بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

موسس اولين مدرسه دخترانه در ايران

لابه‌لاي اسامي پرطمطراقي كه در عصر مشروطه، پاي مقالات روزنامه‌هاي معروف "حبل‌المتين" و "تمدن" نوشته مي‌شد، يك امضاي متفاوت هم به چشم مي‌خورد. امضاي "بي‌بي" كه متعلق به يكي از معدود زنان روشنفكر فعال در عرصه فرهنگ آن دوره بود. زني كه طنز مي‌نوشت و داعيه مبارزه با تبعيض عليه زنان را داشت و قدم‌هاي بزرگي در اين راه برداشته بود.

راه‌اندازي اولين مدرسه دختران در ايران. اين افتخار زني بود كه همه او را به نام بي‌بي مي‌شناختند و نام كاملش، بي‌بي خانم استرآبادي بود. بي‌بي خانم از نويسندگان روشنفكر، طنزنويس و مدافعي براي حقوق زنان در دوراني است كه هر چه در كتاب روشنفكران مشروطه دنبال نام زني مي‌گرديم، كمتر نامي را پيدا مي‌كنيم. او دختر "محمد باقر خان استرآبادي" از بزرگان گرگان و سركرده سواره استرآباد كه مادر او نيز "ملاباجي" يا "معلم مكتب‌خانه" دخترانه دربار قاجار بود، "خديجه خانم" معروف به ملاباجي از معدود زنان باسواد آن دوره بود كه در واقع يكي از نديمه‌هاي (شكوه السلطنه) از زنان ناصرالدين شاه به حساب مي‌آمد كه كار تدريس كودكان دربار ناصري را نيز به عهده داشت.

بي‌بي خانم در دوران نوجواني و جواني در كنار بهره مند شدن از درس هاي مادر، در مقايسه با ديگر زنان در بند حرم شاهي، از يك امتياز بزرگ برخوردار بود؛ اينكه توانست هم دنياي زنان داخل حرم را تجربه كند و هم دنياي بيرون زنان را و توانست با ديدن آن دو گروه، شاهد ظلم و ستمي باشد كه از هر نظر به زنان در آن دوره مي‌شده است.

از مشق قلم تا طباخي

بر اساس منابع تاريخي، زنان در آن دوره از هچ گونه حقوقي برخوردار نبودند، تا جايي كه حتي دختران خانواده‌هاي فقير خريد و فروش مي‌شدند، نگاه به زن مانند موجودي نادان، ضعيف و خطاكار بود و در اين فضا بود كه بي‌بي خانم استرآبادي با شهامتي بي‌نظير به تنهايي پا به ميدان نبرد عليه تبعيض زنان گذاشت و توانست با سختي و استواري در برابر مشكلات سد راهش، راهي را جهت آزادي زنان در تاريخ ايران باز كند.

او اولين مدرسه دختران در ايران را به نام «دوشيزگان» در سال 1324 هجري قمري تاسيس كرد و اين در حالي بود كه اقدام جسورانه‌‌اش با مخالفت بسياري روبه‌رو شد. آنقدر كه تعدادي از مخالفان تصميم به ويران‌كردن مدرسه گرفتند.

با تمام اين مشكلات اولين مدرسه دخترانه ايران كار خود را با اين اعلان در روزنامه ها آغاز كرد: «مدرسه جديد موسوم به دبستان دوشيزگان نزديك دروازه قديم محمديه بازارچه حاجي محمد محسن افتتاح شده است. اين مدرسه حياطي است بزرگ و اتاق‌هاي متعدد با تمام لوازمات مدرسه‌اي. از براي افتتاح اين مدرسه پنج معلمه تعيين شده است كه هر كدام يك درس مي‌دهند از قبيل نخست نامه، مشق قلم، تاريخ ايران، قرائت، كتاب طباخي، قانون، مذهب، جغرافيا، علم حساب. بر حسب قوه هر دختر و خانمي اين علوم تدريس مي‌شود. به علاوه اتاقي هم معين شده است كه در آنجا هنرهاي يدي، از قبيل كاموادوزي، زردوزي، خامه دوزي، خياطي و غيره تعليم مي‌شود. تمام معلمان از طايفه اناثيه هستند و به غير از يك پيرمرد قاپوچي مردي در اين مدرسه نخواهد بود. شاگرد از هفت الي دوازده سال قبول مي‌شود. اتاق ابتدايي ماهي پانزده قران، اتاق علمي ماهي 25 قران. به فقرا تخفيف داده مي‌شود. هردو نفر شاگرد يك نفر مجاناً قبول مي‌شود. اميد است كه در وطن عزيز ما هزاران از اين مدارس افتتاح شود.»

انجمن تفريحي قاطي

مدرسه 4ساله‌ها

بعد از مدتي بي‌بي خانم در اثر فشار مخالفان به وزارت معارف شكايت برد، اما در جواب وي گفتند كه صلاح بر اين است كه مدرسه تعطيل شود. ايستادگي و مقاومت سودي نداشت و بالاخره مدرسه تعطيل گرديد. در پي اين مخالفت‌ها، دبستان دوشيزگان پس از يك ماه فعاليت در اواسط ربيع الاول 1325 ق. به اجبار تعطيل شد، اما اين تعطيلي چندان طولاني نبود و زنان حامي سوادآموزي دختران و به خصوص بي‌بي خانم با انتشار مقاله در روزنامه‌ها، مشروطه‌خواهان را وادار به حمايت از بازگشايي مدرسه كردند. به طوري كه وي پس از به توپ‌بستن مجلس شوراي ملي، پيش"صنيع‌الدوله" وزير معارف رفت. اين‌بار تقاضاي وي پذيرفته شد مشروط بر اين كه مدرسه فقط به دختران 4 تا 6 سال اختصاص داشته باشد و كلمه‌ي «دوشيزه» نيز از تابلوي مدرسه حذف گردد.

آموزش‌هاي آكادميك براي زنان، در ابتدا فقط در اختيار خانواده‌‌هاي مرفه بود اما از زماني كه بي‌بي خانم شروع به فعاليت‌هاي ضد تبعيضي‌اش كرد، كم‌كم فرصت براي تحصيل ديگر دختران هم فراهم شد. در واقع راه‌اندازي دبستان دوشيزگان سد موجود در برابر تاسيس مدارس دخترانه را شكست و راه را براي گسترش سوادآموزي دختران باز كرد. طوري كه بعدها روزنامه شكوفه نوشت كه شش سال پس از راه اندازي دبستان دوشيزگان شصت و سه مدرسه دخترانه با 2500 دانش آموز در تهران مشغول به كار كرده و از هر هفت محصل تهراني يك نفر دختر بوده است.

معايب مردها در مقابل تاديب نسوان!

شهرت ديگر بي‌بي خانم استرآبادي نوشتن كتابي به نام "معايب الرجال" است. ماجراي نوشتن اين كتاب از زماني آغاز مي‌شود كه شخصي نامعلوم كه مي‌گويند از شاهزادگان قجري بوده است در سال 1288 هجري قمري رساله‌اي به نام "تاديب النسوان " به جهت پند و اندرز زنان از نگاه مردان مي‌نويسد كه باعث مي‌شود بي‌بي خانم با همان روحيه مبارز خود كتابي را در جوابيه آن رساله با عنوان " معايب الرجال " بنويسد.

بي‌بي خانم در مورد كتاب «تاديب‌النسوان» مي‌گويد:

"چون اين اوراق را ملاحظه نمودم ديدم گوينده‌ او به اعتقاد خود تربيت شده و مي‌خواهد مربي زنان گردد. مهملاتي چند برهم بافته كه هيچ‌يك را مأخذي نيافته، با سليقه‌ كج، طريقه‌ لج، پيشه گرفته، نيش زبان به ريشه‌كندن نسوان دراز كرده، بد انديشه نموده و او را مفصل به ده فصل فرموده كه در هر فصلي ايرادي غيرواقع بي‌مزه، بسيار خنك بر نسوان وارد آورده. او را نپسنديده به دورانداختم و در خاطر نرد مخاطره مي‌باختم و طرحي در واهمه مي‌ساختم، هرچند تا به حال خيال نداشتم، ليكن اكنون همت برگماشتم كه سخناني موزون به پارسي زبان، از خوبي و نرمي چون آب روان در برابر كتاب زشت اين بدسرشت آرم تا مردان بدانند كه هنوز در ميان زنان كساني چند، با رتبت بلند، نكونام و ارجمند مي‌باشند كه قوه ناطقه ممد از ايشان بَرد".

آنچه كه محققين درباره كتاب تاديب النسوان گفته‌اند اين طور آمده است كه اين كتاب شيوه تعليم و تربيت زن را در دوره قاجاريه و نگاه سنتي نويسنده را به زن را نشان مي‌دهد كه چگونه زن را به اطاعت محض، سكوت، صبر و اجراي بي‌چون و چراي دستورات مرد مي‌خواند و زنان را به سازگاري و ملايمت و محبت سفارش مي‌كند. نويسنده در ظاهر با افكار متجددانه در جهت منافع زن اندرز مي‌دهد، حال آنكه از سنت ايراني و فرهنگ غربي هر آنچه را به نفع اوست برگزيده و آن‌ها را به عنوان راه و روش زندگي بهتر به زنان توصيه مي‌‏كند.

بي‌بي‌خانم نيز در قسمتي از كتاب خود در جواب اين كتاب آورده ‌است: «نه هر مردي از هر زني فزون‌تر است و نه هر زني از هر مردي فروتر». «انواع و اقسام از خواص و عوام زن و مرد خوب و بد هر دو مي‌باشند، صفات حميده و رذيله از همه قسم مشاهده مي‌شود. اگر بايد تربيت بشوند بايد همه را بنمايند. و تربيت هم موقوف به تمام قوانين تمدن و تدين مليه و دولتيه و شرعيه و عرفيه كشوريه و لشكريه مي‌باشد.»

رساله بي‌بي خانم از نظر افكار اجتماعي و سياسي بسيار با ارزش است بويژه اگر به زمانه و موقعيتي كه او در آن زمان مي‌زيست توجه داشته باشيم. در واقع گزيده‌ي كلام او اين است كه:

"خواهران، گوش به پند و اندرزهاي نويسندگان «تأديب‌النسوان» و افرادي از اين قبيل ندهيد. اين مربيانِ زنان، كه خود را نادره‌ي دوران و اعجوبه‌ي جهان مي‌دانند، بهتر آن كه اول به اصلاح صفات رذيله‌ي خود برآيند كه گفته‌اند: «ذات نايافته از هستي‌بخش/ كي تواند كه بود هستي‌بخش». اين عبارت‌پردازان مهمل‌گو كه مي‌خواهند بساط تمدن را برچينند و انسانيت را تمام كنند، در قالب مغز متحجر خود، تمام عالم را مثل خود فرض نموده و به اندازه‌ي وضع و خيالات خود ترتيب زندگاني و دستورالعمليه اهل عالم مي‌دهند. اما خوشبختانه مردم مختلف‌اند و رأي و طبايع متخالف‌اند. آنان مي‌دانند كه اين نصايح براي تأديب ما نيست. براي اثبات ظلم برمظلوم است و خداي تعالي مردان را عاشق و معشوق با زنان خلق كرده و نه ظالم و مظلوم!»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۳:۱۳ توسط:sana موضوع:

خداحافظ...

تابستون هم بالاخره تموم شد!فردا اول مهر شروع بدبختي ماهاس!انجمن تفريحي قاطي
اين شهريور رو ك من نتونستم درست وحسابي تو انجمن باشم از اينجا ب بعدش هم مهره و ديگه شايد اصلا نتونم بيام البته نه فقط من بلكه شايد خيلي از كاربرا هم نتونن بيان! از اين رو اومدم تا يه نيمچه خداحافظي كنيم ويه گودباي پارتي بگيريم تا عيدو يه روز تعطيلي ك اگه شد بازم بيام!
ممنون تابستونم با انجمن خيلي خوش گذشت!انجمن تفريحي قاطياگه بتونم حتما ميام!

GOODBYE
فعلا!


انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۳:۰۱ توسط:sana موضوع:

زن كه باشي . . . . . .

زن كه باشي مجبور به تحملي
زن كه باشي مجبور به سكوتي
زن كه باشي بايد ببخشي
هر انچه سهم توست
زن كه باشي بايد مردانه بجنگي
زن كه باشي بايد مقابل حيله هاي زنانه مقاومت كني
زن كه باشي ديگر نميتوان كاري كرد يك زني . . . .زن كه باشي تمام حس ها و عشق هاي دنيا برايت ممنوعه است
تمام خواستني ها با توانستنت هم ميسر نميشود!!!!
زن كه باشي محكوم ميشوي به تحمل
حكم ميدهند بدون انكه جرمت معلوم باشد
زن كه باشي رها ميشوي بين دنيايي از نشدها و بايدها
زن كه باشي رانده ميشوي از بهشت ان هم فقط به خاطر وسوسه آدمت!!!!!زن كه باشي دوست داري راه به راه
يكي هي بياد بغلت كنه هي به خودش فشارت بده
هي بهت بگه خوشگله هي سر بكنه تو موهات
و سر به سر دل و عقلت بزاره
زن كه باشي دلت تمام خواستني هاي قشنگ دنيارو ميخواد
زن كه باشي دل به دل يكي ميدي و همپاي لحظه هاش ميروي
زن كه باشي چقدر دلت يه مرد ميخواد
يه مرده كه همه جوره مردت باشه !!!!!!!
ميگويند به زنان نبايد بال و پر داد ميپرند!!!
اما زنان فقط پروازهاي عاشقانه را دوست دارند بي دليل نميپرند.
ميگويند به زنان نگوييد دوستت دارم خودش را ميگيرد!!!
اما زنان فقط دستان عشقشان را ميگيرند و ميگويند دوستشان دارن.
ميگويند به زنان نبايد توجه زياد كرد خودشان را گم ميكنند!!!
اما زنان وقتي گم ميشوند كه عشقشان بي محلي كند.
من زنم........
و همان اندازه از هوا سهم ميبرم كه ريه هاي تو
زجر آور است كه من ازاد نباشم تا تو به گناه نيفتي!!!
قوس هاي بدنم بيشتر از افكارم به چشم هايت مي ايند!!!
تاسف بار است كه بايد لباس پوشيدنم را به ميزان ايمان تو تنظيم كنم!!!!
من زنم ...........
و تو دلت را به اين خوش كن كه مردي!!!!
و من بيشتر از تو ميجنگم با زندگي!!!
با جبرهاي جامعه با محدوديت ها!!!
من زنم اما از خيلي مردها مردترم!!!!!!!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۲:۵۱ توسط:sana موضوع:

ظاهر موجودات فضايي چه جوري است؟!

موجودات فضايي تاكنون در بسياري از فيلمهاي ساخته شده در جهان از موجودات زشت و لزج تا موجودي شبيه خرس اسباب بازي يعني اي تي به تصوير كشيده شده اند. اما از نظر دانشمندان كدام چهره از موجودات فرازميني به واقعيت نزديك تر است؟

با افزايش درك ما از جهان اطرافمان، چشم انداز ما نيز نسبت به وجود خود متواضع تر شده، اين امر موجب شده كه دانشمندان نظريه پردازيهايي را درباره ظاهر موجودات فرازميني آغاز كنند كه نسبت به گذشته مي توان آنها را واقعي تر دانست.

ديدگاه ها و عقايد در رابطه با شكل و شمايل اين موجودات بسيار متنوع و متغير است، اما برخلاف همه اين ديدگاه هاي علمي تخيلي دانشمدان نظريات خود را برحسب سرنخهاي زيست محيطي و بيولوژيكي ارائه داده اند.

اما مطرح شدن اين نظريات علمي باز هم به اين معنا نيست كه ما به پاسخ هستي شناسانه بيگانگان فرازميني نزديك شده ايم.

انجمن تفريحي قاطي

1- عروس دريايي

دكتر مگي آدرين پاكوك كه براي شركت فضايي استريوم كار مي كنند اعتقاد دارد كه بيگانگان فضايي موجوداتي از نوع دريايي با نور بيشتر براي برقراري ارتباط با ساير موجودات فضايي هستند، اين موجودات دهان خود را براي گرفتن مواد شيميايي از اتمسفر براي رشد و توليد مثل باز مي كنند و بدنشان در نور خورشيد باز مي شود و سطح متاليك آن براي جذب نور كاربرد دارد و چشمهايشان نوعي لنز دارد كه براي مشاهده اطراف خود با جزئيات كامل به كار مي رود. سطح تحتاني بدنشان براي استتار نارنجي رنگ است.

وي نظريه خود را براساس چگونگي آغاز حيات در اقيانوسهاي روي زمين مطرح و چنين نتيجه گيري كرده است كه اين موجودات مي توانند با اتمسفر خارجي به همان نحو تعامل برقرار كنند كه ارگانيسمها در اقيانوسهاي ما با آب تعامل دارند.

2- شبيه حشرات

سوسكها درميان منفورترين موجودات سياره ما جاي مي گيرند و علت آن پوشش محافظ خارجي ضخيم آنها است كه مي توانند براي مدت طولاني در شرايط سخت (براي مثال جنگ هسته اي) دوام بياورند.

3- درست شبيه انسان

سيمون كانوي موريس استاد زيست شناسي باستاني تكاملي در دانشگاه كمبريج معتقد است كه بيگانگان فضايي شايد درست شبيه انسان باشند ، به اين معنا كه آنها نه فقط در ظاهر و بيولوژي بلكه در ضعفهاي انساني چون خشونت، حرص و تمايل به سوء استفاده از منابع ديگران نيز با انسان مشترك هستند.

وي اظهار مي دارد: وقتي كه يك زيست كره وجود داشته باشد شرايط مشابه پديد مي آيد و اين امر در رابطه با هوش نيز صدق مي كند.

4- حيات غير كربني

براساس آنچه ما درباره حيات در زمين مي دانيم اين مسئله قابل درك است كه چرا بسياري از دانشمندان از جمله موريس اين ايده را مطرح مي كند كه بيگانگان فضايي شبيه انسان هستند. اما اين در شرايطي است كه قسمت اعظم حيات روي سياره زمين متشكل از كربن، هيدروژن، نيتروژن، اكسيژن، فسفر و سولفور است، دانشمندان در سال 2010 اورگانيسمهاي چند سلولي يافته اند كه به اكسيژن نيازي ندارند و براساس دانش كنوني تنها باكتري چنين ويژگي دارد. اين امر پرسشهايي را درباره درك ما از حيات و چگونگي وجود آن به دنبال دارد.

فرضيه هاي علمي امروز نشان مي دهد كه حيات غيركربني مي تواند در كيهان وجود داشته باشد و اگر صحت اين فرضيه ثابت شود اين احتمال وجود دارد كه حيات فرازميني هيچ شباهتي به حيات زميني نداشته باشد.

5- موجوداتي از اعماق دريا يا ارتفاعات بالا

براي مثال در برنامه اكتشاف كانادا دكتر لوئيس دارتنل زيست اختر شناس دانشگاه كالج لندن احتمالات معدودي مطرح كرده كه براساس آن موجودات فضايي كه از سياره هاي ديگر هستند ممكن است شبيه برخي اورگانيسمهاي سياره ماه باشد، براي مثال در دنياهاي آبي اين اورگانيسمها شبيه موارد نادري هستند كه ما در اعماق اقيانوسهاي خود مشاهده مي كنيم و يا در دنياهايي كه داراي گرانش سنگين هستند موجودات پرنده بسيار قدرتمند و بزرگتر وجود دارد كه از مزاياي اتمسفر متراكم و غليظ آنجا سود مي برند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۲:۴۲ توسط:sana موضوع:

به حقه چيزاي نديده كه ميگن اينه !!

شايد باور كردنش سخت باشه ولي طبق استدلالي كه در اين
تصوير متحرك توسط چيني ها بيان شده شصت و چهار مساويست
با شصت و پنج !!!
انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۲:۳۰ توسط:sana موضوع:

شغل‌هايي كه درآينده جهان را تصرف مي كنند

روزي مي رسد كه همه دوست دارند از فعاليت ها و خاطرات شخصي خود آرشيو داشته باشند. پس نيازمند فردي هستند كه بتواند همه خاطرات و فعاليت هاي آنها را آرشيو كند
تغيير در عصر ما با پيشرفت روز افزون و بلكه ساعت افزون تكنولوژي آنچنان عجيب و غريب نيست و انسان هاي اين عصر هر روز و هر ساعت در انتظار تغييرات و تحولات اساسي هستند.

وقتي سبك زندگي تغيير كند، به تبع آن شغل ها و راه هاي درآمدزايي هم تغيير خواهد كرد و آينده مشاغلي را با خود به همراه دارد كه براي امروزي ها عجيب و حتي خنده دار به نظر مي رسد.

آنچه پيش روي شماست اشاره اي است گذرا كه به شغل هايي كه در آينده اي نه چندان دور بسيار پرطرفدار، محبوب و درآمدزا خواهند بود.

1. مشاور نوآوري

اين روزها اصرار و تاكيد بر نوآوري بسيار زياد است و متفاوت بودن خود يك ارزش محسوب مي شود. اينها را وقتي در كنار پيشرفت تكنولوژي بگذاريد، مي بينيد كه درآينده نه چندان دور جضور يك مشاور نوآوري در مجموعه اي الزامي مي نمايد.

2. مسوول گردآوري اطلاعات شخصي ديجيتال

متخصصي است كه مجموعه اي از اپليكيشن ها، نرم افزارها، سخت افزارها و منابع اطلاعاتي مرتبط با مسائل شخصي يا كاري شما را بهتان معرفي كرده و آنها را مديريت مي كند.

3. نابسمان كننده برنامه ها

كارشناسي است كه مسوول برهم زدن سلسله مراتب در شركت ها و نهادها به منظور ايجاد فرهنگ استارت آپ و بي نظمي هاي سازمان يافته است

4. كارشناس كنجكاوي


مسووليت اين فرد ارائه توصيه ها و محتواهايي است كه هم الهام بخش باشند و هم كنجكاوي را برانگيزند. در واقع اين كارشناس به دنبال ايجاد حس جستجو و كشف است.

5. مدير رسانه اي پس از مرگ

كارشناسي است كه پس از مرگ يك نفر مسوول توليد و مديريت محتوا در رسانه هاي شخصي فرد مي شود.

6. خاطره نويس شخصي

روزي مي رسد كه همه دوست دارند از فعاليت ها و خاطرات شخصي خود آرشيو داشته باشند. پس نيازمند فردي هستند كه بتواند همه خاطرات و فعاليت هاي آنها را آرشيو كند.

7. درمانگر سم زدايي اينترنتي

مشاوري است كه متخصص در جداسازي استرس هاي وسائل تكنولوژي از خود آنهاست. در واقع اين فرد شما را كمك مي كند تا بي استرس از فضاي مجازي و تكنولوژي لذت ببريد.

8. آموزش هك

اين فرد كارش خيلي خوب است. او به دانش آموزان و دانشجويان مي آموزد كه چگونه زندگي واقعي را هك كنند و به جاي ادامه دادن به سنت هاي آموزشي زندگي تازه اي را تجربه كنند.

9. مشاور حفظ حريم خصوصي

اين مشاور نقاط آسيب پذير در زمينه امنيت شخصي شما در حوزه هاي آنلاين و حقيقي را بهتان گوشزد مي كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۲:۱۹ توسط:sana موضوع:

پسري كه همه چيزراميخورد

بيماري هاي نادر يكي از بزرگترين مشكلاتي هستند كه انسان ها مي توانند به آن دچار شوند. اين بيماري ها از آنجايي كه خيلي كم ديده ميشوند پس راه درمان درستي نيز براي آن ها پيدا نشده است.
خوردن يكي از رفتارهاي انسان است كه باعث رشد و زنده ماندن مي شود. انسان ها از راه خوردن مي توانند سلامت خود را كنترل كنند زيرا تنها راه وارد كردن ويتامين هاي مختلف خوردن است. همين خوردن ميتواند گاهي اوقات انسان را به مرگ نيز بكشاند.

"زاك نهير" پسر بچه اي است كه اين روزها درگير يك بيماري نادر است و اين بيماري در حال نابود كردن زندگي اوست. اين پسر بچه بيماري خاصي دارد كه باعث مي شودف مغزش توانايي تشخيص ميان مواد خواركي و غير خوراكي را نداشته باشد.

اين بيماري كه "پيكا" نام دارد باعث مي شود مغز هر ماده اي را خوردني تلقي كند. اين پسر بچه ميتواند سنگ، كاغذ و حتي آهن را نيز بخورد، البته نكته مهم در اين ميان معده اين پسر بجه است كه شايد نتواند برخي از اين مواد را هضم كند.

اين پسر 6 ساله به سبب همين بيماري زمين بازي خود را به طور كامل خورده است. اين حركت او البته يك سال طول كشيد ولي به مرور يك بخش از زمين بازي كم يا گاز زده مي شد اما مادر او نميتوانست جلوي خوردن او را بگيرد.

پس از زمين بازي قبلي مادر اين پسر بيمار با هزينه بالا زمين بازي ديگري ساخته است كه فرزندش قدرت خوردن آن را ندارد. اين زمين بازي از جنس پلاستيك محكم و سفت است همچنين لبه هاي آن گرد شده اند تا زاك نتواند دندان خود را وارد آن كند.

انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۲:۰۹ توسط:sana موضوع:

دختر17ساله با7فرزند!

انجمن تفريحي قاطي


Pamela Villarruel دختر ۱۷ ساله اي است كه همراه ۷ فرزند خود در Córdoba Province در كشور آرژانتين زندگي مي كند. او همه ۷ فرزند خود را فقط در سه مرحله بارداري به دنيا آورده است.اولين بارداري اين خانم در سال ۲۰۰۵ بوده كه يك پسر را به دنيا آورده است، يعني زماني كه تنها ۱۴ سال سن داشته است. در دو بارداري ديگر در سن ۱۵ و ۱۶ سالگي، او در هر كدام از آنها صاحب سه دختر سه قلو شده است.Pamela در خانه مادرش زندگي مي كند، مادري كه با تميز كردن منازل، تلاش در حمايت كردن از آنها را دارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۱:۵۸ توسط:sana موضوع:

رژ لب جالب ريحانا

+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۱:۴۸ توسط:sana موضوع:

رستوران و فست فود قاطي

سلام به همگي


اين تاپيك رستورانه منو ي غذا هم اون زير


براي هر غذا قيمت متفاوتي هست


چلو كباب:30 شكلك

چلو خورشت:10 شكلك

جلو جوجه:40 شكلك

كباب بدون برنج:19 شكلك

جوجه بدون برنج:20 شكلك

برنج ساده:12 شكلك

باقالا پلو:16 شكلك

ماهي با باقالا پلو:22 شكلك

پيتزا:20 شكلك

همبرگر:20 شكلك

جيز برگر:20 شكلك

اسنك:20 شكلك

سمبوسه:20 شكلك

پن پن سه سوت:20 شكلك

نوشابه:2 شكلك

دوغ:2 شكلك

ماست و موسير:3 شكلك

خورشت ماست:7 شكلك
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۱:۳۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم