بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

داستان پيرمرد...

پيرمردى در روستايى هرروز براى نماز صبح از منزل خارج وبه مسجد مي رفت دريك روز بارانى، پيرمرد، براى نماز صبح از خانه بيرون آمد،
چند قدمى كه رفت در چاله اي افتاد، خيس وگلى شد به خانه بازگشت لباس راعوض كرد ودوباره برگشت پس از مسافتى، براى بار دوم خيس و گلى شد
و برگشت لباس راعوض كرد و دوباره ازخانه براى نماز خارج شد . ديد كه جلوىِ در، جوانى چراغ به دست ايستاده است سلام كرد و راهي مسجد شدند
هنگام ورود به مسجد ، ديد جوان وارد مسجد نشد پرسيد اًى جوان براى نماز وارد مسجد نمى شوى؟
جوان گفت نه ،اى پيرمرد ،من شيطان هستم!
براى بار اول كه بازگشتى ، خدا به فرشتگان گفت :
" تمام گناهان او را بخشيدم "
براى باردوم كه بازگشتى خدا به فرشتگان گفت :
" تمام گناهان اهل خانه او را بخشيدم "
ترسيدم اگر براى بار سوم در چاله بيفتى، خداوند به فرشتگان بگويد : " تمام گناهان اهل روستا رابخشيدم " كه من اين همه تلاش براى گمراهىِ آنان داشتم ...
براى همين آمدم، چراغ گرفتم تا به سلامت به مسجد برسى ...گر تو آن پيرِ خرابات باشي
فارغ ز بد و بنده ي اللّٰه باشي
شيطان به رهت همچو چراغي بشود
تا در محضر دوست ، هميشه حاضر باشي

"Haddi"

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۴:۱۹ توسط:sana موضوع:

هواپيماي بدون سرنشين در رستوران!

اغلب از هواپيماهاي بدون سرنشين براي فيلمبرداري و عكس گرفتن از مناظر مناطقي كه در دسترس نيستند، استفاده مي‌شود اما اين بار رستوراني در سنگاپور براي سرو غذاي مشتريان، از يك هواپيماي بدون سرنشين استفاده كرده است.

اين هواپيماي بدون سرنشين توسط شركت رباتيك Infinium طراحي شده است و قادر به سرويس دهي حتي دادن چاي و نوشابه به مشتريان است.

اين هواپيما توسط يك سري سنسور مادون قرمز كه در رستوران قرار داده شده است، هدايت مي‌شود.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۴:۰۸ توسط:sana موضوع:

تصاوير پزشكي قديمي عجيب و جالب***

پزشكي مدرن با ابداع داروها و شيوه و ابزارهاي كارا باعث شده است كه ما خيلي وقت‌ها گذشته را فراموش كنيم.
آنچه در ادامه مي‌بينيد، عكس‌هايي است كه گذشته پزشكي را در كشورهاي غربي به ما نشان مي‌دهند:

۱- بيماران در يك مؤسسه پذيرش بيماران رواني با پتوهاي خيس، مهار شده‌اند. در زماني كه خبري از داروهاي روانپزشكي جديد نبود، روانكاوي و شيوه‌هاي فيزيكي، بيشتر استفاده مي‌شدند.

۲- سال ۱۹۱۸، كلاهخود محافظ براي پرستاراني كه در بخش راديولوژي كار مي‌كردند:
۳- سال ۱۹۲۵: درمان قديمي نرمي استخوان يا ريكتز اين بود كه در طي زمستان بيماران را در معرض نور مصنوعي قرار دهند و برنزه كنند.
۴- در اينجا دكتر لويس سايره را مي‌بينيد كه براي درمان زن مبتلا به كجي ستون مهره‌ها (اسكوليوز)، مشغول بررسي انحناها ستون مهره‌هاي اوست.
۵- وسيله اصلاح كجي ستون مهره‌هاي دكتر كلارك در سال ۱۸۷۸، يكي از شيوه‌هاي عجيب براي درمان اسكوليوز بود.
۶- دستگاه شوك قلبي (دفيبريلاتور) قديمي در سال‌هاي دهه ۱۹۴۰
۷- سال ۱۹۲۰، وسيله‌اي عجيب براي فيزيوتراپي:
۸- جراحي هميشه با بيهوشي صورت نمي‌گرفت، در اين عكس كه در سال ۱۸۵۵ گرفته شده است، بيمار با شيوه‌هاي آن زمان بيهوش شده است:
۹- سال ۱۶۸۰: مدل آناتومي يك زن حامله ساخته شده بود تا پزشكان يك زن واقعي را براي آموزش لمس نكنند. تابوتي كه اين مولاژ در آن قرار داده شده بود براي اين بود كه يادآوري شود تنها آناتومي آدم‌هاي مرده، در حال بررسي است تا تضادي با قوانين آن دوره نداشته باشد.


۱۰- سال ۱۷۵۰: يك صندلي زايمان كه در اروپا مورد استفاده قرار مي‌گرفت:
۱۱- سال ۱۹۱۵: چيزي بين صندلي چرخدار و تخت روان:
۱۲- سال ۱۹۲۵: آب راديواكتيو شفابخش:
۱۳- پاي مصنوعي اين زن در سال ۱۸۹۰:


۱۴- يك دست مصنوعي در سال ۱۸۰۰:
۱۵- سال ۱۹۵۰: ريه‌هاي «آهني» كه براي درمان كودكان مبتلا به فلج اطفال استفاده مي‌شد:
۱۶- در سال‌هاي دهه ۱۸۹۰، هروئين توسط شركت دارويي باير به منظور پزشكي در داروخانه‌ها به فروش مي‌رسيد:
۱۷- كوكائين در سال ۱۸۸۵ براي درمان دندان‌درد استفاده مي‌شد:


۱۸- ظرفي براي نگهداري حلزون در سال ۱۸۰۰٫


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۵۷ توسط:sana موضوع:

رابطه بستني با شخصيت افراد

بنا به نتيجه يك تحقيق علمي ، تجربي كه همبستگي نزديك بين طعم ها و شخصيت افراد را ثابت ميكند ، اگر مي خواهيد بدانيد بستني مورد علاقه تان چه ويژگيهاي شخصيتي شما را لو ميدهد! اول بستني مورد علاقه ي خود را انتخاب كنيد و بعد بخوانيد.بستني كاكائويي

اگر بستني مورد علاقه شما بستني كاكائويي است ، ميتوان گفت كه سرزنده و خلاق هستيد . شما به ندرت سعي مي كنيد هيجان و اشتياق تان را پنهان كنيد شخصيت شما براي ديگران جالب است و در مهماني ها وجود شما فضا را شاد مي كند . كارهاي يكنواخت شما را كسل مي كند و از اينكه هميشه در مركز توجه ديگران باشيد لذت مي بريد.


بستني گردويي
دوستاران بستني گردويي منظم و محتاط هستند . اين كمال گران خيلي به جزئيات اهميت مي دهند و هيچ وقت از قوانين تخطي نمي كنند . وظيفه شناسي ، اخلاق گرايي و محافظه كاري از ويژگي هاي بارز آنهاست . آن ها از رقابت با ديگران بخصوص در ورزش لذت مي برند و دوستدارند هميشه رئيس باشند .


بستني پسته اي

دوستداران بستني پسته اي شنوندگان خوبي هستند . صبر و تحمل زيادي دارند و مشكلات را با شكيبايي پشت سر مي گذارند ، كمتر خشمگين مي شوند و افرادي هستند بسيار احساساتي . در درك مشكلات و موقعيت هاي ديگران به خوبي عمل مي كنند و به همين جهت روابط خوبي با اطرافيانشان دارند .


بستني وانيلي

اگر شما بستني وانيلي دوست داريد ، به احتمال زياد آدمي هستيد تنوع طلب ، شما اغلب اوقات بر اساس انگيزههاي آنيتان عمل مي كنيد و از ريسك كردن نمي ترسيد . از آنجا كه توقعات زيادي از خودتان داريد ، اهداف بلندي هم براي خودتان تعريف مي كنيد . روابط نزديك خانوادگي براي شما لذت بخش است .


بستني قهوه

اما اگر بستني با طعم قهوه را دوست داريد بايد بگويم كه شما حافظه خوبي داريد . تقريباً هيچ وقت اسم ها و وقايع گذشته را فراموش نمي كنيد . زياد به گذشته فكر مي كنيد و از مرور كردن خاطراتتان لذت ميبريد . تا حد ي درون گرا هستيد و احساساتتان را به راحتي بروز نمي دهيد .


بستني توت فرنگي

اما آن دسته از دوستاني كه به بستني توت فرنگي علاقه خاصي دارند ، خجالتي هستند و احساسات بسيار قوي دارند و به علاوه افرادي هستند دقيق ، مشكوك و خود راي . دوستداران بستني توت فرنگي كاملاً درون گرا هستند و معمولاً خودشان را به خاطر ضعف ها و اشتباهاتشان سرزنش مي كنند .


بستني موزي

اما اگر طعم بستني موزي را به بقيه طعمها ترجيح مي دهيد ، فردي هستيد آسانگير كه به راحتي خودتان را با شرايط جدي تطبيق مي دهيد . دست و دلبازي ، صداقت و همدلي شما زبانزد خاص و عام است.


منبع : زن روز

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۴۷ توسط:sana موضوع:

من و مخاطب خاصم

مخاطب خاصم ...

بيا پايين ميخوام يه چيز بهت بگم ...
.


.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ميخوام بدونم شما چي تو خودت ديدي كه فكر كردي مخاطب خاصي اومدي پايين ...!!!

يه مطلب خصوصي بود در گوشش گفتم تموم شد...!!!

شمام اينقدر تو كار بقيه كار نداشته باش...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۳۸ توسط:sana موضوع:

قاب هاي گوشي خلاقانه و بامزه...........


وقتي تلفن همراه جز جدا نشدني زندگي امروزي شده شركت هاي قاب گوشي ساز هم به خلاقيت وا داشته ميشن. در ادامه شاهد مدل هاي بامزه اي از اين قاب ها باشين.


قاب هاي گوشي خلاقانه و بامزه

قاب هاي گوشي خلاقانه و بامزه
قاب هاي گوشي خلاقانه و بامزه

قاب هاي گوشي خلاقانه و بامزه

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۲۹ توسط:sana موضوع:

اطلاعات عمومي شركت كننده ها توي حلقم !

لطفا و خواهشا خانم ها پلي نكن... دخترا لطفا پلي نكنيد پليز!!!!


كليك كنين


كدوم كشور ها به درياي خزر راه دارند؟

:تركيه و عربستان


: رشته كوه آلپ در كدام قاره هست ؟

: هيماليا

عربستان !!!!!!!!!!!! ............. هيماليا نه منو ببين هيماليا.....نه هيماليا؟؟؟؟!!!!
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۲۱ توسط:sana موضوع:

مراسم ازدواج ربات ها در ژاپن! + عكس

مراسم ازدواج ربات ها در ژاپن
مراسم ازدواج عجيبي كه در كشور ژاپن برگزار شد. اين مراسم ازدواج شايد چندان معقول و طبيعي به نظر نيايد.

اولين روبات‌هاي عاشق پيشه با برگزاري مراسم ازدواج در ژاپن عشق خود را همگان اثبات كردند.


در مراسم ازدواج اين دو كبوتر عاشق بيشتر از ۱۰۰ نفر گرد هم آمده بودند تا اولين ازدواج ميان روبات‌ها را به رسميت بشناسند. روبات داماد در اين مراسم فرويس (Frois) نام دارد و روبات عروس را با نام يوكيرين (Yu**********n) خطاب مي‌كردند.

جالب اينجاست كه شركت كنندگان در مراسم ازدواج اين دو روبات، نفري ۸۱ دلار پرداخت كرده بودند. كارت دعوت اين مراسم نيز كه اين دو روبات عاشق را درون قلب به تصوير كشيده بود براي شركت كنندگان، قبل از مراسم ارسال شده بود.
مراسم ازدواج ربات ها در ژاپنروبات داماد در مراسم ازدواج به رنگ قرمز طراحي شده بود و روبات عروس نقره‌اي رنگ بود. جالب اينجاست كه روبات محبوب SoftBank در اين مراسم به ازدواج اين دو روبات رسميت بخشيد.

ژاپني‌ها براي برگزاري مراسم ازدواج اولين روبات‌هاي دنيا چيزي كم نگذاشتند و كيك عروسي به همراه گروه خواننندگان و رقصندگان، عيش اين عروس و داماد را تكميل كرد. اين مراسم توسط شركت Maywa Denki كه طراحي روبات داماد را انجام داه بود برگزار شد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۱۲ توسط:sana موضوع:

اولين زن ايراني كه دكتراي گيتار كسب كرد

اولين زن ايراني كه دكتراي گيتار كسب كرد
ليلي افشار و فيروزه نوايي دو بانوي نوازنده موفق كشورمان قصد دارند براي نخستين بار اجراي مشتركي را روي صحنه ببرند.«ليلي افشار» و «فيروزه نوايي» دو بانوي نوازنده موفق كشورمان قصد دارند براي نخستين بار اجراي مشتركي را روي صحنه ببرند. ضمن اينكه افشار به ايران آمده و به زودي نيز مستركلاس هايي را در نقاط مختلف كشور برگزار مي كند.


ليلي افشار گيتاريست ايراني و آهنگساز سرشناس قصد دارد اجراهايي را در شهرهاي مختلف كشورمان روي صحنه برده و همچنين مستركلاس هايي را نيز برگزار كند، اين هنرمند درباره فعاليت هاي تازه اش در ايران گفت: «۷ و ۸ مرداد با همراهي فيروزه نوايي دوئت گيتار و فلوت را در تالار وحدت اجرا كرده و ۹ مرداد هم در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران روي صحنه مي رود. افشار و نوايي در اين اجراها قطعات مختلفي را از دوره هاي مختلف مي نوازند.»


اولين زن داراي دكتراي گيتار


او ادامه مي دهد: «مستركلاس هايي را هم ۱۵ و ۱۸ مرداد در تهران برگزار خواهم كرد. همچنين اول مرداد در اصفهان مستركلاس خواهم داشت، همچنين ۱۱ مرداد هم در زنجان، ۱۷ مرداد در تبريز و ۲۶ مرداد در قائمشهر مستركلاس ها برگزار مي شود.»


افشار با همراهي نوايي ۱۷ مرداد در شهر گرگان هم دوئت گيتار و فلوت را اجرا كرده و روز بعد از آن هم براي هنرجويان و نوازندگان جوان اين شهر مستركلاسي را برگزار مي كند.


اين هنرمند كه خود تازه به ايران آمده از ۲۳ تير تمرين خود را با فيروزه نوايي آغاز مي كند تا مثل هميشه اجراي خاطره انگيزي را روي صحنه ببرد، افشار كه دكتراي خود را از دانشگاه ايالتي فلوريدا دريافت نمود، تا كنون جوايز زيادي را برده و اكنون استاد دانشگاه ممفيس است. نوايي نيز از هنرمندان برجسته كشورمان است كه ساكن كشور اتريش است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۳:۰۱ توسط:sana موضوع:

چه شغلي را بايد انتخاب كنيد (تست خيلي جالب)

چه شغلي را بايد انتخاب كنيد

نكته ها:

لطفا براي هر سوال يك جواب انتخاب كنيد. دو گزينه براي هر سوال وجود دارد كه ممكن است هر دو به نحوي مناسب شما باشد ولي همواره گزينه اي را انتخاب كنيد كه بيشتر مناسب شماست
اين آزمون براي اين طراحي شده كه شما خودتان را بهتر بشناسيد. هيچ يك از جواب ها خوب يا بد نيستند بنابر اين آنچه را كه فكر مي كنيد انتخاب كنيد نه انتظارات دوستان، رئيستان، پدرتان ياغيره

تعداد بسيار زيادي شغل در اين آزمون در نظر گرفته شده است
اثر جنسيت نيز در آزمون اثر گذار است


(هركي تستشو انجام داد جوابشو اينجا بذارهـ)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۲:۵۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل