بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

خانوماي ايراني همه ملكه هستن ...

يه روﺯ ﯾﻪ ﭘﺴﺮ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﻣﯿﺎﺩ ﺑﺎ ﻃﻌﻨﻪ ﺑه
ﯾﻚ ﭘﺴﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻣﯿﮕﻪ:
ﭼﺮﺍ ﺧﺎﻧﻮﻣﺎﺗﻮﻥ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻦ ﺑﺎ ﻣﺮﺩﺍ ﺩﺳﺖ
ﺑﺪﻥ ﯾﺎ ﻟﻤﺴﺸﻮﻥ ﻛﻨﻦ؟؟؟؟
ﯾﻌﻨﯽ ﻣﺮﺩﺍﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺍﯾﻨﻘﺪﺭ ﺷﻬﻮﺕ ﭘﺮﺳﺘﻦ
ﻛﻪ ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻦ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺭﻭ ﮐﻨﺘﺮﻝ
ﻛﻨﻦ؟؟.....
ﭘﺴﺮﻩ ﻟﺒﺨﻨﺪﯼ ﻣﯿﺰﻧﻪ ﻭ ﻣﯿﮕﻪ:
ﻣﻠﻜﻪ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ ﻣﯿﺘﻮﻧﻪ ﺑﺎ ﻫﺮ ﻣﺮﺩﯼ ﺩﺳﺖ
ﺑﺪﻩ؟ ﻭ ﻫﺮ ﻣﺮﺩﯼ ﻣﻠﻜﻪ ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻧﻮ ﻟﻤﺲ
ﻛﻨﻪ؟!
ﭘﺴﺮﻩ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺑﺎ ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ ﻣﯿﮕﻪ... : ﻧﻪ!
ﻣﮕﻪ ﻓﺮﺩ ﻋﺎﺩﯾﻪ؟!! ﻓﻘﻂ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺧﺎﺻﯽ
ﻣﯿﺘﻮﻥ ﺑﺎ ﺍﯾﺸﻮﻥ ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎﺷﻦ!!!
ﭘﺴﺮ ﻣﯿﮕﻪ: ﺧﺎﻧﻮﻣﺎﯼ ﻣﺎ ﻫﻤﻪ ﻣﻠﻜﻪ
ﻫﺴﺘﻦ...


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۳:۳۸ توسط:sana موضوع:

براي سلامتي هرچه زودتر كودكان معصوم بگو آمين

گاهي خسته ميشود...خسته از سرنگ هاي بي رحم هميشگي
خسته از انتظار برروي تخت
خسته از تهوع هاي بي وقت....خسته از نگاه ديگران
خسته از جمله تكراري " خدايا شفاش بده"
خسته از اينكه صداي بازي بچه ها هميشه آنسوي پنجره است.
گاهي با خود ميگويد." كي تمام ميشود"..
بدون اينكه معني تمام برايش معلوم باشد
خــــدايا....
هنوز به تو اميدوار است.. وهنوز از اين اميد خسته نشده!!!
به فكرش باش بي گناهترين است...
براي سلامتي هرچه زودتر كودكان معصوم بگو آمين

آپلود <a href=عكس رايگان و دائمي" />


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۳:۲۶ توسط:sana موضوع:

خوابي رويايي روي بالش نوري+عكس

نقل قول:
خوابي رويايي روي بالش نوري/عكس


جديدا بالش نوري طراحي شده كه داراي سطحي منعطف است و خوابي لذت بخش را براي شما به ارمغان مي آورد. اين بالش با اين قابليت روشن كردن اتاق را ماند يك چراغ خواب دارد اما به هيچ وجه شكننده نيست.
آفتاب: در واقع حس نرم يا سخت بودن نور را رنگ آن منتقل مي كند ما در محيط اتاق نياز به نور گرم داريم تا خوابي با آرامش داشته باشيم.

جديدا بالش نوري طراحي شده كه داراي سطحي منعطف است و خوابي لذت بخش را براي شما به ارمغان مي آورد. اين بالش با اين قابليت روشن كردن اتاق را ماند يك چراغ خواب دارد اما به هيچ وجه شكننده نيست.به گزارش باشگاه خبرنگاران،در ساخت اين لامپ نرم به نكات پزشكي هم توجه شده و خصوصيات آن با يك متخصص ماموگرافي چك شده تا خطراتي براي افراد نداشته باشد و همچنين فضاي اتاق را به ميزان لازم روشن نگه دارد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۳:۱۵ توسط:sana موضوع:

حلزونها، باهوش‌تر از تصورات پيشين

حلزونها، باهوش‌تر از تصورات پيشين


حلزونها از شهرت خوبي برخوردار نيستند و در كنار كندي و لزج بودنشان، در تمدنهاي باستاني از آن به عنوان نمادي براي نمايش دادن شيطاني بودن افراد استفاده مي‌شده است.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اكنون دانشمندان دانشگاه اكستر نشان داده‌اند كه اين موجودات ممكن است باهوشتر، كاردان‌تر و جالبتر از تصورات پيشين باشند.

اين محققان رفتارهاي 450 حلزون باغچه را بررسي و حركات آنها را با استفاده از چراغهاي ال‌اي‌دي متصل به صدفشان، رنگهاي فرابنفش و عكاسي زمان گذر ثبت كردند.


آنها دريافتند كه اين موجودات مي‌توانند طول يك باغچه متوسط را در يك شب پيموده و به سرعت يك متر در ساعت برسند و همچنين بر روي مايع لزج ساير حلزون‌ها به عنوان راهي براي صرفه‌جويي در انرژي بلغزند.

اين يافته‌ها نشان داده كه چگونه حلزونها مي‌توانند فواصلي تا 25 متر را در يك دوره 24 ساعته طي كنند و به دنبال مناطق سرپناه مانند علفهاي بلند، درختان يا اجسامي مانند اسباب‌بازي سگها كه در طول شب در باغچه مانده‌اند، مي‌گردند.

اين محققان همچنين دريافتند كه حلزونها به شكل كارواني حركت كرده و بر روي ماده لزج ساير حلزون‌ها براي صرفه‌جويي در انرژي سر مي‌خورند.

تصور مي‌شود كه يك حلزون مي‌تواند تا 30 درصد از انرژي خود را فقط طي توليد ماده لزج مصرف كند.

اين پژوهش به عنوان منبعي براي صاحبان سگها انجام شده كه حيواناتشان در معرض انگل مرگبار كرم ريه موسوم به Angiostrongylus vasorum هستند كه توسط حلزونها منتشر مي‌شود.

تعداد حلزونها در سالهاي اخير به دليل آب‌وهواي مرطوب و شرايط مطلوب توليدمثل افزايش چشمگيري داشته و در سال گذشته انجمن باغباني سلطنتي 50 درصد افزايش در تعداد حلزون‌ها را گزارش كرده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۳:۰۴ توسط:sana موضوع:

پرواز آزمايشي محدود تاكسي فضايي جديد ناسا

پرواز آزمايشي محدود تاكسي فضايي جديد ناسا


دانشمندان براي آزمايش رايانه پروازي و تجهيزات ناوبري فضاپيماي دريم‌چيسر، آن را توسط يك بالگرد به پرواز درآوردند.

به گزارش سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين آزمايش انتقال محدود به منظور آماده‌سازي براي اولين پرواز بدون كمك اين فضاپيما در پائيز سال جاري با موفقيت در كاليفرنيا انجام شد.

اين آزمايش كه در آن خلبانان براي اولين بار يك خودروي كاملا كاربردي دريم‌چيسر را در هوا شناور كرده بودند، دو ساعت به طول انجاميد و فضاپيما در آينده در همين مسير بطور مستقل پرواز خواهد كرد.

اين فضاپيماي جديد قرار است بر روي موشك اطلس پنج ناسا براي انتقال فضانوردان اين سازمان به ايستگاه فضايي بين‌المللي و بالعكس به پرواز درآيد.


يك بالگرد جرثقيل هوايي اريكسون نسخه آزمايشي خودروي پروازي دريم‌چيسر را از زمين بلند كرده و در مسافت نزديك به پنج كيلومتر بر روي يك بستر درياچه خشك در پايگاه نيروي هوايي ادواردز با حداكثر ارتفاع 3.7 كيلومتر به پرواز درآورد.

به گفته ناسا، اين فضاپيما پس از طي اين مسير مشخص، در آزمايشات پرواز و فرود آينده در درايدن پرواز خواهد كرد.

رايانه پروازي در كنار سيستمهاي هدايتگر، ناوبري و كنترل دريم‌چيسر در طول اين پرواز آزمايش شده و ارابه فرود و موازنه دماغه و بال هواپيما به كار گرفته شدند.

اين دومين آزمايش انتقال محدود خودروي پروازي دريم‌چيسر بوده كه توسط شركت سيرا نوادا انجام شده است.

داده‌هاي بدست آمده از اين آزمايش به ارائه اطلاعات ارزشمند در مورد سخت‌افزار و عمليات زميني فضاپيما خواهد پرداخت كه زمينه را براي آزمايشات پرواز آزاد آن در پائيز امسال هموار خواهد كرد.

پيش از اين آزمايش، سيستمهاي ترمز و فرود دريم‌چيسر طي آزمايشات يدكش زميني در سرعتهاي بالا بررسي شد و مهندسان شركت سيرانوادا همچنين رايانه و سيستمهاي نرم‌افزار فضاپيما به همراه تجهيزات و فرمان را آزمايش كردند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۵۳ توسط:sana موضوع:

جرمي كه سيارات و غول‌هاي گازي در منظومه شمسي اشغال كرده‌اند+تصاوير

جرمي كه سيارات و غول‌هاي گازي در منظومه شمسي اشغال كرده‌اند+تصاوير


«فيليپ دتمر» انيميشني را طراحي كرده كه ميزان جرمي كه سيارات و خورشيد در منظومه شمسي اشغال كرده‌اند را به نمايش مي‌گذارد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان (ايسنا)، زمين يكي از چهار سياره خاكي (سيارات جامد و فلز محور) است و غول‌هاي گازي از قبيل عطارد، ناهيد و مريخ نيز در اين سيستم خورشيدي به چشم مي‌خورند.

انيميشن ارائه‌شده نشان مي‌دهد سيارات خاكي به همراه يكديگر كسر كوچكي از جرم منظومه شمسي را به خود اختصاص داده‌اند.

در اين گرافيك زمين در مقايسه با غولي چون ژوپيتر ريز به نظر مي‌رسد و عجيب‌تر از آن مقايسه جرم خورشيد با مابقي منظومه شمسي است.

انتهاي پيام


مقايسه جرمي كه سيارات خاكي و غول‌هاي گازي اشغال كرده‌اندجرمي كه خورشيد در منظومه شمسي اشغال كرده است


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۴۳ توسط:sana موضوع:

ديالوگ هاي سينماي ايران وجهان

سگ كشي - بهرام بيضايي

تو اين دنيا از يه نفر كه معذرت ميخواي، بقيه واميستن تو صف...لورل و هاردي

هاردي : فردا دم آفتاب اعداممون مي كنن.
لورل : كاش فردا هوا ابري باشه...ضيافت - مسعود كيميايي

پولداري كه واست بي*كسيو صاف و صوف نمي*كنه مؤمن. اون كسي كه واست كسي باشه اين*ور بي*پوليته. اصلاً خودپولداريه كه برات كس نمي*ذاره. اون كسي كه رفيق پولداريت باشه، ناكسه.

سلامتي سه تن ... ناموس و رفيق و وطن ... سلامتي سه كس ... زنداني و سرباز و بي كس ... سلامتي آزادي ... سلامتي زندوني هاي بي ملاقات ....قيصر - بهروز وثوق

كي واسه من يه نخود مردونگي رو كرد كه من واسش يه خروار رو كنم؟
(خانه اي روي آب)

اگه ميدونستم سرنوشت ما رو كي ميبافه حتما ازش ميخواستم مال منو كلا
بشكافه(رئيس - مسعود كيميايي) ـ رئيس( داريوش ارجمند): باباتو مي شناختم! قديما با آفتابه عرق ميخورد، حالا "ضاي " والضالين نمازشو قد اتوبانِ قم ميكشه!
(ناخدا خورشيد - ناصر تقوايي)

ـ ناخدا خورشيد؟ همون كه يه دست نداره؟!
ـ نه! همون كه يه دست داره!(همايونارشادي- فيلم بادبادك باز)
ـ پدر: خوب هر چي ملا يادت داده رو ول كن فقط يك گناه وجود داره اونم دزديه و السلام . هر گناه ديگه اي هم نوعي دزديه. اگر مردي و بكشي يك زندگي و مي دزدي، حق زنش و ازداشتن شوهر مي دزدي. وقتي دروغ مي گي حق كسي و از دونستن حقيقت مي دزدي. وقتي تقلب مي كني حق و از انصاف مي دزدي. مي فهمي؟


(كندو-فريدون گله):
آق حسيني حكم كردي ميخوام حكمتو بخونم باس تا آخرش واستي نگا كني ..

چرا به بتهاي مرده سنگ بزنم وقتي بتهاي زنده فراوانند ( زنده ياد حسين پناهي - روز واقعه)


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۳۳ توسط:sana موضوع:

دختر كارتن خوابي كه دانشجوي دانشگاه كمبريج شد! +عكس

نقل قول: يك دختر كارتن خواب اهل منچستر انگليس موفق شد به دانشگاه كمبريج راه پيدا كند. اين دختر 17 ساله چند ماه قبل از امتحانات ورودي به دانشگاه سراسري دچار بحران خانوادگي شد بطوريكه مجبور شد مدتي در خانه دوستش اقامت كرده و بعد از چند روز آواره خيابانها باشد.
در كمال ناباوري همگان اين دختر موفق شد در امتحان تستي و عملي و مصاحبه اين دانشگاه معتبر پذيرفته شده و از سال جديد تحصيلي دانشجوي آنجا باشد.
او كه اكنون زندگي اش كاملا متحول شده و هنوز باور نميكند به اين دانشگاه راه پيدا كرده است ميگويد : من همه اين موفقيتها را مديون معلم كالجم هستم. او وقتي شرايط مرا فهميد و چون ميدانست شاگرد درسخواني هستم از من خواست به كالج برگردم و در امتحانات شركت كنم. او بهترين مشوق من در زمينه ادامه تحصيل بود.


او اضافه ميكند: سخت ترين كار مصاحبه با مديران كمبريج بود. اگرچه همه معلمان در طول دوران تحصيلم معتقد بودند من ميتوانم در آكسفورد و يا كمبريج پذيرفته شوم اما هنوز هم اين اتفاق را باور نميكنم. او اكنون در يك رستوران شبانه، هفته اي سه شب مشغول كار است و توانسته است يك اتاق كوچك اجاره كند. او كه قرار است در رشته روانشناسي ادامه تحصيل دهد اميدوار است بتواند آينده بهتري داشته باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۲۳ توسط:sana موضوع:

سريع‌ترين موتورسوار نابينا +تصوير

نقل قول: يكي از كارهايي كه نابينايان از انجام ان محروم هستند رانندگي با موتورسيكلت يا خودرو است زيرا براي رانندگي هميشه نياز به يك حواس جمع و چشماني بيناست تا موقعيت اطراف كاملا شناسايي شود اما اين نكات نمي توانند براي نابينايان با اراده محدود كننده باشد.
"استوارت گان" مردي 39 ساله است كه از قدرت بينايي محروم است توانست با علاقه اي كه به موتورسيكلت دارد يك ركورد جديد را در قسمت سرعت براي خود به ثبت برساند تا نامش براي سال آينده وارد كتاب ركوردهاي گينس شود.

اين مرد از كودكي علاقه به رانندگي داشته است و از همان زمان با كمك پدرش توانست بدون آنكه اطرافش را ببيند محيط را تشخيص داده و موتور سواري يا دوچرخه سواري كند. البته در اين راه بسيار اذيت هم شده و چندين بار آسيب هاي وحشتناكي به او وارد شده است.

اين مرد انگليسي چند روز پييش با يك موتور سيكلت مسابقه اي توانست پيستي را دور زده و خود را به سرعت 230 كيلومتر بر ساعت برساند. اين سرعت باعث شكسته شدن ركورد سرعت شده و نام اين مرد وارد كتاب ركوردهاي گينس خواهد شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۱۴ توسط:sana موضوع:

باهوش‌ترين اسب جهان ركورددار گينس شد

باهوش‌ترين اسب جهان ركورددار گينس شدباهوش‌ترين اسب جهان توانست در كتاب ركوردهاي جهاني گينس، ركورددار شود.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «لوكاس» تحت آموزش‌هاي مالكش اين توانايي را پيدا كرده كه 35 حركت جذاب انجام دهد و اين ركورد را از آن خود كند.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ثبت ركوردهاي جهاني گينس،‌ اين ركورد در ماه آوريل سال 2010 ميلادي در كاليفرنيا بدست آمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۳۲:۰۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]


اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم