بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

گرانترين پروژه هاي فضايي

گرانترين پروژه هاي فضايي

رصدخانه فضايي گايا: 860 ميليون دلار

اين رصدخانه در سال 2013 توسط موشك روسي به مدار پرتاب شد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


فضاپيماي جونو: 950 ميليون يورو

جونو در ماه اوت 2011 به فضا پرتاب شد و در اكتبر سال 2016 به ژوپيتر مي‌رسد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


رصدخانه فضايي هرشل: يك ميليارد و 100 ميليون يورو
اين رصد خانه توسط ايستگاه فضايي بين‌المللي ساخته شده است و بزرگ‌ترين تلسكوپ مادون قرمز است كه تا كنون راه‌اندازي شده است.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


فضاپيماي گاليله: يك ميليارد و 200 ميليون يورو
توسط شاتل آتلانتيس حمل شد و در 18 اكتبر سال 1989 پرتاب شد و در 7 دسامبر 1995 به ژوپيتر رسيد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


طيف سنج مغناطيسي آلفا: يك ميليارد و 700 ميليون يورو
آلفا گران‌ترين ايستگاه فضايي بين‌المللي است كه با نام AMS-02 شناخته مي‌شود؛ اين دستگاه ضد ماده‌ها را در پرتوهاي كيهاني اندازه‌گيري مي‌كند.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


جستجوگر Mars Curiosity: دو ميليارد و 500 ميليون يورو
اين كاوشگر توسط ناسا به مريخ فرستاده شد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


كاسيني-هويگنس: 2 ميليارد و 800 ميليون يورو
اين فضاپيماي رباتيك در سال 1997 پرتاب شد و در سال 2004 به مقصد رسيد.


نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


ايستگاه فضايي MIR: سه ميليارد و 600 ميليون يورو
طولاني‌ترين پرواز در فضا را داشته است.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


گلوناس: 4 ميليارد و 30 ميليون يورو

توسعه گلوناس در سال 1976 آغاز شد و در سال 1995 تكميل شد.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


سيستم ناوبري ماهواره‌اي گاليله: 5 ميليارد و 400 ميليون يورو.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


تلسكوپ فضايي جيمز وب: 7 ميليارد و 560 ميليون يورو

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


GPS: ده ميليارد و 300 ميليون يورو
سيستم تعيين موقعيت جهاني يك گروه 24 ماهواره‌اي است، هر سال 500 ميليون يورو هزينه دارد. اين سيستم تقريباً بخشي از زندگي روزمره و ثابت شده است، نه تنها براي كاربردهاي نظامي بلكه زندگي روزمره مفيد است.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


پروژه فضايي آپولو: 21 ميليارد و 800 ميليون يورو

پروژه آپولو نه تنها يكي از معروف‌ترين در تاريخ فضايي است بلكه گران‌ترين نيز هست.

نام: 2.jpg نمايش: 3 اندازه: 2.8 كيلو بايت


ايستگاه فضايي بين المللي: 137 ميليارد و 600 ميليون يورو


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۲:۲۸ توسط:sana موضوع:

شخصيت شناسي سلفي بازها

شخصيت شناسي سلفي بازها

حتما اين روزها بارها و بارها ديده‌ايد كه در جمع‌هاي مختلف سلفي‌گرفتن باب شده است. عكس‌هاي سلفي (تصاويري كه توسط خود شخص از خودش گرفته مي‌شود) سبكي از عكاسي است كه امروزه به يك اپيدمي تبديل شده و بسياري از شبكه‌هاي اجتماعي محيط مناسبي براي انتشار سلفي‌ها به شمار مي‌روند، درنتيجه انتشار اين تصاوير به شكل باورنكردني در حال گسترش است.

ضمن اينكه گاهي مي‌بينيم بعضي افراد در انتشار سلفي‌ها زياده‌روي مي‌كنند و در هر شرايطي مي‌خواهند سلفي بگيرند. به نظر شما ويژگي‌هاي شخصيتي افراد در ميزان گرايش و علاقه‌مندي آنها به سلفي گرفتن چقدر تاثير دارد؟ دكتر سعيد آزادي‌عصر، روانشناس باليني و مشاور خانواده به شما مي‌گويد كه كدام شخصيت‌ها بيشتر به سلفي گرفتن علاقه دارند و لايه‌هاي پنهان شخصيت آنها را براي‌تان روشن مي‌كنند.

چه افرادي بيشتر سلفي مي‌گيرند؟

افراد با هر شخصيت و با هر ويژگي‌ فردي مي‌توانند به گرفتن سلفي علاقه داشته باشند. از آنجا كه سلفي گرفتن يك پديده نوظهور است و پژوهش و تحقيق خاصي مبني بر اينكه افراد با چه ويژگي‌هاي شخصيتي بيشتر به گرفتن سلفي روي مي‌آورند انجام نشده و اتفاق نظري در اين باره نيست، نمي‌توان به‌طور قطع در اين باره نظر داد اما احتمال مي‌رود افرادي كه خيلي به گرفتن سلفي گرايش دارند و به‌طور افراطي از آن استفاده مي‌كنند افرادي باشند كه مايلند ديده شوند و به نوعي دنبال جلب‌توجه براي ديده شدن هستند.گاهي هم افرادي كه مايلند ارتباط‌هاي مختلفي را تجربه كنند براي رسيدن به اين هدف‌شان از اين طريق وارد مي‌شوند. مي‌توان احتمال داد افرادي كه رگه‌هاي خودشيفتگي در شخصيت آنها غالب‌تر است به گرفتن سلفي تمايل بيشتري نشان دهند. احتمال دارد شخصيت‌هاي نمايشي و دوري‌گزين هم براي رسيدن به برخي خواسته‌هاي‌شان به اين كار روي بياورند. احتمال اينكه افراد با اعتمادبه‌نفس پايين هم به اين كار علاقه زيادي نشان دهند زياد است.

افراد توجه‌طلب با اعتمادبه‌نفس پايين

افرادي كه دوست دارند ديده شوند و مدام دنبال اين هستند كه توجه ديگران را به خودشان جلب كنند معمولا اعتمادبه‌نفس پاييني هم دارند. از اين رو اين افراد براي اينكه بتوانند توانمندي‌ها و حضورشان را در جمع مطرح و توجه و تاييد ديگران را متوجه خودشان كنند به كارهايي متوسل مي‌شوند كه سلفي گرفتن مي‌تواند يكي از آنها باشد. اين افراد معمولا عكس‌هاي مختلف با فيگورهاي متفاوتي از خودشان مي‌گيرند و آنها را در شبكه‌هاي اجتماعي متعدد به نمايش مي‌گذارند.

خودشيفته‌ها

افراد خودشيفته هم معمولا اعتمادبه‌نفس پاييني دارند و اين ضعف در اعتمادبه‌نفس را با رفتار خودشيفته‌مآبانه جبران مي‌كنند به اين شكل كه خودشان را محور همه چيز مي‌دانند و تنها ديدگاه‌ها، نظرات و تمايلات خودشان را قبول دارند و نهايت تلاش‌شان را مي‌كنند كه خودشان را برتر و بالاتر از ديگران نشان دهند. سلفي گرفتن مي‌تواند يكي از نمودهاي رفتاري‌ در افرادي كه خصوصيت خودشيفتگي در شخصيت آنها بارزتر است باشد به اين ترتيب كه آنها با گرفتن يك تصوير ساده از خودشان توجه ديگران را جلب كرده و سعي در نشان دادن و مطرح كردن خودشان در حضور ديگران مي‌كنند.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي افراد خودشيفته كنترل‌گري محيط است. اين افراد هميشه انتظار دارند بقيه تسليم نظرات، علايق و خواسته‌هاي آنها باشند. اين افراد معمولا دوست ندارند از ديگران نه بشنوند. هرگونه تاييد نشدن و نه شنيدن از جانب ديگران مي‌تواند آنها را ناراحت كند و به هم بريزد. گاهي اين ناراحت شدن به حدي است كه افرادي كه آنها را تاييد نكرده‌اند يا به آنها نه گفته‌اند را طرد مي‌كنند، گاهي هم به آنها عناد ورزيده و با آنها دشمني مي‌كنند. مثلا اگر يك نفر به آنها بگويد سلفي‌ كه از خودت گرفتي خوب نيست، يا به‌شدت ناراحت مي‌شوند يا سعي مي‌كنند خلاف آن را بگويند و به ديگران اثبات كنند عكسي كه گرفته‌اند ايده‌آل است.

افراد دوري‌گزين

شخصيت‌هاي كناره‌گير و دوري‌گزين هم ممكن است به سلفي گرفتن تمايل زيادي نشان دهند. اين افراد كمتر در جمع حضور پيدا مي‌كنند و اگر هم در جمعي حاضر شوند سعي مي‌كنند حتي‌الامكان ديده نشوند. عمدتا افرادي خجالتي و كم‌حرف‌اند، كمتر نظر مي‌دهند و اگر هم سوالي از آنها بشود خيلي كوتاه پاسخ مي‌دهند. اين افراد خيلي دوست دارند ديده شوند و مورد توجه قرار بگيرند اما چون در ارتباطات اجتماعي واقعي و زنده توانمند نيستند و هنگامي كه مستقيم ديده مي‌شوند اضطراب سراغ‌شان مي‌آيد، تمايلي به حضور فيزيكي در جمع ندارند و چون از حضور در دنياي مجازي احساس راحتي بيشتري دارند در شبكه‌هاي اجتماعي پررنگ‌تر حاضر مي‌شوند.

درواقع آنها براي جبران اين ضعف و كمبود سعي مي‌كنند خودشان را در دنياي مجازي مطرح كنند. از اين رو احتمال اينكه عكس‌هاي زيادي از خود بگيرند و براي نمايش در شبكه‌هاي اجتماعي قرار دهند بسيار زياد است. درواقع گرفتن سلفي روش غيرمستقيمي است كه باعث مي‌شود اين افراد احساس كنند در جمع هستند و ديده مي‌شوند، اما نه به‌طور مستقيم.

به دنبال آخرين مد

چند وقتي است كه سلفي گرفتن مد شده شايد به اين دليل كه گوشي‌هاي جديد اين امكان را براي آنها فراهم مي‌كند. دسته‌اي از افراد وقتي مي‌بينند بقيه اين كار را مي‌كنند بدون هيچ هدف و انگيزه‌اي آنها هم براي خالي نبودن عريضه دست به سلفي گرفتن مي‌زنند و آنها را به معرض نمايش مي‌گذارند.

مدگرايي مي‌تواند ناشي از كنجكاوي يا تمايل اجتماعي ساده كه طبيعت هر فردي است باشد، اما بعضي افراد بدون هيچ آگاهي، هدف و انگيزه‌اي صرفا از يك الگو پيروي مي‌كنند و گرايش خام و كوركورانه‌اي دارند تا هر چه را كه مد مي‌شود دنبال كنند. افراد هرقدر هويت پخته‌تر و قوي‌تري داشته باشند مدگرايي در آنها هدفدارتر و انتخابي‌تر خواهد بود. اين افراد هر الگو و مدي را قبل از بررسي و مطالعه پيروي نمي‌كنند. آنها بعد از رسيدن به آگاهي و شناخت در صورت ارزشمند بودن و احساس نياز كردن دست به انتخاب مي‌زنند.

برعكس افرادي كه بدون هيچ هدفي و به‌طور افراطي از مد پيروي مي‌كنند هويت‌هاي شخصيتي ضعيفي دارند و با مدگرايي در خود هويت ايجاد مي‌كنند. درواقع اين افراد سعي مي‌كنند با گرايش به گروه‌ها، گرايش‌ها، الگوها و مدهاي مختلف خلأهاي هويتي خود را پر كنند.راه فرار از سلفي

گاهي ممكن است در جمع يا گروهي قرار بگيريم و يكي از افراد گروه اقدام به گرفتن سلفي دسته‌جمعي كند. اگر در چنين شرايطي مايل به سلفي‌گرفتن نيستيد، بايد همان لحظه موافق نبودن‌تان را اعلام كنيد و از كسي كه مي‌خواهد عكس بگيرد خواهش كنيد اجازه دهد شما از جمع آنها خارج شويد و بعد عكس بگيرد.

بهترين و مناسب‌ترين واكنش در چنين موقعيتي واكنش آني و قاطعانه است. نبايد نگران باشيد كه ممكن است با مطرح كردن عقيده و خواسته‌تان ديگران ناراحت شوند. افراد بايد بتوانند در چنين موقعيت‌هايي توانايي نه گفتن را داشته باشند. اين يك مسئله شخصي است و حق شماست كه نظرتان را در اين باره بگوييد.

با مخالفت افراد چه كار كنيم؟

اگر شما مايل به گرفتن سلفي دسته‌جمعي نباشيد بعد از اينكه مخالفت‌تان را با گرفتن سلفي در جمع نشان مي‌دهيد و از اين كار خودداري مي‌كنيد با واكنش‌ها و عكس‌العمل‌هاي متفاوتي مي‌توانيد روبه‌رو شويد. معمولا در اين موقعيت‌ها برخورد افراد خشن، تند و اجباري نخواهد بود و كمتر پيش مي‌آيد كه كسي را مجبور به سلفي گرفتن كنند.

بيشتر برخوردها در ابتدا محرك و تهييج‌كننده است و با عباراتي ساده سعي مي‌كنند فرد را در معذوريت قرار دهند كه آنها را همراهي كند. مثل اينكه؛ «بابا اينكه چيز زياد مهمي نيست.»، «زياد سخت نگير.»، «مگه از چيزي مي‌‌ترسي كه واكنش نشون مي‌دي.» يا ممكن است از اين در وارد شوند كه «تو آگاهي نداري»، «اين يه چيز عاديه و سعي كن به‌روز باشي»، «امل‌بازي در نيار» و. . . مناسب‌ترين واكنش اين است كه شما اعتمادبه‌نفس‌تان را حفظ كرده و اصطلاحا به كرسي بنشانيد.

در برابر صحبت‌ها و نظرات آنها دست به توجيه كردن نزنيد. در چنين مواقعي بايد توانايي نه گفتن را داشته باشيد. در كمال خونسردي روي نظرتان پافشاري كرده و رك و صريح بگوييد: «چون علاقه‌اي به اين كار ندارم ترجيح مي‌دهم آن را انجام ندهم.» توجه داشته باشيد كه رك‌گويي با بي‌احترامي متفاوت است. فرد در عين اينكه ادب و احترام اجتماعي را رعايت مي‌كند، حق شخصي را براي خودش محفوظ نگه مي‌دارد.

خلاقيت به خرج دهيد

سلفي گرفتن مثل خيلي از پديده‌هاي نوظهور همانطور كه مي‌تواند جنبه‌هاي منفي داشته باشد، مي‌تواند جنبه‌هاي مثبت، مفيد و سازنده هم داشته باشد. هر فردي اگر به سهم خود هنگام سلفي گرفتن خلاقيتي به خرج دهد هر عكس سلفي مي‌تواند يك پيام آموزشي در بر داشته باشد.

بهتر است هنگامي كه سلفي مي‌گيريم صفات و رفتار پسنديده را نشان دهيم، مثلا يك نفر در سلفي خود آراستگي يا لبخند توأم با مهرباني را نشان دهد، اين‌گونه به مخاطب يك انرژي مثبت را منتقل يا يك انديشه و پيام مثبت و آموزنده را القا مي‌كند. اگر اين جنبه‌ها را در سلفي گرفتن در نظر بگيريم و پشت هر سلفي يك هدف وجود داشته باشد، مي‌توانيم آن را به يك پديده مثبت بشري تبديل كنيم كه افراد به وسيله آن بتوانند به يكديگر نيرو، انرژي و الگوهاي مثبت ارائه دهند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۲:۱۸ توسط:sana موضوع:

باديگاردهاي معروفترين چهره هاي دنيا را بشناسيد

باديگاردهاي معروفترين چهره هاي دنيا را بشناسيد

رفت و آمد آدم معروف‌هاي دنيا در خيابان‌ها و اماكن پر رفت‌وآمد شهر، زمين تا آسمان با قدم زدن من و شما تفاوت دارد چراكه نه از شر دوربين‌هاي خبرنگاران در امان هستند، نه از هجوم طرفداران و حتي دشمنان‌شان در مكان‌هاي عمومي. ستاره‌هاي دنياي فوتبال، سينما، مد و موسيقي سال‌هاست براي برقراري امنيت خود با باديگاردهاي مخصوص پا به شهر مي‌گذارند و ماهانه مبالغ كلاني را براي محافظت از خود هزينه مي‌كنند. در اين شماره با نگاهي به معروف‌ترين ستاره‌ها و محافظان شخصي‌شان جزئيات بيشتري از زندگي اين ستاره‌ها با باديگاردهاي‌شان به دست مي‌آوريم.محافظ خانواده خوش‌تيپ بكهام

خانواده دو نفره بكهام با به‌دنيا آمدن فرزندان‌شان خيلي زود به يكي از پراخبار‌ترين خانواده‌هاي هنري و مشهور تبديل شدند. خانواده‌اي كه تا پيش از بزرگ‌تر شدن سه پسر و تنها دخترش به جز مواردي استثنايي در بيشتر اماكن بدون محافظ ظاهر مي‌شدند اما درست از زماني كه پسر بزرگ او بروكلين بكهام به عضويت تيم جوانان آرسنال درآمد، چشم عده زيادي را به رشد و پيشرفتش در فوتبال خيره كرد، اتفاقي كه ديويد را به فكر به استخدام در آوردن محافظ شخصي براي پسرش و در‌نهايت باديگاردي كه در كنار جمع‌هاي شش نفره خانواده او قرار گيرد انداخت، باديگارد 41 ساله خانواده بكهام با قدي حدود دو متر و هفت سانت و وزن حدود 130 كيلو مدت‌هاست كه اين خانواده را در گردش‌هاي تفريحي و خريد خانوادگي همراهي مي‌كند.اما جالب است بدانيد اين محافظ با درآمدي حدود 10 هزار پوند به استخدام اين خانواده پرطرفدار درآمده است. او در طول مدت تمرين يا مسابقات پسر بكهام روي نيمكت در كنار جايگاه مربي مراقب و در تمام رفت و آمد‌ها كنار او است. ديويد بكهام در مصاحبه اخيرش دليل اين كار خود را تامين امنيت خانوادگي به‌ويژه مراقبت از پسرش كه اين روزها در فوتبال خوش مي‌درخشد اعلام كرده است. او در اين مصاحبه به صراحت اعلام كرد كه بروكلين به زودي پديده خواهد شد.قهرمان بوكس محافظ خانواده پرجمعيت


يكي از پر زد و خوردترين باديگاردهاي چهره‌هاي مطرح دنيا محافظان شخصي خانواده مشهور جولي و پيت است كه با پنج فرزند خود براي هر مسافرت يا گردش خانوادگي از دست پاپاراتزي‌ها و عكاسان در امان نيستند و گاهي از هجوم آنها مجبور به متوسل شدن به زور مي‌شوند. يكي از پر سروصداترين اين زد وخوردها همين چند ماه پيش در يك پارك جنگلي ما بين محافظان اين خانواده و چند عكاس كه با لباس‌هاي مبدل قصد گرفتن عكس‌هاي خصوصي از اين زوج و فرزندان‌شان را داشتند اتفاق افتاد. از آنجايي كه از اين اتفاق‌ها اطراف اين خانواده و فرزندان‌شان به وفور پيش مي‌آيد اين زوج هم از سال‌ها پيش براي خود و خانواده‌شان محافظي شخصي استخدام كرده‌اند.باديگارد اين زوج از بازيكنان باسابقه بوكس است كه از سن 36 سالگي با گذراندن دوره‌هاي سرويس‌هاي امنيت، باديگار شده و بعد از محافظت از چند چهره سياسي در ايالات‌متحده اين‌بار به خدمت خانواده پيت درآمده است. اين محافظ هلندي است و به چند زبان زنده دنيا مسلط است و با در آمدي بالاي 400 هزار دلار با كمك اسلحه و تجهيزات كامل از اين خانواده مراقبت مي‌كند. اين زوج باديگارد ديگري هم دارند كه در سفرها به شكل كاملا نامحسوسي آنها و فرزندان‌شان را زير ذره‌بين دارد.دردسرهاي پورتمن و طرفدارانش


هنرپيشه‌هاي معروف دنيا بعد رسيدن به پول و شهرت به مهم‌ترين چيزي كه فكر مي‌كنند حفاظت از خود و خانواده‌شان است، اما اين مراقبت‌هاي شخصي در كنار جنبه‌هاي مثبت خود هزينه‌هاي فراواني هم براي آنها دارد. ناتالي پورتمن كه در بين خانم‌ها طرفداران زيادي دارد از همان دوران بارداري به فكر استخدام يك باديگارد دايمي و درست و حسابي افتاد چراكه اين خانم بازيگر تا پيش از مادر شدنش تنها براي رفت‌وآمد به شهرها و مكان‌هاي شلوغ از محافظ شخصي استفاده مي‌كرد، اما همان‌طور كه خودش اقرار كرده او از زماني كه پسرش به دنيا آمده بيشتر احساس مسئوليت مي‌كند و وجود كسي كه امنيت آنها را تامين كند از هر چيزي براي او و خانوادش مهم‌تر است.ناتالي پورتمن هم مانند ستاره‌هاي ديگر با ارائه درخواست به كمپاني تامين امنيت چهره‌هاي مشهور توانست باديگاردي آمريكايي با درآمدي حدود 300 هزار دلار به خدمت بگيرد. اما نكته جالب‌تر اينكه محافظ شخصي پورتمن باديگارد سابق بازيگر معروف جنيفر انيستون بوده كه به خاطر توافقات مالي بين آنها اين قرار داد فسخ شده و در قراداد تازه، محافظت از خانواده ناتالي پورتمن را بر عهده گرفته است.ديكاپريو و رفيق محافظش


محافظان شخصي ضمن مراقبت از حد و حدود مرزهاي شخصي و امنيت جاني شما گاهي مي‌توانند دوست‌هاي نزديك و راز‌دار شما هم باشند. اتفاقي كه ديكاپريو آن را در سال‌هاي اخير تجربه كرده و از خاطرات سفر با دوست محافظش در رسانه‌ها بسيار گفته است. از چهار سال پيش كه اين بازيگر براي رفتن به هر مكاني از محافظ شخصي خود استفاده مي‌كرد فكرش را هم نمي‌كرد كه اين باديگارد به رفيق گرمابه و گلستانش تبديل و در يكي از فيلم‌هاي تازه‌اش با او همبازي شود. اين محافظ كه با درآمد نسبتا خوبي در اين سال‌ها امنيت اين بازيگر را تامين كرده پيش‌تر محافظ چند بازيگر مشهور ترك و هندي مانند كارينا كاپور و سلمان خان هم بوده است.او قدي نسبتا كوتاه و بدني ماهيچه‌اي و قدرتمند دارد و سال‌هاي جواني خود را در نقش‌هاي بدلكار فيلم‌هاي اكشن و تمرين در گروه‌هاي سازمان‌هاي امنيتي گذرانده است. او هميشه آرزوي ايفاي نقش‌هاي اصلي فيلم‌هاي اكشن را داشته و تنها راه معرفي خود و توانايي‌هايش به گروه‌هاي اكشن سينمايي را به عضويت درآمدن در همين سازمان تامين امنيت ستارگان مشهور مي‌دانست، بنابراين بعد از آشنايي با هنرمندان زيادي در دنياي سينما و به‌عنوان باديگارد شخصي ديكاپريو اين روزها به آرزوي ديده شدنش رسيده است.ارتش محافظان بيل گيتس


برخي چهره‌هاي مشهور دنيا كه به خاطر هوش، ذكاوت و ثروت كلان خود آوازه‌اي به دست آورده‌اند هم زندگي خطرناك و پردردسري دارند. نمونه آن بيل گيتس و خانواده ثروتمندش هستند كه به جاي يك يا چند محافظ، ارتشي نامحسوس از باديگاردها را در كنارشان دارند كه با مجهزترين امكانات امنيت اين خانواده سرشناس را تامين مي‌كنند. داستان جالب‌تر اينجاست كه سال‌ها پيش بيل گيتس محافظي را به استخدام شخصي خودش در آورده بود كه با خيانتش و فاش كردن تمام اطلاعات محرمانه مايكروسافت خسارت سنگيني را به او و شركت وارد آورد.بيل گيتس بعد از اين خيانت بزرگ از سمت باديگاردش بودجه هنگفتي حدود 750 هزار دلار صرف تجهيز ارتشي براي مراقبت از كار، زندگي و خانواده‌اش كرد و اعلام كرد اين كار به نفع هر مرد ثروتمند و قدرتمندي است تا خيالش از بابت تمام دردسرهاي احتمالي اطرافش راحت باشد. اين خانواده سرشناس كه بارها از سمت افراد ناشناس مورد تهديد قرار گرفته‌اند بعد از تجهيز ارتش امنيتي كوچك خود مدت‌هاست ديگر نگران اتفاقي براي به خطر افتادن‌شان‌نيستند.محافظان پردرآمد‌ترين بازيگر زن تركيه


دنياي بازيگران ترك به وسعت باليوود و هاليوود نيست اما برو و بياهاي اين روزهاي چهره‌هاي سرشناس سريال‌هاي محبوب شبانه ترك هم كمتر از ستاره‌هاي سينماي دنيا نمي‌تواند باشد. با اين حال اگر چرخي در زندگي افراد مشهور ترك‌ها بزنيد مي‌بينيد كه برخي از آنها به خاطر محبوبيتي كه دارند به دردسرهاي عجيب و غريبي افتاده‌اند. از حرف و حديث‌هاي بي‌پايان پشت سر زندگي‌شان تا سايه تهديد آدم‌هاي پر شروشور جامعه. برن سات كه علاوه بر تركيه طرفداران فراواني هم در بين ايراني‌ها پيدا كرده، از معدود بازيگران ترك است كه براي رفت و آمد‌هاي خود باديگارد استخدام كرده است.اين بازيگر بعد از جدا شدن از همسر اول خود و پررنگ كردن بازيگري در زندگي‌اش هر روز پرطرفدار‌تر شد تا جايي كه بسياري از شركت‌هاي تبليغاتي براي تبليغ محصولات خود سراغ او رفتند تا درنهايت لقب پردرآمدترين بازيگر زن تركيه را دريافت كند. درست از آن زمان به بعد بود كه اين بازيگر براي خلاص شدن از شر مزاحمت‌ها براي سفر يا پا گذاشتن به مراكز خريد يا رستوران، محافظاني درشت هيكل كه از آموزش‌ديدگان نيروهاي پليس امنيت بودند به استخدام در آورد.قوي‌ترين مرد جهان محافظ خانم خواننده


وقتي يك‌شبه ره صدساله برويد و درون‌تان منبع سرشاري از استعداد و هنر نهفته باشد زماني نمي‌گذرد كه در رده ششم پولدارترين جوانان دنيا قرار مي‌گيريد و آلبوم‌هاي‌تان در چشم بر هم زدني ركورد فروش ميلياردها دلاري از خود به جاي مي‌گذارد. اما حالا براي اينكه از پس اين همه پول، شهرت و زيبايي بر بياييد به نيروي كمكي احتياج داريد. تيلور حدود دو سال پيش در اقدامي جالب در شبكه اجتماعي خود اعلام كرد كه به‌رغم ميل باطني‌اش و باتوجه به دريافت تهديد‌هاي متعدد براي كشتن يا ربودنش، به يك باديگارد قدرتمند و مجهز نيازمند است.بعد از اين اعلام عمومي تعداد زيادي متقاضي براي محافظت از او اعلام آمادگي كردند و درنهايت مدير برنامه‌هاي اين خواننده جوان، باديگارد فعلي او را براي محافظتش انتخاب و با او قراردادي بالاي 300 هزار دلار امضا كرد. اين باديگارد 40 ساله است و عضو تيم قدرتمندترين مردان جهان در سال‌هاي متوالي بوده است. تيلور در مصاحبه‌اي درباره استخدام باديگاردش گفته بود: اوايل از اينكه كسي هميشه مثل سايه همراهم باشد احساس خوبي نداشتم و دوست داشتم خودم رانندگي كنم، اما امروز با وجود محافظ شخصي‌ام احساس آرامش و امنيت مي‌كنم. شايد از اينكه مدت‌هاست نمي‌توانم خودم به منزل خانواده يا دوستانم بروم ناراحت باشم اما تهديدهاي ترسناك سال‌هاي اخير زندگي را برايم به كابوس تبديل كرده بود.تام كروز هم بله !


اگر بخواهيم يكي ديگر از بازيگران مشهور دنيا را به ليست 10 نفره ستارگان با باديگاردهاي چندين هزار دلاري اضافه كنيم آن فرد كسي نيست جز تام كروز. تام بعد از ازدواج با كتي هولمز در بيشتر محافل تنها با راننده شخصي خود حضور پيدا مي‌كرد اما سيستم امنيتي اين زوج بعد از به‌دنيا آمدن دخترشان كاملا تغيير كرد. تام بعد از پدر شدنش بلافاصله با هزينه‌اي چند صد هزار دلاري محافظي را به استخدام خانواده خود در آورد تا خيالش از بابت سلامت و امنيت آنها راحت باشد.باديگارد 120 كيلويي اين خانواده بعد از جدايي اين زوج همچنان در كنار تام و دخترش قرار داشت و در تمام روز مسئول بردن دختر كوچولوي آنها به پارك، كلاس‌هاي آموزشي و گردش بود. او كه حالا به دوستي صميمي براي تام كروز و دخترش تبديل شده است بارها از سوي دشمنان اين زوج سابق مورد حمله و حتي تهمت قرار گرفته تا جايي كه يكي از دشمنان آنها با جمع‌آوري مدارك جعلي او را به آزار جنسي كودكان متهم كرده و بازداشت كردند، اما بعد از مدتي او از اين حكم تبرئه شد و مانند سابق دوباره در كنار اين دختر و پدر قرار گرفت.لارنس تنها قدم نمي‌زند


جنيفر لارنس كه در چند سال اخير با بازي‌هاي درخشان خود در فيلم‌هاي امريكن‌هاستل و هانگر گيم و دريافت جايزه‌هاي معتبر متعدد بسيار مورد توجه قرار گرفته، يك سالي است كه در تمام محافل عمومي و براي رفتن به مركز شهر و مسير‌هاي پر رفت‌وآمد باديگارد دارد. باديگارد خوش ظاهر اين بازيگر 34 ساله است و با قرار دادي دوساله به مبلغ 300 هزار دلار محافظت از او را در اين مدت برعهده دارد. نيكلاس با 195 متر قد و 94 كيلو وزن از چهار سال پيش به استخدام كمپاني تامين امنيت ستارگان مشهور در آمده بود و پيش از اين محافظت شخصي كوب برايانت را بر عهده داشته است.اين باديگارد يك تاجر حرفه‌اي پوشاك در آمريكاست كه به‌تازگي به خاطر موفقيت‌هاي شغلي شهرت بسياري به دست آورده است اما اين شهرت بعد از قرار گرفتن در كنار اين بازيگر معروف دوچندان شده است. جالب است بدانيد اين محافظ كه از طريق بردلي كوپر به جنيفر لارنس معرفي شده است، علاوه بر تامين امنيت اين بازيگر در مواقع زيادي كارهاي شخصي او را هم انجام مي‌دهد تا براي رفت و آمد‌هاي معمولي براي خريد روزانه يا رفتن به دفاتر اداري به دردسر نيفتد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۲:۰۳ توسط:sana موضوع:

همه بازيگراني كه نقش روحاني را بازي كردند

همه بازيگراني كه نقش روحاني را بازي كردند

خيلي‌ها عقيده دارند در سينما و تلويزيون‌مان آن‌طور كه بايد به جايگاه روحانيون توجه نشده و اين قشر خاص به حق خود در اين دو مديوم نرسيدند. اين شب‌ها اما سريال «پرده‌نشين» به كارگرداني بهروز شعيبي دغدغه‌هاي طلبه‌هاي جوان و نگاه روحانيان به جامعه را به صورت جزئي مطرح كرده و مورد تحليل قرار داده است اما نكته اين سريال حضور فرهاد آئيش و هومن برق‌نورد در نقش روحاني است كه ايفاي اين نقش توسط آنها بسيار دلنشين از كار در‌آمده است و اين سريال با استقبال مخاطبان مواجه شده و نشان مي‌دهد مي‌توان با پرداختي درست توجه مردم را به اين سمت و سو جلب كرد. در ادامه با همين بهانه نگاهي داريم به بازيگراني كه توانستند در نقش روحاني در سينما و تلويزيون ظاهر شوند.

درسريال پرده نشين دو بازيگر كه به ايفاي نقش هاي طنز شناخته مي‌شوند، براي اولين بار درنقش روحاني ظاهر شده اند

محمدرضا گلزار/ توفيق اجباري
سوپراستار سينماي ايران هم يك‌بار تجربه پوشيدن لباس روحانيت در فيلم «توفيق‌اجباري» را داشت و ابتداي فيلم نقش كوتاهي را در اين ردا تجربه كرد. او البته نقش يك بازيگر را داشت كه به فراخور قصه چنين لباسي پوشيده بود اما ديدن محمدرضا گلزار در لباس روحانيت يكي از عوامل به چشم آمدن فيلم توفيق اجباري بود.حامد بهداد / كيميا و خاك
در زمان نمايش اين فيلم به كارگرداني عباس رافعي خيلي‌ها دوست داشتند ببينند ستاره سينما چطور از پس بازي در نقش روحاني برآمده است. هرچند فيلم نه در اكران عمومي و نه در نمايش عمومي‌اش ديده نشد اما بازي‌ حامد بهداد در اين فيلم به چشم آمد و نشان داد آقاي بازيگر مي تواند در هر قالبي ايفاي نقش كند.فرهاد اصلاني / يه حبه‌قند


فرهاد اصلاني هم مثل عبدي جزو آن بازيگراني است كه دوست دارد هميشه نقش‌هاي متفاوت و گريم‌هاي مختلفي را تجربه كند. يكي از نقش‌هايي كه با بازي او در ذهن سينمادوستان ثبت شده روحاني بود كه در فيلم رضا ميركريمي نقش آن را بازي كرد. اصلاني براي درآمدن اين نقش تلاش زيادي كرد تا جايي كه خودش در مصاحبه‌اي گفت: «روحاني طبقه موثر جامعه معاصر ما در ايران است كه سينما هم بايد به آن توجه و روي آن كار كند. در اين زمينه هم ميركريمي‌ پيش‌قراول بوده است با ساخت فيلم زير نور ماه و بعد فيلم‌هاي ديگري ساخته شد مثل مارمولك و طلا و مس.نگاه ميركريمي ‌به روحاني يك نگاه واقعي است نه نگاه تلويزيون كه بين جامعه و روحاني انگار فاصله‌اي مي‌گذارد. ميركريمي ‌طبقه روحاني را خوب مي‌شناسد. روحانيوني در فيلم او پاي‌شان روي زمين است و دغدغه‌هايي از جنس روزمرگي ما دارند. من براي ساختن اين نقش تا قم رفتم. بارها هم رفتم و حتي لباسم را خودم بردم جايي كه خياطش براي سياسيون لباس مي‌دوزد، لباسم را دوخت؛ يعني بازي كردن اين نقش برايم مهم بود.»محمدرضا فروتن
/ طبقه حساسخيلي‌ها بر اين عقيده بودند كه فروتن با نقش متفاوتش در «طبقه حساس» توجه‌ها را دوباره به خود معطوف كرد. او در قالب نقشي كوتاه اما تاثيرگذار در لباس روحانيت جلوي دوربين كمال تبريزي رفت و نقش هم به‌طور عجيبي به او نشست. گريم خوب او هم البته اين ميزان تاثيرگذاري را بيشتر كرده بود.عبدالرضا اكبري
/ فرزند صبحعبدالرضا اكبري قطعا يكي از نقش‌هاي مهم كارنامه‌اش را نقشش در «فرزند صبح» مي‌داند؛ زماني كه پس از تست‌هاي فراوان و پشت سر گذاشتن گزينه‌هاي قدرتمندي مثل جمشيد هاشم‌پور توانست نقش امام(ره) را بازي كند. گريم ويژه او در اين فيلم در ذهن اهالي رسانه و سينماگراني كه موفق به تماشاي دستپخت افخمي در جشنواره فجر شدند، ثبت شده است.محمدرضا شريفي‌نيا
/ صندلي خالي و فرزند صبحشريفي‌نيا يك‌بار در فيلم سامان استركي با نام صندلي خالي نقش روحاني را تجربه كرد و يك‌بار هم در فيلم جنجالي و پرحاشيه «فرزند صبح» به كارگرداني بهروز افخمي. نقش او در دومي خبرساز‌تر شد چراكه در آن فيلم كه هنوز رنگ پرده را به خود نديده بود ايفاگر نقش سيداحمد خميني فرزند امام‌خميني (ره) بود.اكبرعبدي/ رسوايي


نقش‌هاي متفاوت در كارنامه اكبر عبدي به وفور ديده مي‌شود كه يكي از آنها نقشي است كه روبه‌روي دوربين مسعود ده‌نمكي ايفاگر آن بود؛ البته نه در «اخراجي ها» كه در «رسوايي»! خود عبدي همان زمان در گفت‌وگويي درباره اين تجربه‌اش عنوان كرده بود: «من اولين‌بار است كه در نقش يك روحاني بازي مي‌كنم؛ اصلا به نوعي براي اولين‌بار بود كه نقشي جدي بازي مي‌كردم. البته فيلم‌هايي مثل «هنرپيشه»، «مادر»، «ريحانه» و «در آرزوي ازدواج» هم بوده‌اند، ولي هيچ‌كدام به اندازه اين نقش، جدي و تخصصي نبوده است.كلا جنس اين كاراكتر به گونه‌اي است كه اصلا شوخي كردن با اين گريم، با اين تيپ و با اين لباس، هيچ كمكي به كار نمي‌كند. اين نقش هرقدر جدي‌تر، عارفانه‌تر و دقيق‌تر باشد، قابل باورتر خواهد بود. خوشبختانه همه عوامل به همين نكته دقت داشتند و كمك كردند.» براي اين نقش كه در نهايت براي عبدي شد بازيگران ديگري مثل محمدرضا شريفي‌نيا، حسام‌ نواب‌صفوي، محمد صادقي و... هم تست گريم شدند اما در روزهاي آخر اكبر عبدي بود كه توانست «حاج‌ يوسف» ده‌نمكي شود.افشين هاشمي
/ خيلي دور خيلي نزديكديده شدن افشين هاشمي با همين فيلم اتفاق افتاد. او در فيلم رضا ميركريمي نقش يك روحاني با لهجه يزدي را بازي كرد كه بسيار مورد توجه واقع شد. روحاني كه در اين فيلم رضا ميركريمي ديده شد يكي از متفاوت‌ترين روحانيوني است كه در سينما ديديم و بازي زنده و پراكت افشين هاشمي و البته لهجه درستي كه دارد باعث شد راه بازيگري او در سينما همچون تئاتر هموار شود.مهران رجبي
/ زير نور ماه، بچه‌هاي مدرسه همت و طلا و مسبراي ميركريمي روحاني نقش ويژه‌اي دارد و به نوعي در اغلب آثارش به شكلي از آنها ياد كرده است. اين كارگردان در فيلم «زير نور ماه» هم به زندگي روحانيون پرداخته و در آنجا هم نقش اصلي روحاني بود كه مهران رجبي در قالب چنين نقشي جلوي دوربين رفت. رجبي يك‌بار ديگر نيز در مجموعه «بچه‌هاي مدرسه همت» ايفاگر چنين نقشي بود و بار سوم در فيلم «طلا و مس» نقش كوتاهي در لباس روحانيت داشت.پرويز پرستويي
/ مارمولكوقتي بخواهيم نام بازيگراني كه در نقش روحاني در سينما و تلويزيون ظاهر شدند را به صف كنيم، قطعا پرويز پرستويي از اولين نام‌هايي است كه به ذهن‌مان مي‌آيد. بازي درخشان او در نقش روحاني فيلم «مارمولك» ساخته پرسروصداي كمال تبريزي هيچ‌گاه از حافظه مردم پاك نخواهد شد. او در اين فيلم نقش يك روحاني را ايفا كرد كه روحاني نبود و مجبور به پوشيدن اين لباس شده بود. به دليل بازي خيره‌كننده پرستويي در اين نقش، رضا مارمولك جزو نقش‌هاي متفاوت كارنامه او و سينماي ايران شد.مهدي پاكدل
/ آزادراهمهدي پاكدل در «آزادراه» نقش روحاني جواني را بازي كرد كه درگير يك موقعيت تراژيك عاشقانه است و وارد ماجراي قتلي ناخواسته مي‌شود. او كه خود قضاوت نيز مي‌خواند بر سر دو راهي اعتراف و انكار و انتخاب بين عشق و ايمان قرار مي‌گيرد.رضا كيانيان
/ روزگار قريب و كيف انگليسيرضا كيانيان سه‌بار تجربه پوشيدن لباس روحانيت را در مجموعه‌هاي تلويزيوني داشته است. او در سريال «روزگار قريب» به كارگرداني كيانوش عياري در نقش آيت‌الله فيروز‌آبادي ظاهر شد كه توجه خيلي‌ها را به خود جلب كرد. يك‌بار هم در سريال كيف انگليسي نقش روحاني را ايفا كرد كه با وجود آنكه نقش بلندي نبود اما در خاطره‌ها ثبت شد.هدايت هاشمي
/ لطفا مزاحم نشويدهدايت هاشمي در اولين تجربه كارگرداني محسن عبدالوهاب در نقش روحاني جلوي دوربين رفت و از آنجايي كه آن فيلم اپيزوديك بود آن اپيزود بسيار مورد توجه منتقدان و اهالي رسانه قرار گرفت. هاشمي نقش را باور كرد و لهجه‌اش به شيريني كاراكتر حسابي كمك كرده بود.ديگر روحانيون
محمود عزيزي در «قلاده‌هاي طلا» و محمود پاك‌نيت در «پنجشنبه‌آخرماه»، برزو ارجمند در سريال «معراجي‌ها»، فخرالدين صديق‌شرف در «اخراجي ها» و رضا توكلي در سريال «او يك فرشته بود» از ديگر بازيگران و آثاري هستند كه در آنها شاهد يك كاراكتر روحاني بوده‌ايم.بهروز شعيبي
/ طلا و مسشعيبي در فيلم طلا و مس براي اولين‌بار توانست تجربه پوشيدن لباس روحانيت را داشته باشد. او در اين فيلم نقش ماندگاري از خود در سينما بر جا گذاشت و حسابي ديده شد.داريوش كاردان
/ سريال سقوط يك فرشتهكاردان در سريال بهرام بهراميان نقش روحاني را بازي كرد؛ بازي كه هر چند به واسطه لحن اغراق‌آميز او زياد مورد توجه واقع نشد اما گريم خوب اين بازيگر او را از باقي نقش‌هايش متمايز كرده بود.جواد عزتي
/ فرشته‌ها باهم مي‌آيند و سريال دودكش

جواد عزتي هم جزو بازيگراني است كه دوبار تجربه بازي در نقش روحاني را در كارنامه داشته است. او در سريال «دودكش» به كارگرداني محمدحسين لطيفي با بازي در چنين نقشي هم انتقادهاي زيادي را شنيد و هم تعريف‌هاي زيادي. يكي از كساني كه او را به خاطر ايفاي اين نقش نقد كرد روحاني به نام شهاب مرادي بود كه براي خيلي از افراد به واسطه حضورش در تلويزيون و برنامه‌هاي مختلف شناخته شده است.او در گفت‌وگويي در زمان پخش اين سريال ضمن اشاره به بازيگراني همچون پرويز پرستويي و اكبر عبدي كه در برخي فيلم‌ها لباس روحانيت به تن كرده‌اند، در صورتي كه مردم چهره‌هاي ديگري را از آنها همچون طنز و. . . به خاطر دارند، با نقدي به برنامه دودكش گفت: «پسرم مرا صدا زده و مي‌گويد: بابا بيا ببين بابا اتي نقش روحاني را بازي مي‌كند. خب، اينها كمكي به دينداري نمي‌كند. مردم در ايامي كه پذيرش معنويت و اخلاق را بيش از پيش دارند مي‌توانند درس‌هاي زيادي را از اين برنامه‌ها دريافت كنند در حالي‌كه سريال‌هاي تلويزيوني رقيب جدي فعاليت‌هاي مساجد شده است.»

عزتي كه در فيلم سينمايي «طلا و مس» هم نقش طلبه همراه شعيبي را خيلي شيرين به نمايش گذاشته بود در سينما اين بار با فيلم حامد محمدي به نام «فرشته‌ها باهم مي‌آيند» توانست لباس روحانيت بر تن كند و در نقش يك طلبه جلوي دوربين برود. خيلي‌ها گفتند اين فيلم به لحاظ داستاني شبيه «طلا و مس» است، نكته‌اي كه كارگردان اين فيلم آن را زمان اكران رد و عنوان كرد: «درباره سوژه روحانيت، خيلي فيلم در سينماي ايران تاكنون ساخته نشده است در صورتي كه اين شخصيت‌ها در جامعه، تاثير زيادي روي زندگي ما دارند.

البته در همين تعداد محدود از آثار سينمايي هم كه تاكنون در اين حوزه ساخته شده به بخشي از زندگي روحانيون پرداخته شده است اما من تلاش كردم در «فرشته‌ها با هم مي‌آيند» وارد زندگي خصوصي اين افراد شوم، به‌نوعي حريم شخصي آنها كه مردم فكر مي‌كنند با بقيه افراد جامعه متفاوت است. البته در «طلا و مس» هم به اين موضوع پرداختيم اما در فيلم خودم تلاش كردم بيشتر وارد روابط اين افراد در زندگي‌شان شوم. در «طلا و مس» ما با يك قصه ديگري روبه‌رو هستيم و در اين فيلم هم به‌شكل ديگري وارد زندگي يك روحاني مي‌شويم. »


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۱:۴۳ توسط:sana موضوع:

نگاهي به بهترين متروهاي شهري جهانسفر درون شهري كه براي اولين بار به آن سفر مي كنيد، مي توانيد مثل يك كابوس باشد اما اگر آن شهر داراي يك سيستم حمل و نقل زيبا و قابل اعتماد باشد، قضيه فرق خواهد كرد.اما بهترين مترو ها كجا قرار دارند؟
با داشتن امكاناتي چون صندلي هاي با سيستم گرمايش داخلي، دسترسي به اينترنت بي سيم و تزيينات هنري ايستگاه ها، اين سيستم هاي مترو سفرهاي درون شهري را به يك تجربه لذت بخش و هيجان انگيز تبديل مي كنند.

سيستم زيرزميني حمل و نقل لندن، قديمي ترين در جهان است. با تاسيس در سال 1863، اولين خط الكتريكي آن در سال 1905 بكار افتاد و قطارهاي آن بين 207 ايستگاه ساخته شده با سرعت تقريبي 20 مايل در ساعت در حركت اند. مسئولان شهري لندن اكنون به فكر نوسازي اين سيستم و جايگزيني 250 قطار آن افتاده اند. متروي لندن ميزبان شخصيت هاي معروفي چون مارك تواين (نويسنده ماجراهاي هاكلبري فين و تام ساير) بوده كه وي در سال 1900 جزو اولين مسافران مسير مركزي اين مترو بوده است.
هر چند ممكن است اهالي نيويورك از سيستم متروي شهرشان شاكي باشند، اما نيويورك يكي از برترين متروهاي جهان را دارد. با اين متروي 24 ساعته تقريبا به هر نقطه از شهر دسترسي آسان خواهيد داشت. قطار شهري نيويورك 111 سال پيش افتتاح شد و اكنون لقب بزرگترين سيستم قطار شهري در آمريكاي شمالي را يدك مي كشد. مسيرهاي زيرزميني متروي نيويورك آنقدر گسترده اند كه اگر آن ها را پشت سر هم قرار دهيم، فاصله بين نيويورك تا شيكاگو را پوشش خواهند داد. با داشتن 21 مسير و 468 ايستگاه، سالانه حدود 1.7 ميليارد نفر با اين سيستم سفر مي كنند.

متروي پاريس با داشتن 245 ايستگاه و 132 مايل مسير در محدوده ي 40 مايل مربعي پاريس، يكي از چگال ترين و فشرده ترين سيستم هاي حمل و نقل زيرزميني در جهان است. با تاسيس در سال 1900، شهرت عمده اين مترو ناشي از ورودي هاي هنري ايستگاه هاي آن است كه بوسيله هنرمندي به نام هكتور گويمارد ساخته شد كه البته اكنون اثر كمي از آن ها باقي مانده است. اين شهر در نظر دارد تا سال 2040 سيستم قطار شهري خود را به گونه اي گسترش دهد كه توانايي ميزباني 1.5 ميليارد نفر مسافر در سال را داشته باشد.
سالانه 2.4 ميليارد نفر با متروي مسكو سفر مي كنند كه اين موضوع آن را به شلوغ ترين سيستم قطار زيرزميني اروپا تبديل كرده است. ايستگاه هاي متروي مسكو با تزيين توسط سنگ هاي مرمر، مجسمه هاي برنزي و لوسترهاي مجلل از زيباترين و هنري ترين نمونه ها در جهان هستند. نقاشي هاي زيباي آب رنگي كشيده شده بر روي قطارها كه در سال 2007 به انجام رسيد، زيبايي دو چنداني به اين سيستم زيرزميني داده اند. شهر مسكو قصد دارد تا سال 2020، 90 مايل ديگر به مسير متروي خود اضافه كند.
متروي شهر استكهلم سوئد با طول 68 مايل و دارا بودن مجسمه ها، نقاشي ها و ديگر طراحي هاي زيبا و استادانه انجام شده توسط بيش از 150 هنرمند، عنوان طولاني ترين نمايشگاه هنري جهان را در اختيار دارد. از ديگر نكات برجسته متروي سوئد ميتوان به ايستگاه Kungstradarden اشاره كرد كه شبيه به يك حفره باستان شناسي ساخته شده است.


با بهره گيري از واي فاي رايگان در تمام طول مسير و ايستگاه ها و شهرت جهاني اش به پاكي، ارزان بودن و قابليت اعتماد بالا، متروي هنگ كونگ يكي از مدرن ترين نمونه ها در جهان است. 99.9 درصد قطارهاي اين سيستم دقيقا راس ساعت مقرر در ايستگاه ها حاضر مي شوند و 1.5 ميليارد نفر در هر سال از اين سيستم استفاده كرده و عقيده دارند اين مترو استاندارد طلايي را در جهان دارد. قطار شهري هنگ كونگ 10 مسير و 87 ايستگاه داشته و در سال 1979 تاسيس شده است.
متروي پكن هر سال 3.2 ميليارد مسافر را ميزباني مي كند و از اين جهت دومين متروي شلوغ در جهان است. هر ساله مسيرها و ايستگاه هايي بيشتري از اين سيستم بهره برداري مي شوند تا بتوانند پاسخگوي جمعيت رو به افزايش پكن باشند؛ براي مثال بين سال هاي 2007 و 2014، 235 مايل و سه ماه پيش حدود 37 مايل جديد در اين سيستم به بهره برداري رسيد تا طول متروي پكن به 327 مايل (معادل 526 كيلومتر) برسد و آن را به عنوان دومين متروي طويل جهان مطرح كند.
با تاسيس در سال 1927، متروي توكيو اكنون سالانه 3.3 ميليارد مسافر را جابجا كرده و شلوغ ترين سيستم حمل و نقل زيرزميني در دنياست. علي رغم اين شلوغي، سيستم هاي ايمني و امنيتي قطارها كيفيت بالايي دارند و هر قطار بدون خلل و بصورت آن تايم رفت و آمد مي كند. اين سيستم حمل و نقل 102 مسير داشته و بيش از 200 مايل درازا دارد.
با داشتن برخي امكانات تجملي و لوكس چون صندلي هاي گرمازا و صفحات تلويزيون نمايش دهنده آگهي و اخبار، متروي سئول طرفداران زيادي در سطح جهان دارد. سالانه 2.5 ميليارد نفر با بهره گيري از قيمت هاي ارزان و مناسب اين مترو از آن استفاده مي كنند. خط 3 اين سيستم شامل آثار مختلفي از سلسله هاي مختلف كره اي و آثار ديگر هنري قرض گرفته شده از موزه هنري سئول است.
درهاي متروي بوينس آيرس ابتدائا در سال 1913 گشايش يافت و اين موضوع آن را به عنوان قديمي ترين متروي آمريكاي جنوبي مطرح كرده است. اگر با مسير A اين سيستم سفر كنيد كماكان مي توانيد قطارهاي قديمي را ببينيد. هم اكنون اين مترو 83 ايستگاه و شش مسير دارد و سالانه 252 ميليون نفر را جابجا مي كند.
وقتي سازندگان متروي آتن در سال 1992 كار خود را شروع كردند، آن ها در واقع در بزرگترين پروژه حفاري باستان شناسي شهري مدرن را انجام مي دادند. در اثناي اين حفاري ها، بيش از 50 هزار قطعه تاريخي از سنخ كلاسيك يوناني، بيزانسي و رومي كشف شد كه امروزه اين قطعات در ايستگاه هاي متروي آتن به نمايش عمومي درآمده اند. سيستم حمل و نقل زيرزميني آتن متشكل از سه مسير و 65 ايستگاه است و تعداد بيشتري مسير و ايستگاه از آن هم اكنون در حال ساخت اند. حركت قطارهاي اين سيستم با سرعت 60 مايل در ساعت، به مسافران اين شهر تاريخي اين امكان را مي دهد كه با صرفه جويي قابل توجهي در زمان به مقصد خود برسند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۱:۲۴ توسط:sana موضوع:

۲۵ كارايي غيرمعمول اشياءِ معمولي


۲۵ كارايي غيرمعمول اشياءِ معمولي
امروز مي خواهيم ۲۵ كارايي غيرمعمول از اشياء معمولي، كه داخل هر خانه اي پيدا مي شوند، را برايتان بگوييم. مشكلي در خانه بوجود آمده و باجناق شما دست پيش گرفته و مشكل را حل نموده؟.همسر شما ديگر روي حرفتان حساب باز نمي‌كند؟ فرزندتان ديگر به جملات گوهربار شما گوش جان نمي‌سپارند؟، بخوانيد و بدانيد كه با چيزهاي معمولي داخل خانه چه كارهايي كه نمي‌توان كرد. براي تبديل شدن به قهرمان آچار به دست خانه اين ۲۵ تكنيك استفاده از كالاها و مواد موجود در خانه را از دست ندهيد.


۱-دست و بال‌تان به ماهي‌تابه چسبيده و سوخته است؟ عسل روي سوختگي بريزيد تا به سرعت بهبود يابد.


۲-داخل قابلمه آب ريخته ايد و گذاشته‌ايد به جوش بيايد. براي اين‌كه آب داخل قابلمه سر ريز نشود كمي كره داخل آن بريزيد.


۳-طلا و جواهرات‌تان يا ساعت مچي نقره‌تان را با خميردندان برق بيندازيد.۴-از پوست موز به‌عنوان براق كننده‌ي كفش استفاده كنيد.


۵-وقتي كه آتش از روي اجاق گازتان زبانه مي كشد، مي توانيد آن را با پاشيدن جوش شيرين خاموش كنيد.


۶- از خميرِ بازي بچه براي پاك كردن اكليل استفاده كنيد.۷- از فويل آلومينيوم براي پاك كردن زنگ زدگي فلز استفاده كنيد.


۸- از سشوار براي پاك كردن شمعِ آب شده استفاده كنيد.


۹- درپوش سُس خرسي را سَرِ لوله‌ي جاروبرقي ببنديد تا بتوانيد اشياء كوچك را جارو كنيد.


۱۰- از خمير نان فانتزي براي جمع كردن خُرده شيشه استفاده كنيد.


۱۱- براي تميز جدا كردنِ برچسب قيمت از روي كادو، از سشوار استفاده كنيد.


۱۲- براي اينكه لاي درز و پي موزاييك‌هاي حياط تان علف هرز رشد نكند، بين موزاييك‌ها جوش شيرين بپاشيد.۱۳-غذا را با فويل آلومينيوم، فويل پيچ كنيد و روي آن را اتو بكشيد تا فاسد نشود.


۱۴-تخته گوشت را با نمك و ليموتُرش تميز كنيد.۱۵-از ليموتُرش براي پاك كردن املاح سخت آب (كه روي شيرهاي حمام و آشپزخانه نقش مي‌بندند) استفاده كنيد.


۱۶-با استفاده از فويل آلومينيوم، زمان اتو زدن را به نصف تقليل دهيد.


۱۷-از گچِ تخته سياه براي تميز كردن لكه ي روغني روي لباس استفاده كنيد.


۱۸- هر از چند گاهي داخل سطل آشغال‌تان سركه و پوست ليموتُرش بريزيد.۱۹- براي خارج كردن حلقه، كره به انگشت‌تان بماليد.


۲۰-فويل آلومينيوم را گولّه كنيد و براي تميز كردن ظرف‌هاي شيشه اي استفاده كنيد.


۲۱- از پوست موز سركه درست كنيد.


۲۲- ليمو + جوش شيرين = يك مايع ظرفشويي خارق العاده.


۲۳- از پوست موز براي تسكين خارش پوست استفاده كنيد.۲۴- براي پاك كردن آرايش، به برس خود شامپو بچه بزنيد.


۲۵- براي نرم كردن گوشت، پوست موز دور آن بپيچيد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۱:۱۴ توسط:sana موضوع:

پروژه 218 ميليون دلاري ساخت بلند ترين فواره دنيا در دوبي

پروژه 218 ميليون دلاري ساخت بلند ترين فواره دنيا در دوبي
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۱:۰۴ توسط:sana موضوع:

يك مسير مارپيچ اما وحشتناك در چين

يك مسير مارپيچ اما وحشتناك در چين


شايد نظير اين جاده ي پيچ اندر پيچ در هيچ جاي دنيا نباشد. اين جاده كه مسير صعود از جنوب چين و يكي از ديدني ترين مناظر در استان هونان است، پايين ترين بخش آن 200 متر زير سطح درياست، در حاليكه بالاترين حد آن نيز تا 1300 متر بالاتر از سطح دريا قرار دارد و در نوع خود طولاني ترين مسير مارپيچ در جهان است. تاب و چرخش اين جاده براي رانندگاني كه مشكل قلبي دارند اصلا توصيه نميشود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۰:۵۳ توسط:sana موضوع:

بالاتـرين امكانـات پـروازي در ايـرباس a380

بالاتـرين امكانـات پـروازي در ايـرباس A380


مي توان حدس زد كه با شنيدن كلمه ي "پرواز" چه به ذهن ما ايراني ها مي رسد. شايد تا اندازه اي خسته كننده و وحشتناك باشد شايد هم قدري نااميدكننده كه آيا سالم به خانه و زندگي مان برخواهيم گشت يا نه؛ مخصوصاً اگر پروازي بين قاره اي باشد كه معمولاً اينگونه پروازها بيش از 10 ساعت زمان پروازي آنها خواهد بود. اما اگر قدري منطقي بينديشيم خواهيم ديد كه در خيلي از جاهاي دنيا چندان جايي براي نگراني در مسافرت هاي هوايي و نشستن در هواپيما نيست خصوصا اينكه پرواز مورد نظر يك ايرباس A380 باشد.

طي دو سال گذشته كمپاني فرانسوي AIRBUS جديدترين مدل از محصولات خود به نام A380 را با امكانات منحصربفرد روانه ي بازار كرده است بطوريكه اين هواپيما راحتي در پرواز را به بالاترين حد ممكن رسانده است. وقتي سوار اين مدل هواپيما هستيد و به مقصد مي رسيد، پاهاي شما اجازه ي خروج از اين همه امكانات رويايي را به شما نمي دهند چه برسد به اينكه آب تو دلتان تكان بخورد !

عكاس روس Sergey Dolya طي پروازي به پاريس، ما را در اين هتل هوايي با خود همراه مي كند. مسافرين معمولي و بيزنس كلس، از ورودي هاي جداگانه سوار هواپيما مي شوند و در طبقات اول و دوم جداگانه جاي مي گيرند. به تمامي مسافران جوراب هاي راحت، ماسك خواب و برچسب هاي اعلام وضعيت (خواب و بيداري) داده مي شود. صندلي شما به يك تخت خواب تمام قد تبديل مي شود و اگر قد شما بيش از 1.9 متر است، مشكلي در دراز كردن پاهايتان نخواهيد داشت. مانيتور هاي 17 اينچ تاچ اسكرين، يك پريز برق و دو پورت يو اس بي، تلفن ماهواره اي، به همراه ريموت كنترلي كه ماساژ، تنظيمات صندلي و نور را در دستان شما قرار مي دهد از امكانات اين هواپيماست. دو حمام و دو بار در طبقه ي دوم و 10 اتاق استراحت در طبقه ي اول از ديگر امكانات در اختيار مسافران اين پرواز است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۰:۴۰ توسط:sana موضوع:

هواپيماهاي حاضر در آسمان را ببينيد

هواپيماهاي حاضر در آسمان را ببينيد


سايتي كه آدرس آن در زير قرار داده شده، پروازها را روي نقشه بطور زنده نشان مي دهد. اطلاعات لحظه اي از طريق 300 گيرنده رادار در نقاط مختلف جهان دريافت مي شود كه عمدتا در اروپا هستند و بخشهايي از آمريكا و آسيا و كشورهاي عربي نيز پوشش داده مي شوند

www.Flightradar24.com

اگر ماوس را روي هواپيما كليك كنيد، سمت چپ همه اطلاعات هواپيما نشان داده ميشود. هواپيماهاي نظامي در اين وبسايت ديده نمي شوند. اگر كمي نگاه كنيد حركت هواپيماها را نيز ميبينيد. شما ميتوانيد حركت هواپيماهاي قاره هاي ديگر مثلا آسيا را نيز مشاهده كنيد. مثلا شما مي خواهيد به استقبال يك مسافر از ايران در فرودگاه لندن برويد. با رفتن به اين صفحه ميتوانيد ببينيد كه چه ساعتي هواپيماي ايران اير فرود مي آيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۰:۲۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل