بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پردرآمدترين شغل ها براي خانم هاي ايراني

انجمن تفريحي قاطي


اين روزها داشتن شغلي پر درآمد دغدغه فكري بسياري از خانم ها شده است. يك شغل خوب و پردرآمد كه با روحيه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال مالي است بلكه از لحاظ رواني باعث بالا رفتن اعتماد به نفس مي شود. بدون شك براي رسيدن به هر حرفه و شغلي بايد مسيري را طي كنيم، پس بهتر است قدم در راهي بگذاريم كه مي دانيم هدفي طلايي انتظار ما را مي كشد.

فراموش نكنيد كه هر راهي مشكلات و سختي هاي خود را دارد. اگر در طول مسير به درستي قدم برنداريد در آخر راه با مشكل مواجه مي شويد و به نتيجه موردنظر نمي رسيد. البته در اين مشاغل هيچ ترتيب آماري وجود ندارد؛ همه چيز نسبي است و به توانايي هاي شما بستگي دارد.

هرچه مردم زيباتر، درآمد شما بيشتر
در روزگاري كه زيبا بودن و زيبا ديده شدن براي همه ما پر اهميت است، بسياري از خانم ها مدت زمان زيادي از وقت خود را در آرايشگاه ها مي گذرانند. علاوه بر آن هر روز بر تعداد و تنوع روش هاي زيبايي مانند كاشت ناخن،اكستيشن و. . . افزوده شده و اين امر باعث جذب بيشتر خانم ها به آرايشگاه ها مي شود. كافي است شما مدت كوتاهي حدود يك تا دو سال را به يادگيري حرفه آرايشگري اختصاص دهيد. سعي كنيد در اين مدت توانايي هاي خود را ارتقا دهيد تا صاحب يكي از مشاغل پر درآمد ايران شويد. خانم «ش» با ۲۰ سال سابقه در اين حرفه مي گويد:«كافي است فرد پس از دوره ديدن با اصول اوليه كار آشنا باشد. اگر در زمينه اي كمي ضعيف است همكاري را انتخاب كند كه در آن زمينه مهارت دارد تا با همكاري يكديگر آرايشگاه را اداره كنند.

هرچند هزينه روزانه آرايشگري نسبتا زياد است اما به نسبتي كه لوازم كار ما گران مي شود، هزينه اي كه از مشتريان دريافت مي كنيم بالا مي رود. »مزيت مثبت اين حرفه علاوه بر درآمد بالا، محيط شغلي آرام و به دور از خطرات و گرما يا سرماي محيط بيرون است. از معايب اين حرفه مي توان به اين موضوع اشاره كرد كه شما بايد بعد از اتمام دوره آموزش آرايشگري، اقدام به افتتاح آرايشگاه كنيد. هزينه هاي اوليه كه شامل اجاره مكاني مناسب، لوازم آرايشي بهداشتي و... مي شود هم نسبتا زياد است اما درصورتي كه مراحل را دقيق و درست طي كنيد، استقبال از آرايشگاه شما درآمدي فوق العاده براي تان درپي دارد.

روپوش سفيد جادويي
پزشكي يكي ديگر از مشاغل پر درآمد است. سلامت جسم و بدن هميشه براي افراد مهم است و مردم هميشه، حتي بدون آنكه خود بخواهند به پزشكان نياز دارند. علاوه بر آن اين روزها بازار جراحان زيبايي و متخصصان پوست و زيبايي داغ داغ است و تعداد مراجعه كنندگان آنها هر روز بيشتر از روز قبل است. البته ناگفته نماند كه دستيابي به اين شغل نياز به تلاش و صبر و حوصله بيشتري دارد. خانم «ف. شاه بختي» كه ۱۱ سال است در اين زمينه و در حوزه دندان پزشكي فعاليت مي كند، مي گويد: «اگر خانمي احتمال دهد كه بعد از گرفتن مدرك به دليل جنسيتش مراجعه كننده زيادي ندارد، كاملا در اشتباه است. من از اوايل كارم مراجعه كننده داشتم و از درآمدم راضي هستم.

عكاسي
گرفتن عكس يادگاري در مناسبت هاي مختلف هميشه مورد علاقه مردم بوده است. ممكن است به دليل عرضه گوشي هاي دوربين دار و دوربين هاي عكاسي خانگي در بازار، اين تصور وجود داشته باشد كه مردم ديگر به آتليه هاي عكاسي مراجعه نمي كنند، در صورتي كه اين تصور كاملا اشتباه است و گذر اكثر مردم حداقل چند بار در زندگي خود براي داشتن عكس حرفه اي به آتليه هاي عكاسي مي افتد. براي رسيدن به اين حرفه كافي است در يكي از كلاس هاي آموزش عكاسي، كه در اين روزها تعداد آنها هم كم نيست، شركت كرده و در طول كلاس مهارت خود را بالا ببريد. ممكن است در ابتدا هزينه كلاس و تهيه دوربين عكاسي بالا به نظر برسد اما فراموش نكنيد اين هزينه يك سرمايه گذاري است.

كافي است پشتكار و ابتكار به خرج دهيد تا مردم با ديدن چند نمونه از كارهاي شما براي اينكه از آنها عكس بندازيد در صف باشند. در اين صورت شما ۱۰ برابر هزينه اوليه خود درآمد كسب مي كنيد. از نظر خانم «ح. حسيني» كه ۴ سال است آتليه تخصصي دارد، مزيت اين حرفه در اين است كه عكاس قادر است مشتريانش را خودش انتخاب كند و هيچ مراجعه كننده آقايي را نپذيرد. هزينه روزانه آن كم است و كافي است يك دوربين حرفه اي بخريد و تا چندين سال از آن استفاده كنيد. كاهش تعداد مراجعه كنندگان در ماه هاي خاص سال و هزينه هاي ارتقا دادن ابزار كار نكته منفي اين شغل محسوب مي شود.

جدايي هاي درآمد زا
پيشنهاد شغل وكالت به دليل تقاضاي مشتري​ها كمي غم انگيز به نظر مي رسد اما حقيقت هميشه تلخ بوده و بسياري از افراد در شرف طلاق نياز به يك وكيل دارند. علاوه بر طلاق و جدايي،مردم براي مسائل ديگري مثل تقسيم ارث و ميراث، كش مكش راجع به يك ملك و. . . نيازمند وكيل هستند. شايد قبول شدن در رشته حقوق براي بسياري از ما كابوس باشد اما مسئله قابل توجه اين است كه آنچه در اين رشته اهميت دارد قبول شدن در آزمون وكالت بعد از دريافت مدرك ليسانس از هر دانشگاهي است. در كارت مشخصات هيچ وكيلي، دانشگاهي كه او در آن مدرك گرفته ذكر نشده است. پس از آن كافي است در اولين پرونده حقوقي خود موفق شويد تا متقاضيان خواستار ملاقات با شما شوند.

خانم «ميم. عسگري»، وكيل پايه يك دادگستري با ۷ سال سابقه است. او درباره شغل وكالت مي گويد:« حضور زنان وكيل در حمايت از حقوق زنان بسيار تاثيرگذار است. زيرا خانم ها به خاطر جنسيت يكسان با زنان وكيل، احساس راحتي بيشتري با آنان مي كنند و در نتيجه در مسائل مربوط به حقوق زن ، مراجعات خانم ها بيشتر به سوي وكلاي خانم است.»نكته مثبت درباره اين رشته اين است كه حتي در صورتي كه شما در پرونده اي موفق نشويد باز هم حق الزحمه خود را دريافت مي كنيد. همچنين مي توانيد به راحتي با كساني كه به نظرتان مطلوب نيستند همكاري نكنيد. نكته ناخوشايند درباره اين حرفه، شكست است. اگر شما در يكي از پرونده هاي خود شكست بخوريد اعتبار خود را براي مدت طولاني از دست مي دهيد. به ويژه اگر اين پرونده، اولين پرونده كاري شما باشد.

مديريت بيمه؛ ضامن درآمد شما
دنياي امروز، دنياي حوادث غير قابل پيش بيني است؛ به همين دليل مردم براي محافظت كردن از جان و اموال خود همواره از بيمه استقبال مي كنند. در صورتي كه در يكي از رشته هاي مرتبط با مديريت بيمه، داراي مدرك تحصيلي هستيد مي توانيد پس از درخواست از مراكز بيمه، مدير يكي از شعبه هاي دفاتر بيمه باشيد. البته در صورتي كه در اين زمينه داراي مدرك تحصيلي نيستيد هم نبايد نااميد شويد. كافي است كمي صبر و پشتكار داشته باشيد و بعد از شركت در كلاس هاي آموزشي كه توسط شركت هاي بيمه برگزار مي شود و جلب رضايت آنها صاحب دفتر بيمه شويد.

خانم «ش. نيلقاز» ۵ سال است كه مديريت نمايندگي بيمه را بر عهده دارد. توصيه او به شما اين است كه فراموش نكنيد اين حرفه نياز به ارتباطات قوي و بازاريابي خوب دارد. در اين صورت است كه شعبه شما به شعبه شناخته شده تبديل مي شود. در ازاي بيمه كردن اموال مردم، شما پورسانت خود را كه بين ۵ تا ۲۵درصد است، دريافت مي كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۸:۳۲ توسط:sana موضوع:

بازي جالب معلم خودت را بزن!!!-همه كاربراي قاطي بازي كنيد-

+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۸:۲۲ توسط:sana موضوع:

حركتش چنتا لايك داره خدايي؟ :)

+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۸:۱۰ توسط:sana موضوع:

آموزش ساخت كاغذكشي زيبا

با كاغذهاي كشي رنگي مي توان بينهايت مدل براي تزئينات جشن ها درست كرد. در اينجا ما نحوه درست كردن گل هاي رنگي با استفاده از كاغذ كشي را توضيح مي دهيم.


انجمن تفريحي قاطي

درست كردن آن واقعاً آسان است و وقتي كارتان تمام شد از كاردستي تان بسيار راضي خواهيد بود!

انجمن تفريحي قاطي

وسايل لازم:

· 6 تا 7 تكه كاغذ كشي 180 گرمي به اندازه 20 در 30 اينچي (بايد كاغذ كشي سنگين استفاده كنيد تا گل شما خوب شكل بگيرد)

· 6 تا 7 عدد كليپس كوچك يا كليپس كاغذ بزرگ

· 16 تكه سيم گل

· قيچي بزرگانجمن تفريحي قاطي

اول كاغذ كشي ها را پهن كنيد و هر يك از آنها را به شكل بادبزني جمع كنيد. پهناي تاي آن بايد حدوداً 5 سانت باشد و تاي آن بايد در راستاي خط كاغذ كشي باشد.انجمن تفريحي قاطي

بعد از تا كردن مي توانيد از كليپس ها براي نگه داشتن تاي كاغذها استفاده كنيد.انجمن تفريحي قاطي

از بيروني ترين لايه شروع مي كنيم و طول اضافي هر يك را به اندازه 5 سانت مي چينيم.انجمن تفريحي قاطي

با قيچي انتهاي كاغذ كشي ها را يكي در ميان به شكل گرد و نوك تيز در آوريد. لازم نيست زياد دقت كنيد كه دقيق دربيايد. نظم نداشتن آن باعث مي شود كه گل شما طبيعي به نظر برسد. سپس كليپس ها را وسط هر كاغذ بزنيد.انجمن تفريحي قاطي

تاي وسط هر كاغذ را با قيچي برش بزنيد، ولي فقط تا قسمتي كه كليپس زده ايد نه تا انتها...انجمن تفريحي قاطي

همين كار را براي همه كاغذ كشي ها انجام دهيد.انجمن تفريحي قاطي

حالا كليپس آنها را درآوريد. كاغذها را به ترتيب از بزرگ به كوچك روي هم قرار دهيد. مركز كاغذها بايد روي هم قرار داشته باشد. سپس شروع به تا زدن آنها با هم كنيد.انجمن تفريحي قاطي

حالا دو دسته حاصل را كنار هم قرار دهيد و سيم گل را دور آنها بپيچانيد و محكم كنيد.انجمن تفريحي قاطي

بعد از محكم كردن سيم، حالا به آرامي هر تا را بيرون بياوريد و با دو دستتان پرها هر كدام را باز كنيد.انجمن تفريحي قاطي

لايه هاي بعد را به آرامي باز كنيد و به گل شكل بدهيد. به آرامي اين كار انجام دهيد. بعضي از لايه ها ممكن است بهم گير كرده باشند.انجمن تفريحي قاطي

به باز كردن لايه ها بعدي ادامه دهيد. اگر ديديد بعضي از لايه باز نمي شوند از قيچي كمك بگيريد. يا گلبرگ هايي كه فكر مي كنيد با گلبرگ هاي كناري هم اندازه نيستند بچينيد.انجمن تفريحي قاطي

بعد از آنكه همه لايه ها را باز كرديد، گل شما آماده مي شود. براي آخرين بار اصلاحات لازم را انجام دهيد.انجمن تفريحي قاطي

مي توانيد در مراسم تان در باغ، گل ها را به درخت ها وصل كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۵۸ توسط:sana موضوع:

شهدا


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۴۵ توسط:sana موضوع:

مي خوام زرنگا رو پيدا كنم....

يكي به من بگه مشكل اين آگهي تبليغاتي چيه؟


بشتابيد************************************ بشتابيد

زميني مثلثي شكل در بهترين نقطه ي شهر به فروش ميرسد

اين زمين داراي ابعاد:200×250×500 مي باشد

هر كسي كه در تاريخ 2-9-92 در ساعت 6 بعد از ظهر زود تر تماس بگيرد زمين رايگان به نام او ثبت ميشود


خب ببينم چند تا زرنگ تو انجمن داريمانجمن تفريحي قاطي

درستي يا غلطي جواب شما رو تو خصوصي بهتون ميگم كه همه قشنگ فك كننانجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطيتقلب هم ممنوعانجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۳۶ توسط:sana موضوع:

آدمايي هستن كه .....

آدمايي هستن كه


هروقت ازشون بپرسي چطوري؟ مي گن خوبم …


وقتي مي بينن يه گنجشك داره رو زمين دنبال غذا مي گرده،
راهشون رو كج مي كنن از يه طرف ديگه مي رن كه اون حيوونكي نپره …
اگه يخ ام بزنن، دستتو ول نمي كنن بزارن تو جيبشون …
آدمايي كه از بغل كردن بيشتر آرامش مي گيرن تا از چيز ديگه
همونايين كه براتون حاضرن هر كاري بكنن

اينا فرشتن …
تو رو خدا اگه باهاشون مي ريد تو رابطه، اذيتشون نكنين…
تنهاشون نزارين، داغون مي شن !
همين‌ها هستند كه دنيا را جاي بهتري مي كنند


مثل آن راننده تاكسي‌اي كه حتي اگر در ماشينش را محكم ببندي بلند مي گويد: روز خوبي داشته باشي.

آدم‌هايي كه توي اتوبوس وقتي تصادفي چشم در چشمشان مي شوي،
دستپاچه رو بر نمي‌گردانند، لبخند مي زنند و هنوز نگاهت مي كنند.
آدم‌هايي كه حواسشان به بچه هاي خسته ي توي مترو هست، بهشان جا مي دهند، گاهي بغلشان مي كنند.
دوست هايي كه بدون مناسبت كادو مي خرند،… مثلا مي گويند
اين شال پشت ويترين انگار مال تو بود. يا گاهي دفتر يادداشتي، نشان كتابي، پيكسلي …


آدم‌هايي كه از سر چهار راه، نرگس نوبرانه مي خرند و با گل مي روند خانه.

آدم‌هاي پيامك‌هاي آخر شب، كه يادشان نمي رود گاهي قبل از خواب، به دوستانشان يادآوري كنند كه چه عزيزند،
آدم‌هاي پيامك‌هاي پُر مهر بي بهانه، حتي اگر با آن ها بدخلقي و بي حوصلگي كرده باشي.

آدم‌هايي كه هر چند وقت يك بار ايميل پرمحبتي مي زنند كه مثلا تو را مي خوانم و بعد از هر يادداشت غمگين،
خط‌هايي مي نويسند كه يعني هستند كساني كه غم هيچ كس را تاب نمي آوردند.

آدم‌هايي كه اگر توي كلاس تازه وارد باشي، زود صندلي كنارشان را با لبخند تعارف مي كنند كه غريبگي نكني.

آدم‌هايي كه خنده را از دنيا دريغ نمي كنند، توي پياده رو بستني چوبي ليس مي زنند و روي جدول لي لي مي كنند.

همين‌ها هستند كه دنيا را جاي بهتري مي كنند براي زندگي كردن

مثل دوستي كه هميشه موقع دست دادن خداحافظي، آن لحظه‌ي قبل از رها كردن دست،
با نوك انگشت‌هاش به دست‌هايت يك فشار كوچك مي دهد… چيزي شبيه يك بوسه


وقتي از كنارشون رد ميشي بوي عطرشون تو هوا مونده

وقتي بارون مياد دستاشون رو به آسمونه

وقتي بهشون زنگ ميزني حتي وقتي كه تازه خوابيدن
با خوشرويي جواب ميدنو ميگن خوب شد زنگ زدي بايد بلند ميشدم

وقتي يه بچه ميبينن سرشار از شورو شوق ميشن و باهاش شروع به بازي كردن ميشن

آره همين ها هستند كه هم دنيا رو زيبا ميكنن هم زندگي رو لذت بخش تر

وقتي پرنده اي زنده است مورچه ها را مي خورد


وقتي مي ميرد مورچه ها او را مي خورند
يك درخت ميليون ها چوب كبريت را مي سازد
اما وقتي زمانش برسد فقط يك چوب كبريت براي سوزاندن ميليو نها درخت كافي است

زمانه و شرايط در هر موقعي مي تواند تغيير كند
در زندگي هيچ كس را تحقير و آزار نكنيد

شايد امروز قدرتمند باشيد اما يادتان باشد
زمان از شما قدرتمندتر است

پس خوب باشيم و خوبي كنيم كه دنيا جز خوبي را بر نمي تابد

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۲۶ توسط:sana موضوع:

اندكي فكردر زبان انگليسي :

friEND ( دوست )

boy friEND ( دوست پسر )

girl friEND ( دوست دختر )

best friEND ( بهترين دوست )

همگي به END ختم ميشن يعني همشون پايان دارن

اما كلمه ي famILY ( خانواده ) به سه حرف ILY ختم ميشه كه مخفف I Love You هست

و خود family به معني :

FAMILY = Father And Mother I Love You


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۱۵ توسط:sana موضوع:

آهاي پسر سرزمين من

آهـاي دختر سرزميــن مــن .... آخ ببخشيد ...
باز جنسيتت را فراموش كردم آهـاي پسر سرزمين مـن

معلوم هســـت كجايـي ؟؟


خيلي وقت است كه تو را گم كرده ايم


ديروز داشتـي مردانه در ميــدان ميجنگيـدي


امروز داري توي آرايشگاه ها ابرو برميـداري مو رنگ ميكنـي ..


دَماغت را سربالا ميكنـي

..
آهــــاي پـــسر ســرزميــن مــن
.
دُختران سر زمين من احتياج به مردي دارند كه محكم باشـد .
آنقدر قوي باشـد كه تمام دُنيا در برابرش كم بياورد

آهاي پسر سرزميــن مــن كمــي آهـــسته بــُرو


به كـــجا چــنيــن شتـــابان ؟!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۷:۰۵ توسط:sana موضوع:

اين شماره من ...09 اگه ممكنه با من تماس بگيريد، مطمئن باشيد، پشيمان نمي‌شويد!

انجمن تفريحي قاطي


سرنوشت عشق‌هاي خياباني تا باندهاي سرقت
چهره مردانه و زيبايي دارد و صد البته صداي خوب و دلنشين؛ ديگر چه مي‌توان به او گفت؟ چراكه تمام معيارهاي آن مرد رويايي سوار بر اسب‌سفيد را دارد. نزديكتر كه مي‌شود با آن صداي مردانه‌اش مي‌گويد:«خانم زيبا! من مزاحم نيستم، مدتهاست كه شما را تحت نظر دارم و من از ظاهر شما خيلي خوشم آمده اين شماره من ...09 اگه ممكنه با من تماس بگيريد، مطمئن باشيد، پشيمان نمي‌شويد!عده زيادي از جوانان و نوجوانان براي همرنگي با دوستان يا آنچه كه مي‌توان آن را فاصله گرفتن از سنت‌ها ناميد، به درخواست‌هاي دوستي خياباني، پاسخ مثبت مي‌دهند و اتفاقات ساده‌ و سريع پس از برقراري اولين تماس مي‌افتد و تا به خودت بيايي متوجه مي‌شوي كه نصف‌شهر را با اين دوست‌خياباني طي كردي و از گوشه و كنار شهر با اين آدم خاطره داري و به او سخت وابسته شدي! دلتان برايش مي‌لرزيد. درست در چند ثانيه، هزار و يك دليل براي عاشق شدنش پيدا مي‌كنيد. اما اين دلايل نمي‌توانند خوشبختي‌تان را تضمين كنند. عشق در اين شرايط، بيشتر به يك جرقه مي‌ماند، جرقه‌اي كه نبايد به آن اعتماد كنيد و تمام آينده‌تان را بر پايه آن بسازيد و باور كنيد كه در اين ميان هستند افرادي كه براي وابستگي شما نقشه داشته باشند!؟ باورش سخت است اما واقعيت دارد چرا كه هستند دختراني كه بدين شيوه جذب گروه‌هاي مجرمانه شده و تا به خود آمدند متوجه شدند كه يا مورد آزار قرار گرفته‌اند يا براي خودشان سارقي شدند.با اين‌كه تنوع و تعدد آسيب‌هاي اجتماعي و بروز آسيب‌ها در جوامع در حال توسعه اجتناب‌ناپذير است اما روابط خياباني نيز مي‌تواند در كنار تمامي آسيب و عوارضش،‌ منشايي براي وقوع جرايم باشد.مجيد ابهري، متخصص علوم رفتاري و آسيب‌شناس مسائل اجتماعي در اين مورد معتقد است كه درصد زيادي از دوستي‌هاي خياباني، هوس‌آلود و بي‌هدف است چراكه برقراري ارتباط عاطفي بين انسان‌ها، نياز به زمان، شناخت و هماهنگي در زمينه‌هاي فرهنگي و اخلاقي دارد.

دوست خياباني براي «خيابان» است
او با بيان اينكه امروزه به خاطر الگوهاي غلط تربيتي ناشي از فرهنگ ماهواره‌اي و ضعف تربيت خانوادگي فاصله گرفتن از ارزش‌هاي اخلاقي، كمرنگ‌شدن باورهاي ديني، دورشدن از غيرت و شهامت اجتماعي، برخي از جوانان در خيابان‌ها به دنبال يافتن دوست هستند. مي‌گويد: دختران و پسران ما بايد توجه داشته باشند كه دوستي كه در خيابان پيدا شود، مناسب خيابان است و ارزش وابستگي عاطفي را ندارد.وي با بيان اينكه انتخاب‌ها در اين گونه دوستي‌ها بر اساس معيارهاي ظاهري و مادي همچون زيبايي ظاهري، آرايش و پيرايش، مدل اتومبيل و ... است، مي‌گويد: برخي از دختران و زنان بر پيشنهادهاي دوستي در خيابان توجهي نكرده و با نظر تمسخر به آن نگاه مي‌كنند، گروه ديگر از دختران ساده‌انديشانه تصور مي‌كنند كه احتمال دارد اين دوستي‌ها به ازدواج ختم شود، در حالي كه زن يا شوهري كه در خيابان پيدا شود، در خيابان نيز از دست مي‌رود. بنابراين پايان تلخ و غم‌انگيز اين‌گونه دوستي‌ها را مي‌توان در صفحات حوادث و اخبار جنايت‌ها و آزارهاي جنسي و تجاوزها ديد.ابهري با بيان اينكه اكثريت پسران و مردان از دوستي خياباني هدفي جز مسايل جنسي و... ندارند، باز تعدادي از دختران فريب زبان چرب و نرم و دروغ هاي آنها را مي خورند و به دام اينگونه افراد سقوط مي‌كنند، مي‌گويد:اعتياد، بي‌آبرويي، قتل‌هاي فجيع، افسردگي، فرار از خانه، آزار والدين و مهم‌تر از هم از دست دادن هويت و اصالت و شخصيت از اوليه‌ترين و اصلي‌ترين نتايج دوستي‌هاي خياباني است.او بدين‌جاي سخن كه مي‌رسد به پديده «دور دور» اشاره مي‌كند و مي‌گويد: برخي اشخاص برقراري ارتباط با جنس مخالف و سوءاستفاده جنسي و مالي از آنها را به شغل و حرفه خود بدل كردند و در ميان رانندگان دور دور زدن افرادي هستند كه زنان و دختران جوان و شيك‌پوش را سوار كرده و سر صحبت را با آنها باز مي‌كنند و حتي نام و شغل خود را نيز دروغ گفته و با چهره‌اي عاطفي، طرف مقابل را فريب مي‌دهند.وي با بيان اينكه روابط ناكام عاطفي، تجاوزجنسي، قتل‌هاي ناموسي، سرقت‌هاي جزئي از نتايج روابط خياباني است، در مورد علل اين ناكامي‌ها مي‌گويد: برخي از دختران فريب گفتار شيرين اين افراد را خورده و باور مي‌كنند كه اين فرد قصد ازدواج با آنها را دارد، در حالي كه براي ازدواج مقدمات و شرايطي لازم است و صد البته اين اتفاق مهم در خيابان واقع نمي‌شود و روابط خياباني تنها براي سوءاستفاده جنسي است.اين آسيب‌شناس فريب‌ خوردن را تنها متوجه زنان نمي‌داند و مي‌گويد: پاره‌اي از اوقات زنان در قالب دختران شيك‌پوش براي جوانان پولدار كه داراي وضع ظاهري و اتومبيل شيك و گرانقيمتي هستند، دام مي‌گذارند و پس از سوارشدن به خودروي آنان، اقدام به برقراري رابطه عاطفي مي‌كنند كه در صورت شكست، اقدام به فرياد و آبروريزي مي‌كنند و بارها و بارها از اين نمونه دختران در اخبار رسانه‌ها نكاتي بيان شده اما باز برخي دختران و پسران با تصور اين كه مورد آنها، با موضوعات قبلي تفاوت دارد، فريب عاشقان خياباني را مي‌خورند و به سرنوشت تلخ دچار مي‌شوند.


انجمن تفريحي قاطي
وي با بيان اينكه سرنوشت برخي افراد كه در دام دوستي‌هاي خياباني گرفتار مي‌شوند، پيچيده‌تر و تاريك‌تر از فريب‌خوردگان ديگر است، گفت: ديده شده برخي از باندهاي سرقت مخصوصا باندهاي خفت‌گيري، زورگيري و توليد و فروش موادمخدر به دنبال شكار دختران ساده‌لوحي هستند كه به عاشقان خياباني پاسخ مثبت مي‌دهند و طبق يك برنامه حساب‌شده پس از چند جلسه به علت روابط نامشروع جنسي يا به دليل استعمال موادمخدر يا دلايلي كه براي آن دختران قابل قبول است، اين زنان نگون‌بخت را مجبور به اطاعت كرده و ديگر اين افراد توان مقاومت و جداشدن را ندارند، چرا كه در مقابل درخواست جدايي، تهديد به آبروريزي و پخش فيلم و عكس آنها يا افشاي واقعيت‌هايي در مورد آنها نزد والدينشان مي‌كنند و باعث رسوب‌كردن اين گونه زنان در باندهاي فساد مي‌شوند.ابهري در مورد چرايي گرايش باندها به استفاده از زنان، مي‌گويد: از آنجايي كه حضور زنان و دختران در باندهاي سرقت و توزيع موادمخدر كمتر جلب توجه كرده و كمتر مورد شك قرار مي‌گيرند. اين‌گونه باندهاي بزهكار از زنان به عنوان پوشش استفاده كرده و آنها را سپر بلاي خود مي‌كنند.

پوششي به نام زن
اميرمحمود حريرچي، آسيب‌شناس مسائل‌اجتماعي و متخصص سلامت عموميبه مانند ابهري سخناني را به زبان مي‌آورد كه برخي جوانان به دليل تحت تاثير قرار گرفتن گروه‌هاي دوستي به سمت ارتباطات خياباني گرايش پيدا مي‌كنند كه مي‌توان عنوان داشت به دليل روحيه هيجان‌جويي و جسارت‌جويي جوانان كه اقتضاي سن آنان نيز است، به اين رفتار ضداجتماعي گرايش پيدا مي‌كنند.وي با بيان اينكه افراد براي لذت‌جويي در خيابان‌ها، نسبت به برقراري ارتباط با يكديگر اقدام مي‌كنند، گفت: آشنايي در خيابان را مي‌توان همكاري‌اي مشترك براي لذت‌جويي دانست و نمي‌توان لفظ دوستي را براي اين‌گونه ارتباطات به كار برد، چرا كه براي انتخاب دوست، ارزش و فاكتورهايي قائل هستيم كه در شكل ارتباطات خياباني، اين فاكتورها جايي ندارند.حريرچي در مورد گرايش باندهاي مجرمانه براي استفاده از زنان مي‌گويد: زنان پوشش خوبي براي جرايم هستند، چرا كه جامعه سنتي ايران هنوز نتوانسته‌ است فرض خلافكار و بزهكاربودن زنان را نيز قبول كند و در حال حاضر وجود زنان در باندهاي قاچاق و موادمخدر شك كمتري را برمي‌انگيزد؛ به گونه‌اي كه به عنوان مثال در جرم زورگيري اگر در يك شب قصد استفاده از خودروهاي عبوري را داشته باشيد، حضور يك زن در اتومبيل قوت قلبي است. هر چند ممكن است اين فرد نيز يكي از اعضاي باند باشد.وي به قدرت تاثيرگذاري زنان اشاره مي‌كند و مي‌گويد: بايد قبول كنيم كه زنان در برانگيختن احساسات گستاخ هستند و مي‌توانند افراد جديدي را جذب كنند و مي‌توان از اين قدرت زنان نيز در جذب افراد جديد به ويژه پسران كمك گرفت.اين آسيب‌شناس مسائل اجتماعي در ادامه سخنان خود عنوان كرد كه زنان‌ها به دليل حساسيت جامعه، در مواقع و مشكلات به جاي فريادزدن، سكوت مي‌كنند گفت: زن‌هايي كه درگير اقدامات مجرمانه باندي مي‌شوند، به راحتي با عناوين مختلف همچون آبروريزي مي‌توان آنان را به سكوت دعوت كرد.حريرچي با اشاره به اينكه اين آسيب‌اجتماعي نشات گرفته از شهرنشيني است، مي‌گويد: افراد بزهكار معتقدند كه «جامعه‌اي كه به من رحم نكرد؛ من چرا به آن رحم كنم» و بر همين اساس به اعمال مجرمانه خود دست مي‌زنند كه بايد اين خاصيت زندگي در كلانشهرها را نيز مديريت كرد.با اينكه دو آسيب‌شناس بالا در مورد جنبه و علل گرايش اين زنان به روابط خياباني و سرانجام آن سخن به ميان آوردند، اماسرهنگ فريدون خالقي‌فرد، معاون مبارزه با سرقت پليس‌آگاهي ناجا نيز در اين مورد به حجم پرونده‌هاي تشكيل شده اشاره مي‌كند و مي‌گويد: مجرمان براي طبيعي جلوه‌دادن اعمال خود از زنان استفاده مي‌كنند و عمدتا دختران فراري جذب اين گونه باندهاي مجرمانه مي‌شوند.

وي با بيان اينكه حضور زنان در باندهاي مجرمانه تاثيرگذاري زيادي دارد، به تشريح جزئيات پرونده‌اي اشاره مي‌كند و مي‌گويد: در يكي از پرونده‌هاي سرقت، شاهد آن بوديم كه مردي با دختراني كه عمدتا از دختران رها شده بودند، طرح دوستي ريخته و به قصد خريد موتورسيكلت و خودرو، به نمايشگاه‌هايي مراجعه مي‌كردند.

وي در تشريح جزئيات اين پرونده مي‌گويد: بررسي‌ها نشان داد كه سارق، دختر را به عنوان همسرش معرفي كرد و به بهانه دورزدن با موتورسيكلت براي نهايي‌كردن خريدش، كليد موتورسيكلت را گرفته و براي اطمينان فروشنده، از دختر همراهش مي‌خواهد كه در مغازه منتظر او باشد. اما اين سارق ضمن ربودن موتورسيكلت، از محل متواري مي‌شود و آن زن نيز در مغازه باقي مانده و بايد پاسخگوي مالباخته باشد.

البته بايد مدنظر داشته باشيد كه در مواقعي زنان با راه‌اندازي باندهاي سرقت اقدام به ربودن اموال مردان مي‌كنند بگونه‌اي كه چندي پيشسرهنگ عبدالرضا خيرخواهان، فرمانده انتظامي كرج از دستگيري سه دختر شيكپوش طايفه فيوج خبر داد كه با استفاده از خودروهاي مدل بالا به مغازه‌ها مراجعه كرده و پس از ورود به مغازه، به قصد خريد، دو تن از اين زنان صاحب مغازه يا فروشنده را سرگرم كرده و نفر سوم با روش «كش‌روي» اقدام به سرقت از داخل مغازه مي‌كرد.

خانواده و نوع روابطي حاكم بين اعضا نقش تعيين‌كننده‌اي در پيشگيري اين‌گونه جرايم دارد، چرا كه معمولا خانم‌هاي بزه‌ديده در زمينه جرائم مرتبط با روابط خياباني عمدتا از خانواده‌هايي هستند كه روابط عاطفي و محبت‌آميز اندكي بين آنها حاكم است و دختران با انگيزه‌هاي مختلف رواني كه نشات گرفته از خلاهاي عاطفي خانوادگي است، اقدام به برقراري روابط خياباني مي‌كنند اما در اين ميان نبايد ميزان آگاهي و درك جوانان را نيز ناديده گرفت و خود فرد نيز بايد نسبت به اين جريان‌ها حساس بوده و در صورت بروز مشكلات موضوع را به پليس اطلاع دهد تا علاوه بر احقاق حقوق خويش نسبت به سلب فرصت از مجرمان اقدام كند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۶:۵۵ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل