بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

رابطه زيباي اعداد و زاويه ها !


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۵۴ توسط:sana موضوع:

داماد چند ساعت دير كرد, عروس با مرد ديگري ازدواج كرد!

يك خانواده هندي پس از اينكه داماد آينده سر وقت به مراسم عروسي نيامد عروس را به عقد و ازدواج مرد ديگري در آوردند!

مراسم ازدواج جاميل و ناگما براي شنبه گذشته ساعت ۱۰٫۳۰ دقيقه صبح در شهر مرادنگر هند برنامه ريزي شد.
خانواده عروس هرچه انتظار كشيدند ديدند از داماد و خانواده اش خبري نيست. والدين عروس از اينكه خود و مهمانانشان مضحكه داماد شده اند به خشم آمده و خواستگاري مردي از اقوامشان از عروس را پذيرفتند و در جا دختر را به عقد و و ازدواج او درآوردند.
جاميل و خانواده اش حدود هشت ساعت ديرتر به مراسم عروسي آمدند. اما كار از كار گذشته بود و عروس با مرد ديگري ازدواج كرده بود.
دو خانواده به جان يكديگر افتاده و به زد و خورد پرداختند. ماموران پليس مداخله كرده و به دعوا خاتمه دادند. اكنون، ‌جاميل بايد به فكر يافتن عروس ديگري باشد به اين شرط كه اين بار دير به مراسم عروسي نيايد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۴۳ توسط:sana موضوع:

بعد جراحي زيبايي دوست داريد شبيه كسي شويد؟!

پرطرفدارترين مدل بيني در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك
اغلب زناني كه براي جراحي بيني به جراحان پلاستيك مراجعه مي كنند از پزشك خود تقاضا مي كنند كه بيني آنها بعد از عمل شبيه بيني ناتالي پورتمن شود.بعد از ناتالي پورتمن بيني اما استون و نيكول كيدمن به ترتيب پر طرفدارترين بيني ها در بين متقاضيان جراحي بيني هستند .

پرطرفدارترين مدل بيني در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك
بيني جود لاو اولين انتخاب مرداني است كه قصد دارند بيني هايشان را عمل كنند . جاش دوهامل و بن افلك به ترتيب انتخابهاي بعدي اين متقاضيان هستند.

پرطرفدارترين مدل مو در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك و كاشت مو
موهاي تيلور سويفت پرطرفدارترين و محبوبترين مدل مو در ميان زنان مراجعه كننده به اين جراحان است. بعد از تيلور سويفت ، جنيفر انيستون و كيم كارديشان از محبوبيت بسيار زيادي در ميان اين زنان برخوردارهستند.

پرطرفدارترين مدل مو در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك و كاشت مو
بيشتر مردان دلشان مي خواهد موهايشان شبيه موهاي جان هام شود .بعد از جان هام ، مدل موهاي جورج كلوني و كريس پاين پرطرفدارترين مدلهاي مو در ميان متقاضيان هستند.

پرطرفدارترين مدل چشم در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك
بيشتر زناني كه براي تغيير مدل چشمشان به جراحان پلاستيك مراجعه مي كنند دوست دارند چشمان آنها بعد از عمل شبيه چشمهاي آنا هاتاوي شود.بعد از هاتاوي ،ميلا كانيس و مگان فاكس محبوبترين چشمها را دارند.

پرطرفدارترين مدل چشم در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك
مدل چشمهاي هيو جكمن ، بيشترين مدل درخواست شده از سوي متقاضيان مرد است و بعد از او جيك جلينهال و ايان سام هولدر محبوبترين چشمها را دارند.

پرطرفدارترين مدل لب در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك
مدل لبهاي اسكارلت يوهانسون بيشترين مدل درخواست شده از سوي زنان متقاضي عمل جراحي زيبايي لب است و بعد ازمدل لبهاي او آنجلينا جولي و كريستين آگويلرا بيشترين محبوبيت را در ميان زنان متقاضي دارند.

پرطرفدارترين مدل لب در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك
اكثر متقاضيان مرد معتقدند كه اشتون كوچر بهترين مدل لب را دارد و بعد از او، مدل لبهاي ويگو مورتنسن و براد پيت پرطرفدارترين و بيشترين مدل انتخاب شده توسط مرادن متقاضي جراحي لب هستند.

پرطرفدارترين مدل چانه و فك در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك
فك و چانه هال بري محبوبترين مدل در ميان متقاضيان زن است و بعد از هال بري ، مدل فك و چانه كايرا نايتلي و جنيفر لوپز ، بيشترين مدلهاي درخواست شده توسط اين زنان است.

پرطرفدارترين مدل چانه و فك در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك
بيشتر مردان متقاضي ، دلشان مي خواهد مدل چانه و فك آنها بعد از عمل شبيه جان هام شود و بعد از او ، مدل فك و چانه جاني دپ و رابرت پتينسون از محبوبيت بسيار زيادي در بين اين مردها بر خوردار است.

پرطرفدارترين مدل گونه در بين زنان متقاضي جراحي پلاستيك
بيشتر زنان متقاضي درخواست كرده اند كه گونه هايشان شبيه گونه ژانويه جونز شود و بعد از او مدل گونه هاي جنيفر گارنر و بيانسه بيشترين مدل درخواست شده توسط زنان متقاضي بودند.

پرطرفدارترين مدل گونه در بين مردان متقاضي جراحي پلاستيك
مدل گونه هاي لئوناردو دي كاپريو محبوبترين مدل گونه در ميان مردان متقاضي است و بعد ازاو، ويل اسميت و جيمز فرانكو پر طرفدارترين گونه ها را دارند


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۳۴ توسط:sana موضوع:

انيشتين بعدي يك پسر ايراني در آمريكا است +عكس

دانشمند جوان ايراني، با تصدي بر كرسي استادي دانشگاه پرينستون- جايگاهي كه پس از انيشتين در اختيار فرد ديگري قرار داده نشد- دنيا را با اين سوال مواجه كرده است كه آيا انيشتين بعدي، يك ايراني خواهد بود؟
 
به گزارش ايران ناز نيما اركاني حامد در حال حاضر استاد دانشگاه هاروارد و داراي كرسي استادي در دانشگاه پرينستون است. اين كرسي از سال 1933 تا 1955 در انحصار آلبرت انيشتن بوده است.
 

 
پس از اعلام نظريه عملكرد جهان اركاني، از او دعوت شده كه در طرح تونل شتاب دهنده سوئيس (LHC) كه با هزينه بالغ بر 5 ميليارد دلار ساخته شده، رهبري آزمايش ها را بر عهده داشته باشد. ايران ناز، تلاش نظريه ابر ريسمان كه اخيرا اعلام شده، در اين است كه توضيح دهد ذرات، كوچكترين ماده تشكيل دهنده مواد نيستند بلكه حلقه هاي مرتعشي كه ريسمان ناميده مي شوند، كوچكترين بخش به حساب مي آيند.

دكتر اركاني با تكميل اين نظريه عقيده دارد كه اين ريسمان ها در 11 بعد در حال ارتعاش هستند كه ما فقط 3 بعد از آن را مي توانيم مشاهده كنيم، وجود بعد ديگري هم به نام بعد زمان به اثبات رسيده و تا به امروز در مورد 7 بعد ديگر توضيح كاملي ارائه نشده است.
 

اركاني به همراه دو فيزيك دان ديگر به نام هاي ديموپلوس (Dimopoulos) و والي(Dvali) در مورد اين ابعاد نظريه اي ارائه كرده اند كه مي گويد اين ابعاد بزرگتر از آن چيزي هستند كه تاكنون تصور مي شود و از آن جايي كه تنها نيروي گرانش بر آنها اثر مي گذارد، قابل ديدن نيستند.

تئوري دكتر اركاني كه به همراه دو فيزيكدان ديگر معرفي شده به عنوان مدل ADD، (Arkani-Dvali-Dimopoulos) شناخته مي شود. اكنون اركاني و همكارانش اميدوارند بتوانند به كمك شتاب دهنده هاردن (LHC) مدل خود را اثبات كنند. اثبات اين نظريه مي تواند تحول بسيار بزرگي در فيزيك ذرات به وجود بياورد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۲۴ توسط:sana موضوع:

نحوه تعيين سال ها به نام حيوانات

1. موش 2. گاو 3. پلنگ 4. خرگوش 5. نهنگ 6. مار 7. اسب 8. گوسفند 9. ميمون 10. مرغ 11. سگ 12.خوك

براي تعيين اينكه هر سال خورشيدي، به نام كداميك از حيوانات دوازده گانهٔ فوق است، كافيست تا عدد آن سال را با عدد ۶ جمع بزنيم و بعد حاصل جمع رابر عدد ۱۲ تقسيم نمائيم و سپس به باقيمانده نهايي نگاه كنيم. عدد باقيمانده، نمايندهٔ نام آن سال بر مبناي ترتيب فوق الذكر است.
بعنوان مثال، براي دانستن نام سال ۱۳٩٢ خورشيدي، ابتدا ۱۳٩٢ را با ۶ جمع مي‌كنيم و حاصل يعني عدد ۱۳۹٨ را بر ۱۲ تقسيم مي‌كنيم كه باقيماندهٔ نهايي تقسيم، عدد ٦ مي‌شود كه با رجوع به ترتيب نام‌برده نمايندهٔ سال مار است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۱۳ توسط:sana موضوع:

يك سال عجيب در راه است؟

معروف است كه سال مار  هميشه با حوادث عجيب و غريب و اتفاق هاي غيرمنتظره همراه بوده است. از كودتاي 28 مرداد تا حمله به برج هاي دوقلو در امريكا. كافي ست نگاهي به برخي از اين اتفاق ها بيندازيد تا ببينيد سال هايي كه نام «مار» را برخود داشته اند، چه سالهاي عجيبي بوده اند:

1308 : مرگ احمدشاه قاجار , درگيريهاي شديد در بيت المقدس و نخستين برخوردها بين اعراب ويهوديان

1320 : حمله ي متفقين (شوروي وانگليس) به ايران , ورود آمريكا به جنگ دوم جهاني باحمله ژاپن به پرل هاربر

1332 : كودتاي امريكايي 28 مرداد , حادثه 16 آذر و شهادت 3 دانشجوي معترض دانشگاه تران به حضور نيكسون در ايران , به قدرت رسيدن جمال عبدالناصر درمصر

1344 : تيراندازي به شاه دركاخ مرمر , درگيريهاي هند وپاكستان برسركشمير , شروع انقلاب فرهنگي درچين

1356 : درگذشت سيد مصطفي خميني و دكتر علي شريعتي

1368: رحلت امام خميني , تخريب ديواربرلين

1380 : واقعه 11 سپتامبر و حمله به برجهاي دوقلو درنيويورك , حمله ي آمريكا به افغانستان , سيل وبارندگي درشمال و قطع سراسري برق دركشور , برخورد هواپيماي جاسوسي آمريكا باجنگنده ي چيني


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۳:۰۳ توسط:sana موضوع:

بعضي از آدمها...

بعضي از آدمها را بايد چند بار خواند تا معني آنها را فهميد و
بعضي از آدمها را بايد نخوانده دور انداخت .. بعضي آدمها جلد زركوب دارند٬بعضي جلد ضخيم، بعضي جلد نازك وبعضي اصلا جلد ندارند . بعضي آدمها با كاغذ كاهي نا مرغوب چاپ مي شوند و
بعضي با كاغذ خارجي .
  بعضي آدمها تر جمه شده اند و بعضي تفسير مي شوند. بعضي از آدمها تجدد چاپ مي شوند و
بعضي از آدمها فتو كپي آدمهاي ديگرند .
  بعضي از آدمها داراي صفحات سياه وسفيداند و
بعضي از آدمها صفحات رنگي و جذاب دارند .
  بعضي از آدمها قيمت پشت جلد دارند . بعضي از آدمها با چند درصد تخفيف به فروش مي رسند. بعضي از آدمها بعد از فروش پس گرفته نمي شوند. بعضي ازآدمها را بايد جلد گرفت. بعضي از آدمها را مي شود توي جيب گذاشت و
بعضي را توي كيف.
  بعضي از آدمها نمايشنامه اند و در چند پرده نوشته و اجرا مي شوند.
بعضي از آدمها فقط جدول سرگرمي اند وبعضي ها معلومات عمومي .
  بعضي از آدمها خط خوردگي و خط زدگي دارند و
بعضي از آدمها غلط هاي چاپي فراوان .
  ازروي بعضي از آدمها بايد مشق نوشت و
از روي بعضي آدمها بايد جريمه نوشت
  به راستي ما كداميم؟


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۲:۵۳ توسط:sana موضوع:

گل عجيبي به شكل ميمون

در جنگل هاي اكوادر و پرو گل هايي وجود دارد كه به شكل ميمون است و به همين دليل نام “اركيد ميمون” براي آنها انتخاب شد.
نام علمي اين گلها “دراكولا سميا” به دليل شباهت آنها به شخصيت دراكولاي ترسناك است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۲:۴۳ توسط:sana موضوع:

متولدين كدام ماه ها بيشتر عمر مي كننده؟!


لئونيد گاريلوف و ناتاليا گاوريلوا، از محققان دانشگاه شيكاگو رابطه تاريخ تولد و طول عمر افراد را مورد بررسي قرار داده و دريافته‌اند كه محيط، دما و ماه تولد نقش به سزايي بر رفتار، خصوصيات ژنتيكي و طول عمر افراد ايفا مي‌كند.
محققان در اين پژوهش يك هزار و ۵۰۰ فرد ۱۰۰ ساله كه بين سال‌هاي ۱۸۸۰ و ۱۸۹۵ ميلادي به دنيا آمده بودند را مورد برسي قرار دادند.
نتايج اين مطالعه نشان مي‌دهد، افرادي كه طي ماه‌هاي سپتامبر تا نوامبر (مهر تا اوايل آذر) به دنيا آمده بودند، بيش از ساير افراد به سن ۱۰۰ سالگي رسيده‌اند.
همچنين افراد متولد ماه‌هاي مارس، مي و جولاي (فروردين، ارديبهشت و تير) كمتر از سايرين شانس رسيدن به ۱۰۰ سالگي را دارند.
در تحقيقات قبلي در خصوص رابطه طول عمر و ماه تولد نيز مشخص شده بود كه متولدين پاييز از شانس بيشتري براي طول عمر برخوردار هستند. فرضيه‌اي كه در خصوص طول عمر بيشتر متولدين پاييز مطرح مي‌شود، به نوع بيماري‌هاي اين فصل ارتباط دارد.
به گفته محققان، سرماخوردگي متداول در نخستين ماه‌هاي زندگي نوزاد مي‌تواند بدن و سيستم ايمني را در مقابل ساير بيماري‌ها مقاوم كند. تغييرات هورموني فصلي نيز از ديگر عواملي است كه مي‌تواند در افزايش سن متولدين پاييز نقش داشته باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۲:۲۸ توسط:sana موضوع:

نمادهاي سفره «هفت سين» چه معنا و مفهومي دارند؟

سنجد سين اول، نماد فرزانگي و زايش
در روايات مي خوانيم نخستين خلقت خداوند عقل بوده است. از طرفي در طب قديم و جديد سنجد به عنوان تقويت عقل و حافظه شناخته شده است. پس سنجد به عنوان نماد خرد و فرزانگي و سنجيده عمل كردن قبل ازهمه سين ها توسط دختران نابالغ كه نماد زايش وباروري هستند بر سفره هفت سين مي نشيند. البته زرتشتيان آب وتخم مرغ را به عنوان نماد زايش بر سفره مي گذارند.

سيب سين دوم، نماد سلامتي
همه اين جمله را بارها شنيده ايم كه هر كس روزي يك سيب بخورد به طبيب نيازي ندارد. سيب كليد راه يابي به شهر سلامتي است. مفهوم آن بر اين استوار شده كه تن و جان و جامعه انساني را از گزند و آسيب دور مي سازد. سيب را مادر يا پدربزرگ خانواده بر سفره هفت سين مي چيند شايد به آن خاطر كه همه ما بارها شاهد دلواپسي و نگراني مادر خانواده براي حفظ سلامتي اعضاي خانه بوده ايم.

سبزه سين سوم، يادآور سبزي و نشاط
از سين سوم به بعد بازي قاعده خاصي ندارد و هر كدام از اعضاي خانواده مي توانند بياورند و بر سفره بچينند. سبزه نشانه خوش اخلاقي، خرمي و شادي است. اما رنگ سبز و سبزه در سراسر حوزه مديترانه و يونان رنگ دل دادگي شناخته شده چنانچه در ايران و بسياري از كشورها رسم است براي مسافران در هنگام بازگشت سبزه مي اندازند و به او هديه مي دهند.

سمنو سين چهارم، سمبل قدرت
بشر همواره درآرزوي توانمندي بوده است. سمنوغذايي مقوي است كه از آرد و گندم تهيه مي شود، به آن غذاي مرد آفرين مي گويند و سرشارازويتامين E و مواد مغذي است و سمنو به عنوان نماينده اي از جهان قدرت بر سفره هفت سين مي رود.

سير سين پنجم، نماد سيري چشم و دل
حتما شنيده ايد كه مي گويند: فلاني چشم و دلش سير است و سير براي ما بيانگر عدم تجاوز به حقوق ديگران است و به ما متذكر مي شود كه پايمان را از گليم خود درازتر نكنيم. اما درآئين زرتشتي سير و سركه در سفره هفت سين نماد گندزدايي و دوري از آلودگي است.

سركه سين ششم، نماد تسليم و رضا
از سركه در ادبيات و امثال ايراني در توصيف اضطراب و اشك و گريه استفاده مي شود. مانند سير و سركه جوشيدن دل. و مولانا از گريه و زاري با عنوان سركه فشاني ياد مي كند. سركه بر سر سفره ي نوروزي ما را به پذيرش ناملايمات زندگي دعوت مي كند.

سماق سين هفتم، سمبل صبر
آخرين سيني كه به سفره هفت سين مي رود سماق سمبل صبر و بردباري است. سماق در ضرب المثل هم آمده و سماق مكيدن حكايت از دعوت كسي به بردباري دارد.

سكه هشتمين سين مدرن سفره هفت سين
سكه جزو هفت سين محسوب مي شود اما بشر بعد از ضرب سكه آن را روي سفره برد تا نمادي براي افزايش دارايي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۵:۵۲:۱۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبچت رومطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / لوله PVC / اتوبار / اجاره جرثقیل