بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

بزرگترين وبلاگ تغذيه و سلامت

ده دستاورد برتر فيزيك در ۲۰۱۳

سال ۲۰۱۳ در كنار ارائه ايده*هاي متحيركننده*اي مانند فيلم*هاي سفر در زمان تا درهم*تنيدگي كرم*چاله، با چندين تجربه جالب همراه بود كه به اثبات بسياري از ناممكن*ها پرداختند. به گزارش آلامتو به نقل از ايسنا، ايجاد دقيق*ترين نقشه نور پس از انفجار بزرگ توسط تلسكوپ پلانك، كشف ذره گريزان بوزون هيگز كه منجر به تقديم جايزه نوبل فيزيك به نظريه*پردازان آن شد و همچنين مشاهده نوترينوهاي فضاي خارجي براي اولين بار از جمله اين تجربيات بودند. در اين گزارش به بازبيني برخي از اين دستاوردها در سال ۲۰۱۳ پرداخته شده است.

اولين فيلم واقعي سفر در زمان

هاليوود در دهه*هاي اخير به نمايش فيلمهاي زيادي با موضوع سفر در زمان پرداخته، اما فيزيكدانان موسسه فناوري ماساچوست در سال ۲۰۱۳ به ثبت شكل واقعي اين سفر پرداختند. تصاوير اين فيلم فراواقعي و به شكل يك جهان فرضي بوده كه سفر در زمان در آن امكان*پذير است. اين فيلم كه توسط يك روش گرافيك رايانه*اي موسوم به پيگيري پرتو ساخته شده، شايد بتواند به انسان در درك ريشه*هاي عليت كه هنوز بصورت معماگونه باقي مانده*اند، كمك كرده و راه را براي مدلهاي فيزيكي كوچك از سفر در زمان هموار كند. از ديگر كاربردهاي اين روش مي*توان به كمك در تفسير پرتوهاي نور كهكشانهاي باستاني كه تازه به زمين رسيده*اند، اشاره كرد.

نمايش تولد، زندگي و مرگ يك كيهان با نقشه پلانك

دانشمندان با استفاده از تلسكوپ پلانك موفق به ارائه دقيق*ترين نقشه از تابش زمينه كيهاني يا همان درخشش پس از انفجار بزرگ شدند كه بينشهاي بديع و ناهنجاري*هاي عجيبي را ارائه كرده است.

نوترينوهاي فضاي عميق

يك تلسكوپ بزرگ در زير يخهاي قطب جنوب در سال ۲۰۱۳ موفق به شناسايي نوترينوها از فضاي عميق شد كه شايد بتواند كشف اسرار ديگر مانند سياه*چاله*هاي غول*پيكر، ابرنواخترهاي عظيم و ماده تاريك را به واقعيت تبديل كند.

اولين رايانه نانولوله

دانشمندان موفق به ساخت يك رايانه كاربردي از نانولوله*هاي كربن شدند كه از سيستم*عامل و نرم*افزار مخصوص خود برخوردار است.

ثبت افتادن قطره قير توسط دوربين پس از ۶۹ سال

يكي از طولاني*ترين تجربيات جهان زماني به اوج خود رسيد كه يك قطره قير به اندازه انگشت از توده اوليه خود جدا شده و در يك جام افتاد. اين اولين بار بود كه چنين رويدادي بر روي ويديو ضبط مي*شد.

همكاري گوگل و ناسا براي استفاده از رايانه كوانتومي

مشتريان معروف شركت D-Wave، سازنده رايانه*هاي كوانتومي اظهار كردند كه اين دستگاهها كه در حال همه*گير شدن بوده و ممكن است حتي نيروي رايانه پوشيدني عينگ گوگل را نيز تامين كند، در سال ۲۰۱۴ وارد بازار خواهند شد. اگرچه اين رايانه*ها سريع هستند، اما هنوز معلوم نيست كه واقعا كوانتومي هستند يا خير.

حل تناقض سياه*چاله با درهم*تنيدگي كرم*چاله

تونل*زني از ميان فضا-زمان و عمل شبح*وار در يك فاصله كه دو مورد از گيج*كننده*ترين ايده*هاي فيزيك بوده، ممكن است جلوه*هاي متفاوتي از يك چيز باشند. اين بينشي است كه مي*تواند راه را براي نظريه*اي در مورد گرانش كوانتومي هموار كرده و يك تناقض كوچك را نيز در مورد سياه*چاله*ها از بين ببرد.

كسب جايزه نوبل فيزيك توسط ذره بوزون هيگز

در سال ۲۰۱۲، دانشمندان مركز سرن موفق به شناسايي ذره گريزان بوزون هيگز شدند. در سال ۲۰۱۳، اين كشف بطور رسمي اثبات شده و پيتر هيگز و فرانسيس انگلبرت توانستند جايزه نوبل فيزيك را براي ايجاد نظريه چگونگي كسب جرم ذرات توسط بوزون هيگز و ميدان هيگز بدست بياورند.

ايجاد اولين گره*هاي مايع در آزمايشگاه

گره*ها در حال حاضر يكي از موارد جالب در رياضيات بشمار مي*روند. دانشمندان در تجربه*اي جديد در آزمايشگاه توانستند اين زيبايي*هاي جديد را از آب توليد كنند كه مي*توانند درك انسان را از بالهاي هواپيما و ابرمايعات كوانتومي عجيب ارتقا بخشند.

كشف بزرگترين عدد اول شناخته شده

يك پروژه محاسباتي توزيع شده موفق به شناسايي بزرگترين عدد اول شناخته*شده تاكنون با ۱۷ ميليون رقم شد. از ديگر دستاوردهاي سال ۲۰۱۳ مي*توان به پيشرفت جدي در يك مساله لاينحل موسوم به حدس اعداد اول دوقلو اشاره كرد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۷:۵۲ توسط:sana موضوع:

زانيار خسروي، مجاز شد

خبر مجاز شدن فعاليت هنري زانيار خسروي از ساعات نخست چهارشنبه ۴ دي*ماه، در سايت*هاي خبري پيچيد و اين خواننده و آهنگساز پس از چهارسال، مجوز انتشار آلبوم دريافت كرد،* كه چنين اقدامي مي*تواند نشانگر رويكرد متفاوت و جديد متوليان فرهنگي در حيطه موسيقي كشور باشد. مدت زيادي بود كه زانيار، برادر كوچكتر سيروان خسروي آثار خود را در فضاي مجازي منتشر مي*كرد.
«ريسك»، «كنار مهتاب»، «هيپنوتيزم»، «اميد دارم هنوز» و…از جمله تك*آهنگ*هاي او محسوب مي*شود و او در زمينه موسيقي موفقيت*هايي هم به دست آورده است. عليرضا پاشايي كه چندماهي مي*شود، پس از استعفاي سيد محمد ميرزماني به عنوان سرپرست دفتر موسيقي وزارت ارشاد را هدايت مي*كند از همان ابتدا بدون حاشيه و در سكوت خبري فعاليت*هايش را شروع كرد.
او برخلاف ساير مديران نشست خبري برگزار نكرد و كمتر از او مصاحبه و گفت*وگو با رسانه*ها ديده مي*شود و البته انتقادهايي هم به عملكرد او مي*شد اما نكته*اي كه نبايد راحت از كنار آن گذشت، روند سريع*تر صدور مجوز براي هنرمندان، در زمان كوتاه*تر، در زمان مديريت او است.
همچنين، در زمان او براي فعاليت هنرمنداني كه پيش از اين به صورت غير مجاز در زمينه موسيقي پاپ فعاليت مي*كردند، تدابيري اتخاذ شد كه مجوز گرفتن هنرمنداني چون حسين استيري و زانيار خسروي از اين دست بود. هرچند كه ديدگاه مرادخاني هم نسبت به اين مقوله بي*تاثير نبود.
پاشايي در گفت*وگويي پيش از اين با ايسنا بيان كرده بود: ما يك مجموعه*اي داريم، تحت عنوان «قوانين و دستورالعمل*ها» و هر آنچه كه با قوانين و اجراي هر موسيقي كه با دستور العمل*ها انطباق داشته باشد، بلامانع است. در حوزه موسيقي غير مجاز و زيرزميني هم موضع ما اين است كه هر آنچه با قوانين و مقررات ما و با جغرافياي فرهنگي انطباق داشته باشد، مي*تواند كار ارائه دهد و در حال حاضر هم تعداد قابل توجهي از اين گروه*ها مجوز گرفته*اند و كار مي*كنند.
هم*اكنون پاشايي روزهاي آخر مديريت خود را مي*گذراند و گمانه*زني*ها حاكي از آن است كه پيروز ارجمند، مدير مركز موسيقي حوزه هنري به زودي با حكمي از سوي مرادخاني بر اين مستند تكيه خواهد زد.
بايد ديد كه ارجمند كه در مركز موسيقي حوزه هنري حمايت از چنين فضايي جزو سياست*هاي تعريف نشده براي او بود، مركز موسيقي وزارت ارشاد اين هواي تازه*تر در زمينه صدور مجوز با ديد باز را با او نيز تجربه خواهد كرد؟!

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۷:۴۱ توسط:sana موضوع:

اين دختر تبديل به پري شد! +عكس

اين زن كه فكر مي*كند كه از دنيايي ديگر آمده و در زندگي قبلي*اش يك فرشته بوده است در طي يك عمل جراحي نوك گوشش را به شكل پري ها به شكل تيزي درآورد. اين دختر كه شيفته افسانه*ها است گوشش را جراحي كرده تا مثل پري*ها به نظر برسدو براي جراحي تيز كردن نوك گوشش ۲۵۰ پوند پرداخته است.

گفته اين دختر:« بعضي از والدين به كودكان خود مي*گوين كه آن*ها بايد رفتار خوبي داشته باشند چون مي*دانند كه يك پري همه چيز را به بابانوئل مي*گويد. وقتي بچه*ها مرا ببينند مي*فهمند كه پدر و مادرشان با ان*ها شوخي نمي كنند.» او ادامه داد: «وقتي كه خواستم گوش*هايم را جراحي كنم تا ان موقع در هيچ چيزي در زندگي*ام انقدر مطمئن نبودم.»

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۷:۲۹ توسط:sana موضوع:

جذاب*ترين ماشين*ها در صد*سالي كه گذشت+عكس

ماشين*ها ممكن است كه فقط وسيله*هايي براي حمل و نقل آسانتر باشند، اما در حين حال مي توانند بي نهايت جذاب هم طراحي شوند. انحناي خطوط، موتورهاي قدرتمند و تجمل بيدادگرانه مي توانند به اندازۀ چهره‏اي زيبا براي مردم جذاب باشند. براي همين ما ليستي از جذاب ترين ماشين ها در قرن گذشته براي شما تهيه كرده ايم.
به نقل از Businessinsider ؛ در اين ليست عضلۀ آمريكايي، سرعت ايتاليايي وتجمل انگليسي را در طراحي ماشين ها به نمايش مي گذاريم. ما حتي قدرت سوئدي را نيز در اين ليست گنجانده ايم. بعضي از اين ماشين ها در زمان عرضه چندان مورد توجه قرار نگرفتند و بعضي از ماشين ها با شكست وحشتناكي روبرو شدند. باقي آنها موفقيت ديوانه واري كسب كردند و حتي در بازار امروز نيز اين موفقيت را حفظ كرده اند. اما جدا از اين مساله، هر كدام از اين ماشين ها پر از جذابيت و زيبايي هستند.
۲۰. Chevrolet Camaro Z28 محصول سال ۱۹۶۸ با يك موتور V8 بود كه در زير كاپوت بزرگ آن جاسازي شده بود. يك ماشين عضله‏*اي و غول پيكر آمريكايي.
۱۹ . BMW Z8 يك مدل با توليد محدود بود كه در سال هاي ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۳ به خيابان ها وارد شد. اين ماشين كه توسط Henrick Fisker طراحي شده بود، به عنوان يكي از ماشين هاي جيمز باند شناخته مي شود.
۱۸. Henrick Fisker، يكي از بزرگترين طراحان خودرو در حال حاضر، شركت خودروسازي خود را در سال ۲۰۰۴ تاسيس كرد. درست است كه اين شركت نتوانست در هدف خود موفق شود، اما نمي توان انكار كرد كه خودروي Karma، محصول اين شركت، واقعا باشكوه است.
۱۷. در نوامبر ۲۰۱۲، مدل SLS AMG از شركت مرسدس بنز براي اولين بار به نمايش در آمد. بالاترين سرعت اين خودرو ۱۹۶ مايل بر ساعت است و مي تواند در عرض ۳.۵ ثانيه از ۰ به ۶۰ برسد. به علاوه موتوري دست ساز دارد كه ۶۲۲ اسب بخار قدرت دارد.
۱۶. F12berlinetta سريع ترين ماشين جادۀ شركت ايتاليايي Ferrari است. اولين ماشين اين سري در نوامبر امسال به قيمت ۱.۱۲۵ ميليون دلار به فروش رسيد.
۱۵. يكي از جذاب ترين و گرانترين ماشين هايِ تاريخ، Ferrari 250 GTO به حساب مي آيد. اين ماشين كه از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۴ توليد مي شد، وقتي كه يك ماشين جديد بود با رقم ناچيز ۱۸۰۰۰$ به فروش مي رسيد. اما در سال ۲۰۱۲، يكي از ماشين هاي اين مدل در يك مزايده با قيمت ۳۵ ميليون دلار به فروش رسيد.
۱۴. در سال ۱۹۹۸، خودروي McLaren F1 تبديل به سريع ترين ماشين در دنيا شد، ماشيني كه موفق شد به سرعت ۲۴۳ مايل بر ساعت برسد. البته اين ماشين بدرد بيرون رفتن با يك دختر نمي خورد، چرا كه صندلي راننده در وسط قرار دارد و دو صندلي هم براي مسافران در دو طرف و كمي عقب تر از راننده تعبيه شده ‏اند.
۱۳. در نمايشگاه هاي ماشين، معمولا از دختران براي تبليغ ماشين ها استفاده مي شود. اما Bugatti Veyron به يك مدل نياز ندارد تا باعث جلب توجه مخاطبان شود. برعكس، وقتي كه اين ماشين در نمايشگاه نيويورك امسال به نمايش در آمد، يك مامور امنيتي در كنار آن ايستاده بود تا از نزديك شدن مردم جلوگيري كند.
۱۲. Lamborghini Gallardo علاوه بر جذاب بودن، قدرت بسيار بالايي دارد. اين ماشين مي تواند تنها در ۳.۴ ثانيه از ۰ به ۶۰ برسد، و بيشترين سرعت آن ۲۰۰ مايل بر ساعت است.
۱۱. مي توان گفت كه نقطۀ اوجِ سري ۹۱۱ كمپاني Porsche كه درهمين ماه ۵۰ ساله شده است، توليد مدل ۹۹۳ در اواسط دهه نود بود. اين آخرين خودروي Porsche بود كه موتور آن از طريق جريان هوا خنك مي شود.
۱۰. در سال ۲۰۱۲، يك خودروي Ford GT40 متعلق به ۱۹۶۸ تبديل به گران ترين ماشين فروخته شده در يك مزايده شد. اين ماشين به قيمت ۱۱ ميليون دلار به فروش رسيد.
۹. با توجه به ظاهر جذاب خودروي طلايي رنگ مدل J شركت Duesenberg، محصول سال ۱۹۳۴، عجيب است كه چرا ماشين هاي بيشتري به اين رنگ نمي بينيم. تنها ۱۲ تا از اين مدل ساخته شده اند و يكي از آنها كه در اين عكس به نمايش در آمده امسال در مزايده با قيمت ۱.۴۳ ميليون دلار به فروش رسيد.
۸. مدل MP4-12C Spider از شركت McLaren در سال ۲۰۱۲ رونمايي شد. اين ماشين از قدرت و ثباتي بي نظير برخوردار است و مي تواند در ظرف ۳.۱ ثانيه از ۰ به ۶۲ مايل بر ساعت برسد و بالاترين سرعت آن نيز ۲۰۴ مايل برساعت است.
۷. امسال، شركت Rolls-Royce يك مدل جديد نام سري Wraith را زنده كرد. اما ما فكر مي كنيم كه مدل اصلي متعلق به سال ۱۹۴۷ هنوز هم جذابتر است.
۶. ساده بگوئيم، مدل One-77 سريعترين و جذابترين خودروي شركت Aston Martin تاكنون است. چيزي كه اين ماشين را جذابتر هم مي كند اين است كه تنها ۷۷ تا از اين سوپرخودروها ساخته شده است.
۵. Corvette به عنوان بزرگترين ماشين آمريكايي در تمام زمان ها شناخته شده است و اگر كه به دومين نسل از اين ماشين ها يعني Sting Ray نگاه كنيم كه در سال ۱۹۶۳ توليد شد، راحت مي فهميم كه چرا اينطور است. اين جذابترين ماشيني است كه تابحال شركت Chevy عرضه كرده است.
۴. Ford خودروهاي Mustang بي نظيري در طي پنجاه سال گذشته ساخته است و مدل سال ۱۹۶۸ يعني Fastback GT 390 بهترين آنها است و يك دليل هم براي اين موضوع كافي است: Steve McQueen در يكي از معروف ترين تعقيب و گريزهاي سينما سوار اين ماشين بود.
۳. در ادامه اين ليست قدرت در دست اروپايي ها است و شروع نيز با مدل ۳۰۰SL شركت مرسدس بنز است. اين ماشين از سال ۱۹۵۴ تا ۱۰۶۳ توليد مي شد و در زمان خود سريعترين ماشين روز بود. مدل ۱۹۵۵ اين ماشين كه عكس آن را در اينجا آورده‏ايم مجهز به درب هاي عمودي بود كه باعث معروف گشتن آن شد.
۲. ممكن است كه One-77 زيباترين و سريعترين ماشين شركت Aston Martin باشد، اما DB5 واقعا ماشين جذابتري است. اين خودرو بي شك بهترين ماشيني بوده كه جيمز باند تا بحال سوار آن شده است. توليد DB5 در سال ۱۹۶۳ شروع شد و قدرت آن در زمان خود بي شك نظير نداشت. به طوريكه مي توانست در ۸ ثانيه از ۰ به ۶۰ مايل بر ساعت برسد.
۱. Jaguar E-Type جذابترين ماشيني است كه تابحال توليد شده است. توليد اين ماشين ورزشي در سال ۱۹۶۱ شروع شد و تا سال ۱۹۷۴ نيز ادامه داشت. درست است كه اين ماشين به نداشتن امنيت معروف بود، اما اين باعث نشد كه Enzo Ferrari آن را به عنوان “زيباترين ماشيني كه تاكنون ساخته شده” نشناسد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۷:۱۶ توسط:sana موضوع:

خبرساز شدن حال و روز جنيفر لوپز +عكس

جنيفر لوپز ” ستاره ۴۴ ساله موسيقي پاپ درحالي به همراه معشوق ۲۵ ساله اش شكار عكاسان شد كه عازم صرف يك شام دو نفره در لوس آنجلس بودند. اگرچه گفته ميشود جنيفر لوپز در اين موقعيت دو نفره خيلي شاد به نظر نميرسيد و از هنگام خروج از محل اقامتش با ناراحتي و ابروهاي گره خورده و در حاليكه سرش را كاملا پايين انداخته و عكس العملي به حضور عكاسان حاضر در محل نشان نداده است.


جنيفر لوپز لباسي سراپا سفيد به تن داشت و معشوق ۲۵ ساله او نيز يك كت چرم قهوه اي رنگ و تي شرت سفيد و شلوار جين به پا كرده بود.در اين شام رومانتيك دوقلوهاي جنيفر لوپز حضور نداشتند. جنيفر لوپز با شروع سال نو ميلادي دوباره روي صندلي قضاوت برنامه ” امريكن آيدل ” خواهد نشست. چندي پيش نيز او تصويري در اينستاگرام به نمايش گذاشت كه بچه هاي كوچكي را نشان ميداد كه عروسكي با شكل و شمايل وي به دست داشتند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۷:۰۵ توسط:sana موضوع:

دختر عجيب كه با خودش ازدواج كرد! +عكس

براي برگزاري جشن عروسي به جناب داماد نيازي نيست.

اين خانم ۳۰ ساله كه كارمند موفق يك دفتر تجاري در تايپه است، در پيدا كردن مرد مناسب زندگي*اش به هيچ عنوان موفق نبود اما از آنجا كه ديگر نمي*توانست فشارهاي اجتماعي را براي مجرد بودن تحمل كند خودش با خودش ازدواج كرد.چن مي*گويد:« ۳۰ سالگي براي من يكي از بهترين دوره*هاي زندگي است. شغل عالي و تجربيات موفقي دارم اما هنوز هيچ شريكي براي زندگي ام پيدا نكرده*ام. خب، چه كاري از دستم بر مي*آيد؟
اين تصميم به معناي مخالفت من با ازدواج نيست. فقط اميدوارم با اين كار بتوانم با باورهاي غلط جامعه سنتي در اين مورد مبارزه كنم. اينكه مردم با ديده تحقير به من نگاه كنند يا لقب*هاي نامناسب بدهند شايسته هيچ زني نيست.» بعد از اعلام خبر ازدواج ۳۶۰۰ پوندي اين زن، يك كمپين آنلاين مخالف در اينترنت براي موارد مشابه راه اندازي شد. زنان تايوان بعد از رسيدن به وضعيت با ثبات و موفق اقتصادي و شغلي ديرتر و كمتر ازدواج مي*كنند و اين مسئله دولت اين كشور را در مورد كاهش نرخ تولد و تاثير روي باروري به شدت نگران كرده است.
به گزارش رسانه*هاي محلي در تحقيقاتي كه سال جاري انجام شده است تنها دو پنجم زنان تايوان عنوان كرده*اند كه به نظرشان خانم*هاي متاهل نسبت به مجردها زندگي بهتري دارند. «چن» كه براي ماه عسل انفرادي*اش قصد سفر به استراليا را دارد مي*گويد:«فقط اميدوارم انسان*ها براي خودشان احترام بيشتري قائل شوند تا براي حرف*هاي ديگران.»مادر او در ابتدا به حضور يك داماد در مراسم اصرار و تاكيد داشت اما مدتي بعد قيد حضور در جشن ازدواج دخترش را زد. به هر ترتيب خانم «چن» نمي*تواند ازدواج با خودش را به شكل رسمي ثبت كند و اگر بعدها مرد مناسبش را پيدا كرد بايد دوباره ازدواج كند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۶:۵۴ توسط:sana موضوع:

عجيب ترين آزمايشات داوطلبانه +عكس

براي انجام هر آزمايش سختي كه قرار است براي اولين بار اجرا شود نياز به افراد داوطلب دارد و كمتر كسي براي انجام چنين آزمايش هايي داوطلب مي شود زيرا برخي از آن ها مي توانند به قدري خطرناك باشند كه جان انسان را بگيرند. در ادامه آزمايش هايي را مورد بررسي قرار مي دهيم كه در طول تاريخ انجام شده و البته همه آن ها داوطبانه و با ميل شخصي افراد انجام شده است.
سه ماه خوابيدن روي تخت

با خطرات خوابيدن و نشستن زياد آشنا هستيد و مي دانيد كه اگر كسي مدت طولاني در نقطه اي دراز كشيده باشد دچار مشكلات فراوان خواهد شد. ناسا آزمايشي را انجام مي دهد كه طي آن بايد دونفر داوطلبانه سه ماه را تنها به صورت خوابيده طي كنند. در اين آزمايش كه تنها افراد سالم و با شرايط بدني يك فضانورد مي توانستند در آن شركت كنند، داوطلب ها بايد به مدت سه ماه بدون حركت روي تخت بخوابند. اين آزمايش نشان خواهد كه بدن انسان چه تغييراتي در اين روند دارد و چه مشكلاتي ممكن است براي بدن پيش آيد. ناسا خرج تمام خانواده افراد داوطلب را مي پردازد ولي ممكن است مشكلات اين آزمايش تا انتهاي عمر همراه فرد داوطلب باشد. ثبت ضربان هنگام شليك به قلب

يكي از آزمايش هاي بسيار عجيبي كه براي اولين بار در سال ۱۹۳۸ انجام شده است. در اين سال دكتري به نام “استفان بيلي” تصميم گرفت تا با متدخاصي ضربان انسان ها هنگام شليك شدن به قلبشان اندازه گيري كند. او از ميان زنداني هاي محكوم به اعدام داوطلب خواست كه در اين ميان “جان درينگ” داوطلب انجام اينكار شد. مسئولين زندان در روز آزمايش درينگ را به صندلي بستند و ابزارهاي اندازه گيري نبض را به بخش هاي مختلف بدنش متصل كردند. ابتدا ضربان قلب اين مرد روي ۱۲۰ بود اما زماني كه دستور شليك داده شد ضربان قلب به ۱۸۰ بار در دقيقه رسيد. پس از شليك ها ضربان به مرور كاسته شد تا اينكه قلب كاملا ايستاد. سفر به مريخ

يكي از آرزوهاي هر انساني مي تواند سفر به كرات ديگر و ديدن آسمان لمس آن باشد. سفر به ماه انجام شده است و حالا سفر به مريخ يكي از مواردي است كه بسياري به دنبال آن هستند. يك موسسه فضايي كانادا قصد دارد در سال ۲۰۲۳ فضاپيمايي را راهي مريخ كند و براي اينكار نياز به ۴ داوطلب دارد كه از تمام زندگي روز زمين مي توانند دل ببرند. اين سفر بسيار جالب است زيرا هيچ بازگشتي براي آن تعريف نشده و يك طرفه است. در روز اول ثبت نام اين آزمايش بيش از ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام كردند. اين افراد بايد بالاي ۱۸ سال و داراي سلامت بدني خوبي باشند. در آخر سال ۲۰۱۳ نام گروه اول كه داراي شرايط هستند اعلام مي شود سپس اين افراد به قدري كاهش مي يابند تا ۴۰ نفر شده و اين افراد تحت آموزش هاي سخت فضانوري قرار مي گيرند تا در سال ۲۰۲۳ اولين پرواز به سمت مريخ انجام شود. آزمايش سمي

در سال ۱۹۰۳ دكتر و شيميداني به نام “هاروي ويلي” تصميم گرفت تا آزمايش خاصي را روي چند نفر كه به صورت داوطلبانه در آن شركت كرده بودند انجام دهد. اين آزمايشات همگي مي توانست فرد را كشته يا در تمام عمر بيمار كند. در نهايت ۱۲ نفر براي انجام اين آزمايش داوطلب شده و هر روز غذاهاي لذيذ به همراه سم مي خورند. در تمام مدت آزمايش اين دكتر رفتار و حركات افراد خود را نگاه كرده و به دنبال يك نمونه از بد رفتاري يا حالت هاي بيماري مي گشت. برخي از شركت كنندگان در اين آزمايش چند ماه پس از اتمام آن جان باختند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۶:۴۴ توسط:sana موضوع:

زن صورت نقره*اي + عكس

تغيير رنگ پوست در اثر موارد مختلفي به وجود مي آيد كه يكي از مهمترين آن ها استفاده از مواد شيميايي به مدت زياد و با روش هاي مختلف است. افرادي تا به حال در دنيا بوده اند كه رنگ پوستشان ناگهان برگشته و منحصربه فردشان كرده است.
“رزماري جيكوب” خانمي است كه دچار يك بيماري خاص شده است و حالا پوست صورت او به رنگ نقره اي در آمده است. اين بيماري با نام “آرجريا” شناخته مي شود و بر اثر انتشار مواد شيميايي در پوست به وجود مي آيد.
اين خان كه اين روزها ۷۱ سال دارد نزديك به ۶۰ سال است كه با اين وضع زندگي مي كند. او مي گويد بر اثر استفاده از يك قطره بيني كه حاوي مقداري نقره بوده است پوست او به مرور به رنگ آبي و سپس به نقره اي تبديل شده است.
اين معلم دبستان تا به حال مشكلات زيادي در زندگي تجربه كرده است كه براي مثال مي توان به تمسخرها و انگشت نما شدن ميان مردم اشاره كرد. او همچنين چند عمل جراحي نيز روي پوستش داشته است ولي هيچكدام رنگ نقره اي را از بين نبرده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۶:۳۳ توسط:sana موضوع:

دختري با چندش ترين بيماري دنيا +عكس

بيماري هاي مختلفي در دنيا هستند كه نشانه اصلي آن ها تهوع و بهم خوردن حال فرد است. در اين حالت تمام آنچه در معده فردي قرار دارد خارج شده و مشكلات بسياري را به بار مي آورد. تقريبا تمام انسان هاي دنيا از رسيدن به اين مرحله بيزار هستند و آن را چندش آور مي دانند. “جايدي پيت” دختري انگليسي است كه دچار يك بيماري خاص شده است كه شايد كمتر از ۲۰۰ نفر در دنيا به آن مبتلا هستند. اين بيماري باعث شده است كه او روزانه بيش از ۴۰ بار دچار حالت تهوع شده و معده اش خالي شود. اين بيماري نادر بسياري از پزشكان را نيز به چالش كشيده است زيرا خيلي ها در دنيا نمي توانند آن را تشخيص دهند. پزشكان بسياري بوده اند كه بيماري اين دختر ۱۲ ساله را حتي بارداري تشخيص داده اند كه جاي تعجب بسياري دارد. چند ماه پيش دانشمندان و بزرگان پزشكي انگلستان روي او آزمايشاتي را انجام دادند كه نتيجه آن نشان مي دهد درمان خاصي براي اين بيماري كشف نخواهد شد. اين مشكل تنها به صورت ژنتيكي به وجود آمده و در سلول هاي بنيادين تاثير گذاشته است. مشكل اين دختر باعث شده است از درس خواندن در مدرسه جا بماند و حالا بايد به طور خصوصي و در حالي كه ۱۸ ساعت از شبانه روز را در دستشويي سپري مي كند درس بخواند. به گفته “جيد” روزهاي سختي در زندگي خود تا به حال داشته است كه پاياني براي آن ها وجود ندارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۶:۲۱ توسط:sana موضوع:

طراحي اولين شنل نامرئي كه با باطري كار مي*كند

دانشمندان يك شنل نامرئي طراحي كرده اند كه انرژي خود را از يك باطري گرفته و موجب مي شود كه اجسام در يك دامنه بزرگي از فركانسها براي حسگرهاي راديويي غيرقابل تشخيص باشند.
به گزارش خبرگزاري مهر، محققان دانشگاه تگزاس آستين اولين طراحي از يك دستگاه استتار را ارائه كرده اند كه از يك منبع انرژي خارجي استفاده مي كند تا پهناي باند عملكرد خود را توسعه دهد.
اين شنل نامرئي جدا از استتار داراي كاركردهاي بسياري چون بهبود ارتباطات راديويي و مخابراتي و همچنين حسگر زيست پزشكي است.
شنلهاي نامرئي تاكنون به عنوان فناوري منفعل درنظر گرفته مي شدند، به اين معنا كه آنها طوري طراحي نشده بودند كه انرژي خود را از يك منبع خارجي دريافت كنند. آنها معمولا مبتني بر مواد مصنوعي پيشرفته ” metamaterials ” يا مواد مصنوعي پيشرفته انعطاف پذير و بسيار باريك ” metasurfaces ” هستند كه مي تواند نور را از يك شي پراكنده كرده و موجب شود كه اين شي كمتر به چشم برسد. وقتي كه زمينه هاي پراكندگي نور از شنل و شي بايكديگر تداخل پيدا مي كنند مي توانند يكديگر را نقض كنند تأثير نهايي آن شفافيت در مقابل حسگرهاي راديويي – امواجي است.
درحال حاضر اين طرح براي امواج راديويي كار مي كند اما دانشمندان پيش بيني كرده اند كه روزي شنلهاي نامرئي براي دشوار شدن تشخيص اجسام در مقابل چشم انسان به كار خواهد رفت.
اندري آلو استاديار دپارتمان مهندسي برق و رايانه در دانشكده مهندسي كاكرل اظهار داشت: بسياري از شنلهاي نامرئي طراحي شده در سركوب كردن قابليت ديد تحت شرايط خاصي موفق عمل كرده اند اما اين شنلهاي نامرئي محدود به كار كردن با رنگهاي خاصي از نور يا فركانسهاي خاصي هستند.
وي افزود: ما در اين مقاله ثابت كرده ايم كه شنلهاي نامرئي مي توانند پهن باند شوند و اين فناوري را فراتر از مرزهاي كنوني شنلهاي منفعل ببرند.
اين شنل نامرئي از يك باطري چند مدار و تقويت كننده براي تقويت سيگنالهايي استفاده مي كند كه كاهش پراكندگي در يك دامنه وسيعي از فركانسها را ميسر مي كند.
نتايج اين تحقيقات در مجله مقالات فيزيك منتشر شده است.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۴ساعت: ۰۴:۴۶:۰۷ توسط:sana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ][ ۳۸۱ ][ ۳۸۲ ][ ۳۸۳ ][ ۳۸۴ ][ ۳۸۵ ][ ۳۸۶ ][ ۳۸۷ ][ ۳۸۸ ][ ۳۸۹ ][ ۳۹۰ ][ ۳۹۱ ][ ۳۹۲ ][ ۳۹۳ ][ ۳۹۴ ][ ۳۹۵ ][ ۳۹۶ ][ ۳۹۷ ][ ۳۹۸ ][ ۳۹۹ ][ ۴۰۰ ][ ۴۰۱ ][ ۴۰۲ ][ ۴۰۳ ][ ۴۰۴ ][ ۴۰۵ ][ ۴۰۶ ][ ۴۰۷ ][ ۴۰۸ ][ ۴۰۹ ][ ۴۱۰ ][ ۴۱۱ ][ ۴۱۲ ][ ۴۱۳ ][ ۴۱۴ ][ ۴۱۵ ][ ۴۱۶ ][ ۴۱۷ ][ ۴۱۸ ][ ۴۱۹ ][ ۴۲۰ ][ ۴۲۱ ][ ۴۲۲ ][ ۴۲۳ ][ ۴۲۴ ][ ۴۲۵ ][ ۴۲۶ ][ ۴۲۷ ][ ۴۲۸ ][ ۴۲۹ ][ ۴۳۰ ][ ۴۳۱ ][ ۴۳۲ ][ ۴۳۳ ][ ۴۳۴ ][ ۴۳۵ ][ ۴۳۶ ][ ۴۳۷ ][ ۴۳۸ ][ ۴۳۹ ][ ۴۴۰ ][ ۴۴۱ ][ ۴۴۲ ][ ۴۴۳ ][ ۴۴۴ ][ ۴۴۵ ][ ۴۴۶ ][ ۴۴۷ ][ ۴۴۸ ][ ۴۴۹ ][ ۴۵۰ ][ ۴۵۱ ][ ۴۵۲ ][ ۴۵۳ ][ ۴۵۴ ][ ۴۵۵ ][ ۴۵۶ ][ ۴۵۷ ][ ۴۵۸ ][ ۴۵۹ ][ ۴۶۰ ][ ۴۶۱ ][ ۴۶۲ ][ ۴۶۳ ][ ۴۶۴ ][ ۴۶۵ ][ ۴۶۶ ][ ۴۶۷ ][ ۴۶۸ ][ ۴۶۹ ][ ۴۷۰ ][ ۴۷۱ ][ ۴۷۲ ][ ۴۷۳ ][ ۴۷۴ ][ ۴۷۵ ][ ۴۷۶ ][ ۴۷۷ ][ ۴۷۸ ][ ۴۷۹ ][ ۴۸۰ ][ ۴۸۱ ][ ۴۸۲ ][ ۴۸۳ ][ ۴۸۴ ][ ۴۸۵ ][ ۴۸۶ ][ ۴۸۷ ][ ۴۸۸ ][ ۴۸۹ ][ ۴۹۰ ][ ۴۹۱ ][ ۴۹۲ ][ ۴۹۳ ][ ۴۹۴ ][ ۴۹۵ ][ ۴۹۶ ][ ۴۹۷ ][ ۴۹۸ ][ ۴۹۹ ][ ۵۰۰ ][ ۵۰۱ ][ ۵۰۲ ][ ۵۰۳ ][ ۵۰۴ ][ ۵۰۵ ][ ۵۰۶ ][ ۵۰۷ ][ ۵۰۸ ][ ۵۰۹ ][ ۵۱۰ ][ ۵۱۱ ][ ۵۱۲ ][ ۵۱۳ ][ ۵۱۴ ][ ۵۱۵ ][ ۵۱۶ ][ ۵۱۷ ][ ۵۱۸ ][ ۵۱۹ ][ ۵۲۰ ][ ۵۲۱ ][ ۵۲۲ ][ ۵۲۳ ][ ۵۲۴ ][ ۵۲۵ ][ ۵۲۶ ][ ۵۲۷ ][ ۵۲۸ ][ ۵۲۹ ][ ۵۳۰ ][ ۵۳۱ ][ ۵۳۲ ][ ۵۳۳ ][ ۵۳۴ ][ ۵۳۵ ][ ۵۳۶ ][ ۵۳۷ ][ ۵۳۸ ][ ۵۳۹ ][ ۵۴۰ ][ ۵۴۱ ][ ۵۴۲ ][ ۵۴۳ ][ ۵۴۴ ][ ۵۴۵ ][ ۵۴۶ ][ ۵۴۷ ][ ۵۴۸ ][ ۵۴۹ ][ ۵۵۰ ][ ۵۵۱ ][ ۵۵۲ ][ ۵۵۳ ][ ۵۵۴ ][ ۵۵۵ ][ ۵۵۶ ][ ۵۵۷ ][ ۵۵۸ ][ ۵۵۹ ][ ۵۶۰ ][ ۵۶۱ ][ ۵۶۲ ][ ۵۶۳ ][ ۵۶۴ ][ ۵۶۵ ][ ۵۶۶ ][ ۵۶۷ ][ ۵۶۸ ][ ۵۶۹ ][ ۵۷۰ ][ ۵۷۱ ][ ۵۷۲ ][ ۵۷۳ ][ ۵۷۴ ][ ۵۷۵ ][ ۵۷۶ ][ ۵۷۷ ][ ۵۷۸ ][ ۵۷۹ ][ ۵۸۰ ][ ۵۸۱ ][ ۵۸۲ ][ ۵۸۳ ][ ۵۸۴ ][ ۵۸۵ ][ ۵۸۶ ][ ۵۸۷ ][ ۵۸۸ ][ ۵۸۹ ][ ۵۹۰ ][ ۵۹۱ ][ ۵۹۲ ][ ۵۹۳ ][ ۵۹۴ ][ ۵۹۵ ][ ۵۹۶ ][ ۵۹۷ ][ ۵۹۸ ][ ۵۹۹ ][ ۶۰۰ ][ ۶۰۱ ][ ۶۰۲ ][ ۶۰۳ ][ ۶۰۴ ][ ۶۰۵ ][ ۶۰۶ ][ ۶۰۷ ][ ۶۰۸ ][ ۶۰۹ ][ ۶۱۰ ][ ۶۱۱ ][ ۶۱۲ ][ ۶۱۳ ][ ۶۱۴ ][ ۶۱۵ ][ ۶۱۶ ][ ۶۱۷ ][ ۶۱۸ ][ ۶۱۹ ][ ۶۲۰ ][ ۶۲۱ ][ ۶۲۲ ][ ۶۲۳ ][ ۶۲۴ ][ ۶۲۵ ][ ۶۲۶ ][ ۶۲۷ ][ ۶۲۸ ][ ۶۲۹ ][ ۶۳۰ ][ ۶۳۱ ][ ۶۳۲ ][ ۶۳۳ ][ ۶۳۴ ][ ۶۳۵ ][ ۶۳۶ ][ ۶۳۷ ][ ۶۳۸ ][ ۶۳۹ ][ ۶۴۰ ][ ۶۴۱ ][ ۶۴۲ ][ ۶۴۳ ][ ۶۴۴ ][ ۶۴۵ ][ ۶۴۶ ][ ۶۴۷ ][ ۶۴۸ ][ ۶۴۹ ][ ۶۵۰ ][ ۶۵۱ ][ ۶۵۲ ][ ۶۵۳ ][ ۶۵۴ ][ ۶۵۵ ][ ۶۵۶ ][ ۶۵۷ ][ ۶۵۸ ][ ۶۵۹ ][ ۶۶۰ ][ ۶۶۱ ][ ۶۶۲ ][ ۶۶۳ ][ ۶۶۴ ][ ۶۶۵ ][ ۶۶۶ ][ ۶۶۷ ][ ۶۶۸ ][ ۶۶۹ ][ ۶۷۰ ][ ۶۷۱ ][ ۶۷۲ ][ ۶۷۳ ][ ۶۷۴ ][ ۶۷۵ ][ ۶۷۶ ][ ۶۷۷ ][ ۶۷۸ ][ ۶۷۹ ][ ۶۸۰ ][ ۶۸۱ ][ ۶۸۲ ][ ۶۸۳ ][ ۶۸۴ ][ ۶۸۵ ][ ۶۸۶ ][ ۶۸۷ ][ ۶۸۸ ][ ۶۸۹ ][ ۶۹۰ ][ ۶۹۱ ][ ۶۹۲ ][ ۶۹۳ ][ ۶۹۴ ][ ۶۹۵ ][ ۶۹۶ ][ ۶۹۷ ][ ۶۹۸ ][ ۶۹۹ ][ ۷۰۰ ][ ۷۰۱ ][ ۷۰۲ ][ ۷۰۳ ][ ۷۰۴ ][ ۷۰۵ ][ ۷۰۶ ][ ۷۰۷ ][ ۷۰۸ ][ ۷۰۹ ][ ۷۱۰ ][ ۷۱۱ ][ ۷۱۲ ][ ۷۱۳ ][ ۷۱۴ ][ ۷۱۵ ][ ۷۱۶ ][ ۷۱۷ ][ ۷۱۸ ][ ۷۱۹ ][ ۷۲۰ ][ ۷۲۱ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم