بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

اعضاي بدن افراد معروف كجاست؟

«جوس ريزال » قهرمان ملي فيليپين ، در كشور خود به دست استعمارگران اسپانيايي كشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومي دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جاي ديگر منتقل گردييد.

موي «جورج واشنگتن»

انجمن تفريحي قاطي

زماني كه جورج واشنگتن ، رئيس جمهور آمريكا مرد، عمه او قبل از دفن در خواست كرد چند تار از موهاي او را به عنوان يادگاري نگه دارد. در سال ۱۸۵۰ اين چند تار مو به همراه موبند طلاي آن ، به موزه تاريخ اجتماعي آمريكا اهدا شد.مغز«پل بروكا»

انجمن تفريحي قاطي

اين انسان شناس و فيزيكدان فرانسوي براي كشف ناحيه فوقاني مغز كه مربوط به گفتار و تكلم است ، معروف مي باشد. به همين دليل اين ناحيه از مغز به اسم او نامگذاري شده است. او در طول دوران حياتش موسسه هاي انسان شناسي فراواني را در فرانسه و كشورهاي همسايه تاسيس كرد. مغز او هم اكنون در موزه بشر پاريس در معرض ديد عموم قرار دارد.

ستون فقرات «جوس ريزال»

انجمن تفريحي قاطي

«جوس ريزال » قهرمان ملي فيليپين ، در كشور خود به دست استعمارگران اسپانيايي كشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومي دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جاي ديگر منتقل گردييد. در اين حمل و نقل قسمتي از ستون فقراتش براي يادگاري و نمايش عموم كنار گذاشته شد. گفته مي شود اين استخوان تنها استخواني است كه توسط گلوله اي كه او را كشته ، ضربه ديده است.

انگشت «گاليله»

انجمن تفريحي قاطي

گاليه كه پدر علم مدرن بشر و نجوم خوانده مي شود، به دليل آنكه اعتقاد داشت زمين به دور خورشيد مي چرخد ، مدت ها در خانه اش زنداني بود و سرانجام در تنهايي در گذشت. يك قرن بعد زماني كه حقانيت گاليه ثابت شد،جسد او را به يك آرامگاه منتقل كردند.«فرانچسكو گوري» در اين حمل و نقل اشگشت او را از دستش جدا كرد تا در موزه اي در ايتاليا به نمايش گذاشته شود.

مغز«آلبرت انيشتين»

انجمن تفريحي قاطي

عملكرد مغز آلبرت انيشتين براي بسياري از محققان تبديل به سوال شده بود به همين خاطر بعد از مرگ انيشتين در سال ۱۹۵۵، مغز او را بيرون آوردند تا توسط محققان مورد مطالعه قرار بگيرد . اين كار بدون اجازه خانواده او انجام شد.در طول تحقيقات ۴۰ ساله دانشمندان هنوز به نتيجه اي در اين مورد نرسيده اند، ضمن آنكه از مغز انيشتين به دليل جدا كردن تكه هاي مختلف براي ارسال به مراكز تحقيقاتي چيز زيادي باقي نمانده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۱۱:۴۹ توسط:sana موضوع:

وحشتناك ترين درياچه دنيا

معمولا در كنار هر درياچه و محلي كه آب وجود داشته باشد حيات وحش پرندگان مختلف نيز وجود دارد و گونه هاي مختلف از پرندگان موجودات در كنار درياچه جمع مي شوند.برخي از درياچه هاي تنها به خاطر موجوداتشان معروف هستند زيرا محيطي زيبا را به وجود مي آورند اما درياچه اي هم در دنيا وجود دارد كه جوش بيشتر ترسناك است تا آنكه زيبا و خانوادگي باشد. درياچه "ناترون" در شمال تانزانيا درياچه اي است كه بسياري از آن ترس دارند زيرا در اطراف اين درياچه به راحتي مي توان پرنده هاي را پيدا كرد كه بر اثر مواد درون آب درياچه به مجسمه تبديل شده اند. اين درياچه به عنوان يكي از مخوف ترين نقاط تانزانيا شناخته مي شود.
اين درياچه از خاكسترهاي آتش فشاني پر شده است و مواد تشكيل دهنده آن همان موادي است كه مصري ها براي موميايي كردن از آن استفاده مي كردند. اين درياچه داراي قليايي بالايي است كه pH آن به 9 تا 10.5 ميرسد.
آب اين درياچه گاهي اوقات تا 60 درجه سانتي گراد بالا مي رود و زندگي كردن در آن براي هر موجودي مي توان سخت و كشنده باشد همچنين قليايي بودن آن باعث مي شود تا هر موجودي خيلي سريع تبديل به مجسمه شود.
در اطراف درياچه به راحتي مي توان موجودات يا پرندگاني را مشاهده كرد كه خشك شده و تبديل به مجسمه شده اند. آب اين درياچه با اين ميزان قليايي بيشتر شبيه به آمونياك مي ماند.
آب درياچه ناترون خيلي سريع بدن پرندگان را سوزانده و آن ها را موميايي مي كند.
به تازگي عكاسي به نام "نيك برنت" از اين منطقه ديدن كرده است و عكس هاي جالبي از آن گرفته است.
او در خاطرات خود گفته است آب اين درياچه به قدري وحشتناك است كه فيلم دوربين را نيز به راحتي و در چند ثانيه نابود ميكند


انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي

انجمن تفريحي قاطي


انجمن تفريحي قاطي

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۱۱:۳۸ توسط:sana موضوع:

بيماري نادر اين دو دختر زيبا

بيماري هاي نادر براي هر انساني بسيار دردآور است. از بيماري هايي كه مغز را از بين مي برند تا بيماري هايي كه به نوعي باعث مرگ يك كودك مي شود همه بسيار سخت هستند.

“دارسي” و “اوي چپ من” دوقلوي هاي دو ساله اي هستند كه دچار بيماري خاصي به نام “سندروم درويت” شده اند. اين سندرم به گونه اي است كه مانع از هيجان زدگي اين دوخواهر مي شود چرا كه آن ها با اين كار مرگ خود را نزديك مي كنند.
انجمن تفريحي قاطي اين بيماري با مشكلات خواب و اينگونه اختلالات شروع مي شود و البته پس از مدتي به مرگ ناگهاني ختم مي شود. البته شرايطي مانند شادي بيش از حد و حتي گرماي زياد مي تواند خطر مرگ را تا ۹۰ درصد افزايش دهد از اين رو اين بچه ها بايد هميشه تحت نظارت باشند.
اين دوخواهر در سن ۹ ماهگي براي اولين بار در سفري به اسپانيا از ذوق زدگي به كما رفته بودند و از آن زمان بود كه والدين آن ها متوجه اين بيماري شدند و البته ديگر هر گونه از اين موارد هيجان انگيز را تنها به حد كم در اختيار فرزندانشان قرار مي دهند.
اين بيماري سال هاست كه توسط محققان بررسي مي شود ولي هنوز درمان قطعي براي آن ها پيدا نشده است. اين خانواده بايد همچنان منتظر تلاش دانشمندان باشند و البته ۲۴ ساعته فرزندانشان را زير نظر داشته باشند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۱۱:۲۹ توسط:sana موضوع:

It's just a hat...

انجمن تفريحي قاطي

هيتلر و چارلي تقريباً هم سن بودند، هيتلر فقط چهار روز از چارلي كوچكتر بود.
چارلي گفته: اين سرنوشت ما دوتا بود كه يكي دنيا را بخنده بندازه و ديگري به گريه، و اگر سرنوشت ميخواست، كاملاً برعكس مي شد .

تفاوت، تنها يك كلاه بود...

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۱۱:۱۹ توسط:sana موضوع:

خداحافظيه ارتان از انجمــــــــــــــــــــن ........

سلام به دوستاي عزيزم
خب دوستان من به خاطر درسا و يكم دلايل شخصي ديگه نميتونم بيام نت البته ميتونم ولي كم!!!
روزاي خوبي داشتم اينجا از علي جان هم تشكر ميكنم به خاطر انجمن خوبش!!!!
روزاي خوبي داشته باشين همگـــــــــي!
خدانگهدار
راستي علي اقا منو كاربر خودموني كنن مرسي!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۹:۲۹ توسط:sana موضوع:

لو رفتن عكس دختران

لو رفتن عكس دختران در آرايشگاه
انجمن تفريحي قاطي
متاسفانه بر طبق گزارش پليس خراسان رضوي تصاويري از زنان و دختران ساكن اين استان در آرايشگاه در فضاي مجازي منتشر شده است. رئيس پليس فتاي خراسان رضوي روز گذشته ضمن بيان اين مطلب افزود: چند روز قبل خانم جواني با در دست داشتن مرجوعه قضايي به پليس فتا مراجعه كرد و ضمن تسليم شكايت خود گفت: فرد يا افرادي عكس هاي بدون حجاب مرا در يكي از شبكه هاي اجتماعي منتشر كرده اند و بدين وسيله موجب هتك حرمت من و خانواده ام شده اند.
سرهنگ سيدمحسن عرفاني اضافه كرد: در پي دريافت اين شكايت، تلاش گسترده كارآگاهان براي رسيدگي به اين پرونده و دستگيري عامل يا عاملان انتشار عكس ها در دستور كار قرار گرفت.
وي تصريح كرد: بررسي ها نشان مي داد در زير عكس هاي منتشر شده، مطالبي با عنوان تبليغ براي آرايشگاه زنانه درج شده است كه همين سرنخ كافي بود تا كارآگاهان به رديابي متهم در آرايشگاه هاي زنانه بپردازند.
اين مقام ارشد انتظامي خاطرنشان كرد: پس از استعلام از مراجع ذي صلاح و انجام يكسري تحقيقات تخصصي در فضاي مجازي، ساعاتي بعد عامل انتشار عكس ها شناسايي و در يك عمليات اطلاعاتي با هماهنگي مقام قضايي دستگير شد.
سرهنگ عرفاني ادامه داد: متهم كه زن ۳۳ ساله و متصدي يك آرايشگاه زنانه بود، ابتدا منكر ارتكاب هرگونه جرمي شد و عنوان مي كرد كه از وجود عكس هاي مذكور در شبكه هاي اجتماعي اطلاعي ندارد اما وقتي با دلايل و مدارك مستند مواجه شد اعتراف كرد: در سايت آرايشگاه متن تبليغي را با عنوان «به صورت رايگان مدل بي همتا شويد» قرار دادم و بدين ترتيب زنان و دختران زيبا را به عنوان «مدل» به آرايشگاه مي كشاندم سپس از آنان (مدل ها) در حالي كه حجاب نداشتند به بهانه اين كه تصوير زيباي شما را براي آلبوم عكس آرايشگاه نياز دارم عكس مي گرفتم.
رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات خراسان رضوي افزود: متهم اين پرونده در ادامه اعترافات خود با بيان اين كه عكس هاي مشتريان را بدون اجازه آن ها در فضاي مجازي منتشر كرده است گفت:اين كار را براي جذب مشتري بيشتر مي كردم و در زير عكس هاي منتشر شده متن هايي را با عنوان رضايت خاطر مشتري از كارم قرار مي دادم و عكس ها را در شبكه هاي اجتماعي منتشر مي كردم.
سرهنگ سيدمحسن عرفاني با اشاره به اين كه متهم مذكور با تشكيل پرونده در اختيار مقامات قضايي قرار گرفته است خاطرنشان كرد: متاسفانه برخي آرايشگاه هاي زنانه از اين شيوه ناپسند براي سودجويي استفاده مي كنند و موجب هتك حيثيت زنان و دختران ايراني در فضاي مجازي مي شوند كه پس از آن نيز مزاحمت ها و مشكلات زيادي براي شهروندان به وجود مي آيد.
وي با اشاره به ماده ۱۷ قانون جرايم رايانه اي اضافه كرد: هر كس به وسيله سيستم هاي رايانه اي يا مخابراتي، صوت، تصوير و يا فيلم خصوصي و خانوادگي يا اسرار فردي را بدون رضايت وي منتشر كند و يا در دسترس ديگران قرار دهد به نحوي كه در عرف اجتماعي موجب هتك حيثيت وي شود به نود و يك روز تا دو سال زندان يا پرداخت جزاي نقدي از پنج تا چهل ميليون ريال و يا به هر دو مجازات قانوني محكوم مي شود.
وي گفت: اين مجازات در صورتي است كه جرايم ارتكابي توسط متهم يا متهمان در حد مفسد في الارض نباشد كه در آن صورت مجرمان مذكور به اتهام افساد في الارض محاكمه و به مجازات هاي سنگين مانند اعدام محكوم خواهند شد.
اين مقام انتظامي در پايان به شهروندان توصيه كرد: فريب تبليغات برخي آرايشگران متخلف به بهانه رايگان بودن خدمات آرايشگاهي را نخورند زيرا ممكن است عكس هاي شخصي آنان توسط برخي افراد سودجو در فضاي مجازي منتشر و موجب هتك حرمت شود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۹:۲۱ توسط:sana موضوع:

انتقام وحشتناك زن رواني از همسرش +عكس

انتقام وحشتناك زن رواني از همسرش +عكس

انتقام وحشتناك

قتل چهار فرزند بخاطر انتقام از همسر
انجمن تفريحي قاطي

يك زن رواني در اقدامي وحشتناك براي انتقام از شوهرش چهار فرزندش را كه همه پسر بودند با شليك گلوله از پاي درآورد و به قتل رساند…..
يك اتفاق باورنكردني در بعدازظهر ۲۶ اكتبر سال۱۹۹۷ افتاد، Susan Dianne Eubanks در خانه اش در كاليفرنيا به ۴ پسرش شليك كرده و هر چهارنفرشان را كشت.
فرزندان اين زن رواني كه براندون، اوستين، بريگام و متيو، نام داشتند به ترتيب در زمان مرگشان ۱۴، ۷، ۶ و ۴ ساله بودند. اين زن سپس تفنگ را به سمت خودش برگرداند تا به شكمش شليك كند. ۵ روز بعد از اين قتل ها سوزان به ۴ فقره قتل درجه يك محكوم شد

انجمن تفريحي قاطي
وي در طول محاكمه اش ادعاهايي در مورد سو استفاده از بچه ها و كشتن بچه ها به خاطر انتقام از پيش طراحي شده از شوهر سابقش وجود داشت. بعد از محكوم شدن به ۴ فقره قتل درجه يك سوزان محكوم به مرگ شد. سوزان اعتراف كرد كه به خاطر پايان رابطه عشقي اش بچه ها را كشته و قصد داشته خودش را نيز بكشد. او گفت عواملي كه در اين رفتارهايش تاثير گذاشته اند والدين الكلي، افسردگي و درمان فيزيكي- رواني ضعيف بوده است. به هرحال قاضي دليل و انگيزه اصلي سوزان را تنفر عميق او و انتقام از همسرش دانست.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۹:۱۲ توسط:sana موضوع:

جا گذاشتن عروس در پمپ بنزين

يك داماد آلماني كه پس از پايان مراسم ازدواج، همراه با نوعروس خود راهي ماه عسل بود، همسرش را در پمپ بنزين جا گذاشت و تنها به سفر خود ادامه داد!

ماجرا ازاين قرار بود كه داماد براي سوختگيري و خريد غذا و نوشيدني در يك پمپ بنزين توقف كرد و عروس در صندلي عقب خودرو خواب بود. در حالي كه داماد در فروشگاه بود، عروس از خواب بيدار شد و به دستشويي رفت. در اين هنگام داماد كه تصور نمي كرد همسرش از خودرو پياده شده باشد، به سمت خودرو برگشت و بدون آنكه به صندلي عقب نگاه كند، حركت كرد و از پمپ بنزين خارج شد.

عروس كه همزمان، از دستشويي خارج شده بود، به دنبال خودرو دويد و ضمن فرياد زدن، با دست به داماد اشاره مي كرد كه نگه دارد، اما اين كار فايده اي نداشت. البته او خوش شانس بود، چرا كه يك خانواده را در پمپ بنزين يافت كه شاهدا ماجرا بودند و به سرعت عروس بيچاره را سوار خودرو كردند تا او را به داماد برسانند.

انجمن تفريحي قاطي

خودروي دوم نزديك خودروي داماد رسيد و راننده با اشاره از داماد خواست كه توقف كند، اما داماد كه ترسيده بود، به جاي توقف به سرعتش افزود. او حتي با پليس تماس گرفت و اطلاع داد كه يك دستگاه خودرو تعقيبش مي كند و جانشان در خطر است!

پس از آن، گشتي پليس خودروي حامل عروس و خانواده آلماني و همچنين خودروي داماد را متوقف كرد. ماموران پليس از وجود يك مرد مسن و خانواده اش در خودروي دوم شگفت زده شدند، وقتي از آنان درباره تعقيب داماد پرسيدند، عروس از خودرو دوم پياده شد و داماد حيرت زده تازه فهميد كه بي توجهي او چه دردسري درست كرده است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۹:۰۳ توسط:sana موضوع:

يه خانمي با ماشين توي جاده در حال رانندگي بود

يه خانمي با ماشين توي جاده در حال رانندگي بود و آقايي هم داشت با ماشين خودش توي همون جاده تو باند مخالف رانندگي ميكرد!

وقتي اين دو به هم رسيدند؛ خانم شيشه ي ماشينش رو پايين ميكشه و خطاب به آقا فرياد ميزنه:حيووووووووون ...!!!!

آقا هم بلافاصله داد ميزنه : ميمووووووون ....!!!

بعدم هر دو به راه خودشون ادامه ميدن و آقاهه كلي به خاطر واكنش سريع و هوشمندانه اي كه نشون داده بود خوش به حالش شده بود! فقط وقتي سرپيچ بعد رسيد يه گوزن با شدت خورد توي شيشه ي جلوي ماشين ..!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۸:۵۳ توسط:sana موضوع:

چرا مردان به رانندگي زنان متلك مي اندازند؟

انجمن تفريحي قاطي


بارها در كوچه و خيابان، هنگام مشاهده پارك دوبل يك خانم(!) ، وقتي يك خانم راننده، هول شده است و جمعي از رانندگان مرد را معطل كرده، بارها و بارها شنيده مي شود، اما يك سئوال ساده و حتي فلسفي: چرا مردان به رانندگي زنان "متلك" مي اندازند؟

انجمن تفريحي قاطي

ساده ترين جواب و دم دستي ترين جواب اين است: رسوب تعصبات مردسالارانه در فرهنگ عمومي و ترافيكي ايرانيان،اما اين همه جواب نيست.

از طرف ديگر، در مورد تفاوت هاي فيزيولوژيكي مغز زنان و مردان در رانندگي زياد سخن گفته شده است، اينكه زنان معمولا در موقعيت يابي،مقياس ها، فاصله ها، قانون حركت و در يك كلام، هندسه حركت كمتر مسلط هستند و به همين خاطربا "احتياط" و حتي احتياط بيش از حد، سعي مي كنند رانندگي كنند.

انجمن تفريحي قاطي

اما مسئله، ضلع ديگري هم دارد، رانندگي اتوموبيل از جنس "راهبري و مديريت" است، براي مردان، قدرت راهبري و راهبري قدرت و هيجان و لذت ناشي از آن، جزيي از اصل قدرت نمايي جنس مذكر است، مثلا به ياد بياوريد لحظه غرور انگير سبقت را براي رانندگان مرد!

انجمن تفريحي قاطي

براي بسياري از مردان ايراني، چيزي برانگيزاننده تر از اينكه يك بانوي راننده از آنها سبقت بگيرد، نباشد!

براي مردان، اتوموبيل محبوب شان هويتي شبه انساني و كاملا ملموس دارد-چون ابزار قدرت آنان است- اما براي زنان اينطور نيست، كافي است به درصد و ميزان ماشين بازهاي مذكر نسبت به بانوان اتوموبيل دوست مراجعه كنيد!

رانندگي براي مردان، چيزي فراتر از رساندن خودرو از نقطه الف به نقطه ب است، بي جهت نيست كه خودرو يكي از اولين ها و بهترين هاي ابزار تفاخر مردانه براي همجنسان و حتي غير همجنسان خود است.

انجمن تفريحي قاطي

اما خانم ها نمي توانند و نمي خواهند به اتوموبيل به عنوان "ابزار اعمال قدرت" نگاه كنند، اتوموبيل براي يك خانم، وسيله اي است ذاتا خطرناك و ناامن و البته موقتي كه مجبورند از آن براي خريد و رسيدن به خانه از آن استفاده كنند.

از سوي ديگر، لذتي كه يك مرد از رانندگي طولاني مدت و هيجان انگيز در يك جاده خطرناك هرگز براي يك راننده متعارف خانم، قابل درك نيست.

انجمن تفريحي قاطي

همه اينها، اين تفاوت ها، اين فهم هاي متضاد از رانندگي، اتوموبيل و ..است كه رانندگي زنان را براي مردان متلك خيز مي كند! متلك نشانه اي از ناخرسندي، خشم و نافهمي مردانه از دنياي رانندگي زنانه است.


كافي است سري به سايت هاي اينترنتي خارجي بزنيد و انبوهي از جوك ها، تصاوير و داستان هاي فكاهي درباره رانندگي زنان پيدا كنيد، دليلي بر اينكه فرهنگ متلك اندازي به رانندگي بانوان، مختص ايران و جوامع نيست و اين متلك ها با همه تلخي و برخورندگي اش، تمام نشدني نيست، بهترين راهكار براي متلك هاي مردانه، شايد نشنيدن متلك ها باشد، ساده ترين و دم دستي ترين راه ممكن

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۰۸:۴۲ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا