بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

زلـــــــــــزله بوشهر!!!!

ساعت 16:22 امروز زلزله*اي به بزرگي 6.1 در مقياس ريشتر بخش كاكي از توابع شهرستان دشتي استان بوشهر را لرزاند. مركز اين زمين لرزه 6.1 ريشتري شهر كاكي در نزديكي خورموج گزارش شده و زمين*لرزه در عمق 12 متري زمين به وقوع پيوسته است.
بر اساس اين گزارش به دليل زمين لرزه نسبتا شديد كوه مند در اطراف كاكي ريزش شديد داشته و گرد و خاك زيادي در اطراف كوه ديده مي*شود.
زمين لرزه 6.1 ريشتري ظهر امروز چندين پس لرزه داشته اما تاكنون گزارشي از خسارات مالي و يا جاني آن تهيه نشده است.

گفتني است چند روز پيش نيز زمين*لرزه‎اي به بزرگي 4.2 ريشتر شهر خورموج مركز شهرستان دشتي در استان بوشهر را لرزانده بود.

خسارات تخريبي زياد در شهر شنبه

فرماندار دشتي در گفت*وگو با فارس در دشتي گفت: زلزله عصر امروز خسارت تخريبي زيادي در شهر شنبه داشته است.

سيد علي هاشمي افزود: در همين ارتباط ستاد بحران شهرستان دشتي تشكيل شده است و درخواست نيروهاي كمكي از شهرستان*هاي دير، جم و تنگستان صورت گرفته است.وي افزود: بر اثر اين زلزله بخش*هايي از كوه ديرمي و مند ريزش كرده است.

همچنين فرماندار درخواست بالگرد براي كمك*رساني به زلزله زدگان نموده است.


اجساد سه تن از زير آوار بيرون كشيده شد

به گزارش خبرنگار فارس زلزله عصر امروز در دشتي تاكنون 29 پس*لرزه داشته است و بر اساس آخرين گزارش*ها تاكنون اين زلزله 100 مجروح و سه كشته برجاي گذاشته است.


شهرستان دشتي همچنان مي*لرزد


زمين*لرزه*هاي شهرستان دشتي همچنان ادامه دارد و تاكنون سه نفر كشته از زير آوار بيرون كشيده شده است.

پس از وقوع يك زمين لرزه 6.1 ريشتري ساعت 16 و 22 دقيقه عصر امروز در كاكي، پنج زمين لرزه بالاي چهار ريشتر ديگر نيز در اين شهرستان به وقوع پيوست.

بر اساس گزارشات رسيده تا كنون سه نفر در شهر شنبه از زير آوار بيرون كشيده شده است.

فرماندار شهرستان دشتي با اشاره به تشكيل ستاد بحران در اين شهرستان، اظهار داشت: در حال حاضر نيروهاي امدادي در حال فعاليت در اين منطقه هستند و تلاش براي كمك به آسيب ديدگان هستند.

سيد علي هاشمي با اشاره به درخواست براي عزيمت گروه*هاي امدادي از ديگر شهرستان*هاي استان بوشهر، ادامه داد: در حال حاضر گزارش دقيقي از خسارات جاني و مالي حادثه در دست نيست و بررسي براي شناسايي ابعاد دقيق اين حادثه در دست بررسي است.

اين زمين لرزه تاكنون بيش از 30 پس*لرزه خفيف نيز داشته است.


اعزام گروههاي ارزياب اورژانس به مناطق

رئيس اورژانس كشور گفت: گروههاي ارزياب اورژانس به منطقه زلزله زده در استان بوشهر اعزام شده*ا*ند تا وسعت حادثه و امكانات مورد نياز را برآورد كنند،همزمان ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس مجهز به تجهيرات نجات و پزشك از استانهاي همجوار به سمت منطقه زلزله زده درحال حركت است.

محمدتقي طالبيان افزود: هنوز مأموران اورژانس به محل حادثه زلزله در استان بوشهر نرسيده*اند اما گروههاي ارزياب اعزام شده*اند و به زودي برآورد خود را از تعداد مجروحان و حادثه ديدگان اعلام مي*كنند.

وي گفت: همزمان دو دستگاه اتوبوس آ*مبولانس از شيراز و اهواز به سمت منطقه زلزله زده در استان بوشهر اعزام شده*اند تا در كنار امكانات خود استان بوشهر به زلزله زدگان رسيدگي كنند و امكانات كافي در اين استان براي پوشش همه نيازها برقرار بماند.

سازمان امداد و نجات هلال احمر نيز همزمان ۸ تيم ارزياب را از استانهاي فارس و بوشهر به منطقه زلزله زده اعزام كرده است.


تخريب 100 درصدي يك* روستا در زلزله


رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال*احمر با اشاره به وقوع زلزله 6/1 ريشتري در بوشهر، از اعزام 20 تيم عملياتي به مناطق زلزله*زده خبر داد.

محمود مظفر همچنين گفت: در حال حاضر 100 امدادگر در محل حادثه حضور دارند.

وي با بيان اينكه بيشتر خسارت در منطقه «خورموج» بوده است، گفت: بر اساس گزارشات اوليه، يك روستا با نام «باغان» در اين زلزله به صورت 100 درصد تخريب شده است.

به گفته مظفر، بيشترين تخريب*ها بر اساس گزارشات اوليه در روستاي «سنا» و «باغان» بوده است.

رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال*احمر همچنين اظهار كرد: تعدادي از مردم اين منطقه نيز مجروح شده*اند.اعزام گسترده نيروهاي امدادي به مناطق زلزله*زده/ ارتباط زمين لرزه با نيروگاه اتمي كذب محض است

استاندار بوشهر گفت: در حال حاضر همه نيروهاي امدادي استان بوشهر در حال كمك*رساني به مناطق زلزله*زده شهرستان دشتي هستند.
فريدون حسنوند در گفتگو با مهر اظهار داشت: به منظور كمك به مناطق زلزله*زدگان شهرستان دشتي، عمليات امداد و نجات آغاز شده و تلاش براي كمك به آسيب ديدگان اين مناطق با جديت انجام مي*شود.

وي ادامه داد: در حال حاضر گزارشي از خسارات اين زمين لرزه در دست نيست و فعلا همه تمركز خود را براي كمك*رساني به اين منطقه قرار داده*ايم و پس از پايان عمليات امداد و نجات به بررسي خسارات اين زمين لرزه خواهيم پرداخت.

استاندار بوشهر همچنين خاطرنشان ساخت: آمار دقيقي از تلفات اين زمين*لرزه در دست نيست.

وي در پاسخ به خبرنگار مهر در ارتباط با وضعيت نيروگاه اتمي بوشهر نيز بيان داشت: مركز اين زمين*لرزه با نيروگاه اتمي بوشهر فاصله زيادي دارد و هيچ ارتباطي بين اين زمين لرزه و نيروگاه اتمي وجود نداشته و خبرهايي كه در اين زمينه منتشر شده، كذب است.


پيوستن سپاه امام صادق(ع) به مردم زلزله*زده / ايست و بازرسي پليس در ورودي*هاي شنبه
سرپرست ستاد بحران استانداري بوشهر گفت: از اولين ساعات وقوع زلزله گروه*هاي امداد و نجات جمعيت هلال اهمر در مناطق زلزله*زده به ويژه شنبه مستقر شده*اند و امكانات اوليه را براي كمك به زلزله*زدگان فراهم آورده*اند.

كاظم مرادي گفت: سپاه امام صادق(ع) هم در قالب يك گردان در حال پيوستن به مردم زلزله*زده است.

وي افزود: تيم*هاي امداد هلال احمر در حال ورود به مناطق زلزله*زده هستند و به زودي بالگرد امدادي هم در منطقه مستقر خواهد شد.

اين مسئول ادامه داد: از اورژانس*هاي استان در خواست كمك صورت گرفته است.

فرماندار دير نيز در مناطق زلزله*زده حضور پيدا كرده و اكيپ*هاي امدادي را براي كمك به مردم به همراه خود آورده است.

اين گزارش حاكي است فرمانده نيروي انتظامي به همراه روساي پليس*هاي تخصصي ، نيروهاي راهور، پليس راه ، نيرو*هاي عملياتي و پشتيباني پليس در مناطق زلزله*زده حاضر شدند.

همچنين راه*هاي خروجي و ورودي منطقه زلزله*زده شنبه به وسيله ايست و بازرسي موقت پليس تحت كنترل قرار گرفته است.كشته در زلزله دشتي / اعزام نيروهاي بهداشت محيط به منطقه زلزله*زده

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر از كشته شدن 31 نفر در زلزله عصر امروز در شهرستان دشتي تاكنون خبر داد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر گفت: زلزله 6.1 ريشتري دشتي تاكنون 31 نفر كشته بر جاي گذاشته است.

وي افزود: تجهيزان پزشكي شامل آمبولانس، پزشك و نيروهاي امدادي به مناطق زلزله*زده فرستاده* شده* است.

وي تصريح كرد: 22 آمبولانس به مناطق زلزله*زده فرستاده*ايم و همكاران بهداشت محيط و بيماري*هاي عفوني* هم در منطقه حضور دارند.

غلامرضا حيدري افزود: درمان*هاي اوليه را در محل انجام مي*دهيم و اگر نياز به درمان*هاي تخصصي بود افراد مجروح را به بوشهر اعزام مي*كنيم.

وي خاطرنشان كرد: امكانات ما براي درمان مجروحان كافيست اما نيروهاي پزشكي اصفهان و شيراز هم اعلام آمادگي كرده*اند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۱:۰۷ توسط:sana موضوع:

محسن پودنكي قهرمان كشتي فرنگي در گذشت!!!

مسئولين تحويل بگيريد.. بفرماييد... اينقدر حواستون به مال اندوزي بيشتر و دور زدن بقيه و دروغ و رياست كه وقت نداريد به فكر افتخار آفرينانتون باشيد.... محسن پودنكي قهرمان اسبق تيم ملي كشتي فرنگي دار فاني رو وداع گفت.....

ولي سوال اينجاست كه آيا پودنكي فوت كرد يا شما مسئول مرگ پودنكي هستيد مسئولان عزيز؟؟؟؟؟ مسئولان عزيز واقعا جاي تاسف داريد... متاسفيم براي اوضاع ورزشي مملكتمون كه بدست شما اداره ميشه كه امثال پودنكي ها ميميرند و شما بعد از مرگ از اونها ياد ميكنيد....
روحت شاد پودنكي و شرمنده ايم كه نتونستيم كاري برات بكنيم...

قرار بود مسئولين محترم بداد محسن پودنكي برسند ولي.....

اما علت مرگ: خراب شدن دستگاه بيمارستان
خبر كامل برگرفته از سايت رسمي راديو فردا :

محسن پودنكي قهرمان كشتي فرنگي ايران به دليل بيماري در سن ۳۵ سالگي درگذشت. چهار روز قبل، پزشكان به همسرش گفته بودند او بيش از يكماه دوام نخواهد آورد.

سال ۸۸، مشكلي كه قرار بود با پانزده جلسه راديوتراپي حل شود تبديل به بيماري صعب العلاج شد. طبق گفته شيرين شيرزاد همسر محسن، مسئولان بيمارستان گفتند كه طي معالجات، دستگاه خراب شده. در ادامه علائمي از قبيل برهم خوردن تعادل به وجود آمد، پزشكان دليلش را همان خرابي دستگاه دانستند كه منجر به ضايعه مغزي شده.

غير از خرابي دستگاه، خانم شيرزاد به روزنامه همشهري گفت: «متاسفانه داروهاي بي كيفيت در مرحله شيمي درماني، محسن را به "آي سي يو" كشاند و فقدان تحرك، مشكل زخم بستر را نيز اضافه كرد. در تعطيلات نوروز هم پزشكان حضور نداشتند و هيچكس جوابگوي ما نبود.»

سال گذشته كه محسن پودنكي شرايط جسماني بهتري داشت، فدراسيون كشتي اعلام كرد با هماهنگي وزارت ورزش او را براي معالجه به خارج از كشور اعزام خواهد كرد. طبق اعلام خانواده محسن پودنكي، وزير ورزش كه قول همكاري داده و گفته بود هرچقدر هزينه باشد دولت پرداخت خواهد كرد، در عمل هيچ اقدامي نكرد.

پس از درج گزارش «محسن پودنكي يك ماه ديگر ميميرد» در سايت راديو فردا، تعدادي از ايرانيان خارج از كشور براي پرداخت هزينه ها و مشاركت در درمان پودنكي اعلام آمادگي كردند. جمعي از قهرمانان و پيشكسوتان كشتي از داخل كشور هم در تماس با نويسنده مطلب گفتند به دليل عدم اطلاع رساني صداوسيما، تاكنون از بيماري پودنكي بيخبر بوده اند.

حسين زارعي كارشناس كشتي پس از اعلام خبر درگذشت محسن پودنكي نوشت: «او بعد از كلي انتظار بابت گوشه چشم مسئولان پوشالي، جان به جان آفرين تسليم كرد. محسن عزيز غصه نخور. مسئولان ما دوستت دارند. در مراسم تدفين تنهايت نخواهند گذاشت و با كت و شلوارهاي آراسته مقابل دوربين عكاسان، ژست خواهند گرفت.»

تكرار ماجراي فيروز عليزاده

بيماري و مرگ محسن پودنكي، شباهت هاي متعددي با بيماري و مرگ فيروز عليزاده ديگر قهرمان كشتي فرنگي ايران دارد كه شهريور ۱۳۸۴ اتفاق افتاد. فيروز صاحب ركوردي جاودانه و برنده اولين مدال طلاي تاريخي كشتي فرنگي ايران از مسابقات قهرماني جهان است.

پس از درگذشت او روزنامه شرق در گزارشي نوشت: «از مال دنيا هيچ نداشت جز موتورسيكلت قراضه اي كه دائم خراب ميشد و قهرمان جهان را در آستانه ۶۰ سالگي پياده مي گذاشت. فيروز به مرگ طبيعي نمرد و همين است كه نميگذارد هق هق همدوره ايها بند بيايد. فيروز بود و كارت بي ارزش توي جيب پيراهنش. كارتي كه نشان ميداد او پيشكسوت است. حتي بيمه خدمات درماني هم نبود. او بايد جراحي ميشد اما بيمارستان، دو ميليون و ششصد هزار تومان براي جراحي ميخواهد و توي جيب هاي فيروز، چيزي نيست جز همان كارت بيارزش...»

قهرمان مجروح روي تخت بيمارستان افتاده بود اما ترجيح ميداد از كسي كمك نخواهد. در بيمارستان و آخرين مصاحبه اش به مرضيه دارابي روزنامه نگار ورزشي گفته بود: «چه بگويم؟ آنها كه بايد بدانند، ميدانند.»

همزمان، رؤساي هيأتهاي كشتي استانهاي سراسر كشور به اتفاق خانواده هايشان راهي عربستان شدند براي زيارت خانه خدا.

روزنامه شرق در شرح ماجرا نوشت: «تاخير در انجام عمل جراحي، زخم ديگري به قهرمان ملي ميزند. خونريزي فيروز بند نمي آيد، افت فشار باعث ميشود تا به حالت كما فرو برود و پس از چند ساعت براي هميشه از ميان ما برود.»

مرگ دلخراش فيروز عليزاده موجي از اعتراضات پيشكسوتان ورزش را به دنبال داشت و ميپرسيدند چرا فدراسيون پزشكي ورزشي هيچ واكنشي به ۱۱ روز بستري شدن عليزاده در بيمارستان نشان نداده؟

مراسم تدفين عليزاده جنجالي شد. جمعي از پيشكسوتان مانند بهرام مشتاقي و شاپور مقربي گفتند: مسؤلان سازمان ورزش و كميته ملي المپيك، نه تنها به درمان پاي مصدوم او كمكي نكردند بلكه در هيچ مقطعي از زندگي به داد او نرسيدند.

۴۸ ساعت قبل از مرگ فيروز عليزاده، حسن رنگرز در شبكه خبر و برنامه زنده تلويزيوني حضور داشت. رنگرز كه بغض كرده بود خطاب به بينندگان گفت: «من و فيروز عليزاده تنها مدالهاي طلاي تاريخ كشتي فرنگي ايران را گرفته ايم. ببينيد او الان كجاست؟ چه برخوردهايي با او كرده اند و امروز چه بر سر او آمده؟ ».

رنگرز در همان برنامه گفت دليل ناكامي هاي كشتي فرنگي را بايد در همين بي توجهي هايي كه به امثال فيروز عليزاده ميشود، جست وجو كنيد. گرچه ۹ سال بعد از آن ماجرا، رنگرز خودش به جرگه مسئولين پيوسته.

شيرين شيرزاد چهار روز قبل از درگذشت محسن گفت : «چندين بار به فدراسيون كشتي رفته و با آقايان خطيب و رنگرز صحبت كرده ام. قول همكاري دادند اما تاكنون حتي يك زنگ هم نزده اند. مديركل ورزش قم هم گفت كه وزير، حسن رنگرز را مسئول پيگيري وضعيت پودنكي كرده اما تاكنون چيزي نديده ايم.»
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۰:۵۳ توسط:sana موضوع:

اولين اسكناس ايراني هم چيني از آب درآمد!

اين اسكناس يك درهمي، منقش به لا اله الا الله و محمد رسول الله، كه در زمان فرمانروايي مغول*ها به سال ٦٩٣ هجري قمري در تبريز به چاپ رسيده، "چاو مبارك" نام داشته است.


چيني*ها اولين كساني بودند كه در اواسط قرن دهم ميلادي ابزار مبادله*اي شبيه به اسكناس ابداع كردند و نام آن را چاو گذاشتند.


در اواخر قرن هفتم هجري (اواخر قرن ١٣ ميلادي)، خالي شدن خزانه كيخاتو ايلخان مغول در ايران فكر او و وزيرش صدر جهان را به خود مشغول كرد.


عزالدين مظفر از نزديكان صدر جهان كه از وجود پول كاغذي در چين خبر داشت، به كيخاتو پيشنهاد داد كه پول كاغذي را در ايران رواج دهد.


وي نيز دستور داد كه مردم زر و سيم را به "چاوخانه" تحويل دهند و به جاي آن پول كاغذي "چاو" بگيرند.


اين دستور باعث ناراحتي شديد مردم شد كه لغو اين فرمان را به دنبال داشت و به اين ترتيب، انتشار اولين پول كاغذي ايراني بدون اينكه جريان كامل پيدا كند، متوقف شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۰:۴۰ توسط:sana موضوع:

دختري كه هوش و حواس اوباما را برد! +عكس

در طي سفر 4 روزه باراك اوباما به سرزمين هاي اشغالي، اتفاقي جالب و در عين حال معنادار از ديد خبرنگاران مخفي نماند.

در خلال اين سفر اوباما با ملكه زيبايي اتيوپي بانام ييتيش آينائو ديدار كرد كه نگاههاي خاص اوباما به اين دختر جوان خبرنگاران را بر آن داشت تا اوباما را سوژه خاص خبري خود بكنند.

خبرنگاران معتقدند كه اوباما با ديدن آينائو شيفته زيبايي او شده و حتي نگاهش را از روي او هنگام ديدار برنداشته است.

همچنين اوباما از آينائو براي صرف يك شام دعوت بعمل آورده كه اين دعوت شايعات را مبني بر علاقمندي اوباما به آينائو قوت بخشيده است.


 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۰:۲۷ توسط:sana موضوع:

Bmw سري4، گردباد باواريايي

مفهومي كوپه ب ام و سري 4 نماينده جديد كمپاني ب ام و است كه به زودي جايگزين مدل هاي پرطرفدار سري 3 خواهد شد. اتوي شوي ديترويت 2013 براي نخستين بار ميزبان اين مفهومي خواهد بود. در طراحي اين مفهومي شاهد ريشه هايي از طراحي كوپه سري 6 هستيم. در سري 4 هم چنين با طراحي اسپرت تر و متمايزتري از سري 3 روبه*رو مي شويم. يكي از ويژگي هاي بارز آن طول بيشتر و سقف كوتاه ترش است كه ظاهري بسيار جذاب تر از مدل هاي حاضر به آن مي بخشد.سري 4 گزيده اي ازعناصر طراحي سري 3 و سري 6 را به همراه خواهد داشت. با اين وجود از طراحي خاص خود سود مي جويد. اين سري بعد تازه اي را به كوپه سري 3 اضافه مي كند. بعدي كه زيبايي وافر و دايناميك را شامل مي شود. سري 4 تنها يك سري جديد از اتومبيل هاي ب ام و را ارائه نمي كند بلكه زبان جديد طراحي ب ام و را به تصوير مي كشد. به عبارتي سري جديد نقطه عطفي در طراحي ب ام و به حساب مي آيد. در قسمت جلوي بدنه شاهد جلوپنجره آشناي ب ام و، چراغ هاي ال اي دي هشت ضلعي و هم چنين چراغ هاي دايره اي دوگانه هستيم. خروجي هاي هواي كوچك و بزرگ امكان خنك شدن موتور نيرومند آن را فراهم مي آورند. نماي نيم رخ خطوط روان و كشيده، سطوح يك دست، سقف مايل به عقب، دست گيره درها و آينه*هاي جانبي اسپرت تر آن را به خوبي به نمايش مي*گذارد.

طراحي بارز گل*گيرهاي عقب از نكات بسيار چشم گير طراحي آن است. اين بدنه بر روي چرخ هاي 20 اينچي قرار گرفته است كه به رينگ هاي چند پره اي مجهز شده و طراحي سه بعدي رينگ ها آن ها را هيجان انگيزتر ساخته است. طراحي بخش عقب نيز خطوط افقي را دنبال مي*كند. شيشه عقب اسپرت تر شده است و چراغ هاي عقب از فرمي L مانند سود مي جويند در حالي كه به سمت مركز هجوم آورده اند. سپر عقب در پوششي آلومينيومي رنگ پيچيده شده تا در نگاه اول دل از هر بيننده اي بربايد. از طرف ديگر خروجي هاي اگزوز از هم دور شده و به زواياي خارجي نزديك تر شده اند. اين امر به حس افقي طراحي كمك خواهد كرد.ابعاد كوچك و بزرگ بدنه به گونه اي طراحي شده اند كه سري 4 در حالت سكون نيز از دايناميكي وصف ناشدني برخوردار است. فاصله محوري چرخ هاي جلو و عقب 2810 ميلي متر است، 50 ميلي متر بيشتر از فاصله محوري كوپه سري 3. هم چنين 45 ميلي متر به فاصله چرخ هاي جلو از يكديگر و 80 ميلي متر به فاصله چرخ هاي عقب از يكديگر اضافه شده است. در نتيجه سري 4، 44 ميلي متر عريض تر ازسري قبل خواهد بود. ارتفاع آن نيز 16 ميلي متر كاهش يافته و طولش به 4641 ميلي متر رسيده است. اين ابعاد هر آن چه يك اتومبيل براي ارائه يك سواري به يادماندني نياز دارد را فراهم مي آورد. كاپوت كشيده و بخش روبه عقب سرنشينان عقب چهارچوب مرسوم اتومبيل هاي ب ام و را تداعي مي كند. در آخر اين روكش آلومينيومي رنگ براق است كه بر اجزا كشيده مي شود و جلوه اي ويژه به آن مي بخشد.

يك اتاق رويايي

فضاي داخلي در جهت آسايش هر چه بيشتر راننده طراحي شده است. طراحي خارجي اسپرت سري 4 به فضاي درون كابين نيز راه يافته است. ويژگي هاي منحصربه فرد آن سري 4 را به يك مفهومي خارق العاده تبديل ساخته است. تزئيتات دو رنگ مشكي قهوه اي درون آن در اين امر بي تاثير نبوده است. روكش ها از مرغوب ترين انواع چرم ساخته شده اند و راحتي، كيفيت و زيبايي بي نظيري را به ارمغان مي آورند. در مجموع كيفيت مواد در اولويت قرار داشته است. در گوشه و كنار كابين شاهد ريزه كاري هاي هنرمندانه و اشاراتي به خصوصيات ثابت كابين هاي ب ام و هستيم. بسياري از اجزا به صورت تمام دستي ساخته شده اند. استفاده از چوب نيز در آن به چشم مي خورد.اين همه نيرو از كجاست؟

در رابطه با موتور مفهومي سري 4 اطلاعات دقيقي در دست نيست اما پيش بيني مي شود مدل توليدي با موتور سدان سري 3 روي كار خواهد آمد. مشتريان مي توانند از ميان چهار گزينه موتور مورد نظر خود را انتخاب كنند. دو موتور بنزيني و دو موتور ديزلي پيشنهاد مي شوند. نيرومندترين گزينه موتور 435i است كه نيرويي معادل 306 اسب بخار توليد مي كند.تا ...؟

اما سوال اين است كه انتظار ديدار با اين نيرومند زيبا تا كي به طول مي انجامد؟ كوپه مفهومي ب ام و سري 4 در اتوشوي ديترويت رونمايي مي شود و نمونه توليدي آن مدتي بعد، در سال 2013 ارائه خواهد شد.

در زمين حريف

بحث رقابت كه به ميان مي آيد كوپه ب ام و سري 4 با مدل هايي نظير آئودي A5، كوپه كاديلاك CTS يا كوپه اينفينيتي G37 روبرو مي شود. در اين ميان آئودي A5 اخيرا يك تغيير چهره را تجربه كرده است. البته تغيير چنداني در ظاهر آن احساس نخواهيم كرد. موتور جديد آن يك سوپرشارژردار 3 ليتري V6 است كه 272 اسب بخار نيرو توليد مي كند. اين كوپه اسپرت بسيار زيبا و نيرومند است و از كابيني لوكس و تمام و كمال سود مي جويد. تا اين لحظه A5 به عنوان يكي از پرفروش ترين مدل هاي اين كلاس شناخته شده است اما اين كه بعد از توليد سري 4 چه اتفاقي انتظار آن را مي كشد موضوع ديگري است. چيزي كه تنها گذشت زمان آن را آشكار خواهد ساخت. بسياري سري 4 را پلي براي بازگشت به اوج ب ام و مي دانند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۰:۱۶ توسط:sana موضوع:

چند نكته تمريني ويژه تناسب اندام در فصل بهار

حالا كه بهار از راه رسيده، زمان بسيار خوبي است كه از خواب زمستاني بيدار شده و برنامه تمريني-ورزشيتان را از سر گيريد. رويكرد شما به برنامه تمرينيتان، فوايد و لذتي كه از آن عايدتان خواهد شد را مشخص مي كند. با ما همراه باشيد تا بگوييم چطور اين فايده و لذت را چند برابر كنيد.

سلامتيتان را فعال كنيد
طي تحقيقات و مطالعاتي كه من روي افراد صد ساله داشته ام، هيچوقت با كسي مواجه نشدم كه صد سال عمر كرده باشد و از سلامتي خوبي برخوردار باشد اما زندگي فعالي نداشته باشد. ورزش و تحرك با خود فوايد بسيار زيادي را به همراه مي آورد، از بالا بردن سطح انرژيمان گرفته تا كاهش هورمون هاي استرس براي پايين آوردن خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي، سكته، سرطان، افسردگي، و ديابت.
ورزش همچنين به سوازندن قند خون نيز كمك ميكند و درنتيجه از انبار شدن و ذخيره شدن آن بعنوان چربي در بدن جلوگيري به عمل مي آورد.

ورزش هاي بدنسازي با وزنه متوسط براي حفظ تراكم استخوانها و قدرت عضلاني بسيار مهم است و به ويژه با بالا رفتن سن اين مسئله اهميت بيشتري پيدا مي كند.ورزش هاي قلبي-عروقي، ضربان قلب را بالا برده و تحريك لازم را براي عضلات قلب فراهممي آورد و درنتيجه به حفظ استقامت بدن كمك مي كند. به هر صورتي كه به بخواهيد به ورزش نگاه كنيد، باعث شادتر، خوشبخت تر، جذاب تر و سرزنده تر شدن شما مي شود.

نابرده رنج گنج ميسر نمي شود؟ بيشتر فكر كنيد
من تعداد زيادي بيمار دارم كه در طول هفته وقت چنداني براي ورزش نمي گذارند اما همين كه آخر هفته مي شود، از زمان استراحت خود استفاده كرده و خيلي خوب ورزش مي كنند. آنها در فعاليت هاي فيزيكي خيلي شديد مثل صخره نوردي، دوچرخه سواري در كوهستان، ايروبيك پيشرفته و شدتي و ...مي پردازند و معمولاً با آسيبديدگي وارد مطب مي شوند. اين فعاليت هاي فيزيكي شديد هيچ اشكالي ندارند، اما وقتي دير به دير انجام شوند، معمولاً ختم به آسيب ديدگي مي شوند.براي درو كردن همه فوايد ورزش لازم نيست تا آخرين شدت ورزش كنيد يا ضربان قلبتان را تا آخرين حد بالا ببريد. برعكس، بسياري از مطالعات و تحقيقات نشان ميدهد كه ورزش با شدت متوسط فوايد بسيار بيشتري براي سلامتي و لاغر كردن شما دارند تا ورزش گاه به گاه شدتي.

من به اين نتيجه رسيده ام كه افراديكه خيلي شديد و پشت سر هم هم ورزش مي كنند هم نمي توانند فايده خوبي از ورزشي كه انجام مي دهند ببرند، چون خيلي زود دچار اسيدوز لاكتيك مي شوند و ضعيتي كه در آن بدن درنتيجه كار كشيدن زياد از عضلات پر از مواد زائد مي شود و درنتيجه فرد دچار خستگي، و درد عضلاني مي شود.همچنين به ياد داشته باشيد كه وقتي بالاتر از حد ضربان قلب سالمتان ورزش ميكنيد، بدن شما از چربي سوزي به وضعيت سوزاندن كربوهيدرات ها بعنوان انرژي منتقل ميشود. ضرب المثل قديمي نابرده رنج گنج ميسر نمي شود در اين زمينه خيلي مخرب خواهد بود.

سطح ايدآل ورزش خود را پيدا كنيد
سطح ايدآل و سالم ضربان قلب و شدت تمرين چيست؟ اين يك سوال خيلي ساده و منطقي است. اگر طي فعاليت فيزيكي براي نفس كشيدن احساس مي كنيد كه به شما فشار مي آيد و پس از تمرين احساس خستگي شديد و درد داريد، فراتر از سطحي كه براي بدن شما سالم است ورزش كرده ايد.
سطح سالم ضربان قلب طي ورزش براي افراد متوسط بين 90 تا 120 ضربه در دقيقه است. متخصص ورزشي يا مربيتان مي تواند به شما براي تعيين ضربان قلب ورزشي ايدآلتان كمك كند.

وقتي در حيطه مطلوب خود هستيد، ورزش بايد طوري باشد كه پس از آن احساس انرژي و شادي كنيد، و براي تكرار مداوم اين تجربه تشويقتان كند. طبق تجربيات پزشكيم، من قانع شده ام كه بهتر است چهار جلسه يا بيشتر در طول هفته تمرين داشته باشيم و هر بار 30 دقيقه ورزش كنيم.اگر دچار مشكل جسمي هستيد، يا در ريكاوري از يك بيماري به سر مي بريد، يا جديداً احساس مي كنيد چاق شده ايد و فرم هيكلتان به هم خورده است، برنامه تمرينيتان را تدريجاً و آرام آرام شروع كنيد.

ممكن است بخواهيد فقط 5 دقيقه در روز تمرين كنيد، اما سعي كنيد اين 5 دقيقه را هر روز ورزش داشته باشيد. و بعد كم كم زمان آن را بيشتر كنيد، مثلاً هفته اي 5 دقيقه به كل تمرينتان اضافه كنيد. در آخر هفته ششم، اين مقدار به 30 دقيقه خواهد رسيد."تاي چي" براي سلامت جسمي و تقويت تعادل بدناگر به دنبال يك نوع ورزش متفاوت هستيد كه علاوه بر جسمتان، ذهنتان را نيز تقويت كند، تاي چي ورزش بسيار خوب چيني ارزش امتحان كردن را دارد.تاي چي كه زنجيره اي از حركات آرام و تفكري است، نوعي از يوگا و ورزش هاي رزمي است كه بر اساس حركات باليني دنياي طبيعي، طراحي شده است.

هدف آن بسيار ساده است: وصل دوباره ما به جريان انرژي كه در كل جهان نفوذ مي كند. وقتي آن انرژي در دسترس ما قرار مي گيرد، نيرو و سرزندگي ما بي اندازه خواهد بود.تاي چي چيزي فراي ورزش يا رقص است. با تمرين كردن آن مي توانيم از لحاظ فيزيكي، احساسي، و روحي خود را متعادل كنيم. اين ورزش به نوبه خود بسيار آرام است اما ظرفيت قلبي-عروقي شما را تقويت مي كند.

اين ورزش همچنين فوايدي براي سلامتي شما دارد كه ممكن است تعجبتان را برانگيزد. تحقياقت انجام گرفته درمورد اين ورزش نشان داده است كه اين ورزش، تعادل بدن را بالا مي برد، فشار خون را پايين مي آورد و ورم مفاصل را نيز بهبود مي بخشد. علاوه براين، مشخص شده است كه اين ورزش براي بيماران قلبي مي تواند ورزش بسيار مفيدي باشد.اميدوارم اين مقاله براي شما مفيد واقع شده باشد. سالم و تندرست باشيد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۲۰:۰۲ توسط:sana موضوع:

خانم....شماره بدم؟!!


جام خانواده:
خانوووووووم....شــماره بدم؟؟؟؟؟؟
خانوم خوشــــــگله برسونمت؟؟؟؟؟؟؟
خوشــــگله چن لحظه از وقتتو به مــــا ميدي؟؟؟؟؟؟
اينها جملاتي بود كه دخترك در طول مســير خوابگاه تا دانشگاه مي شنيد!
بيچــاره اصـلا" اهل اين حرفـــــها نبود...اين قضيه به شدت آزارش مي داد
تا جايي كه چند بار تصـــميم گرفت بي خيــال درس و مــدرك شود و
به محـــل زندگيش بازگردد.
روزي به امامزاده ي نزديك دانشگاه رفت...
شـايد مي خواست گله كند از وضعيت آن شهر لعنتي....!
دخترك وارد حياط امامزاده شد...خسته... انگار فقط آمده بود گريه كند...
دردش گفتني نبود....!!!!
رفت و از روي آويز چادري برداشت و سر كرد...وارد حرم شدو كنار ضريح
نشست.زير لب چيزي مي گفت انگار!!! خدايا كمكم كن...
چند ساعت بعد،دختر كه كنار ضريح خوابيده بود با صداي زني بيدار شد...
خانوم!خانوم! پاشو سر راه نشستي! مردم مي خوان زيارت كنن!!!
دخترك سراسيمه بلند شد و يادش افتاد كه بايد قبل از ساعت ۸ خود را
به خوابگاه برساند...به سرعت از آنجا خارج شد...وارد شــــهر شد...
امــــا...اما انگار چيزي شده بود...ديگر كسي او را بد نگاه نمي كرد..!
انگار محترم شده بود... نگاه هوس آلودي تعـقــيبش نمي كرد!
احساس امنيت كرد...با خود گفت:مگه ميشه انقد زود دعام مستجاب
شده باشه!!!! فكر كرد شايد اشتباه مي كند!!! اما اينطور نبود!
يك لحظه به خود آمد...
ديد چـــادر امامــزاده را سر جايش نگذاشته...!
برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۹:۴۹ توسط:sana موضوع:

اس ام اس هاي خنده دار سيزده بدر

دشمناتون در به در

گرفتارياتون زود بدر

خوشيهاتون هزار برابر

.

.

.

ساقي گل و سبزه بس طربناك شده ست / درياب كه هفته*ي دگر خاك شده ست

مي نوش و گلي بچين كه تا در نگري / گل خاك شده ست و سبزه خاشاك شده ست

(با آرزوي روزي شاد در كنار طبيعت)

.

.

.

نمي دونم چي شد سيزده بدر شد / گوشم از جيغ و داد و نعره كر شد

به ياد تعطيلات رفته از دست / غم و غصه كنارم همسفر شد

از آجيل شب عيد مونده تخمه / تموم پسته ها زير و زبر شد

رو پيچ و تاب سبز سبزه ي عيد / گره از بخت ما هم كور تر شد

عروس تنگ من ، زنداني عيد / از آن قصر بلوريش به در شد

دروغ سيزده هر ساله ي ما / عجب عيدي به نيكويي بسر شد !

.

.

.

اس ام اس هاي جديد براي ۱۳ بدر
با سلام

كلاسهاي آموزشي سبزه گره زني آغاز شد !

گره ازدواج

گره كنكور

گره جدايي !

گره ملواني !

دوبل گره !

گره كور !

با تضمين بروارده شدن آرزو !

(گارانتي تا سيزده سال بعد !)

.

.

.

به غروب ۱۳بدر فك كن . . .

(ستاد زهرمار سازي عيد) !

.

.

.

رو پيچ و تاب سبز سبزه ي عيد

گره از بخت ما هم كور تر شد

دروغ سيزده هر ساله ي ما

عجب عيدي به نيكويي بسر شد !

.

.

.

ببين ميخوام يه پيزي بگم بهت ولي حساس نشيا !

امسال اگه خودت رو هم گره بزني به سبزه فايده نداره !

تو خودت كمپاني نحسي هستي !

.

.

.

سبزه رو از سفره بگير / ماهي را با خودت بيار

وقتشه بيرون بزنيم / سيزدهمين روز بهار

.

.

.

الهي قربونت برم كه انقدر نازي ! مثل سبزه ي عيد ميموني

انشالله اين سيزده به در بجاي سبزه انقدر گره بزننت كه ديگه باز نشي

به هر صورت سكه دو رو داره !

.

.

.

اس ام اس تبريك سيزده بدر
.

.

.

دمت گرم بابا.خيلي با حالي

اولين گوسفندي هستي كه دلت طاقت اورد و سبزه ها رو تا سيزده نخوردي !

.

.

.

و تو ميروي ، بي من ، كه گره بزني ، سبزه ي تمام خاطره هامان را

و دور كني از خودت ، تمام مرا . . .

سيزده فرصت خوبي است

براي دور كردن نحسي

-

-

-

دلم واسه سيزده بدر ميسوزه ! ميدوني چرا !؟

آخه بهش ميگن نحس ! بيچاره ها خبر ندارن تو دست سيزده بدر رو از پشت بستي !

.

.

.

با سلام و عرض تبريك سال نو

بايد خدمت شما عرض كنم كه بنده امسال قصد ازدواج ندارم !

لطفا سبزه ها را به نييت يكي ديگه گره بزن !!!

.

.

.

الهي قربونت برم كه انقدر نازي ! مثل سبزه ي عيد ميموني

انشالله اين سيزده به در بجاي سبزه انقدر گره بزننت كه ديگه باز نشي

به هر صورت سكه دو رو داره !

.

.

.

سلام عزيزم علي/مريم جون سيزده كجا ميرين؟

اگه ميشه بيا با هم بريم.

اخه پارسال با تو خيلي خوش گذشت

تو كه ميبيني اس ام اس مال تو نيست مرض داري تا اخر ميخونيش !؟

.

.

.

با آرزوي يافتن همسري مناسب از دختران منتظر

دعوت ميشود ضمن خويشتن داري

از گره زدن سبزه ها به شدت خورداري فرمايند !

سازمان حمايت از محيط زيست !

.

.

.

اگه قرار باشه دروغ سيزده رو در مورد من بگي چي ميگي؟

قبل از اينكه براي يكي ديگه بفرستي جواب منو بده !

.

.

.

با تبريك سال نو خدمت مجردهاي گرامي!

دستگاه “سبزه گره زني” با قابليت ۹۱ گره در ثانيه

پيش فروش مي شود

.

.

.

از غظنفر مي پرسن ۱۲ فروردين چه روزيه ؟

ميگه روزي كه ميريم براي ۱۳ بدر جا مي گيريم !

.

.

.

تو رو خدا فردا جايي قرار نزار ميخوام سيزده رو فقط با تو باشم

آخه بدون تو اصلا صفا نداره

اينم از دروغ سيزده من

.

.

.

//////& //////

اينها سبزه ۱۳ بدره! اون وسطي رو براي رسيدن تو به آرزوهات گره زدم !

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۹:۳۶ توسط:sana موضوع:

نجات بيش از ۴ هزار مسافر نوروزي در چهار هزار عمليات امداد و نجات

رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر از انجام ۴ هزار و ۴۴۰ عمليات و امدادرساني به بيش از ۸۹ هزار و ۷۰۹ تن از مسافران از ابتداي آغاز طرح ملي امداد و نجات نوروزي تا صبح روز دوازدهم فروردين خبر داد.
محمود مظفر در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني جمعيت هلال احمر در تشريح عملكرد امدادگران اين سازمان در طرح امداد و نجات نوروزي ۹۲ با بيان اينكه از ۲۴ اسفندماه امسال تاكنون ۴ هزار و ۴۴۰ عمليات توسط امدادگران پوشش داده شده است گفت: از اين ميان ۹۴ هزار و ۲۸۵ تن دچار حادثه شده*اند.
وي با بيان اينكه ۸۹ هزار و ۷۰۹ تن توسط امدادگران امدادرساني شدند گفت: ۴ هزار و ۲۸۵ تن نيز در اين هجده روز از مرگ حتمي با كمك امدادگران نجات يافتند.
رئيس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال* احمر با بيان اينكه از اين ميان ۲ هزار و ۴۵۱ تن كه در اين حوادث دچار مجروحيت شده بودند به بيمارستان منتقل شدند گفت: ۲۶ هزار و ۱۹ تن نيز به صورت سرپايي و در محل توسط امدادگران درمان شدند.
مظفر با بيان اينكه در اين مدت ۴۶۰ مورد عمليات رهاسازي توسط امدادگران انجام شده است گفت: همچنين ۵۱ هزار و ۲۹۴ تن نيز توسط جمعيت هلال*احمر اسكان و تغذيه اضطراري داده شده*اند و ۸۲ هزار و ۶۵۲ تن نيز با مراجعه حضوري به پايگاه هاي امدادي اين سازمان از خدمات امدادي هلال احمر بهره مند شدند.
وي با بيان اينكه در اين مدت ۴۲۶ مورد عمليات هوايي توسط ۱۷ فروند بالگردهاي اين سازمان انجام شد گفت: تيم امداد هوايي اين سازمان در ۳۱۸ ساعت پرواز به خدمت رساني به مسافران نوروزي پرداخته است.
رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر در پايان با اشاره به راه اندازي سامانه سراسري نداي امداد گفت: مسافران نوروزي مي توانند در سراسر كشور از طريق تماس با شماره تلفن۱۴۷ در صورت وقوع حادثه با اطلاع به پايگاه هاي امداد و نجات هلال احمر از خدمات امدادي اين سازمان بهره مند شوند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۹:۲۴ توسط:sana موضوع:

عكس هاي بچگي چندتا از بازيگرا

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــ

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــاين يه دونه مجري بود.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۳:۱۹:۱۳ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم