بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

معماي عجيب چاه پول

نزديك به 200 سال نسلهاي متوالي از مردان در گروههاي چند نفري يا به تنهايي در جزيره متروك و كوچك نوا اسكونيا به كندن چاه و حفر تونل براي پيدا كردن گنجي كلان مشغول شده بودند.
نزديك به 1/5 ميليون پوند براي يافتن اين گنج خرج شد دريا يابندگان گنج در جزيره (( اوك ايلند )) را به سختي و مكرر مجازات مي كرد. چاه از ميله عميقي همراه با يكرديف تونلهاي جانبي تشكيل شده بود كه گاه و بيگاه از آب دريا پر مي شد دسته دسته مردان اميدوار در اين راه خسته شده و از كار افتادند غرق شدند يا دست از كار شيدند.
تا به امروز آنچه از درون چاه پيدا شده عبارتند از سه رشته زنجير از جنس طلا و ( بعضي مي گويند از جنس مس روايات دوگانه است) تكه پوستي كه بر روي آن حروف I و V نوشته شده و سنگي با حروف رمزي حك شده كه در ارتفاع 27 متري چاه يافت شده است بعضي از مردم خوشباور آن را چنين ترجمه كرده اند سه متر پايينتر 2 ميليون پول پنهان شده است.
جستجو براي گنج در 1795 وقتي كه پسر جواني به نام دانيل مك گينس از شهر كوچك چستر بر قايق همراه دو دوستش براي بازي به اين جزيره متروك بقايياي دگل كشتي را ديدند كه بر ساحل به درختي نكيه داشت.
با يادآوري قصه هاي محلي درباره گنج و غنائم دزدان دريايي او و دو پسر ديگر شروع به حفاري كردند آنها تير چوبي را در ميان گل چسبناك پيدا كردند و در زير آن سكوهاي ضخيمي از جنس چوب بلوط در ژرفاي سه متر و شش متر و نه متر يافتند اما كار سختتر شد و بعدها به دلايل زياد از جمله عدم موفقيت در كسب كمك از اهالي خرافاتي جزيره مجبور به تعطيل آن در سال 1704 شدند.
در آن سال يكي از اهالي ثروتمند جزيره به نام سيمون ليند نخستين شركت گنج يابي را تاسيس كرد حفاري اغاز شد اما بزرگترين و اولين مانع در راه حفاري ظاهر شد: آب
حفارها از هشت سكوي چوبي رد شده بودند كه سه تا از آنها با بانه هاي مخصوص كشتي و الياف نارگيل عايقبندي شده بود سنگي كه حروف رمزي بر آن نوشته شده بود در ارتفاع 27 متري پيدا شد و يك متر پايين تر آنها به جسم سختي برخورد كردند .ليند يقين داشت كه به صندوق گنج رسيده اند اما روز بعد وفتي فهميد كه چاه بناگاه تا ارتفاع 17 متري پر از آب شده از ناراحتي رو به مرگ رفت. تخليه آب هفته ها از طريق سطل و پمپ ادامه پيدا كرد آما اب پايين نمي رفت.
در 1805 ليند و گروهش چاه ديگري به موازات چاه اول حفر كردند و در 33 متري آن را بطرف چاه اول منحرف كردند اما نزديك بود جان خود را از دست بدهند زيرا بناگاه آب بدرون چاه انها سرازير شد و آن را تا ارتفاع چاه اول پر كرد. سيمون ليند ثروتمند اكنون ورشكست شده بود بناچار دست از كار كشيد.
در 1849 از آن سر پسر بچه اي كه نخستين بار حفاري را اغاز كرده بودند يكنفرشان مرده بود اما دو نفر ديگر كه اكنون جدود هفتادسال سن داشتند با همكاري گروهي ديگر حفاري را آغاز كردند. براي آن مسجل شده بود كه احتمالا با دو يا سه صندوق گنج مواجه خواهند شد.
اما حفاريهاي آنها بدنه چاه را سست كرده بود و باعث شد كه ته چاه فرو بريزد و به همراه آن صندوقها نيز فرو رفته و محتويات - احتمالي – آنها نيز پراكنده شد.
اما اينبار اعضاي گروه فهميدند كه چرا چاه از آب دريا پر مي شود.
تونلي دست ساز در عمق 33 متري پيدا شد كه دريا را به چاه اصلي متصل مي كرد اين تونل با ديناميت خراب شد اما چاه همچنان از آب دريا پر مي شد بعدها در سال 1942 تونل ديگري در عمق 50 متري كشف شد. ممكن است هنوز تونلهاي فرعي ديگري نيز وجود داشته باشد بعد از 200 سال حفاري و مته كاري و تخليه آب محل چاه اصلي تقريبا گم شده است اما سوال اصلي هنوز بر جاست:
چه كسي چه چيزي را در آنجا پنهان كرده است و براي چه؟
افسانه هاي كه درباره حفر چاه و پنهان كردن گنج توسط كاپيتان كيد بر سر زبانهاست بايد ناديده گرفته شود كيد دريانوردي ماهر بود اما قادر نبود بر چنين عملياتي نظارت كند اين چاه و تونلها توسط گروهي معدنچي زبده حفر شده بود.
ربرت فورنو نويسنده كتاب اسرار چاه گنج جالبترين نظريه ها را ارائه داده است. با در نظر گرفتن محل چاه و طنابهايي كه در 1795 كشف شد مي توان نتيجه گرفت كه چاه در 1780 در بحبوحه جنگهاي استقلال امريكا حفر شده است. در 1758 پادگان انگليس در نيويورك توسط قواي جرج واشنگتن در محاصره بود. فرماندار منطقه تمام پرداختهاي نظامي انگليس در امريكا را بر عهده داشت و البته نگران حفاظت از آنها هم بود او دستور داد تا پولها در محل امني پنهان شود. گروهاني كه مامور انجام اين كار شداز رسته مهندسي هاليفاكس در نوا اسكوتيا بود. فورنو استدلال مي كند كه تنها گنجي با حجم بسيار بزرگ به حفر چاهي به آن بزرگي احتياج داشت.
مشكل در اينجاست كه هيچ سابقه اي وجود ندارد تا نشان دهد كه ارتش انگلستان چنين مبلغ عظيم پول را از دست داده باشد چنين قضيه اي باعث افتضاح بزرگي مي شد و عاملين آن را به دادگاه مي كشاندند از آنجا كه چنين افتضاحي در هيچ جا ثبت نشده پس قضيه بدينصورت است:
چاه خالي است. يعني زماني كه خطر رفع شد پولها را از چاه بيرون اورده اند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۲:۲۷ توسط:sana موضوع:

معماي عجيب جك چشم سرخ

از ژرفاي شبي سياه موجودي محير العقول پرنده و ترسناك بيرون پريد كه بيش از شش سال باعث وحشت مردم شد.
در ابتدا وجود او را هيچكس باور نمي كرد هيچ كس وقتي به گفته هاي اهالي جنوب غربي لندن كه مدعي بودند موجودي را ديده اند كه پرواز مي كرد وقعي نمي گذاشت اما گزارشات ادامه يافت و در 1838 نقل تمام محفل بود.
جين آلزوپ دختري جوان و زيبا بود كه با دو خواهر و پدرش در خانه كوچكي در كوچه بيرهيند زندگي مي كرد او شنيده بود كه مردم درباره جك چشم سرخ چيزهايي مي گويند اما اعتنايي به اين افسانه نداشت
يك شب ضربه هايي پياپي به در خانه آنها خورد جين نزديك در رفت و شنيد كه من افسر پليس هستم برايم چراغي بياوريد جك چشم سرخ را دسگير كرديم.
جين با خود انديشيد و لابد راست مي گويد. به سرعت دويد و شمعي آورد و از خانه بيرون دويد اما به محض اينكه شمع را به مرد داد او گردنش را گرفت و بازويش را بدور گردن او حلقه كرد و به تن و بدن او چنگ كشيد.
دختر جيغ كشيد و خود را رها كرد مرد او را تعقيب كرد و موهايش را گرفت و به صورت و گردنش چنگ زد. خواهر دختر با صداي جيغ او به خيابان دويد و فرياد زد تا مردم به كمك آيند اما پيش از آنكه كسي بتواند راه مرد را ببندد او در تاريكي ناپديد شد.
جين بعدا چنين شرح داد: كلاهي عجيب بر سر داشت و لباس چسبان سفيدي مثل مشمع بر تن صورتش مخفي بود اما چشمانش مثل دو تكه آتش مي درخشيد ناخنهايش چنگالهاي بلندي داشت و از دهان او دود سفيد و ابي بيرون مي زد. اين شرح و توصيف بعدها بارها و بارها شنيده شد هميشه همان چشمهاي دوزخي چنگالها و لباس چسبان سفيد.
لوس اسكيل 18 ساله هنگام غروب از منزل برادرش خارج شد خواهرش همراه او بود در كوچه حركت مي كردند كه شبح بلند سياهي از تاريكي بيرون پريد شعله سرخي از دهانش خارج مي شد به چشمان لوسي آسيب رساند.
در طي سالها 1850 و 1860 جك چشم سرخ در همه انگلستان ديده شد بخصوص در مركز كشور. در 1870 بعضي از مقامات پليس و ارتش كه براي دتگيري او در كمين بودند گزارش كردن كه به شدت توسط شبحي كه از تاريكي بيرون جهيده آنها را مضروب كرده سپس به سقف پاسگاه آنها پريده صدمه خورده اند. مردم خشمگين در محله لينكلن در شب سال نو 1877 به سوي جك شليك كردند اما او قهقهه اي زد و ناپديد شد.
تا به امروز كسي نفهميده جك كه يا چه بوده مدتي سوظن متوجه شخصي به نام ماركيز واترفورد شده بود اما گرچه او يكي از ديوانه ترين ديوانگان دوران ويكتوريا بود اما آدم شروري نبود.
چشمان دوزخي جك آخرين بار در 1904 در ليورپول ديده شد و 67 سال بعد از اولين باري كه او را ديده بودند از زمين به سقف خانه اي پريد و ناپديد شد.
آيا او براي هميشه ناپديد شده است؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۲:۱۸ توسط:sana موضوع:

اسرار كشتي ماري سلست

كشتي باري دي گراتيا در مسير خود از نيويورك به جبل اطارق با كشتي دو دكله عجيبي مواجه شد كه مسير آن ثابت نبود مثل آن بود كه ناخدايي مست كشتي را هدايت مي كرد وقتي باد مي وزيد كشتي به هر سو منحرف مي شد.
ناخداي دي گراتيا هيچكس را بر عرشه آن كشتي نديد چند علامت فرستاد اما پاسخي نشنيد.
كشتي نزديكتر شد. قايقي به آب انداخته شد ناخدا و معاون دوم بطرف كشتي عجيب پارو كشيدند. نزديكتر شدند. نام كشتي بر بدنه آن خوانده مي شد ماري لست ناخدا و همراهان به عرشه ان پا نهادند. ساعت سه بعد از ظهر 5 دسامبر 1872 بود.
آنچه در آنجا يافتند آغاز معماريي شد كه اكنون بيش از يك قرن از آغاز آن مي گذرد. انها هيچكس را نديدند كشتي را جستجو كردند اما خالي بود. ماري سلست بر آتلانتيك پهناور به تنهايي شناور بود.
كشتي در وضعيتي مطلوب بود بادبانها و عرشه و بدنه همه سالم بودند. محموله آن بشكه هاي الكل دست نخورده در سر جاي خود قرار دات مقدراي زيادي مواد غذايي و آب در كشتي قرار داشت.
در خوابگاه ملوانان لباسها خشك و منظم بر روي هم چيده شده بود. چند تيغ صورت تراشي زنگ نزده بر ميزي قرار داشت و باقيمانده غذايي بر روي آتشي كه خاموش شده بود گذاشته بودند. مقداري پوره و يك تخم مرغ عسلي شكسته بر سر ميز بود. كنار بشقاب ديگر يك شيشه سر باز شربت سينه بود كه چوب پنبه آن را در كنارش گذاشته بودند.
طرف ديگر چرخ خياطي كوچكي قرار داشت و لباس بچه گانه اي زير آن بود همان دو و بر قوطي روغن انگشتانه و خرده پارچه ريخته شده بود و در روي ديوار مجموعه اي كتاب در كتابخانه اي بود خلاصه مثل آن بود كه تمام سرنشينان كشتي بي مقدمه و ناگهاني تصميم به ترك كشتي گرفته بودند از زمان واقعه مدت زيادي نمي گذشت زيرا غذا فاسد نشده و اشيا فلزي زنگ نزده بود.
اتاق معاون هم دست نخورده بود بر روي ميز كاغذي قرار داشت كه بر روي آن محاسباتي نيمه تمام شده بود سكه هاي طلا جواهرات و پول در گاو صندق كشتي سر جايش بود فقط زمان سنج ناپديد شده بود.
ناخداي ديگراتيا احتمال وقوع شورش را مطرح كرد اما چرا تمام خدمه كشتي فرار كرده بودند وقايق نجات سر جاي خود قرار داشت؟
آنها مي بايست يا سوار كشتي ديگري شده باشند و يا از عرشه به دريا پريده باشند.
ناخدا و معاون دي گراتيا سر نخي پيدا كردند. در يكي از كابينتها شبيه خودن ديده مي شد اگر چه بعدها در اينباره تريد پيدا شد. از اينكه لكه بر عرشه جايي كه بنطر مي آمد با تبر شكسته شده باشد خيز به چشم مي خورد. تكه اي چوب به طول 6 فوت و عرض يك اينچ از عرشه بريده شده بود. معلوم نبود كه اين كا ر براي چه صورت گرفته.
وقتي دفتر ثبت وقايع بررسي شد معلوم گرديد آخرين بار دو روز قبل مطلبي در آن نوشته شده است: حدود 400 مايلي محلي كه كشتي پيدا شده بود. اگر كشتي بعد از نوشتن اين مطلب بلافاصله گم شده بود مي بايست روزها بدون ناخدا و خدمه در دريا سرگردان مانده باشد. اما بنظر نمي رسيد كه چنين باشد. بادبانها ماري سلست بر افراشته شده بود. كشتي درست در مسير وزش باد پيش مي رفت دي گراتيا هم و همان مسير در پشت آن در حركت بود.اما دي گراتيا در طول اين مسير 400 مايلي توسط ناخدايي هدايت شده بود.
بنظر ناممكن مي آمد ماري سلست خودبخود اين مسير را پيموده باشد. كسي كشتي را هدايت كرده بود اما چه كسي؟
تحقيقات اداره درياداري جبل الطارق چيزي را معلوم نكرد. معلوم شد ماري سلست از نيويورك با 206 تن الكل حركت كرده بود. هم چنين به غير از زمان سنج زاويه ياب و اسناد مربوط به كالاي موجود در كشتي نيز ناپديد شده بود.
اثري از ناخدا و همسر و دو دختر كوچكش و دو نفر خدمه كشتي نيز هيچگاه پيدا نشد.
توضيحي كه بعدها مقامات انگليسي و آمريكايي ارائه دادند چنين بود: ملوانان خود را با الكل مست كرده اند بعد ناخدا و خانواده اش را به قتل رسانده و فرار كرده اند. اگر چه توضيح قانع كننده نبود زيرا هيچ اثري از كشمكش ديده نمي شد و مي يابد لاقل يكي از ملوانان بعدها پيدا شود كه نشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۲:۰۹ توسط:sana موضوع:

برخي كاراي بامزه

بعضي چيزاي كوچيك هستن كه ممكنه در ظاهر چيزي نباشن ولي يه كم كه دقت ميكني مي بيني خيلي جالب و با مزه اند.شما تا حالا به اين چيزا دقت كردين؟من يه چندتاشونو اينجا نوشتم.نظر شما دربارشون چيه؟به نظرتون كدومش از همه جالب تره؟

1.وقتي يه ني ني عطسه ميكنه

2.راننده به خاطر تو يه ترانه رو دوباره پخش كنه.

3.خنكي اون طرف بالش

4 ."خسته نباشيد" هاي آخر كلاس

5.جلو نشستن توي تاكسي


.6.بوي بنزين

7.صورتتو خيس كني و نسيم بخوره بهش

8.بوي خاك بارون زده

9.خاروندن رد كش جوراب

10.به ياد آوردن داستان آشناييت با كسي

11.زوج هاي سالخورده اي كه دست همو گرفتن

12.وقتي سوتي ميدي و هيچكي حواسش نيست

13.ته ديگ سيب زميني ماكاروني

14.حس خوابيدن توي رختخواب خودت بعد از يه مسافرت طولاني

15.از خواب پاشي و ببيني كه چند ساعت ديگه هم ميتوني بخوابي

16.خط خطي هاي همكلاسيت رو توي كتاب هاي قديميت ببيني

17.اسم عطرتو بپرسن

18.اولين باري كه براش از "شما" تبديل ميشي به "تو"

19.خنده نوزاد توي خواب

20.چسبيدن به بخاري بعد از برف بازي

21.لبخندي از يك غريبه

22.ليسيدن انگشت هاي پفكي

23.تو اولين نفري باشي كه از يه مسير برفي رد ميشي

24.وقتي كسي مي رسوندت خونه و تا تو نرفتي تو راه نمي افته

25.لباست بوي كسي رو بده كه دوسش داري

26.مغز كاهو

27.برگشتن اطلاعات با ريكاوري

28.چك كردن فيس بوك توي روز تولد

29.ترافيك، وقتي داري ميرسونيش

30.شنبه تعطيل
Khansariha (63)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۵۹ توسط:sana موضوع:

اين روزمرگي مكرر

ايـن روزمـره گي مكـرر ...روزمره گي، عين مردن است

حتي اگه شب رو دير خوابيدي، صبح زود بيدار شو !

زير بارون راه برو، نترس از خيس شدن !

هر چند وقت يه بار يه نقاشي بكش !

توي حموم آواز بخون، آب بازي كن، چه اشكالي داره ؟!

بي مناسبت كادو بخر! بگو اين توي ويترين براي تو بود

در لحظه دست دادن به يه دوست، دستش رو فشار بده !

لباس هاي رنگي بپوش !

آب نبات چوبي ليس بزن !

نوزاد فاميل رو بغل كن !

عكسات رو با لبخند بگير !

بستني قيفي ليس بزن !

زير جمله هاي قشنگ يه كتاب خط بكش !

به كوچيكتر ها سلام كن !

تلفن رو بردار و به دوست هاي قديميت زنگ بزن !

برو دريا، شنا كن !

هفت تا سنگ بنداز تو دريا و هفت تا آرزو كن !

به آسمون و ستاره ها نگاه كن !

چاي بخور، براي ديگران هم چاي دم كن !

جوراب هاي رنگي بپوش !

خواب ببين !

شعر بگو !

خاطرات قشنگ رو بنويس !

بالا بلندي، وسطي بازي كن !

قاصدك ها رو بگير و آرزو كن و فوتشون كن !

خواب بد ديدي بپر، حتما يه ليوان آب بخور !

باغ وحش برو، شهربازي، چرخ و فلك سوار شو !

جمعه ها به كوه برو، هر جاش كه خسته شدي، يه ذره ديگه ادامه بده !

نون خامه اي بخر و با لذت بخور !

قبل خواب كاراي روزت رو مرور كن !

هيچ وقت خودت رو به مردن نزن !

نفس هاي عميق بكش !

به دردو دل ديگران با دقت گوش بده !

سوار تاكسي شدي بلند سلام كن !

چون ... هر جا وايستي، مردي !

زنده باش، زندگي كن !

براي زنده موندن از داشته هات غافل نشو !

قدر همشون رو بدون، بگذار زندگي از اينكه تو زنده اي، به خودش ببالد !

و تو با نشاطي كه به زندگيت مي دهي، مي تواني زنگار روزمره گي را از جانت بزدايي ...


و در آخر : بدان كه روزمره گي، عين مردن است !


http://www.up.patmat.ir/images/ld97xhdheqlyl6pja7.jpg


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۵۱ توسط:sana موضوع:

واژگان جديد وقديم

محتويات اين ايميل جهت آشنايي افراد غير ايراني با كلمات و واژه هاي ايراني بوده و فاقد هرگونه ارزش ديگري‌ست! بايد عرض كنيم كه ممكن است برخي لغات داراي شكل املايي يكسان در ايران قديم بوده اما خب ورژن جديدش ديگه معني سابق رو نمي‌ده !

عذرخواهي:
در ايران دمده شده و بجاي آن از توجيه استفاده مي‌شود.

بيمه‌ عمر:قراردادي كه شما را در تمام عمر فقير نگه داشته تا شما پولدار مرده و مراسم كفن و دفنتان آبرومندانه برگزار شود.

شناسنامه يا كارت ملي:
دفترچه و كارتي كه يكي بدون ديگري فاقد ارزش بوده و حتما جفتش لازم است.

سريال:
فيلمي‌ست چند قسمتي، كه روش مصرف مواد مخدر و آخرين شيوه‌هاي دزدي را به شما آموزش مي‌دهد.

تلفن همراه: وسيله‌اي سه‌كاره جهت كلاس گذاشتن، آهنگ گوش كردن و نهايتا‍ عكس گرفتن است.

ايرانسل:
خط تلفني است جهت مزاحمت و سر به سر گذاشتن دوست و آشنا.

گراني: كلمه‌يي است زاده‌ي توهم غربيان كه در ايران تاكنون مشاهده نشده است!

آثار باستاني:
خرابه‌هايي كه هرچه زودتر بايد نابود شوند چون خيلي جا گرفته‌اند.

خودپرداز: دستگاهي‌ست كه هميشه‌ي خدا بايد براي رسيدن به آن در صف ايستاد و اگر صفي در كار نباشد 99.99 درصد خراب است.

اداره:
محلي كه شما بعد از تنش‌ها و جدل‌هاي منزل در آنجا استراحت مي‌كنيد.

مجرم: فردي كه هيچ فرقي با ساير افراد ندارد و تنها تفاوتش در اين است كه توانسته‌اند او را دستگير كنند.

تورم: عددي بي‌خود و چرت بوده كه همچنان در ايران يك رقمي است!

گارانتي:
يك اسم زيبا و خوش تلفظ است ولي در عمل مكافاتي بيش نيست.

تحقيق:
كپي-پيست كردن مقالات اينترنتي.

مترو: سوناي بخار متحرك!

شب امتحان: حكم بين دو نيمه در فوتبال ايران در زمان مربي‌گري مايلي‌كهن را دارد و فقط بايد توكل كرد به خدا و دعا خواند.

دانشجو: دو طيف اند، يك طيف آخرش وزير ميشن بي برو برگرد ! طيف ديگه ميدوند كه قاطي فرار مغزها بشن، والا زنداني ميشن چون هميشه معترضن.

بزرگراه: نوعي پيست رالي به همراه يادگيري آپ تو ديت‌ترين فحش‌هاي باناموسي و بدون آن!

رئيس:
فردي كه وقتي شما دير به سر كار مي‌رويد خيلي زود مي‌آيد و زماني كه شما زود به اداره مي‌رويد يا دير مي‌آيد و يا مرخصي است.

شهرداري:
گرفتن رشوه، داشتن صدها پروژه‌هاي نيمه‌تمام و نصب تابلوهاي روزشماري جهت افتتاح.

از پذيرفتن خانم‌هاي بد حجاب معذوريم: تابلويي كه در همه‌جا نصب شده، جهت كركر خنده و عوض كردن روحيه‌ي مردم.

سطل آشغال: وسيله‌يي‌ست موجود در خيابان‌ها جهت ريختن زباله در اطراف آنها.

مدرك تحصيلي: كاغذي مستطيل شكل، در ابعاد مختلف كه بسته به مقطع، قيمتش فرق مي‌كند و بدون پارتي در هيچ كجا به درد نميخورد "مگر هنگام ا ز د و ا ج"

حراج: اصطلاحي‌ست كه در آن به قيمت اصلي كالا درصدي اضافه كرده و با ماژيك قرمز روي آن خط زده و قيمت اصلي كالا را در زيرش درج مي‌كنند.

و غيره (و ...):نشانه‌اي براي باوراندن اين مطلب كه شما بيش از آنچه تصور مي‌كنيد، مي‌دانيد.

منبع: فارس


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۴۱ توسط:sana موضوع:

نوع جديد حمام گرفتن زنان + عكس

حمام نفتي،يكي از جديدترين نوع حمام در ميان بانوان است و دراز كشيدن در واني پُر از نفت خام بين بانوان ثروتمند در باكو پايتخت كشور نفت خيز آذربايجان، طرفداران بسياري پيدا كرده است.


اين روش كه اسپا spa ناميده ميشود هزار خاصيت دارد و كلي درد را علاج ميكند،از درمان ناراحتي هاي پوستي بگير تا ورم مفاصل، گردش خون، سيستم عصبي و…اين بانوان به مدت ۱۰ دقيقه در اين حوضچه هاي نفتي كه ۴۰ درجه حرارت دارند ميخوابند كه البته پزشكان اعلام كرده اند ماندن بيش از حد در اين حوضچه ها باعث سرطان پوست ميشود،البته اين حمام بسيار گران قيمت است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۳۳ توسط:sana موضوع:

وقتي كه پير ميشيم

وقتي كه پير ميشيم همين ميشيم ديگه.


   
   
TongueTongueTongueTongueTongue


عجباااااااااااااا اينتر نت واقعا كنده.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۲۳ توسط:sana موضوع:

تست جالب شخصيت ( حتما امتحان كنيد )

ابتدا براي چند لحظه به كف دستتان نگاه كنيد.
و پس از آن به ناخن‌هاي همان دستتان نگاه كنيد.
تا وقتي اين دو كار رو نكرديد آخر مطلب رو نخونيد، وگرنه ارزشش رو از دست ميده، سر كاري نيست.......................................
جواب تست:
اگر براي ديدن ناخن‌هايتان دستتان را برگردانديد و ناخن‌ها را نگاه كرديد؛ گفته مي‌شود كه انساني بيشتر منطقي هستيد
ولي اگر براي ديدن ناخن‌هايتان در همان حال كه كف دستتان مقابل شما است، انگشتانتان را خم كرديد و به ناخن هايتان نگاه كرديد، بيشتر بر احساس‌تان تكيه داريد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۱۳ توسط:sana موضوع:

ريشه بعضي اصطلاحات

زپرتي :
واژه روسي Zeperti به معني زنداني است و استفاده از آن يادگار زمان قزاق‌ هاي روسي در ايران است. در آن دوران هرگاه سربازي به زندان مي افتاد ديگران مي ‌گفتند يارو زپرتي شد و اين واژه كم كم اين معني را به خود گرفت كه كار و بار كسي خراب شده و اوضاعش به هم ريخته است.

هشلهف :
مردم براي بيان اين نظر كه واگفت (تلفظ) برخي از واژه‌ ها يا عبارات از يك زبان بيگانه تا چه اندازه مي ‌تواند نازيبا و نچسب باشد، جمله انگليسي I shall have به معني من خواهم داشت را به مسخره هشلهف خوانده‌اند تا بگويند ببينيد واگويي اين عبارت چقدر نامطبوع است! و اكنون ديگر اين واژه مسخره آميز را براي هر واژه عبارت نچسب و نامفهوم ديگر نيز (چه فارسي و چه بيگانه) به كار مي ‌برند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۳۱:۰۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم