايان جنگ جهاني دوم و دستيابي بشر به فناوري ساخت بمب‌هاي اتمي، هنوز هم نمي‌ توان سلاحي را پر قدرت‌تر از بمب‌هاي اتمي يافت. پيشرفت انواع فناوري‌ها نيز نتوانسته سلاحي را به قدرت بمب‌هاي اتمي در اختيار انسان قرار دهد. بمب‌هاي اتمي موسوم به FatMan و LittleBoy كه به ترتيب روي ناكازاكي و هيروشيما پرتاب شدند، اولين و آخرين بمب‌هايي اتمي هستند كه در طول تاريخ بر عليه انسان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و نتيجه‌‌ي فاجعه‌بار آن نيز تا‌كنون و با گذشت چندين سال هنوز از اذهان بسياري پاك نشده است.

پس از پايان جنگ جهاني دوم، آمريكا همچنان به توليد اين دو بمب در آزمايشگاه لوس آلاموس ادامه داد. هم‌اكنون نيز تعدادي از اين بمب‌هاي اتمي در اين كشور تحت تدابير شديد حفاظتي قرار دارند و حتي معدوم كردن اين بمب‌ها نيز با خطرات زيادي روبرو است.

ويروس كايمرا
در افسانه‌هاي يونان باستان، موجودي كه تركيبي از بز، مار و شير است، با عنوان كايمرا يا به زبان فارسي، آميژه نام گرفته است. دانشمندان علوم ژنتيك نيز با توجه به افسانه‌هاي يونان، به ژن‌هايي كه ساختار DNA آن‌ها برگرفته از DNA ژن‌هاي ديگر و به بيان بهتر تركيبي از ژن‌هاي ديگر است، كايمرا مي‌گويند. بيويولوژي و استفاده از صنايع شيميايي و بيولوژيك نيز در تاريخ جنگ‌ سابقه‌ي طول و درازي دارد و از اين‌رو معرفي كردن يك ويروس به‌عنوان جنگ‌افزار كشنده چندان قريب نيست، چنانچه در جنگ هشت ساله‌ي ايران و عراق نيز شاهد استفاده از تسليحات شيميايي توسط رژيم صدام حسين بوديم و آثار آن نيز اين روزها در بسياري از جانبازان شيميايي مشخص است.

در سال‌هاي انتهايي دهه‌ي ۱۹۸۰ ميلادي و دوران شدت جنگ سرد، دانشمندان در شوروي سابق پروژه‌اي را با عنوان كايمرا در دست داشتند كه هدف از آن توليد ويروسي فوق‌العاده خطرناك و كشنده از تركيب دو ويروس آبله و ابولا بود. يقينا استفاده از چنين ويروسي براي آلوده كردن و از بين بردن خيل جميعي از افراد بسيار ساده‌تر و آسان‌تر از استفاده از انواع بمب‌ها و حملات هوايي و زميني است، چراكه ويروس پيش از آنكه بتوان اقدامي را براي مقابله با آن صورت داد، مي‌تواند جان ميليون‌ها انسان را بگيرد.

پهپاد Predator
پهپاد Predator از جمله‌ي تجهيزات نظامي بدون سرنشين است كه قابليت انجام ماموريت‌هاي شناسايي و همچنين حمل ۲۲۰ كيلوگرم تسليحات را براي هدف قرار دادن سوژه‌هاي زميني در اختيار دارد. همانطور كه گفتيم اين پهپاد علاوه بر امكان حمل تسليحاتي چون موشك‌هاي هل‌فاير، قادر است براي ماموريت‌هاي شناسايي نيز مورد استفاده قرار گيرد. ارزش چنين تسليحاتي به‌اين دليل زياد است كه در صورت بروز مشكل نيز خطري نيرو‌هاي انساني را تهديد نمي‌كند.ريل‌گان
ريل‌گان‌ها نيز همچون اسلحه‌هاي مرسوم مورد استفاده، در نهايت مرمي را از لوله‌ي تعبيه شده در اسلحه خارج مي‌كنند، اما تفاوت عمده‌اي در ساز و كار ريل‌گان با اسلحه‌هاي معمول مورد استفاده وجود دارد. در گلوله‌هاي معمول مورد استفاده، مرمي درون پوكه‌اي قرار مي‌گيرد كه از باروت و مواد انفجاري و چاشني در قسمت تحتاني تشكيل شده است، در حالي كه ريل‌گان به چنين گلوله‌اي نياز ندارد و تنها وجود مرمي كافي است، چراكه در اين اسلحه از ساز و كار انفجار براي پرتاب گلوله خبري نيست و لازم نيست تا مرمي از خان درون لوله‌ نيز عبور كند، بلكه در ريل‌گان از يك ساختار مغناطيسي براي خارج كردن مرمي استفاده مي‌شود. سرعت و قدرت ريل‌گان بسيار بيشتر از اسلحه‌هاي معمول است. براساس اطلاعات منتشر شده، ريل‌گان قادر است گلوله‌اي را با سرعت ۲٫۲۰۰ متر بر ثانيه پرتاب كند.اسنايپ XM2010
اگرچه اين اسلحه‌ي توانايي هدف قراردادن سوژه‌ها در فاصله‌ي بسيار دور را ندارد، اما از قابليت‌هايي برخوردار است كه محل شليك را كاملا مخفي مي‌كند. با استفاده از اين اسلحه حداكثر مي‌توان اهدافي را در مسافت ۱.۲ كيلومتري هدف قرار داد، با اين وجود قابليت جايجايي سريع به‌دليل وزن ۵.۵ كيلوگرمي، قابليت شليك گلوله بدون خارج شدن نور از لوله، شليك بدون توليد صدا، و همچنين مخفي كردن لوله‌ي گرم اسلحه مواردي است كه اين اسلحه‌ي تك‌تير‌انداز را از چشمان مسلح و غيرمسلح دشمن در ميدان نبرد، پنهان مي‌كند.ميني‌گان
اسلحه‌ي خودكار ۶ لول ميني‌گان يك اسلحه‌ي مرگبار است كه قادر است ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ دور در دقيقه چرخيده و گلوله‌هايي را تا يك كيلومتري شليك كند. وزن اين اسلحه‌ي خودكار و كشنده‌ در حدود ۴۷ كيلوگرم است، از اين‌رو حمل و نقل آن كار چندان ساده‌اي نيست، اما در صورتي كه ميني‌گان در جايي مستقر شود، نقطه‌‌اي از گلوله‌هاي اين اسلحه‌ در امان نخواهد بود. استفاده از ميني‌گان سابقه‌ي طول و درازي در نيروهاي نطامي دارد و از اين اسلحه مي‌توان روي انواع خودروهاي زرهي، هليكوپتر‌ها و قايق‌هاي تندرو استفاده كرد.

اين اسلحه براي اولين بار در سال ۱۸۶۰ ميلادي توسط ريچارد جردن توليد شده كه البته در آن زمان خبري از موتور الكتريكي براي چرخش اين اسلحه نبود و كاربر بايد با استفاده از يك اهرم دستي، اسلحه را به كار مي‌انداخت.

روبات مارس (MAARS)
روبات مارس يكي ديگر از تسليحات خطرناك و كشنده‌اي است كه توسط ارتش آمريكا مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اين روبات توانايي‌هاي مختلفي دارد كه از جمله‌ي آن مي‌توان به قابليت خنثي كردن بمب اشاره كرد. همچنين در كنار اين امكان، توسعه‌دهندگان قابليت سوار كردن انواع اسلحه‌هاي خودكار و نارنجك‌انداز را نيز روي اين روبات تعبيه كرده‌اند. موضوعي كه اين روبات را بيش از پيش كاربردي مي‌كند، امكان كنترل از راه دور اين روبات است كه بزرگ‌ترين مزيت آن جلوگيزي از هرگونه آسيب ديدن نيروي‌ انساني در ميادين نبرد است.

اين روبات را مي‌توان در مكان‌هايي مورد استفاده قرار داد كه امكان انفجار وجود دارد و از اين‌رو وارد شدن نيروي انساني به آن ممكن است بسيار خطرناك باشد. از جمله‌ي چنين مواردي مي‌توان به يورش داخل انواع ساختمان‌ها و درگيري‌هاي داخل مناطق سرپوشيده اشاره كرد. روبات مارس در زمان حركت كاملا بي‌صدا است و اين موضوع آن را به يك شبه تبديل كرده است كه دشمنان را غافل‌گير مي‌كند.

نارنجك‌انداز خودكار MK-19
نارنجك‌انداز خودكار MK-19 قادر است نارنجك‌‌ها را تا مسافت ۲ كيلومتري پرتاب كرد. نارنجك‌‌ها به خودي خود خطرناك هستند، اما در صورتي كه با سرعت بالا و از فاصله‌ي چند كيلومتري به طرف دشمن پرتاب شوند، شانس نجات دشمن بسيار اندك است. اين اسلحه بسيار سنگين‌وزن است و نمي‌توان از آن به‌راحتي استفاده كرد، اما اسلحه‌اي بسيار موثر است كه مي‌‌تواند در زماني كوتاه بدون صدا و نشانه‌اي خاص كه دشمن آگاه شود، اثرات مخربي را در جبهه‌ي دشمن از خود به جاي گذارد.


از اين اسلحه مي‌توان روي انواع خودروهاي زرهي استفاده كرد. با استفاده از نارنجك‌هاي ۴۰ ميلي‌متري مورد استفاده در اين اسلحه، ديوار‌ها و موانع مقاومتي از خود نشان نداده و مي‌توان به‌راحتي به اهداف پشت موانع دسترسي داشت. با توجه به اينكه مي‌توان نارنجك پرتاب شده را با چشم غيرمسلح نيز تعقيب كرد، امكان هدف‌گيري دقيق‌تر تنها پس از چند پرتاب وجود دارد. در زمان شليك نيز تنها يك صداي بم به گوش مي‌رسد كه از اين‌رو اپراتور مشكلي نخواهد داشت.

شات‌گان تهاجمي اَچسيون

اين اسلحه يكي از محبوب‌ترين گزينه‌هاي مورد استفاده در بازي‌هاي ويدئويي است. شات‌گان تهاجمي اچسيون براي اولين بار در سال ۱۹۷۲ ميلادي توسعه يافته و سپس در طول سال‌هاي بعدي بهبود پيدا كرده است. شات‌گان خودكار اچسيون بنابر ماهيت گلوله‌هاي مورد استفاده و قدرت تخريبي بالا در فاصله‌هاي نزديك، براي نبردهاي تن به تن در فاصله‌ي نزديك مورد استفاده قرار مي‌گيرد. يكي ديگر از قابليت‌هاي كاربردي اين اسلحه‌ي پرقدرت، امكان استفاده از گلوله‌هاي متنوع در محفظه‌ي نگهداري است كه آن را در عين قدرتمند بودن، به اسلحه‌اي منعطف بدل كرده است.

از جمله‌ي كاربردهاي اين اسلحه مي‌توان به پاكسازي انواع ساختمان‌ها اشاره كرد. همچنين پشتيباني از نيروي‌هاي خودي در زمان عبور از انواع گذرگاه‌ها و مناطق خطرناك نيز از جمله‌ي مواردي است كه اچيسون از آن سربلند بيرون مي‌آيد.قابليت حمل و وزن سبك، اچيسون را بسيار محبوب كرده است.

نارنجك‌انداز هوشمند XM25
تصوير اين نارنج‌انداز گوياي علت قرارگرفتن اين اسلحه در ليست ۱۰ اسلحه‌ي مرگبار است. علي‌رغم اينكه XM25 يك نارنج‌انداز است، اما از اندازه‌ي بسيار كوچكي برخوردار است كه آن را به يك اسلحه‌ي بسيار محبوب و نابودگر تبديل كرده است. يكي از القاب اين اسلحه Punisher يا تنبيه‌كننده است.

XM25 CDTE كه از سال ۲۰۱۰ در جنگ افغانستان نيز بصورت آزمايشي مورد استفاده قرار گرفته، از نارنجك‌هاي ۲۵ ميلي‌متري استفاده مي‌كند كه قابليت انفجار در نزديك هدف و روي هوا دارند. با استفاده از مسافت‌سنج موجود روي اسلحه مي‌توان فاصله تا هدف را اندازه‌گيري كرد. ارتش آمريكا براي بكارگيري رسمي از اين اسلحه در سال ۲۰۱۵ ميلادي برنامه‌ريزي كرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۷:۲۳ توسط:sana موضوع:

اختراعات كوچكي كه مشكلات بزرگ را برطرف ميكنند

اختراعات كوچكي كه مشكلات بزرگ را برطرف ميكنند

با اينكه اختراعات, زندگي امروزمان را نسبت به نسل هاي گذشته بسيار آسان تر كرده اند ولي بشريت هميشه به دنبال آسايش بيشتر بوده و خواهد بود. در اينجا مي خواهيم به تعدادي از اختراعات كوچك بپردازيم كه گاهي مشكلات بسيار بزرگي را براي ما حل مي كنند. اكثر اين اختراعات هنوز يا به توليد انبوه نرسيده اند و يا وارد كشور ما نشده اند ولي مطمئنا براي همه ي ما كاربردي خواهند بود. حتما تا به حال خوابيدن در ماشين را تجربه كرده ايد و به احتمال زياد هم اصلا دلنشين نبوده. خوابيدن بر روي صندلي ماشين هم باعث خشك شدن عضلات گردن و هم فشار به ستون فقرات مي شود و در اين زمان چه چيز بهتر از يك تشك بادي كه بر روي صندلي هاي پشتي قرار مي گيرد و پس از خوابيدن به راحتي مي توانيد باد آن را خالي كرده و در صندوق عقب ماشينتان بگذاريد.اين اختراع كوچك در كذشته استفاده ي بيشتري داشت و امروزه كه بيشترين بخش بسته هاي چيپس را هوا تشكيل مي دهد استفاده ي چنداني ندارد ولي خوب گاهي اوقات پيش مي آيد كه چيپس ها و پفك هاي بزرگي را مي خريم و مقدار زيادي از آن دست نخورده باقي مي ماند, در اين زمان به راحتي مي توانيد سر آن را بسته و در زمان ديگري مصرف كنيد.


اين اختراع يكي از محبوب هاي من در اين پست است. ديگر مجبور نيستيد در نزديكي پريز برق قرار بگيريد تا لپ تاپ و يا تلفن همراهتان شارژ شود. مي توانيد پريز برق را به هرجايي كه لازم است با خودتان ببريد البته اميدوارم همه ي جوانب احتياطي اين اختراع را در نظر گرفته باشند.


فرض كنيد صبح زود براي انجام ورزش صبحگاهي به پاركي مي رويد و علاوه بر قمقمه و يا شيكر (shaker ) پول و كليد خانه را هم همراه خودتان داشته باشيد و يا به باشگاه برويد مشغول به ورزش شويد. معمولا بطري آب هميشه در كنارتان خواهد بود ولي كليد و پول را مجبوريد در جيبتان گذاشته و اين خطر گم شدن آنها را افزايش مي دهد. با اين اختراع ساده همه را با هم در يك جا داشته باشيد.


واقعا پهن و جمع كردن اسباب بازي ها يكي از كابوس هاي روزانه ي والدين محسوب مي شود. در اينجا با كيسه اي آشنا مي شويم كه اين كار را به راحت ترين روش ممكن برايمان انجام مي دهدبا ديدن عكس زير شايد فكر كنيد با نايلوني روبرو هستيم كه سالم و يا فاسد بودن ساندويچ را نشانمان مي دهد ولي خير اينگونه نيست. اين نايلون بدين منظور طراحي شده كه ديگران با ديدن ساندويچ شما فكر كنند كه فاسد شده و از غذاي شما نخورند

اين هم يكي از ايده هاي مفيدي كه با استفاده از يو اس بي مي توانيد باتري هاي خودتان را شارژ كرده و در هزينه ها صرفه جويي نماييد


مطمئنا هيچكس دوست ندارد آشغال ها و گرد وخاك باقي مانده در جارو را با دستش جدا كند. اين وسيله ي ساده براي انجام همين كار ابداع شده است


وسيله اي براي استفاده ي راحت تر از بطري هاي بزرگ نوشيدني


فرض كنيد در يك روز ابري و پس از بارش باران به پاركي مي رويد تا دقايقي از هواي تازه ي آنجا استفاده كنيد ولي همه ي صندلي هاي پارك خيس هستند و جايي براي نشستن نيست. با اين نوع از صندلي مي توانيد با چرخاندن اهرم قسمت خيس را به زير برده و از قسمت خشكي كه باران نخورده استفاده كنيد


استفاده از شارژر ها و پريز هاي مختلف هم يكي از مشكلاتي محسوب مي شود كه همه ي ما با آن آشنايي كامل داريم. با اين گيره ي انعطاف پذير كه به ميزمان وصل مي شود به راحتي مشكل را حل كنيد.


با اين وسيله ي جالب هم پيتزا به راحتي به تكه هاي يك اندازه برش داده مي شود و هم عدالت بين همه ي كساني كه از پيتزا مي خورند برقرار مي شود و از دعواي احتمالي براي بدست آوردن تكه ي بزرگتر هم جلوگيري مي شود.


شايد با ديدن اين فنجان متوجه ي عملكرد خاص آن نشويد ولي اين فنجان با برش خاصي كه در قسمت پايين دارد از ريختن چكه هاي نوشيدني بر روي لباستان جلوگيري مي كند


همه ي ما دوست داريم كه وقتي بيدار مي شويم صبحانه ي كاملي بخوريم ولي آماده ي كردن صبحانه اي كامل نياز به حوصله و وقت زياد هم دارد. با اين وسيله, صبحانه اي لذيذ در مدت زمان كوتاهي برايتان آماده مي شود


دستيگره هايي زيبا براي تبديل قوطي هاي نوشيدني به ليوان
با اين ايده مي توانيد از دو طرف خميردندان ها استفاده كنيد و مطمئن شويد هيچ خميردندان استفاده نشده اي هدر داده نمي شود

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۷:۱۳ توسط:sana موضوع:

عجيب الخلقه ترين انسانهاي تاريخ

عجيب الخلقه ترين انسانهاي تاريخ

انسان شگفت انگيز‌ترين موجود جهان است. پيچيدگي‌ها و ساختار فوق‌العاده بدن انسان، او را از ساير موجودات متمايز ساخته است. گاهي ميان انسان‌ها نيز، مواردي يافت مي‌شود كه از بقيه متمايز بوده و بر اين شگفتي مي‌افزايد.
منظور از تمايز، از وجه ساختار بدن است. در طول ساليان دراز، انسان‌هايي با ساختاري متفاوت متولد شده و زيسته‌اند. در اين مقاله قصد معرفي معروف‌ترين انسان‌هاي متمايزي كه تاكنون در جهان زيسته‌اند داريم. قطعاً با ديدن اين موارد، ديدگاه تان نسبت به زندگي و انسان تغيير خواهد كرد.

فرانك لنتيني؛ مرد سه پا

فرانچسكو لنتيني در سال ۱۸۸۱ در منطقه روسوليني در سيسيل ايتاليا به دنيا آمد. وي در قسمت راست بدن خود يك پاي اضافي داشت كه از ستون فقراتش رشد كرده بود و يك پاي كوچك هم به صورت ناقص در پشتش وجود داشت.
اين اعضاي اضافي به دليل انعقاد ناقص قل دوم فرانك بود. نكته جالب توجه اين بود كه پاي سوم فرانك مانند دو پاي ديگرش عمل مي‌كرد و كاملاً سالم بود و مهم‌تر از آن اين بود كه فرانك داراي دو دستگاه تناسلي كاملاً مجزا بود. البته بعدها پاهاي فرانك رشد نامتعادلي داشتند، با اين حال وي مي‌توانست از هر ۳ پاي خود استفاده كند. خانواده فرانك از ۸ سالگي به آمريكا مهاجرت كردند و از همان زمان وي را به نمايش‌هاي خياباني و سيرك‌ها فرستادند. وي از اين راه پول فراواني به دست آورد و در طول عمر كاري خود با تمام سيرك‌هاي بزرگ آمريكا همكاري كرد. فرانك مانند بقيه مردم ازدواج كرد و صاحب سه فرزند كاملاً سالم شد و در ۸۵ سالگي درگذشت.

الا هارپر؛ دختر شُتُري


الا هارپر در سال ۱۸۷۰ احتمالاً در آمريكا متولد شد. مشخصه‌اي كه او را از ديگران متمايز مي‌كرد، ساختار زانوهاي او بود. زانوهاي الا برخلاف ديگران به عقب خم مي‌شد.وي به دليل ساختار زانوهايش مجبور بود چهار دست و پا حركت كند و به همين دليل به او دختر شتري مي‌گفتند. الا به دليل مشكلات مالي مجبور به پيوستن به سيرك‌هاي مختلف شد، اما پس از مدتي با مهيا كردن هزينه لازم، از كار در سيرك‌ها كنار كشيد و به تحصيل پرداخت.

پاسكال پينون؛ مكزيكي دوسر

پاسكال پينون در سال ۱۸۸۹ در مكزيك به دنيا آمد. شهرت پاسكال، به دليل وجود برآمدگي‌اي بود كه در بالاي سر وي قرار داشت و مانند يك سر كوچك بود.


در مورد شكل اين برآمدگي ابهاماتي وجود دارد. برخي بر اين باورند كه پاسكال هنگام كار در سيرك اين برآمدگي را كه يك غده بوده، با قراردادن قطعاتي زير پوست به شكل يك سر درآورده‌است. زيرا در مواردي به اين شكل، سرها از ناحيه بالاي جمجمه به يكديگر مي‌چسبند و نه مانند پاسكال از ناحيه گردن!


فني ميلز؛ بانوي پاگنده

فني ميلز در سال ۱۸۶۰ در انگلستان متولد شد. پاهاي فني از همان كودكي شروع به تورم كرد و وقتي وي به سن بلوغ رسيد، داراي پاهايي غول‌پيكر بود. او به تنهايي توانايي راه رفتن نداشت و براي اين كار از دوست خود "ماري برون" كمك مي‌گرفت. فني در سال ۱۸۸۵ خود را در موزه دايم به نمايش گذاشت و پس از آن نيز در نمايش‌ها و سيرك‌هاي مختلف حضور پيدا كرد.


در يكي از اين نمايش‌ها، چالشي راه‌اندازي شد و طي آن اعلام شد كه به مردي كه با فني ازدواج كند ۵ هزار دلار جايزه اعطا مي‌شود. اين چالش باعث شد مردان مجرد بسياري به نمايش فني بيايند و البته او پيشنهادهاي ازدواج بسياري نيز دريافت كرد. اما سرآخر با "ويليام برون"، برادر دوست و پرستارش ماري برون ازدواج كرد. البته ويليام جايزه ۵ هزار دلاري را دريافت نكرد. از سال ۱۸۸۷ كه فني صاحب فرزند شد، سلامتيش رو به افول نهاد و در سال ۱۸۹۲ از دنيا رفت.


ژان ژاك ليبرا؛ مرد دوگانه

ژان ليبرا، در سال ۱۸۸۴ در رم به دنيا آمد. از همان بدو تولد، برادر او ژاك ليبرا به شكم او متصل بود.آزمايشات نشان مي‌داد كه ژاك زنده‌است، اما با اين حال رشد نمي‌كند. ژان ازدواج كرده و صاحب ۴ فرزند سالم نيز شد. وي در سال ۱۹۳۶ از دنيا رفت.

ميرتل كوربين؛ زن ۴ پا

جوزفين ميرتل كوربين در سال ۱۸۶۸ در تنسي ايالات متحده متولد شد. وي از بدو تولد ۴ پا داشت. دوپاي وسطي وي ضعيف‌تر و اندكي كوچك‌تر بودند، اما با اين حال وي توانايي حركت دادن آنها را داشت.


او نيز از دوپاي اضافي خود استفاده كرد و از ۱۴ سالگي به نمايش‌ها و سيرك‌هاي مختلفي پيوست. ميرتل در ۱۹ سالگي ازدواج كرد و صاحب ۵ فرزند كاملاً سالم نيز شد. ميرتل در سال ۱۹۲۸ در ۶۰ سالگي درگذشت.


موريس تيه؛ شرك


موريس تيه در سال ۱۹۰۳ در روسيه و از پدر و مادري فرانسوي متولد شد. وي در ابتدا ظاهري مانند ساير مردم داشت اما از ۱۷ سالگي متوجه تورم عجيب دست و پاها و سرش شد. با مراجعه به پزشك مشخص شد كه موريس داراي سندرم آكرومگالي است و اين باعث تورم دست و صورت او شده‌است.تيه زندگي معمولي‌اي داشت، اما از ۳۵ سالگي و با توصيه يكي از دوستانش به "كشتي كچ" روي آورد. وي در سال ۱۹۴۰ در مسابقات سنگين وزن آمريكا عنوان قهرماني را به دست آورد و تا سال‌هاي متمادي و در دوره‌هاي مختلف از اين عنوان دفاع كرد. اين قهرماني‌ها موريس را به چهره‌اي محبوب بدل ساخت و همان زمان به او لقب "فرشته فرانسوي" دادند. وي در سال ۱۹۵۳ به دليل عارضه قلبي درگذشت. شخصيت كارتوني محبوب "شرك" از روي موريس برداشت شده‌است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۳۷:۰۴ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم