بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

عيد بزرگ نيمه ي شعبان بر همگان مبارك

+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۳۱ توسط:sana موضوع:

چرا درياي خزر خطرناك است؟

مديركل پزشكي قانوني مازندران گفت: ۲۱۴ تن سال گذشته در درياي خزر غرق شدند.
انجمن تفريحي قاطي
دكتر علي عباسي با بيان اينكه هر ساله با فرارسيدن فصل گرما هموطنان بسياري مازندران را براي گردشگري و گذراندن تعطيلات تابستان انتخاب مي كنند اظهارداشت: برخي از گردشگران با رفتن به دريا متاسفانه بازگشتي خوش ندارند و شنا در خارج از طرح هاي دريا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنايي با فن شنا، عدم آگاهي از تفاوت شنا در خارج از دريا و استخر از دلايل بروز حادثه براي گردشگران است.

وي افزود: تعداد فوتي هاي ناشي از غرق شدگي در سال گذشته ۲۱۴ تن متشكل از ۱۸۵ مرد و ۲۹ زن بود كه رشد ۴۷ درصدي را نسبت به سال ۹۰ داشت.

مديركل پزشكي قانوني مازندران ادامه داد: شهرستان هاي محمودآباد با ۴۹ تن، بابلسر ۳۳ و ساري با ۳۰ مورد بيشترين فوتي ناشي از غرق شدگي و شهرستان جويبار با يك مورد فوتي كمترين فوتي را داشت.

عباسي با تاكيد بر اينكه شنا در دريا هرگز مشابه شنا در استخر نيست گفت: علاوه بر دانستن فن شنا و داشتن مهارت زياد، بايد ويژگي هاي آب دريا را شناخت.

وي خاطرنشان كرد: آب شور دريا در صورت برخورد با چشم، سوزش چشمي دردناكي ايجاد مي كند و تمركز شناگر را به طور كامل از بين برده و او را در يافتن مسير ساحل ناتوان مي كند.

مدير كل پزشكي قانوني مازندران افزود: درصورت ورود آب دريا به ناي و ريه فرد، سرفه هاي شديدي ايجاد مي كند كه شناكردن را غيرممكن ساخته و شناگر مستاصل شده و ضربات امواج دريا، فرد را با خود به اين سو آن سو برده و تمام انرژي و توان فرد را مستهلك مي كند.

چرا درياي خزر خطرناك است؟

عباسي با اشاره به جريان شكافنده دريا گفت: امواج دريا با حركت به سمت ساحل حجم زيادي از آب را به سمت خشكي منتقل مي كند و اين حجم وسيع آب بايد دوباره به درون دريا برگردد و به همين منظور در نقاطي از ساحل به صورت تقريبا غيرقابل پيش بيني درون آب دريا آب راهه هايي به سمت دريا ايجاد مي شود كه در آن با سرعت زيادي خلاف جهت امواج جريان مي يابد كه اين جريان ها از امواج آب متفاوت بوده و به آنها جريان هاي ساحلي، شكافنده يا مرگبار گفته مي شود كه در بسياري از نقاط جهان به خصوص در سواحل درياي خزر تلفات جاني بسياري را به بار مي آورد.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه بيشتر غرق شدگان از قشر جوان، غيربومي و مسافر هستند؛ اطلاع رساني و فرهنگ سازي در مورد نحوه استفاده مطلوب و ايمن از دريا نياز به عزم ملي در سراسر كشور دارد و تلاش مسئولان استاني به تنهايي چاره ساز نخواهد بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۵:۱۳ توسط:sana موضوع:

چند حقيقت در مورد آدمها(جالبه بخونين)


انجمن تفريحي قاطي

* وقتي شخصي حتي به چيزاي الكي زياد ميخنده ،مطمئن باشيد كه عميقا غمگينه .


* وقتي كسي زياد ميخوابه ، مطمئن باشيد كه تنهاست .


* وقتي شخصي كم حرف ميزنه و اگر هم حرف بزنه حرفشو سريع ميگه ، مطمئن باشيد كه رازي رو حفظ ميكنه .


* وقتي كسي نميتونه گريه كنه نشون دهنده شكنندگي و ضعف اونه .


* وقتي كسي غير عادي غذا ميخوره بدونيد كه اضطراب داره .


* وقتي كسي واسه چيزاي كوچيك گريه ميكنه ، يعني دل بي گناه و نرمي داره .


* اگه كسي به خاطر چيزاي احمقانه و كوچيك از دستت عصباني شد ، يعني كه خيلي دوستت داره .
انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۵۵ توسط:sana موضوع:

ميدوني من كيم؟ بگم؟‎

يــه بـار هـم مـاشـيـن و بـرداشـتـيـم و بــا بـچـه هـا رفـتـيـم بـيـرون....
حـالا صـداي ضـبـط تـا آخـر زيـاد هـمـه هـم داشـتـيـم مـي رقـصـيـديـم تـو مـاشـيـن,خـلاصـه يـهـو يــه افـسـرِ جـلـومـون رو گـرفـت گـفـت بـزن بـغـل...
مـنـم به بـچـه هـا گـفـتـم اداي ايـن بـچـه بـاحـالا و بـا مـعـرفـتـها رو در بـيـاريـن بـيـخيال شـه جـريـمـه نـكـنـه
خـلاصـه پـلـيـسـه گـفـت ايـن چـه وضـع رانـنـدگـيـه؟
مـاشـيـن بـايـد بـخـوابـه پـاركيـنـگ!!!
يــهـو مـنـم كـف و تـف قـاطـي كـردم گـفـتـم مـيـدونـي مـن كـيـم؟؟؟
اصـلا حـواسـت هـسـت بـا كـي داري حـرف مـيزنـي؟
بـگـم كـيـم
؟؟؟
بــــــگـــــم؟؟؟
رفيـقام هـم اومـدن جـلـو دهـنـمـو گـرفـتـن گـفـتـن بـيـخـيـال نـگـو بـهـش گـنـاه داره اخــراج مـيـشه....
افـسـره هـم رنـگشـو بــاخـت و آب دهـن قـورت داد گـفـت: نـه نـمـيـدونـم, بـبـخـشـيـد شـمـا كـي هــسـتـيـن؟؟؟
مـنـم بـا يـه صـداي خـسـتـه بـش گـفـتـم:
مــن يــه پــرنــدم ,آرزو دارم تـــو بــاغــم بــاشــي...مــن يــه خــونــه ي سـرد و تــاريــكــم...
(بـچـه هـا هـم دس مـيـزدن)
هـيـچـي ديـگ هـمـگـي دور هــم بـا افـسـره كـلـي خـنـديـديـم و گـفـت بـاهـاتـون كـلـي حـال كـردم بـچـه هـاي بـاحـالـي هـسـتـيـن
آخـر سـر هـم 50 تـومـن جـريـمـه شـديـم و مـاشـيـن هـم رفـت پـاركـيـنـگ و بــانـدهـاش هـم بـاز كـرد و خــودمـون هـم بـردن تست اعـتـيـاد داديـم و هــمـه چــي بـه خـيـر و خـوشـي تـمـوم شـد!!!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۴۵ توسط:sana موضوع:

تنها بازيگر جواني كه به شوراي‌ شهر راه پيدا كرد (+عكس)

انجمن تفريحي قاطي
31فروردين ماه امسال، وقتي ده ها نفر از بازيگران سينما و تلويزيون سر از فرمانداري تهران درآوردند تا براي انتخابات شوراي شهر ثبت نام كنند هيچ كس فكر نمي كرد هيأت نظارت بر انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا همه آنها را از دم يك تيغ بگذراند. تمام بازيگراني كه براي عضويت در اين شورا اعلام آمادگي كرده بودند، رد صلاحيت شدند تا در تركيب 31 نفره شوراي شهر تهران عبدالحسين مختاباد تنها هنرمند جمع باشد.
مهدي باقربيگي، بازيگر نوجوان قصه هاي مجيد توانست در اين انتخابات صلاحيت نامزدي پيدا كند و با پيروزي در انتخابات، عضو چهارمين شوراي اسلامي شهر اصفهان شود.
با اين حال وضع در شوراي شهر اصفهان طور ديگري بود. مهدي باقربيگي، بازيگر نوجوان قصه هاي مجيد توانست در اين انتخابات صلاحيت نامزدي پيدا كند و با پيروزي در انتخابات، عضو چهارمين شوراي اسلامي شهر اصفهان شود.

شوراي شهر اصفهان در دوره چهارم ۲۱ عضو دارد كه مهدي باقربيگي با كسب 66 هزار و 799 راي توانست نفر دوم اين پارلمان باشد. باقربيگي 36ساله در رشته مهندسي كشاورزي تحصيل كرده و در رزومه تبليغاتي اش به نقش آفريني در چند مجموعه سينمايي و تلويزيوني و سابقه 12 سال فعاليت مداوم در سازمان فرهنگي تفريحي شهرداري اصفهان اشاره كرده است.
انجمن تفريحي قاطي
باقربيگي كه به گفته خودش بعد از قصه هاي مجيد سال 89 پركارترين سال براي او بوده و بعد از آن فعاليت هنري چشمگيري نداشته است، در برنامه هاي تبليغاتي خود براي عضويت در شوراي شهر، ارتقا جايگاه ملي، منطقه اي و بين الملي شهر اصفهان و ترويج فرهنگ شهروندي و توسعه مشاركت شهروندان به ويژه جوانان در تصميم گيري و اداره امور شهري را از اهدافش معرفي كرده بود.

به جز مهدي باقر بيگي، رسول جزيني (سرمربي تيم ملي كشتي) و ندا واشياني پور (مجري) هم از ديگر چهره هاي مردمي اصفهان هستند كه در شوراي شهر انتخاب شده اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۳۴ توسط:sana موضوع:

سربازي آمريكايي كه با ارواح زندگي مي‌كند (+عكس)

انجمن تفريحي قاطي


جيك وود يك سرباز آمريكايي‌ست كه جنگ در عراق و افغانستان راتجربه مي‌كند و بعد از بازگشت دچار اختلال رواني مي‌شود.

داستان تنهايي سربازان آمريكايي در جنگ عراق و افغانستان در اثري با عنوان «در ميان شما» به قلم جيك وود روايت شده است.

جيك، سرباز آمريكايي جنگ عراق و افغانستان بعد از پايان ماموريتش از افغانستان مستقيم به خانه برگشت.اما زندگي‌اش كمي تغيير كرد. حالا او شب‌ها با يك چكش زير تختش مي‌خوابد از ترس اينكه كسي به او حمله كند.
جيك تنها زندگي مي‌كند اما وقتي به حمام مي‌رود درب را قفل مي‌:كند و يك بار كه با قطار قصد مسافرت داشت با ديدن يك كوله‌پشتي در كوپه قطار پا به فرار گذاشت، مي‌ترسيد مواد منفجره داخل آن باشد.
“هنگامي كه به خواب مي‌روم ارواح مرده در روياهايم زندگي مي‌كنند،و هنگامي كه سپيده دم به پنجره هاي اتاقم برسد، احساس مي كنم هيالوهاي متولد شيطان از درون به سراغ من آمده‌اند.
آنها خشم خود را در برابر واقعيت به من نشان مي‌دهند و همه اينها به خاطر عذاب من از گناهي است كه به خاطر جان سالم به در بردن از اين جنگ نصيب من شده است”
جيك وود در جنگ فقط پشت يك ميز كامپيوتر مي‌نشسته است و تحليل‌هاي آماري غيرنظامي از جنگ به دست مي‌آورده است.
اما وقتي به خانه‌اش برمي‌گردد متوجه مي‌شود كه دچار اختلالات رواني گسترده‌اي شده است. از كارش اخراج مي‌شود و زندگي‌اش دچار ناكامي مي‌شود.جيك تصميم مي‌گيرد با شرايط جديدش كنار نيايد و تبعات اختلال رواني‌اش را مستقيم متوجه دولت آمريكا مي‌كند.
“اين داستان كساني است كه با جنگ شكسته شدند” اين زير عنواني است كه براي كتابي به نام «درميان شما» انتخاب شده است. كتابي كه جيك بعد از شروع به درمان آن را مي‌نويسد و شرحي واقعي و دردناك از مصيبت‌هاي زندگي در جنگ عراق و افغانستان براي سربازان آمريكايي ارائه مي‌دهد.
وود در يادداشت ابتدايي كتاب مي‌نويسد:” حقيقت يا پاك و يا تجزيه مي‌شود، اما به صورت كمرنگ در اذهان باقي مي‌ماند. آنچه كه در ذيل مي‌آيد، همان است كه از ذهن نويسنده از يك واقعيت باقي مانده است.
اين داستان زندگي كساني است كه واقعيت داشتند، اطلاعاتي است از انسان‌هايي كه به ناچار تغيير يافتند و داستاني است از تنهايي انسان‌ها؛ وقايعي است كه قانون كشور من سعي در مهمل نشان دادن آنها دارد. ”

تنهايي آدم‌هايي كه سرنوشت دولتمردان آمريكايي تنهاترشان كرده است.اما واقعيت وجودي‌شان فراموش نمي‌شود.
سربازان آسيب‌ديده آمريكايي در جريان جنگ‌افروزي دهه اخير آمريكا اين روزها فعا‌‌ل‌تر شده‌اند. كمپين‌هايي براي خروج كامل نيروهاي آمريكايي از عراق و افغانستان تشكيل داده‌اند و دولت آمريكا را مجبور به پرداخت غرامت‌هاي سنگين كرده‌اند. جيك وود هم يكي از اين سربازهاست.
«در ميان شما» در آمريكا به شدت سروصدا كرده است و بر برهان‌هاي مخالفان جنگ در آمريكا سند موثق و غيرقابل‌انكاري اضافه كرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۲۴ توسط:sana موضوع:

مردي كه كوه هم نتوانست جلوي خواسته اش را بگيرد !

انجمن تفريحي قاطي
اين مرد هندي Dashrath Manjhi نام دارد و يك كشاورز ساده بود. او ساكن روستايي دورافتاده در هندوستان است.
اين مرد هندي با ثابت كردن شعار خواستن توانستن است دل كوه را شكافت.
كوهي عظيم، روستايي كه او در آن سكونت دارد را با شهر جدا كرده و از همين رو اهالي و ساكنان اين روستا براي رسيدن به نزديك ترين شهر بايد كوه را دور بزنند و ۷۰ كيلومتر را طي كنند در صورتي كه اگر اين كوه نبود،‌ فاصله روستايش به شهر ۷ كيلومتر بود.
حدود ۲۲ سال پيش همسر Dashrath Manjhi به بيماري سختي مبتلا شد. او مجبور شد وي را به بيمارستان برساند اما به دليل مسافت زياد و نبود راه ماشين رو،‌ او مجبور شد با استفاده از يك الاغ همسرش را به شهر برساند. به دليل مسافت زياد، همسر در مسير درگذشت.
Dashrath Manjhi از دولت هند خواست تونلي بين شهر و روستايشان بزند و يا حداقل ۷۰ كيلومتر فاصله را آسفالت كند تا خودروها بتوانند به اين روستا رفت و آمد كنند، اما چند ماه گذشت و دولت كاري نكرد.
Dashrath Manjhi عزم خود را جزم كرد و با استفاده از چكش به تنهايي شروع كرد به ايجاد يك تونل. روزها گذشت و مردم روستا مي گفتند: Dashrath Manjhi به دليل مرگ همسرش ديوانه شده است.
اما او ۲۲ سال مقاومت كرد و بدون وقفه به صورت شبانه روزي در حد توان خود فعاليت كرد تا اينكه در نهايت بعد از اين همه مدت توانست تونل را به تنهايي احداث كند.
ارتفاع اين تونل ۷ متر و عرض آن ۹ متر است. حتي خودروهاي سنگين نيز به راحتي مي توانند در آن رفت و آمد كنند.
Dashrath Manjhi توانست با اراده خود كه مانند يك كوه عظيم است، به تنهايي فاصله ۷۰ كيلومتر را به ۷ كيلومتر كاهش دهد. دولت هند مي توانست اين تونل را در عرض ۳ ماه احداث كند!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۱۴ توسط:sana موضوع:

راز زنده ماندن در مزرعه!

گوساله : پدربزرگ ٬ آدمها ما را مي كُشند و همه جاي ما را مي خورند!

اما خرها را نه مي كُشند ... !

و نه هيچ جايشان را مي خورند ...!

يعني واقعآ آنها خوردني نيستند...؟!

چرا اينهمه اختلاف ...؟!

پدربزرگ گوساله : پسرم ...!

آنها به « مزرعه دارها » سواري مي دهند ...!

پس زنده مي مانند...!

يادت باشد ....!

راز زنده ماندن در مزرعه اين است ...!

انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۴:۰۶ توسط:sana موضوع:

****روز جوان برشما عزيزان مبارك****

انجمن تفريحي قاطي


جوان ، دلي شاداب دارد و جاني بي قرار و بي تاب .

جوان ، دلي بي كينه دارد و جاني همچون آيينه .

جوان ، زنگار دل ، آسوده تر مي زدايد و عشق و مهرباني را مي سرايد .

جوان ، بر بلنداي قله انديشه و ايمان مي نشيند و حقايق را نيكوتر مي بيند .

و جواني ، بهار زندگي است و هنگام رستن از بردگي و بندگي .

جواني ، دوران شكفتن است و گل گفتن و شنفتن . . .

روز جوان بر شما مهربانان مبارك باد


انجمن تفريحي قاطي
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۳:۵۷ توسط:sana موضوع:

دختر جوان قرباني اسيد پاشي پدرش

دختر 29 ساله اي كه حاضر به زندگي با همسر معتادش نبود، از سوي اعضاي خانواده اش مورد اسپيدپاشي قرار گرفت و بعد از پنج بار عمل جراحي روي صورتش همچنان تحت مداوا قرار دارد.

آفتاب: دوم خرداد ماه امسال دختر جواني با مراجعه به بيمارستان بوعلي سيناي قزوين مدعي شد مورد اسيدپاشي قرار گرفته است.با توجه به اينكه امكانات كافي براي درمان اين دختر در قزوين وجود نداشت او بلافاصله به بيمارستان سوانح سوختگي تهران منتقل شد. خواهر اين قرباني 29 ساله در مورد حادثه به خبرنگار مهر گفت: چند وقتي بود كه تهمينه عقد كرده بود اما بعد از 10 ماه متوجه شد شوهرش اعتياد دارد، روز حادثه با خواهرم در خانه بوديم كه ساعت 2 بعدازظهر او متوجه كم شدن جهيزيه اش شد،وقتي موضوع را به پدرم گفت بين آنها درگيري پيش آمد و پدرم مدعي شد كه جهيزيه او را فروخته است. در اين حين مادرم به برادرم 23 ساله ام زنگ زد و او نيز پس از رسيدن به خانه تهمينه را مورد ضرب و شتم قرار داد. من كه چندي پيش با چاقو توسط پدرم مجروح شده بودم از خانه فرار كردم. يادم مي آيد كه پدرم تهديد مي كرد صورت خواهرم را با اسيد مي سوزاند.
در ادامه تهمينه قرباني اسيد پاشي در مورد حادثه گفت: وقتي جهيزيه ام كم شده است به پدرم اعتراض كردم كه درگيري ميان ما به وجود آمد، برادرم پس از رسيدن به خانه و ضرب و شتم صورتم را در دستانش محكم گرفت و به پدرم گفت اسيد را در صورتش بپاش، هرچه به آنها التماس كردم كه من را ببخشند آنها توجهي به حرف هايم نداشتند و اسيد را به روي صورت و دستانم پاشيدند بعد هم يك طناب را دور گردنم انداختند و از دو طرف كشيدند تا خفه شوم. در همين حال بود كه از شدت درد بيهوش شدم و آنها فكر كردند كه من خفه شدم. ساعتي بعد وقتي به هوش آمدم ديدم خانواده ام هيچ توجهي به من ندارند و بارها به آنها التماس كردم كه من را به درمانگاه ببرند.پس از گذشت ساعت ها برادر بزرگم به خانه آمد و مرا به بيمارستان بوعلي سينا قزوين برد و در آنجا نيز پس از درمان هاي اوليه براي ادامه درمان به تهران منتقل شدم. تا كنون هيچ يك از اعضاي خانواده مان سراغي از ما نگرفتند.
انجمن تفريحي قاطي
تهمينه 29 ساله در مورد زندگي مشتركش نيز گفت: شوهرم كارمند بود و 10 ماهي از عقدمان مي گذشت كه متوجه شدم معتاد است. نمي خواستم با او زندگي كنم و سر اين مساله هر روز با پدرم درگيري داشتم. وقتي به بيمارستان رفتم به دليل حالت خفگي نتوانستم شكايتي را عليه پدرم مطرح يا با پليس تماس بگيرم. در مرحله اول 20 روز در بيمارستان بستري بودم.
خواهر قرباني اسيدپاشي با اشاره به اينكه شكايتي عليه پدرشان در كلانتري 17 غياث آباد تنظيم شده است، مدعي شد: پس از درمان هاي اوليه به همراه خواهرم شكايتي را در كلانتري تنظيم كرديم كه پرونده به شعبه 7 بازپرسي دادسرا ارسال شد. تا كنون به دلايل نامعلومي به پرونده ما رسيدگي نشده است. حتي چند بار اعتراض كرديم كه بازپرس پرونده تغيير كرده يا موضوع در دادسراي تهران رسيدگي شود كه اين موضوع نيز بي نتيجه مانده است.
وي در مورد وضعيت درماني خواهرش گفت: تا كنون 5 عمل جراحي روي صورت تهمينه انجام شده است كه 5 ميليون تومان هزينه داشته است. با فروختن طلاهاي خواهرم اين هزينه را تامين كرده ام. ما هيچ كس را نداريم كه به ما كمك كند و از مردم خير مي خواهيم براي بهبود حال خواهرم و هزينه هاي سنگين درمان به ما كمك كنند. هيچ كس را در اين شهر نمي شناسيم و با حكم معاون دادستان امروز در خانه هاي امن بهزيستي زندگي مي كنيم.
در اين مدت سختي هاي بسياري را كشيدم و با مشقت فراوان توانسته ام پول درمان خواهرم را فراهم كنم. خانواده ام هيچگاه به سذاغمان نيامدند و تنها يك بار برادرم در حالي كه خواهرم در بيمارستان بود مي خواست او را مورد ضرب و شتم قرار دهد كه ماموران بيمارستان از اين كار جلوگيري كردند. امروز هم مطمئن هستيم اگر به خانه بازگرديم پدرم هر دوي مان را مي كشد. شوهرش نيز تاكنون هيچ سراغي از او نگرفته است.
از رئيس قوه قضائيه و داستان كل مي خواهم پرونده خواهرم را به صورت ويژه رسيدگي كنند تا تهمينه به حقش برسد و حقوقش پايمال نشود.
به گزارش مهر، هموطنان نيكوكار مي توانند كمك هاي خود را به شماره كارت 6037991104508423 به نام تهمينه يوسفي واريز كرده و براي اطلاعات بيشتر با خبرگزاري تماس حاصل كنند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۳۳:۴۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل