بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

پلاستيك خوردن يك دختر به مدت ۱۱ سالكيلين ۱۸ سال دارد و و ساكن ساكرامنتو، كاليفرنيا مي باشد . او ۱۱ سال است كه به خوردن پلاستيك مشغول است.
مصرف باور نكردني  كيلين شامل ۱۰۰ چنگال، ده بطري هاي آب، ۵۰ چوب لباسي و ۲۵ درب پلاستيكي است.
كيلين مي گويد: "پلاستيك چيزي است كه من مي خواهم و احساس مي كنم و شما هم مثل من نياز داريد.اين طعم را دوست دارم و داراي بافت خشن اما در عين حال صاف .”


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۵:۱۰ توسط:sana موضوع:

دختري كه در رگ هايش خون نبود


در پديده اي نادر نوزادي بدون داشتن خون در رگ هايش متولد شد.
” اولويا نوروتن”  دختر شش ماهه اي است كه طي يك پديده نادر بدون وجود خون در رگ هايش متولد شد.
 اين دختر هنگامي كه بدنيا آمده است در رگ هايش خون جاري نبود  و بدون خون زنده ماند و به حياتش ادامه داده است.

طبق تشخيص پزشكان استراليايي، اين نوزاد هنگام تولد تمامي خوني را كه در رگ هايش جاري بوده را از دست داده است. پزشكان پس از تولد اين نوزاد تنها دو ساعت وقت داشته اند كه خون را به بدن اين نوزاد بازگرداند تا وي بتواند به زندگي خود ادامه دهد.

پزشكان توانستند طي دو ساعت خون را به بدن او  بازگرداندند و جان وي را نجات دادند.
پزشكان استراليايي اين پديده را بسيار نادر مي دانند و از هر پنج هزار نوزادي كه متولد مي شود تنها يك نفر به اين بيماري مبتلا مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۵:۰۰ توسط:sana موضوع:

حل مكعب روبيك


 

حل مكعب روبيك
فرمول رياضي جديد براي حل مكعب روبيك
رياضيدانان "ام. آي. تي" با تعيين ارتباط ميان اعداد مكعب روبيك و حداكثر تعداد حركات مورد نياز موفق شدند فرمول جديدي را بر حل معماي اين پازل ارائه كنند.
مكعب روبيك را "ارنو روبيك" در سال 1974 اختراع كرد. نسخه كلاسيك اين اسباب بازي يك مكعب 3 در 3 در 3 خانه در دو رنگ و سه رديف است كه براي حل آن بايد با حركت دادن رديفهاي خانه ها رنگهاي هر يك از ابعاد را به يك شكل واحد در آورد.
 حل اين مكعب در كوتاهترين زمان و كمترين حركت، يكي از معماهاي بزرگ رياضيدانان در طول دهه هاي اخير بوده است.
 اكنون دانشمندان موسسه تكنولوژي ماساچوست با همكاري دانشگاه واترلو و دانشگاه تافتس توانستند آلگوريتم جديدي را ارائه كنند كه برپايه يكي از رايج ترين استراتژيهاي حل اين معما قرار دارد.
 اين آلگوريتم با حركت دادن يك مربع رنگي در جهت مورد نظر و بدون تكان دادن بقيه هاي خانه هاي مكعب مي تواند اين پازل را حل كند.
 اما نكته مهم در استفاده از اين راه حل، تعداد حركات براي جور كردن خانه ها در كنار هم است. در اين مكعب، هر خانه رنگي يك مسير حركت براي قرار گرفتن در موقعيت مناسب را پيش روي خود دارد كه به اعتقاد اين دانشمندان با اين آلگوريتم، تمام اين خانه ها مي توانند در جهت مناسب خود قرار گيرند.
 اين دانشمندان در اين خصوص توضيح دادند: "با اين فرمول قادريم به روشي موازي خانه هاي بيشتري را جور كنيم و تعداد حركات را كاهش دهيم."
 برپايه اين فرمول جديد، تعداد حداكثر موقعيتهاي لازم براي حل اين مكعب برپايه نسبت تناسب n²/log n تعيين مي شود.
 در اين تناسب، متغير n تعداد خانه هاي رنگي است كه در يك طرف مكعب در كنار هم قرار مي گيرند. به طوريكه براي مثال در مورد يك مكعب كلاسيك فرمول به اين شكل جايگزين مي شود: 9 به توان 2 تقسيم بر لگاريتم 9.
 براساس گزارش نيوساينتيست، براي حل مكعب روبيك در حدود 43 ميليارد ميليارد تركيب ممكن وجود دارد.
 اين آلگوريتم نشان داد كه براي حل يك مكعب 20 در 20 در 20 خانه تنها به 5 حركت نياز است.
 در آگوست سال گذشته گروهي از دانشمندان بين المللي نشان دادند كه براي حل پازل روبيك به بيش از 20 حركت نياز نيست.

منبع:konjkav.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۵۱ توسط:sana موضوع:

همگي داد بزنيمو بگيم...

روزى، مردى خواب عجيبى ديد! ديد كه پيش فرشته‌هاست و به كارهاى آنها نگاه مى‌كند. هنگام ورود، دسته بزرگى از فرشتگان را ديد كه سخت مشغول كارند و تند تند نامه‌هايى را كه توسط پيك‌ها از زمين مى‌رسند، باز مى‌كنند و داخل جعبه مى‌گذارند.
مرد از فرشته‌ها پرسيد: شما چه‌كار مى‌كنيد؟ فرشته در حالى كه داشت نامه‌اى را باز مى‌كرد، گفت: اينجا بخش دريافت است و ما دعاها و درخواست‌هاى مردم را، تحويل مى‌گيريم.
مرد كمى جلوتر رفت، باز تعدادى از فرشتگان را ديد كه كاغذهايى را داخل پاكت مى‌گذارند و آنها را توسط پيك‌هايى به زمين مى‌فرستند.
مرد پرسيد: شماها چه‌كار مى‌كنيد؟ يكى از فرشتگان با عجله گفت: اينجا بخش ارسال است؛ ما الطاف و رحمت‌هاى خداوند را براى بندگان به زمين مى‌فرستيم.
مرد كمى جلوتر رفت و يك فرشته را ديد كه بيكار نشسته است!
... مرد باتعجب پرسيد: شما چرا بيكاريد؟! فرشته جواب داد: اينجا بخش تصديق جواب است. مردمى كه دعاهايشان مستجاب شده، بايد جواب بفرستند، ولى فقط عده بسيار كمى جواب مى‌دهند.
مرد از فرشته پرسيد: مردم چگونه مى‌توانند جواب بفرستند؟ فرشته پاسخ داد: بسيار ساده، فقط كافيست بگويند :
«خداياشكر»


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۴۲ توسط:sana موضوع:

١٥ حقيقت

من حداقل ١٥ حقيقت رو راجع به شما ميدونم:
١.الان توي اينترنتي
٢. الان توي سايت پت ومتي
٣. يك انسان هستي
٤.الان داري پست منو ميخوني
٥.تو نميتوني وختي زبونت بيرونه بگي ژ
٧.الان داري امتحان ميكني
٨.الان خنده ات گرفت!
٩.اصلا نديدي كه عدد ٦ رو جا انداخته ام
١٠. الان چك كردي ببيني واقعأ جا انداختم عدد ٦ رو يا نه!؟
١١. الان باز خنديدي
١٢. نميدوني كه من يه عدد رو هم چند بار نوشتم
١٣. الان چك كردي ببيني كدومه
١٤. پيداش نكردي و داري فحشم ميدي
١٥. ولي نميدوني كه منم دارم به تو ميخندم چون منظورم عدد ١ بود كه ٨ بارتا الان نوشتم!Khansariha (49) Khansariha (49) Khansariha (63) Khansariha (63)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۳۴ توسط:sana موضوع:

خانواده بيست نفره Dugger

. جيم باب و ميشل Duggar در سال 1980 ملاقات و در سال 1984 ازدواج كردند. بعد از اينكه اولين فرزندشان كه جاشوا نام داشت متولد شد، آنها تصميم به استفاده از روشي براي كنترل فرزند گرفتند ، اما ميشل باردار شد و از سقط جنين رنج مي برد. از آن پس بود كه تصميم گرفتند براي جلوگيري از تولد از روش هاي كنترل استفاده نكنند و اجازه دهند خدا تصميم بگيرد كه صاحب چند فرزند شوندو آنها تا كنون صاحب 18 كودك ، 10 پسر و 8 دختر شده اند.
آنها در خانه مشغول تحصيل هستند. استفاده از تلو يزيون بسيار كم و كنترل دسترسي به اينترنت از جمله مسائل جالبي است كه جيم باب و ميشل از عهدۀ كنترل آن بر آمده اند. يك سيستم جالب دوستي دارند كه در آن يك برادر يا خواهر بزرگتر به يك برادر يا خواهر جوان تر اختصاص داده شده است براي مراقبت از برادر يا خواهر جوان تر.


.

.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۲۴ توسط:sana موضوع:

زخم هاي عشق

چند سال پيش در يك روز گرم تابستان پسر كوچكي با عجله لباسهايش را درآورد و خنده كنان داخل درياچه شيرجه رفت . مادرش از پنجره نگاهش ميكرد و از شادي كودكش لذت ميبرد .

مادر ناگهان تمساحي را ديد كه به سوي فرزندش شنا ميكند.ا

مادر وحشت زده به سمت درياچه دويد و با فرياد پسرش را صدا زد . پسر سرش را برگرداند ولي ديگر دير شده بود ....ا

تمساح با يك چرخش پاهاي كودك را گرفت تا زير آب بكشد . مادر از راه رسيد و از روي اسكله بازوي پسرش را گرفت .ا

تمساح پسر را با قدرت ميكشيد ولي عشق مادر به كودكش آنقدر زياد بود كه نميگذاشت او بچه را رها كند . كشاورزي كه در حال عبور از آن حوالي بود , صداي فرياد مادر را شنيد , به طرف آنها دويد و با چنگك محكم بر سر تمساح زد و او را كشت .ا

پسر را سريع به بيمارستان رساندند . دو ماه گذشت تا پسر بهبودي مناسب بيابد . پاهايش با آرواره هاي تمساح سوراخ سوراخ شده بود و روي بازوهايش جاي زخم ناخنهاي مادرش مانده بود .ا

خبرنگاري كه با كودك مصاحبه ميكرد از و خواست تا جاي زخمهايش را به او نشان دهد .ا

پسر شلوارش را كنار زد و با ناراحتي زخم ها را نشان داد , سپس با غرور بازوهايش را نشان داد و گفت : اين زخم ها را دوست دارم اينها خراش هاي عشق مادرم هستنKhansariha (6)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۱۵ توسط:sana موضوع:

اونايي كه آرايش ميكنن فقط بيان...لطفا...!...!...!

خوب سلام و تشكر از اين كه اومدين.......ميدونم همتون هم دختر هستيد......حالا ميخوايم دوره هم كلي آرايش كنيماااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!


آماده ايد؟؟؟؟؟؟


برييممممممممممممممم..............Khansariha (63) Khansariha (63)

چه لوازم ارايشيو از همه بيش تر دوست داريد؟؟؟؟؟؟


من كه لاك دوست دارم.......Khansariha (40) Khansariha (40) Khansariha (40)


حالا انتخاب كنيد...برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۴:۰۵ توسط:sana موضوع:

♥ ♥ ♥داستان واقعي ولينتاين♥ ♥ ♥

كلمه ولنتاين در اصل به معني فردي بود كه نامش از جعبه مخصوص بيرون مي آمد و به عنوان محبوب برگزيده مي شد. اين روند تا سال هاي ۱۵۰۰ ميلادي ادامه داشت. حدود سال ۱۵۳۳ ولنتاين به قطعه كاغذ تا شده اي گفته مي شد كه نام محبوب روي آن نوشته شده بود. پس از سال ۱۶۱۰ هديه اي بود كه به اين فرد خاص داده مي شد و از سال ۱۸۲۴ به شعر، نامه يا قطعه ادبي بدل شد كه براي محبوب نوشته مي شد. اگرچه ولنتاين هر سال روز ۱۴ فوريه جنش گرفته مي شود، اما اصل آن به جشن رومي ها به نام لوپركاليا بازمي گردد كه در ۱۵ فوريه برگزار مي شد. در اين جشن حاصل خيزي و باروري گرامي داشته مي شد. ارتش رومي ها در آن زمان كشورها را از لحاظ اجتماعي و طبيعي مورد تاخت و تاز قرار مي داد. هنگامي كه رومي ها به فرانسه حمله كردند فستيوالي به راه انداختند كه در آن پسران رومي نام دختران رومي را از يك گلدان بيرون مي كشيدند تا همسرشان شود و سپس آن جفت در روز فستيوال هدايايي ردوبدل مي كردند. اين جشن مربوط به مشركين بود بنابراين در سال ۴۶۹ ميلادي پاپ گلاسيوس تصميم گرفت به آن رنگ و بوي مسيحيت ببخشد و اعلام كرد كه از حالا به بعد اين جشن به افتخار سن ولنتاين برگزار خواهد شد. سن ولنتاين رومي جواني بود كه به دست امپراتور كلوديوس دوم كشته شد. گفته مي شود مرگ او به دليل كنار نگذاشتن مسيحيت بود و در ۱۴ فوريه ۲۷۰ ميلادي اتفاق افتاد. اما چرا سن ولنتاين كشته شد؟ در افسانه ها آمده كه در قرن سوم پس از ميلاد امپراتور كلاديوس دوم نمي خواست كه هيچ يك از سربازانش عاشق كسي شوند و ازدواج كنند چرا كه فكر مي كرد همسر و خانواده توجه سربازان را از وظيفه شان نسبت به او منحرف مي كند و گاهي اوقات باعث مي شود كه مردان اصلا در جنگ شركت نكنند.
امپراتور به سربازان بيشتري نياز داشت پس ازدواج كردن را غير قانوني اعلام كرد و هركس كه مراسم عقد را برگزار مي كرد بايد كشته مي شد. گفته مي شود سن ولنتاين از دستور منع ازدواج سرپيچي مي كرد و جوانان را در خفا به عقد هم درمي آورد، اما او را پيدا كردند و كشتند. داستان ديگري مي گويد كه مردي به نام ولنتاين به خاطر كمك به مسيحيان آزار ديده در زندان بود. ولنتاين زندانبان خود را به مسيحيت فراخواند و او و تمام خانواده اش را مسيحي كرد. زندانبان دختر نابينايي هم به نام جوليا داشت كه ولنتاين به او دلبسته شد و البته بينايي او را هم شفا داد. اما پيروزي با عشق نبود. صبح روز اعدام، ولنتاين نامه اي به جوليا نوشت و آن را «از طرف ولنتاين تو» امضا كرد.
در ايتاليا هم در قرون وسطي فستيوال بهاره اي برگزار مي شد كه در آن جوانان مجرد در باغ ها جمع مي شدند و به شعر هاي عاشقانه و موسيقي گوش مي كردند. پس از آن دو به دو در باغ قدم مي زدند. در فرانسه هم همين رسم مدتي اجرا مي شد اما حسادت زيادي برمي انگيخت و مشكلاتي به وجود مي آورد كه اين رسم را از ادامه بازداشت. رسم كشيدن نام «ولنتاين» يا محبوب در انگلستان قرن ها ادامه داشت حتي وقتي كه اشغال رومي ها به پايان رسيد. مردان جوان در انگلستان نام تمام زنان جوان را روي تكه هاي كاغذ مي نوشتند، آنها را تا مي كردند و در كاسه اي مي ريختند. مردان جوان مي بايست با چشم بسته نامي را از كاسه بيرون مي كشيدند. نام دختري بيرون مي آمد و به اين معنا بود كه دختر براي يك سال آينده «ولنتاين» او بود. همين فستيوال به گونه ديگري هم برگزار مي شد: دو رومي جوان كه توسط كشيش تبرك شده بودند شلاق چرمي از پوست بز به دست مي گرفتند و در خيابان ها مي دويدند. شلاق چرمي فبروا ناميده مي شد كه كلمه لاتين آن فبرواتيو و معني آن اهتزاز شلاق مقدس است. اين كار براي تطهير انجام مي شد. كلمه February كه هم اكنون به كار مي بريم هم از همين ريشه است. آنها اعتقاد داشتند اگر اين شلاق به زني برخورد كند او بهتر مي تواند بچه به دنيا بياورد. اين موضوع باز هم باروري را تداعي مي كند. براساس افسانه ها، آنها اين كار را به افتخار فونوس ايزد جنگل و كشتزارها انجام مي دادند كه شبيه به خداي يوناني، پن است. اكنون ماه فوريه براي اكثر ما برابر با بهار نيست و در خيلي جاها در اين ماه روي زمين پوشيده از برف است. رومي ها جشن لوپركاليا در روز چهاردهم و روز ولنتاين در پانزدهم فوريه را درهم آميختند كه هفت هفته پس از انقلاب زمستاني بود و پيشرفت زمستان به سوي بهار را نشان مي داد. در قرون وسطي فكر مي كردند پرندگان روز چهاردهم فوريه جفت انتخاب مي كنند بنابراين، اين روز قرن ها به عنوان روز رسمي جفت يابي به شمار مي آمد. افسانه ديگر درباره روز ولنتاين نه به رومي ها بلكه مربوط به نروژي ها است. نروژي ها سن گالانتيني داشتند كه به معني «عاشق زن ها» است. در زبان انگليسي «گ» نروژي مانند «و» تلفظ مي شود و صداي آن «ولنتاين» مي شود نروژي ها عقيده دارند سن گالانتين آنها بخشي از تاريخ روز سن ولنتاين امروزي است. اما فرانسوي ها هم عقيده دارند كلمه ولنتاين از كلمه گالانتين مي آيد كه به معني عشاق است.
كليساي كاتوليك روم تمام سعي خود را براي تحريم اين فستيوال باروري و همسريابي كرد. با اين حال اين رسم در جوامع باقي ماند، كليسا هم از مبارزه با آن دست برداشت و تصميم گرفت آن را به روز مقدس مسيحي براي سن ولنتاين بدل كند. بنابراين در سال ۱۶۶۰ چارلز دوم به طور رسمي روز ولنتاين را در جامعه انگليس رواج داد. به همين دليل انگلستان نخستين كشوري است كه چاپ كارت تبريك به خصوص آنها كه عشق، تحسين، دلباختگي و ساير احساسات را نشان مي دادند شروع كرد. روز سن ولنتاين ۱۶۲۹ از طريق پاك دينان به آمريكا رفت ولي در آنجا هم با مخالفت بعضي از بزرگان كليسا مواجه شد. اما عشق پيروز شد و كليسا نتوانست مانع عشق و احساسات شود.
حدود يكصد سال گذشت تا نخستين كارت ولنتاين در آمريكا به وجود آمد. مارجري بروز (از انگلستان) قديمي ترين كارت ولنتاين شناخته شده را در سال ۱۴۷۷ به جان پاستون فرستاده است. براي ولنتايني كه زماني به معني «محبوب» بود و بعد نماينده «پيام عشق» شد. ساموئل پپيز در ۱۴ فوريه ۱۶۶۷ در دفتر خاطراتش شرح داده كه يك جور ولنتاين از همسرش دريافت كرده است. ولنتاين او يك برگ كاغذ آبي بود كه نام همسرش با حروف طلايي در آن نوشته شده بود و جد ولنتاين هاي بعدي به شمار مي رفت. اما خيلي طول كشيد تا اين رسم فراگير شود. يكصد سال طول كشيد كه گذاشتن نامه عاشقانه ولنتاين در درگاهي خانه محبوب متداول شد. اگرچه كليساي كاتوليك به خودي خود از ولنتاين به هيجان نيامد، اما اين رسم به تدريج در كشور هاي كاتوليك رواج يافت. جاي تعجب است كه ولنتاين ها به وسيله راهبه ها درست مي شد كه يك قلب توري و تزئين شده با نقاشي گل و طرح كوپيدون يا فرد مذهبي مقدس ديگري در وسط آن بود. هداياي ولنتاين هميشه به صورت قلب هايي كه امروز مي شناسيم نبودند. بيشتر آنها «پاكت هاي كاغذي» بودند و تا مي شدند. پست كردن آنها هم گران درمي آمد پس پاكت ها را تا مي كردند و با موم مهر مي كردند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۳:۵۵ توسط:sana موضوع:

و من هنوز تنهام.........

 

  يه روز بهم گفت:ميخوام باهات دوست باشم،آخه ميدوني من اينجا خيلي تنهام..!!


    بهش لبخند زدم و گفتم آره ميدونم فكر خوبيه
    منم خيلي تنهام...

    يه روز ديگه بهم گفت :ميخوام تا ابد باهات بمونم ،آخه ميدوني
    ... من اينجا خيلي تنهام!!
    بهش لبخند زدم و گفتم فكر خوبيه
    منم خيلي تنهام...

    يه روز ديگه گفت ميخوام برم يه جاي دور
    جايي كه هيچ مزاحمي نباشه
    بعد كه همه چيز روبه راه شد تو هم بيا،
    آخه ميدوني من اينجا خيلي تنهام!!
    بهش لبخند زدم و گفتم:آره ميدونم فكر خوبيه
    منم خيلي تنهام...

    يه روز نامه نوشت :من اينجا يه دوست پيدا كردم
    آخه من اينجا خيلي تنهام!!
    براش لبخند كشيدم و نوشتم :فكر خوبيه
    منم خيلي تنهام...

    يه روز ديگه نامه نوشت:من قراره با اين دوستم تا ابد زندگي كنيم
    آخه ميدوني من اينجا خيلي تنهام!!
    براش لبخند كشيدم ونوشتم آره ميدونم
    منم خيلي تنهام...

    حالا اون ديگه نيست و من خوشحالم از اينكه اون نمي دونه
    من هنوزم تنهام...!


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۴۳:۴۶ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل