بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

قاب هاي خلاقانه تلفن همراه

قاب هاي خلاقانه تلفن همراه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۹:۰۹ توسط:sana موضوع:

حضور “يانگوم” در جشن نوروز ايرانيان

حضور “يانگوم” در جشن نوروز ايرانيانبازيگر نقش يانگوم در سريال كره اي «جواهري در قصر» در مراسم جشن نوروز كه در سفارت ايران در سئول برگزار شد شركت كردبه گزارش پايگاه خبري چوسون، لي يانگ آئه، اولين بازيگر كره اي است كه روز يكشنبه براي شركت در مراسم جشن سال نو به سفارت ايران در سئول دعوت شد
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۸:۵۵ توسط:sana موضوع:

كوچكترين پزشك دنيا

دختر مسلمان، كوچكترين پزشك دنيا

"اقبال الأسعد" دختر مسلمان فلسطيني تباري است كه در حال حاضر كوچك ترين پزشك جهان در سال 2013 ميلادي معرفي شده است. او از پدري فلسطيني و مادري لبناني متولد شده است و اكنون 20 سال سن دارد، فارغ التحصيل دانشكده پزشكي "وايل كورنيل" در كشور قطر شده است.
"اقبال الأسعد" دوران ابتدايي را در يك سال و دوران راهنمايي خود را نيز در يك سال در منطقه "البقاع" در لبنان گذراند و به دليل هوش و زكاوتي كه داشت، شاهزاده "موزه" همسر مطلقه امير قطر او را براي ادامه تحصيل به قطر دعوت كرد.

هزينه هاي كامل 7 سال تحصيلات دانشگاهي و اقامت وي در قطر بر عهده شاهزاده "موزه" بوده است همچنين همسر امير قطر، شخصا در مراسم جشن فارغ التحصيلي اين دختر مسلمان حضور يافت.
"اقبال الأسعد" اعلام كرده كه براي دريافت تخصص، قصد دارد به ايالات متحده آمريكا سفر كند و در رشته جراحي كودكان ادامه تحصيل دهد تا از اين طريق بتواند به كودكان مظلوم فلسطين كمك كند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۸:۴۲ توسط:sana موضوع:

مهمترين جنجال هاي شبكه هاي اجتماعي در سال 93

مهمترين جنجال هاي شبكه هاي اجتماعي در سال 93

در سال ۹۳ اتفاقات در شبكه هاي اجتماعي آنچنان زياد بود كه ناچار شديم بسياري از آنها را فاكتور بگيريم و در اين گزارش فقط ۱۳ مورد را مرور كنيم. حواسمان هست كه پديده هايي مانند محبوبيت عليرضا حقيقي، مجيد نجاتي فوتباليست ياسوجي، فيلم تنبيه مربي مهد كودك، احتمال راه اندازي گشت هاي موتوري، كارت هاي معافيت جعلي سربازان و ... هم تا مدت ها به سوژه مورد بحث در شبكه هاي اجتماعي تبديل شده بود.


آوازه خوان هاي تصادفي

ارديبهشت ماه امسال كليپ لحظه تصادف توسط دو دختر جوان كه در حين راننندگي مشغول آواز خواندن بودند، منتشر شد و موج هاي متفاوتي در شبكه هاي اجتماعي ايجاد كرد. همين كليپ ۱۵ ثانيه اي بسياري از ويژگي هاي رفتاري اين روزهاي جوانان را نشان مي داد. انگار كه همه چيز را روي دور تند گذاشته باشيم و بخواهيم اين نسل شاد و بي خيال را رفتارشناسي كنيم، نسلي كه تلاش مي كند از هر زمان و لحظه اي براي شاد كردن خودش استفاده كند و هيچ چيز ديگري هم برايش اهميت ندارد.


ماجرا از اين قرار بود كه دو دختر جوان كه در حين رانندگي در خيابان هاي شهر تهران بودند تصميم مي گيرند ترانه يكي از خوانندگان را بخوانند و با موبايل فيلمبرداري كنند تا ۱۰ ثانيه اول همه چيز طبق روال عادي پيش مي رود و همان حس طنز نهفته در جوانان ايراني را مشاهده مي كنيم كه مي خواهند چند ثانيه اي خوش باشند اما از ثانيه ۱۰، تنها صداي مهيب و يك نور وحشتناك بر روي كليپ نقش مي بندد.
اين دو دختر جوان كه در زمان فيلمبرداري با گوشي خود هيچگونه توجهي به رانندگي نداشتند و حتي دست شان هم روي فرمان نبوده، ناگهان با يك تصادف وحشتناك روبرو مي شوند. سكانس بعدي در بيمارستان شكل مي گيرد. عكسي از اين دو جوان روي تخت بيمارستان منتشر شده كه به رغم جراحت هاي بسيار اما حال نسبتا مساعدي دارند و با يك روحيه مثالزدني بر زير آن نوشته اند: خدا رو شكر زنده ايم!
در آن لحظه نه تصادف مهم است و نه جان خودشان و نه جان ديگران. فقط لحظه حال مهم است و بس. حتي تلاش نمي كنند كه حداقل هاي ايمني را رعايت كنند و بر فرض كمربند خود را ببندند يا در زمان فيلمبرداري با موبايل به خط كندرو خيابان بروند و با سرعت پايين رانندگي كنند.

دقيقا همان رفتار آشناي بچه هاي نسل دهه ۷۰ به بعد كه بي پروايي و بي خيالي منحصر به فرد خود فرمان زندگي شان را به دست گرفته اند و تعجب بسياري از جامعه شناسان را برانگيخته اند. انتشار اين كليپ موجي از واكنش ها در شبكه هاي اجتماعي را به وجود آورد و پس از آن بسياري از كاربران به تقليد از آن دو دختر فيلم هاي مختلفي در زمان رانندگي از خود گرفتند. آش آنقدر شور شد كه پليس هم به راننده هاي آوازه خوان تذكر داد كه اين رويه را خاتمه دهند.

خاك نوشته هاي اهوازاواخر بهمن بود كه مردم اهواز با تمام شيوه ها به جنگ طوفان خاك رفتند. براي اينكه آنقدر گرد و خاك در آن شهر بيداد مي كرد كه رنگ شهر را هم تغيير داده بود و تنفس غيرممكن بود. از جمله كارهايي كه مردم اين شهر براي اعتراض به وضعيت پيش رويشان كردند اين بود كه با طنزي گزنده و گويا، تصاوير و نوشته هايي در مورد وضعيت بد شهرشان به نمايش بگذارند و از اين طريق اعلام كردند كه اصلا اوضاع اين شهر خوب نيست.
آنها با انتشار عكس هايي از طوفان خاك از مسئولان مي خواستند چاره اي براي اين مشكل بزرگ به دست بياورند. حتي علاوه بر عكس هايي كه در شبكه هاي مختلف اجتماعي منتشر مي شد؛ كمپين هايي هم در اين ميان به راه افتاد. "خاك شش"، "ما زنده ايم" و "اهواز" نام برخي از كمپين هاي اينترنتي بود.
عكس هاي منتشر شده به خوبي حجم طوفان خاك و گرد و غبار را نشان مي داد. متن هاي جالبي كه در اين مدت نوشته شده بود به عنوان مثال اين جمله بود: "با توجه به گرد و خاك هاي اخير، ظرف مدت ۶ ماه آينده، به جاي طرح يوزپلنگ ايراني طرح آخرين بازمانده خوزستاني روي پيراهن تيم ملي درج خواهد شد؛ يا متني با اين مضمون: "اينجا هواز، مركز خوزستانه، هواي اينجا واقعا ديدنيه، ما خاك داريم، شما نداريد. دلتون بسوزه." و متن ها و عكس هايي كه يكي پس از ديگري منتشر شد و اين اقدامات به جايي رسيد كه اينكه بالاخره مسئولان دست به كار شدند و معاون اول رييس جمهور را براي رسيدگي به اوضاع راهي اهواز كرد.

هپي ها در بازداشتدر آخرين روزهاي ارديبهشت ماه بخش خبري ۲۰:۳۰ به نقل از نيروي انتظامي تهران بزرگ از دستگيري كساني خبر داد كه در ساخت يك ويدئوكليپ خارجي مشاركت داشته اند. حدود يك ماه پيش از آن در شبكه هاي اجتماعي كليپي منتشر شد كه شش دختر و پسر جوان در خيابان هاي تهران با آهنگ HAPPY فارل ويلياممز خواننده سبك هيپ هاپ آميكايي شادي مي كردند. سازندگان اين كليپ گفته بودند ظرف ۸ ساعت در پشت بام و كوچه هاي تهران با يك گوشي ۵Siphone فيلمبرداري كرده اند.
در گزارشي كه در صدا و سيما پخش شد سردار ساجدي نيا فرمانده نيروي انتظامي تهران شخصا در اين مورد توضيح داد كه شركت كنندگان در اين ويدئوكليپ اغفال شده اند و عمليات شناسايي آنها ظرف دو ساعت انجام شده و دستگيري همه اعضا در كمتر از شش ساعت صورت گرفته است.

ماجراي آهنگ "خوشحالي" از اين قرار بود كه يك خواننده آمريكايي به نام "فارل ويليامز" يك سايت مخصوص راه اندازي كرده و عده زيادي از مردم عادي با اجراي قسمتياز اين آهنگ در اين ويدئوكليپ ۲۴ ساعته مشاركت كردند. در نتيجه عده اي از كاربران شبكه هاي اجتماعي هنگام اتجراي اين آهنگ از خود فيلم گرفتند و در فضاي مجازي منتشر كردند و احتمالا همين موج، الگوي اين تعداد از جوانان تهراني براي ساخت كليپ مذكور بود.
اين جوانان پس از چند روز به قيد ضمانت آزاد و در جلسه هاي دادگاه حضور پيدا كردند. مهر ماه امسال روزنامه "كيهان" درباره سرنوشت اين پرونده به نقل از وكيل هاي اين افراد نوشت: "اعضاي اين گروه كه شامل سه دختر و چهار پسر هستندبه اتهام "فعاليت غيرمجاز در امور سمعي بصري از طريق مشاركت در ساخت كليپ مبتذل و انتشار آن از طريق شبكه مجازي يوتيوب" و "برقراري رابطه نامشروع از طريق رقصيدن به صورت مختلط و با پوشش نامناسب" از حيث رابطه نامشروع به تحمل ۹۹ ضربه شلاق تعزيري و از باب مشاركت در ساخت و توزيع كليپ به پرداخت شش ميليون ريال جزاي نقدي محكوم شده اند.
دادگاه عمومي جزايي رسيدگي كننده به اين پرونده يكي از متهمان اين پرونده را به دليل نگهداري مشروبات الكلي به شش ماه حبس تعزيري محكوم كرده است. دادگاه صادركننده حكم، مجازات هاي تعيين شده را با استناد به بند ث ماده ۳۸ قانون مجازات اسلامي مصوب ۱۳۹۲ به لحاظ جواني، فقدان سابقه كيفري و اظهار ندامت متهمان و با لحاظ ماده ۴۶ همين قانون به مدت سه سال به حالت تعليق درآورده است با اين توضيح كه چنانچه متهمان در اين مدت مرتكب جرم عمدي موجب حد، قصاص، ديه يا تعزير تا درجه هفت نشوند، محكوميت تعليقي بي اثر مي شود."

بچه پولدارهااصطلاح خودماني اش مي شود بچه مايه دار. همان جوان هاي خوش تيپي كه در اين چند ساله به واسطه خودرو، خانه و سبك زندگي شان به راحتي از ساير طبقه هاي اجتماعي قابل تمايز هستند و در تيررس افكار عمومي قرار گرفته اند. تا چند سال پيش اين موارد خيلي رو نبود. يعني هم تعداد ثروتمندان كمتر بودند و هم خودشان آنچنان تمايلي به ديده شدن نداشتند اما شرايط عوض شد و به واسطه شبكه هاي اجتماعي خيلي چيزها ديده و شنيده شد.


شهريور ماه امسال بود كه در اينستاگرام صفحه اي شكل گرفت كه در آن تصاويري از بچه هاي ثروتمند شهر تهران منتشر مي كرد و خيلي زود به يك بمب خبري تبديل شد و دست به دست ميان كاربران مي چرخيد. صفحه اي كه نشان مي داد بچه مايه دارهاي تهراني چگونه زندگي مي كنند؟!
باز شدن اين صفحه بازتاب گسترده اي در رسانه هاي غربي داشت و برخي رسانه هاي غربي با بازنشر تصاوير منتشر شده در اين صفحه به تحليل ابعاد و زواياي جامعه مدرن و شهري در ايران پرداخته اند.
هجوم كاربران به اين صفحه هم بسيار عجيب بود. عده اي از كاربران به اين صفحه تاختند و عده اي آنها را تاييد مي كردند. پس از معروف شدن ناگهاني صفحه "بچه مايه دارهاي ايراني" كه اقدام به انتشار عكس هايي از نحوه سبك زندگي و تفريح آنها مي كند، بحث ها در دنياي مجازي حسابي داغ شد و مخالفان و موافقان ثروتمندان را روبروي هم قرار داد.
بالاخره با وجود تمام اين كش مكش ها "ريچ كيدز آو تهران" عكس هايش را از صفحه اينستاگرام پاك كرد. اين صفحه روز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه بعد از يك ماه فعاليت فيلتر شد. در اين روز ادمين پيج بچه پولدارها تمام عكس ها را پاك كرد و نوشت: "به دليل عموميت يافتن و مطرح شدن عكس هاي اين پيج به صورت نادرست و مغاير با اهداف گردانندگان صفحه، عكس ها را پاك مي كنيم."
و اينگونه داستاني كه در عرض دو سه هفته آغاز شد و با صد هزار دنبال كننده مشغول به كار بود به كار خود خاتمه داد.

مسعود، فروغ و ديگرانيك گفتگوي جنجالي با مسعود كيميايي موجي از واكنش ها را در شبكه هاي اجتماعي به وجود آورد. جنجالي ترين سخن مسعود كيميايي درباره شاعره معروف ايراني، فروغ فرخزادبود كه سرنوشتي غم انگيز برايش رقم خورد.


كيميايي براي نخستين بار گفت در مقام غسل دهنده فروغ و چهره موثر در تشييع اين شاعر ح-ضور داشته است. او در گفتگوي خودش گفه بود "فروغ فرخزاد در حادثه رانندگي سرش به جدول مي خورد و كشته مي شود. بايد فردا برويم از پزشكي قانوني جنازه اش را تحويل بگيريم و تشييع كنيم. اتومبيل خواهرم را مي گيرم. ۱۹ ساله ام. تصديق رانندگي ندارم. همه سوار مي شوند. "محمد علي سپانلو"، "مهرداد صمدي"، "اسماعيل نوري علا" و "احمدرضا احمدي". راه مي افتيم به سمت پزشكي قانوني. جنازه را با آمبولانس حمل مي كنند. تند مي رود.
همه جا مي مانند. جا مانده ها مي روند ظهيرالدوله. ما به دنبال آمبولانس مي پيچيم زرگنده، آنجا يك غسالخانه هست. مردي از غسالخانه بيرون مي آيد. مي گويد: غسال زن نداريم. بايد به مرحوم محرم شويد. خطبه اي خوانده مي شود. دو نفر از ما به فروغ مح۰رم مي شويم. مي شويم برادران او. روي او آب مي ريزيم. (لحظه اي سكوت) مگر مي شود كسي اين حوادث را ديده باشد و دروغ بگويد؟ مگر مي تواند به خود اجازه دهد چيز ديگري بگويد؟ فيلمساز اين آينده اين سرزمين است. اصلا مگر مي تواند از اينها خلاص شود؟"
اظهارنظرها درباره درستي يا نادرستي اين صحبت ها در شبكه هاي اجتماعي بالا جگرفت و در نهايت پاي پوران فرخزاد، خواهر فروغ به ماجرا باز شد و گفت: "اينكه در زرگنده مرده شوي نبود، درست است و پس از اين، فروغ را به ظهيرالدوله آوردند. در ظهيرالدوله يك چتي كوچك و متروكي كه انگار صد سال است كسي آنجا نرفته، وجود داشت كه فروغ را آنجا بردند و مقداري طول كشيد كه كسي بيايد براي غسل و در نهايت زني را پيدا كردند كه آمد و غسل فروغ را انجام داد."
پس از صحبت هاي خواهر فروغ، كاربران شبكه هاي اجتماعي به دو دسته موافق و مخالف تقسيم شدند و كار به جايي رسيد كه مسعود كيميايي در واكنش گفت: "متاسفانه بعد از انتشار مصاحبه ام در يكي از روزنامه ها كه بيشتر در آن خودم و اتفاقاتي كه بر من رفته را توضيح دادم، بسياري موضع گرفتند و گفتند حرف هاي من كذب و تحريف تاريخ است. از اينكه شنيدم پس از انتشار مصاحبه ام، آدم ها دو دسته شده اند و دو ديدگاه مطرح مي كنند، دلم شكست. من قصد ندارم با حرف هايم آدم ها را به جان هم بيندازم."

باران كوثري و چرا رفتيباران كوثري از ديگر افرادي بود كه مورد حمله اينترنتي قرار گرفت و با كارگرداني كليپ "چرا رفتي" همايون شجريان عجيب ترين واكنش ها را هم از جانب مخالفان و هم از جانب موافقان به خود ديد.
از يك طرف قطعه موسيقايي "چرا رفتي" مورد استقبال طيف گسترده اي از مخاطبان موسيقي قرار گرفت و از طرف ديگر موزيك ويدئوي آن از نظر خيلي ها ضعيف ارزشيابي شد. منتقدان عنوان مي كردند در مورد يك ويدئوي باران كوثري احساسات تا حد زيادي پيش پا افتاده و مبالغه شده هستند.


در طرف ديگر نيز موافقان اعتقاد داشتند كه آنچه در اين موزيك ويدئو مي بينيد، واكنش آدم ها نسبت به اين قطعه موسيقايي است كه البته مشخص است اين موزيك ويدئو با زمان و هزينه اندك ساخته شده است. با گذشت زمان بحث ها از حالت تعادل و تبادل نظر خارج شد و در برخي نظرها با توهين و حمله درآميخته شد.

دختر گل فروشعكسي از يك دختر گل فروش در سطح شهر تهران كه با چهره اي خندان در حال فروختن گل در خيابان ها است بسيار پربيننده شده و در چند روز گذشته بارها و بارها به اشتراك گذاشته شده است.


مانند هميشه موافقان و مخالفان نيز مشغول بحث و تبادل نظر هستند.

دي جي فسنقريميل عجيب و مبهم كاربران به شوخي و طنازي اتفاقات مختلف در شبكه هاي اجتماعي به كشف يك پديده جديد رسيده است. همه ديگر "دي جي فسنقري" را مي شناسند. ارديبهشت ماه امسال ويدئوهاي او دست به دست در ميان كاربران مي چرخيد. يك جوان سبزواري كه تلاش داشت با شركت در مراسم هاي مختلف براي خود شهرتي دست و پا كند، دستمايه شوخي هاي كاربراني شد كه عكس هايش را فتوشاپ مي كردند، نوشته هاي مختلفي نوشته و حتي تي شرت حاوي نامش را نيز به فروش مي رساندند!

ماجرا از آنجايي فراگير شد كهكليپي به نام "باز هم شراره حادثه آفريد" در فضاي مجازي منتشر و سروصداي زيادي به پا كرد. در اين كليپ فردي كه ظاهرا نام او فسنقري نوشته شده در حال اجراي آهنگ در يك عروسي خانوادگي بود.
پخش كليپ با حركات عجيب اين فرد باعث شد تا موجي از ابراز علاقه ها و تمسخر خطاب به اين فرد در بين كاربران شبكه هاي اجتماعي ايجاد شود.
صفحه فيس بوك او در مدت زماني كمتر از دو هفته بيشتر از ۱۰۰ هزار لايك خورد و روز به روز بر طرفدارانش اضافه شد. دي جي فسنقري هم كه به نظر مي آمد اين شهرت چند هفته اي به مذاقش خوش آمده، فيلم هاي بيشتري ازت خود منتشر كرد و حتي با برخي رسانه ها هم گفتگو كرد. او در يكي از گفتگوهاي خودش گفته بود: "من خودم صفحه شخصي ندارم. اين صفحات را هوادارانم زحمت كشيدند و ايجاد كردند. بهترين نكته اين بود كه مردم از شادي و خنده حرف مي زدند. مي گفتند از ديدن اين كليپ شادشديم و خنديديم. اينكه مردم روحيه خوب پيدا كردند و خوشحال شدند براي من بهترين چيز بود."
كار به جايي رسيد كه قرار شد او در يك سكانس از سريال تلويزيون "جاده غريب" نقش يك خواننده عروسي را بازي كند كه البته ساخت اين سريال متوقف شد. در آخرين اتفاق بامزه هم بازي دي جي فسنقري براي سيستم عامل اندرويد ساخته شده و به فروش بالايي دست پيدا كرده است.

كي روشكارلوس كي روش بعد از مسابقات جام جهاني بود كه به يكي از قهرمانان كاربران شبكه هاي اجتماعي تبديل شد و كمپين هاي مختلف براي حمايت از تمديد قرارداد او تشكيل شده بود. اين حمايت ها با گذشت چندين ماه و برگزاري مسابقات جام ملت هاي آسيا همچنان ادامه دارد، مخصوصا بعد از بازي با عراق و حذف ايران بود كه باعث شد كمپين حمايت از تمديد قرارداد كارلوس كي روش راه بيفتد كه اكنون نزديك به ۱۰۰ هزار دنبال كننده دارد.


ريشه محبوبيت اين مربي زماني جوانه زد كه توانست ايران را بي دردسر وارد جام جهاني كند و بعد از آن با بازي هاي از جان و دل تيم ملي توانست محبوب دل مردم عجول ايران باشد. كاربران شبكه هاي اجتماعي از هيچ تلاشي براي نمايش حمايت خود از كي روش فروگذار نمي كنند و حتي آن زمان بعد از مسابقات جام جهاني اين موج را به صفحه توييتر رييس جمهور نيز كشاند.
ده ها صفحه در فيس بوك براي حمايت از كي روش به راه افتاده و كاربران انواع اقسام ترفندها براي به گوش رسيدن صدايشان آغاز كرده اند؛ از نگارش متن هاي مختلف به زبان انگليسي كه به دست كي روش برسد تا مرور اظهارنظرهاي كارشناسي برخي مربيان وطني در پيش از جام جهاني كه همگي به سرمربي تيم ملي تاخته بودند.
دلايل محبوبيت اين مربي پرتغالي نزد افكار عمومي خيلي زياد است كه باعث مي شود همچنان كي روش مرد محبوب اين روزهاي دنياي ورزش كشورمان باشد. به هر حال كي روش روانشناسي طرفداران فوتبال درايران را به خوبي كشف كرده است.

تيرباران هفت سنگحتي سريال هاي تلويزيوني نيز از حملات كاربران شبكه هاي اجتماعي در امان نماندند. اوايل تير ماه امسال بود كه اولين قسمت "هفت سنگ" و كپي برداري كاملا عيني آن از سريال آمريكايي "مدرن فاميلي"، بلافاصله بعداز پايان پخش با واكنش هاي زيادي در سايت هاي خبري و شبكه هاي اجتماعي همراه بود.

واكنش ها طي چند ساعت به صفحه اينستاگرام بازيگران و كارگردان اين سريال رسيد و حتي با واكنش خود كارگردان مواجه شد. بذرافشان در مواجهه با اين حجم اعتراض ها در ابتدا توپ را به زمين مخاطبان انداخت و نوشت افرادي كه متوجه اين شباهت شده اند، هنر نكرده اند چون كاملا مشخص است!
انتقادها همچنان ادامه داشت و كاربران هر روز سوال هاي جديدتري را مطرح مي كردند. آنها از كارگردان سريال، يعني بذرافشان مي پرسيدند اگر قصد داشته از روي "مدرن فاميلي" اقتباس كند چرا نامناسب ترين روش را استفاده به به صورت نعل به نعل از روي فيلم كپي كرده است؟ كاربران ديگري هم عنوان مي كردند چرا اسم منبع اقتباس را در تيتراژ فيلم نياورده اند و اصول حرفه اي حكم مي كند چنين چيزي عنوان شود. اين تنها كارگردان سريال نبود كه مورد انتقادها قرار گرفت و بسياري از بازيگران اين سريال هم مورد حمله شديدي قرار گرفتند.
كارگردان اين فيلم در توضيحات بعدي خود گفت به دليل محدوديت هاي تلويزيون مجبور شده اسم آن را در تيتراژ نياورد اما در ادامه توضيح داده بود كه از قسمت هاي بعدي، اين اقتباس كمرنگ تر مي شود. او سرانجام ترجيح داد كل صفحه اينستاگرامش را ببندد. ساير بازيگران سريال هم عنوان مي كردند كه "مدرن فاميلي" را نديده اند و با اينكه از قسمت چهارم به بعد ميزان اقتباس ها كمتر مي شود.

جوان ترين پدر و مادر ايراني


مادر ۱۶ ساله و پدر ۱۳ ساله اولين بار با يك عكس بي كيفيت و خبري كوتاه در شبكه هاي اجتماعي معروف شدند: "جوان ترين پدر ايران كه متولد ۱۳۸۰ است، شناسنامه بچه اش را گرفت."
اين خبر روزها بين كاربران شبكه هاي اجتماعي دست به دست مي شدو هيچ كس اطلاعات بيشتري از اين زوج جوان كه به نظر مي رسيد از شهرهاي جنوبي كشور باشند، نداشت تا اينكه كم كم توجه رسانه ها به كم سن و سال ترين پدر ايراني جلب شد و مصاحبه هاي مفصلي از اين زوج جوان منتشر كردند.
بعدها در مصاحبه ها مشخص شد كه مادر جوان ۱۲ ساله نيست بلكه ۱۶ سال دارد و علي اصغر دو ماهه ثمره اين ازدواج بود. وضع وقتي بدتر شد كه فرزند آنها به دليل نداشتن بخاري در خانه و تشخيص اشتباه پزشكان دچار عفوت ريوي و مشكل قلبي شد و به ناچار او را در بيمارستاني در كرمان بستري كردند.
بعداز اينكه چند مصاحبه مفصل از اين زوج خيلي جوان گرفتند مشخص شد كه بهزاد و زينب پسر عمو دختر عمو هستند و از سال ها قبل همديگر را دوست داشتند. آنها در يك كوچه اي از روستاهاي كرمان زندگي مي كردند و از اول هم در بازي هاي بچگانه شان مي خواستند با هم ازدواج كنند. با وجود مخالفت هاي خانواده بالاخره با هم ازدواج مي كنند. حالا هم پشيمان نيستند. فقط زندگي شان خيلي سخت مي گذرد. در گفتگوها هم مشخص مي شود كه نه از جايي حمايت مي شوند و نه خانواده ها آنها را پشتيباني مي كنند چون پدر بهزاد به او گفته است زن گرفته اي بايد خودت خرج زندگي ات را دربياوري

اسيدپاشي هاي اينترنتيدر آذر ماه بود كه نادر فتوره چي، روزنامه نگار و نويسنده در پيج فيس بوك خودبا قلم تند و خارج از عرفي از بهاره رهنما براي اجراي مقتل خواني چند وقت پيشش در برج ميلاد انتقاد كرد. اين انتقاد با واكنش بهاره رهنما، همسرش، گروهي از نويسندگان، روزنامه نگاران و كاربران اينترنتي روبرو شد. از يك سو رهنما در دفاع از خود نسبت به اين توهين واكنش نشان داد و حتي تا پاي شكايت هم پيش رفت.


از سوي ديگر نيز فتوره چي همچنان در دفاع از انتقادي كه كرده در صفحه فيس بوك خود فعاليت مي كرد. بعد از كش و قوس هاي فراوان در نهايت اين ماجرا به صلح رسيد و بهاره رهنما در حاشيه يك مراسم با فتوره چي صحبت كرد و اين ماجرا به انتها رسيد و گفت چقدر خوب است كه آدم ها با هم در مورد مشكلاتشان رو در رو صحبت كنند.
براي مورد بعدي مي توان به ماجراي هانيه توسلي اشاره كرد. پس از مرگ مرتضي پاشايي بود كه بسياري از چهره هاي مطرح، درگذشت او را تسليت گفتند وبرخي ها هم كه شناخت كاملي از او نداشتند ترجيح دادند اظهارنظر خاصي نكنند. برخي كاربران اما اين موضوع را تاب نياوردند و در برخي موارد كامننت هاي فراوان اعتراضي و بعضا توهين آميز نسبت به سكوت كنندگان مرگ مرتضي پاشايي وارد كردند.
هانيه توسلي يكي از آنها بود كه شناختي از اين خواننده جوان نداشت و پس از اين ماجرا هم با گوش كردن آهنگ هايش، سبك پاشايي را نپسنديد وبه همين دليل تشخيص داده بود پيامي ندهد و اين موضوع را اعلام كرده بود.
اين اظهارنظر هانيه توسلي در اواخر ماه آبان به مذاق خيلي ها خوش نيامده و برخي كامنت هاي كاربران تندتر از گذشته شد. پس از اين اتفاقات، هانيه توسلي تصميم گرفت صفحه خود را با يك توضيح درباره علت اين تصميم اش ببندد.
در نشست "پديدارشناسي فرهنگي يك مرگ" جامعه شناسان مختلفي حضور داشتند و به بررسي ابعاد درگذشت مرتضي پاشايي و دلايل به وجود آمدن موج بزرگ پس از مرگ او پرداختند. يوسف اباذري، جامعه شناس معروف با لحني نامتعارف و عصبي به نقد موج پس از مرگ درگذشت مرتضي پاشايي پرداخت و طرفداران او را زير سوال برد اما اين بار لحن و نوع صحبت هاي او با واكنش گسترده شركت كنندگان در اين مراسم و همچنين كاربران اينترنتي مواجه شد.

چالش سطل آب يخچالش سطل آب يخ در روزهاي گرم تابستان و شهريورماه بود كه حرف اول را در شبكه هاي اجتماعي مي زد و روز به روز به تعداد افرادي كه به اين چالش دعوت مي شدند اضافه مي شد. چند ماهي بود كه سايت ها و شبكه هاي اجتماعي پر شده بود از فيلم هاي افراد سرشناسي كه بر سر خود يك سطل آب يخ سرازير مي كردند.از بيل گيتس و مارك زاكربرگ بگيريد تا مسي و كريستيانو رونالدو كم كم اين موج آنقدر فراگير شد تا اينكه پاي چالش آب يخ به ايران هم رسيد و موج اوليه آن را علي كريمي با انجام آن به راه انداخت و علي دايي، رضا عطاران و مازيار فلاحي را هم به اين چالش دعوت كرد. موج آن مانند گلوله اي كوچك در كوهستان پر برف كم كم به بهمن بزرگي تبديل و طبق معمول اين اتفاقات در ايران، به پديده اي همه گير تبديل شد.
اين موج بالا گرفت به طوري كه چهره هاي مشهور ديگري مانند رضا عطاران، بهرام رادان، زانيار و سيروان خسروي، يغما گلرويي، فريدون زندي، رضا صادقي، نيوشا ضيغمي، شيلا خداداد و ... را با خود درگير كرد.
از ميان تمام اين افراد در ابتدا تنها رضا صادقي، بهرام رادان و زانيار خسروي بودند كه به فلسفه پشت اين اتفاق كه همان جلب توجه عموم به يك نوع بيماري صعب العلاج و جمع آوري پول براي كمك به اين بيماران است توجه كردند و تازه همين افرادنيز خيلي خود را درگير بيماري ALS نكردند و ترجيح دادند از بيماري هايي مثل سرطان نام ببرند.
به نظر مي رسيد در روزهاي نخست ورود اين چالش به ايران كمتر كسي از فلسفه اصلي آن خبر داشت و علاوه بر افراد مطرح، مردم عادي زيادي نيز خود را درگير اين چالش كردند. با اينحال بسياري از كاربران ايراني اين ماجرا را به شوخي و كل كل در نظر گرفتند و گرماي هوا و تابستان نيز باعث شد تا از ريختن آب يخ روي خود مضايقه نكنند! در حالي كه اين كمپين در ساير نقاط دنيا به خاطر مشكلات كم آبي به شكل ديگري پيگيري مي شد به هر حال از آن موج هايي بود كه سريع آمد و سريع هم رفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۸:۲۹ توسط:sana موضوع:

معاني زيباي سين هاي سفره هفت سين نوروزي


معاني زيباي سين هاي سفره هفت سين نوروزي

رايحه پاكيزگي به فضاي خانه، روح سرسبزي و طراوت بخشيده است. لباس هاي نو بر تن كرده ايم و دركنار سفره هفت سين به انتظار نو شدن نشسته ايم. سفره زيباست و همه منتظر حلول سال نو. هيجاني زيبا، تمام وجوداعضاي خانواده رادربرگرفته است. اين سفره يك سفره خيالي و پوچ و بي معني نيست، بلكه نشانه اي از آن است كه در آغاز سال كه روز و سال نو مي شود ما نيز نفس خويش راتهذيب كنيم و بر آن تزكيه ارج نهيم تا خداوندي كه هفت آسمان را آفريده و هفت دريا را زير آن نشانده ، بدين وسيله هفت نماد را فرا روي ماقرار داده و به ما نشان مي دهدكه به كدامين وجه زندگي خويش را سپري كنيم و با نشستن و برخاستن در كنار اين سفره، اسطوره عشق و صفا و پاكي اي را كه درآن وجود دارد، در جسم و روح خود منعكس كنيم.سين اول، سنجد


سنجد نماد سنجيده عمل كردن است.سنجد را بر اين باور بر سفره مي گذارند كه هركس با خويشتن عهد كند درآغازسال هركاري را سنجيده انجام دهد.سنجد نشانه گرايش به عقل است؛ احترام به تفكر و ترويج و خردمندي.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايتسين دوم، سيب

دومين سيني كه برسفره مي نهند سيب است كه نماد سلامتي و عشق مي باشد.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايت
سين سوم، سبزه

سبزه پس از سنجد و سيب بر سر سفره گذاشته مي شود كه نشانه خرّمي و شادابي و خوش اخلاقي است.سبزي با خود شادابي ، نيكويي و سرزندگي را به همراه مي آورد. رنگ سبز ارتعاش افكار ما را موزون نگه مي دارد و به ما آرامش مي دهد.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايت

سين چهارم، سمنو

سمنو مظهر صبر و مقاومت و عضو عدالت و قدرت است.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايت

سين پنجم، سير

سير به نشانه رعايت حدود و مرزهاست. به سفره هفت سين راه يافته تا پاي را از گليم خويش بيرون ننهيم .سير نماد مناعت طبع است يعني انسان بايد همواره با قناعت بر جهان بنگرد. پس سير كه نشانه قناعت و يادآور امتناع از تجاوز است را بر سر سفره مي نهيم تاانساني عاقل ،سالم ،شاداب، قوي و قانع باشيم.سيرچشمي و چشم سيري از بزرگ ترين صفات انسان برتر است.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايت

سين ششم، سركه

سركه نماد پذيرش ناملايمات و نماد رضا و تسليم است.واقف بر اين نكته هستيم كه زندگي پيوسته توام با رنج و مشقت و زحمت است و هيچ انسان متعهد و با مسئوليتي نيست كه بدون دغدغه بتواند به زندگي ادامه دهد.خداوند، زمين و آسمان و انسان را آسوده و بي غم نيافريد و در هر مشقتي كه مي رسد ،حكمتي نهفته است و سركه گوياي تسليم در برابر حكمت خداوند بزرگ و حكيم است.

نام: 2480023r8qri7d92o.gif نمايش: 0 اندازه: 1.8 كيلو بايت

و سين هفتم، سماق

آخرين سين سفره هفت سين سماق است.سماق نمادصبر و بردباري وتحمل ديگران است.صبر به انسان مي آموزد كه درگذر زندگي، خستگي رابايد خسته كرد و كاميابي را بايد يافت.
پس بياييد با ايمان به چنين ارزش هايي سال نو را آغازكنيم و با گرايش به عقل و غلبه بر ترس و اضطراب، تصميم بگيريم زندگي را ازنو بسازيم….

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۷:۵۹ توسط:sana موضوع:

سوالات آزار دهنده در عيد ديدني + ترفند پاسخگويي

سوالات آزار دهنده در عيد ديدني + ترفند پاسخگويي
خيلي‌ها درتعطيلات عيد فرار مي‌كنند و مي‌روند يك جايي. يك جاي دور كه دست فك و فاميل به آنها نرسد. نه اينكه حال و حوصله عيد ديدني را نداشته باشند كه اتفاقا عيدها بهترين وقت براي ديدن فاميل‌هاي سالي يك بار است. اين خيلي‌ها فرار مي‌كنند چون اعصاب سوال‌هاي تكراري را ندارند. سوال‌هايي كه مثل آجيل و ميوه و شيريني، پاي ثابت همه عيد ديدني‌هاي تمام نشدني نوروز هستند.
سوال‌هايي كه صاف زندگي خصوصي‌شان را هدف گرفته‌اند و معمولا جز اينكه روي اعصاب بروند خاصيت ديگري ندارند. براي خلاصي از دست اين سوال‌هاي روي اعصاب، نيازي به پناه بردن به شاليزارهاي شمال نيست. گاهي مي‌شود با يك برنامه‌ريزي درست و البته با كمي اعتماد به نفس از پس اين آزمون سخت در روزهاي اول سال برآمد و بقيه وقت را به جدا كردن پسته‌ها از توي ظرف آجيل گذراند و خوش بود. بسته جمع و جور نوروزي ما هم قرار است به شما براي مقابله با اين سوال‌هاي آزار‌دهنده كمك كند.
امسال ديگه ايشالا ميري خونه بخت؟
چي نگيم: هرگز نگوييد هنوز درسم تمام نشده و اول بايد ليسانسم را بگيرم و اين حرف ها! اين شروع يك بازي دوسر باخت است. با اين جواب اجازه داده‌ايد كه مهاجم، آمار تعداد واحدهاي پاس كرده و نكرده‌تان را هم دربياورد. اين كار جز اينكه زمينه را براي بحث درباره چيستي و چرايي «اهميت تحصيل در جامعه زنان» و «بالاتر بودن مهريه يك دختر تحصيلكرده» باز كند هيچ خاصيت ديگري ندارد. تازه اگر طرف دست از سرتان بردارد و نخواهد درباره سوابق درخشان تحصيلي‌اش دو ساعت براي‌تان روضه بخواند.
چي بگيم: كلمه طلايي اين است: «ايشالا» بدون توضيح اضافه. همين را بگوييد و شروع كنيد به پيامك بازي. اينجوري ‌مهمان‌ها هم از اعتماد به نفس شما گيج مي‌شوند و هم فضولي‌شان گل مي‌كند كه آن مرد خوشبخت چه كسي مي‌تواند باشد.
پلن B: ممكن است كسي بين ‌مهمان‌ها باشد كه شما را براي آقازاده‌اش زير سر دارد. اينجور وقت‌ها گفتن «ايشالا» ممكن است به يك جنگ سرد خانوادگي تبديل شود. اگر چنين حدسي مي‌زنيد، سريع يك كم خودتان را خجالت‌زده نشان دهيد و بپيچانيد.
چرا بچه‌دار نمي‌شين شماها؟
چي نگيم: فقط ساده‌ها در جواب اين سوال شروع مي‌كنند درباره مسئوليت سنگين بچه داشتن و قيمت پوشك و شيرخشك حرف زدن! بشر مدت‌هاست براي اينجور توجيح‌ها جواب پيدا كرده. بهانه‌هاي كليشه‌اي جواب‌هاي دندان‌شكن كليشه‌اي دارند.
چي بگيم: «داريم با آرمين دربارش حرف مي‌زنيم و براش برنامه مي‌ريزيم.» اين جوري براي مدتي از دست اين سوال راحت شده‌ايد. بالاخره همه مجبورند مدتي صبر كنند تا نتيجه برنامه‌ريزي شما را ببينند!
پلن B: ممكن است اين كوپن را چند بار ديگر هم سوزانده باشيد. اينجور وقت‌ها بايد از بيخ و بن بزنيد زير همه چيز. بگوييد اصلا فعلا نمي‌خواهيم به بچه‌دار شدن فكر كنيم. البته حواس‌تان باشد ‌آش را آنقدري شور نكنيد كه همه فكر كنند خداي ناكرده مشكلي داريد. روي «فعلا» تاكيد كنيد. سعي كنيد لحن‌تان جوري نرم و دوپهلو باشد كه اگر سال ديگر بچه بغل رفتيد خانه فك و فاميل همه به خاطر سخنراني‌هاي امسال مسخره‌تان نكنند.
واي پوستت چقدر خراب شده
چي نگيم: هرگز تاييد نكنيد. نگوييد «واي جداً؟» اگر قافيه را ببازيد بايد قيد خوراكي‌هاي ‌مهماني را به كلي بزنيد. خداحافظ باقلوا! بعد هم تا آخر تعطيلات صبح و بعد از ظهرتان به ور رفتن با صورت‌تان جلوي آينه مي‌گذرد.
چي بگيم: اعتماد به نفس داشته باشيد. شروع كنيد همين طوري بداهه درباره انواع پوست‌هاي چرب و خشك و ويژگي‌هاي‌شان حرف بزنيد. بگوييد اين طبيعت پوست شما است و قرار نيست به خاطرش اعصاب‌تان را خرد كنيد.
پلن B: ممكن است گير آدم سريشي افتاده باشيد. از اينها كه تا از پوست‌تان نمونه‌برداري نكنند، ول كن نيستند. هميشه چند جمله خفن از توصيه‌هاي طب سنتي و خواص گياهان دارويي براي پوست را توي ذهن‌تان داشته باشيد و اينجور وقت‌ها خرجش كنيد. اينجوري نمي‌گذاريد بقيه براي‌تان نسخه بپيچند.
ما امسال هيچ كاري نكردي
چي نگيم: شروع نكنيد هي از دلاوري‌هاي‌تان در خانه تكاني امسال حرف زدن. كمردرد گرفتن به خاطر جابه‌جا كردن كتابخانه خيلي چيز قابل افتخاري نيست كه اين قدر باذوق درباره‌اش حرف مي‌زنيد.
چي بگيم: اين يك خاله زنكي بي‌خطر است. بهترين فرصت براي اينكه با صاحبخانه گرم بگيريد و صميمي شويد. از تنبلي‌هاي خودتان هم بگوييد؛ از اينكه به نظر شما هم خانه‌تكاني مصداق بارز همسرآزاري است!
پلن B: واقعا دنبال پلن B مي‌گرديد؟
تو عيد هيچ جا بهتر از تهران نيست
چي نگيم: اين جمله مقدمه‌اي است براي زير و رو كشيدن سفرهاي نوروزي شما. دليلي ندارد وارد جزييات بشويد چون هر جمله‌اي درباره برنامه سفرتان بگوييد آنها يك چيزي برايش دارند كه اعصاب‌تان را خرد كند.
چي بگيم: تاييد كنيد. شما هم گير بدهيد به شلوغي جاده‌هاي شمال و اينكه نمي‌فهميد چرا مردم بايد براي يك شمال رفتن ۲۴ ساعت در ترافيك بمانند. بعد هم بگوييد هنوز برنامه‌مان معلوم نيست.
پلن B: ممكن است كسي كه اين عبارت را مي‌گويد از برنامه سفر شما خبر داشته باشد. اين جور وقت‌ها تنها راه خاتمه دادن به بحث، حرف زدن درباره مزاياي يك سفر دسته جمعي در كنار خانواده است. اينكه، «مگه تو سال چند بار پيش مياد اينجوري بتونيم باهم مسافرت بريم.»
بهت ساخته‌ها، چاق شدي!
چي نگيم: نپرسيد «چقدر». اجازه ندهيد بقيه درباره هيكل شما در يك ‌مهماني اظهار نظر كنند. سريع از كنار چنين سوال خطرناكي بگذريد.
چي بگيم: «از بس همديگه‌رو دير به دير مي‌بينيم يادت رفته‌ها! من ۱۵ ساله ۶۵ كيلو هستم» و بعد بحث را ببريد به سمت آفت‌هاي اين گوشي‌هاي هوشمند و اينكه تكنولوژي باعث شده آدم‌ها كمتر همديگر را از نزديك ببينند. ظرف ۱۰دقيقه شما به چنان جاي دوري از بحث پرت شده‌ايد كه بعيد است تا آخر ‌مهماني كسي به فكر بازگشت بيفتد.
پلن B: ممكن است اين جمله اينقدر روي اعصاب‌تان برود كه نتوانيد در لحظه از خودتان دفاع كنيد. بگوييد برايش برنامه داريد و البته نمي‌خواهيد تعطيلات‌تان را خراب كنيد. بگوييد: «بعد عيد درستش مي‌كنم» و تمام!
ما امسال مي‌خوايم بريم مالديو. . .
چي نگيم: ذوق زده نشويد. گوينده منتظر چنين موقيعتي است. اگر خودتان را مشتاق نشان بدهيد تا آخر ‌مهماني بايد درباره هتل‌هاي مالديو و اسپا و اهميت حفاظت از پوست در مناطق ساحلي حرف بزنيد.
چي بگيم: بهترين دفاع، حمله است. مثل يك منبع آگاه عمل كنيد. بپرسيد: «چند؟» و بعد درباره اينكه توي عيد تورها خيلي گران مي‌شوند كنفرانس بدهيد. قيمت پايين‌تر بدهيد. مهم نيست چقدر قيمت‌تان واقعي است… .
پلن B: اگر تجربه سفر خارجي داريد، اين جا محل مناسبي براي مرور خاطرات شماست. از طبيعت باتومي بگوييد و مرغ‌هاي ماهي‌خوار تنگه بسفر. . . .
ما به محمدرضامون اصلا شيريني نمي‌ديم
چي نگيم: درباره بقيه برنامه‌هاي مراقبت از كودك فاميل محترم‌تان نپرسيد. واقعا مهم نيست كه آنها با محمدرضا چطور رفتار مي‌كنند. اعصاب‌تان را با اين چيزها خرد نكنيد. نگذاريد كسي با اين سوال‌ها در تربيت بچه‌تان دخالت كند.
چي بگيم: توضيح بدهيد كه هر كسي روش خودش را براي تربيت بچه دارد و شما نمي‌خواهيد زيادي مته به خشخاش بگذاريد. شما هم كمي درباره عادت‌هاي خوب بچه‌تان حرف بزنيد.
پلن B: كتاب‌هاي تربيت كودكي كه خوانده‌ايد حالا به دردتان مي‌خورند. چند تا از نظريات تربيت مادر كودك را بكشيد بيرون و بريزيد وسط؛ بقيه حساب كار مي‌آيد دست‌شان.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۷:۴۳ توسط:sana موضوع:

پدران دوست داشتني

پدران دوست داشتني

پدرهاي فداكار كم نيستند. پدرهايي كه مي توان به آنها لقب "بهترين پدرهاي دنيا" را داد. تصاوير زير منتخبي از كارهاي فداكارانه ايست كه پدرها براي فرزندانشان انجام مي دهند. شما را به ديدن اين تصاوير زيبا و احساسي دعوت مي كنيم:

اين پدر چيني هرروز 29 كيلومتر فرزند معلولش را تا مدرسه بر دوشش ميبرد..


"يو ژوكانگ" كه در يكي از روستاهاي چين زندگي مي كند، هر روز پسرش را در يك سبد مي گذارد و 7 كيلومتر پياده مي رود تا به مدرسه برسد. بعد پياده سر كار مي رود و آخر سر به مدرسه برمي گردد تا پسرش را به خانه برساند. پسر او كه حالا 12 سال دارد، معلول است و هر دو دست و هر دو پايش كج هستند و كمرش هم قوز دارد.

ژوكانگ 40 ساله مي گويد: "مي دانم كه پسرم از نظر فيزيكي معلول است اما ذهنش مشكلي ندارد. به هر حال، من نتوانستم مدرسه اي كه امكانات مناسب او داشته باشد، نزديك خانه مان پيدا كنم و آنها مدام او را رد مي كردند."
ژوكانگ 9 سال پيش وقتي پسرش 3 ساله بود از مادر او جدا شد و تصميم گرفت خودش، پسرش را بزرگ كند و البته تصميم گرفت بهترين امكانات موجود را برايش فراهم كند. حالا هر روز ساعت 5 صبح بيدار مي شود، براي پسرش ناهار تهيه مي كند، او را به مدرسه مي برد و سر كار مي رود و بعد هم هر دو با هم به خانه برمي گردند. او مي گويد از وقتي شروع به حساب كرده، حدود 2500 كيلومتر را در تپه ها بالا و پايين رفته است.
بعد از انتشار اين داستان، دولت چين خانه اي نزديك مدرسه در اختيار اين پدر و پسر گذاشته است.نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايت


اين دو پدر و پسر در ورزش باهم رقابت مي كنند، از جمله ماراتن...
نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايت


پدر تنهايي كه نميتونست موهاي دخترش رو درست كنه، بنابراين به كلاس ارايشگري رفت...يك پدر كلرادويي به نام Greg Wickherst پس از گذشت يك سال جدايي از همسرش و رشد مو هاي دخترش Izzy كه حالا 3 ساله است ، دريافت كه حتي قادر نيست مو هاي او را به شكل يك دم اسبي ساده هم درست كند. ولي خوشبختانه جايي كه او كار ميكند داراي بخش لوازم آرايش است كه دانش آموزان آن مشتاقانه به او آموزش هاي لازم براي آرايش موهاي دخترش را دادند. اكنون او در شبكه هاي اجتماعي به نام پدر مو مشهور است و مي تواند مدل هاي بسيار پيچيده و سختي را به موهاي دخترش بدهد.

نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايت


تاتوي پدر براي كم شدن حس بد دخترش از ايمپلنت...نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايت


پدر ناتني ويلچر پسر شش ساله اش را شبيه تانك درست كرده تا در هالووين شركت كند...پدر ناتني ويلچر پسر شش ساله اش را شبيه تانك درست كرده تا در هالووين شركت كند...فرزندخوانده ي اين پدر، فلج مغزي است و صرع نيز دارد. اين پسر 6 ساله، براي حركت از ويلچر استفاده مي كند.
ناپدري، ويلچر را به تانك اسباب بازي تبديل كرده است تا شادي اين جشن را با پسرش سهيم شود. البته مدل هاي ديگري نيز ساخته و براي ساخت هر كدام از آنها حدود 15 تا 30 ساعت زمان صرف كرده است.
بعد از يك روز شلوغ كاري، اين مرد هنوز شغل واقعي خودش رو فراموش نكرده...

نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايتپدري كه پسرش را در اينجا هم تنها نگذاشت و مثل او دامن پوشيد!پدر مهربان خانواده براي اينكه به او كمكي كرده باشد تصميم گرفت همراه با پسرش لباس زنانه بپوشد و پا به پاي او در خيابان قدم بزند ، او با اين اقدام سعي دارد عشق و همبستگي عميقش را به پسرش نشان دهد.
اين خانواده مهربان در شهري كوچك و سنتي در جنوب آلمان زندگي ميكنند . پسر 5 ساله اين خانواده بخاطر بيماري پوستي كه در ناحيه پاها دارد مجبور است دامن بپوشد.
به گفته آقاي "نيلز پيكرت" پدر پسر 5 ساله : پسرم هميشه از پوشيدن دامنهاي زنانه خجالت ميكشيد و علت آن طعنه و تمسخر دوستان و كودكان هم سن و سالش در مهد كودك بود.


نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايت


اين كودك مجبور است از يك پوشش چسبي چشم استفاده كند و پدرش بهترين شكلش را براي او درست كرده
نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايتتاتوي نقاشي هاي كودك 5 ساله روي دست پدرش!


نام: fgbf.gif نمايش: 0 اندازه: 2.5 كيلو بايتپدري كه براي بچه هايش پن كيك هاي آموزشي درست مي كند

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۷:۲۲ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين اشيا باقي مانده بر سطح كره ماه

عجيب ترين اشيا باقي مانده بر سطح كره ماه

 
 
به نظر مي رسد زباله جز جدايي ناپذير از زندگي انسان است و هر كجا كه مي رويم بر جاي گذاشتن زباله توسط ما امري طبيعي است. در اين ميان، حتي فضا و كره ماه نيز مستثني نبوده اند. بنابر برآوردهاي صورت گرفته طي ماموريت هاي سفر به كره ماه - با خدمه انساني و بدون خدمه - نزديك به 400 هزار پوند (حدود 18 تن) مواد مختلف را بر جاي گذاشته ايم. بيشتر اشيا شامل فضاپيماهاي از كار افتاده، كاوشگرها و راكت هايي مي شوند كه پس از پايان ماموريت خود عمدا روي سطح ماه سقوط كرده اند. اما چيزهاي عجيب ديگري نيز روي كره ماه وجود دارند كه در ادامه برخي از آنها را معرفي مي كنيم.

96 كيسه ادرار و مدفوعطي ماموريت هاي آپولو، فضانوردان همانند حضور در كره زمين نيازمند اجابت مزاج بودند. بر همين اساس 96 كيسه از ادرار و مدفوع فضانوردان جمع آوري شد و به واسطه تلاش آنها براي سبك كردن بار فضاپيما همچنان بر سطح ماه باقي مانده اند. به تازگي، برخي زيست‌ستاره‌شناسان به اين مواد زائد براي بررسي بقاي باكتري در آنها و اين كه آيا به واسطه قرار گرفتن در معرض پرتو افشاني دچار جهش شده اند يا خير، علاقمند شده اند.

12 جفت چكمه فضاييدر پايان ماموريت آپولو 11، "نيل آرمسترانگ" و "باز آلدرين" جدا از كيسه هاي فضولات انساني، حدود 100 شي ديگر كه ديگر نيازي به آنها نداشتند را براي سبك سازي بار فضاپيما و به همراه آوردن نمونه هاي خاك و سنگ كره ماه روي سطح آن جا گذاشتند. از جمله اين اشيا مي توان به چكمه هاي فضايي، دوربين ها، ابزار آلات، يك آويز شاخه زيتون طلا و ديسك سيليكوني كه حاوي 100 پيام حسن نيت از سياستمداران آمريكا، مديران ناسا و سران دولت هاي جهان بود، اشاره كرد.

پلاكي با امضا ريچارد نيكسون
تمامي شش ماموريت با خدمه انساني به كره ماه در زمان رياست جمهوري "ريچارد نيكسون" صورت گرفت. فضانوردان در نخستين ماموريت پلاكي را با امضا وي روي سطح ماه گذاشتند. ريچارد نيكسون تنها چند ماه پيش از گام نهادن انسان بر كره ماه برنامه آپولو را در اختيار گرفت اما تنها رئيس جمهوري محسوب مي شود كه امضا وي بر كره ماه باقي مانده است.

اثر هنري از اندي وارهول، رابرت روشنبرگ، و كلز اولدنبرگطي سال هاي دهه 1960، "فارست مايرز"، مجسمه ساز، ايده همكاري شش هنرمند روي يك اثر هنري كوچك كه بر سطح ماه باقي خواهد ماند را دنبال مي كرد و در نهايت برخي نام هاي بزرگ را براي خلق طرحي كوچك كه وي آن را "موزه ماه" ناميد، گرد هم آورد. طرح هاي اين هنرمندان توسط دانشمندان آزمايشگاه بل روي يك تكه سراميكي كوچك حك شد.
فارست ميرز در متقاعد ساختن ناسا براي ارسال اين اثر به كره ماه ناموفق بود و ظاهرا يكي از مهندساني كه روي ماژول آپولو 12 كار مي كرد را براي پنهان ساختن آن در يك پوشش طلا كه بخش پايين فضاپيما را در بر مي گرفت، متقاعد كرد. دو روز پس از فرود و سپس بازگشت آپولو 12 از كره ماه - ماژول از فضاپيما جدا شد و روي سطح ماه قرار گرفت - ميرز از طرح خود طي مصاحبه اي با نيويورك تايمز پرده برداشت. ناسا هيچ گاه اين مساله را تاييد نكرد.

دو توپ گلف
فضانورد "آلن شپرد" در ماموريت آپولو 14 بازي گلف در كره ماه را تجربه كرد. نكته كليدي درباره گلف در ماه اين بود كه فضانوردان نيازي به بازگرداندن توپ ها نداشتند و از اين رو دو توپ گلف مربوط به دهه 1970 همچنان بر سطح كره ماه باقي مانده اند.

يك قطعه هنري بحث برانگيز
"فضانورد افتاده"، تنديس آلومينيومي انتزاعي 3.5 اينچي است كه توسط "پل ون هويدونك"، هنرمند بلژيكي، ساخته شده و طي ماموريت آپولو 15 توسط فضانورد "ديويد اسكات" روي سطح ماه قرار گرفت. اين مجسمه در كنار پلاكي كه روي آن نام 14 فضانورد كه در ماموريت هاي پيشين جان خود را از دست داده بودند، قرار گرفت و همانند بناي يادبود به نظر مي رسد. اما ون هويدونك بعدا اعتراض خود را نسبت به اين شرايط و اسم تنديس ابراز داشت زيرا وي قصد داشت تنديس به صورت ايستاده روي كره ماه قرار بگيرد. فضانورد افتاده همچنان پس از 43 سال روي كره ماه قرار دارد.
پر شاهين
در اواخر ماموريت آپولو 15، ديويد اسكات نسخه اي متفاوت از آزمايش كلاسيك توپ بولينگ و پر را اجرا كرد تا نشان دهد هر دو شي در خلاء پس از رها شدن همزمان سقوط خواهند كرد. اسكات اين آزمايش را با يك چكش و يك پر انجام داد اما نتيجه مشابه بود. در پايان وي پر را روي سطح ماه بر جاي گذاشت.

عكسي از اعضاي خانواده فضانورد
فضانورد "چارلز دوك" طي ماموريت آپولو 16 عكسي 3*5 اينچ را از خود، همسرش و فرزندانش بر سطح ماه بر جاي گذاشت. وي چرايي بر جاي گذاشتن اين عكس را اعلام نكرد اما در پشت عكس اين پيام را يادداشت كرده بود: اين خانواده فضانورد دوك از كره زمين است. فرود آمده روي كره ماه در آوريل 1972. احتمالا اين عكس پس از گذشت بيش از 40 سال حضور در سطح ماه از بين رفته است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۷:۱۱ توسط:sana موضوع:

حال و هواي عيد نوروز

حال و هواي عيد نوروز

با نزديك شدن به عيد نوروز در ايران مجموعه اي از آيين ها و سنت ها برپا مي‌شود. نخستين سنتي كه معمولاً تمام ايرانيان نيز به آن پايبند هستند٬ سنت ديرينه خانه تكاني است.نام: fu2838.jpg نمايش: 0 اندازه: 4.2 كيلو بايت

عرضه گل و گياه در آستانه سال نو

خريد گل و گياه در آستانه نوروز در بازارهاي گل و گياه به حدي چشمگير رونق گرفته است.
نام: fu2838.jpg نمايش: 0 اندازه: 4.2 كيلو بايت


رونق بازارها و فروشگاه ها در آستانه سال نو
مردم با نزديك شدن به روزهاي پاياني سال براي خريد مايحتاج خود به بازار مراجعه مي كنند كه در اين ميان بازار دستفروشان رونق خاصي دارد.

نام: fu2838.jpg نمايش: 0 اندازه: 4.2 كيلو بايت


ويترين فروشگاه‌ها در آستانه سال نو
ويترين فروشگاه‌ها با تبليغات و تخفيفات قابل ملاحظه اي در جهت جذب مشتريان و ايجاد رغبت در خريد، رنگ و آبي تازه بخود گرفته اند.نام: fu2838.jpg نمايش: 0 اندازه: 4.2 كيلو بايت


فعاليت قالي شويان در آستانه سال نو
اين روزها قالي شويان با شستن فرشهاي مردم سهم چشم گيري در خانه تكاني مردم در آستانه نوروز باستاني دارند.


ذخيره سازي پرتقال براي بازار شب عيد
چند روريست ذخيره سازي پرتقال شب عيد در شهرك صنعتي شمس آباد آغاز شده است.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۶:۵۸ توسط:sana موضوع:

مردي كه با خوردن نان مست مي‌شود

مردي كه با خوردن نان مست مي‌شود


يك مرد بريتانايي با خوردن نان يا ماكاروني مست مي‌شود. اين موضوع هم نزد پليس موجب گرفتاري مرد شد، هم همسر اين مرد فكر كرد شوهرش پنهاني الكل مي‌نوشد. تا اين‌كه مقاله‌اي در يك روزنامه به پرسش‌ها پاسخ داد.
همه چيز با درد شديد و ناگهاني معده آغاز شد. نيك هس، خدمتكار ۳۴ ساله بريتانيايي هم فكر كرد به عفونت معده و روده مبتلا شده است. همسر اين مرد ويدئوهايي از او ضبط كرده كه هس را در حالت مستي نشان مي‌دهند؛ البته بدون اينكه قطره‌اي الكل نوشيده باشد.

گرفتاري‌هاي نيك هس به همينجا ختم نشد.
هنگامي كه پليس پس از يك تصادف رانندگي از او آزمايش الكل گرفت، درصد بالايي الكل در خون او پيدا شد. هس ۱۲ ساعت پيش از تصادف الكل ننوشيده بود. همسر او به شبكه تلويزيوني "اِي‌بي‌سي" گفته است: «اين اتفاق من را براي كشف موضوع جدي‌تر كرد». همسر هس حتي رفته رفته به شوهر خود بدبين مي‌شود و فكر مي‌كند كه همسرش پنهاني الكل مي‌نوشد.

كارخانه آبجوسازي در معده
سال‌ها طول كشيد تا مقاله‌اي در يك روزنامه ابهام‌ها را از بين ببرد. همسر هس در اين مقاله با بيماري بسيار نادري آشنا شد كه در پي آن ميزان قارچ‌هاي مخمر در معده به ميزان بسيار زيادي افزايش مي‌يابد. در جريان تخمير برخي مواد غذايي در معده با اين حجم قارچ، الكل آزاد مي‌شود. در ادامه الكل وارد خون مي‌شود و به مستي مي‌انجامد.

آزمايش‌هاي پزشكي نيك هس نيز وجود حجم زيادي مخمر در بدن او را تأييد كردند. به گزارش شبكه تلويزيوني "اي‌بي‌سي"، پزشكان به اين مرد توصيه كرده‌اند منابع هيدروكربن مانند نان يا ماكاروني را از رژيم غذايي خود حذف كند. پس از چهار هفته اثري از "مستي خود به خودي" در اين فرد ديده نشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۲:۴۶:۴۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل