بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

زيباترين سالن تئاتر در دنيا +عكس

در كره ، معماران طراحي يك سالن تئاتر فوق‌العاده را به عهده گرفته‌اند اين سالن در ميان آب قرار دارد و از ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن چند رسانه‌اي بودن اين سالن است.

با توجه به فرم منحني اين سالن معماران توجه كرده‌اند كه نقطه كانوني مناسبي براي سالن درنظر بگيرند.

آن‌ها د ر مصالح و مواد استفاده شده نيز دقت لازم را اعمال كرده‌اند.


گفتني است؛ اين سالن در سال 2012 به عنوان يكي از بهترين سالن‌هاي فرهنگي تاسيس شده بر روي آب شناخته شده است.

لازم به ذكر است؛ در پيكربندي اين سالن تئاتر از 360 طرح ريزي صفحه نمايش تكنيكان استفاده شده است.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۰:۴۰ توسط:sana موضوع:

ثبت ركورد بلندترين دوچرخه جهان در گينس 2014


ركورد ساخت بلندترين دوچرخه قابل استفاده جهان در چاپ سال 2014 ميلادي كتاب ركوردهاي گينس به ثبت مي‌رسد.

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ قطر هر چرخ بلندترين دوچرخه قابل استفاده جهان، 3.3 متر اندازه‌گيري شده است.

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه اينترنتي ثبت ركوردهاي جهاني گينس، اين ركورد در ماه اكتبر سال 2012 ميلادي در آلمان بدست آمد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۰:۳۱ توسط:sana موضوع:

نقاشي روي لبه كتاب

نقل قول:
به گزارش گروه خواندني هاي باشگاه خبرنگاران، گاهي اوقات يك تفريح كودكي مي تواند به يك هنر منحصر به فرد تبديل شود يكي از همين هنرهايي كه به تازگي پيدا شده است نقاشي كشيدن در لبه كتاب هاست كه يك دانش آموز شيطون گذشته امروزه استاد آن شده است.

نقاشي كشيدن روي لبه كتاب از اروپا و در قرن 17 آغاز شده است. در اين نوع نقاشي بايد حتما برگه ها تا شوند تا نقاشي نمايان گردد. اين نقاشي حالا به يك هنر تبديل شده است و در كنار آثاري قرار گرفته است كه از گذشته باقي مانده است.
اين روزها يك هنرمند ناشناس كه خود را دانش آموزي شيطون مي داند نقاشي هاي بزرگي را روي لبه كتاب كشيده است كه هر كدام ريشه اي مذهبي يا تاريخي دارند. اين نقاشي ها را با خم كردن كتاب مي تواند مشاهده كرد..

اين نقاش اين روزها آثار خود را در نمايشگاهي به نمايش گذاشته است و البته قصد دارد اين كتاب ها را به موزه هاي تاريخي و مذهبي اهدا كند. در ادامه برخي تصاوير متحرك از اين نقاشي ها آورده شده است كه مي توانيد مشاهده كنيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۰:۲۲ توسط:sana موضوع:

پاسخ‌ به برخي اسرار هواپيما ...


يك خلبان آمريكايي در كتاب جديد خود به توضيح برخي از رايج‌ترين سوالات درباره اتفاقاتي كه ممكن است هنگام كشيدن سيفون توالت يك هواپيماي در حال پرواز افتاده يا اين كه آيا اختلالات تلفن همراه دليل اصلي ممنوعيت استفاده از آنها در پرواز است، پرداخته و آنها را در قالب حكايت‌هايي پاسخ گفته است.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، كتاب پاتريك اسميت موسوم به «كابين اسرارآميز خلبان» از بخشهايي در مورد تروريسم، نرخ بليت‌ها، تاخيرها و افسانه‌هاي رايج در كنار ارائه دانش منحصربفردي در مورد چگونگي پرواز هواپيماها و دلايل منجر به سقوط آنها برخوردار است.

تاكنون ترديدهاي زيادي در مورد اينكه آيا انرژي منتشر شده از تلفنهاي همراه مي‌تواند بر سيستمهاي الكترونيكي هواپيما و حتي در بيمارستانها تاثير منفي گذاشته و منجر به سقوط يا خرابي شود، وجود داشته است.

اسميت در اين مورد مي‌گويد: برخي قوانين مانند كاربرد تلفن همراه يا دستگاههاي الكترونيكي قابل حمل براي مسافران هواپيمايي بسيار سخت است. مسافران بايد بدانند كه محدوديتهاي اعمال شده براي رايانه، آي‌پاد و ديگر دستگاههاي خاص براي ايجاد اختلال در دستگاههاي الكترونيكي نيست بلكه براي جلوگيري از پرتاب با سرعت بسيار بالاي آنها در صورت ضربات احتمالي يا كاهش ارتفاع ناگهاني است. رايانه فرد مانند يك چمدان بوده كه بايد در جاي خود قرار گرفته و در مسير سايرين قرار نگيرد يا منجر به قتل افراد ديگر نشود.

وي در ادامه افزود كه اگرچه ارتباطات تلفن همراه مي‌تواند بطور بالقوه با تجهيزات كابين خلبان تداخل ايجاد كند اما احتمال آن بسيار كم است.

اسميت همچنين افزود كه دستگاههاي الكترونيكي در هواپيما و كابين خلبان طوري طراحي شده‌اند كه در برابر هرگونه تداخل حفظ شوند.

اين امر بدين معني است كه مقامات بيشتر روي پيشگيري پيش از وقوع حادثه تكيه دارند چرا كه اگرچه هيچ مورد ثبت شده‌اي در مورد بروز اختلال در هواپيما در اثر استفاده از تلفن همراه وجود نداشته اما هيچ كس از آينده مطمئن نيست.

براي مثال اگر سپرهاي محافظتي دستگاهها كهنه شده يا به شكل كامل كار نكنند، ممكن است نتوانند بطور كامل كار حفاظتي خود را انجام داده و منجر به بروز مشكل شوند.

كتاب اسميت همچنين به بررسي موضوع آشفتگي هوا پرداخته است. اسميت در توضيح بيشتر گفته است: اين شرايط ممكن است ناخوشايند و نامطلوب باشند اما هواپيما سقوط نخواهد كرد. آشفتگي هوا يك آزار تشديد شده براي همه از جمله خدمه هوايي اما در هر صورت يك امر عادي است.

هواپيماها به شكلي مهندسي شده‌اند كه شرايط آشفتگي را كنترل مي‌كنند و سطح آشفتگي لازم براي تغيير موتور يا خم كردن دهانه بال هواپيما چيزي است كه حتي افرادي كه سفرهاي هوايي زيادي انجام داده‌اند تاكنون تجربه نكرده‌اند.


در دهه 1980 توالت‌هاي هواپيماها از يك مايع آبي استفاده مي‌كردند كه ضايعات را از دستشويي به يك مخزن ذخيره منتقل مي‌كردند.

اين مايع بار اضافه‌اي به هواپيما مي‌افزود كه باعث مصرف سوخت بيشتر مي‌شد و در صورت نشست، تكه‌هاي يخزده ضايعات انساني ممكن بود روي شهرها ببارند.

در هواپيماهاي امروزي اين سيستم با يك خلاء جايگزين شده است. هنگامي كه سيفون توالت كشيده مي‌شود، يك دريچه به سوي لوله فاضلاب باز شده و ضايعات به درون يك مخزن كشيده مي‌شوند. سپس اين ضايعات در آنجا ذخيره شده و پس از پايان پرواز تخليه شده و از بين مي‌روند.

همچنين در مورد باز كردن درهاي هواپيما اسميت تاكيد كرد كه نبايد به هيچ‌وجه در هواپيما را در ميان پرواز باز كرد و اينكه درهاي هواپيما به دليل فشار داخل كابين قابل باز شدن نيستند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۰:۱۲ توسط:sana موضوع:

شناي ۵۳ ساعته زن آمريكايي در طولاني‌‌ترين مسافت

شناگر زن 64 ساله آمريكايي با شناي 53 ساعته خود توانست ركورد تاريخي را به نام خود ثبت كند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس به نقل از يورونيوز، «ديانا نياد»، شناگر 64 ساله آمريكايي، اولين شناگري است كه فاصله 166 كيلومتري بين كوبا و فلوريداي آمريكا را يك نفس و بدون استفاده از حفاظ ويژه براي مقابله با كوسه‌ها شنا مي‌كند.
او پس از رسيدن به فلوريدا به خبرنگاران گفت: من سه پيام دارم. اول اينكه هرگز نبايد تسليم شد. دوم اينكه هيچوقت براي رسيدن به روياهايمان بيش از حد پير نيستيم و سومين پيام اينكه اين ورزش به نظر يك ورزش انفرادي مي‌آيد اما در واقع يك ورزش تيمي است.
وي اين مسافت را طي 53 ساعت به همراه تيم 35 نفره‌اي كه او را همراهي مي‌كرد پيمود.
روز دوشنبه حدود ساعت دو بعد از ظهر، هنگامي كه او به شبه جزاير «فلوريدا كيز» رسيد صدها نفر در ساحل «كي وِست» از او استقبال كردند.
در 35 سال گذشته اين شناگر پر استقامت چهار بار تلاش كرده بود اين شاهكار را انجام دهد اما موفق نشده بود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۵۰:۰۰ توسط:sana موضوع:

عروس عربستاني و مهريه 300 سوسماري!

نقل قول:
عروس عربستاني و مهريه 300 سوسماري! در اقدامي عجيب، دختر نوعروس عربستاني از همسر آينده‌اش خواست كه 300 سوسمار زنده را به عنوان مهريه برايش از صحرا شكار كند، اما در نهايت به 100 سوسماري كه تازه داماد شكار كرده بود، رضايت داد!


به نقل از پايگاه خبري شبكه العالم، در حالي كه در عربستان سعودي به طور معمول مهريه‌هاي به نسبت سنگين (دست كم 100 هزار ريال سعودي معادل حدود 100 ميليون تومان) براي دختران نو عروس در نظر گرفته مي‌شود، در برخي موارد، اين سنت با تعيين مهريه‌هاي غيرعادي و عجيب؛ يا مهريه‌هاي معنوي و اندك، شكسته شده است.

در يكي از عجيب‌ترين اين موارد، نو عروسي بعد از آگاهي از ترس همسر آينده‌اش از سوسمار، از وي خواست تا به تنهايي و بدون كمك ديگران، به عنوان مهريه براي او 300 سوسمار زنده از بيابان شكار كند! البته داماد بيچاره موفق شد تنها 100 سوسمار زنده را شكار و به عروس خانم تقديم كند.
تازه داماد كه محسن نام دارد، در حضور بستگان عروس و داماد، 2 صندوق بزرگ را كه حاوي 100 سوسمار با اندازه‌ها و شكل‌هاي مختلف بود، گشود تا شرط عروس خانم براي بله گفتن را به جا آورده باشد!
پدر عروس هم كه از اين كار دامادش خوشحال به نظر مي‌رسيد، گفت: از اينكه محسن براي به دست آوردن موافقت دخترم، اين ماجراجويي را قبول كرده، خوشحالم و كسي كه سختي زندگي در صحرا و شكار سوسمار را به جان خريده، براي كسب رضايت همسرش همه كار خواهد كرد.
وي ادامه داد: اين مهريه بسيار ساده‌تر از مهريه‌هاي غيرممكن و سنگين است كه جوانان توان مهيا كردن آن را ندارند.
از سوي ديگر و در اقدامي متفاوت، در طائف عربستان پدر يك عروس در برابر عاقد از داماد خواست تا به عنوان مهريه، به عروس خانم در حفظ سوره مباركه «ملك» كمك كند و هدف خود را از اين كار، شكستن سنت مهريه‌هاي سنگين و بازگشت به تعاليم دين مبين اسلام درخصوص ازدواج آسان اعلام كرد.
وي با بيان اين نكته كه جوانها در دوره كنوني از لحاظ مالي در شرايط دشواري هستند؛ ابراز اميدواري كرد كه همه پدران هنگام ازدواج دخترشان همين روش را در پيش گيرند.
روزنامه «الانباء» چاپ عربستان با درج اين خبر، درباره رواج مهريه‌هاي سبك و آسان كردن ازدواج نوشت: مردي در منطقه القنفده در حومه مكه مكرمه، مهريه دختر خود را تنها 10 ريال سعودي تعيين كرد كه اين اقدام بسيار مورد تحسين اطرافيانش قرار گرفت و آنها نيز آرزو كردند كه اين اقدام، الگوي ديگران در آسان كردن ازدواج قرار گيرد.
در منطقه مدينه منوره نيز پدر يك عروس، هزينه‌هاي جشن عروسي را كه توسط داماد پرداخت مي‌شود، به عنوان مهريه پذيرفت و علاوه بر آن يك دستگاه منزل نوساز به نوعروس و تازه داماد هديه كرد.
وي اظهار داشت: تنها مساله مهم براي من اين است كه دخترم با همسر آينده خود زندگي سعادتمندانه‌اي داشته باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۹:۴۹ توسط:sana موضوع:

تولد بچه گربه عجيب+عكس

بچه گربه‌اي با يك چشم در وسط پيشاني و بدون بيني در چين به دنيا آمد.

  روزنامه «متروپوليتن» نوشت كه بچه گربه‌اي با يك چشم در وسط پيشاني و بدون بيني در استان «سيچوان» در چين به دنيا آمد.
اين بچه گربه در ظرف چند ساعت پس از تولد مُرد.
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۹:۳۷ توسط:sana موضوع:

پليس هلند دست به دامان موش‌ها شد

پليس هلند براي يافتن آثار باقيمانده باروت‌ها دست به دامان موش‌ها شده است.  پليس هلند از موش‌هاي آموزش ديده براي يافتن آثار باروت استفاده مي‌كند.
به گفته پليس، موش‌ها به دليل قدرت بويايي قوي، براي تشخيص مظنونان به تيراندازي بسيار موثر هستند.
شبكه خبري يورونيوز اعلام كرد ميزان دقت اين موشها در يافتن آثار باقيمانده از باروت بين 95 تا ۱۰۰درصد گزارش شده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۹:۲۸ توسط:sana موضوع:

كشف جمجمه ميمون‌ فسيل شده+عكس

باستان‌شناسان، جمجمه كميابي از يك ميمون نوجوان فسيل شده را در جنوب غربي چين كشف كردند.

جمجمه فسيلي 6 ميليون ساله از ميمون در «ژائوتونگ» در استان «يوننان» در جنوب‌غربي چين توسط باستان‌شناسان كشف شد.
اين جمجمه 6 ميليون ساله فسيل متعلق به يك ميمون نوجوان بوده است.
باستان‌شناسان اميدوارند، گشودن رمز و راز اين جمجه بتواند به كشف حقايقي درباره ريشه‌هاي انساني كمك كند.
اين ميمون‌هاي نوجوان در دوره ميوسين (5.3 تا 23.8 ميليون سال قبل) در منطقه اوراسيا زندگي مي كردند.
زمين در دوره ميوسين را در واقع مى‌توان كره ميمون‌ها لقب داد زيرا در آن مقطع از تاريخ زمين تا 100 گونه مختلف از ميمون‌ها در جهان كهن، از فرانسه گرفته تا چين و از كنيا گرفته تا ناميبيا جولان مى‌دادند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۹:۱۸ توسط:sana موضوع:

نابودي آبزيان دريايي تا قرن 21

دانشمندان پيش‌بيني كرده‌اند كه اسيدي شدن اقيانوس‌ها نه تنها تأثير منفي بر آبزيان مي‌گذارد بلكه منجر به نابودي آنها تا پايان قرن 21 خواهد شد.


به نقل از پايگاه اينترنتي راديو روسيه،‌ خرچنگ‌ها، ستاره‌هاي دريايي و تعدادي از ديگر ساكنان درياها ممكن است پس از چند دهه بطور كلي نه تنها از ليست غذاي رستوران‌ها، بلكه از اقيانوس جهاني ناپديد شوند.
علت اسيدي شدن شديد اقيانوس‌ها بر اثر وجود گاز كربن زياد در آب است؛ كارشناسان اقيانوس‌شناس جهان از جمله متخصصان انستيتوي اقيانوس‌شناسي مسكو در تحقيقات مشتركي به اين نتيجه رسيدند.
اقيانوس‌ها حدود يك چهارم تمام گاز كربن توليدي انسان را مي‌بلعند.
افزايش غلظت گازكربن در آب باعث اسيدي شدن اقيانوس‌ها مي‌شود؛ زيرا از گاز كربن اسيد كربن توليد مي‌شود كه بر ارگانيزم‌هاي دريايي تأثير مي‌گذارد كه مرجان‌ها و صدف‌ها آسيب زيادي مي‌بينند و تغييراتي در سوخت و ساز بدن و سرعت رشدشان بروز مي‌كند.
صدف‌ها و جانوران دريايي كلسيم خود را از دست مي‌دهند و به اين دليل نرم مي‌شوند. ماهي‌ها بحد كافي فعال هستند و مي‌توانند تعادل اسيدي – قليايي خون خود را تنظيم كنند، براي مرجان‌ها كه هميشه در يك جا قرار دارند انجام اين كار سخت است. آنها نمي‌توانند اسكلت آسيب ديده را التيام بخشند و به مرور زمان مي‌ميرند.
به عقيده متخصصان اقيانوس‌شناس، بعيد است كه به علت افزايش رشد غلظت گازكربن ستارگان دريايي بتوانند زنده بمانند.
دانشمندان ناپديد شدن اين نوع آبزيان را تا پايان قرن بيست و يكم پيش‌بيني مي‌كنند و اين در حالي است كه خرچنگ‌ها و عنكبوت‌هاي دريايي نيز در منطقه خطر قرار دارند.
اسيدي شدن آبها نه تنها تأثير منفي بر آبزيان مي‌گذارد، بلكه افزايش دماي اقيانوس‌ها به خاطر گرم شدن اقليم نيز رخ مي‌دهد.
تجمع دي‌اكسيد كربن در آب يك فرآيند مهلك اكولوژي ديگر را موجب مي‌شود و به گفته متخصصان انستيتوي اقيانوس‌شناسي كاهش پخش گوگرد در جو مشاهده مي‌شود.
به علت افزايش اسيدي شدن آب، مواد‌غذايي بسياري از جانوران دريايي_گياهان شناور بر سطح آب_ كاهش مي‌يابد.
متخصصان اقيانوس شناس وضعيت اقيانوس جهاني را با وضعيتي مقايسه مي‌كنند كه 55 ميليون سال پيش اقيانوس جهاني با آن روبرو شده بود.
در آن زمان نيز اسيدي شدن شديد آب اقيانوس جهاني بوقوع پيوست، در نتيجه كاهش تعداد زيادي از انواع آبزيان بروز كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۶:۴۹:۰۹ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم