بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

مــــــن مـــــــيخوام

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۵:۱۲ توسط:sana موضوع:

صبحانه هاي خوردني از ۵۰ نقطه دنيا

هر كشوري، آداب و رسوم مخصوص خود را دارد و يكي از اصلي ترين موارد تشكيل دهنده فرهنگ هر كشور، غذاهاي آن است. در اين ميان، صبحانه،‌در ميان ساير وعده هاي غذايي، از اهميتي فوق العاده در اكثر كشورهاي جهان برخوردار است. در اين مطلب، قصد داريم شما را با غذاي صبحگاهي مردمان پنجاه كشور جهان آشنا كنيم.
 ۱- صبحانه كامل انگليسي
 
 شامل لوبيا، سوسيس، بيكن (گوشت خوك ورقه شده) ، تخم مرغ، قارچ، گوجه، پودينگ سيب زميني و در صورت تمايل پودينگ سياه و نان تست مي باشد. اين صبحانه با چاي، قهوه و يا آب پرتقال صرف مي گردد.
 ۲- صبحانه ايراني


   صبحانه سبك و مغذي ايراني شامل چاي، نان، پنير، گردو، كره، مربا، عسل مي باشد. حليم و املت نيز از غذاهاي رايج در سفره هاي ايراني است. حليم خوراكي لذيذ و مخلوطي از بلغور گندم، نخود، گوشت تكه شده، دارچين و شكر است كه بصورت گرم و يا سرد صرف مي گردد.
 
۳- صبحانه كوبايي


 نقش اصلي اين صبحانه را نان تست منحصر بفرد كوبايي برعهده دارد. اين نان، تُست شده و روي آن كره زده مي شود و به قسمت هايي برش مي خورد. هنگام صرف، اين نان را در قهوه زده و ميل مي كنند. قهوه شيرين و شير مخلوط به همراه اندكي نمك، نوشيدني اين صبحانه را تشكيل مي دهد.
 ۴- صبحانه لهستاني

 صبحانه سنتي لهستاني كه معروف به Jajecznica است، شامل نيمرو، همراه برش هايي از Kielbasa و پنكيك سيب زميني مي باشد.
 ۵- صبحانه سريع اسپانيايي

 Pan a la Catalana يا Pan con Tomate صبحانه اي ساده و خوشمزه است. نان را در سير تازه و گوجه فرنگي غلطانده سپس مقداري روغن زيتون و نمك روي آن مي پاشند و با ژامبون و يا سوسيس تناول مي كنند.
 ۶- صبحانه مراكشي

 اجزاي تشكيل دهنده اين صبحانه، نان هاي گوناگوني است كه با ترشي، مربا، پنير و كره صرف مي شوند. اين نان ها در اندازه هاي بزرگ تهيه مي شوند. همچنين پنكيك سمولينا كه به Baghir مشهور است، بسيار لذيذ مي باشد.
 ۷- صبحانه سالم هاوايي

 علاوه بر ميوه هاي خوشرنگ و آبدار، شيريني هاي حلقه اي كه بسيار خوشمزه و انرژي زا هستند در هاوايي طرفداران بسيار زيادي دارند.
 
۸- صبحانه سوئدي


 مهمترين بخش اين صبحانه، پنكيك سوئدي است كه به Pannkakor معروف است. اين پنكيك شباهت زيادي به كرپ دارد و دو سمت خمير آن در روغن سرخ مي شود. اين پنكيك، معمولاً با ميوه هاي شيرين و يا مربا سرو مي شود.
 ۹- صبحانه و خوراك ايرلندي

 ايرلندي ها صبحانه اي دلچسب و گرم مي خورند. Hafragrautur يا بلغور جو كه با شكر قهوه اي و كشمش و آجيل مخلوط شده و در ايرلند طرفداران زيادي دارد.
 
۱۰- صبحانه پرتغالي


 مقدار زيادي قهوه و نان Croissant، پر شده از سبزيجات و مواد مغذي، صبحانه پرتغالي را تشكيل مي دهند.
 ۱۱- صبحانه در استراليا

 تنها يك عنصر بسيار مهم كه در اينجا وجود دارد Vegemite است .در كوله پشتي استراليايي هايي كه به مسافرت مي روند اغلب مي توانيد ظرف حاوي Vegemite را پيدا كنيد. فقط در جنگ بين Vegemite و Marmite مداخله نكنيد. هر چند كه تقريباً همه نسبت به كيفيت بهتر Marmite آگاهند، اما بهتر است در صبحانه آنها دخالت نكنيم.
 ۱۲- صبحانه برزيلي

 آممم انتخابي از گوشت هاي لذيذ، پنيرها و نان يك صبحانه معمولي در اينجاست.
 
۱۳- صبحانه ايتاليايي


 شايد فكر كنيم، ايتاليايي ها مليتي هستند مشهور به خوردن غذاهاي سنگين. شايد هم براي خوردن يك پيتزا بزرگ پنيري براي نهار و يا يك بشقاب پاستا براي شام، ترجيح ميدهند صبحانه كمي بخورند. هرچند خوردن پيتزا و پاستا به عنوان صبحانه نيز براي آنها عادي است. در هر دو صورت ايتاليايي ها معمولاً يك فنجان كاپوچينو به همراه كروسانت را براي صبحانه ترجيح مي دهند.
 ۱۴- صبحانه ولز انگلستان

 به نظر ميرسد اين نان تست پنيري به من لبخند مي زند. Welsh Rarbit كه نام ديگر آن پنير بر روي نان تُست است بهترين و خوشمزه ترين صبحانه در ولز محسوب مي شود. حتي تماشاي حباب هاي پنير، خوشمزگي اين نان مخصوص را القا مي كند. و چه بهتر اگر به همراه سس  Worcestershire(نام يك شهر در انگلستان) خورده شود. مممممم! اما صبر كنيد. هنوز ۳۶ صبحانه ديگر هم در اين ليست هستند.
 ۱۵- صبحانه در دانمارك

 مخلفات يك صبحانه دانماركي زياد هستند. در بشقاب صبحانه دانماركي معمولا نان چاودار، پنير، كالباس، ژامبون، مغز انواع خشكبار، عسل، مربا و بعضي مواقع حتي يك ظرف كوچك شكلات پيدا خواهيد كرد. اينكه بيكن به اندازه اي كه تصور مي شد در ميان آنها طرفدار ندارد، كمي عجيب به نظر مي رسد.
 
۱۶- صبحانه فيليپيني


 چيزي كه از يك صبحانه در فيليپين انتظار داريد، بيشتر به ميوه هاي محلي اش وابسته است. انبه، براي نظم بخشيدن به دستگاه گوارش شما مناسبند. همچنين براي بالا نگه داشتن انرژي روزانه، برنج گزينه مناسبي خواهد بود، يا سوسيس هاي مخصوصي كه با نام longganisa شناخته شده هستند. برنج سرخ شده سپس با تخم مرغ، انواع گوشت و لوبيا مخلوط شده و يك صبحانه خوشمزه فيليپيني را تشكيل مي دهند.
 ۱۷- صبحانه آلاسكايي

 تركيب گوشت گوزن شمالي و تخم مرغ به همراه نوعي پنكيك، صبحانه آلاسكايي محسوب مي شود
 ۱۸- صبحانه سنتي آلمان

 سوسيس، پنير محلي و نان پخته شده تازه يك صبحانه معمولي براي آلماني ها محسوب مي شود كه با يك قهوه خوشمزه سرو مي گردند.
 
۱۹- صبحانه مشهور آمريكايي


 پنكيك ضخيم دست ساز با شهد و آلوي وحشي و ورقه هاي نازك بيكن بر روي آن صبحانه مشهور آمريكا به حساب مي آيد.
 ۲۰- صبحانه فرانسوي

 آه كروسانت و باز هم كروسانت، من عاشق كروسانت هستم. مي توانيد آنها را يا بادام خرد شده، كره، شكلات و يا خامه نوش جان كنيد. آنها هميشه خوشمزه هستند.
 ۲۱- صبحانه در هند

 در اينجا ما سيب زميني سرخ كرده با رزماري، تخم مرغ با توفوي هندي، عدس، سوسيس گياهي و موز برشته فلفلي را مي بينيم. مخلفات صبحانه در هند كاملاً به محل و منطقه اي كه در آن قرار داريد بستگي دارد. اما اگر به دنبال يك صبحانه هندي مي گرديد تقريباً چيزي شبيه به همين صبحانه و در همين رنج است.
 ۲۲- صبحانه خاص اسكاتلندي

 شايد انتظار صبحانه اي شبيه انگليسي ها و يا ايرلندي ها را داشته باشيد. اما ظاهراً دل و جگر سرخ شده گوسفند به همراه تخم مرغ، صبحانه محبوب اسكاتلندي ها به شمار مي رود.
 
۲۳- صبحانه تايلندي


 شما اين صبحانه را در سراسر تايلند و در تمامي دكه هاي آن پيدا مي كنيد. ماهي نعنايي تند و گوشت خوك تند و شيرين كه به همراه برنج سرو مي شود. داراي طعمي عالي است. همچنين اين صبحانه بسيار ارزان و در حدود ۳۰ بات هزينه دارد. صبحانه در تايلند با آن چيزي كه به عنوان نهار يا شام خورده مي شود، تفاوت چنداني نمي كند.
 ۲۴- صبحانه آرژانتيني

 صبحانه در آرژانتين معمولاً Mate (نوشيدني كه از دم كرده برگ Yerba بدست مي آيد) يا dulce de leche (نوعي كارامل مخصوص كه با شير درست مي شود) به همراه Facturas (نوعي شيريني شبيه كورسانت) را شامل مي شود.
 ۲۵- صبحانه ايرلندي

 و حالا صبحانه ايرلندي كه شامل پودينگ سفيد و نان سودا است.
 
۲۶- يك صبحانه كانادايي


 آن بخش صبحانه كه شبيه تخم مرغ است در واقع Perogie نام دارد. Perogie ها آب پز، پخته شده و يا سرخ شده هستند و از خميري مانند خمير پيراشكي كه از سيب زميني، كلم ترش، گوشت، پنير يا ميوه پر شده است، تشكيل شده اند. در كنار اين غذا نيز مقداري سوسيس و نان تست سرو شده است.
 ۲۷- صبحانه در مكزيك

 بشقاب خوش آب و رنگ بالا شامل گوشت گاو، Chilaquiles و ديگر مخلفاتي است كه در Manzanillo (يكي از شهرهاي مكزيك) خورده مي شود.Nachos، پنير و لوبيا نيز از ديگر مخلفات معمول اين صبحانه تند و خوشمزه است.
 ۲۸- صبحانه روسي

 
oladi
 صبحانه منتخب روسي است كه سرخ كردني است، تا حدودي شبيه پنكيك، درون آن نرم و لطيف و لبه هاي بيروني آن ترد است و زماني لذيذ تر مي شود كه به همراه خامه ترش، عسل، مربا يا توت تازه سرو شود.
 ۲۹- صبحانه در ويتنام

 معمولاً شامل مقداري خوراك گوشتي است كه با مخلوط سمولينا/فرني همراه مي شود. آنچه در عكس بالا مشاهده مي كنيد فرني خوك است. اين غذا تركيبي از دونات چيني، جوانه لوبيا، روده خوك پر شده از گوشت خوك چرخ كرده تند و مخلفات ديگر آن كه به هر حال كمي لذيذ تر از نان تست و مرباست.
 ۳۰- صبحانه در پرو

 
ceviche
 يك غذاي محبوب است كه در هر سه وعده غذايي يعني صبحانه، نهار و يا شام مورد استفاده قرار مي گيرد. اين غذا يك غذاي دريايي است كه از ماهي تازه ي خوابانده شده در آب مركباتي همچون ليمو و فلفل چيلي تشكيل شده است.
 ۳۱- صبحانه در بوليوي

 صبحانه بوليويايي ها، يك خوراكي به نام Saltenas را شامل مي شود كه از غذاهاي سنتي اين كشور است. اين خوردني لذيذ، معمولاً با گوشت و سبزيجات تهيه و به همراه شكر خورده مي شود.
 ۳۲- صبحانه مصري

 غذاي مردم مصر در صبحگاهان Ful Madames است. غذايي پر و پيمان كه باقلا، نخود، سير و ليموترش را شامل مي شود. اين اغذيه كه طرفداران زيادي در كشورهاي شاخ آفريقا و شبه جزيره عربستان دارد، به همراه روغن زيتون، كاين، سس، تخم مرغ آب پز و برخي سبزيجات سرو مي شود.
 ۳۳- صبحانه در ژاپن

 
توفو
، به همراه ماهي و برنج، صبحانه محبوب ژاپني ها و بسياري كشورهاي شرق و جنوب شرق آسيا به شمار مي رود. توفو پنيري مخصوص است كه از شيرسويا به دست مي آيد و يك صبحانه مقوي و نيمه سالم براي ژاپني ها است.
 ۳۴- صبحانه در چين

 در چين، صبحانه بسيار شبيه نهار و شام است! نودل، برنج، مرغ و سبزيجات سرخ شده غذاي غالب چيني ها را تشكيل مي دهد.
 ۳۵- صبحانه در مالزي

 اگر در مالزي به دنبال يك صبحانه پر طرفدار بگرديد، احتمالاً يك كاسه نودل به اضافه تخم مرغ و سبزيجات، همراه با مقادير متنابهي ادويه جات خوشمزه، چيزي است كه شما پيدا مي كنيد.
 
۳۶- صبحانه مغول


 گوشت آب پز شده و پر از چربي گوسفند، به همراه آرد، برخي لبنيات و برنج در مغولستان صبحانه به حساب مي آيد. البته در مناطق غربي اين كشور، ممكن است در وعده هاي غذايي مختلف، گوشت اسب جايگزين گوشت گوسفند شود.
 ۳۷- صبحانه در بليز

 
بليز
 (Belize)، كشوري در آمريكاي مركزي است. همسايه مكزيك و گواتمالا. غذاي محبوب مردمان اين كشور براي صبحانه، خميري مثلثي شكل به نام Fry Jack است كه در روغن سرخ مي شود. اين خمير سرخ شده را معمولاً به همراه لوبيا، تخم مرغ، مربا يا عسل صرف مي كنند.
 ۳۸- صبحانه مجارستاني

 در مجارستان، بيسكوئيتي سنتي به نام Pog�csa، غذايي ثابت و محبوب براي صبحانه محسوب مي شود.
 ۳۹- صبحانه كُره اي

 به مانند مردمان چين، صبحانه در كره هم شباهت زيادي به نهار و شام دارد. يك بشقاب كوچك كيمچي، يك كاسه برنج و يك كاسه سوپ سبزيجات معمولاً غذايي است كه بين مردم اين سرزمين از محبوبيت برخوردار است.
 ۴۰- صبحانه پاكستاني

 ناني روغني به نام Aloo Paratha كه از محبوبيت ويژه اي برخوردار است، در پاكستان يكي از غذاهاي غالب براي صبحانه است. خمير اين نان به همراه سبزيجات آماده و در ماهي تابه سرخ مي شود. اين نان به همراه ترشي، ادويه جات و سس هاي تند سرو مي شود و برخي اوقات نيز به همراه چاي آن را تناول مي كنند.
 ۴۱- صبحانه در استوني

 اين صبحانه شامل نان گندم كه روي آن پنير و كشك ماليده شده است، مي باشد كه در زبان محلي به نان توست كرمي نيز مشهور است.
 ۴۲- صبحانه در اُردن

 اين صبحانه داراي تنوع بالايي است كه شامل فلافل، روغن زيتون، سوسيس گوشت بره، كره و مربا و گوشت گاو مي باشد.
 
۴۳- صبحانه در ونزوئلا


 اين خوراك تركيبي از پنير تازه، گوشت قيمه و انواع حبوبات و لوبيا مي باشد.
 ۴۴- صبحانه در كلمبيا

 در كلمبيا، شير، پيازچه يا تره فرنگي و پنير، صبحانه محبوب مردم را تشكيل شده است.
 ۴۵- صبحانه در غنا

 صبحانه محبوب و رايج در اين كشور آفريقايي واكي مي باشد كه اساسا از برنج پخته شده به همراه حبوبات تشكيل مي شود.
 ۴۶- صبحانه در اوگاندا

 صبحانه رايج در اوگاندا خوراكي معروف به كاتوگو مي باشد كه تركيبي از موز سبز پخته شده مخلوط با گوشت گاو يا سس سبزيجات است.
 
۴۷- صبحانه در باهاما


 براي تهيه اين خوراك، ذرت پوست كنده پخته شده با شير يا آب و يا ذرت معمولي را با آب در حال جوش مخلوط مي كنند تا به شكل فرني در بيايد. رواج اين صبحانه به زمان برده داري برمي گردد كه همه برده ها ناچار به خوردن اين غذا بوده اند. امروزه ميگو و گوشت نيز به اين فرني اضافه مي شود.
 ۴۸- صبحانه در كاستاريكا

 گالوپينتو صبحانه رايج و استاندارد در كاستاريكا مي باشد كه از لوبياي سياه، نوعي كرم ترش، سالسالا و نان ذرت مكزيكي تشكيل شده است. اهالي كاستاريكا معمولا مقداري آووكادو و بارهنگ رسيده سرخ شده يا گوشت سرد هم در كنار اين صبحانه ميل مي كنند.
 ۴۹- صبحانه در جمهوري دومينيكن

 اين صبحانه كه به مانگيو معروف است از بارهنگ جوشيده شده با كره، سوسيس، پنير و تخم مرغ تشكيل شده است. اين صبحانه را با يك فنجان شكلات داغ ميل مي نمايند.
 ۵۰- صبحانه تركي

 يك صبحانه كامل تركي شامل چند نوع پنير، كره، زيتون، گوجه فرنگي، خيار، مربا، عسل و گوشت ادويه دار مي باشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۵:۰۱ توسط:sana موضوع:

زوجي عاشق كه 35 سال است مثل هم لباس ميپوشند!

نانسي و دونالد فيدرستون زوجي هستند كه در طول زندگي مشترك ۳۵ ساله خود، هر روز مثل هم لباس پوشيده اند. خانم فيدرستون كه به حرفه خياطي مشغول است، تاكنون ۶۰۰ جفت لباس يك شكل براي خود و همسرش دوخته است.

او ميگويد: "ما با اين كار ميخواهيم نهايت نزديكيمان به يكديگر را نشان دهيم. بعضي اوقات كه همسرم براي كار به خارج از شهر ميرود، با هم تماس مي گيريم و توافق ميكنيم كه چه لباسي بپوشيم." به گفته آقاي فيدرستون، اين زوج در اولين روز ملاقاتشان با يكديگر ازدواج كردند و طي اين ۳۵ سال، زندگي بسيار خوبي را با هم گذرانده اند.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۴:۴۵ توسط:sana موضوع:

در چه ماهي بايد متولد مي شديد؟ (تست جالب)

در چه ماهي بايد متولد مي شديد؟ (تست جالب)

اين تست را بادقت جواب دهيد و گزينه هايي كه انتخاب ميكنيد اعداد مقابلشان را باهم جمع كنيد تا در آخر معلوم شود شما در چه ماهي بايد متولد ميشديد

۱- آيا خود را فردي خودكاو و درونگر تلقي ميكنيد؟


الف) بله قطعا(۳) ب) گاهي اوقات(۲) ج) خير به هيچ وجه (۱)


۲- چگونه با تغييرات مواجه ميشويد؟


الف) به پيشواز و استقبال آنها ميرويد(۳)


ب) به خوبي خود را با آنها سازگار و هماهنگ ميكنيد(۲)


ج) تا جاي ممكن از آنها فرار ميكنيد(۱)

۳- از كجا ، بيشترين قدرت احساسي تان را دريافت ميكنيد؟


الف) از درون خود (۲) ب) از محيط اطرافتان(۱)

۴- آيا به جزييات اهميت زيادي ميدهيد و به اصطلاح مو را از ماست بيرون ميكشيد؟


الف) بله(۳) ب) تا حدي( ۲) ج) خير (۱)


۵- آيا در قبال ارتباطهايتان احساس تعهد و مسئوليت ميكنيد؟


الف) بله (۳) ب) گاهي اوقات(۲) ج) خير (۱)


۶- كدام يك از گزينههاي زير بهتر از همه خصوصيات شما را توصيف ميكند؟


الف) پرشور، مشتاق، پر حرارت و سرشار از انرژي (۳)ب) با ثبات، پيگير، منطقي و اهل عمل(۴)


ج) عاطفي و روشنفكر(۲)


د) حساس، تحريك ذير و شهوتي(۱)

۷- آيا خود را فردي كاري و فعال تلقي ميكنيد؟


الف) بله كاملا(۳) ب)تا حدي(۲) ج) خير اصلا (۱)

۸- آيا در زمينه خرج كردن پول، خوب و حساب شده عمل ميكنيد؟


الف) بله كاملا(۳) ب)تا حدي(۲) ج) خير اصلا (۱)

۹- آيا خود را فردي مبتكر و خلاق تلقي ميكنيد؟


الف) بله كاملا(۳) ب)تا حدي(۲) ج) خير اصلا (۱)


۱۰- آيا فردي جسور و بي پروا هستيد؟


الف) بله (۳) ب) گاهي اوقات(۲) ج) خير (۱)


۱۱- آيا خود را فردي لذت طلب تلقي ميكنيد؟


الف) بله كاملا(۳) ب)تا حدي(۲) ج) خير اصلا (۱)


۱۲- آيا فردي كمال گرا هستيد؟


الف) بله (۲) ب) خير (۱)


۱۳- آيا احساسات و عواطف خود را بروز ميدهيد؟


الف ) بله هميشه(۳) ب) گاهي اوقات (۲) ج) خير اصلا (۱)

۱۴- اطرافيانتان شما را چگونه توصيف ميكنند؟


الف) فردي واقع نگر (۲) ب) فردي آرمانگرا (۱)


۱۵- در يك مهماني معمولا:


الف) به پذيرايي از ديگران ميپردازيد (۶)


ب) با گفتن لطيفه ديگران را به خنده وا ميداريد(۵)


ج) در كنار دوستان يا خويشاوندان مينشينيد و سخت سرگرم گپ زدن با آنها ميشويد (۴)

د) خاطرات شيرين و جالبتان را براي ديگران تعريف مي كنيد (۳)


ل) با همه سر صحبت را باز ميكنيد و هر چند دقيقه يك بار كنار فرد جديدي مينشينيد(۷)


م) در گوشهاي دنج مينشينيد و در سكوت و تنهايي رفتار ديگران را زير نظر ميگيريد(۱)


ي) براي مهمانان ميوه پوست ميكنيد و توجه همه را به خود جلب ميكنيد (۲)
نتيجه تست


اگر نتيجه تست به دست آمده با هر كدام از گزينههاي زير مطابقت داشت، شما بايد در آن ماه خاص متولد ميشديد چرا كه خصوصيات تان بيشتر با ويژگي هاي منحصر به فرد آن برج سازگار است و اگر نتيجه تست با ماه تولدتان يكي باشد، قطعا شرايط خاص رديف بودن سيارهها و وضعيت كره ماه در هنگام تولدتان مناسب بوده استاگر امتيازتان بين ۱۵ تا ۱۷ است: شما ميبايست در ماه اسفند متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۱۸ تا ۲۰ است: شما ميبايست در ماه بهمن متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۲۱ تا ۲۳ است: شما ميبايست در ماه دي متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۲۴ تا ۲۶ است: شما ميبايست در ماه آذر متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۲۷ تا ۲۹ است: شما ميبايست در ماه آبان متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۳۰ تا ۳۲ است: شما ميبايست در ماه مهر متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۳۳ تا ۳۵ است: شما ميبايست در ماه شهريور متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۳۶ تا ۳۸ است: شما ميبايست در ماه مرداد متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۳۹ تا ۴۱ است: شما ميبايست در ماه تير متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۴۲ تا ۴۴ است: شما ميبايست در ماه خرداد متولد ميشديد


اگر امتيازتان بين ۴۵ تا ۴۶ است: شما ميبايست در ماه ارديبهشت متولد ميشديد


اگر امتيازتان ۴۷ است: شما ميبايست در ماه فروردين متولد ميشديدبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۴:۳۲ توسط:sana موضوع:

بياين بگين معني اسم شما چيه

برو بچ سيلوم بلك خخخخخخخخخخخخ
بياين بگين معني اسم شما چيه

خب اينم يه بازيه

اصن مگه چيه

بدويين بياين
a= نعمت خداb = عشق همه


c = معصوم


d = بااستعداد

e = خوب اما شكننده


f = احساسي براي ديگران

g = منطقي

h = آرام


i = مودب


j = لذت بردني از زندگي

k = قابل عاشق شدن

l = بامزه

m = عالي

n = مغرور

o = ورزشكار

p = خنده رو

q = باحال

r = غيرقابل پيش بيني

s = بااحساس

t = خالص و حقيقي

u = سودمند و باهوش

v = عصباني

w = بي خيال

x = نابغه

y = لذت بردني


z = خوش مشرب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۴:۲۱ توسط:sana موضوع:

مردمـك چشـم جانداران از نـزديـك!


 
 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۴:۱۰ توسط:sana موضوع:

حسن روحاني

«حسن فريدون روحاني» 21 آبان 1327 در سرخه از توابع استان سمنان ديده به جهان گشود؛ وي تحصيلات ابتدايي را در شهرستان محل تولدش گذراند و تحصيلات حوزوي را از سال 39 در حوزه علميه صادقيه سمنان آغاز كرد.
 


او در سال 1340 وارد حوزه علميه قم شد و از محضر اساتيدي چون حضرات آيات سيد محمد محقق داماد، شيخ مرتضي حائري، سيد محمدرضا گلپايگاني، محمد فاضل لنكراني، شيخ محمد شاه‌آبادي و سلطاني بهره برد.
 

روحاني همزمان در سال 1348 به دانشگاه تهران راه يافت و در سال 1351 دانشنامه ليسانس خود را در مقطع كارشناسي در رشته حقوق قضايي اخذ كرد.

 

وي با ادامه تحصيل در انگليس مدرك كارشناسي ارشد (M.Phil) در رشته حقوق عمومي و دانشنامه دكتري (Ph.D) در رشته حقوق اساسي را از دانشگاه كلدونيان گلاسكو دريافت كرد و با كسب پروانه وكالت از كانون وكلا در سال 86، وكيل پايه يك دادگستري شد.
 

حسن روحاني فعاليت سياسي خود عليه رژيم ستمشاهي را از دوران جواني آغاز كرد؛ عمده فعاليت‌هاي وي در همراهي با نهضت امام خميني (ره)، سفرهاي تبليغاتي و سخنراني عليه رژيم پهلوي از سال 44 و نتيجه آن حبس و ممنوع‌المنبري بود.

 

وي در آبان 1356 در مراسم بزرگداشت شهادت مصطفي خميني در مسجد ارك تهران براي نخستين بار لقب «امام» را براي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران به كار برد و پس از آنكه تحت تعقيب ساواك قرار گرفت، به توصيه شهيد بهشتي و استاد مطهري از كشور خارج شد و مدتي نيز آن‌سوي مرزها به سخنراني و تبليغ براي دانشجويان خارج از كشور پرداخت و پس از تبعيد حضرت امام (ره) به فرانسه، به جمع ياران همراه ايشان پيوست.
 

حسن روحاني پس از پيروزي انقلاب اسلامي در اولين اقدام در سال 58، به ساماندهي وضعيت ارتش و پادگان‌هاي نظامي پرداخت و در سال 59 رداي نمايندگي ملت در مجلس شوراي اسلامي را بر تن كرد و پنج دوره قانونگذاري (به مدت 20 ‌سال) را در كارنامه خود ثبت كرد.

 

عضويت و رياست شوراي سرپرستي سازمان صدا و سيما از سال 1359 تا سال 1362 از ديگر مسئوليت‌هاي وي در دوران پس از انقلاب بوده است.
 

روحاني در دوران جنگ تحميلي مسئوليت‏هاي متعددي از جمله عضويت در شورايعالي دفاع، عضويت در شورايعالي پشتيباني جنگ، معاونت فرماندهي جنگ، رياست ستاد قرارگاه مركزي خاتم‌الانبياء و فرماندهي پدافند هوايي كل كشور را برعهده داشت و بين سال‌هاي 1367 تا 1368 نيز به معاونت جانشين فرماندهي كل قوا منصوب شد.

 

وي به پاس سال‌ها حضور در مسئوليت‌هاي مختلف در دوران دفاع مقدس، از سوي مقام معظم رهبري مفتخر به دريافت نشان درجه دو فتح و نشان درجه يك نصر شد.
 

روحاني پس از بازنگري قانون ‏اساسي جمهوري اسلامي ايران و تشكيل نهاد شورايعالي امنيت ملي سمت نمايندگي مقام معظم رهبري در اين شورا را بر عهده گرفت و 13 سال نيز به عنوان مشاور امنيت ملي رؤساي جمهور سابق انجام وظيفه كرده است.

 

وي از سال 1370 به عضويت مجمع تشخيص مصلحت نظام درآمد و تاكنون نيز در اين سمت فعاليت دارد و علاوه بر رياست كميسيون سياسي و امنيتي و دفاعي مجمع، رياست مركز تحقيقات استراتژيك اين نهاد نيز بر عهده اوست.
 


حسن روحاني در انتخابات ميان‏دوره‏اي سومين دوره مجلس خبرگان رهبري در 29 بهمن 1378 از حوزه انتخابيه استان سمنان به نمايندگي مجلس خبرگان رهبري انتخاب شد و در سال 1385 نيز از استان تهران به اين مجلس راه يافت و در حال حاضر رياست كميسيون سياسي و اجتماعي اين مجلس را بر عهده دارد.
 


اگر چه روحاني به صورت همزمان به فعاليت‌هاي علمي اشتغال داشته، اما حضور مستمر وي در دانشگاه، موجب دوري او از مسئوليت‌هاي كليدي نبوده و روحاني با تصدي 16 ساله مسئوليت دبيرخانه شورايعالي امنيت ملي در يكي از حساس ترين مقاطع تاريخي مسئوليت پرونده هسته‌اي كشورمان را بر عهده داشت.
 

 
نماز حسن روحاني پشت سر رهبر كبير انقلاب(نفر دوم از چپ)؛ مكان و زمان نامعلوم است.


 
 
حسن روحاني در نخستين سال هاي پس از انقلاب


 
 
حسن روحاني در كنار هاشمي رفسنجاني در جبهه


 


 
نماز حسن روحاني پشت سر هاشمي رفسنجاني در جبهه


 
 
حسن روحاني همراه با هاشمي رفسنجاني در جبهه


 
 
حسن روحاني و هاشمي رفسنجاني در جبهه


 
 
حسن روحاني در كنار هاشمي رفسنجاني در ساله اي جنگ


 
 
عكس يادگاري حسن روحاني و هاشمي رفسنجاني در سال هاي جنگ


 
 
حسن روحاني در كنار آيت الله هاشمي در محضر رهبر انقلاب


 
 
حسن روحاني و سيد محمد خاتمي در ديدار با وزراي سه كشور اروپايي پيرامون مسئله هسته اي


 
 

 
حسن روحاني در كنار "جك استرا" وزير خارجه پيشين انگليس پس از ملاقت پيرامون مسئله هسته اي ايران


 
 
ملاقات حسن روحاني با ولاديمير پوتين پيرامون پرونده هسته اي


 
 
حسن روحاني در نشست ايران و سه كشور اروپايي پيرامون پرونده هسته اي ايران


 
 
حسن روحاني در نشست ايران و سه كشور اروپايي پيرامون پرونده هسته اي ايران

 


 
 
حسن روحاني در ديدار با يكي از مقامات كشورهاي عربي


 
 
حسن روحاني در ديدار با محمد البرادعي دبير كل وقت آژانس هسته اي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۴:۰۰ توسط:sana موضوع:

ماجراجويي هاي يك نوزاد 5 روزه!

Anna Eftimie و همسرش صاحب معتبر ترين استوديو عكس كودك در كاليفرنيا هستند كه سالانه جوايز بين المللي متعددي نيز بابت خلاقيت خود در عكاسي از كودكان دريافت ميكنند. در مجموعه عكس هاي زير سرگشت يك نوزاد 5 روزه با استفاده از يك تخته سياه و گچ و كمي خلاقيت به تصوير كشيده شده است.
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۳:۴۹ توسط:sana موضوع:

تجـربه فرست كلاس با هواپيمايي لوفتـانـزا

اگر جزو انسان هاي پولدار باشيد ميتوانيد تجربيات جالبي را در سراسر دنيا تجربه كنيد. يكي از اين موارد تجربه ها ، استفاده از سرويس هاي ويژه آدم هاي متشخص و پولدار است. رزرو صندلي هاي فرست كلاس در هواپيما يك نمونه ساده از اين موارد است.

شركت هواپيمايي لوفتانزا امكانات بي نظيري براي چنين مسافراني در نظر گرفته است. ترمينال ويژه ، نوشيدني هاي رايگان، حمل تا هواپيما با پورشه ، گشت ويژه در فرودگاه و نمايش هواپيما هاي استثنايي 747 صندلي هاي راحت همراه با تخت خواب و پذيرايي ايده آل جزو مواردي است كه از آن برخوردار خواهيد شد. لوفتانزا شركت هواپيمايي آلمان است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۳:۳۸ توسط:sana موضوع:

جملاتي انرژي بخش در رابطه با خدا

دلت كه گرفت ، ديگر منت زمين را نكش
راه آسمان باز است ، پر بكش
او هميشه آغوشش باز است ، نگفته تو را ميخواند ؟
اگر هيچكس نيست ، خدا كه هست . . .

.
.
خوشا آن بنده با عهد و پيوند / كه دارد بازگشتي با خداوند
به كام خويش اگر چندي رود راه / چو باز آيد نياز آرد به درگاه . . .

.
.

.
اون لبخندي كه براي پنهان كردن دردت ميزني ، لبخند خداست به بنده اش
اون لبخندي هم كه پشتش خدا باشه ، تمام مشكلاتو حل ميكنه . . .

.
.

.
خدا تلفن ندارد ، اما من با او صحبت ميكنم
فيسبوك ندارد ، اما من دوست او هستم
توييتر ندارد ، اما من او را دنبال ميكنم . . .

.
.

.
با خدا دعوا كردم باهم قهر كرديم فكر كردم ديگه دوسم نداره
رفتم تو رختخواب چند قطره اشك ريختم و خوابم برد
صبح كه بيدار شدم مامانم گفت نميدوني از ديشب تا صبح چه باروني ميومد . . .

.
.

.
تمام خوبي ها را برايت آرزو مي كنم ، نه خوشي ها را
زيرا خوشي آن است كه تو مي خواهي
و خوبي آن است كه خدا براي تو مي خواهد . . .

.
.

.
نيايش يعضي از ما ادم ها با خدا
و درخواست از او براي حضور در زندگيمان
مانند شيطنت بچه هايي است كه در مي زنند

و…..
فرار مي كنند

.
.

.
زمانبندي خدا بي نظير است ، نه هيچگاه دير نه هيچگاه زود
كمي بردباري مي طلبد و ايمان بسيار ، اما ارزش انتظار را دارد . . .

.
.

.
يكي از فرق هاي انسان با خدا اين است كه انسان تمام خوبيها را با يك بدي فراموش ميكند
ولي خدا تمام بديها را با يك خوبي فراموش ميكند . . .

.
.

.
قربون خداي بزرگم برم كه اگه خطا كنم
نهايت قهرش بين دو اذانه
دوباره صدام ميكنه ، خدا عشق است . . .
.
دوست خدا بودن يونيفورم نمي خواهد ، فقط يه دل پاك و زلال كافيست . . .
.

.
.
ﻫﻤﻴــــﺸﻪ ﺳــﺮﻡ “ﺑﺎﻻﺳــﺖ†، ﭼــﻮﻥ ﺑــﺎﻻ ﺳــﺮﻡ “ﺧﺪﺍﺳــﺖâ€

.
.

.
گرفتار آن دردم كه تو درمان آني ، بنده آن ثنايم كه تو سزاي آني . . .

.
.

.
خداوندا
دنياي آشفته ي درونم را كه تنها از نگاه تو پيداست ، با لالايي مهربان خود ، آرام كن
تا وجود داشتن و بودن را به زيبايي احساس كنم . . .

.
.

.
پروردگارا
بيشتر مي جوئيم و كمتر مي يابيم
وقتي تو را در نظر نداريم . . .

.
.

.
ميگن شبا فرشته ها
از آرزوي آدما
قصه ميگن واسه خدا
خدا كنه همين حالا
روياي تو هرچي باشه
گفته بشه پيش خدا

.
.

.
هر صبح پلكهايت فصل جديدي از زندگي را ورق مي زند
سطر اول هميشه اين است : خدا هميشه با ماست . . .
پس دوست عزيز بخوانش با لبخند

.
.
پروردگارا . . .
مهارت مراقبت از آنچه را كه به ما بخشيده اي
در قلبمان بكار زيرا ما در از دست دادن استاد شده ايم . . .

.
.

.
جواب آزمايش الهي مون ، درست در نمياد
اگر عمري از حرام و لقمه اش ناشتا نباشيم . . .

.
.

.
شك دارم كه خالق دانه هاي انار
زندگي مرا بي نظم چيده باشد . . .

.
.

.
از خدا برگشتگان را كار چندان سخت نيست
سخت كار ما بُوَد كز ما خدا برگشته است . . .

.
.

.
الهي
همنشين از همنشين رنگ مي گيرد، خوشا آنكه با تو همنشين است . . .

.
.

.
خدايا تو ميداني آنچه را كه من نميدانم
در دانستن تو آرامشيست و در ندانستن من تلاطمها
تو خود با آرامشت تلاطمم را آرام ساز . . .

.
.

.
به خاطر بسپاريم كه
همراهي خدا با انسان مثل نفس كشيدن است
آرام، بي صدا، هميشگي . . .

.
.
الهــــي
چون در تــــو نگريـم شاهيـــم و تــــاج برســـر
وچون به خــــود نگيريـم، خاكيــــم و خاك برســــر . . .

.
.

.
وقتي چشم اميدتان به خدا باشد و باور و ايمان قوي داشته باشيد:
هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه راست نباشد
هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه پيش نيايد
هيچ چيز آنقدر عجيب نيست كه دير نپايد . . .

.
.

.
ﺷﻌﺎﻉ ﻣﻬﺮﺑﺎﻧﻴﺖ ﺭا ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻭﺯ ﺯﻳﺎﺩ ﻛﻦ ، ﺁﻧﻘﺪﺭ ﻛﻪ ﺭﻭﺯﻱ ﺑﺘﻮاﻧﻲ ﻫﻤﻪ ﺭا ﺩﺭ ﺁﻥ ﺟﺎ ﺩﻫﻲ
ﺁﻥ ﻭﻗﺖ ﺗﺎ ﺧﺪا ﻓﺎﺻﻠﻪاﻱ ﻧﻴﺴﺖ . . .

.
.

.
خدايا
خواستم بگويم تنهايم
اما نگاه خندانت مرا شرمگين كرد
چه كسي بهتر از تو

.
.

.
كار خدا نشد ندارد ، او خوب مي داند چطور در و تخته را به هم جور كند
خواسته هايت را به او بسپار ، او حتما راهي براي رسيدن ، به تو نشان خواهد داد . . .

.
.

.
خدايا مرا ببخش
كه همواره در گرفتاري هايم ؛ دنيا را از تو خواسته ام
الهي دستاني عطا كن كه تو را برايم از تو بخواهد . . .

.
.

.
خدايا به تنهاييت قسم ، ما را به انچه كه قسمتمان نيست عادت نده

.
.

.
زَهر است عطاي خلق هرچندكه دواباشد
حاجت ازكي طلبي جايي كه خداباشد . . .

.
.

.
خدايا شكرت كه مرا از تمام وابستگي ها مي رهاني و ترس از دست دادن را از من دور كردي
و چنان روحم را بزرگ كردي كه دلبسته باشم نه وابسته . . .

.
.
وقت دعا خجالت نكش ، نگو من گناهكارم و صدامو نــميشنوه
اونـي كه اون بالاست بيشتر از اوني كه تو فكر ميكني هــــواتـو داره . . .

.
.

.
آرامش چيست؟ نگاه به گذشته و شكر خدا
نگاه به آينده و اعتماد به خدا
نگاه به اطراف و جستجوي خدا
نگاه به درون و ديدن خدا
لحظه تان سرشار از بوي خدا!

.
.

.
شك نكن
درست در لحظه ي آخر ، در اوج توكل و در نهايت تاريكي
نوري نمايان مي شود ، معجزه اي رخ مي دهد
خدا از راه مي رسد . . .

.
.

.
روزهايي بدي در زندگي آدم مي رسد، كه هيچ كسي حتي نمي پرسد
“خوبي؟ “
براي چنين روزهاي بدي، نياز به يگانه مهربانِ دلسوزي داري
به شرطي كه در روزهاي خوب فراموشش نكرده باشي و نامش چه زيباست. . .

“خداâ€


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۱۳:۲۸ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم